Amerikaanse troepen begeven zich naar het front in Korea Queuille's nieuwe kabinet morgen voor het Franse parlement I -H AP AR ANC ABERDEEN 023 BOEDAPEST SCHEIDINGSLIJN -FRONT- TuSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND- SNELHEID VAN VIJF METER CE R SECONDE «pm »a Tl 1 Maandag 3 Juli 1950 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93, Haarlem. Inpf V* I H 1 I Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en I I I 1 f I I I ff""" 111 I F 1 1 I 11 lil 11 1 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor tJL fill fPjm JL JL JL JL JL Ma Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Jj 4.50. Franco per post 5.—. Postgiro 273107. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Telef. 15295. Adverttarieven op aanvraag bij de Administratie Hoofdredacteur: Robert Peereboom CptCTtrtC 1f)aarfentóCijC ^OUTOU (ItUlO l6?6) Directie: P. W. Pcereboom en Robert Peereboom tegenstem goedgekeurd. Zelfs de vurigste isolationisten stemden vóór. Mobilisatie De communistische radiozender te Pyon gyang maakte heden bekend, dat het „op perste volkscomité", 't kabinet van Noord- Korea de totale mobilisatie bevolen heeft van alle mannen en vrouwen van 18 tot 36 jaar, die verblijf houden in het door de communisten beheerste gebied. Soewon werd „bij vergissing" overhaast ontruimd Het blijkt dat de Amerikanen met hun vlucht uit Soewon wel wat haastig zijn geweest. De stad die inderhaast door het vooruitgeschoven Amerikaanse hoofdkwartier werd ontruimd, kon zonder veel moeite door de Zuid-Koreanen heroverd worden. De Ame rikaanse bevelhebber op Korea, generaal Church, is na deze affaire van zijn com mando ontheven. Hij wordt opgevolgd door generaal-majoor William F. Dean. Inmid dels is de positie van de verdedigers van Soewon verre van rooskleurig want Noord- Koreaanse infanterie heeft een tang-beweging om de stad uitgevoerd. De situatie is „niet zo best" zo werd in Tokio verklaard. Inmiddels hebben tien vliegtuigen, waarvan enkele Russische kentekenen droegen, een luchtaanval op Soewon gedaan. AFP maakt voorts melding van een andere aanval op een Zuid-Koreaans vliegveld, waar aan oveneens werd deelgenomen door vliegtuigen, die niet het Noord-Koreaanse em bleem (een rode ster op een geel veld) maar alleen de Russische rode ster voerden. AFP haalt ook berichten aan uit Tokio, volgens welke 200.000 Chinese communisten naar de Jaloe-rivier, de grenslijn tussen Mantsjoerije en Korea, gedirigeerd zijn. Zij zouden met het modernste materiaal uitgerust zijn. Het West-Berlijnse blad „Telegraf" méldt dat zevenduizend leden van de Oost-Duitse volkspolitie binnenkort per vliegtuig naar Korea zullen vertrekken, om daar aan de strijd deel te nemen. Dit bericht is echter nog niet bevestigd. Inmiddels heeft de Amerikaanse regering een aanbod van de Chinese nationalisten om 33.00 man „geharde troepen" naar Zuid-Korea te zenden, in dank afgeslagen, omdat dit de verdediging van Formosa in gevaar zou brengen. Het overbrengen van de Amerikaanse strijdkrachten (ongeveer 15.000 man) die aan de strijd zullen deelnemen, is bijna voltooid. De G.I.'s werden in Taejon met groot gejuich en muziek door de bevolking ontvangen, aleer zij zich naar het front begaven. Onder de U.N.O.-vlag De Veiligheidsraad zal Woensdag weer bijeenkomen om over de Koreaanse kwestie te vergaderen. C)p deze vergadering zal naar verluidt een voorstel worden be sproken om generaal MacArthur officieel te benoemen tot opperbevelhebber van alle strijdkrachten die ter beschikking van de UNO zijn gesteld. In Lake Success ver wacht men dat al deze strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht binnenkort de hemelsblauwe vlag van de UNO zullen voeren. Er is reeds opdracht gegeven om zo snel mogelijk vlaggen en armbanden met het uno-embleem naar Korea te zenden. Dit embleem bestaat uit een wereldkaart om geven door een krans van olijfbladen op een hemelsblauw veld. Inmiddels hebben ook Israël en Luxemburg zich achter de resolutie van de Veiligheidsraad gesteld. Niet veel verandering Het vliegveld van Soewon, dat blijkens een communiqué van MacArthur „per ver gissing overhaast werd verlaten" wordt momenteel weer hersteld. De Amerikaanse troepen, die met veel vreugdebetoon dooi de Zuid-Koreaanse bevolking zijn inge haald, zijn op het ogenblik onderweg van Taejon naar Soewon om de verdedigers, die door twee Noordelijke doorbraken aan beide zijden van de stad in de knel geko men zijn, bij te staan. Het is de 24ste in- fanterie-divïsie, die snel oprukkend in contact met de Noord'-Koreanen probeert te komen: In het afgelopen week-end heeft de Amerikaanse luchtmacht 142 vluchten gemaakt, waarbij onder andere de hoofd stad van Noord-Korea Pyongyang drie keer werd aangevallen door B-29ers, Ame rikaanse jagers vernietigden zes tanks, tien trucks en 10'locomotieven. De Amerikaanse en Britse transportschepen die de Ameri kaanse troepen naar Korea overbrachten zijn inmiddels nog steeds niet door Noord- Koreaanse vliegtuigen geattaqueerd. Volgens een communiqué van Mac Arthurs hoofdkwartier is er aan de rest van het front weinig of geen verandering. De Britse en Amerikaanse oorlogsschepen brachten vijf Noord-Koreaanse motor torpedoboten tot zinken. De Amerikaanse troepen op Korea zijn uitgerust met anti- tankgeschut en nog voortdurend wordt hun bewapening versterkt met geschut en am munitie. De moesson, die de. wegen van Korea in modderpoelen heeft herschapen, belemmert overigens niet alleen de Amerikaanse luchtacties maar evenzeer de Noord-Kore aanse opmars. De Noordelijken hebben drie ponton-bruggen over de Han geslagen. De B-2Ders van de Amerikanen voerden hun bombardementen uit met behulp van radar. In en om Seoel voeren afgesneden Zuid-KoreaanSe eenheden guerilla-acties uit. Steun-wet Indien het wetsontwerp van de Ameri kaanse regering tot steunverlening aan door het communisme bedreigde landen alle wettelijke fasen heeft doorlopen, zal de Amerikaanse regering voor tweehon derd millioen dollar aan artillerie, tanks en vliegtuigen naar Korea kunnen zenden. De Senaat heeft het ontwerp zonder een Naar groter bevoegdheden voor West-Duitsland Conferentie van drie te Londen Vandaag begint in het Foreign Office te Londen een conferentie tussen Engeland, de Verenigde Staten ep Frankrijk óver maatregelen om West-Duitsland grotere bevoegdheden te verlenen in eigen aan gelegenheden. De voornaamste agendapunten betreffen het opheffen van de staat van oorlog met Duitsland en een herziening' van het be zettingsstatuut. De conferentie zal verslag uitbrengen aan de volgende bijeenkomst van de Grote Drie te Lake Success in September. Elf doden door gasvergiftiging in Britse Hoogoven In een hoogoven annex ijzerfabriek te Consett in het Engelse graafschap Durham zijn tengevolge van een kolendampvergif tiging elf arbeiders om het leven gekomen en 26 in het ziekenhuis opgenomen. Een klein gedeelte van de nachtploeg was juist aan het werk gegaan, toen de controleur zag dat velen van hen be dwelmd neerstortten en anderen zwaaiend als beschonkenen, trachtten de deuren te bereiken. Brandwacht en vrijwilligers begaven zich met gasmaskers naar de afgesloten ruimte, waar de nachtploeg zich bevond, om de. mannen te redden. Daar de normale bezetting van een hoogoven klein is, acht men het waar schijnlijk, dat de meeste slachtoffers man nen waren, die de nachtploeg te hulp kwa men. Kolendamp, een product van het smeltproces, wordt gewoonlijk via buizen naar andere delen van de fabriek gevoerd. De betrokken hoogoven is tijdelijk geslo ten. Een onderzoek wordt ingesteld. Treinramp in Frankrijk Vijf-en-twintig personen zijn om liet leven gekomen bij een treinongeluk in de nabijheid van Lons le Saulnier (Oost- Frankrijk). Een sneltrein reed op .een losse wagon. Zaterdag bestond de vuurtoren ,ide Ven" op deGelderse Hoek tussen Andijk en Enkhuizen 250 jaar. De toren is in de afgelopen 250 jaar nagenoeg hetzelfde gebleven doch de verlichting heeft menig keer een verandering ondergaan. Gebruikte men daarvoor eerst brandende takkenbossen, later werden deze vervangen door tuitlampen. Hierna kwamen achtereenvolgens verlichting met patent-olie, petroleum, lichtgas en tegenwoordig propaangas. Op de foto: de 250-jarige op zijn eenzame post. Eén Nederlandse torpedojager naar Korea? DJAKARTA (AFP). Volgens het In donesische persagentschap Antara, dat Nederlandse kringen te Djakarta citeert, zal een van de drie Nederlandse torpedo jagers die zich in de Indonesische wateren bevinden, naar Korea worden gezonden. De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, dr. Hirschfeld, heeft een onder houd rnet de Indonesische minister-presi dent, de heer Hatta gehad. Hierbij zou hij de premier hebben medegedeeld, dat hij, gezien de ernst van de toestand de voor keur zou geven aan deze beslissing boven het zenden van een marine-eenheid uit Nederland. Van Nederlandse marinezijde kon men omtrent bovenstaande nog geen enkele definitieve mededeling doen. Achter de Ringdijk bij de Hoofdweg in Amsterdam-Weyt heeft het vredige polder landschap plaats gemaakt voor grote zandvlaktenDit w het begin van een nieuwe stad. Over tien jaar zal hier een stad zijn verrezen van 40.000 inwoners. Op de opgespoten terreinen (op de achtergrond van deze fotozullen ongeveer 2000 laag- bouw-woningen verrijzen. Geheel links op de achtergrond een gedeelte van de Sloterdijkermeer. Rehhts op de voorgrond de Admiraal de Ruyterweg, links de nieuwe huizenblokken, die na de oorlog zijn gebouwd. (Luchtopname ANP-foto). Het woord is aan Oscar Wilde: De tragedie van dc ouderdom is niet dat men oud, doch dat men jong is. (Uit: The Picture of Dorian Gray). Zaterdag heeft Koningin Juliana in Utrecht de viering van het eerste lustrum der Nederlandse Jeugdgemeenschap bijgewoond. Tijdens een programma van de gezamen lijke jeugdacties op het Domplein. Rechts van Hare Majesteit de voorzitter van de N.J.G., ds. N. O. Steenbeek. de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht de heer M. A. Reinalda en de burgemeester van Utrecht jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. „De meest rechtse regering die het land sinds de bevrijding gekend heeft" Nog meer Chinese troepen naar Mandsjoerije Volgens een te Hongkong ontvangen ra diotelegram uit Kanton is de Chinese com munistische generaal Lin Piao, die het eiland Hainan heeft veroverd, bezig twin tig duizend man van zijn troepen naar Mandsjoerije over te brengen. Scherpe critiek op de motorrijtuigen-belasting A.N.W.B.-voorzitter spreekt van willekeur In Scheveningen is Zaterdag de jaarver gadering van de A.N.W.B. gehouden. De voorzitter, de heer P. F. Zimmerman, zeide dat de bond, die ruim 236.000 leden heeft, naar omvang en arbeidsterrein de voor oorlogse organisatie verre overtreft. Uitvoerig besprak de heer Zimmerman de belasting op het motorwegverkeer en -vervoer. Van een opbrengst van 200 mil lioen gulden wordt nog geen twintig pro cent voor aanleg en onderhoud van wegen gebruikt en de overheid geeft zich, zo zeide hij, geen moeite om aan te tonen, dat deze heffingen op het wegverkeer nodig zijn voor dit verkeer zelf. De overheid heeft be paald, dat een bepaalde groep Nederlan ders, namelijk de gebruikers van motor voertuigen, aan een bijzondere heffing on derworpen zijn. Als de minister van Fi nanciën zou bepalen Friezen of Limbur- ,gers aan een bijzondere heffing te onder werpen, dan zou terecht een storm van verontwaardiging opsteken. Nu de gebrui kers van motorvoertuigen ongeveer 150 millioen gulden boven hetgeen zij de staat aan wegonderhoud kosten, moeten op brengen, heeft de volksvertegenwoordiging zulks, zij het na enig tegenstribbelen, aan vaard. De heer Zimmerman noemde dit willekeur, die door de betrokkenen als on rechtvaardig wordt gevoeld. „Men kan zich niet aan de indruk onttrekken", aldus ver klaarde de heer Zimmerman, „dat de re gering bü deze ogenschijnlijke willekeur andere doeleinden nastreeft, namelijk be- voox-deling van rail- en luchtverkeer, waarbij de slaat financiële belangen heeft. Al zou deze indruk onjuist zijn, dan nog blijft de zware heffing op het wegverkeer onrechtvaardig". Uit het jaarverslag van de A.N.W.B. blijkt dat in 1949 ongeveer 600 wegwijzers werden vernieuwd. Ruim 100 wegwijzers werden voorzien van verlichting. In totaal waren er op 31 December 1949 4393 weg wijzers, 1483 richtingsborden, 312 voorrich- tingsborden en 2122 paddenstoelen. Paul Reynaud krijgt de moeilijkste portefeuille De Franse radicaal en ex-premier Henri Queuille heeft zijn kabinet gereed gekre gen. Robert Schuman zal Buitenlandse Zaken houden en Paul Reynaud krijgt het ministerie voor de Verbonden Staten en het Verre Oosten; Petsche Financiën; Pleven Defensie en Mayer Justitie. Queuille zelf zal als eerste minister optreden en ook de portefeuille van Binnenlandse Zakerfibe- heren. Het nieuwe kabinet telt veertien radica len of radicaal-gezinden, twaalf leden van de M.R.P. en zeven onafhankelijken, con servatieven en rechtsen. De socialisten weigerden deel te nemen aan de regering- Queuille, maar zullen haar wel in het par lement steunen. Het oude kabinet telde 28 ministers en staatssecretarissen, van wie veertien M.R. P.-leden, negen radicalemof radicaal-gézin- den en vijf onafhankelijke conservatieven. Zestien leden van het oude kabinet zijn naar het nieuwe overgegaan. Morgenmiddag zal het nieuwe kabinet aan de Nationale Vergadering worden voorgesteld. (Reuter.) Onze correspondent te Parijs telefoneer de ons vanmorgen: Het zijn uiteraard de nieuwe figuren in Queuille's regering, die het politiek onder scheid met het kabinet van Bidault be palen. Door de keuze van een Reynaud, vurig tegenstander der socialistische dog ma's, een Coste-Floret, vroeger minister van Koloniën, die keizer Bao Dai „uit vond", een Giacobbi, voor enkele maanden nog leider van de Gaullistische fractie in de Kamer, heeft Queuille zich duidelijk van het centrum verwijderd. Zijn kabinet is on miskenbaar de meest rechtse regering, die Frankrijk sedert de bevrijding heeft ge kend. Het is daarom zeer de vraag of in plaats van de basis-verbreding, waarnaar de pre mier streefde, morgen of later niet eerder van een. versmalling sprake zal blijken te zijn en het lijkt ons op dit moment onaan nemelijk, dat in het bijzonder de socialis ten, wier steun onontbeerlijk blijft, op de duur iemand als Reynaud zouden aanvaar den, die twee jaar geleden al de val van het kabinet-André Marie veroorzaakte. „B 50"-bommenwerper tijdens nachtoefening verongelukt Een „Boeing B-50" bommenwerper, een van de grootste bombardeiricntstoestellen waarover de Amerikaanse strijdkrachten beschikken, is nabij het vliegveld van het leger te Modill, in de omgeving van Tam pa (Florida, V.S.) neergestort Kort nadat het toestel voor een nach telijke oefenvlucht was opgestegen, brak brand aan boord uit. Toen de bommen werper de grond raakte, had een ontplof fing plaats. Vijf leden van de uit twaalf koppen bestaande bemanning wisten zich te red den. Naar de zeven anderen wordt ge zocht. Een hefschroefvliegtuig neemt aan de reddingspogingen deel. Vier schepen uit Indonesië aangekomen Zaterdagmiddag is in Amsterdam het troepenschip „General Harry Taylor" met 1450 militairen uit Indonesië aangekomen. Hedenmorgen arriveerde in de Amster damse haven het troepenschip „Goya". Om twee uur begon de ontscheping der op varenden. De „Empire Brent" en de „Fairsea" kwa men hedenmorgen vroeg in Rotterdam aan. De „Empire Brent" had 760 leden van het K.N.I.L, en 235 burgerpassagiers aan boord, de „Fairsea" bracht 1300 burgers uit Indo nesië in het vaderland terug. Autobus reed te water; een inzittende omgekomen Tussen Brandwijk en Bleskensgraaf is Zondag een autobus met een gezelschap van 45 Rotterdammers in een sloot gereden. Een 72-jarige passagier is bij dit ongeluk om het leven gekomen. Van de overige in zittenden liepen enkelen lichte kwetsuren op. Deze vraag klemt te meer, waar de 72- jarige staatsman de uiterst belangrijke taak is opgedragen de „Franse Unie" te organi seren, zodat men voor Vietnam en Tunis een politiek mag verwachten, die lijnrecht in tegenspraak is met alle principes, welke de socialisten heilig zijn. Reynaud staat voorts bekend als resoluut voorvechter van energieke samenwerking met Groot-Brittannië en Amerika en als vurig anti-communist. In politieke kringen beschouwt men zijn benoeming als een symbool naar binten van de „vastbesloten heid van de Franse regering om haar volle aandeel te leveren in het Atlantisch Pact en bij de steunverlening aan de UNO in zake Korea". Grotere vrijheid voor textiel- importeurs in Indonesië Aneta verneemt van welingelichte zijde te Djakarta dat in Indonesië binnenkort verschillende textielsoorten worden toege voegd--aan de zogenaamde „vrije lijst". Hierdoor worden vrijwel- alle .belemmerin gen bij de import weggenomen De impor teurs kunnen daardoor 'meer dan vroeger zelf het inkoopland kiezen. Van de zijde van importeurs wordt de verwachting uitgesproken, dat de Neder landse textiel door de ruimere aankoop mogelijkheden nu een toenemende concur rentie zal ondervinden, mede als gevolg van de lange levertijden, die in Nederland gevraagd worden. Ons land bevindt zich daardoor in een nadelige positie ten opzichte van bijvoor beeld de Verenigde Staten, die vrijwel voortdurend uit voorraden goede „bevol- kingstextiel" kunnen aanbieden. Daar In donesië mede als gevolg van de toegenomen hooggeprijsde fubb er uitvoer thans voldoen de dollardeviezen heeft, is invoer uit het dollargebied geen bezwaar. Mevr. Boesman kon nog net landen Door de storm die Zaterdag in Kopen hagen woedde moest de Nederlandse me vrouw Boesman haar voorgenomen ballon opstijging uitstellen. Gisteravond was het weer gunstiger en toen konden tachtigdui zend toeschouwers mevrouw Boesman met haar ballon de lucht in zien gaan. Door ongunstige wind dreef de ballon af in de richting van de Oostzee. Mevrouw Boes man slaagde er nog juist in, op het schier eiland in Zuid-Zweden te landen, aan de voet van een bovengrondse hoogspannings leiding van twintigduizend volt. De lucht reis duurde twee uur. Ongeduldige automobilisten veroorzaken ongelukken Zevenjarig meisje in Hillegom gedood De Leidsestraat te Hillegom is, in ver band met het verwijderen van de tramrails over een lengte van 200 meter opgebroken. Het verkeer moet zich aan weerszijden van het opgebroken gedeelte wringen door een betrekkelijk nauwe sleuf, zeer tot onge noegen van de automobilisten, die over deze korte afstand gedwongen zijn hun snelheid te minderen en soms achter het langzaam verkeer aan te blijven sukkelen. Zondagmorgen reed op dit gedeelte een vrachtauto met daarachter gekoppeld een woonwagen op luchtbanden en een twee wielig voertuig, bestuui'd door een chauf feur in dienst van een kei-misbedrijf te Geldrop. Voor hem reed de 12-jarige A. van Kordelaar uit Leiden, die zijn 7-jarig zusje Hendrika achterop de fiets had. De bestuurder van de auto trachtte, hoewel de resterende wegbreedte niet meer dan 21 cm bedroeg, de wielrijder te passeren, met als gevolg dat de jongen werd geraakt en rechts van zijn fiets op het trottoir viel. Het meisje viel echter naar links en kwam onder het achterwiel van de auto terecht. Het kind werd op slag gedood. De verkeersbrigade van de rijkspolitie maakte tegen de chauffeur proces-verbaal op. Het gezin Kordelaar was met 9 per sonen een fietstocht aan het maken. Des avonds om half negen had hier weel een ongeval plaats. Een chauffeur, J. W. A. H. uit Haarlem, waarschijnlijk ongedul dig geworden doordat hij op het opgebro ken gedeelte achter een wielrijder had moeten blijven, passeerde, zodra dit moge lijk was, deze wielrijder, Van D. uit Hille gom en „sneed" hem direct daarop zodanig, dat deze. die een vrij grote snelheid had, tegen het trottoir opreed en over de kop sloeg. De jongeman had bloedende wonden aan gezicht en knieën. Het publiek, toch al ontstemd door het die morgen gebeurde ongeval, nam tegen de chauffeur een drei gende houding aan, maar de politie kwam tussenbeiden en maakte tegen de Haarlem mer proces-verbaal op. De politie oefent ter plaatse streng toezicht uit, maar dit kan blijkbaar ongevallen als Zondag zijn ge schied niet voorkomen. Kellner in Leeuwarden slachtoffer van wraakneming? Op het trottoir voor een café aan de Tweebaksmarkt te Leeuwarden heeft men in de afgelopen nacht het levenloze lichaam aangetroffen van de kellner C. F., die in dat café werkzaam was. De politie heeft redenen om aan te nemen dat F. is ver moord- Hij was betrokken bij een kwestie over het ontslag, dat aan een der leden van het in het café optredende orkest was gegeven. Er wordt dan ook aan een wraak neming gedacht. Twee prinsesjes zagen ballet in Scheveningen De uitvoering op Zondagmiddag door het „Grand Ballet du Marquis de Cuevas direct de Monte Carlo" in het Kurhaus te Seheve- ningé werd ook bijgewoond door de prin sesjes Beatrix en Irene. Zij werden bege leid door mevrouw Penning en volgden, met enige vriendinnetjes gezeten op het frontbalcon, het programma met grote be langstelling. In de pauze begaven de prin sesjes zich achter de coulissen voor een ongedwongen ontmoeting met de leden van het ballet. Egyptenaren beschoten Israëlische patrouille TEL AVIV (Reuter). Een Israëlische patrouille die Vrijdag bij Rafah (32 km. ten Zuid-Westen van Gaza) per ongeluk de Israeïisch-Egyptische wapenstilstands grens had overschreden, is door Egyptena ren beschoten. De manschappen werden zich er toen van bewust, dat zij zich aan de verkeerde kant van de grens bevonden en keerden op Israëlisch gebied terug, al dus een Israëlische woordvoerder, die ver klaarde dat er aan geen van beide zijden gewonden of doden vielen. Hij noemde het incident van geringe betekenis. De Egyptische minister van oorlog ver klaarde, dat bij het incident, door hem „niet ernstig" genoemd, een Arabier gedood was. HET WEER AFGEBEELD Boven het Noordzeegebied bevindt zich een gebied van hoge luchtdruk dat nog in betekenis toeneemt en zich in de richting van Scandinavië verplaatst. Luchtdrukdalingen breiden zich uit van Frankrijk over Engeland en onze om- ieving. Dit gaat gepaard met het op- Iringen van zeer warme lucht uit Zuid- frankrijk waardoor in de omgeving van iet Kanaal vannacht onweer ontstond. Dit onweersgebied breidt zich geleidelijk naar het Noorden uit, zodat ook bij ons ie onweerskansen toenemen hetgeen vergezeld zal gaan van een verdere stij- jing van temperatuur. Weerbericht WARM WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.L in De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur: Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien, hier en daar met onweer. Meest matige wind. hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. WaTm weer. 4 Juli: Zon op 4.26 uur. onder 21.02 uur Maan op 23.39 uur. onder 9.54 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 3 Juli: Hoog water: 6.04 en 18,32 uur. Laag water: 1.44 en 14.08 uur. Dinsdag 4 Juli: Hoog water: 6.49 en 19.15 uur. Laag water: 2.31 en 14.49 uur. 3 JULI 1950 IUUR o onbewolkt <5 licht bew 3 half bew 3 zwaar bew geheel bew mist sneeuw regen 9 motregen a hagel v buien n onweer ^TEMPERATUUR ioos ISOBAAR 8ELAHGRIJK Z/f NEEBSLAG- GEBIED centra H MOGE DRUK L LAGE DRUK

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1