Haarlems Dagblad Twee militaire vliegtuigen aan de kust in zee gestort Frankrijk en Engeland Conferentie over het plan-Schuman desnoods zonder Engeland We Jaargang No. 19564 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93. Haarlem. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en Administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Telef. 15295. Vrijdag 2 Juni 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie Hoofdredacteur: Robert Peereboom cn «Öpccrbtc Tjaatlcmschc Courant (anno i6<r6) Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom IET PLAN-SCHUMAN, om de Duitse en Franse staal- en kolenindustrie tot isie te brengen onder een gezagslichaam, aaraan de betrokken staten gezag zou- en afstaan, gold onmiddellijk ook alle ndere Europese staten, die er zich bij iden willen aansluiten. Het heeft op het asteland, ook in ons land, een warme ont- ingst genoten en in zijn hoofdtrekken jjval gevonden. Op het vasteland. Niet in ngeland. Toen met ongewone spoed een lernationale conferentie der betrokken inden werd aangekondigd stelde de ranse regering als voorwaarden tot deel- eming voorop, dat men ten eerste in prin- pe zou instemmen met de schepping van si bijzondere gezagslichaam en ten tweede .et het afstaan van een deel van de sou- ereiniteit aan deze,hoge autoriteit. De be- oeling is duidelijk: als men bij voorbaat iet bereid zou zijn tot het doen van enige jncessie, tot het brengen van enig- offer, het houden van een conferentie niet tot en nuttig resultaat leiden. Noch aan igeland, noch aan enig ander land is ge raagd om bij voorbaat in alles toe te stem- ten, want ter conferentie zou men immers et statuut en de werkwijze van het be ruste lichaam nog geheel moeten regelen. :n voorbeeld in kleiner formaat maakt dit uidelijk. Als industriële firma's fusie van bedrijven overwegen zullen zij geen iderhandelingen over de uitwerking van it plan voeren als zij er niet van over- ligd zijn dat de betrokken partijen alle oor fusie gevoelen. In de onderlinge verhouding van staten, aarin men lot verwikkelingen weet te omen die „de gewone mens" met ver ging en niet zelden met ontsteltenis ver dien, kan ook van deze eenvoudige voor aarde een probleem worden gemaakt. Dat niet in de andere „betrokken hoofd eden" maar wel in Londen gebeurd. Van- aag zullen in Frankrijk, Nederland, Bel- Italië, Luxemburg en West-Duitsland Ificiële verklaringen van aanvaarding der eginselen van het plan-Schuman worden itgegeven. In Engeland is men zover nog iet. Men is daar blijkbaar van mening, itmen als de grootste producent van staal kolen (niet tegenover het Continent, aar tegenover de deelnemende landen Wonderlijk) op speciale termen uitge- odigd moet worden. Men heeft daar ken- elijk geen zin in het afstaan van enige juvereiniteit, zoals die zou volgen uit unt 2 van de beginselverklaring: „De egeringen verplichten zich de in te stellen iternationale autoriteit het hoogste gezag :e te kennen op het gebied van beheer en iploitatie dezer bedrijven". Sinds een week sloven de Fransen zich it om de Engelsen tot andere gedachten brengen. Whitehall en de Quai d'Orsay srkeren in een staat van snelle nota- isseling. De Franse ambassadeur te Lon- i. René Massigli, is zelfs naar Parijs «trokken om zich met de formulering te emoeien. De Fransen passen hetgeen di- lomatiek heet als „de verzoenende toon" ie, maar blijven intussen het stndpunt andhaven, dat alle landen op dezelfde oorwaarden aan de conferentie moeten eelnemen. Zij bepalen zich tot voorge- elde wijzigingen in het gemeenschappe- |k communiqué, dat vóór het begin der nderhandelingen zal moeten worden uit- ageven. Vandaag ziet het er, blijkens de atste berichten, met de kans op Engelse ewilliging niet hoopvol uit. Het is nu wel volkomen duidelijk dat iet de indiening van het plan-Schuman Engelsen voor het. feit zijn gesteld, dat niet langer de Europese samenwerking unnen blijven remmen en tegelijk voort- urend betogen dat zij haar bevorderen. Franse diplomatieke kring heeft men erklaard, dat als Groot-Brittannië zijn alsstarrige houding handhaaft Frankrijk iet zal aarzelen op de ingeslagen weg oort te gaan zonder Britse medewerking, ot dergelijke verklaringen moest het ten- otte wel komen. Intussen zou het voor !t vasteland van het grootste belang zijn ls de Engelsen wel medededen; ook met et oog op de politieke aaneensluiting zou at belangrijk volgens sommiger me- ing noodzakelijk zijn. Het is een span- iende ontwikkeling van. zaken, waarin len nu beland is. R. P- West-Europese socialisten te Kopenhagen bijeen KOPENHAGEN (Reuter) Te Kopen- 2gen is Donderdag de internationale (cialistische conferentie begonnen. De prekers, die het woord voerden, hebben !ien Schumans voorstel om de Europese teenkool- en staalbedrijven onder één emeenschappelijk beheer te plaatsen, toe- ajuicht, zij het ook dat zij deze goedkeu- afhankelijk stelden van de vervul- ng van bepaalde voorwaarden, namelijk: ie internationalisatie dezer (bedrijven moet edergeschikt worden gemaakt aan het cheppen van volledige werkgelegenheid _j betrokken Europese landen; togen geen kartels worden gevormd; er >ag geen gevaar ontstaan van een herstel er Duitse Oorlogsindustrie, waardoor een ituatie zou kunnen ontstaan die het aan e macht komen van een „nieuwe Hitier' de hand zou werken. Britse, Noorse, Nederlandse, Fran- en Duitse socialisten hebben het woord évoerd. Beslissingen zijn nog niet ge- lomen. Een woordvoerder verklaarde dat de «sprekingen van Schumans voorstel lechts een voorlopig karakter droegen, lefinitieve besluiten zullen worden ge- omen op een speciale internationale con- arentie dgr socialistische partijen, welke p 16 Juni te Londen zal worden ge- ouden. Ter conferentie is besloten vertegen woordigers der socialistische partijen uit et Saargebied, Japan en Uruguay toegang ot de vergadering te verlenen. De Saar- anders zullen echter slechts als waar nemers, die geen stemrecht bezitten, wor- ten toegelaten. Er is ook nog gesproken over het Saar- sebied en de splitsing in de Italiaanse Socialistische partij. Omtrent geen der peide vraagstukken is eén beslissing ge komen. Twee jonge piloten op oefenvlucht om het leven gekomen Gistermiddag: zijn twee Firefly-toestel- len van de Marineluchtvaartdienst tijdens een oefening ter hoogte van Schevcningen in zee gestort. De belde piloten kwamen om het leven. Reeds de gehele middag was een vier tal Fireflies in de omgeving van het vlieg veld Valkenburg aan het oefenen geweest in formatievliegen en aanvalsoefeningen. Omstreeks drie uur ging de formatie van vier uiteen in twee formaties van twee om aanvallen in groepsverband op elkaar uit te voeren. Eenige mijlen uit de kust, voor de Schc- veningse boulevard, zou de formatie van vier weer gevormd worden en de leider gaf daartoe het sein door te „waggelen". Bij deze manoeuvre hebben waarschijnlijk twee vliegtuigen van de ene groep elkaar geraakt. Ter hoogte van de vuurtoren van Schevc ningen zijn Donderdag twee Fireflies van de Marine Luchtvaartdienst in zee gestort. Slechts een kleine benzinetank werd door de baggermolen Bankadie op de plaats van het ongeval opereerde, opgevist. Een der Fireflies kwam direct in spira len naar beneden en stortte ongeveer twee mijl voor de haven in zee. Het andere vliegtuig vloog nog even noordwaarts en geraakte in een vrille, waaruit de bestuur der het voor een moment kon optrekken. Direct gleed de Firefly weer af. doch nog eenmaal wist de bestuurder zijn toestel een kort ogenblik recht te krijgen, enige honderden meters boven zee. Onmiddellijk daarop viel het toestel echter loodrecht naar beneden en verdween direct in de diepte. Explosie In het eerste toestel had een explosie plaats toen het in zee stortte en een zwarte wolk van brandende olie en benzine steeg van de plaats waar het neerkwam op. Deskundigen die het ongeval zagen ge beuren waren van mening, dat het eerste vliegtuig aan een vleugel geraakt is door de staart van het tweede. De leider van de formatie heeft van het geen er achter zijn rug gebeurd is niets gemerkt. Hij heeft, enkele ogenblikken nadat de laatste twee vliegtuigen bij zijn toestel hadden moeten zijn, omgekeken en toen beneden hem een rode vuurbal ge zien. De logger SCH. 63 was de eerste die de haven van Scheveningen verliet voor red dingspogingen, direct daarop gevolgd door de reddingboot Arthur. Op het strand had inmiddels een boot van de politie zee ge kozen. De zandzuiger „Banka", die ter plaatse voor de kust voer, viste betrekke lijk kort na het ongeval een tankje van een der vliegtuigen op. De opsporingswerkzaamheden zijn gis teravond voorlopig geëindigd. Vandaag zullen bergingsvaartuigen van de Koninklijke Marine proberen de WTak- stukken te lichten. De slachtoffers Met de K-80 is omgekomen de korporaal vlieger Jack Harold Verveer uit Utrecht. Hij werd op 22 Mei 1927 in Semarang ge boren. Met de K-84 kwam om de korporaal- President Auriol in Maart naar Amerika WASHINGTON (Reuter) Het Witte Huis te Washington heeft heden bekend gemaakt, dat de Franse president en mevrouw Auriol waarschijnlijk in de tweede helft van Maart 1951 een statie- bezoek aan Washington zullen brengen. Ambtenaren van de afdeling protocol van het departement van Buitenlandse Zaken hebben in de archieven gezocht naar de laatste datum, waarop vóór 1945 een Franse president de Verenigde Staten heeft bezocht. Tot 1931 vonden zij echter niets over een dergelijk bezoek. Te Washington wordt verwacht, dat president Auriol vergezeld zal zijn door zijn minister van Buitenlandse Zaken. Ambtenaren van de Canadese ambas sade te Washington zeiden, dat het moge lijk is dat Auriol ook een statiebezoek aan Canada zal brengen in Maart 1951. vlieger Jacobus van Kleef uit Zuid-Schar- woude. Hij werd aldaar geboren op 17 Januari 1928. Beiden traden op 3 Mei 1948 als leer- ling-onderofficiervlieger in dienst van de Marineluchtvaartdienst. Zij ontvingen hun opleiding op Woensdrecht en Gilze Rijen. Op 1 April 1950 werden zij tot korporaal bevorderd. Beiden waren ongehuwd. Zowel de moeder van Verveer als die van Van Kleef is weduwe. Bergingspoging hervat Vanmorgen om elf uur werden op de plaats waar gisteren de verongelukte toe stellen in de zee verdwenen enige bergings vaartuigen verwacht, die zullen pogen de wrakstukken te lichten. Het bergingsvaartuig „Texel" van de re derij Doeksen was met marinedeskundigen aan boord op weg van IJmuiden naar de plaats van dë ramp. Onafhankelijk daar van zal een ploeg van de marine, waar schijnlijk met duikers, in actie komen. De bemanning van de logger Scheve ningen 63. heeft een tweetal vliegers- kaarten uit zee opgevist. Straaljager bij Enschedé in brand gevlogen Omstreeks half een vanmiddag heeft een nieuw ongeluk de Nederlandse militaire luchtvaart getroffen. Uit Enschedé werd gemeld, dat een Me- teor-straaljager van de op het opleidings kamp „Twenthe" gestation lieerde lucht strijdkrachten is neergestort. Het toestel is waarschijnlijk enige mijlen buiten het vliegveld in brand gevlogen. De beman ning een instructeur cn een leerling, heeft nog getracht een noodlanding te maken, doch is daarin niet geslaagd. Het toestel is neergevallen in de nabij heid van een boerdg^ij en in vlammen op gegaan. De beide inzittenden zijn in het vuur omgekomen. Het vliegveld en de om geving van de ongeluksplaats werden door rie politie afgezet. De identiteit van de om gekomenen is nog niet bekend gemaakt. Nieuwe passagierslijsten Van morgen af liggen op onze kan toren in Haarlem en IJmuiden de pas sagierslijsten van de troepenschepen „Waterman", „Cheshire" en „Amara- poora" ter inzage. De eerste twee schepen worden resp. op 10 en 14 Juni te Rotterdam; het laatste op 29 Juni te Amsterdam ver wacht. Meer forensentreinen Amsterdam-Velsen Stoppen niet in Haarlem Ten behoeve van het forensenvervoer worden met ingang van Maandag 5 Juni drie treinen op het traject Amsterdam Velsen/IJmuiden-Oost aan de bestaande dienstregeling toegevoegd. Het betreft in de eerste plaats trein 2205, die op alle werkdagen om 7.21 van Am sterdam C.S., om 7.37 van Haarlem en 7.41 van Bloemenöaal zal vertrekken en voorts zowel in Santpoort, ais in Driehuis en aan de Velser Zeeweg zal stoppen. Aankomst Velsen* om 7.51. Van Maandag tot cn met Vrijdag bovendien een speciale trein van Amsterdam naar Velsen die niet in Haar lem zal stoppen. Deze dienst vertrekt uit de hoofdstad om 17.48 en stopt, met uit zondering van Haarlem, op alle tussen stations. Aankomst Velsen 18.17. In om gekeerde richting vertrekt alle werkdagen om 7.58 een trein van VelsenIJmuiden- Oost naar Amsterdam, die wel aan de Zee weg, in Driehuis en te Santpoort en Bloe- mendaal zal stoppen, doch niet in Haar lem. Aankomst in Amsterdam 8.26. De Nederlander dr. Ph. J. Idenburg is her kozen als voorzitter van hel comité voor Statistische Classificatie der Verenigde Naties dat zijn vierde zitting is begonnen. De Franse regering zet door Vandaag proclamatie der deelnemende landen PARIJS, BONN, LONDEN, (Reuter en United Press). In de hoofdsteden van Frankrijk, Nederland, "België, Italië, Luxemburg en West-Duitsland zullen he den tegelijkertijd officiële verklaringen van aanvaarding der beginselen van het plan-Schuman worden uitgegeven. Te Lon den zal dezelfde verklaring worden gepu bliceerd, indien de besprekingen, welke thans tussen de Franse en de Engelse re gering worden gevoerd, lot een resultaat zouden leiden. In hun verklaring zullen de betrokken regeringen hun voornemen bevestigen om onderhandelingen aan te knopen op basis van het plan-Schuman teneinde tot samen voeging van de Europese zware indu strieën te geraken. De zes lauden stellen zich als eerste doel de oprichting van een gemeenschappelijk gezagsorgaan, dat de wijze van uitvoering van het plan defini tief zal vaststellen. Derde nota De Franse regering heeft opnieuw een dringend beroep gedaan op de Britse re gering om haar besluit te herzien en als nog toe te stemmen in deelneming aan de internationale conferentie over het samen smelten van de Europese staal- en steen koolindustrie onder aanvaarding der voor waarden. „Wanneer Groot-Brittannië echter zijn halsstarrige houding handhaaft, zal Frank rijk niet aarzelen voort te gaan op de in geslagen weg zonder medewerking van Truman vraagt toewijzingen voor wapenzendingen WASHINGTON (Reuter) President Truman heeft Donderdag het Congres ver zocht 1.222.500.000 dollar beschikbaar te stellen voor 't tweede jaar van het program voor wapenhulp. Vertraging bij de ver strekking van dit bedrag „zou onze pogin gen om het soort vrede te scheppen dat de vrije wereld zoekt, een fatale slag kunnen toebrengen", aldus de president. In het tweede jaar van het plan zal aan meer dan een dozijn landen militaire hulp worden verleend. Voor de landen van het Atlantisch pact zal een milliard dollar worden uitgetrok ken voor wapens, voor een opleidings program en voor de grondstoffen en machinerieën die nodig zijn om deVmili- taire productie in West-Europa op te voeren. De president zei, dat 75 millioen dollar nodig zijn om de hulp aan de niet-commu- nistische groepen in China voort te zetten. De leden van het Atlantisch verdrag die wapens zullen krijgen zijn Engeland, Frankrijk, België, Nederland, Luxemburg, Denemarken, Noorwegen en Portugal. Laatstgenoemd land komt voor de eerste keer op de lijst voor. Truman vroeg ook een „beperkte vol macht" om in geval van nood „een klein bedrag" te gebruiken voor een bepaald gebied. Hij zei: „Aangezien de Russen blijven zoeken naar zwakke plekken in de verdediging van de vrije wereld, kunnen er noodgevallen ontstaan die een onmid dellijk optreden noodzakelijk maken". Hij drong er bij het Congres op aan de Bij Maroggia in Noord-Italië is een goe derentrein met een stilstaande express uit Zwitserland in botsing gekomen. De loco motief van de goederentrein schoof boven op die van de personentrein, waarbij de machinist van de express gedood werd. Hieronder: een overzicht van de ravage. huidige wetten zodanig te wijzigen dat het mogelijk wordt „onder behoorlijke garan ties" Amerikaanse wapens te verkopen aan landen, die niet met name in de wetten worden genoemd. Hij verzocht het Con gres toe te staan, dat deze landen de Ame rikaanse wapens in termijnen afbetalen en niet, zoals thans geëist wordt, vooruit. Het gevraagde bedrag is iets lager dan de credieten, die verleden jaar voor het zelfde doel door 't Congres werden toege staan en die 1.238.600.000 dollar bedroegen. Het verzoek van de president is vervat in zijn eerste halfjaarlijkse rapport aan het Congres over de uitvoering van het plan. Bekend Nederlands geleerde in New York overleden Te New York overleed op 67-jarige leef tijd ar. J. H. W. van Ophuysen. De over ledene was tot 1935 een der bekendste Nederlandse psycho-analytici. Sedert 1935 was hij gevestigd te New York, waar hij vooral gedurende de laatste jaren zeer veel wetenschappelijk werk verrichtte. Kort geleden werd hij benoemd tot direc teur van het Creedmoor institute, een kli niek, die zich, dank zij het voorbereidend werk van dr. van Ophuysen en zijn assis tent, geheel kon bezighouden met de nieu we behandelingswijze van geestesziekten. Engeland", aldus wordt in Franse diplo matieke kringen gezegd. De nieuwe Franse nota werd goedge keurd tijdens een spoedvergadering van het kabinet die Donderdag gehouden werd en werd door de Franse minister van Buiten landse Zaken Schuman overhandigd aan de Britse ambassadeur Sir Oliver Harvey. De nota is een antwoord op de Britse nota die Donderdag door de ambassadeur aan Schuman werd overhandigd. Het Britse antwoord werd niet aan de openbaarheid prijsgegeven, maar uit be trouwbare bron wordt vernomen dat de nota in het geheel niet aan de Franse ver wachtingen beantwoordde. De Franse antwoordnota is de derde binnen een week, die Frankrijk over het onderwerp heeft opgesteld. In de naaste omgeving van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken koestert men de hoop, dat deze laatste uiteenzetting de Britse regering in staat zal stellen aan de besprekingen deel te nemen „op dezelfde basis als de andere regeringen, die de Franse uitnodiging hebben aanvaard", maar in officiële kringen gelooft men niet, dat de bezwaren van Engeland nu reeds uit de weg zijn geruimd. De jóngste Franse nota, zo verneemt Reuters correspondent verder, is- verzoe nend van toon, maar Frankrijk handhaaft daarin zijn standpunt, dat alle landen op dezelfde voorwaarden moeten deelnemen. Wel worden enige wijzigingen voorgesteld in de bewoordingen van het gezamenlijke communiqué, dat voor het begin der on derhandelingen zal worden uitgegeven. Men hoopt te Parijs, dat Engeland met deze wijzigingen genoegen zal nemen. Het was Donderdagavond te Londen nog niet duidelijk of de besprekingen der Britse regering, die in allerijl zijn gehouden, tot gevolg zullen hebben dat Groot-Brittannië nog een laatste poging doen zal om de be doelde verklaring nog niet het licht te doen zien. of dat Engeland te elfder ure zal be sluiten haar alsnog te onderschrijven. De door de Franse regering gestelde voorwaarden zijn: 1. De betrokken regeringen verklaren voornemens te zijn de steenkool- en staal bedrijven hunner landen onder één ge meenschappelijk beheer te brengen. 2. Deze regeringen verplichten zich de in te stellen internationale autoriteit het hoogste gezag toe te kennen op het gebied van beheer en exploitatie dezer bedrijven. Marshall-steun? De „New York Times" meldt vandaag uit Genève, dat bevoegde Amerikaanse kringen aldaar de mogelijkheid niet uit sluiten, dat Marshall-hulp rechtstreeks of indirect zal mogen worden aangewend ter bevordering van het plan-Schuman tot unificatie van de Europese ijzer- en staal industrieën. De correspondent van het blad schrijft: Men acht het plan-Schuman van zo groot Het woord is aan Kun je niet datje wilt. wilt datje kunt. Niet pessimistisch over Benelux Proclamatie van beperkte unie zeer waarschij Onze Brusselse correspondent telefo neerde ons hedenmorgen: Het bericht over zes maanden uitstel van de economische unie Benelux heeft in Bel gische kringen verwondering gewekt. Inzake de totstandkoming van de econo mische unie gaat het om het volgende, al dus zeide ons een vooraanstaand Benelux- expert: 1. Geen enkele Nederlandse of Belgische exxpert heeft ooit beweerd, dat er per 1 Juli een volledige economische unie tussen de drie landen zou tot stand komen. Zoals minister Lieftinck het bij verschillende gelegenheden aan de leden van het Neder landse parlement heeft laten weten, is cr per 1 Juli slechts sprake van de periode van de voor-unie af te sluiten en deze te laten volgen door een beperkte economi sche unie. 2. Het is inderdaad niet mogelijk dc drie grote reeksen problemen, die nog moeten worden opgelost: de unificatie van accijn- sen en omzetbelasting, de coördinatie van de landbouwpolitiek en de daarmee ver band houdende vrije invoer van Neder landse landbouw- en zuivelproducten m België, en de gemeenschappelijke mone taire- en deviezenpolitiek, in één hand omdraaien op te lossen. Daartoe zal vol gens onze Belgische informateur zoals in de Belgische-Luxemburgse economische unie die een kwart eeuw geleden tot stand kwam, een jarenlang overleg nodig zijn. 3. Intussen is er geen enkele reden om over de Benelux pessimistische berichten de wereld in te sturen. Dank zij de Mar shall-hulp hebben België en Nederland 90 procent van hun onderling handelsverkeer vrij gegeven. Het grote doel van elke eco nomische unie, namelijk het vrije goederen verkeer, is dus reeds in grote mate bereikt. Dc proclamatie door de drie regeringen van een beperkte economische unie per 1 Juli, die alsnog waarschijnlijk moet worden geacht, zal niets veranderen aan de feite lijke toestand. Men hoopt tegen 1 Juli een verantwoordelijke Belgische regering te hebben om samen met de Nederlandse en Luxemburgse regeringen de unie te pro clameren. Lie stelt memorandum op voor de Veiligheidsraad Trygve Lie, de secretaris-generaal van de UNO stelt naar heden verluidt, een memorandum op voor de leden van de Veiligheidsraad. De New York Times meldt uit betrouw bare bronnen, dat Lie van plan is het me morandum, dat over zijn besprekingen met de regeringen der grote vier gaat, volgen de week aan de leden van de Veiligheids raad voor te leggen. Functionarissen van de UNO zeiden niet zo spoedig stappen van Lie te verwachten. Zij gaven echter te kennen, dat Lie ook nog een aantal andere stappen overweegt om de waarde te bepalen van de voorstel len, die hij in de vier hoofdsteden heeft ontvangen. Ook wordt gemeld, dat Lie overweegt of hij een volledig verslag van zijn missie zal geven in een openbare redevoering, bij voorkeur buiten de Verenigde Staten. Japans stadje in vlammen Het Noord-Japanse stadje Takasu is Donderdagavond voor de helft afgebrand. Van- de 1.600 gebouwen gingen 800 in vlammen op, waaronder de brandweer kazerne, het politiebureau en het postkan toor. De dertig brandweerwagens, die het vuur bestreden, werden in hun taak belemmerd door lage waterdruk en een sterke wind. De oorzaak van de brand is onbekend. belang als een stap in de richting van een gezondere organisatie van de Europese economie, dat men van mening is, dat het tezamen met de Europese betalingsunie recht heeft op een gedeelte van de 600 mil lioen dollar, welke de ECA in opdracht van het Congres moet reserveren tot on dersteuning van het programma voor eco nomische integratie. HET WEER AFGEBEELD Hef hoge drukgebied welks centrum gisteren bij Denemarken was gelegen, heeft zich het afgelopen etmaal nog uit gebreid en beslaat nu Zuid-Scandina- vië, Duitsland, Polen en een deel van Rusland. De activiteit van de storing boven Frankrijk is afgenomen. Dc baro meters in Noord Scandinavië dalen bij de nadering van een kleine storing, die zich van het lage drukgebied op de Oceaan heeft losgemaakt. Dit lage druk gebied zelf heeft zich in ongeveer Noor delijke richting verplaatst. Weerberichf WARM WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond, opgemaakt te 10 uur: Droog, zonnig en warm weer met zwakke tot matige wind. hoofdza kelijk tussen Oost en Zuid-Oost. 3 Juni: Zon op 4.25 uur. onder 20.52 uur Maan op uur, onder 6.42 uur Hoog en laag water IJmuiden Vrijdag 2 Juni: Hoog water: 4-34 en 17.06 uur. Laag water: 0.18 en 12.41 uur. Zaterdag 3 Juni: Hoog water: 5.24 en 17.58 uur. Laag water: 1.06 en 13.31 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1