't OPKLAPBEDDEN PALEIS LINDBERGH Amsterdamse Beurs Luxe Auto Mevrouw,belop21670 KERVEZEE Zijlstraat 51 VSLLA te keep Kampeer- artikelen Woningruil F. Waterbolk Sehotersingel 21 Tel. 13207 EEK. Woensdag 26 Juli 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Stichting „Clubhuis naast d'Appelaer" De zomervacantie is voor de leiding van de Stichting „Clubhuis naast d'Appelaer" aan de Damstraat niet gunstig om de werk zaamheden voor de jeugd, voort te zetten. Het is te warm in huis en men beschikt nog niet over een strookje grond, om de jeugd in de open lucht aangenaam bezig te hou- den. Wel ligt er niet ver van het huis een terrein, dat voor het doel geschikt te maken is. Overleg met het gemeentebe- stuur wordt gepleegd, om hierover te be- I schikken. Gaan de plannen door, dan heeft het centrum der stad een mooi plekje, waar jongens en meisjes in hun vrije tijd worden bezig gehouden. In September hervat mejuffrouw A. C. I van. de Breevaart, die de leiding heeft, de bijeenkomsten voor de meisjes en jongens uit Haarlem-Centrum en uit de omgeving van de Spaarnwouiderstraat. In de afge lopen maanden is gebleken, dat de kinde ren van vier tot kwart voor zes gaarne meedoen aan spelletjes en aan het maken i van speelgoed, handwerkjes enzovoort. iedere dag komen er groepjes van veertig kinderen bijeen en ook in de avonduren worden er cursussen gehouden voor oude ren. Op Woensdagmiddag trekt mejuffrouw Van de Breevaart wel eens naar ,,'t Kalfje", waar de kinderen kunnen ballen. Op het I ogenblik zijn vele kinderen met vacantie naar Apeldoorn, waar zij met een groot j aantal andere Haarlemse meisjes en jon- gens prettige dagen hopen te beleven. De opzet is de jeugd van de straat te i houden. Daarvoor is echter geld nodig. Be langstellenden die het werk willen steunen 1 kunnen lid worden van de stichting, welke onder voorzitterschap van mejuffrouw F. de Bas staat. Ook zijn giften welkom. De Haarlemmers hebben Zaterdag wat van het werk kunnen zien want een der achter ste wagens van het bloemencorso was van het clubhuis. Op een wagen hadden kin deren, gekleed in grappige pakjes, plaats genomen. „Zittenblijvers" bij het volkslied Een lezer beklaagt zich over de houding van een groot deel van het publiek bij de muziekuitvoering op de Grote Markt, die Zaterdagavond plaats had, tijdens het spe len van het „Wilhelmus". Degenen die op de door de politie geplaatste banken zaten namen' namelijk niet de moeite om op te staan. Deze lezer vindt dit niet bepaald een teken van beschaving en is van oordeel, dat de politie hiertegen had behoren op te treden. De politie deelde ons mede dat het na tuurlijk niet op haar weg ligt het publiek bij te brengen, wat het uit ^jch zelf behoort te begrijpen of aan te voelen. Haar taak is beperkt tot het handhaven van orde en veiligheid en is daarmee al omvangrijk genoeg. Uitvaart mgr. F. B. J. M. Filbry Vanmiddag is op het R.K. Kerkhof „Sint Barbara" aan het Soendaplein ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mgr. F. B. J. M. Filbry, plebaan van de Kathe drale Basiliek aan de Leidsevaart. Tevoren had mgr. J. P. Huibers in de Kathedraal een Pontificale mis van Requiem opgedra gen. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Aanwezig waren leden van het kathedrale kapittel, vele geestelijkenuit het bisdom en spéciaal uit het dekenaat Haarlem en talloze parochianen. Ook waren er vélen uit Amsterdam, waar de overledene vroe ger pastoor is geweest. Mr. C. G. van Trigt, officiaal van het bisdom, sprak een lijkrede uit. In de stoet naar het kerkhof liepen pad- vindsters en verkenners mee. Ook op het kerkhof waren velen bijeen om mgr. Filbry de laatste eer te bewijzen. Bakkers nemen hef niet meer voor zoete koek op In Brinkmann hebben de Haarlemse brood- en banketbakkers gisteren onder auspiciën van het Actie Comité Haarlem vergaderd om aan hun bezorgdheid over de voorgestelde verhoging van de omzet belasting uiting te geven. Deze vergadering was een voorloper van de landelijke ver gadering die binnenkort in het Utrechtse Jaarbeursgebouw zal worden gehouden. Als eerste spreker trad de heer Poen, lid van het landelijk Actie Comité op, die betoogde dat de voorgestelde verhoging (tot 8V2 procent op sommige artikelen) voor de zestienduizend bakkers funest zou zijn, omdat het onmogelijk zal blijken deze verhoging door te berekenen. Hij noemde deze opzet van de regering „onmenselijk en misdadig". Hij wees er echter met na druk op, dat de steun van een „linkse par tij" aan het verzet van de bakkers niet op prijs gesteld wordt, aangezien in het Oos ten, waar deze partij zoveel sympathie voor koestert, het middenstandsprobleem op een nog minder te waarderen wijze „uit de weg wordt geruimd". Daarna kwam de heer Veenboer, even eens lid van het landelijk Actie Comité, de toehoorders oproepen om straks naar Utrecht te gaan. Deze spreker nam het speciaal voor het overbelaste koekje op. Hij citeerde mevrouw Anna Schippers, presidente van de Nationale Vrouwenraad, die hem machtigde te verklaren: „Het koekje maakt het leven waard geleefd te worden". Hij zei verder: „Vijf-en-zeventig procent van ons volk eet koekjes. Dat be tekent dat de gezinnen van de kleine man koekjes eten". Niet zonder aanzienlijke stemverheffing riep spreker uit: „Dat zijn de gezinnen waaruit de militairen voort komen, die onze grenzen moeten verdedi gen". Hij vond dat het maar eens uit moest zijn met het devies „De schenker was vrij en de bakker .moest hangen" en stelde voor de subsidie op culturele zaken te vermin deren. Hij eiste tenslotte „Koek zonder omzet-belasting. Koek met subsidie". De avond werd besloten met de ver toning van een bedrijfsfilm. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 259)4 258% 201% 200 Philips 213X A. K. U 168Vz Fokker 100J4 272 Ned. Kabel 260 Van Berkel 105J4 Scheepvaart Unie 126 126 y, Holl. Am. Lijn 1431^4 Deli Mij 111% 110% H. V. A 115% 1151/2 A'dam Rubber 125 128)4 Ned. Handel Mij. 145 Ned. Ind. Hand. 87 gilliton II 218 De kapitaalsuitbreiding der N.V. Hoogovens Nota van minister van Economische Zaken De minister van Economische Zaken heeft geantwoord op het verslag der com missie van rapporteurs uit de Tweede Ka mer over de wetsontwerpen tot deelneming in'het uit te breiden kapitaal van de Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te IJmuiden en tot deelne ming in de financiering ener Nederlandse naamloze vennootschap, welke zich ten doel stelt de oprichting en exploitatie van een breedbandwalserij en van een blikfabriek. De minister verklaart onder andere dat de besprekingen omtrent het plan-Schuman, beoogt een integratie van de West- Europese ijzer- en staalindustrie, meer in zicht in de strekking van het plan hebben verschaft. De minister is van mening, dat in een geïntegreerde West-Europese ijzer- en staalindustrie de in uitvoering zijnde plan nen tot uitbreiding van de Nederlandse staalindustrie een gezond onderdeel van deze bedrijfstak in West-Europa zullen vormen. De geografische ligging van het Hoogoven-Breedbandcomplex is zodanig, dat bij een vrijmaking van het handelsver keer voor ijzer en staal de concurrentie positie van deze bedrijven, met vertrouwen kan worden beschouwd. Bovendien acht hij het juist nu een groot voordeel, dat de pro ductie van de betrokken artikelen in het verleden nagenoeg geen handelspolitieke bescherming heeft genoten. Hierdoor zijn de Nederlandse staalpro- ducerende bedrijven in het verleden zon der kunstmatige bescherming aan de in ternationale concurrentie blootgesteld ge weest en zijn zij ook in staat geweest op passende wijze aan de export deel te nemen Een vrijer internationale concurrentie zal derhalve de betrokken bedrijven niet in belangrijke mate voor nieuwe problemen stellen. Pakketten voor militairen in Indonesië De „Oranje" neemt er 15000 mee Het m.s. „Oranje", dat Vrijdag uit Am sterdam naar Indonesië vertrekt, heeft een lading aan boord, waarop de militairen in Indonesië met smart zitten te wachten, namelijk 15.000 pakketen met Wellfare- rantsoenen. Dit is de eerste rechtstreekse zending Wellfare-rantsoenen uit Nederland, bestemd voor Djakarta en omstreken. Deze rantsoenen werden voorheen in Indonesië door de Dienst Welzijnsverzorging samen gesteld en tegen betaling van f 12,50 iedere maand aan de militairen uitgereikt. Ruim twee maanden geleden echter gingen in Indonesië de prijzen met zo grote sprongen omhoog, dat de prijs van een Wellfare- rantsoen thans f 55,bedraagt. Een der gelijk bedrag kunnen de soldaten niet meer betalen. De verpleging- en Cadidienst der Koninklijke Landmacht in Nederland heeft daarom de zorg voor de Wellfare-rant soenen op zich genomen. Deze dienst, gevestigd in de Doelenka zerne te Leiden, heeft hard moeten werken om de eerste zending op tijd gereed te hebben. De rantsoenen bestaan uit 300 Engelse importsigarett'en, een blik shag van 100 gr, 12 repen chocolade, een blik vruch tenlimonadesiroop, 2 stukken toiletzeep en 2 pakjes sigarettenpapier. De soldaten in Indonesië betalen hiervoor f 10,De sa menstelling van het rantsoen is gelijk aan het rantsoen, dat in Indonesië door de dienst Welzijnsverzorging werd uitgereikt. Alleen is de vruchtenlimonadesiroop in de plaats gekomen van bier. Omstreeks 15 Augustus zal de eerste zending van 15.000 pakketten in Djakarta arriveren. Deze pakettenzendingen zullen worden voortgezet totdat de laatste man van de Koninklijke Landmacht uit Indo nesië is vertrokken. Particulieren en bedrijven nemen contanten op Deviezenpositie is verbeterd De weekstaat van de Nederlandse Bank, opgemaakt per 24 Juli, geeft vrij grote ver anderingen te zien. Wegens de vacantietijd worden vrij grote bedragen opgevraagd en voorts schijnt er bij particulieren en in het bedrijfsleven een neiging te bestaan, wat meer contanten ter beschikking te houden, waaraan de internationale - politieke toe stand misschien niet geheel vreemd is. Het. opnemen van contanten wordt op de week staat weerspiegeld door een stijging van de post wissels in disconto, met circa f 18.500.000 tot f 25.632.900, en in de toene ming van de voorschotten in rekening cou rant met f 18.000.000 tot f 91.381.717 en in de vermindering van de saldo's van banken in Nederland met f5.000.000 tot f42.109.645. Wat onze positie ten aanzien van het buitenland aangaat, zo blijkt, dat het totaal der vorderingen op het buitenland met f 49.000.000 aangroeide tot f 1.222.831.627. De vorderingen in guldens op vreemde cir culatiebanken is weliswaar met fll.000.000 achteruitgegaan tot f 363.164.088, maar de crediteuren in vreemde geldsoorten zijn met een bedrag van f 29.664.106 zo goed als onveranderd gebleven. De vrije saldo's van vreemde circulatiebanken zijn met bij na f 8.000.000 afgenomen tot f 507.112.664. Onze deviezenpositie is dus wederom ver beterd. Het gewone tegoed van de schat kist is met f 122.000.000 opgelopen tot f 425.134.611. Ook is de bijzondere reke ning van de schatkist met f 3.000.000 toe genomen tot f 914.232.693. De andere vrije saldo's zijn daartegenover echter met f 32.000.000 verminderd tot f 523.528.435. De bankbiljettencirculatie is met f6.000.000 ingekrompen tot f 2.859.254.950. Twee Nederlandse toneelstukken In 1949 heeft de minister van O., K. en W. aan enige auteurs het schrijven van een toneelstuk opgedragen. Mevrouw J. M. IJssel de Schepper-Becker en Max Croiset zijn thans met de hun verleende opdracht gereed gekomen. Eerstgenoemde schreef een blijspel, getiteld „Die gewone mensen" en Max Croiset geeft in zijn drama „Am phitryon" een moderne visie op een klas siek thema. Over de opvoering van deze stukken door een der beroepsgezelschap pen worden onderhandelingen gevoérd. Een vrachtauto met aanhangwagen, ge laden met 2000 kisten aardappelen, is Dins dagavond bij Purmérend in 't Noordhollands kanaal gereden. De chauffeur wist zich te redden. De aardappelen zouden met het m.s. „Bonaire", dat hedenmorgen uit Amsterdam vertrok, naar Zuid-Am<?rika vervoerd wor den. De kisten zijn bijna alia uit het kanaal opgevist. Zandvoortse raad besluit tot aanleg van Midden^Boulevard Met zeven tegen vier stemmen heeft de Zandvoortse raad gisteravond het voorstel aangenomen tot de aanleg van het middel ste gedeelte van de Boulevard langs de Noordzee, waarbij de Strandweg in zijn huidige vorm zal verdwijnen. Deze zal worden opgehoogd en uitlopen op een ro tonde, vanwaar stenen trappen en glooien de afgangen naar het strand zullen leiden. De oppositie Algemeen Zandvoorts Belang, de Katholieke Volkspartij en de Commxxnist J. Blom bestreed dit plan uit gehechtheid aan de oude Strandweg, uit wees voor verplaatsing van het dorps centrum naar de kop van de Zeestraat en uit overwegingen van bouwkundige aard. De voorstanders Partij van de Arbeid, de Christelijk Historische Partij en uit eindelijk ook de heer Tates (WD) waren er vast van overtuigd, dat het nage slacht de huidige raad om deze beslissing in hoge ere zal houden en bovendien dat in de gegeven omstandigheden dit de enige oplossing is om nog voor het volgende sei zoen een doorlopende Boulevard te hebben. De „filmregisseur" Michael Howard heet in werkelijkheid Rowson en werd In Engeland reeds zeven keer veroordeeld Na ruim drie dagen op het Haagse politiebureau te hebben doorgebracht, heeft de veelbesproken Britse „filmregis seur" Frederic George Michael Wagner, zich noemend Michael Howard, zijn ware identiteit onthuld. Na verschillende ver horen bekende de man, die in de Neder landse mannequin Ankie van Kooy uit Rotterdam een toekomstige filmster zou hebben gezien, dat hij Wagner noch Ho ward heet, maar zijn werkelijke naam Arthur Howard R o w s o xx luidt. Hij is 33 jaar oud, bezit de Britse nationaliteit en heeft geen vast beroep. Hij bekende voorts in Engeland reeds zeven veroor delingen achter de rug te hebben wegens het plegen van vermogensdelicten. Scot land Yard, waarmede de Haagse recherche contact had gezocht, gaf reeds aanstonds de informatie, dat een man genaamd Frederic George Michael Wagner zich een Engelse gevangenis bevindt. Nadat de zogenaamde filmregisseur zich bekend had gemaakt, wist Scotland Yard op zijn beurt te vertellen dat Arthur Ho ward Rowson door de Engelse politie wordt gezocht wegens een onlangs aan het licht gekomen vervalsingsdelict, waarvan men hem verdenkt. Rowson zal naar Engeland Worden uitgeleid. Faillissemenfs-aanvrage „Comité Damstad" ingetrokken Naar wij vernemen bedraagt het exploi- tatie-tekort van „Damstad" niet drie, maar bijna vier ton. De Kalverstraat-winkeliers hadden zich gezamenlijk garant gesteld voor f 85.000. De kosten van het bouwen van „Damstad" hebben 'f 153.000,be dragen; de kosten van het de eerste vier weken uit te voeren programma werden op f 150.000,geraamd. De Kalverstraat- prijsvraag, die volgens de opzet zichzelf zou bedruipen, kostte aan druk- en ver-, spreidïngskosten f 50.000,Aan het einde van de inzend-ingstermijn was hiervan on geveer f 200,-— terug. Men had de opbrengst begroot op f 100.000,De gemeente Am sterdam, die een garantie van f 20.000, heeft verleend, vordert f 34.000,aan 'pre cariorechten. De technische outillage van „Damstad", (licht, water, telefoon) vor derde f27.000,—. Het „Ballet der Lage Landen", dat f2000,aan achterstallige gages vordert, had vorige week het faillissement van het „Comité Damstad" aangevraagd. Deze aan- vraag, die hedenmorgen door de vacantie- kamer van de Amsterdamse arrondisse mentsrechtbank zou worden behandeld, is ingetrokken. „Er zijn inmiddels gegronde redenen op gekomen om aan te nemen, dat de Kalver straat-winkeliers op korte termijn (twee weken) de kosten van him jubileumfeest geheel voor hun rekening zullen nemen, zodat die aanvrage op dit ogenblik niet meer opportuun is", aldus heeft mr. J. H. Smeets, die de belangen van het „Ballet "der Lage Landen" in deze behartigt, verklaard. Een deel van het wegdek van de schip brug bij Doesburg is weggezakt toen een autobus van de Gelderse Tramwegen pas seerde. De chauffeur gaf vol gas, waardoor de bus nog juist de vaste wal kon bereiken. Mr. H. Byleveld zal wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd op 1 Augustus de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam ver laten. Sedert 1940 was hij voorzitter van het bestuur dezer bank. Vier-en-dertig vacantiekampen voor ieugdige oorlogsslachtoffers De stichting „Het Vierde Prinsenkind", welke zich ten doel stelt het bieden van een gratis vacantie aan kinderen, wier vader ten gevolge van oorlogsgeweld of oorlogsomstandigheden om het leven kwam, dan wel zodanig invalide werd, dat hij niet meer in staat is, in het levens onderhoud van zijn gezin te voorzien, orga niseert dit jaar 34 vacantiekampen voor door de oorlog getroffen jeugd. Maandag zijn uit alle delen van het land bussen met kinderen vertrokken naar de kampen in Friesland, Drente, Noord-Brabant, Zee land en Limburg. De Vierdaagse Dinsdag waren er 93 uitvallers De Dinsdag bracht 21 uitvallers, nadat er 6753 waren gestart. Vanmorgen verschenen er echter 6660 aan de start.. Er vielen dus 72 personen uit, en dit gevoegd bij de 21, die gisteren de strijd staakten, brengt het totaal aantal uitvallers op 93. Heden, de dag $an het land van Maas en Waal, gaf van Wychen af een eindeloze sliert wandelaars te zien, allen in de beste stem ming. omdat deze dag tamelijk goede om standigheden bracht. Het is wat broeierig en voor de ontwikkeling van de blaren is de atmosfeer wel bevorderlijk, maar het kaf is langzamerhand uit het koren en wat tot 12 uur door Wychen heen kwam liep er vlot bij. Van Beuningen naar Druten en van Dru- ten naar Wychen was overal langs de weg wederom zeer grote belangstelling. Overi gens was het weer hetzelfde beeld als in de Betuwe namelijk: om de zoveel honderd meter pleisterplaatsen. In het raadhuis te Wychen, een 14e eeuws kasteel, werd een bijeenkomst gehouden, gepresideerd door burgemeester mr. P. M. van Thiel, die vrien delijke woorden sprak ten aanzien van het geluk, dat de vierdaagse aan de mensen brengt. Hier waren aanwezig de Luxemburgse ge zant, de heer Collard, de consul-generaal van Frankrijk en de legatiesecretaris van Zwit serland. Waterpolo H.V.G.B.—Zian 3—5 De hoofdklasse waterpolowedstrijd HVGB —ZIAN werd gisteravond in Stoops Bad ge speeld. De gasten verkregen een voorsprong van 50, waarna Rol, die op de tweemeter- lijn goed door de Hagenaars bewaakt werd/ het eerste doelpunt voor HVGB scoorde. Uit een hoekworp passeerde Rol wederom Van Woerkom en uit een door Hogeland goed doorgespeelde bal bracht dezelfde speler de stand op 35. Kort na de hervatting moesten Hogeland en Smol het water verlaten. De stand bleef tot het einde ongewijzigd. Het IJ won met 83 van de Meeuwen. Voor de reserve tweede klasse A werd gespeeld HVGB 2—Meeuwen 2. De uitslag was 54. De wedstrijd HVGB 4Bruinvissen 2, reserve derde klasse B, eindigde 11. Voor de kringcompetitie heren werd ge speeld de wedstrijd Haarlem 5HPC 4, met als resultaat 03. ROTTERDAM—HAARLEM 2—4 Haarlem heeft de zevende overwinning behaald in de eerste klasse B heren, dooi- in de Maasstad met. 4—2 te winnen van de zwemclub „Rotterdam". Door toedoen van Ten Berge en Diepersloot verkreeg Haarlem een voorspx-ong van 20, waarna de thuis club tegerascoorde. Na de hervatting kwamen de Rotterdammers opzetten en met succes, want het werd 22. Hierna was Haarlem in de aanval en Paanakker en Bijlsma brachten de stand op 42 voor Haarlem. Vrijdagavond speelt Haarlem uit tegen De Robben. Wordt ook deze wedstrijd gewonnen, dan is Haar lem kampioen. In de reserve eerste klasse B heeft Haar lem 2 met 43 van RZC 2 gewonnen; de wed strijd Dolfijn 2—HVGB 3, reserve tweede klasse A is geëindigd in 42. In de wedstrijd Haarlem 4IJ 3 werden de punten gedeeld 22. In de kringcompetitie meisjes won Haarlem met 70 van VZV. Wielrennen De Nederlandse ploeg voor Luik De Nederlandse ploeg voor de wereld kampioenschappen wielrennen 1950, die in Luik en omgeving worden gehouden, ziet er als volgt uit: Sprint amateurs: Hijzelendoorn (Amster dam), Kleefstra (Amsterdam) en Schotman (Amsterdam). Sprint professionals: Van Vliet (Woerden), Derksen (Amsterdam) en Bijster (Haarlem). Stayers: Pronk (Alkmaar). Reserve: Bakker. Achtervolging amateurs: Willekes (Am sterdam) Achtervolging professionals: Van Est (St. Willebrord), Van Beek (Oostzaan) en G. Peters (Haax-lem). Op eigen verzoek is Gerrit Schulte niet aangewezen voor de achtervolging, omdat hij zich geheel wil concentreren op het we reldkampioenschap op de weg. Van Est op perde gisteren eveneens de mogelijkheid, dat hij alleen op de weg zal uitkomen. Schaken Kampioenschap van Nederland De uitslagen van de partijen voor de acht ste ronde van het persoonlijk schaakkam pioenschap van Nederland voor heren luiden: Groep a: EuweBarendregt 10; v. d. BergCortlever KramerStumpers afgebroken; Van ScheltingaMühring VjYj; OrbaanDonner 10; SpanjaardHenne- berke De resultaten van de afgebroken partijen uit de zevende ronde waren: Cortlever Barendregt 10; Van ScheltingaDonner De stand na de achtste ronde luidt: 1. Euwe 7'j pnt.; 2. en 3. Van Scheltinga en Van den Berg ieder 5 pnt.; 4. Cortlever 4% pnt.; 5. Kramer 4 pnt. en 1 afgebr. partij; 6. Stumpers 3% pnt. en 1 afgebr. partij; 7. 8. en 9. Barendregt. Spanjaard en Donner ieder 3'.i pnt.; 10. en 11. Orbaan en Henne- berke ieder 2'/j pnt.; 12. Mühring 2 pnt, In groep b zijn gespeeld: Van DonkMon- dria 01; De JongDe Waal 10; Bunt Muzerie W; FeitersVan Oosterwijk Bruyn 01; Seewaldv. d. Tol VS; Ap- kingNaerebout 10; MuurlinkJacobson 01; TeilemanKapsenberg 10; Van Vlo tenCrabbendam 10; GorisRoose 01. Standen in de competitie Haarlem 2 is Zaterdagavond naar Dordrecht geweest om te spelen tegen Merwede 2 voor de reserve eerste klasse B heren; de wed strijd eindigde in 22. DWT ging voor de tweede klasse A heren naar Amsterdam om te spelen tegen DJK; de rust ging in met 40 en het einde kwam met een 73 overwinning voor DJK. De wedstrijd DWTVZV wordt opnieuw vastgesteld. .De stand is: HPC 9 7 2 16 33—10 DJK 8 5 1 2 11 39—21 Dolfijn 9 4 2 3 10 22—24 VZV 8 3 3 2 9 28—21 De Futen 8 116 3 15—36 DWT 8—17 1 14—39 HPC moet nu met de nummers 1 van de afdelingen B, C, D en E een halve compe titie spelen om een plaats in de eerste klas. In de reserve derde klasse behaalde DWT 2 een overwinning van 61 op ZIAN 4; de stand in deze klas is: DWT 2 8 4 4 12 29—18 HZPC 3 7 4 3 11 36—22 VZV 2 6 2 2 2 6 22—28 De Zijl 3 7 1 1 5 3 18—28 ZIAN 4 6 1 5 0* 21—30 4 verliespunten wegens niet opkomen. De HPC-dames hebebn in de tweede klasse A met 21 verloren van de ADZ. De stand is hier: ADZ 7 6 1 13 36—14 ZIAN 6 3 2 1 8 22—16 DWR 6 3 1 2 7 22—23 Nereus 7 2 5 4 16—16 HPC 6 6 0 3—30 De heer W. N. H. van der Vorm directeur van de H.A.L. In de te Rottex-dam gehouden aandeelhou dersvergadering van de Holland Amerika Lijn is in de door het overlijden van de heer F. C. Bouman ontstane vacature in de direc tie voorzie.", door de benoeming van de heer W. N. H. van der Vorm, tot dusver directeur van de N.V. Scheepvaart- en Steenkolen- maatschappij en sinds 1947 commissaris van de Holland Amerika Lijn. De heer Van der Vorm is op 3 Maart 1897 te Rotterdam geboren. Hij bezocht de Neder landse Handelshogeschool aldaar en werd in 1919 op het Rotterdamse kantoor van de N.V. Scheepvaart- en Steenkolenmaatschap- pij geplaatst. In 1920 werd hij vice-president van de Shipping en Coal Cy., het New Yorkse kantoor van de Scheepvaart- en Steenkolenmaatschappij. In 1923 kwam hij in Nederland terug, waarna hij tot procuratie houder werd benoemd. In 1931 volgde zijn aanstelling tot directeur. De heer Van der Vorm is voorzitter van de Raad van Bestuur voor de Zeevaart, vice- president van de General Council of the International Shipping Federation, bestuurs lid van de Nederlandse Redersvereniging en van het Centraal Wei-kgevers Verbond. Hij is honorair consul-generaal van Denemarken. RIJKSVERZEKERINGSBANK Mr. G. Jansen te Heemstede is benoemd tot voorzitter van de raad van bestuur van de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam. SCHEEPVAART Aldabi, pass. 24 Kanarische eil. Alderamin, 24 v. Genua n. Boulogne. Amstelpark, 24 v. Calcutta n. Rangoon. Arendsdijk, 25 te Suez. Arnedijk, pass. 25 Bermuda. Abbedijk, 23 te Boston v. New York. Alphacca, 24 v. Santos. Alpherat, 20 te Kaapstad. Andijk, 24 v. New Orleans te Houston. Abbedijk. 24 v. Boston n. Philadelphia. Alchiba, 24 260 m. O. Kp. Donorte. Alcor, 25 te Cabedelo verw. Aalsdijk, 25 900 m. O. Kp, Race. Aardijk, 24 460 m. N.NO. Bermuda. Alamak, 25 nog te Damman. Alnati, 25 v. Bahia n. Las Palmas. Aagtedijk, 26 te Antwerpen. A.lcinous, 23 v. Soerabaia n. Makassar. Algenib, 26 pass. St. Vincent. Amsteldiep, 26 te Colombo. Amstelveen, 26 v. San Juan n. Port of Spain. Arendskerk, 26 v. Port Said n. Marseille. Averdijk, 24 te Galveston. Blitar. 25 te Belawan. Britsum, 24 v. Las Palmas n. Huil. Barendteeht (t), 24 90 m. NO. Fort Aleze. Boschfontein, 24 350 m. W. Walvtsbaai n. Tene- riffe: Breda, 24 900 m. NO. Martinique, Blijdendijk, 24 350 m. O.Z.O. Kp. Race. Bantam. 26 v. Singapore. Boissevain, 24 te Mauritius. Bali, 26 tet Khorramshar. Borneo, 26 pass. Kp. St. Vincent. Beverwijk, 25 te Alexandrië v. R'dam. Caltex Utrecht (t), pass. 24 Perim. Cistula (t), 25 tet Suez. Castor, 24 bij San Salvador. Caltëx Leiden (t), 25 anker Port Said. Cleodora, 22 te Yokohama v. Miri. Corillé, pass- 25 Sabang." Coryda. 22 v. Portland 'n. Pladju. Delfshaven, 24 pass. Finisterre. Diemerdijk, 24 v. Norfolk te New York. Dalerdijlc, 25 te Vancouver v. R'dam. Duivendijk, 22 te Los Angeles n. Cristobal. Edam. 25 te R'dam v. New York. Esso Den Haag (tl, pass. 24 Landsend. Etrema (tl. 25 verw. te Aruba. Eemland, 25 dwars Victoria. Elmina. 26 verw. Kaap Palmas. Girotama, 25 verw. Curasao v. A'dam. Gemma (t), 25 v. Heysham n. Avonmouth. Gaasterkerk, 25 te Teneriffe v. A'dam. Groote Beer (tr.), 25 v. Djakarta n. A'dam. Grootekerk, 24 te Beira v. A'dam. Gadilla, 25 dwars Recife. Hecuba, pass. 24 Kp. La Hague. Hoogkerk, 24 v. Aden n. Mombassa. Heemskerk. 25 te Suez. Helena. 22 te Willemstad. Hera, 25 v. Curagao n. Aruba. Harlem, 24 530 m. W ZW. Flores. Heelsum, 24 375 m. W. Seilly. Hercules, pass. 24 Wight n. Lissabon. Hermes, 24 300 m. NO. Belem. Jaarstroom, 24 rede Lome. Jacob Cats. 24 300 m. ZW. Bermuda. Japara, kpm, 24 v. Kewa n. Menado. Jagersfontein, 25 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Joost v. d. Vondel, 25 v. Narvik n. R'dam. Joh. v. Oldenbarnevelt. 25 600 m. Z,ZO. Ceylon. Jupiter, 25 v. Barcelona n. San Feliu. Kelbergen. pass. 25 Ouessant. Karsik, 24 te Pangkai Pinang. Kelbergen, 24 125 m. ZW. Ouessant. Kota Agoeng, 25 verw. Belawan. Kamerlingh Onnes, 24 te Djakarta. Kota Baroe, 24 v Makassar n. Menado. Kota Inten, .26 6 u pass, Malta. Lekkerkerk. 24 Bombay. Luna, 24 v. Ora; to Malga. Leerdam, 24 40 m W. Bishoprocks. Lemsterkerk, 25 v. R'dam n. Calcutta. Leopoldskerk, pass, 25 Finisterre. Lindekerk, 25 te Basrah v. A'dam. Lissekerk, 26 verw. Damman. Loosdrecht, 25 te Genua. Limburg, 22 v. Los Angeles. Langlee Scott, 26 te Port Swettenham. Lawak, 26 verw. Seattle. Leuvekerk, 26 v. Port Said n. Genua. Loppersum, 26 pass. Belle Isle. Maas, 25 verw. New Orleans. Maaskerk, 25 te Bordeaux. Marisa, 24 pass. Thurday eil. Mentor, pass. 24 Ouessant. Maashaven, pass. 25 Finisterre. Manoeran, 26 verw. Belawan. Mapia, pass 25 Flores. Mataram. 25 te Suez. Meliskerk, 25 pass. Colombo n. Singapore. Mitra (t), 26 te Pladju v. Port Lincoln, Mijdrecht. 24 550 m. NO. St. Paulsrocks. Noordam. 24 300 m. W. Scilly. Nelly (tr.). 29 18 u. verw. H. v. Holland. Nieuw Amsterdam. 25 v. New York n. R'dam. Nederland, pas. 25 Perim. Ondina (t), 24 rede Berre. Oberon, 25 v. New York te Aruba verw. Omala (t), 25 te Port Said. Oranje Fontein, pass. 25 Lissabon. Oranjestad, 25 v. Madeira n. Laguaira. Prins Joh. Willem Friso. 25 850 m. W.NW. Scilly Papendrecht (t), 24 100 in. Z. Mona eil. Pygmalion, 25 v. Ciudad Trujillo n. Port of Spain Polydorus, 25 v. Cochin n. Aden. Polyphemus. 24 v. Port Swettenham. Prins Alexander, 24 v. Montreal n. Hamburg. Rotti, 24 te A'dam v. Indonesië. Rondo. 24 .200 m. Z.t.O, Bermuda. Raki, 26 tè Singapore. Riouw, 25 v. Makassar n. Sorong. Roebiah, pass. 25 Ouessant. Roepat. 25 tet Balikpapan. Salawati, 24 v. Semarang n. Palembang. Sunetta, (t), 25 te Miri v Haifa. Straat Soenda, 22 v. Penang. Saparoea. 25 v. Lagos te Port Gentil. Salatiga, 25 te Misamis. Schiedijk, 24 780 m. O. Kp. Race. Siaoe, 24 v. Menado n. Bintaoena. Swartehondt, 25 v Makassar te Menado. Stad Leiden. 25 v Philadelphia te New York. Soestdijk, 26 te Belawan. Stad Arnhem, pass. 25 Finisterre. Stad Maastricht, 25 v R'dam n. Genua. Stentor, 25 v. Lissabon n. A'dam, Straat Malakka, 25 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad Sumatra, 25 v. Djeddah n. Belawan. Sibajak, 25 9 u. pass. Kp. Bon. Sloterdijk, 24 v. Baltimore te Savanna. Skaugum (tr.). 25 1000 m. ZO. Ceylon. Stad Alkmaar, 25 v Lulea te Emden. Tlba, 24 te Montevideo. Tosari, 25 te Penang. Tjibadak, 22 te Durban Theseus, 24 v. Triest n. Rijeka. Tankhaven HI (t), 24 v. Sungeigerong n, Tj. Uban. Tibia, 24 160 m. W.t.Z. Madeira. Tjisadane, 25 verw. Kaapstad. Tjitjalengka. 24 v. Djakarta n. Makassar. Tiberius, pass. 24 Zuid v. Jamaica. Trompenberg, 24 140 m. O. Hatteras. Trajanus, 20 v. Demerara n. Venezuela. Talisse, 26 te Djakarta. Tabinta (tr.), 25 600 m. Z.ZO. Ceylon. Tegelberg. 25 v Mauritius n. Lorenzo Marques. Theseus. 25 v. Triest te Rijeka. Utrecht, 23 te Port Elisabeth. Veendam, 25 verw. te R'dam v. New York. Vulcanus, 24 v. Malta n. Napels. Van 't Hoff, 25 te Genua Volendam, 25 v. New York n. R'dam. Waterland, pass 23 St. Paulsrocks. Westerdam, 24 400 m. Z.ZO. Kp. Race. Winshm, 24 400 m. NW. Flores. Weltevreden, 25 v. Port Swettenham n. Singap. Willemstad, 25 v. Trinidad n. Barbados. Minor 1948-'49, slechts 10.000 K.M. gelopen, in st. v. nieuw benrine verbr. 1 op 16 K.M. Tel. 23896. Wij kopen meubelen, naai machines, kristal, porcelein, enz. enz. te Bloemendaal, 3 min. van trein en bus, bev. 7 kamers, badk.,. gai-age. Vrij 1 Oct. Br. B 1214 Boekh. Vernout, Bloemendaal. WONINGRUU. Aangeb. huis, bevatt. 7 ka mers, badk., keuken, zolder en gi'ote kelder met centr. verw. op goede stand in Overveen. Huurprijs f 700 p. j. Gevr. groter huis m. ga rage tot een .maximum van f 1200 per jaar in Overveen of Bl'daal. Brieven no. 5973 Grote sortering ^JiouteH^eOoHa V. Haai'lem of omstr. Sassen- heim. Aangeb. ruime woning te S'lieim, m. kamer en suite kelder, keuken, 3 slaapk., badk. en zolder, tuintje met schuur. Br. no. 5968. Adm. kantoor heeft nog enige uren vrij voor het bijhouden, controle ren van boeken en invulling belastingaangiften. Brieven no. 5967. REGENJASSEN. Na zonneschijn komt weer regen. Pracht modellen re genjassen voor Dames en heren, f 2.50 p. week bij VEEN, Zijlweg 26-28 Haarlem. Voor GASFORNUIZEN en .STELLEN naar 10% EXTRA KORTING op onderstaande prijzen Divanbedden f 24.50, Éénpersoons opklapbed met ombouw f 57.—. 2-pers. opklapbed met ombouw f 68.—. Eerste klas. 15 Jaar garantie. Kapokbedstellen, verende matrassen, wol len dekens enz. Monsterkamers ORIONWEG 8 H.-N. bij Zaanenlaan Gesloten huis TELEFOON 23932 TE KOOP AANGEBODEN partij gegalvaniseerde ongebruikte gOlf p I St6H 2 meter bij 0.68 m. af 4.65 per stuk. Te bevragen Binnenweg 10. Bennebroek, tel. 215. GROTE HOUTSTRAAT 156, TELEFOON 16176 Wij hebben weer grote sortering KAMGAREN, TROPICAL en PALM BEACH stoffen aangekregen. Scherp concurrerende prijzen Uitsluitend fijn maatwerk Op elk costuum dat gedurende OPRUIMINGS WEKEN bij ons wordt gekocht, geven wij 10% KORTING jmTe koop te Heemstede an RIANTE VILLA aan de HEERENWEG, bev. 8 kamers, badkamer, keuken, zolder. Voorzien van centr. verw., grote tuin, vrij van huur te aanv. Koopsom f 45.000. Nadere inlichtingen bij Makelaar C. HOEN Dzn. Bloemgracht 31, telef. 4027238281, Amsterdam touringcar reizen Vertrek iedere week 4 dagen Parijs, Versailles I 97.50 5 dagen Parijs, Fontalnebleau I 1 22.50 6 dagen Parijs f 1 45. 6 dagen Rijn en Taunus j 150.— 6 dagen Vogezen en Luxemburg I 1 30.— 8 dagen Zwitserland j 250.— 13 dagen Monte Carlo, Nice 1345.— 6 dagen Valkenburg-België 11 5.— September speciale bedevaartreizen naar Lourdes f 265.— DINSDAG, DONDERDAG EN ZONDAG BRUSSEL f 12.50 Dagelijks keuze uit 20 diverse Lindbergh dagtochten. THANS elke Zondag, Woensdag en Vrijdag naar Dusseldorp en Keulen I 20.- Plaalsbespreklng: LINDBERGH REIS BUREAUX AMSTERDAM: Damrak 41 - Tel. 48956-45715 Nassaukade 152 - Tel. 88698 HAARLEMi Kleine Houtstraat 1 - Tel. 17229 AMSTERDAM: AMERICAN EXPRESS COMPANY Warmoesstraat 197 -Tel. 62042 Kantoren AMERICAN EXPRESS COMPANY Rotterdam, Den Haag, Enschede I Voor alle buitenlandse reizen deviezen aanwezig. Lindbergh Reizen Betere Reizen.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3