simm Ondernemers klagen steen en been Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Bloemenfeestweek Muzikale show Roemers RIJWIELEN Nagelaten verzameling humoristische pennevruchten van professor Huizmga Het Concertgebouw als timmerwinkel BRIL STUK? Vrijdag 14 Juli 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Haarlem is geen taxi-stad" Radicale saneringsmaatregelen voorgesteld Het is misère in het Haarlemse taxibe drijf. In alle toonaarden kan men dat ver nemen. Of men nu met grote onderne mers spreekt, firma's die tot voor kort nog met tien. twintig wagens op straat waren, of met de „eigen-rijders", mensen die het van de opbrengst van de enige auto waar over zij beschikken moeten hebben, het is overal hetzelfde commentaar: „Haarlem is geen taxi-stad. Er zijn veel te veel wagens in omloop. Het bedrijf verkeert eigenlijk in staat van ontbinding". Wij hoorden van een ondernemer, die op korte termijn maar liefst tien chauf feurs heeft ontslagen en zijn wagenpark drastisch halveerde om zich vervolgens vooral op de verhuur van auto's zonder chauffeur toe te leggen. De op het Stationsplein gestationneerde wagens maken gemiddeld slechts zes, zeven ritten van, eveneens gemiddeld, een daal der, twee gulden per dag. Een chauffeur bij een bedrijf, dat zich uitsluitend bezig hield met de verhuur van garage-auto's (dus geen „blokbandjes") vertelde: „Ik kwam gisterenavond om zes uur in dienst tot één uur 's nachts. In die tijd maakte ik twee ritjes, één om acht uur, het tweede om eli uur. Beide keren was ik tien minuten later weer terug. In die zeven uur bracht ik voor de baas drie gulden vijftig mee en voor mezelf twee kwartjes fooi''. Geen wonder dat er be drijven zijn die iedere week honderden guldens op de taxi-exploitatie toeleggen. De oorzaken van deze malaise? Haarlem is nu een keer veel minder „taxi-stad" dan Amsterdam, Rotterdam, Den Haag of Utrecht. De afstanden zijn er niet groot en worden vrijwel geheel door buslijnen be streken. Objecten die regelmatig voor aan voer van taxi-passaigiers zorg dragen, zoals een zee- of luchthaven, een belangrijk ver maakscentrum of grote financiële instel lingen zijn er niet. Het blijft bij een enkele treinreiziger die een koffer moet meezeulen of een patiënt die naar een ziekenhuis moet worden gebracht. In 1946 en 1947 was dat nog anders, toen waren de mensen vlotter met het geld en lieten zij zich door het uitnodigend gebaar van de chauffeur „Taxi, mevrouw?" spoe dig inpalmen. Dat waren ook de dagen, dat de chauffeurs op de „blokbandjes" ondanks hun lager vast loon meer geld thuis brach ten dan hun collega's die in de garages op een telefoontje moesten wachten. Tegen woordig is die verhouding omgekeerd en speciaal de standplaats aan het Stations plein levert de grotere bedrijven, die met veel vaste lasten hebben te maken, verlies en de „eigen-rijders" maar een schamele boterham op. Vandaar dat van enkele exploitanten 't ver zoek is uitgegaan tot vermindering van de door B. en W. uitgegeven standplaats-ver gunningen op het Stationsplein. Op het. ogenblik staan daar achttien taxi's, dat wil zeggen twaalf voor de uitgang en zes aan de achterzijde. Sommige ondernemers zijn van oordeel, dat het aantal vergunningen zeker gehal veerd kan worden, hetgeen tot resultaat zal hebben, dat één wagen geen tien, doch twintig gulden per dag zal opleveren. Wie moeten sneuvelen? De grote vraag is natuurlijk: wie moeten er sneuvelen? Kleine ondernemers zullen wellicht niet bereid zijn van hun enige concessie of van een op twee vergunningen afstand te doen. De voorstanders van een radicale sane ring hebben speciaal het oog op die bedrij ven, waarvan de eigenaar naast zijn taxi- onderneming ook nog andere werkzaamhe den uitoefent, bijvoorbeeld een melkzaak of een herstelinrichting. Doch het is de vraag of op het Stations plein dergelijke voorbeelden te vinden zijn: de negen standplaatshouders kunnen allen bogen op een staat van dienst van tien tot vijftien jaar. De „zwakke broeders" zijn in de loop van de tijd verdwenen, hetgeen de volgende statistiek duidelijk maakt: In Mei 1940 waren er 45 ondernemers met in totaal 116 huur-auto's. Toen in Oc tober 1946 voor het eerst na de bevrijding weer vergunningen werden verleend, ble ken er nog 30 ondernemers met 89 wagens over te zijn. Thans is het aantal exploitan ten tot 19 gedaald. Het aantal wagens steeg tot 93. Onder de „eigen-rijders" werd een eco nomische slachting aangericht: van de vijf tien in 1946 zijn er nu nog maar zeven over. De grote vraag is natuurlijk ook: Wat moet er met de overbodig geworden chauf feurs gebeuren? Volgens de voorstanders van de sanering zouden deze verdeeld moeten worden over ADVERTENTIE Wij ruimen enkele artikelen op tegen bijzonder lage prijzen Kinderledikantjes 23.95 Baddoeken 1.39 Badstof 150 br. per M. 5.99 Washandjes 0.29 Gummibroekjes 0,65 Knotten wol div. kleuren 1.95 Matrozenpakjes 7.95 Luiers 0.98 VOOR DE BABY ANEGANG 46 Burgerlijke stand van Haarlem 13 Juli 1950 GEHUWD: 13 Juli: A. M. Blei en J M. Zieren. G. J. van Dijck en L. G. Koedijker BEVALLEN van een zoon: 12 Juli: M. J J. SchullzHoutzager. L. EelmanRidley. W. L. G. Offerman—Sing. F. Kugel—Hoekstra. C. Outhuis—Wijnands, H, C. B. Koppen—Jan sen. BEVALLEN van een dochter: 10 Juli: D R. van der PloegSmits. 11 Juli: J. C. MeijerDe Heer. 12 Juli: M. A. P. Rosen- hartVan Roode, 2 d. J. WoortmanVan Os 13 Juli: J. A. M. van DiedenVlegels, G. MolenbroekScharpff. C. A. van Merken- steinLaarhoven. OVERLEDEN: 12 Juli: K. Botter, 67 j., Middenweg. G. BurghoutKamphuis, 53 j., Bantamstraat. P. Severijnse, 4 d., Oranje straat. T- Hagtingius, 80 j., Schoterbos straat. A. C. CraandijkSchuil, 77 j., Haze- paterslaan. J. Menks—Beers, 53 j., Diepen- brockstraat. die bedrijven, waar niet alle auto's, waar voor een vergunning is afgegeven, „be mand" zijn. Dat zijn bijvoorbeeld onder nemers die een paar wagens in reserve hou den voor trouwpartijen en dergelijke en voor zo'n gelegenheid een werkloze chauf feur huren. Niemand kan deze bedrijven evenwel dwingen vast personeel in dienst te nemen, te meer niet daar de bedrijfs resultaten een toeneming der vaste kostep niet zouden gedogen. Daarbij komt nog, dat de inkomsten der chauffeurs sterk gedaald zijn. Zij halen de 45 gulden per week nauwelijks en in vele gevallen zelfs helemaal niet. Vandaar dat de meesten ook allerlei bijbaantjes hebben geëntameerd: zij repareren horloges of schoenen of gaan ergens behangen of schil deren. Tenslotte is eraan gedacht de tarieven te verhogen, doch men vreest dat dit paar- demiddel erger dan de kwaal zal blijken en de weinige overgebleven taxiklanten zal verjagen. De saneringsvoorstellen van enkele on dernemers worden op het ogenblik door de burgemeester, die grote belangstelling heeft voor deze zaak, bestudeerd. ADVERTENTIE AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Tegen het mishandelen van dieren In het jaarverslag van de Vereniging tegen het mishandelen van dieren te Haarlem wordt vermeld, dat het ledental steeg van 1579 tot 1780. Het werk van de inspecteur der vereniging de heer W. C. Serné werd op krachtige en vakkundige wijze gesteund door de heer M. Drenth, brigadier der ge meentepolitie, die speciaal werd aangewezen voor het toezicht op de vee-transporten, de dierenmarkten, de navolging van het oog kleppenverbod enz. Vele klachten werden in onderzoek genomen. In Heemstede werd het gebruikelijke ïn- spectïewerk, speciaal ook in hel Woonwa genkamp, door de inspecteur der vereniging voor deze gemeente, de heer A. Ytsma, ver richt. Het asyl der vereniging staat steeds in het middelpunt der belangstelling. Personeelsuitbreiding was noodzakelijk, evenals enige materiële uitbreiding en ver betering. Gedurende 1949 werden opgenomen 700 zwervers, 980 dieren bezorgde de vereniging een goed tehuis. Op verzoek van eigenaren en wegens ziekte, ernstige aanrijding enz. moesten 1850 dieren worden afgemaakt; 80 zwervend aangetroffen dieren konden aan de eigenaar teruggegeven worden. De Polikliniek voor Minvermogenden, welke op Maandag. Woensdag en Vrijdag avond wordt gehouden, verheugt zich thans in een stijgend aantal bezoekers. Met het propagandatentje op de Grote Mai-kt had de vereniging op Dierendag bij jong en oud veel succes en de verspreiding van een grote hoeveelheid propagandamate riaal geschiedde op de gebruikelijke wijze. Het was een teleurstelling, op het verzoek aan B. en W. van Haarlem tot het houden van een straatcollecte in verband met Die rendag een afwijzend antwoord te ontvan gen met als motivering de vele aanvragen voor collectes. Teneinde toch de staat der financiën te verbeteren, werd een drie daagse bazar gehouden. Het batig saldo was 3000,—. ADVERTENTIE 7TTTTTTTTHT7TTTT77TTTTTTTTT 'Iedere middag van 2 tot 5 uur onder leiding van Dave Swaab, aan de vleugel Johnny Burger. Hun gevarieerd repertoire zal een bezoek aan ons magazijn nog aantrekkelijker maken. Ga ook in de bloemenfeest week naar KRUISSTRAAT 35 t aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa£ Boulevardverbinding in de Zandvoortse raad Naar wij vernemen zal de Zandvoortse raad in zijn volgende vergadering, die op 25 Juli zal worden gehouden, een voorstel van Burgemeester en Wethouders behan delen tot het maken van een definitieve verbinding tussen de Noord- en de Zuid- boulevard. Indien de raad dit voorstel aanvaardt, zal in September reeds met de werkzaam heden, die tevens het ophogen van de Strandweg, het maken van een rotonde aan de kop van de Kerkstraat en het aanleggen van een tweede rijbaan langs de Burge meester Engelbertstraat zullen omvatten, worden begonnen. Men-hoopt voor het volgende zomersei zoen met het werk klaar te zijn. Dronken automobilist gegrepen Gisteravond hielden twee agenten op de Delftlaan een personen-auto aan, waarvan de bestuurder blijkbaar in zalige onwe tendheid verkeerde dat de band van zijn rechtervoorwiel mankeerde. Deze onwe tendheid was blijkbaar veroorzaakt door de vele blikken die hij in diepe glaasjes had geworpen en toen de agenten nog ontdek ten dat het rechtervoorspatbord lichtelijk gekreukeld was, togen zij op onderzoek uit. Zij vonden op de Verspronckweg een geparkeerde auto, die kennelijk een flinke duw had gekregen en naast die auto lag een wieldop van de eerstgenoemde wagen. Naderhand werd op de rotonde aan het begin van de Kleverlaan de mankerende buitenband gevonden. De 53-jarige bestuurder van de aanrij dende wagen kreeg een proces-verbaal en hij bracht de nacht door in het politie bureau. Bezigheid en Fantasie ADVERTENTIE RUDGE WHITWORTH - VESTING Toer en Sport GL AZESVI AKER BARENDSESTRAAT HOEK KAMPERSTR. TELEFOON 13797 Bonte verscheidenheid van liefhebberijen tot aantrekkelijk geheel gegroepeerd firma Cavaillé-Col niets meer te bespeuren valt. Intussen staat het woud er niet als een reclame voor het Staatsbosbeheer, maar wel voor de Nederlandse Toeristen Kam- peerclub, de Jeugdbond voor Natuurstudie, de Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging en de Vereniging tot behoud van na tuurmonumenten, welk kwartet de ge neugten van het zwerven en trekken in het vaderlandse landschap op overtuigende wijze uitbeelden. Natuurlijk is er in het Concertgebouw nog veel meer te zien voor de paar dub beltjes die als entrée worden geheven. Maar dat was gisteren nog zo in staat van worden, dat we er vast nog eens gaan kijken. EEN LADDER sulde weg en de man die erop stond viel met een harde klap lang uit op de grond. Gelukkig liep het on geluk goed af. zodat de opbouw van de ten toonstelling „Bezigheid en Fantasie", die vanavond in de Gemeentelijke Concertzaal door Haarlems burgemeester wordt ge opend, toch nog zonder wanftlank verliep. De dames van het Nederlandse Rode Kruis en van de Haarlemse Huishoud- en Industrieschool waren het eerste klaar gekomen met de uitstalling van hun huis- vlij tcollectie en keken opgewekt naar het getimmer en gezaag om hen heen, waar van de heer Jonker, een der organisatoren van de expositie, optimistisch had be weerd, dat het over een paar uur gedaan moest zijn. De jongelui van de Haarlemse Mo delbouwclub lie ten al een loco motief met een sleep goederen wagens over een emplacement den- deren en naast hen zat een col- lega in een kar- tonnen cirkel, die j als startbaan voor j een rode eendek- j ker moet dienen, i Het is een „con- troliner", zo wordt ons uitgelegd, die van de grond af bestuurd kan worden en het is het eerste exem plaar in Neder land. Even verderop zijn de leden van de Hobby-club druk in de weer. Er komen ver- Zo idyllisch ziet het Concertgebouwpodium er een week lang uit. sterkers, pick-ups en gramofoonplaten aan te pas, voorbe reiding voor de oscillograaf, een geraffi neerd apparaat dat het geluid „zichtbaar" kan maken. Hun huurlieden van de overzijde de mensen van de Vereniging voor Handen arbeid werken met minder gecompli ceerde hulpmiddelen, doch leveren een niet minder indrukwekkend resultaat van hun handigheid af, getuige de collectie houtsnijwerk en klei-sculpturen. In de tuinzaal stonden de wippen en draaimolens voor de kleuters, wier ouders straks een kijkje op de tentoonstelling wil len nemen, reeds gereed. Langs de wan den staan tal van vermaningen tegen het alcoholgebruik opgesteld en in een imi tatie schoolklasje wordt door middel van blauwe en groene poppetjes aangegeven, dat 52 van de kinderen beneden veertien jaar de smaak van geestrijk vocht reeds beet heeft, een cijfer waarvan, zélfs indien men niet tot de principiële geheelonthou ders behoort, toch wel even schrikt. In een koffiekamer laten de knutselaars van de NZH zien, dat hun hart nog hele maal bij de tram is, getuige het feit, dat het railverkeer in allerlei vormen aan-, doch de bus totaal afwezig is. Er wordt door de NZH'ers ook druk ge- kunstschïlderd; we kunnen met de hand op ons hart verklaren, dat hun producten zeker geen debatten in gemeenteraad .of parlement zullen veroorzaken. Sommige inzenders blijken even bekwame chauffeurs als brave huisvaders te zijn, vandaar de talrijke poppenwoningen die men er aan treft. In de tuin moesten we nog over stapels graszoden en voorraden siertabalc, begonia's en afrikanen heenstappen. Desondanks werd ons. wel duidelijk, dat de inzendingen van de jonge tuinbouwers, van de volière houders en van de volkstuinders tezamen zeker niet de geringste trekpleister van „Bezigheid en Fantasie" zullen vormen. De natuur staat trouwens voor niets, als Hout en Plantsoenen zich ermee gaat be moeien. Ons werd verzekerd, dat vandaag de gisteren nog bloeiende komkommer- planten vandaag gewis een enorme vrucht zullen vertonen, welk natuurwonder slechts overtroffen wordt door het complete bos dat uit het podium, dat anders de strijkers en blazers van het Stedelijk Orkest draagt, is opgeschoten. De begroeiing is zelfs zo dicht, dat van het zilveren pijpwerk van de ADVERTENTIE Voor spoedwerk TEL. 16764 Opticien GIERSTRAAT 27 Ballet de Monte Carlo „Les Sylphides" hoofdnummer van programma in Bloemendaal Het voornaamste nummer van het pro gramma, dat door het -Grand Ballet du Marquis de Cuevas direct de Monte CarM op 16 Juli in Bloemendaals Openlucht theater zal worden uitgevoerd, is.de ro mantische suite „Les Sylphidesvan Michel Fokine op muziek van Chopin met Marjorie Tallchief en George Skïbme als eerste solisten. Bijzonder interessant belooft te worden een pas-de-quatre van Anlon Dolin op muziek van Cesare Pugni, gebaseerd op de befaamde lithografie van A. E. Chalon, voorstellende de vier grote sterren uit de negentiende eeuw: Marie Taglioni, Luclle Grahn, Cavlotta Grisi en Fanny Cernto, respectievelijk vertolkt door Rosella High- tower, Etherv Pagava, Helga Monson en Anna Cheselka. Het eerstgenoemde kwar tet danste destijds op dezelfde muziek een choreografie van Jules Perrot, welke door Anton Dolin is bewerkt. De eerste uitvoe ring van deze pas-de-quatre werd gegeven in Februari 1941 in New York. Rosella Hightower en André Eglevsky dansen het beroemde duet „Le cygne noir" uit „Het Zwanenmeer" van Tsjaikofski in de choreografie van Marius Petipa en het optreden wordt besloten met het divertis sement „De blauwe Donau" (op muziek van Johann Strauss) door Leonide Mas- sine met als voornaamste medewerkenden: Marjorie Tallchief, Ethery Pagava, Anna Cheselka, George Skibine en Raoul Celada. Het Utrechts Stedelijk Orkest verzorgt de begeleiding. De N.V. Internationale Uitgeversmaat schappij „Het Wereldvenster" te Amster dam heeft onlangs laten verschijnen een nagelaten werk van professor J. Huizinga onder de titel „Keur van gedenkwaardige tafereelen uit de vaderlandsche historiën". Het in oblong-formaat verzorgde boek werd voorzien van een inleiding door C. T. van Valkenburg. De gebezigde citaten zijn vertaald door de dichter J. C. Bloem. De vrienden van wijlen professor Hui zinga zullen verrast zijn wanneer zij deze uiterst verzorgde uitgave in handen krij gen. Reeds als knaap bezat Huizinga de drie eigenschappen (historisch sentiment, tekenaanleg en zin voor humor) die zijn loopbaan hebben bepaald. In zijn studen tentijd, omstreeks 1893 tol 1895,. verza melde hij enige merkwaardige „schooljaar tallen", feiten uit de vaderlandse geschie denis. Het waren vijftien citaten uit het werk van de meest uiteenlopende historie schrijvers: zowel van Suetonius als van Blok, zowel van Melis Stoke als van Lo- wys Guicciardijn. Huizinga stelde deze bloemlezing samen louter voor zijn plei- zier. Pleizier in de verhaaltrant, pleizier In de onbenulligheid dezer citaten. Maar ook pleizier in de illustratie ervan. Hij maakte een eigenaardig verschil tussen schilderkunst en tekenwerk of grafiek. Over schilderkunst moest men, volgens Huizinga, niet te veel schrijven. Waar schijnlijk was hij zéér visueel aangelegd, maar méér vatbaar voor lijnen dan voor kleuren. Bij kleuren was hij passief, bij lijnen werd hij actief. Dan bleek hij een onvermoeibare observator, die talloze dé tails wist vast te leggen of te fantaseren. Daarbij apprecieert men de duidelijke en zekere contour der getekende personen, de gevarieerdheid der gelaatsuitdrukkingen. I Een der tekeningen van professor Huizinga I onder het motto: ,.18101830. De geest- I drift blijft gloeien in de binnenkameren" I Onder de het best geslaagde tekeningen 'rekenen we „1754: Daniël Raap op een slede begraven" (geciteerd uit Koks „Va- dcrlandsch Woordenboek") èn „1810-1813: De Geestdrift blijft gloeien in de binnen kameren" (uit „Pruisen en Nederland" van J. Bosscha). De deur is op de gx-endel, de stemming der helden uit zich in het schoonmaken van het zwaard, het x-eciteren van vaderlandslievende poëzie, politieke conversaties, dreigende gebaren met wan delstokken, veel roken en drinken. Hei- ongedwongen weergevexx van al die bijzon- i derheden, de sappige en toch fijne humor maken dit kostelijk uitgegeven werk (de letter is de Perpetua) tot een heerlijk be- zit, tot een intiem souvenir aan een histo ricus van wie men terecht gezegd heeft dat hij met P. C. Hooft en R, Fruin tot de grootste vaderlandse gesehiedschx-ijvers be hoord heeft. H. SCHMIDT DEGENER Feest van „Teisterbant" gaat door De viering van de veertiende Juli de I Franse nationale feestdag door leden en genodigden van de Haarlemse sociëteit j Teisterbant in een tuin achter een perceel in de Witte Herenstraat gaat hedenavond in ieder geval door, hoe ook de weersom standigheden mogen zijn. Toneelschrijvers stichten eigen bureau voor auteursrechten Te Amsterdam is een nieuw bureau op> gericht onder directie vaxx mr. H. A. Keuls en W. Kubbenga, genaamd Bureau voor auteursrecht voor Nederlandse toneel schrijvers „B. A. N. T.". De Vereniging van letterkundigen heeft enkele maanden geleden besloten de admi nistratie van haar bureau voor auteurs recht over te dragen aan de „Buma", doch hiertegen hadden de toneelschrijvers ern stige -bezwaren. Daarom hebben zij thans een eigen bureau gesticht. Daarbij hebben zich naai- de directie mededeelt geveer 95 procent van de Nederlandse toneelschrijvers aangesloten. Het is zeer goed mogelijk, dat deze ontwikkeling er toe zal leiden dat de toneelschrijvers zich geheel afzonderlijk groeperen, dus los van de Vereniging voor letterkundigen. Ongeregeldheden op een bouwwerk in Zaandam In Zaandam Is het Donderdagmiddag lot een botsing gekomen tussen een groep communistische demonstranten, waai-bij zich vijftien vrouwen bevonden en arbei ders van een firma uit Rotterdam, die werken aan de bouw van montagewonin gen. Deze week was het werk hervat, nadat drie weken gestaakt was. De aannemer had arbeiders uit Drente laten overkomen. Dit was niet naar de zin van de. demon stranten, die het terrein opdrongen en de arbeiders sommeerden het wex-k neer te leggen. De politie heeft de demonstranten van het terrein verwijderd. Eeix der werk willigen is licht gewond doordat hem een hamer naar het hoofd werd gegooid. Vier arbeiders, afkomstig uit Haarlem en Amsterdam, hebben besloten het werk neer te leggen, omdat zij zich zij gaan per fiets naar en van hun wex-k niet meer veilig voelen. De Drentenaren slapen 's nachts op het terrein. Zij hebben extra politiebewaking gekregen. Vrille-tijdsbesteding van N.Z.Hrers. Goed feest vieren is niet wel mogelijk, als de caféhouders en winke liers zich aan de normale sluitingstijden hebben té houden. Daarom hebben B. en W. van 15 Juli tot en met 22 Juli algemene ontheffing van alle ver bodsbepalingen van die wet verleend. Het sluitingsuur voor tapperijen is op 1 uur 's nachts bepaald. Tot een kwartier voor dat tijdstip mag de muziek het „Niet naar huis gaanof andere liederen aanheffen. Serenade op het balcon Er is nog één plaats ongebruikt in het Concertgebouw: het balcon. dat als het ware geknipt is om gedurende de tentoon stelling „Bezigheid en Fantasie" als podium te dienen voor amateurmusici, die uiter aard ook op de expositie thuis horen. Ensembles van goede kwaliteit, die be- x-eid zijn gedurende de middag- en avond uren korte programma's uit te voeren, zul len* daartoe gaarne in de gelegenheid wox-- den gesteld. Men kan zich aanmelden bij „Haai'lems Bloei", Stadhuis. Lichtbad Tijdens de Bloemenweek zal volop pro fijt worden getrokken van de diensten van het Gemeentelijk Energiebedrijf. De toren van de Oude Bavo en de Am sterdamse Poort zullen in een kunstmatig zonnetje worden gezet. Evenmin zal men zich in het Kenaupark karig met electx-i- sche stroom betonen, waar met behulp van natrium-, kwik- en ïxeonlampen de boom groepen sprookjesachtig belicht zullen woi'den. De bloemperken rond Limfers^ Eva wor den niet vergeten, doch het gracieuse beeld zelf blijft in het duister. Omdat de afdeling Gas niet wil achter blijven in het vreugdebetoon, komen er op het Kennemerpiehx bij het kleuterhuis „Margriet" twee forse „gasbomen", waar van het grillige schijnsel niet zal nalaten de aandacht van tal van voorbijgangers te trekken. Bloemen op de Markt De Grote Markt wordt deze keer enigs zins anders versierd dan vorige jaren. Op de vluchtheuvel komen kuipen met bloe- Haarlems Bloemenfeest VRIJDAG 14 JULI: 20.00 Concert in Den Hout. 22.00 Taptoe op de Grote Markt. ZATERDAG 15 JULI: 10.0017, 1922.30 Tentoonestelling „Bazigheid en Fantasie" in het Concertgebouw. 10.0012, 1417, 1921 Stadskweelc- tuin aan de Kleverlaan. 13.30—24 Lunapark Phoenixterrein. 15.00 Opening tentoonstelling van pop pen en marionetten in het Frans Hals Museum. 16.30 Opening tentoonstelling van wer ken van leden van K.Z.O.D. vi het: Waaggebouw. 20.00 Stertocht van ongeveer tien mu ziekcorpsen naar de Grote Markt. 21.00 Uilvoering van muziekkorpsen op de Grote Markt. delijkste deel van Haarlem-Noord op Dins dag 18 Juli gebruikt worden voor een koox-- concex-t en op Vrijdag 21 Juli voor een volksdansdemonstratie met fakkeldans. Op Dondex-dag 20 Juli maakt „Arti et religione" een mars door Haarlenx-West en Dinsdagavond 13 Juli concerteert de ax-- beidersmuziekvereniging „Excelsioi-" op het Teylerplein. Ten slotte vermelden we nog de gymnastiekdemonstratie van „Gios" op Zaterdagavond 22 Juli in het Noox-der- sportpark. Programma De gedetailleex'de programma's zijn thans verschenen ixx een eenvoudig, doch zeer overzichtelijk boekje, dat voor een luttel bedx-ag te koop is. Schepen naar Indonesië zijn weer volgeboekt De „Willem Ruys" is Donderdagmiddag voor zijn zestiende reis naar Indonesië uit Rotterdam vertrokken met ongeveer 900 passagiers. Het is in geen maanden voor gekomen, dat het schip bijna volgeboekt is. Bij de vorige afvaart bleven er nog 175 bedden onbezet. Alles wijst er op, aldus de directie van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, dat de belangstelling om naar Indo nesië te gaan, stex-k toeneemt. De „Willem Ruys" is voor de volgen.de reis, die op 12 men, die gemakkelijk verplaatst kunnen September begint, volgeboekt. Er staan worden, indien er ruim baan moet worden gemaakt voor volksdansen en muzikanten. Drie verlichte pijlen, door guirlandes en vlaggenmasten vei'bonden, wijzen in de x-ichting van „Bezigheid en Fantasie", het middelpunt van deze feestweek. In de buitenwijken Deze zomer heeft het uitvoerend comité de buitenwijken niet vex-geten. Zo zal het plein bij de J. P. Coenschool in het Noor- zelfs gegadigden op de wachtlijst. Ook de „Indrapoera", die eind Augustus vertrekt, is volgeboekt, evenals de „Garoet". De directie van de K.R.L. heeft de indruk, dat men te doen heeft met een langzaam her stel van vertrouwen, dat zich bij de handel en bij het bedrijfsleven ten aanzien van Indonesië openbaart. Daar koxxxt nog bij, dat vroeger zeker een derde van het aantal passagiers door de regering werd uitge zonden. Dat percentage is thans veel ge ringer.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 11