HUNTER maarl Jrnm. Nederland gebruikte de kansen tegen Engeland B Eerste doelpunt en eerste zege van Oranjeploeg in dit seizoen Engelse persstemmen Rijvers, Roosenburg en Lenstra maakten de drie doelpunten ttf -i Geslaagde krachttoer van Haarlem Blackburn Rovers was sterker, maar speelde vrij rustig tegen Haarlem Voetbaluitslagen Sport in het kort Vrijdag 19 Mei 1950 (Van onze sportredacteur) Een toeschouwer sprak van een „historisch ogenblik", toen Rijvers Woensdagavond jn het Olympisch Stadion na ruim een half uur spelen in de wedstrijd van het Neder lands elftal (spelende onder de naam van Bondselftal) tegen Engeland B een doel punt maakte. Dit seizoen waren de voorwaartsen van de Oranjeploeg er niet in geslaagd te scoren, zodat inderdaad gesprok en kon worden van-een bijzonder moment, B(j het ene doelpunt is het niet gebleven; na de hervatting hebben Roosenburg en Abe Lenstra met twee fraaie doelpunten de stand op 3-0 gebracht. Het resultaat was, dat een zege werd behaald en wel de eerste in dit seizoen. Dat er na afloop een prettige sfeer in het Nederlandse kamp heerste is te begrijpen. De spelers hadden vele ovaties ia ontvangst te nemen niet het minst Rijvers, die nog nooit zo op dreef is geweest in een interland-wedstrijd als deze avond. Na de teleurstellende resultaten in dit seizoen is er weer reden optimistisch te zijn, doch het fraaie succes betekent nog niet, dat Nederland weer het peil heeft lêreikt, dat het zich gemakkelijk kan meten met andere buitenlandse ploegen, ntegendeel, de Engelsen waren onze andgenoten in technisch opzicht verre de laas en aan hen is het te danken, dat het lubliek zo vele malen heeft genoten van rachtig combinatiespel. Schieten konden le gasten echter niet en het is merkwaar- lig, dat een elftal beroepsspelers, dat goede anvallen opzette en met de bal tot dicht lij het doel kwam, niet in staat was een nkel doelpunt te maken. Er zijn na de her- atting periodes geweest, dat de Neder- andse verdediging als het ware wanhopig tond te spelen bij de goed opgezette aan- allen. Dat er geen doelpunten volgden ïas geen verdienste van de Oranjeploeg, naar betekende een groot tekort aan sehulterscapaciteiten bij de voorwaartsen fan Engeland B. Het werk van de snelle luitenspelers Payne en Langton had waar- lering in de vorm van doelpunten moeten Inden, doch het gelukte niet. Bovendien ras doelman Kraak weer uitstekend op Ireef en stopte het toch niet groot aantal choten op meesterlijke wijze. De vraag hoe de voorwaartsen het er lebben afgebracht, willen wij in het bij onder bespreken. Drie doelpunten tegen Ingeland B zegt veel, maar dat de ach- erhoede gemakkelijk te passeren is, was eeds in Italië gebleken, waar de Engelsen lezer dagen met 5-0 hebben verloren, 'och heeft de voorhoede voldaan en het ipstellen van Lenstra als linksbinnen met (jn clubgenoot Hofma op de buitenplaats ;an een succes worden genoemd. Deze teugel heeft het meeste werk verricht en an rechtsbuiten Roosenburg werd te wei- lig aandacht besteed. Dat dit tenslotte niet erg is geweest, zullen wij straks ver ellen. Hofma werd van het begin af in het pel betrokken dank zij Lenstra, die ver- cheidene fraaie passes gaf. Het moest nige tijd duren alvorens de linksbuiten ewend was aan het internationale milieu. [Ij was echter terstond actief en dat bleef lij tot het einde Hoe meer de tijd ver- Ireek des te beter kwam hij er in en aan ijn werken is het te danken, dat de Neder- andse voorhoede in kracht is toegenomen. Lenstra is weer in de reeds voor hem ertrouwde omgeving teruggekeerd en de ries heeft weer laten zien, dat hij een peler van klasse .is. De wijze, waarop hij staat is ballen af te geven, was weer irachtig. Het bleek verder, dat hij er echt in had, nu hij niet op een plaats be- oefde te spelen, waarvoor hij minder voelt. totaal heeft hij mogelijk het minste aan- al meters van de voorhoedespelers afge- Dat zijn wij van hem gewend. Hij rerkt immers alleen, als hij kans ziet nut- igwerk te verrichten. Van de andere binnenspeler Rijvers kan ezegd worden, dat hij het meest gelopen leeft en vooral in de tweede helft. Op 'ele plaatsen dook hij op. Dan verleende ij steun aan de achterhoede en als er even een Nederlandse aanval werd opge let, dan was hij weer op de rechtsbinnen- ilaats. De wijze, waarop hij met een hoog chot de Engelsman verrastte, was bij onder. Op de middenvoorplaats debuteerde de tansterdammer Michels, die een zware aak te vervullen had, omdat hij stopper- pil Nicholson van Tottenham Hotspur egenover zich had. De Engelsman gaf de niddenvoor weinig gelegenheid door te ireken. Toch mogen wij het debuut niet lecht noemen. Michels zette steeds door il loste enkele malen schoten, welke even wel niet hard genoeg wai-en. Een middenvoor als Roosenburg op de rechtsbuitenplaats te zetten is een proef leweest, welke mislukt genoemd moet worden. De speler van Sneek is daarvan ;een verwijt te maken. In het Nederlands liftal had hij goede wedstrijden achter de rug en daarom verdiende hij ophieuw gekozen te worden. Doch hij gaf blijken ;een buitenspeler te zijn. Voor rust, toen nlj niet veel in het spel betrokken werd, peelde hij zonder enig vertrouwen. Toen lij later een doelpunt maakte, ging het i'eel beter,'maar een buitenspeler was hij liet. Van enig verband tussen hem en lijvers was geen sprake. Deze keer hebben wij langer stil gestaan tij een bespreking over het spel der voor waartsen en dat is te billijken, nu er drie loelpunten gemaakt zijn en de spelers beter 'oor de dag gekomen zijn dan enkele we ien geleden in Antwerpen. Met een bespre king van het spel der overige spelers zul len wij ons beperken. Behoudens Kraak, wiens naam wij reeds noemden, Terlouw en Van der Sluys waren er geen uitblin kers. In het bijzonder willen wij memo reren dat Van der Sluys een keer redde, oen Quigley uit een hoekschop inschoot Van der Hoeven, de Nederlandse rechts half werd nogal eens gepasseerd en Stof- felen was minder op dreef dan anders; het e ver doorvoeren van het samenspel der gasten was echter oorzaak, dat het falen der kanthalves geen doelpunten opleverde. Terlouw speelde gelukkig iets „prettiger" dan enkele weken geleden tegen België, maar de scheidsrechter moest toch enkele nalen een vrije trap tegen hem geven Wegens te hard aanvallen. En de Engelsen? Wij schreven reeds, dat zij in technisch opzicht veel beter waren. Vat heeft een mooie aanval echter voor zin, als hij niet met een behoorlijk schot be sloten wordt. De buitenspelers waren de besten; rechtsbuiten Quigley heeft de meeste keren geprobeerd een doelpunt te maken en middenvoor Pye en linksbinnen Bailey kregen weinig gelegenheid gevaar lijk te zijn. Wel werkten zij steeds mee bij de goed opgezette aanvallen; daarbij bleef het echter. De achterhoede was als geheel beter dan ie van Nederland. Het opvangen van de ver naar voren geplaatste bal was behoor lijk, evenals het opstellen, wanneer de voorhoede van onze landgenoten in aan tocht was. Dadelijk stonden zij bij een tegenstander. Dat de Nederlanders er niet temin in geslaagd zijn drie maal Middle- ton, die het minder druk heeft gehad dan Kraak, te passeren, kwam doordat Rijvers, Roosenburg en Lenstra de. hun geboden kansen snel aangrepen en onverwacht en hard inschoten. Steeds had Middleton er geen kijk op. De beste speler was rechts achter Scott. De wedstrijd werd geleid door de Belg Wouters, die geassisteerd werd door twee landgenoten als grensrechters. De scheids rechter was correct en heeft goed gefloten. Voor de ontmoeting een aanvang nam werd een minuut stilte betracht voor de spelers van de Italiaanse voetbalclub Torino, die vorig jaar bij een vliegtuig ongeluk om het leven zijn gekomen. Volgens de Engelse journalisten, die te Amsterdam de wedstrijd tussen het Neder lands elftal en Engeland B hebben gevolgd, zal de nederlaag belangrijke gevolgen voor het Engelse voetbal hebben. De nederlaag heeft op de eerste plaats de hoop op een succes in het wereldkampioenschap in Bra zilië, verzwakt, vooral indien men in ogen schouw neemt dat na de 50 nederlaag tegen de Italiaanse B-ploeg een tweede met 3—0 volgde tegen de Nederlandse amateurs. Clifford Webb, de verslaggever van de Daily Herald, schrijft, dat de weg naar Rio niet bepaald over rozen gaat. Het Engelse elftal werd door een elftal verslagen, dat zeker niet brillant heeft gespeeld, maar de Engelsen de baas was op het punt van het kiezen der juiste methode en vooral ook in accuratesse. Charles Buchan, de vroegere international, verslaggever voor de Londense News Chro nicle zegt: Engeland werd geslagen door een ploeg, waarvan de spelers als paarden heb ben gewerkt. Ik heb drie kansen voor de Engelse voorhoede genoteerd, welke haast niet te missen waren en in de Engelse ver dediging zijn lelijke blunders gemaakt. Dat is de geschiedenis van een nieuwe slag, welke ons tanend prestige op het continent nog meer zal verzwakken. Desmond Hackett van de Daily Express, schrijft, dat de Nederlanders, die op Zondag middagen voor hun plezier spelen, zulk snel voetbal demonstreerden, dat het soms leek of Engeland stil stond, Deze amateurs hebben ons een lesje gegeven. De Nederlanders heb ben de Engelse spelers aangetoond, dat de laatsten niet, goed genoeg waren om het peil van het Engelse spel in dergelijke wed strijden op de juiste wijze te vertegenwoor digen. Met een prachtig schot gaf Abe Lenstra de Engelse doelman 28 minuten na de her vatting ten derde 'male het nakijken. ADVERTENTIE Enige minuten voor zevenen betraden-de spelers van Engeland B en het Nederlands elftal het veld, opdat de wedstrijd precies op tijd kon beginnen. Eigenlijk was zeven uur te laat, want het schemerde reeds in het laatste kwartier en na het eindsignaal werden dë lampen opgestoken. Na het spelen van de volksliederen won Stoffelen de toss en Pye trapte voor Engeland af. In het begin ging de strijd vrijwel gelijk op, doch langzamerhand werden de gasten sterker. De Engelsen bleven volharden in hun korte spel, waarmee echter in de meeste gevallen het strafschopgebied niet werd bereikt. Toch konden de snelle vleugel spelers Langton en Payne een paar maal gevaarlijk doorbreken. Zij genoten te veel vrijheid doordat zowel Potharst als Van der Sluys steeds naar het midden trokken uit angst het binnentrio te veel vrij spel te gunnen. Vooral Langton stond hierdoor voortdurend ongedekt zodat van hem het meeste gevaar viel te duchten. Opvallend was dat de buitenspelers de bal steeds meenamen tot vlak voor de. achterlijn om het leder dan met een getrokken voorzet in het doelgebied te plaatsen. De afweerpo- gingen van Potharst en Van der Sluys le verden hierdoor enkele hoekschoppen op, die echter op niets uitliepen. Het laatste kwartier voor rust werd inge zet met eensterke druk van de Engelse voorhoede op ons doel. De achterhoede met Terlouw als grootste struikelblok'hield echter uitnemend stand en werden onze verdedigers gepasseerd dan stond daar achter nog altijd Kraak. Nauwelijks Avas het offensief der gasten wat geluwd of Nederland nam de leiding. In de vier en dertigste minuut ontstond een mooie combinatie tussen Lenstra en Hof ma. De bal kwam voor de voeten van de toestormende Rijvers, die ineens hard en onhoudbaar \ran zeker een meter of zestien in de rechterbovenhoek schoot. Aangemoedigd door dit toch wel onver wachte succes bleven de Nederlanders aan- vaüen. Roosenburg kwam er beter in op de voor hem A'reemde rechtsbuitenplaats. De laatste minuut voor rust bracht bijna een tweede Nederlands doelpunt. Een goede voorzet van Hofma werd even fraai door Michels ingekopt, maar met uiterste krachtsinspanning kon Middleton de bal stoppen. Engels overwicht De eerste periode na de heiwatting was voor de Engelsen. Het Nederlandse doel beleefde een paar benauwde ogenblikken. Er werd even zeer slecht geplaatst. Een goed geplaatste uittrap van Kraak bracht Hofma in volle ren. Hij kwam tot vlak voor doelman Middleton maar werd toen van de bal gézet door de geroutineerde Scott. Het spel der Engelsen bleef door zichtig. Het publiek kon soms genieten van fraaie staaltjes individuele techniek, van mooi laag langs de grond gehouden combi naties, maar het was alles te kort om succes te kunnen hebben bij de hard werkende verdedigers. Er ontstonden in het Neder landse strafschopgebied gevaarlijke situ aties, zoals na tien minuten, toen Langton Potharst zijn hielen liet zien en bij de ach terlijn gekomen de bal ineens terug plaat ste voor de voeten van Bailey, die zonder aarzelen inschoot maar.... recht in de handen van de goed opgestelde Kraak. Even bleef de druk op het Nederlandse Onder groot enthousiasme van de tiendui zenden toeschouwers scoorde Rijvers het eerste doelpunt voor Nederland. De Britse doelman Middleton grijpt tevergeefs naar de bal, die hoog in de hoek verdwijnt. Op de achtergrond, derde van links: Hofma vierde van links Michels. Export'Virginia VSV greep de kans niet en verloor bekerwedstrijd met 6-4 Haarlem kwam Donderdagavond met hetzelfde elftal in Velsen tegen VSV in het veld als waarmee het des middags tegen Blackburn Rovers had gespeeld. Waren de gemoederen buiten het terrein een beetje verhit door het feit. dat Haarlem twee wedstrijden op een dag moest spelen en VSV niet kon deelnemen aan een tournooi, de spelers hebben zich niet nodeloos op gewonden. Ondanks de zeer zwakke scheidsrechterlijke leiding had de wed strijd geen ruw karakter. De vermoeide Haarlemmers hebben met inspanning van al hun krachten gebruik gemaakt van de gelegenheden die de zwakke verdediging van VSV bood. Middenvoor Van Os ontliep steeds stopperspil Hazeveld en Roozen zorgde voor drie uitstekende doelpunten van de rechtervleugel af Bij de Haarlem mers verrichtten spil De Voogd en links achter Van Gooi bergen goed werk; het elftal van de gastheren vertoonde zeer wei nig verband. Bij hen lieten desondanks linkshalf Stijger en linksbinnen Van der Kuil zeer goede staaltjes voetbal zien en ook C. Schoon, die later linksachter speel de, was ruim voldoende. Het elftal van Blackburn Rovers heeft Hemelvaartsdag op het terrein van „Haar lem" getoond, dat het in staat is behoorlijk spel te laten zien en dat het de techniek beter beheerst; productief waren de voor waartsen evenwel niet. Wel hebben de gas ten met 31 gewonnen, een uitslag welke de verhouding goed weergeeft, doch zelf hebben zij er twee gemaakt en het derde kwam van de voet van spil De Voogd, die de bal enkele minuten voor het einde in eigen doel plaatste. Haarlem begon geestdriftig, echter zonder succes. Langzamerhand kwamen de Engelsen opzetten en gaven geruimen tijd de toon aan. Rechtshalf Campbell verleende zijn voor hoede goede steun en de spelers uit deze linie combineerden behoorlijk. Het spel werd te ver doorgevoerd en slechts een enkele maal moest Verkaaik handelend optreden. In die periode kregen de Engelsen wel enkele kan sen. Een scherp voor doel geplaatste hoek schop werkte Verkaaik weg. later schoot linksbinnen Walsh de bal tegen de lat en na een doelworsteling ging de bal via een been van een Haarlemmer langs het doel. In een periode, waarin een doelpunt voor Blackburn Rovers verwacht werd, nam Haarlem de leiding. Roozen kreeg op de vleu gel een pass van Smit, trok ten aanval, zette voor, waarna Van Os de bal hard langs de Engelse doelman schoot (10). Door dit suc ces aangemoedigd bleef Haarlem sterker, kreeg zelfs enkele kansen. Van Os werd op nieuw in staat gesteld een voorzet van Roo zen in te schieten, echter zonder succes. Smit werd de bal toegespeeld, maar miste en Groeneveld schoot van korte afstand nog naast. Zo kwam er voor de rust geen wijzi ging meer in de stand. De eerste helft had niet een bijzonder spel opgeleverd en het begin van de tweede helft deed iets goeds vermoeden. De Engelsen, die een achterstand hadden, stelden terstond pogingen in het werk, te doelpunten. Er werd beter gecombineerd dan voor rust en de Haarlemse verdediging kreeg het zwaar te verduren. Na tien minuten was de stand gelijk en de wijze, waarop de achterstand verkleind werd was niet fraai. Een scherp voor doel geplaatste voorzet van linksbuiten Edds stopte Verkaaik, maar de bal kwam voor de voeten van de naar binnen gelopen rechtsbuiten Mc. Graig, die niet veel moeite had om te scoren (11). De Engelsen bleven in de aanval en rechtsbinnen Crossan trok er onverwacht tussen uit, hij dreef de bal op en verraste Verkaaik met een hard schot (1-2)- De gasten konden het, na het verkrijgen van een voorsprong, wat kalmer aan doen en in het verdere deel van de strijd werd er rustig gespeeld. Roozen en Pastoor verwis selden van plaats, maar Roozen kon ook legen spil Holt niet veel uitrichten. Werd er een aanval opgezet, dan waren de achter spelers Gray en Stewart op hun plaats. Aan de andere zijde konden de spelers van Black burn Rovers niet veel uitrichten tegen Van der Linden en de halfspelers Meertens en Barends. Een andere Avijziging in de voor hoede van Haarlem door het uitvallen van Smit en het invallen van Jacob leverde evenmin- succes op. Tenslotte werd de uit slag nog 1—3. Na een aanval wilde De Voogd de bal op Verkaaik terugspelen. De doelman was hierop niet bedacht en de bal verdween in het doel. Andere Engelse ploegen aan het werk Middlesex Wanderers heeft te Groningen met 32 van een Bondselftal gewonnen. De rust ging in met de stand 10 voor Midd lesex. Te Tilburg is de Avedstrijd tussen een Zwaluwen-elftal en Leeds United geëindigd in een gelijk spel (1—1). De ruststand was 10 voor de Engelsen. Stormvogels tegen V.S.V. Voor het kampioenschap van Haarlem wordt Dinsdagavond de wedstrijd Storm- vogels-VSV gespeeld op het terrein van „Schoonenberg". Aanvankelijk Avas deze ontmoeting op Woensdag vastgesteld, doch daar dan beide ploegen wegens de uitwis seling Velsen-Edmonton zeer incompleet zouden moeten verschijnen, besloot men de wedstrijd op Dinsdag te spelen. doel aanhouden. Aanval' op aanval werd door de Engelse voorhoede, die vast van plan Avas zich te revancheren op de neder laag van 5-0 te Milaan, opgezet'en angstig vroeg men zich op de tribune af of het Nederlands elftal dit tempo w.el zou kunnen volhouden. Twee doelpunten voor Nederland De drie en twintigste minuut gaf een voorlopig antwoord op deze vraag. Lenstra gaf een pass naar rechtsbuiten Roosenburg, die de bal ineens mee nam in volle ren naar het doel. Op het ogenblik dat Roosen burg zou schieten werd hij in zijn vaart gestuit door Eckersley doch de speler legde de bal bliksemsnel voor zijn linkervoet en schoot hard en onhoudbaar in de lin kerhoek (2-0). Nog was men op de tribunes niet uit gepraat over deze voorsprong van twee doelpunten toen, nog voor een half uur Avas verstreken, Lenstra de stand op 3-0 bracht. Bij een aanval via de linkervleugel raakte Hofma de bal kwijt aan een der achterspelers van de Engelse ploeg. Van deze ging het leer n?iar spil Nicholson, die echter een fout maakte. Hij had de bal niet in zijn macht en raakte hem op zijn beurt kAvijt aan Lenstra. De Fries stond zeker op 20 meter van het doel. Zonder aarzeling schoot hij in de hoek. Middleton sprong er naar, maar tevergeefs. Het was een ongekende Aveelde om tegen het Engelse elftal met 3-0 voor te staan. Misschien Avas de voorsprong Avel geflat teerd, maar het waren drie doelpunten, gemaakt door een homogene ploeg, die voor elke duim grond vocht. Het elftal der Engelsen miste deze eenheid en deze on blusbare geestdrift en dit gebrek bleek zelfs met een grote meerderheid in techniek niet goed te maken. De Engelsen waren er even beduusd van. Maar niet lang, Avant er was nog een kAvar- tier te spelen. Inderdaad moest Kraak nog verschillende malen in actie komen, maar tot scoren kwamen de gasten niet. Zelfs wisten de Nederlanders nog een paar maal gevaarlijk door te breken. Met het Neder lands elftal in de aanval kwam ten slotte in de vallende schemering het einde van deze aantrekkelijke wedstrijd. De opstellingen waren: Nederland: Doel: Kraak; achter: Potharst en Van der Sluys; midden: Van der Hoeven, Terlouw en Stoffelen; voor: Roosenburg, Rijvers, Michels, Lenstra en Hofma. Engeland-b: Doel: Middleton (Chesterfield); achter: Scott (Arsenal) en Eckersley (Blackburn Rovers); midden: Taylor (Liverpool), Ni cholson (Tottenham Hotspur) en Watson (Sunderland); voor: Payne (Liverpool). Quigley (Preston North End), Pye (Wol verhampton Wanderers), Bailey (Totten ham Hotspur) en Langton (Bolton Wande rers), I-Iet Nederlands elftal van links naar rechts Rijvers, Hofma, Potharst, v. d. Hoeven, v. d. Sluys, Lenstra, Terlouiv, Roosenburg, Michels, Kraak en Stoffelen. Engeland zette achterstand tegen België in zege om In het stadion van Heysel heeft Enge land gistermiddag met 41 van België ge wonnen na eén Avedstrijd die een opmer kelijk verschil in spelbeeld en krachtsver houding toonde wanneer men de eerste bij de tweede helft vergelijkt. Voor rust kon den de gasten niet op dreef komen tegen de vinnige en snelle Belgen die de ene aanval na de andere opbouwden en het de Britse verdediging zo lastig maakten dat de binnenspelers uit de voorhoede telkens een handje moesten komen helpen, wat uiteraard ten kosten ging van hun eigen spel in de voorhoede. Kort voor rust pas seerde Mermans met een hard schot doel man Williams. Na de hervatting tapten de Engelsen uit een heel ander vaatje en de ploeg, die drie kwartier lang zo'n stroeve, aarzelende in druk gemaakt had, kAvam op volle toeren. Toen kreeg men werkelijk'fraai Brits spel te zien. De achterstand Averd omgezet in een voorsprong van 41 die nog veel gro ter geweest zou zijn indien doelman Meert die in topvorm speelde, niet enkele malen fraai gered had. De tweede helft Avas nog geen halve minuut oud toen Muilen bij een Engelse aanval snel naar binnen stoof, een Belgi sche speler passeerde en de gelijkmaker scoorde. Een doelpunt van Finney werd wegens buitenspel afgekeurd maar de En gelsen kwamen steeds terug. Weliswaar weerden Anoul, Carré, Vaillant en Meert zich als leeuAven, doch zij konden niet voor komen, dat Mortensen en Mannion er 31 van maakten. Twee minuten voor het ein de bracht Bentley de stand op 14, waar mee de Engelsen nog niet tevreden waren want in de laatste fase leidde een combi natie Bentley-Mannion-Mullen tot een vijfde doelpunt, dat wegens buitenspel werd afgekeurd. Reeds na drie minuten leidde een aar dige combinatie van Spaans en De Graaf tot een verrassend doelpunt van de eerste (1-0). Een paar minuten later volgde aan de andere zijde over rechts een snelle aan val. De bal zweefde kalmpjes voor het Vel- sense doel langs en ondanks het feit dat de Haarlemse linkervleugel afwezig was, maakte Van Gelder hoekschop. Maar na tien minuten spelen maakte Haarlem wer kelijk gelijk na een samenspel van Pastoor en Groeneveld waarbij laatstgenoemde spe ler scoorde (1-1). Even later redde doelman Van der Wint nog juist toen Roozen van naast het doel hard inkopte. Toch kreeg de Haarlemse rechtsbuiten zijn zin: het tweede doelpunt voor zijn elftal kwam van zijn hoofd na een goed voor doel geplaatste hoekschop (1-2). Ook deze voorsprong bleef niet lang bestaan, want kort daarop kreeg Van der Kuil de bal van Spaans en schoot van flinke afstand door een haag van Haarlemmers en de benen van doelman Verkaaik (2-2). Deze was nauwelijks van de schrik bekomen, toen de Velsense rech tervleugel een kapitale kans miste. Weer bezorgde Roozen de Haarlemmers een voorsprong, toen hij de bal van links kreeg toegespeeld en Van Os buitenspel stond. De scheidsrechter floot echter voor een doelpunt (2-3). Na nog geen half uur spelen was er al zes maal gedoelpunt: Van Os speelde zich handig vrij en passeerde met een goed schot in de benedenhoek keeper Van der Wint (2-4). Nummer vijf voor de bezoekers kwam weer van Roozen, ditmaal met een hard schot van rechts (2-5). Linksachter Kunst viel uit, maar zijn vervanging bleek een verbetering. Bij het aanbreken van de rust had de thuisclub echter al Aveer een stuk van haar achter stand ingelopen door goede doelpunten van Spaans en Van der Kuil (4-5). Nog minder aantrekkelijk dan de eerste speeltijd was de tweede, omdat er nog maar één doelpunt van Groeneveld kAvam, die de stand op 4-6 bracht. Talrijke kansen voor de beide doelen bleven ongebruikt, de thuisclub kon geen inspiratie meer vin den en de bezoekers vochten tegen VSV en de vermoeidheid. Hun overwinning was echter wel verdiend en zij mogen in de volgende ronde hun krachten meten met het Rotterdamse CVV. Kampioensvoetbal Enschedese Boys maakte het enige doelpunt De wedstrijd MauritsEnscheaesche Boys stond op een laag peil en de toeschouwers die niet heter wisten zouden gedacht heb- gen. dat hier tweede klassers aan het werk waren. Dat Maurits .de partij verloor kwam door het gebrek aan fighting spirit. De thuis club dacht aan de gasten een gemakkelijke partij te hebben met als fataal gevolg, dat Ensched. Boys zo ongeveer de hele wedstrijd het spel beheerste, met uizondering dan van het laatste kwartier toen Maurits eindelijk op dreef kwam en trachtte het verloren ter rein te herwinnen. Dat was echter te laat. Nijsink (Enschedese Boys) heeft voor rust het enige doelpunt gemaakt. De stand luidt Blauw Wit 5 3 1 I 7 16—10 Limburgja 5 3 1 1 7 15—11 Maurits 7 3 1 3 7 14—16 He.erenveen 6 2' 1 3 5 15—18 Ajax 5 2 0 3 4 11—11 Ensched. Boys 6 2 0 4 4 7—12 Rose mocht niet uitkomen Voor de aanvang van de Avedstrijd tussen Vitesse en Quick. Avaarin de beslissing voor de promotie-degradatiecompetitie ten gunste van Vitesse viel, kwam een telegram van de KNVB binnen, waarin Averd medegedeeld, dat Quick (Nijmegen) de Engelse voorhoede- speler Stanley Rose niet mocht laten mee spelen. hetgeen in de vorige promotie-Klegra- datieAvedstrijd wel was gebeurd. Onder protest heeft Quick Rose niet laten mee spelen. Rose komt in de Corinthian League in En geland geregeld uit. Er zou inbreuk zijn gemaakt op de bepalingen, zoals die regle mentair door de KNVB zijn vastgelegd, welke in dit geval slaan op het laten mee spelen van niet-Nederlandse onderdanen, hetgeen onder zekere voorwaarden, naar men weet, is toegestaan. België—Nederland (Zaterdag middagcompetitie) 3—1 Op het terrein van' Brugge hebben Don derdagmiddag de elftallen der Zaterdag middagcompetities van België en van Ne derland de strijd aangebonden. De gastheren wonnen met 3—1, dank zij een betere tech niek, die hen in staat stelde vooral in de eerste helft een zeker overwicht te ont plooien. De rust ging in met 1—0 voor België Na de hervatting togen de Nederlanders meer ten aanval, maar het geluk was niet met hen zodat het bij een doelpunt bleef. De voorwaarts Frankinet van België scoorde de drie doelpunten. Om het kampioenschap van Nederland: MauritsEnschedese Boys 0—1. Promotie tweede klasse. West I: DWV Zeeburgia 24. Oost: Vitesse—Quick (N.) 3—1 (Vitesse promoveert); Tubantia—Rheden 82. Zuid II: JulianaStandaard 20. West I. Tweede klasse A: Alcmaria Vic- trixZaandijk 32 (Zaandijk moet degrada tiewedstrijden spelen). Promotie darde klasse: Rapiditas—HRC 2—5. Derde klasse A: Vitesse '22Terrasvogels uitgesteld; SDWKinheim uitgesteld. Promotie vierde klasse: WMSDe Ger maan 2—2; Schagen—RKAFC 0—1; Grass hoppers—Beverwijk 4—5; AalsmeerUit hoorn 13; De MeerRipperda uitgesteld. Vierde klasse I: ADELOC 111. Bekerwedstrijden, Tussenronde: UW Quick (H.) 6—0; DWS—Excelsior 2—2; KFC De Spartaan 2—3; DOS—DEM 3—1; VSV Haarlem 46; De VolcAvijckersElinck- wijk 22; GD ADHC 02; BaarnVoor burg 50; West Frisia—Volendam 3—2. KORFBALKAMPIOENSCHAP VAN NE DERLAND. In de kampioenscompetitie van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond sloeg Rigtersbleek PSV met 4—0. WANDELTOCHT VAN 60 KM. OP 20 EN 21 MEI. De Amsterdamse Wandelsport Vereniging „L.A.T." houdt evenals vorige jaren een 60 km. wandeltocht voor meer geoefenden en wel op Zaterdag 20 en Zondag 21 Mei. Dit jaar is de start van Santpoort en een wandeling Avordt gemaakt door Ken- nemerland. Deze tocht is een zeer goede training voor de aanstaande Vierdaagse-wan- delaars.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7