ATTENT ZIJN De droom Het accent op de kleuren Moord in Wenen Zaterdag 16 September 1950 7j jiiibeth heeft at jeruime tijd een nichtje van gelijke leeftijd te logeren. Zo b/onci Lilibeth is, zo donker is de ■nicht. Maar de on derlinge verhouding is uitmuntend. Op het ene moment slaat het hele huis op zijn kop, omdat de beide peuters in hun fantasie een eigen huishouden opzetten met zieke kinderen, operatiekamers; omdat er kleine kindjes gekocht moeten worden met al wat daar bij hoort; en het andere ogenblik zitten ze (alleen gelukkig met haar mond) tegen elkaar op te bieden in vernielzucht, zeggende dat zij alles kapot zullen trappen tot de getrouwe, allervriendelijkste gedien stige en welk een toppunt van ontaard heid Mammie, Tante en Pappie toe. Onlangs kreeg de Tante bezoek. Tegen het tweetal werd gezegd, dcc de beide Mam mies uit zouden gaan; hetgeen in zoverre een juichkreet ontiokte. dat Pappie ze naar bed zou brengen. Tegen éen uur of zeven kwam Papa, moe van het werken, thuis. Voor het huis: het tweetal, 'uitbundig schreeuwend. Ze waren niet tot bedaren ie brengen, tot dat Pappie in grote nood een snóepje „voor in bed" beloofde. „Pappie", aldus Liii'oeth, „wat gezellig dat we alleen thuis zijn. De „moeders" zijn al aan het dansen..'..!" Waarop Pappie in zulk een Onbedaarlijke lach schoot, dat Lilibeth en nichtje hem samen en in vereniging-met zakdgeken de tranen uit zijn ogen uiaesten vegen.... „Huil jij daarom Pappie?", aldus, de don kere Het kost zo weinig moeite Wij hebben zo juist onze koffer uitgepakt en liggen nu uit te blazen in een luie lig stoel in de tuin. Op een klein tafeltje naast ons staat een halflege doos bonbons en een glas limonade, een boek en sigaretten. Zo zijn wij bezig het restje van onze laatste vacantiedag op te maken. Genietend pein zen wij over onze gastvrouw bij wie wij deze week hebben gelogeerd. Zij heeft het ontzaglijk druk met haar vier zonen, van wie de jongste nog niet op school gaat. De enige hulp die zij zich kan veroorloven is twee middagen per week een werkster. Hoe zij klaar komt en boven dien haar huis en haar kinderen zo keurig er uit kan laten zien, is ons een raadsel. Zij werkt als een paard en doet het met vreugd. Voor ons als haar gast wist zij steeds kleine hartelijkheidjes te bedenken. Haar kinderen sleepten alle soorten vriend jes mee, haar man bracht dikwijls gasten en er ging nauwelijks een avond voorbij of er kwam even iemand aanwippen. Voor iedereen had ze een vriendelijk gezicht en een kopje thee klaar en altijd was ze blij verrast alsof juist dat bezoek haar nu het meest van al verheugde. Zij is tevreden en zij is opgewekt. Zou dat het zijn waardoor eigenlijk iedereen haar zo graag mag, vragen wij ons af eh schaamteloos verteren wij de vijfde bon bon. Had zij iets bijzonders als dessert klaar gemaakt, dan bleef er altijd wel iets over voor dat juffertje aan de overkant. „Die is alleen- en kookt dus maar bij tijd en! Wijle" was dan' de verklaring. Of zij plukte wat bloemen uit de tuin': „Even bij mijn tante brengen, zij houdt er zo van". Het merkwaardige was dat het haar niet eens veel tijd kostte. Zij bezit de voortref felijke eigenschap van attent te,zijn en dat is eigenlijk alleen een kwestie van naden ken. Het kost zo weinig moeite een beetje attent te zijn, lazen wij eens in een of an der blad. tiet is een kwestie van gewoonte. Als wij ons instellen om over anderen na te denken dan'kost het inderdaad weinig moeite een beetje attent voor ze te zijn. Dan bewaren wij de buitenlandse postze gels voor het zoontje van mevrouw Jansen omdat hij zo'n verwoed verzamelaar is. Wij onthouden dat mevrouw Carelsen zo graag een boek wil lenen maar erg moeilijk van huis weg kan. Wij bedenken dat onze bo venburen vanavond samen uitwilden maar geen oppas hebben en wij hebben per saldo vanavond niets bijzonders. Het kost zo weinig moeite er aan te denken de radio niet keihard te draaien en gauw een vers kopje thee te zetten als een van de huis genoten moe thuiskomt. Wij geven onze hulp een dankbaar woord of een bloemetje als er een drukke week m'et logés achter de rug is. Het zijn van die honderd-en-een kleine attenties die, omdat zij aan zo veel ver schillende mensen worden bewezen en op natuurlijke wijze worden gedaan, niet bij zonder behoeven op te vallen, maar wel waardering en dankbaarheid oogsten. Wij leggen geen gevoel van verplichting op bij dergelijke kleine vriendelijkheden, zoals dat het geval is bij die overdreven harte- lijken van geest die met grote, dure ge schenken komen aandraven als je jarig of ziek bent. ADVERTENTIE Heringa Wathrich HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Dit kostbare avondtoilet van Christian -/tJwr -s vervaardigd van een rijke witte broché, doorstikt met goud- en zilverdraad.. Over een kokernauwe rok wordt een wijde overrok met enorme zakken gedragen. Jacques Griffe ontwierp deze driekwart mantel van kameelhaar. De ceintuur is van leer en de zakken op de heup zijn zó groot, dat een klein hondje er makkelijk in kan worden opgeborgen. Appelen en peren Het is eigenlijk nog overbodig om appelen en peren (het zgn. harde fruit) in ons land aan te prijzen. Zij mogen zich gelukkig reeds eeuwen lang 111 een grote populariteit verheugen. Niet alleen om de smaak is het goed fruit te gebruiken zo ongemerkt nuttigen we daarmede tevens een belang rijke hoeveelheid vitamines en mineralen (kalk, fosfor, ijzer en koper). Men wil het rauwe fruit echter ook wel eens afwisselen met een gekookt nagerecht. Daarom geven wij hierbij een bijzonder recept dat iedere huisvrouw wel eens in haar menu kan verwerken. Appel-nogavla: Vla van: liter melk, 25 gr. (2l/> eet lepel custard poeder, 55 gr. (21/- eetlepel suiker, iets zout. Voor de vulling 100 gr. (bijna 1 kopje) suiker, 1 grote appel, 3 beschuiten, een klontje boter of margarine. De melk met iets zout aan de kook brengen. Het custardpoeder aanmengen met wat achtergehouden melk. De kokende melk binden met het aangemengde custard poeder en de suiker toevoegen. De vla laten afkoelen. De boter of de margarine smelten in de koekepan. De beschuiten grof krui melen, de appelen schillen en snipperen. De suiker in de koekepan tot caramel bram den zorgen dat ze niet te donker wordt), de beschuitkruimels hierdoor mengen en vervolgens'de appelsnippers. Deze even meebakken tot ze zacht geworden zijn, on der voortdurend roeren. Dan het mengsel door de vla mengen. Laat men de vla met het mengsel lang staan, dan wordt dit 'zachter, anders is het croquant. Weense modeshoiv komt naar Nederland Door de Kamer van Koophandel in Wenen zal in de komende weken een modeshow in tal van Europese landen ge organiseerd worden. Beginnend met een optreden in Stockholm op 25 September a.s. zal deze show een tournée door Finland, Denemarken, Nederland, West-Duitsland en Zwitserland ondernemen. De show, die ook naar Amsterdam en Den Haag komt, is niet bedoeld als reclame voor bepaalde fir ma's of enkele bedrijven, maar wil aan het buitenland het bewijs leveren, dat Wenen weer zijn oude plaats op het gebied van de internationale mode heeft hernomen. De nieuwste Weense dameskleding zal door 19 mannequins uit de Donaustad ge presenteerd worden. De show beperkt zich niet tot de „haute couture", maar omvat tevens producten der hoeden-, parapluie- en bijouterie-industrie. Op 7 October a.s. zal deze modeshow ie Amsterdam en op 8 October in Scheveningen te zien zijn. KORT VERHAAL DOOR X.T Kijk, hier is het boekje, zei doctor Van Beek, die een half jaar geleden was ge promoveerd tot doctor in de Romaanse taal en letterkunde, hoofdvak Spaans, en hij haalde het uit zijn kostbare biblio theek. Het was een eenvoudig in perkament gebonden werkje, waarvan de bladzijden in drieën waren verdeeld: links stonds de Spaanse tekst, rechts de Italiaanse, onder deze beide, mooi verdeeld, de Portugese. Waarom dit werkje kostbaar is, dat zal ik je vertellen. In 1934, het was nog voor de burger oorlog, bezocht ik Spanje, dat een open baring voor mij was, en kocht dit werkje in een soort van „tienda" (winkel), waar het stonk naar leer, wierook en nog iets. Ikbetaalde er 40 peseta's voor. Of het duur is weet ik niet, maar ik had behoor lijk geld bij ine en kon het betalen. Toen ik een week later in Holland te rugkeerde, liet ik het mijn studievriend De Vries zien. De Vries studeert thans psychologie aan de Utrechtse universiteit en is eer. ijverig leerling van dl*. Tenhaeff, de bekende parapsycholoog. De Vries is natuurlijk geen „occultist". Hij heeft er de laatste tijd eon gewoonte van gemaakt om elke droom die hij zich des morgens her innert- nauwkeurig op tc schrijven. Maar al te vaak interpreteert men de dingen, die 'men "in" een droom ziét, als onjuist, zegt hij. Het relaas van een droom schrijve men eens nauwkeurig op. We moeten er vooral op letten, dat als wij wakker zijn ons denken absoluut weigert om het ver band te zoeken tussen de droom en de daarop volgende gebeurtenis. Het is voor ons denken nu eenmaal een totaal ver keerde associatie. Met behulp van de vier de dimensie verdedigt hij verschillende stellingen ten opzichte van de droomana lyse en ik moet zeggen zij zijn interes sant. Verschillende dromen komen uit, maar vele ook niet, aldus De Vries. Om verder te gaan: toen De Vries het boekje zag" zei hij: Het moet een kostbaar werkje zijn.- Moet dat? Waarom? Hij glimlachte en haalde uit zijn archief een brief. Hier, zei hij, neem hem mee en open hem niet eerder dan dat je een on derzoek hebt ingesteld naar de waarde van het werkje. Ilt beloofde het. Trouwens, ik wilde toch weten of het- inderdaad zo'n waarde had en riep daarvoor de hulp in van een zeer knap antiquair in Amsterdam: een oud vriendelijk mannetje. Hij bekeek het boek je als was het de'Koh-i-noor en zei toen: ik geloof dat gij een vangst hebt gedaan. Mag ik de perkamenten omslag eens los maken? Het zal niet beschadigd worden. Hij maakte de omslag los met behulp van .een chemisch procédé waar ik niets van snapte en toen de oude baas klaar was kon ik mijn ogen niet geloven. De witte schutbladzijde, die tegen de perkamenten omslag was aangeplakt, verborg vijf dun ne bladzijden, waarop duidelijk het jaar tal 1571 was geschreven en een handteke ning was gecalligrafeerd, die bleek te zijn van Fray Luis de Leon, de glorie dei- Spaanse letteren, de grote lyrische dichter. Een eigenhandig, geschreven ge dicht sierde een der bladzijden; het was getiteld „Al salir de la prisión" (Bij 't ver laten der gevangenis). Ik biedt u 100 zei de antiquair. Wollen stoffen favoriet Ik weigerde en stuurde het werkje naar prof. De Madariaga van de Madrileense universiteit, die mij een week of drie la ter terugschreef, dat hij nauwkeurig over leg had gepleegd met de rector van het San Ignacio-klooster die bekend staat als de Leon-kenner bij uitnemendheid: beiden stonden in voor de echtheid van het hand schrift en de handtekening. Zij feliciteer den mij met het bezit. Toen maakte ik de brief van mijn vriend open, die een droom beschreef, welke hij de nacht voor mijn vertrek naar Spanje had gehad. Hij had mij heel duidelijk ge zien in een boekwinkeltje; hij zag ook dat ik een boek kocht, dat ik op bezoek kwam bij een oude man, die zeer voldaan knikte en die mij bankbiljetten toonde. Dat laat ste deel van de droom klopt niet geheel, want het is een Amerikaan geweest, die mij 1-900 heeft geboden. Vergeefs. Ik doe het niet weg. (Nadruk Derboden) Nu het modebeeld voor de komende winter vrij eenvoudig blijkt, is het logisch dat het volle accent komt te liggen op kleuren en materialen, die mooier zijn dan ooit. Het lijdt geen twijfel dat wollen stof fen dit jaar favoriet zijn voor alle uren van de dag. De bekende ontwerper Balen- ciaga verwerkte het zelfs tot een schou- derloze -cocktailjapon met een bijpassend jakje! De fleurige noot op zijn zwarte creatie werd gevormd door een ceintuur van chartreusekleurige satijn. Natuurlijk is dit een pikante uitzondering, maar een feit blijft het, dat wollen japonnen de laatste tijd noch in de schouwburg, noch' in de concertzaal, noch in dancings deto neren. Waarmee we willen zeggen dat het traditionele zijdje op uitgangsavondjes in het gedrang geraakt! Dikke wollen stoffen worden verwerkt tot enorm wijde swag gers, die over potloodslanke rokjes gedra gen worden. Er is een nieuw materiaal dat „deurmat" v/erd gedoopt omdat het zo al niet in gewicht dan toch in weefsel een sterke gelijkenis met dit nuttige artikel vertoont. Een andere populaire mantelstof belooft dit seizoen het ruige „teddybeer" te worden, dat niet alleen gebruikt wordt voor sportjassen, maar ook voor gekledere modellen. „Poedel" is, zoals de naam al aanduidt, een krullerig materiaal waarvan ook mantelpakken en jurken worden ge maakt. Verder zien we langharige pluche stoffen in rijke tinten, vooral groen, blauw en purper. Tweeds waren de laatste jaren buiten Engeland wat op de achtergrond geraakt, maar nu zijn ze toch weer volop in trek, behalve voor sportkleding ook voor het uitgaanstenue. Balmaïn gebruikte eer- tweed, diagonaal geweven, met strepen in alle tinten die de hei maar kan vertonen. Ook de klassieke visgraat in forse uitvoe ring, duikt veelvuldig op in de collecties. Dat ruiten op de modeshows met een lantaarntje te zoeken waren zal wel wat opschudding verwekken onder de eigena ressen van wild geruite jassen. Tot troost kunnen wij vermelden, dat Piguet, geïn spireerd .door, het harlekijnspel, ruiten brengt van rood, zachtgroen en konings blauw, terwijl Jean Patoe geruite stoffen gebruikt voor zijn wijde jassen en re dingotes. Grote aandacht hebben de fabrikanten besteed aan de jerseys die zij in talloze nieuwe- variaties op de markt brengen. Vaak is een metaalachtige draad ingewe ven, wat een aardig effect geeft. Een klei ne sensatie verwekte in Parijs een zijden materiaal, dat bedekt was met kleine zwarte kwastjes._ Balenciaga's mannequin, die eén namidd^gjapbn van deze 'excen- triéke stof dröëg, hioet', zo nngeveér het gevoel hebben gehad alsof ze in de harige huid van een rups was gekropen! De couturiers hebben zich met enthou siasme geworpen op het nieuwe pletvrije band kunt halen. Ook paars is heel popu lair in alle nuances van fel purper tot zacht violet. Verder vertoont het herfst- palet als gewoonlijk veel groen, vooral bladgroen, olijfgroen en voor de avond een metaalachtige groene kleur. De rustige achtergrond wordt gevormd door de neu trale tinten bruin, grijs en biauw. Nu er zoveel geruchten de ronde doen over "net schaars en duur worden van warme winterstoffen is het in ieder geval een geruststelling te weten, dat de textiel fabrikanten in Engeland, Zwitserland, Italië. België en Nederland volop stoffen hebben gefabriceerd in de maanden ge durende welke wij in luchtige gewaden rondwandelden. De voorraden zijn groot en mocht er te zijner tijd een prijsstijging komen, wel, dan zien we wel weer. Voor lopig kunnen we nog te kust en te keur gaan en dat stemt ons gezien de om standigheden dubbel tevreden! ARLETTE fluweel, waarvan naast avondjurken ook mantels en mantelpakken vervaardigd worden. Voor de avond zijn het verder vooral zilver en goud lamé's, satijn en faille die furore maken. De modekleur voor het komende seizoen is onmiskenbaar het klassieke zwart, zo geliefd bij de Parisienne. Misschien is het wel nooit zozeer en vogue geweest als juist dit jaar. Somber? Zonder garnering zeker. Gelukkig zijn er al talloze manieren om de „petite robe noire" op te fleuren. Alle mogelijke soorten bloemen worden in dikke toefen rond de hals gespeld, op de ceintuur of op de revers, en verder zijn er de kleurige zakdoekjes van chiffon die uit de zakken van jurkjes en mantelpakken hangen en die je door je ceintuur of arm- „Sourire sous la pluie", aldus heeft Carven deze charmante regenjas van gabardine gedoopt. Let op de aardige lijn van de capemouuien FEUILLETON door'Cisela Furtmüller (Vertaald uit het Duits) 21) Aanvankelijk, toen ze beiden studeer den en vervolgens samen in de Kronos- fabrieken werkten, ging het wel, maar later Wat gebéurde er toen? Svensen probeerde avances bij mij te maken. Eerst vatte ik zijn gedrag op als een misplaatste grap, maar toen hij er niet mee ophield, moest ik het Wilhelm wel zeggen. Er is toen waarschijnlijk tussen beide mannen twist ontstaan? Ze knikte. Ja, het werd een zeer hef tige woordenwisseling. Ik was bang, dat Nordmann zich door z'n woede tot onver antwoordelijke dingen mee zou laten sle pen. Was u bij dat gesprek aanwezig? Liselotte schudde ontkennend het hoofd. Nee, ik was er niet bij. Het gebeurde tijdens hun werk op de Kronosfabrieken, dat ze elkaar de waarheid zeiden. Helbing keek haar met gespannen aan dacht aan. Werd de zaak met deze woor denwisseling als afgedaan beschouwd? Ik weet het niet, antwoordde ze aar zelend. Wilhelm zei wel eens, dat hij hem later nog verder rekenschap zou vragen. Helbing maakte enige aantekeningen en keek Liselotte met een wonderlijke blik in zijn ogen aan. Nordmann en Svensen waren dus niet alleen vanwege dat geld, maar ook om u, elkaar vijandig gezind geworden? Ze knikte. Ja, antwoordde ze snel en zonder aarzeling, ook om mij waren ze bittere vijanden geworden. Helbing speelde even met zijn vulpen, voordat hij langzaam opmerkte: Dirk Svensen is enige dagen geleden vermoord. Mén heeft hem korte tijd, nadat een be zoeker waarschijnlijk Wilhelm Nord mann hem had verlaten, met een zware hoofdwond in zijn kamer aangetroffen. Met wijd-opengesperde ogen keek Lise lotte de politieman aan. Over haar bleke lippen kwam geen geluid. Haar hersens werkten niet, alles draaide in haar hoofd door elkaar heen. Ze kon niet normaal en helder denken als anders. Wat vertelde die politieman haar daar? Dirk Svensen was vermoordEn Wilhelm Nordmann zou de dader zijn Liselotte schudde haar hoofd en wilde iets zeggen maar haar keel scheen dicht gesnoerd. Had ze iets dergelijks al niet dadelijk gevreesd die laatste avond, dat ze bij Wilhelm was en hij van haar weg ging om naar München te vertrekken? Helbing zag de emoties,- die het meisje te verwerken had. Hij liet haar even rustig begaan, zonder op een antwoord aan te dringen. Diverse minuten, die Liselotte een eeuwigheid toeschenen, vergingen, voordat ze een enkel woord stamelend uit kon bren gen. Heeft Wilhelmheeft Nordmann bekend? vroeg ze zo fluisterend en terneer geslagen. dat Helbing zich in moest span nen orn te verstaan, wat ze zeide. Nordmann is er vandoor. We hebben hem tot nu toe niet te pakken kunnen krijgen. Liselotte hief langzaam haar hoofd op. Met een vertwijfelde blik keek ze hem aan. Als ik u op dit moment zou zeggen, dat ik er niet aan geloof, dat mijn ver loofde Rothe en Svensen vermoord heeft, dan zoudt u waarschijnlijk denken, dat het de moed der wanhoop is. waardoor ik nu nog aan de mogelijkheid men kan wel zeggen aan het wonder geloof, dat, ondanks alles wat in zijn nadeel spreekt, zijn onschuld aangetoond zal kunnen wor den. Ze stond op en kwam op Helbing toe. Maar toch geioof ik stellig aan zijn on schuld, ondanks alles ben ik er vast van overtuigd, dat hij met deze misdaden niets te maken heeft. Mijn eigen leven zou, evenals het zijne, niets meer waard zijn, als hij deze vreselijke schuld op zich had geladen. U moet moedig zijn en alles onder ogen durven zien, zei Helbing, haar ernstig aankijkend. Blijft u vooral kalm, het heeft geen zin ook u zelf ten gronde te richten. Hij stak zijn notitieboekje langzaam in zijn. zak. U hebt verklaard, dat Nord mann meermalen bij Valentin Rothe is geweest. Ging het bij die bezoeken alleen over financiële aangelegenheden? Verbaasd keek het meisje de politieman aan. Ze had een en ander nu al zó vaak meegedeeld; waarom moest ze het nu nog eens herhalen? Ja. Wilhelm kwam, nadat hij bij de Ki onosfabrieken weg was, nog 'dikwijls bij meneer Rothe, die hij verslag uitbracht over de vordering van zijn chemische on derzoekingen. Helbing trok zijn wenkbrauwen op. Het meisje vervolgde: De laatste tijd was er nog al eens onenigheid tussen Nordmann en meneer Rothe. Mijn verloofde wilde met een veelbelovend, zeer bijzonder chemisch onderzoek beginnen en vroeg aan Rothe hem hiervoor een voorschot te geven. Rothe wilde daarvan niets weten. Hij meende, dat het resultaat niet zó zou zijn als mijn verloofde dacht. Wilhelm werd daarom de laatste tijd niet altijd meer door hem ontvangen. Vertelde Nordmann u uitvoerig over zijn bezoeken aan meneer Rothe? Ja natuurlijkwe hadden geen geheimen voor elkaar. Heeft hij u ook bijzonderheden ver teld? Heeft hij u bijvoorbeeld wel eens meegedeeld, dat hij andei-e mensen bij Rothe ontmoet had? De inspanning van het nadenken ver oorzaakte het meisje hoofdpijn en met een vermoeid gebaar streek ze over haar voor hoofd. Ikgeloof wel dat hij me daarover eens iets gezegd heeft. Wannéér was dat? vroeg Helbing, met moeite zijn ongeduld bedwingend. Het meisje had het zich klaarblijkelijk aange wend alleen maar te antwoorden op haar direct gestelde vragen. Vertelt u toch wat uitvoeriger. Misschien weet u met wie Nordmann daar gesproken heeft of wie liij bij Rothe ontmoet heeft. Een week voor Roihe's dood liet mijn verloofde zich tegelijkertijd met een andere heer bij meneer Rothe aandienen. Wilhelm werd weggestuurd, terwijl de ander ont vangen werd. Wie meldde hen aan? Weet u, of het een van de bedienden was? Wilhelm vertelde me, dat de bediende Weber op dat moment ziek was. Hij ver baasde zich erover, dat een jonge jongen, die hij niet kende, hen binnenliet. Vertelde Nordmann u ook, hoe de man, die wèl bij Rothe ontvangen werd, terwijl hij zelf werd weggestuurd, er uit zag? Als ik me niet vergis, zei hij dat deze groot en slank was. Bovendien was hem een zekere geheimzinnigheid opgevallen in diens optreden. Maar natuutlijk':was hij boos over het feit, dat deze vreehide wel bij Rothe werd binnengelaten eh hij niet. Was die vreemde maii blond of don ker? vroeg Helbing langzaam. Een mat lachje kwam op Liselotte's ge zicht. Daarvoor had ik werkelijk geen interesse, meneer Helbing. Maar ik meen dat m'n verloofde hem destijds aan me beschreef ais, de zwarte onbekende met de uilenbril". Overigens schonk ik er wei nig aandacht aan. Juist, zei Helbing, terwijl hij opstond. Kunt u geen enkel opbeurend woord tot me zeggen? vroeg het meisje, hem met haar grote blauwe ogen smekend aankij kend. Nóg niet, antwoordde Helbing vrien delijk. Maar laten we het beste hopen. Ze begreep, dat hij haar de vreselijke waarheid niet bruutweg in hét "gezicht wilde zéggen. Onderweg naar zijn bureau dacht Wer ner Helbing na over dit onderhoud. Het belangrijkste was de verklaring, dat een man, die wat uiterlijk betreft overeen kwam met degene, die hij in de blauwe auto achtervolgd had, 'bij Valentin Rothe geweest zou zijn. Het was Helbing'duide lijk, waarom hij dit belangrijke fejt eerst nu te weten was gekomen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9