van' Doorn j Amerikaanse Legergoederen Grotere arbeidsprestatie of nieuwe inflatie Tempo van woningbouw voortaan bepaald door de financiële mogelijkheden mse 3eurs ip de «jasjes Mantelstiksters en handwerksters gevr. Flinke jongste bediende (mann.) Vrijdag 11 Augustus 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 5 Effecten- en Geldmarkt Het is wel duidelijk, dat de maatregelen ter voorkoming van een derde wereldoor log de beurzen blijven beheersen. In de Verenigde Staten, die daar bij thans in de eerste plaats zijn be trokken, bestaat een groot optimisme, niet slechts wat de afloop van de strijd in Ko rea aangaat, maar ook wat betreft de capa citeiten van de Amerikaanse industrie om in de eventuele oorlogsbehoeften te voor zien, zonder dat het burgerlijk gebruik wordt aangetast. Hierbij valt op te merken, dat de levens standaard in de Verenigde Staten de laat ste jaren dermate is opgevoerd dat thans de productie voor vredesdoeleinden even groot is als in 1944 die voor vred.es- en oorlogsdoeleinden tezamen. De staalpro- ductie, welke thans ongeveer 100 millioen ton bedraagt, is zelfs enkele millioenen groter dan toen en volgens een Amerikaans vakblad zal hiervan niet meer dan 10 voor oorlogsdoeleinden nodig zijn. Dit neemt toch niet weg dat in tal van bedrij ven de capaciteit verder zal moeten wor den vergroot, want uit de jongste prijsstij ging van de producten- en goederenmarkt blijkt wel dat de vraag thans het aanbod overtreft. Het indexcijfer van Moody, dat vóór het uitbreken van de oorlog beneden 400 stond, is sedertdien tot 462 gestegen en wel is hierop een kleine reactie gevolgd, de tendens is nog altijd een opwaartse. De vrees dat voor het Amerikaanse bedrijfs leven op de periode van grote voorspoed, welke het achter zich heeft, een tijdperk van achteruitgang zal volgen, is dan ook radicaal verdwenen. Hoe groot die voor spoed is blijkt wel uit de mededeling dat 500 maatschappijen in het eerste halfjaar 1950 een winst behaalden van 2567 mil lioen dollar tegen 2021 millioen in het zelfde tijdvak van 1949. Er zijn dan ook tal van dividen'dverhogingen bekend ge maakt en het laat zich aanzien dat ook in de komende kwartalen de winsten weer groter zullen zijn, ook al zal de fiscus wor den gedwongen om aan het bedrijfsleven zwaardere eisen te stellen. Op de New Yorkse beurs is de scherpe koersdaling, welke na het uitbreken van de vijandelijkheden in Korea intrad, dan ook grotendeels ingehaald. Toch kan moeilijk worden verwacht, dat de productie in de Verenigde Staten in zodanige mate zal kunnen worden ver hoogd, dat de in omvang toegenomen en toenemende vraag op de prijsvorming niet meer van invloed zal zijn, met andere woorden, dat ook in de Verenigde Staten een feitelijke waardevermindering van het geld niet zal kunnen worden voorkomen en men houdt zich daarom ook aan de over kant van de Oceaan bezig met de vraag of de regering binnen afzienbare tijd niet zal moeten overgaan tot maatregelen om de inflatie te bestrijden. De geschiedenis heeft wel geleerd dat buitengewone omstandigheden ook de sti mulans tot buitengewone arbeidsprestaties kunnén zijn-en het is daarom zeker niet uitgesloten 'dat ook de capaciteit van het Amerikaanse bedrijfsleven nog verder zal kunnen worden vergroot, hoewel men ginds op dit gebied reeds geweldige pres taties heeft geleverd. Vertegenwoordigers van Nederlandse vakverenigingen hebben bij een bezoek aan de Verenigde Staten geconstateerd dat de arbeidsproductiviteit (de hoeveelheid pro duct per arbeider) daar thans driemaal zo groot is als ten onzent, waaraan voor een goed deel de welvaart der bevolking te danken is. Hoewel men hierbij niet uitslui tend aan de grotere arbeidsprestatie van de Amerikaanse arbeider behoeft te denken, omdat ook de technische hulpmiddelen in de Verenigde Staten aanmerkelijk beter zijn dan hier, ligt in het hier geconstateer de feit niettemin een ernstige aansporing voor de bevolking van de West-Europese landen om de arbeidsprestatie te vergroten. Dat dit mogelijk is, moge blijken uit de mededeling, welke de voorzitter van de Raad van Beheer van de Leverbrothers Unilever heeft gedaan, n.l. dat blijkens betrouwbare waarnemingen de arbeidspro ductiviteit in ons land met 30 zou kun nen worden vergroot, door verbetering van werkmethoden, uitschakeling van verspil ling, kortom door een grotere mate van efficiency. De Nederlandse regering en niet het minst ook de Stichting van de Arbeid, die thans voor. het probleem van het verbro ken evenwicht tussen lonen en prijzen staat, zullen de oplossing van dit probleem vooral in die richting moeten zoeken, nu ook in ons land een groter deel van de productie voor defensiedoeleinden moet worden aangewend. Het gevaar voor nieuwe inflatie is in ons land veel groter dan in de Verenigde Sta ten, omdat de verhouding tussen het natio naal inkomen der bevolking (de nationale productie) en de staatsuitgaven veel on- Duitse methoden in interneringskamp Commandant en bewakers stonden terecht Voor de rechtbank te Groningen hebben terecht gestaan de voormalige kampcom mandant en drie kampbewakers van het interneringskamp „Coenraadspolder" nabij Finsterwolde. Dit kamp werd na de be vrijding ingericht voor NSB'ers en andere politieke delinquenten. Als kampcomman dant werd aangesteld de 47-jarige J. A. V. en als kampbewakers'de 28-jarige L. S., de 44-jarige J. de B. en de 31-jarige B. H. Dit viertal zou, aldus de tenlastelegging, de gevangenen op ergerlijke wijze hebben mishandeld. Zeventien politieke delinquenten uit het voormalige kamp waren als getuigen ter zitting gedagvaard en legden verklaringen af over de mishandelingen die zij hadden moeten ondergaan. Als lijfstraf bond V. arrestanten 35 kg zware granaten aan de voeten om ontvluchtingspogingen te ver ijdelen. Deze granaten moesten zij ook }s nachts dragen. De verdachten motiveerden hun daden met te zeggen, dat zij destijds grote wraak gevoelens gekoesterd hadden tegen poli tieke delinquenten. De Officier van Jus titie laakte scherp het optreden van de kampcommandant, die aldus de Officier op de meest ergerlijke wijze Duitse kampmethoden had overgenomen en zijn machtswellust heeft willen botvieren op zyn arrestanten. Hij eiste tegen de kamp commandant twee jaar gevangenisstraf. De drie kampbewaarders hoorden respec tievelijk twee, vier en vijf maanden ge vangenisstraf tegen zich eisen. gunstiger is. Verschillende landen En geland, België, Frankrijk hebben reeds de bedragen vastgesteld waarmede het defensie-budget moet worden verhoogd, hoewel blijkens de jongste mededeling van minister Stikker te Parijs nog de onder linge verhouding zal moeten worden be paald, waarin de landen van het Atlantic Pact hun bijdrage voor de defensie zullen moeten leveren. Van Amerikaanse zijde wordt er op aangedrongen, dat deze uit gaven in de eerste plaats zullen worden bestreden uit de Marshallhulp, waarvan de tegenrekening bij de Nederlandse Bank thans circa 1 milliard bedraagt. Afgezien van het feit dat van deze rekening reeds bepaalde bedragen voor andere doeleinden zijn bestemd, is dit wel de gemakkelijkste manier om aan geld te komen, maar een zodanige besteding zal onvermijdelijk' tot nieuwe inflatie moeten leiden. Wil de rege ring deze voorkomen, dan zullen de ver hoogde defensie-uitgaven uit het nationaal inkomen moeten worden bestreden, waarbij men slechts de keuze heeft tussen twee mogelijkheden: grotere productie of klei nere consumptie. Santpoort GESLAAGD Voor het middenstandsdiploma slaagden te Haarlem de dames G. Flores, v. Raalten Sr., v. Raalten .Jr., S. de Boer, F. Mentink en de heren J. Grimmink, A. Coesel, J. Nooy, H. Korthouwer. G. Bosman, W. Buren, J. Mak, J. Buyck en J. Peters. WEEKABONNEMENTEN Slenen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Fries toneel. Het „Ljouwerter Toaniel- selskip heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een oorspronkelijk Fries toneelstuk, welke is gewonnen door dr. D. Kalma. Het bekroonde drama draagt tot titel „Fete" en zal op Tweede Kerstdag voor het eerst te Leeuwarden worden opgevoerd. Dr. Kalma is reeds jaren bezig aan de vertaling in het Fries van de volledige werken van William Shakespeare. Vrouwenzand. Het Rotterdamse Toneel begint het nieuwe seizoen op 31 Augustus met een voorstelling onder regie van Richard Flink van het oorspronkelijke stuk „Vrou wenzand" door Ben van Eysselsteijn. Corry Hartong is belast met het ontwerpen en in- studren van de dansen. In 1951 waarschijnlijk geen verdeling meer volgens bouwvolume De directeur-generaal van de Weder opbouw en Volkshuisvesting, dr. ir. Z. Y. van der Meer, heeft, hedenochtend in een persconferentie in Den Haag een uiteen zetting gegeven van de nieuwe premie regeling voor de woningbouw. Reeds enkele maanden geleden gaven wij de hoofdinhoud van deze nieuwe maatregel. Van veel belang is, dat de directeur- generaal mededeelde dat het voornemen is de woningbouw in 1951 niet meer te beper ken door een van tevoren vastgesteld bouwvolume, dat over de gemeenten ver deeld wordt. In zekere zin wordt de bouw dan vrij gegeven, maar de regering zal toch orde nend kunnen optreden door het verlenen van financiële bijdragen. Het is de bedoeling dat de nieuwe premie regeling wordt bepaald door de omvang der woningen. Deze hangt af van het aan tal personen, dat in de betrokken woning is gehuisvest. Aanvragen die tot 1 Juli zijn binnen gekomen, kunnen nog behandeld worden volgens de oude financieringsregeling. Er zijn in 1948 36.391 en in 1949 42.971 woningen gebouwd. Het laat zich aanzien, dat over 1950 een aantal van 45.000 tot 46.000 zal worden bereikt. In de naaste toekomst zal dit aan tal worden opgevoerd tot vijftig a zestig duizend. In het afgelopen jaar heeft Nederland in Nieuwe suggesties voor de strijd tegen de kanker Geleerden uit 40 landen wisselden ervaringen uit In de Parijse Sorbonne is dezer dagen het vijfde internationale congres voor de kankerbestrijding gehouden, waaraan door 850 medici uit veertig landen Werd deel genomen, aldus meldt Newsweek. De Rus sen hadden de uitnodiging naar het congres onbeantwoord gelaten, doch tot ieders ver bazing verschenen er in de tweede werk zitting toch nog twee Sovjet-geleerden, een hoogleraar van de Universiteit van Kief en een hoge functionaris van het mi nisterie van Gezondheid in Moskou, die echter voor zij hun zetels innamen ver klaarden, dat zij alleen als „waarnemers" aanwezig waren en niet aan de discussies zouden deelnemen. De andere congres sisten wisselden vrijelijk van mening over de resultaten van hun kanker-research- arbeid. Drie Amerikaanse groepen van onderzoekers poneerden de stelling dat roken vooral van sigaretten waar schijnlijk verantwoordelijk gesteld moet worden voor de grote uitbreiding van longkanker. Dr. Loeser uit Londen deelde mee, dat een dubbele hormoon-behande ling (bestaande uit thyroxine een schildklierhormoon en testosterone) sommige kankergezwellen dusdanig doet slinken, dat zij „opereerbaar" worden. Dr. Duran Raynals van Yale University ver kondigde de mening dat bijvoorbeeld een „overwonnen" verkoudheidsvirus (dat door de natuurlijke afweer in het mense lijk lichaam onschadelijk gemaakt is, maar ook daarna als een „sluimerend gevaar" in het organisme blijft voortbestaan), in dien de omstandigheden „gunstig" zijn op nieuw „actief" kan worden „en dan", aldus dr. Raynals, „als kanker Dr. Herbert Evans, van de Universiteit van Californië, meent een oorzaak voor kanker te moeten zoeken in een overma tige activiteit van die klieren met inwen dige secretie, die de groei van het lichaam regelen. Zulk een over-activiteit zou, al dus deze medicus, het evenwicht in de ge hele hormoon-„productie" verstoren, met als gevolg een abnormale groei van nieuwe cellen, alias weefselwoekering, alias: kanker. Tenslotte verklaarde dr. Chester-Stock, een bekend New Yorks kankerspecialist, dat een chemisch middel, dat gebruikt wordt om textiel krimpvrij te maken, in staat is om kankerwoekeringen te rem men en te doen slinken. Hij had met dit middel, Tem geheten, tijdelijk gunstige resultaten verkregen bij slachtoffers van de „ziekte van Hodgkin" en de behande ling van leukemia. De „Hulp in Nood" gaat de „Sandbergen" opblazen Het bergingsschip „Hulp in Nood" van de firma Goedkoop, dat enige maanden geleden de prestatie.leverde een groot aan tal gietblokken uit de gezonken coaster Sandbergen te lichten, is vanmorgen, om 10 uur wederom uit IJmuiden vertrokken naar de bij Castricum onder water liggende kustvaarder. Met behulp van springstof zal men pro beren het wrak te ruimen. Er wordt op gerekend dat dit karwei ruim een week in beslag zal nemen, wanneer althans het weer meewerkt. de woningbouw 540 millioen gulden ge- investeerd. Er wordt zeer krachtig geijverd om de bouwkosten te verlagen. Dit is in de afge lopen jaren reeds gedeeltelijk gelukt. In de toekomst zal vooral de financiële situatie waarin ons land-zich bevindt, het. tempo van de woningbouw bepalen. Haarlemmermeer BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Sita, d. van A. M. v. Wijk cn S. v. d. Bijl; Geert, z. van G. Hogenkam-p en G. Meijer; Harmen, z. van K. Jonker en M. Hopman; Johannes Hendrik, z. van J. L. Nap en A. C. Kempel; Dirk, z. van P. Klaas- sen en J. H. Wolse; Gerardus Henricus Ma ria, z. van J, J. Pijnaker en M. Nibbering; Johannes Josephus Maria. z. van J. J. Pijn aker en M. Nibbering; Lambertus Jacobus, z. van J. Visser en S J. Koningen; Frans, z. van J F. v. d. Broecke en J, Roelofs; Marion Saskia, d. van M. Witziers en M. v. d. Bos; Maria Goretti Elisabeth, d. van -H. Wetter en M. J. A. Garthoff; Arie, z. van K. P. v. d.'Spek en W. M. Hagoort; Wilhel- mina Antoinette Geertruida Elisabeth, d. van G. Kos en C. v. d. Zouw; Trijntje, d. van K. Smits en A. de Graaf; Matje, d. van L. J. Knook en M. Verburg; Teunis, z. van P. Clement ep C. de Bruijn; Marja, d. van W. Korthals en G. Bazuin; Ludovicus Theodo ras, z, van F. G. Hartman en C. E. T, Broek huizen; Maria Helena Johanna, d. van K, J. H. Rethans en C. Plukker; Franciscus Eliza, z. van E. Somers en K. Hoogeveen; Berend, z. van R, Zuidema en M, Heerschap: Adriana Wilhelmina, d. van J. v. d. Beek en A. Reijngoud; Jacob Cornelis, z. van B. v. Maasdam .en J. Oudshoorn; Pieter, z. van P. de Berg en T. v. d. Wolf. ONDÉRTROUWD: Joannes de Jong en Petronella Alida Margaretha de Groninger; Johan Carel van der Lippe en Elisabeth Agatha Helena Bohté; Hendrikus Antonius Theodoras Kok en Cornelia Braak; Cornells Jan Versteegh en Catharina Regina Maria de Vries; Leo Rijndert den Otter en Agatha Maria Cornelia de Waard; Pieter van der Spek en Gerritje Walter. GETROUWD: Johannes Schipper en Ma- rijtje Koning; Gerardus Jozef "Smit en Jo hanna Adriana Maria Meijer: Adrianus van Dommelen en Jacoba van Rijn; Izaak van Pelt en Jannetje Alida Dina Bax; Jan Jong bloed en Alida Celie. OVERLEDEN: Frederik Willem Jansen, 45 j., e. van G. Sluiseman; Helena Maria Hendrika, 54 j.. gesch. van L. Deijkers: Geert Deddens, 69 j., e. van J. W. de Vries: Johanna Maria Louise Zaal, 58 j., e. van L. Schönhage; Maria Magdalena Huijzer, 75 j„ wed. van G. T. Brusselaars. Heemstede Jubileumconcert van „excelsior" Donderdagavond om acht uur toen de regen juist was opgehouden zette het Heemsteeds fanfarecorps „Excelsior" zijn jubileumconcert in, dat door een steeds in aantal stijgend publiek werd beluisterd. De regen was juist voor het begin van de uit voering opgehouden en bleef daarna ge lukkig achterwege. De muziek werd niet alleen met een hartelijk applaus beloond maar ook met een tractatie waarop het ge meentebestuur en enige raadsleden, die op het balcon van het raadhuis hadden ge luisterd, het corps in de pauze onthaalden. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: W. D. van Dijk en J. Zijlstra. W. Zoethout en M. de Vries. A. G. Barkey Wolf en A. W. G. Sikkel. GEHUWD: W. M. Otten en M. A. Snoeks. O. Houtman en H. Yntema. H. J. Breejaart en E. F. H. Weissenborn. GEBOREN: Theodoras Antonius, z. v. W. P, de Zwart en W. M. Veen. Maria Johanna Wilhelmina, d. v. W. P. de Zwart en W. M. Veen. Everardus Johannes Mattheus Wilhel mus z. v. E. J, M. W. Smits en A. C. M. Behage. Johan Hendrik z. v. J. .H. Stom en H. M. van Duin. Marian, d. v. J. S. Hamann en F. J. Luijken. Johan z. v. J. S. Hamann en F. J. Luijken. Jacobus Hendricus, z. v. K. J. Wolff en M. J. G. van Soest. Jan, z. v. J. Rot en P. C. Waller. Cornelis, z. v. A. F. de Raadt en G. Dellebeke. Bernardina Cor nelia, d. v. A. A. Mense en E. J. Klinkenberg. OVERLEDEN: M, HagemanFloris, 78 j G. van Noortwijk, 64 j. J. J, Bruning, 3.1 j. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Ford Ned. Kabel Van Berkel Scheepvaart Unie Holl. Am. Lijn Deli Mij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. Ned. Ind. Hand. BilUton II Slotkoers Openings gisteren koersen 285% 285% 209% 208% 221% 216% 175-/8 175% 116% 277 270 111% 131% 132% 151 110% 110% 114% 115% 127% 128 140 87% 230 Bennebroek Tuberculosebestrijding Door bemiddeling van „Het Witte Kruis" komt op Woensdag 16 Augustus de propa- gandawagen van de Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der tuberculose een bezoek brengen aan Bennebroek en Vogelenzang, teneinde de bevolking voor te lichten op het veelomvattende terrein van de t.b.c.-bestrijding. Op verschillende pun ten zal de wagen een standplaats innemen. Ieder kan daar inlichtingen vragen. Lisse OORLOGSGRAVENSTICHTING Woensdag 16 Augustus wordt voor bo vengenoemde stichting alhier een collecte gehouden. AANBESTEDING Door B. en W. werd aanbesteed de bóuw van een brug over de Grachtsloót tén be hoeve van de Randweg. Binnengekomen waren 10 biljetten. De hoogste was N.V. Zwolse Beton-ijzerbouw v.h. G. en H. Schrale voor f 159.900 en de laagste de N.V. Werninks Betonmaatschappij te Leiden voor f 144.200. SCHEEPVAART Antonia. 11 dokken te Singapore. Averdijk, 9 950 m. W.ZW. Lands End. Aagtedijk, 9 te Havanna. Aimdijk, 9 te Mobille. Alphacca, 9 te New York v. Buenos Aires. Alcyone, 9 v. Buenos Aires n. Rosarlo. Alhena, 10 pass. Fernando Noronha. Alderamin, 10 v. R'dam te Bremen. Amstelkerk, 9 v. Tj. Priok n. Chenbon. Alpherat, 9 v. Durban n. Lorenzo Marques. Amstelstad, 9 180 m. N. Kp. Finisterre. Abbedijk,, 9 200 m. O. Trinidad. Agatha (t), 9 60 m. Zuid Singapore. Alhena, 9 150 m. N.NO. Fernando Noronha. Abbekerk, 10 v. Brisbane n. Adelaide. Aleor, 10 160 m, O.ZO. Madeira. Algénib, 10 v. Rio de Janeiro. Arendsdijk, 10 te Victoria v. Santos. Amstelstad, 10 pass. Finisterre. Andijk, 14 bij Dungeness vei'W. Atlas, 11 v. A'dam n. Tangc» Ariadne, 11 te A'dam v. Plri%is. Axeldijk, 10 te Boston. Bali, 9 te Madras. Bantam, 10 te Aden. Barito, 9 dwars Gibraltar. Blijdendijk, 9 te Norfolk. Boschfontein, 9 te Amsterdam V. Kaapstad. Boskoop, 8 tet Trinidad. Baud, 10 te Soerabaja. Blitar, 9 op rede Cheribon. Bontekoe, 9 nog te Menado. Bonaire, 9 720 m. O. Barbados. Bachus, 10 verw. Port of Spain. Borneo, 9 300 m. ZO. Kp. Guardaful. Bantam, 10 v. Aden. Boissevain, 10 v. Singapore n. Manilla. Baarn, 11 te Amsterdam v. Chili. Bennekom, 10 v. A'dam n. Trinidad. Breda, 10 v. Guyaquil n. Pimentel. Camphuys, 9 v. Bangkok n. Singapore. Cleodora (t), 9 te Muntok. Caltex Leiden (t), 9 pass. Madraka. Galtex Delft, .10 pass. Gibraltar. •Caltex Pernis, 10 pass. Malta. Cameronia,tr.10 v. Djakarta n. A'dam. Celebes, 13 te Aden verw. Chitral, 8 v. Colombo. Dalerdijk, 9 te Los Angelos v, San Francisco. Duivendrecht (t), 10 pass. Kaap Palmas. Duivendijk, 9 200 m. NO. Haiti. Drente, 10 v, Bahrein n. Muscat. Ena, 10 pass. Malta. Elmina, 9 te Lagos v. Accra. Esso Rotterdam (t), 9 270 m. W. Fayal. Etrema (tj, 9 410 m, Z.ZO. Scilly's. Esso Den Haag (t), 9 530 m. W.ZW. Bermuda. Edam, 10 580 m. W. Scilly's. Esso Amsterdam 10 pass. Balearen. Eemdijk. 9 te Londen. Friesland (ssm.), 9 v. Londen n. Blyth. Farmsum, 9 240 m. Z.ZW. Ouessant, Groote Beer (tr.), 30 250 m. Oost Malta. Gordias, 10 v. Lissabon n. Napels. Gouwe, 14 verw. te Zaandam. Hersilia, 9 te Demerara v. Paramaribo. Helena, 9 1360 m. Z.ZW- Azoren. Heemskerk, 10 pass. Lissabon: Hermes, 10 te Barranquilla v. Curagao. Haarlem, 9 te Maracaibo v. Punta Gardon. Ittersum, 9 680 m. W. Flores. Jaarstroom, 9 te Cape Mount. Joh. v. Oldenbarnevelt 17 A'dam verw. Japara (L.), 10 pass. Suez. Kedoe, 10 te Suez. Kelbergen, 9 pass. Gibraltar Kota Baroe, 9 v. Makassar. Katwijk, 9 pass. Holtenau. Keilehaven, 10 te Tabou v. Port Gentil. Klipfontein, 10 v. Tenerife n. Kaapstad. Kamerlingh Onnes, 10 pass. Maladiven. Kota Agoeng, 10 v. Djeddah. Leerdam, 9 te Baltimore. Langkoeas, 9 ten Anker Tj. Priok. Larenberg, 9 pass. Ouessant. Laurenskerk, 9 tet Bahrein. Lindekerk, 9 v. Khorramshar n. Bahrein. Lissckerk, 9 nog te Basrah. Leersum, 9 350 m. N.NO. Azoren. Laertes. 9 300 m. O. Malta. Laurenskerk, 10 v. Bahrein n. Damman. Lekkerkerk, 11 te Muscat v. Karachi. Leopoldskerk, 10 te Port Said. Lutterkerk, 11 te Colombo v. Madras. Leuvekerk. 11 te Hamburg. Leerdam, 10 te Norfolk. Luna, 11 v. Amsterdam. Maetsuycker, 9 v. Singapore n, Tj. Priok. Mariekerk, 9 v. Hongkong n. Manilla. Mitra, 9 pass. Sabang. Merwede, 10 v. New Orleans. Mentor, 9 v. Izmir n. Istanboel. Maaskerlc, 9 v. Monrivia n. Port BoUet. Malvina (t), 9 480 m. O. Delagoabaai. Maaskerk, 11 te Grand Bassam. Mapia, 10 v. Suez. Marken, 10 pass. Gibraltar. Molenkerk, 10 te Aden. MaCuba, 11 te Bukum. Marisa, 10 pass. Thursday eil. Nestor, 10 te A'dam v. Oran. Nieuw Amsterdam, 10 240 m. Z. Cape Race. Noordam, 13 22 u. H. v. Holland verw. Ondlna, 9 30 m. Z. Cape Verd. eilanden. Oberon, 8 tet New York v. Jacksonville. Omala, 10 v. Abadan. Orion, 9 v. Malta n. Catacolo. Oranje, 12 te Colombo verw. Oranjestad, 10 te Puerto Limon. Polyphemus. 9 geankerd Pangkalpinang. Rijn, 9 te R'dam v. Oulu. Ruys, 9 v. Hongkong te Manilla. Rijnland, 10 Rio de Janeiro verw. Rempang, 9 te Hamburg v. A'dam. Roepat, 9 te Pladju. Ridderkerk, 10 pass. Messina. Raki, 11 te Madras. Sunett, 9 v. Singapore n. Berre. Sarangan, 9 19 u. v. Halifax. Sloterdijk, 9 Baltimore. Sibajak, 9 250 m. ZO. Dondrahead. Saparoea, 11 v. Pointe Noire n. Luanda. Stad Schiedam, 10 v. Takoradi n. River Ses. Stad Alkmaar, 10 v. Vlaardingen n. Lulea. Silindoeng 9 pass. Str. Saleier. Stad Dordrecht, 11 H.v. Holland verw. Stad Arnhem, 10 pass. Kp, St. Vincent. Stad Vlaardingen, 9 v. Narvik. Stanvac Benalcat, 5 te Singapore. Soestdijk, 10 te Suez. Streefkerk, 10 pass. Messina. Sumatra, 10 v. Singapore n. Pangkalpinang. Salatiga, 10 pass. Saipan. Singkep, 10 pass. Malta. Skaugum, (tr.), 10 pass. Kp. Bougaroni. Somersetshire, 10 100 m. Z. v. Kreta. Stentor, 10 v. Amsterdam. Surriënto, 9 v. Djakarta. Talisse. 9 pass, Malediven. Tjipondok, 9 v. Yokohama n. Buenos Aires. Tiberius, 10 te Trinidad. Triton, 8 te New York v, Curagao, Tankhaven II, 10 te Palembang. Tawali, 10 v. Semarang te Tj. Priok. Tjibesar, fl te Surabaja v. Makassar. Tjikampek, 9 v. Hongkong n. Singapore. Tjibodas. 8 v. Makassar. Tjitjalengka, 11 v. Singapore te Hongkong verw. Trompenburgh, 9 v. Hamburg. Tamo, 10 pass, Fernando Noronha. Tarakan, 10 pass. Finisterre. Tero, 10 pass. Finisterre. Tabinta, 10 300 m. Oost Malta, Themisto, 10 pass. eiland Anticosti. Theseus, 10 v. Cartagena n. Gibraltar. Tjipanas. 9 te Soerabaja. Veendam, 11 verw. te New York v. R'dam. Van Riemsdijk. 9 v. Bcleleng. Znnnewijk, 9 te Port Said. Zijpenberg, 10 pass. Finisterre. Van 't Hoff, 10 dwars Socotra. Volendam. 10 pass. Scilly's. Van Ostade. 11 verw. Amsterdam. Westland, 9 v. Ilheos n. Bihia 10 verw. Westerdam, 9 850 m. O. Kp. Race. Waal, 10 v. San Nicolas n. Willemstad. Zeeland, 11 te Port Swettenham. Zonnewijk, 10 v. Port Said. Eloyef technisch superieur aan de Zandvoortmeeuwen Donderdagavond had in het Sportpark aan de Vondellaan een voetbalwedstrijd plaats tussen het eerste elftal van Zandvoort meeuwen en een ploeg afkomstig uit de Vo gezen, de Franse voetbalclub Eloyef. De K.N.V.B. had voor deze wedstrijd, die vrij grote belangstelling had, toestemming verleend. Reeds van de aanvang af bleek de techniek van de Fransen aanmerkelijk beter dan die van de Meeuwenploeg. Prachtig samenspel en fraai kopwerk maakten de wedstrijd zeer aantrekkelijk. Toen de rust kwam, hadden de gasten reeds een 02 voorsprong weten te bereiken. Ook na de rust bleef het overwicht van de Franse club steeds overheersen, maar toch wist Zandvoortmeeuwen een tegenpunt te scoren, kort daarop gevolgd door een derde doelpunt van de Franse ploeg. Zo behaalden de Fransen, die een spel ontwikkelden als van een goede Nederlandse tweede klasser, om ongeveer negen uur, toen de bal bijna niet meer te onderscheiden was. een ver diende 13 overwinning. De wedstrijd was fraai en werd sportief gespeeld. jWcl Alleen de naam "MAÏZENA" Duryea op het pakje geeft I U zekerheid, dat U het ideale bind middel voor ïïw groenten, soepen en sausen hebt ge kocht. Let dus op die naam. TAPIJTEN - DEKENS Zaterdag 12 en Maand. 14 ëAugustus restanten-ver koop tapijten (fabrieks- monsters) w.o. Bouclé, Wilton en Smyrna tapij ten f 69, f 145, f 168; lo percoupons f 5.50 p. rntr.; prima wollen dekens (iets vuil) f 11-50, 16.50, f 19.50 (extra grote maat), prima damast bedstellen f 48. Verkoop 105 uur. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., gebouw de Nijver heid, Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. Bo©ö©0O©0QO0©öe©©e Ze zijn er weer de sterke JONGENS HORLOGES "Kienzle fabrikaat f 18.75 Verzekerd tegen: Verlies, Diefstal, Breuk Beschadiging -76 WONINGRU8L of te koop gevr. tussen Den Haag en Haarlem'. Herenh. of onder en bov.huis, waar van de parterre en een of meer kamers disponibel zijn, Aangeb. mooi bovenh. bev. 7 k. keuk. en tussenkamer (waarvan keukentje is ge maakt) en 3 balcons. 2 kam. en keukentje zijn onderver huurd. Mooiste gedeelte We teringkade 34, Den Haag. Vrij uitzicht. Adres aldaar-. ANKERHORLOGE dat u niet in de steek iaat is TWEE jaar verzekerd tegen VERLIES. DIEF STAL, BREUK, BESCHA DIGING en BEROVING Alléénverkoop: 't SILVER STOEPKE. Grote Houtstraat 49 J. FORTGENS en Zn., Koningstraat 14 H. v. d. VLERK en Zn., Zijlstraat 5 Horlogerie H. MULDER, Kampervest 51 NIC. GROENLAND, Binnenweg 10. Heemstede Van part. ter overname MORRIS Sedan bouwjaar 1938-'39. Binnen weg H'stede. Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f 39. v. VEEN, Zljlweg 26-28, Hrl. ÜtÖRD] \bou«VW1 sbSP"" „««'J' Heeft U een schrijfmachine Geeft U zich dan nog heden op voor een rustige bijver dienste met een door uzelf getypt schrijven, waaruit tevens blijkt, welke machine u gebruikt. Brieven onder no. 6056 bureau van dit blad. EXTRA AANBIEDING J MASSIEF EIKEN CLUBGARNITUREN 217.50 J OLD FINISH met balpoten, pracht uitvoering 5Z&.— HUISKAMERGARNITUREN met bal- poten 255. Grote sortering DRESSOIRS in prijzeii van f 125.— lot 175.— 3 U kunt overal gaan horen S IJ slaagt toch het voordeligst bü GEN. CRONJcSTRAAT 113, HAARLEM - TEL. 19141 ALLE SOORTEN vindt U bij STOCK-AMERICAN KAMPERVEST No. 1, HAARLEM TELEFOON 10874 Citroen Genever per Lf 3.90 Prima Advocaat per 0.7 L.f 2.60 SLIJTERIJ P. v. DONSELAAR SPAARNE 92 N.V. J. CASPARIS VAN DER LAAG'S Handel in Koloniale Waren Overtoom 71 - Amsterdam vraagt voor directe indiensttreding een beschaafd Meisje als verkoopster Goede referenties noodzakelijk. Aanmelden Rozenstraat 57, na 6 uur Kempstraat 14 zw- In Haarlem of omg. gevr. BEN.HUIS 2 k„ keuk.. dou checel, goede st, tot f 30 p. m. of groter huis f 5060 p. m. in ruil v. vrij h. Groene Kruisw. even buiten R'dam Z.W. Brieven no. 6053. Wij vragen voor spoedige indiensttreding JONGENS TOT 17 JAAR om in het vak te worden opgeleid. Aanmelden na Dinsdag 15 Augustus a.s. dagelijks van 10-12 en 2-4 uur, behalve 's Zaterdags, bij de portier. 's cacgo- en chocoladefabrieken N.V.. Haarlem Goed bekende Handelsonderneming vraagt spoedige in diensttreding van een VERKOPER voor Haarlem en omstreken, vakkennis niet vereist, wel verkoopervaring en algemene ontwikkeling. Brieven onder no. 6054 bureau van dit blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Leeftijd ca. 16 jaar, in het bezit van MULO-diploma, ter plaatsing op onze afdeling Boekhouding. Schriftelijke sollicitaties (op couvert vermelden: Afd, Boek houding) met volledige gegevens onder no. 6055 bur. y„ d. bL

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3