AKKERTJES PHILIPS H00GTEZ0N Amsterdamse Beurs QKort en Bondig J S. O. s. Meubelfabriek ETALAGE-SCHOOL „HAARLEM" etaleren en decoreren en lak- en plakkaatschrift Maandag 2 October 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Politierechter Bejaarde juffrouw had een lijfwacht nodig De 71-jarige juffrouw die Maandag morgen voor de Haarlemse politierechter in het zondaarsbankje verscheen, leefde lichtelijk in onmin met de familie die in haar huis woonruimte was toegewezen. De twist had zelfs zulk een omvang aange nomen, dat de politierechter al dadelijk bij de aanvang van de behandeling van het geding om de lelijke woorden die zij zou hebben gesproken aan het adres van haar onderhuurder, opmerkte, dat hij de achter grond van deze zaak goed kende, zodat noch de verdachte, noch de getuigen het wee dat aan de belediging in kwestie vooraf ging behoefden te recapituleren. Dat gebeurde natuurlijk toch, omdat de juffrouw wel enige reden had om de aan dacht af te leiden van de termen waarin zij haar inwoner had omschreven en die daarom zo kwetsend waren, omdat zij be trekking hadden op de omstandigheid, dat deze een Joodse Nederlander is. De juffrouw zelf was van mening, dat zij de gewraakte woorden niet tegen de mede bewoner, doch tegen een schilder had ge sproken, doch erg waarschijnlijk was dat niet, omdat het gescheld onmogelijk op hem van toepassing kon zijn. De verdachte on dergroef daarop haar eigen verweer, door zich (vaag) te herinneren, dat „meneer ineens in de deuropening verscheen". De betrokken schilder was door de juf frouw aangesteld om haar dag en nacht te bewaken tegen de aanvallen, die volgens haar een handtastelijk karakter hadden, van het inwonende gezin. Deze één-persoons lijfwacht nu bleek ter terechtzitting ook niet zo goed met zijn werkgeefster te kunnen opschieten, want hij maakte van de gelegenheid gebruik een groot aantal grieven, die hem kennelijk reeds lang dwars zaten, te spuien. Maar hij moest toegeven, dat de medebewoners in hun terminologie ook niet bepaald kies keurig zijn. Het was dan zijn taak de twis tenden „uit elkaar te jagen". „Anders doe ik niks", verklaarde de man mismoedig. De Officier kon na dat verhaal de ver dachte niet anders dan „een onmogelijk mens", noemen, dat „gespeend is van ieder gevoel van naastenliefde". Hij wilde niet direct een vrijheidsstraf eisen, doch deze voorwaardelijk opgelegd zien. Voorts vor derde mr. Van der Valk Bouman een geld boete van honderd gulden. De verdediger, mr. R. K. P. Kalbfleisch, meende, dat hier het stadium van de „koude oorlog" reeds lang was gepasseerd en de „38ste breedtegraad reeds vele keren over schreden". De rollen hadden volgens hem net zo goed omgekeerd kunnen zijn, want beide partijen droegen schuld aan de ge spannen verhoudingen. Hij zou een sym bolische straf prefereren. De beklaagde vulde dit betoog in haar laatste woord nog aan met de opmerking „Ik ben een dame. dat doet ik niet. daar ben ik te ontwikkeld en netjes voor". Na welke constatering de politierechter bewezen achtte, dat het in het huis van verdachte een hopeloze boel was, evenals het beledigend karakter van haar woorden, welk vergrijp hij met zestig gulden boete overigens ruimschoots gehonoreerd vond. Auto vernielde afrastering en reed tegen een boom In de nacht van Zaterdag op Zondag reed een militair met een particuliere auto over de Kleine Houtweg in Zuidelijke richting met een gangetje van 50 km. Ter hoogte van de Hertenkamplaan zwaaide hij plot seling naar links, reed een plantsoen-af rastering over een afstand van 20 meter kapot en eindigde zijn escapade met een harde slag tegen een boom. De bestuurder, die sterke drank had gebruikt, liep een ge broken enkel, enige gekneusde ribben en verwondingen aan het gelaat op. De zwaar beschadigde auto is door de politie in be slag genomen. Feest van „Muiderslot" Direct na de bevrijding werden er tal van buurtverenigingen opgericht. De meeste daarvan hebben slechts een kort bestaan geleid, slechts weinige wisten zich te handhaven. Eén van de eerste was de buurtvereniging „Muiderslot", die Zater dagavond in het Gemeentelijk Concertge bouw haar eerste lustrum vierde en met dit feest het bewijs leverde dat dit voort bestaan geenszins een geforceerd karakter draagt. Na een dankbare terugblik door voorzit ter M. E. den Braber werd de Anova- variété-revue „Lachparade" vertoond, ge kenmerkt door vrolijkheid en afwisseling. De humorist Han Verne trad op als confé rencier. Bijzonder veel succes oogstte het komische duo „De Wama's" met hun pa rodie met een nieuwe reeks zonderlinge belevenissen (onder meer „Muiterij op de Zaandammerboot") in woord en lied, even als Piet Breght met muzikale clowneriën. Verder verleenden medewerking de pianist en accordeonist Nick Godart, het Kalmar-trio met parterre-acrobatiek, cul minerend in een dodensprong door een ge vaarlijk vernauwde hoepel, het danspaar de Rettichini's, de komieken Wikkel en Co. en het muzikale Chico-trio met cow boy-liedjes en de nieuwste samba's. Frans van Klingeren had de algemene leiding. Na afloop van de voorstelling werd er gedanst tot drie uur in de nacht onder lei ding van Henk van der Berg op muziek van „The Constellations". ADVERTENTIE Verkoop en verhuur THEO VAN AMERONGEN De Radio-specialist van Heemstede RAADHUISSTRAAT 33 - TELEFOON 29449 Predikanten der Waalse Kerk jubileerden In de Waalse Kerk aan de O.Z.-Voor- burgwal te Amsterdam is Zondagmorgen het feit herdacht dat de beide predikanten M. Jospin en G. Roth 25 jaar geleden hun ambt aanvaardden. Namens de Commission Wallonne sprak ds. Blommaert uit Rotterdam. Een avond- maalsbediening, geleid door de beide jubi larissen en ds. Blommaert, besloot de gods dienstoefening. Uit alle delen van het land hadden de Waalse Kerken afgevaardigden gezonden. Velen waren uit Haarlem gekomen om ds. Jospin, die met hechte banden aan de „Eglise Wallonne" verbonden is, geluk te ensen. In de Consistorie werden de talrijke of ficiële genodigden toegesproken door de heer Soeters namens de kerkeraad; hij be trok de echtgenoten der beide predikanten zeer bijzonder in de huldiging. Burgemees ter d'Ailly sprak namens de stad Amster dam en besloot met een pittig persoonlijk woord. Het vrijwel voltallige Haarlemse Consis torie, vertolkte bij monde van zijn voor zitter, jhr. mr. C. J. A. den Tex, de gevoe lens van de vorige gemeente van ds. Jospin, die hij met zo grote toewijding heeft ge diend. Hij eindigde zijn toespraak met de woorden: „Vous n'avez pas labouré dans le sable! Continuez de travailler avec l'aide de Dieu!" De plechtigheden vielen samen met het opnieuw in gebruik nemen van het geres taureerde kerkgebouw. EEN DIEETCURSUS VOOR DIABETICI Op 5 October wordt in overleg met het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad in de Huishoudschool in de Voorhelmstraat te Haarlem, weder een dieetcursus gegeven voor diabetici. Hieraan kunnen ook deel nemen diabetici niet-leden der Neder landse Vereniging tot behartiging van de belangen van suikerzieken. Bridge-drive „Dennenheuvel" Zaterdag werd in restaurant „Dreefzicht" de jaarlijkse „DennenheuveT'-bridgedrive gehouden, waarvan de netto-opbrengst be stemd is voor het sanatorium „Dennenrust" te Renkum. 258 dames en heren hebben een sportieve strijd gestreden om de vele fraaie eadeaux, welke vele Haarlemse en andere fabrikanten en winkeliers belangeloos ter beschikking hadden gesteld. De door de directie „Dreefzicht" als wisselprijs geschon ken „Dreefzicht-bokaal" werd gewonnen door de Amsterdamse Bridgeclub „H.J.B.". Een bedrag van f350,40 kon worden afge dragen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 30 September 1950 ONDERTROUWD: 30 Sept., T. L, F. Geurts en \V. M. Boogaars. BEVALLEN van een zoon: 26 Sept.. W. A. Mi HeijselaarSchelvis; 29 Sept.. C. Wesse- ling—Glas; H. D. van SchaikSmit: J. C. Schultz—Faber; C. M. Groesbeek—Ottow; 30 Sept., J. Boelhouwer—van Dijk; H. G. KeesoomVink; J. H. M. A. Braam Hulshof. BEVALLEN van een dochter: 27 Sept., C. ter SmittenVisser; 29 Sept., W. Gaus-—van der Pal; D. DaamenBrands; 30 Sept., M. Wessels—Lijnzaat; J. G. KosterKooreman; A. A. Habersvan der Voort. OVERLEDEN: 28 Sept., P. M. Zuurendonk 83 j., Nieuwe Gracht; F. J. Bussing, 76 j., van Olststraat; I. Stappers, 4 j., Schoterstraat; 29 Sept., C. S. H. Zomerdijk—Dijker, 65 j., Vredenhofstraat. Op 4 October zal er een appèl aan u worden gedaan door „Dierenbescherming". Het is dan de iriterantionaal erkende „Die rendag". Het hele jaar door werken zowel de lan delijke als de plaatselijke organisaties in alle stilte om het weerloze dier tegen ver ruwing, onverschilligheid of onwetendheid van de mens te beschermen. Maar eenmaal in het jaar treedt Die renbescherming meer in de openbaarheid en doet zij een beroep op allen, die als een uiting van innerlijke beschaving van oordeel zijn, dat de mens veel aan het dier heeft goed te maken en dat er Veel onnodig leed wordt geleden. Laat u niet misleiden door het' argu ment, dat eerst de mens moet worden ge holpen en dan het dier. Want dan komt het dier nooit aan de beurt. Het werk van Dierenbescherming valt veelal buiten de publiciteit. Maar lees er eens een jaarverslag op na. Dan zult u zien wat er gedaan wordt om het vee transport te verbeteren, het slachten humaner te doen geschieden, hoe dringend toezicht is vereist op de veemarkten, waar met de pasgeboren kalveren en lammeren wordt gesmeten. Men kan lezen van het werk der tientallen inspecteurs, die wreed heid tegengaan, dieren aan hun beulen onttrekken. De organisatie strijdt voorts tegen het domme gebruik van ketting honden en de erbarmelijke toestand der woonwagenpaardjes. Zij ijvert voor een zodanige inrichting van stallen, dat het vee niet meer, zoals herhaardelijk voor komt bij brand, jammerlijk in de vlammen omkomt. Alleen omdat het vee toch verze kerd is. Ieder jaar moeten er vele bekeu ringen gegeven worden aan veehouders, die in barre winter hun dieren in de weide aan hun lot overlaten. Ook en vooral bij de jeugd moet ontzag en genegenheid voor dieren worden aan gekweekt. Door een grootse compagne op alle lagere scholen heeft men al veel be reikt. Zorg voor een dier werkt opvoedend en verkwikkend op de jonge gees.t In Haarlem kent iedreen het asyl in de Ridderstraat, waar twee avonden per week polykliniek wordt gehouden voor de huis dieren der minvermogenden. „Bel de Rid derstraat maar op", als er een hond wordt overreden op straat, is een bekend geluid. Men weet dat de motorambulance dan snel ter plaatse is en het dier verder goed verzorgd wordt. Het aantal zwerfdieren dat wekelijks wordt binnengebracht loopt soms in de honderden. Alle worden lief derijk opgenomen en vaak wordt de eigenaar opgespoord, of anders worden nieuwe tehuizen gezocht. Voor dit alles is geld nodig. De „Haar lemse Vereniging tegen het Mishandelen van Dieren" mocht dit jaar de volle mede werking ontvangen van het gemeentebe stuur. Van 27 October wordt er een huis-aan-huis-inzameling gehouden. Op 4 October zal het bekende tentje weer op de Grote Markt staan, waar behalve de ka lender 1951, mooie gekleurde dierenkaar- ten verkrijgbaar zullen zijn. En voor de schooljeugd wordt Woensdag 4 October drie maal de nieuwe dierenbe schermingsfilm vertoond in „De Leeuwe rik", Kruisstraat, toegelicht door de heer K. Visser, algemeen inspecteur. Tenslotte wordt Zaterdagmiddag de col lecte opgevrolijkt door de muziek van de Politiekapel, die van 34.30 uur een con cert zal geven op de Grote Markt. Ongenode gasten op de Herenweg Zaterdagavond tussen zeven uur en half tien is ingebroken in een woning aan de Herenweg in Heemstede. Een aantal gouden en zilveren voorwerpen, enkele vulpennen, een biljet van 25 en een be drag aan zilvergeld werden uit een slaap kamer ontvreemd. De ongenode gasten kwamen via de tuindeuren, waarvan ze de glas-in-lood- raampjes vernielden, het huis binnen. De huiskamerdeur werd met behulp van een breekijzer geopend. Eenzelfde lot onder ging de slaapkamerdeur. In de huiskamer troffen de indringers niets van hun gading aan. Halfweg Eerste overwinning voor Halfweg Halfweg had gisteren aan de Spaarndam- merdijk te Amsterdam tegen APGS binnen vier en twintig minuten een voorsprong van 20. Eerst scoorde linksbuiten H. de Graaf en het tweede doelpunt kwam op naam van middenvoor Kloos (02). APGS was in het veld zeker niet zwakker en zette de verde diging van Halfweg voortdurend aan het werk. In de laatste minuut van de eerste helft zorgde middenvoor Eppinga voor een verdiend tegenpunt (12). Na de rust was APGS steeds in het offensief, doch doelman Terneuzen en de achterspelers konden door stug verdedigen stand houden. In de laat ste tien minuten kwam Halfweg opzetten, doch verscheidene kansen gingen door onbe heerst schieten verloren. Het bleef 21 voor Halfweg. OEFENING BAART KUNST De R.K. mondaccordeon-vereniging „Oefe ning baart kunst" gaf Zondagavond voor een talrijk publiek een concert, dat onder leiding van de heer J. H. J. Krayenheide stond. Het programma bestond hoofdzakelijk uit een voudige marsen en walsen, die een goede uitvoering kregen. Veel succes oogstten „The Jolly Boys" met hun populaire liedjes. Bij wijze van intermezzo verzorgden de jongste leden een aardig propaganda-nummer. SCHEEPVAART Arnedijk, pass. 29 Azoren. Alcinous. 27 v. Belawan. Alnati, 30 v. Montevideo. Algenib. 29 v. Victoria n. Las Palmas. Arendskerk. 30 v. Port Said. Aalsdijk. 29 v. Brake n.- R'dam. Alblasserdijk. 29 te Bremen. Alchiba, 29 vertrek ankerplaats Cuxhaven. Alhena, 29 170 m. ZW. Lissabon. Alioth, 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Aimdijk. 29 300 m. W. Ouessant. Alwaki. 29 000 m. N Pernambuco. Arkeidijk, 29 725 m. W. Scillïcs. Alchiba, 30 te Emden v. Lulea. Abbedijk, 30 te Rio te Janeiro. Abbekerk. 1 te Antwerpen. Akkrumdi)k. 30 v. Beira n. Mozambique. Alcyone. 1 te R'dam v. Buenos Aires. Alphacca. 1 v. Buenos Aires n. Santos. Altair. 1 te Victoria. Amstelpark, 30 v. Bandjermasin n. Palembang. Arendsdijk. 1 v. Santos n. Montevideo. Arendskerk. 30 v. Suez n. Aden. Axeldijk, 1 te Philadelphia. Amsteldijk, 28 v. Mobile te New Orleans. Amstelveen, 30 v. A'dam n. Narvik. Annenkerk, 29 te Melbourne v. Adelaide. Aardijk, 29 te Galveston. Amstelland, 30 v. Montevideo n. Las Palmas. Ardea, 1 te Izmir. Beverwijk, pass. 29 Finisterre. Bengkalis, pass. 29 Ouessant. Baarn, 29 80 m. N. Cartagena. Blommersdijk. 29 425 m. Z.t.W. Kp. Race. Breda, 29 1000 m. W.ZW. Flores. Bennekom. 1 v. San Antonio n. Pisco. Blitar, 1 le Belawan. Bloemfontein, 1 v. Southampton n. Teneriffe. Bonaire, 2 te Barbados. Beverwijk, 4 verw. Sas van Gent v. Sfax. Caltex Pernis. 1 te Rastanura v. R'dam. Ceram, 1 v. Aden n. Suez. Celebes, 30 V. A'dam n. Indonesië. Chitral, 1 500 m. O.ZO. Guardafui. Corilla ft), pass. 2 Pantellaria. Duivendijk, pass. 30 Ouessant. Drente, 29 te Djakarta. Delfshaven, 30 v. Nicochea n. R'dam. Danae, 30 v. Oran n. Gibraltar. Edam, 29 300 m. W. Ouessant. Elmina, 1 v. Dakar n. Le Havre. Enggano, 1 te Basrah. Esso Rotterdam (t), 1 v. Schiedam n. Aruba. Esso Amsterdam. 1 te Aruba v. R'dam. Eemdijk, 30 v. San Francisco n. Los Angeles. Friesland, 1 v. Suez n. Aden. Fai-msum, 30 te Montreal v. Baltimore. Gaasterkerk, 29 verw. Port Said n.Genua. Gooiland, 29 te A'dam v. Porto Alegre. General Ballou, 29 80 m. N. Alexandrië, Grootekerk, 30 v. Antwerpen n. Marseille. Gordias, 30 te Adam v. Italië. Gemma (t), 29 50 m. N. Landsend. General Sturgis, 30 te Suez. Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie 296% 300 Unilever 224% 227% Philips 231 A. K. U 172% 172% Fokker 124% Nederlandse Ford 276 Nederlandse Kabel 280 v. Berkel's Patent 118 Scheepvaart-Unie 160%' 163 Holl.Amerika Lijn 170% 121% Deli Maatschappij 119% H. V. A 121 123 A'dam Rubber 135H 136 Ned. Handel Mij. 149 N.-I. Handelsbank 88% Billiton Mij. II.. 232 Groote Beer, 1 te Soerabaja v. Djakarta. Hestia, 29 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Hydra, 30 v. Curacao n. Oranjestad. Hector. 1 v. Patras n. Piraeus. Hersila. 30 v. A'dam n. Venezuela. Hoogkerk, 2 v. Le Havre n. Antwerpen. Ittersum, 28 v. Mobille n. New Orleans. Indrapoera, 1 te Singapore. Japara (kpm). 29 rede Paleleh. Java, 30 te Singapore. Jobshaven, 30 v. Las Palmas n. Frecongo. Joh. v. Oldenbarnevelt, 3 verw. te Fremantle. Jupiter. 1 v. Tunis n. Gibraltar. Kota Agoeng. pass. 29 Algiers. Kota Inten, 29 v. Djakarta n. Soerabaja. Keilehaven, pass. 1 Las Palmas. Kertosono, 27 te Belawan. Larenberg, 29 v. R'dam n. Bagnoli. Lutterkerk, pass. 2.9 Ibiza. Leerdam, 29 v. New York te Philadelphia. Lieve Vrouwekerk. 30 te Bahrein. Laagkerk, pass. 29 Elba. Lucita (t), 29 te Heysham v. Liverpool. Langkoeas. 30 nog te Djeddah. Leopoldskerk, 1 te Khorramshar. Limburg. 1 v. Durban n. Lorenzo Marques. Loenerkerk, 1 te Marseille Loosdrecht, 1 v. Calcutta te Madras. Laertes. 1 v. A'd2m n. Indonesië. Lissekerk, 1 te A'dam v. Basrah. Laurenskerk, 2 to Suez. Leuvekerk, pass. 2 Finisterre. Leersum, 1 te Antwerpen v. Le Havre. Loppersum, pass. 1 Finisterre. Manoeran, 29 v. Los Angeles n. San Francisco. Meerkerk, 29 te Yokohama. Mentor, pass. 29 Finisterre n. Oran. Merwéde, pass. 29 Flores. Molenkerk, 29 v. A'dam n. Zuid Afrika. Murena (t), 30 te A'dam v. Shellhaven. Maas. 30 v. Curacao n. Aruba. Macuba, pass. 1 Perim. Metula, pass. 30 Finisterre. Mitra, 1 v. R'dam n. Stanlow. Muiderkerk, 3 verw. Adelaide. Maashaven, 30 te Santos. Maaskerk, pass. 2 Ouessant. Maasland, 2 te Las Palmas. Meliskerk, pass. 1 Sabang. Midas, 1 v. Barcelona n. Tarragona. Nieuw Amsterdam, 29 v. New York n. R'dam. Noordwijk, 29 v. Havanna n. Antilla. Napoli, 1 200 m. O. Dondrahead. Nestor, pass. 2 Gibraltar. Noordam. 30 v. New York n. R'dam. Oberon, 29 v. New York n. Turkseil. Ovula (t). 29 v. Balikpapan n. Soerabaja. Ondina, 30 te Alexandrië v. Suez. Oranjestad, 1 te Curacao. Odysseus, 30 v. Lissabon n. Gibraltar. Prins Alexander. 28 220 m. ZW. Belle Isle. Papendrecht, 29 200 in. N. Terceira. Phrontis, 1 verw. Penang. Prins Willem v. Oranje, 29 400 m. O. Belle Isle. Pygmalion. 29 600 m. NO. Martinique. Parkhaven, 1 te Antwerpen v. R'dam. Prins Joh. W. Friso, 1 v. R'dam n. Montreal. Frins Willem III, 1 v. R'dam n. Chicago. Polyphemus, 29 v. Colombo n. Cochin. Prins Willem II. 28 te Basrah v. R'dam. Polydorus. 28 te New York. Rotti, 30 te Belawan. Roepat, pass. 29 v. Liverpool. Riouw, 29 200 m. O. San Miguel. Raki, 1 v. Singapore n. Soerabaja. Ridderkerk, 1 v. Durban n. East London. Rondo. 1 v. Khorramshar te Basrah. Ruys, 2 verw. Kaapstad. Rijnkerk, 1 v. Aden n. Singapore. Rempang, 2 v. Antwerpen te Londen. Salawati, pass. 29 Gibraltar. Stad Arnhem. 30 v. Vlaardingen n. Savona. Sehie, 29 v. New Orleans n. Mobile. Schiedijk, 29 780 m. W. Flores. Sibigo, -29 te Amurang. Stad Leiden, 28 750 m. W.NW. Scillies. Swartehondt, 29 te Menado. Salla,nd, 30 v. Bahia n. Las Palmas. Samarinda, 30 v. Singapore n. Madras. Sarangan. 1 v. Colombo n. Madras. Scherpendrecht, 1 dwars Aden. Skaugum, verw. 2 v. Djakarta, 27 verw. R'dam. Sommelsdijk, pass. 1 Bishoprock. Streefkerk, pass. 30 Gibraltar. Salatiga, 27 te San Francisco. Sibajak en Zuiderkruis, 1 450 m. O.ZO. Malta. Stad Breda. pas. 30 Finisterre. Stad Dordrecht, pass. 1 Algiers. Stad Maastricht, pass. 2 Ouessant. Stad Schiedam, pass. 2 eil. Minorca. Saparoea, 1 v. Le Havre te Antwerpen. Sumatra, 29 te Singapore. Tarakan, 29 v. Suez. Taria, pass. 29 Azoren. Tabian, 30 te Port Said. Tamo, 29 120 m. N. St. Paulsrocks. Tasman, 29 v. Makassar n. Djakarta. Titus, 29 pass. Elbevuurschip n. Hamburg. Tjikampek, 30 verw te Durban. Tabinta, pass. 1 Guardafui. Talisse, 30 v. A'dam n, Djeddah. Ternate, 30 v. Palembang n. Makassar. Tero, pass. 1 Kanarische eil. Tomini, 30 v. R'dam n. Djakarta. Tegelberg, 28 v. Port Elisabeth n. Durban. Tosari, 1 v. Djeddah n. Massawa. Themisto, 30 v, Montreal n. Engeland. Utrecht, 29 v. Rio de Janeiro n. Los Angelos. Vulcanus, 28 v. Haifa n. Tel Aviv. Veendam, 3 verw. R'dam v. New York. Westerdam. 30 v. R'dam n. New York. Waterman, 28 te Soerabaja. Waterland, 29 v. Santos. Willemstad, 29 190 m. NO. Madeira. Winterswijk, 30 verw. te Rio de Janeiro. Weltevreden, 30 v. Aden n. Suez. Willem Ruys. 1 v. Singapore. Woensdrecht, 30 v. Punta Cardon n. Boston. Zeeland (krl.), 27 v. Boston. Zuiderkruis, zie Sibajak. Zonnewijk, 1 te Baltimore v. R'dam. VIER VOORSTELLINGEN" DOOR DE HOOFDSTAD-OPERETTE De Hoofdstad-Operette, voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette, geeft op Vrijdag 6, Zaterdag 7 en Zondag 8 October in de Stadsschouwburg te Haarlem vier voorstellingen van het Weensc zangspel ..Zwei Herzen im Dreivierteltakt" van pro fessor Robert Stolz in de oorspronkelijke taal. Onder regie van Otto Aurich werken hieraan mede: Fritz Steiner, Ruth Rhoden. Helena Rajewska, Hermann Valsner. Ad Heerings, Ali van Norden en vele anderen. De solo-dansen worden uitgevoerd door Elisabeth Hermann en als dirigent fungeert Fredy Salten, vroeger jarenlang als zodanig werkzaam bij de operette van Fritz Hirsch en daarna begeleider van de parodistische danseres Cilly Wang. In September werd in de Amsterdamse Stadsschouwburg de gala-première van deze opvoering gegeven ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Hoofdstad-Operette, waarbij Robert Stolz tussen de bedrijven een potpourri uit eigen werk dirigeerde, onder ausDiciën van een ere-comité waarin ook burgemeester d' Ailly zitting -had genomen. HAARLEM EN OMGEVING De heer H. T. Arends, constructeur tekenaar bij Stork Hijsch heeft het feit ge vierd, dat hij veertig jaar bij het bedrijf werkzaam is. De directie bood een geschenk onder enveloppe aan en een radiotoestel. In de koffiekamer volgde een huldiging door chefs en collega's. Toespraken zijn gehouden door de heren W. H. Marks, namens de col lega's. R. Piek namens de beambtenkern en J. Keppels, voorzitter van het jubileum fonds. Geschenken zijn de heer Arends aan geboden. De Haarlemse politie heeft een 16-jarige loopjongen gearresteerd, die er van wordt verdacht een kostbare gouden ring uit een vestibule te hebben gestolen bij een klant van zijn patroon. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. e9 d« v,,o Uw Modehuis! DIERENDAG 4 October Wat gij niet wilt dat U geschiedt Doe dat ook de dieren niet. DIERENBESCHERMING, RIDDERSTRAAT 11 - GIRO 39647 AUTO-FINANCIERING EN VERZEKERING Vlotte en discrete afwikkeling. Deskundig advies bij aankoop SCHREURS, HEEMSTEDE, JAVALAAN 61, TEL. 28497 Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame. Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud- en industrie naaimachines, merk of defect geen bezwaar. Fa. M. C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250, H.-N. U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. levert op maandelijkste af lossing Huiskamers in Eng., blank, mah., Goth. Slaapk., Salons, Bedden, Karpetten, enz. tegen de laagste prijzen, zonder borgen. Br. no. 6349. Electr. Koffiemolens Koffiezetapparaten Koffiezakken. Peilglazen Kranen. Verkoop en reparatie. S. BOUMA SPAARNE 78 Tel. 14653 Te koop of te hüur aange boden in Kinheimpark Bloe- mendaal HUIS met 5 kamers, badkamer, 3 zolderkamers met centr. verw., garage, voor- en ach tertuin, in ruil voor groter huis met erf of flinke berg ruimte. Brieven no. 6351. REGEN EN WIND U kunt er tegen met zo'n vlotte regenjas of -mantel van VAN VEEN, Zülweg 26—28, te Haarlem, f 3 per week. Geen vooruit betaling!!! O, DIE WAS TOCH.... Dit zegt u niet bij zo'n „Er- res" Wringer, f 2 p. week. Geen vooruitbetaling!!! VAN VEEN, Zijl weg 26—28, Haarlem. HET IS PRETTIG eigenaar te z'ijn van een goed RADIO TOESTEL en nog aangenamer te weten dat u hierop een prima ser vice ontvangt. De toestellen hebben wij in ruime sortering, terwijl wat de service betreft men niet ten onrechte zegt: No. 2 op radio gebied is J. van desa Be?g De Radiospecialist ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 STENO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN Aanmelden 2-4, 7.30-9.30. MOORE'S SCHOOL FR. HALSSTRAAT 1. Haarlem. Tel. 14624. JONGEDAME 23 j. v. z. g. h.. H. v. secr. dipl. Schoevers, cand. rech ten zoekt werkkring in Hrl. of omg. als Secretaresse of dokters- of tandarts ass. Br. v. Zwicht's boekh. Leiden letter Z. Y©or de vochtige kille najaarstijd! A m A 99 Petro'eum Radiatoren A (r A Electr. Radiatoren met 11 Thermostaat Electr. Straaikachels met ventilator, in div. uitvoeringen Solide fabrikaten Gas radiatoren en straaikachels Petroleumkachels „Demon", „Optimus", „Primus' Vraagt ons inlichtingen GROTE HOUTSTRAAT S Voor onze afdeling Loonadministratie vragen wij een JONGEDAME leeftijd 17 a 18 jaar, in het bezit van MULO- en Type-diploma. Sollicitaties met volledige gegevens (in de linkerboven hoek van de enveloppe s.v.p. vermelden „Loon administratie") onder nr. 6350 te richten aan het bureau van dit blad. DE VAKBOND constateert: „Het kousenbreien is een in teressant vak, waarvoor hoge vakkennis wordt geëist. De kousenbreier heeft dan ook één van de beste loonregelin gen in de Textielindustrie!" De uitbreiding onzer fabrieken maakt het opnieuw mogelijk een beperkt aantal onge schoolde krachten (leeftijd tot 27 jaar) op te leiden tot COTTON-BREIER Hier ligt dus een goede kans voor de gede mobiliseerde militair om nu nog een mooi vak te leren! Dagelijks van 9-5 uur inlichtingen op de Per soneelsafdeling van de KOUSENF ABRI EKEN HIN N.V. Zijlweg 136, Haarlem Gevraagd: ADMIN. HULP voor twee dagen in de week op het Consultatie-bur. te Hoofddorp, bek. m. typen en steno. Br. Ged. Oude Gracht 41, Haarlem. Bij de afdeling Meters van het PROVINCIAAL ELECTRI- CITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te BLOEMEN- DAAL kan worden geplaatst: EEN TECHNISCH AMBTENAAR Salarisgrenzen 3.410.tot 4.458.—. In het bezit van het diploma M.T.S. (Electrotechniek). Werkplaatservaring strekt tot aanbeveling. Candidaten dienen ambitie te hebben voor laboratoriumwerkzaamheden. Uitvoerige eigenhandig geschreven sollicitaties met recente pasfoto te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19 te Bloemendaal, VEREEN. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, HAARLEM Onze Bazar wordt gehouden 3, 4 en 5 October a.s. in de bijgebouwen der kerk 's morgens van 10—12 uur 's middags van 2—5 uur 's avonds van 7%10 uur. Woensdag van 2.5 uur speciale kindermiddag OPENING DINSDAG 3 OCTOBER 's avonds 7% uur. Mogen wij U vriendelijk tot een bezoek uit. nodigen? RENAULT 4 Sedan 1950 aangeboden Practisch nieuw, 9500 km gel. Div. acc. Prijs 3975. Tel. 21662 (na 7 uur). onder ausp. v. d. R.K. Middenstandsvereniging De cursussen beginnen 9 October a.s. Vraagt prospectus aan het Secr.: Kruisstraat 25, Haarlem. Aanmelding tot uiterlijk 5 Oct. aan Middenstandsbureau, Kruisstraat 25. HelsneloplosbareouWel: omhulse Van de geneeskrachtige inhoud volkomen. Zorg steeds,AKKERTJE? in huis le hebben. Elk ..AKKERTJE' pakt en draagt boven. dien hetAKKER-merk. II Net zo'n ellendig gevoel om morgen ziek te zijn! Vertrouw dan gerust op „AKKERTJES" de ware kou- en griepbestrijders. Neem één of twee „AKKERTJES" met hete melk of thee en ga vroeg onder de wol. Terwijl gij slaapt doen de geneeskrachtige stoffen, waarmee „AKKERTJES" gevuld zijn, hun werk en als ge opstaat, zijt gij verbaasd, dat dat ellendige gevoel van de vorige avond zo spoorloos verdwenen is. Ook tegen pijn in alle vormen wer ken „AKKERTJES" snel en zeker! Er ligt geen overdrijving in de woorden: helpen direct

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3