van uini Fris - Keiler Macdonald SCHOOLBOEKEN Maison MARCEL Olie Permanent f 8.- Zaterdag 15 Juli 1950 Burgemeester haalde handle over en een vliègtaig snorde rond DE HAARLEMSE BLOEMENWEEK- STEMMING zit er alweer ïn. Wie gisteren' een wandeling door de bin nenstad maakte heeft zich daarvan vol doende kunnen overtuigen. Er heerste een gezellige drukte door de talrijke stadge noten en vreemdelingen die op de klanken van de Marinierskapel waren afgekomen en eens poolshoogte op de tentoonstelling „Bezigheid en Fantasie" gingen nemen of zo maar eens van de zoele zomersfeer op straat en plein wilden genieten. Intussen had zich in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een ge zelschap verzameld waarvan een groot aan tal lieden zich de laatste maanden en weken rust noch duur hadden gegund om tot dit triomphantelijke ogenblik te ge raken: dat waren de leden van de Uitvoe rende Commissie en de medewerkers van de 26 deelnemende verenigingen aan de manifestatie voor de Vrije tijdsbesteding, die onder de naam-„Bezigheid en Fanta sie" tien dagen lang wordt gehouden. De voorzitter van „Haarlems Bloei", wet houder D. J. A. Geluk, noemde in zijn welkomstwoord een naam in het- bijzon der: die van de heer H. J. Jonker, die „van De eerst? demonstratie op Bezigheid en Fantasie". Haarlems burgemeester laat een modelvliegtuig met zelfbesturing rond snorren. - alles op de hoogte is, overal zijn verbin dingen heeft en zonder wie deze tentoon stelling zeker niet zo voortreffelijk had kunnen slagen". Deze welverdiende hulde .werd door de "aanwezigen met een hartelijk applaus kracht bijgezet. Haarlems burgemeester, mr. P, O. F. M. Cremers, bezon zich in zijn Openingstoe spraak op de betekenis der Bloemen- feesten, waarvan thans het vijfde voor de deur stond.. De bloemen zijn daarin van stonde af aan het centrale motief geweest. Het mooie ervan is, dat d:e Haarlemmers tonen zich ervan bewust te zijn, dat hun stad niet alleen maar een bebouwde opper vlakte is, waarop 163.000 mensen wonen, doch -zij een organische eenheid vormen. Arbeiders, middenstanders en welgestel- den zijn er trots op om te kunnen tonen, dat zij vrolijk en waardig kunnen feest vieren. dat zij van hun stad houden en tot opmerkelijke aesthetische prestaties in staat zijn. Vervolgens stond de burgemeester stil bij de betekenis van de te openen tentoon stelling. Spreker onderscheidde twee soor ten van vrije tijd, de korte en de lange. De eerste is in uren en dagen te meten en zelfs daarmee weet al menigeen geen raad. Van daar het zo vaak zo lusteloos geopperde „we zullen de stad maar eens ingaan, een bioscoopje pikken, een biertje pakken. Niet voor niets zegt een oud-Hollands spreekwoord: „Ledigheid is des duivels oorkussen". Gelukkig hij die zijn vrije tijd zo goed weet te besteden, dat hij aan het kwaad niet toe komt! De lange vrije tfjd zijn de weken der vacantie, de maanden van werkloosheid, de jaren na de pensionnering. Zij kunnen vaak benauwen, omdat men met al die vrije uren geen raad meer weet. Hoevelen zijn er niet, die niet weten hoe zij hun va'cantie zullen besteden, die bij de pakken neer zitten of na hun 65ste jaar uitkijken naar een of ander baantje. Deze tentoonstelling wil in dit opzicht een waarschuwing en een leidraad zijn. Mr. Cremers besloot met een dankwoord aan wethouder Geluk en de twintig leden van het uitvoerend comité, die zeker wel geweten hebben wat ze in de afgelopen vijf jaar met hun vrije tijd moestep be ginnen en een voorbeeld van burgerzin en burgerschap hadden gegeven, dat er wezen mocht. Vervolgens daalde het gezelschap af naai de grote zaal, waar Haarlems eerste burger een eendekker van de Haarlemse ADVERTENTIE Agenda voor Haarlem Zaterdag 15 Juli. Krelagehuis. Jeugd Vredes Comité, open bare vredesbijeenkomst, 8 uur. Palace: „Paniek in warenhuis", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het alibi van dr. Gerrow", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. City: „Be rucht", 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9,15 uur. Spaarne: „De engel en de bandiet", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Kapitein van Castilië", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Dwaasheid des harten", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 16 Juli. Openluchttheater Bloemendaal: Concert H.O.V.. 3 uur; Ballet de Monte Carlo, 8.30 uur. Bioscopen: Middag- -en avondvoorstel lingen. Maandag 17 Juli. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellin gen. Verwachtingen overtroffen De tentoonstelling Bezigheid en Fanta sie" heeft onze verwachtingen overtrof fen. Niet alleen dat alle stands op tijd waren klaar gekomen, zoals de heer Jonker glunderend vaststelde, doch bovendien bleken deze „vogels van diverse pluimage" echte gepluimde dieren ontbraken wegens de pseudo- vogelpest bleken tezamen een leven-, dig en attractief geheel te vormen, dat gisteravond reeds niet naliet de bewon dering der bezoekers gaande te. maken. In hel bijzonder de tuin was tot een klein lustoord herschapen, waar de be langstellenden zelfs voor de bijenstand in de rij stonden als voor het loket van een postkantoor. Alleen: werd er op die plaats opvallend veel gerookt. Lof verdient zeker ook de dienst ..Hout en Plantsoenen" voor de fraaie trechter van groen en bloemen, die de wandelaars onweerstaanbaar van de Grote Markt naar de Begijnestraat trekt. Modelbouwclub onder applaus deed op stijgen. Mariniersmuziek Onze medewerker, de heer P. Zwaans- wijk, toont zich in zijn nopjes over de prestaties van kapitein Gijsbert Nïeuwland en zijn Mariniers, die onder ideale weers omstandigheden in „Den Hout" hebben geconcerteerd. Hij schrijft: Het programma vermeldde werken van Weber, Berlioz, Rimsky Korsakoff en Grieg, die om de daarvoor toegepaste in strumentale verfijning ongetwijfeld beter geklonken zouden hebben in de concert zaal, waar de muziek niet had behoeven te lijden door snerpende geluiden van bru tale auto-claxons. Onder de prijzenswaardige aandacht van de talrijke toehoorders speelde de kapel eerst de bekende Huldigingsmars van Grieg, evenwichtig van klank en in rustige ontwikkeling. Gijsbert Nieuwland is blijk baar niet een dirigent, die door het laten vieren van de teugels naar spontaneïteit van uitdrukking streeft. Dit werd na deze inleiding ook door de volgende uitvoe ringen bewezen. Webers ouverture tot „Obéron" klonk opvallend gedisciplineerd en beheerst. In technisch opzicht werd de vertolking een bijzonder knappe prestatie van al deze uiterst bekwame musici, van wie wij afzonderlijk de tuba-bespelers willen noemen voor de verrassend gave uitvoering van zeer bewegelijke figuraties in de bas. Tweedelen uit de Symphonie fantastique ADVERTENTIE DEZE WEEK IS ONZE ZAAK in het kader der vacantiespreiding, van 17 t/m 22 Juli GESLOTEN C. J. v. d. BROEK van Berlioz klonken te gereserveerd, zeker niet in overeenstemming met de overspan nen fantasie van de componist. De mars naar het schavot kreeg daardoor niet het vereiste huiveringwekkende accent. Ge lukkig maar, achteraf gezien. Dit concert diende immers als inleiding van een bloe- menfeest! Na de voordracht van een bewerking van „Rossini-melodieën" door de Engelse componist Benjamin Britten, kwam Rimsky Korsakoffs „Capriccio Espagnol" in een instrumentatie, die verschillende corps leden gelegenheid gaf tot uitnemend solo- spel. Jammer, dat ook hiervoor de instru mentale verfijning niet tot haar recht kon komen door ongewenste verkeers-geluiden. Met de vlotte marinemars „Anchors aw;ay!" werd het concert besloten. Na enige tijd gepauzeerd te hebben stel den de Marinierskapel en Korps der tam boers en pijpers zich op voor de mars door de stad naar de Grote Markt, waar een Taptoe gehouden zou worden. In span ning wachtten hier honderden op de komst van de mariniers, die stipt te 10 uur het schilderachtige centrum der stad betraden. In het schijnsel der flambouwen, dat weerkaatst werd door het metaal der mu ziekinstrumenten, boden deze twee korpsen een fantastisch schouwspel. Zij stelden zich op in het midden van het plein op de grote vluchtheuvel en daar voerden beide korp sen, afzonderlijk of verenigd, de taptoe uit, toegejuicht door de grote menigte be langstellenden. Van het bordes van het stadhuis sloegen burgemeester Cre mers, wethouders, raadsleden en tal van burgerlijke en militaire autoritei ten het imponerende gebeuren gade. Haarlems Bloemenfcest j ZATERDAG 15 JULI: 10.0017, 1922.30 Tentoonstelling Bezigheid en fantasie" hl het. Concertgebouw. (Dagelijks) 10.00—1214—17 en 19—21 Bezichti- ging Stadskweektuin. 1373024 Lunapark Phoenixterrein. 21.00 Concert op de Grote Markt door! tien muziekverenigingen. ZONDAG 10 JULI: 10.0017 Frans Hals Museum. Ten toonstelling van poppen en j marionetten. (Dagelijks) 10.00—12, 1417 en 1921 Bezichti ging Stadskweektuin. 10.0017, 1922.30 Tentoonstelling j „Bezigheid en fantasiein het Concertgebouw. 18.0024 Lunapark Phoenixterrein. MAANDAG 17 JULI: 10.00—12, 14—17 en 19—21 Bezichtig ging Stadskweektuin. 10.0017, 1922.30 Tentoonstelling Bezigheid en fantasie" in het Concertgebotiw. 10.0024 Lunapark Phoenixterrein. 15.0017 en 20.3021.30 Demonstratie miniatuur-vaartuigen in de Kolk te Spaarndam. 22.00 Concert in de Hout door Johez Harmonie. ADVERTENTIE Heringa Wuthrich HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Brandweer rukte tweemaal uit De Haarlemse brandweer is Vrijdagmid dag en vanmorgen uitgerukt. Gistermid dag om halfdrie zag de commandant"van de brandweer, die in de kazerne op de Oude Gracht Was, rook uit een zolderver dieping van een matrassenfabriek aan de Gravinnesteeg te voorschijn komen. Hij maakte alarm en spoedig daarop was de brandweer in actie. Van de binnenplaats der brandweerkazerne af werd met een slang water gegeven en aan de voorzijde van het pand werd een tweede slang uit gelegd. Het vuur was spoedig geblust. De brand had gewoed op de bovenverdieping, waar kapok was opgeslagen. De oorzaak is niet bekend. Om negen uur «vanmorgen was een lid van het personeel in de cantine van de kazerne aan de Koudenhorn bezig benzine over te gooien. De benzine kwam in aan raking met een gasvlam. Door de toevoer van gas ontstond een grote vlam en enkele kasten geraakten in brand. De militairen slaagden er spoedig in het vuur te blussen. De jongeman met de benzine heeft brand wonden aan zijn arm opgelopen. De brand weer was ter plaatse, doch behoefde niet op te treden. ADVERTENTIE JANSWEG 42 TELEFOON 11828 RADIO, ook reparaties GELUIDSINSTALLATIES EXAMENS MULO-DIPLOMA A Geslaagd voor Examen M.U.L.O., diploma A. gehouden op 14 Juli 1950 te Haarlem: Mej. E, F. v. Solkema, te IJmuiden, E, Streefland, te IJmuiden, J. H. Cats, te Haar lem. mej. J. A. Fabriek, te Haarlem, G. Iking, te Haarlem, mej. M. Boon, te Sant poort, W. J. v. d. Harst, te Santpoort. C. Hofman, te IJmuiden, mej. C. E. ter Schuur te Haarlem, C. Timmer, te Haarlem, mej. G. E, de Vries, te Haarlem, mej. M. J. de Vries te Haarlem, G. v. Zanten, te Haarlem, J. Zonneveld te Haarlem, H, H. F. Ivleinbroich te Haarlem, P. v. d. Pol, te Haarlem, P. H. de Wid, te Haarlem, mej. H. J. v. Rijswijk, te Haarlem, mej. D. v. Schuppen te Haarlem C. Spek. te Haarlem H. J. L. Klein Schiphorst 75 jaar De heer H. J. L. Klein Schiphorst, oud-lid van de gemeenteraad en oud-bestuurslid van een aantal organisaties hield Vrijdagmiddag in restaurant Brinkmann een receptie ter gelegenheid van zijn vijf-en-zeventigste ver jaardag. Van vele zijden ontving hij blijken van belangstelling. Onder hen, die de jarige geluk wensten waren burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers, de wethouders D. J. A. Geluk en W. F. Happé, de gemeente secretaris mr. Th. A. Wesstra, de oud-wet houders A. G. Boes en mr. dr. A. F. H. Schreurs, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en van de R.K. Bond van patroons in de Bouwvakken. Nachtdienst apotheken Firma C. G. Loomeijer, Barteljorisslraat 11, telefoon 10175; Park-apotheek, Klever parkweg 13. telefoon 11793; Teyler-apotheek, Teylerplein 79, telefoon 17946. Heemstede. Apotheek Schotsman, Binnen weg 206-208, telefoon 28320. Bloemendaal. Bloemendaalseweg 85. POPULAIR CONCERT DOOR DE H.O.V. IN HET OPENLUCHTTHEATER De Haarlemse Orkestvereniging geeft Zondagmiddag onder leiding van Marinus Adam een concert in Bloemendaals Open luchttheater, waarvoor het volgende popu laire programma is samengesteld: de ouver ture „Si j'étais roï" van Adolphe Adam, de Hongaarse dansen nr. 5 en 6 van Brahms, „Les voix des cloches" van Luigini, twee Poolse dansen (mazurka en Cracoviac) van Moszkowski, Capriccio Italien van Tsjai- kofski, vier composities van Johann Strauss en tenslotte de ouverture „In het rijk van de Indra" van Paul Lincke. Melkbezorgersvacantie De Haai'lemse melkbezorgers gaan van 31 Juli tot 13 Augustus met vacantie. In die periode wordt er geen 'melk aan huis bezorgd in Haarlem, Bloemendaal, Over- veen, Spaarndam en Santpoort-station. In deze weken zijn slechts in beperkte mate flessen melk verkrijgbaar. Verdere inlich tingen omtrent standplaatsen en de rege ling voor hen die zelf geen melk kunnen halen, worden door de melkhandelaren verstrekt. De veerdienst VlissingenBreskens zal morgen, Zondag, voor het snelverkeer zijn gestremd. Wel zullen voetgangers en wiel rijders worden overgezet. ADVERTENTIE Ongelimiteerde DEVIEZEN voor BELGIë en ZWITSERLAND zijn er nog niet maar wel een ongelimiteen keuze in KOFFERS en TASSEN bij C. J. SCHRAVENDIJK GROTE HOUTSTRAAT 51 ADVERTENTIE BELASTINGGEM1ER ORANJEBOOM BIER! Een zootje cement Natuurlijk indien u althans tot de steeds dunner wordende klasse dei- fijnproevers behoort weet ge nog wel dat er tot voor kort in de Graven straat achter het Koninklijk Paleis een echt mosselenhuis was gevestigd, want wij hebben u bij de beschrijving daar van een paar recepten op de mouw ge speld, volgens welke ge bij een haar fijne toepassing zelfs van doorweekte schoenzolen nog een lekker toetje kon bereiden. Welaan dan vrienden, plengt uw tranen en luistert naar wat is ge schied. Het klinkt net als een sprookje, want daar komen ook altijd monsters in voor die alles en iedereen gretig verslinden. Op zekere dag kreeg heer Nicolaas Kroese, hoofdman over vijff vliegheo, grootzegelbewaarder van moeder Bene lux enzovoorts, enzovoorts, genoeg van al zijn goudeneeuwse potten en pannen, hetgeen wij heel goed kunnen begrijpen, al heeft hij er tot dusver geen wind eieren mee gebakken. Maar hij wilde nu ook wel eens wat anders, iets nog gekkers dan de Chinezen, zoals hijzelf meditatief opmerkte. Wat deed nu ge noemde, maar nooit genoeg geroemde Nicolaas: hij bleef net zo lang zitten wachten in zijn koperen santekraam met houten lepels, tot iemand er de lucht van kreeg. Die iemand bleek de kok Paul Balle-Levermann te zijn, die hem voorstelde een Deens restaurant te beginnen. Was rrie dat even iets geks? Hij moest zelfs zijn haar laten knippen om te bewijzen dat hij er wel oren naar had. Het gevolg van deze mani pulatie is thans gevestigd op de plaats waar eens de molligste mosselen, in zindelijke schalen met verdunde azijn, afscheid van de wereld lagen te nemen om hun bestaan te eindigen met een weldaad voor de lekkerbek. De restaurationen „Dansk Smorre- brod" lijkt van buiten precies een aquarium met wier en stekelbaars. Om vergissingen te voorkomen hangt er een bordje met het opschrift: „Man taler Dansk, Svensk of Norks. Lukket om Sondagen" hetgeen betekent dat men er drievoudig Scandinavisch spreekt, behalve des Zondags, want dan is de tent gesloten. Binnengekomen waant men zich in een grot onder de oceaan, hetgeen ook de bedoeling is. „We hebben gewoon een flink zootje cement tegen de muur gekwakt!", zei onze gastheer eenvoudig. Het interieur is ontworpen door de décorbouwer Tom Manders. een broer van Kees-u-weet-wel-van-de-radio. Aan de zoldering heeft men een levens grote namaak-ïnktvis genageld (zijn hoofd lijkt een beetje op dat van Albert van Dalsum, maar dat kan toeval zijn) tussen een allegaartje van tonnen, an kers en touwen. Op de weinige tafeltjes er is slechts voor ongeveer vijftien mensen plaats in deze spelonk lig gen keurige netten uitgespreid, kenne lijk met de bedoeling om klanten te vangen. De mazen hiervan zijn zo klein dat men zijn portefeuille van al het zich daarin bevindende bankpapier moet ontdoen teneinde er weer uit te kunnen komen, Nicolaas Kroese heeft met listige opzet zoveel zorg aan de entourage besteed, want wie aan de kleine porties onvoldoende heeft om zijn maag te vullen, kan voor de rest zijn oog de kost geven. Voor deze bij zondere attractie wordt niets in reke ning gebracht. Zelfs geen weeldebe lasting. Hapje voor de dokter Intussen kan men er ook al is er wegens gebrek aan ruimte voor de echte Smorrebrodtafels geen plaats wel lékker eten. Men kan er broodbe leggingen krijgen (nou ja, krijgen is het woord niet) in 196 combinaties, allemaal nationale geréchten zoals bij ons in Holland biefstuk met gebakken aardappelen en doppertjes. Als smake lijk voorbeeld mag gelden het gerecht Union-Jack" of „Bof tartar med Rejer og raa Aeggeblomme". Wij vrezen u te krenken in het diepst van uw taalge voel door te zeggen dat het hier om een 'sneedje tartaar met garnalen en rauwe eierdooier gaat doch waarom leverpastei met truffels en dungesne den pekelvlees nu „een hapje voor de dokter" wordt genoemd, kunt ge alleen begrijpen als ge de prijs verneemt. De omvang van de roggeboterhammen, die al deze weelde moeten torsen, vertoont veel overeenkomst met het ontbijt van de spreekwoordelijke hospita voor „meneer de commensaal". Er hangt een bordje aan de wand met de mededeling dat meegenomen zeemeerminnen niet ter plaatse gecon sumeerd mogen worden. Deze vrijheids beperking geschiedt op last van hoger hand, wat het établissement heeft nog geen volledige vergunning, doch slechts verlof B, zodat men het tot overmaat van ramp ook zonder aquavit moet stellen. Nicolaas Kroese gaat nu bin nenkort alcoholvrij bier uit Denemar ken importeren. Dit wordt u dan ge schonken uit zijn oud-Hollands devie- zenpotje. De enige Deense zin, die wij tot dus ver kenden was de uitspraak van de melancholieke koningszoon Hamlet, die eenzaam rondlopende in zijn feodaal kasteel te Elseneur verklaard zou heb ben: „To be or not to be. that is the question". Iedereen weet dat dit „Zijn of niet zijn, dat is de kwestie" bete kent. Dit geldt speciaal voor Nicolaas Kroese. Maar nu hebben wij geleerd dat men voor het heffen van het glas behoort te zeggen: „Min Skaal, Din Skaal, -alle smukke Pigers Skaal", waarmee ge wijsgering te kennen geeft dat de gezondheid van alle knappe jonge meisjes u ter harte gaat. Het woord Skaal wordt uitgesproken alsof er skol stond, maar voor deze letter- verkwisting' zijn de Denen zelf ver antwoordelijk. De heer Kroese heeft de verlichting niet onder de korenmaat gestoken (daar zou trouwens geen plaats voor zijn in deze grotwoning) doch in de bruine flessen die tussen twee vlagge tjes op tafel staan. Dat is ook al zo sprookjesachtig, maar wij hadden trou wens niet anders verwacht in dit filiaal van het land van Andersen. Deens dessert Wij kunnen nu wel zeggen wat wij willen, maar wij hadden de smaak van Denemarken te pakken. Daarom na men wij het besluit na de ons aange boden hors d'oeuvre nu eens iets Deens te gaan nuttigen, waarvan wij ook iets konden overhouden. In het kleine Theater de la Mar in de Marnixstraat vonden wij het dessert van onze gading: de uit Kopenhagen afkomstige paro- diste Claire Feldem, een dame met een zwarte japon en een dito piano, die daar een muzikaal rendez-vous gaf. Nu denken we over de kunst van Claire Feldem precies zo als Vestdijk over die van Goethe: men moet er, net als van jenever, kleine teugjes tegelijk van ne men. Getrouw aan deze opvatting zijn wij dan ook juist zo lang gebleven als mogelijk is om het leuk te blijven vin den. Claire Feldern verraste ons eerst met gezongen visite-kaartjes, bijvoorbeeld met dat van Zarah Leander, die even als de nazi's thans in Duitsland is te ruggekeerd, naar zij ons vertrouwelijk door de microfoon influisterde. Het hoogtepunt van haar optreden werd een serie vertolkingen van populaire „songs" op de wijze van klassieke com ponisten. Zo liet zij ons de bekende Hedenavond wordt, in de Stads-\ schouwburg het Holland Festival' be sloten met een voorstelling door het Grand Ballet du Marquis de Cuevas direct de Monte Carlo, dat onder meer voor het eerst in ons land zal uitvoeren „Le moulin enchanté" op muziek van Schubert in de choreo grafie van David Lichine (met Ethéry Pagava en Serge Golovine) en „Del amor y de la muerteop muziek van Granados in de choreografie van Ana Ricarda. Het programma beslaat verder uit „Concerto Barocco" van Balanchine op muziek van Bach en de grote pas-de-deux uit „Het Zwa- nenmeervan Tsjaikofski, beide met Rosella Hightower. In de Apollohal voert vanavond het Concertgebouw-Orkest onder leiding van Hein Jordanhet volgende pro gramma uit: de ouverture „Egmond" In de hoofdstad uit van Beethoven, de Italiaanse Sym phonie van Mendelssohn, het Concert voor twee hobo's van Voormolen en „L'oiseau de feu" van Strawinsky. Solisten zijn Jaap en Haakon Stotijn. De auteur James T. Farrell spreekt op 17 Juli in het I.C.C. ter gelegen heid van de expositie „Wereldschrij vers van nabij" over het onderwerp Pioniers der Amerikaanse littera tuur". Zondag begint in het Theater de la Mar een cabaret-programma onder de titel „We begrijpen elkaar" met Dini Sprock, Dries Krijn en Alexan der Pola. Als u van een actuele film houdt, dan kunt u terecht in twee theaters (Passage en Desmet) die beide „De moord in de Tour de France" verto nen, Cultura vertoont „Een perfect alibi" van Michael Curtiz met Claude Rains en vele anderen. Whiskey Galore" draait nu al voor de achtste week in De Uitkijk. Dainstad blijft twee weken langer geopend dan aanvankelijk de bedoe ling was, maar Kees van Iersel en zijn medewerkers zijn verdwenen en met hen de kunstzinnige divertis sementen. Thans treedt Frans Mikke- nie op als leider van het programma, dat voornamelijk uit dansmuziek be staat. In het I.C.C. wordt een expositie ge houden van studies over het ballet door de Engelse schilder Theyre Lee-Elliott, oyider andere van de so listen Tamara Toumanova, Margot Fonteyn en Cilly Wang. In kunst handel Sant.ee Landweer aan de Kei zersgracht is eveneens een tentoon stelling aan de dans gewijd. J aria „Amor, amor" van Beethoven ho ren en een Polonaise van Chopin voor het geval dat Fred Astaire en Ginger Rogers nog eens wang aan wang zou den willen dansen. Echt een program ma om uw dochter mee naar toe te nemen die zo'n hekel aan piano-stude ren heeft. Tenslotte zijn wij toch maar een broodje van Kootje met een kop goeie soep gaan gebruiken. Toen konden wij er weer tegen. BOEDA ADVERTENTIE voor alle inrichtingen van onderwijs SCHOOLBOEKHANDEL H. DE VRIES Jacobijnestraat j Ged. Oude Gracht Voetbal Nieuw bestuur van R.C.H. Naar aanleiding van het besluit van het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, waarbij de leden van het be stuur der voetbalclub RCH voor drie maan den geschorst zijn omdat zij geen rekening hebben gehouden met de bepalingen voor het amateurisme, moest een nieuw bestuur gekozen worden waarvoor een vergade ring is gehouden. Na enige besprekingen werd besloten na afloop van de drie maan den een nieuwe vergadering te houden en aan de leden de vraag te stellen, of zij de oude bestuursleden in hun vroegere functie willen laten terugkeren. Dat betekent dus dat de ledenvergadering later gelegenheid zal krijgen een uitspraak te doen. Het bestuur, dat voorlopig de werkzaam- den zal waarnemen, bestaat uit de heren S. Hazevoet. voorzitter: K. van Willegen- burg, secretaris; H. Sondorp, penning meester; R. Hoogendoorn, tweede voorzit ter; D. Osferthun, tweede secretaris; M. van de Water, tweede penningmeester en J. van Deursen, commissaris. Voorts zijn op deze vergadering de jaar verslagen uitgebracht en andere huishou delijke zaken behandeld. Wij vernemen, dat de commissie van be roep van de KNVB nog geen beslissing heeft genomen inzake het beroep van het bestuur van RCH. Cricket Cricketprogramma In de eerste klasse worden Zondag ge speeld: HCC II—ACC: HDVS—Haarlem; Kampong—VVV; PW—HBS; Rood en Wit— HCC I; Sparta—Quick (N.); VRA—Excel sior. :x Tweede klas: CVHW—VUC; Haarlem 2— Quick (H.); LCC—Rood en Wit II. Waterpolo Waterpoloprogramma Het programma van in de week van 17 tot en met 22 Juli te spelen waterpolowedstrij- don luidt: Maandag 17 Juli: dames: derde klasse C: HVGB 2—Nereus 2; heren: eerste klasse A: RZC—DWR: hoofdklasse: IJ—HVGB; re serve eerste klasse A: Meeuwen 2HVGB 2; tweede klasse A: DolfijnVZV; reserve tweede klasse A: HVGB 3DWR 2. Dinsdag 18 Juli: dames derde klasse B: Haarlem—Oosterbad; heren: eerste klasse B: Haarlem—Rotterdam: reserve eerste klasse A: Haarlem 3—Meeuwen 2; reserve derde klasse F: de Zijl 3—DWT 2. Woensdag 19 Juli: dames: eerste klasse: HDZ—VZV: tweede klasse A: DWR—Ne reus; derde klasse B: DWR 2Meerkoeten 1: heren: reserve hoofdklasse: HPC 2ZIAN 3; eerste klasse A: C-ZC—DWR; reserve eerste klasse A: HPC 3—Haarlem 3; tweede klasse A: HPC—Dolfijn: reserve derde klasse B: DWR 3—DAW 2. Donderdag 20 Juli: dames: tweede klasse A: ADZ—HPC; tweede klasse C: DWT— HVGB; heren: eerste klasse B: Nereus— Haarlem: tweede klasse A: VZV—de Futen; DJK—DWT. Zaterdag 22 Juli: heren: reserve eerste klasse B: Merwede 2—Haarlem 2; reserve derde klasse F: DWT 2—ZIAN 4. ADVERTENTIE Exclusieve Coiffures - Verven - Kleur- spoelingen in prachtige natuurlijke tinten- H. WAKKER ex chef-kapper Stoomvaart Mij. Nederland GED. OUDE GRACHT 98 - TELEF. 20837 Automobilisme Franse Alpenrit MONTE CARLO. 15 Juli - (Van een spe ciale ANP-verslaggever)- De eerste étappe (1614 km) van de internationale Alpenrit, van Marseille met een grote omweg naar Monte Carlo is buitengewoon zwaar geweest. Van de 100 gestarte équipes zijn er slechts 45 zonder strafpunten aangekomen. De route ging door de Basses Alpes, de Hautes Alpes en de Alpes Maritimes. Te Monte Carlo bleek dat drie Neder landse équipes zonder strafpunten waren gearriveerd, het team H. A. Burgerhout met Panhard, het team W. Oosten met Riley en het team Gatsonïdes met Sunbeam Talbot. Wielrennen Tweede étappe van de Ronde van Frankrijk Alle renners, die in Parijs waren gestart voor de eerste étappe van de Ronde van Frankrijk vertrokken Vrijdagmorgen uit Metz voor de tweede étappe naar Luik. Het verloop was vrij saai, omdat geen der ren ners een poging deed de strijd interessant te maken. De Nederlanders brachten het er veel beter af dan de vórige dag en speelden zelfs een rol. toen na het passeren van de Belgische grens hard gejaagd moest worden achter een paar vluchtelingen. Winnaar van de étappe werd de Italiaan Leoni in 7 uur 2 min, 7 sec.; 2. Magini (Ita lië); 3. Bobet (Frankrijk); 4. Kubler (Zwit serland): 5. Schotte (België): 6. Hendrickx (België); 7. Couvreur (België); 8. Storm (België) allen dezelfde tijd. Daarna volgde een groep van veertien renners, onder wie Bartali, Goldschmiat, Lambrechts en Robic. De Nederlanders hebben zich als volgt ge plaatst: 50. Vos 7 uur 7 min. 15 sec.; 57. De Hoog 7 uur 7 min. 49 sec.; 66. Janssen, de zelfde tijd; 67. Wagtmans 7 uur 8 min. 9 sec.; 83. G. Voorting 7 uur 8 min. 36 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Gold- schmidt (Luxemburg) 16.24.15; 2. Lambrecht (België) 16.25.15; 3. Leoni (Italië) 16.25.39; 4/5 ex aequo Piot (Frankrijk) en Chapatte (Parijs); 16.25.50. 6. Magni (Italië) 16.26.03; 7. Kirchen (Luxemburg) 16.26.25. Vervolgens ex aequo 8 tot en met 20 met een tijd van 16.26,33 een groep renners bij wie Bartali (Italië». Schotte (België), Kub ler (Zwitserland). Bresci 'Italië), Diedcrich (Luxemburg) cn Robic (Frankrijk). De Ne derlander De Hoog staat met de Zwitser Aeschliman en nog enkele renners 46/55 ex aequo met een tijd van 16.32.15, Janssen 80; Vos 102; Wagtmans 107; Voorting 109; De Ruyter 112. Er zijn nog geen uitvallers. Vanmorgen om kwart over negen zijn de 116 renners uit Luik vertrokken' voor de derde étappe naai- Rijssel (232 km.).

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5