In Haarlem zijn thans 500 woningen in aanbouw I A.B.C. ook voor al Uw kleine stadsvrachten I 9 I I BARREVOETESTRAAT 2. HAARLEM TELEFOON 18428. NA 6 UUR 14810.14155 otKUYPIR Kort en Bondigj PALET ular^tug 6 lei 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsclie Courant 10 De particuliere bouw komt nu ook op dreef Aan de Noordzijde van de Eksterstraat in Haarlem-Noord worden door een particuliere bouwer S3 woningen gebouwd. Men ziet hetHaarlem gaat (het feit dat er niet veel bouwgrond beschikbaar is dwingt daartoe!) meer in de hoogte bouwen. Hier worden twee bovenwoningen op een benedenwoning gebouwd. Wij hebben de laatste jaren heel vaak geschreven over de woningnood in Haar lem. Verminderd is die helaas nog niet, omdat er nog niet zoveel gebouwd wordt, dat de aanwas der bevolking wordt opge vangen. Maar nu kan toch met voldoening geconstateerd worden dat er flink gebouwd wordt. Zowel in Haarlem-Noord als Haar lem-Oost. De gemeente bouwt en particu lieren blijven niet achter. Op dit ogenblik zijn 500 woningen in aanbouw. Bovendien bereidt de gemeente nog de bouw van 200 montagewoningen en 83 woningen in de hlf vrije sector voor. Hierboven geven wij een foto van een deel van het complex van 68 woningen dat ,,St. Bavo Oost" aan en nabij de Zomervaart bouwt. Op elke ruime be nedenwoning worden twee bovenwoningen gebouwd, elk van twee verdiepingen. De benedenhuizen hebben een grote huis kamer, een woon-keuken. 4 slaapkamers en een douchecel; de bovenhuizen een grote huiskamer, 3 slaapkamers, een woonkeu ken en een douchecel. De schilders zijn nog aan het werk, maar de verwachting is, dat de be.voners geen maand meer behoeven te verwachten met het betrekken der huizen. Het bureau voor Huisvesting heeft, in combinatie met het bestuur der vereniging, al uitgemaakt wie ae gelukkigen zijn die de woningen krijgen. „Ons Belang" bouwt 84 woningen aan en nabij de Duncklerstraat, eveneens in Haarlem-Oost. Het zijn 16 beneden- en 34 bovenhuizen,. Daarnevens worden nog 34 Duplex-woningen gezet, die dus bestemd zijn voor 68 gezinnen. Het complex onder- en bovenwoningen komt aan een nieuwe weg die de verbin ding zal vormen tussen de weg Haarlem- Amsterdam en de Provinciale weg naar Schiphol. De Duplex-woningen zijn het verst ge vorderd. Zij kunnen over drie of vier weken betrokken worden. De andere hui zen komen uiterlijk eir.d Augustus klaar. De benedenwoningen hebben, buiten de schuurtjes, 240 m3 inhoud, de bovenwonin gen 235 m3. De Duplex-woningen zijn veel kleiner: beneden Ï40 m», boven 168 m3. Maar daar bij moet bedacht worden, dat het de be doeling is als de woningnood eenmaal ge lenigd zal zijn, van het beneden- en bo venhuis één woning te maken. Dan krijgt men een flink pand. Nu zijn de beneden woningen alleen geschikt voor zeer kleine gezinnen. Ouders met enige kinderen kun nen zich voorlopig nog best met de boven huizen behelpen. De huizen, die ontworpen zijn door de architect H. Tuninga, worden gebouwd door de aannemer W. Thunissen. De bouw verloopt vlug. Over de Duplex-woningen werd niet langer dan acht maanden ge bouwd. „Volkshuisvesting" zet 75 woningen, 'eveneens nabij de Eksterstraat in Haarlem- Noord. Het is te verwachten dat die hui zen in het najaar klaar komen. De gemeente bouwt 150 montagewonin gen nabij de Eksterstraat, Muiderslotweg en de Jan Gijzenkade. Vier blokjes, teza men 16 huizen, zijn al zover gevorderd dat te verwachten is dat zij met een week of tien betrokken kunnen worden. Over deze bouw zullen wij dezer dagen nog wel iets nader vertellen, want daarbij zijn interessante dingen. Tenslotte wordt voor „St. Bavo-Noord" in Haarlem-Noord het complex voor be jaarden gebouwd. De particuliere bouw komt thans ook op gang. De aannemer Thunnissen bouwt aan de Eksterstraat in Haarlem-Noord 83 woningen (twee bovenhuizen op één be nedenhuis). Deze huizen worden voor de verkoop gebouwd. De aannemer S. Veldkamp zet in Haar lem-Noord, in de omgeving van het station Bloemendaal, een kleine 20 woningen. Tenslotte worden in verschillende delen der gemeente nog woningen in opdracht van particulieren gebouwd. „Kunst der Lage Landen" Twee weken Nederlandse muziek in Arnhem Verleden jaar werd in het park Sonsbeek te Arnhem een tentoonstelling gehouden van Europese beeldhouwkunst, die bijzon der de aandacht heeft getrokken. Door het comité ter voorbereiding daarvan is thans een permanente stichting in het leven ge roepen, welke dit jaar de eerste helft van Juni zal vullen met een muziekfeest onder het motto „Kunst der Lage Landen". In de toekomst hoopt men soortgelijke plannen te ontwikkelen, die mede tot bedoeling heb ben om van Arnhem, dat zich in een buiten gewoon druk vreemdelingenverkeer mag verheugen, het cultuurcentrum van, het Oosten te maken. Er is voor deze gelegenheid een zeer be langwekkend programma samengesteld, dat geheel bestaat uit Nederlandse composities, waaronder een niet gering aantal novitei ten en dat uitsluitend door Nederlandse or kesten, met medewerking van eigen solis ten wordt uitgevoerd. Men geniet hierbij veel steun van rijk en gemeente door mid del van een subsidie en een garantie. Bo vendien werd vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting verkregen, waardoor het mogelijk is aan scholieren en leden van vakverenigingen tegen sterk gereduceerde prijzen toegang te verlenen. Het openingswoord wordt op 1 Juni in Musis Sacrum" gegeven door het Gelders Orkest (de vroegere Arnhemse Orkestver eniging) onder directie van de eerste diri gent en artistieke leider Jan Out en is aan geboden en samengesteld door het comité Maneto (Manifestatie Nederlandse Toon kunst). Op het programma staan de Passa- caglia en Marche de la Reine uit „De Vlie gende Hollander" door Matthijs Vermeulen ADVERTENTIE SLAGROOM l CHOCO'S t 6lechts 20 cent per stuk Alléén verkrijgbaar in BAKKER's Cafetaria's Rijksstraatweg t/o Haarlem-terrein Gen. Cronjéstr. 121 - Tel. 24730-13277 p. VVVVVVVVVVVTTVTTTVVVVVVVVVVV (voor het eerst uitgevoerd in 1930 door Leidse studenten op de Kager Plassen), het Harpconcert van Henri Zagwijn (soliste: Margot Broeders), de toneelmuziek bij „The Tempest" van William Shakespeare door Willem Pijper (met zang door Roos Boelsma) en de Symphonie van Koos van der Griend. Dit laatste werk geniet hier de eerste uitvoering, die bedoeld is als posthume hulde aan de onlangs overleden componist. Onder leiding van Eduard Flipse, die al tijd een groot ijveraar voor de Nederlandse muziek is geweest en die daarom tot deel neming werd uitgenodigd, zullen op 12 Juni voornamelijk werken van oudere compo nisten worden gespeeld: Bernard Zweers, Johan Wagenaar, Hans Henkemans, Rudolf Mengelberg, Willem Pijper en Alexander Voormolen. Solisten zijn Bert Bakker en Marinus Flipse. Het laatste concert wordt wederom door Jan Out gedirigeerd en ge niet medewerking van Theo Olof, die het vioolconcert van Oscar van Hemel zal ver tolken. Verder brengt het Gelders Orkest ten gehore Ricercare van Hendrik Andries- sen, de reeds dikwijls in het buitenland ge speelde Derde Symphonie van Léon Orthel en de ouverture „De Vogels" van Diepen- brock. Bovendien heeft er op 5 Juni een even eens door Maneto aangeboden kamer muziekavond plaats en zal op 14 Juni het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel zich laten horen, voor de pauze met werken uit vroeger eeuwen, na de pauze met de „Rubayat" van Lex van Delden en het concert voor piano met koor begeleiding van*Y2eza Frid. Ook de kerk muziek komt aan bod: in de Martinuskerk worden missen van Diepenbrock en Hen drik Andricssen uitgevoerd, in de Her vormde kerk verlenen de harpiste Rosa Spier en de voordrachtkunstenaar Willem Berkhemer medewerking aan een decla- matorium van mevrouw Colagao Osoria. Een groot gedeelte van al deze muzikale gebeurtenissen zal via de radio (in een ge zamenlijk programma) worden uitgezon den. Het toneel is er enigszins met de haren bij gesleept, doch mocht naar de mening der organisatoren toch niet ontbreken. Het gezelschap van de Koninklijke Nederlandse Schouwburg te Antwerpen geeft op 3 Juni een vertoning van het historische stuk „Koningin Christina" door de Vlaamse dichter Herwig Hensen, dat kort geleden zijn prmière beleefde. Dit wordt de eerste keer na de oorlog dat men in ons land een in het Hollands gesproken Belgische toneel voorstelling kan bijwonen, het bezoek van Gentse studenten met een blijspel van de zelfde schrijver niet meegerekend. Wat de danskunst betreft heeft men een zeer gelukkige keuze gedaan door de uit jonge, goed-getrainde mensen bestaande balletgroep van Sonia Gaskell uit te nodi gen. Deze laat een programma zien, waar bij alleen van bestaande of speciaal voor dit doel geschreven Nederlandse composi ties gebruik wordt gemaakt, namelijk van Kees Stokvis, Arnold Juda en Amory. Het optreden zal wojxien besloten met een drie kwartier durend divertissement onder de titel „Amsterdams Prentenboek" door Pie- ter van der Sloot op oud-Nederlandse volksmuziek. ADVERTENTIE De 34 Duplex-woningen dienen onderdeel vormen van 't complex van Ons Belang", dat ook in Haarlem-Oost gebouwd wordt, bestaan uit beneden- en bovenwoningen. Later is het de bedoeling de boven- en benedenwoning te combineren tot één huis. Maar dan moet eerst de woningnood voorbij zijn! In Haarlem-Oost wordt ook bij de wonin gen die voor bouwverenigingen gezet wor den „hoogbouw" toegepast. Hierboven een van de percelen van het complex „St. Bavo-Oostin en nabij de Zomervaart. Ook hier vindt men twee bovenhuizen op één benedenhuis. Santpoort „Vox Humana" jubileert en zingt Dinsdag 16 Mei geeft de Santpoortse zangvereniging „Vox Humana", directeur de heer H. J. Arisz, een jubileum-sjritvoe- ring in de ,zaal „Zomerlust". Dit ter ge legenheid van het vierde lustrum der ver eniging. Aan deze uitvoering wordt medewerking verleend door Hermina Prey er-Van Am- stel, sopraan en Lucien Louman, bariton. Emmy van Eden zal de pianopartij vertol ken. Zaterdagmiddag 13 Mei heeft in de zaal „Zomerlust" een receptie plaats door het bestuur van het jubilerende koor. het zou ons dan ook niet verwonderen, als WB hieraan niet zou kunnen voldoen. Verder zijn er nog tal van bekerwed strijden vastgesteld. Zo ontvangt VSV het Heemsteedse HBC en gaat Stormvogels in Oudkarspel op bezoek bij DTS. Het moet al raar lopen, als beide IJmuidense clubs niet de volgende ronde zouden bereiken. Verder ontmoet DEM in Haarlem DIO en daar een gelijk spel reeds voor de Bever- wijkers voldoende is, zullen ook zij op 14 Mei wel verder bekeren, wat we nog niet zo zeker van WE verwachten, daar haar tegenpartij, Baarn, een vrij sterke derde klasser is. JEUGDDIENST Zondag zal om 5 uur in de Kapel, uit gaande van de Hervormde Jeugdraad, een dienst voor de gehele Santpoortse jeugd worden gehouden. Hierin zal ds. B. van Ginkel van Amsterdam voorgaan. Het onderwerp is: „Albert Schweitzer en Christus". Het kapelkoor en kerkkoor van Velsen zullen medewerking verlenen. SCHAAKCLUB „SANTPOORT" Het was Dinsdag een slechte dag voor de aanvoerders van groep I uit de schaakclub „Santpoort". Pels verloor zijn afgebroken partij tegen Gordijn en W. Schuurman moest tegen M. de Groot met remise genoegen nemen. Pels heeft nu twee verliespunten meer dan Schuurman zodat Schuurmans kansen aanzienlijk ge stegen zijn. Nieuw Vennep VOETBALELFTAL VIERT FEEST Ter gelegenheid van het kampioenschap van het Zaterdagmiddag-elftal zal de voet balvereniging „Nieuw-Vennep" Donder dag 11 Mei in hotel „De Rustende Jager" te Nieuw-Vennep een feestavond houden Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst wordt waargenomen door Dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, telefoon K 2502 - 430. Haarlemmermeer Woningen in Badhoevedorp voldoen niet aan eisen Donderdagmiddag kwam de gemeente raad van Haarlemmermeer onder voorzit terschap van burgemeester Jansonius bij een. Over het voorstel tot het toekennen van de 5 procent loonsverhoging aan* het gemeentepersoneel was de heer Lanser (CPN) geenszins te spreken, daar volgens hem uit de statistieken bleek, dat de prij zen met 9,7 procent gestegen waren. Een voorstel van communistische zijde om als nog een hogere uitkering te verstrekken kon niet in stemming worden gebracht, omdat 't niet voldoende ondersteund werd. Het voorstel tot het verhuren van de ge bouwde woningen in Badhoevedorp deed bij de heer Lanser (CPN) de vraag opko men of deze huizen wel behoorlijk waren afgeleverd, daar hij vernomen had, dat dit niet het geval was. De voorzitter deelde mede, dat de geruchten volkomen waar zijn. De woningen voldoen inderdaad niet aan de gestelde eisen. Het gemeentebestuur is doende maatregelen te treffen. Op de volgende raadsvergadering zal nader op dit punt worden teruggekomen. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om ter vebetering' van het sportter rein 1500 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een dijk vroeg de heer Bogaard of het nu eindelijk niet tijd wordt dat er behoorlijke voetbalvelden worden aangelegd. Mij is er nu reeds vijf jaar mee bezig. Ook wenste spreker geen onder handse aanbesteding. De heer Roemers (Arbeid) sloot zich bij de mening van deze spreker aan. De voor zitter deelde mede dat een der verenigin gen haar terrein zelf heeft opgeknapt met eigen krachten. Met goede wil-en samen werking is er altijd nog wel iets te berei ken. Een ander terrein is van de hand ge wezen. Over de vuilnis-ophaaldienst was de heer Lanser geenszins te spreken daar bij her haling is gebleken dat bij de bewoners aan de Aalsmeerdijk, als er een'feestdag tus sen valt, eerst na 14 dagen vuilnis wordt opgehaald. De ringvaart wordt dan de vuilnisbelt. Maatregelen dienaangaande zullen worden getroffen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maas, z. van G. A. v. Dijk en Z. Blok: Hendrica. d. van C. J. v. Beek en B. Haagswoud: Henricus Joh. nnes Adrian us, z. van N. de Rijk en J. M. v. Straalen; Wil- lemke, d. van A. Kooy en C. A. Alink; Jan, z. van J. Moerman en M. J. Klijn; Hendrikus Arnoldus Johannes, z. van W. Munsterman en A. M. J. v. Woerkom; Wilhelmus, Henri cus Johannes, z. van W. Munsterman en A. M. J, v. Woerkom; Alie Maria, d. van P. v. d. Zwaard en A. C. Roubos; Paulus, z. van J. Horsman en N. de Smit: Maria, d. van H. Schalk en M. Groeneveld; Hillegonda Ida Klaasina, d. van C. M. Verkuijl en J. J. Pruissen; levenloos kind van J. Lanser en A. Kuperus. ONDERTROUWD: Frederik Wilhelm Lau- terslager en Hendrika Elisabeth Hoffman; Gerrit Broertjes en Bouchiene Bakker; Hen drik Frans en Maria Adriana Kranenburg; Anne Jelle Zijlstra en Wilhelmina Johanna Raams; Aize van der Meulen en Willempje Petronella van Meel. GETROUWD: Henderikus Reinders en Gerdina Jongejans; Gerardus Hendricus Lammerse en Theodora Anthonia Pijpers; Theodorus van Heese en Marijke Barbara de Ruijte; Joseph van Gellekom en Elsa The- resia van Heese; Johannes Adrianus Seijse- ner en Maria Quirina Anthonia van Hame ren; Petrus Marinus van Kaam en Alida Francisca Douven; Cornelis Johannes van der Weijden en Maria Cornelis Feeleus; Jacob Gerrit van Hoogdalem en Catharina van den Berg; Pieter Kamerman en Adriana Lyna Vreeken; Pieter Marinus Meijler en Elisabeth Nieuwdorp; Willem Maarsen en Antje v. d. Zwaard: Jacobus Hermanus Ver meer en Adriana Elizabeth Snijders; Theo- door Vooges en Johanna van Dijk. OVERLEDEN: Johannes van Gijzenberg, 75 j. e. van E. J. Burghout. VERKEERSEXAMENS Meer dan 350 scholieren hebben deelge nomen aan het schriftelijk gedeelte van de verkeersexamens welke deze week zijn gehouden. De datum waarop de practische examens zullen worden gehouden zal na der worden bekend gemaakt. PERSONALIA Tot hoofd van de Christelijke School te Vijfhuizen is benoemd de heer J. F. van Strien, voorheen onderwijzer aan de Christ. School te Rijk (Haarlemmermeer). CONCERT IN NIEUW-VENNEP Het kinderkoor „De stem der Jeugd" zal Woensdag 10 Mei onder leiding van Theo Westerdaal in hotel „De Gouden Leeuw" te Nieuw-Vennep een zanguitvoering geven. Stille tocht Evenals andere jaren is in Hoofddorp een stille tocht gehouden, waaraan een groot aantal bewoners deelnam. De her denkingsrede werd uitgesproken door de heer F. Godefroy. „Onze soldaten, verzets strijders en zeelieden hebben het hoogste gegeven, hetgeen zij bezaten uit liefde voor anderen. Zij zijn gemarteld en geslagen en stonden met recht opgeheven hoofden voor de vuurpelotons voor onze vrijheid. Maar zien wij nu de wereld om ons heen, dan vragen wij ons af, zijn al deze liefde en op offering tevergeefs geweest. Dan dienen wij voorop te stellen dat alles vergankelijk is, maar de liefde zal blijven zowel in het heden als in het verleden. Hun offer kan daarom nimmer tevergeefs geweest zijn, zolang wij blijven geloven in de uiteinde lijke overwinning van het recht", zeide spreker. Hei fanfarecorps „Excelsior" verleende medewerking. VIJF-EN-VIJFTIGJARIG HUWELIJK Het echtpaar E. v. d. Hengst-Thur, wo nende Leimuiderdijk 316 te.Nieuw Vennep zal op 16 Mei zijn 55-jarige echtvereniging herdenken. VIJFTIGJARIG HUWELIJK Het echtpaar J. v. Dijk-Berteling Kruis weg 647 te Hoofddorp is 25 Mei 50 jaar getrouwd. DOKTERSDIENSTEN ZONDAG 7 MEI Hoofddorp: Dr. Bult. Nieuw-Vennep: Dr. v. Haeringen. Badhoevedorp: Dr. den Ouden. Halfweg: Dr. Reijnders. ADVERTENTIE OUDE JENEVER Heemstede In het water gevallen De muzikale stertccht welke gisteren ter ere van de bevrijdingsdag dooi de drie plaatselijke muziekkorpsen zou worden gehouden, is in het water gevallen. De korpsen stonden gereed om uit te rukken, maar na wat telefoontjes over en weer werd besloten, het plan te laten varen. Ook de kermis die door de .Buurtver eniging „Res Nova" was georganiseerd ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan, ver loor door de regen haar aantrekkelijkheid. Kruideniersbedrijf Zwarter bestaat vijftig jaar Woensdag 10 Mei is het vijftig jaar ge leden dat de heer J. Zwarter een kruide niersbedrijf oprichtte in de Raadhuisstraat. In de loop der jaren is de zaak uitgebreid tot een groot bedrijf dat klanten heeft in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal. De heer A. E. Zwarter heeft in October 1914 zijn vader opgevolgd en onder zijn leiding is de winkel enige malen vergroot. Op de jubileumdag zal des middags voor cliënten, relaties en vrienden een receptie worden gehouden in het verversingshuis „Groen endaal", ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten op 7 Mei voor artsen worden waargenomen door: Dr. P. M. v. d. Gugten, Heemst. Dreef 37. tel. 29903; Dr. J, G. M. v. Walsem, Bronsteeweg 32. tel. 28377 en Dr. A. L. C. v. Lier. P. Aertslaan 6, tel. 29875. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Heemst. Dreef 31. tel. 29464. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tel. 28320. ONDERTROUWD: J. R. Los en G. J. Macpherson. GETROUWD: H. Zweers en J. G. M. Pieters. •GEBOREN: Maria Christina, d. van J. de Jong en A. van Zomeren; Petrus Martinus Maria, z. van F, O. M. Straman en A. M. C. Roozen; Lydia Maria, d. van A. H. M, Visser en G. do Wolff Peereboom; Eveline Maria, d. van J. P. Schouten en" M. E. Schildwacht; Robertus Maria Johannes, z. van H. J. de Reus en P. F. Zonneveld; Bernard, z. van B. Adema en A. Rinsma; Maria Johanna Geer- truida, d. van J. P. N. Lammers en A. M. T. Leuven; Robertus Adrianus Maria. z. van H. L. van Amerongen en A. C. M. Vink; Adrianus Petrus Maria. z. van A. H. Martin I en G. Postma: Onno Henk. z. van K. Oskamp en M. Carlée; Marijke, d. van A. A. J. Hoes I en M. G F. Termets. OVERLEDEN: A. Molenaar—Kooij. 69 j.; J. T. F. Voorwalt, 73 j.; W. A. Muijsers. 64 j.; C. van Amerongen, 59 j.; A. Landheer, 58 jaar. Verbeterde opgaaf: J. J. Sieking, 78 j. Hillegom Jeugd hield bloemencorso Kilometerslange stoet met originele vondsten Het jaarlijkse Kinder-bloemencorso in Hillegom, dat volgens traditie gehouden werd op de Bevrijdingsdag, is dit jaar uit gegroeid tot een indrukwekkende optocht, door een dikke haag van duizenden be langstellenden gadegeslagen, ondanks de regen. Ruim tweehonderd groepen en indivi- duële deelnemers waren pi-esent en de jury, die zulk een deelname niet had verwacht, zag geen kans om precies op tijd klaar te komen, zodat de stoet een kwartier te laat moest starten. Er waren prachtig opgemaakte praalwa gens, o.a. van verschillende scholen, uit beeldende de „trappen naar het diploma", een hulde aan de gevallenen rond het monument, dat Hillegom nog steeds niet rijk is, maar nu toch in bloemen present was. De leesplank van Hoogeveex.i was van de aap af tot de schapen toe op alleraar digste wijze in beeld gebracht. Jacoba van Beyeren, met een valkenier, ontbrak niet, sneeuwwitjes waren er verscheidene met meer of minder dwergen. Een metex-shoge Eiffeltoren. van rode tulpen werd in de stoet meegevoerd, en tussen deze opval lende werkstukken liepen honderden kin deren met wagentjes, 'fietsen en autopeds, vaak op zeer kunstzinnge en smaakvolle wijze met bloemen getooid. Begeleid door twee muziekcorpsen trok de stoet door het dorp, waar zich het pu bliek rijen dik had opgesteld om iets van dit kinderbloemenfeest, dat door de regen toch niet bedorven kon worden, te zien. PROTESTANTSE WIJKVERPLEGING In de jaarvergadering van de Protestantse Wijkvex'pleging gehouden onder voorzitter schap van de heer P. de Vries, werd mede gedeeld dat opgericht is de stichting' „Kraamcentrum" onder voorzitterschap van de heer C. Smits. Het comité Moeder- schapszorg kon hierdoor worden ontbon den. De vereniging is toegetreden tot de Zuid hollandse Vereniging Het Groene Kruis. De financiële toestand is gunstig. Aan het einde der vergadering nam mr. J. C. Schouten wegens vertrek naar Am sterdam afscheid van de vereniging, die hij vele jaren als secretaris heeft gediend. Hem werd als blijk van waardering een zilveren sigarettenkoker overhandigd. In plaats van de heer Schouten werd de heer J. G. van Wijnen tot secretaris der vereniging benoemd. Onderscheiding uitgereikt In aanwezigheid van tal van genodigden werd ten kantore der N.V. Kunstzandsteen- fabriek „Arnoud" de aan de heer W. D. Oudolf toegekende Koninklijke onderschei ding. de gouden eremedaille in de orde van Oranje-Nassau, door de burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nis pen tot Pannerden, uitgereikt. Spreker schetste de waarde dezer onder scheiding en complimenteerde de gedeco reerde met deze beloning van trouwe plichtsbetrachting, daarbij de wens uit sprekende dat hij nog vele jaren in ge zondheid deze medaille zou mogen dragen. Vervolgens vertolkte jhr. mr. dr. J. R. Clifford Kocq van Breugel de gevoelens van de Raad van Beheer der N.V. „Ar noud" voor de door de heer Oudolf ver richte prestaties en belichtte speciaal zijn eenvoud en bescheidenheid. De heer J. A. van Herwaarden, presi dent-directeur der N.V. memoreerde de be- gintijd van de N.V. „Arnoud" die hij met de heer Oudolf meemaakte en achtte zich gelukkig na een tijdelijke afwezigheid thans aanwezig te mogen zijn bij deze huldiging. De orderscheiding noemde hij ten volle verdiend en hij feliciteei-de de heer Oudolf dan ook van harte met deze Koninklijke waardering. De heer P. G. A. Hofkes, sprekende na mens het personeel, zei dat iemand die werkt steeds waardering zal ontmoeten. Voor de heer Oudolf is deze waardering thans op verschillende manieren wel zeer tot uitdrukking gekomen. Hij stelde de uiterste plichtsbetrachting van de heer Oudolf ten voorbeeld en feliciteerde hem namens het personeel. De heer Oudolf zichtbaar onder de in druk dankte vervolgens voor de door hem ontvangen decoratie en de vele waar derende woorden, waarna deze plechtig heid werd besloten met een dronk op het welzijn van de gedecoreerde. Ook mevrouw Oudolf werd in de huldi ging betrokken en ontving van de directie een prachtige bloemenmand. BINNENLAND Een 37-jarige Engelse wonende tc Rot terdam is door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot\ zes maanden gevangenis straf voorwaardelijk. Zij was in 1944 te Londen gehuwd met een Rotterdammer, hoe wel zij nog getrouwd was met een Engels- man. Te Amsterdam is op 65-jarige leeftyd overleden de heer A. Cohen, commissaris van de N.V. Maison de Bonneterie, waarvan hij ruim 45 jaar firmant was. Hij was een kunstminnaar en een bekende figuur op charitatief terrein. HAARLEM EN OMGEVING In de Staatr-examencommissie Lich. Oovoeding M.O. zijn benoemd de heren R Verwers te Haarlem erx J. Kammeijer te Heemstede voor de vakken lesgeven metho diek en eigen werk. De heer H. Schuurman te Heemstede, tit. hoofdinspecteur der belastingen, die hoofd der Fiscale opsporingsidenst te Haar lem was, is nu deze dienst opgeheven is. overgeplaatst van het kantoor aan het Klein Heiligland naar dat in de Linneauslaan. Het Humanisti scli Verhond houdt op Zondagmorgen 7 Mei in Erinkmann, Grote Markt een herdenkingsbijeenkomst, waar dr. D. H. Prins uit Den Haag zal spreken over „Bevrijding". De bijeenkomst wordt opgeluisterd door muziek, zang en decla- I xnatie. Het Tweede Kamerlid de heer Th. G. J. Hoov zal OD 11 Mei in de jaarvergadering 1 van de R.K. Middenstandsvereniging de aan wezigen een kijkje geven in de politieke keuken en in het bijzonder daarbij midden- standsbelangen bespreken. Voor de „Vrouwen in de V.V.D." Zuid Kennemerland spreekt Dinsdagmiddag 9 Mei in Brinkmann, Grote Markt, Haarlem, me juffrouw S. Mallinckrodt uit Apeldoorn over „Ordening der Massa's". Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd: voor candidaatsexamen werk tuigbouwkundig ingenieur J. O. IJspeert, Bloemendaal; voor candidaatsexamen vlieg tuigbouwkundig ingenieur: O. V. de Lugt, Aei'denhout; voor candidaatsexamen electro- technuisch ingenieur J. B. Snoeck Henke mans. Heemstede; voor ingenieursexamen electiotechnisch ingenieur: S. Duinker, Haarlem. De Bronstee-m.u.l.o. school houdt Vrij dag 12 Mei een contactavond. De heer N. Vos. gemeentesecretaris vertelt dan iets over de taak van het gemeentebestuur en mr. dr. E. Brongersma, lid der Eerste Kamer, be antwoordt de vraag: „Wat doet een Kamer lid nu eigenlijk?" Wat de telefoondienst betreft is mee te delen dat van heden al' tussen het telefoon district Haarlem en dat te Hengelo het A.Z.Z.-Verkeer in dienst wordt gesteld. Dat wil zeggen dat op werkdagen van 17 uur 's middags tot de volgende morgen 9 uur automatische gespreken mogelijk zijn, even als op Zaterdagmiddag na 13 uur. Bij het examen in dames mode vakken te Schiedam zijn geslaagd als costumière de dames L. Kiphardt en J. Kuyten te Haarlem. Door de Stads-bibliotheek en leeszaal van Haarlem werden in April aan de Prin senhofbibliotheek uitgeleend 12.142 werken, aan het filiaal 4056 werken, tezamen 16.198 werken (v. j. 15.335), waarvan 778 van de Muziekbibliotheek. De instellingen werden bezocht door 4529 en 439 bezoekers en be zoeksters, tezamen 4968 (v. j. 4856). De heer S. P. Moolenaar te Aerdenhout slaagde te Wageningen voor het examen landbouwkundig ingenieur (bosbouw). Gisteren speelden de Haarlemse onder wijzers op het terrein aan de Verspronckweg een voetbalwedstrijd tegen hun Leidse col lega's. Het resultaat was 11. Haarlems Christelijk Mannenkoor geeft op Dondei-dag 11 Mei in de Gem. Concert zaal een ontspanningsavond. Hieraan werken mede de N.C.R.V.-ensembles „Vrij en Blij" en „Mandolinata" onder leiding van Wessel Dekker en met zang van Henk Dox-el. Voor de eerste maal in Haarlem treedt de Bul gaarse sopraan Dany Zonewa op die Slavi sche liederen zingt. Het Haarlems Christelijk Mannenkoor onder leiding van zijn nieuwe dirigent Bernard Verboom zal een aantal liederen zingen. ff ADVERTENTIE SCHILDERSBEDRIJF GASTHUISSTRAAT 12 - TELEFOON 25280 VONDELWEG 96 Bel of schrijf even Lisse Dodenherdenking Donderdagavond kwamen velen bijeen bij het opgerichte kruis aan de Bondstraat. De voorzitter van het Comité Monumen tenzorg, dr. Th. Ruijs voerde het woord, waarna kransen werden gelegd. De R.K. Harmonie Canita Tuba speelde twee cou pletten van het Wilhelmus. Nadat twee minuten stilte in acht was genomen defileerden de talrijke aanwezi gen langs het kruis. In de Christelijk Gereformeerde K.ex-k werd door de Gereformeerde Kerk, Ge reformeerde Kerk (Art. 31) en de Christe lijk Gereformeerde Kerk een herdenkings samenkomst gehouden. Wedstrijden in het Sportpark Ondanks het regenachtige weer van Vrydagmiddag waren er toch nog 2000 be langstellenden aanwezig in het Gemeente lijk Sportpark om de sportmiddag ter ge legenheid van de Bevx-ijdingsdag bij te wonen. Het programma bevatte ringsteken een wielerwedstrijd en een wedstrijd voor fietsen met hulpmotoren. Ringsteken te paard: Na een spannende kamp van 24 deel nemers werden de prijzen in de wacht ge sleept door de heren: J. Wijsman, le px\; F. de'Groot, Ze pr. en K. Duineveld, 3e pr. Aan de wedstrijd hardlopen met paard namen deel 22 deelnemers waaxwan 5 per sonen voor een prijs in aanmerking kwa men, nl.: 1 Jac. Juipers, 2 Corn. Duineveld, 3 H. v. d. Zon, 4 J. Wijsman en 5 F. de Groot. Voor de wielerwedstrijd was veel be- larxgstelling en met spanning werd de strijd gadegeslagen welke tenslotte de vol gende uitslag gaf: 1 J. van Kesteren, 2 C. Zuiderduin, 3 H. Stroet. De wedstrijd op fiets met hulpmotor was iets geheel nieuws. De uitslag hiervan was: 1 Zimmerman, Alphen aan den Rijn op „Avada"; 2 W. Polle, Hillegom op VAP; 3 Kroon, Hillegom op VAP' err-4 Van Eg- mond, Zwanenburg op JVlosquito. De koppelwedstrijdei\ wielrennen jjaf de volgende uitslag: 1 J. van Kesterten-C. Zuiderduin; 2 Gebr. Stroet; 3 Romijn-Ruig- rok; 4 Bouwmeester-van der Hulst. Met veel spanning werd de afvalufled- strijd voor wielrennen gadegeslagen. Het publiek toonde zich enthousiast en zag als winnaars uit de strijd komen: 1 C. Zuider duin; 2 J. v. Kesteren en 3 N. Stroet. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag wordt de dierst waargenomen door l dr. F. J. L. M. Haase, Achterweg 42, tel. 3685.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 12