WM De eerste Hollandse Nieuwe is aan de wal RHEUMIN helpt! De vroegste bewoners van Zuid-Kennemerland Uitbreidingsplan Schiphol goedgekeurd ZONNEBRILLEN VOORHANGERS Amsterdamse Beurs Vrijdag 2 Juni 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Scheveningen won )e Katwijkers zeggen, dat de „Prinses Marijke" een beetje „vals speelde" Vanmorgen om precies kwart voor tien erden de eerste twee kantjes Hollandse iieuwe van het dek van de Scheveningse [jser „Prinses Marijke" (Sch 9) gehesen p een in IJmuiden wachtende vrachtauto daarmede eindigde in feite de haring- icht 1950 in een Scheveningse overwin ing. Even later lagen alle 33 kantjes, die „Marijke" van negen andere loggers op 57ste breedtegraad had overgenomen, issen de schotten van de auto, die ze met vlag in top in snelle vaart van IJmuiden aar de afslag in Scheveningen vervoerde. Vanavond zullen ook de vlaggetjes wap- eren van de haringkarretjes en kan het rrste (dure) zeebanket geserveerd wor- :en in de restaurants der grote steden. De „Prinses Marijke" is eigendom van e rederij J. J. v. d. Toorn in Scheveningen n vaart onder schipper Willem Rog. Op ie brug heeft deze stevige baas een leger- e journalisten ontvangen, maar zijn enige eactie op de vele vragen was, dat de ha- ing „goeie" was, en flink groot van stuk. De katwijkers, die al hun hoop op de Karei Doorman" (KW 227) hadden ge- testigd, zijn een beetje boos over de gang zaken en inderdaad: er is iets te zeg en voor hun standpunt. De „Marijke" had elf namelijk geen haringnetten aan boord 11 is slechts als jager mee naar de visgron- len gegaan. „Dan hadden ze net zo goed een snelle leepboot kunnen meegeven" zeggen de Katwijkers en ze vinden het allerminst portief van die „Prinses Marijke". De eerste Hollandse nieuwe werd van- norgen in Scheveningen afgeslagen. Het erste kantje dat door de reder van de ■rinses Marijke zelf werd gekocht, bracht 504'op. Daarna zakte de prijs geleidelijk 355 via 341 en 266 tot een bedrag vaarvoor ook de kleinhandel kon kopen. ADVERTENTIE Bescherming van dieren Vandaag is de jaarvergadering begonnen fan de Nederlandse Vereniging tot bescher ming van dieren in restaurant Brinkmann. Donderdagavond werd een begroetings- lijeenkomst gehouden onder leiding van de Haarlemse afdeling. De voorzitter de heer I. F. H. van Daelen heeft de gasten toege- proken. Medewerking verleende het Haar- emse gezelschap „De grote beer", dat een litstekend cabaretprogramma verzorgde. In le pauze heeft de heer Van Daelen een ongeman gehuldigd, die enkele weken ge iden getracht heeft een hond uit de Leidse- faart te redden. Hij liep daarbij een wond up. Spreker bood een boek aan. De algemene vergadering stond onder siding van de heer H. van Poelgeest uit .eiderdorp. Onder de aanwezigen waren de eren Van der Kracht, als vertegenwoordiger fan de ministers van Binnenlandse Zaken en Sociale Zaken, die in zijn toespraak mee deelde. dat de overheid grote belangstelling heeft voor het werk der vereniging, kolonel ar. H. J. Weekenstroo. als vertegenwoor diger van de heer A. W. de Konïngh. inspec teur-generaal der Rijkspolitie, J. Berkel uit Bussum, namens de Bond van Politie ambtenaren in Nederland tot het beschermen van dieren en J. Fontijne, hoofdcommissaris fan politie te Haarlem. De vergadering besloot een telegram aan de beschermvrouwe Koningin Juliana te zenden. de ingekomen stukken was het rapport van de dierenbeschermingsraad inzake het onderzoek in diergaarden en circussen. De raad is van mening, dat de onderkomens in de diergaarden aan de volgende minimum eisen dienen te voldoen. Zuivere lucht moet in voldoende mate toetreden. De luchtverver- moet zo worden aangebracht, dat de dieren noch van de koude, noch van de tocht te lijden hebben. Zonlicht moet onbe lemmerd kunnen binnentreden'. Na ernstige beraadslagingen heeft de raad gemeend te moeten voorstellen, dat vertoningen van ge dresseerde dieren in circussen of andere inrichtingen van openbare vermakelijkheid strijd zijn te achten met de natuurlijke geaardheid en het wezen der dieren en dat Uit dien hoofde de vertoningen ten zeerste ie betreuren zijn. Het vangen van dieren in en uit de wildernis kan niet anders geschie den dan door geweld, dat met ruwheid en ongewenst lijden der dieren gepaard gaat. Bij het transport hebben de dieren zeer te jijden. De dressuur van wilde dieren geeft in verscheidene inrichtingen tot dieren mishandeling aanleiding. Bij de bespreking waren enkele leden van mening, dat er in de eerste plaats naar ge streefd moet worden diergaarden en cir cussen te sluiten. De voorzitter merkte op, uat het rapport de middelen aangeeft, om daartoe te geraken. Het rapport werd aan vaard, echter onder de bepaling, dat de afdelingen alsnog gelegenheid krijgen hun zienswijze aan het hoofdbestuur kenbaar te maken. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heren mr. F. C. Vorstman te Hil versum en C. M, Rascli te Amersfoort. Schipper Willem Rog van de „Prinses Marijke" en zijn vrouw' lieten zich de eerste nieuwe maatjes uitstekend smaken nadat de Scheveningse logger als eerste van de haringjagers was binnengelopen. Herstelde verbindingen met Oost-lndonesië De Rijkstelegraafdienst deelt mede, dat met ingang van heden het telegraafver- keer met Oost-lndonesië voor alle bestem mingen is hersteld met uitzondering van: Amboina, Dobo, Geser, Larat, Namlea, Neirabanda, Piroe, Saparoea, Saumtaki, Tepa, lies, Babar, Toeal, Wahaai en Won- reli. Ook het telefoonverkeer met Makas sar is heden op de oude voet hei-vat, met dien verstande, dat in Makassar slechts de personen bereikbaar zijn, die over een huisaansluiting beschikken. Gerepatrieerde Santpoortse militairen voetbalden tegen winkeliers Donderdagavond heeft een voetbal elftal, samengesteld uit gerepatrieerde Sant poortse militairen onde# de naam „Sawah- trappers" de strijd aangebonden met het winkelierselftal „Santhaes". Nadat de winkeliers een 10 voorsprong wisten te behalen, maakten de militairen er middels een penalty 11 van. Na deze gelijkmaker kwamen de Sawah-trap- pers eerst goed in het geweer. Uit een keurig opgezette aanval van de rappe linksbuiten werd spoedig een fraai doel punt geboren: 21. Nauwelijks waren de winkeliers van de schrik bekomen of een derde doelpunt van de trappers bracht de stand op 31. Een laatste krachtsinspan ning van de winkeliers leverde nog een doelpunt op; de gelijkmaker bleef echter uit. Emigratie naar Australië Wegens de grote belangstelling, die in alle kringen van de bevolking blijkt te be staan voor emigratie, zal door het Rijks arbeidsbureau binnenkort in Haarlem een voorlichtingsavond worden gehouden over emigratie naar Australië. Op deze bijeen komst zal de heer H. A. van Luyk, ambte naar van het Rijksarbeidsbureau, die kort geleden enige maanden in Australië ver bleef, om zich op de hoogte te stellen van de mogelijkheden voor Nederlandse emi granten en de levensomstandigheden en arbeidsvoorwaarden in dat werelddeel, een causerie houden. Bovendien zullen twee films worden vertoond, getiteld „Australië, zoals het nu is" en „Melbourne". Verder zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. De bijeenkomst is kosteloos toeganke lijk. Belangstellenden kunnen kaarten schriftelijk of mondeling aanvragen bij de Arbeidsbureaux te Haarlem, Beverwijk, Hoofddorp, IJmuiden en Zandvoort. Het tijdstip, waarop de bijeenkomst wordt gehouden, zal nader worden bekend gemaakt. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS (-ESSEN) TE HAARLEM Geëxamineerd en geslaagd 6 candidaten, de dames: J. Albers en M. Albers te Haar lem, J. A. Blom en M. Cosse te Heemstede, E. Bonekamp te Beverwijk, W. I, C. Bosch te Beverwijk. Met het K.L.M.-ljjntoestel uit Curasao is gisteren de gouverneur van de Neder landse Antillen, ir. L. A. H. Peters, op het vliegveld Schiphol gearriveerd. ADVERTENTIE Oudheidkundige vondsten In 1947 is door ons reeds besproken het werk van Dr. P. Hoekstra „Bloemendaal, proeve ener streekgeschiedenis". Er is aanleiding daarop terug te komen, omdat onze plaatsruimte toen nog te bescheiden van omvang was om aandacht te geven aan détails. Dr. Hoekstra vertelt namelijk belang rijke dingen over de oudste bewoners van Zuid-Kennemerland. Hij herinnert er aller eerst aan dat honderd jaar geleden bij het graven van de Oranjekom achter het Ma- riënbos en Vogelenzang, voor de aanleg van de Amsterdamse waterleiding, een be langrijke ontdekking gedaan werd. Op een diepte van 15 vdet werd onder het zand een veenbank gevonden, waaruit stompen van eiken te voorschijn kwamen, met een bijl behakt. Een deskundige, die een on derzoek instelde, kwam tot de volgende conclusie: Er is dus geen twijfel, dat onder dit eeuwen heugend duin in de vroegste tijd een eikenbos was, door mensenvoet betre den en door mensenhand aangeraakt. Naast het geraamte van een paard van middel bare grootte, de rib van een hond en her tenhorens werden gevonden: een zilveren versiersel in fibritavorm met leeuwen- of drakenkop, een ijzeren pijlspits, een frag ment van een aarden pot, karmozijnrood van kleur en een pijpaarden beeldje, voor stellende het Christuskind, in de linker hand een wereldbol met een kruis er op. Al deze voorwerpen werden door de des kundige gedateerd als te behoren tot het Merovingische (ongeveer 430751 jaar na Christus) ruimer genomen, het Franki sche tijdperk, zij vertonen bovendien een onmiskenbare Romeinse invloed. Later zijn zo vervolgt dr. Hoekstra nog enige vondsten gedaan; in Overveen werden een fossiel paard, een rund en een edelhert gevonden, in Vogelenzang restan ten van een ree. Verder kwamen bij de afzanding ten Westen van Overveen been deren te voorschijn die door Dr. Tesch tussen de vierde en zevende eeuw geda teerd werden. Bij het graven van een tank gracht in de bezettingstijd werden tussen de Zijlweg en de Brouwersvaart een groot aantal restanten gevonden van tamme runderen, paard, schaap, varken en hond, alle dus huisdieren. Prof. L. Broekema achtte die restanten te vergelijken met wat men aantreft in de alleroudste lagen der terpen. Dr. Hoekstra betreurde het dat niet meer stelselmatig in de bodem in deze omgeving gezocht is. Hij is overtuigd dat hier zeker iets te vinden is. Uit de geologische geschiedenis kan men gemakkelijk afleiden, dat feitelijk eerst de vorming van het oude duinlandschap de mogelijkheid bood tot bewoning van deze streek. Terwijl de oudste mens, in Oost- Postzegel voor wederopbouw van verwoeste kerken De P.T.T. zal van 17 Juli17 September een bijzondere postzegel uitgeven, welke met een opslag wordt verkocht ten bate van de wederopbouw der in ons land ge durende de oorlog verwoeste kerken. De opslag op de verkoop van deze postzegels zal worden verdeeld tussen de kerken, die in de oorlogsjaren samenwerkten in het Interkerkelijk overleg. De achtergrond van de postzegel stelt een verwoeste kerk voor, de voorgrond geeft een uitbeelding van de barmhartige Samaritaan als symbool van het I. K. O.-werk in de oorlogsjaren. Nederland gevonden, de zogenaamde Hen gelo-mens, uit het jongste palaeoliticum stamt, pl.m. 30.000 voor Christus, toen het ijs zich in Noord-Europa tot de Elbe uit strekte (het Wurm-glaciane), stamt de oudste vondst in de duinstreek eerst uit het Mesolithicum (pl.m. 4000 voor Christus. Het is een tot hakken en omvellen van de bodem geschikt gemaakt hertengewei uit de buurt van Hillegom. Sindsdien bleef deze smalle strook hogere grond nog lang een allerminst aantrekkelijke verblijfplaats voor de primitieve mens en wat in dit ge deelte van ons land uit de prae-historie naar boven is gebracht, is dan ook veel geringer dan in het Oosten. Toch is het Neolithicum hier ook vertegenwoordigd door enkele klok- en touwbekers (te Zandwerven bij Spanbroek werd iets ge vonden, evenals in Santpoort en Hillegom). De Midden- en Zuid-Europese culturen hebben pl.m. 1800 jaar voor Christus de uiterste Westranden bereikt. En zelfs de bronstijd, waarvan in ons land slechts wei nig over is, heeft in het oude dierenland- schap zijn sporen nagelaten, zoals blijkt uit vondsten bij Voorhout, die dateren van 1200 jaar voor Christus. Dr. A. W. Byvanck meent dat vond sten in Santpoort en Velsen bewijzen, dat er toch meer te voorschijn kan komen. Ook te Bloemendaal. Alles wijst er evenwel op, zo vervolgt deze deskundige, dat deze streek wel gebruikt is als doorgangsge bied, maar slechts een geringe blijvende bevolking kende en dat hier pas meer men sen kwamen in de Romeinse tijd of kort daarvoor. Hij bedoelt blijkbaar de door Tacitus genoemde Caninefaten. In die tijd ging de Romeinse staat onze lage landen beheersen, voornamelijk tot de Oude Rijn toe, en daarmee werd de rivier een politieke, strategische en tevens ook culturele grens. In het zuiver kleigebied en het oude duinlandschap ten Zuiden daarvan, lagen de vestingen als Lugdunum, de Arentsburg en de Brittenburg deze laatste, ten Westen van het tegenwoor dige Katwijk gelegen, is misschien een Frankische nederzetting. Van de Romeinen is alleen iets gevonden bij de drooglegging van het Haarlemmer meer, het graven van het Noordzeekanaal en ook later bij opgravingen te Velsen. Bij Hillegom (Langeveld) en Santpoort vond men voornamelijk munten. Er liep een Gooweg van de Brittenburg tot Noordwijkerhout, blijkbaar stamde die weg uit de Karolingische, misschien wel uit de Romeinse tijd. Dr. Hoekstra meent dat het doorgangs gebied langs de duinen ouder is dan de vestiging van Haarlem. Dit stelt volgens hem de wenselijkheid van een onderzoek, onder andere door opgravingen van oude plekken in Vogelenzang, Mariënbos, Bent veld, Volmeer, Tetterode en Aelbertsberg, wel in een bijzonder licht. Einde van een clown. De Belgische clown Eugen Babusio. een van de bekendste komieken van de Europese circuswereld, is dezer dagen na zijn optreden in het circus Krone te Landshut (Beieren) door een be roerte getroffen en overleden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te wordeD betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Raad van Haarlemmermeer SCHEEPVAART Donderdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Haarlemmermeer onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. J. Jansonius. De meningen over het voorstel tot toe kenning van een bijdrage groot 250, ten behoeve van het bloemencorso te Aalsmeer liepen sterk uiteen. De heer Mu ijl wijk (Arbeid) vond het bedrag te laag en wilde 500,geven. Er werken een groot aantal bewoners van de Haarlemmermeer in Aalsmeer en het is daarom van het grootste belang dat dit bloemencorso slaagt. De heer Lanser (CPN) en Avis (WD) waren het hiermede eens. De heer Reeuw ijk (CH) wilde met het voorstel van B. en W. bij uitzondering meegaan, maar verder ook niet. De heer Nieuwenhuis (AR) is het met de heer Reeuwijk eens. De heer v. d. Heuvel (AR) wenste dat de gemeente Haarlemmermeer een wagen in de stoet laat mederijden. De voorzitter deelde mede, dat men er rekening mede dient te houden, dat ook andere takken van industrie en nijverheid wel eens op de gedachte konden komen een reclame-campagne op touw te zetten en dan staan we voor dezelfde consequen ties. Het voorstel-Muïjlwijk wordt verwor pen met 711 stemmen, waarna het voor stel van B. en W. wordt aanvaard. Tot hoofd van de openbare ULO-school te Hoofddorp wordt benoemd de heer J. M. I. de Hulster uit Kortgene. Aan Mej. M. M. Vreeken, onderwijzeres aan School 5 te Nieuw-Vennep, werd eervol ontslag verleend. Het voorstel om bij de Kroon in beroep le gaan tegen de beslissing van Gedepu teerde Staten, inzake de verwarming van de Mariaschool te Lijnden, ontmoette ver zet van de fractie van de KVP. De voorzitter deelde mede, dat het schoolbestuur heeft verzocht de beslissing welke genomen werd door de raad te niet te doen daar de exploitatiekosten te hoog werden. Dit verzoek is echter verkeerd behandeld. Indien de raad niet in beroep gaat bij de Kroon dan kan het schoolbe stuur verplicht worden een verwarming aan te leggen, waarvan vooruit bekend is dat de kosten niet worden gedekt. Wordt het beroep door de Kroon aanvaard en de kans hierop is zeer groot, dan kunnen op nieuw onderhandelingen worden gehou den. De heer Boogaards deelde mee, dat de RK-fractie zich tegen het voorstel blijft verzetten. De heer Lanser (CPN) sloot zich hierbij aan. Ten slotte wordt het voorstel met 168 stemmen aanvaard. Velsen Weer verkeerswaarnemingen op de Noordzeekanaal-ponten Met het oog op de plannen voor tunnels onder het Noordzeekanaal en het IJ, is het noodzakelijk te weten, waar het verkeer, dat nu van de ponten gebruik maakt, van daan komt en naar toe gaat. Voorts zijn ook van belang de routes, welke in het algemeen gevolgd worden. Om deze ge gevens te verkrijgen zullen op Dinsdag 6 Juni aan de pontveren te Velsen, Buiten huizen en Hembrug en aan 't pontveer over het IJ te Amsterdam verkeerswaarnemin gen worden gedaan. Daarbij zullen aan de automobilisten enige vragen worden ge steld. In de meeste gevallen zal geen extra oponthoud ontstaan aangezien de v/aarnemers hun werk zullen verrichten tijdens het wachten voor de overtocht. Vier verkeersongevallen op één dag Bij de rotonde op de Rijksweg kwamen Woensdagmiddag een vrachtwagen en een personenauto met elkaar in botsing toen de vrachtwagen linksaf reed en de bestuur der van de personenauto dat te laat merkte. Even later werd het kruispunt Laurillardlaan-Clarionlaan het toneel van een verkeersongeval: een zware truck met oplegger draaide plotseling de Wynold Da- niëlslaan in. waardoor de 8-jarige fietser S. L. G. v. W. onder de voorwielen van de auto terecht kwam. De fiets werd zwaar beschadigd: de knaap kwam er met een handontvelling af. 's Middags om twaalf uur sneuvelde een verkeerszuil ten Zjuiden van de Velser pont doordat de hydraulische remmen van een auto uit Bussum, die de file wagens wilde ontwijken, weigerden en toen tegen de zuil aanreed. De wagen werd ernstig bescha digd. Tenslotte kwam op de Driehuizer- kerkweg een personenauto in onzachte aanraking met een bestelwagen. Beide wa gens liepen ernstige beschadigingen op. AANVOER VAN HOUTSTOF Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Woensdagavond via Amsterdam aangekomen het Zweedse s.s. „Finn", dat van de Zweedse haven Stugsund een la ding van ruim 1700 ton houtstof aan voerde. Over de onteigeningsplannen voor Schip hol en omgeving waren de meningen ver deeld. De heer Lanser (CPN) deelde mede, dat zijn fractie tegen de voorstellen zal stem men, omdat dit vliegveld niet alleen voor de burgerluchtvaart werd gebruikt, maar ook voor andere doeleinden. Over de ont eigeningen was spreker helemaal niet te spreken. De vergoedingen zijn meestal zo aan de lage kant dat de betrokkenen altijd schade ondervinden. De heer De Mol (CH) was het met deze laatste zienswijze eens. Er zijn men sen die nu steun trekken omdat ze nog steeds niet weten waar ze met de onteige ning aan toe zijn. De voorzitter deelde mede, dat voor zover de gemeente Haarlemmermeer er iets aan kan doen, hij kan garanderen dat de betrokkenen op billijke wijze wor den schadeloos gesteld. 'Het voorstel werd aanvaard met de be merking, dat de CPN tegen stemde. BEURSBERICHTEN Tarwe 23—24; gerst 25—28: haver 23.25 24,25; groene erwten 3132; bruine bo nen 49,2555; duivebonen 36—43; karwij- zaaa 8389; capucijners 48,2553,25. VERGADERING E.H.B.O. In Hotel De Landbouw te Hoofddorp hield dr. Hooftman uit Den Haag een lezing voor de E.H.B.O. afdeling Haarlem mermeer over beenbreuken. Spreker be handelde de complicaties welke zich bij beenbreuken kunnen voordoen en de juiste wijze waarop in voorkomende gevallen de behandeling dient te geschieden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Pietertje Sophia, d. van G. van Huis en W. Kamp; Nicolaas Wouter, z. van A. Sneeuw en J. Roubos; Elizabeth, d. van J. van Es en E. van der Luit; John, z. van J. Zantingh en A. Maarse; Helena, d. v. P. J. Wagner en A. M. van Batenburg: Ger- ritje, d. van C. Verbeek en W. Roubos; Jacobus Adrianus Maria, d. van H. J. Ver haar en G. M. Bon; Hendrika, d. van J. Hoge- veen en J. Heemrood: Adrianus Theodorus. z. van A. T. van Son en C. van Oostveen: Willem Hendrik, z. van W. Maas en M. J. van Gellekom; Petronelle Maria Theresia. d. van W. van Leeuwen en A. M. de Wit: Cor nelia Johanna Maria, d, van C. van Diemen en M. P. Huiberts; Johannes Cornells Maria, z. van H. A. van Nieuwburg en A. G. van der Laan; Barbara Helena, d. van M. Gulde- meester en C. M. van Walstijn; Geertje, d. van G. Kamerman en M. Hol. ONDERTROUWD: George Frederik Ste- phan en Wilhelmina Agatha Bertha Cor- beel; Gerrit van den Berg en Sophia Jo hanna van Buijten; Marinus Hendrikus Kamp en Nennetje Hendrika Maria Kwint; Leendert Silvio en Neeltje Pols; Hendrik Smolenaars en Gerarda Machtilda Maria Wakker; Johan Michel Roel en Aletta Jen- neke Mulder. GETROUWD: Willem Hendrik Kaars en Lucia Johanna Broedersz; Hendrik van der Hengst en Johanna Maria Kors; Gerrit Jan Mulder en Elisabeth van Es: Franciscus An- thonius Zwetsloot en Cornelia Johanna The resia van Haaster; Gerrit Boertjes en Bou- chiene Bakker. OVERLEDEN: Wilhelmina van der Laan, 82 j., echt. van J. F, van der Laan; Reinier van der Steen, 68 j., echt., van Sientje Jo hanna het Jonk. ADVERTENTIE en met zuivere glazen. optl cien STIENS GIERSTRAAT 27 Zandvoort AMATEUR FOTOGRAFEN. Door de Zandvoortse amateur fotogra fenvereniging wordt op Woensdag 7 Juni in hotel Keur een culturele avond gehouden waarin door de heer Henz, ere voorzitter van de Ned. Bond van Ama teurfotografenverenigingen, een lezing met lichtbeelden gehouden zal worden over „Leven en werken van Rembrandt". Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: W. Post en H. J. Laatsch; K. Beunder en J. G. van Keulen. GETROUWD: H. E. Fokke en D. W. Man- demaker; T. J. Kortekaas en G. J. C. M. Smithuis; G. van den Raadt en G. M. Roest: H. P. M. Peeperkorn en A. J. M. Vos; W. Groot Huize en N. Silvis. GEBOREN: Bernard Gert Johannes Maria, z. van B. G. A. M. Koning en M. J. H. Dan- kelman; Johannes, z. van C. Blom en C. J. G. de Korte. OVERLEDEN: A. Boers, 78 j., F. E. den HoedVerpoorte, 77 j. Alphacca. 30 tc Newport News v. Baltimore. Amsteldijk. 30 te Philadelphia v. Portland. Andijk. 31 te Londen v. Houston. Algen ib, 1 te Bahla. Ariadne. 31 V. Lissabon n. R'dam. Aagtedijk. 31 150 W.t-Z. Flores. Abbedijk, 31 140 m. O.t.N. Bahla. Alcyone. 31 367 m. W.ZW. Lissabon. 5 verw. Alnati. 1 te R'dam v. Antwerpen. Arendsdijk, 31 150 m. Z.ZW. Recife. Arkeldijk, 31 675 m. O.t.N. Bermuda. Arnedtjk, 1 te Havanna verw. v. Rdam. Axeldfjk, 31 900 m. W. Ouessant. Adinda (t). 29 te Singapore Aagtekcrk. 1 v. Suez n. Karachi. Aafedljk. 1 pass. Nantucket lichtschip. Alcor. 1 pass. Meceio. Aldebaran. 1 v. H. v. Holland. Allcaid. 1 anker Lagos Dospatos v Porto Alegrc. Amstelkerk, 1 te Lobito n. Luanda. Amstelpark. pass 1 Kreta n. Port Said. Annenkerk. 1 v. Brisbane n. Aden. Arendskerk. 1 bU Kp. San Rogue. Alhena. 29 te Buenos Aires v. R'dam. Amarapoora. 6 verw. te Aden. 29 verw. te A dam Atlantis. 11 v. Djakarta. 10 Juli verw. te A'dam Atlas. 2 te R'dam. Almdijk. 2 v. Galveston n. Londen. Alphacca. 2 te New York v. Newport News. Alydra. 1 v. St. Vincent n. Montevideo. Averdijk, 1 v. New Orleans n. Antwerpen. Boschfonteln, 1 v Suez n. Port Soedan. Britsum, 1 tc Lagos v. Keta. Baarn, pass. 31 Flores. Bacchus, 31 rede Sint Kitts. Breda. 1 verw. Paita V. Huacho. Bengkalis. 1 in Straat Messina. Blitar. 1 v. Liverpool. BUJdendlJk. 1 v. Karachi n. Suez. Barendrecht (t). 1 v. Punta Cardon n. New York Blommersdijk. 2 te New York v. R'dam. Boissevain. 1 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Celebes. 1 verw. Soerabaja. Cleodora (t). pass 31 Pontianak. Congostroom. 31 200 m. O.NO. Madeira. Cottica. 31 900 m. O NO. Barbados. Cronenburgh. 1 v. R'dam n. Swansea. Castor. 1 verw. Guanta. Clio, 29 te Cristobal. Conlla (t). 31 v. Singapore n. Sydney. Cuanza. 1 bij Kp. St. Vincent. Castel Bianco. 6 v. Djakarta. 2 Juli verw te Amsterdam. Cheshire, 29 v. Aden. Clavella (t). 1 pass. Str. Singapore. Cistula (t). pass. 2 Saint Croix. Dalerdijk, 31 v. Hamburg n. Londen. Domburgh. 27 te Casablanca. Dorsetshire. 13 verw te Suez. 26 verw te A'dam Dundalk Bay. 22 v. Djakarta. 19 Juli verw te Amsterdam. Delfshaven. 1 v. Bahia n. Montevideo. Eemdljk. 31 te Vancouver v R'dam. Empire Brent. 4 verw. te Djakarta. Edam. 31 280 m. W. Azoren. Esso Den Haag (t). 31 430 m- ZW. Flores. Esso Amsterdam (t). 31 230 m. NO. Monapassage Esso Rotterdam (t), 1 v. Portland n. Amuaybay. Eemland. 1 v. Bahia. Etrema (t), 1 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Fairsea, 6 verw. te Djakarta. Farmsum. 1 v. Tampa te R'dam. Gadila (t). 1 v. Rouaan n. Dakar. General M. L. Hersey (tr.l, 1 middernacht Dover Gordias, 31 v. Tunis n. Oran. Ganymedes. 31 550 m. W. Ouessant. Grootekerk. 31 v. Hamburg n. A'dam. General Harry Taylor (tr.), 9 v. Djakarta, 1 Juli verw. te A'dam. General J. H. Maccrae. 31 v. Djakarta n. R'dam. General W. C. Langfitt (tr.l, 18 v. Djakarta, 10 Juli verw te A'dam. Goya (tr 30 Mei v. Djakarta, 23 verw. te Amsterdam. Groole Beer (tr.). 1 200 m. O.ZO. Anderhalf graad kanaal. Gooiland. 2 v. Montevideo. Hera. 31 v. Media Luna n. R'dam. Hecuba. 31 375 m. NO. Martinique. Heelsum, 31 v. Curasao n. Puerto Cardon. Hersilia, 26 v. Curasao n. Aruba. Haarlem. 1 pass. Windward Channel. Hector, 1 v. Constanza n. Istanboel. Heemskerk, 1 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Hellenic Prince (tr.), 3 verw. te Aden, 17 venv. te A'dam. Helena, 2 te A'dam v. Paramaribo. Hestia. 1 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Iris, 31 v. Cartagena n Malaga. Ittersum, 31 300 m. v. Kp. Hatteras. Ilos, 2 te R'dam. Jacob-Cats, 31 180 m. O.NO. Bermuda. Kamerlingh Onnes. 31 7 u. pass. Minikob. Kedoe. 31 te Djakarta v. Cheribon. Kota Gede, 1 verw. Takoradi. Kelbergenpass. 1 Burlings. Kertosono. 1 v. Huil n. Londen. Kllpfontein, 1 v. Lorenzo Marques n. Beira. Laurenskerk, 31 te Boulogne. Lieve Vrouwekerk, 31 nog te Rastanura. Lucita (t), 1 verw. Heysham v. Avonmouth. Loppersum, 1 v. R'dam n. Bagnoli. Larenberg, 1 v. Gibraltar. Linge, l dwars Lissabon. Loosdrccht, 1 v. Marseille n. Barcelona. Luna, pass. 1 Ouessant. Laertes. 30 v. Port Swettenham. Langlec Scott, 30 te Penang. Limburg, pass. 1 Curasao n. Cristobal. Lekkerkerk. 1 te Bombay. Lemsterkerk, 1 v. Dubai. Lutterkerk. pass. 2 Gibraltar. Mitra (t), 30 v. Balikpapan te Sydney. Mapia, 30 v. Halifax n. Boston 1 verw. Manoeran. 31 650 m. W.ZW. Elisabeth baal Milo, 2 verw. Soerabaja. Maas 31 dwars Jacmel. Maaskerk. 2 v. Lagos n. Takoradi. Me tula (t), 31 te Melbourne v. Curacao. Modjokerto. 1 14.15 u. te R'dam v. Soerabaja. Mentor, 2 te R'dam. Maasland, 1 te Boston v. Halifax. Noordam. 31 540 m. NO. Flores. Nieuw Amsterdam, 31 18 50 u. v. Southampton. Nieuw Holland, 28 te Singapore v. Penang. Nelly (tr.), 22 v. Djakarta, 19 Juli verw. A'dam Ovula (t). 31 rede Miri. Oberon, 1 v. New York n. Aruba. Odysseus. 2 te R'dam. Polydorus. 30 te Soerabaja v. New York. Prins Willem V. 31 v. Milwaukee n. Sarnla. Phrontis, 30 te Djakarta. Papendrecht (t). 31 320 m. W. Hebriden. Prins Fred. Hendrik, 31 420 m. O.NO. Kp. Race. Prins Willem H. 31 180 m. O. Bermuda. Parkhaven, pass. 31 Madeira. Poseidon, 31 v. Paramaribo n. Nickerie. £l!ns Alexander. 1 v. Antw. n. Port Alfred. Prins Willem v Oranje. 2 dwars Wolfrock. Prins Willem IV. 30 v. Toronto n. Hamilton. Poelau Laut. 2 te Port Said. Prins Joh. W. Friso, pass. Sciliy. Prins Maurits, 1 te Chicago v. Montreal. Prins Willem HI, 2 te Montreal. Reynolds, 30 te Soerabaja. Rijnkerk. 30 te Kobe. Radja. 31 200 m. O. Trinidad. Ridderkerk. 31 verm, te Lorenzo Marques. Rondo. 31 280 ni. N.t.O. Bermuda. Rempang. 1 v. Nunukan n. Petta. Riouw. 1 dwars Bizerta. Rijn, l v. Hudiksvall n. Zaandam. Roebiah, 31 tc Soerabaja. Saroena (t). 31 te Pladju v. Muntok. Swartehondt. 1 verw. Makassar. Schie. 31 1020 m. NO. Martinique. Sibajak, 31 te Soerabaja v. Melbourne. Sarangan. 2 te Suez. Stad Schiedam. 1 v. Dakar n. Freetown. Straat Malakka, 1 anker Dar es Salaam. Skaugum (tr.), 11 v. Djakarta. 4 JuU verw. te Amsterdam. Stad Alkmaar, te Durban v. A'dam. Stad Breda. 1 v. A'dam n. Mombassa. Stad Arnhem. 2 Kp. St. Vincent. Tarakan, 1 verw. Djakarta. Tibia (t). 31 250 m. NO. Azoren. Taiisse. 1 nog te Bahrein. Tabian. 1 te Calcutta v. New York. Tawali, 1 v. Port Swettenham n Penang. Tjltjalengka. 1 v Singapore n. Hongkong. Tjibadak. 31 v. Port Swettenham n. Kaapstad. Theseus. 1 v. Triste n Rijeka. Van Heutz. 28 v. Hongkong n. Singapore. Valerius. 31 rede Menado. Van Riebeeck. 31 te Makassar v. Amoenan. Vrij burgh. 1 te R'dam v. Casablanca. Van Ostade. 31 740 m. ZW. Flores. Vulcanus. 1 bij Kp. St. Vincent. Volendam. 31 460 m. O. Nantucket. Wahverang l verw. Soerabaja v Bandjermasin Waterland. 31 340 m Z. Porto Praya Wickenburgh. 31 v Bordeaux n. Casablanca. Willemstad. 31 720 m. W. Palma n. Madeira Waterman (tr.). 1 v Port Said. Willem Ruys. 1 v. Singapore. Westland. 2 v. A'dam n. Buenos Aires. Usel, 31 v. Haiti n. Mobile. Verkiezingssfeer in België is lusteloos. De dag. waarop de Belgen weer ter stembus zullen gaan, komt nader. Overal hangen de biljetten der partijen, doch dit is dan ook tot nog toe het enige wat er op wijst dat reeds aanstaande Zondag de verkiezingen worden gehouden. De mensen zijn moe van het telkens opnieuw falen der partijen in de laatste maanden. Een inwoonster van Brussel neemt kennis van wat de diverse partijen te vertellen hebben Koninklijke Olie Unilever Philips A. K U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H V A. A'dam Rubber Ned. Handel Mij N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 283 204)4 228% 170% 119 287 257 U2% 132% 154% 122 130% 130% 143 87% 220 Openings koersen 282% 204% 229 170% 119% 127% 127

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7