hdo'l Engelands grootste luchtreus wordt vijf en veertig meter lang Sport in het kort Amsterdamse Beurs „HET LICHT" Aüerzielen-herdenking HAARLEMS TRIO Haarlemse Kegelbond E.H.B.O.-Heemstede S. BOUMA Gevr. buffetbediende MEUBELFABRIEK Maandag 30 October 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 7 Landkaart In de kaartenzaal van het hoofdkwartier der Westelijke strijdkrach ten in Duitsland, geves tigd te Heidelberg, is men bezig met het con strueren van een reus achtige landkaart van Duitsland, die gebruikt zal worden bij de stra tegische opstelling van de geallieerde troepen en bij de 'manoeuvres, die in de toekomst door de verenigde legers der Westelijke bezettings machten zullen worden gehouden. De foto toont slechts een deel van de kaart, die de gehele wand van de zaal zal beslaan. Moeilijk geval Kort verhaal door A. S. Tante was om 7.0 te zeggen het moei lijke geval van de familie. Ze had geen eigen huis en ze had geen bezittingen. Ze hield van huishoudelijk werk, maar wilde niet bij vreemden. „Ik werk niet voor vreemde mensen", zei' ze en besefte niet hoe hooghartig dit klonk. De familie had uiteindelijk besloten haar .om beurten in hun gezin op te nemen. Ze hielp dan mee in de huishouding en kreeg daarvoor kost en inwoning en nog een kleine vergoe ding. Langer dan een jaar hield geen het met haar uit, want ze was bemoeizuchtig en vitterig. Tante wilde in eer en deugd oud wor den en was ongetrouwd gebleven. Van haar vijf-en-dertigste jaar af droeg ze al leen donkerblauw of zwart, nooit korte mouwen en altijd een hoge hals. Haar lichaam en ziel waren haar troetelkinde ren. Haar ziel koesterde zij in wekelijkse godsdienstige bijeenkomsten en des Zon dags in de kerk, haar lichaam door tal loze bezoeken bij pédicures, masseuses, dokters en specialisten. Tante was vroom en rechtvaardig in eigen oog en vond dat zij de hemel verdiende. Mieke, voor wie de kans dat zij inwo ning kreeg steeds groter werd nu haar zuster getrouwd was en verhuisd, had „de familieraad" aangeboden haar tante voor lopig bij zich in huis te nemen. Deze kon dan de zorg voor het huishouden op zich nemen en Mieke zou zich geheel aan haar muziek en andere kunstuitingen kunnen wijden. Tante was nu'bijna een jaar bij .Mi'ekë. Elf Éi'aandèn om precies te zijn. De; eérste paar maanden ging het' wel, maar nu tante, zic'li thuis begon te voelen, kwamen aller lei vervelende en onaangename eigen schappen naar boven borrelen. Als tante (van 59) haar 35-jarige nicht hinderen kon dan deed ze het met bepaalde wellust. Zo was het ook op epn Zaterdagmiddag. Mieke had zo juist een afzegtelefoontje gekregen van een van haar leerlingen en nu had ze de hele heerlijke middag voor zich. 't Kwam prachtig uit. Ze kon nog een flinke tijd studeren voor vanavond. Met een haast verliefd gebaar legde ze werken van verschillende componisten op haar vleugel gereed. Eenmaal bezig hoorde ze alleen maar muziek in zich en om zich. Muziek vervulde haar, legde volkomen beslag op haar en ze vergat alles om zich heen, zij vergat de tijd en haar tante. „Nu zit dat kind al meer dan een half uur op die piano te bonken. Ik heb haar •nog niet gezien vanmiddag. Ze moet nu maar ophouden. Ik zal eens flink hard roepen, dan scheidt ze wel uit". Zo dacht tante. „Miieeeeke!" riep ze met een gie rende uithaal op de ie, „Mieeeeke, theee!" Met een triomfantelijke blik in haar ogen over haar „durf" keek tante langs de trap omhoog, haar halsje wat gerekt, haar kleine, ietwat venijnige vogelkopje opge heven, scheen ze begerig te wachten op een woede-uitbarsting van haar nicht, die welhaast volgen moest. ;t Was ineens doodstil boven. De schelle dissonant had blijkbaar het contact tussen muziek en vleugel verbroken. „Zou ze nog eens? Mieke had haar wel gehoord natuurlijk, nou ja, dan moet ze ook maar komen als ik roep". E11 nog eens, nu scheurend dooi de doodse stilte, riep tante met hernieuw de kracht schel omhoog: „Mieeeeke!" Weer keek ze vol verwachting naar boven en zag Mieke die al halverwege de trap was. Betrapt schoof tante haastig de ka mer in en beredderde wat met de thee kopjes. Mieke bleef eerst stil, terwijl ze haar thee dronk. Dat was jammer. Nu had tante gelegenheid zich weer in het harnas der zelfverdediging te steken. Toch, wist Mieke, moest ze iets zeggen over deze scherpe speldeprikken. „Tante, ik heb al zo vaak gevraagd mij niet te roepen als ik studeer. Als ik inge spannen bezig ben en ik word gestoord, dan is het zo verschrikkelijk moeilijk er weer in te komen. Daar heb ik met schrij ven al last van, maar bij de muziek is het nog veel lastiger. U hoeft niet te roepen. Als ik thee wil hebben zet ik wel op mijn eigen kamer. Ik moet nu eenmaal hard studeren wil ik goed les kunnen geven". „Hard studeren, hard studeren" her haalde tante smalend. „Ik ploeter hier de hele lange dag om het jou zo aangenaam mogelijk te maken en wat doe jij? Jij werkt alleen voor je eigen plezier". Dat is juist de kunst van werken, dacht Mieke, het zo te doen dat je er zelf ge noegen in vindt. „En 's avonds", ging tante verongelijkt voort, ,,'s avonds maak jij maar.kopjes en zelfs glaasjes vuil, jij en je vrinden, en je schenkt maar in als was er geen geheel- onthoudster in huis. Weet je wel dat het heel gevaarlijk kan zijn dat drinken? Ik heb een vriendin en die d'r nichtje had een man...." Mieke stond op. Ze wist al wat er zou volgen, want de familieleden van de vriendinnen moesten het in tantes verhalen altijd met de dood bekopen. „Vanavond gaan we op mijn kamer een muziekavond houden. Er komen een vio list en een operazanger. Heerlijk is het!" Terwijl Mieke verheugd verder vertelde, vergat ze dat haar toehoorster de zedige en rechtvaardige tante was. „Wat? Heren op je kamer? En die vraag je zelf? Je hebt ze zelf uitgenodigd? Schaam je je niet, over zo iets ongepasts? Ongehoord is dat. Zullen daar vanavond in het donker heren aanbellen en boven komen, in een huis met twee weerloze vrouwen en natuurlijk nog een glaasje drinken!" Zo raasde tante door vol hei lige minachting en diepe verontwaardi ging. „Ik zal jou eens wat vertellen, als jij het waagt deze heren vanavond te ont vangen, dan verdwijn ik. Begrijp je dat?" Mieke had eerst vol verbazing geluisterd hoe tante zich steeds meer opwond. Maar toen tante over „ongepast" en „onge hoord" begon, werd ze verschrikkelijk boos. „Ik weet wie ik vraag en waarom ik mensen in huis vraag en verder behoeft u zich niet hiermee te bemoeien. Ik zal u eens wat vertellen. Als u meent door te kunnen gaan met op deze wijze tegen mij te spreken en kwaadaardig tegen mij te moeten doen, dan zal ik werkelijk niets liever zien dan uw vertrek naar elders. Ongepast. Hoe komt u er bij? Het is zo volkomen normaal dat mijn collega's ko men musiceren, dat het woord ongepast ongepast is". Toen ze zichzelf tweemaal hetzelfde woord hoorde gebruiken, kwam haar humor alweer te voorschijn. Bespottelijk, wat een gesnauw. Zonder meer liep ze de, kamer uit. Stom van d'r om zich zo te laten gaan. Ze proefde een bittere nasmaak en voelde zich ineens doodmoe, 't Was bovendien eigenlijk in-zielig, als je kennelijk beha gen schepte in het hinderen van een an der. Zij, tante, voelde zich tegenover an deren altijd de mindere en" zo' zocht ze haar kracht en haar meerderheid in min derwaardig tongvenijn. De volgende morgen een beetje nasoe- zend in bed, dacht Mieke aan de geslaag de avond. Alles was goed gegaan. Het was eën heerlijke avond geworden. De beide andere musici waren heel tevreden ge weest over haar speelprestaties. Ze wilden het alle drie graag nog eens spoedig her halen. De vriendin van Mieke hacl haar geholpen bij haar gastvrouwelijke plich ten en was „publiek" geweest. Haar vriendin zocht kamers. Kon zij maar hier in huis komen, inplaats van tante met haar zure humeur. Wat was dat gisteren toch een nare snauwpartij gewor den, bedacht Mieke moedeloos.-Eerst was alles zo prettig geweest. Ze was helemaal weggedoken in haar muziek en toen in eens, veel érger dan een vals accoord, die akelig-gierende roep van tante. Haast als een physieke pijn voelde ze weer de zelfde ontzetting, hoorde ze weer hetzelfde schelle geluid. Beneden had ze zich in hei begin nog heel goed kunnen beheersen. Tante was nu eenmaal zo. Pijndoen scheen voor haar vreugde te zijn. Maar later, toen tante-haar privéleven ging bekladden en beroddelen, .toen was het mis gegaan. Een graywe moeheid bekoop haar toen ze hieraan terugdacht. Zij had niet net als tante.haar verweer in grauwen en snau wen moeten zoeken. „Al verloor ik mijn geduld, ik had mijn zelfbeheersing niet behoeven kwijt te raken", dacht Mieke mistroostig. Zij had indertijd zelf tante als hulp gevraagd voor tenmiste een jaar. Ze moest het dus eigenlijk nog een maand zien uit te houden. „Was er maar weer eens een van de familiegezinnen die tante in de huishouding zou kunnen gebruiken", dacht ze. Zo tobde Mieke voort tot de ochtend post kwam en de verlossing met zich bracht. Een brief uit Delft van haar oudste broer. „Joke voelt zich al een tijd niet goed en moet veel liggen", schreef hij. „Ze zou zo graag wat extra hulp hebben en jij hebt tante nu al zowat een jaar in huis gehad. Joke kon indertijd wel met tante overweg en tante vond het bij ons wel prettig, geloof ik. Als zij wil en je hebt zelf geen overwegende bezwaren, zou jij tante dan kunnen en willen missen?" „Kunnen en willen missen", herhaalde Mieke dankbaar. Diezelfde week nog ging tante. (Nadruk verboden) Eriksen vormt nieuwe* Deense .regering De Deense iiberale leider Erik Eriksen heeft Zaterdag een nieuwe regering, waarin alleen liberalen en conservatieven zitting hebben, gevormd. Volgens de lijst, die aan de Koning ter goedkeuring is aangeboden, zal Eriksen zelf premier zijn en Ole Bjoern Kraft (Conser vatief) minister van Buitenlandse Zaken. Het kabinet zal bestaan uit zeven libe ralen en zes conservatieven. Minister van Defensie zal zijn Harald Petersen (libe raal). Belofte van Wysjinski De Sovjet-Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Andrei Wysjinski heeft de politieke commissie der UNO Zaterdag beloofd, dat, indien de grote mogendheden overeenstemming bereiken over ontwape ning met een derde, de Sovjet-Unie „vol ledig geverifieerde gegevens" over haar eigen strijdkrachten zal verstrekken. Deze geweldenaar komt in 1953 in dienst In de vlieg tuigen fabriek van Saunders Roe op het eiland Wight is men al enige jaren bezig met de bouw van een vlieg- boot die Engelands grootste luchtreus zal worden: de Saro Princess. Het toestel is in aanbouw voor de British Overseas Airways Corporation. De B.O.A.C. heeft drie van deze typen in bestelling, die zij wil gebruiken op het traject Engeland Zuid-Amerika of op de route Engeland Australië. De Princess moet tenminste honderd vijf passagiers kunnen vervoeren die onderdak zullen vinden in een dubbeldeks-romp, die van neus tot staartpunt niet minder dan vijf-en-veertig meter lang is. De romp hangt aan een vleugel waarin tien mo toren zijn verborgen van zeven-en- zestig meter lengte. Wanneer dit lucht kasteel het volgende jaar voor het eerst de lucht in gaat, zuUen die tien motoren honderd-twee-en-veertig duizend kilogram omhoog trekken. Wanneer men een afbeelding van de Princess ziet krijgt men de indruk dat de boot maar zes motoren heeft, want er zijn slechts zes motorgondels zichtbaar, aan weerszijden van de romp drie, de binnen- Waterpolo Haarlem won in Gouda Tijdens internationale wedstrijden te Gouda is een waterpolotournooi gehouden. C. N. B. (Barcelona) verloor met 43 van G. Z. C. en Haarlem versloeg G. Z. V. (Gent) met 71. In de verliezersronde heeft Barcelona met 54 van G.Z.V. gewonnen. In de' winnaarsronde kwamen G.Z.C. en „Haarlem" tegenover elkaar. Met rust leidde G.Z.C. met 32, doch de eindstand werd 55. De wedstrijd werd beslist met het nemen van twee maal drie strai'worpen, waarvan Haarlem en vijf inschoot tegen G.Z.C. drie. Haarlem werd dus winnaar van het tournooi. Motorsport Kampioensrit der K.N.M.V. De voorlopige uitslagen van de kam pioensrit 1950 van de KNMV, zoals deze Zaterdagavond door de voorzitter van de sportcommissie, G. J. Brpinsma. werd be kend gemaakt, luiden als volgt: Senioren: tot 125 cc-klasse: 1 J. W. Haaker (Badhoevedorp) met CZ 99 straf punten; 2 J. C. L. van der Brom (Utrecht) met CZ 224 strafpnt.; 3 P. Bes- tebreuvtje (Barendregt) met CZ 225 straf- punten; 4 W. van Katwijk (Delft) met. Germaan 297 strafpnt.: 5 C. Schreuders (Haarlemmermeer) met Sparta 393 straf- p unten. Senioren: 125 tot en met 250 cc-klasse: 1 Drikus Veer (Borculo) met Puch 10 strafpunten; 2 Cees van Rijssel (Den Haag) met Jawa, 10 strafpnt.; 3 C. J. Langeveld (Lisse) met CZ 19 strafpnt.; 4 Ph. J. J. •Haaker (Badhoevedorp) met Jawa 21, strafpnt. Drikus 'Veer eindigde hier als eerste, doordat zijn resultaat in de acceleratie remproef beter was, dan dat van Van Rijssel. Senioren: boven 250 cc-klasse: 1 A. Koning (Oosterwolde) met Triumph 21 strafpunten; 2 B. H. Olie (Waddinx- veen) met Triumph 26 strafpnt.; 3 J. Morel (Arnhem) met Ariel 47 strafpnt.; 4 J. Flin terman (Den Haag) met BSA 115 strafpnt.; 5 W. Waayenberg (Veenendaal) met Triumph 153 strafpnt. Senioren zijspannen 1 D. J. Wuis (Voorburg) Zundapp met 23 strafpunten: 2 L. van der Noll (Over- schie) Zundapp met 44 strafpnt.; 3 P. A. Kemper (Delft) Harley Davidson met 56 strafpunten: 4 P. Zoontjes (Tilburg) BSA met 184 strafpnt. Militair solo: 1 Wachtmeester Chr. Duys- ters (Breda) Matchless met 12 strafpunten; 2 Wachtmeester J. S. N. Oosterman (Apel doorn) Matchless met 17 strafpnt.; 3 Ser geant A. II. Elbersen (Soesterberg) Match less met 18 strafpnt.; 4 Sergeant-majoor G. A. van Gaasbeek (Haarlem) Matchless met 25 strafpunten. HAAGSE OEFENMEESTERS SLAAN AM STERDAMSE. De oefenmeesters (tennis) uit Den Haag wonnen van hun Amsterdamse collega's met 11 tegen 10 partijen in een wedstrijd, welke in de Apollohal werd ge speeld. PLANNEN VOOR EEN VIJFDAAGSE ETAPPENWEDSTRIJD. Dezer dagen.,is een voorlopig comité gevormd teneinde plan nen uit te werken voor een wielerwedstrijd in vijf étappen door Brabant, Limburg, Bel gië en Duitsland, te houden in Augustus 1951. De plannen gaan uit van de heer L. Kuckel- korn, die uit het bestuur van de stichting „Ronde van Nederland" is gelreden. SABELKAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. Te Rotterdam werd de finale om het sehermkampioenschap van Nederland op sabel gehouden. Montfoort en Ter Weer ein digden elk met elf gewonnen partijen, waar door een barragepartij noodzakelijk was. Deze werd met 5 gegeven tegen 2 ontvangen treffers gewonnen door Montfoort. die dus op het kampioenschap beslag legde. •OPNIEUW EEN MISLUKTE POGING. Elne Andersen uit Denemarken is in haar tweede poging de Straat van Gibraltar over te zwemmen, niet geslaagd. Zaterdag moest zij ook haar poging opgeven, toen zij acht uur in het water had gelegen. Tegenstromin gen waren oorzaak van de onoverkomelijke moeilijkheden, waarvan Elne Andersen de dupe is geworden. SUCCESSEN VAN SCHULTE—PETERS IN ZüRICH. Op de Oerlikon baan te Ziirich hebben Schulte en Peters zich Zon dagmiddag de besten getoond van het sterke veld renners dat deel nam aan een koppel- wedstrijd over 100 km. Zij wonnen met een ronde voorsprong in 2 uur 4 min. 27 sec. Op 1 ronde volgden Koblet en Von Bueren. ARGENTIJN ZWEMT OVER STRAAT VAN GIBRALTAR. Dc Argentijnse zwem mer Jorge S. Sugden is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te zwemmen in 6 uur 58 minuten. Hiermede verbeterde hij het record dat de vorige maand door de Argentijn Antonio Alsertondo met een tijd van 7 uur 48 minuten werd gevestigd. VOETBALWEDSTRIJD HONGARIJE—OOS TENRIJK 43. Het Hongaarse elftal heeft in Boedapest met 43 -van het Oostenrijkse team gewonnen, nadat dc gastheren bij rust- met 2—1 de leiding hadden genomen. Te Wenen werd een stedcnwedstrijd gespeeld tussen Wenen en Boedapest. Wenen sloeg de Hongaarse ploeg met 3—0, nadat de rust met 1—0 was ingegaan. Verloofd: ADA TINKELENBERG HERMAN INGENHOES Brederodelaan. 44, Bl'daal. Sanderijnstr. 1II, A'dam-W. 29 Oct. 1950. ste twee motorgondels, aan beide kanten van de romp twee, bevatten echter elk een dubbel stel motoren. Vier motorgondeis herbergen dus acht krachtbronnen: de overige twee elk een. Die gekoppelde mo toren zullen op een as twee tegen elkaar in draaiende schroeven aandrijven, zodat tien propellers de vliegboot over het water en door de lucht zullen voorttrekken. De afstand van de top van het richting- j roer tot het verlengde van de onderkant j van de romp bedraagt zeventien meter. De romp als omhulsel is thans klaar. De door- 1 snee ervan heeft de vorm van het cijfer acht. Vijftig technici zijn er nu in aan het werk, om de electrische geleidingen voor verlichting, cabine-verwarming enzovoorts aan te brengen. Met dit karwei is een kleine vijftig kilometer kabel gemoeid. Voor het gehele vliegtuig zijn ruim vijftien kilometer getrokken materiaal zoge naamde pers-profielen en bijna twaalf duizend vierkante meter licht vliegtuig metaal nodig. De Bristol-motorenfabriek is intussen al bezig om haar Proteus straalmotoren, die in de Princess zullen worden gebouwd, te testen. Twee er van worden getest in een vliegende proefstand en wel in een Lïn- coln-bommenwerper. Men heeft twee der oorspronkelijke zuigermotoren uit dit vier motorige toestel verwijderd en er de twee Proteus-straalmotoren voor in de plaats gesteld. De technici van Bristol doen hier mee ervaring op en gebruiken hun bevin dingen voor een verbetering van dit type motor. De Proteus ni wordt nu ontwikkeld en men verwacht dat deze krachtbron het vliegbereik van de Princess zal brengen op ongeveer 6500 kilometer en de snelheid op ruim zeshonderd kilometer per uur. Engelands grootste landvliegtuig, de Bristol Brabazon I is een kolos, die met een volle lading ongeveer 130-000 kg. weegt. De Princess zal nog tien ton meer wegen. Het is de bedoeling dat de drie vlieg- boten die tot dusverre door de B.O.A.C. zijn besteld in 1953 in gebruik kunnen worden genomen. Er is nog geen beslissing genomen op welk traject deze machines zullen worden gebruikt. Dat zal afhangen van de luchtvaart-situatie in. 1953. Voor zover men het thans kan beoordelen zou de Princess in staat zijn de afstand Londen -Johannesburg binnen vier-en-twintig uur te overbruggen, met slechts een tussenlan ding, namelijk in Lagos. De Princess zou haar passagiers in Ongeveer vijftig uur van Engeland naar Australië kunnen brengen en in ongeveer zes-en-vijftig - uur naar Nieuw-Zeeland. Er wordt verwacht dat elk der drié Pl'incess-vliegboten een millioen pond .-•terling per jaar aan passagiersvei-voer zal opbrengen. Wat de bouw van deze mon sters kost is nog niet bekend. De eerste Princess zal vermoedelijk haar luchtdoop omstreeks Augustus-September 1954 ondergaan. Getrouwd: LODI LIMBURG en ANNEKE FRANKEN Badjubang, B. P. M. Djambi, 30 Oct. 1950. Heemstede EXCURSIE „OUD HEEMSTEDE—BENNEBROEK" Met vijf grote touringcars hebben Zater dagmiddag de leden van „Oud Heemstede Bennebroek" een excursie gemaakt naar kasteel „De Haar" bij Haarzuilen en daar de vele schatten bewonderd die daar ver gaard zijn. Na afloop ging men in een hotel te Breu- kelen wat napraten. Hier werd o.m. mede gedeeld dat men het volgend jaar een be zoek hoopt te brengen aan het Zuiderzee museum in Enkhuizen en aan Gouda ter bezichtiging van de beroemde Goudse glazen. ONDERLINGE TUINLIEDENVERENIGING Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan gaf de Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omgeving" Zaterdag een feestavond, die door de medewerking van velen een zeer geslaagde is geworden. De zaal van het Sportparkrestaurant was keu rig versierd en met zang en muziek, afge wisseld door spelletjes kienen slaagde men er spoedig in, een prettige stemming te brengen. BEGRAFENIS H. CARLéE Onder zeer grote belangstelling had Za terdagmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer H. Carlée. In de aula hadden zich vele vrien den en belangstellenden verenigd, waar onder de heren H. J. Voors secretaris penningmeester van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, R. v. d. Hart, J. F. Dix. F. Roozen en vele anderen uit de kwekers wereld. Bij de baar werd het woord gevoerd door Ds. A. Oskam, Ned. Herv. Predikant alhier, die de goede hoedanigheden van de over ledene schetste en wees op de grote over gave die de overledene, vooral in de laatste weken van zijn ziekte, had getoond, waar na hij woorden van troost tot de familie sprak. Een zwager van de overledene dankte tenslotte voor de grote vriendschap en lief de die de overledene tijdens zijn ziekte van zovelen heeft mogen ondervinden. Santpoort WOONWAGENWIEL WIELDE IN HET WILDE WEG De bestuurder van een auto uit Haarlem zag Zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg b'ij Santpoort tot zijn schrik, dat zich van een woonwagen achter een vrachtauto, welke uit tegenovergestelde richting na derde. het achterwiel losmaakte en als een raket op zijn nog onbeschadigde radiateur toesnelde. Het wiel sloeg er een grote deuk in. Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie 292)4 291% Unilever 223y> 231% 231)4 A. K. U 177 178 128% S=.' Nederlandse Ford 302% Nederlandse Kabel 272 v. Berkei's Patent 117*4 Scheepvaart-Unie 164% 164% Holl.Amerika Lijn 174% Deli Maatschappij 116% H V A 120 ii9 A'dam Rubber 131)4 129)4 Ned. Handel Mij. 150% Nat. Handelsbank 88 Billiton Mij. II.. 320 Heden overleed na eer. langdurige ziekte, zacht en kalm. tot onze diepe droefheid onze beste va der. behuwd-, groot en overgrootvader SIMON HAZEVOET Sr. in de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: S. Hazevoet Haarlem, 29 Oct. 1950. Z.-Buifenspaarne 62 rood. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 1 Nov a.s. te 11.30 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem- Heden overleed, geheel onverwacht, onze lieve vader, schoonvader en grootvader in de ouderdom jaar. Haarlem, 27 Oct. 1950. Kleverparkweg .138. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 1 November a.s. op de be graafplaats „Wester veld" na aankomst van trein 11.31 uur aldaar Vereniging van Spiritisten Op Vrijdag 3 Nov. precies 20 uur houdt deze Ver. een ALLERZIELEN-HERDENKING met bloeraen-seance, Wilhelminastraat no. 22. Gratis introd verkrijgt», bij de volgende adressen: Linscho- tenstraat 2dzw.( tel. 18126: Ternatestraat 33, tel. 16439; Cremerstraat 18; Santpoorterstraat 46, tel. 12367. VRJJE TOEGANG! Zonder kaart geen toegang! Van 15 uur af inbrengen van bloemen. Wilhelminastraat 22 Nederl. Veren, van Spiritisten „Harmonia" Secretariaat: Grote Houtstraat 163II Tel. 17728 Donderdag 2 November, 's avonds 8 uur in de grote zaal van het Gem. Concertgebouw, L. Begijnestr. Medewerking van: Harmonia-Dameskoor onder leiding van Tine Hessen-Heek. Spreker de heer Ir. H. Bouman, Den Haag. Helderziende waarneming: Mevr. D. Peetersv. Osch en Mevr. K. Programma, tevens bewijs van toegang, verkrijgbaar aan het Secr. en 's avonds aan de zaal. Deelnemers die bloemen willen medebrengen, worden ver zocht deze voor 3 uur 's middags te bezorgen aan hét Gem. Concertgebouw. Zaal open half acht. (Fred. Luyken, piano - Jan Hoeben, viool - Onne v. d. Klashorst, cello) speelt werken van Leclair, Saint-Saëns, Fauré op Woensdag 1 November in de Expositiezaal van het Frans Halsmuseum. Kaarten 1,50 r.i. GEVESTIGD: J. C. de Wilde Tandarts BAAN 13, HAARLEM. Tel. 14771 Spreekuur: 23 uur. behalve Zaterdag, verder volgens af spraak P. de Wilde Tandheelkundige. Spreekuur: 2—3 uur, behalve Zaterdag, verder volgens af spraak. GEVESTIGD: M. van der Vlerk j .- Apotheker Centraal Apotheek v/li. Florijn GROTE HOUTSTRAAT 78 Haarlem. Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requcsten, enz. Adviezen. Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Kantoor 95, 's av. 78 u. Telef. 20707. De griffier van de arrondis. sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat door Jan Wieling, café-exploitant, wonende te Heemstede aan de Oosterlaan 9, (procureur mr. H. J. Pot) een verzoek is ingediend bij die rechtbank tot het bekomen van surséan ce van betaling. Bij beschikking van 26 Oc tober 1950 is benoemd tot be windvoerder, teneinde voor lopig met de schuldenaar het beheer over zijn zaken tc voeren mr. A. J. Fibbe, ad vocaat en procureur te Haar lem. terwijl tevens is be paald, dat de bekende credi teuren en de bewindvoerder zullen worden opgeroepen voor deze rechtbank op Maandag 4 December 1950 des namiddags 2 uur om te worden gehoord, alvorens wordt beslist omtrent het definitief verlenen van de gevraagde surséance van be. taling. WAT ZOEKT U? Een dressoir? Wij hebben ze. In old finish en eiken en slechts f 3 per week. zonder vooruitbetaling. VAN VEEN, Zijlweg 26—28 te Haarlem Nog enkele middagen KEGELBANEN beschikbaar. Vraagt inlich tingen Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur Alleen bij ons Reclameprijs f 35 50 v VEEN Zijlweg 26-28 Hrl ATTENTIE! - Woensdag t November in de Lutherse Kerk Witte Heerenstraat Prof. Dr. W. J. KOOIMAN Het jongste dogma in de R.K. Kerk Aanvang 8 uur'. Toegang vrij Donderdag 2 November a.s. begint een cursus in de E.H.B.O. De cursus heeft plaats in de Bronsteeschool, iedere Don derdagavond 810 uur. Leider arts A. G. DEGENAAR. Kosten 'ƒ7,50, te voldoen in drie termijnen Inschrijving op Donderdag 2 Nov. aan de school of dagelijks bij het secretariaat Lieven de Keylaan 19 Heemst., tel 29487 OtatlijMiplomaS De in Juni j.l. gehouden examens brachten ons 314 geslaagde candidaten v/h Associatie-examen Praetijkdiploma Boekhouden Onder deze geslaagde cuudidaten bevonden zich 38 cursisten van liet rayon Haarlem. Deze werden opgeleid in 511 maanden en behaalden o.a. 31 uiaal het cijfer 7, 22 maal het cijfer 8, 4 maal het cijfer 9 en 1 maal het cijfer 10. Nieuwe cursussen, opleidende voor her examen JUNI 1951 vangen aan Dinsdag 7 November. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9 1, Di. en Vrijd. van 7—9 en Zaterdags van 35 uur aan hel Iesgebouw FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 E X AM E NOP L E I. D I N 6 HU GAS. E L.G ERSMA.POTGI E SER DEN HA-AG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN 'OOOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOI - wijnkoper! o Op Woensdag 1 November zijn onze o winkels wegens Allerheiligen gesloten 9 q O OOOOOG0OOOOQOOO00OOO000OOOOOO0OOO0OGOI Wij vragen een VERKOOPSTER en AANKOMEND VERKOOPSTER Zonder vakkennis, ambitie, handigheid en een vrien delijk gezicht onnodig aan te melden. KOEL- Textiel - Gen Cronjéstraat 2 a, Haarlem-N. „B E C K E R I N G" - Speciaalzaak voor Handschoenen Gr- Houtstraat 52 Haarlem - vraagt voor direct NET DIENSTMEISJE van 92 uur. EMAILLE VERLOF- en VERGUNNINGS. BORDEN NAAMPLATEN WINKELMACHINES Spaarne 78 - Tel. 14653 Op verschillende afdelingen in ons kousenbedrijf is voor MEISJES vanaf 14 jaar nog heel wat te leren, zoals: Mazen, kettelen, sorteren, enz. In een prettige sfeer met muziek op de afdeling leert U handig werken tegen goede beloning. Ook voor oudere ongehuwde dames tot 35 jaar zijn mogelijkheden om in hun onderhoud te blijven voor zien door een speciaal vak te leren. U kunt dagelijks inlichtingen verkrijgen bij de Perso neelsafdeling. Zijlweg 136. Haarlem, tussen 912 en 25 uur. BOEKBINDERIJ DE VOS vraagt voor direct NETTE MEISJES en LEERLING.BOEKBINDERS Korte Hofstraat 7. 13 tot 25 jaar, ongehuwd, v.g.g.v. Aanmelden bij de portier tussen 9 en 6 uur. Café Restaurant Gebr. BRINKMANN. Grote Markt. Levert op maandelijkse af lossing, Huiskamers in Eng. blank, mah„ goth.. Slaapk.-, Salons, Bedden, Karpetten, enz. Zonder borgen. Brieven onder no. 6523. Haarl. Metaalwaren- en Ornamentenfabriek H. VAN UITERT, Regentesselaan 40-42 Haarlem, heeft plaats voor: BEKWAAM FORCEUR KOPER-BANKWERKERS Uitsluitend vakkundige krachten gelieven schriftelijk of persoonlijk te solliciteren op Woensdag 1 November a.s tus sen 10 en 17 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3