Haarlems Dagblad Noord-Koreaanse tanks breken door Amerikaanse linies Vliegtuig neergestort in Noord-Oostpolder Na wanhopige tegenstand kwam terugtocht door munitie-gebrek Churchill wil geheime zitting en besprekingen met de Russen Nachtelijke escapade werd de bandietenkoning" noodlottig 64e Jaargang No. 19593 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en Administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Telef. 15295. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Donderdag 6 Juli 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie en «^pretijte DaariemsMjc Courant (Jrato t6?6) Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom (Reuter en UP). De Noord-Koreaanse tanks die gisteren de Amerikaanse troepen hun vuurdoop gaven, zijn door de Amerikaanse linie, die op 40 km ten Zuiden van Soewon lag, li eengebroken. De vijfenveertig tanks die gevolgd werden door infanterie- eenheden twee maal zo groot in aantal als de verdedigers, werden bij Osan onthaald op een zwaar vuur van de met de moed der wanhoop vechtende Amerikanen. De artillerie stelde vijf tanks buiten gevecht en de Amerikaanse bazooka-specialisten namen er nog twee voor hun rekening. Pas toen hun laatste patroon verschoten was, moesten de hardnekkige G.I.'s wijken voor de overmacht. Zij hadden gedaan wat zij konden om tijd te winnen voor de versterkingen die naar Korea onderweg zijn. Maar deze verwoede worsteling heeft een zware tol geëist van de verdedigers: de Ame rikanen verloren 15 a 20 procent van hun manschappen en toen de ammunitie op was moesten de troepen met bloedend hart hun gewonden en hun uitrusting op het slagveld achter laten. De aanval van de Noord-Koreaanse tanks, die gevolgd werd door ge motoriseerde infanterie, kwam gistermiddag tot stilstaan. Men neemt aan dat de aanvallers zich opnieuw groeperen voor de volgende aanval op de Amerikaanse stellingen. Inmiddels hebben de Noord-Koreanen hun omtrekkende bewegingen in de driehoek Soewon-Intsjon-Yongdongpo voortgezet en zij hebben de omsingelde Zuide lijke troepen naar een hoger gedeelte ten Noorden van Osan gedreven. De Noorde lijken versterken ook hun colonnes op de Oostflank. Al dit nieuws heeft in Washing ton niet bepaald een optimistische stemming gekweekt. Men houdt ernstig rekening met de mogelijkheid van een lange veldtocht in Zuid-Korea, omdat men terdege beseft dat MacArthur met een dringend ravitailleringsproblecm worstelt, dat in het ammu- nitie-tekort van de Amerikaanse troepen bij Osan tot uiting is gekomen. President Truman heeft dan ook zeven Amerikaanse burger-luchtvaartmaatschappijen inge schakeld voor het vervoer van troepen en uitrusting naar Korea. noeuvreerbaar zijn en langer in de lucht kunnen blijven. De luchtmacht van de vloot opereert met meer kans van slagen. De kracht van de Noord-Koreaanse tank-eenheden was voor Washington in ieder geval een verrassing en niemand waagt zich aan een voorspelling hoe lang het zal duren eer zij terug gedreven kun nen worden. Vierhonderd Chinese nationalistische militairen hebben zich bij de Zuid-KO' reaanse consul in Hongkong gemeld als vrijwilligers en er worden er nog vetel Verloren slag Over de strijd bij Osan vertellen ver slaggevers dat de Amerikaanse infanterie moeizaam voortsjokkend door het slijk van de Koreaanse wegen, Dinsdagavond posities innam op een bergrug bij Osan. Haar com mandant zei: „We gaan naar boven en we blijven er". Woensdagmorgen werden acht Noord-Koreaanse tanks opgemerkt, die onmiddellijk door de artillerie bestookt werden. Zij trokken zich terug en verlieten de hoofdweg, maar draaiden daarna om de infanteriê-voorhoede heen en attaqueerden de artillerie-posities in een stromende regen. Zij slaagden er in het contact tussen de Amerikaanse artillerie en de infanterie te verbreken en schiepen daarmee de ge vaarlijke situatie, die uiteindelijk tot de Amerikaanse nederlaag voerde. Generaal- majoor William Dean, de commandant van de Amerikaanse troepen op Korea, haastte zich naar het front om zelf de leiding van de slag op zich te nemen, maar ook hij kon geen ijzer met handen breken, temeer daar steun uit de lucht door het slechte weer vrijwel onmogelijk werd gemaakt. Noch tans zijn de Amerikaanse superforten er op uit getrokken en hebben zij drie spoor bruggen gebombardeerd met goed resul taat. Ook de toestellen van de Britse en Amerikaanse vliegdekschepen kwamen in actie. Panther-Corsairs, Skyraiders, Sea- fires en Fireflies attaqueerden het vlieg veld van Pyongyang en schoten twee Yaks neer, die hen in de weg kwamen. Bruggen, treinen en vliegtuigen op de grond werden met succes bestookt. Alleen maken hoge officieren van de Amerikaanse luchtmacht zich bezorgd over het feit dat de Ameri kaanse piloten in Japan een „forensen oorlog" voeren. Zij vliegen overdag en keren 's avonds naar hun vrouwen terug, die hen allicht aan zullen manen om voor zichtig te zijn. Transportproblemen In Washington maakt men zich- zorgen over de ravitailleringsmoeilij kneden van MacArthur. Poesan in Zuid-Korea heeft weliswaar een goede haven, maar ligt 300 km ten Zuiden van Seoel. Bovendien valt hef niet mee om zware uitrusting door het bergterrein naar het front te vervoeren. Poesan heeft twee spoorlijnen naar het Noorden, maar deze zijn kwetsbaar voor guerilla-activiteit. Gedurende de natte moesson zijn de wegen door de regenval vrijwel onbruikbaar. MacArthur zal dus voornamelijk afhankelijk zijn van een luchtbrug, maar alleen het vliegveld van Poesan is modern uitgerust. De andere velden kunnen wanneer het weer dat toelaat slechts door kleine transport vliegtuigen gebruikt «worden. De lucht macht heeft het trouwens toch niet ge makkelijk, want de straaljagers die in het beperkte luchtruim van Korea laag moeten vliegen, gebruiken zóveel brandstof, dat zij slechts tien of vijftien minuten boven hun doelen kunnen blijven. Zij zullen dan ook vervangen worden door Mustangs, die mis schien niet zo snel, maar makkelijker ma' Veiligheidsraad bijeen De Veiligheidsraad zal Vrijdag bijeen komen, om te overwegen welke nieuwe stappen in de Koreaanse oorlog moeten worden gedaan. Men verwacht, dat de Veiligheidsraad de volgende punten zal bespreken: het be noemen van een opperbevelhebber voor de strijdkrachten van de UNO-leden in Korea, het gebruik van de UNO-vlag te velde en het samenstellen van een „com missie voor de coördinatie van de oorlogs voering''. Indonesië kiest geen partij DJAKARTA, (A.F.P.). „Tussen twee tegenstanders, die een koude oorlog voe ren, meent Indonesië, evenals verscheide ne andere landen, een derde positie te moeten innemen, welke tot uiting komt in de pogingen van Trygve Lie en die van Pandit Nehroe om een ontmoeting tussen Truman en Stalin tot stand te brengen", zo wordt in een nota die door het Indo nesische departement van buitenlandse zaken is uitgegeven, gezegd. In de nota wordt er voorts op gewezen, dat het feit, dat Indonesië weigert een of andere richting uit te gaan, geenszins be tekent, dat het neutraal blijft, doch dat het een oplossing zoekt voor het huidige conflict, dat de wereldvrede in het geding brengt, meer verwacht. Zij zouden in een inter nationale brigade willen vechten. Waar schijnlijk zal van dit aanbod geen gebruik worden gemaakt, omdat het Zuid-Korea niet aan manschappen maar aan materiaal ontbreekt. Ook 70.000 Koreanen in Japan die hun diensten hadden aangeboden, zijn om deze reden geweigerd. Een Spitfire van de R.A.F. die de grens bij Hongkong in specteerde, is door een luchtdoelbatterij van de Chinese communisten zonder succes beschoten. Nieuwe frontlijn Volgens het hoofdkwartier van MacAr thur loopt de frontlijn thans van de West kust bij Pjongtaek (37ste breedtegraad G5 km ten Zuiden van Seoel) naar Oemsong- (80 km ten Oosten van Pjongtaek). Daar buigt de lijn scherp naar het Noorden tot een punt op 5 km ten Noorden van Tsjet- son. Verderop vervaagt de frontlijn en loopt ten Zuiden van Jongo, waar zij naar het Zuiden afbuigt naar Jongdok aan de Oostkust. Volgens radio-Pyongyang hebben de Noordelijken gisteren ter hoogte van Tsjoe- moenjin een Amerikaanse kruiser tot zin ken gebracht. Dit bericht is nog niet be vestigd. Tegenspraak Het door radio Pyongyang omgeroepen bericht als zou een Amerikaanse kruiser, door de Noord-Koreanen tot zinken zijn gebracht, is door de bevelhebber van de 7e Amerikaanse vloot tegengesproken. Vice-admiraal Arthur Struble verklaar de: „Het betreft hier in ieder geval geen van mijn schepen." Verder achteruit De Noord-Koreaanse tanks zijn wederom 24 km Zuidwaarts opgerukt, de Amerika nen in achterhoedegevechten dwingend grondgebied prijs te geven. Pantser-eenheden rolden door Pjongteak (57 km ten Zuiden van Seoel), Songhwan (8 km verder naar het Zuiden) en begon nen Tsjonan binnen te trekken, dat slechts 55 km van Taedjon, de tijdelijke Zuid- Koreaanse hoofdstad, is gelegen. Naar men meent hebben de Amerikanen tien tanks buiten gevecht gesteld. Uit Taedjon en andere plaatsen trekt een dichte drom vluchtelingen met allerlei voertuigen beladen met huisraad naar het Zuiden. Lagerhuis steunt regeringsbeleid inzake Korea DEAN ACHESON: Wapenzendingen naar Europa gaan onverminderd verder" WASHINGTON (United Press). De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, zeide gisteren dat de bewering dat de vijandelijkheden be gonnen zijn door Zuid-Korea, duidelijk valt in de categorie van de nazi-vertogen van 1939 dat Polen de vijandelijkheden be gon door Duitsland aan te vallen. Acheson vertelde op een persconferentie dat de wereld zich geen rad voor ogen zal laten draaien door communistische pogin gen om de blaam op Zuid-Korea te werpen. Acheson zeide dat in de Koreaanse oorlog de gehele wereld enige punten moet op merken en deze lang indachtig moet zijn. De tegenwoordige moeilijkheden op Korea begonnen niet toen de Veiligheidsraad op trad of toen de Verenigde Staten en ande ren handelden tot steun van de Veiligheids raad. Alles begon op Zondag 25 Juni bij het aanbreken van de dag op Korea. Acheson zei dat de nieuwe moeilijkheden in Azië niet tot gevolg, zouden hebben dat de Verenigde Staten hun pogingen om West-Europa te bewapenen zouden vermin deren. Verder vertelde Acheson nog, dat hij geen authentieke inlichtingen heeft betref fende de geruchten en berichten volgens welke de Chinese communistische strijd krachten Noord-Korea misschien zouden gaan helpen. DE FRANSE CRISIS Ook „informateur' kansloos geacht Mollet Zoals wij nog in een deel onzer vorige editie meldden heeft gisteren de algemene secretaris van de Franse socialistische partij, Guy Mollet, een hem door presi dent Auriol toevertrouwde „informatieve opdracht" tot het vormen van een nieuw Frans kabinet aanvaard. Hij heeft daarna een „verzoen ings"-bij eenkomst gearran geerd van socialisten, radicaal-socialisten, MRP en gematigden. De heeft echter geweigerd deze bijeenkomst bij te wonen, hetgeen haar eerste „revanche" is voor het door de socialisten ten val brengen van de regeringen Bidault en Queuille. Hierdoor heeft Mollet, die had willen pro beren de voormalige regeringspartijen samen te brengen en haar instemming te verwerven voor een maatschappelijk en economisch „minimum-programma" voor een nieuwe regering met de socialisten, weinig kans van slagen meer. Niettemin zet Mollet zijn besprekingen met leiders van vakverenigingen en poli tieke partijen voort, doch parlementaive waarnemers zijn van mening dat hij van daag de president ervan in kennis zal moeten stellen, niet te kunnen slagen. Men verwacht, dat Auriol dan de gema tigd-radicale René Pleven, minister van landsverdediging in het démissionaire kabinet, zal verzoeken een regering te vormen. Giuliano's roemloos einde LONDEN (Reuter). Tijdens het debat in het Lagerhuis over Korea heeft de con servatieve leider Winston Churchill drin gend verzocht om een geheime zitting van het parlement ter bespreking van de alge mene militaire positie van Engeland. Chur chill verklaarde er zeker van te zijn, dat hij in een geheim debat veel kon vertellen, dat het Lagerhuis indachtig moet zijn en dat de regering van nut kan zijn. Verder verzocht Churchill om nieuwe besprekin gen met de Russen om een oplossing te zoeken, voordat deze over de „verwoes tende macht" van atoomwapens beschik ken. Churchill noemde „de Amerikaanse superioriteit op het gebied van atoom oorlog op het ogenblik een doelmatig af schrikwekkend feit voor een algemene communistische aanval". Tevoren had minister-president Attlee verklaard, dat de Engelse en Amerikaanse actie in Korea de beste kans schiep voor het handhaven van de wereldvrede. Chur chill sloot zich bij deze verklaring aan. Onder applaus zei Attlee, dat de wereld de Journalisten in Korea vermist Volgens de „News Chronicle" is sedert 48 uren niets meer vernomen van mevrouw Marguerite Higgins, een Amerikaanse journaliste, die sedert het begin van de vijandelijkheden in Korea als oorlogscor respondente van dit blad optrad. Mevrouw Higgins bevond zich in de zone, waar Amerikaanse artilleriq-eenhc- den van het gros der strijdkrachten zijn afgesneden. De „News Chronicle" drukt eveneens een bericht af van radio Pyong- yang, die hedenochtend heeft omgeroepen dat twee oorlogscorrespondenten, n.l. Peter Kalischer van United Press en Tom Lam bert van Associated Press gevangen zijn genomen. Amerikaanse regering dank verschuldigd is voor haar snel optreden ter verdediging van Korea tegen onverhulde aggressie. Ter motivering van Engeland's snelle hulp aan de V. S. zei Attlee, dat uitstel de aanvaller misschien welslagen gebracht en de UNO voor een voldongen feit gesteld zou heb ben. „Alle staten kunnen in gevaar komen, indien de aanvaller gelegenheid krijgt ergens ter wereld de vruchten van de aan val te plukken", aldus Attlee. Nadat in de loop van het debat verschil lende Labour-leden hadden verklaard de regering te steunen en de actie van de V.S. te prijzen, diende het Labour-lid Stephen Davies een motie in, waarin hij de regering verzocht alle Engelse vlootstrijdkrachten uit het hetrokken gebied terug te trekken. w Ernstig Anthony Eden, die als laatste voor de oppositie sprak, noemde de toestand „wan hopig ernstig" voor Engeland en sprak de verwachting uit, dat Korea „een hardnek kige en langdurige kwestie" zou worden. In zijn antwoord op het debat verklaar de de voorzitter Herbert Morrison, dat net amendement van Davies neerkwam op een voorstel, dat Engeland zich uit de UNO te rugtrekt en elk aanvallend land precies laat doen, wat dit wil. Morrison verklaarde zich eens met Eden, dat het een hardnek kige en langdurige aangelegenheid zou kunnen worden, doch hij voegde er aan toe: „Ik hoop, dat het dit niet zal worden. Wij allen wensen, dat het kort zal duren en resultaat heeft". Morrison wees Churchill's voorstel tot het houden van een geheime zitting van de hand. Nadat Morrison om eenstemmige goed keuring van de regeringsmotie over de hulpverlening aan Korea had verzocht, werd deze motie zonder stemming aange nomen, terwijl alleen Davies, over wiens amendement niet werd gestemd, zich tegen verklaarde. II Het einde van Salvatore Giuliano, de 27- jarige Siciliaanse „bandietenkoning", die gisteren na een maandenlange vergeefse klopjacht door de Italiaanse politie werd neergeschoten, is vrij roemloos geweest. Kolonel Luca, bevelhebber van het legertje politiemannen dat tegen Giuliano was in gezet, vertelde gisteren stralend van glorie aan de journalisten, hoe de bandiet einde lijk in de val gelopen was, die al weken lang voor hem gereed stond. Luca had namelijk een lijst laten maken van de vele vrouwen van wie bekend was dat zij wel eens door de bandiet met een nachtelijk bezoek „vereerd" waren en hun wonin gen dag en nacht op onopvallende wijze laten „schaduwen". Onder leiding van de Britse Marine werden aan de kust van Zuid-Eng eland deze week uitgebreide oefeningen gehoudenwaaraan door de zee- en landstrijdkrachten werd deelgenomen. Een schijnaanval op Southsea nabij Portsmouth maakte deel uit van de manoeuvres. Een met vlegelsuitgeruste Sherman-tmk, die per landingsboot is aangevoerddorsthet strand om landmijnen onschadelijk te maken. volking, die aanvankelijk huiverig was in lichtingen te verschaffen, gedeeltelijk uit verering, gedeeltelijk uit vrees voor de bandieten en hun hoofdman. Sommige bendeleden meldden zich zelfs vrijwillii bij de autoriteiten aan. Nu Giuliano geval len is, gelooft men, dat de weinige despe rado's die Sicilië thans nog telt. spoedig „opgerold" zullen zijn. (Reuter en U.P.) Het woord is aan Hugo de Groot: Sommige dingen niet te weten is een groot deel der wijsheid. (Uit: Epigrammata). Slecht nieuws moet niet te tragisch worden genomen (Van onze correspondent in Londen) Politieke kringen in Londen zijn geneigd het slechte nieuws van het front in Korea niet al te tragisch op te vatten. Een plotse linge invasie als deze, gesteund door een wijd achterland, om niet te spreken van Sovjet-hulp, technisch of anderszins, is nu eenmaal niet in een handomdraaien te stuiten, zeker niet nu de defensie afhanke lijk is van overzeese aanvoer, zo redeneert men. Momenteel acht men het in Londen nog te vroeg voor de conclusie dat de Ameri kanen te laat kwamen om het front te stabiliseren. De vuurkracht van een Ameri kaanse divisie overtreft immers verre die van een overeenkomstige Koreaanse for matie. Militaii-e waarnemers in Londen rekenen er op dat de moeilijkheden van het invasie leger groter zullen worden naarmate hun verbindingslijnen langer worden. Boven dien worden er steeds meer Amerikaanse troepen aan land gebracht, speciaal van de 24ste divisie, welker bewegingen gèheim zijn. Waarschijnlijk is het grootste deel van die divisie thans aan land en bezig een nieuwe verdedigingslinie te vormen tussen Koewon en Tal jon aan de rivier Koem. Tot nu toe blijkt slechts een gering aantal Amerikaanse anti-tankafdelingen aan het front ten Zuiden van Soewon in actie te zijn geweest. Vandaar dan ook dat kleine Amerikaanse detachementen zijn afgesneden. Dat is nu eenmaal het onver mijdelijke risico in een bewegingsoorlog met slechte verbindingen. De legerleiding moet dat nemen om de communistische pantsercolonnes later tegen te kunnen houden. Leden van het Kon. Instituut voor Inge nieurs hebben in Eindhoven onder leiding van prof. ir. B H. H. Zweers het vraagstuk van hoge of lage bouw besproken. Men schatte de bouwkosten voor de industriali satie op 250 a 300 millioen per jaar. De piloot, die bezig was met de bespuiting van koolzaad, is omgekomen Giuliano Woensdagochtend vroeg zag een rechercheur in burger hoe een man uit een raam van de eerste verdieping van een dezer woningen klom. De politieman ving slechts een glimp van het gezicht van de uitbreker op, doch dit was voldoende: Giuliano was ge signaleerd. Ogenblikkelijk werd alarm geblazen en een legertje gewapende politiemannen was spoedig ter plaatse. Giuliano was inmiddels in een na burige woning gevlucht, die prompt onder vuur werd genomen. De ban dietenleider poogde toen nog te ont komen, doch hij werd bij de huisdeur neergeschoten en dodelijk gewond. Woensdagnacht stonden volledig bewa pende „carabinieri" op wacht bij het pas gedolven graf, waarin Giuliano's lijk des middags zonder enige plichtpleging begra ven was. Zij hadden de opdracht iedereen neer te schieten, die het zou wagen zich meester te maken van het lijk van de ver slagen bandiet. Wat zijn „carrière" betreft, alleen in de periode 1948/'49 verloren 84 politiemannen door het optreden van Giuliano's benden het leven. Hij onderhield te dien tijde tevens een „privé-oorlog" tegen het com munisme en 32 prominente communisten verloren als.gevolg van deze actie het leven. In Augustus 1949 vloog op een ver keersweg een politietruck in de lucht door dat Giuliano de weg ondermijnd had. Zeven politiemannen werden daarbij gedood. Daarna stichtte de minister van Binnen landse Zaken, Mario Scelba, een speciaal anti-bandietencorps, bestaande uit onge huwde mannen, onder aanvoering van kolonel Luca. Tijdens diens campagne wer den twintig bandieten gedood en vele tien tallen gearresteerd. Luca kreeg geleidelijk meer medewerking van de Siciliaanse be- Australische Labour-partij verklaart zich accoord De Australische Labour-partij zegt in een verklaring, de actie van de V.S., En geland, Australië en Nieuw Zeeland inza ke Korea „volkomen te rechtvaardigen, omdat zij in strikte overeenstemming met hun verplichtingen volgens net handvest van de UNO is". De partij is echter sterk van oordeel, dat enige verdere verplichting slechts met goedkeuring van het parle ment dient te worden aangegaan. Woensdagmiddag is in de Noord-Oostpol der nabij Emmeloord een vliegtuig neer gestort, waarmee men bezig was koolzaad, dat door een schimmelziekte was aange tast, te bespuiten. De piloot, de heer A. W. Hamming uit Den Haag, kwam bij het on geluk om het leven. Het toestel, een Auster van de N.V. Luchtreclame te Naafden, vloog na neer gestort te zijn, in brand. De Rijkslucht vaartdienst stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. De heer Hamming was in dienst van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en werkte voor de Stichting Hefschroefvliegtuigen bij het onderzoek naar de gebruiksmogelijkheid van vliegtuigen ter bestrijding van ziekten in land- en tuinbouw. De heer Hamming trad op 1 Juni 1947 in dienst van het ministerie. Hij was 35 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen. De heer Hamming heeft aan de school voor tropische landbouw te Deventer ge studeerd, waarna hij als planter naar Ne- derlands-Indië ging. In 1939 werd hij ge mobiliseerd bij de militaire luchtvaart, waar hij zijn opleiding tot vlieger kreeg. Na het uitbreken van de oorlog met Japan nam hij aan verscheidene acties tegen de vijand deel, onder andere aan de grote luchtslag boven Soerabaja in Februari 1942. Twee dagen later werd zijn Curtiss Hawk op de grond vernield, maar in een Hurricane zette de heer Hamming de strijd tegen de Japanners voort. Toen op 9 Maart Nederlands-Indië capituleerde, bevond hij zich op het vliegveld Kalidjati en wist aan gevangenneming door de Japanners te ontkomen. Een jaar lang hield hij zich schuil op mïdden-Java, doch tenslotte werd hij toch gearresteerd en naar een concentratiekamp overgebracht. Na de capitulatie van Japan in Augustus 1945 keerde hij bij de militaire luchtvaart op Java terug. In 1946 vertrok hij naar Ne derland en een jaar later trad hij in dienst bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. De moeder van de heer Hamming is juist vandaag met de „Kota Inten" dn Nederland teruggekeerd. Scheidsgerecht voor de oorlogsschade De minister van Financiën heeft op zijn departement het scheidsgerecht voor de oorlogsschade geïnstalleerd. Het scheids gerecht bestaat uit twee kamers. De rege ring heeft hierdoor voldaan aan de wens der Tweede Kamer tot instelling van een beroepsorgaan. Het beroep op de minister blijft gehandhaafd, doch daarna is hoger beroep op het scheidsgerecht mogelijk. Dit hoger beroep zal worden opengesteld voor allen, die van de bestaande beroepsmoge lijkheid gebruik hebben gemaakt, ook al is hun zaak inmiddels reeds geheel afge wikkeld, en verder voor degenen, wier zaak thans nog niet afgewikkeld is, indien hun beroep op de minister mocht worden afgewezen. Hoger beroep zal dus niet mo gelijk zijn voor hen, die van de bestaande beroepsmogelijkheid geen gebruik hebben gemaakt. Wie in een beslissing heeft be rust, kan daarop niet terug komen. By de heden gehouden trekking der Staatsloterij viel een prijs van 25.000 op num mer 13515. HET WEER AFGEBEELD De laatste van een serie warmtestorin- gen passeerde Woensdagavond ons land. Het centrum van deze storing ligt heden morgen boven Noordwest Duitsland. De storing wordt nu gevolgd door een zwakke rug van hoge luchtdruk. Deze rug wordt in het Westen reeds aange tast door een Oceaandepressiedie langs de Zuidpunt van Ierland in vrijwel Oostelijke richting verder trekt. Deze depressie zal Vrijdag het weer in ons land gaan beïnvloeden. Weerbericht BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt te 10 uur: Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Zuidelijke, later uit uiteenlopende richtingen. Ongeveer dezelfde tem peraturen als'vandaag. 7 Juli: Zon op 4.28 uur. onder 21.00 uur Maan op uur, onder 13.36 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 6 Juli: Hoog water: 8.22 en 20.48 uur. Laag water: 3.56 en 16,14 uur. Vrydag 7 Juli: Hoog water: 9.11 en 21.37 uur. Laag water: 4.39 en 17.01 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1