KOELTECHNIEK DE KAPPER VAN „EEN" Annie Loots Noren uitgeschakeld voor de TT te Assen SLEUTEL WE©? TAXI 18000 Predikbeurten Maison MARCEL Olie Permanent f 8.- beschaafde hulp aank. adm. kracht Mevrouw,belop21670 KERVEZEE Zijlstraat 51 Mottendood DE OUWE GAPER Opel Super Six 1937 Herenhuis Winkelpand Het doel Jachthond VEDETTE 5 tons vrachtauto HORECAF Pils of Münchener f 0.45 Klein glas f 0.40 BEKENDMAKING Nationaal Concours-Hippique Groot Springconcours Groot Bloemencorso Haarlem 1950 HOGE GELDPRIJZEN DEELNAME GRATIS £1 1 Dat is toch weer het echte Vermaat's Zaterdag 8 Juli 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 6 Yele duizenden waren weer naar Assen en omgeving getrokken om de jaarlijkse T.T.-races bij te wonen. Om elf uur zijn de wedstrijden begonnen. De belangstelling van de zijde der deelnemers was zo groot, dat een selectie toegepast moest worden. Dat betekende voor een aantal renners een teleurstelling. Drie Nederlanders en vijf buitenlanders moest bericht worden, dat hun prestaties tijdens de trainingsritten van die aard zijn geweest, dat zij uitge schakeld moesten worden. Na veel moeite d'.e zy zich hebben gegeven om met hun machines naar Assen te komen en na alle kosten die zij daarvoor hebben gemaakt, is hun de mededeling gedaan. Zij zijn bene den de in ieder der drie klassen gestelde tijdslimiet gebleven. In de 125 cc klasse moesten de deelnemers minstens een ronde rijden met een snelheid van 94.5 km; in de 350 cc klasse een ronde van 127 km en in de 500 cc klasse een ronde van 133.5 km. Onder de uitgeschakelde renners bevindt zich in de 350 cc klasse de gehele Noorse ploeg bestaande uit drie renners: Knut Ekeberg, Kjell Backe en Th. Andreassen, alle drie Velocetterijders. Voorts de Zweed Sven G. Stern, ook op Velocette en de Brit Max Klein op A.J.S. Met de Nederlander Van Burik, eveneens een Velocelterijder, zijn in de 350 cc klasse, waarvpor de inschrijving het grootst was, dus in totaal zes renners uitgevallen. De overige twee zijn onze landgenoten H. G. Pellikaan en G. Poel, die niet mee mogen doen in de 500 cc. Hoewel volgens het aantal inschrijvingen nog veel meer rijders van deelneming had den moeten worden uitgesloten indien men er niet meer dan veertig aan de start wil laten verschijnen, is een verdere selec tie gelukkig niet nodig geweest omdat vijf tien andere renners verstek hebben laten gaan. Als resultaat van deze uilschakeling en het niet verschijnen van enkele andere renners zijn er thans geen deelnemers uit Noorwegen. Spanje, Oostenrijk, Frankrijk en Zuid-Slavië. Van de aangekondigde veertien nationaliteiten blijven er dus ne gen over. De totaalcijfers zijn als volgt geworden: 114 deelnemers (26 in de 125 cc, 40 in de 350 cc, en 38 in de 500 cc klasse), van negen nationaliteiten op vijf tien motormerken. Pagani niet in 125 c. Pagani, de sterkste troef van Italië, die verleden jaar zowel in de 125 cc als de 500 cc won, zal dit jaar niet uitkomen in de 125 cc. Zijn manager acht de strijd in de halve liter klasse zo zwaar en zo be langrijk, dat hij Pagani verboden heeft uit te komen in twee klassen. De Italiaanse kampioen zal alleen in de 500 cc op zijn Gilera uitkomen. Hetzelfde geldt voor de Italiaan Umberto Masetti. In de 125 cc, die uitsluitend gereden wordt door Italianen en Nederlanders, rijdt behalve Wim Zijlaard nog een Ne derlander in de Italiaanse fabrieksploeg van de M.V. Dat is de renner Veening uit Zuidlaren, die feitelijk niet eens mag starten, omdat hij nog een juftiorrijder is. Voor hem heeft de sportcommissie een uit zondering gemaakt, omdat de Italianen-er prijs op stelden hem in hun ploeg op te nemen. Dat zij juist Veening wensten, vindt zijn oorzaak in de tussenkomst van de Italiaanse tolk, de heer De Michiel, die ook in dezelfde gemeente woont. ADVERTENTIE TEL, 11493 - LANGE VEER STRAAT M DE „SLEUTELSPECIALIST" Het ballet afgebeeld Onder het motto „Het ballet afgebeeld" wordt tot 7 Augustus in het Internationaal Cultureel Centrum te Amsterdam een ten toonstelling gehouden van werken van de Engelsman Theyre Lee-Ellïott. Tamara Toumanova, de prima ballerina van de Parijse Opera, die thans als extra soliste medewerkt aan enkele voorstellin gen door het Grand Ballet de Monte Carlo in het Holland Festival, opende Vrijdag middag de expositie. Zij bekende dat haar huis vol hangt met werken van Lee-Elliott, die zij een schilder met groot talent noem de. Lee-Elliott zelf vertelde hoe hij tot het schilderen van dansers en danseressen kwam: „Enige jaren voor de laatste wereld oorlog zat ik bij een tijgerkooi in de Lon- öense dierentuin te werken oorspronke lijk schilderde ik alleen dieren toen er een jonge vrouw naast me kwam staan. Ze zei dat ik danseressen moest gaan schilde ren en bood aan zelf als eerste model te fungeren. Deze jonge vrouw was de thans wereldberoemde Tamara Toumanova. Sindsdien heb ik mij toegelegd op het schil deren van het ballet, maar in al mijn wer ken is de geest van Toumanova terug te vinden." Men vindt op deze tentoonstelling echter ook studies van Margot Fonteyn, Moira Shearer, Robert Helpman en Cilly Wang. Voorzieningen ten behoeve van gerepatrieerden In Mei is onder voorzitterschap van de secretaris-generaal van het ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, de heer J. M. Kiveron, een commissie ge vormd, welke de regering van advies zal dienen nopens alle vraagstukken, welke verband houden met de voorzieningen door de Nederlandse overheid te treffen ten be hoeve van uit Indonesië gerepatrieerden en de in Indonesië gewortelden, die naar ons land komen of zijn gekomen. Vóór 1 Januari 1950 zijn omstreeks 110.000 gerepatrieerden naar ons land ge komen. De commissie strekt over een groot deel van hen haar zorg uit, omdat vele ge repatrieerden wonen onder voorwaarden, die financieel en economisch niet verant woord zijn. Het aantal van degenen, die na de sou- vereiniteitsoverdracht Indonesië wensen te verlaten om zich hier te lande te vestigen, wordt voor 1950 geschat op 40 a 50.000. Hieronder zijn niet begrepen.de gezinnen van de leden der Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Nederlandse Marine, doch wel die van de leden van het K.N.I.L. Voor het opvangen der repatriërenden zorgt het Bureau Repatriëring van de Dienst van Maatschappelijke Zorg. Onge veer 70 pet. der repatriërenden blijken in eigen huisvesting te kunnen voorzien. De gezinnen die door de zorg van de overheid gehuisvest moeten worden, worden opge vangen door het Bureau Repatriëring en gebracht naar een dertigtal opvangcentra en woonoorden in het land. Een twaalftal van dergelijke centra en woonoorden is in voorbereiding. Vanmorgen zijn veertig renners in de 350 ec-klasse begonnen, niet zonder sensatie overigens, want reeds in de eerste ronde vloog de Australiër Morrison (Norton) uit de laatste bocht van het circuit. Het ongeval liep vrij goed af. Hij verstuikte een pols en kneusde enkele ribben. In een volgende ronde moest de Nieuw-Zeelander Swar- brick (AJS) wegens machine-defect uit vallen. De winnaar van de Grand Prix de Bel- gique de Brit Bob Forster op Velocette, nam onmiddellijk de leiding en met groot machtsvertoon ongeveer 300 meter voor sprong op de veelbelovende nieuwe ster van Norton, Geoffry Duke, die gedurende de eerste vijf ronden met de AJS-crack Leslie Graham om de tweede plaats vocht. De snelheidsrecords van verleden jaar werden meteen gebroken. In de tweede ronde legde de kopploeg het ruim 16 km. lange circuit af met een gemiddelde snel heid van bijna 145 km. per uur, tegen de snelste ronde van verleden jaar ruim 141 km. per uur. ADVERTENTIE ZONDAG 9 JULI 1950 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed in de Brouwers kapel. Zondag 10:xDs. W. J. van Elden. H. Avondmaal. 7: Ds. E. Pot. Dinsdag 7.30: Li turgische dienst voor doofstommen en slecht horenden in de Consistoriekamer Nieuwe Kerk. 10: Ds. A. J. Rasker.Noorderkerk, 9: Ds. B. van Gelder, 10.45: Ds. B. van Gelder. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Kape! Sarepta, 9.30: Kinderkerk. de heer A. Bosch- ma. 10.45: Ds. E. Pot. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. de heer J. P. van Eijsden. 10.30: Jeugdkerk, Ds. J. ter Schegget. Diaconessen- huis. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Rusthuis Jans straat. 10.30 Dienst. Jeugdkapel, geen dienst. Ver. van Vryz. Herv. Jacobstr. 6. 10.30: Ds. E. F. Wildervanck. Bussum. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 9.30: Ds. H. de Wit van Leeuwarden. 5.00: Ds. P. de Ruig. Wilhelmi- nakerk. 9.30: Ds. H. W. Wierda v. Loosdui nen. 5: Ds. Th. Struys van Diever. Zuid- Oosterkerk. 9.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5.00: Ds. H. de Wit van Leeuwarden Begijnhof kapel. 10: Leesdienst. 3: Ds. Nieuwenhuis van Zaandam. Ev. Lulh. Gemeente, W. He' renstraat. 10.30: Ds. H. J. A. Haan van Alk- maar. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. J. W. Herfst Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Vrije Evang. Gemeente, Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: Br. W. Sel- horst van Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Oud Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk van Den Haag. Gemeente van Christus. Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal). 10.15: Preek en Avondmaal. 7: Preek. Kruis leger. Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 8: Ver lossingssamenkomst. Donderdag 3: Verlos singssamenkomst. Baptiste Gemeente. Park- laan 34. 9.30: Student B. Posthumus van Utrecht. 5: dei'elfde. 8: Jeugdsamenkomst (geb. Salem). Stads-Evangelïsatic, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: A. de Weyer. Rot terdam. 6.30: Openluchtsamenkomst Kruis- weg-Parklaan. Woensdag geen dienst wegens verbouwing. Zuïderkapel, Zuiderstraat 15. 10: de heer J. Kits. Evangelist te Doorn. 5: Dhr. P. D. Bardelmeyer. Noordwijk a. Zee. 7.45: Jeugdbijeenkomst o.l.v. H. v, d. Brink. Opwekkingssamenkomsjen, Zuiderstr. 15, Donderdag 8: Ds. J. Visser, Amsterdam, met medew. Zangkoor. De Christengemeenschap, Jansstr. 83. 10: Zondagsdienst voor kinderen. 10.30: Mensenwijaingsdienst. Bijbellezing, Jansstr. 85. Vrijdag 8: A. Ramaker. Gem. Gods. Jansstr 85, zaal 5. 10: Samenkomst. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. Donderdag 7.45: Dienst. O. R. G. Centrum. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Geref. Gemeente onder 't Kruis. Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink van Rotterdam. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Jansstr. 85. 10: Samenkomst (broodbreken). Gem. des Hceren, Lange Molenstr. 22. 10 en 6.30: Samenkomst.Pinkstcrevangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. Zaterdag 8: Openluchtsa- menkomst Parklaan hk Kruisweg Zuidzijde. Zondag 9.45: Samenkomst. 7 u.: Volle Evan gelieprediking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Ver lossingssamenkomst. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cor- nelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5.00: kerk dienst. Christian Science, Jansstr. 74: 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Hersteld Apost. Zendingkcrk, Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen dinggemeente. Jacobijncstr. 15. 10 en 5: Gods dienstoef. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. L. Vroegindewei (P.drechti. Soefibeweging Haarlem. Tot na der aankondiging geen dienst. Leger des Heils, Schagchelstr 26. O.l.v. Maj. Korts. 10: Heiligingsdienst. 7: Openlucht meeting Ged. Oudegr. 8: Verlossingssamen komst. Donderdag 8: Heiligingsdienst. Broe dergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Li turg. Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. H. Av. 7: Dr. M. v. d. Voet. Immanuelkerk. 10: Ds P. J. Mackaay van Haarlem. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Berkenslr. 10. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, van Bilthoven. Geref. Kerk. Noord-Schoter- kerk. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. H. W. Wierda, van Loosduinen. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstr. 4. 10: Heiligings samenkomst. 7: Openluchtsamenk. (Soenda- plein). 8: Verlossingssamenkomst. 5: Kinder- amenkomst Zaanenbosch. Donderdag 8: Hei ligingssamenkomst. Alle dienst o.l.v. luite nants de Klark en v. d. Hoek. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel N. Vredenhof. 10.30: Ds. v. Nieuwenhuijzen (H. Avondmaal Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bartlema. Ger. Kerk. Aula Chr. Lyceum 9: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg. Koedïefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Dondorp. Camplaan. 10: Ds. A. Dondorp, 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.3Ó en 4.30: Ds. M. Vrieze. Ned. Prot. Bond, Postlaan 6. Mevr. dr. A. MankesZernïke N.P.B.. Rotterdam. Doopsgezinde Kring. Ge bouw v. d. Volksbond, Heemst. Dreef. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. BLOEMENDAAL. Ncd. Hervormde Kerk. 9: Ds. G. W. van Dcth. Bed. H. Av. 10.30: Ds. G. W. van Deth, Bed. H. Av. Jeugdkapel „Maranatha", Donkerelaan. 9: 12 j. e. o. Zondagsschool, „Jeugdhuis", Donkerelaan, 11.45: 5 j. e.o Geref. Kerk. 9. 10,30 en 3,30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan. 10,30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg. 10.30: Ds A van Biemen. Hv.. Bentveld. 6VERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. H. Meijer van Baarn. AERDENHOUT. Ncd. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring. Eikenlaan 10.30: Mevr. Ds. Went, Remonstr. pred. te Bloemendaal. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. E. Saraber, Zandvoort. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9: Ds. G. H. v. d. Woord 10.30: Ds. G H. v. d Woord. II. Doop. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. S. M. Aertsen, Amsterdam-West. „De Toorts". 10: Ds. G. J. Waardenburg. Haarlem. „Dc Kapel", 5: Ds. D. C. van Wijngaarden, IJmuiden. ADVERTENTIE Exclusieve Coiffures - Verven - Kleur- spoelingen in prachtige natuurlijke tinten. H. WAKKER ex chef-kapper Stoomvaart Mij. Nederland GED. OUDE GRACHT 98 - TELEF. 20837 Regen heeft Zandvoort niet ontmoedigd Het donkere, regenachtige weer, dat Zandvoort met Pasen, Hemelvaartsdag, Pinksteren en gedurende het grootste deel van Mei en Juni veel badgasten onthield en nog steeds voortduurt, heeft de bewo ners van de badplaats nog niet kunnen ont moedigen. De middenstanders, wier nering van het tourisme afhankelijk is. hebben al hun hoop gericht op het „hoogseizoen" dat half Juli begint en eind August.us eindigt. Het minder gelukkige voorseizoen is namelijk geenszins „een slecht voorteken" te noemen. Integendeel, ondanks het slechte weer heeft de trek naar de badplaats zich hard nekkig gehandhaafd, ook al was die minder groot. En wanneer dit onder donkere luch ten door blijft gaan, hoe zal het dan wel niet zijn bij stralend weer? De enkele zonnige dagen hebben het be wezen: stromen badgasten, bij duizend tallen trokken ze naar het Zandvoortse strand. Daardoor zal hun totale aantal bij voorbeeld over de maand Juni wellicht niet eens door dat van voorgaande jaren over troffen worden. Vele bedrijven konden ook bij slecht weer nog vrij goede omzetten boeken. De strandpachters zijn echter nog niet tevreden, want veel uitgesproken „strand weer" hebben ze nog niet beleefd. Ook zij hebben echter de moed geenszins op gegeven en vertrouwen dat het „hoog seizoen" beter aan hun verwachtingen zal beantwoorden. Santpoort „Santpoort" verschaakt een punt Het vermoeden aat de strijd van de schaak club „Santpoort" tegen „De Pion" in Castri- cum zwaar zou worden, is bewaarheid. „Santpoort" was enigszins verzwakt door dat enkele goede krachten verstek lieten gaan en „De Pion" heeft uitstekend partij gegeven. 1-Iet resultaat was een 6li6'i ge lijk spel. H.O.S.C. heeft alle vier wedstrijden gewonnen, zodat „Santpoort" nu een punt achter staat. In feite verandert het resultaat tegen „De Pion" niets aan het feit dat „Sant poort" nu van H.O.S.C. winnen moet om kampioen van Mid-Kennemerland te worden. Alleen heeft H.O.S.C. aan een gelijk spel genoeg om kampioen te zijn. Deze wedstrijd wordt Dinsdag II Juli in het Badhuis aan de Wüstelaan gespeeld. „De Pion"„Santpoort": W. BennesW. Schuurman 01 Wern. Uhl—Pels 0—1 P. J. BosBrugman 10 De SmalenNas 01 Walt. Uhl—Elfferich1—0 BouwenBilder 01 RavenzwaayPardoenL-'.i Van HeeckVosman 10 TiemstraHaanappel 10 Dr, de JonghHoman10 KeetbaasOosterling 01 ZwartVan Zeggeren 01 MenkeVan Dongen 10 Ladderwedstrijden: De GrootPels 01, PelsDe Groot 10, WennisLeysma 01. LeysmaWennis 01. GESLAAGDEN De Adolf van Nassauschool te Santpoort had dit jaar zeventien candidaatjcs voor de Middelbare school. Zestien van hen legden met goed gevolg het toelatingsexamen af en wel: Voor de R.H.B.S. te Velsen: Fred. Blanke- steyn. Engel de Boer, Piet Dekker, Frie- drich Götte, Gerrit van Kootén, Tom Kruis man, Jac. Otto, Laurens Veen, Rob de Vries en Rudi van Vliet. Voor het Gymnasium te Velsen: Jan Wil lem Enschedé. Voor het Gymnasium te Haarlem: Lidy Zijlman. Voor het Lorentz Lyceum te Haarlem: Vera Badings en Lidy Zijlman. Voor het Kennemer Lyceum te Bloemen daal: Harrv Gerbracht en Gerrit Schipper. Voor de Meisjes H.B.S. te Haarlem: Ditteke Wessels. STUDENTEN VERSLOEGEN WINKELIERS Donderdagavond heeft een voetbalwed strijd plaats gehad tussen het winkeliers elftal „De Santnaes" en het team van de missie uit Driehuis. Hoewel het er bij de aanvang op leek, dat de zege voor de hazen was weggelegd, keerden na de rust de kansen. De rust ging met 30 voor de winkeliers in, maar na de thee kwamen de studenten los. Aangemoedigd door hun supporters ondernamen zij felle aanvallen op het doel van. de Santhaesen en de studenten wisten de winkeliers volkomen te overrompelen, zodat zij hun een verpletterende nederlaag bezorgden. Het eindresultaat was 73 voor de Driehuizers. De heer L. C. Biegel te Heemstede is ge- or het candidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen aan de Gemeen telijke Universiteit van Amsterdam. Voor het candidaatsexamen rechten slaagden mej. M. C. Coenradi te Bloemendaal en de heren J. Hakkelman en H. F. van der Haak te Haarlem. Het programma der orgelbespeling in de Grote Kerk op Dinsdag 11 Juli van 8 tot 9 uur, door George Robert luidt: 1. Chroma tische Fantasie in d. J. P. Sweelinck; 2. Preludium en Fuga in g, D. Buxtehude; 3. Allein Gott in der Höh' sei ehr, a 2 Clav. e Pedale; a. Canto Fermo in Soprano: b. Canto Fermo in Tenore; c. Trio (uit 18 - Leipziger - Koralen). J. S. Bach: 4. Eerste Sonate, F. Mendelssohn Bartholdy. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 9 Juli waargenomen door: dr. A. J. van Ravensvaay. Zandvoortselaan 70. tel. 27913 en dr. W. v. d. Linde. Heemstecdse Dreef 253, telef. 16850. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok v. Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 17661. Geopende apotheek: Ileemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apo- theek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Bloemendaal MEISJESSCHOOL T KOPJE. Voor het eindexamen H.B.S.-B van de Middelbare Meisjesschool ,.'t Kopje" slaagden de dames: W. Domhoff, C. Hondius, K. Moer beek. SCHEEPVAART Alblasserdijk. 6 te Antwerpen van Londen. Alcyone, 6 pass. W. van eiland Palma. Amsteldiep. 5 pass. Aden. Arendsdijk, 6 van Recife n. Rio de Janeiro. Atlantis (rnet burgers). 6 dwars Lissabon. Aalsdijk. 0 te Boston. Amstelkerk, 7 v. Dakar n. Plymouth. Ariadne, 6 v. Triooli n. Piraeus Algorab. 6 140 m. O.NO. Alkaid. 6 125 m. N.W. Burllngs. Alphera, 6 1150 m. Z.O. Bermude. Antonia (t). 6 v. Pladju n. Saigo. Aardijk, 7 v. New Orleans n. Mobile. Akkrumdijk, 7 400 m. O. New York. Averdijk. G 315 m. O. Bermuda. Ardea, 7 te R'dam n. Algiers. Atlas, 6 v. Catania n. Miïazzo. Abbedijk, 7 v. Victoria Bahia. Alhena, 7 te Antwerpen. Aletta (t). 3 te Telokanson v. Port Swettenham Annenkerk, 7 te R'dam v. Sydney. Adm.da it), 2 van Piadju n. Soerabaja. Agatha it). 2 van Makassar n Piadju. Bennekom. 6. pass. Sombrero eiland. Bali. 6 120 in. O. Malta. Band.iermasin, 5 op weg v. Singkawang naar Djakarta. Baud. 5 v. Djakarta n. Singapore. Bloemfontein. 6 435 m. O.t.N. St. Helena. Bonaire, 6 775 m. O.NO. Barbados. Bontekoe, 6 v. Makassar n. Menado. Breda, 6 v. Bremen te Antwerpen. Baarn, 7 v. San Antonio n. Antofagasta. Bacchus, 7 v. Puerto Cabello n. Trinidad. Boskoop, 7 n. Maracaibo. Bantam. 8 te Djakarta. Blommersdijk. 7 v. R'dam n. New York. Borneo. 7 te Antwerpen v. A'dam. Blitar. 8 pass. Malta. Cistula (t), 6 pass. Muscat. Cleodora (t), 6 pass. Sabang. Ceram, 7 te Genua. Cainphuys. 7 verw. Djakarta v. Singapore. Caltex Pernis (t), 6 pass. Wight. Caltex Utrecht (t), 7 verw. Gibraltar. Caltex The Hague (t). 7 20 m. ZW. Wight. Celebes, 8 te Banjoewangi v. Makassar. Ceronia (t), 5 te Curasao. Cbama (t). 2 van Min. Delft. 6 320 m. W.NW. Flores. Diemerdijk. 6 535 m, O. Kp. Race. Daje Boehmer. 6 v. Genua n. Napels. Draco. 6 te Bilbao n. Bordeaux. Ena (t), 4 350 m. Z.Z.O. Socotra. Erinna (t), 4 dwars Medan. Edam. 5 te Philadelphia. Esso Den Haag (t). 6 te Aruba v. Vado. Etrema (t), 7 te Curagao. Eemland, 6 90 m. N.W. Burlings. Elmlna, G te Antwerpen v.- Amsterdam, Esso Amsterdam (t), 6 140 m. N.t.W. Flores. Eendracht, 7 te R'dam v. Hamburg. Gooiland. 6 v. Las Palmas. Groote Beer, 6 te Port Said. Gavoet. 7 v. Aden n. Suez. General C. C. Ballou. 7 v. R'dam n. Bremers- haven. Gyrotama (t). 7 te A'dam, daarna Curagao. Gadila (t). verm. 9 van Curagao. Gemma (t), 7 v. R'dam n. Jarrow. Haariem, 6 v. Hamburg n. Bremen. Hydra, 6 te San de Cuba v. St. Marc. Heelsum, 6 600 m. W. Ouessant. Heemskerk. 7 verw. Dar es Salaam. Ittersum, 6 110 m. W.NW. Bermuda. Iris. 6 v. Alicante n. Malaga. Indrnpoera, 7 van Djakarta. Joost v. d. Vondel, 6 pass. Karmo. Khpfonteir., 6 pass. Kaap Verde. Karsik. 6 rede Cheribon v. Suez. Kota Agoeng, G nog te Makassar. Lcuvekerk, 6 van Rastanura n. Aden. Lieve Vrouwckerk, 6 v. Basrah. Linge, 7 ten Noorden Borkum. Langkoeas, 6 150 m. O.t.N. Flores. Leerdam, 6 450 m. W. Scilly. Lindekerk, 7 verw. te Koeweit.. Loppersum, 6 150 m. Z.Z.W. Ouessant. Laagkerk, 6 v. Abadah n. Linga. Leeisum, 7 te Savona v. R'dam. Lemsterkerk, 7 te Hamburg. Lissekerk, 8 te Port Said. Lucita (t). 7 te Heysham. daarna Falmouth. Malvma (t), 6 v. Yokohama n. Miri. Mcrwede. 6 pass. Scilly. Myonia (t>, 6 pass. Kaap St. Vincent. Meerkerk, 7 te Hamburg. Meliskerk, 6 te Genua. Marisa. 6 v. Miri n. Piadju. Mentor, 6 te R'dam n. A'dam. Madoera. 6 v. Melbourne n. Soerabaja. Mirza (t), 7 te Singapore v. Miri. Modjokerto, 7 v. Aden. Murena, 7 v. Singapore. Mijdrecht (t). 8 verw. te Stockholm. Mncuba (t). 8 verw. Melbourne. Malea (t), 3 te Sydney van Miri. Marpessa (t), 10 verw. Kaapstad. Nelly (met troepen). 5 p. Mentawie eil. Nestor, 6 pass. Scilly. Noordwijk. 6 pass. Scilly. N'esor, 6 Gibraltar gepass. Niobc. 7 Holtenau gepass. n. Helsingfors. Nieuw Amsterdam. 7 te R'dam v. New York. Opliir, 7 v. Belawan te Singapore. Olysseus. 6 V. Gibraltar n. A'dam. Poelau Laut, 6 van Genua n. Port Said. Prins Willem V, pass. 6 Scilly. Papendrecht (t), 7 v. Isle of Grain n. Pt. Gardon Perna (t), 12 te Turku verw. Rijn. 6 v. Uleaborg n. Delfzijl. Rijnkerk, 6 pass. Keywest. Roelf, 6 v. Steetin n. A'dam. Riouw. 7 te Semarang. Roepat. 7 v. Tj. Pandan n. Tj. Priok. Reynolds. 7 van Suez. Rotula (t). 10 Vatia Point. Stad Breda, 7 te Mombasa van Rotterdam. Sloierdijk, 7 te Halifax. Stad Alkmaar. 7 pass. Ouessant. Stad Arnhem, 7 pass. Kp. Palos. Saparoe, 7 te Lome verw. v. Takoradi. Snroena (t), 5 te Piadju. Stanvac Benakat, 6 te Tandjong Uban. Stanvac Talang Akar (t), 6 te Tj. Uban van Belawan. Swartchondt. 6 te Gorontoalo. Schie, 7 te Gampa. Stentor. 6 te Alexandrië n. Famagusta. Soestdijk. 7 v. Soerabaja n. Semarang. Streefkerk. 3 te Bombay v. Madras. Sumatra, 7 te Southampton v. A'dam. Ternate, 7 te Koewait. Tjimenteng. G v. Djakarta/Bin tang en Japan. Tjisadane, 7 te Mauritius v. Singapore. Tamo. 7 verw. Montevideo. Tankhaven II (t). 6 v. Tclokansong n. Sung- eigerong. Tiba, 6 140 m. ZW. eil. Palmas. Tosari, 6 v. Aden. Tabinta, 8 te Menado v. Djakarta. Taria (t), 4 v. Singapore n. Kaapstad. Trompenburgh. 7 te R'dam v. Hamburg. Tibia. 9 verw. Curagao v. Goodhope. Valerius. 6 v. Port Said n. Amsterdam. Vivita. 6 te Antwerp en. Vrij burgh. 5 v. Casablanca. Van Riebeeck, 7 te Soerabaja. Waterman, pass. 6 Guardafui. Waibelong, 7 te Singapore. Waikelo, 6 v. Makassar n. Menado. Wniwerong, G op rede Ampenan. Weltevreden, 7 v. Aden n. Belawan. Willemstad. 8 te Laguaira. Woensdreeht (t). 7 pass. Algiers. Zuiderkruis. 6 v. Djakarta n. Poeloesamboe. TH. L. JANSMA v/h chef afd. Koeltechniek firma P. J. F. van Oeffel Telefoon 16287 Linschotenstraat 2 Haarlem Gelieve geen geld en goede ren af te geven aan mevr. P. W. G. A AF JE S DE NIJS daar door mij niets wordt betaald. KI. Aafjes. Gevraagd zo spoedig mogel. in de huishouding, voor tij delijk, extern. Brieven onder Brieven onder no. 5881. Wij kopen meubelen, naai machines, kristal, porcelein, enz. enz. Pirexol met D.D.T. 65 ct. moltengas p. ons 25 ct„ naph- taline p. ons 10 ct., pond 40 ct., speksteenpoeder p. ons 10 ct., likdoorntinctuur 45 ct., voetbadzout 45 ct., zonne- brandcrême 45 ct„ vaseline 25 ct„ brillantine 29 ct, klit- wortel brandewijn tegen roos cn haaruitval 1/10 liter 70 ct. LANGE VEERSTRAAT 20 Aangeboden 4 o. d. kap, in goede staat, met papieren. Prijs f 1500. Garage Van Wijk, Overvcen telefoon 10503. Auto PONTIAC '38 te koop aangeb. Zeer mooie wagen m. nation, bew. en radio. Heemst. Dreef 29. Heemstede. Tel. 29495. Voor actief persoon te koop aangeboden HOENDERPARK in Haarlem. Koopprijs f3750. Volledig ingericht. Br. onder no. 5874. WONINGRUIL Aangeb.: Hoorn, vrij huis, kamer en s„ 3 sl.k., zolder. Gevr. zelfde woonruimte in Haarlem. Br. J. J. van Brus sel, Vcenenlaan 80, Hoorn. Te koop aangeboden Remington Schrijfmachine Mr. Gerlingsstraat 10 rood, Telefoon 24439., Te koop gevraagd met garage Heemstede, Aerdenhout of Bloemendaal door particu lier. Brieven no. 5882. Te koop aangeboden op drukste stand in Haar lem. Br. no. 2028 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstr. 32 Woningruil Aangeboden te Wageningen huis. 6 kamers, keuken en badk. Gevr.: randgem. Haar lem huis. Br. no. 5877 a.d. bl. VERHUIZEN? DRAAGT HET OP AAN EEN VERTROUWD ADRES OOK VOOR AL UW MEUBELTRANSPORTEN KLEIN OF GROOT REGENJASSEN Na zonneschijn komt weer regen. Pracht modellen regenjassen voor Dames en Heren, f2.50 per week bij VAN VEEN, Zijlweg 26-28 te Haarlem. van het leven is voor de meesten onzer: zichzelf te zijn. Voor bijna allen is dit doel slechts te bereiken in het gelukkige huwelijk. Als U onze brochure over verant woorde huwelijksbemidde ling even aanvraagt zenden wij U deze gaarne kosteloos toe in blanco enveloppe. „MENTOR" BEMIDDELINGSKANTOREN DEN HAAG: Pomonalaan 80 telefoon 393848. AMSTERDAM-Z.: Beetho- venstraat 1011. Twee ervaren onderwijze ressen willen begin Septem ber EERSTE KLASJE L. O. beginnen voor kinderen, die 1 September nog niet naai school mogen, maar vóór 1 Jan. 1951 zes jaar worden. Tevens gelegenheid tot bij werken van gerepatrieerde kinderen. Brieven no. 5872. Te koop Heidewachtel, met stam boom, 8 maanden oud. Zand- voorter Allée 25 Heemstede. Tel. 27700. van particulier ter overname aangeboden, kleur maroon, prima onderhouden, 14.000 km gelopen. Te bevr. Van Tetsstraat 10, Hillegom, tele foon 5042. Te koop een dubb. lucht. Dafond, is in prima staat, f 1500. C. Blok ker, Venneperweg 462, Nw- Vennep, tel. K2520 - 5974. afd. Haarlem Vanaf 10 Juli 1950 Schoonheidsspecialiste 1ste Emmastr. 18. Tel. 21826 bij de Emmabrug. Algch. gelaatsverzorging, el. ontharing, manicure-pedicure Speciale behandeling v. d. hoofdhuid bij haarklachten. VELLEMAN KOOPTl alle soorten goede meubelen gehele inboedels, zolderop ruimingen, Perz. tapijten, kristal, naai- en schrijfma chines, kantoormeubelen etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637. ZIJLSTR. 62. Overal te ontbiedenl maakt bekend dat hij met ingang van 14 Juli iedere Vrijdag van 812 u. v.m. zitting houdt in een der zalen van Hotel Café Rest. Van Aken, Baan no. 1, hoek Plein. Gratis consult Beleefd aanbevelend: M. J. VAN ROOYEN - EEN (Dr.) HAARLEMSE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL **VOORHELMSTRAAT 25 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN, voor de cursus, die per 1 September aanvangt. 1. Opleiding Lerares Naaldvakken (akte Na); eis van toe lating U.L.O.-diploma of 3 jaar middelbaar onderwijs. 2. Opleiding Lerares Kunstnaaldwerk (akte N.S.); eis van toelating U.L.O.-diploma of 3 jaar Middelbaar Onderwijs. 3. Opleiding Akte Nuttige en Vrouwelijke handwerken; (akte K en U). 4. Huishoudelijke Vormingsklas (1 jaar); eis van toelating U.L.O.-diploma of 3 jaar Middelbaar Onderwijs. 5. Huishoudkundige voor Inrichtingen. 6. Kinderverzorgsler; (leidster in Koloniehuizen). 7. Opleiding „Hulp in de Huishouding"; eis van toelating 2 jaar Middelbaar Onderwijs, of U.L.O. 8. Opleiding Costuumnaaistcr. 9. Primaire Opleiding; (voor leerlingen, die 6 klassen lagere school doorlopen hebben). 10. Avondopleiding Kinderjuffrouw. 11- Diverse middag- en avondcursussen in koken, naaien, fraaie handwerken, enz. Inlichtingen en gelegenheid tot inschrijving op de spreeek- uren aan de school: Maandag 11—12 uur. Dinsdag 2*303.30 uur, Woensdag 78 uur. Prospectus op aanvraag, tel. 12129. J. C. VAN DER KUY, Directrice Vereniging „VOORUIT" Hoofddorp op Donderdag 13 Juli 1950, voorm. 10.30 u. te HOOFD DORP, op het Gemeentelijk Sportterrein en JACHTRIT achter de Meute der Vcluwe Hunt. Prijzen der plaatsen: Overd. tribune en paddock f 4.75; Open tribune f 3.75; Staanplaatsen f 2.—; Staanplaatsen voor kinderen f 1. Kaarten verkrijgbaar in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp, alsmede door toezending per postwissel of overmaking per postgiro no. 177034 t.n.v. de penning meester R. W. Frese. Wagnerkade 41, Heemstede. Dit Corso belooft weer een groot succes te worden. Vele deelnemers schreven reeds in. Het Corso wordt gehouden op Zaterdag 22 Juli a.s. Aanvang 2.30 uur. U kunt deelnemen In de volgende groepen: a. personenauto's e. rijtuigen b' S°entnaUll>'S me' ie" poepen rijtuigen c. bestelauto's rijwielen en carriers d. vrachtauto's h. attractieve voertuigen Vergadering van deelnemers en belangstellenden wordt gehouden in Restaurant Brinkmann, Grote Markt te Haarlem op Donderdag 13 Juli a.s., aanvang 8 uur. Adressen voor inschrijvingen: „Stichting Haarlems Bloei" p/a Stadhuis (ingang Zijlstr.) J. A. Dorresteijn, Klevérlaan 9, Haarlem. Afwikkeling geldsanering Houders van Rijkspostspaarbankboekjes waarop een geblokkeerd tegoed of een tegoed op Optierekening voorkomt, kunnen zich met be trekking tot de afwikkeling van deze saldi tot onze kantoren wenden. Als definitieve datum voor af wikkeling van geblokkeerd tegoed is vastgesteld: 21 October 1950; van tegoed op Optierekening: 18 November 1950 AMSTERDAMBCHE BANK - INCASSO-BANK I Grote Houtstraat 95 Kruisweg 59 j HAARLEM Tijdens de oorlog is men er dikwijls in geslaagd surrogaten samen te stellen, die het natuurproduct benaderden. Toch als men deze enige tijd gebruikt had zei men al spoedig „het is niet het echte". Met melkbrood is dat anders, als men de heerlijke aroma van melkboord ruikt die de roomboter er aan geeft en men proeft de smakelijke croquante korst van de melksuiker, zegt men direct: „Dat is toch weer het echte"!!!! Verm^at's Best Melkbrood smaakt heerlijk en kost slechts 40 ct. per groot brood. Moderne Bakkerijen Paul Krugerkade 51 Telef. 11496 Mr. Cornelisstr. 28 Telef. 15926 NIEUWBOUW BLOEMENDAAL Bouw van 4 Herenhuizen op goede stand te Over- veen. Zeer comf. met centr. verw., parketvloeren Hoekh. met gar. f 27.000.—, ben. kap f 13.000.— Middenh. f 25.000.—, ben. kap. f 12.000.— Inlichtingen bij: J. H. STOEL, makelaar, Bloemen- daalseweg 167 te Bloemendaal, tel. 22089 cn DE RIDDER STRIJBIS, makelaars. Zandvoorter Allee 1 te Heemstede, tel. 26179, 's av. 27004.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8