Telefoonverkeer in 1959 wellicht geheel geautomatiseerd Kort en Bondig Amsterdamse Beurs Sport in het kort BUICK '37-38 SneSnaaimachines Fa. Engel en Kuipers, ETALAGE-SCHOOL „HAARLEM" etaleren en decoreren en lak- en plakkaatschrift Dinsdag 26 September 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Voor uitbreiding f26.000.000 nodig Het staatsbedrijf der P.T.T. blijft zich, wat de omvang van zijn aan de gebruikers te bewijzen diensten betreft, in gunstige zin ontwikkelen. Verwacht kan worden dat het verkeer van 1951 bijna zonder uitzon dering dat van 1950 zal overtreffen. Ook de bedrijfslasten zijn echter, on danks het streven naar een zo groot mo gelijke doeltreffendheid, verder gestegen. Behalve een uitkering aan het rijk, zal een winst van 21.875.000 worden uitge keerd. Het bedrag, dat in 1951 zal moeten wor den geïnvesteerd, wordt geraamd op ruim 104 millioen gulden. In 1951 zal 38.317.000 extra op de be drijfsmiddelen worden afgeschreven. Daar een gelijk bedrag wordt onttrokken aan de reserves, zijn deze extra afschrijvingen niet van invloed op de exploitatie-resultaten van het bedrijf. Door de actie tot bevordering van het sparen door de jeugd is het aantal inleg- gingen belangrijk toegenomen. Tengevolge van een daling van het saldo tegoed der rekeningen bij de Postchèque- en Girodienst zal de belegging een vermin dering ondergaan, waardoor de met deze belegging te kweken rente niet hoger op genomen kan worden dan 21.500.000. De rente van de beleggingen der Rijks postspaarbank is in deze begroting opgeno men tot 50.556,000. Telefoonverkeer wordt volledig automatisch Bij de opzet van deze begroting is. uit gegaan van een onlangs gereedgekomen Lourens Janszoon: pionier der reclame De reclame-deskundigen, die morgen in Haarlem een congres over de tot weten schap uitgegroeide kunst van het aan prijzen gaan houden, beseffen zeer goed dat hun vak zeker nooit die grote vlucht had kunnen nemen als een Haarlems bur ger vijf eeuwen geleden niet de boekdruk kunst had uitgevonden. Op de Grote Markt zal aan de voet van zijn standbeeld clan ook een kleine plech tigheid plaats vinden, waarbij deze pionier van de typografie posthuum tot erelid van het Genootschap voor Reclame zal worden benoemd. De oorkonde, waarop deze onderscheiding geboekstaafd wordt, zal aan Haarlems bur gemeester ter hand worden gesteld. De oudste voorzitter van de drukkersorgani saties zal het woord voeren. Lourens Janszoon Coster was, blijkens het gesprek dat wij met hem voerden, zeer ingenomen met deze onderscheiding, die volgt op het erelidmaatschap van de Ver eniging van leerlingen van de Grafische School in Utrecht, dat hem enige jaren ge leden werd aangeboden en van welke ceremonie wij hierbij nog eens een foto afdrukken. Begrafenis P. M. Gieske Op de Noorderbegraafplaats is vanmid dag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van de heer P. M. Gieske, chef van de Uitvoerénde Dienst bij de Noord-Zuid hollandse Vervoermaatschappij. De stoet was tevoren langs het hoofdkantoor van het bedrijf aan de Leidsevaart gereden. Daar legde de directeur, de heer J. J. Jurrissen, een krans op de kist. Het pei-soneel stond bij het kantoor opgesteld. Op de begraaf plaats liepen leden van het personeel in de stoet mee. In de aula waren aanwezig ir. W. J. Burgersdïjk, oud-directeur der N.Z. H.V.M., mr. D. A. Immink. vroeger secre taris van de directie en de heer A. F. Suu- rendonk, hoofdinspecteur van politie. De heer Jurrissen zeide in zijn afscheids woord, dat het moeilijk is onder woorden te brengen hetgeen de heer Gieske voor de maatschappij betekend heeft. Ruim acht en veertig jaar heeft hij zijn beste krachten gegeven en hij deed dat op zo'n voortreffe lijke wijze, dat hij voor allen, wélke plaats zij ook innemen, een voorbeeld was. Voor de familie was de heer Gieske een voor treffelijk echtgenoot en zorgzaam vader die zijn liefde gaf voor allen. Diezelfde liefde en verder zijn werkkracht stelde hij in dienst van de N.Z.H.V.M. De heer Gieske was een tram-man in hart en nieren. De nieuwe vormen van exploitatie deden hem leed, doch hij gaf er toch zijn gaven van hart en geest aan. Voor alle leden kwam hij op, als hun belangen in het geding kwa men. Namens het bedrijf sprak de heer Jurrissen woorden van dank. De heer A. van der Graft, voorzitter van de bedrijfscommissïe herinnerde aan de plichtsbetrachting van de heer Gieske en noemde hem een goed mens, die meeleefde met allen die in het bedrijf werkzaam zijn. Nooit behoefde men tevergeefs een beroep op hem te doen. De heer Th. Hetem, chef van de Ver voersdienst, heeft zeven en dertig jaar met de heer Gieske samengewerkt en veel van hem geleerd. Hij zeide. dat het bedrijf veel in de heer Gieske verliest. Nadat een broer en een neef van de heer Gieske hadden gesproken werd de baar grafwaarts gedragen. Een familielid dankte voor de blijken van deelneming. plan, dat ten doel heeft, de volledige auto matisering van het telefoonverkeer tegen het einde van het jaar 1959 tot stand te brengen. Bij de samenstelling van deze begroting is er bijzondere aandacht aan geschonken, dat aan veel aanvragen om een telefoonaansluiting niet voldaan kan worden, omdat de betrokken automatische centrales de maximum-capaciteit bereikt hebben. Volgens de projecten, welke de grondslag voor deze begroting hebben ge vormd, zal in de loop van 1951 in alle cen trales, waarin mogelijkheid tot aansluiting niet meer aanwezig is, een uitbreiding ter hand worden genomen. Een bedrag van 26.000.000 wordt nodig geoordeeld. Proces tegen von Falkenhausen in Brussel begonnen Maandagmorgen is in het paleis van Justitie te Brussel, dat door de Duitsers voor hun aftocht in 1944 in brand werd gestoken, doch thans vrijwel geheel is ge restaureerd, voor de Franse kamer van de Belgische krijgsraad een begin gemaakt met het proces tegen generaal Ernst von Falkenhausen, de militaire gouverneur voor België en Noord-Frankrijk tijdens de laat ste oorlog. Voorts stonden terecht het ge wezen hoofd van het burgerlijk bestuur in België, generaal Eekhardt Reeder en de generaals Frans Bertram en Bernhard von Clear, die achtereenvolgens aan het hoofci stonden van de „Oberfeldkommandantur" te Luik. Zij worden beschuldigd van oorlogsmis daden en in het bijzonder van de wegvoe ring en terechtstelling van Belgische gijze laars en de wegvoering van Belgische Joden. Het ondex-zoek in deze zaak heeft twee jaar geduurd en de dossiers bevatten meer dan 2500 documenten. Onmiddellijk na de opening der zitting verklaarden de advocaten van de beschul digden de krijgsraad onbevoegd om recht te spreken in dit proces. Slechts hef hoge militaire gerechtshof, waarin rechtsgeleer den zitting hebben met dezelfde rang als die der beklaagden kan, zo betoogden zij, de vier generaals berechten. De verdediger van generaal Von Falken hausen herinnerde eraan, dat zijn cliënt, thans 71 jaar oud is en sedert de bevrijding gevangen zit. In deze periode verbleef hij in 43 verschillende gevangenissen. Ook hij betwistte de bevoegdheid van de krijgs raad. De auditeur-militair verzette zich tegen de opvatting dat de krijgsraad onbevoegd zou zijn en hij voerde aan, dat de overeen komst van Genève niet toepasselijk is op militairen die zich hebben schuldig ge maakt aan oorlogsmidaden. Deze worden, naar hij betoogde, niet langer als lcrijgs-- gevangene beschouwd. Nadat de raad zich had teruggetrokken verklaarde de voorzit ter, dat de beslissing of de zaak tegen Von Falkenhausen en de andere generaals al dan niet naar het militair gerechtshof zal worden verwezen, morgen beleend zal wor den gemaakt. In dit proces zullen dertig getuigen worden gehoord en verwacht wordt dat het drie maanden zal duren. Portugese premier brengt een bezoek aan Spanje De Portugese premier, dr. Antonio Sala- zar, brengt incognito een bezoek aan Spanje, aldus wordt te Madrid vernomen. Hij verblijft met generaal Franco in het landhuis van de generaal nabij La Coruna. Maandagmiddag hebben Salazar en ge neraal Franco, tezamen met de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Martin Artajo en de Spaanse ambassadeur te Lis sabon, Nicolas Franco, een bezoek gebracht aan de kustbatterijen op de berg San Spedro. In politieke kringen gelooft men, dat het bezoek verband houdt met de aan staande besprekingen in de Algemene Ver gadering der UNO over de kwestie-Spanje en met een eventuele opneming van dit land in het kader van het Atlantisch pact. De Algemene Vergadering zal de vraag bespreken, of het verbod op diplomatieke vertegenwoordiging op het hoogste niveau te Madrid, dat in 1946 door de Algemene Vergadering was ingesteld, moet worden opgeheven. Communistische functionarissen van de West-Duitse mijnwerkers- bond geschorst Het bestuur van de West-Duitse mïjn- werkersbond heeft verscheidene functio narissen geschorst van wie men weet, dat zij lid van de communistische partij zijn. Deze maatregel is getroffen naar aanleiding van de onrust die gisteren heerste op een grote vergadering van de bond, waar com munistische jonge lieden president Heuss uitjouwden, toen hij een rede hield. Bij Helmstedt heeft de West-Duitse po litie 400 jongeren die naar Bochum waren gekomen „om onrust te veroorzaken", over de zönegrens gezet. De jonge lieden zouden 25.000 mark ont vangen hebben voor de financiering van de tocht. Hiervan had de politie 18.000 mark in beslag genomen. Een onderzoek wees uit, dat de communistische jonge lie den er „een dagje uit" van hadden ge maakt. Een aantal andere personen werd voor de duur van de vergadering in hech tenis genomen. Enkele personen zijn tijdens de vergadering gewond geraakt. Oost-Duitsland en Bulgarije gaan samenwerken LONDEN, 25 September (Reuter) Bulgarije en Oost-Duitsland hebben Maan dag in Sofia een verklaring getekend waarin zij zich verbinden om de herbewa pening van West-Duitsland te verhinde ren. Volgens het bericht, dat door het Bulgaarse nieuwsbureau is uitgegeven, hebben de regeringen van beide landen tevens hun steun toegezegd voor de vor ming van een verenigde democratische Duitse republiek en hebben zij besloten „een krachtige politiek te voeren tegen de inmenging van imperialistische staten in de binnenlandse zaken van andere landen". De verklaring werd getekend door de Bul gaarse premier. Tsjervenkov en de Oost- Duitse vice-premier Walter Ulbricht na een conferentie van twee dagen. Zij onder tekenden verder een handels- en betoiings- overeenkomst en een overeenkomst inzake culturele samenwerking. Ds. J. Meester uit Haarlemmermeer Oostzijde heeft het beroep aangenomen als predikant bij de Gereformeerde Kerk (On- derh. art. 3 K.O.) van Amsterdam-Zuid. BINNENLAND De Rotterdamse rechtbank heeft de 26- jarige mej. A. J. C. H. E., adjunct-commies te Maasland, veroordeeld tot een gevangenis straf van 6 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. Haar was ten laste gelegd enige inwoners van Maasland te hebben op gelicht voor in totaal 3200.—. Ook zou zij 18 paketten bestemd voor militairen in Indo nesië, hebben verduisterd, evenals het geld, dat voor de vracht was bestemd. In de leeftijd van 67 jaar is Zaterdag in Den Haag overleden de oud-kolonel van het KNIL, de heer H. van der Wal. Hij was een bekende figuur in de kringen van de Nederlandse Protestanten Bond. Voor zijn verdiensten werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De teraarde bestelling zal Woensdag om half vier ge schieden op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's Gravenhage. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis deelt mee dat pakketten naar Oostenrijk, die aan de intendance, Fluwelen Burgwal 19 te 's Gravenhage ter verzending worden aangeboden, niet zwaarder mogen zijn dan 5 kg. De pakketten moeten vóór de eerste van elke maand ter verzending wor den aangeboden. B(j de Fokkerloods op Schiphol is Maandag een ongeluk gebeurd dat aan de monteur S. het leven heeft gekost. Door nog niet opgehelderde oorzaak werd in een meteor-straaljager de installatie in werking gesteld waarmee de stoel van de piloot in geval van nood uit het vliegtuig kan worden geschoten. De monteur S. werd door de stoel getroffen en zoo ernstg gewond, dat hij korte tijd later is overleden. Op de boulevard tc Scheveningcn waren Maandag door een Amsterdamse grossierderij in horloges drie grote ballons aan kabels opgelaten, waaraan een oranje doek was bevestigd met reclametekst voor een horloge- merk. Door de harde wind zijn de ballons, elk twee meter in doorsnee, losgeslagen en in Noord-Oostelijke richting weggedreven. Op Woensdag 18 October zal de V.P.R.O. beginnen met haar schoolradio-uitzendingen, die van die datum af iedere Woensdagmor gen van 10.0010.20 uur zullen worden ge geven in de plaats van de morgenwijding. Begonnen wordt met een serie van tien les sen over Amsterdam. Het 16.000 ton metende Engelse s.s. „Ranchi" is gisteren uit Indonesië in Amster dam aangekomen met leden van het voor malige K.N.l.L. en hun gezinnen, militairen en burgerpassagiers. In totaal schonken op deze reis, die bijna een maand geduurd heeft, 35 vrouwen aan 37 babys het leven, want twee van haar werden verrast met een tweeling. Met de „Ormonde" is uit Indonesië in Nederland teruggekeerd prof. dr. J. K. Baars, die van 1941 af hoogleraar in de microbio logie te Buitenzorg is geweest. „Ik heb ont slag gevraagd", zei prof. Baars, „omdat men in Indonesië zelfs van een professors-salaris niet meer kan leven. De kosten van het levensonderhoud zijn met 60 pet. gestegen." Teveel emigranten willen naar Austra lië; reeds nu staat vast dat evenals verleden jaar ook in 1951 de beschikbare vervoers- gelegenheid onvoldoende zal zijn. De laatste tijd wendt zich een steeds toenemend aantal personen tot het ministerie van Sociale Zaken of tot de Slichting Landverhuizing Nederland teneinde voorrang te verkrijgen. I-Iet is in het algemeen niet mogelijk bezoe kers, die niet door het ministerie of door de Stichting zijn opgeroepen, te woord te staan. Het „Comité Handhaving Recht en Veiligheid" deelt mede. dat Woensdagavond in de Dierentuinzaal te 's Gravenhage een openbare vergadering zal worden gehouden, waarin de heer J. Thiessen mededelingen zal doen over de ontsnapping van Westerling uil Tndonosië, over het proces te Singapore en over het „programma" van Westerling, dat aan de UNO is voorgelegd. Er is een regeling getroffen voor het toekennen van een vergoeding voor loon derving en reiskosten aan personen, die zich voor vrijwillige dienstneming bij de Ko ninklijke Landmacht hebben aangemeld. De vergoeding voor loonderving bedraagt ten hoogste f8 per dag. Vervoer geschiedt voor rijksrekening, indien de afstand tussen woon plaats en plaats van aanmelding meer dan vijf km. bedraagt. Deze bepaling heeft terug werkende kracht tot 1 Januari 1948. HAARLEM EN OMGEVING De wethouders van Heemstede zijn ver hinderd Woensdag spreekuur te houden. De Haarlemse politie heeft een vier cn twintigjarige gehuwde vrouw aangehouden, verdacht van diefstal van een japon, Maan dagmiddag was zij in een kledingmagazijn en bestelde een japon. In een kleedkamer kreeg zij gelegenheid enkele japonnen te passen. De vrouw stopte een japon in haal las en wilde de winkel verlaten, omdat, zij, naar zij verklaarde, niet geslaagd was. Het winkelpersoneel ontdekte echter de vermis sing van een japon, waarna de politie ge waarschuwd werd, die de vrouw aangehou den heeft. De heer W. Roggeveen, theologisch candidaat te Velsen-N. zal zich met ingang van 1 December beroepbaar stellen in de Ned. Hervormde Kerk. Ds. E. Zijlstra te Aerdenhout. gedemo biliseerd reserve-legerpredikant, die belast is met de nazorg der gedemobiliseerden stelt zich beroepbaar in de Geref. kerken. Ds. J. Meester, predikant bij de Geref. Kerk onderhoudende artikel 31 K O. te Haar lemmermeer-O.Z. heeft het beroep naar Amsterdam-Zuid aangenomen, De burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, zal op Vrijdag 29 September geen spreekuur houden. De Gemeente van Christus houdt in de komende winter, ingaande de eerste Donder dagavond in October, in het gebouw aan de Gedempte Oude Gracht 47, bijbelbesprekin gen. Als sprekers zullen voorgaan Harry Payne. B. Philips, predikanten bij de Church of Christ in Amerika en B. Bakvis uit Am sterdam. Ds. J. Hinks. legerpredikant wonende te Heemstede, is beroepen als predikant bij de Gereformeerde Kerk van Spijkenisse. De vereniging „De Oosthoek" geeft op Zaterdag 30 September in ..De Leeuwerik" te Haarlem een non-stopprogramma, dat wordt aangeboden door de Haarlemse boe- renkapel „De Hooischelf". Zaterdag 30 September wordt in het Concertgebouw het vijfjarig bestaan gevierd van de buurtvereniging „Muiderslot". Onder leiding van ANOVA wordt de revue „Lach- parade" vertoond. De „Fairsea" wordt Woensdag verwacht De „Fairsea". die met 1500 repatrië- renden, grotendeels K.N.I.L.-personeel met gezinnen, op weg is naar Nederland, wordt Woensdagochtend omstreeks elf uur aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht. De ontscheping zal nog dezelfde dag geschieden. Regen verhinderde speedwayraces Het zal niemand verwonderen dat de Nederlandse speedwaykampioenschappen Zondagmiddag geen doorgang konden vinden. De stromende regen verhinderde de wed strijden ten enenmale. Er is nu besloten deze kampioenschappen a.s. Donderdagavond 28 September te 8 uur, eveneens in het Olym pisch Stadion te Amsterdam te laten ver rijden. Alle gevangen genomen Noord-Koreanen moeten zich thans voor hun transport naar de krijgsgevangenkampen van de UNO- troepen geheel ontkleden opdat zij geen wapentuig kunnen achterhouden. Tijdens deze inspectie, die nodig werd toen bleek dat verschillende gevangenen wapens en handgranaten in hun onderkleding verbor gen, wordt dan meestal meteen hun kleding ontsmet, hetgeen vaak even noodzakelijk blijkt. Indeling competities Haarlemse Korfbalbond De competitie-indeling 1950/51 van de Haarlemse Korfbalbond luidt als volgt: Senioren: Eerste klasse: Animo Ready 2, Haarlem 1, Nieuw Flora 1, Oosterkwartier 4, Oost hoek 1, Sport Vereeent 3 en Watervliet 3. Tweede klasse: Aurora 3. DSV 1, Haar lem 2, Nieuw Flora 2, Onder Ons 1, Oost hoek 2, THB 1 en Watervliet 4. Derde klasse A: Aurora 4, DSV 2, Haar lem 3, Oosterkwartier 5, Oosthoek 3 en Watervliet 5. Derde klasse B: Aurora 5, DSV 3, Onder Ons 2, Oosthoek 4, Sport Vereent 4 en Watervliet 6. Adspiranten: Eerste klasse: Aurora a, DSV a, Haar lem a, Oosthoek a, Oosterkwartier a en Sport Vereent a. Tweede klasse: Animo Ready a, DSV b, Haarlem b. Nieuw Flora a. Oosterkwartier b, Sport Vereent b en Watervliet a. Derde klasse A: Aurora b, DSV c. Haar lem c, Nieuw Flora b, Oosthoek b en Oos terkwartier c. Derde klasse B: Aurora c, DSV d, DSV e, Haarlem d, Oo,sterkwartier d en Oost hoek c. Dammen Competitiewedstrijden Voor de competitie van de eerste klasse (district Kennemerland) zijn in de afgelo pen week gespeeld: Afgebroken partij J. H. BurghoutN. J. Zoetëman 11, waar door „Halfweg" wint van damclub „Haar lem" met 119. Haarlemse Damclub II wint met 119 van „IJmuiden" II. „Kijk Uit" wint met 146 van „Halfweg". Dam club „Haarlem" wint met 128 van Be verwij kse Damclub II. Ver. R.K. Dam mers wint met 128 van „Hillegom". „Stabiel" I wint met 119 van „IJmui den" II. Na de eerste twee ronden leidt „Stabiel" (Santpoort), welke vereniging met Bever wijkse Damclub I en Haarlemse Damclub II de enige ongeslagen clubs zijn van de 10 deelnemende tientallen. Het programma voor deze week luidt: 26 September: „Haarlem"Haarlemse Damclub II; 27 September: Beverwijkse Damclub„Stabiel"„Halfweg"Bever- wijkse Damclub II; 28 September: „Kijk Uit"Ver. R.K. Dammers. Voor de tweede klasse competitie luidt het programma voor deze week: 25 Sep tember: „Hoofddorp"Beverwijkse Dam club III; Haarlemse Damclub III„D.O.S."; 27 September: „Het Noorden"Cruquius"; „St. Bavo" II„Oosterkwartier" II; 30 September: „Hin"„St. Thomas". Biljarten Kampioenschap vijfde klasse Uit de voorwedstrijden van de persoon lijke kampioenschappen van het district „Haarlem" van de Nederlandse Biljartbond hebben zich voor de finale vijfde klas de volgende deelnemers geplaatst: P. van der Eem „Vriendenkring 2"; J. Aufderheide, „Hof van Holland"; W. van Dam. „Hof van Holland"; J. van Heerde, „Suisse"; G. Snip, „D.E.S."; A. Herman, „Rood-Wit"; C. Klomp, „Vriendenkring 2"; W. A. M. Driessen, „Hof van Heemstede". De finale is bepaald op 26, 27, 28, 29 en 30 September en 10 October in café Het Wapen van Heemstede, Wilhelminaplein 4, Heem stede, Sportdag voor wandelaars(sters) Ondanks de regen hebben nog circa hon- derdvijftig wandelaarsters en wandelaars deelgenomen aan de door de Nederlandse Wandelsportbond uitgeschreven sportdag. Niet alleen uit Haarlem en omgeving, naar ook uit Weesp en Anna Paulowna waren de deelnemers naar de terreinen van het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort geko men, om elkaar daar in verschillende athle- tieknummers te ontmoeten. Een zeventig-tal dames en heren nam deel aan de ongeveer 15 km. lange wandeltocht. Het parcours liep over de terreinen van het Provinciaal Ziekenhuis en Duin en Kruïd- berg naar de zee en terug. Bij de voetbalwedstrijden ging de eind strijd tussen de WSV Amsterdam en „Veri- bus Unitis". De wedstrijd werd na doel- schoppen door de Santpoorters gewonnen. De veldloop over 2% km. werd gewonnen door J. Gijs uit Amsterdam. Het initiatief voor deze sportdag werd door de Noordhollandse Wandelsportbond ge nomen in de eerste oorlogsjaren. Dit was toen de enige mogelijkheid om bij elkaar te komen, daar wandeltochten in die tijd niet waren toegestaan. Na de bevrijding werd de eerste sportdag in 1948 gehouden en daarna ieder jaar. Het Provinciaal Ziekenhuis stelde de terreinen hiervoor steeds beschikbaar. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 298)» 295% 229 224 X 232)4 230X A. K. U 174X 174 129)4 Nederlandse Ford 278 Nederlandse Kabel 219A v Berkei's Patent 116)4 Scheepvaart-Unie 163% 162 A Holl.Amerika Lijn 174-X Deli Maatschappij 124% 122)4 H, V. A 126% 123.J4 A'dam Rubber 137 A 136J4 Ned. Handel Mij. 149 N.-I. Handelsbank 88X Billiton Mij. II.. 234 HRC „EXCELSIOR". De A- en B- klassers van de Haarlemse Raceclub „Excel sior" reden tijdens de wedstrijd om hel kampioenschap over lange afstand 110 km. en de C-klassers 55 km. Hoewel Machielscn in de rit voor A- en B-klassers een voor sprong van drie en halve minuut verkreeg werd hij later ingehaald door Aué en Tolle naar. Eerstgenoemde trok er later tussen ui: en werd winnaar met een voorsprong van twee minuten. Tweede werd Machielsen; derde Tollenaar en vierde J. Olaeburg. In de klasse C werd Steenvoorden kampioen; 2. Y. Dortmund; 3. Kales; 4. Machielscn Jr. SLIJKHUIS VERLOOR TE GOTHEN BURG. Slijkhuis kwam te Gothemburg uit op een invitatienummer over 1000 meter. In de laatste ronde nam de Zweed Olie Aabcrg de leiding met Slijkhuis op de tweede plaats en de Duitser Steins als derde. 200 meter voor de eindstreep passeerde Steines onze landgenoot en in de laatste bocht kwam hij ook voorbij Aaberg. Steines won in 2 min. 25.1 sec. Voor Aaberg werd 2 min. 25.8 sec. genoteerd en voor Slijkhuis 2 min. 28.2 sec TWEE NEDERLANDSE ZWEMSTERS NAAR NIEUW ZEELAND. Bij het bestuur van de K. N. Z. B. is een uitnodiging binnenge komen voor twee zwemsters om deel te n,v- men aan wedstrijden welke in de tweede helft van December te Christchurch in Nieuw Zeeland worden gehouden. Irma Schumacher zal de reis maken, maar Geertje Wielema is verhinderd. Het bestuur van de K.N.Z.B. zal later beslissen wie als rugslagzwemster zal kunnen deelnemen. Tournooi van de Sportbond De Haarlemse Basketball Club 1%De Sport bond" hield een tournooi waaraan de Amsterdamse verenigingen AHC '31 en Shell deelnamen. Na een spannende strijd legde de vereni ging Shell in de eerste afdeling door een beter doelgemiddelde beslag op de eerste prijs. In de tweede afdeling veroverde de vereniging AHC '31 door een beter doel gemiddelde de eerste prijs. Alle deelnemende verenigingen ontvingen een herinnerings medaille. HONKBAL-COMPETITIE 1050. Voor de competitie van de Nederlandse Honkbalbond werd dit weekend slechts één wedstrijd ge speeld en wel voor de promotic naar de tweede klasse: R.C.H. 3Thor 29. (Thor promoveert). Bloemendaal Receptie van de burgemeester Jhr. mr. C. J. A. den Tex zal op Zater dagmiddag van half vijf tot half zeven te zijnen huize een receptie houden ter ge legenheid van zijn zilveren jubileum als burgemeester. Santpoort Uitschietend verkeer Aan de Overbiltweg in Santpoort werd Zaterdag een tuinhekje gekraakt door een vrachtauto, die een verkeerde manoeuvre had gemaakt. Op de Hagelingerweg werd door eenzelfde fout een lantaarnpaal ge veld. SCHEEPVAART Amsteldiep, 24 v. Manlea n. Pirl. Amstelland, 24 v. Buenos Aires n. Montevideo Amstelstad, 24 te Djakarta. Arendsdijk, 23 v. Recife n. Rio de Janeiro. Alcyone, pass, 25 Finisterre n. Antwerpen. Alhena, pass, 25 St, Vincent. Alnati, 24 dwars Paranagua. Axeldijk, pass. 23 Blshoprock. Alphacca, 23 te Buenos Aires v. New York. Arendskerk, 23 te Genua. Aagtedijk, 24 v. R'dam te Hamburg. Adinda (t), 24 v. Haipong n. Pladju. Agamemnon, 23 v. Puerto Cabello n. Guanta. Agatha, 25 verw. te Port Swettenbam v, Pladju Akkrumdi.ik, 25 verw. Beira v. A'dam. Alblasserdijk, 24 v. Antwerpen te R'dam. Aletta (t), 25 verw. Pladju. Amstelpark, 24 v, Bitung n. Makassar. Andijk. 25 verw. te Vera Cruz v. New» York. Armilla (t), 24 rede Saigon v. Singapore. Arundo, 24 verw. Hamburg v. R'dam. Alchiba, 23 v. Lulea n. Emden. Alkaid, 26 verw. R'dam v. Lulea. Amstelveen, 27 verw. A'dam v. New Orleans. Aalsum, 25 v. Genua n. Boulogne. Abbekerk, 25 v. Marseille n. Antwerpen. Alwaki, 25 v. Victoria n. Bahia. Arendskerk, 25 v. Genua n. Port Said. Aardijk, 25 te Corpus Christ! v. Brownsville. Abbedijk, 24 te Montevideo. Amsteldijk, 24 te Lake Charles v. Galveston. Arnedijk. pass. 25 Scillies. Averdijk, 25 te Norfolk. Atlas, 26 te R'dam, Arkeldijk, 26 v. R'dam n. Philadelphia; Barendrecht (t), 24 te St. Vincent v. Aruba. Berlage, pass. 23 Finisterre. Blitar, 25 te Djakarta. Blommersdijk, 24 v. Baltimore n. Norfolk. Borneo, 24 te Balikpapan v. Makassar. Breda, 24 v. Curacao n. Antwerpen. Bacchus, 24 v. Maracaibo n- Nickerle. Baud, 24 te Djakarta. Beverwijk. 24 27 m. O.NO. Algiers. Britsum. 24 60 m. Z. Bermuda. Bali, 26 te Penang. Boissevain, 25 te Penang v. Singapore. Boschfontein, 22 te Mombassa. Baarn, 26 v. Laguaira. Cistula (t), 24 te Santos v. Curacao. Clavella (t), pass. 24 Aden. Caltex Delft, pass. 25 Malta. Caltex The Hague, pass. 25 Perim. Camphuys, 23 v. Menado n. Makassar. Cottica, 24 660 m. Z.ZW. Azoren. Castor, 21 te New York v. Dcmerara. Caltex Utrecht (t). pass. 25 Kuria-Murta eil. Corilla, pass: 25 Ouessant. Cheshire. 27 06 u. verw. Aden. Ceram, 24 te Muscat Drente, 24 anker Belawan. Danae, 23 v. Livorno te Genua. Delfshaven. 21 v Buenos Aires n. Nicochca. Daler dijk, 24 v. Bremen te Londen. Duivendrecht (t), 26 verw. Buenos Aires. Dicto (krl), 25 v. Aden. Delfshaven, 23 v. Buenos Aires te Nicochea. Elmina. 23 v. Pointe Noire n. Freetown. Esso Den Haag ft), pass. 23 Madeira. E trema. 23 v. Port of Spain n. Takoradi. Edam. 24 te Antwerpen. Eemdijk. 22 v. Vancouver n. San Francisco. Elsenburgh. 24 te R'dam v. Londen. Farmsum, 23 v. Baltimore n. Montreal. Friesland, pas. 25 Kp. Bougaronj. Fairsea. 27 .9 u. verw. H. v. Holland. Gaasterkerk. 24 v. Aden n. Port Said. General Ballou. 25 in SuezkanaaL General Sturgis. 23 1100 m. ZO. GuardafuL Groote Beer, 24 Anderhalfgraadskanaal. Gooiland. 24 200 m. 7.O. Madeira. Gordias. 25 195 :n. Z.ZW. Ouessant Helena, 25 te Barbados. Helder, 24 te Talara. Hermes. 21 v. Punta Arenas n. Montevideo Hoogkerk. 25 verw. Teneriffe v_ Kaapstad. Hestla. 25 v. Port au Prince n. CaracoL Hector. 25 te Tunis v. R'dam. llos. 25 v. Gonalves n. Jeremie. Ittersum. pass. 24 Keywcst. Japara <krl). 24 tc Hollandia. Jaoara (fcpm). 23 v. Makassar n. TolitolL Jupiter. 25 te Callipoli v. Khalkis. Jobshaven. 24 180 m. O. Madeira. Johan v. Oldenbarnevclt, 23 450 m. W. Ander halfgraadskanaal. Jagersfontein. 25 op de Weser v. A'oam. Kolbergen. 25 te Bona v. Bagnoli. Karsik. 25 v. Menado te Socrabaja verw. Katwijk. 24 v. Bremen tc Ahus. Keiiehaven, pass. 24 Ouessant. Kcrtosono. 25 v. Singapore n. Belawan. Kilpfontein. 25 v. Kaapstad n Teneriffe. Kola Agoeng, 25 3 u. pass. Ouessant. Leerdam. 25 te New York v. R'dam. Leopoldskerk. 23 te Basrah v. Khorramshar. Lutterkerk. 24 te Genua. Laagkcrk. 24 te Genua. Lemsierkerk. 2J te Calcutta v. R'dam. Lucita 'tl. 24 v. Liverpool n. Hcysham. Langlce Scott, pass. 25 Vlissingcn n. Antwerpen Leopoldskerk. 25 te Basrah. Lekhaven, pass 25 Ibiza. Limburg. 23 v. East London n. Durban. Lombok. 21 v. Portland te Vancouver. Lissekerk, pass. 26 Kp. St. Vincent. Maashaven, pass. 24 Fernando Xoronha. Maaskerk. 24 v Dakar n. Plymouth. Marpcssa (tl, pass. 23 St. Lucia. Mataram. 24 v. Aden n. Belawan. Mijdrecht (tl. 23 dwars Recife. Merwede, pass 24 Ouessant. Marken. 24 v. Madras. Maas. 23 v. New Orleans n. Curacao. Markelo. 23 pass. Pemba n. Mombassa. Modjokcrto, 2-4 tc Antwerpen v. Rdaj. Molenkerk. 23 v. Hamburg n. A'dam Maetsuyeker. 22 te Fremantlc v. Djakarta. Marisa (t). 24 60 m. Z.ZW. Sambar Point. Mariekerk. 25 te Antwerpen. Metula, 25 pass. Kp. Bougaroni. Murena. pass. 25 Landsend. Madoera. pass 26 Ouessant. Midas. 25 te Tanger v. A'dam. Meerkerk, 24 te Kobe. Mellskerk. 25 v. Singapore. Nestor, 23 v. Izmir tc Calamata. Nieuw Amsterdam. 24 480 m. O. Cape Race. Nieuw Holland. 21 v. Soerabaja n. Sydney. Nigerstroom. 25 v. Accra n, Lagos. Noordam. 25 te New York v. R'dam. Omala (t). pass. 24 Sabang. Ormonde. 24 te R'dam v. Djakarta. Oranje Fontein. 23 te Durban. Ondina (tl. 24 150 m. O.ZO. Malta. Oranjestad. 29 te Laguaira verw. Overijsel, 25 tc Colombo. Ossendrecht, 26 v. R'dam n. Huelva. Perna (t), pass. 22 Aden. Polydorus, 23 v. Charleston n. Newport News Poclau Laut, pass. 24 Perim. Polyphemus. 21 te Belawan. Prins Joh. W. Friso, 25 te Antw. v. Hamburg. Prins Alexander. 23 v, Quebec te Montreal. Prins Willem IV. pass. 24 Belle Isle. Planclus, 25 verw. Makassar. Prins Maurlts, 24 1200 m O. Belle Isle. Prins Willem II. 25 te Khorramshar. Prins Willem 1U, 25 te Rouaan v. Antwerpen. Papendrecht. 25 pass. North Foreland. Ranchi, 25 te A'dam v. Djakarta. Ridderkerk, 24 v. Lorenzo Marques te Durban. Riouw, 25 v Marseille n. Halifax. Ross urn. pass. 25 Finisterre. Roltl. pass 25 Minieoy n. Belawan. Rotuln, 25 v. Djibouti n. Menaalahmadi. Rijnkork. 25 te Port Said, ftoepat, 26 te Suez, Rondo, 26 v. Bahrein te Koweit. Saparoca, pas. 22 Granoanaria. Schiedijk, 23 v. Havanna n. Antwerpen. Sibnjak en Zuiderkruis, 24 te Aden. Slamat, 24 tc Ambrose v. Baltimore, Stad Schiedam, pass. 24 Dover. Straat Malakka. 22 v Hongkong n. Singapore. Salland. 2-1 v, Rio de Janeiro n. Ilheos. Stad Maastricht, 25 te Gibraltar. Straat Soenda. 22 v. Hongkong n. Yokohama, Salatlga, 26 verw. Los Angeles. Saroena. 23 v, Singapore n. MirL Schie, 23 v. Cape Halticn n. Mobile of N. Orleans Sibcroet, 23 rede Gorontalo. Sibfgo, 24 le Menado v. Tarakan. Stad Maastricht, pass. 23 Kp. Formentor. Stad Vlaardlngen. pass. 24 Utsïra. Sunetta (t), verw. 25 pass. Perim. Sommelsdijk, 24 270 m. Bermuda. Stad Haarlem, 26 verw. I-I. v. Holland. Salawati, pass. 25 Malta. Samarindo, 25 te Singapore. Sarangan, 25 te Bombay v. Abadan. Seherpendrecht (tl. 25 n. Philadelphia. Stad Breda, pass. 25 Kp. Blanco. Stentor, 25 ie R'dam Sumatra, 26 v. Socrabaja te Djakarta. Streefkerk, pass. 26 Wight. Salland, pass, 25 Kp. San Thome. Taria (t), 24 v. Plymouth n. Curasao. Tibia, 23 pass. Kp. St Vincent. Tosari, 23 v. Colombo n. D.iiboutL Theseus, 24 v. Bari n. Venetië, Tankhaven II (t), 24 v. Palembang te Belawan. Tankhaven III (VI, 24 anker Palembang. Tasman, 25 te Makassar v.. Soerabaja. Trajanus. 22 v, Houston n. New Orleans. Telamon, 21 v. New York n, Pampatar. Tiberius, 23 v. Curacao n. New York. Tabian. pass. 25 Algiers. Tabinta, 25 te Port Said. Tamo. 26 te St. Vineent. Trompenberg, 23 ie New Orleans. Themisto, 24 te Montreal v. Swansea. Tero, pass. 25 St. Paulsroeks. Utrecht. 25 v. Santos n. Angra dos Rei*. Vulcanus. 24 v. Limassol n. Haifa. Vivita, 23 v. Sydney n. R'dam. Van Outshoorn, 23 v. Soerabaja n. Djakarta. Van Rlcbeeck. 23 v. Belawan n. Singapore. Venus, pass. 24 Malta. Volendam, 24 1080 m. Scilly. Weltevreden, pass. 23 Dondrahead. Westerdam, 25 te R'dam v. New York Wieldrecht (t). 24 v. Bombay n. Rastamira. Woensdrecht (tl, 23 n. Punta Cardon. Willem Ruys. pass. 24 Socotra. Waibalong. 24 v. Menado n. Namlea. Waingapoe, 21 rede Namlea. Waal. 21 v Mnraenibo te Mobile- Waterman. 25 v. Tarakan n. Djakarta. Westland. pass. 25 Kp. Blanco. Winterswijk, 23 te Santos v. Kaapstad. Zeeland, 2-3 v. Nordenham tc Kopenhagen. Zwijndrecht, pass. 25 Ouessant. Zuiderkruis in convooi Sibajak pass. 25 13 u. Perim. Zijpenberg, pass. 26 Casquets. Ria Roozen HYACINTENLAAN 31 Tel. 15730. Med. Gedipl. Gelaat-, Hand en Voetverzorgster Electr. ontharing Hoogtezon. Te koop aangeboden: in prima staat. Geen olie- verbruik f 2500. Muiderslot- weg 135. Na 7 uur. Tel. 25179 GLAS IN LOOD ATELIER ter overname op goede stand in Heem stede (wegens vertrek naar buitenland) Bijbehorende woning te ruilen voor vrij huis (huurhuis) in Haarlem- Oost. Brieven no. 6309. Dansstudio Brassinne NIEUWE GRACHT 76 Op de clubs van Woens dag en Zaterdagavond, beg. is nog plaats voor enige Dames en Heren. Aanm. liefst zo spoedig mogelijk. Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hüamis GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. Voor studerend jongmens wordt ZIT-SLAAPKAMER met pens. (huis. verk.) gez, liefst omg. Kleverpark. Brie ven no. 6318. voor thuisnaaisters compleet uitgerust, met frictiemotor op lichtnet. Geruisloos lopend! 2500 steken per minuut, dus grote verdienste bij stukwerk Vraagt eens vrijblijvend inlichtingen omtrent prijs en levertijd bij: Naai- en speciaalmachines KLEINE HOUTSTRAAT 113 - TEL. 14444 - HAARLEM onder ausp. v. d. R.K, Middenstandsverenïging De cursussen beginnen 9 October a.s. Vraagt prospectus aan het Secr.: Kruisstraat 25, Hharlem. Aanmelding tot uiterlijk 5 Oct. aan Mlddenstandsbureau, Kruisstraat 25.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3