RCH kamp ioen der Overgangsklasse Een goede dag voor Piet Knpenburg Lmck driemaal in de finale, doch geen tenniskampioenschap Wij verlossen U Schotte opnieuw wereldkampioen op de weg Tjebbes, Lies Bonnier en Janny de Groot bereikten in Wenen de eindstrijden Sport in het kort Maaudag 21 Augustus 1950 3 HONKBALCOMPETITIE In de eerste klasse honkbalcompelitie na deren thans de beslissingen snel. In het af gelopen weekeinde viel een, zij het dan ook theoretische, cand'idaat voor de eerste plaats af. Blauw Wit verloor met 2—1 van Schoten. H.H.C. won met 6—3 van Ajax en O.V.V.O. met 30 van S.C. Haarlem. E.D.O. verrichtte goed werk door V.V.G.A. met 8—7 te slaan, waardoor de Haarlemmers wat ruimer kunT nen ademhalen, zoals onderstaand blijkt. HHC 12 9 1 2 19 BI. Wit 13 6 3 4 15 OVVO 10 6 2 2 14 Schoten 13 5 4 4 14 VVGA 13 6 1 6 13 S.C. Haarlem 12 3 3 6 9 EDO 12 4 0 8 8 Ajax 11 1 2 8 4 De a.s. Zondag te spelen wedstrijd H.H.C.— O.V.V.O. kan de H.H. C.'ers dus het kam pioenschap brengen. SchotenBlauw-Wit 21 Werper Keulemans heeft weer eens een zeer goede prestatie verricht door een slag- ploeg als die van Blauw Wit met slechts één run naar huis te laten gaan. Deze ene run werd nog'gescoord dank zij enkele fou ten van Hogendijk; anders was het on'getwïj- féld een no run-zege voor Keulemans ge worden. Schoten nam in de tweede innings een voorsprong van 10, toen Van der Berg, door 4-wijd op de honken gekomen, het thuishonlc van Ploos cadeau kreeg. In de zesde innings verhoogden de Schotenaren hun voorsprong, toen Keulemans een honkslag gaf en deze speler door Van der Berg thuis werd ge slagen. In de achtste innings maakte Linke van de hierboven vermelde fouten gebruik (2—1). Had Blauw Wit niet een fraai dubbel spel behaald in de gelijkmakende innings, ongetwijfeld zou de voorsprong nog vergroot zijn. Thans bleef het 2—1. O.V.V.O—S.C. Haarlem 3—0 S.C. Haarlem heeft zich met man en macht verweerd om een nederlaag tegen de sterke Amsterdammers te ontlopen. Urbanus heeft de Haarlemmers echter geen kans gegeven om ook maar een enkele run te scoren, zodat de drie runs, welke O.V.V.O. scoorden ruim schoots voldoende waren om hun kampioens kansen te behouden. Fouten van Kok waren in de tweede innings de oorzaak dat O.V.V.O, door middel van Urbanus een 10 voor sprong kon nemen, welke vergroot werd in de derde innings toen Meyer, zelf door een honkslag op de honken gekomen door een verre tik van Van der Lugt werd thuisge- slagen (2—0). In de negende innings werd het 3—0, mede dank zij een prachtige twee- honkslag van Urbanus. Ajax—H.H.C. 3—6 Ajax heeft het de Haarlemmers nog min der cadeau gedaan dan de uitslag reeds doet vermoeden. Drie innings lang bleef de score blank voor dat Jole, door 4-wijd op de honk gekomen door snel honklopen op een verre tik van Hoogenbos kon scoren (01). De Amsterdammers bleven het antwoord niet lang schuldig. In de gelijkmakende innings scoorden zij dank zij een honkslag van Ter Heide en een veldfoutjè (1l). .In de vijfde en zesde innings moest het veld van Ajax even voor de zware druk, waaronder het stond, capituleren. De honkslag van Maat werd dan ook flink bèloond (13). Ook Duinker kreeg echter in de zesde innings een inzinking en mede door een fraaie twee- honkslag van Kok werd de stand 33. Zelfs kwamen de Ajaxiden zodanig op slag, dat Smidt Duinker op de plaat moest gaan ver vangen. In de achtste innings viel de be slissing, toen wederom een zwakte in het Ajaxveld de H.H.C.'ers twee runs opleverde (3—5), welke voorsprong in de negende in nings tot 36 werd opgevoerd toen Jole een fraaie twee honkslag sloeg. Toen Ajax hierop echter de gelijkmakeridè negende innings in zette met twee honkslagen (Los en Prins) kwam de overwinning van H.H.C. nog op losse schroeven te staan. Smidt maakte ech ter met 3 maal 3 slag een einde aan de wedstrijd. E.D.O.—V.V.G.A. 8—7 E.D.O. heeft zich door een overwinning een goede kans gegeven de laatste plaats te ontlopen. De eerste innings zagen er anders niet rooskleurig uit,, daar de ambtenaren reeds na twee beurten een 60 voorsprong hadden, dank zij honkslagen van Blom (2), de Gebr. Holewijn, Boers (goed voor drie honken!) en De Hondt. Toen kwam werper Vrenegoor er beter in en zijn velders steun den hem zeer trouw. Afgezien van een run ln de negende innings kon hij de Amsterdam mers verder voor nul aan de kant zetten. De slagploeg van E.D.O. kreeg er pas :n de vijfde innings goed zin in, ofschoon hier bij vermeld moét worden, dat de Amsterdam se velders wel enkele steken lieten vallen. Thans werden de honkslagen van Feenstra en Leuven wel zeer ruim beloond (36). In de zevende innings werd het 5—6 dank zij 2 maal 4 wijd, tweemaal velderskeus en een fout van Schiphorst. Ofschoon V.V.G.A. wat uitloep in de negen de innings (57), E.D.O, gaf de moed niet op en dank zij 1 maal 4 wijd, een. honkslag van Vrenegoor en enkele veldfouten, konden de rood-zwarten de overwinning no.<* juisl bijtijds in de wacht slepen. Overgangsklasse B. R. C. H. behaalde Zaterdagmiddag het kampioenschap door een overwinning op H.F.C. Haarlem (10—4). De promotiewedstrij den gaan tegen de andere overgangsklasse kampioen, waarschijnlijk A.B.C., daar D.O.S. verloor en RCH zal een zware dobber krijgen, daar hun jonge ploeg in tactisch opzicht nog veel heeft te leren. T.Y.B.B. won met 87 van Celeritas en H.H.C. 2 deelde met Sparta de punten (99). Promotie overgangsklasse E.H.S. heeft in haar eerste promotie-wed strijd geen halve maatregelen genomen. Het versloeg het dit jaar nog ongeslagen Hilver sum met 10—0. Zoals te voorzien was trok Kennemerland tegen V. V. G. A. 2 aan het kortste eind (4—0). Junioren-tournooi van H.C.K, Het H.C.K. junioren-tournooi is een groot succes geworden. R.C.H. ging met de eerste prijs strijken, die het ook ruimschoots ver diende. H.C.K. werd nummer twee; E.D.O. drie en S.C. Haarlem vier. De uitslagen waren: R.C.H.Schoten 161; E.D.O.Rooswijk 610; RooswijkR.C.H. 07; SchotenE.D. O. 6—8; S.C. Haarlem—H.C.K. 6—8; T.Y.B.B. D.S.S. 3—4; H.C.K.—D.S.S. 7—0; S.C. Haar lem—T.Y.B.B. 6—4; E.D.O.—S.C. Haarlem 5—3; R.C.H.—H.C.K. 11—3. De uitslagen van de Zaterdag en Zondag gespeelde competitiewedstrijden luiden: Eerste klasse A: AjaxHHC 3—6; Schoten Blauw-Wit 2—1; EDO—VVGA 8—7; OVVO— SC Haarlem 30. Overgangsklasse A: SpartaanWatergraafs meer 2—2; TIW—DOS 7—6; DWS—Ajax 2 5—3;ABC—Catchers 73. Overgangsklasse B: RCHHFC Haarlem 104 (RCH kampioen); CeleritasTYBB 7—8; HHC 2—Sparta 9—9. Tweede klasse A: Zandvoortmeeuwen HFC Haarlem 2 4—6. Promotie tweede klasse: VVGA 2Kenne merland 4—0; Hilversum—EHS 010. Softball H.C.K. versloeg Gymnasion De eerste wedstrijd om het algeheel kam pioenschap van Rayon West tussen HCK en Gymnasion is tot veler verrassing in een grote overwinning van HCK geëindigd. De dames wonnen na een aardige, doch niet op zeer hoog peil staande wedstrijd met II4. Zij hebben thans aan een gelijk spel in de returnmatch genoeg. Korfbal Competitie-indeling In de Zaterdag te Amsterdam gehouden districtsvergadering werd de competitie' indeling 1950/51 vastgesteld. De Haarlemse verenigingen werden als volgt ingedeeld: Tweede klasse A: Oosterkwartier, Olym- pia, ZKV, Victoria, Watervliet, DED, Groen Geel, Zwaluwen en Sport Vereent. Derde klasse B: Aurora, Oosterpark. Meo, Indo. Giraffes, Altius en Animo Ready. Reserve tweede klasse: Blauw Wit 3, Wes terkwartier 3, O'kwartier 2, Röhda 3, Aurora 2, ZKV 2, DED 2 en Samos 2. Reserve derde klasse A: Sport Vereent 2, Groen Geel 2. Landlust 3, Blauw Wit 4, DVD 2, Zwaluwen 2 en Koog Zaandijk 3. Reseïve derde klasse B: Amsterdam-Zuid 2, Oosterpark 2. Roda 2, DTV 3, Excelsior 2, BEP 2 en O'kwartier 3. ZWAAR GESCHUT. Tijdens wedstrij den op het Visby-eiland bij Göttland (Zwe den) heeft de Amerikaan Fuchs het wereldrecord kogelstoten verbeterd en ge bracht op 17,91 meter. Het oude record stond op zijn naam met 17,82 meter en werd op 29 April van dit jaar te Los Angeles ge vestigd. Motorraces te Tubbergen Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de „Kennemer Jagers" veerden in de omgeving van IJmuiden wandeltochten gehouden. Een clubje deelnemers op de Duinsnkruidbergerweg. Automobilisme i met Ferrari wint Ascar Grand Prix van Duitsland Op de Neurenbergerring is Zondag voor de eerste maal na de oorlog de Grote Prijs van. Duitsland verreden. 200.000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Het parcours was zeer zwaar, aangezien hel meer dan 300 bochten telt en door het beboste en berg achtige terrein van de Eiffel loopt. De Italiaan Ascari ging met zijn Ferrari als eerste over de finish. 365 km. in de tijd van 2 uur 55 minuten en 0,8 sec., waarmede hij een gemiddelde snelheid van 125 km/h. behaalde. De Fransman Simon met Simca- Gordini werd tweede in 2 uur 57 min. 21.7 sec. met een gemiddelde snelheid van 123,4 km/h.; de derde plaats werd bezet door de Fransman Trintigmant eveneens met Simca- Gordini in 3 uur 3 min. 23,5 sec. met een gemiddelde snelheid van 119,4 km/h. Ascari, die deze race won, vertelde dat hij het een zeer zware wedstrijd gevonden had en zijn succes te danken heeft gehad aan het feit dat hij de gehele race niet behoefde le tanken, De uitslagen in de andere klassen luiden: 1500 tot 2000 cc. (136,86 km.): 1. Riess (Duitsland) met Veritas Meteor in 1 uur 52 min. 18 sec.; 2. Bechem (Duitsland) met BMW in 1 uur 53 min. 17 sec.; de Nederlan der Van der Tuyn met BMW werd zevende. 1100 tot 1500 cc. (205 km.): 1. Trintignant (Frankrijlri met Simca in 1 uur 49 min, 18,1 sec.; 2. Gloeckler (Duitsland) met Veritas Meteor. 1 uur 55 min. 13,8 sec. 750 tot 1100 cc. (205 km.): 1. Manzon (Frankrijk) met Simca in 1 uur 53 min. 31 «ec.; 2. Bayol (Frankrijk) met Deutsch- Bonjiet. De eerste eindstrijd van de nationale tenniskampioenschappen heeft Zaterdag middag de verrassing gebracht, dat de kampioenen van vorig jaar, mejuffrouw Hermsen en Linck geslagen werden door mevrouw Koopmans en Rinkel in de zeer korte tijd van een half uur met 6-1, 6-3. Zaterdag zijn nog gespeeld: Heren-enkelspel, halve eindstrijden: Linck sl. Van Dalsum 6-2, 6-1, 4-6, 7-5; Hughan sl. Rinkel 6-4, 5-7, 6-4, 6-3. Dames-enkelspel, halve eindstrijden: mejuffrouw Hermsen zonder spelen (me vrouw Schmier teruggetrokken) mevrouw Roos sl. mevrouw Koopmans 6-1, 8-10, 6-3. Dames-dubbelspel, halve eindstrijden: mevrouw Koopmans en mejuffrouw Eg- gersman sl. mevrouw Van Berkel en me vrouw Hooghoudt 6-0, 6-4. Heren-dubbelspel, kwart-eindstrijd: Knottenbelt en Dehnert sl. Wilton en Van Dalsum 12-10, 6-4. Halve eindstrijden; Van Swol en Rinkel sl. Hughan en Van dei- Kruk 6-1, 6-1, 6-1; Linck en Van Meege ren sl. Knottenbelt en Dehnert 2-6, 9-7, 7-5, 6-2. Het is de favoriet Linck Zondag niet ge lukt de door hem zo fel begeerde titel in het enkelspel te behalen en aan de in hem gestelde verwachtingen te beantwoorden. In een niet bijzonder spannende, doch wel aantrekkelijke partij sloeg Hughan, die hier de betere speler was, Linck met 7-5, 6-3, 2-6, 6-2. Te veel had Linck de aanval op de sterke en vaak verrassende backhand van Hughan gezocht, die zowel recht als dwars de op lopende Linck steeds weer passeerde. Tot 4-4 in de eerste set was geen der spelers er nog in geslaagd zijn service te hand haven. Van beide kanten was er een zekere nervositeit merkbaar. Toen rees het peil plotseling. Na enige malen deuce wist Hughan zijn service te handhaven. Linck eveneens op nul (5-5). Weer kwam Hughan voor en daarna miste Linck twee opgelegde volleys en verloor prompt de set met 5-7. Tot 1-2 in de volgende ging het nog even gelijk op. Te veel hield Linck zijn slagen in. Hij durfde geen risico te riemen en verloor weer zijn service. Het spel was te doorzichtig, waarvan Hughan gebruik maakte en de tweede set met 6-3 won. Ver moeid liet Hughan de derde set aan Linck met 6-2, doch na rust verviel Linck weer in het ingehouden spel. Hij buitte te wei nig de zwakke forehand van Hughan uit en kon deze ook niet van het net houden om tenslotte na tweemaal zijn service te hebben verloren, het kampioenschap aan Hughan te laten. Bij de dames is mejuffrouw Hermsen er in geslaagd haar titel te behouden. Met 7-5, 6-3 sloeg 2jj mevrouw Roos, die ondanks iets grotere variatie er niet in slaagde de routine en vastheid van Nel Hermsen te breken. Zonder moeite kwam de laatste tot 5-2, zag twee kansen voor de eerste set verloren gaan door een beter op di'eef komende mevrouw Roos en stond ineens vijf gelijk. Zij handhaafde toen haar ser vice en niet dan nadat er weer twee kan sen teniet waren gedaan, won ze de eerste set met 7-5. Ook in de tweede set nam ze met prima spel met 5-2 de leiding. Doch ook nu weer bleken de diepe drives van mevrouw Roos haar te machtig. Tactisch speelde deze onverwacht een dropshot, doch het bleef bij een game en op haar eigen service won mejuffrouw HeSmsen onbedreigd haar kampioenschap. Ook bij het damesdubbelspel, waarin zij voor de geblesseerde mevrouw Schmier in gevallen was, sloeg zij met mevrouw 'Schol ten als partner de combinatie mevrouw Koopmans en mejuffrouw Eggersman met 6-4, 6-4. Hoewel de laatste twee dames als paar zeker beter ingespeeld waren, gaf het ingrijpen van mejuffrouw Hermsen op kritieke ogenblikken de doorslag. Het herendubbelspel, dat Van Swol en Rinkel zo op het oog gemakkelijk leken te zullen gaan. winnen, werd door het pittige tegenspel vfen Linck en Van Meegeren in de tweede set nog een verrassing. Met 6-1 voor Van Swol, die weer prachtige staaltjes van serveren en smashen liet zien, scheen er geen vuiltje aan de lucht. Linck, die Rinkel met zijn volleren wist te evenaren, hief iiet spel van' Van Meegeren op tot groter hoogte. Tweemaal doorbraken zij de service van Van Swol, die zijn touch op hun returns kwijt raakte en maakten met 7-5 de set gelijk. In de derde set kregen zij bij 5-3 en 5-4 weer kansen, maar Rin kel wist op tijd en regelmatig in te grijpen en met dezelfde cijfers kwamen Van Swol en Rinkel weer een set voor. Van Meege ren kwam nu ook met zijn lange drives meer in de aanval. Zijn service kwam op dreef en met prima volleren van Linck werd het weer set gelijk. Van Swol wist zich toen te concentreren. Met 4-0 kwarn hij met Rinkel voor, om tenslotte te win nen met 6-1, 5-7, 7-5, 2-6, 6-3. Stralend zomerweer met een niet te hoge temperatuur volgde Zaterdag op een ver regende trainingsdag in Tubbergen. Geen wonder dat met drie kampioenschappen op het spel topprestaties werden geleverd. Alle rondenrecords werden verbeterd en er kwamen drie kampioenen uit de strijd. Piet Knijnenburg was de grote figuur van deze lustrum-races. Twee Nederlandse kampioenschappen, in de 350 en de 500 cc klassen werden zijn deel. Vooral in de halve literklasse was zijn zege imponerend, om dat hij hierin tevens eerste werd op een veld met sterke internationale bezetting. Wel had hij in deze race het geluk dat Drilcus Veer in de vierde ronde de strijd wegens machinepech moest opgeven. Deze had bij de training zijn motor kapot ge reden, zodat hij des nachts nog een nieuwe cylinder moest monteren. In de beslissende race liep zijn motor echter vast en kon Veer de illusies op een Nederlands kam pioenschap opgeven, voor goed waarschijn lijk omdat hij vermoedelijk het volgend jaar in Australië zit. Knijnenburg had de titel toen voor het grijpen, maar de wijze waarop hij naar de overwinning reed, was indrukwekkend. Niet de winnaar van het vorig jaar, de snelle Belg Goffin, noch de Zwitser Musy op zijn snelle Guzzi of een der andere buitenlanders werd echter zijn felste tegenstander, nadat Drikus Veer uit de strijd was geraakt. De meeste moeite had Knijnenburg met Lous van Rijswijk, die hard met hem om de leiding vocht. Eerst in de laatste rohden liep de rijdeir uit Wasse naar weg en maakte een nieuw ronden- record met een gemiddelde van 139,79 km. Derde werd de Zwitser Musy, die na de eerste ronde als negende doorkwam, regel matig opklom en tegen het einde een rob bertje met Goffin uitvocht, waarin hij de Belg van de derde plaats verdrong. Een bijzondere prestatie leverde de Zwitser Gerber, op zij.n 350 cc AJS, waarmee hij goede vijfde werd, terwijl de Engelsman Scott en de Belg Erge met centimeters ver schil daarachter door de finish gingen. Simons verspeelde een titel Piet Knijnenburg had reeds eerder in de middag een kampioenschap behaald, namelijk dat in de 350 cc-klasse, maar dat was er een dat eigenlijk voor Lo Simons was weggelegd. Het scheen slechts een kwestie van tijd, want de Rijswijker draai de rustig dè kilometers van het parcours weg en was met zijn goede derde plaats achter van Rijswijk en de Engelsman Petch (gezien zijn puntenaantal, uit vorige wed strijden) vrij zeker van de titel. De enige, die hem nog zou kunnen bedreigen was Knijnenburg, doch deze lag op vrij grote afstand op de vijfde plaats. In de zesde ronde kwam het noodlot Simons echter achterhalen. Hij kreeg machinepech en hoewel hij in twee minuten weer op zijn Velocette zat, was Knijnenburg onbereik baar voor hem geworden. De Engelsman Petch voerde de 350'ers gedurende de eerste vijf ronden aan. Toen verdrong van Rijswijk hem echter van de kop en de Engelsman kreeg geen kans meer. Zo reed van Rijswijk zijn ereronde als winnaar van deze race en Knijnenburg als Nederlands kampioen. Desondanks ging Simons met een kam pioenschap naar huis. In de 250 cc bleek ADVERTENTIE van elke insectenplaag! Desgewenst alle eer ste klas bestrijdingsmiddelen verkrijgbaar. Gratis vakkundig advies. QntsmeStingsbedrsjf „RADICAAL" Gen. Cronjéstraat 135, Tel. 11657, Haarlem-N. Pellenaars zwaar gewond bij botsing tegen auto Onze landgenoot Jan Pellenaars, die tot dusverre als vierde geklasseerd stond in de Ronde van Duitsland, heeft Zondag in de achtste étappe een ernstig ongeluk gehad en is in bewusteloze toestand met een zware hersenschudding en verwondingen aan zijn armen in het ziekenhuis te Freiburg opge nomen, waar hij Zondagavond nog met tot bewustzijn was gekomen. De doctoren noe men zijn toestand hoogst critiek. Pellenaars kwam in het plaatsje Todnau in botsing met een Amerikaanse wagen, die door de politie- afzetting was gereden. Geen Schutte, Middelkamp of Van Est Outsider won bij de amateurs De Belgische professional Brik Schotte heeft op het circuitvan Moorslede voor 150.000 toeschouwers het wereldkampioen schap op de weg gewonnen in de tijd van 7 uur 49 min. 54 sec., over een afstand van 284 km. Hiermede herhaalde Schotte zijn zege voor de regenboogtrui van 1948, toen hij te Valkenburg eveneens als eerste over de finish ging. Het is een strijd geweest tussen de heel groten, welke door het straffe tempo en door de lange afstand wérd beslist in het voordeel van hen, die de laatste jaren de kopgroep vormen van de beste Europese renners. Veertig deelnemers waren in de ochtenduren vertrokken en, zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is, bereikte slechts een klein percentage van hen de finish: twaalf in totaal, waarbij zich de drie Nederlanders bevonden, met Middel kamp als tweede. Schulte als vierde en Van Est als negende. Opgegeven hebben Jans sen wegens materiaalpech, Voorting, die een achterstand had opgelopen en De Hoog. Van de bekende buitenlandse cracks moes ten Koblet, Van Steenbergen en Bartali de strijd staken. In de laatste faze van de strijd, toen het peloton van acht renners een voorsprong van enkele minuten had genomen, wist Schotte na enkele vergeefse pogingen te demarreren, een ontvluchtings poging, die ten slotte succes had. Middel kamp, die het gevaar zag, was de enige die trachtte de achterstand op Schotte in te halen, maar de Belg draaie een hoog tempo en met een minuut voorsprong werd hij wei'eldkampioen. 'Van Est had tot taak het peloton af te remmen, om de kopgroep met Middelkamp en Schulte ruim baan te geven. Hij kweet zich uitstekend van zijn taak. De uitslag luidt: 1. Brik Schotte (België) 7 uur 49 min. 54 sec. 2. Middelkamp (Ne derland) 7 uur 50 min. 55 sec. 3. Kübler (Zwitserland) 7 uur 52 min. 42 sec. 4. Schulte (Nederland) z. t. 5. Bobet (Frank rijk) z. t. 6. Ramon (België) z. t. 7. Ockers (België) z. t. 8. Idéé (Frankrijk) 7 uur' 54 min. 10 sec. 9. Van Est (Nederland) 7 uur 59 min. 50 sec. 10. Kemp (Luxemburg) z.t. 11. Olivier (België) z.t. 12. Roland (Frank rijk) z.t. Diep teleurgesteld kwamen Schulte en Middelkamp over de streep. Beiden hadden zich uitstekend- voorbereid en hebben ook prima gereden. De sterke Vlaming Schotte wist bij zijn ontvluchting echter zoveel snelheid op te brengen, dat Schulte, met wie hij talrijke duels had uitgevochten, niet op tijd mee kon. Ook Middelkamp, minder vermoeid door onderlinge strijd, kon het geweldige tempo niet bijhouden. Beide Nederlanders hebben trouwens het nadeel van hun grote leef tijdsverschil met de kleine Belg een factor die langzamerhand een woordje gaat meespreken. Het staat in elk geval vast, dat de sterk ste renner ditmaal de koers heeft gewon nen, zodat België op de laatste dag van de wereldkampioenschappen voor het eerst het zwart-geel-rood in top kon hijsen. Jack Hoobin won op een geleende fiets De Australiër Jack Hoobin verraste vriend en vijand, door in een tactische eindsprint de titel wereldkampioen ama teurs op de weg te veroveren en daarmee de favorieten Robert Varna jo (Frankrijk) en Aldi Ferrari (Italië) de loef af te steken. De Europese grootheden bewaakten el- zijn Excelsior onbetwist de sterkste en geen zijner concurrenten kreeg ook maar een kans. Met een snelste ronde van 121,89 km reed hij onbedreigd naar de finish. Achter hem vochten Knijnenburg en Poslma uit Hardegarijp een fel duel uit om de tweede plaats. Postrna, die het vorig jaar winnaar werd in Tubbergen, was de snelste en ging met gering verschil over de eindstreep. De 125 cc voor Van Zutphen In de 125 cc was de beslissing reeds enige weken geleden in Zandvoort gevallen, wa'ar Heineman uit Terschuur de titel voor zich opeiste. Hij werd hier derde en moest toezien dat Van Zutphen op de Eysink van Dick Renooy won en Wierda de tweede plaats bezette. Cricketuitslagen ACCHCC I. De kampioen van Ne derland ACC, won Zondag te Amsterdam met 7 runs en nog 5 wickets in handen de wedstrijd van HCC 1. De Hagenaars scoor den 141 runs. waprvan: Gallois 92 en Van Manen 11. De bowlingcijfers van ACC waren: Sanders 3 voor 53, H. J. van Weel de 2 voor 38, W. van Weelde 4 voor 34. ACC scoorde 148 runs voor 5, waarvan: De Baere 12, Immig 13, W. van Weelde 70, H. J. van Weelde 12 not out en Disselkoen i 24 not out. Bowlingcijfers HCC 1: De Beus wittebol 1 voor 2 en Klink 2 voor 31. 1 voor 58, Koeleman 1 voor 2, Vriens 2 j Haarlem 2VUC. De tweede klasse voor 26 en Niks 1 voor 8. wedstrijd tussen Haarlem 2 en VUC t evenwel de tijd uit en bij de stand 76 voor 5 werd gestopt. Excelsior—Sparta. De wedstrijd Excel siorSparta eindigde in een draw. Excel sior scoorde 242 runs voor 5 wickets, waar van: G. Oosterholt 107 not out, Bakker 15, Huet 40 en Hoenderop 45. Bowlingcijfers Sparta: De Bruin 0 voor 30. Aarsen 1 voor 42, Schilthuys 0 voor 32, Van der Linde 1 voor 47. Schonewagen 0 voor 30 en Bor- rani 2 voor 42. Sparta scoorde 1.19 voor 8, waardoor een draw bereikt wérd. Batting- cijfers Sparta: Borrani 12, De Bruin 19, Van der Lee 13. Schilthuis 24 not out en Van der Linde 26 not out. Bowlingcijfers Excelsior: Oosterman 3 voor 44, Dries 3 voor 28, G. Oosterholt 0 voor 4, Bakker 0 voor 13, Elinkwijk 1 voor 12 en A. Oos terholt 0 voor 6. KampongVRA. De wedstrijd Kam pong—VRA eindigde in een draw. VRA scoorde 201 runs voor 9 wickets, waarvan: L. Mulder 54, Meijer 95, Smulder 17. Bow lingcijfers Kampong: Ol'ferman 2 voor 38. Van der Bijl 3 voor 67, Mr. Wagenvoort 2 voor 40.'Kampong scoorde 111 runs voor 7 wickets, waarvan: Eiikelenboom 10. Ver beek 23, Ufkes 11 en Van der Bijl 53 not out. Bowlingcijfers VRA: Smit 1 voor 16. Severijn 1 voor 21, Kummer 2 voor 26, HCC 2—Hermes DVS. Te Den Haag werd de wedstrijd HCC 2Kermes DVS gespeeld, HCC 2 won met 83 runs. HCC scoorde 219 runs, waarvan: Rietdijk 18, Schill 13, H. Schuur 18, De Villeneuve 76 en Arendsen de Wolff 42. Bowlingcijfei-s: Hermes DVS: Tettelaar 7 voor 73 er. Van Meurs 1 voor 41. Hermes DVS scoorde 136 runs, waarvan Stolk 60 en Van der Sloot 37. Bowlingcijfers HCC 2: Planten 6 voor 49 en De Villeneuve 4 voor 37. PWVVV. Te Enschede wonWV van PW met 102 runs. WV scoorde 163 runs voor 9 gesloten, waarvan: H. Pelser 12. L. Bouwers 28, W. Roodenburg 10, J. L. Alders 45 not out, J. F. A. Slagter 12, H. Steinheim 10 not out. Bowlingcijfers PW: B. Höpink 3 voor 47, A. Stroïnk 3 voor 48, G. van Heek 2 voor 39 en N. Vondeling 0 voor 9. PW scoorde 61, waarvan: A. Stroïnk 13. Bowlingcijfers WV: W. Roodenburg 1 voor 7, H. Pelser 3 voor 7, H._ de Iiaan 1 voor 0 en C. Slagter 5 voor 53. Quick (N.)VOC. Quick (N.) verloor van VOC met 70 runs. Quick (N.) scoorde 71 runs, waarvan: Ingelse 15. Fiege 15 en Smithuizen 15. Bowlingcijfers VOC: Ter- wiel 5 voor 27, Logman van Bennekom 1 voor 12 en Berger 4 voor 4. VOC scoorde 141 runs, waarvan: Nieuwenburg 55, Ter- wiel 20, Konert 26, Stroo 12 en Koopman 14. Bowlingcijfers Quick (N.): Hagen 1 voor.27, H. Burki 8 voor 52 en Fiege 1 voor 38. VOC liet'daarna Quick voor de tweede maal aan bat en probeerde een innings overwinning te behalen. Quick speelde nen de Haarlemmers met 24 runs en in nings. Haarlem 2 scoorde 103 runs en VUC in de eerste inning? 39 runs en in de tweede innings 40 runs. LCCCVHW. Te Leiden werd de tweede klasse wedstrijd tussen LCC en CVHW gewonnen door CVHW met 70 runs. LCC scoorde 22 runs en CVHW 92. Haarlemse Cricketbond Rood en Wit 4CVHW 2. Gewonnen door Rood en Wit met 13 runs en nog 4 wickets in handen. CVHW 75 runs, waprvan F. Vogelsang 50, A. W. Hamburger bowlde 218, E. Lefebvre 3—22 en H. Wijkhuizen 4—8. Rood en Wit 88 voor 6, waarvan W. Hey- broek 30 retired, E. Lefebvre 28. M. Kruyff 10, J. v. d. Sluis bowlde 1—33, F. Vogelsang 110, J. Leyer Sr. 211, A. v. Loenen 23. Haarlem 5Haarlem 4. Gewonnen door Haarlem 5 met 114 runs. Haarlem 5 136 runs, waarvan A. Wild schut 21. R. Schlatmann 51, G. Bosch 39, Th. Hetem bowlde 446: E. ter Haar 438. Haarlem 4 22 runs, Ch. Bosch 2-7, G. Bosch 410, N. de Zwager 11, G. Strik 11. De eindstand luidt: gesp. gew. gel. verl. pt. C. V. H. W. 2 Rood en Wit 5 Rood en Wit 4 Haarlem 5 Haarlem 4 10 16 Europese zwemkampioeiischappeii Na de eerste dag van de Europese zwem- kampioenschappen te Wenen mag Neder land tevreden zijn over de resultaten. Een kleine, maar nuttige, waterpolo-ovcrwin- ning; Lies Bonnier en Janny de Groot in de finale 200 meter schoolslag en eveneens een finaleplaats voor Tjcbbcs op de 100 m vrije slag. Met andere woorden: geen en kele Nederlander, die aan de start kwam werd uitgeschakeld. Vooral de prestatie van Tjebbes, die een tijd maakte van 59.7 sec., moet hoog wor den aangeslagen. Het was bekend dat hel bad niet licht zwemt en om dan op een 50 meter baan onder de minuut te komen is iets, dat wij van een Nederlandse zwem mer in lange tijd niet hebben gezien. Prachtig gleed Tjebbes door het water en bij het eerste keerpunt lag hij zelfs nog iets voor op Jany, die op de laatste baan echter onweerstaanbaar naar voren kwam en nog gemakkelijk won. De tijd van Tjeb bes werd eerst afgeroepen als 59 sec. pre cies, maar dit bleek een fout van het jury secretariaat te zijn niet de enige fout trouwens en later werd als defïntieve tijd 59.7 opgegeven. Hiermede plaatste Tjebbes zich als derde man achter Jany en de Zweed Larsson in de finale. Een mooie race zwom ook Lies Bonnier kaar angstvallig en zo kon het gebeuren dat de vrij onbekende Australiër tot het einde de kop kon houden en op het laatste ogenblik een moordende sprint ontketende, die te veel was voor de echte wegrenners. Twee Nederlanders waren bij de vluch telingen uit het peloton: Roks en Dekkers beiden snel, maar wellicht verrast door een telfout van de jury, die op het laatste ogenblik aankondigde dat er nog' een ronde in plaats van drie te rijden was. Degenen die hun kruit tot het laatst toe hadden drooggehouden, kwamen nu in een dwangpositie en moesten met een uiterste krachtsinspanning in de laatste ronde hun positie zoveel mogelijk verbeteren. De uitslag is: 1. Hoobin (Australië) 175 km in 4.29.24; 2. Varnajo (Frankrijk) op 1 lengte; 3. Ferrari (Italië); 4. Baetslé (Bel- gfië); 5. Desmedt (België); 6. Roks (Ne derland); 7. Hutmacher (Zwitserland); 8. Bintz (Luxemburg); 9. Lund (Zweden); 10. Moresco (Italië); 11. Piazza (Italië); allen dezelfde tijd. 12. Dekkers (Neder land); 13. Bisetti (Frankrijk); 14. Decaux (Frankrijk); 15. Maitland (Engeland) allen op 48 sec. Het peloton volgde op 1 min. 24 sec. Hierin bevonden zich Witte- veen en de Nederlandse kampioen Dielis sen. De Belg Schotte, de nieuwe wereldkampioen professionals. in de eêrste serie van de 200 m schoolslag. Onbedreigd lag zij de gehele afstand aan de kop van het veld zonder dat de zo ge roemde en gevreesde Giselé Vallerey haar met haar trage vlinderslag kon bereiken. Het andere Franse meisje Odette Lusien en de Oostenrijkse Christl Kofier gaven haai- nog de meeste strijd. Gezien de vorm waarin Lies Bonnier de laatste weken blijkt te verkeren, verwacht men in het Nederlandse kamp van haar in de finale meer dan van Janny de Groot, die aan genomen dat zij dit van plan was geen kans zag Raymonde Vergauwen in de twee de serie voorbij te komen. Het verschil in tijd bedroeg 01.2 sec. dat ons echter, gezien de voorsprong van Raymonde Vergauwen bij de finish (nog geen halve meter), wel wat groot voorkwam. Interessant zal de strijd tussen het drie tal Lies Bonnier, Janny de Groot en Ray monde Vergauwen in de finale worden. Tot grote' teleurstelling van alle aanwezige Fransen kreeg Gisele Vallerey geen plaatsje in de finale. Zij kwam juist een tiende deel van een seconde tekort. Mira Korpes (Zuid-Slavië) noteerde 3.08.1, ter wijl voor Gisele 3.03.2 werd afgedrukt. Overwinning voor walerpoloploeg Het Nederlands- zevental speelde tegen Zweden niet best, doch won toch met 4-3. Er lag een zekere matheid over het spel van onze landgenoten. Het tempo bleef daardoor laag, te laag om boven het snelle en doortastende spel der Zweden uit te kunnen komen. Steeds waren de Scandi- naviërs iets vlugger in hun handelingen, waardoor zij hun spel aan de Nederlanders konden opdringen. Van de spelers waren vooral Van Gelder en Keetelaar in uitstekende vorm. Beiden hebben menig gevaarlijke situatie door goed ingrijpen opgelost. Braasem en Bijls- ma waren minder dan in de laatste wed strijden tegen Frankrijk en België. Het voortdurend naar voren zwemmen van Bijlsma is voor de tegenpartij zeer ge vaarlijk, maar wanneer de aanval dan niet feilloos wordt afgewerkt, is het gevaar voor de eigen ploeg minstens zo groot. Dit be wees wel het tweede doelpunt van de Zwe den toen Bijlsma naar voren kwam doch niet goed uitkeek en de vrij liggende Smol over het hoofd zag waardoor de Zweden het initiatief konden overnemen met als gevolg dat Van Gelder kansloos werd ge passeerd. In de voorhoede klopte het evenmin. Smol en Korevaar hadden in de Zweedse achterspelers Spangberg en Julien lastige tegenstanders, die hen geen ogenblik uit het oog verloren. Zo moest alles van Van Feggelen komen en gelukkig kwam het ook van de' Amsterdammer, die de vier doel punten voor. eigen rekening nam. HSV DF, KAMPIOEN. Zondag hield HSV De Kampioen een klassementwedstrijd over 50 km. met 17 klassementen. De uitslag is: 1. H. de Vries 61 p. tijd 1.21.10 uur; 2. M. Taverne 48 p.; op 4 min. 3. G. van Roon 22 p.; op 4 min. 4. C. Hoppebrouwer 22 p. COMPETITIER1T „EXCELSIOR". HRC „Excelsior" hield haar tweede competitierit bestaande uit een sprint over 1 km.: 1 Freek Sliering 6 pnt.; 2. Toon Devies 5 ont3 Van de Hulst 4 pnt.; 4. Gé Piers 3 pnt.; 5 Frits Kruijer 2 pnt.; 6. Jan de Haan 1 pnt.; 7. Aué 1 pnt.; 8. Berkhout 1 pnt.; 9. Tollenaar 1 pnt.- 10. J. Oldenburg. Klasse B: 1. Nales 6 pnt.; 2. K. de Haan 5 pnt.; 3. Dortmund 4 pnt. VREDE EN VERMAAK KWAMEN ACH TEROP. Zondag had Concordia Florebit te Oudenbosch op haar eigen banen het kampioenschap van Nederland handboog- schieten voor zestallen te verdedigen Niet minder dan 23 verenigingen waren daar bij te gast. Het zestal van Soranus uit Boekoel wist beslag op de titel te leggen. Tweede en derde werden respectievelijk Neerlandia uit Bake! (N.Br.) en Vrede en Vermaak uit Weert, terwijl Concordia Florebit op de achtate plaats eindigde.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5