Goed geslaagd programma op het sluitingsfeest Dielissen wegkampioen te Zandvoort Tjebbes prolongeerde goede prestaties Mevrouw Van den Anker en Van der Kroft kanokampioenen op korte afstand Sport in het kort Maandag 3 Juli 1950 Negen amateurs reden parcours van 168 km uit „Dit parcours is even zwaar als bij ons in Limburg" was dc mening van de nieuwe wegkampioen amateurs, W. Dielissen uit Beek en Donk, die Zondagmiddag op 't Zand- voorlse circuit zegevierend uit de strijd kwam na vele ronden met Dekkers uit Eind hoven en Verhoeven uit Overschie aan de kop te hebben gereden. In de sprint versloeg hij Dekkers. Verhoeven nam niet aan de sprint deel en kwam als derde binnen. Uit deze medeling blijkt wel, dat hel een goed besluit is geweest van de Nederlandse Wielren Unie om Zandvoort aan te wijzen voor het wegkampioenschap. Van de 172 amateurs kwamen er negen binnen: onder lien waren de Haarlemmers Adri Voorting en Piet van Roon, die een uitstekende wedstrijd hebben gereden en die de sprint van hun groepjes hebben gewonnen. Goede prestaties van A. Voorting en Van Roon De organisatie was in handen van de Haarlemse Sportvereniging „De Kam pioen" die daarmee veel succes heeft ge boekt. Alles verliep vlot en de regeling was goed. De strijd had echter aantrekkelijker moeten zijn, doch aan de andere kant mogen wij van amateurs niet verwachten, dat zij krachtproeven verrichten zoals Mid delkamp en Schulte dat kunnen doen, om een achterstand zienderogen te vermin deren. De amateurs hébben 't niet gemakkelijk ge had. Veertig ronden of 167.720 km moesten zij afleggen. Ongeveer twintig zouden die afstand wel hebben gereden, doch tegen het einde van de wedstrijd werden enkelen uit de strijd genomen, omdat zij een te grote achterstand hadden. Negen bleven er over of iets- meer dan vijf procent. Onder hen die vrij goed gereden hebben was Piet Peters. Hij raakte door pech te ver achter en moest opgeven. Van Hoon heeft een goede prestatie verricht door het einde te bereiken, want ook hij had pech en reed korte tijd op een geleende fiets. Daardoor raakte hij achter, doch bleef in de strijd. De wedstrijd viel In drie stukken uit een. Gedurende de eerste acht of negen ronden togen de overmoedige jonge rijders telkens ten aanval terwijl de wijze cracks, Intussen terdege oppassend dat ze niet te ver achter kwamen, de kat eens uit de boom keken en een gunstige positie kozen voor latere operaties. Achtereenvolgens gingen A. Verstraelen, M. van den Heu vel, Van Arkel, Duyf en Trompetter voor bij de tribunes als leiders van het peloton, dat toen al tot een zeer lange sliert uit- eengerekt was, maar zonder dat zich een kopgroep gevormd had. Het tempo'was hoog en reeds in deze periode moest een twaalftal renners om diverse redenen voor goed afstappen. De verkenningen en schermutselingen werden nog een paar ronden lang voort gezet, met. het gevolg dat na tien ronden een duidelijke splitsing was verkregen. Aan kop gingen toen nëgen renners, te weten Dielissen, Hennink, Joris, Petri, Nulkes, Koeman, Adri Voorting, Hans Dekkers en Stern. Dit groepje vergrootte zijn voorsprong op een tweede groep ge leidelijk. Na zestien ronden was de situatie als 'volgt: Aan kop acht rijders, namelijk de hierboven genoemden behalve Stern, die was teruggevallen. Op dertig seconden een groep van negen renners: Brinkman, Nol ten, Pafort, Paymans, Plantaz, Wyntje, M. Roks, W. Verhoeven en Mouthaan. Op een minuut een groot peloton en vervol gens diverse kleinere groepjes. Deze rang schikking bleef in grote lijnen gehand haafd totdat in de achttiende ronde Die lissen en Dekkers samen met W. Verhoe ven, die uit de tweede groep was komen opzetten, een geslaagde uitlooppoging deden waarmee de derde en laatste fase van de strijd begon. Na vijf en twintig ronden was de posi tie als volgt: Aan kop Dekkers, Dielissen en W. Verhoeven met ongeveer anderhalve minuut voorsprong op een tweede groep, bestaande uit Nulkes, Petri, M. Roks en A. Voorting. Daarna kwamen met grotere en klei nere tussenruimten voorbij een derde groep gevormd door Verwijmereh, Witteveen en Maenen, een vierde groep met Van Bree- nen, Brinkman, Koeman, P. Peters en Willemsen, vervolgens Paymans alleen, dan Van de Laar en J. Nolten, op korte afstand gevolgd door een groepje van drie: Hennink, Hofland en Pafort, dan Plantaz en Willekes en tenslotte een grote groep. Het werd toen al duidelijk dat de kampioen te voorschijn zou komen uit de eerste twee pelotons die elkaar een felle strijd leverden. Nulkes moest spoedig uit het tweede groepje lossen en werd ver vangen door Witteveen en tot het einde toe bleef het eigenlijk een achtervolgings- strijd waarin Voorting, Roks, Petri en Witteveen jacht bleven maken op het trio VerhoevenDekkers—Dielissen, dat zich vinnig verweerde en geen terrein prijs gaf, integendeel zijn voorsprong op een ge geven moment tot meer dan twee minu ten vergrootte. Achter hen verdwenen alle andere concurrenten successievelijk van het toneel, met uitzondering van Van Breenen, Van Roon en Maenen, die in derde positie bleven volgen totdat Maenen het hoge tempo niet meer kon volhouden, steeds verder afzakte en drie ronden voor het einde uit de course moest worden ge nomen omdat hij door het leidend drietal was ingelopen. Nadat een laatste aanval van het kwar tet Voorting—RoksPetriWitteveen was afgeslagen gingen de drie leiders de zg. Tarzanbocht in met Verhoeven aan kop. Bij het uitkomen van de bocht stoven Die lissen en Dekkers beiden naar voren, maai de rijder uit Beek en Donk bleek in de sprint toch iets sneller dan Dekkers en ging met een halve lengte voorsprong als eerste over de sjreep. Zijn zege behoeft geen verrassing te zijn als men denkt aan zijn verrichtingen in de ronde van Lim burg en de Friese elfstedentocht van dit jaar. Dekkers moest zich evenals verleden jaar, toen hij door Wagtmans geklopt werd, met de tweede plaats tevreden stellen. Als derde volgde met vijftien meter achterstand de achttienjarige Ver hoeven uit Overschie. De tijd van de kam pioen was 4 uur 29 min. 47 sec. Voorting (4. uur 37 min. 50 sec.) won de sprint van het tweede peloton voor Roks, Petri en Witteveen, waarna ruim zes minuten na de winnaar de Haarlemmer Van Roon zijn kameraad Van Breenen klopte voor de achtste plaats. De Hilversumse nieuweling Van Dijk, Derksen wint grote prijs van Parijs „De grote prijs van Parijs" is door de Nederlandse sprinter Jan Derksen gewon nen met op de tweede plaats Arie van Vliet en op de derde plaats de Fransman Ver- deun, die Dinsdagavond de ronde van Haarlem- Noord had gewonnen, zegevierde in het nummer voor nieuwelingen. Honderd zes en twintig renners namen deel aan de ronde van tien ronden over ongeveer 42 km. Tot de laatste ronde bleven de ren ners bij elkaar en tenslotte vormde zich een groep van zes renners. Het peloton haalde de groep weer in. Bij de sprint was Van Dijk de snelste, hij won in 1 uur 2 min., gevolgd door Zwier uit Eindhoven on De Groot uit Amsterdam. 4. J. Rietman, Amsterdam; 5. C. Bakker, Halfweg; 6. .1.' Zieleman, Amsterdam; 7. J. Vlamings, Steenbergen; 8. H. Beerens, Amsterdam. Tijdens deze' wedstrijden zijn de ren ners J. Geerding uit Almelo en Th. Jansen uit Amsterdam gevallen, waarbij eerst genoemde vrij diepe schaafwonden opliep. Na de helft van het parcours was de strijd al voor een groot gedeelte heslist. Dekker Dielissen (de nieuwe kampioen) en Ver hoeven verkregen een voorsprong en bleven tot het einde aande kop. Haarlemse Sportweek ten einde Haarlemse voetballers versloegen Hagenaars met 4-3 „De Sportweek 1950 is een groot succes geworden en zij heeft de vorige overtroffen", merkte de heer D. J. A. Geluk, voorzitter van het Uitvoerend Comité Zaterdagavond tijdens het sluitingsfeest op het terrein van ..Haarlem" op en hij voegde er aan toe, dat. de demonstraties en wedstrijden in de loop van de week door vijftigduizend be zoekers zijn bijgewoond. „Moge deze belang stelling de bevordering van de lichame lijke opvoeding en de sport ten goede komen en de verenigingen het volgend jaar met een nog groter aantal leden voor de dag komen", besloot hij. De toespraak werd gehouden op het ter rein van Haarlem, waar meer dan tien duizend toeschouwers aanwezig waren, die genoten hebben van een goed verzorgd pro gramma. Handbal, gymnastiek, athletiek en voetbal waren de onderdelen daarvan. Het hoogtepunt was wel het optreden van de zeshonderd turnsters van de drie gymnastiekorganisaties, Voorafgegaan door de band van het district Haarlem van de Nederlandse Padvinders onder leiding van hopman Bakker, betraden de dames in de pauze van de voetbalwedstrijd het terrein. De leden der verenigingen van de Kenne- mer Turnkring gaven daarna de knotsoefe ning v/elke op 18 Juni ook op de Olym pische Dag is uitgevoerd. Deze avond was de heer F. Bisschot jr. de leider van de prachtig uitgevoerde oefening. Onder lei ding van de heer D. Vreeswijk gaven de dames van de R.K. Turnkring een goede oefening, waarbij het echter jammer was, dat de 'muziek minder gunstig tot haar reeht kwam. De dames van het Nederlands Christelijk Gymnastiekverbond besloten onder leiding van de heer D, C. Alewijk het optreden van de turnsters met een goed geslaagde oefening. Tevoren waren dames en heren van de Kennemer Turnkring reeds in actie ge weest met tafel- en paardspringen. Dames en heren van „Turnlust", Beverwijk, O.S.S., Zandvoort en „Bato", Haarlem, werkten daaraan mee. De handballers, die het programma open den, kunnen nu niet bepaald op een dave rend. succes bogen. Dit zo mooie en veel zijdige spel werd door de ploegen van Concordia en H.O.C. gedemonstreerd op een wijze, die teleurstellend was. Weliswaar had men aan beide zijden reserves op moeten stellen, doch in de praktijk hebben deze ploegen bewezen zelfs met invallers een eerste klas wedstrijd te kunnen spelen. Wat het spel betreft: In de eerste helft had H.O.C. een gering overwicht en nam een voorsprong van 21. Na rust wogen de partijen tegen elkaar op met in den be ginne Concordia iets meer in de aanval. De stand werd gelijk en daarna 23 voor Concordia, waarna deze ploeg echter twee maal voor de H.O.C.-aanvallen - moest zwichten. De zege kwam hierdoor met 43 aan H.O.C. Aantrekkelijk waren de estafettenum- ders voor dames en heren. Gita kwam met enkele ploegen goed voor de dag en de 4 x 200 meter estafette leverde een zege op voor „Haarlem". Holland bezette de tweede plaats. Haarlemse voetbalzege De voetbalwedstrijd tussen de KNVB- elftallen van Den Haag en Haarlem heeft een overwinning van 4-3 voor de Haarlem mers opgeleverd, waarmee de gasten een gunstiger uitslag kregen dan zij verdien den. Haarlem had immers voor rust met schieten weinig geluk gehad en in de tweede helft vertoonde het een goed spel. Den Haag verscheen met invallers voor De Jong, Clavan en Van der Vegt, voor wie Ploeg, De Lange en Van der Horst van Scheveningen invielen. In doel stond Kok van ADO opgesteld. Spoedig na het begin moest de Haagse doelman handelend optreden en hij voor kwam een doelpunt, toen Smit alleen voor hem stond en een kans had de score te openen. De gasten speelden geestdriftiger dan de tegenstanders en kwamen dicht bij het doel van Kraak. Het duurder niet lang ol' deze werd door De Lange gepasseerd. Nadat Roodselaar een hard schot had inge zonden, dat Kok prachtig keerde en hij de bal tegen de paal had geschoten, bracht Roozen op tactische wijze de partijen op gelijke voet. De strijd ging vrijwel gelijk op; doch op een hoog peil stond de strijd niet. Van Geen zorgde er voor dat de rust met 1-2 inging. Na de hervatting werd er beter gevoet bald. Haarlem was goed op dreef en van Hein Winter, die het voor rust nogal kalm aan had gedaan, ging meer kracht uit. Roodselaar, Smit en Roozen zetten in korte tijd de achterstand in een voorsprong van 4-2 om en kort voor het einde maakte Langelaan er 4-3 van. Zaterdagavond ontmoeten de ploegen elkaar weeg en wel op het terrein van HBS, eveneens op een sluitingsfeest van de sportweek. De Hagenaars hopen dan vol ledig uit te komen en revanche te nemen. Bosloop in den Houl Begunstigd door mooi weer werd Zater dagmiddag voor een talrijk opgekomen publiek de bosloop gehouden. Als eersten vertrok voor de 1500 meter een groep niet KNAU-leden in de leeftijd-klasse van 18 en 19 jaar. Als eerste ging J. Visser door de finish, tijd 4 min. 43,3 sec., 2. Kerkman 4 min. 44,3 sec., 3. Kunen, 4 min. 44,4 sec. In de 1500 m voor de junioren a, leden KNAU liep J. de Zwager van Holland (Haarlem) een goede race en noteerde als eerste een tijd van 4 min. 33 sec., 2. J. H. Navier. Holland (Leiden) in 4 min. 35 sec., >toh/o< Gi'oot gedrang was er bij de start op de 3000 meter voor niet-leden KNAU. Niet minder dan 131 man betwistten elkaar de eer. Na de eerste ronde had zich een kop groep gevormd die successievelijk uit- dunde.J. Joustra versloeg Van de Vlerk en ging met gering verschil als eerste over de eindstreep. Zijn tijd was 10 m, 14,5 sec., 2. Van de Vlerk 10 m. 14,6 #sec., 3. H. de Boer 10 m. 15 sec. Ook leden van de KNAU, C en D-klas- sers, liepen een 3000 m. Spoedig vormde zich een kopgroep die het tempo in de laatste ronde nog opvoerde en met een fikse sprint wist L. Schol van Suomi zich als eerste te plaatsen in de tijd van 9 min. 43,6 sec., 2. H. van Deursen, Haarlem, 9 Tot beshiit van de Haarlemse Sportweek is Zaterdagavond op het terrein van de voetbalclub „Haarlem" een turndemonstratie gehouden wdaraan de Kennemer Turnkring, R.K. Turnkring Haarlem en het district van het Christelijk Gymnastiek verbond deelnamen. Een overzicht tijdens de demonstratie. min. 45 sec., 3. H. A. Koning, Suomi, 9 min. 46,1 sec. Wandeltocht een groot succes De wandeltocht welke Zaterdagmiddag door officials van de Nederlandse Wandel sport Bond werd gehouden, heeft vijftig procent meer deelnemers gehad dan andere jaren. Het aantal deelnemers was nu 227, waaronder zeer weinig geoefende wande laars. Hieruit blijkt dat ook bij andere sportorganisaties de belangstelling voor de wandelsport groeiende is. Een zeer grote groep van de gymnastiekvereniging G.I.O.S. was hiervan wel een bewijs. De organisa toren hopen dat ook andere verenigingen volgend jaar met grote groepen aan deze sport deelnemen. Plet parcours van 10 km werd door allen in goede conditie vol bracht. Bij de wandelsportverenigingen uit deze omgeving zagen wij groepen van „On der Door", ,,'t Spaarne" en „Bloemendaal- Noord". ZWEMWEDSTRIJDEN IN ZANDVOORT Talrijke deelnemers aan de nationale j zwemwedstrijden, die Vrijdag als onder deel van het sportweekprogramma in Stoop's Bad te O verveen zijn gehouden, zijn Zaterdagmiddag naar het mooi gelegen Riche-bad te Zandvoort getogen. In deze zweminrichting hield de zwemclub Haar lem met succes nationale wedstrijden. On der de gegeven omstandigheden: een 25- meterbad in de open lucht, te halver hoog te tegen de duinen, waren de tijden vaak zeer behoorlijk. Zo prolongeerde de HPC'er Tjebbes zijn goede verrichtingen van de laatste tijd en deed 60,7 sec. over de 100 m vrije slag. Ook wist hij de i-uime achterstand van zijn ploeg in de 3 x 100 m wisselslag sterk in te lopen, zodat hij nog slechts 0,1 sec. na HVGB en 1,2 sec. na Haarlem aantikte. Hij liet echter De Kluiver van Aegir, die veel eerder was gestart, op overtuigende wijze achter zich, evenals Smits van de Meeuwen. De tijden van de dames waren over het algemeen matig. Het was opvallend, dat Dicky van Ekris de 100 m rugslag won met 6,2 sec. voorsprong op nr. 3, Leni Seur (ADZ). In de eerste etappe van de 3 x 100 m wisselslag echter, tikte zij veel later aan dan deze nummer drie. Hierdoor raakten De Robben de overwinning kwijt aan de ADZ, hoewel zij altijd nog snel genoeg gingen om bijna 10 sec. voor DWR te fi nishen, J. van Mol (Aegir) en J. Paanakker (Haarlem) gaven een demonstratie schoon- springen. In het algemeen vertoonde de Haarlemmer iets meer beheersing in zijn sprongen van de ietwat slappe plank. De Eindhovenaar echter was iets beter in de ingewikkelde sprongen. Zijn fantasiesprong de zwieberdezwab was hiervan o.a. een bewijs. In het komische nummer toonde deze jongeman samen met C. Kievit zijn onmis kenbare clownstalenten. Vaak zijn zulke nummers maar matig grappig, maar dit maal werd er smakelijk gelachen om de rare capriolen van het tweetal. 100 m vrije slag heren: 1. J. Tjebbes (HPC) 60,7 sec.; 2. G. Bijlsma (Haarlem) 1.01,7; 3. F. Pieters (DWR) 1.03,9. „Beter een papieren steek dan 'n zonnesteek", zal deze toeschouwer bij de tenniswed strijden op Wimbledon gedacht hebben en dies transformeerde hij zijn krantje (welke Brit is ooit zonder?) tot zonnehoed. Al jarenlang zoekt het publiek in dit tennis-Mekka trouivens op deze manier verkoeling als het wat al te warm wordt rond het befaamde centre court, maar de hier vertoonde stijlvolle combinatie van ochtendblad en oogglas betekende zelfs voor Wimbledon een revolutionaire nouveauté en ontmoette dan ook menige vragend-opgetrokken linkerwenkbrauw bij de meer traditie-vaste mede-steékdragers. Op het Noordhollands kanaal in Am sterdam-Noord is een aanvang gemaakt met de nationale kampioenschappen van de Nederlandse Kano Bond. Zondag stond alleen op het programma de korte baan in de k-klasse en wel uitsluitend de 500 meter. Volgende week Zaterdag zullen des avonds op de bosbaan bij Amsterdam deze nationale kampioenschappen, worden voort gezet met de wedstrijden op de lange baan: 10.000 meter. Zondagmiddag zullen de wedstrijden worden besloten met de nationale kampioenschappen in de kl en k2 klassen op de korte baan 1000 meter. De kampioenschappen van gisteren in de k-klassen waren tevens selectiewedstrijden voor de wereldkampioenschappen, die op 4, 5 en 6 Augustus in Kopenhagen zullen worden gehouden. Nederland heeft voor de heren op alle zes klassen ingeschreven en zal tenminste een deelneemster afvaar digen voor de kl klassen dames. De mo gelijkheid wordt overwogen alsnog in te schrijven voor de k2 klasse dames, zodat in dat geval 2 dames de reis zouden mee maken. Er viel een verrassing te noteren en wel in het hoofdnummer der individuele pres taties. In de kl klasse voor heren ont troonde de Haarlemmer W. v. d. Kroft de kampioen van verledenjaar, de Viking man W. F. Pool, die hij 0,8 sec. achter zich liet. Bij de dames won natuurlijk weer mevrouw A. G, v. d. Anker-Doedens, KOBLET WINT RONDE VAN ZWITSER LAND. De uitslag van de ronde van Zwitserland luidt1. Kobiet (Zwitserland) 53.28.51. 2. Goldschmidt (Luxemburg) 53.35.40. 3. Ronconi (Italië) 53.45.07. 4. Kirchen (Lu xemburg) 53.46.44. 5. Ktibler (Zwitserland) 53.53.10. NIEUW WERELDRECORD TIENKAMP VAN MATHIAS. De Olympische kampioen tienkamp Bob Mathias heeft bij de wed strijden om de Amerikaanse titel met 8042 punten een nieuw wereldrecord voor de tienkamp gevestigd. TIEN LANDEN IN EUROPEES WATER POLO KAMPIOENSCHAP. Tien landen hebben ingeschreven voor het Europees kampioenschap waterpolo, dat te Wenen in de maand Augustus wordt gehouden. Enge land heeft zijn aanvankelijke inschrijving teruggetrokken. Behalve Nederland nemen deel Oostenrijk, België, Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje, Zweden, Zwitserland en Zuid-Slavië. Er zijn 370 inschrijvingen voor de zwemkampioenschappen, verdeeld over vijftien landen, waarmede het record aantal van Monte Carlo juist is overschreden. de nationale kanokampioene, die op de Olympische Spelen in Londen op de zil veren medaille beslag legde. Ditmaal liet zij haar rivale, mejuffrouw A. S. de Waal Malefeit precies vijf seconden achter zich. Kl dames: 1. Mevrouw A. G. v. d. An ker-Doedens (Trekvogels) 2.23.1: 2. me juffrouw A. S. de Waal Malefijt (Trekvo gels) 2.28.1. Kl heren: 1. W. v. d. Kroft (H.K.V.) 2.5.4; 2. W. F. Pool (Viking) 2.6.2. 3. C. Koch (Geuzen) 2.6.9.; 4. H. Koonstra (Vi king) 2.7.1. K2 heren: 1. C. Koch en A. Klingers (Geuzen) 1.52.4; 2. P. Bakker en H. Koorstra (Viking) 1.56.0; 3. H. Stroo en .T. Bobeldijk (Geuzen en Quo Vadis) 1.56.8 K2 gemengd: 1. Mejuffrouw Dreyer en W. F. Pool (Viking 2.2.6; 2. mejuffrouw A. S. d. Waal Malefijt en P. Scheringa (Trekvogels) 2.3.4. K4 heren: 1. W, Pool, P. Bakker, H. Koorstra en C. Wijdekop (Viking) 1.464: 2. C. Koch, A. Klingers, T. Stroo en List (Geuzen). Tenrt' Tournooi „De Hoogeberg" Het tournooi op de banen van tennispark „De Hoogeberg" heeft dank zij de goede lei ding van de wedstrijdcommissie en de gunstige weersomstandigheden een vlot ver loop gehad. De demi-finales werden Zater dagmiddag en de finales Zondagmiddag gespeeld. De bondsgedelegeerde de heer D. Potharst Sr. heeft de prijzen uitgereikt. De uitslagen waren: Afdeling C. Damesenkelspel: mejuffrouw E. v. d. Kolk slaat mevrouw M. G. Kauling 3—6, 6—3. 6—0, Damesdubbelspel: mevrouw L. v. d. Boo- gert en mejuffrouw E. v. d. Kolk sl. me vrouw W. Borgerding en mejuffrouw E. Baljon 63. 63. Herenenkelspel: J. P. Baumann sl. R. H. Hendriks 06. 62, 86. Hercndubbelspel: J. Hekket en J. Eizema sl. N, v. d. Horst en F. v. d. Helder. 46. 6—4. 6—0. Gemengd dubbelspel: mejuffrouw B. v. d. Bosch en H, Paulsen sl. mejuffrouw E. Bal- jon en .N- v'. d. Horst 61, 97. Afdeling B. Damesenkelspel: mejuffrouw S. v. d Vliet sl. mevrouw C. v. d. Veer 46, 6—2; 6—3. Damesdubbelspel: mevrouw N. Kleefman en mejuffrouw W. v. Woesik sl. mevrouw C. v. d. Veer en mevrouw C. v, d. Graaf 6—1, 5—7, 9—7. Herenenkelspel: J. W. de Groot sl. R. Ong 6—0, 6—1. Herendubbelspel: H. v. Buuren en R. Ong sl. A. v. Dinther en J. Knoop 6—4, 36, 64. Gemengd dubbelspel: mevrouw W. Schip per en W. v. Haastert sl. mejuffrouw A. Nie- land en C. Nieland 10—8, 7—9. 6—3. 200 m schoolslag dames: J. de Groot (ADZ) 2.57,7: 2. A. De Groot (ADZ) 3.03,4; 3. J. Welling (HZC) 3.05,0. 100 m vrije slag dames: 1. H. Termeulen (HDZ) 1.09,4; 2. A. Veldhuizen (De Rob ben) 1.12,9; 3. J. van Waard (DWR) 1.13,4. 100 m rugslag heren: 1. C. Kievit (Aegir) 1.11,5; 2. T. Bijkerk (HVGB) 1.14,0; 3. F. Pieters (DWR) 1.15,8. 200 m schoolslag heren: 1. H. Kelder (De Robben) 2.44,6: 2. R. van Feggelen (De Meeuwen) 2.53,6 (buiten mededinging); 3. A. de Vries (HPC) 2.54.4: 4. J. van Daatselaar (De Robben) 2.57,1. S. Ka- merlingh, wereld-recordhouder van de do ven op deze afstand, wist in zijn serie ge makkelijk mee te komen. 100 m rugslag dames: 1. D. van Ekris (De Robben) 1.19.6; 2. A. Veldhuyzen (De Robben) 1.22,2; 3. L. Seur (ADZ) 1.25,4. 3 x 100 m wisselslag heren: 1. Haarlem 3-41,2; 2. HVGB 3.43,3; 3. HPC 3.43.4. 3 x 100 m wisselslag dames: 1. ADZ 4.01,1; 2. De Robben 4.07,9: 3. DWR 4.17,6. Polowedstrijd HaarlemDe Meeuwen 5-5 De Waterpolowedstrijd, als sluitstuk van het programma, was levendig en spannend. Haarlem en De Meeuwen waren eikaars tegenstanders. De gastheren waren in de eerste helft veel meer in de aanval. Na vijf minuten opende Braasem met een ver schot de scoi-e. Bij een van de weinige Am sterdamse aanvallen brak Van Feggelen echter handig tussen twee verdedigers door en maakte gelijk. Bijlsma (2) en Dieper- sloot maakten er echter voor de rust nog 4-1 van. In de tweede helft, toen Ten Berge uit het water moest, scoorde Van Feggelen het tweede tegenpunt en kort daarna, zich weer handig vrijspelende, het derde. Nu brak een waar bombaidement op het Am sterdamse doel los, maar keeper, palen en lat waren onvex-murwbaar en ook wacht ten de Haarlemmers soms te lang met schieten. De verdediging van De Meeuwen was nu veel beter. Uit een strafworp maak te Van Feggelen aan de andere kant echter gelijk (4-4). Weer belaagden de gastheren het doel van De Meeuwen, en opnieuw scoorde Van Feggelen uit een van de wei nige tegenaanvallen (4-5). Bijlsma ging nu de gevaarlijke Amsterdamse midvoor be waken en op het laatste nippertje kreeg Haarlem loon naar werken: Paanakker bracht de stand op 5-5. Van Swol uitgeschakeld door Budge Patty De snelheid van Budge Patty, een in Europa wonende Amerikaan die in de Verenigde Staten niet voorkomt op de lijst van de eerste tien maar te Wimbledon vijf de geolaatst is, was te sterk voor Van Swol in het enkelspel. Onze landgenoot is zeker niet zonder verwoede tegenstand onder gegaan en de score wijst er ook wel op dat er hard gevochten is, maar Patty wist er tijdens het V/2 uur durende duel op kritieke momenten altijc} nóg een extra schepje bovenop te doen, en dat gaf dan de doorslag. Zo had hij bijna steeds moeite met de service van Van Swol, maar wist die in het beslissend stadium van elke set steeds te doorbreken. Van Swol scoorde herhaaldelijk met prachtige backhand passing shots, maar Patty was supex-ieur in het volleren en zijn plaatsen naar de hoeken van de baan en langs de zijlijnen was schitterend. Patty won met 8-6, 6-4, 8-6. Nel Hermsen en mevrouw Schmier kwa men in de derde ronde tegenover het En gels-Amerikaanse paar Joan Curry-Rita Anderson, een sterke combinatie die in alle onderdelen van het spel domineerde. Zij lieten zich echter niet ontmoedigen en ver dedigden zich fanatiek, vooral in de tweede set toen ze zich tot het uiterste inspanden om het getij te doen keren, evenwel zonder succes. (6-4, 6-2). Het was een aardige partij met uitste kend netspel en fraai volleren aan weers kanten. Ook het plaatsen van alle vier speelsters was zeer goed. In de derde ronde van het gemengd dub belspel wonnen Wilton en mevrouw L. Schmier (Nederland) met 6-3, 6-4 van het Italiaanse paar Caccia-Annelisa Bossi. On ze landgenoten vormden een hechte com binatie en lieten vaak keurig spel zien. Caccia en Annelisa Bossi konden niet op dreef komen en bleven ver beneden hun vorm van Vrijdag toen zij in twee sets van mevrouw Isaac en R. Del Bello won nen. Verder zijn In het herenenkelspel ge speeld Drobny (Egypte) sl. Mr. Gregor (Australië) 6-3 6-2, 7-5. Larsen (Verenig de Staten) sl. Molinari (Frankrijk) 6-1, 6-3, 6-1. Mullow (Ver. Staten) sl. Sidwell (Australië) 6-4, 6-3, 7-5. Seixas (Verenigde Staten) sl. Bromwich (Australië) 6-1, 7-5, 4-6, 6-3. Sturgess (Zuid-Afrika) sl. Geoff Brown (Australië) 6-2, 3-6, 6-3, 6-4. Parktournooi bij Stoop's Bad De resultaten van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: Dames enkelspel: mevrouw Felician mejuffrouw Bouma 64, 26, 57. Dames dubbelspel: mevrouw Wulf en me vrouw Beudeker—mej. Uitenhage de Mist en mej. Spronk 68, 64, 64. Dames Kloots en Molkenboer—de dames Bouma en Keer- wolf 26, 79. Mevrouw Filet en mejuffrouw Duijfmejuffrouw Bilderbeek en mejuf frouw Van Breemen 6—3, 3—6, 61. Dames Van Lookeren en Van Vliet—de dames Keerwolf en Bouma 4—6, 86, 64. Heren enkelspel: Verboom—Van Duuren 6—0, 63. Titulaer—Eggers 6—1, 62, v. d. Does—T. den Hartog 6—8, 06. Van Tonge renVoorwalt 46, 97, 63. Van Tongeren Hana 06, 06. Heren dubbelspel: Filet en EggersBruns en Lieve 6—0, 6—1. Vos en Randag—Miede- ma en Van Wijle 36, 63, 62. Baljon en BeudekerKessler en Jole 6—1. 63. Hartog en HartogDrossaerts en Baljon Jr. 6—3, 7—9, 6—2. Gemengd dubbelspel: mejuffrouw Schulte en Baljon Jr.—mejuffrouw Straatsma en "Kleefstra 64, 46, 86. Mejuffrouw Knuijt en Randag—mevrouw v. d. Fange en Kramer 61, 60, Mejuffrouw Wulff en Beudeker mevrouw Okker en Van Leuven 64, 64. Heer en mevrouw Filet—Heer en mevrouw Titulater 64, 8—6. Mejuffrouw Knuijt en Randag—mevrouw Beudeker en Groot 6—0, 6—3. Korfbal Kampioenschap van Nederland P. S. V.Rigtersbleek 6—5. Het ZuidenWesterkwartier 48. De eindstand luidt: Westerkwartier 8 8 0 0 16 7217 p- S. V. 8 5 0 3 10 45—32 Rigtersbleek 8 3 0 5 6 27—36 Het Zuiden 8 2 1 5 5 31—42 W, W. M. D. 8 I 1 6 3 19—67 1

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5