fuxor EIFFEIIOREN Vefikadk ZOEK NIET d'Oranjs Gevel „Nederlandse producten? prima!" Amsterdamse Beurs Damstad geopend WONINGRUIL (spoed) DIE MAN de BEDRIJFSRUIMTE te huur aangeboden Ongewenste gasten TE HUUR: Gedeelte van een villa Gerepatrieerden i Nobinson .-Jayward-.v EEN JAPON Woensdag 14 Juni 1950 AMERIKANEN ZEGGEN: Maar zij kennen niet veel meer dan tulpen, kaas of klompen Over de resultaten van de „Holland Fair", de verkoopstentoonstelling in Philadelphia, komen nog steeds tegenstrijdige berichten binnen. Daarom is het van belang, dat thans het Amerikaanse Gallup instituut de uitkomsten kan meedelen, welke het ver kregen heeft door een onderzoek naar de bekendheid bij het Amerikaanse publiek met het Nederlandse product. In opdracht van het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie ondervroeg de „Gallup Poll" vele duizenden Amerikanen op het land en in de grote steden en de aldus verkregen gegevens zijn thans verzameld en verwerkt met het volgende resultaat Een van de vragen, welke de Gallup enquêteurs stelden, luidde: „Kunt u mij enkele dei- belangrijkste producten uit Ne derland opnoemen?" Bijna twee-derde, n.l. 62 van het Amerikaanse publiek wist op deze vraag te antwoorden. Bij de meeste antwoorden kwamen bloembollen (31 en zuivelpro ducten (37 voor. De volledige lijst hierover gaf het volgende beeld: 37 Zuivelproducten: kaas, boter, melk; 31 Bloembollen, tulpen, ook snijbloe men; 8 Schoenen en klompen; 6 Textiel: linnen, kantwerk, katoenen en wollen stoffen, enz. 5 Aardewerk, glas, mandwerk, e.a. nijverheidsproducten; 4 Diamanten en juwelen; 3 Land- en tuinbouwproducten: graan, haver, groenten en fruit; 2% Vis; 1 Cacaopoeder en chocolade; 7 Andere producten, w.o. het meest genoemd schepen en scheepsbouw; ook vlees en vleeswaren. Vele Amerikanen noemden meer dan één product. Vele dezer producten passen in het beeld van Holland, zoals de Amerikaan zich dat heeft gevormd met molens en klompen, koetjes, bollenvelden en klederdrachten. Van de Nederlandse industriële producten, zoals glas- en aardewerk, textiel, diamant, kent Amerika er maar heel weinig. Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Voor het eerst is in het buitenland op verzoek van Nederland een opinie on derzoek verricht. In de U.S.A. onder zocht het Gallup-instituut de bekend heid van de Amerikaanse burger met Nederlandse export-producten. De re sultaten van deze enquête, welke hierbij worden vermeld, zijn uiteraard van groot belang voor onze nationale export. Men beschouwe dus de verkregen ge gevens als een interessant document var, marktonderzoek. „Excellent, good, fair?" Natuurlijk heeft het Gallupinstituut zich ook bezig gehouden met een kwaliteitsbe oordeling. De Amerikaan, die het een of ander Nederlands product kende, diende daarover ook zijn oordeel te geven. De daartoe gestelde vraag luidde als volgt: „Hoe vindt u deze producten uit Neder land: uitstekend, goed, tamelijk goed of slecht (maatstaf: excellent, good, fair, poor)?" De verkregen antwoorden worden als volgt samengevat: 31 uitstekend; 22 goed; 5 middelmatig (tamelijk goed); 2 slecht; 2 hacl voorts geen oordeel. (38 kende geen enkel Nederlands pro duct). De Nederlandse producten, waarmee de Amerikaan kennis gemaakt heeft, worden dus zeer goed beoordeeld. Dat kan de ex port alleen maar ten goede komen. Doch in hoofdzaak de export van de artikelen, die Amerika kent. De actieve bloembollenexporteurs zien hierboven de „vruchtbare grond" voor het Twee communistische raadsleden in Amsterdam veroordeeld De Amsterdamse arrondissementsrecht bank heeft vanmorgen de twee communis tische raadsleden ,die betrokken waren bij het tumult in de raadsvergadering van 30 Juli 1949, veroordeeld. De ex-wethouder L. S. werd conform de eis van mr. H. J. van Nouhuys, veroordeeld tot 100,— boete subs, tien dagen. Het communistische raadslid J. B., tegen wie eveneens 100,was geëist, werd één maand voorwaardelijk opgelegd met een proeftijd van drie jaar en 100, boete subs, tien dagen. Naar men zich zal herinneren vormde de vertoning van de film „Het ijzeren gordijn" het onderwerp van een motie, ingediend door de communistische fractie, die de burgemeester echter niet in bespreking wilde brengen. Toen het merendeel der overige raadsleden met dit voorstel van de burgemeester instemde en besloot over te gaan tot de orde van de dag, ontstond tu mult onder de communistische raadsleden. De burgemeester schorste de vergadering, doch na de hervatting bleef de heer S. het recht opeisen het woord te verkrijgen. De burgemeester liet daarop enkele agenten de raadzaal binnenroepen, waarop de com munistische raadsleden zich om de heer S. schaarden en de agenten trachtten te ver hinderen hem uit de vergadering te ver wijderen. Aan de heer S. wordt verweten, dat hij niet aanstonds op vordering van de agen ten de raadszaal heeft verlaten en aan de heer B., dat hij heeft deelgenomen aan de vechtpartij tegen de agenten. Marktkoopman verkocht margarine te goedkoop De president van de Haagse rechtbank deed vanmorgen uitspraak in het kort ge ding, dat door de Unilever aanhangig was gemaakt tegen de Haagse marktkoopman K. O. van M. Gedaagde had het door de Unilever gefabriceerde standaardmerk margarine verkocht voor 30 cent per pakje, hoewel de door ditconcern vastgestelde prijs 34 cent was. Hem werd door de rechtbank gelast on middellijk de verkoop tegen een lagere dan de vastgestelde prijs te staken en ver boden om bij de margarine andere pro ducten tegen verlaagde prijs te verkopen of ten geschenke te geven. Een dwangsom van 500 per dag werd vastgesteld voor het geval Van M. in gebreke mocht blijven. Voorts werd hij veroordeeld in de kosten van het geding. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Büliton Mij. II Slotkoers Openings Gisteren koersen 275 'A 273% 204% 203% 231/ 231% 167 168 286 261 no y< - 1323A 144 124 122% 130 128/, 127 126 151 87/ 212 Nederlandse product in cijfers- uitgedrukt. Maar zij hebben daar dan ook sinds lang voor de oorlog hard aan gewerkt en veel dollars aan reclame uitgegeven. Voor de meeste andere Nederlandse producten moet dat werk nog gebeuren. Volgens de ervaringen van het Ameri kaanse Gallup-instituut zal men wat dat betreft met incidentele tentoonstellingen bij het Amerikaanse publiek slechts wei nig kunnen bereiken. Hedenmorgen omstreeks half elf werd mr. dr. J. d'Ailly, burgemeester van Am sterdam per rijtuig van zijn ambtswoning afgehaald voor het rriaken van een korte rit door het centrum van de stad. Toege juicht door een menigte belangstellenden arriveerde de stoet tenslotte op het in middeleeuwse stijl ommuurde plein voor het Paleis, waar de burgemeester met een korte toespraak het bestuur over de daar voor de duur van een maand verrezen Damstad overdroeg aan de edelachtbare schout Ben Groeneveld. De tekst van zijn toespraak was niet te verstaan, doordat tengevolge van het enthousiasme waarmee hij uitriep: „Leve Amsterdam, leve de Kalverstraat!" de microfoons hun mede werking aan dit gedeelte van de plechtigr heid weigerden. De pas geïnstalleerde magistraat bood vervolgens aan mr. d'Ailly het ereburger schap van Damstad aan, dat deze hoffelijk glimlachend aanvaardde. De voorzitter van het Kalverstraat-comité, de heer G. W. IJsselstijn, hield een toespraak waarin hij dank bracht voor de welwillende steun aan de burgemeester, dank zij welke de andere grote winkelstraten zich gaarne achter het feest ter ere van het 500-jarig bestaan hebben geschaard. Spreker hoopte dat het Kankerfonds er wel bij zou varen. Om twaalf uur, terwijl de timmerlieden en schilders het werk hadden hervat om voor de opening voor het publiek, die he denavond plaats heeft, alles in gereedheid te brengen, werd ten vermake van de ge nodigden een kort spel van Hella Haasse opgevoerd: „Hoe de schout zichzelf in het schandblok bracht" met medewerking van Annie Verhulst, Jenny van Maerlant, Johan Schmitz, Ben Groeneveld en Chris Baay onder regie van de programma-leider Kees van Iersel. Daarna gaf het ballet van Sonia Gaskell op een bordes voor het Koninklijk Paleis een uitvoering van .^Alles om een mantel" op muziek van Kees Stokvis. In enkele kramen heerste reeds een drukke negotie. Maar de rakkers van de schout behoefden zich nog niet in te span nen om de orde te bewaren. Dat zal nog wel komen als de grote toeloop begint. Met 40 jaar oude auto van Maastricht naar de Dam Ter gelegenheid van de Kalverstraat- feesten in Amsterdam zal Woensdag een in 1909 in Luik gebouwde auto, merk Nagant, die veertig jaar geleden voor het toppunt van moderne autobouw gold, de lange reis van Maastricht naar Amsterdam ondernemen. Deze auto is het eigendom van de heer Dotremont te Maastricht, die hem voortreffelijk heeft onderhouden. De wagen loopt nog uitstekend, als is de mo tor dan veertig jaar oud en haalt hij maar een topsnelheid van 30 kilometer per uur. Woensdag gaat het met die snelheid via Arnhem en Soestdijk naar Amsterdam. In Arnhem wordt de afdeling „Parijs in Arn hem" van de tentoonstelling „êen mijlpaal 1950" bezocht, en op Soestdijk zal de Na gant 1909 verschijnen naast de koninklijke Cadillacs van dit jaar. In Amsterdam, waar de Nagant om streeks kwart over zes wordt verwacht, zal het antieke karretje door het bestuur van de stichting 1940-'45 worden afgehaald. Donderdagmorgen zal de loco-burgemees ter van Amsterdam per Nagant een bezoek brengen aan de Kalverstraat, waarbij Maastricht haar gelukwensen en groeten aan feestvierend Amsterdam zal pverbren- gen. De prestatietocht van de Nagant, welke door haar eigenaar, de thans 65-jarige H. E. Dotremont, wordt bestuurd want de Nagant is een gevoelig gevalletje, dat het beste naar zijn meester luistert zal in étappes worden gecontroleerd door de ANWB. Dodelijk ongeval in Heerhugowaard Vanmorgen kort na zeven uur is de 26- jarige aannemer A. de Koning uit Wognum, met zijn motor met zijspan in de bocht bij de R.K. kerk in Heerhugowaard-Zuid tegen een auto gebotst. De Koning overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De duo passagier werd zwaar en de zijspanpassa- gier licht gewond. Toen de aannemer, die met matige gang de bocht inreed de tegen ligger opmerkte, wilde hij snelheid ver groten. Dit mislukte. De politie wijt het ongeluk aan onbekwaamheid van de mo torrijder, die geen rijbewijs bezat. „Drakestein" wordt verbouwd Het kasteel „Drakestein" te Lage Vuurse zal binnen afzienbare tijd weer door de eigenaar worden bewoond. Vooraf zal het slot worden verbouwd, waardoor een deel van de interieurs, waaronder antieke lam- brizeringen, in veiling zal worden ge bracht. Slotzitting Synode der Gereformeerde kerken In de Valkenboskerk te 's-Gravenhage werd de slotzitting van de Generale Sy node der Gereformeerde kerken gehouden. De praeses, dr. J. Hoek, constateerde dank' baar dat sedert de vorige fitting der Sy node velen zich met de Gereformeerde ker ken herenigd hebben. Toch is het uitzicht op volledige herèniging niet hoopvoller ge worden. Spreker zei dat de Synode samenkomt tot afdoening van die zendingszaken, die op een vorige zitting nog niet konden wor den afgehandeld. Ze scheppen een nieuwe terreinverdeling op het zendingsveld, een met de Javaanse en Chinese kerken op midden-Java te sluiten overeenkomst in zake de missionnaire predikanten. Dan moet de Synode nog behandelen het rap port van de commissie voor de taakom schrijving van de te beroepen predikant voor de geestelijke verzorging der ge vangenen. Woorden van grote waardering en dank richtte spreker tot prof. dr. J. Ridderbos, die zo juist als hoogleraar is afgetreden en aan wie de Gereformeerde kerken veel te danken hebben. Zeventig vliegtuigen nemen deel aan Benelux-vlucht Zeventig toestellen zullen Donderdag 15 Juni tussen 12 en 15 uur neerstrijken op het feestelijk versierde sportvliegveld Hilversum om de volgende dag om 10 uur te vertrekken voor de Benelux-rondvlucht 1950, georganiseerd door de aeroclubs der drie Beneluxlanden. Het zullen vogels zijn van wel zeer uiteenlopende pluimage: van de kleine Piper Cubs waarmede vele Ne derlanders uitkomen en de Engelse Austers tot de tweemotorige, gloednieuwe Piaggio P 136 amphibie van de Italiaanse markiezin Carina Negrone, de Beechcraft van de Rijksluchtvaartschool en de Engel se De Havilland „Dragon Rapide", waar mede de directeur van het Londense Windmill Theater, de heer Vivian van Damm, vliegt. Er zijn voorts nog vlieg tuigen uit Frankrijk, Spanje, Zwitserland, België en Luxemburg. De gastén worden Donderdag op het Hilversumse gemeentehuis door burge meester en wethouders ontvangen, waarna een openingsdiner wordt gegeven in Grand Hotel Gooiland. Vrijdag worden de deelnemers om streeks het middaguur op het Maastrichtse vliegveld Beek ontvangen. Na de lunch wordt 's middags vertrokken naar Luxem burg, waar de sportvliegers zullen aan komen op het vliegveld Sandweiler. Hier ontvangt de minister van Verkeer de sportvliegers, waarna Mondorf les Bains wordt bezocht, waar de minister van Volksgezondheid de deelnemers zal toe spreken en waar, na een diner en een bal, wordt overnacht. Zaterdag 17 Juni wordt er gestart naar het Brusselse vliegveld Grimbergen vanwaar na de lunch wordt vertrokken naar de internationale lucht- vaarttentoonstelling in het eeuwfeest paleis. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Nederland op internationale handelsbeurs in Chicago Aangemoedigd door het succes van de Holland Fair in het warenhuis Gimbels te Philadelphia, waar ongeveer 150 Neder landse firma's haar waren tentoonstelden en rechtstreeks aan de Amerikaanse ver bruikers verkochten, zullen ongeveer 50 Nederlandse firma's, waarvan de meeste aan de Holland Fair hebben deelgenomen, Nederlandse producten tentoonstellen op de eerste Amerikaanse handelsbeurs te Chicago, die van 7 tot 19 Augustus ge houden wordt. Het zal een zuivere handels tentoonstelling voor commerciële doel einden worden, georganiseerd door zaken- kringen te Chicago, maar de Marshall administratie toont er grote belangstelling voor. Kolonel John N. Gage, directeur van de Chicago Fair, deelde aan Aneta mede, dat hij de Holland Fair een schitterend initiatief vindt en een uitstekende, nog niet voorgekomen manier van marktanalyse en bevordering van de verkoop van Neder landse producten op de Amerikaanse markt. Op deze beurs te Chicago, de eerste internationale handelsbeurs die in de Ver enigde Staten wordt gehouden, hebben tot dusver ongeveer 40 landen ruimte gere serveerd. De beurs omvat vier permanente ten toonstellingsgebouwen op een oppervlakte van 3 mijlen. De vier gebouwen zijn: de Navy Pier, die zich bijna een mijl ver uit strekt over de wateren van het Michigan meer, ten tweede het International Amphi theatre, ten derde het Coliseum en ten vierde de Arena. Behalve een aantal tolken zullen ook specialisten op bankgebied en deskundigen inzake tarieven en douane aanwezig zijn, waardoor de bureaucratische moeilijkheden bij de onderhandelingen over zakentransacties beperkt kunnen blijven. Haarlemse legende als klankbeeld voor scholen Op 6 Juli zal over de zender Hilversum II voor de scholen een klankbeeld worden uitgezonden met de legende van het Haar lemse knaapje dat de stad voor overstro ming behoedde door zijn vinger op het gat in de dijk bij Spaarndam te houden tot onderwerp. - Onder grote belangstelling van burger lijke en militaire zijde werd vanmorgen op de Rooms-Katholieke, begraafplaats te Noord-Scharwoude, het stoffelijk overschot van de op 1 Juni omgekomen korporaal vlieger J. van Kleef met militaire eer ter aarde besteld. Gisteren is in de Haagse Vliet een acht tien jarige los werkman verdronken. Voor het doctoraal examen geneeskunde slaagden aan de Amsterdamse gemeente universiteit de heren J. A. Paulides en J. Wolff, beiden te Bloemendaal. SCHEEPVAART Algenib, pass. 12 Eonavista. Amstelland, 11 v. Itajai n. San Francisco do Sul Atlantis, pass. 12 Enggano eiL Amapoora. 13 in Suezkanaal. Alblasserdijk, 11 v. Mobile te Houston. Alhena. 12 v. Buenos Aires n. R'dam. Arendsdijk, 10 te New York v. Buer.os Aires. Arkeldijk, 12 te Vera Cruz v. Miami. Arnedijk. 11 te Galveston v. Houston. Axeldijk, 12 te Wilmingston. Averdijk, 12 19.30 u pass Scilly. Agatha (t), 12 v. Port Swettenham n. Pladju, Alamak. 12 180 m. N.t.O. Finisterrc. Alnall. 12 350 m. ZW. Porto Praya. Alpherat, 12 400 m. NO. Bermuda. Amstelkerk. 13 verw. Douala v. Pointe Noir. Ariadne. 12 v. Bremen n. Hamburg. Armilla (t). 12 v. Soerabaja n. Pladju. Aalsum, 12 900 m W.NW. Minicoy. Agamemnon, 9 te Trinidad v. New York. Aldegonda (t). 12 180 m. W.ZW. Cambodia Point Amstelpark. 12 80 m. Z. Rasfartak. Annenkerk. 12 220 m. NW Cocos eil. Akkrumdijk. 13 400 m. W. Scilly. Alphacca, 14 verw. Fort Aleza. Andijk. 13 17 u. v. R'dam n. Hamburg. Aagtedljk. 13 v. Havanna n. Corpus Christl. Aagtekerk, 14 te Cochin. Aldebaran. pass. 13 Bornholm. Alkald. 13 v. Paranagua n. Victoria. Almdljk, pass. 12 Wight. Alwaki, 13 v. Santos n. Victoria. Averdijk. 14 te Antwerpen v. New Orleans. Algorab. 14 v. Hamburg n. Buenos Aires. Barendrecht (t), 12 v. New York n. Curasao. Breda, 12 v. Curacao n. Antwerpen. Beverwijk, 12 70 m. ZO. Kreta. Boissevain. 12 675 m. O. Dlo Grande. Bonaire, 12 220 m. W.ZW. Madeira. Boskoop. 12 475 m. W.ZW. Madeira. Bacchus, 9 te Mobile v. Laguaira. Borneo, 12 300 m. N.NW. Perim. Blijdendu'k, 13 v. Port Said n. Genua. Bali, 14 te New York v. Charleston. Cheshire, 12 te R'dam v. Djakarta. Ceronla (t), 12 v. Puerto La Cruz n. St. Vincent Cistula (t). 12 130 m. N. Madeira. Clavelle (t), 12 600 m. O.ZO. Guardafui. Caltex Leiden, 13 v. Suez. Celebes 13 v. Pladju n Soerabaja Castel Bianco. 13 200 m. O.ZO. Anderhalf Graadskanaal. Dorsetshire. 13 Rode Zee dwars Port Soedan. Dalerdijk. 14 6 u. v. R'dam n. Antwerpen. Danae, 13 dwars Finisterre. Dclfshaven, 14 pass. Fernando Noronha. Drente. 13 v. Soerabaja te Djakarta. Duivendrecht, 13 verw. St. Vincent v. B. Aires. Ena (I). 13 te Miri v. Cochin. Eemland, 12 120 m. Z. eil. Palma. Eendracht. 12 100 m. Z.ZW. Ouessant. Etrema (t). 12 800 m O Rio Grande. Esso Den Haag (tl. 12 780 m. NO. Sombrero eil. Esso Rotterdam (t). 13 anker rede Aruba. Eemdijk, 13 v. Portland n. Longview. Friesland, 12 300 m. W. Sabang. Farmsum. 13 v. R'dam n. Savona. Fairsea (tr.). 13 1150 m. O.ZO. Guardafui. General Harry Taylor (tr.), 12 360 m. O.ZO. Anderhalf Graadskanaal. Goya (tr.). 12 150 m. ZO. Minicoy. Gadila (tl, 12 1100 m. W.ZW. eil. Palma. General C. H. Muir. 9 v. Aden n. Djakarta. Garoet. 14 v. Tjilatjap te Djakarta. General A W. Greelv (tr.). pass. 13 Gibraltar Gordias. 13 te R'dam v Lissabon Groote Beer (tr.). pass. 13 Pantellaria. General J. H. McRae, 13 in Rode Zee bij St. Johnseil, (tr,). Gaasterkerk, 14 te Suez. Hector, 12 v. Megara n. Bona. Helena. 13 te Antwerpen. Haarlem, 12 480 m. NNO. Flores. Hersllia, 13 v. Paramaribo n. Azoren. Heemskerk, 13 te Durban. Hellenic Prince. 14 120 m. W. Malta. Iris. 13 te A'dam v. Spanje. Ilos, 13 te Tarragona v. Barcelona. Ittersum, 14 te A'dam v. Galveston. Johan v. Oldenbarnevelt, 12 v. Las Palmas n Walvisbaai. Joost v. d. Vondel, pass. 12 Utslra n. Narvik. Japara L., 13 bij Kp. Tenez. Java, 14 pass. Kp. Guardafui. Keilehaven, pass 13 Ouessant. Kota Gede, pass. 12 Kp. Verde. Kota Inten en Sibajak (tr.), ,12 480 m. ZO. Ceylon. Kamerlingh Onnes, 13 te Djakarta verw. Kelbergen, pass. 12 Gibraltar. Kertosono, 13 verw. v. Londen. Kedoe. 12 v. Probolir.ggo n. Soerabaja. Laertes, 10 te Soerabaja v. Djakarta. Loenerkerk. 12 v. Calcutta n Colombo. Loosdrecht. 13 te R'dam v. Basrah. Lutlcrkerk, 13 v. Port Said n. Suez. Leerdam. 12 480 m. O. Nantucket. Lekhaven, pass. 12 Ouessant. Lindekerk. 12 v. Aden. Lucita (t>. 12 v. Heysham n. Oldkilpatrick. Langkoeas, 13 anker Mississippi. Linge, 12 v. IJmuiden n. Oulu. Langlee Scott. 13 v. Manilla. Lawak. 11 te Los Angeles. Lekkerkerk. 13 v Colombo n. Madras. Lieve Vrouwekerk, 13 te Khorramshar v. Basrah Lemsterkcrk. pass 14 Daedelus Rif. Limburg. 14 v Los Angeles n. San Francisco. Lombok. 14 pass. Kp. Bon. Marken, 13 4 u. v. Port Said. Maaskerk, 14 verw. Las Palmas v. Freetown. Melampus, 12 300 in. W.t.Z. Flores. Murena (t). 12 v. Soerabaja te Ba'.ikpapan. Maashaven. 13 v. Port Gentll n. Lagos. Mariekerk. 13 v. Suez n. Aden. Mentor. 13 v. Tunis n. Cyprus. Mltra (t), pass. 14 Flores. Nederland (t). pass 12 Oran. Nestor, pass. 12 Ouessant. Nigerstroom, 13 te Rlvercess. Noord wijk, 13 bij Kp. Bon. Oranje, 12 1000 m. O.Z.O. Guardafui. Ondina (t), pass. 12 Ouessant Oranjestad, 13 te Aruba. Oberon, 13 te Puerto Plata v. Maracaibo. Ossendrecht. 13 in Straat Gibrtaltar. Orion, 12 te Bourgas v. Istanboel. Parkhaven. 12 bij Recife. Perna (t), 12 bij Maceio. Phrontis. 13 te Belawan. Prins Willem II. 13 pass. Kp. Bon. Prins Willem III, 13 v. Cleveland n. Detroit. Prins Willem V, 13 v. Montreal n. Bremen. Prins Philips Willem. 12 te Cristobal v, Curagao Prins Maurits. 12 v. Detroit n. Hamilton. Prins Willem v. Oranje. 13 100 m. W.t.N. Scilly. Prins Joh. Willem Friso, 13 verw. Bremen. Prins Alexander, 13 te Port Alfred. Ruys, 12 te Mauritius. Riouw, 12 720 m. W.NW. Minicoy. Rufina (t). 12 v. Jamaica n. Trinidad. Radja. 14 te Kaapstad. Roepat. pass. 13 Gibraltar. Reynolds. 11 v. Soerabaja n. R'dam. Samarinda. 13 te Colombo v. Calcutta. Saparoea, 12 te Bordeaux. Stentor, pass. 12 Ouessant Sloterdijk. pass. 12 Minicoy. Straat Malakka, 10 te Durban. Salland, 12 v. Montevideo n. Santos. Surrlento, 13 te Marseille v. Djakarta. Siberoet. 12 rede Olehleh. Swartenhondt. 13 verw. Menado v. Gorontalo. Stad Maassluis. 12 dwars Drontheim. Stanvac Benakat. 12 in Str. Banka n.PuluBukom Salatlga. 13 te Basrah. 14 r.. Muscat. Salawati. pass. 13 Gibraltar. Sarangan. 13 pass. Flores. Smgkep. 13 v Soerabaja n. Makassar. Slamat. 12 te Tj. Pandang. Stad Breda. 14 te Genua. Stad Maastricht, pass. 13 Kp. Villano. Sibajak met Kota Inten (tr.). 170 m. ZO, Ceyiort Stad Arnhem, pass. 13 Algiers. Talisse, 13 v. Basrah n. Bahrein. Tiberius, 13 v. Trinidad n. Mobile. Ternate. 12 300 m. O.NO. San Miguel. Tibia. 12 270 m. NO. Terceira. Tjibessr. 11 v. Soerabaja n. Semarang. Tankhaven I. 12 pass. ei! Roepat n. Belawan. Tjipondok, 12 330 m. O.NO. Seychelles eiL naar Singapore. Tabinta. 13 v. Suez n. Aden. Tamo. 13 v. R'dam n. Buenos Aires. Tosari, 13 18 u. te Genua. Tltus, 13 v. Limassol n. Beyrouth. Utrecht, 10 v. Houston n. Mobile. Venus, 12 v. Galway n. A'dam. Volendam, 13 16 u v R'dam n. Quebec. Van Riebeeck, 12 te Makassar v. Sorong. Veendam. 13 17 u. te New York v. R'dam. Van Oslade, 14 te Laguaira. Waterland. 12 te Santos. Waibalong, 12 v. Djakarta n. Semarang. Westerdam. 12 400 m W. SciUy. Westland. 12 450 m. NO. St. Paulsrocks. Waal. 13 v. Aruba n. Curagao. Willem Ruys. 13 150 m. W. Sabang. Winsum, 13 v. Kingston n. Belize. IJssel, 6 v. Houston n. Philadelphia. Zijpenberg, 12 pass. Kp. St. Vincent. Zonnewijk, 12 v. Brisbane n. Sydney. Zaan. 12 v. Kielerkanaal. Zeeland L., 13 v. Belawan. Zwijndrecht, pass. 13 Kp. Tenez. Zuiderkruis, pass. 13 6 u. Point de Galle. G e b o 5 e n: De heer en mevrouw VALSTAR-JASKI geven met blijdschap kennis van' de geboorte van een zoon ROBERT CHRISTIAAN Diaconessenhuis 12 Juni '50. Westerlaan 16, A'hout. Het Bestuur van het Ge nootschap „Kunst zij ons Doel" heeft tot zijn groot leedwezen kennis van het overlijden van zijn 2de voorzitter, 'de heer H. J. WESSELING. De plechtige uitvaart zal plaats hebben op Donder dag 15 Juni a.s. des voor middags 8.30 uur in de Parochiekerk van de H. Jozef, Jansstr., waarna de begrafenis op de R.K. Be graafplaats St. Barbara te Haarlem om 9.30 uur. Namens het Bestuur: Albert Arens, voorzitter Joh. Ph. Hoogwout, secretaris. Heden overleed na een kortstondige ziekte, de heer JAN SLABBER, weduwn. van Henrietta Albertina van der Kodde, eerder weduwnaar van Geertruida Schaap, in de ouderdom van 75 jaar. Namens de familie en huisgenote A. Slabber. Haarlem, 13 Juni 1950. Koninginneweg 70. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 16 Juni a,s. te 1 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan Te Haarlem. Heden is van ons heen gegaan na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden onze lieve moeder, behuwdmoeder, groot moeder, zuster, behuwd zuster en tante MIES CASSEE weduwe van F. J. W. Terwee in de ouderdom van 61 jaar. Zandvoort, 12 Juni 1950, Brederodestraat 32. Uit aller naam: F. J. C. Terwee De teraardebestelling zal plaats vinden Donderdag 15 Juni 1950 op de Alge mene Begraafplaats Berg weg te Bloemendaal, om 11 uur. Liever geen bezoek. KIPPENVOER Eerste soort Kippenvoer met 40 pet mais en nu nog steeds 40 ct. per K.G. Koopt nu want het wordt duurder. Gratis thuisbezorgen. W. J. ZOMERDIJK, Gcd. Oude Gracht 62. Tel. 11269. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe, droefheid mijn lieve man en onze beste broeder, behuwdbroeder en 'oom PIETER JOHANNES DU SAAR eerder weduwnaar van P. J. Kamp in de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam: H. du Saar-Welbergen Haarlem, 13 Juni 1950. Kampervest 15 A rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 17 Juni a.s. te 11 uur op de Noorderbegraaf plaats. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan fam., buren en bekenden voor de betoonde belangstelling bij mijn terugkeer uit Indonesië. H. C. SCHEURMAN Slamatstraat 10, Haarlem. Gevraagd huis in Haarlem Aangeboden huis in Hilver sum. Bouwjaar 1940. Bij bos en heide, bevattende kamer en suite, keuken, kelder, schuur, boven 3 slaapkamers en rolder over 't gehele huis. Voor- en achtertuin. Huur f 7 per week. Brieven aan: Drukkerij W. D. Meinema, Delft. Tel. 160. Steil, gymnasium te Haarlem De oud-leerlingen, die nog geen circulaire ontvangen hebben, naar aanleiding van het afscheid van Dr. C. Spoelder en de reünie van oud-Gymnasiasten op 8 Juli a.s. kunnen zich voor inlich tingen wenden tot mej. N. Appeldoorn, H. J. Koenen- straat 20, Haarlem. PRACHTIGE COSTUUMS Voorradig een grote collectie kamgaren costuums, schit terende afwerking, vanaf f 67.50. Betaling uit. soepel. VAN VEEN, Zyiwcg te Haarlem. WAT LUXOR BRENGT IS ALTIJD GOED BUfl&ESS MEREDITH CHARLES LAUCHTON FRANCHOT TONE PATRICIA HOC en BELITA IN DE KLEURENFILM te Heemstede, voorzien van krachtstroominstallatie. Be bouwd 190 m2, open terrein 400 m2. Br. onder no. 5723. te koop. Leeg te aanvaarden, f 6500. Inl. H. Th. Fibbe en Zn., Nassaustraat 14, H'lem. Tel. 13781. Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons Reclameprijs f 44. v. VEEN, Zylweg 26-28, Hrl. zoals wandgedierte, vlooien, kakkerlakken, torren, krekels, mieren, ratten en muizen bestrijdt FIRMA LIEVE CO. - VLAARDINGEN radicaal. Vraagt prijsopgave. Geheimhouding verzekerd. Vertegenwoordiger: D. J. GERLOFS, ABEELSTRAAT 5, HAARLEM —T~ TE KOOP AANGEBODEN: FIAT SEDAN type 1500, bouwjaar 1940, en 2 persoons HILLMAN SPORTAUTO Beide in goede staat en direct van particulier. GARAGE HARTOG, Turfmarkt 26 en 18, Haarlem. (omtrek den Hout) bestaande uit: ben. 3 kamers, keuken, bijkeuken. Ie Etage: 2 kamers, 2e etage 2 kamers. Voorzien van centr. verwarm. O.a. zeer geschikt voor dokterspraktijk. Huurprijs: f 1000.per jaar. •Brieven onder no. 5726 bureau van dit blad. VOOR KENNERS VAN CHOCOLADE, Te koop gevraagd: witte pakken. Liefst flinke maten. Aanbiedingen Hazevoet. Koningstraat 48. Telefoon 17308. HUISMOEDERS! U spaart veel geld als U Uw LOMPEN verkoopt bij Fa. W. F Claus i 22 ct. per Kg. De gehele dag van 7 uur tot '6 avonds 6 urn geopend. Goederen worden ook afgehaald. Haarlems oudste en grootste inkoophuls Fa. W. F. CLAUS, Bakenessergracht 45-51 HAARLEM Telefoon 11436, na 6 uor 23661. HEEFT U STOF? Dames- en herenkleding naar maat, met en zonder bij- levering van stof. Prima coupe en afwerking. Kleermakerij KREULEN, Zaanenlaan 171, telefoon 23587. n mm G- «O [I SUSAN w n mCHARO aw: I0SEPH LMAKKIEWICt pasklaar maken f 10, chique coupe, binnen 8 dagen. Modehuis VISSER Krclagestraat 6 bij de kleine Houtweg langer naar een goed adres voor in- en verkoop van ge bruikte meubelen, antiek, goud, zilver, porselein en ko perwerk. Ga naar De grootste sortering, de billijkste prijzen. Fa. T. KROON Sr. Riviervismarkt 5 b. d. Gr. Kerk. Tel. 14911.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3