Voetbaluitslagen Nederlandse hockeyzege van 4—1 in Zurich H.F.C. heeft thans de leiding Haarlem behoort tot de laatste acht Dinsdag 30 Mei 1950 3 met 10 van Aalsmeer te winnen. Een schrale overwinning, maar niettemin zeer verdiend. De Aalsmeerse doelman heeft zijn club voor een grotere nederlaag be hoed. Het enige doelpunt ontstond een kwartier na de aanvang en werd door Kruyf Jr. gescoord. Doordat De Meer van S.D.Z. met 20 won worden de kansen van Ripperda thans iets beter, hoewel Uithoorn voorlopig nog onbedreigd de leiding heeft. Zondag kan de zaak weer wat gunstiger worden voor Ripperda. Het programma luidt n.l.: Aals meerDe Meer en S.D.Z.Uithoorn. Uithoorn 3 3 6 S. D. Z 3 1 3 Ripperda 1 2 De Meer 2 1 2 Aalsmeer 3 0 1 Bloemendaal speelde gelijk Voor Bloemendaal worden de vooruit zichten ook weer wat gunstiger. Zelf speel de de club gelijk tegen WMS (22) en Rivalen verloor van Germaan met 21. Zondag wordt het returnprogramma van gisteren gespeeld dus: BloemendaalWMS en RivalenGermaan. Rivalen 3 2 4 Bloemendaal 3 1 3 Germaan3 1 3 W. M. S3 0 2 Beverwijk verloor van RKAFC met 10 en voor dezelfde afdeling verloor Schagen van Grashoppers eveneens met 10. Zon dag worden gespeeld RKAFCBeverwijk en GrashoppersSchagen. RKAFC 3 3 6 Beverwijk 3 1 2 Grashoppers 3 1 2 Schagen 3 1 2 Promotiewedstrijden voetbal Om het kampioenschap van Nederland: Enschedese BoysLimburgia 02; Maurits Heerenveen 0—0. Promotie tweede klasse. West I: OSV Zeeburgia 11. Noord: LSCZwartemeer 12. Zuid I. BaronieKerkrade 11. Zuid II: ChevremontStandaard 20 West I. Promotic derde klasse. Zaandijk QSC 0—0: Schoten—V/FC 2—2: CDN—Velsen 41 West II. Promotie derde klasse: Gouda ODS 4—1: SVW—HOV 1—1; Laakkwartier HFC 1—3: DCV—Blauw Zwart 4—2. Bekerwedstrijden 7e ronde: UWWage- ningen 2—1; EDO—PSV 0—4; Sneek—La Première 42; JulianaBaarn 20; Haar lemHeracles 40; HengeloBleijerheide 00; DHCRBC 42; LongaExcelsior 2—2. Promotie vierde klasse: VVYDonar 33; SEC—DWSV 3—0; Beverwijk—RKAFC 0—1; SchagenGrasshoppers 01; WMSBloe mendaal 22; de GermaanRivalen 21; de MeerSDZ 2—0; RipperdaAalsmeer 1—0; ADO '20—Succes 2—2; CSV—OFC 1—0. Uit de HVB Promotie eerste klas: Onze Gezellen 2 Kennemers 6 5—1; Vogelenzang—Stormvo gels 4 25. Promotic tweede klas: VSV 5EHS 2 11; Onze Gezellen 4VSV 6 42. Promotie-afdeling: IEVNAS 13; WD Concordia 21. Zomeravondvoetbal Afdeling A: SpringbokkenHoll. Nautic 51; BooyPolygraph 43; HACBBK 3—0: 't Westen—FKF 5—1. Afdeling P.: SW—HSM 3—2; MHD—Fort Boys 21: HaakDamevo 12; Heeremans Nederland 20. Programma voor deze week luidt: Dinsdag 30 Mei: Holland Nautic—Booy (terrein THB) 7 uur; Fort BoysHaak WH7 uur. Woensdag 31 Mei: HSMMHO (Zeeweg) 7 uur. Donderdag 1 Juni: PolygraphHAC (OG) 7 uu; Springbokken't Westen (DIO) 7 uur; OWHeeremans (THB) 7 uur. Vrijdag 2 Juni: DamevoNederland (WH) 7 uur. Zaterdag 3 Juni: RBK*— RKF (OG) 4 uur. Enschedese Boys- Limburgia 0-2 Enschedese Boys heeft de laatste thuis wedstrijd in de kampioenscompetitie met 2-0 verloren. Wanneer men op het spel in de tweede helft afgaat, dan is de overwin ning van Limburgia alleszins verdiend te noemen, want na de rust waren de bezoe kers zo beslist in de meerderheid, dat de thuisclub op sommige ogenblikken volko men overspeeld werd. Voortdurend werd er, behalve enkele uitvallen van Ensche dese Boys, waarin niettemin kansen zaten, op de helft van de Enschedeërs gespeeld, en dat er geen doelpunten vielen was voor een belangrijk deel te danken aan doel man Koper, die met de hoge schoten van de Limburgers raad wist. Enschedese Boys was er toen volkomen uit, het plaatsen was slecht, men was voortdurend te laat bij dc bal en het te korte samenspel bleef zonder resultaat. Merkwaardig was, dat de voor hoede van Limburgia in die periode tot geen doelpunt in staat was want de voor sprong van 2-0 was reeds bij rust verkre gen, een voorsprong, die toen zeker geen afspiegeling was van de onderlinge sterkte in het veld. Want voor de rust wogen de ploegen volkomen tegen elkaar op, waarbij de thuisclub niet alleen de meeste, maar ook de beste kansen had om te doelpunten. De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud, toen het eerste doelpunt ontstond. Na een voorzet van F. Cox kwam C. van Lu- beck alleen voor Koper en hij passeerde deze met een hard schot (0-1). Dit doel punt was een teleurstelling voor de Boys, want het Limburgia doel had reeds een hardnekkige belegering moeten doorstaan. Veel kansen hebben de Limburgers ove rigens in de eerste helft niet gehad, mede door het solide verdedigen van Brugge- man, die met verre trappen het doelgebied zuiverde. Kort voor de rust, toen de ach terhoede van de Enschedese ploeg dacht, dat de scheidsrechter zou fluiten voor bui tenspel, schoot F. Cox, nadat hij de bal bij een schermutseling van De Graaf kreeg toegespeeld, zachtjes in het doel. Koper greep er niet eens naar, omdat hij dacht dat het schot in buitenspelpositie was ge geven, maar zowel de scheidsx-echter als een Ruim 2500 toeschouwers woonden Maan dag de landenwedstrijd tussen Zwitserland en Nederland bij, welke met rust met een 1-0 voorsprong der gastheren inging. On getwijfeld waren onze landgenoten in de eerste helft veel sterker en vooral de be tere stoktechniek sprak een woordje mee. Na twintig minuten mocht Bouwman een strafbully nemen, doch hij slaagde er niet in een doepunt te scoren; de bal ging naast de paal. Het overwicht van het Nederlands elftal, dat m de gewone opstelling was verschenen, duurde tot vijf minuten voor de rust. Eerst toen bracht de Zwitserse voorhoede het tot enkele aanvallen, waar bij de gastheren een doelpunt maakten door een fout in de Nederlandse verdediging. Roger Zanetti kreeg de bal na een slechte trap van doelvei'dediger Smits te pakken; hij sloeg de bal in de richting van het doel, waar Ivor Rinkel deze wilde wegwerken doch de bal belandde in eigen doel (1-0). In de tweede helft viel Nefkens voor de der grensrechters was positief in zijn be slissing en het was 0-2. In deze stand is geen wijziging meer gekomen. Maurits speelde tegen Heerenveen gelijk De wedstrijd MauritsHeerenveen in Brunssum is in een puntloos spel geëin digd. In de eerste helft waren de gasten meer in de aanval en de voorwaartsen kregen enkele kansen, waarvan zij geen gebruik maakten. De aanvallen van Mau rits waren minder gevaarlijk cn schoten van Kleyntjes en Maessen gingen naast. De eerste periode van de tweede helft bracht een nog duidelijker overwicht van de Heerenveners. Door krachtig verdedi gen voorkwam Maurits doelpunten. Het einde kwam met 00. De stand luidt thans: Limburgia 7 5 1 1 11 2411 Blauw Wit 7 4 2 1 10 21—14 Maurits 9 4 2 3 10 16—17 Heerenveen 8 2 2 4 6 1525 Enschedese Boys 8 2 1 5 5 916 Ajax 7 2 0 5 4 14—16 geblesseerde Bouwman in. Dadelijk na de hervatting was de Nedei-landse voorhoede in de aanval. De druk op het Zwitserse doel werd steeds groter, soms moesten er twee. drie spelers aan te pas komen om doelpunten te verhinderen. Na een kwar tier zetten Boerstra en Esser een prachtige aanval op. welke door Esser besloten werd met een goed schot, dat doel trof (1-1). Toen was het hek van de dam. Een mi nuut later was het al 2-1. Toen Boerstra in. de slagcirkel gekomen een zuiver schot loste, dat doelman Stuehlinger te machtig was (1-2). Van dat ogenblik af legden dc Zwitsers zich uitsluitend op verdedigen toe. De Ne derlanders beheersten het spel volkomen. Schitterend combineren bracht de voor hoede telkens weer in de slagcirkel, maar alleen Kruize kon ongeveer tien minuten voor het einde nog een doelpunt fabrice ren. Zo kwam het einde met een volkomen verdiende 3-1 overwinning der oranje hemden, die op vrij onverwachte sterk defensieve tegenstand van de zijde der Zwitsers waren gestuit, welke onze land genoten bijna nog parten had gespeeld. Venlo hockeykampioen Door een overwinning van 31 in de kam pioenscompetitiewedstrijd tegen DKS, heeft Venlo het kampioenschap van Nederland voor heren 1950 behaald. Met rust was de stand 1—1. De eindstand luidt: Venlo 6 5 1 0 11 18—9 HHYC 6 4 1 1 9 33—9 Groningen 6 0 15 1 334 DKS 6 1 1 5 3 9—21 Zwemmen Speeltijden bij waterpolo De sportcommissie van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond heeft de specltyden voor de waterpolocompetitie onder de nieu we spelregels als volgt vastgesteld. Heren. Hoofdklasse 2 x 12 minuten: le klasse 2 x 10 min.; 2e klasse 2x9 min 3e klasse 2x8 min; reserve hoofdklasse 2 x 10 min.; reserve le klasse 2x9 min.; reserve 2e klasse en 3e klasse 2x8 min. Dames: le klasse 2 x 10 min.; 2e klasse 2x8 min.; 3e klasse 2x9 min, Gelijk spel van Schoten tegen W.F.C. Clavan vervangt Roosenburg Het Nederlands elftal, dat Donderdag 8 Juni te Stockholm tegen Zweden speelt is door de keuzecommissie van de KNVB als volgt samengesteld; Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en Van der Sluys (B.V.V.). Midden: Van der Hoeven (Ajax), Terlouw Sparta en Stoffelen (Ajax). Voor: Clavan (ADO), Rijvers (NAC). Mi- chels (Ajax), Lenstra (Heerenveen) en Hofma (Heerenveen). Een wijziging is aangebracht in het elf tal, dat met 3-0 van Engeland-B won. Roo senburg is op de rechtsbuitenplaats ver vangen door Clavan. Vijf reserves zullen, mede wegens de tweede wedstrijd van de Scandinavische tournée, tegen Finland op 11 Juni te Hel sinki, de reis die per vliegtuig wordt ge maakt meemakeix. Deze reserves zullen in de loop van de volgende week worden aan gewezen. Aanvoerder van het elftal is Stof felen. Het Zweedse elftal is als volgt samen gesteld: Doel: Karl Svenssen. Achter: Knut Nordghl en Erik Nilsson. Midden: Sunc Andersson, G. Johanssen en Ingvar Gaerd. Voor: Stig Sundqvist, Karl Palmer, Hans Jeppson, Lennart Skoglund en Stellen Nilsson. E.D.O. speelt tegen R.C.H. Haarlem heeft zich teruggetrokken uit de strijd om het kampioenschap van Haarlem. Daardoor is het programma gewijzigd: Woensdagavond wordt in het Noorder Sportpark EDORCH gespeeld. De winnende ploeg komt in de eindstrijd uit tegen VSV. Zaterdagmiddagvoetbal Kinheim won Kennemerlandbeker Zaterdagmiddag werd op het terrein van Kennemei-land de finale gespeeld om de Kennemerlandbeker, het jaarlijks terug kerende tournooi voor Zaterdagmiddag clubs uit de H.V.B. Voor deze wedstrijd hadden Kinheim en de kampioen van af deling B, Nieuw Vennep zich geplaatst. Het is een sportieve strijd geworden waar in Kinheim het verschil van klasse duide lijk aantoonde want de spelers uit afdeling A waren over alle linies hun tegenstanders uit de B-afdeling de baas. Vooral in tempo schoot de club uit Nieuw Vennep nog al eens te kort en omdat de voorhoede van Kinheim van de kansen een beter gebruik maakte dan de Haax-lemmermeer-bewoners ging de overwinning en daarmee de beker zeer verdiend naar Velsen-Noord. Midden voor Bax Jr. van Kinheim maakte spoedig gebruik van een fout in dc Venneper ach terhoede en gaf zijn club de leiding. Korte tijd daarna bracht dezelfde speler de stand op 2-0, maar nog voor rust liep Uithoven de achterstand tot 2-1 in. In de tweede helft was het pleit spoedig beslist. Rosier verhoogde de voorsprong tot 3-1 en toen even later Bax Jr. de stand op 4-1 had gebracht stond de zege voor Kinheim vast. Na afloop heeft de heer Heimig, voox-zit- ter van Kennemerland en bestuurslid der afdeling Haarlem van de KNVB aan de aanvoerder van Kinheim de beker uitge reikt. Schoten heeft het gelijke spel van 22 aan zich zelf te wijten omdat de ploeg, direct na rust, toen de stand 21 voor de thuisclub was niet meer zo fel van zich afbeet als in de laatste faze van de eerste helft. Het gevolg hiervan was dat het spel zich hoofdzakelijk op de helft van Schoten afspeelde, maar er dreigde nochtans wei gevaar doordat de Wormex-veerse voorhoede niet bepaald stex-k speelde. Er ontstonden dikwijls hachelijke situaties en bij een daarvan scoorde de linksbuiten de gelijkmaker. Dit doelpunt had dezelfde uitwerking als het eerste van WFC, dat na een kwartier spelen in de eerste helft was gemaakt. De Zaanse ploeg was nl. overdonderend begonnen en Schoten kon zich in het begin van de strijd moeilijk staande houden. Het wilde nog niet vlotten maar de ommekeer kwam toen Hillenius WFC de leiding gaf. WFC werd op eigen helft teruggedrongen en Klooster maakte van dichtbij gelijk. Schoten kwam er steeds beter in. Van Oosten hielp zijn club nog voor de pauze aan een voorsprong van 21. Schoten begon de tweede helft met min der enthousiasme dan daarvoor. Men kx-eeg de indruk dat de Haarlemmers weinig risico wilden nemen en zich meer op de verdediging toelegden dan wenselijk was. Het resultaat was dan ook de gelijkmaker die de overigens zwakke linksbuiten Zand- stra voor zijn rekening nam. Hiex-na viel de thuisclub weer fel aan en het doel van WFC kwam herhaaldelijk in gevaar. Maar nu wist WFC het juiste antwoord op de talrijke aanvallen van Schoten en doordat de bezoekex's zich eveneens niet onbetuigd lieten kreeg de strijd een spannend karak ter. Hoe de partijen ook zwoegden, in de gelijke stand (22) kwam geen verande ring meer. Zondag krijgt Schoten bezoek van CDN. Velsen blijft derde klasser De rol van Velsen in de promotie- en degradatie-competitie is uitgespeeld. Werd nog verleden week van CDN met 52 ge wonnen thans moesten de Santpoortena ren in de return wedstrijd met de club uit Driebergen een 41 nederlaag incasseren, een resultaat dat echter sterk geflatteerd is te noemen omdat vooral in de tweede helft Velsen overwegend sterker was. Het goede schot ontbrak ditmaal en zo kon het gebeuren dat het overwicht van Velsen onbeloond bleef. Velsen speelde met twee invallers voor doelman Demmers en spil Van Bugnum, die aan een reisje naar Edmonton de voor keur hadden gegeven. Dat dit de kracht van de ploeg met ten goede kwam lag voor de hand en vooral in de eei-ste helft was zulks merkbaar. Wel weerden de invallers doelman De Gi'aaf en Maarschalk zich kra nig maar CDN was de beter spelende ploeg en nam door Bymolt de leiding, waarna Van Denderen nog voor rust de stand op 20 bracht. Toen kort na de hervatting Bakkum voor een goed tegen- punt zorgde stegen de kansen. De bezoe kers ontketenden een hevig offensief, dat echter zonder resultaat bleef, omdat vooral het schieten onvoldoende was. De verde diging van C.D.N. weerde zich dapper. Kort voor het einde kreeg CDN bij een dooi-braak een kans waarvan Apeldoox-n gebruik maakte. Velsen gaf zich gewonnen en in de weinige nog resterende minuten slaagde Bymolt er in de stand op 41 te brengen. Zondag trekt Velsen naar WFC. De stand luidt: Schoten 4 3 1 0 7 8—5 CDN 4 2 0 2 4 10—10 WFC 4 1 1 2 3 9—10 Velsen 4 1 0 3 2 10—12 Kansen voor H.F.C. stijgen De promotiekansen van H.F.C. zijn aan zienlijk gestegen sinds de overwinning van de Haarlemmers op Laakkwartier: boven doen won gisteren het Krimpense D.C.V. nog van Blauw Zwart, zodat H.F.C. nu met vijf punten uit vier wedstrijden aan de kop van de kleine ranglijst staat. De wedstrijd Zaterdagavond op het V.U.C.-veld in Den Haag leek af en toe en speciaal in het begin van de tweede helft op een omgekeerde herhaling van de wedstrijd tussen deze twee elftallen vorige week aan de Spanjaardslaan. Laak kwartier had een belangrijk deel van de negentig minuten een vrij stei-k overwicht. En een aantal malen leek de beheerster van het geluk wel erg op de hand van de H.F.C.-verdediging. Vex-scheidene schoten en kopballen ketstexx tegen paal en lat. De werkelijke treffex-s kwamen in meer derheid aan de andere kant waar de twee lingbroeders Winter elk voor een subliem doelpunt zorgden. Eerst was het linksbui ten Hein, die van twintig meter afstand met het rechterbeen onhoudbaar inschoot. Nog geen minuut later tien minuten voor de rust kon de nieuwe middenvoor Looyen van dichtbij de stand op 20 brengen. Maar nog voor de rust maakten de Hagenaars na eeix vergissing van Hey- ting hun eerste doelpunt. Na de rust brak de voor de H.F.C.-ers zenuwslopende periode van een overwicht van Laakkwartier aan. Maar hoe de gast- hei-en ook hun best deden, zij konden de gelijkmaker niet produceren. Tien minu ten voor het einde schoot Hans Winter geheel van de rechtervleugel het derde doelpunt langs de Haagse doelman. Daar bleef het bij, hoewel de sportieve Hage naars de strijd nog niet opgaven. Uitblinkers bij H.F.C. waren ongetwij feld de ,gebroedex-s Winter, aanvoerder Begemann en Busselman. Helaas bleek nog steeds geen bevredigende oplossing voor de middenvoor-kwestie te zijn gevonden, al was het opstellen van Looyen zeker een verbetering. Zaterdagavond speelt H.F.C. op het ter rein aan de Spanjaardslaan tegen D.C.V. De stand luidt: HFC 4 2 1 1 5 7—5 Laakkwartier 4 12 14 55 DCV 4 12 14 9—9 Blauw Zwart 4 112 3 11—13 Ripperda wint van Aalsmeer Ripperda is er Zaterdagavond in ge daagd in de promotie-degradatiecompetitie Sport Vereent uitgebekerd Zaterdag leed Sport Vereent een nederlaag van 4_i tegen Allen Weerbaar uit Amster dam, waardoor deze ploeg voor de verdere bekerwedstrijden werd uitgeschakeld. Tot de rust ging het spel vrijwel gelijk op en slechts door een minder fraai doelpunt had Allen Weerbaar een voorsprong van 1—0 gekregen. In de tweede helft domineerden de Amster dammers echter voortdurend en wisten ge leidelijk de voorsprong tot 40 te vergroten. Toen pas wist Sport Vercent de eer te red den, zodat het einde kwam met een ver diende overwinning van 41 voor Allen Weerbaar. Schoolwedstrijden De uitslagen van de Zaterdag voortgezette schoolwedstrijden luiden- Demifinales winnaarsafd.: Centrale School I (2)Bornwaterschool 3—1. C. Houtman- school—Weth. Westerveldschool 20. Dcmifinale verliezersafd.: Juliana v. Stol- bergschool—P. H. v. d. Leyschool 21. Tette- rodeschool—Linnaeusschool 1—0. Finales: winnaarsafd.: Centrale School I (2) C. Houtmanschool 80. Verliezersafd. Tet- terodeschool—Juliana v. Stolbergschool 11; (na strafworpen wint Juliana van Stolberg- school). Paardensport Galcador won de derby In triomf voert deze glundere. Fransman, de heer Boussac, zijn paard „Galcador" bij de teugel voor een ererondje langs de tribune op Epsom Downs, waar Galcador, onder jockey W. R. Johnstone, zojuist de Derby 1950 gewonnen heeft. Het Frans paard „Galcador" won Zaterdag de derby te Epsom uit een veld van 25 deel nemers. Het paard, dat voor 100/9 genoteerd stond, won met een hoofdlengte van de favoriet ..Prince Simon", waarop de wedden schappen 2/1 stonden. Derde werd „Doublé Eclipse" 1.40/11 Eigenaar van het Franse paard is de industrieel Marcel Boussac, die deze week wel heel gelukkig is geweest, aangezien een van zijn andere paarden ..Asmena" dc Oaks heeft gewonnen ..Galca dor" werd gereden door de Australische rijder Johnstone, die ook .Asmenanaar ae over winning voerde. Boussac heeft niet alleen de eer van de overwinning gekregen, maar hij won ook een bedrag van meer dan 170.000 gulden. Voorlopig Nederlands elftal kon weer niet scoren Het voorlopig Nederlands elftal speelde Zaterdag in het met 20.000 toeschouwers gevulde Utrechtse stadion een oefenwed strijd tegen Middlesex Wanderers. Het was een teleurstelling voor het Utrechtse pu bliek, dat Lenstra en Hofma niet mee speelden. Voor de aanvang werd bekend gemaakt, dat Van der Hart (Ajax) de plaats van Terlouw innam. De wedstrijd viel zeer tegen en slechts enkele ogenblik ken werd er geestdriftig gespeeld. Het be gin was goed. Roozenburg zette een bal voor, die Clavan fraai inkopte, doch doel man Ney was op zijn post. Rijvers woix de sympathie van het publiek door enkele fx-aaie dribbels. Bennett kreeg 'n kans, toen hij alleen voor Kraak stond, doch zijn schot ging naast. Een half xiur lang tot aan de rust werd er vrij lusteloos gespeeld. In de tweede helft waren er enkele minuten ge speeld toen er wat meer vaart in het spel der ploegen kwam. Stoffelen stelde Rijvers in staat een schot te lossen, het ging tegen de paal. Een minuut later passeerde Gre gory Kraak bijna, doch nu bracht de paal eveneens redding. Rijvex-s liet het publiek bijna juichen, doch zijn schot ging tegen de lat. De Engelsen bepaalden zich tot enkele gevaai-lijke uitvallen, doch Van der Sluys en ook Potharst waren niet te pas seren. Van der Hart kon Terlouw niet doen vergeten. Bij een Engelse aanval wist Kraak met moeite te redden. Het einde kwam met blanke stand. Van de invallers heeft Clavan goed ge speeld. De spelers van Ajax: Michels, Van der Hart, Van der Hoeven en Potharst toon den tekenen van vermoeidheid. Van der Sluys heeft evenals Stoffelen een uitste kende wedstrijd gespeeld. Lakenberg en Roozenburg vielen tegen. Rijvers wisselde goede met slechte momenten af. Om de K.N. V.B. - beker Haarlem mag nu toch wel zo langzamer hand als serieuze candidaat voor de K.N.V.B.-beker worden beschouwd. De Oostelijke eerste klasser Heracles heeft dit aan den lijve moeten ondervinden De club uit Almelo moest de terugx-eis naar het Oosten na een duidelijke 40 nederlaag aanvaarden. Reeds in de eerste helft was Haarlem overwegend in de aanval. De score bleef toen evenwel beperkt tot een doelpunt van Groeneveld, dia na een half uur naar binnen kwam cm eeix voorzet van rechts in het doel werkte. De kansen voor Hera cles ontstonden bijna alle door slordig heden in de verdediging der thuisclub. Door slecht schieten en goed vei'dedïgen van doelman Kokhuis bleven Almelose doelpunten evenwel uit. Zo verscheen de linksbuiten der bezoekers eens alleen voor Kokhuis, maar zijn schot was toeix ver keerd gericht. Middenvoor Van der Veen ondervond even later, dat Kokhuis ook met harde, zuiver gerichte schoten wel raad wist. Na de rust maakte Roozen spoedig van een misvex-stand in de achterhoede van Heracles gebruik. Een prachtig schot van linkshalf Wanninger noodzaakte Kok huis tot een formidabele zweefsprong. Toen doelman Dekkers buiten het straf schopgebied was uitgelopen, beging hy tegenover Pastoor een overtreding. De Haarlemmer plaatste de bal goed voor het doel van Heracles. Het leer kwam bij Groeneveld, die onmiddellijk hard in schoot, onhoudbaar voor Dekkers. Ook het vierde doelpuxxt der Haarlemmers kwam op xxaam van Groeneveld. Smit stelde hem daartoe in staat.Haarlem deed het nu nog kalmer aan, dan voox-heen. Heracles werd daardoor iets sterker, zon der nochtans ook maar een enkele maal gevaarlijk te worden. Toen het einde kwam was de aardigheid er al enige tijd af. Haarlem komt in de volgende ronde uit tegen Sneek in Friesland. EDO door PSV uitgeschakeld Hoewel de verwachtingen ten opzichte van de prestaties van EDO in de beker strijd nog al hoog waren gespannen, is de Haarlemse club Zaterdagavond door de Zuidelijke eex-ste klasser PSV uitgescha keld. Met 40 heeft de Eindhovcnse club gewonnen. Met deze uitslag kwamen de EDO'ers er nog geixadig af. Inderdaad, PSV heeft in het Noorder- Sportpark een uitstekende indruk achter gelaten. De ploeg speelde snel, uitstekend samen en was in technisch opzicht heel wat beter dan de rammelende ploeg van EDO. Het volledige PSV-elftal had er merkbaar zin in om de Westelijken eens te tonen dat de Zuidelijke achterstand in techniek slechts een fabeltje is en zoals de Eindhovenaren Zatex-dagavond speelden kunnen vele Westelijke elftallen wat van hen leren. De vleugelspelers Dille en Van Alderen waren zeer actief, midvoor Franse doorlopend een gevaar en in de middenlinie was Van Tuyl de beste speler. Doelman Stijger had met zijn beide ach terspelers Bakels en Scholtens de zwakke voorhoede van EDO volkomen in bedwang. EDO speelde vrijwel in dezelfde opstel ling als verleden week xxa de rust tegen DOS. Linksbinnen stond evenwel Jaap Schildwacht voor v. d. Ham, maar een be paald sterke indruk maakte EDO niet. Reeds voor de de rust toonde PSV zich over alle linies sterker en door Van Al- deren werd het 10, waarna een tweede doelpunt door Beyer gescoord, tijdens de rust door de scheidsrechter nietig werd verklaard, omdat dit na de speeltijd was gescoord. Het was dus met niet 20, maar 10; maar vijf minuten na de hervatting scoorde Dille dan toch het tweede doel punt. De voorhoede van EDO, waarin Spek nog lang niet de oude is, bracht ex- weinig van terecht in tegenstelling met de Eindhovense voorhoede, welke er lustig op los combineex-de en de achterhoede van EDO voor moeilijke problemen stelde. Doelman Vaix den Berg, die zich moedig had geweerd, moest nog tweemaal vissen door schoten van Van Alderen en Dille, zodat de vleugelspelers van PSV de vier doelpunten voor hun rekening namen. Een aanval van Schoten op het W.F.C.-doel. Duitsland en de FIFA Op het congres van de FIFA, dat in de tweede helft van Juni te Petropolis bij Rio wordt gehouden zal een motie in behande ling komen, ingediend door Zwitserland, waarbij mexx zich uitspreekt voor het her vatten van de sportieve betrekkingen met Duitsland. Japan heeft verzocht weer als lid van de FIFA te worden toegelaten. Ver der heeft Zweden gevraagd de wereld kampioenschappen in 1958 te mogen orga niseren, waarover op het congres een be slissing zal worden genomen.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5