Gedanst besluit van het Holland Festival Amsterdamse Beurs Een middag in Spaarndam TYPIST(E) INST. PONT Hoole en Van Gooi HONDEN J. Sevensma Dinsdag 18 Juli 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Ballet de Monte Carlo nam afscheid van Amsterdam Met twee voorstellingen door het Grand Ballet de Monte Carlo is Zaterdag het Holland Festival, voor zover zich dat af speelde in de Amsterdamse Stadsschouw burg, onder de hiervoor gebruikelijke be langstelling besloten. Des middags werd er, om aan de kennelijke voorkeur van een groot gedeelte van het publiek tegemoet te komen, een zogenaamde sterrenparade gehouden. Het heeft weinig zin om aan deze demonstraties van technisch kunnen een critische beschouwing te wijden, maar een uitzondering moet toch worden gemaakt voor de Pas-de-quatre van Anton Dolin, zijnde ,een choreografische reconstructie van het sensatie-verwekkende gemeen schappelijke optreden te Londen op 12 Juli 1845 van vier der beroemdste ballerina's uit de geschiedenis van de dans: Marie Taglioni, Lucille Grahn, Carlotta Grisi en Fanny Cerito op de oorspronkelijke muziek van Cesare Pugni, waarvoor de talrijke be waard gebleven lithografieën uit die tijd tot voorbeeld dienen. Men zag hier een aardig, in vele opzichten zelfs fraai speci men van een periode-ballet, met het duet door de beide eerstgenoemden, uitgevoerd door Rosella Hightower en Ethéry Pagava, gevolgd door een poëtische wals van de laatste, als hoogtepunt. Vooral waar het aankwam op romantisch stijlgevoel en ge sublimeerde virtuositeit, zodat waardigheid en vederlichte gratie samen gingen, toonde Rosella Hightower onbetwist haar superio riteit en uitzonderlijke begaafdheid. Haar pas-de-deux met Eglevsky (uit „De Noten kraker" van Tsjaikofski, des avonds her haald) overtrof alles wat men op dit ge bied in jaren hier te lande heeft gezien. Als men 't bezielde evenwicht van de ryth- mïsche ordening als voornaamste kenmer ken van het klassicisme beschouwt, dan is zij waarlijk en in de hoogste zin van het woord een prima ballerina. Op beide programma's tezamen kwamen drie werken voor van George Balanchine, de belangrijkste der thans levende choreo grafen. In de eerste plaats moet genoemd worden het speciaal voor Ethéry Pagava ontworpen ballet „La Somnambule" met muziek van Bellini, die zeer veel tot de gewenste, beklemmend mysterieuze sfeer bijdraagt. In het middelpunt staat een won derlijk duet (schitterend uitgevoerd) van de slaapwandelaarster met de brandende kaars (geenszins een Lady Macbeth) en de jonge dichter (George Skibine) een eigenaardig spel van aantrekkingskrach ten, vaak betoverend mooi door de aan doenlijke pogingen van de tot nieuwsgierige extase geprikkelde man om de vlinderende voeten van deze als uit een droom'gekomen verschijning te vangen. Daaromheen de gehele scène heeft plaats tijdens een nach telijk bal op een kasteel vindt men wel wat te langdurige, doch met telkens weer verrassende ironie gehanteerde groepsbe- wegingen, waarbij allerlei acrobatische toeren en gezelschapsdansen bij wijze van contrast op een zeer oorspronkelijke manier zijn toegepast. Misschien raakt men op het onderwerp spoedig uitgekeken, doch dat is maar bij zaak. Want het gaat bij Balanchine om de expressie-mogelijkheden van het menselijk lichaam, dat hij elders gebruikt ter -zicht- baar-making'van de geest der muziek in het prachtige „Concerto Barocco" bij het Concert in D-moll voor twee violen van Bach, waarmee wij verleden jaar reeds kennis mochten maken. Zelf noemde dé choreograaf dit werk „een eindeloze keten van ontelbare variaties" voor een orkest van dansers met twee solo-instrumenten. Wij kunnen ons hier niet verdiepen in ar gumenten ter bestrijding van degenen, die hierdoor het autonome karakter van de muziek aangetast bevinden, doch willen slechts wijzen op de sublieme geometrische structuur, het doorzichtige lijnenspel, de geweldige spanning met behulp van louter visuele elementen en de „democratisering" van het corps de ballet. Men moet dit bal let, in tegenstelling tot de producten van de romantiek, uit de zaal zien. Marjorie Tallchief speelde dit keer de eerste viool. Het is jammer dat zij nog niet haar rug en schouders met dezelfde perfectie be heerst als haar armen en benen, want overigens voldeed zij zeker. Mert miste ech ter de intense vreugde, die de veel muzi kalere Rosella Hightower ons de vorige keer schonk. Balanchine's meesterlijke ,J?as de trois classique" op muziek van Minkus hebben wij eveneens al eerder besproken. Deze fungeerde thans als een stralend slot-ac- coord van het divertissement, dat ons des middags werd voortgezet. Des avonds ston den er nog twee noviteiten op het program ma. „Del Amor y de la Muerte" van Ana Riearda (op muziek van Granados) ont popte zich als een zonderling mengse^van ten minste drie stijlen, dat voor een fiasco gered werd door het dramatisch-meesle- pende optreden van Marjorie Tallchief en George Skibine als de hertogin en de stie renvechter. Het van conventionele figuren kromstaande werk drong voortdurend al lerlei symbolische bedoelingen op, echter zowel zonder uitgangspunt als resultaat. De Spaanse dansen van Ana Riearda zelf hadden weinig te betekenen. Als laatste première voor ons land kwam „Le Moulin Enchanté" van David Lichine, naar een gegeven van Léandre Vaillat en Heemstede Heemsteedse Sportparken Wegens zijn aanstaand vertrek naar Noordwijk is jhr. A. van de Poll afgetre den als voorzitter van de Stichting Heem steedse Sportparken. In zijn plaats ver vult nu burgemeester mr, A. G. A. ridder van Rappard het voorzitterschap. Hierdoor is aan de wens van raadsleden, geuit" tij dens de behandeling van de gemeentebe groting, om een lid van het college van B. en W. het voorzitterschap te laten be kleden, in vervulling gegaan, Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 249% 193% 198 166% 272 257 107X 12034 140% 104% 111 120)4 187J4 84J4 213 Openings koersen 250% 199 113% 122 op allerlei muziek van Schubert, voor het voetlicht een aardig, romantisch ver haaltje, wat rommelig uiteengezet, maar vlot verteld, over een jonge molenaar die te lui is om te werken en op een imaginaire reis het geluk vindt. Ethéry Pagava was uitermate bekoorlijk in het grote droom- adagio en de eveneens nog zeer jeugdige Serge Golovine een veelbelovende partner, vooral de aandacht trekkend als jeune premier. Van de ontvangst door het publiek zou de handhaving op het répertoire van dit werk afhangen. Die was buitengewoon gunstig, waarschijnlijk dank zij het kinder lijke plezier dat men er aan beleefde. Maar op een bestendig succes zal men toch wel niet kunnen hopen. Waarschijnlijk komt het Grand Ballet de Monte Carlo hier de volgende zomer terug, dan versterkt met Jean Babilée en enige werken, waarvan deze eminente Franse danser de rechten bezit, onder meer „Le jeune ihomme et la mort" van Cocteau. Het. is te hopen dat er dan meer aandacht aan de begeleiding zal worden besteed dan nu geschiedde. Het Utrechts Stedelijk Orchest heeft bepaald een zeer slechte beurt ge maakt. DAVID KONING. Haarlemse Blocmenweek Omdat Spaarndam zo'n aardig plaatsje is en Haarlems Bloei het had uitgekozen voor de eerste demonstratie met een radiografisch bestuurd marinevaartuig, zoals in het programma stond vermeld, stapten wij gisteren opgewekt in lijn 7 om ons naar Haarlems Noordkaap te laten vervoeren. Onderweg bleek ons, dafrmeer stamge noten dezelfde intentie hadden, want allengs geraakte het voertuig gevuld met goedmoedige vrouwen, die een kleine kinderschare door mid del van zeer gevierde teugels beheerden. Te midden van het jonge volkje zaten de heren Van Gink en Jonker met die tevreden uit drukking op het gelaat, die alleen de bra ven beschoren is die elk oordeel met een gerust geweten tegemoet zien. De Spaandamse Kolk was dra bereikt. Er heerste daar een feestelijke stemming zoals men slechts bij de allergrootste ge beurtenissen in het volksleven pleegt aan te treffen. Inzonderheid de jeugd had zich als een fleurige levende guirlande langs het binnenhaventje opgesteld en~verr.ekt;e de halzen naar de plek voor het Dienst gebouw der Nederlandse Hervormde Ge meente, waar een jonge man in een costuum dat aan hert uniform van de Ko ninklijke Marine deed denken in een roei boot met een spèelgoedboot scharrelde. Deze persoon was op verlangen van Haarlems Bloei speciaal uit het verre Willemstad gekomen, waar hij befaamd is om zijn collectie miniatuur-vaartuigen, waartoe de schepen der vaderlandse ma rine model hadden gelegen. De scheeps bouwer van Willemstad had evenwel be grepen, dat ook in de liefhebberijen het principe der vrije mededinging nog steeds opgeld doet en om het „baas boven baas" tot eigen voordeel uit te buiten, had hij zijn scheppingen niet alleen beweeg- doch ook bestuurbaar gemaakt. Daartoe stond gistermiddag op de wal een radiotech- nische installatie, waaruit een antenne de lucht priemde. De toeschouwers keken en wachtten of omgekeerd. In de roeiboot zat de man van Willemstad met assistent en manipuleer de aan knopjes, boutjes en moertjes. Dan zette hij met een kloek gebaar de kleine kruiser op het watervlak om hem ver volgens met een even resolute beweging weer op te tillen. De voorbereidingen wonnen op die wijze ongetwijfeld aan belangstelling, die nog intensiever werd toen even later een sonoor zoemen hoorbaar werd: de motor was aangeslagen en de schroef suisde machtig rond. Maar daar bleef het bij. Het zeekasteel lag te hoog of het water In de avonduren had de modelbouwer J. P. Grootenboer uit Willemstad met het demonstreren van zijn draadloos bestuurde vaartuigen op de Spaarndamse Kolk meer succes dan 's middags-toen hij door tegenslagen werd achtervolgd. Lilliputters lunapark Gulliver morrelde aan een knopje en de kermis der Lilliputters stond plotseling in een twinkelende verlichting. Hun swing- mill begon wild te draaien, mortier-orgels strooiden hun klanken om zich heen, water-scooters pruttelden door een spie gelend bassin en luidsprekers lieten het „you are too fat for me" horen, precies even onbehouwen als op de kermis der mensen. De trappen in hun cake walk stei gerden woest. In de schietsalon lokten de schijven en de roosjes; in de poffertjes kraam glansde de patisserie, tienvoudig weerkaatst door spiegels. De hoogvaart kwam in beweging en diverse cassa's toonden aan, dat de Lilliputters in hun lunapark ook al grote sommen geld ple gen te verbrassen. De reus, 'wiens hand als een zware wolk over het dak van een variététqnt streek en ergens een knop omdraaide, was wet houder Geluk. Hij opende gistermiddag het miniatlur-lunapark der Verenigde Amusements Bedrijven, de V.A.B. der ge broeders Kuntze en Pel. De afkorting be tekent eigenlijk ook: Vrije Avond Beste ding, want daaruit is deze miniatuur kermis ontstaan. Zij werd op één dag uit de (miniatuur) auto's gepakt en in elkaar gezet. Dit verrukkelijke staaltje van huis vlijt, bestraald door tientallen kleine lampjes, is gedurende de Bloemenweek te zien in het gebouw van het kleuterhuis Margriet op het Kennemerplein. Deze stichting heeft de kermis binnen haar muren gehaald ten bate van de grote loterij voor een nieuw kleute'rhuis, waar aan zulk een nijpende behoefte bestaat. Daarom kwam de wethouder van Onder wijs er aan te pas, die voor zijn afdeling belang heeft bij welopgevoede kleuters. Via een grote luidspreker schalt de uit nodiging over het Kennemerpl#in om bin nen te komen, zich te amuseren en als dank een lot te kopen. Wij hadden in dit lunapark ipaarbe zwaar tegen die glimmende oliebollen die daar in een kraampje de smaak liggen te tarten. Men zou die naar binnen willen wurmen, maar dat mag niet. De oliebollen zijn niet voor ons, zélfs niet voor wethou der Geluk. Zij- zijn voor de Lilliputters, die er, naar ons ter ore kwam, niet van eten zolang wij er bij staan. Ze houden niet van die hemelhoge pottenkijkers Maar dat behoeft u niet van een bezoek aan kleuterhuis „Margriet" te weerhouden. te laag. De constructeur riep tot de over zijde, waar de directeur van Haarlems Bloei de baisse van zijn goodwill met rasse schreden zag naderen, dat het te hard waaide. De heer Van Gink wist met indrukwekkende maritieme deskundigheid hem ervan te overtuigen, dat een hervat ting van het experiment aan de Noord zijde van "tie Kolksluis nuttig kon zijn. De man stapte dus met de oorlogsbodem op de schouder weg, de schare volgde, gelijk de ratten de fluitspeler van Hameln. Aan gindse zijde leek het eerst te zul len lukken. De motor sloeg enige keren vlot aan, doch helaas nog vlotter af. Het werd een beetje stil, daar op de Kolksluis. Er kwamen gedienstige lieden met stenen aandragen om het vaartuig te verzwaren en toen dat ook niet baatte nam iemand geen halve maatregel en torste acht kilo lood naar het middelpunt der belangstel ling. ,,'t Wordt zeker een onderzeeër", schamperde een kijker. Die man kreeg gelijk. Want om tien minuten voor vier constateerde een ander nuchter: „Het schip is lek". En zo was het. Toen is iedereen maar weggegaan. Een Spaarn- dammer die de annexatie niet kon ver kroppen zei bitter: „Wij zijn goed genoeg voor een experiment". Toch was het een aardige middag. BEZIGHEID EN FANTASIE Een verrassing voor iedere vijfhonderdste bezoeker Te beginnen met de vijfduizendste koper van een entréebewijs zal iedere vijf honderdste bezoeker van de tentoonstelling ,;Bezigheid en Fantasie" een verrassing worden bereid. Zij die als nummer tien- en vijftien duizend naar binnen gaan hoger durft men op het ogenblik nog niet te schatten zullen zelfs een extra fraai souvenir ont vangen, wellicht een van de vele aantrek kelijke voorwerpen die op de tentoonstel ling zijn geëxposeerd. Tot de bijzondere attracties van „Bezig heid en Fantasie" zal op Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond het optreden van het amusementsorkest „Animato" met solisten op het balcon in de ërote zaal be horen. Op die manier zal ook de muziekbeoefe ning haar plaats in deze etalage van vrije tijdsbestedingen krijgenBovendien heeft men het voornemen op Woensdagavond een muziekcorps uit de stad naar de Con certzaal te laten „oprukken". Vanavond vindt op de stand, van de Speeltuinen een kort optreden van het Kindercircus „Elleboog" plaats. Het vro lijke troepje is vandaag de gast van „Haar lems Bloei". De voorzitter van Haarlems Bloei", wethouder D. J. A. Geluk, heeft gistermiddag de miniatuurkermis in het kleuterhuis „Margriet", door middel van de tegen woordig meer en meer in zwang komende druk op de knop, geopend. Haarlems Bloemenfeest DINSDAG 18 JULI: 10.0017 Schilderijententoonstelling in het Waaggebouw. (Ook Woens dag). 10.00—12, 14—17 en 19—22.30 Bezich tiging Stadskweektuin. (Ook Woensdag) 10.0017, 1922.30 Tentoonstelling „Bezigheid en fantasie" in het Concertgebouw. (Ook Woensdag). 10.0024 Lunapark Phoenixterrein. (Ook Woensdag). 10.0017 Poppen- en marionettenten toonstelling in het Frans Hals museum. (Ook Woensdag). 20.3021.30 Demonstratie van minia tuur-vaartuigen langs de Delft laan bij de Stuyvesantbrug. 20.00 Koorconcert bij de J. P. Coen- school. 20.00 Opera-concert in het Krelagehuis door de H.O.V. en de Koninklijke Liedertafel ,JZang en Vriend schap". 20.30 Optreden kindercircus op de ten toonstelling in het Concertgebouw 20.00 Concert „Excelsior" op het Tey- lerplein. WOENSDAG 19 JULI: 10.00—11.30, 15—16 en 20.30—21.30 Demonstratie van miniatuur vaartuigen in het Zuider Buiten Spaarne bij de Zonnekade. 14.15 Muziek- en toneeluitvoering voor de jeugd in het Krelagehuis. 20.00 Volksdansen op de Grote Markt, onder leiding van H. v. d. Wate ren. Zandvoort Onfortuinlijk einde van clandestien ritje Gistermiddag omstreeks halfvier is op de Noord-Boulevard in Zandvoort, ter hoogte van het Palviljoen Kiefer de acht jarige R. Kooij, die, hangende aan de ach terste wagen, een clandestien ritje met de Boulevard-expresse maakte, gevallen en door een achterop komende auto over reden. De jongen is met inwendige kneuzingen en een bloedende hoofdwonde opgenomen. Voorlopig wordt hij thuis verpleegd. De collecte die Zaterdag in Zandvoort voor het Nederlandse Rode Kruis werd gehouden, heeft f 1.021,48 opgebracht. Stoffelijk overschot van verdronken knaapje gevonden Een late wandelaar heeft in de afgelopen nacht op het Zandvoortse strand, honderd meter ten Zuiden van het Noorderbad, het stoffelijk overschot gevonden van de negen jarige Huib van Beelen uit Katwijk, die op 13 Juli bij het baden bij Katwijk aan Zee is verdronken. Haarlemmermeer f 600 VOOR DE KANKERBESTRIJDING De voetbalwedstrijden gehouden tussen de elftallen van de Gemeenteraad en het comité Kankerbestrijding Haarlemmermeer in samenwerking met de verschillende voetbalverenigingen, hebben ruim f 600 netto opgebracht. Spaarndamse Kolk ligplaats voor roeibootjes Bevolking vreest overlast De Spaarndammers zien met bezorgdheid de toekomst van hun Kolk tegemoet. Het Hoogheemraadschap „Rijnland" heeft dat watergebied namelijk verpaéht aan de Haarlemse Hengelaarsbond, die deze plaats ter beschikking stelt aan zijn leden die in het bezit zijn van een roeiboot. De bevolking van Spaarndam vreest nu. dat de schoonheid van de Kolk er door de aanwezigheid van deze vaartuigjes niet op vooruit zal gaan en is bovendien beducht, dat het komen en gaan der vissers niet be vorderlijk zal zijn voor haar nachtrust. Het voornemen bestaat van deze ongerustheid in een adres aan de gemeenteraad blijk te geven. De voorzitter van de Haarlemse Henge laarsbond, de heer F. W. Janse Kok, heeft ons evenwel de verzekering gegeven, dat alles gedaan zal worden om de omwonen den overlast te besparen. In het maandblad van de Hengelaarsbond, dat vandaag ver schijnt, is een oproep aan de leden gepubli ceerd. waarin dezen erop wordt gewezen, dat ieder woord in het nachtelijk uur te veel is en de niet-vissende medemens kan hinderen. Ook wordt de hengelaars op het hart gebonden elk lawaai met het materiaal te vermijden.- Op deze wijze hoopt men, dat niet ge sproken kan worden van een verstoring der Zondagsrust. Toegegeven moet worden dat de aanblik van de Kolk er niet op vooruit is gegaan door een groot aantal vers geslagen meer palen, die onderling door ijzerdraad zijn verbonden. Enige cineasten, die van plan zijn een film over de schoonheid. v.an Spaarndam te maken, hebben dan ook ge meend, dat de Kolk thans als onderwerp voor shots niet meer in aanmerking komt. Doch anderzijds is het ook waar dat de binnenhaven pas aan zijn doel beantwoordt als hij wordt gebruikt en de aanwezigheid van een groot aantal visserschuitjes kan tot de pittoreske sfeer van dat oude plekje bijdragen. Het is in ieder geval niet zo, dat men in Haarlem reeds zoveel last heeft gehad van de hengelaars dat men ze nu maar naar het palingdorp heeft verwezen. Integendeel de gemeente heeft vrijwel geen bemoeienis met deze zaak gehad. Tot nu toe hadden enkele leden van de Bond hier en daar een roeiboot liggen, doch men heeft er naar gestreefd een centrale ligplaats in de buurt van de Mooie Nel te verkrijgen. SCHEEPVAART Aldabl, 16 v. R'dam n. Buenos Aires. Algenib, 16 v. Antwerpen. Almdijk, pass. 16 Miami. Alnati, 15 v. Montevideo n. Rio Grande. Amsteldiep, 17 te Bombay v. Karachi. Arendskerk. 16 dwars Chagos Archipel Aardljk, 14 te Galveston v. Houston. Andlik, 17 te Mobile v. Tamplco. Arnedljk, pass. 17 Scilly. Averdljk, 17 te New Orleans v. Havana. Alblasserdijk. 16 te Hamburg v. Bremen. Aletta (t), 17 verw. Telokanson. Abbedijk, 17 90 m. Z. Bermuda. Alamak. 17 te Damman. Alcor, 18 te Victoria. Alderamin. 17 v. Port Said n. Genua. Alphard. 18 verw. Paranagua. Asturias, pass. 17 Kp. Carbon. Aalsdijk, 18 v. Norfolk n. New York. Alblreo. pass. 17 Ouessant, Alchiba, 17 v. Victoria n. Trinidad. Alcmous. 15 te Soerabaja. Alwaki. 17 v. New York n. Trinidad. Amstelkerk, 18 v. Le Havre n. Antwerpen. Ardea. 17 v. Algiers n, Alexandrlë. Arendsdljk, 17 v. Santos n. Montevideo. Ariadne,-16 te Kymassl v. Derindjé. Bali. .17 te Karachi Bennekom, 16 te Antwerpen. Blitar, 15 v. Aden n. Belawan. Bloemfontein. 15 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Boissevaln, 14 te East London. Borneo, 15 v. Londen te A'dam. Barendrecht. 15 v. Buenos Aires n, Curasao. Bantam. 15 nog te Belawan. Beverwijk, 17 in Str. Gibraltar. Blijdendijk, pass. 17 Lizard. Boschfontein, 17 v. East London n. Pt. Elizabeth Breda. 17 pass. Ouessant. Baarn, 17 v. Puna n. Manta. Bonaire, 18 te Plymouth. Ceram, 16 v. Suez. Camphuys, 16 verw. te Buleleng. Cronenburgh, 15 te Hamburg. Caltex Leiden, 17 pass. Ouessant. Caltex Pernis, 17 v. Port Said. Caltex Utrecht, pass. 17 Malta. Cottica, 18 te Demerara. Diemerdiik, 15 v. Boston te Philadelphia. Dulvendijk, 15 te San Francisco. Delft, 16 te Cristobal. Delfland, 15 te Ilheos. Duivendrecht. 18 v. Dakar, Eemdijk, 16 te R'dam v. Vancouver. Edam. 16 320 m. Z.O. Kp. Race. Ena, 17 Str. Ormuz. Etrema (t), 17 v. Curasao n. San Juan. Eendracht, pass. 17 Burlings. Elmina. 17 bij Teneriffe n. Dakar. Farmsum. 17 te Savona v. R'dam. Gemma (t), 16 Heysham n. Londen. Groote Beer. 16 350 m. Z. Ceylon Garoet, pas. 17 Finisterrc. Gadilla, 17 v. Montevideo n. Curacao. Hermes. 14 te Rio de Janeiro v. Santos. Heemskerk, 17 v. Mombnssa n. A'dam. Hercules, 16 te A'dam v. Izmir. Helicon. 16 te Guanta. Hydra, 17 anker Belize. Haarlem. 17 pass. Portland. Hoogkerk, 17 te Port Said. Helena. 17 te Curacao v. Demerara. Hera, 18 te Cumana v. A'dam. Indrapoera. 16 250 m. Z. Socotra. Ittersum, 17 te Houston v. Jacksonville. Iris, 17 v. Cadiz te A'dam. Jaarstroom, 16 verw. Lagos. Joh. v. Oldenbarnevelt, 13 v. Kaapstad te Soe rabaja. Jobshaven. 15 v. Tabou n. Hamburg. Jagersfontein. 16 600 m. NO. Ascension. Japara (L), 15 te Antwerpen v. R'dam. Joost v. d. Vondel. 18 v R'dam n. Narvik. Kasimbar, 18 verw. Makassar. Keilehaven, 15 nog rede Landana. Kota Agoeng. 17 verw. Soerabaja v. Makassar. Kelbergen, 17 pass. Kp. Nao, Kertosono. 17 13 u. v. Port Said. Laagkerk, 15 v. Musea n. Port Soedan. Leuvekerk, 17 te Port Soedan. Loenerkerk, 15 v. Port Said n. Genua. Laurenskerk, 16 te Genua. Lieve Vrouwekerk. pass. 17 Perim. Lutterkerk, 16 te Calcutta v. R.dam. Loppersum, pass. 17 Scilly. Lemsterkerk, 16 v. Bremen n. Antwerpen. Leopoldskerk, 15 v. Londen te R'dam. Lindekerk, 36 nog te Khorramshar. Lissekerk, 15 300 m. O Aden. Lombok. 16 verw. te Singapore. Lucita (t). 17 dwars Govers. Leersum, 17 v. Saffi n. Vlaardingen. Langkoeas. 18 te Djeddah. Limburg, 14 te San Francisco. Maas, 16 te Havanna v. Maracaibo. Manoeran, 15 v. Bombay n. Colombo. Mapia, 16 te New York. Metula, 15 Zuid v. Makassar. Muiderkerk, 15 v. Karachi n. Cochin. Mijdrecht, pas. 15 Ouessant. Melampus, 13 v. Houston le New Orleans. Molenkerk, 16 v. Townsville. Maetsuycker, 16 Str. Bali Malea (t) 17 v Sorong n. Soerabaja. Mentor, 15 v. Hamburg n. A'dam. Merwehaven. 16 v. R'dam n. Casablanca. Mirz-a (t). 16 v. Miri te Muntok. Malvina, 17 v. Miri n. Buenos Aires. Macuba. 14 v. Sydney n. Abadan. Midas. 17 v. Carlovassi n. Piraeus. Mltra, pass. 18 Kp. Leeuwin. Nederland (t), 15 v. Rastanura n R'dam. Noordam. 16 te R'dam v. New York. Nieuw Holland. 16 verw. Sydney v. Melbourne. Nieuw Amsterdam 17 360 m. W. Scilly. Nelly (tr.), 19 verw. Suez. Orion. 15 te A'dam v. Levant. Ophir, 16 v. Singapore n. Belawan. Omala, 17 dwars Oporto. Oranje Fontein, 17 v. Port Said n. Genua. Ossendrecht, 17 pass. Beachyhead. Poelau Laut. 16 v. Aden n. Colombo. Parkhaven, 17 te Noeochea v. Buenos Aires. Prins Willem V. 16 te Montreal v. Antwerpen. Plancius, 16 v. Buleleng n. Makassar. Prins Willem III, 16 te Le Havre v. Antwerpen. Pygmalion, 15 v. New York n. Port au Prince. Perna, 17 V Helsinki n. R'dam. Prins Joh. W. Friso, 18 te R'dam v. Montreal. Prins Willem II, pass. 17 Ouessant. Polydorus, 15 te Penang. Prins Alexander. 17 pass. Belle Isle. Prins Philips Willem. 15 v. Cristobal n. Mobile. Rlouw, 15 v Makassar n Balikpapan. Roepat, 16 te Soerabaja. Rotti, 15 v. Port Said. Rljnkerk, 15 v. Aden n. Suez. Rijnland, 16 v. Rio de Janeiro. Ruvs, pass. 16 Zuidkust Formosa. Roebiah, 17 te Port Said. Reael, 16 v. Birma n. Ampenan. Reynlersz, 15 v. Djakarta n. Soerabaja. Raki, 17 v. Balikpapan n. Soerabaja. Roebiah, 17 v. Port Said. Rempang, 18 te Aden. Saparoea, 15 v. Accra n. Lagos. Sarangan, 16 te New Orleans v. Mobile. Schiedljk, 17 v New Orleans te Havana. Stad Breda, 15 te Tanga. Sunetta, 15 pass. Minicoy. Stad Lelden. 17 v. Christobal n, Philadelphia. Sumatra, 17 pass. Messina n. Port Said. Sibigo, 16 te Singapore. Sigh. 15 v. Moelmeln n. Belawan. Silindoeng, 15 v Soerabaja n. Makassar. Singkep, 17 v. Singapore n. Colombo. Stad Maassluis, 15 pass. Utsira. Sarpedon. 17 v. Punta Cardon le New ïork. Salawati. 18 te Djakarta v. New York. Slamat, 17 v. Djibouti n. Port Soedan. Stad Arnhem, 17 v. Sfax n. Gibraltar. Stad Dordrecht, pass. 17 Burlings Stad Haarlem, pass. 17 Kp. St. Vincent. Stad Schiedam. 17 v. Port Amboin n. Libreville. Schiedhk, 17 v. Havanna n Le Havre. Sloterdijk, 15 v. Boston te New York. Straat Malakka, 13 v. Buenos Aires n. Yokohama Stad Breda, 18 v. Tanga n. Dar es Salaam. Tarakan. pass. 16 Sabang. Tawali, 15 v. Belawan n. Djakarta. Tjlkampek, pass. 15 Zuidpunt Formosa n. Kobra Tabian, 13 v. Singapore n. Rangoon. Tero. 16 24 u. pass. St. Vincent.* Tegelberg, 17 te Penang v. Singapore. Titus, pass. 16 Weser vuurschip. Tjibesar. 16 v. Kobe n. Moji. Ternate, 17 v. Bandarshapur n. Karachi. Tiba, 17 dwars Viloria n. Santos. Tosarl, pass. 17 Sabang. Tjlsadane, 15 te Durban v. Lorenzo Marquez. Trompenberg. 18 v. Mobile n. Savana. Van Heutz, 15 verw. Singapore v. Belawan. Van Outshoorn, 18 verw. Menado v. Makassar, Van Riemsdijk. 17 te Djakarta v. Makassar. Veendam, 16 450 m. ZW. Kp. Race. Volendam, 17 650 m. O.t.N. Cape Race. Van 't Hoff, pass. 17 Ouessant n. Marseille. Valerius. 18 verw. A'dam v. Djakarta. Vulcanus. 17 v. Tanger n. Gibraltar. Waterland, 16 v. Rio de Janeiro. Westerdam. 17 te New York v. R.dam. Waal, 15 te Maracaibo v. Aruba. Waingepoe, 16 in Straat Soenda. Weltevreden, 17 verw. te Belawan. Willemstad. 17 te Cartagena v. Cristobal. Wieldrecht, 18 verw. v. Durban n. Abadan. Waterman, 18 te Djakarta v. R'dam. Willem Ruys, 17 150 m. N NO. Flnisterre. Wlnsum, pass. 17 Z, Bermuda. Winterswijk, 16 v. San Francisco n. Kaapstad. IJsel, 22 verw. te Curasao v. New Orleans. Bach's „Hohe Messe" in de Grote Kerk De Bach-herdenking in Haarlem zal op Vrijdag 28 Juli, de sterfdag van de grote cantor, in de gewelven van de Grote Kerk haar hoogtepunt bereiken in de uitvoering van de Hohe Messe door de Christelijke Oratoriumvereniging. De solisten zijn: Jo Vincent, sopraan, Annie Woud, alt, Han le Fèvre, tenor en Guss Hoekman, bas. Piet Halsema bespeelt het orgel en Dolf Hen- drikse hei clavecimbel. De Haarlemse Or kestvereniging verleent haar medewerking. De uitvoering geschiedt onder leiding van de dirigent George Robert. De Nederlandse cineasten Herman van der Horst en Ytze Brusse zullen ieder in opdracht van de E.C.A. een film maken. Herman van der Horst zal de haringvisserij als onderwerp nemen en Yt-ze Brusse de Ne derlandse landbouw. Heden overleed tot onze grote droefheid, na een langdurige ziekte onz'e geliefde en trouwe echt genote, moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA ANNA NIEMAN-JURRIëNS in de ouderdom van 71 jaar. Haarlem: W. A. Nieman A. M. Nieman Voorburg: W. D. Nieman J. Nieman-de Koning Heiloo: M. F. de Rover-Nieman P. de Rover Haarlem: W. M. Nachtweh-Nieman G. C. Nachtweh Apeldoorn: D. W. Nieman F. G. Nieman-Derksema Overveen: W. J. Boersma-Nieman K. Boersma Haarlem: C. A. Bosse-Nieman G. M. A. Bosse en Kleinkinderen.' Haarlem, 17 Juli 1950. Gasthuissingel 10. De teraardebestelling is bepaald op Donderdag 20 Juli a.s. te 12 uur, op de Noorderbegraafplaats te Haarlem aan de Ver- gierdeweg. Vertrek van het sterfhuis 11.30 uur. Heden overleed na een ernstige ziekte onze lieve baby ARTHUR in de leeftijd van 6 weken A. Kolderie J. W. Kolderie-Jurrema, Mildred. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan alle be woners van de Padangstraat voor de grote belangstelling bij mijn terugkeer uit In donesië. I. v. d. KLIS Padangstraat 8, Heden is van ons heen gegaan tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H.H. Genade middelen der Kerk onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw WILHELMINA CORNELIA v. MUIJEN Weduwe van 'Sebastiaan van Bragt in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: J. A. van Bragt. Haarlem, 16 Juli 1950. Kolkstraat 34, De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 20 Juli a.s. vanuit de Mariastichting op de Al gemene Begraafplaats a. d. Kleverlaan te Haarlem te 12 uur. Vertrek van de Maria stichting te 11.30 uur. Geen bloemen. M. Herdink Arts PRAKTIJK HERVAT J. H. MOLTZER Tandarts Geen praktijk tot 7 Aug. Waarneming: Tandartsen Brandt en v. d. Loo. S. J. van Slooten Arts voor Longziekten. AFWEZIG. Dag- of avondcursus Direct of Aug./Sept. Oude Gracht 71 Haarlem Heden overleed zacht en kalm mijn lieve zuster J. K. v. d. WOUDE D. van der Woude. Haarlem, 16 Juli 1950. Westerhoutstraat 31. De overledene is opge baard in de rouwkamer Kinderhuisvesl 29. Be zoekuren van 24 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 20 Juli a.s. te 12.30 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan te HaarMn. Vertrek rouwkamer te ongeveer 12.15 uur. Enige en algemene kennisgeving. kopen hele of gedeeltelijke Inboedels, Taxatie vrijblij vend. U belt no 22787 of zendt briefkaart Rijksstraat weg 250, Haarlem-N. Wassen, Plukken, Scheren. Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. 10-18. Tel. 13265. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 20 Juli 8 uur: TE KOOP: VRIJSTAANDE VILLA met grote tuin aan de Kostverlorenstr. le Zand voort. Huur per jaar 480.Lasten: Erfpacht f 135,-, overige vaste las ten f 106,93. Koopsom f 7.000,—. Brieven onder H. C. 2042 RICARDO's Advertentie Bureau, A'dam C.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3