Het hoogtepunt in het Bloembollenvak Haastige spoed.... VOOR DE KOOPVAARDIJ..... Cijfers over geboorte, sterfte en huwelijken in Haarlem Voor snelvervoer Gé v. d. Bosch De tunnel in Velsen Na gewonnen strijd is het goed rusten (bij een open haard in Derby) Maison MARCEL Olie Permanent f 8.- Predikbeurten Zaterdag 19 Augustus 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant belemmerd door havenstaking Export Van onze correspondent in de Bollenstreek) In deze tijd wordt in de Bloembollen streek gewerkt, hard gewerkt, van de vroege morgen tot vaak laat in de nacht. Er is geen tijd voor pretjes en uitgangetjes, voor vergaderingen en uitvoeringen. Machtige trucks daveren langs de wegen in de Bloembollenstreek, aan het anders bijna uitgestorven station van Hïllegom rijden ze af en aan en daar staan de kisten met bloembollen hoog opgestapeld. In de smalle havens verdringen de beurtschepen elkaar om in ijltempo de kisten naar de havens te vervoeren. Maar hier steekt thans de havenstaking een spaak in het wiel. Ernstige schade dreigt hierdoor de bloemboUenexport te worden toegebracht. Bloembollen moeten zo snel mogelijk worden geëxpedieerd, naarmate ze langer onderweg zijn, wordt de kwaliteit minder. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat de exporteurs er niet in berusten, dat hun kisten dag in. dag uit op de haven emplacementen moeten blijven staan, en dat ze andere wegen zoeken om hun bollen weg te krijgen. Naar het Noorden, naar Scandinavië, naar Duitsland, gaan ze per trein en per trailer. Waarschijnlijk zal men kustvaarders, die de haven van Hillegom kunnen bereiken, inschakelen voor recht streeks vervoer. Hedenmorgen lag reeds een tweetal Coasters in de Hillegommer haven op la ding te wachten. Een tegenvaller Voor de bloembollenexporteurs brengt dit vrij hoge extra kosten met zich mee, en juist dit jaar betekent dit een bijzondere tegenslag. Immers, dit jaar voor het eerst, zijn vraag en aanbod vrijwel met elkaar in evenwicht, en althans heden is het nog zo dat de bloembollen tegen vrij stijve prijzen worden verhandeld. Er zijn exporteurs die gespeculeerd hadden op een overvloedig aanbod en daarnaar hun verkoopsprijzen hadden gecalculeerd. Voor hen wordt het een kwaad jaar. Maar ook de bonafide zaken hebben aan deze extra vrachtkosten, gevoegd bij de hoge inkoopsprijzen van het product, een tegenvaller. Gedachtig aan de aloude en beproefde export-traditie: Wat er ook gebeurt, zo snel mogelijk de bollen de deur uit, trekt men zich in de schuren en loodsen der grote exportbedrijven van de staking niets aan en gaat het werk daar in hetzelfde, vaak koortsachtige tempo zijn gang. Scholieren helpen mee In een der grootste bedrijven van de Bollenstreek zijn het leerlingen van Mid delbare Scholen vooral uit Haarlem, maar ook uit andere steden, die om werk komen vragen. In dit bedrijf arbeiden ze aan de vernuftig geconstrueerde machines die de bollen eerst „poetsen" (ze moeten vrij van zand zijn wegens de Wet op de Aardappel- moeheidsbestrijding) vervolgens over de leesband voeren waar ze worden gecontro leerd en daarna tellen. Zodra het vereiste aantal in de zak is, valt de klep dicht, het meisje dat aan het eind van de lopende band zit, schuift de zak met bloembollen terzijde, waar die door een ander wordt opgevangen en in de machine gestopt, die er in éen tel een touw met een loodje om heen bindt. Dan verhuizen de zakken naar de grote stellingen, waarop thans zo on geveer dertig millioen tulpenbollen liggen te wachten, ingepakt en wel. op verzending. Het ziin haast allemaal HBS'ers en zo vertelt de kleine, gemoedelijke baas van de pakkerij sommigen zijn hier vier da- Twee orgelbespelingen Het programma van de orgelbespeling in de Grote Kerk door George Robert op Dinsdagavond 22 Augu-stus luidt: Prelu dium en Fuga in e kleine terts van J. S. Bach, twee bewerkingen van „Liebster Jesu, war sind hier" eveneens van Bach. Fuga over B.A.C.H. van Robert. Schumann. Fantaisie in A-majeur van César Franck en de Suite in vier delen van L. Boëllman. Voor de bespeling op Donderdagmiddag heeft George Robert een programma sa mengesteld, dat begint met het concert in d kleine terts van G. F. Handel (en waar van de delen zijn: andante, air, adagio en fuga), gevolgd door Pavane van Bvrd, de Sonate nr. IV van Bach, Baletto del Gran- ducca van Sweelinck en Gavotte van Fiocco. Dit concert wordt besloten met de Aria di Chiesa van een onbekende auteur en een Passacaglia van Frescobaldi. NACHTDIENST APOTHEKEN Haarlem: Firma C. G. Loomeijer en Zoon. Barteijorisstraat 11, tel. 10175; Park-Apo theek. Kleverparkweg 13, tel. 11793: Teyler- Teyelrplein 79. tel. 17946; Apotheek Gilde- huys, Koninginneweg 3, tel. 12038. Heemstede": Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98. tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Bloemendaal: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaaalse straatweg 145, Santpoort-Station; Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen. ADVERTENTIE Als Uw wagen iets mankeert, kom dan niet op 't laatste ogenblik! Geef onze monteurs een redelijke tijd voor een reparatie, dan alleen kunt U volledig op hun vakbekwaamheid vertrouwen! Autogarages Olieslagerslaan 36 - Koninginneweg 112 Telefoon 10570, bij geen gehoor 12403 Burgerlijke stand-van Haarlem HAARLEM, 18 Augustus 1950 GEHUWD: 18 Aug., P. W. Hage en G. J. Smit. BEVALLEN van een zoon: 16 Aug., C. Langerhorslde Vries: H. J. Zuijderduijn— Boogaard; 17 Aug., A. M. van Vliet—Gaus; G. Dolronvan Tongeren; 18 Aug., C. C. Groer.Pieters; N. HaldermanSchellinger hout. BEVALLEN van een dochter; 17 Aug., C. Verberne—Terreehorst; H. E. de Jonge— Jacobs; 18 Aug., A. Kokvan Wermeskerken. OVERLEDEN: 17 Aug., W. Bijma, 2 d„ Kamperlaan. gen en dan vragen ze hun loonze heb ben hun reisgeld verdiend. Anderen blij ven hier wekenlang. Ze verdienen 25 a 35 gulden per week, en zoals u ziet, het werk dat ze doen is niet zwaar. De baas is best over z'n personeel te vreden. Er zijn jongens bij, die in de kampen in Indonesië hebben gezeten zegt hij, een paar bruine koppen met blauwzwarte lokken aanwijzend die weten wel van aanpakken. merkt wel, het gaat hier allemaal even rustig, en wat me vooral opvalt: allerlei gemene taal, zoals die vroe ger in de bollenschuren wel eens werd uit geslagen, hoor je hier niet. Trouwens, de eerste die 't probeert. hij maakt een onmiskenbare beweging met de duim naai de deur. Maar ik heb er nog niet éen moeten waarschuwen volgt hij er eer lijkheidshalve aan toe. De nacht wordt een dag Om vijf uur is voor de jongelui het werk gedaan, maar er zijn er bij die er op azen om over te mogen werken, vertelt de baas. Die proberen in de vacantie zoveel moge lijk te verdienen, om thuis de kosten van de studie te verlichten. Natuurlijk heeft het bedrijf z'n vaste personeel, vooral ook voor het zware werk. Aan de andere zijde van de grote pakhal is de expeditie, daar worden de zakken in de kisten gepakt en met de regelmatig af- ADVERTENT1E leveren wij direct uit voorraad Blauw kamgaren uniformen (twee delig) voor f 144, Blauw gabardine regenjassen, twee-rijmodel met ceintuur en schouder passanten voor f 142, PRACHT KWALITEITEN! Uniformpetten met afneembare hoes; alle Maatschappij-knopen; alle Maatschappij emblemen; Goud- en zilvergalons enz. enz. Smit en van Rijsbergen uniform specialisten ZIJLSTRAAT 71 TELEFOON 16963 en aanrijdende vrachtauto's verzonden. Dat wordt meer dan eens nachtwerk, vooral als het goed nog met een bepaalde boot mee moet. En nu, met de staking, die alles in de war gooit, wordt er nog harder ge werkt, opdat men tenminste nooit zichzelf behoeft te beschuldigen, te laat te zijn ge weest en een kans op verzending verloren te hebben laten gaan. Maar al vinden de exporteurs als ze er een ogenblik de tijd voor nemen re denen tot talloze klachten, niemand twij felt er aan dat het seizoen 19501951 weer een topseizoen gaat vormen. Verleden jaar was het 84 millioen, en ieder is er van overtuigd, dat men dit jaar een goede gooi naar de honderd millioen zal doen! De hooibouw is dit jaar in Friesland zo voorspoedig verlopen dat het keel wat extra zorgen en werkkrachten eist om de overvloedige oogst tijdig en droog te bergen. In Makkum heiven zeljs de bokken een ..pootje" mee om het kostelijke winzcrvoer op tijd in schuur en mijt te krijgen. Doordat er vele gerepatrieerden komen, is er hier geen vestigingstekort meer Wij deelden reeds mede dat in het eerste halfjaar van 1950 het aantal inwoners van Haarlem gelegen is van 161.980 tot 162.969. Een vermeerdering dus van 989. Er werden in dit half jaar 1617 kinde ren geboren, terwijl 634 inwoners over leden. Het geboorte-overschot is dus 983. Met een vestigings-overschot van 6 wordt het bovengenoemde cijfer van 989 bereikt. Het geboortecijfer was per 1000 inge zetenen per jaar berekend 19,9. Voor Ne derland is dat cijfer 23,6. Het cijfer over 1949 was voor Haarlem 20,7. Het is dus nu iets lager gekomen. Het sterftecijfer is per 1000 ingezetenen Kwartjes - inlevering Kluizen in postkanfoor blijken te klein Sinds de vijftiende Augustus zijn er twee drukbezochte loketten in het Haar lemse hoofdpostkantoor bijgekomen; die vaarvoor het publiek zich verdringt om de ongeldig verklaarde kwartjes en stui vers in te wisselen. Boze tongen hebben al beweerd, dat de ingeleverde oude munten even ras aan de andere loketten weer worden teruggegeven, doch dat is, zoals wij hebben kunnen constateren, beslist onjuist. Natuurlijk kan een vergissing voorko men, abuizen die eigenlijk het gevolg zijn van de bereidwilligheid van loketambte naren van de giro, de zegelverkoop of de spaarbank om de mensen, wanneer zij met oude munt betalen, niet naar de lange rijen voor de daartoe aangewezen loketten te verwijzen, doch deze ingetrokken geld stukken nog accpeteren. Daardoor kan het natuurlijk gebeuren, dat aan een loket op een moment geen nieuwe, doch nog wel oude kwartjes aanwezig zijn. Wij hebben ons eigenlijk enigszins ver wonderd over de haast die het publiek blijkbaar maakt met deze inwisseling, hoe wel men toch tot 15 November daartoe de tijd heeft. De bedragen die ter omruiling worden aangeboden variëren van slechts enkele kwartjes tot duizend gulden toe. Deze grote hoeveelheden zijn voor een groot deel afkomstig van de bedrijven die veel pasmunt ontvangen zoals vervoer maatschappijen en ook wel van mensen die gedurende lange tijd kwartjes of stui vers hebben gespaard. Natuurlijk worden dergelijke bedragen omgezet in munt- en bankbiljetten en een zo klein mogelijk deel in wisselgeld. Men behoeft trouwens niet bevreesd te zijn voor een tekort aan nieuw geld, want gisteren nog heeft het postkantoor te Haarlem voor niet minder den honderd duizend gulden aan nog blinkende kwart jes ontvangen. Men begrijpt, dat de inwisseling heel wat extra werk met zich brengt. Boven dien moet men iedere dag het ingeleverde metaal voor verzending gereed maken, want de kluizen van het hoofdpostkantoor kunnen de hoeveelheid oude munten niet meer bevatten. Met de verschillende werkzaamheden aan de inwisseling verbonden zijn zes le den van het personeel belast. per jaar omgeslagen 7,8. Over 1949 was het 7,9. Het sterftecijfer over het le half jaar 1950 is voor Nederland 7,9. In Haarlem werden in dit half jaar van 1950 615 huwelijken gesloten of 7,6 per 1000 inwoners per jaar. Dit cijfer was voor Nederland 7,8. De Haarlemmers zijn dus iets minder trouwlustig. Van de 615 huwelijken werden er niet minder dan 140 in de maand Mei gesloten. De cijfers van vertrek en vestiging over het" eerste halfjaar van 1950 in Haarlem zijn: Gevestigd Vertrokken Januari 666 620 Februari 475 524 640 630 April 535 499 545 550 568 600 3429 3423 Daaruit blijkt dat beide aantallen vrij wel tegen elkaar opwegen. Er is slechts een vestigingsoverschot van 6. In 1949 was er daarentegen een vestigingstekort van 253 en in 1948 van 254. Dit komt omdat er thans veel meer men sen uit Indonesië komen dan er heen gaan. De aantallen zijn: Januari Februari Maart April Mei Juni 25 m. 50 m. 32 m. 55 m. 36 m. 33 vr. 79 vr. 40 vr. 54 vr. 41 vr. 21 m. 11 m. 4 m. 7 vr. 12 vr. 21 vr. 3 vr. 3 vr. Totaal 226 m. 288 vr. m. 74 vr. Er kwamen dus 514 mensen uit Indonesië naar Haarlem, terwijl er in diezelfde tijd slechts 156 van hier naar Indonesië ver trokken. Een verschil dus van 358. Wie dit staatje nader bekijkt, ziet dat in de laatste maanden het aantal dat uit In donesië naar Haarlem komt, sterk toe neemt, terwijl er daarentegen slechts en kelingen naar Indonesië vertrekken. Interessant is te zien hoe de vestigïngs- en vertrekcijfers liggen tussen Haarlem en de omliggende gemeenten. Naar V e 1 s e n vertrokken 241 Haar lemmers, terwijl 101 bewoners van Velsen naar Haarlem trokken. Vestigingstekort 140. Naar Bloemendaal vertrokken 246, uil Bloemendaal gekomen 206. Vestigings tekort 40. Naar Heemstede vertrokken 171, uit Heemstede gekomen 155. Vestigings tekort 16. Alle omliggende gemeenten leverden dus voor Haarlem een vestïgingstekort op. Dit is wegens de woningnood in Haarlem een gunstig verschijnsel. ADVERTENTIE DAGELIJKSE AUTODIENSTEN HAARLEM - TEL. 11143—10290 ZANDVOORT - TEL. 2852 EXPEDITIE EN TRANSPORTEN DOOR GEHEEL NEDERLAND Voor 1951 tien millioen Wij hebben reeds medegedeeld dat het de bedoeling was op de Staatsbegroting voor 1951 gelden uit te trekken voor de hervatting van de bouw van de tunnel te Velsen. Thans vernemen wij dat de verwachting is. dat voor dit doel een crediet van f 10.000.000 zal worden uitgetrokken. Dit is ongeveer 1/5 deel van de totale kosten, waaruit kan worden afgeleid, dat vastge houden wordt aan het plan dat de bouw van de tunnel in 5 jaar voltooid zal zijn. Dame stapte te laat uit de trein Een 71-jarige dame, die gisterenmorgen omstreeks half tien op het Haarlemse sta tion uit de reeds rijdende trein naar Eind hoven wilde stappen, viel tussen het perron en de rails. Doordat zij zich, terwijl de trein langs haar reed dicht tegen het per ron klampte, bleef haar letsel beperkt tot een gekneusde bovenarm. De dame is naar de Mariastichting gebracht. Sigaretten en koffie achter dubbele wand van woonschuit De douane-recherche te Amsterdam heeft Vrijdagavond een man en een vrouw gear resteerd, die ieder 5000 ongebanderolleerde sigaretten bij een nachtclub wilden afleve ren Bij een onderzoek in een woonschuit in de Amstel, welke het paar bewoonde, werden achter een dubbele wand nog 20.000 sigaretten en een partij Braziliaanse koffie gevonden. Zeer waarschijnlijk zijn de sigaretten &n de koffie door opvarenden van buitenlandse schepen naar Nederland gesmokkeld. Grotere schoollokalen Het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen heeft aan de inspec teurs van het Lager Onderwijs doen we ten, dat de klasselokalen in de nieuw te bouwen lagere scholen 10 tot 15 procent groter mogen worden dan de minimum oppervlakte, welke is vastgelegd in het Bouwbesluit. De bouwkostenprijs per klaslokaal is met rond 1500 verhoogd. Dit grotere volume wordt slechts toege staan als het nodig wordt geoordeeld voor de te volgen onderwijsmethode. Marvellous White Fred „Wij zijn in training", dat krijgt iedere Engelse gastheer als vriendelijk bedankje te horen, wanneer hij de Haarlemse sport helden een sigaret of een borreltje presen teert. Een borreltje presenteren is in En geland een dure liefhebberij, want spiritua liën kosten hier driemaal zo duur als in Nederland. Het is daarom eenvoudig niet mogelijk, dat de Haarlemmers hier hun dure sportieve plicht verzaken, door hei melijk in het glaasje te kijken. Hun pon- denvoorraad is niet toereikend voor deze hartversterkende overtreding. Daarom drinken de meeste Haarlemmers thee en altijd maar weer dezelfde thee, die hier tot nationaal brouwsel verheven is. Iedere avond kan men in de druk be zochte theehuisjes van Derby Haarlemmers ontmoeten. Maar het is zeker, dat er gister avond geen stadgenoot in Derby thee ge dronken heeft, want het gehele gezelschap zat op da tribune in de Queen Street Bath, om getuige te zijn van de Gala Swimming. De plaats waar de Haarlemmers zaten was een waar broeinest van sportief chau vinisme. Ten aanschouwe van de flegma tieke Engelsen hebben wij daar onze geest drift geuit op de meest dwaze manieren. Wanneer een Haarlemmer gewonnen had, trapten wij, al springend van vreugde, op elkanders tenen en bij successen van En geland klapten wij vreselijk hard, maar dan bewogen wij onze armen beklemmend machinaal. Tegenover de Hollandse tribune zat de burgemeester van Derby, vergezeld van zijn vrouw. Naast .hem zat weihouder Ge luk in zijn befaamde gele sportcolbert. Om de waterspettem te weren had c'e weder zijdse burgerlijke overheid de knieën be dekt met handdoeken. Ruim duizend toeschouwers wachtten met ongeduld op het begin van de wed strijd. Een polowedstrij^ tussen de „British Railways" en de Rolls Royce Fabrieken, opende het zwemfcstijn. Daarna zorgde Miep Cassé voor de eerste Nederlandse overwinning, door als eerste aan te tikken in de honderd yards (91 meter) vrije slag (1 min. 23.6 sec.). In de 100 yards school slag voor heren startte de Haarlemmer Guus van Zadelhoff verdienstelijk, maar na één baan raakte hij achterop en eindigde als laatste. Tieneke Wouters lag onmiddellijk na.de start óp de tweede plaats en wist deze plaats tot het einde te behouden. Dit resul taat was zeer verdienstelijk, daar de eerste plaats bezet werd door de Olympische zwemster Munro (1 min. 6,6 sec.). De joviale Haarlemse zwemmer Fred. Pieters zorgde voor de grote sensatie van ADVERTENTIE Exclusieve Coiffures - Verven - Kleur- spoelingen in prachtige natuurlijke tinten. H. WAKKER ex chef-kapper Stoomvaart Mij. GED. OUDE GRACHT Nederland TELEF. 20837 de avond. Bij de start van de 100 yards vrije slag maakte hij zich met borstcrawl spoedig los uit de sterke gelederen. Hij wist deze eerste plaats tot de laatste meter te behouden en maakte de uitstekende tijd van 56,6 sec. De bewondering van de En gelsen was oorverdovend, want het was de eerste keer, dat deze uitzonderlijke tijd in Derby gemaakt werd. Eenstemmig mom pelde het publiek: „It's marvellous". Direct na deze prestatie kwam „White Fred", zo als de Engelsen hem noemden, met een nieuwe verrassing. Nauwelijks was hij op het droge gekropen of hij startte voor de 100 yards rugslag en won deze met een voorsprong van 2,6 sec. in 1 min. 10,4 sec. Fred lag in de kleedkamer te snakken naar adem en de Engelse toeschouwers zeiden nu duidelijk hoorbaar tegen elkander: „It's marvellous". De estafette met vrije slag voor heren werd een klinkende Haarlemse overwinning. Guus van Zadelhoff maakte een mooie start, maar zakte later 5 meter af. Paul Gottmer wist de positie vrijwel te handhaven. En toen sprong Fred het water in met een achterstand van bijna 7 meter. Voor de derde maal deed Fred de Engel sen versteld staan, want hij wist de achter stand in te halen en tikte als eerste aan. Nu schreeuwde het Engelse publiek het uit: „It's marvellous!" Wat de Haarlem mers op de tribune uitkreten was geen fijn gevoelig Nederlands, maar zelfs de Engel sen konden de geestdrift begrijpen. Bii de 100 yards rugslag eindigde Els Mol als tweede na een fortuinlijke start. De jeugdige Haarlemse zwemsters moesten bij de estafette genoegen nemen met een twee de prijs, die werd gewonnen door Miep Cassé, Tieneke Wouters. Els Mol en Wies Mol. De waterpolowedstrijd tussen Derby en Haarlem (met Engelse versterking) ein digde in gelijk spel. Paul Gottmer wist een voorzet prachtig te benutten en scoorde de gelijkmaker. Te midden van dit grandioze water festijn schitterde plotseling achter de mi crofoon de eerbiedwaardige ambtsketen van Derby's burgemeester. Hij prees de vriendschap tussen de beide steden en wethouder D. J. A. Geluk beantwoordde zijn speech met een gelukwens voor de uitstekende prestaties, die Derby, ondanks enkele Nederlandse overwinningen, ge leverd had. De rust in Derby is weergekeerd. Zondag maken de Haarlemmers een trip in de om geving van deze stad. Nu zitten ze waar schijnlijk bij het open haardvuur en u moet zich niet verwonderen, als ze een tikje weemoedig naar de speelse vlammen kijken. Het klinkt voor u misschien on waarschijnlijk, maar vele Engelsen steken vanavond het open haardvuur aan. Zo gauw als het kippenvel op hun armen "ver schijnt, roepen zij de warmte van de gloeiende kolen te hulp. Ook al is het hartje zomer. LASSER GLEED UIT. De lasser P. v. d. K. uit Haarlem-Noord gleed Vrijdagavond in de staalfabriek van de Hoogovens in IJmuiden uit. Met een pijnlijke borst werd hij ter observatie in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Mevrouw Reeve uit Pent ie You bij Rochester in de staat New York, woonde reeds sinds anderhalf jaar in een aardig nieuw huisje aan de Westkust van het Keuka Lake, voor zij ontdekte dat het aan de overkant van dit meer toch gezelliger moest zijn'. Met Amerikaanse voortvarendheid werd het huisje op pontons gerold, te water gelaten en naar de overkant gevaren, waar het nu prijkt op een knus stukje strand met riant uitzicht. De vraag is nu maar, of mrs. Reeve vandaag of morgen niet tot de conclusie komt, dat het op de Westelijke oever toch eigenlijk prettiger woonde. ZONDAG 20 AUGUSTUS HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk 10: Ds. L. D. Terlaak Pool. van 's Graven- hage. 7: Ds. B. van Gelder Nieuwe Kerk 10; Ds. J. Brummelkamp. Xoorderkerk. Zater. dag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag I 9 en 10.45: Ds. A. J. van RhJjn. Oosterkerk 10: Ds. J. van Dok, van Ens (N.-O. Polder). I Kapel Sarepta. 9.30: Dhr. J. P. van Eijsden] Kinderkerk. 10.45: Ds. H. BarUcma. van I Heemstede. Bakenesserkerk. 9.30: Ds. G. J, Waardc-nburg, Kinderkerk. Diaconessenhuis 4.30: Ds. II. Bartlema. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dhr. F. II. Geursen, Ver. van Vrijz, Hervormden, Jacobstraat 6. 10 30: Ds. J. M, de Jong. Amsterdam. Herv. Evang., Park laan 34. Woensdag 7.:30: Ds. W. L. Tukker, van Delft. Stads Evangelisatie, Lange He- renstraat 6. 10: J. F. Shocks, H, Avondmaal. 7.30: A. Visser. Rotterdam. (5.30: Openlucht- I samenkomst Kruisweg-Parklaan. Woensdag I 8: J. Spierenburg. Alphen a, d, Rijn. Zuider kapel, Zuiderstr 15 10: Dhr A Vries, den Helder 5: Dezelfde. Evangelisatiesamen komst. Opwekkingssamcnkomslen. Zuider- f straat 15. Donderdag geen samenkomst we- gens tentcampagne. Tentsamenkomsten (Terrein Garenkokerskade bij Kinderhuis- I singel». Zaterdag 8: Openingssamenkomsl Spr. de heer J. Sevensma. Evangelist te Am- I sterdam, met medewerking van het Chr. Muziekkorps „Euphonie" uit den Haag. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterri. 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.45: Ds. Schutz. Vrije Evang. Gemeente. Bakenesser- gracht 65. 9.30 en 5: Ds. F. J. Nijkamp, van Utrecht. Evang. Lutherschc Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. N. J. Pabon, van 's Gravenhage. Ver. Doopsgez. Gemeente, 10.30: Ds. H. Bremer, van Amsterdam. Re. monstr, Gcref. Gemeente. 10.30: Dr. J. C, A, Fetter. Gcref. Kerk. Kloppcrsingelkerk. 9.30: Ds. K. Feenstra, v. Klundert. 5: Ds. J, C, Gilhuis, van Rotterdam. Wilhelminakcrk, 9.30: Ds. P. de Ruig". 5: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid-Oosterkerk. 9.30: Ds. J. C. Gilhuis, v. Rotterdam. 5: Ds. Jac. Geuzebroek v. A'dara Geref. Gem. Parklaan 21. Maandag 7.30: Ds. H. Ligtenberg. van Rotterdam. Gcref. Ge meente onder het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30:Ds. J. A. Smink, van Rot terdam. Oud-Geref. Gemeente. Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. van Dijk. van den Haag. Chr. Ger. Kerk, Raaks. 10: Lees- dienst. 6: Dr. K. -G. van Smeden. Utrecht Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jeugdsamenkomst geb. „Salem". Leger des Heils. Schagchelstr. 26. 10: Ileiligingsdienst. 7: Openluchtmeetmg Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamen komst. Donderdag 8: Heiligingsdienst. Ned. Chr. Gemcenschapsbond, Linnaeuslaan 14 Maandag 30.30: Samenkomst. Pinkstergc- meente, Nieuwe Kruisstr. 14 10 en 7.30: Sa menkomst. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Jansstraat 85, 10: Samenkomst (Broodbreken). Pinkster- evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. Zater dag 8: Openluchtsamenkomst Parklaan hk. Kruisweg Zuidzijde. Zondag 9.45: Samen komst. 7: Volle Evangelieprediking. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22, 10 en 6.30: Samenkomst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal) 10.15: Preek en Avondmaal. 7: Preek. Kruis leger. Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Verlossingssamenkomst. Donderdag 8: Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelisstceg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhel- minastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jaco- bijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. J. J. Verleur. Bijbellezing, Jansstraat .85. Vrij dag 8: Jb. Klein Haneveld. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk, Juiianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed, Zondag 10 en 7: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk 10: Ds. A. K. de Groot. Ned. Prot. Bond, Ber kenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingsdienst o.l.v. Luit. van den Hoek. 12: Zondagsschool. 5: Kindersamenkomst in het Zaanenbos. 7: Openluchtsamenkomst op het Soendaplein. 8: Verlossingssamenkomst o. 1. v. Br. A. van den Hoek. van Vlaardingen. Donderdag 8: Heiligingssamënkomst o.l.v. Plaatselijke Officieren. Evang. Luth. Ge meente. in de Noordei'kapel, Minahassa- straat. 10.30: Ds. W. Splicthoff. Geref. Kerk, N'oord-Schoterkerk. 9 en 10,30: Ds. Jac. Geu zebroek, van Amsterdam. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 4: Ds. K, G. van Smeden van Utrecht-N. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. II. A. Knottne- rus, Breda. Kapel N. Vrcdenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. .10.45: Ds. W. J. v. Elden, Haarlem, Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, Voorg. van de Afd. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. K. Feenstra, Klundert. Koedicfslaan 10: Ds. D. van Enk, Vcenendaal 5: Prof. Dr. G. Ch. Aalders. Camplaan. 10: Prof. Dr. G. Ch. Aalders. 5: Ds. D. van Enk. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. S. H. J. Voors, uit Haarlem. Religieuze Kring geen dienst. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. de Graaf, uit Sas van Gent. 3: Afscheidspre- dikatie Ds. W. M. Maas. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. Berger, uit Cootwijk-ter Broek. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. v. d. Giesen, uit Overveen. Xed. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. H. Faber. Hv. Wassenaar. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Warnink. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 7.30: Genezingsdienst en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. II. A. Visser, uit Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. H. Wamsteker, van Wagen borgen. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. P. Krotnsigt. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. D. W. v. d. Laan van Arnhem HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. van Dorp. van Heemstede. 7: Dhr. Heijmans van Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 6.30: Ds. J. A. Meijer van Gerooskerlcen-Stroobos. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: cand. J. Irik. 6.30: Ds. M. M. de Jong. Abbenes 9,30: Ds. M. M de Jong. 6.30: Cand. J. Irik. Bethel Kapel 10: Dhr. H. Remiens. van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. H. D. Bruggeman, van Marken. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im manuëlkerk. 10: Ds. M. G. Blauw, van Over veen. Geloof- en Liefdekerk 10: Ds. M. G. J. Winter, van Rijk. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. Tulp. van Lijnden. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. P. Riemersma. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. A. Tichelaar. „De Toorts" 10: Ds. F, Keja, Stompetoren. „De Kapel" 5: Ds. J. van dei- Wiel, IJmuiden-O. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 9 en 10.30: Ds. E. H. Wieringa, Em. pred. te Deventer. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. de Ru. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond. Brug straat 15. 10.30: Ds. M. J de Jonge, van Baarn. Parochie H. Agatlia. Gr Krocht. H.H. Missen om 6.30. 7.30, 9 en 10.15 de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H. Mis sen om 7 en 7.45 u. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- boer. 7: Ds. Bergkoppen, van Oosterbeek, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk 10 en 4: Dr. Th. Ruys Jr. Geref. Kerk (art. 31) 10.30 en 4.40: Ds. Th. Hoff, van Loenen a. d. Vecht.Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. II. de Gier. Oud-Gcref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Gcref. Kerk 10 en 4: Leesdjenst.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8