c Bevilacqua achtervolgingskampioen na enige onfrisse verwikkelingen Een kwart eeuw burgemeester van Bennebroek -Clowntje Rick Het kostbare deposito Woensdag 16 Augustus 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Sprinter Patterson de sterkste amateur-achtervoli De Union Cycliste Internationale heeft kans gezien, de naam van de internationale wielrennerij nog wat meer in discrediet te brengen. Zij schiep een incident, dat men bij andere takken van sport vrijwel niet kan verwachten, maar dat bij het wielrennen niets bijzonders is, sinds de Fransen en soms ook de Italianen er in zijn geslaagd, hun landgenoten op onreglementaire wijze een overwinning te bezorgen. Van Est: „doe het zelf" Wim van Est, nu weer op dreef, reed de finale tegen de Italiaan Bevilacqua, na vrij gemakkelijk de Luxemburger Gillen te heb ben verslagen, die hem verleden jaar nog de pas afsneed. De Nederlander lag op twee ronden voor het einde een flink stuk achter en maakte weinig kans op de overwinning. Hij kreeg toen een lekke band en behoorde de rit volgens het reglement over te rijden. Dit zou voor Bevilacqua een strop zijn ge weest, want de Nederlander is taaier dan hij en zou dus een betere kans hebben gehad. Wij herinneren ons echter dat Gerard Peters in 1946 na zes maal opnieuw starten in Zwit serland tegen Piel zijn kampioenschap be haalde (om half een 's nachts!). Toen was een Nederlander de sterkste In Luik besloot men nu maar even gauw, de wedstrijd voort te zetten op het punt waar de renners zich tijdens het springen van de band bevonden. Van Est zei toen: „doe het zelf maar" en zo mocht Bevilacqua alleen het restantje afrijden onder gejoel (ten onrechte) en applaus (terecht) van het publiek. Bakker niet in de finale De herkansingsrit der stayers bracht onze landgenoot Bakker geen geluk. Aanvankelijk was hij met de Belg Meuloman de enige, die niet door de verbeten rijdende Zwitser Hei man werd gelapt. Plotseling viel hij echter terug. Toch is niet Meuleman de tweeJe finalist geworden, maar zijn oude landge noot Michaux, die zijn krachten tot het einde spaarde en toen in één rush naar de tweede plaats snelde. Hedenmiddag wordt de finale gehouden met als deelnemers Frosio (Italië), Pronk en De Best (Ned.). Heiman en Besson (Zwitser land), Sérès en Lesueur (Frankrijk) en Mi chaux (België). Patterson heeft toch succes. De Australiër Patterson, wereldkampioen der amateur-sprinters 1949. werd dit jaar al in de kwartfinale uitgeschakeld. Hij wedde echter op een tweede paard: Patter- ADVERTENTIE KLIPP'S TALENSCHOOL FRANS - ENGELS - DOTS KLEVERPARKWEG 142 - TELEFOON 13269 ÜK*" Vraagt prospectus Tennis Mevr. Uonquière uitgeschakeld voor nationaal kampioenschap Zor.der enige onderbreking zijn Dinsdag zowel van het herenenkelspel als van het damesenkelspel de beide eerste ronden in Den Haag afgespeeld. In geen van deze ron den kwamen verrassingen van groot formaat voor. In het damesenkelspel werd een van de geplaatste speelsters, mevr. Jonauière, geslagen door de Zuidelijke speelster mej. Piederiet was te snel voor haar tegenstand- wacht resultaat, doch qua spel normaal. Mej. Piederit was te snel voor haar tegenstand ster. Voor het overige hadder. alle partijen een normaal verloop. De 36 speelsters, waar uit nu de 8 moeten voortkomen, die het Donderdag zullen opnemer, tegen de vrij gestelde speelsters, staan thans vast. In net enkelspel heren viel het zeer goede spel op van Tonjes, die met 6—2. 6—0 de Hil versummer Goest versloeg. Ook Jos Windt had succes. Hij won van de om zijn vastheid bekend staande speler Ketjen met 6—2, 6—3. Voor het overige was het verloop van de verschillende partijen ook hier zonder ver rassingen, Uit de 16 winnaars van deze tweede ronde komen nu eveneens de 8 win naars voort, die Donderdag zullen spelen tegen de 8 vrijgestelden. Of een van hen tegen deze uitverkorenen succes zal hebben, is de grote vraag, want uitblinkers zijn er nog niet geconstateerd. De uitslagen van de tweede dag luiden: Heren enkelspel. 2e ronde: Klinkspoor sl. H. Goris 6—2. 7—5: Stas sl. Molten 6—1. 6—2; Dehnert sL Tierie 63. 6—1: v Swaay sl. v. Heel 63, 63: Taminiau sl. Bouwer 6—3, 3—6. 6—1; Windt sl. Ketjen 6—2, 6—3; Timmers sl. v. Oort 61, 61; De Vries sl. Vliegenthart 6—3, 6—2; Tonjes sl. Goelst 62, 60: Adama var. Scheltema sl. De Rooy van Zuidewijn 64, 62. Dames enkelspel, 2e ronde: mej. Fiederiet sl. mevr. Jonquière 64, 61; mej. Hoog houdt sl. mej. Schouten 61, 61; mevr. Bokliorts sl. mej. v. Dalsum 57, 63, 64; mej. Tekelenburg sl. mej. Poortenaar 75,. 60; mej. Smeets sl. mej. Ledeboer 63, 63; mevr. Thung sl. mej. Jürgens 63, 68, 62; mevr. Wackwitz sl. mej. Coebergh 64, 60; mevr. De JagerHartog sl. mej. v. d. Lem 60, 57, 61; mevr. Van Loon sl. mej. Van Cuyck 6—0. 6—1; mej. Schraa- gen sl. mevr. Eerenveld 6—3. 4—6, 6—3. - Gemengd dubbelspel, le ronde: mej. v. d. Berkv. Gasselt sl. de heer en mevr. Wack witz 57, 86. 119. 2e ronde: mej. Van Dalsum en Dehnert sl. mej. SmeetsStas 61, 97: mej. Schaagen en Klir.kspoor sl. mevr. BokhorstAdama van Scheltema 8-8. 6—2. ger son als achtervolger. In de halve finale ver sloeg hij in een zeer spannende race de Italiaan Messina met 3/10 sec. Hij was trager dan zijn tegenstander begonnen maar reed constant door. In de laatste ronde liet hij nog even zien dat hij het sprinten niet hele maal is verleerd en het in elk geval beter doet dan zijn Italiaanse collega. In de finale had hij weer een snelle Ita liaan tegenover zich: Gandini. Dit mannetje startte als een pijl uit een boog en had al spoedig een twintigtal meters voorsprong, die hij tot de helft van de strijd kon hand haven. Maar opnieuw won de constante Pat terson. Hij liep zijn achterstand in en maakte er in de laatste ronde één seconde voor sprong van. Een wild geestdriftig publiek brulde hem toe, toen hij zijn ereronde reed. Dit eerbetoon was niet alleen bestemd voor zijn goede rennerscapaciteiten, maar ook voor zijn eeuwig rustige, sportieve optreden. Zwemmen Duitser zwemt uit protest snoepreisje van 160 km Ernst Strobel, een 35-jarige Duitse vluch teling uit Oost-Pruisen, stapte Dinsdagmid dag dicht bij Bonn vrij fris en monter uit het water van de Rijn, nadat hij 160 kilo meter van Wiesbaden af in 28 uur zwem mende had afgelegd. Naar zijn mening is dit een nieuw wereldrecord lange-afstandzwem- men, want tot nu toe stond dit op naam van een Rus, die voor de oorlog in de Donau ruim 155 kilometer had afgelegd. Strobel, die Maandagmorgen om 11.45 uur, begeleid door een boo* met een bemanning van drie leden, in Wiesbaden de Rijn inwaadde, had voor zijn start aan verslaggevers verteld, dat hij van pl3n was het wereldrecord te breken als protest tegen zijn uitsluiting van een kort geleden gehouden Kanaal-zwemwedstrijd. Tijdens zijn zwemtocht in de Rijn werd hij door de bemanning in de boot gevoed met brood, fruit, biscuit en suikerklontjes. Waterpolo Haarlem 1 en DWT 2 kwamen gelijk In Stoops Bad werd Dinsdagavond voor de promotiecompetitie naar de tweede klasse dames gespeeld de wedstrijd Haarlem 1 DWT 2. Nadat eerst aan beide kanten enige aanvallen zonder succes waren gebleven, bracht een overtreding bij de gasten Haar lem een numerieke meerderheid. De DWT- verdediging beging een fout Nanny Franken niet voldoende te bewaken, zodat deze vrij voor het DWT-doel kwam te liggen en van de gelegenheid gebruik maakte om de bal in te schieten. Met 10 ging de rust in Na de hervatting werd bij DWT een siraf- worp tegen de lat geschoten en moest er met 6 tegen 7 verder worden gespeeld. Ook deze meerderheid leverde de gasten geen succes op. Zelfs toen er met 5 tegen 7 verder werd gespeeld, was het DWT niet mogelijk de stand in evenwicht te brengen. Een over treding bij DWT leverde een strafworp op voor de gastvrouwen. Tineke van Meel bracht hiermede de stand voor Haarlem op 20 en de gastvrouwen wisten verder haar doel schoon te houden. Beide clubs hebben nu in deze competitie een wedstrijd gewon nen en een verloren. Schaken Kroone-Bouwmsester onbsslisi In de 4e ronde van het Haarlemse Zomer- schaaktournooi bracht de ontmoeting tussen de beide rivalen in de Bekergroep A: G. Kroone (H.S.G.) en H. Bouwmeester (Am sterdam) in de le zitting nog geen resultaat. De partij werd afgebroken. Een verrassing was de partij S. Herfst (Rolland)H. Schmïtz (Haarlem). Herfst boekte zijn eerste winstpunt en de laatst zijn tweede neder laag. In de B-groep deed J. Bonkenburg (Heem stede) goed werk. Hij behaalde een zeer nuttige overwinning op F .A. Spinhoven (HSG). De afgebroken partij uit de vorige ronde C Hovingh (Het Oosten)—J. Wijker (Haarlem) werd remise. In de C-groep ging W. Geuzenbroek (Haarlem) or de goede weg voort; hij won van A. Herfst (Het Oosten). De partij A. Haitsma (Haarlem)J. Verleur (Heemstede) werd afgebroken. In groep I trekken de uitstekende presta ties van M. Rumpff de aandacht. In groep IV versterkte K. J. Altena zijn positie aan de kop. In groep V is één speler reeds uitge speeld en wei de nieuwe kampioen 3e klasse van Haarlem: L. Beyer, die in deze ronde zijn totaalscore op 3 punten bracht. Dit is echter onvoldoende voor de le prijs, want hij is reeds voorbijgestreefd door J. W. Barthel. In Groep VIII gaat J. Kroonsberg na zijn derde overwinning in successie sterk aan de le prijs denken. De nog niet genoemde uitslagen luiden: Groep I: C. Koster—J. Strïjbis afg.; P. ter Plegt—J. Schaapman afg.: J. H. BauerM. Rumpff 01. Groep II: Ds. J. v. Dorp—H. M. Verstegen si—'A; F. A. Fortgens—P. Eykelboom ViA; D. KorringaJ. E. Baalbergen afg, Groep III: N. de Ronden—J. T. v. d. Geer 0—1; H. I. v Es—W. Vlietstra 0—1. Groep IV: J. StolvoortJ. Huizing 0—1; A. D. v. SteenisJ. Bronkhorst afg.; K. J. Altena—C. Frijn 1—0. L. BeyerR. Faase 10; J. P. Jacobszoon Groep V: J. W. Barthel—E. Winkel Vï—Va', C. Korthuys 01. Groep VI: K. E. v. HoutP. in den Ber ken 01; Ch. Meyer—C. C. J. Rumpff 10; Ir. B. A. GeerlingsJ. Roosen i—0. Groep VII: J. Slenters—C. Hoogland 01; J. ReeuwijkJ. Anema 1—0. Groep VIII: P. v. d. KnijffH. Klein afg.; W. de GraaffJ. Kroonsberg 01. Automobilisme Fangio winnaar van Grand Prix van Pescara Dinsdag werd de Grote Prijs van Pescara gehouden. De uitslag luidt: 1. Fangio (Arg.) met Alfa Romeo 412,800 km. in 3.02.57,2 (ge middelde snelheid 135,378 km/h.; 2. Rosier (Fr.) met Talbot 3.03.09; 3. Fagioli (Italië) met Alfa Romeo 3.03.15; 4. Etancelin (Fr.) met Talbot op een ronde; 5. Levegh (Fr.) met Talbot op een ronde; 6. Filippis (It.) met Maserati op twee ronden. Tafeltennis Nederland verslaat voor het eerst Belgisch tafeltennisteam Te Weert werd Dinsdag de tafeltennis-lan- denwedstrijd NederlandBelgië gespeeld, die met 6—3 door de Nederlanders werd gewon nen. De gedetailleerde uitslagen luiden; Pelser (N.) sl. Van Ganzen (B.) 22—24, 21—15, 2115; Van Zoelen (N.) verl. van De Kem per (B.) 1821, 1421; Cor du Buy (N.) sl. Somers (B.) 2112, 2112; Van Zoelen verl. van Van Ganzen 9—21, 17—21; Pelser sl. Somers 1821, 2114, 2111; Du Buy sl. De Kemper 21—16, 15—21, 21—18; Van Zoelen verl. van Somers 2119, 1621, 1821; Du Buy sl. Van Ganzen 2117; 2110; Pelser sl. De Kemper 17—21, 21—17, 21—9. Paardensport Guy Hanover goede winnaar van Hoornse-Hopprijs in Alkmaar De uitslagen van de draverijen te Alk maar luiden: Gastenprys: afstand 2040 m.: 1. New Alle gheny (L. Ensing) 3.14.5; km 1.36.3; 2. Nerva (C. Bak) 3.15.3, 1.35.8; 3. Njonjah (B. U. de Jong) 3.16.8, 1.38.4; toto winn. ƒ4,40, pl. ƒ1,20, ƒ1,20, ƒ1,20, gekoppeld ƒ3,70, cov. ƒ3.50. Iloornse vecmarktprys: afstand 2340 m. 1. Keesje Axkit (P. M. Smit) 3.30,3, 1.29.1; 2. Mary R. Reynolds (R. v. Wieringen) 3.32.6, 1.30; 3. Nero Major (D. Zuïdland) 3.38, 1.34; toto winn. ƒ15.60, pl. ƒ5.30, ƒ2,70, ƒ8,—, gekoppeld ƒ27,80, cov. ƒ8,50. Hoornse-Hopprys: afstand 2040 m. 1. Guy Har.over (S. J. v. Leeuwen) 2.59 2, 1.26.2; 2. Linotte S (J. Wagenaar) 3.03, 1.30.6; 3. Mr. Fried (D. Heerema) 3.03.4, 1.31.7; toto winn. ƒ6—, pl. ƒ1.60, ƒ1.40, ƒ1.90, gekoppeld f 12.90, cov. ƒ8.60. Turfhavenprys: afstand 1640 m., 1. Lucky Axcille (D. de Graaf) 2.32.2, 1.32.8; 2. Martine v. Axkit (W. de Graaf) 2.32.6, 1.29.8; 3. Louis F. H. (G. Poppen) 2.34, 1.31.7; toto winn. ƒ8,70 ,pl. ƒ3,90, ƒ1,90, gekoppeld ƒ15.80, cov. f4,10. IJsehncerprijs: 1. Notre Dame (B. U. de Jong); 2. Maarten Spencer (W. H. Geersen): 3. Mc Hennv (P .A. Strooper); toto winn. ƒ1,30, cov. 2,90, gekoppeld ƒ3,10. Gastenprys 2: 1. Ostara (J. Strooper) 3.11.8, 1.35.9; 2. Oscar (N. Oosting) 3.12, 1.36, 3. Mociuet (M. Sïderius) 3,12.3, 1.32.5; toto winn.. ƒ3.60. nl. ƒ1.30, 2,20, ƒ2,20. gekotmeld ƒ4,30, cov. 15,10. Totale omzet ƒ39.596. Cricket I.age totalen in de wedstrijd Flamingo'sSandhurst Wanderers Op dn eerste dag van de cricketwedstrijd tussen de Flamingo's en de Sandhurst Wan derers te Enschedé bereikte het Nederlandse team het magere totaal van 83. Alleen Albers (14). Herklotz (33) en Stroink (10) kwamen in de dubbele cijfers. Major Lyon bowlde 2 voor 23, Longdale 4 voor 20, Welsh 2 voor 21 en Stevens 2 voor 8. De Sandhurst Wanderers brachten het tot 104, waarvan Sharp 19, Rimbault 17, Long dale 21 en Howard Jones 20. De bowling- cijfers van de Flamingo's waren: De Waard 2 voor 39, Klink 2 voor 25 en Alders 5 voor 35. De wedstrijd wordt vandaag voortgezet. Sport in 't kort RONDE VAN DUITSLAND. De vierde étappe van de Ronde van Duitsland. Aken Giessen (276 km.), werd door de Belg Gyselinck gewonnen in 8 uur 24 min. 3 sec De tweede, derde, vierde en vijfde plaats werden bezet door respectievelijk Bautz, Schild, Muller (allen Duitsland) en onze landgenoot Pellenaers. In het algemeen klassement is de Duitser Schild eerste in 28 uur 35 min. 7 sec. Pellenaers bezet de vijfde plaats in 28 uur 46 min. 48 min. Arbeiders zijn ie Veere druk aan het werk om de sluis begin 1951 geheel vernieuwd te hebben. Een der belangrijkste onderdelen van het werk is het aanbrengen van het 400 tons stalen stempelraam tussen de damwanden. Verder worden de sluisdeuren gemoderniseerd en de verbinding tussen de grote en kleine schutkolk gedicht. Een- overzicht van de „boven-waterse" werkzaamheden. Mr. K. J. G. barbn van Hardenbroek van Bergambacht is op 24 Augustus 25 jaar burgemeester van Bennebroek. Een comité, waarin de gehele burgerij, alsook alle verenigingen, kerken en instellingen vertegenwoordigd zijn, heeft voorbereidin gen getroffen om te laten blijken dat zijn werk gewaardeerd wordt. Maar de a.s. jubilaris heeft (en dat tekent zijn persoonlijkheid) de eis gesteld dat. het slechts een bescheiden feest zal worden, maar juist die algemene deelne ming is zo typerend en sympathiek. In een onderhoud dat wij met de bur gemeester hadden, kwam allereerst de oude tijd ter sprake. Toen hij er in 1925 kwam, telde Bennebroek slechts 1250 in woners. Het was dus een heel kleine ge meente, die practisch alleen bestond uit enkele buitenplaatsen, enige verspreide be bouwing en wat beoefenaars van de bloem bollenteelt. Dat was in de dagen van „Bel- io", het stoomstranimetje dat het enige com municatiemiddel was met de buurgemeen ten Heemstede en Hillegom. Maar Benne broek groeide, zij het dan ook langzaam. Nu zijn er 3500 inwoners. Van groot belang was de opening van de stichting „Vogelen zang"', die in de loop der jaren ook sterk is uitgebreid. Nu zijn er 700 verpleegden en 200 leden van het personeel. Te zamen dus 900, of meer dan een kwart van de bevol king van Bennebroek. De bebouwing in de gemeente werd zo vertelde de burgemeester geremd door de houding van enkele grondeigenaars. Aan die omstandigheid danken wij het nu, dat BennebVoek nog een mooi groen plekje is. In de naaste toekomst is ongetwijfeld een herleving vaii de bouwactiviteit te verwachten, maar er moet toch naar ge streefd worden dat Bennebroek zijn stem pel van landelijke gemeente niet zal ver liezen. In het verleden was de positie van Ben nebroek eigenaardig. De gemeente moest, bij het trekken van nieuwe bewoners rekening houden met Heemstede en Bloe- mendaal. Grote uitgaven kon de gemeente zich niet veroorloven, want die hadden immers onmiddellijk belastingverhoging tengevolge. De mensen keken waar zij het minste moesten betalen. Gelukkig is aan die toestand een einde gekomen nu de belastingen genivelleerd zijn. Voor de kinderen „Nog een mooi groen plekje" 25 jaar geleden waren de woningtoestan den voor de arbeiders niet rooskleurig. Er zijn heel wat krotten opgeruimd en door betere woningen vervangen, zodat het wo- ningpeil belangrijk werd opgevoerd. De oorlog heeft ook hier een woningtekort veroorzaakt, maar rrepeergevallen zijn er gelukkig niet. Er zal getracht worden zo spoedig mogelijk dcor bouw van huizen het tekort op te vangen. De uitbreiding der bevolking stelde vele eisen wat het onderwijs aangaat. Er werd een RK jongensschool gebouwd, de Chris telijke school werd uitgebreid en er is ook een nieuwe openbare school gekomen ter vervanging van het oude gebouw, dat niet meer aan de eisen voldeed. Toen de burgemeester in Bennebroek kwam, was het met de brandweer treurÏL gesteld. Er was alleen een handpompje. Maar Bennebroek kreeg waterleiding, 1 waarna slangenwagens werden aangeschaft en nu heeft de gemeente ook een goede motorspuit. De vrijwillige brandweer heeft niet alleen een mooie uniform, maar is ook op deskundige wijze opgeleid. Ook kwam nog de toekomst van Benne broek ter sprake. Het voornemen bestaat in het Duin een sportterrein te maken. Dat zal wat aanleg betreft heel aardig worden. Het terrein zelf wordt uitgegraven, zodat het in de luwte komt te liggen. De hellingen worden beplant. Het terrein is groot ge noeg voor voetbalwedstrijden, maar het zal zo word,en ingericht dat het ook voor an dere sporten gebruikt kan worden. Het sportterrein is allereerst bedoeld voor het onderwijs, maar ook verenigingen zullen er van profiteren. Vermoedelijk zal over een jaar het terrein in gebruik genomen kunnen worden. Wat het verkeer betreft hoopt de burge meester dat er binnenkort weer stoptreinen zullen komen, want dan krijgt Bennebroek cck weer zijn aansluiting op het spoorweg net. De autobussen der N.Z.H. voldoen in het algemeen, maar de burgemeester heeft er bij de directie op aangedrongen de bus van de Glip door te trekken naar Benne broek, want nu heeft Bennebroek geen verbinding met de kern van Heemstede. Bennebroek heeft grond aangekoekt voor een nieuw raadhuis. De burgemeester ver wacht evenwel niet dat hij dit nog betrek ken zal, want over 5 jaar bereikt hij de pensioengerechtigde leeftijd. Het is zo vervolgde de burgemeester als er in die tijd gebouwd kan worden beter eerst aan het wegwerken van het woningtekort te denken. De burgemeester verklaarde tenslotte nog dat hij voldoening gevonden heeft in zijn werk. De functie eist evenwel geen volledige werkkracht, daarom was hij in dertijd ingenomen met zijn benoeming tot dijkgraaf van de Haarlemmermesrpoider. Door deze combinatie houdt hij alleen, wat tijd over voor enkele liefhebberijen, voor de jacht. Er zal op de feestdag !s middags van 4-6 uur gelegenheid zijn de burgemeeste) geluk te wensen in zijn woning „Bos en Duinzicht", Rijksstraatweg 61. Bunkie en Rick waren het er natuurlijk direct over eensdat ze de uitnodiging van de Kabouters graag zouden aannemen. „Nou moesten we eigenlijk dadelijk terugschrijven, dat we willen komen," vond Rick. Maar hoe krijgen we dat antwoord daar?" Toen keek hij naar de vogel, die nog steeds geduldig op 't kozijn zat. Het diertje keek hem met slimme oogjes aan. „Wacht eens.zou het de bedoeling zijn, dat hij onze brief mee terug neemt?" Het vogeltje knikte met z'n kopje en tjilpte. „Aha!" zei Rick tevreden. Zit 't zo„Nou, dan schrijf ik gauw even een briefje". In 'n ogenblik was dat gebeurd. Hij schoof de brief in een envelopje en toen reikte hij 't briefje aan de vogeldie 'm stevig in zijn snaveltje klemde. Goeie reis, vogeltje!" riepen Rick en Bunkie het beestje na, toen het in de hoogte verdween Dr. A. v. Straaten verlaat Hillegom De arts A. van Straaten zal zich per 1 September in Den Haag gaan vestigen en worden opgevolgd door arts G. P. D. le Cocq d'Armandville. Dr. Van Straaten kwam in 1937 te Hil legom als opvolger van dr. L. Hanrath. Nadat hij als officier van gezondheid uit Indië was teruggekeerd, promoveerde hij te Leiden op een proefschrift over het verschijnsel der linkshandigheid. Dr. Van Straaten, die lid is van de Ge meenteraad en daar deel uitmaakt van de KVP-fractie, zal als zodanig naar alle waarschijnlijkheid worden opgevolgd door de heer C. P. A. Beyersbergen, die inder tijd zijn zetel afstond aan de heer Loer akker, toen deze bij de laatste stemming niet herkozen werd. Bloemendaal Tuberculosebestrijding De propaganda-wagen van de Neder landse Centrale Vereniging tot bestrijding der tuberculose komt in de gemeente Bloemendaal op 2423 Augustus. Door woord en beeld wordt aangegeven op welke wijze de. gehele bevolking kan medewerken aan de voorkoming en de be strijding van de tuberculose, zowel voor zichzelf als voor anderen. De wagen krijgt standplaats bij de Bornwaterschool te Bloemendaal op 24 en 25 Augustus, te Overveen bij hotel Roozendaal op 26 Augustus en te Aerdenhout aan de Ooster duinweg hoek Schulpweg op 28 Augustus. Hij is kosteloos toegankelijk. Heemstede Gouden priesterfeest Dinsdag herdacht de zeer eerw. heer H. Neeteson, rustend pastoor, de dag waarop hij voor vijftig jaar de priesterwijding ont ving. De jubilaris die al een aantal jaren gast is in de parochie Valkenburg, droeg des morgens in de versierde kerk op het Valkenbuvgerplein een plechtige H. Mis van dankzegging op. De feestpredikatie werd gehouden door kapelaan J. Doodkorte, die het vele werk van de jubilaris herdacht. Het zangkoor voerde onder leiding van de heer J. Versteeg de Missa Regina Mar- tyrum uit van Refice, het orgel werd be speeld door de heer J. Schneiders. Des middags hield 'de jubilaris die zich nog in een zeer goede gezondheid mag verheugen, een druk bezochte receptie in de pastorie op het Valkenburgerplein. De feestdag werd besloten met een plechtig Lof. Lisse Personalia Hillegom Zwemfeest von H.Z.V. De Hillegomse zwemvereniging zal Zater dagmiddag 19 Augustus in de Gemeentelijke Zweminrichting een waterpolo-tournooi organiseren, waaraan behalve deze vereni ging deelnemen, de ploegen van Haarlem 5, HPC 4, DWT 3 en waarbij een halve com petitie zal worden gespeeld. In de pauzes zullen onderlinge zwemwed strijden tussen de HZV-leden worden ge houden en zullen HZV-adspiranten een oefenwedstrijd spelen tegen HPC-adspiran- ten. Enkele HZV-dames zullen de belang stellenden vergasten op een nummer „wed strijdzeilen". De heer J. Meijer alhier is benoemd tot onderwijzer der Bijzondere ULO-school te Bergum. Onze plaatsgenoot de heer W. Horsman slaagd te Apeldoorn voor het examen ser geant bij het Wapen der Kon. Marechaussee. Santpoort Sontpoortse duiven kwamen uit Luxemburg Zondag heeft „De Luchtpost" een wed vlucht voor jonge duiven gehouden van Ciney in Luxemburg uit over een afstand van 240 km. Ofschoon deze vlucht door het slechte weer zeer zwaar genoemd kan wor den, zijn er geen noemenswaardige verliezen geleden. De eerste duif ging om 11.10 door de klok en de laatste prijswinnende om 11.33. De uitslag was 1-3-5 P. Rozemeyer, 2 A. Hols 4-19 G. Bierman. 518 mevr. Korthou- wer—De Haan. 6-9-17 P. Bersee, 7 C. Deen, 8-13 J. Bremerkamp, 10 W. Dekkers, 11-14-16 P. Koning, 12 P. Bierdrager. „Wilhelmina" krijgt nieuwe instrumenten In „De Noot", het clubblad van het fan farecorps „Wilhelmina" deelt het bestuur mee, dat men heeft besloten enige nieuwe blaasinstrumenten en trommels aan te schaf fen. Daar dit een grote uitgave zal vergen, overweegt men het organiseren van een „financiële veldtocht". Het bestuur stelt de leden, bij de uiteenzetting van de kostenbe- groting een vraag, die bij velen nog nimmer gerezen zal zijn: heeft u er al eens over nagedacht hoelang een tuba-blazer lid moet zijn, zeer hij zijn instrument met het. kwartje wekelijkse contributie heeft be taald? Het antwoord luidt: ongeveer 35 jaar. Voeg hier nog de reparatiekosten, gedurende die 35 jaar bij en het zal duidelijk zijn dat er van het beleid der corps-penningmeesterg heel wat gevraagd wordt om sluitende be grotingen ter tafel te kunnen brengen. Een Rembrandt-tentoonsteliing in het Edinburgh-Festival Ter gelegenheid van het Festival te Edinburgh zal een Rembrandt-tentoon steliing worden gehouden. Jhr. D. L. Roëll, hoofddirecteur van het Rijksmuseum te Amsterdam is dezer dagen in Schotland aangekomen als begeleider van een drietal schilderijen van Rembrandt, namelijk „Titus" afkomstig uit het Rijksmuseum, het portret van Rembrandts broer uit het Mauritsliuis en de Familiegroep uit het museum te Brunswijk. Dit laatste doek is het vorige jaar in Amsterdam schoonge maakt. Ook uit andere landen van Europa zijn Rembrandts voor deze expositie afge staan. De hoofdzaak is evenwel afkomstig uit Engelse musea en uit Engels particu lier bezit. FEUILLETON door E. Phillips Oppenheim 67) Als die brief vanmorgen om tien uur tegelijk met het re?u voor mijn aandelen aan de bank overhandigd was, zouden de aandelen Boothroyd opnieuw een lelijke klap hebben gekregen." „Daar ben ik helerpaal niet zo zeker van," gaf Ronnie ten antwoord. „Die koop order van jou, waar de oude heer zo woest over was, heeft de gehele markt in de war gebracht." „Wat is onze prijs vanmorgen?", vroeg Dutley. „Nominaal zestig, maar er gaat niets om. Er is een grote hausse-beweging gaande, Charles, zoals je weetop het vasteland nog meer dan hier en met die uitstaande kooporder van jou, kan niemand de stuk ken krijgen. Het zal ons allemaal de vol gende week een kwaad ogenblikje bezor gen." „Wil je me een dienst bewijzen, Ronnie?" vroeg Dutley een beetje kortaf. „Maar natuurlijk." „Ga dan gedurende vijf minuten een luchtje scheppen. Ik weet niet, wanneer ik weer de gelegenheid zal hebben met Lucille te praten en ik zou haar graag iets zeggen." „Ik kan niet lang wegblijven," merkte hij op. „We zouden hier zo aanstonds lunchen." Hij slenterde weg en Dutley wendde zich tot zijn gezellin. „Lucille," zei hij, „ik heb je briefje ge kregen. Dat is in orde. We zijn niet langer verloofd. Maar hoe is het eigenlijk alle maal aangekomen?" Zij bewoog zich een beetje rusteloos in haar stoel heen en weer. „Charles," sprak zij, „ik vind inderdaad, dat jij voor een jongeman je tijd vreselijk vermorst. Je wilt geen belangstelling tonen voor je zaak; je gaat op die dwaze expe dities, die nergens toe leiden en je schijnt mij neem me niet kwalijk! zo hulpe loos, als er een crisis, zoals de tegenwoor dige gaande is. Vader zei, dat je op die vergadering van Boothroyd werkelijk het toppunt van onredelijkheid waart. Je bent iemand, waarmee men zich gedurende een uur, of misschien nog langer uitstekend amuseren kan, maar anuisement is niet alles. Jij wilt nu eenmaal het leven niet serieus opnemen, En dat is de gehele moei lijkheid. Ik heb liever iemand, die in aan raking is en blijft met de dingen, waar het or- aankomt. Je bent een schat, Charles, en ik zal altijd veel van je houden, maar dat is ook alles." Dutley tikte langzaam met een sigaret op de tafel en stak haar aan. „Lucille, m'n beste," zei hij. „Ik heb mijn ontslag geaccepteerd. En ik geloof ook eerlijk, dat het zo beter is. Haal daar dus maar de spons over, maar je moet één ogenblik naar me luisteren, al zou het je ook boos maken." „Wel?" „Trouw niet met Sigismund de Brest." „Wat doet je denken, dat ik dat van plan ben?", vroeg zij een beetje ont wijkend. „Dat doet er niet toe. Ik weet, dat hij om de een of andere geheimzinnige reden aantrekkingskracht op je uitoefent. Ik heb jullie samen gadegeslagen, gedurende de enkele malen, dat ik jullie samen ontmoet heb. Hij heeft je aan zijn familie voorge steld. Hij heeft je in zijn plannen geïnte resseerd. Je gaat waarschijnlijk vandaag met hem lunchen." „Inderdaad," gaf \ij een beetje uit dagend toe. De blauwe ogen van Dutley zwierven even door het vertrek. Hij sprak zeer zacht, maar toch lag er een zekere kracht in zijn woorden. „Ik critiseer mensen niet vaak," zei hij. „En slechts zeer zelden zal ik iets in het nadeel van iemand zeggen, die niet aan wezig is. Ik heb het niet op De Brest be grepen en ik geloof, dat als je met hem trouwt, je het je gedurende je gehele ver dere leven berouwen zult." „Dat is alleen maar vooroordeel," zei zij. „Misschien," antwoordde hij, terwijl hij opstond om afscheid te nemen, „maar er zijn ook wel enkele dingen, die ik weet." Hij nam het kleine fijne zakdoekje op, waarmee zij had zitten spelen en hield het onder zijn neus. „Wonderbaarlijke parfum," zei hij na denkend. „Doet mij denken aan een Per zische rozentuin, als die andere lange gele bloemen ook uit zijn. Je hebt de sachets ook, is het niet?" „Dat moet jij toch weten," zei zij glim lachend, terwijl zij hem met opgetrokken wenkbrauwen aankeek. „Je hebt me vaak genoeg verteld, hoeveel je van deze geur hield." „Het enige nadeel ervan, zou ik zeggen," merkte hij op, „is, dat je het niet kwijt kunt raken. Een slecht parfum voor een samenzweerder. Ik zou uren daarna nog kunnen zeggen, dat jij in een kamer ge weest waart. Doet je denken aan dat to- neelstLik: „Diplomatie"." Zij keek hem strak aan. „Wat bedoel je?", vroeg zij. Zijn ogen gingen naar de ingang, waar Ronnie en zijn gast stonden. „Laat je niet door die De Brest gebrui ken, om zijn smerige werk op te knappen," zei hij, terwijl hij zich afwendde. Dutley liet een taxi komen en reed naar een grote en populaire grill-room in het hartje van Londen. Inspecteur Bridgeman, die er in burger erg onschuldig uitzag, stond van een stoel in de hall op, om hem te begroeten. „Ik hoop, dat ik u niet heb laten wach ten?", vroeg Dutley. „Nauwelijks een minuut," stelde de ander hem gerust. In de vestiaire ontdeden zij zich van hun hoeden en jassen en een maitre d'hötel bezorgde hun een rustig plaatsje in een hoek. „Het was erg vriendelijk van u, om mij zo. te willen ontvangen," zei de inspecteur, nadat zij hun lunch besteld hadden. „Ik was gisterenavond helaas niet in dienst, anders zou ik zelf wel naar Curzon Street gekomen zijn." Dutley glimlachte. „Eerlijk gezegd, was ik er niet rouwig om, dat u er niet waart." De inspecteur tikte ongeduldig met zijn vinger op de tafel. „Wij moesten samenwerken, Lord Dut ley," zei hij een beetje spijtig. Heeft u nog geen succes gehad?", vroeg Dutley langs zijn neus weg. „De enige ontdekking, die ik gedurende de laatste weken gedaan heb," vertrouwde de inspecteur hem ioe, „is, dat u een zeer geheimzinnig mens bent." „Je kunt voor de politie ook niets ver borgen houden," zuchtte Dutley. De inspecteur boog zich over de tafel en ofschoon zijn stem zeer gedempt klonk, was zij niet minder streng. „U is al bezig iets zeer effectiefs voor mij verborgen te houden," beklaagde hij zich. „Te rekenen naar de dingen, die u gepas seerd zijn, ben ik er zeker van, dat u in nauwer contact met de misdadigers is, dan ik." Dutley's blik werd een beetje vaag. „Ik heb één groot gelukje gehad," gaf hij toe. „Ik zou het onmiddellijk met u delen, als ik wist, dat we tot een soort overeenkomst konden geraken. Ik zou het willen beschouwen als een soort levens verzekering." „Wat voor soort overeenkomst?" vroeg de inspecteur. „Als u mij zoudt willen verzekeren, dat u geen definitieve arrestatie zult verrich ten, tot u uw hand op de formule kunt leg gen." IWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 6