JAKO Voor Auto-financiering Sanering van de Haarlemse melkhandel in eerste stadium van voorbereiding fc33S? T. PLOSV1P ZOQH Driekwart eeuw geleden legde een schuchter meisje Ijmuidens eerste steen 'J liWli j't i.' ■c:> v "i A VOLKSWAGENS SLEUTEL WEG? STADSBESTELDIENST A.B.C. PERCELEN FORD 1849 van Cittert RECLAME AANBIEDING i.98 Spoed woningruil Excelsior-Stofzuigers Zaterdag 19 Augustus 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Oprichting van een coöperatie Naar \v:j vernemen bereidt de georga niseerde Haarlemse melkhandel op het ogenblik een reorganisatie van dè be- zorgwijken voor. Daartoe zal, evenals in andere plaat sen het geval is. een coöperatie ge sticht worden, waaraan alle Haar lemse melkhandelaren zullen deel nemen. Hoewel de plannen nog in het eerste stadium verkeren, kan toch al gezegd "worden, dat het overgrote deel van de be dreven de voorgenomen sanering zal steunen. De ontwerpstatuten zullen aan de aspirantleden, die reeds enige keren heb ben vergaderd, binnenkort worden toege zonden. Daarna zal op een bijeenkomst gelegenheid worden gegeven tot het aan brengen van wijzigingen, waarna de op richtingsvergadering van de coöperatie kan worden gehouden. Economische noodzakelijkheid De rationalisatie van de bezorgwijken wordt op het ogenblik door de Haarlemse melkhandelaren als een economische nood zakelijkheid gevoeld. Daar de winstmarge op de melk sedert het uitbreken van de oorlog hetzelfde is gebleven, doch de bedrijfslasten vele keren hoger geworden, verkeren vele handelaren op de grens van de noodlijdendheid. Een aanwijzing daartoe vormen wel de grote bedragen die de standaardisatiebedrijven var# de slijters vaak te vorderen hebben. Gelden om de in de meeste gevallen brood nodige vernieuwing van karren en melk bussen te betalen zijn er niet. Aan een pensïoenverzekering' komen de meeste neringdoenden in de zuivelbranche niet toe. Bij ziekte van de eigenaar verreweg de meeste van de 220 Haarlemse melk zaken zijn éénmansbedrijven levert de vervanging vaak onoverkomelijke finan ciële moeilijkheden op. Meer bestaanszekerheid Doo£, de stichting van een coöperatie hoopt men al deze problemen op te lossen. Bi.; ziekte zullen reserve-lopers gereed staan, bij ouderdom of invaliditeit krijgt de eigenaar een vaste uitkering, gebaseerd op de door hem ingebrachte omzet en na zijn overlijden ontvangt zijn weduwe of de nog minderjarige kinderen een ge regelde uitkering. Bovendien iigt het in het voornemen de omzet der wijken op een niveau te bren gen, dat een lonende exploitatie mogelijk maakt. Op het ogenblik ligt de gemiddelde omzet per wijk op 1400 liter. Men wil hier van zeker 2400 liter per week maken. Geen gesloten beroep Van hen, die meer na- dan voordelen van de sanering vrezen, kan men onder meer horen dat men vreest, dat de zuivel- ëetailhandel op deze wijze een gesloten beroep zal worden. Daarentegen merken de voorstanders op, dat het direct moge- De jungle-prinses (Frans Hals). Als u Dorothy Lamour in de jungle ziet rond dartelen dan zult. u zich kunnen voorstellen, dat Ray Milland het eigenlijk wel prettig vindt, juist vlak bij haar schuilplaats in de rotsen zijn enkel te verzwikken. Ondanks de tedere zorgen van Dorothy duurt de gene zing zo lang, dat de regentijd de jongeman belet naar zijn verloofde en zijn vrienden terug te keren. Ray heeft het wel naar zijn zin bij Dorothy, haar tijger en haar aap, welke laatste een grappenmaker in optima forma is. Maar er komt een dag dat hij met zijn charmante gastvrouw en haar menagerie naar de bewoonde wereld terugkeert. Zijn verloofde is maar slecht te spreken over zijn lieftallige gezellin, evenals de inboorlingen, die haar en haar tijger als boze geesten be schouwen. Dorothy wordt levend begraven en het zou er slecht voor haar hebben uit gezien, als niet op het laatste ogenblik haar aap al zijn soortgenoten uit de jungle te hulp had geroepen. U moet beslist eens gaan kijken hoe deze alle moeilijkheden voor de jungle-prinses en haar blanke vrienden weten op te lossen. S. K. „Rinkelende sporen" (City) moeten de onafscheidelijkheid sy>nboliseren van drie onversaagde ranchers uit Texas, die als wapensmokkelaars deelnemen aan de strijd tussen de Noordelijke en Zuidelijke staten tijdens de Amerikaanse burgeroorlog. Maar het driemanschap wordt in de war gestuurd door de liefde van twee vrouwen, de ver lokking '.'an het geld en een paar schurk achtige concurrenten in de wapenhandel. De vriendschap begint al aardig in haat te ver keren. en als de schrijver van het verhaal voor deze Warner Bros kleurenfilm het niet ijlings door een paar wonderlijke dramati sche voorzieningen had verhoed, was het be paald op moord uitgelopen. Om de geschie denis „sluitend" te maken worden de vroe- rere vrienden weer schouder aan schouder gedreven tegenover "de lopen van de concur rerende smokkelaavsber.de. Tal van adem benemende spelmomenten en een paar ongeëvenaarde schurkentronies vergoeden het weinig overtuigende verhaal. In het voorprogramma een film over de opleiding van geleidehonden en een geslaag de ..cartoon" van een muisje, dat de kat de bel aanbindt. In een extra voorstelling om elf uur rekenen Laurel en Hardy de toeschouwers voor: „Twee maal twee is twee". H. B. Apache Rose <Spaarnel. - Wanneer Roy- Rogers in een Western als held fungeert, dan wordt er behalve gloeiend lood en adem benemend gegaloppeer over de prairie altoos een ruime portie getoonzette cowboy-lyriek opgedist. Het effect is even dodelijk als de kogels die uit de zes-schots-revolvers plegen te sneller., althans voor het vrouwelijk schoon dat als doelwit van deze muzikale artillerie optreedt. In het voorprogramma draait „Avontuur op de Mount Hood" en alles bij elkaar krijgt de bezoeker weer een hoe veelheid sensatie te verstouwen, die ruim schoots voldoende is voor een hele week. W. L, B. The time, the place and the girl (P a 1 a c e). Een show-film in technicolor die vervaardigd is volgens het bekende recept „Eerlijk zullen we alles delen, suikergoed en marsepein". Dat neemt niet weg, dat men er een genoeg lijk uurtje aan kan beleven, vooral omdat Szöke Sakal! met allerlei cherubynse grapjes od de proppen komt die de muzikale fon dant een beetje smakelijker maken. Hij wordt daarin ijverig terzijde gestaan door Jack Carson, die ook een aantal plezante grollen verkoopt. W. L. B. Rembrandt prolongeert „Een avontuur in Napels" en Lux or: „De mooiste tijd V3n je leven- lijk zal zijn alle zonen van de melkhande laren in de coöperatie een plaats te geven. Bovendien neemt de omzet in Haarlem door de bevolkingsaanwas zoveel toe, dat er per jaar vijf handelaren meer in de coöperatie kunnen worden opgenomen. In het distributie-apparaat van de Haar lemse melkhandel zijn ongeveer 350 per sonen betrokken. Een deel daarvan zal ongetwijfeld bij verwezenlijking van de sanering overbodig worden. Wij kregen evenwel de verzekering, dat eventuele ontslagen slechts in on derling overleg met het personeel en hun erkende organisaties zullen worden gegeven en dat zoveel mogelijk bezor gers op andere plaatsen te werk wor den gesteld. Bovendien zal het mogelijk zijn, dat sommigen eigen wijken krij gen toegewezen en dus de gelegenheid hebben zelf een zaak op te bouwen. Op het ogenblik is het echter te vroeg om daarover definitieve toezeggingen te kunnen doen. Wij vernamen vooris, dat de sanering zich waarschijnlijk ook zal uitstrekken tot een deel van Santpoort, tot Bloemendaal en misschien ook tot Zandvoort. Tenslotte herinneren wij eraan, dat reeds kort na de bevrijding een begin werd ge maakt met een bescheiden rationalisatie, toen „De Sierkan" haai- détailverkoop staakte. Toen moest een omzet van onge veer 40.000 liter opnieuw worden verdeeld, waardoor men de gelegenheid kreeg enige ordening in de soms veel te uitgestrekte bezorgwijken te brengen. Voor een vermindering van service be- heeft men, aldus de voorstanders van de sanering, niet te vrezen. De cliënt zal de keuze uit twee melkhandelaren houden, terwijl bovendien een commissie van toe zicht voor de goede bediening van de con sumenten zal waken. In de verkoop van andere zuivelproduc ten en vooral ook de bevordering van de winkelverkoop kan de melkhandelaar een voldoende prikkel voor zijn activiteit blij ven vinden. De ervaring in Hilversum, Amersfoort en andere plaatsen waar de sanering reeds lang een feit is, bieden voor deze zienswijze voldoende steun. ADVERTENTIE QNDULATIQN PERMANENTE „Eugène" Tiède Douce DE NIEUWSTE FRANSE LAUWE PERMANENT absoluut geschikt voor alle haarsoorten A. DE JONG Jacobijnc-sir3at 13 Telef. 18731 Nationaal-Internationaal bekroond „Somersetshire' in Rotterdam Maandag Het Engelse m.s. „Somersetshire", door de regering gecharterd voor het vervoer van burgers van Indonesië naar Neder land, wordt Maandag te Rotterdam ver wacht. Aan boord bevinden zich 551 passa giers. Meer dan het halve aantal bestaat uit repatriërende gouvernements-ambtena- ren met hun gezin. De ontscheping begint Maandagmorgen om acht uur. VERBETERING. In ons artikel over de voorgenomen ont wikkelingscursussen voor het Haarlemse werkende meisje in ons nummer van gis teren werd vermeld, dat wethouder W. F. Happé de gemeente in hei comité van voor bereiding vertegenwoordigt. Dit is niet juist. De heer Happé heeft zitting als humanist. Vogelenzang NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN Zondag a.s. organiseert de R.K. V.V. „Vo gelenzang" op haar terrein nederlaagwed strijden. Om 12 uur heeft een ontmoeting plaats tussen Vogelenzang 2 en Concordia 3; om 2 uur tussen Vogelenzang 1 en Oud BFC, en om 4 uur tussen de Junioren A van Voge lenzang en Concordia. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 20 Augustus waargenomen door dr. A. G. Degenaar. P. .de Hooghstraat 11. tel. 19920 en dr. K. L. Kout. Herenweg 197. tel. 26224. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp- Isan 17. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek. Zandvoortselaan 164. tel. 26772. Politie en brandweer tel. 28850. ADVERTENTIE Voor AERDENHOÜT-BENTVELD en HEEMSTEDE is het adres voor alle SCHOOL-, SCHRIJF- EN TEKENBEHOEFTEN voor ALLE inrichtingen van onderwijs, Kantoorboekhandel ZANDVOORTSELAAN 165 - HEEMSTEDE-AERDENHOUT - TEL. 26512 Zandvoort BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes Petrus, z. van J. P. Lefferts en J. P. v. d. Hulst. Spreekuur burgemeester De burgemeester van Zandvoort is ver hinderd op Woensdag 23 Augustus spreek uur te houden. Verffabriek gaat weer werken De fabriek voor vervaardiging van tex tielverven, gelegen naast het Corodex- complex; welke ruim een jaar buiten be drijf is geweest, zal in September weer worden geopend. Het bedrijf zal worden voortgezet door de N.V. Colora, fabriek van teerkleurst of f en ZANDVOORTSE RAAD DINSDAG BIJEEN. Bij de aankondiging van de vergadering van de Zandvoortse gemeenteraad en de publicatie van de agendapunten hebben wij in onze editie van Vrijdag abusievelijk gemeld, dat deze vergadering de volgende week Woensdag zou plaats hebben. Deze wordt echter als gewoonlijk Dinsdagavond om acht uur gehouden, zoals onze Zand voortse lezers wel begrepen zullen hebben. Komt de raad op deze avond met de agenda niet gereed dan wordt de vergadering Woensdagmiddag om twee uur voortgezet. ADVERTENTIE Negentien Augustus 1875 een geboortedag MM K> RS 11 STVE'Y v ar UMtftógelegd OG-gf AUS/VSM4K VI .-UJGbsTuS lf-,5 isjllBSa s IJmuidens allereerste steen verweerddoor de bijtende zeewind maar nog goed leesbaarbedolven onder het puin, maar behouden in het Velsense raadhuis opgehangen. A LIDA SMAKMAN telde de aanvallige leeftijd van zeven jaren, toen de kalender r\ 1875 wees. Haar vader was in dienst bij de „Amsterdamsehe Kanaalmaat schappij", öe enderneming die het Noordzeekanaal heeft laten graven en Alida woonde met haar vele broers en zusjes eerst in Velsen, later op „Palsterhof" het eenzame huis dat in die jaren temidden van het ruige landschap van de Breesaap stond. De zandtreintjes en de graafmachines, de betonmolens en de klank van de metseltroffel heeft vele jaren de rust van d'e IJmond steeds verder terug gedreven, tot tenslotte het grote werk van de doorgraving der duinen gereed was en de rust ten dele terugkwam maar het „gezicht" va,n dit deel van Kennemerland volledig veranderd was. Op 19 Augustus 1875 legde Alida de eerste steen van de nederzetting, die later IJmuiden zou gaan worden. Het was een hoekig, grauw blok, gemetseld onderin een sluiswachterswoning op de hoek van het Sluisplein en de Amstelstraat, tegenover de plaats waar later havenmeester Seyffert zou komen te resideren en vlak bij het postkantoor, dat nu de administratie van Scheveningen-Radio nog onder dak verschaft. Die middag van de 15e Augustus waren hoofdingenieur Dirks en de ingenieurs Conrad en Van Rijn naar de zanderige werkputten aan het eind van het nog smalle Noordzeekanaal gekomen om een kleine plechtigheid bij te wonen: de dochter van de adjunct-sluismeester Smakman zou de eerste steen leggen. Ingenieur Dirks had het zo gewild. En nu is mevrouw Alida Koevoets- Smakman de enige overlevende uit die oertijd van dit deel der gemeente Velsen. Later is IJmuiden bij Velsen gekomen enigszins officieel zelfs, want burgemeester Enschedé kwam in een landauer de uit breiding van zijn ambtsgebied binnen riiden. Alida zou de burgervader bloemen aan bieden en een versje opzeggen de bloe men werden gegeven maar het versje zakte het kind tegelijk met de moed in de schoe nen, zodat de schone dichtregelen, waarin een heilwens zowel voor IJmuiden als voor de burgemeester was vervat, nimmer zijn uitgesproken. Sinds de bevrijding staat IJmuidens eer ste steen in een kamer van Velsens raad huis. De sluiswachterswoning, waar hij vele jaren vergeten in de muur lag gebed, is onder de Duitse sloopwoede gevallen en de steen kwam tussen het puin aan de Zuidzij terecht. Drie manner. hebben hem echter opgevist: de heren Heykoop, Dijkstra en Smakman (een volle neef van het meisje dat de steen in 18.5 legde) vonden hem tussen het puin. Wellicht vindt dit verre van mooie maar toch zo betekenisvolle brok graniet nog eens een ereplaats in een museum, waar de korte maar felle geschiedenis van IJmui den in haar overblijfselen te bestuderen is. ADVERTENTIE DE SCHULDIGE STAAT OP DE GROTE MARKT! Laurens Coster vond de boekdrukkunst uit; resultaat? schoolboeken! Mocht je nog niet klaar zijn voor het nu snel naderend nieuwe seizoenVeko levert vlug en goed! Beekmand©! VEKO Schoolboekenspecialisten Zijlstraat 96-98, 2e huis vanaf 't Stadhuis Haarlemmermeer Brand aan de ^öweg Gister-middag omstreeks half drie werd de brandweer slaagde er in het belendende voor een brand op de IJweg. Bij de land bouwer G. Petrie was, vermoedelijk door hooibroei, brand ontstaan in de aan het woonhuis grenzende schuur. Plet vuur liet zich oorspronkelijk ernstig aanzien, maar debrandweer slaagde er in het belendende woonhuis, dat door een brandmuur van de schuur was gescheiden, te behouden. De schuur, inhoudende 17000 kg hooi, de op brengst van een bunder tarwe, een aantal gereedschappen en andere benodigdheden, brandde echter geheel uit. De schade, welke nog niet in zijn geheel kon worden vastgesteld, wordt door de verzekering gedekt. „Irene" Op het muziekconcours te Wijk bij Duurstede wist het fanfaregezelschap „Irene" te Nieuw-Vennep, onder leiding van de heer Niemann uit Haarlem, een tweede prijs te behalen met 397 punten. Bedankt Ds. P. Riemersma, Ger. predikant te Vijfhuizen, heeft voor het beroep naar Blij a bedankt. Kraamverzorgster Door de vereniging Het Witte Kruis, kring Nieuw-Vennep-Abbenes is tot kraamverzorgster benoemd Zr. Leenheer van Badhoevedorp. Aalsmeer tegen Hoofddorp Zondag 20 Augustus zal ter gelegenheid van het juniorentournooi van de voetbal vereniging Aalsmeer een ere-wedstrijd plaatsvinden tussen Aalsmeer I en ETO I uit Hoofddorp. DOKTERSDIENSTEN ZONDAG 20 AUG. Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr. Bolt. Halfweg: dr. Reinders. ADVERTENTIE zonder chauffeur te huur „TAXI-15000", Plein 33, Telefoon 13000 of 17000 .ADVERTENTIE TEL. 11493 - LANGE VEERSTRAAT U DE „SLEUTELSPECIALIST" Lisse Geslaagd Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 20 Augustus waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. Politie en Brandweer: tel. K 2502 203. In Den Haag slaagden voor het Midden standsdiploma mej. C. A. v. Stein, mej. D. Koot, mej. C. Groen in 't Wout en mevr. MesmanSchoone, alsook de heren J. van Kesteren, N. v. Stijn, F. Hoogervorst, J. Faas, P. Bruinen, P. de Groot en J. War merdam. Collecte oorlogsgravenstichting De Woensdag j.l. gehouden collecte heeft 246,opgebracht. Canita Tuba Op het concours van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen te Naaldwijk gehou den, heeft de Harmonievereniging Canita Tuba in de concertwedstrijd Ere-afdeling een eerste prijs met 331 punten behaald en in de marswedstrijd eveneens een eerste prijs met 102 punten. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Elisabeth Jacoba, d. v. M. Montagne en G. J. Rigtering; Karei Johan, z. v. O. Guldemond en C. B. Grullemans; Theodorus Antonius Petrus, z. v. H. C. v. Vaneveld en C. E. Boele; Anna Josephina Maria, d. v. J. J. Koot en C. M. Elfering; Gerardus Johannes Andreas, z. v. G. J. Ligtvoet en M. P. J. v. Vugt. ONDERTROUWD: J. F. van Vliet en W. J. Wijnands; J. Broekhuizen en C. J. van Oeffelen. GETROUWD: J. J. Nederpelt en C. A. v. d. Meer; L. Snijders en E. A. de Kwaas- teniet; W. A. v. Kampen en F. Berbee. MEDISCHE DIENST De Zondagsdienst wordt a.s. Zondag waar genomen door di\ A. 'J. Duimaer van Twist, SCHEEPVAART Almdijk, 17 pass. Finisterre. Amstelstad, 17 te Genua. Aardijk, verm, 18 13.30 u. H. v. Holland verw. Axeldijk, 17 te Baltimore. Aagtedijk, 18 te Corpus Christi. Aagtekerk, 17 v. Sydney. Amsteldijk, 18 v. Rotterdam. Agatha, 17 v. Fladju n. Saigon. Alamak, 17 nog te Basrah. Alpherat. 17 490 m. N.NO. Tristan da Cunha. Altair, 17 370 m. NO. Madeira. Aludra, 17 260 m. ZO. Fernando Noronha. Amsterpark, 18 te Makassar verw. Armilla, 19 te Miri verw. Adinda. 16 v. Soerabaja. Albatros. 17 v. La Coruna. Aldegonda. 15 te Singapore v. Bangkok. Albireo, 18 v. Las Palmas. Akkrumdijk, 13 pass. Beachyhead. Alcor, 18 pass. Beachyhead. Arnstelkerk. 18 v. Dover n. Bordeaux. Annenkerk. 19 te Aden. Abbedijk, 19 te Rio de Janeiro v. Recife. Breda. 18 v Callao te Molendo. Baud. 18 te Singapore v Tj. Priok. Bennekom, 17 134Ö m. N.NO. Trinidad. Beverwijk, pass. Almeria. Bloemfontein. 17 800 m. Z.ZW. Guardafui. Britsum, 17 dwars v. Bergen. Bsli, 19 te Calcutta. Barendrecht. 18 te Liverpool v. Aruba. Caltex The Hague. 18 pass. Finisterre. Cistula. 17 pass. Flores. Cleodora. 17 te Miri v. Pladju. Caltex Utrecht, 18 pass. Algiers. Chama, 18 pass. Aden. Celebes, 18 te Suez. Coryda, 18 v. Pladju. Cottica. 18 v Amsterdam. Delft, 17 te Talcaliuano v. San Antonio. Drente, 20 verm. v. Bombay. Delfshaven, 17 v. Bahia. Duivendrecht, 18 pass. Kp. St. Vincent, Esso Den Haag, 18 te R'dam v. Aruba. Esso Rotterdam, 18 v. Aruba, Edam, 17 460 m. O. New York. Esso Amsterdam. 17 220 m. NO. Balearen. Erinna,, 19 v. Balikpapan. Enggano, 18 v. Suez. Eemland, 19 te Santos v. Buenos Aires. Ena. 20 te Stanlow verw. Etrema, 16 te Swansea. Friesland. 17 te Immingham. Groote Kerk, 17 v. Mombassa. Gordias, 17 v. Catania. Gaasterkerk, 18 te Durban. Gemma. 17 v. Heysham. Garoet. 18 pass. Burlings. Hector. 18 v. Millazzo n. LiparL Harpathian, 20 te Rotterdam verw. Helder. 16 te Santos v. Montevideo. Harpathian 16 pass. Finisterre. Helena, 17 400 in. W. Kp. (Finisterre. Hersilia. 19 te Maracaibo v. A'dam. Ittersum, 18 te Antwerpen v. Charleston. Indrapoera, 17 aankomst Weser. Jaarstroom, 17 pass. Cape Blanco. Japara, 18 te Tj. Priok v. Soerabaja. Jobshaven, 17 pass. Wight. Jagersfontein, 19 te Zanzibar. Kamerlingh Onnes, 18 10 u. pass. Perim, Kota Agoeng, 17 2 u. pass. Kp. Bon. Kota Gede, 16 te Mobile v. Curagao. Karsik, 17 v. Soerabaja. Klipfontein, 17 430 m. O.NO. St. Helena. Kota Baroe, 19 te Belawan verw. Kota Inten, verm. 20 of 21 n. Soerabaja. Lemsterkerk, 17 v. Aden. Leopoldskerk, 17 v. Aden. Langlee Scott. 17 te Suez. Langkoeas. 18 v. Soerabaja te Makassar verw. Leerdam, 17 220 m. O. New York. Leersum, 17 820 m. O. Bahama's. Lieve Vrouwekerk, 17 te Londen v. Hamburg. Lindekerk, 17 pass, Makalla. Lekkerkerk, 18 v. Aden. Lutterkerk, 19 te Mormugao v. Cochin. Modjokerto, 17 te Belawan. Melampus, 18 te Alexandrië. Mijdrecht, 17 pass. Kaap Frio. Muiderkerk, 17 te Adelaide. Maas, 17 v. Houston. Maashaven, 17 te R'dam. Malvina. 17 660 m. O.NO. Tristan da Cunha. Marisa, 17 v. Tarakan. Macoma. 17 360 m. Z. Kp. Comsrin. Meerkerk. 17 pass. Socrota. Malea, 13 te Miri v. Singapore. Metula. 18 v. Miri Marpessa. 19 te Curacao v. Buenos Aires. Molenkerk, 18 pass. Kreta. Murena, 17 te Buenos Aires. Nieuw Holland. 16 550 m. Oost v, Timor. Nieuw Amsterdam. 18 430 m. O.ZO. Kp. Race. Oranje, 18 verw. Djakarta. Oranjestad. 16 te Curagao. Omala. 19 te Colombo v. Abadan. Ondina. 19 te Aruba v. Dakar. Ovula, 13 te Miri v. Singapore. Prins Johan Willem Friso, 17 te Hamburg Polydorus, 17 1020 m. O.NO. Bermuda. Paoendrecht, 17 460 m. N.NO. Fayal, Plancius, 17 v. Makassar. Prins Alexander, 17 680 m. O. Belle Isle. Prins Willem V, 17 610 m. N.NO. Belle Isle. Prins W. v. Oranje, 18 220 m. W. Valencia. Pygmalion, 17 650 m. O.NO. Trinidad. Paula, 17 200 m. N. Str Singapore. Perna verm. 24 dokken gereed daarna Las Palmas. Raki, 17 v. Colombo. Rijnland. 17 te Victoria. Rondo, 18 v. Baltimore. Reyniersz, 17 nabij Bali. Radja. 19 te Paranagua Rotula, 17 v. Balikpapan. Salawatl, 18 verw. Singapore. Slamat, 14 v. Boston te New York. Somersetshire, 17 pass. Kp. Finisterre. Sommelsdijk. 17 660 m. O.NO. Bermuda. Stad Haarlem, 17 te Lulea v. Sas Van Gent Stad Maastricht. 17 v. Casablanca. Stad Breda, 15 te Lorenzo Marques. Sunetta, 17 pass. Anderhalfgraadskanaal. Surriënto, 16 te Colombo. Sarpedon, 17 v. New York. Sarangan. 17 pass. Str. Gibraltar. Stanvac, Benakat, 18 v. Tandjong Uban. Stanvac Talang Akar, 13 verw. Bangkok. Sanvac Djirak, 15 te Singapore v. Tj. Uban. Schiedijk, 18 te Bremen. Sibajak, 18 v. Fremantle. Singkep, 18 te Tilbury. Streefkerk, 18 pass. Gibraltar. Tawali, 18 te Belawan. Ternate, 17 v. Calcutta n. Indonesië. Tjitjalengka, 17 v. Hongkong. Tamo, 18 3 u. pass. Madeira. Tasman, 16 te Soerabaja v. Djakarta. Titus, 17 te Alexandrië v. Beyrouth. Tjipanas. 18 te Singapore v. Tj. Priok. Tamo, 17 190 m. Z. Madeira. Tankhaven II, 18 te Belawan v. Palembang. Tjibesar, 17 v. Soerabaja. Tosari. 17 rede Soerabaja v. Semarang. Tabian, 18 v. Kamaran. Tabinta, 18 te Amsterdam. Taiisse, 18 v. Djeddah. Taria. 17 te Curagao. Volendam, 19 te New York verw. Van 't Hoff, 17 480 m. W. Sabang. Willem Ruys, 17 900 m. O.ZO. Guardafui. Waal, 18 te Port au Prince. Westland, 17 510 m. Z. St. Vincent. Woensdrecht, 17 540 m. ZW. Fayal. Wieldrecht, 17 500 m. O.NO. Zanzibar. Waterman. 18 v. Makassar. Zeeland, 18 te Port Swettenham. Zonnewijk, 17 360 m. O. Gibraltar. vervoert alle goederen, in welke hoeveelheid ook, met vakkundig betrouwbaar personeel. A.B.C, Barreveefesfraat 2 Haarlem - Tel. 18428 - Na 3 u. 14810-14155 Uit een exploit van 12 Aug. 1950 van de deurwaarder P. v. d. Steenhoven blijkt, dat daarbij ten verzoeke van Jo hannes Post, wonende te Haarlem, is gedagvaard: GERDA AUGUSTE GER- TRUD ERXLEBEN. zonder bekende woon- of verblijf plaats in het Koninkrijk of elders, om op Dinsdag 17 Oc. tober 1900 vijftig, 10 uur v.m. bij procureur te verschijnen ter terechtzitting van de Arr. Rechtbank te Haarlem, al daar in het Paleis van Justi tie aan de Jansstraat 81, ten einde op nader omschreven gronden bij vonnis zal wor den uitgesproken de echt scheiding yaa partijen. De procureur van eiser: Mr. W. Glastra, Jansweg 52, Haarlem, VERKOOP BIJ EXECUTIE, welke zal worden gehouden op Maandag, de 21 Augustus 1950, des voormiddags om 10 uur, ten laste van W. de Graaff, wonende te Haarlem Kleverparkweg no. 35, van enige roerende goederen, be staande uit: meubilaire goederen, keu kengereedschappen, glas- en aardewerk en wat ver der te voorschijn zal wor den gebracht. Zegt het voort! De verkoop geschiedt h con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie P. J. Noordeloos VEILING. Notaris Mr. J. A. de la Hayze te Heemstede, ral op Donder dag 7 September 1950, nam. na 2 uur in het Notarishuis d. Bilderdijkstraat te Haarlem, veilen: Het Herenhuis met garage en voor- en achtertuin, a. d. Beethovenlaan no. 42 te Heemstede, gr. 3.12 Are voorz. van centr. verwar- mingsinstall. Verh. voor f 70 p. m. Las ten f 108.62 p. j. Aanv. in genot van huurna bet. uiterlijk 19 Oct. a.s. zichtiging Dinsd. en Donderd. 24 uur. Nad. inl. verstrekt de Notaris, van Merlenl. 19 te Heemstede. Tel. 28247. ZANDVOORT. Nieuw gebouwde te koop, op eigen grond in het Villapark, hypotheek te gen lage rente beschikbaar. Te bevragen Makelaarskant. W. Paap, Kostverlorenstraat 1. Tel. 29G5. Te koop te Heemstede een zeer solisdi geiiouwd PERCEEL Komt wegens vertrek vrij. Bev. 8 kamers, 2 keukens, garage met grote tuin. 1ste stand, koopsom f 32.500. Te bevr. Mak. W. Paap, Kost verlorenstraat 1, Zandvoort. Zandvoort. Tel. 2965. Gelegenheid le klasse pension Voor enkele dames of heren van P.G. die zich gaarne een prima inwoning met volledig pension willen verzekeren, komt zeer binnenkort een gunstige gelegenheid. Ge bruikelijk is hierbij een in koop-aandeel, waarop rente vergoeding. Br. no. 6083. RENAULT CATRIOLET '39 te koop aangeboden. Te be vragen P. J. v. Steyn, le Poellaan 103, Lisse. Door inruil te koop: 1 gloed nieuwe geheel uitgeruste MOBYLETTE met fabrieksgarantie. Garage Hardebelt, Rijksstraatweg 227, Haarlem. Tel. 24179. RECTIFICATIE Wegens sterfgeval te koop: 2 Huizen in Haarlem, huur f 551.20 p. jaar. Koopsom f 7250. Brie ven no. 6094. met schuifdak, radio etc. di rect van particulier. Telef. no. 13143. Aangeboden: kantoorruimte ged. gem. m. of z. wachtk. archiefr. en brandvrije kluis. Pr. st. Centr. omg. stat. Tel. aanwezig. Brieven no. 6081. Centrale Scholen voor voortgezet gewoon Lager Onderwijs. uitsluitend 7e en 8e leerj: ren, eindonderwijs en voor bereiding voor middelbaar onderwijs, M. U. L. O. en am- bachtsonderwijs. De scholen beginnen Dins dag 22 Augustus 1950, om 8.45 uur. Gelegenheid voor na-inschrijving op Maandag 21 Augustus, n.m. van 7 tot 8 uur aan de scholen. Welte vredenplein 1 en Linschoten- straat 57 a. HEEMSTEDE en OMSTR. Grote aanbieding NIEUWBOUW Vraagt prospectus DE RIDDER en STRIJBIS Zandvoorter Allee 1 te Heemstede. SCHOOLBOEKEN Spekstraat 14. Tel. 10839. GEBREID dameshemd of directoire MACeO herenshirt of pantalon CHIFFONZIJDE dameskousen met naad en mindering 49 1, l.98 GRASLINNEN LAKENS 7." 160 cm breed prima kwaliteit TRICOTAGES U ft II li KOUSEN ANEGANG 22 HAARLEM Aangeboden y2 landhuis met centr. verw., badkamer enz. in Haren (Gron.). Gevraagd huis in Haarlem of omgeving. Brieven Grote Houtstraat 78, Haarlem. AKA Firma F. H. JANSSEN TELEFOON 19635 MOLENAERSTRAAT 25 HAARLEM OOK TEN VOORDELE VAN ZIJN REEDS MEER DAN z'j JAAR DE BESTE 1 Uw leverancier Levert ze U uit voorraad vanaf f 108.— Verkoopbur. Haarlem, Leeghwaterstraat 16, tel. 1561? Reparatie Onderhoud Onderdelen

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 10