20% korting DOBBS C Kort en Bondig j Amsterdamse Beurs ilk hm WH G. TEKELENBURG bekwame machinestiksters aankomende machinestiksters handwerksters en leerlingen strijksters Groentjes 2 Maandag 16 October 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 5 Haarlemse koopman wegens onvoorzichtigheid beboet Een paar weken geleden had er in de werkplaats van een Haarlemse handelaar in winkelmachines een ontploffing plaats, die veroorzaakt werd doordat hij een ben zinebrander, waarmee hij iets had willen solderen, te lang op het gascomfoor had laten liggen. De omvang van de schade was recht evenredig met het aantal decibels van de knal en de schrille schrik van de eigenaar van de winkel. Maar met de 250.die het hem kostte om de zaak weer op te knappen was hij nog niet van de explo sie af. De Officier van Justitie vond dat de man wel zo roekeloos was geweest dat een ver volging wegens „ontploffing door schuld" gerechtvaardigd was en zo stond de han delaar vanmorgen voor de Haarlemse po litierechter. De verdachte zelf begreep eigenlijk niet erg goed. dat er zoveel drukte van het ge val werd gemaakt, al gaf hij toe dat hij het instrument te lang op het gas had laten staan. Een technisch-ambtenaar van de Ar- beidsinspsctie zette evenwel uiteen, dat de handelaar een methode van voorverwar ming had toegepast, die niet alleen niet zeer gebruikelijk, doch bovendien hoogst onvoorzichtig genoemd kon worden. Het was maar een toevalligheid, dat de gevol gen niet erger waren geweest. De Officier pakte de zaak dan ook van die kant aan: „Rampen ontstaan bijna al tijd door slordigheid, nalatigheid en roeke loosheid". Deze vergrijpen wreef hij deze verdachte aan, die vijftig gulden of dertig dagen tegen zich hoorde eisen. De politierechter deed er een tientje af, al liet hij geen twijfel bestaan aan zijn indruk dat de koopman de opvatting was toegedaan, dat iedereen het in eigen huis net zo hard mag laten ontploffen als hij zelf wil. Atelier voor antieke gobelins Het onder auspiciën van de gemeente Nijmegen gevestigde atelier tot herstel van antieke gobelins, dat onder leiding staat van Mejuffrouw Dr. G. T. van IJsselsteyn en is ondergebracht in een gedeelte van het schoolgebouw aan het Leidseplein no. 36 te Haarlem, heeft dringend behoefte aan meer werkruimte. Deze kan verschaft worden door naast de vier lokalen, welke reeds ter beschikking van het atelier zijn gesteld, een vijfde lo kaal en twee kamertjes in gebruik te geven. Er moeten evenwel enige verbeteringen worden aangebracht, waarvan de kosten 1200 zullen bedragen. Aangezien B. en W. het van belang ach ten, dat aan de wens van de huurster tot het verkrijgen van meer ruimte wordt te gemoet gekomen, stellen zij de Raad voor, voor de uitvoering van genoemde werk zaamheden een bedrag van 1200.ter beschikking te stellen. Paardensport Trudy van der Meer wint match a deux in Frankrijk De jeugdige Haarlemse amazone Trudy van der Meer, die met succes aan het inter nationale concours-hippique in Parijs heeft deelgenomen, heeft haar internationale debuut bekroond met een overwinning in een „match a deux" op het concours in St. Ger main. Deze wedstrijd was speciaal in het programma ingelast en men had hiervoor twee jeugdige amazones uitgenodigd, die in Parijs een goed figuur hadden geslagen: miss Pat Smiles en onze stadgenote. Het parcours bevatte twaalf hindernissen van 1.30 meter. Pat Smiles met Milou werd uitgebeld. Trudy van der Meer maakte met Musea slechts 4 fouten en won daarmee de prijs van de Banque de France. Een avond muziek en dans voor het fonds „Weduwenzorg" Ten bate van het fonds „Weduwenzorg" van de Algemene militaire pensioenbond werd Zaterdag in het gebouw „St. Bavo" een muziekavond gegeven, waaraan ook een goochelaar, de heer H. J. Bouwman, medewerking verleende. De vele aan wezigen werden begroet door de voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer J. M. Verhulst. Spreker zeide verheugd te zullen zijn als de regering het noodfonds zou overnemen. Zolang dit niet is geschied moet het fonds wel door de bond in stand gehouden worden. Uit Amsterdam was het salon-orkest „Sempre Crescendo" onder leiding van de 78-jarige oud-stafmuzikant, de heer H. C. Koek gekomen. Het begon de avond met een mars van de directeur en zette het programma voort met de ouverture Peter Schmoll van Weber, een moeilijk stuk, eigenlijk te moeilijk voor deze amateurs, die de ouverture in een bewerking speel den voor een bezetting van violen, violon- celli, contrabas, fluit en klarinet, piano, harmonium en slagwerk. Maar men was onder vrienden en voelde zich als het ware opgenomen in een grote familie. En dan worden ongelijkheden, verkeerde tonen en ontstemmingen niet zo ernstig opgevat. Men constateerde zelfs gemoedelijk, dat de vader van Joh. Brahms gelijk had met zijn bewering, dat een zuivere toon op een contrabas louter toeval is. Men was in een stemming om alleen te letten op goede kwaliteiten en om daarbij te ontdekken, dat de heer Koek van pittige rhythmiek houdt en dat hij ook aandacht heeft voor nuancering. Bovendien consta teerde men dat de directeur rekenen kan op een vaardige „concertmeesteresse". Na de ouverture kwamen nog toegewijde ver tolkingen van muziek van Léhar, Boeildieu en Koek, benevens begeleidingen van de zang door de jonge Tonny Verschoor. Zij zong twee liederen van Cath. van Rennes en twee gedeelten uit operettes van Stolz en Dostal. De donker gekleurde sopraan- stem van Tonny Verschoor heeft een dui delijk dramatisch karakter. Dit maakt haar als zangeres meer geschikt voor 't operette genre dan voor de liederen. Met haar goede voordracht en uitstekende dictie zou zij in een operette-opvoeding geen slecht figuur maken. Er traden na de pauze vier danseresjes op, die bij muziek van Debussy, Brahms, Grieg. Beethoven en Chopin verdienstelijk werk leverden, vooral als de beweging het zonder diepgaande expressie kon stellen. Daarom slaagden de Hongaarse dansen van Brahms en in het bijzonder het pantomi mische dansje op het Menuet van Beet hoven het best. De herhaling hiervan was zeker welkom. Mies WesterveldLucas bespeelde bij het dansen de slechte piano zo goed als dit mogelijk was. P. ZWAANSWIJK. Twee kinderen door gasverstikking omgekomen In de afgelopen nacht zijn in een woning in de Van Limburg Stirumstraat in Den Haag twee kleine kinderen respectievelijk van twee-en-een-half en een jaar, door gasverstikking om het leven gekomen. De kinderen sliepen in een kamertje, waar een gaskacheltje was geplaatst. Bij het uitdoen van deze kachel had hun vader wel de kraan van de kachel, maar niet die van de gasleiding aan de muur dichtgedraaid. Daar de slang, die van de gaskachel paar de kraan in de muur liep, een scheurtje had, heeft zich zoveel gas in de kamer op gehoopt, dat dit de dood van de kinderen ten gevolge heeft gehad. PASTOOR VAN MIERLO MORGEN WEER NAAR HUIS Pastoor C. v. Mierlo zal morgen, Dinsdag, uit het ziekenhuis weer naar huis gaan. Weliswaar moet hij nog enige tijd rust nemen, maar verwacht wordt, dat hij binnen kort weer de leiding van zijn parochie op zich zal kunnen nemen. SCHEEPVAART Axeldijk, 14 te Newport News. Alchlba, pass. 13 Gotland. Aldabi, 13 500 m. N. St. Paulsrocks. Aldegonda, 13 v. Singapore n. Pladju. Algenib, 13 180 m. W. Kp. St. Vincent. Alioth, 13 360 m. N.NO. Las Palmas. Amstelveen, 13 75 m. NO. Kp. Farewell. Amstelland, 13 460 m. Z. Porto Praya. Arundo, 13 200 m. Z. Kanarische eil. Ayerdijk, 14 te Hamburg. Aletta (t). 13 300 m. Z. Cambodia Point. Amstelpark, 13 300 m. ZO. Dondrahead. :Aagtedijk, 15 te New York v. R'dam. Aardijk, 15 te Londen. Alcinous, 14 v. Port Said n. Napels. Altair, pass. 14 St. Vincent. Alwaki, 14 v. New York te Boston. Arendskerk, 15 v. Colombo n. Fremantle. Atlantis, 15 780 m. ZO. Dondrahead. Albireo, 15 v. Montevideo n. Las Palmas. Amsteldijk, 16 te Antwerpen v. New Orleans. Ardea, 15 v. Gibraltar n. R'dam. Atlas, 14 te Haifa v. A'dam. Alnati. 15 te Santos. Bali, 15 te Port Soedan. Blitar, 15 v. Colombo n. Makallah. Bonaire, 15 v. Paramaribo n. Ponta del Gada. Bosehfontein, 15 v. Beira n. Lorenzo Marques. Baarn, 16 te Mollendo v. Callao. Bengkalis, 16 v. Aden n. Colombo. Bacchus. 13 300 m N San Salvador. Barito (kpm). 14 te Singapore. Caltex Leiden, pass. 15 Kp. Roca. Caltex Utrecht, pass. 15 Kp. La Hague. Clavella. 16 tet Suez v. Abadan. Cleodora. 15 te R'dam v. Miri. Congostroom, 14 te Bordeaux. Corilla. 15 v. Suez te Menaalahmadi. Cory da, pass. 16 Malta. Caltex Pernis (t), pass. 15 Pantellaria. Chitral, pass. 14 Lissabon. Cottica. pass. 15 Casquets. Castel Bianco. 14 250 m. W. Mentawei. Caltex Nederland. 15 v. R'dam n. Rastanura. Celebes. 16 v. Suez n. Djeddah. Drente, 14 te Balikpapan. Delrland. 13 v. Bahia n. Las Palmas. Duivendijk, 14 te Cristobal. Domburgh, 13 v. R'dam n. Casablanca. Duivendrecht, 14 260 m. O.ZO. Recife. Douro, 11 v. Cartagena n. Cristobal. Diemerdijk, 15 v. Vancouver n. R'dam. Delfshaven, pass. 14 St. Paulsrocks. Eemland. pass. 14 Teneriffe. Ena. 15 v. Cristobal n. Las Piedras. fctrema. 15 v. Pepel n. Curacao. Eemdijk, pass. 15 Bahama's. Eendracht, 16 te Alexandrië. Esso Rotterdam (t). 15 v. Aruba n. R'dam. Esso Amsterdam. 16 te R'dam v. Aruba. Esso Den Haag, 16 te R'dam v. Aruba. Eelipes (t), 13 op Palambang n. Djakarta. Farmsum. 13 675 m. O.t.N. Kp. Race. Friesland. 15 te Penang. Gemma (t), 13 v. Purfleet te Heysham. Gaasterkerk, 15 te Antwerpen. Groote Beer. pass. 15 Guardafui. Grootekerk. 15 v. Suez n. Port Soedan. Hoogkerk. 14 te Hamburg. Hydra. 14 v. Puerto Limon n. Po Cabezas. Hercules, 15 v. Malta n. Piraeus. Ittersum, 11 v. Houston n. Galveston Japara (krl), 14 te Singapore. Java, 14 te Semarang Jobshaven, 13 te Mondah. Joh. v. Oldenbarnevelt, 14 v. Sydney n. Makassar Jagersfontein. 13 300 m. NO. Madeira. Keilehaven, 13 100 m. W. Kp. Palmas. kertosono, pass. 14 Perim. Kota Baroe. 15 te Genua. Kota Agoeng. pass. 14 Guardafui. Kota Inten. 15 te Djakarta v. Soerabaja. Klipfontein, 16 te A'dam v. Beira. Langlee Scott. 13 v. R'dam n. Kobe. La wak, 14 te Penang. Lindekerk, pass. 13 Beachyhead. Loenerkerk. 13 v. Suez. Laurenskerk, pass. 14 Gibraltar. Loosdrecht, 13 v Colombo te Bombay. Luna. 14 v. R'dam n. Tanger. Lemsterkerk, 14 verw. Muscat. Lucita, 13 v. Heysham te Belfast verw. Lissekerk, 13 v. Hamburg n. Bremen. Laagkerk, 15 verw. Karachi. Langkoeas, 15 v. Djakarta n. Semarang. Larenberg, 14 v. Bagnoli n. Hiielva. Leersum, 16 te R'dam v. Houston. Linge, 14 v. R'dam n. Malmo. Lieve Vrouwelcerk, 16 te Bandarshapur. Leklcerkerk, 15 te Livorno. Macuba, pass. 13 Perim. Mapia, 14 te Colombo. Merwede. pass. 13 Miami. Meerkerk, 13 v. Manilla. Molenkerk. 13 v. Dakar n. Freetown. Muiderkerk, 13 v. Adelaide n. Fremantle. Maasland, pass. 13 Barna. Malea (t). pass. 13 Luzon Noordpunt. Markelo, 13 v. Quelsmani n. Beira. Marken, 14 v. Madras n. Colombo. Mentor, 16 te Famagusta. Nieuw Amsterdam, 13 450 m. W. Scilly. Nigerstroom, 15 te Port Alexandre. Napoli. 14 100 m. Alexandrië. New Australia, 14 v. Aden. Noordwijk, 12 te Philadelphia. Oberon, 13 v. Pampatar n. New York. Overijsel. 14 verw. Suez. Ondina, 14 v. Port Said n. Alexandrië. Odysseus, 14 v. Napels n. Oran. Oranje, pass. 15 Perim. Oranjestad. 16 te Laguaira v. Curagao. Ossendrecht, pass. 16 Wight. Oranje Fontein, 15 v. East London n. Pt. Elisabeth Prins Joh. W. Friso, 13 te Montreal. Polydorus, 14 te Alexandrië. Plancius, 13 v. Buleleng n. Soerabaja. Prins Philips Willem, 7 v. Curagao n. A'dam. Prins Alexander, pass. 13 Beachyhead. Prins Fred. Hendrik, 14 te Hamburg. Prins Willem n. pass. 15 Muscat. Prins Willem IV, 14 te Chicago. Prins Willem V. 15 v. Buckville n. Montreal. Parkhaven, pass. 15 Madeira. Riouw, 11 te New York v. Djakarta. Rondo, 13 v. Bombay n. Calcutta. Radja, 11 v. Vancouver n. Kaapstad. Rempang, 13 v. A'dam n. Indonesië. Rotti, 13 v. Tj. Pandan n. Djakarta. Ruvs, 14 verw. Buenos Aires v. Kaapstad. Rijn. 13 v. Stockholm n. Hernosand. Roebiah, 13 360 m. W. Minicoy. Rotula (t). pass. 13 150 m. O.ZO. Port Soedan. Rijnland. 15 v. A'dam n. Buenos Aires. Sarangan, 13 v. Calcutta n. Makassar. Singkep, pass. 14 Kp. Bougaroni. Soestdijk, 13 v. Philadelphia te New York. Sunetta, pass. 13 Dondrahead. Salland, 13 140 m. W. Kp. St. Vincent. Sommelsdijk. 13 te Hamburg, Stad Leiden. 13 200 m. W.NW. Scillïes. Stad Haarlem. 13 te Genua v. R'dam. Salawati, 13 te New York v. Djakarta. Slamat. 15 te Tripoli. Stad Arnhem, pass. 16 Gibraltar. Stad Dordrecht, 16 v. Sagunto n. Vlaardingen. Stad Maastricht, pass. 15 Finisterre. Stad Schiedam, 15 teCasablanca v. Genua. Stentor. 14 v. R'dam n. Tunis. Straat Malakka, 16 te Mombassa. Streefkerk. 15 te Aden. Sumatra. 14 v. Belawan n. Colombo. Skaugum. pass. 15 Guardafui. Straat Soenda. 12 te Manilla. Trompenberg, pass. 13 v. Flores. Theseus, 13 v. Gibraltar n. A'dam. Tasman. 13 v. Hongkong n. Singapore. Ternate, 14 v. Donggala te Menado. Talisse, 15 te Djeddah v. A'dam. Taria. 14 v. Curagao n, R'dam. Tegelberg, 14 v. Mauritius n. Singapore. Tiba. 15 v. St, Vincent. Titus, pass. 15 Algiers Tomini. 14 v. Suez n. Colombo. Tosari, pass. 15 Gibraltar. Tabinta, pass. 15 Buru. Tjikampek. 12 v. Zanzibar n. Singapore. Teiresias. 15 v. A'dam n. Balikpapan. Venus, 13 v. Brindisi n. Bari. Vrijburgh, 13 v. Casablanca n. Londen. Van Heutz. 12 v. Hongkong n. Haihow. Van 't Hoff. 16 te Singapore. Vulcanus. 14 v. Patras n. Malta. Veendam. 15 v. Southampton. Weltevreden, 13 te R'dam v. Djakarta. Willemstad, pass. 13 Beachyhead. Wieldrecht, 13 te Lorenzo Marques. Waibalong. 13 rede Tulehu. Willem Barendsz, pass. 14 Azoren. Willem Ruys, pass. 15 Point de Galle. Westerdam, 14 v. New York n. R'dam. Woensdrecht (t), 16 te Willemstad v. Cartagena. Zijpenberg, 14 te Savona v. R'dam. Zwijdrecht, 15 te Sfax v. Barl. Inbraak in het Vredespaleis Tijdens de afgelopen nacht is ingebro ken in het Vredespaleis in Den Haag. De portier, die omstreeks kwart over twaalf onraad merkte, waarschuwde de politie. Binnen korte tijd was het gebouw door politiejeeps omsingeld. Vier rechercheurs die op kousenvoeten het gebouw doorzoch ten, betrapten vier inbrekers op heterdaad in een kamer van het Internationaal Ge- rechtsthof, waar zij bezig waren met het forceren van een brandkast. De ongenode gasten namen naar alle kanten de vlucht, waarop de rechercheurs drie schoten los ten. Twee inbrekers werden aangehouden toen zij de trap afrenden, nummer drie bevond zich nog in de kamer en een had dekking gezocht in een kast in een andere kamer. De gearresteerden zijn allen Hagenaars, namelijk de 28-jarige H. de B., die pas is vrijgekomen na zijn straf voor een inbraak in het ministerie van Marine, de 33-jarige S. S. en de 35-jarige A. C. H. B., beiden beruchte inbrekers en tenslotte de 32- jarige G. E. H., gewezen hulpbode in het Vredespaleis, die zijn kameraden blijkbaar de weg heeft gewezen. Alle vier waren ongewapend. Zij hadden zich door het in slaan van een ruit toegang tot het gebouw verschaft. Nazomerdrukte in Zandvoort Het fraaie zomerse najaarsweer was oor zaak, dat Zandvoort zich gedurende het af gelopen weekeinde in een grote drukte mocht verheugen. Per fiets, trein, tram, auto of bus, kwamen honderden bezoekers zich nog koesteren in het warme zonnetje, dat een verblijf op het strand zeer aanlok kelijk maakte. Al zijn de strandstoelen en strandpach- tersbedrijven dan ook verdwenen, dit ver hinderde niet, dat velen nog tegen de duinreep lagen te zonnen en kinderen als in het zomerseizoen zich vermaakten op het strand. Ook de buitenterrassen waren de gehele dag druk bezet en de bedrijven maakten goede zaken. Jonkvrouwe C. J. L. M. Sickinghc is door de Koningin aangezocht zich gedurende enige tijd te willen belasten met het geven van leiding bij het maken van huiswerk in het algemeen en dat van het Frans in het bijzonder aan de oudste twee prinsesjes. BINNENLAND De „Stierop" en de „Alkmaar", twee passagiersschepen van de Alkmaar Packet N.V. hebben Zaterdagavond hun laatste reis AmsterdamZaandam en omgekeerd ge maakt. Omdat deze lijn niet meer renderend bleek te zijn heeft de Alkmaar Packet tot opheffing besloten. De maatschappij heeft dê dienst 86 jaar lang onderhouden. HAARLEM EN OMGEVING De wethouder van Sociale Zaken der gemeente Bloemendaal, mr. J. C. C. W. Hijs- zeler, is verhinderd Dinsdagavond spreek uur te houden. Het ensemble „The stringing foot- warmers" uit Beverwijk hééft de tweede prijs behaald (141 punten) op het in Koog aan de Zaan gehouden jazz-concours. Nu het speellokaal in de Christïaan Huygensschool in Haarlem-Zuid-West voor het kleuteronderwijs wordt gebruikt, zullen de gymnastieklessen in de vergaderzaal van het tennispark „De Hoogeberg" aan de Pijls laan worden gegeven. Aan de Rijksuniversiteit in Leiden slaagde voor het candidaatsexamen genees kunde II A. Veldhuyzen van Zanten te Hillegom. Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie 294 290% Unilever 224 222% Philips 231VS 172% 172% 126 Nederlandse Ford 310 Nederlandse Kabel 277% v Berkei's Patent 116% Scheepvaart-Unie 164% 164% Holl.Amerika Lijn 172 Deli Maatschappij 119 H. V. A 122% A'dam Rubber 133% 132% Ned. Handel Mij. 148 Nat. Handelsbank 85% Billiton Mij II 226 Onvergetelijk die eerste Reden temeer om trouw te blijven aan DOBBS, de Virginia waar je nooic genoeg van krijgt! Originele Virginia cigaretten gefabriceerd en gegarandeerd door Louis Dobbelmann Waddinxvcen MET EEN TUDEfJKE AANBIEDING S» f\J OP ALLE VERFPRUZEN! HAARLEM, FILIAAL GROTE HOUTSTRAAT 5, TELEF. 16587 Heden overleed na een langdurig en smartelijk doch geduldig gedragen lijden onze geliefde zoon, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer PIETER OOSTERBAAN in de leeftijd van 41 jaar Uit aller naam: K. A. Oosterbaan Haarlem, 15 October 1950 Colensostraat 4. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 18 October a.s. ten 12.15 uur op de algemene begraafplaats ingang Kle verlaan. Vertrek van sterfhuis 11.50 uur. Na een zeer moeilijke verlossing van een leven loos zoontje, werd heden ook geheel onverwacht tot onze diepe droefheid uit ons midden weggeno men mijn geliefde vrouw, onze geliefde dochter, zuster, behuwddochter en behuwdzuster Anetta Hoogkamer- van Doorn in de leef tijd van 33 jaar Dat ook zij ruste in Vrede Haarlem: E. M. Hoogkamer Fam, van Doorn. Vlisingen: A. van Doorn. Haarlem: Wed. Hoogkamer- Huizinga Haarlem, 14 Oct. 1950. van Loostraat 31. Condolatie-adres: Doelstraat 17. De overledene is opge baard in de Rouwkapel van het St. Elisabeths Gasthuis, Kleine Hout straat 100. Bezoek-uren van 2 tot 4 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 17 Oct. a.s. des v.m. 11 uur op de Noorder begraaf plaats Vergierdeweg. Vertrek St. Elisabeths Gasthuis pl.m. 10.15 uur. Heden overleed na een langdurige ziekte tot onze grote droefheid onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, zoon en broe der DIRK SMINK Eerder weduwnaar van J. E. Kooijmans in de leeftijd van 60 jaar. A. Smink-'t Gilde J. Kedde-Smink W. Kedde Dick Louis En kleinkinderen Haarlem, 14 Oct. 1950. Hofmeijerstraat 33. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63. bezoeken van 24 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donder dag 19 October a.s. te 2 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kle verlaan. Algemene kennisgeving. Heden overleed mijn lieve moeder in de ouderdom van 85 jaar. G. van Trojen Heemstede, 14 Oct. 1950. Laan van Insulinde 3. Geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats vinden Woensdag 18 Oc tober a.s. om één uur op de Algemene Begraaf plaats te Sloten, Gem. Amsterdam. Heden ontsliep onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Catharina Wilhelmina Met, geb. Westenburg in de ouderdom van 73 jaar. „Jezus leeft, nu is de dood ons een ingaan tot het Leven." Gez. 62 4. Uit aller naam: A. Met. Heemstede, 14 Oct. 1950. van Slingelandtlaan 2. De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag 17 October a.s. te 12.30 uur op de algemene begraaf plaats te Heemstede. De praktijk van Dr. van Schuylenburch wordt waargenomen door de doktoren Anholt, Broers, Feilzer, Holthuis, Chr. de Jong, Luining, Peerboom, Segaar, Sorgdrager. W. H. Bierman Keel-neus-oorarts PRAKTIJK VOLLEDIG HERVAT. GEVESTIGD: M. van der Vlerk Apotheker Centraal Apotheek v/h. Florijn GROTE HOUTSTRAAT 78 Haarlem. 16 October 1950. Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, enz. Adviezen. Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Kantoor 95, 's av. 7—8 u. Telef. 20707. Heden overleed na lang durige ziekte de heer DIRK SMINK Zijn herinnering als ma gazijnmeester, die onze belangen op voorbeeldige wijze heeft gediend zal lang bij ons voortleven Firma T. Kout. Anthoniestraat 8. Haarlem, 14 Oct. 1950. Bontmantels naar maat Zilvervossen, Colliers. Betaling kunt u regelen Brieven no. 6387. HERENCOSTUUMS. Ik kan mij voorstellen Joop, dat je je in dat costuum prettig voelt. Het zit je ten minste gegoten. Heel ver standig om naar te gaan. Dat is een prima adres met zeer soepele be taling enzonder vooruit betaling!!! Courante textielzaak vr. 1ste VERKOOPSTER Vereist wordt grondige kennis van het gehele tex. tielvak. Voor prima krachten prettige werk kring en hoog loon. Soil, met uitvoerige inlichtin gen, opgave van leeftijd en verl. salaris. Discretie verzekerd. Tevens kunnen wij plaatsen een prima verkoopster voor de Zaterdagmidda gen. Moet reeds in de tex tielbranche werkz. zijn geweest. Brieven no. 6439. Bij Besluit van Z.Exc. de Minister van Justitie is benoemd tot Deurwaarder bij de Arrondissements- Rechtbank te HAARLEM. Het kantoor is gevestigd PARKLAAN 11 Telefoon no. 21814 Na kantoortijd 16179 Kantoor geopend van 912.30 en 25.30 uur. Zaterdagmiddag gesloten CON SER VENF ABRIEK HOLLANDIA vraagt NETTE VROUWEN EN ENIGE JONGENS Aanmelden voor 12 uur: Brouwersvaart 62. CONFECTIEBEDRIJVEN „JOVé" I vragen voor spoedige indiensttreding Tevens prima I Zich aan te melden: Spaarne 13 van 's morgens I 8—12 en van 1 tot 5.30 u. en van 7—9 u. Maerten f I van Heemskerkstraat 52zw. 'n flatteus Cocktail-ensemble Huish. Pers. gevraagd Mevr. Hoogendijk, Wikke, laan 14. Bentveld, vr. flink MEISJE v. 8-12. Woensd. en Vrijd. de hele dag. Gevr. NETTE WERKSTER voor Maand., Donderd. Vrij dag v. g. g. v. Joh. Verhulst- weg 50, Santpoort-Station. Gevraagd: NET MEISJE van 83 uur. Goed loon. Mevr. Jansen. Wilsonsplein 4 HUISHOUDSTER. Moe- derl. gezin voor dir. De Vries KI. Houtstraat 83. HELDERE KEUKENHULP van 7-9 u. 's avonds en Ma. en Zat. ochtend van 8.30-12 u. Aanm. tussen 45 u. Prins Mauritslaan 28, Haarlem-Z. Gevr. zelfst. DAGMEISJE, voor direct. Gezin 2 pers. Tel. afspraak verzocht no. 19313. NET MEISJE gevraagd, v. 913. Vredenhofstraat 8. 2e MEISJE en VERPL. HULP, voor d. en n. Tel. 21663. Wilhelminalaan 16. Bedrijfspers. gevr. FIETS JONGEN gevr. 16-18 j- v. g. get. voorz. mede voor magazijnwerk. Bekend met H'lem en omgev. Salaris f 18 p. week. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26. Voor direct gevraagd een net JONGMENS ongev. 18 j. voor magazijnwerk en bood schappen. Barteljorisstr. 32 Gevr. Ie NAAISTER, ja ponnen maatwerk Uitslui tend ervaren kracht. Br. no. 3177 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32. „Haveon" vraagt een JONGSTE BEDIENDE voor kantoor en magazijn. Enige adm. kennis vereist. Aanb. tot n.m. 6 uur: Zijhuizen 5. Huish. Pers. aangeb. Bekw. COSTUUMNA AI- STER b. z. a. f 8.50 p. d. Br. no. 7964 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. BONTWERKSTER mo derniseert en repareert uw bontw. Brieven G 8659. MEISJE, 21 jaar, zoekt per 1 Nov. betrekking v. d. d., v. 816.30 u. Zelfstandig kunn werken en koken. Br G 8662 Bedrijfspers. aangeb. HOV.KNECHT b.z.a. 28 j v. g. g. v. Peperstr. 14. H.-Ó. Huizen gevraagd BELEGGINGSHUIS of BLOKJE HUIZEN te koop gevr. (Kap. f 17.000). Brie ven G 8646. HUISJE te huur gevraagd met overname meubilair. Br. G 8660. Huizen aangeboden Wegens emigratie te huur aangeb. RUIM HUIS. op zeer goede stand v. en a. tuin met overn. inboedel. Br. G 8677. WINKELPAND te huur aangeb. Goede stand te Hrl Brieven G 8654. Te koop: LEEG WINKEL HUIS. Paul Krugerstraat 80. Kamers gevraagd Wie heeft KAMERTJE m. slaapgel. beschikb. voor meisje van 19 jaar, liefst bij alleenw. dame of jong echt paar. Gaarne opgave met prijs G 8716. Heer zoekt KAMER met pension bij partic. Weekend afwezig. Brieven G 8663 Gevr. te Haarlem WOON RUIMTE, liefst met keuken voor dame op leeftijd, goed gezond, Spoed! Br. G 8689 Meisje. 21 jaar. zoekt per 1 Nov. SLAAPKAMERTJE in Haarlem, 't Liefst Cen trum. Brieven G 8664. Gevr. door gerep. gezin j (4 volw. pers.) per 1 Nov. een gem. of gestoff. ETAGE met keuken in Haarlem. Wil fl. huur betalen. Brieven met prijsopgave G 8656. Kamers aangeboden KAMER m. pens. en h. v. Kleverlaan 91. Bl'daal. Te huur ZIT- en 1 of 2 SLAAPKAMERS m. bad vol ledig pension, voor 2 of 3 pers. w. en k. str. water, centrale verwarming, telef. Omgeving Kenn. Lvceum. Br. G 8678. Wonlngruil WONIN GRUILAlleen Cramer en Co.. Zaanenlaan 5 VRIJ HUISJE m. tuin centr. ruilen voor huisje m. tuin H.-N. of Santp. Brie ven G 8657. Diversen DAMES. Wij stikken uw jap. of mantel pasklaar. Pa tronen naar maat. Oranjepl. 34. b. h. Schouwtje. WEGGEVLOGEN O. H. Meeuwtje w. z. Teg. bel, ter. bez lepenstraat 24. SCHOORSTEENVEGEN Dakpannen stuk Goten schoonmaken. Tel. 16668. Wegens verbouwing Woensdag de laatste dag voor verlaagde prijzen. BEDDEN SPECIAALZAAK van Meeu. men. Rijksstraatweg 71. Tel. no. 23809. Thuis BRIDGEN LEREN nw. Culberts. beginn. en ge- vord midd. en av cond. bil lijk. Brieven G 8643. STOKER GEVR., liefst uit omgeving Aerdenhout. Boe- kenrodeweg 26. HUWELIJK. Net persoon, 38 j. vaste pos. zoekt ken- nism. met nette wed. of ge scheiden vrouw. Brieven m. of z. foto, welke op erewoord retour, G 8647. HUWELIJK. Heer, goede pos. z. kennism. met dame 2532 j„ knd. geen bezw. Br. G 8667 AUTO TE HUUR GEVR. voor pl.m. 14 dagen. Telef. no. 27971. Te koop gevraagd WASSERTANKS <z. g. moffentanks) te koop gevr. De Koning. Vijfhuizen. Tel. K 2548—286. DUITSE STUDIEPIANO of PIANOLA. Dekker, Alk maar. Spoorstraat 5. ZOLDEROPRUIMING. Br. G 8692. In g. st. z. BOX met vl. en matras. Brieven G 8681 Een in goede st. verkeren de BRABANTSE KACHEL. Kostverlorenstr. 105, Zand voort. Tel. 2730. MUZIEKINSTRUMENT, Tuba, bariton of trombone te koop gevraagd. Brieven SCHRIJFMACHINE. Opg. van bouwjaar merk en prijs G 8670. NET MEUBILAIR en LO PER. Brieven G 8691. Te koop aangeboden Pl.m. 75 GRAM. PLATEN a f 0.30. Gaaf! Silvis. Spaarn- wouderstraat 9B rood BI. WINTERJAS m. 52- 54, 40. Merovingenstr. 64. HERENRIJWIEL als nw. 26 inch, compl. m. lamp, slot, jasb., enz. 75. Kam perstraat 7. HAARD en Haardkachel te koop. Burg. v. Lennep- weg. 10. Heemstede. Blauw en crème KIN DERWAGEN met sDatb., kinderledik. 17.50, baby commode 42.50, kinderst. 7.50 en 15, box 12.50. Twijnderslaan 17. WINKLER PRINS Ency clopaedic 6e druk, 8 ver schenen en 10 volgende de. len (nieuw). Br. no. G8554

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3