'.De. Vlotboot' Jeugdige ruiters officieel ontvangen Predikbeurten ZADEN BLOEMBOLLEN Zaterdag 29 Juli 1950 Haarlems Dagblad eu Oprechte Haarlemsche Courant De tijd dat de blokkendoos deze jongelui wat opbouwend plezier verschafte hebben zij reeds ver achter zich. Daarna tras er een hele tijd niets in hun spel. dat „construc tief genoemd kon worden en bij velen was misschien het tegenovergestelde oneer van toepassing. Totdat de speeltuin ..Oosterkwartier", die 16 September haar zilveren jubileum zal vieren, op de goede gedachte kwam om de jongens opnieuw de vreugde van opbouwend werk te geven. Op de foto ziet men ze hun hecht-maierïaal verzamelen voor de bouw van een eigen huis: het is een heel gedrang om specie-gebak. Het idee is afkomstig uit Denemarken en het materiaal van de dienst openbare werken der gemeente Haarlem. „Hohe Messe" van Bach C.O.V. gaf een hoogstaande uitvoering in de Grote Kerk Een uitvoering van Bachs grandioze Hoogmis is altijd een belangrijke gebeur tenis. Maar dit keer, ter herdenking van de sterfdag (precies twee eeuwen geleden) van de geniale componist, die deze ..klan ken-kathedraal" opbouwde en ze tót een levend monument bezielde had de ver klanking door de Christelijke Oratorium vereniging in de Grote Kerk, een bijzon dere betekenis, namelijk van hulde en dank aan de grote en toch steeds nederig die nende „Voorzanger", wiens geestelijke nalatenschap met apostolische kracht zijn taak in steeds wijdere kring voortzet. Als de meest objectieve vocale compositie van Bach was de „Hoogmis" met haar extati sche aanbiddingen en lofprijzingen en haar nagenoeg onpersoonlijk karakter, wel het aangewezen werk om deze gedenkdag tot een bijzondere plechtigheid te maken. Huldigt en dankt men er de componist mee, dan gaat die hulde en die dank daarheen waar Bach die zelf bedoeld heeft. En zo moet het ook. Hoewel de uitvoering van de reusachtige Mis in b in liturgisch ver band van welke confessie dan ook niet denkbaar is, is zij toch alleen op haar plaats in een kerkgebouw, dat haar pro porties aangemeten is. De oude Haarlemse St. Bavo voldoet voorzeker aan deze voor waarde, vooral nu het podium opgebouwd was als een monumentaal prospect tegen het orgel aan. De C.O.V. en dan doel ik meteen, zelfs op de eerste plaats, op haar leider George Robert heeft blijkbaar zijn taak niet onderschat om de executie van het zo hoge eisen stellende werk tot een waardige herdenkingsplechtigheid te ma ken. Het koor heeft zich over het geheel uitstekend -geweerd en de sublimerende ac- coustiek van het gebouw hielp mee om de vocale klank een mooie ronding te geven. Gevaarlijke momenten van inge houden koorklank kwam men zonder veel bezwaar te boven; wat niet wegneemt dat we bijvoorbeeld bij „bonae voluntatis", bij „qui vollis" en „incarnatus" een nog' be heerster „sotto voce"-zing'en hadden ver wacht. Dit werd wel (en zelfs heel mooi) in het merkwaardige „Crucifixus" bereikt. Maar een bijzonder compliment verdient het koor van de C.O.V. voor de vertolking van de vijfstemmige dubbelfuga „Confi teor" aan het slot van de geloofsbelijdenis; het Adagio, dat het grote Stretto vooraf gaat, was in één woord prachtig! De jube lende koorgedichten, die in hun polyfone zelfstandigheid en in hun zangtechnische eisen heel wat van het ensemble vergen, lieten weinig wensen onbevredigd, behalve dan dat er nu en dan enige schommeling met het orkest merkbaar was. Jo Vincent en Annie Woud vormden een fraai duet; de momenten van hun samen- zingen kon men zich niet frisser en klank- schoner voorstellen. En natuurlijk profi teerde Annie Woud van haar solo in het „Agnus Dei" om haar stem zo expressief mogelijk te kleuren. Tot de mooiste dingen van de uitvoering behoorde het „Benedic- tus" voor tenorsolo en viool-obligaat; Han Le Fèvre en Jan Hesmerg waren niet alleen uitstekend op dreef, maar uit hun vertol king sprak een stijlvolle reserve. De bas Guus Hoekman en de hoornist slaagden er niet in met de nodige rhytmische stevigheid de eigenaardige „Quoniam"-aria aanne melijk te maken. Wel was de baszanger zeer gelukkig met zijn tweede aria. Piet Halsema vervulde zijn taak als or ganist zo goed als men dit (gezien de moei lijkheid om contact te houden met de di rectie) maar wensen kon en Dolf Hendrikse was een betrouwbaar clavecinist. De or chestrate begeleiding was aan de HOV toe vertrouwd. Aan George Robert komt hoge lof toe voor de waardige herdenking van Bachs sterfjaar. Tallozen heeft hij met deze uitvoering aan zich verplicM, want de belangstelling was zeer groot. De bede om vr^de „Dona nobis pacem" waar het werk mee sluit zal nog bij veten na zingen! JOS. DE KLERK Congres van het Genootschap voor Reclame Zoals wij indertijd hebben aangekondigd, zal op 27 en 23 September in Dreefzicht een congres worden gehouden van het Ge nootschap voor Reclame. De deelnemers worden op Donderdag 28 September 's morgens om half twaalf door burgemeester en wethouders op het Stad huis ontvangen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 28 Juli 1950 GEHUWD: 28 Juli. H. L, J. Briel erf J. A. Winter. BEVALLEN van een zoon: 25 Juli, J. Bouwman—van SluLsdam; 26 Juli, T. van DijkcFilarski; M. G. Rauwendaalvan Veen; S. HofmansHoekstra; 28 Juli, H. G. CatauLouwerens. BEVALLEN van een dochter: 25 Juli. M. S. E. van der HoutLincklaen Arriëns; 27 Juli, C. M. Klay—Taling; W. Pasch—Koch. OVERLEDEN: 27 Juli, H. Groen, 84 j„ Schoterveenstraat; J. van der Lijn, 78 j., Winkelstraat. Heemsteedse melksanering kan doorgaan Verlangens van B. en W. ingewilligd De Heemsteedse melkhandelaren hebben besloten aan dc wens van Burgemeester en Wethouders te voldoen en het reeds aan gezegde ontslag aan zeven melkbezorgers die door de voorgenomen rationalisatie der bezorgwijken brodeloos zouden worden, in te trekken. Dit besluit werd door het bestuur gister avond op een in „Het wapen van Heemste de" gehouden vergadering van de Coöpe ratieve vereniging van handelaren in melk en melkproducten meegedeeld. Het werd genomen nadat het bestuur Donderdag avond, na de vergadering van de Heem steedse gemeenteraad, tot diep in de nacht bijeen was geweest om de door de weige ring van B. en W. de sanering goed te keu ren ontstane situatie te bespreken. De voorzitter, de heer D. Schoenmaker, meende dat de plannen van de melkhan delaren in een verkeerd daglicht waren gesteld en zeide het eveneens te betreuren dat een aantal werknemers ontslagen moest worden. Het bestuur heeft nu besloten de ontslagaanvrage bij hei Gewestelijk Ar beidsbureau in te trekken. Het voorstel van het bestuur werd over het algemeen niet onwelwillend ontvangen, doch al spoedig werd de vraag gesteld, wie de lonen zou betalen, de werkgever of de kas van de Coöperatie. Met algemene stem men werd tot het laatste besloten, niette genstaande het scherp verzet van enkelen, die meenden dat juist de handelaar met de kleinste omzet verhoudingsgewijze aan deze regeling het grootste deel zou bijdragen. De rest van de avond werd gevuld met de bespreking van tal van technische vraagstukken teneinde de sanering zo goed mogelijk te doen slageri-. Daarbij werd er j door de voorzitter herhaaldelijk met Idem op gewezen dat het slagen van de sanering geheel afhangt van de leden. Het is de uitdrukkelijke wens van het bestuur dat de leden de klanten even keu rig en netjes blijven bedienen als voorheen het geval is geweest en hij herinnerde er aan, dat door het bestuur daar zeer scherp op zal worden gelet. Van de zijde van het College van B. en W. vernamen wij nog, dat dit inderdaad door de toezeggingen van melkhandelaren tevreden is gesteld. De betrokken bezor gers zullen in dienst blijven tot voor hen een passende betrekking is gevonden. Concours ,,En Avant'te Heemstede Het internationale jeugdconcours van „En Avant" te Heemstede is vanmorgen begonnen met een oficiële ontvangst in het Raadhuis. Het gemeentehestuur van Heemstede had gezorgd voor een waardige ontvangst. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard noemde de ruiterdag een be langrijke dag voor de jeugd. Zij neemt deel aan wedstrijden, doch bovendien kunnen de meisjes en jongens hun krachten meten met buitenlanders. Het gemeentebestuur van Heemstede verheugt er zich over, dat het concours is, deze gemeente gehouden wordt. De gelegenheid er voor is in „Groe- nendaal" prachtig. De burgemeester richtte zich vervolgens in het Frans en in het Engels tot de gasten uit Frankrijk, België en de Verenigde Staten. Vooral is het ver heugend, dat de Amerikanen de verre reis hebben gemaakt. Spreker hoopte, dat in de toekomst ieder jaar buitenlanders aan het concours zullen deelnemen. Voorts zeide de burgemeester, dat de jeugd grote belangstelling heeft voor het voetballen. Gelukkig heeft zij ook aandacht voor de paardensport, welke spreker de schoonste sport noemde. De ruiterdagen worden gehouden onder leiding van een jeugdvereniging, doch bij de organisatie hebben de jongeren mede werking ondervonden van ouderen en wel van de heer en mevrouw Wallage en de heer Van der Meer. Dezen bracht spreker bijzondere hulde. Met de beste wensen voor het slagen van het concours besloot de bur gemeester zijn toespraak. De heer Tots Hoogerwerf dankte als voorzitter van „En Avant" het gemeente bestuur voor de ontvangst en. richtte zich met woorden van welkom tot de deelne- Nadine Burdet uit Overveen ver welkomde Zwitserse generaal In Rotterdam heeft de kleine Nadine Burdet uit Overveen Donderdagmiddag de Zwitserse generaal H. Guisan, die met de Rijnsleepboot „Uri" voor een niet-officieel bezoek in Nederland arriveerde, verwel komd. Het in Zwitsers costuum geklede meisje bood mevrouw Guisan bloemen aan. Nadine is evenals generaal Guisan, uit het kanton Vaud afkomstig. De generaal is naar Nederland gekomen om met de Zwitserse kolonie op 1 Augustus de Zwitserse nationale feestdag te vieren. Op die dag herdenkt Zwitserland namelijk de stichting van de bondsrepubliek. Bureau voor Sociale Aangelegenheden bij de C.C.D. De minister wist er niets van De Algemene Rekenkamer ontdekte on langs, dat er bij de Centrale Controle Dienst (C.C.D.) een bureau voor sociale aangelegenheden bestond met een personeel van negen man en waarvan de kosten ruim f 25.000 per jaar konden worden gesteld. De Rekenkamer was verbaasd over deze ontdekking, daar de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening des tijds had medegedeeld, dat met ingang van 1 Januari 1947 het bureau voor Sociale Aangelegenheden van zijn departement zijn werkzaamheden tot alle daaronder res sorterende diensten en instellingen zou uit strekken. De minister heeft daarop aan de Reken kamer medegedeeld dat het desbetreffende bureau zonder zijn voorkennis tot stand was gekomen. Het bureau is opgeheven, een deel van het personeel is ontslagen, het resterende deel is bij de sociale afde ling van het departement in dienst ge nomen. Hamsteraars geverbaliseerd De Haarlemse politie heeft Vrijdag tegen enkele personen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Hamsterwet. „Een koninkrijk voor een huis". Het R embrandttheater indachtig dat de meeste mensen vooral in deze tijd een opkikkertje nodig hebben heelt een pro baat middel toegepast om zelfs met mooi weer een gevulde zaal te krijgen: de ver toning van de Nederlandse film „Een ko ninkrijk voor een huis" met Heintje Davids en Johan Kaart in de hoofdrollen. Dit gijn product werd reeds in de Spaarnestad met veel succes vertoond. „De banneling van het Wilde Westen". (S p a a r n e) Ook deze tamelijk recente, geheel in doorgaans fraaie kleuren opgenomen film van Gene Autry zal de bewonderaars van deze zingende cowboy niet teleurstellen, want hij is daarin de hoofdpersoon van een even boeiend als romantisch verhaal, die een nobele strijd voert om het behoud van een prachtige wilde hengst. Hij wordt daarin ter zijde gestaan door de aantrekkelijke, zwie rig gelokte Gloria Henry, die zich de eigena res mag noemen van een niet minder edele merrie. Als ook deze beide dieren genegen heid voor elkaar opvatten en de gevolgen daarvan merkbaar worden, nemen de hieruit voor de menselijke beschermers voortvloeien de verwikkelingen een sensationeel verloop. Zichzelf op de guitaar begeleidend zingt Gene Autry al zijn diverse emoties in ge makkelijk en aangenaam in het gehoor lig gende liederen uit. In één van de bijrollen ziet men een oudgediende van het witte doek, John McGuire. S. K. „Black Velvet" (Frans Hals) Een luxe-uitgave van een plezierige „Western" die in kleurige beelden verhaalt van de lot gevallen van een zwarte mustang, de man die hem vangt en probeert te temmen en het meisje dat er tenslotte in slaagt man en paard met zachtheid klein te krijgen. Zoals dat in het Wilde Westen gebruikelijk is, krijgt de nobele cowboy net meisje, de eigen wijze vader een lesje en de schurk zijn maag vol met lood. Een prettige bijkomstigheid bij de distributie van verdiende lonen is dat de Black Velvet, de zwarte mustang, zijn vrijheid herkrijgt nadat hij een race gewon nen heeft en daarmee voor de gelieven de poort heeft ontsloten van het pad dat over rozen heet te gaan. In het vóórprogramma een boeiende repor tage van de Zandvoortse autorennen. W. L. B. Movie Crazy" (Luxor). Of Harold Lloyd de grappigste man van de wereld is, is een vraag die door haar subjectiviteit moeilijk te beantwoorden is, doch dat hij er in slaagde indertijd een karakteristieke en originele filmhumor te scheppen, kan niet worden ontkend. De dwaasheid van Movie Crazy is de dwaasheid van Lloyd en van niemand anders, dat wil zeggen: Harold met de uilebril is er de uitvinder van en er zul len weinig uitvinders zijn om wier vernuft zo hartelijk kan worden gelachen als om dat van Lloyd. Natuurlijk is dit alles meer klucht dan film. meer truc dan realiteit, en meer nonsens dan verhaal, maar per slot van rekening is het grappige een der ernstige menselijke behoeften en als zodanig is Lloyd leverancier van een zeer noodzakelijk artikel. Een interessant bijprogramma completeert deze vrolijke geschiedenis. J, „De heldhaftige stormloop" (Cine: P a 1 a c e) geeft de laatste episode weer uit de diensttijd van een oude ijzervreter, die in zijn federale cavalerie is vastgeroest en in zijn voortdurende strijd tegen de Indianen geworden is tot een van die militaire proto typen, die elk leger van welk land ook rijk is en waarop meestal de waarde van het leger rust. Deze kapitein Brittles is knap getekend in zijn dagelijkse beslommeringen tegen een achtergrond van sentimentele en romantische kleinigheden, die telkens wor den weggevaagd door het grote gevaar der prairiën: De Indianen, die in hun laatste pogingen om de blanke heerschappij te bre ken in verenigde krachtsinspanning op trekken. Kapitein Brittles en zijn cavalerie zijn in de prachtige natuur van de Noord-Ameri kaanse vlakten in een kleurenfilm ver eeuwigd. en menig toeschouwer zal zich de boeiende Karl May's uit zijn jeugd herin neren, die hier als met kleurige prenten geïllustreerd worden. In het voorprogramma een spannende reportage van de Zandvoortse Grand Prix en de Tour de France. In de ochtendvoorstellingen kan men een uitgebreid verslag van de kroningsplechtig heden. aangevuld met interessante opnamen der Koninkliike Familie, aanschouwen. J. L. De piraten van Capri (C i t y) Deze rol prent begint niet alleen met een gemaskerd bal, maar is van het begin tot het eind een maskerade. Dit was trouwens evenzeer de historische voorwaarde om in 1798 van het door de Bourbons geregeerde Napels een volksrepubliek ie maken als de conditie om deze latere verfilming ervan te doen slagen- Achter graaf Amalfi, (Louis Hayward), hof dichter van de Napolitaanse vorstin, gaat ae staatsvijand Siroccio schuil, die met zijn pi raten het volk tot een revolutie aanzet en te gelijk de timide koningin voor het lot van haar zuster Marie Antoinette in Frankrijk weet te sparen- Zijn grote tegenspeler, baron Holstein, die als chef van de politie het hof moet beschermen, is minder gelukkig in de strijd en krijgt tenslotte van de rebelse graaf een floret door het lijf. Het bloedige revo lutie-tafereel wordt de toeschouwer niet ont houden. Daarvan zijn de degengevechten vooral het aanzien waard. De vacantie-vierende jeugd kan zich deze week in dit theater amuseren met de dwaze lotgevallen van het duo Laurel en Hardy. H. B. I mers(sters) in het bijzonder tot de bui tenlandse. Verder spraken jhr. P. Six, voorzitter van de Nederlandse Bond van ruitersport- dagen en de heren Hernol Steens, namens de Belgen en Descombets, namens de Fransen. Om èlf uur begon het concours in het wandelbos Groenendaal. Gerepatrieerde militair wilde zijn ex-verloofde vermoorden Een onlangs uit Indonesië teruggekeer de militair, F. H., uit Oude Pekela. heeft in Blij ham zijn vroegere verloofde, die daar met een vriend fietste .met zijn mo torfiets aangereden, waardoor het meisje licht gewond werd. Daarna sprong H. van de motor, wierp zich op het meisje en trachtte haar te wurgen. De vriend van het meisje en enige dorpsbewoners wis ten H. te overmeesteren en aan de politie over te leveren. H. had reeds verschei dene maten gedreigd het meisje te zul ten vermoorden, wanneer zij niet bij hem terugkwam ZONDAG 30 JULI 1950. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Zaterdag 7.30: Avondgebed in de Brouwers- kapel. Zondag 10: Ds. B. van Gelder. 7: Ds. E. Pot. Dinsdag 7.30: Liturgische dienst voor doofdstommen en slechthorenden in de Con sistoriekamer. Nieuwe Kerk 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkcrk. Zaterdag 45: Bid stond in de Gerfkamer. Zondag 9: Ds. H. E. Gravemeijer. van Amsterdam. 10.45: Ds. A. G. C. van den Bosch, van Ginneken. Oos- terkerk 10: Ds. E. Dijkhuis, H. Doop. Kapel Sarepta. 9.30: Dhr. F. van Woerden, Kinder- kerk. 10.45: Dr. A. J. Rasker. Bakenesser- kerk. 9.30: Dhr. G. Germans. Kinderkerk. Diaconessenhuis 4.30: Dr. A. J. Rasker. Rust huis Jansstraat. 10.30: Dhr. A. J. van Houwe- lingen Rijkhoek. Ver. van Vrijz. Prot., Ja- cobstraat 6. 10.30: Dr. J. de Graaf. Church of England. Sunday, July 30 th.. 3 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk. Kinderhuissingel Evensong followed by Holy Communion, Rev. R. O. Tasker. Stads Evangelisatie. Lan ge Herenstraat 6. 10 en 7.30: J. Peereboom, Evangelist te Ede. 6.30: Openluchtsamen komst Kruisweg-Parklaan. Woensdag 8: J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. 10: Dhr. J. Sevensma. Evangelist te Amsterdam 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 7.45: Geen Jeugdbijeenkomst. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 3: Ds. J. Visser. Amsterdam. Ned. Hcrv. Evange lisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. J. Hovius, Hoogeveen. O. R. G. Centrum, Wes- terhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evangelische Gemeente, Bakenesser- gracht 65. 9.30 en 5: Evang. L. J. Neerings van Enkhuizen. Met Koorzang. Evang. Luth Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Drs. J P. Boendermaker, van Hilversum. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. Souten- dijk. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. J. W, Herfst. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 9.30: Ds. A. Boeijinga. 5: Ds. J. A. v. Arkel. Wilhclminakerk 9.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. L. G. Pleysant. v. Paesens. Zuid-Ooster- kerk. 9.30: Ds. L. G. Pleysant, 5: Ds. A. M. Boeijinga. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. C. Vonk. van Schiedam. Geref. Ge meente onder het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rot terdam. Geref. Gemeente, Parklaan 21. Dins dag 7.30: Ds. Chr. v. Danm, var. Werkendam (Bevestiging lidmaten). Oud-Gercf. Gemeen te, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van Don Haag. Christ. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. M Holtrop. Bap- tiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. Hofkus. van Alkmaar, 8: Jeugdsamenkomst (geb, Salem). Ned, Chr. Gemeenschapsbond Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samen komst. Vergadering van Gelovigen. Jans straat 85. 10: Samenkomst (Broodbreken). Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: M. v. d. Sluis, Amsterdam. Ge meente Gods. Jansstraat 85, Zaal 5. 10: Sa menkomst. Gemeente des Ileercn, Lange Molenstraat 22. 10 en 6.30: Samenkomst. De Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal) 10.15: Prediking en Avondmaal. 7: Prediking. Pinksterevangelisatie, Ged. O. Gracht 47. Zaterdag 8: Openluchtsamenkomst Parklaan hoek Kruisweg Zuidzijde. Zondag 9.45: Samenokmst. 7: Volle Evangeliepre diking. Kruisleger. Wolstraat 7. 10: Wijdings- dienst. 12: Zondagsschool. 8: Verlossingssa menkomst. Donderdag 8: Verlossingssamen- komst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Hersteld Apostolische Zendingge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Leger des Heils, Schagchelstraat 26, O.l.v. Lt. Kol. Huijg. 10: Bijzondere dienst 7: Open luchtmeeting Ged. Oude Gracht. 8: Verlos singssamenkomst. Donderdag 8: Heiligings- dienst. Bijbellezing, Jansstr. 85. Vrijdag 8: K. Ro zendal. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Na de Zang- dienst geen familie-avond. Zondag 7: Ds .Schutz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M, v. d. Voet. Immanuël- kerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Dr. M. v. d Voet Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10, 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Leger des Heils. Ce- ramstraat 4. 10: Openbare Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst Soendaplein 8: Verlossingssamenkomst, tevens gedenkdienst Gen. Evangeline Booth. De diensten staan onder leiding van de luitenants de Klerk en v. d. Hoek. Geref. Kerk, Noord-Schoter- kerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds L Hoorweg Jr. Christ. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. H. Avondmaal en Dankzegging. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. H. Bartlema Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. H W. Duyvendak. Aula Clir. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. Nieuwenhuijren. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen. Voorg. v. d. Afdeling. Geref. Kerk. Aula Lyceum! 9: Ds. H. Wierda, Loosduinen. 5: Ds. J. Mul der. Koediefslaan. 10: Ds. Jac. Jonker. Am sterdam-Zuid. 5: Ds. H. W. Wierda. Camp- laan. 10: Ds. J. Mulder. 5: Ds. Jac. Jonker. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10,30: Ds.a P. A. Elderenbosch. van Voorburg. Re ligieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. Mesdag. Doopsgez. pred. te Zeist. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Evangelist Veenhof, uit Heemstede. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond. Pot- gieterweg 4. 10.30: Ds. E. J. van der Brugh. Hv. Den Haag. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 7.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof Dr. W. C. van Unnik, uit Bilthoven Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. H. Telkamp, in Bergen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, Haarlem. „De Toorts". 10: Ds. A. H. Knottnerus. Breda. „De Kapel". 5: Ds. P. A. Tichelaar. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. E. Reeser. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds D. C. v. Wijngaarden, IJmuiden, Haarlem heeft ook zijn Prins Bernhardlaan Nadat de aansluitingen op de nieuwe brug over de Ringvaart in de weg van Haarlem naar Schiphol waren gereed ge komen is tussen het begin van de oprit ter hoogte van de Zomervaart en de weg langs de Amsterdamse vaart een fietspad aan gelegd. In de toekomst zal deze verbinding een hoofdverkeersweg worden die buiten de Oostelijke bebouwing van Haarlem om naar de Buitenrustbrug zal voeren. Een gedeelte van deze weg grenst vlak aan de Nederlandse componistenbuurt, die zo juist met het complex duplexwoningen van „Ons Belang" is uitgebreid. In October komen aan deze weg, die door B. en W. thans Prins Bernhardlaan is gedoopt, vijf tig eengezinswoningen gereed. Men is reeds bezig met het leggen van de gas- en waterleidingen. De Prins Bernhardlaan krijgt voorlopig een breedte van vier en een halve meter, doch deze zal in de toe komst tien meter bedragen. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 30 Juli waargenomen door: dr. J. Laeijen- decker. Raadhuisplein 9, tel. 28103 en dr. J. L. Tombrock, Burg. v. Lennenweg 1, tel. 28032. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp- laan 17. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208. Tel. 28320. Politie en brandweer tel. 28850. SCHEEPVAART Aagtedijk, pass. 27 Vlissingen v. Antwerpen. Arendskerk, 28 in Str. Messina. Abbedijk, 29 verw. Norfolk. Alderamin, pass. 28 Kp. St. Vincent. Alnati, pass. 28 St. Paulsrocks. Alcinous, 27 v.' Makassar n. Balikpapan. Alphacca, 6 te Victoria. Amarapoora (ir.), 26 Aug. v. Djakarta, 24 Sept. verw. R'dam. Bali. 27 te Bandarshapour. Beugkalis, 27 v. Makassar n. Djakarta. Breda. 27 te Trinidad. Boissevain, 28 v. Mauritius n. Singapore. Caltex Pernis. 27 v. Rastanura n. R'dam. Celebes, 27 rede Belawan. Cleodora (t). 25 v. Yokohama n. Miri. Caltex Utrecht. 28 pass. Muscat. Ceronia. pass. 28 Gibraltar. Congostroom. 6 v. Winneba te Accra. Delfshaven. 28 pas. Madeira. Delft. 27 v. Puerto Chicaraa n. Callao. Delfland, pass. 25 St. Vincent. Drente. 28 v. Bombay n. Karachi. Etrema. 27 v. Aruba n. Manchester. Elimina, 29 verw. Grandbassan. Gooiland. 28 A'dam n. Buenos Aires. Goya (tr.), verm. 24 Aug v. Djakarta, verm, 19 September te A'dam. Gaasterkerk. 28 pass. Dakar. Groote Beer, (tr i, 28 650 m. ZO. Ceylyon. Heemskerk. 27 v. Port Said n. Alexandrië. Helena, pass. 28 Trinidad. Hera, 28 te Maracaibo v. Punta Cardon. Indrapoera, pass. 28 Gibraltar. Jupiter. 28 te Valencia. Jobshaven, 28 v. Las Palmas. Japara (L), 28 v. R'dam n. Djakarta. Jagersftvlein. 27 te Port Elisabeth. Joh. v. Oldenbarnevelt. 28 1100 m. ZO. Güaf.l dafui. Kota Baroe. 27 v. Menado te Taruna. Kota Agoeng, 26 24 u. pass. Sabang. Kota Gede, pass. 27 24 u. Ouessant. Kamerlingh Onnes. 28 v. Djakarta n. R'dam. Kota Inten, 28 te Port Said. Larenberg, 27 v. Savona n. Huelva. Laurenskerk, 27 v. Suez n. Aden. Lemsterkerk. pass. 27 Ouessant. Loosdrecht, 27 v. Genua n. Port Said. Langkoeas. 28 v. Colombo verw. Langlee Scott. 28 te Penang. Lieve Vrouwekerk, pass. 27 Algiers. Lekhaven, pass. 28 Casquets. Lemsterkerk, pass. 28 Finisterre. Lawak. 26 te Seattle. Maashaven, pass. 27 Gibraltar. Maaskerk. 27 v. Bordeaux n. Dakar. Manoeran, 28 te Penang. Mariekerk. 26 v. Yokohama n. Otaru. Maetsuycker. 26 v. Fremantle n. Singapore. Midas. 27 te Izmir. Mentor, pass. 28 Gibraltar n. Algiers. Mijdrecht, pass. 27 Fernando Noronha. Marken. 28 te Hamburg. Mirza (t). 28 v. Miri n. Yokohama. Modjokerto. 28 rede Panarukan. Macuba (t), 27 te Tarakan v. Sydney. Melampus. 26 te New York v. Houston, Nestor. 29 v. Istanboel te Calamata. Nelly (.tr.). 29 23 u. verw. H. v. Holland. Omala. 27 v. Suez. Ossendrecht, 27 v. Middlesbro n. R'dam. Odysseus. 27 v. R'dam n. Tanger. Oranje Fontein, 28 te Antwerpen. Ovula (t). 23 v. Pulosambu n. Miri. Ondina, 28 v. Berre n. Dakar. Prins Willem V. 27 te Chicago. Prins Joh. Willem Friso. pass. 27 Belle Isle. I Poelau Laut, 28 v. Belawan n. Penang. Polyphemus, 27 te Djakarta. 24 Sept. te A'dam. Rijnkerk, 27 v. Marseille. Rempang. pass. 28 Almeria. Riouw, 28 v. Sorong n. Hollandia. Rijnland, 29 te Rio de Janeiro. Ranchi, 27 te Fremantle. Schiedijk, 27 te Le Havre v. Havanna. Soestdijk. 27 v. Belawan n. Colombo. Stad Haarlem. 27 te Saffi v. Savona. Stad Maastricht, pass. 27 Ouessant. Sloterdijk, 28 v. Savanna n. New Orleans. Stad Leiden. 27 v. New York n. Boston. Saparoea, 28 v Port Gentil n. Pointe Noire, I Sigli, 26 v. Belawan te Moelmein. Stanvac Djirak (tl. 25 v. Singap. n. Palemban? I Sibajak. 28 te Port Said. Sumatra, 28 pass. Guardatui. Samarinda. 25 te San Francisco. Skaugum (tr.), 28 pass. Anderhalfgraadskanasl Slamat. 28 19 u. v. Marseille. Somersetshire, 26 v. Colombo. Stad Schiedam. 24 v. Libreville te Douala. Tawali. 27 v. Makassar n. Probolinggo. Tibia, pass. 27 Gibraltar. Tjisadane, 27 v. Kaapstad n. Buenos Aires, Tabian, 28 v, Soerabaja n. R'dam. Talisse, 28 v. Djakarta n. Belawan. Tarakan. 27 v. Kamaran n. Djeddah. Taria (t). 28 v. Kaapstad n. Curasao. Tabinta (tr.). 28 1100 m. ZO. Guardaful. Tosari. 27 te Port Swettenliam. Utrecht. 27 te East London. Van 't Hoff. 27 v. Genua. Vulcanus. 27 v. Napels te Livorno. Vivita. 27 v. Port Said. Venus. 28 v. Dardanellen n. Izmir. Westland, 27 v. Montevideo n. San Francisco. Waterman. 28 te Manokwari v. Sorong. Willem Ruys, pass. 28 Point de Galle. Zwijndrecht. pass. 28 Gibraltar. Zeeland (L). 27 v. Pladju te Djakarta. VERKOOP BIJ EXECUTIE, welke zal worden gehouden op Maandag, dc 31 Juli 1950 des voormiddags om 10 uur, ten laste van L. Terpstra, wonende te Haarlem, Luci- ferstr. 35, van enige roeren de goederen, bestaande uit: Meubilaire Goederen, Keukengereedschappen, Glas- en Aardewerk en wat verder te voorschijn zal worden gebracht, o.a. een huisorgel. De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De_ goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie Zegt het voort! PRACHTIGE COSTUUMS. Voorradig een grote collectie kamgaren costuums. schit terende afwerking v.a. I 67.50 Betaling uiterst soepel. VAN VEEN, Zijlweg 26—28, te Haarlem Geldbelegging Te koop (Haarl.) mooi blok Woonh. (10 st.) Koopsom f 60.000. Huur f 3725 p. j. Lasten f 712. Inl. Mak, Pieter Fris Pz„ Haarlem. J. v. Ga- lenslraat 35. Tel. 10787 Gevraagd: grote zit-slaapkamer- met vaste wastafel, zonder pension, omgeving Binneq- weg H'stede. Brieven Uni cum, Herenweg 126, H'stede, Woningruil Gevraagd: woning te Haar lem in ruil voor een woning te Den Helder of Alkmaar, Brieven met opgave van huurprijs, indeling woning enz. no. 5993. MIDDENSTAND WONING te Haarlem Bevatt.: wopn-eetk., 3 slaapk., douche-cel, 2 v. wast,, voll. zolder, st. schuur. Koops. 12.750. Kosten vrij, Hyp. aanw. Vestigïngsverg. aanw. Bouwondern. WIJNSCHOUT, lordenstraat 15, Tclcf. K. 2500 16460, Mak. Kant. DE GIDS, Lorentzkade 360, Telef. K. 2500 10024. TURKEMB URG'S KONINKLIJKE ZAADHANDEL N. V. BODEGRAVEN Haarlem Gen. Cronjésfraat 129, telefoon 11385 Amsterdam Bilderdiiksfraat 151. telefoon 87021 Amsterdam NÜ GGH JAN EVERTSENSTRAAT 78 Hilversum Langestraat 30, telefoon 3760

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8