DANS Flinke meisjes gevraagd Gez. Zit-slaapkamsr SCHRIJFMACHINE Te huur: Voor belangrijke SCHILDERWERKEN «SCHOOL Onderwijzeres bekwame naaister en net leermeisje ZiJLWÉh 49 net meisje HANDWERKSTERS nette werkster Bedrijfsleider Offsetdrukker Zaterdag 9 September 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Restauratie van Zand voorts oudste toren De toren van de oude Nederlands Her vormde Kerk te Zandvoort op het Kerk plein zal binnen afzienbare tijd een res tauratie ondergaan. De gemeenteraad van Zandvoort heeft het besluit in het begin van dit jaar reeds genomen. Gewacht wordt nog op goedkeu ring van Gedeputeerde Staten. Voorts moe ten de percentages der bijdragen van rijk, provincie en gemeente nog worden vast gesteld en goedkeuring moet worden ver kregen van het Rijksbureau voor Monu mentenzorg. De toren en kerk zijn van gelijke datum, De oude toren behoorde bij de oude middel-eeuwse kerk en werd in de loop van de 15de eeuw gebouwd, zoals blijkt uit het randschrift in de oude bron zen klok, die een middellijn heeft van 70 cm en nog altijd in de toren hangt. „Jhesus es mi den naem ghegeven int jaer ons heren M.C.C.C.C.XCIII (1493), staat er op te lezen. De middeleeuwse toren werd, blijkens twee in de huidige toren aangebrachte ge denkstenen, in 1618 herbouwd en in 1871 hersteld. De toren, die vóór 1618 hoger was, werd in dat jaar óók van een spits en van een slaguurwerk voorzien. Het her stel van de toren in 1871 kostte ƒ3.000, Daarna zijn geen herstelwerkzaamheden van betekenis meer verricht. Van de oude, middeleeuwse kerk is nog bekend, dat deze groter was dan de hui dige, en dat zij opgedragen was aan de H.H. Agatha en Adrianus. In de tijd van de godsdiensttwisten zijn de Zandvoorters vroeg de „nieuwe leer" toegedaan geweest. In het „Keur- en ge- bodsregister te Haarlem" staat op 3 April 1531 vermeld: „Het verbod"; „dat geen inwoonders of te poorters tot Santvoort sullen gaan hooren naer de predicatie, doordien veel questie komt over 't seg- gen: „gij luyteranen, gij papisten ende andere woorden". Dat de gemeente zich blijkbaar weinig bekommerde over dit gebod blijkt dan weer hieruit, dat één jaar later (20 April 1532) dit verbod door de overheid moest worden herhaald. De eerste predikant in de oude kerk was Jo hannes Marcus (15861611). Na de tachtigjarige oorlog werd het koor, dat in die jargp véél geleden had. gesloopt en de re gebracht. .arai 5 en de rest opP's lands kosten onder dak Het doopbekken in de kerk, gedragen door een koperen arm, dateert van 1655. In de prachtige eikenhouten „herenbank" bevinden zich de wapens van Brederode, Loot en Hartsink. Paulus Loot, leenheer van Zandvoort, heeft zich voor de kerk zeer verdienstelijk gemaakt, In, de Ioop\van de 18de eeuw liet hij de kerk herstellen, de muren wer den versterkt, nieuwe ramen, nieuwe vloersienen werden aangebracht en een nieuwe preekstoel werd gebouwd. In 1728 gaf Paulus Loot opdracht, de grafkapel der familie Loot te bouwen aan de Zuidzijde van het gebouw, de fraaie graftombe, die nu nog steeds grote belangstelling trekt en die als tvoisch ornament beeft een loods met een dieplood in de hand Tn 1920 werd deze kapel hersteld en tiidens de bezetting werd de marmeren ombouw in kisten en kratten verpakt in de pastorie- en kerk- tuin begraven, om be/ badiging door bom inslag te voorkomen Na de bevrijding werd de oorspronkelijke toestand hersteld. In 1848 is de gehele kerk gemoderni seerd en kleiner opgetrokken dan de oude kerk. De eerste steen bij deze bouw werd gelegd door ds. -C. Swaluë. Zij werd weer aangebouwd tegen de oude, dikgepleisterde toren. Voor de bouw van deze nieuwe kerk kwamen vele ruime giften binnen, o.a. schonk de heer C. Santhagens te Amster dam ƒ8000.en het fraaie orgel. In op dracht van deze werd dit orgel gebouwd door de orgelbouwer H. KniDscheer te Amsterdam voor ƒ4500.Oo 1 Juli 1S49 is de verbouwde kerk in gebruik genomen. Het vorig jaar' werden verschillende noodzakelijke vernieuwingen in de kerk aangebracht. Het dak werd hersteld, nieuwe ramen werden ingebracht, daar vele ramen door mijn-explosies e.d tijdens de bezettingstijd waren vernield. De bin nenmuren werden hersteld en verschillen de andere reparaties werden verricht, zo dat de oude. vertrouwde dorpskerk met de vele, fraaie oud-Hollandse koperen kro nen thans weer een sieraad voor de bad plaats is. De oude toren echter raakte in verval. Het pleisterwerk is voor een groot deel verdwenen, de lei-bedekking zwaar be schadigd. Wat het orgel betreft, ook dit heeft grondige restauratie nodig. De gemeente vormde een „orgelfonds" om de kosten van herstel bijeen te brengen. Dit fonds is Vuurwerk Het reeds tweemaal uitgestelde vuur werk zal heden-avond (om negen uur) doorgaan, zo deelde het bestuur van de vereniging tot viering van nationale feest dagen (V.V.N.F.) ons mede, tenzij de weersomstandigheden zó abnormaal slecht zouden zijn, dat dit absoluut onmogelijk wordt. In dit geval zal dit slotvuurwerk moeten worden uitgesteld tot volgend jaar, omdat langer uitstellen in het reeds gevor derde jaargetijde niet meer mogelijk is. Vogelenzang Bouwer zonder vergunning laat het er niet bij zitten De heer Van der Prijt. hoender- en var kensfokker in Vogelenzang, wiens bedrijfs gebouwen gisteren op last van de gemeente Bloemendaal zijn afgebroken, laat het er niet bii zitten. Hiï is van oordeel dat de arbeiders en politie-mannen ziin terrein hebben bereikt over een afgesloten terrein van een derde, zonder dat zii daar toestem ming voor hadden. Hoewel het verlies van zijn zonder vergunning gebouwde opstal len toch niet meer goed te maken is, is hij van mening dat de politie het spel niet sportief gespeeld heeft. Hii heeft daarom via zijn advocaat een klacht ingediend bii het Openbaar Ministerie dat momenteel onderzoekt, in hoeverre hier snrake is van overtreding van artikel 461 Wetboek van Strafrecht. Artikel 70 van cle bouwveror dening dat de gemeente toestaat zonder vergunning gebouwde opstallen af te bre ken, verhaalt namelijk niet. hoe dat moet gebeuren wanneer bet betreffende pand omringd is door terreinen van derden. De politie in Bloemendaal beroept zich welis waar op ambtelijk bevel, maar men stelt daar tegenover dat dit ambtelijk bevel niet bevoegd gegeven is. Een minder prettige bijkomstigheid is, dat onbekenden van de gelegenheid heb ben geprofiteerd om een partij rode en witte kool van het terrein van de heer Van der Prijt te stelen. De politie stelt een on derzoek in naar deze diefstal. .intussen zo gegroeid, dat binnenkort tot restauratie van het orgel zal kunnen wor den overgegaan. Als curiositeit kan nog worden gemeld, dat de orgelgalerij gebouwd werd van aan gespoelde delen van een in vroeger tijden voor Zandvoort vergaan schip, waarvan een gedenkpiank op de voorzijde van de orgelgalerij werd aangebracht. Binnen afzienbare tijd zal de oude Zand- voortse toren omgeven zijn door steigers en zal een aanvang worden gemaakt met herstel van een oude, monumentale toren, die de eeuwen trotseerde. Nachtelijke autorit eindigde in etalage In de afgelopen nacht reed in de bin nenstad te Amsterdam een auto, waarvan de bestuurder waarschijnlijk onder in vloed van sterke drank verkeerde. De radio-autodienst werd gewaarschuwd en op de Amstel wist de politie-auto de be stuurder tot stoppen te dwingen. Toen een van de agenten naar de auto toeging, gaf 41e bestuurder plotseling vol gas en reed met grote snelheid via Munt- en Konings plein de Leidsestraat in, waar de auto in de étalage van een restaurant dook. Van daar schoot de wagen naar de overkant van de straat en kwam in de étalage van een horlogezaak tot stilstand. De automo bilist is in het politiebureau Leidseplein opgesloten. De auto werd in beslag geno men. De aangerichte schade is groot. Feestelijke voorstelling door de Hoofdstad Operette Hulde aan de nagedachtenis van Fritz Hirsch, dat was de kern van het eerbetoon gisteravond in de stampvolle Amsterdamse Stadsschouwburg, waar de Hoofdstad Operette een eerste opvoering gaf van „Zwei Herzen im Dreivierteltakt". De pre mière droeg een feestelijk karakter wegens het eerste lustrum van het gezelschap. De voorstelling werd opgeluisterd door de aanwezigheid van de componist dezer ope rette, professor Robert Stolz, die speciaal uit Amerika was overgekomen en tussen het eerste en tweede bedrijf een potpourri uit eigen werken dirigeerde. Ook de consul- generaal van Oostenrijk was aanwezig. Door de vele toespraken in de pauze duurde het programma tot lang na midder nacht. Garantiewet voor burgerlijk overheidspersoneel in Indonesië Wetsontwerp ter bekrachti-1 ging van algemene maatregel van bestuur Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, ter bevestiging van de alge mene maatregel van bestuur, die de onder standen op grond van de Garantiewet voor burgerlijk overheidspersoneel in Indonesië regelt. Het betreft de uitkering van onderstan den aan overheidsdienaren-Nederlanders, die na de souvereiniteitsoverdracht onder de nieuwe regering in Indonesië zijn blij ven werken en vóór het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst ver laten wegens dringende redenen. Er wordt in het ontwerp onderscheid gemaakt lus sen aflopende onderstand en blijvende on derstand. Voor het toekennen van een blijvende onderstand is als eis gesteld, dat tenminste een diensttijd van 15 jaren en een leeftijd van 40 jaren is bereikt, met dien verstan de, dat de som van beide tenminste 60 moet bedragen. Met deze regeling wordt bereikt, dat in het algemeen de ambtena ren, die 45 jaar oud zijn en een diensttijd van 15 jaar hebben, voor die onderstand in aanmerking komen, doch tevens, dat ook aan hen, die ten hoogste 5 jaren van deze leeftijd zijn verwijderd, maar een langere diensttijd hebben dan 15 jaar, die onderstand kan worden toegekend. Het bedrag van de blijvende onderstand is bepaald op een gedeelte van het pen sioen, dat bij afkeuring zou zijn genoten: voor kostwinners 80 procent en voor niet- kostwinners 60 procent van dat pensioen. De aflopende onderstand, welke bij vrij willig ontslag aan tijdelijke overheidsdie naren wordt toegekend, is lager dan de onderstand volgens de afvloeiïngsvbor- waarden en is gesteld op 25 procent voor kostwinners en 20 procent voor niet-kost- winners. De maxima bedragen onderschei denlijk f 225 en f 180 per maand. Een pe riode van zes maanden is als minimum gesteld. Een diensttijd van 20 jaar is ver eist. Internationale tentoonstelling van penningkunst in Amsterdam Namens de minister van O. K. en W. heeft het hoofd van de afdeling Kunsten van dit departement, mr. N. R. A. Vroom, Vrijdagmiddag in het Stedeliik Museum te Amsterdam een internationale tentoon stelling van penningkunst geopend. Na zijn gelukwensen te hebben uitge sproken, zei de vertegenwoordiger vah de minister, dat de overheid gaarne zou zien dat er een verhoogde activiteit gaat blij ken van de jonge beeldhouwers, speciaal op het terrein van de penningkimst. De minister zal deze activiteit stimuleren door bij bijzondere gelegenheden opdrachten tot het vervaardigen van penningen te geven. Met deze expositie viert de Nederlandse Vereniging voor Penningkunst haar 2b-jarig bestaan. Slingerende auto aangehouden In de Nachtzaamstraat hield de politie vanmorgen om half zes een vrachtauto aan, die een verdachte „zigzag-koers" volgde. De bestuurder, een Heemstede- naar, had, naar de politie vermoedde, sterke drank gebruikt en is naar het Grote Gasthuis gebracht voor een bloed proef. Zijn voertuig bleek aan de rechter kant nogal beschadigd te zijn tengevolge van de aanraking met enige stenen paal tjes langs de trambaan op de rijksweg AmsterdamHaarlem. Twee van deze paaltjes waren door de slingerende vracht auto uit de grond gerukt. BUITENLANDSE ONDERSCHEIDING VOOR EDUARD VAN BEINÜM De Internationale Bruckner-vereniging te Wenen, onder voorzitterschap van pro fessor Max Auer heeft aan Eduard van Beinum de grote medaille geschonken we gens zijn verdiensten ter bekendmaking van Bruckners muziek. Op de onbewaakte overweg te Twello is het zevenjarig dochtertje van de familie W, te Twello onder een uit Deventer komen de sneltrein geraakt. Het kind was op slag dood. Carnegie Heldenfonds In het verslag over het jaar 1949 van het Carnegie Heldenfonds voor Nederland wordt meegedeeld, dat meer reddingen ter kennis van het bestuur werden gebracht dan in voorgaande jaren. In twintig van de honderd achttien gevallen werd een me daille uitgereikt. Op 1 October 1948 slaagde de soldaat H. K. Bayens door zich direct te water te begeven er in een driejarig •meisje te redden uit liet water aan de Lo- rentzkade te Haarlem. De redder, die niet kon zwemmen, moest hiertoe tot borst hoogte door het vuile water wqjden. Voor zijn lofwaardig optreden werd hem het di ploma geschonken. De heer K. Mulder, oud 33 jaar, van beroep kantoorbediende, wo nende te Amsterdam, begaf zich op 30 April 1949 zonder enige aarzeling en dat ter wijl hij nog tot voor kort in een sanato rium langdurig verpleegd was geweest en in geen tien jaar had gezwommen in het water van de Vissershavei» te IJmuiden, toen hij bemerkte, dat een zesjarig jonge tje op het punt stond daarin te verdrinken. Hem werd als beloning het diploma toege kend. alsmede voor vergoeding van bij deze redding opgelopen schade een bedrag van f 75,—. SCHEEPVAART Alkaïd. 7 pass. Gotland. Alamak, 7 te Suez. Aalsdijk. 4 te Baltimore n. Philadelphia. Aardijk. 5 te Vera Cruz v. Hamburg. Alpherat. 4 te Sydney v. Victoria. Arendsdijk, 5 te New York. Alphard, 8 pass. Fernando Noronha. Ardea, 8 te R'dam. Aldabï, 7 v. Las Palmas. Altair, 8 te Rio Grande do Sul. Alblasserdijlc. 7 220 m. O.NO. San Salvador. Alcor. 7 anker Cuxhaven. Algorab, 7 680 m. N.NO. Fernando Noronna. Alnati, 7 100 m. W. Oporto. Arundo. G 180 m. O. Belle Isle. Averdijk. 7 900 m. W. Scilly. Aagtedijk. 7 220 m. N.NO. Bermuda. Alcor. v Cuxhaven n. R'dam. Arendsdijk. 8 v. d. Elbe n. Antwerpen. Akkrumdijk, 9 te Port Elisabeth. Amstcldiep, 8 te Palembang v. Muntok. Albireo. 5 te Buenos Aires Amstelkerk, 6 te Takoradi. Amstelstad, 8 100 m. Z.W. Kp. Comorin. Blijdendijk. 7 v. Antwerpen. Boissevain. 7 v. Okinawa n. Hongkong. Bloemfontein. 8 te A'dam v. Beira. Bonaire. 7 te A'dam v. West Indië Boschfontein, 8 v. Napels n. Port Said. Earendreclit (t). 7 850 m. O. Sombrero. Bennekom, 8 v. Buenavontura te Guayaquil. Bontekoe. 7 te Amurang. Blijdendijk, 8 pass. Vlissingen. Breda. 8 verw. Callao v. Tocopilla. Bengkalis, 8 bij Ouessant. Beverwijk, pass. 8 Burlings. Blitar, 7 v. Hollandia n. Makassar. Borneo, 9 te Soerabaja v. Semarang. Clavella (t), 7 pass. Gibraltar. Congostroom, 7 v. Freetown. Caltex Leiden (t), 8 v. Suez. Castor, 7 anker Orinoco mond. Caltex The Hague. 9 te Port Said. Caltex Utrechtpass. 8 Malta. Ceronia. 9 v. Abadan te Rangoon. Cleodora. 3 v. Mïri n. Suez. Ceram. pass. 8 Kp. Comorin. Cheshire (tr. en gez.). 7 v. Fremantle n. Soera baja. Dalerdijk. pass. 7 Start Point. Delft, 8 venv. Mania. Danae, 7 8 v. R'dam n. Gibraltar. Duivendrecht it). 8 "90 ni. W.ZW. Kp. St. Vincent Delfland. 8 te Rio de Janeiro. Dicto (KRL). 8 400 m. W. Addu Atoll (Mala- diven). Eendracht, pass. 7 kp. St. Vincent. Etrema (t). 7 v. Caripito n. Curasao. Enggano, 7 nog ie Damman. Esso Den Haag (tl. 7 600 m. O.NO. Sombrero. Ksso Rotterdam (t). 7 150 m. NW. Flores. Esso Amsterdam (tl. 7 1100 m. NO. Sombrero eil. Fairsea, pas. 7 Addu AtoL Friesland, 5 te Charleston. Garoet, 8 te Belawan. Groote Beer, pass. 7 Beachyhead. Gaasterkerk, 6 v. Mozambique te Dar es Salaam. Gadilla (tl, 3 te Curacao v. Las Palmas. Gemma (tl, 7 v. Stanlow n. Heysham. Grootekerk, 8 verw. Le Havre. Hestta, 7 pass. Azoren. Hydra, 2 v. A'dam -n. Curacao. Hecuba, 8 v Curacao n. Punta Cardon. Helder, 8 anker Laguaira. Hector. 7 v. Bremen n. A'dam. Heelsum, 7 300 m. ZO. Kp. Race. Hera. 7 400 m. W. Flores. Hersilia. 7 775 m. N.NO. Paramaribo. Haarlem, 8 v. San Juan n. R dam. Ino, 4 v. Antigua n. St. Kitts. Indrapoera. 8 v. Genua n. Port Said. Jagersfontein, 8 v. Alexandrie n. Genua. Java. 8 dwars Djeddah, Johan v. Oldenbamevelt, 8 pass. Finisterre. Japara (kpm). 7 v. Tjilatjap te Palembang. Jupiter, 9 verw. Alexandrie v. Tunis. Kelbergen, 7 v. R'dam n. Bagnoli. Kota Ba roe, 8 v. Port Said. Kota Inten, 8 pass. Poeloelaut. Leopoldskerk, 7 v. Koeweit n. Basrah. Lieve Vrouwekerk, pass. 7 Finisterre. Lombok. 2 v. Vancouver n. Manilla. Luna, 7 v. Lattakia te Iskcnderun. Larenberg. 8 v. Bagnoli n. Casablanca. Laurenskerk, 7 nog te Basrah. Loenerkerlc, 7 te Hamburg. Lucita (t). 8 v. Liverpool te Heysham. Langkoeas, 7 420 m. W. Mnladiven. Lawak, 7 200 m. NW. Sabang. Lekkerlcerk, 8 pass. Kp. St. Vincent. Limburg, 8 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Lindekerk. 8 pass. Finisterre. Lissekerk, 8 verw. Aden. Lutterkerk, 8 dwars Massawa. Maashaven, 7 te Antwerpen. Mapia. 8 te Soerabaja v. New York. Muiderkerk, 7 v. Sydney n. Brisbane. Maas. 7 pass. Westpunt Cuba. Mariekerk, pass. 7 Perim. Murena (tl. 8 te Punta Cardon. Malvina (l). 7 800 m. W. Tristan da Cunlia. Mitra (t), 7 1454 m. ZW. Ouessant. Maaskerk, 9 v. Douala n. Lagos. Madöera, 8 pass. Guardafui. Marissa, 9 v. Adelaide te Port Pirie. Mentor, pass. 8 Ouessant. Melula. pass. 8 Aden. Mitra, 8 pass. Guernsey. Marpessa (tl. 6 te Las Palmas v. St. Vincent. Nieuw Amsterdam, 13 verw. te R'dam v. N. York Nieuw Amsterdam, 7 300 m. Z. Kp. Race. Nigerstroom, 7 150 m. NO. Teneriffe. Noordam, 7 900 m. O. Kp. Race. Nestor, 8 v. Alexandrie n. Beiroeth. Oranje Fontein, pass. 7 Dakar. Orestes. 8 verw. Montevideo. Orion, 7 v. Izmir n. Algiers. Ormonde, 7 660 m. O.ZO. Socotra. Oberon, 7 v. N. York n. Aruba. Oranje, 8 v. Port Said n. Southampton. Perna (t), pass. 7 Algiers. Prins Fred. Hendrik, 5 in mond St. Lawrence. Prins Willem II. 7 v. Aden n. Muscat. Poelau Laut, pass. 7 Bengkalis n. Belawan. Papendrecht, 8 pass. Str. Florida. Prins Willem. 7 540 m. W.NW. Scilly. Prins Willem IV. 8 v. Hamburg te Antwerpen. Phrontis. 8 pass Gibraltar Rijnkerk. 8 v. R'dam n. Antwerpen. Riouw, 7 400 m. W. Sabang. Rotula. 7 100 m. NO. Sabang. Roepat. 3 rede Singapore. Rondo. 8 pass. Kp. St. Vincent. Saparoea. 7 rede Sinoe v. Takoradi. Soestdijk. 8 v. New York te Baltimore. Stad Leiden, 7 pass. Scilly. Sommelsdijk, 5 v. Tampico te New Orleans. Scherpendrecht, S pass. Kp. Bengut. Schiedijk, 7 v. Havanna n. Brownsville. Silindoeng, 7 rede Poso. Stanvac Djirak (tl. 7 v. Tj. Uban n. Sungeigerong Stan vac Talang Akar (t), 7 v. Sungeigerong n. Pu lu Sebarok. Swartehondt, 7 te Menado. Sarpedon, 8 v. Havanna te New York venv. Salawati, 7 250 m. ZW. Colombo, Sigh, 4 v. Rangoon te Belawan. Stad Haarlem, 8 te Savona v. R.dam. Stad Maastricht, pass. 3 St. Vincent. Stad Vlaardingen. 3 v. Narvik n. R.dam, Stentor, 8 v. Istanboel te Naxos. Straat Malakka, 6 v. Yokohama n. Kaapstad. Tjipanas. pass. 7 Zuidpunt Formosa. Tankhaven I (t), 7 te Tj. Uban v. Sungeigerong Tankhaven n (tl, 7 v. Palembang n. Bangkok. Tankhaven m (tl, 8 te Sungeigerong. Tiba. 7 160 m. W.t.N. Kp. Blanco. Tjikampek, 8 verw. Lorenzo Marques. Trompenberg. 7 450 m. Z. Bermuda. Trompenburgh, 6 v. Hamburg n. R'dam. Tibia, 7 200 m. O. Rasfartak. Tjibadak. 6 v Singapore n. Djakarta. Triton. 4 v. Port au Prince te New York. Tawali. 8 te Suez. Titus. 9 pass. Ouessant (11 verw. R.dam). Tjibodas. 9 te Balikpapan v. Osaka. Utrecht, 7 v. Buenos Aires n. Montevideo. Van 't Hoff, 7 v. Cheribon te Semarang. Volendam. pass. 7 Scilly. Van Riebeeck, 8 te Soerabaja. Vrijburgh. 8 v. Boston n. R'dam. Van Heutz. 5 v. Hongkong n. Swatow. Veendam, 8 v. R.dam n. New York. Waterman, 8 te Djakarta. Weltevreden, 7 v. Djakarta n. R'dam. Wieldrecht (t), 7 in Perzische Golf. Waikelo, 8 te Bitung. Waterland. 7 220 m. W.Z.W. Kp. St. Vincent. West er dam, 7 800 m, O. Kp. Race. Woensdrecht (t). 7 275 m. Z.ZW. Kp. Race. Waal, 7 150 m. ZO. Jamaica. IJsel, 4 te Houston. Zeeland (ssm). 8 v. Blvth te Londen. Zijpenberg, 8 bij Gibraltar. Vooroorlogse kwaliteit? Zoals een record alleen ver beterd kan worden na intensieve training en de prestaties van thans die van voor de oorlog verre overtreffen, zo wordt nu na lange voorbereiding een Virginia-sigaret ge maakt, die meer rokers trekt dan welke andere ook. Deze topprestatie is: HUWELIJK. Wendt u in volste vertrou wen tot steller dezes met meer dan 30 j. ervaring op dit gebied, waardoor, vele goede huwelijken, zowel in binnen- als buitenland tot stand gekomen zijn. Bureau „Search", Diergaardesingel 79 c. tel. 36707, Rotterdam. Kantooruren 9-9 uur. Inlich tingen gratis. Aangeb. aan heer: op zeer goede stand, m. voll. ui 1st. pens. en prima verz. bij besch. fam. te Bloemen daal, f 6 p. d. Badk., telef. en garage aanwezig Brieven no. 6207. HERENCOSTUUMS. Nu Flip, de kogel moet dan maar door de kerk. Je moet beslist een nieuw costuum hebben. Maar koopt dit aan bij VAN VEEN .Zijlweg 26—2? te Haarlem. Daar heb ik pracht costuums gezien. Schitterende coupe en vlotte modellen. Betaling uiterst soepel. NIEUWBOUW voor Haarlem en omstre ken. Makelaarskantoor J. P. VAN VELSEN, Klevcrlaan 172174 Hrl, PanJiard-Dyna De kleinste wagen met de grootste mogelijkheden. Uit voorraad leverbaar. Off. Dealer Automobielbedr. D. SMINK Mecklenburgstraat 79 Haarlem, (b.d. Iordensstr.) te koop gevraagd breed minstens 35 cm. Scho tersingel 149. Aangeboden te Aerdenhout, 4 min. van trein, tram en bus VRIJE GEMEÜB ETAGE met keuken en badk. c. v. aan besch. echtpaar z. kinde ren. Brieven no. 130 Boekh. Plomp en Zn., Aerdenhout. Woningruil Gcoi-Heemstede Aangeboden tegen 1 Jan. 1951 of later modern HOEKHUIS TE NAARDEN omgev. Rijksweg, 6 kamers, c. v., tuin met garage, in ruil voor dito woning te H'stede, Vogelenzang of Bennebroek. Minstens 6 kamers. Brieven no. 6198. open opslagterrein, centrum stad. Inlichtingen Krelage- straat 4, tel. 17638. REGENJASSEN Regen in uw vacantie? Blijf dan tenminste droog onder zo'n pracht regenjas van VAN VEEN .Zijlweg 26—2? te Haarlem. Betaling slechts f 2.50 p. w. JAC BREED, Populierstr. 16, Haarlem, Tel. 22083 W. FORTGEMS Gr. Houtstraat 176 - Tel. 15150 Ook voor KINDERLESSEN en CLUBS VOOR GEHUWDEN Speciale 10 lessenclub 10. FRÖBELSCHOOLVERENIGING „WILHELMINA" Oranjekade 41 Gevraagd: in het bezit acte A of A H- B. Sollicitaties te richten aan de secretaris de heer D. E. N. Voerman, Zijlweg 5, Haarlem. Gevraagd voor ons atelier leeftijd 14-16 jaar. ZILVERSMIT, Damesconfectie, Kruisstraat 49. MACHINESTIKSTERS, VOERINGSTIKSTERS, HANDWERKSTERS (Aanmelden Zijlweg 158, Haarlem. Zij die van byi- ten de stad komen, krijgen reisgeld vergoed. Fa. S. J. HIEGENTLICH, Leidsegracht 28. Amsterdam Import Export Knopen, Gespen vraagt voor spoedige indiensttreding Flinke vrouwelijke administratieve kracht met ruime kantoorervaring. Vereist: vlot steno-typiste en bekend m. d. mod. talen Uitv. eigenhandig geschreven brieven. ACCOUNTANTSKANTOOR Gevraagd infell. meisje 17-20 jr., met dipl. H.B.S. of Mulo. ter opleiding tot assist, accountant. Kennis van boekh. en type-dipl. vereist. Aanv. sal. 75.p. mnd. Br. met uitv. inl. no. 6208. KWEKKEBOOM Heden inschrijving voor CLUB. en PRFVeLESSEN. mNog maar s korte tijd.... en dan zult u 's avonds bij de maaltijd de lamp weer moeten opsteken. Ongezellig? Integen deel.... vooral wan neer de tafel netjes en met zorg gedekt is niet zo'n hagelwit tafella ken en met kraakhel dere servetten, waar door uw tafel ook op door-de-weekse dagen een feestelijke aanblik biedt. Werkelijk SCHOON is uw tafelgoed pas, als het behandeld is door WASSERIJ Llekersvaartweg 55 Heemstede - Tel. 28201 Er kan in het rusthuis „Ma- ranatha", Duinweg 30 Sant poort (2 min, v.af stat.) een boven 20 j. geplaatst worden. Reisgeld wordt vergoed. Gevraagd te Bentveld, zo spoedig mogelijk zelfst. dagmeisje van 9-2 uur, in gez. van 3 pers. Telef. aanmelden 26733. NethandïgMOSJE gevr. in klein gezin v. d. ochtend. Aanm. 6-7 u. Zo- merluststraat 4. Gevraagd: tegen 1 October flinke VEÜPLEEGHOLP PERSONEEL GEVRAAGD. Zoekt u een betrekking of wilt gij uw positie verbete ren? Neem dan een abonne ment op ons dagblad „De Sollicitant", Postbus 254. Den Haag. Abonn. f 5 p. mnd. Zend postwissel of gireer op no. 192900 Bur. „De Sollici tant". Den Haag. Gevr. MEUBELMAKER en AANK. MEUBELMAKER. Aanm. „Hollandia", houtwa. ren en meubelfabr. Molenstr, 6 A, Hillegom. GEVRAAGD FLINKE MEISJES voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort- Station. N.V. Mode-atelier ftMinerva*f Z.B. Spaarne 30, Haarlem vraagt voor spoedig BEKWAME EN AANKOM ENDE MACHINESTIKSTERS EN EEN BIJPERSER CIRCA 15-16 JAAR AANMELDEN DAGEL IJ K S VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZIJN vraagt Aanmelden Grote Houtstraat 10. N.V. Fijnwasserij HAAK, Mr. Cornelisstraat vraagt STRIJKSTERS en een STRIJKSTER voor de chemische afdeling MEISJE VOOR DE LINNEN. EN NAAIKAMER Voor spoedige indiensttreding kan een meisje worden geplaatst op de linnen- en naaikamer. Ervaring "in naai- en verstelwerk (machinaal) gewenst. Sollicitaties worden gaarne ingewacht door de Adj.- Directrice van Sanatorium „Hoog-Laren" te Blaricum (post Laren N.H.). voor alle afdelingen. EERSTE HAARLEMSE STOOMWASSERIJ N.V., Kamper singel 50-58. EN OFFSETBEDRIJF GROOT BRUKKERÏ3- te SEMARANG vraagt: waarvan vereist wordt: algemene ontwikkeling, volkomen op de hoogte zijn van de reproductie techniek, offsetdrukken en kennis van calculeren; en een jong ervaren in slaat de leiding van de afdeling offsetdrukkerij op zich te nemen. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk, eigenhandig geschreven, met opgave van opleiding, werkkring en leeftijd te richten tot de N.V. Semarangse Administratie Maatschapij, Postbus 411, Amster dam-C. Het Bestuur der Chr. Kleuterschool te Overveen vraagt een HOOFD met acte A en B, van positief Chr. beginselen. Salaris 2.400.— Sollicitaties te richten aan de Secr., Schoonoordlaan 12 te Overveen. HILARIUS' DRAADINDUSTRIE HAARLEM vraagt voor haar lasstavenfabriek een ervaren TWEEDE LABORATORIUMLASSER Aanmeldingen: aan de fabriek. KANTOORBEDIENDE GEVRAAGD mnl. of vr., leiding kunnende geven. Op de hoogte met boekhouden en kunnende typen.' Aanm. schriftelijk onder vermelding van verlangd salaris J. LOTTGERING, Amsterdamsevaart 30A.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8