Vertegenwoordiger gevraagd Het „doorlichten" van alle Haarlemmers De Nederlandse afvaardiging ter Algemene Vergadering van de UNO Amsterdamse Beurs SECRETARESSE le en 2e verkoopster SLAGERSBEDIENDE KONINKLIJKE MARINE VAKLIEDEN plnsdag 10 October 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlenische Courant ADVERTËNTIÈ Staatssecretaris Moorman Uw dans-seizoen-1950 st voor de deur 16 October begint Uw Dans-Cursus Uw dans-seizoen-1950s bovendien in het feestelijk teken van.. Martin's Jubileum! Dans-Academie J. G. MARTIN Zonen Sohagchelstraat 29 - Haarlem - Telefoon 10806 U kunt Inschrijven voor Uw Cursus en Besloten Clubs of Privé-les.... en Inlichtingen inwinnen elke dag 1112, 14—17, 19—21 uur De kansen voor een nieuw Consultatiebureau voor tuberculosebestrijding zijn gunstig Enige tijd geleden is reeds door het col lege van B. en W. in de Raad medegedeeld dat het voornemens is in de naaste toe komst de gelegenheid te openen, dat alle Haarlemmers zich kunnen laten „door lichten". Voor de tuberculosebestrijding wordt dit van zeer veel betekenis geacht. Het is namelijk een algemeen belang dat alle lijders zich zo snel mogelijk onder be handeling stellen. Waardoor ook de bron nen van besmetting zoveel mogelijk ge ïsoleerd worden. Er bestaan apparaten waarmee aan de lopende band kleine Röntgenfoto's gemaakt worden, die een longarts in staat stellen te constateren of er afwijkingen zijn die een nader onderzoek noodzakelijk maken. De kosten van deze „doorlichting" zijn 1,05 per persoon. Het is natuurlijk niet met zekerheid te ramen hoeveel Haarlem mers zich aan dit onderzoek zullen onder werpen, maar de verwachting is wel dat het er zeer velen zullen zijn, omdat het werk zal worden ingeleid door het voeren van een krachtige propaganda, waarbij in het licht gesteld zal worden dat het hier een zaak van algemeen belang is. Het is te voorzien, dat lang 'niet alle Haarlemmers de kosten van dit „doorlich ten" kunnen betalen. Dan zal de gemeente de kosten voor de min- en onvermogenden gedeeltelijk of geheel voor haar rekening moeten nemen. De regelingen daarvoor moeten nog ge troffen worden. Het is ook trouwens nog niet bekend wanneer het „doorlichten" zal beginnen, want eerst moeten nog verschil lende dingen daarvoor geregeld worden. Het tegenwoordige consultatiebureau is reeds veel te klein voor het werk dat daar geschiedt. Daarom zal voor het „doorlich ten" een andere localiteit gezocht moeten worden. Bovendien weet men nog niet of er met een of meer apparaten gewerkt zal worden. Als er maar één komt, zal het nog al enige tijd vorderen. Als er 50 opnamen per uur gemaakt worden, kunnen er, bij 8 uur per dag werken, 400 personen per dag doorgelicht worden, of ruim 2000 per week. Dan zou er een jaar nodig zijn om 100.000 Haarlemmers „door te lichten". En er wordt gehoopt dat er van de 162.000 meer dan 100.000 komen. Het bestuderen der foto's gaat zo ver telde ons een deskundige vrij snel, zo dat één longarts ongetwijfeld de productie Van één apparaat kan bijhouden. Maar dan begint pas het eigenlijke werk. 'De ervaring is, dat ongeveer 4 der doorgelichte personen afwijkingen ver tonen. Een deel van deze personen zullen ongetwijfeld al onder controle van het Con sultatiebureau staan, maar voor alle ande ren is het nodig, dat zij aan een volledig onderzoek worden onderworpen, waaronder begrepen is het maken van grote Röntgen foto's. Indien er 100.000 personen worden doorgelicht, zou dit betekenen ongeveer 4000 afwijkingen en bijna evenveel nadere onderzoeken. De kosten van zo'n uitgebreid onderzoek worden begroot op 15, zodat dit een bedrag van meer dan 30.000 zou betekenen. Deze zullen vermoedelijk voor rekening moeten komen van de Provinciale Vereni ging voor Tuberculosebestrijding. Het nieuwe Consultatiebureau Voor het verdere onderzoek van de per sonen waarbij afwijkingen gevonden wor den zou het van veel belang zijn, dat Haar lem zo gauw mogelijk de beschikking krijgt over een nieuw consultatiebureau. Daar voor bestaan reeds jaren plannen. Die zijn nu gelukkig in een stadium gekomen dat spoedig een gunstige beslissing te verwach ten is. Daarbij kan gerekend worden op de steun van de regering. Het is nog niet be kend op welke plaats het nieuwe consulta tiebureau zal komen. Er is er één in het centrum van de stad. Voor dit punt op zich zelf zou veel te zeggen zijn omdat het voor alle Haarlemmers gemakkelijk te be reiken is, maar een terrein dat buiten het centrum gelegen is heeft veel voor, omdat de omgeving zeer rustig is, wat voor de onderzoekingen, die met behulp van zeer gevoelige instrumenten gedaan moeten worden, een voordeel is boven een plaats waar in de onmiddellijke nabijheid zwaar rijverkeer is. Er is spoedig een beslissing te verwach ten, zodat wel aangenomen kan worden dat voor wij een jaar verder zijn er met de bouw begonnen zal zijn. De kosten van het gebouw zullen wel niet veel onder de ƒ250.000 blijven. ADVERTENTIE Taxi? Bel 1.2.3.4.5 AMSTEBDAMSCHE RIJTUIG MIJ. De nieuwe catalogus der Haarlemse Muziekbibliotheek Nederlands vloot mag niet van de zeeën verdwijnen „De Nederlandse regering staat op het standpunt, dat de Koninklijke Marine in het belang van ons eigen land speciaal voor de koopvaardij en in het belang van de gemeen schappelijke maritieme verdediging van de landen van het Atlantisch Pact vertegenwoordigd moet blijven in de Atlantische verdediging. Dit standpunt is tot op heden onveranderd gebleven." Aldus luidde het commentaar van Schout bij nacht H. C. W. Moorman, staatssecre taris van Marine, op berichten volgens welke Nederland zijn vloot zou moeten in krimpen. De raad van ministers van Buitenlandse Zaken of van de ministers van defensie,-de toporganen van het Noord-Atlantisch Pact, hebben zich niet uitgesproken voor een in- kx-imping van de Nederlandse marine. De bekende verklaring van de Ameri kaanse senator Connally, dat Nederland zijn vloot zou moeten inkrimpen, doch dat ge voeligheden en traditie zich in Nederland daartegen verzetten, noemde staatssecre taris Moorman een zeer ondoordachte uit lating. „Het is niet omwille van een tradi tie, dat wij op zee zijn, het is harde nood zaak. Indien ons land bij een eventueel con flict geheel op bondgenoten zou zijn aange wezen, dan zouden wij een herhaling kun nen krijgen van hetgeen in 1944 in Zuid- Nederland is gebeurd, toen er te weinig schepen werden beschikbaar gesteld om de bevolking te provianderen, of we zouden weer beleven wat ons in 1945 is overkomen, toen er geen schepen waren om onze sol daten naar Indonesië te vervoeren." Staatssecretaris Moorman verklaarde, dat senator Connally's verklaring des te ver bazingwekkender was, omdat ons land juist een grote steun ontvangt van de Amerikaanse regering en van de Ameri kaanse vloot bij de uitwerking van het door de Nederlandse regering opgestelde en door de volksvertegenwoordiging goed gekeurde vlootprogramma. Deze steun be staat uit de levering van schepen, zes fre gatten en dertien mijnenvegers, vliegtui gen, oorlogsuitrusting voor mariniers, hulp bij de aanleg van vliegvelden, uitwisseling van patenten, en materiaal voor de han delsbescherming. Deze steun maakt een voorspoedige opbouw van de marine mo gelijk. De staatssecretaris verklaarde nog, dat het bouwprogramma, met name dat van de kruisers, zo veel mogelijk versneld zal worden. Weliswaar zal onze vloot nog te gering zijn voor de taak die wij als zeevarend land hebben te vervullen, maar wij zijn gebonden aan het financieel mogelijke. Waar het aantal te kort schiet zal de mo biliteit te hulp komen. Snelvarende oor logsschepen kunnen namelijk meer dan één taak vervullen. Ten aanzien van de maritieme samen werking tussen de landen van het Atlan tisch Pact merkte de staatssecretaris nog op, dat in geval van nood één druk op de knop voldoende is om de gezamenlijke West-Europese zeemacht in actie te doen komen. De mobilisatie, de bevelvoering en het gebruik van de beschikbare zeestrijd- krachtexx zijn thans geheel geregeld. Vraag van prof Gerbrandy over Ambon Geen nader onderzoek naar het verongelukken van de PH-TEU Een commissie uit de Raad voor de Luchtvaart heeft beslist, dat geen nader onderzoek zal worden ingesteld naar het ongeluk, dat op 2 Februari 1950 op de route AmsterdamLonden is gebeurd met het K.L.M.-vliegtuig PH-TEU, een Douglas 47-a (Dakota). Dit vliegtuig, dat met een bemanning van zeven personen een normale lijnvlucht met post en vracht uitvoerde naar London Air- port. is volgens waarnemingen door opva renden van het Deense s.s. „Rigmor", om streeks vier uur 's morgens brandend in zee gestort. Bij het ontbreken van nagenoeg ieder wrakstuk is het niet mogelijk de oorzaak van het ontstaan van de brand na te gaan. Een door de raad in te stellen openbaar onderzoek kan bij gebrek aan gegevens evenmin tot het aanwijzen van de oorzaak !an het ongeluk leiden. Cultuur-sociologische commissie van het Prins Bernhard Fonds Het bestuur van het Prins Bernhard Fonds heeft twaalf hoogleraren in de so ciologie bereid gevonden een commissie te vormen teneinde een aantal cultuur-socio logische onderzoekingen te verrichten. Het doel van deze onderzoekingen is het -erkrijgen van gegevens, op grond waar- an doeltreffender maatregelen op cultu reel gebied zullen kunen worden geno men. Prins Bernhard, regent van het fonds, zal Vrijdagmiddag deze commissie te Am sterdam installeren. ADVERTENTIE Door de N.B.C werd ter ge legenheid van de Internationale IlorecaftentoonsteSling te Amsterdam op'2 en 3 OcL de Eerste Nationale Cocktailwedstrgd georganiseerd. De eerste prijs werd toege kend aan de cocktail van den Heer Theo Rijken, den Haag. o Evenals de winnende cocktail van de Internationale Cocktail Competition, gehouden te Lon den, in Februari '50, bevatte ook deze cocktail Aerdenhout Openingsavond BAB De eerste bijeenkomst in het seizoen 1950/ '51 van Buurtbelang AerdenhoutBentveld werd gisteravond gehouden in restaxxrant Boekenrode. Mr A. Bos, de voorzitter van Buurtbelang AerdenhoutBentveld, heette de leden wel; kom en onmiddellijk daaima gaf hij het woord aan de heer H. K. W. Douglas, die zijn toehoorders meenam op enkele van zijn rei zen. Daarbij werden de vertoonde lichtbeel den voorafgegaan door een uitleg van de bijzonderheden die de beelden te zien gaven. De heer Douglas hield zijn voordracht onder het motto: „De herinnering is het paradijs waaruit geen macht ons verdrijven kan". Zo voerde de heer Douglas ons allex-eerst naar het Indië van voorheen. De lichtbeelden toonden opnamen van de Boro-Boeroe, van de vulkanische gebergten in Oost-Java, van Japan en van de Hawaiï-archipel. Na de pauze werden de Verenigde Staten van Noord-Amerika in woord en beeld onder de loupe genomen. Een hartelijk applaus van de aanwezigen bewees dat men met genoe gen naar deze voordracht had geluisterd. Wie in Haarlem aan muziek doen dat zijn er velen weten allicht, dat er bij de Stadsbibliotheek een aparte afdeling voor muziek bestaat, waarvan men tegen betaling van een kleine jaarlijkse contri butie lid kan worden, om dan verder gratis te genieten van wat er aan boeken over muziek en aan vocale en instrumentale werken aanwezig is. Over de hulpvaardig heid, waarmee men er bediend wordt, zou ik uit eigen ervaring een aardig artikel kunnen schx'ijven. Maar daar gaat het nu niet om. Hier moet de uitgave van een nieuwe catalogus van de Muziek-biblio- theek besproken worden. Deze was al lang dringend noodzakelijk geworden, want sinds de inwerking treding van de Muziek afdeling, dus sinds het verschijnen van de eerste catalogus, die na twee jaar reeds een supplement kreeg, is het bezit van de biblio theek verdrievoudigd. Dit beslaat nu uit 80.00 nummers. Voor een groot deel is deze uitbreiding te danken aan vrijwillige bij dragen van het publiek tot het Muziek- fonds, dat bij de opening ingesteld werd om daaruit extra aankopen te bekostigen. Maar bovendien is de verzameling vergroot door schenkingen „in natura". Met zijn 8000 nummers begint de Haarlemse Muziek bibliotheek aardig wat te betekenen; maar wie even bedenkt hoe rijk en vooral ook hoe verscheiden het terrein is dat hier dient bestreken te worden, kan wel nagaan dat er nog veel zal moeten bijkomen om nagenoeg aan alle wensen te kunnen vol doen. Volledigheid is natuurlijk uitge sloten, maar het streven naar het bezit van de complete werken van de klassieke meestex-s mag toch billijk geacht worden. Wie zal zeggen op hoeveel plaatsen het hier nog ontbrekende renteloos, ongebruikt opgestapeld ligt om op zekere dag naar de papiermolen te verhuizen, in het beste ge val tezamen met een hoop rommel voor een paar kwartjes bij een opkoper te be landen.. Kan het dan niet beter aan de Muziekbibliotheek geschonken worden, zo dat de muziekmakende gemeenschap er profijt van heeft? Ik zou onze lezers de raad willen geven eens na te gaan wat ze aan muziekbezit te missen hebben om er dan met een gul gebaar onze opexxbare uitleengelegenheid mee te verrijken. Zo'n gift is nooit geheel weg, want de gever kan er desnoods zelf van blijven genieten; al leen moet hij het bezit dan met anderen delen. Ik geef toe dat het moeilijk is af stand te doen van iets wat men vandaag of morgen weer eens nodig kan hebben, Doch in families waar het practïsch musi ceren uitgestorven is, kan dit bezwaar niet gelden. En dan kan het mede als een daad van piëteit gelden het muziekmateriaal een bestemming te geven die aan de gemeen schap ten goede komt. Op die wijze kan en zal ik twijfel er niet aan onze Mu ziekbibliotheek binnen weinige jaren uit gegroeid zijn tot een openbaar instituut van onschatbare betekenis. Ondertussen mogen we reeds hoogst dankbaar zijn, dat de stichting zich zo gun stig ontwikkeld heeft en we nu al een keuze kxxnnen doen uit een lijvig boekdeel (de nieuwe catalogus beslaat 318 kolom) dat enige duizenden nummers vermeldt. Een overzicht te geven van de verschillende rubrieken zou meer plaatsruimte vragen dan mij hier toegemeten is. Laat ik alleen zeggen, dat allex-lei genres vertegenwoor digd zijn en dat de catalogus voorbeeldig werd ingedeeld, zodat iedereen er gemak kelijk mee overweg kan. JOS. DE KLERK. Het Tweede Kamerlid prof. P. S. Ger brandy (A.R.) heeft aan de minister-presi dent schriftelijk de volgende vraag gesteld: „Is de regering, lettende op hetgeen de regering van de R.I.(S.) bezig is te onder nemen tegen het volk van Ambon, bereid om met eigen militaire machtsmiddelen maatregelen te nemen, teneinde de vrijheid, de veiligheid en het leven van dit volk der eenmaal meest loyale Nederlandse onder danen te beschermen?" Won Falkenhausen: „Als soldaat moest ik de bevelen opvolgen' Tijdens de negende zitting van het proces von Falkenhausen c.s. werd de ondervra ging over de anti-Joodse maatregelen van de bezetter voortgezet. De voorzitter herin nerde er aan, dat deze maatregelen in twee phasen kunnen worden onderscheiden: De voox-bereidende en de uitvoeringsmaatrege len. Van de ongeveer 25.000 Joden die van de Dossin-kazerne te Mechelen uit naar Auschwitz waren overgebracht, keerden er 24.000 nooit terug. 1-Iet blijkt dat de maatregelen tegen Joden, communisten en vrijmetselaars in het begin slechts voorlopig waren, hoewel volgens von Falkenhausen dergelijke be schikkingen in Duitsland reeds lange tijd van kracht waren. De beklaagde gaf toe, dat de door de Duitsers uitgevaardigde verordeningen onmenselijk waren, maar dat hij als soldaat de bevelen had uit te voeren, waarbij hij poogde de strengheid te verzachten. Toen de deportatie van Joden naar Duits land ter sprake kwam, verklaarde von Fal- kenhausen niet geweten te hebben dat er vernietigingskampen bestonden. Hij voegde er aan toe destijds inlichtingen te hebben ingewonnen en tot antwoord te hebben ge kregen, dat de gedeporteerden in Polen te werk werden gesteld. Reeder maakte gewag van een document dat niet in het dossier berustte en uit 1942 zou dateren, uitgaande van het ministerie van Buitenlandse Zaken van Berlijn. Dit document zou. volgens Reeder, de deporta tie naar Duitsland hebben voorgeschreven van 40.000 Franse, 40.000 Nederlandse en 10.000 Belgische Joden, die in staat waren te werken. Pas in Mei 1943 gaf Himmler het bevel de Belgische Joden weg voeren. De zitting wordt vandaag voortgezet. Heemstede Gouden huwelijksfeest van het echtpaar A. F. Rijbroek Vandaag beginnen de feestelijkheden voor het echtpaar A. F. RijbroekVan der Werff, wonende Busken Huetstraat 20. dat op 24 October de dag hoopt te vieren, dat het vijftig jaar in de echt is verbonden. De bruidsdagen beginnen vandaag en het gou den huwelijksfeest is aanleiding voor de buren een erepoort te maken. De heer Rijbroek is Haarlemmer van ge boorte en op achttienjarige leeftijd kwam hij in dienst bij de Centrale Werkplaats der Nederlandse Spoorwegen. Veertig jaar is hij op de werkplaats werkzaam geweest als kopergieter. De bruidegom is een liefhebber van vissen. Vaak trekt hij er nog op uit. Aan de werkzaamheden van de vereniging Vrije Hengel" heeft hij deelgenomen en v zijn verdiensten is hem het erelidmaatschap aangeboden. Beide echtelieden zijn 73 jaar oud en ge nieten nog een goede gezondheid. De Nederlandse delegatie bij de vijfde zitting van de Algemene UNO-vergadermg. Het zijn op de eerste rij (van rechts): mr. G. J. van Heuven Goedhart, vice-voorzitter der delegatie, dr. L. J. C. De Beaufort, de heer D. J. von Balluseck Nederlandse gedelegeerde bij de Veiligheidsraad, dr. M. A. M. Klompe en dr.W. J. A Kernkamp, hoogleraar aan de Utrechtse Universiteit. Tweede rij: dr. J Patyn, dr p V 4 Roling, hoogleraar aan de Groningse Universiteit en de heer J. H. Sprocket. SCHEEPVAART Aagtekerk, 7 v. Melbourne n. R'öam. Alblasserdijk, 8 te Antwerpen. Algenib, pass. 8 St. Vincent. Almdijk, pass. 8 Miami. Alphacca, 8 v Santos n. Victoria. Amstelpark, 7 v Djakarta. Amstelstad, 8 te Soerabaja. Amstelveen, 6 v. Narvik n. Baltimore. Arundo, pass. 8 Kp. Finisterre. Aldabi. pass 9 Madeira. Axeldijk. 8 v. Charleston n. Baltimore. Atlantis. 5 v. Fremantle n. Djakarta. Abbekerk. 8 te Hamburg v. Bremen. Akkrumdijk, 7 nog te Dar es Salaam. Alamak, 9 te Londen v. Antwerpen. A.lchiba. 7 te Lulea v. Emden. Aletta (t). 9 te Pladju v. Penang. Alphacca. 9 verw. Victoria Alphard, 7 v. Hamburg te Bremen. Amsteldijk. 8 400 m. Z. Kp. Race. Amstelkerk, 8 verw. Takoradi. Alpherat. 8 anker Man of Warcay. Amstelland. 8 120 m. ZO. Recife. Abbedijlc, 9 v. Rio de Janeiro na Baltimore. Alcinous, pass. 9 Perim. Alderamin. pass. 9 Kanarische eil. Alioth, 9 v. R'dam n. Porto Alegre. Altair, 9 dwars Recife. Andijlc, 9 v. Mobile n. Houston. Ariadne, pass. 9 Ouessant. Amarapoora, 9 v. Djakarta n. R'dam. Ardea, 9 v. Catania n. Algiers. Arnedijk, 9 v. Mobile n. Houston. Asturias, 7 v. Sydney n. Djakarta. Almkerk, 9 v. Melbourne te Sidney. Ahvaki, 10 te New York v. Buenos Rires. Arendskerk, 9 te Cochin. Alnati, 10 v. Buenos Aires n. R'dam. Arkeldijk, pass. 10 Str. Florida. Averdijk, 10 te R'dam v. New York. Bali, 7 v. Colombo n. Aden. Barendrecht, 8 v. Curacao n. New York. Breda, 7 te Antwerpen. Britsum, 8 te R'dam v. Tampa. Baarn, 9 te Callao. Baarn, 7 v. Pimentel n. Salaverry. Barito (kpm.) 7 v. Bandjermasin n. Sampit. Barumun, 8 te Batoei. Baud, 8 te Muntok n. Djakarta. Beverwijk, 8 te R'dam. Borneo, 9 te Semarang v. Soerabaja Blommersdijk, 9 te Antwerpen v. Norfolk. Boschfontein, 8 v. Port Amelia n. Mozambique. Celebes, 9 te Algiers. Ceram, 7 v. Port Said n. Genua. Chitral, 8 v. Port Said. Corilla (tl, 7 v. Triëst n. Port Said. Coryda (tl, pass. 8 Port Soedan. Cheshire, 12 21 u. verw. IJmuiden. Camphuys, 8 v. Menado n. Makassar. Castor, 8 te Paramaribo. Clavella (t), 8 Huriamuria eil n. Beiroeth. Calt.ex Delft, 8 v. Rastanura n. R'dam. Caltex Pernis (tl, pass. 9 Port Soedan. Caltex The Hague, 19 te R'dam v. Rastanura. Caltex Utrecht (t). pass. Kp. St. Vincent. Chama, pass. 9 Azoren. Cleodora, pass. 9 Gibraltar. Cheshire, pass. 10 Finisterre n. A'dam. Caltex Leiden, 10 te R'dam v. Rastanura. Dalerdijk, pass. 8 Vlissingen n. Cristobal. Danae, 7 te R'dam v. Italië. Delfland, 7 v. Victoria n. Ilheos. Drente, 9 verw. Soerabaja. Duivendrecht, 8 215 m. O.NO. Rio Grande n. Dakar. Diernerdijk, 8 te Seattle. Eendracht, 9 v. Philadelphia. Ena, 9 te Curasao v. R'dam. Enggano, 8 nog te Basrah. Elsenburgh, 7 v. Liverpool n. Bordeaux. Eemland, pass. 9 Casquets. Etrema, 6 te Takoradi v. Port of Spain. Elmina, 10 v. Le Havre n. Antwerpen. Felipes (t). 8 Str. Banka. Groote Beer. 8 1000 m. ZO. Dondrahead. Gaasterkerk, 9 te Barcelona. General Sturgis, pass. 9 Guernsey n. -A'dam. Grootekerk, 10 v. Genua n. Port Said. Hera, pass. 9 Ouessant. Hydra, 9 te Cartagena. Hercules. 9 v. Gibraltar n. Tunis. Hestia, 10 te Porto Barrios v. Belize. Ittersum, 8 te Houston v. Corpus Christi. Indrapoera, 9 verw. Djakarta v. R'dam. Jobshaven. 8 v. Tabou n. Libreville. Joh v. Oldenbarnevelt, 9 te Melbourne. Java. 9 te Pladju. Jupiter, 11 verw. R'dam v. Gibraltar. Japara (krl), 10 te Djakarta. Jagerfontein, 9 v. A'dam n. Zuid Amerika. Kola Agoeng, 8 anker Djedda v. R'dam. Kota Gede, 8 te Penang. Kota Baroe, pass. 8 Dover. Karsik. 8 v. Palembang n. Tjilatjap. Katwijk, 8 v. Koping n. Danzig. Keilehaven, 9 dwars Monrovia. Klipfontein, 9 dwars Burlings. Kertosono, pass. 9 Minicoy. Leuvekerk. pass 7 Pantellaria. Loenerkerk, 7 v. Genua n. Port Said. Laertes, 9 te Port Said. Lekhaven. 9 te R'dam v. Huelva. Lombok. 7 v. Vancouver n. Manilla. Laurenskerk, 9 verw. Genua. Lawak, verw. 10 v. Calcutta n. Vancouver. Leersum. 7 v. Antwerpen n. Bremen. Lindekerk, 8 v. Hamburg te R'dam. Linge, 8 te R'dam v. Oulu. Lucita. 8 v. Old Kilpatrick n. Lamlaslibay. Lieve Vrouwekerk. 9 v. Damman n. Koweit. Lutterkerk, 10 te R'dam v. Calcutta. Laagkerk. pass. 10 Perim. Laurenskerk. 9 te Genua. Leerdam. 10 te New York v. Newport News. Loosdrecht, 9 v. Colombo n. Bombay. Mapia, 9 te Penang. Manoeran. 4 v. San Francisco n. Seattle. Melampus. 6 v. Makassar n. Balikpapan. Mitra (t). 7 v. Stanlow n. Southampton. Macuba. 9 v Suez n. Bandirmashur. Marpessa, 9 v. Teneriffe n. Punta Cardon. Merwede, 9 v. Charleston n. Jacksonville. Mataram. 6 te Singapore. Meliskerk, pass. 9 Guardafui. Midas, 9 v. Malaga n. Cadiz. Noordam. 8 te R'dam v New York. Noordwijk. 7 v Antilla n. New York. Nestor. 7 te A'dam v. Italië. New Australia, 8 420 m. ZO. Dondrahead. Nigerstroom. 9 v. Luanda n. Lobito. Napoli, pass. 9 Perim. Nieuw Amsterdam. 10 16 u. v, R'dam n. N.York. Ondina (t), 8 te Alexandrië v. Suez. Oranje Fontein. 9 te Durban. Oranje, pass. Kp. de Gata. Oranjestad, 8 te Christobal. Orion, 9 v. R'dam n. Gibraltar. Overijsel, 8 v. Aden n. Djeddah. Polyphemus, 7 v. Aden n. Suez. Prins Willem v Or3nje, 8 te R'dam v. Montreal Papend recht, 9 te Punta Cardon v. Purfleet Prins Maurits, 7 v. Montreal n. Chicago. Prins Willem H. 9 v Basrah n. Khorramshar. Phrontis. 5 v. Port Swettenham. Paula (t), 7 v. Telokanson n. Pladju. Plancius, S v. Buleleng n. Makassar. Poseidon. 9 te Punta Cardon. Prins Joh. W. Friso, 8 520 m. O. Belle Isle. Pygmalion. 9 verw. Punta Cardon. Parkhaven, pass. Beachyhead. Pol.vdorus, pass. 9 Gibraltar. Poelau Laut, 9 te A'dam v. Djakarta. Prins Willem IV. 5 v. Toronto n. Chicago. Riouw, 7 v. Halifax n. Boston. F.ossum, pass. 8 Finisterre. Rijnlierk. pass. 9 Sabang n. Singapore. Roepat. 9 te A'dam v. Soerabaja. Ridderkerk. 6 te Kaapstad v. Durban. Rotti, 5 te Djakarta. Rufina, 7 v. Curacoa n. Jamaica. Raki, 8 te Panarukan v. Probolinggo. Rotula, pass. 9 Rasfartak. Roebiah. 10 v. Aden n. Belawa». Sehiedijk, 8 te R'dam v. Havanna. Sibajak, 9 te R'dam v. Djakarta. Sumatra. 7 te Penang. Sigli, 9 verw. te Bangkok v. Singapore. Stad Dordrecht, pass. 9 v. Palermo n, Sagunto Stad Haarlem, pass. 9 Gibraltar. Streefkerk, 9 v. Suez n. Aden. Salatiga. pass. 8 Gardner. Samarinda, 10 te Calcutta v. Sea-.'le. Skaugum. 360 m. ZD. Dondrahead. Scherpendrecht (t). 10 dwars Malta. Singkep, 10 verw. pass. Finisterre. S13mat, pass. 10 Gibraltar. Soestdijk, 9 v. Savanna n. Newport News. Titus, 7 v. R'dam Tjipondok. 9 v. Buenos Aires te Bahia. Tiba. pass. 9 Finisterre. Tomini, pass. 9 Pantellaria. Theseus. 7 v. Palermo n. Gibraltar. Tarakan, pass. 8 Guardafui. Talisse. Dass. 7 Kp. Bon. Tankhaven III (t). 8 n. Tj. Uban. Ternate, 7 op de rede v. Donggala. Tabian, 9 te Aden. Tamo, 9 te Rio de Janeiro. Titus, pass. 9 Guernsey. Tosari, 9 v. Port Said n. Halifax. Utrecht, 7 v. Trinidad n. Cristobal. Van Outshoorn, 9 te Menado. Van Riebeeck, 7 v. Makassar n. Sorong. Van Riemsdijk, 8 v. Boeleleng n. Soerabaja. Vulcanus, 9 .v. Volos n. Izmir. Winterswijk, 7 v. Rio de Janeiro n Itajai. Woensdrecht (tl. 6 v. New York n. Venezuela. Waikelo. 8 v. Makassar n. Menado. Walwerang. 9 te Djakarta. Waterman, 7 v. Djakarta n. Menado. Westland, 9 verw. Santos v. Rio de Janeiro. Willem Barendsz, pass. 9 Ouessant. Weltevreden, pass. 9 Gibraltar, 13 14u. verw. H van Holland. Waterland, 7 te Buenos Aires v. R'dam. Westland, 9 te Santos. IJsel, 9~verw. New Orleans. Zeeland (krl), 9 v. New York te Galveston verw. Zeeland (ssm), pass. 8 Brunsbuitel. Zijpenberg, pass. 10 Kp. St. Vincent. INTERKERKELIJKE AVOND TE SANTPOORT In het kader van de gezinsweek heeft Vrijdagavond in de Santpoorlse Gerefor meerde Kerk een bijeenkomst plaats, uit gaande van de samenwerkende Protestantse Kerken. In deze bijeenkomst zullen ds. P. A. Tichelaar, ds. M. W. J. C. de Kluis en prof. Brillenburg-Wurth spreken. De laatste zal spreken over het onderwerp: „Het huwelijk in onze moderne wereld". Het Gereformeerd Evangelisatie Koor verleent medewerking. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 293 y, 292Yk Unilever 222 X 221% 231*4 A. K. U 17IV» 172 126 Nederlandse Ford 291 Nederlandse Kabel 275 v. Berkel's Patent 116 Scheepvaart-Unie 161)4 160*4 Holl.Amerika Lijn 171)4 Deli Maatschappij 118 116)4 H. V. A 121 119/4 A'dam Rubber 131)4 130)4 Ned. Handel Mij. 146)4 Nat. Handelsbank 85)4 Billiton Mij II 232 DEKENS, BEDSTELLEN Wederom ontvangen: prachtige dekens, gr. ma ten (iets vuil) f 19.50, f 22.50, damast bedstellen f 48; ennige monster ta pijten v.a. f 69. Alleen v. inrichtingen en particulie ren (niet voor de han del) TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. BEKWAME INPAKSTER EN AANKOMENDE MEISJES GEVRAAGD Wasserij G. RHEE en Zn., Blekersvaartweg 55 Heemstede. HERENCOSTUUMS Zeg Fien, moet je eens op Karei letten. Wat 'n pracht costuum draagt hij hè? Wat 'n coupe en wat 'n vlot mo del. Hij kocht het bij VAN VEEN, Zülweg 26—28 te Haarlem. Daar is de betaling immers zo soepel en.zonder voor uitbetaling. Hoole en Van Gooi kopen hele of gedeeltelijke Inboedels, Taxatie vrijblij vend. U belt no. 22787 of zendt briefkaart Rijksstraat weg 250, Haarlem-N, WONINGRUIL HeemstedeHaarlem. Agb. Kleverparkbuurt vrij huis f 37.50 p. mnd. voor gr. huis te Heemstede. Brieven no. 6406. Verlofganger vraagt voor 3 maanden garageruimte omtrek 't Schouwtje. Brie ven no. 6408. Wegens sterfgeval goed beklante LOODGIETERSZAAK ter overname aangeboden. Alleen vakbekwame perso nen gelieven te reflecteren. Blokdijk, Zijlweg 118. Voor enkele uren per week gevraagd: Opl. HBS. gewenst. Brieven no. 6409. Ververij en Chemische Wasserij vraagt MEISJES Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking. Aanmelden Firma J. LOTTGERING, Amsterdamsevaart 30. GEVRAAGD C. J. SCHRAVENDIJK, Grote Houtstraat 51 KOFFERS - TASSEN - LEDERWAREN GEVRAAGD voor direct moet kunnen slachten en worstmaken. V.g.g.v. J. J. SPIERS, Zandvoort, Telefoon 2175 voor de verkoop van Kantoorbenodigdheden. Bij voor keur bekend met schrijf- en andere kantoormachines Brieven onder no. 6404 aan het bureau van dit blad. Jongeman. 30 j., dipl. MULO Typen, pract. dipl. boekh., Ned. en mod. tal. vergev. stud. M. B. A,, 12 j. adm. kant. erv., zoekt pass. betr. liefst boekh. en/of adm., evt. ook halve dag. of 's avonds. Brieven no. 6400. Fabriek van bakkerijgrond stoffen in de omgeving van Haarlem, vraagt voor direct twee bekwame FONDANTMAKERS Brieven no. 6402. NIET PIEKEREN! Vlotte modellen winterjassen mantels en costuums. f 3 p. week, zonder vooruitbetaling VAN VEEN, Zülweg 26—28 te Haarlem. pinnnniiiiiniiiiiiiiioiiiagHiuiiaiiiiiiiHiiiiiiiinrHiiniiininiiiiioiiBiiiiinHBinnHiiiiRiniinniiaHiiBniiiiaiRiniiii Voor de kunnen worden aangenomen, met kort verband bij de Koninklijke Marine Re serve en bestemd voor de dienst in NIEUW GUINEA met bekwaamheden als: metaalbewerker, monteur, electro-monteur, timmerman, betonwerker, magazijnbeheerder, tijdschrijver, wegenbouwer en technisch-tekenaar In, - afhankelijk van diploma's, ervaring en andere bekwaamheden, - de rang van sergeant, korporaal of de stand van matroos der le klasse. (Minimum leeftijd voor elk dezer rangen of stand, resp. 28 - 24 en 20 jaar.) Duur dor verbintenis 1 Va Jaar. Voor dienstneming komen bij voorkeur In aan merking eervol uit de zeedienst ontslagen, of In het genot van groot verlof gestelde militairen der zeemacht, die gediend hebben bij de Amphlblsch- technische dienst en thans in Nederland verblijven. Sollicitaties zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 22 October a.s. met vol ledige gegevens bij: Hoofd Marine Wervingsgroep Nederland, Bezuiden- houtseweg 123, 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3