Reservisten van Steun Wettig Gezag defileerden in Haarlem TELEVISIEDEMONSTRATIE RADIO HOS Ook met GROENTE is Doperwten blik 66c Amsterdamse Beurs Maandag 6 November 1950 Haarlems Dagblad en Oprechle Haarlemsche Couranl Uit alle windstreken van de provincie Noordholland zijn de afgelopen Zaterdag leden van de verschillende Reserve-dien sten van het Nationale Instituut „Steun Wettig Gezag" naar Haarlem gekomen, om er een demonstratiemars door de stad te maken. Zij waren er uit Amsterdam en uit Haarlem en uit diverse grote steden dei- provincie, maar ook uit Abbenes, Andijk, Lissebroek, Weespercarspel en Velsen. Om klokke vier staan ze in carré opge steld voor de Ripperda-kazerne. Comman do's weerklinken en dan marcheren ze stram af, voorafgegaan door de Koninklijke Militaire Kapel: De Nationale Reserve, district Noordholland, de Reserve Grens bewaking, district Noordholland, de Re serve Rijkspolitie, district Amsterdam en de Reserve Gemeentepolitie van Haarlem en Omstreken, die muzikale ondersteuning van de Haarlemse Politiekapel heeft ge kregen. Inmiddels ontving loco-burgemeester D. J. A. Geluk, in gezelschap van wet houder A. J. M. Angenent en gemeente- secretai-is mr. Th. A. Wesstra op het stad huis vele autoriteiten, voor wie de actieve manschappen van S.W.G. zouden komen defileren. Onder de autoriteiten waren dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin, kolonel J. Ter- maten, inspecteur der Nationale Reserve, luitenant-kolonel G. J. H. van Geldrop, directeur der Reserve Grensbewaking en reserve kapitein F. Dijkslag, afdelingscom mandant. De Haarlemse gemeentepolitie was vertegenwoordigd door hoofdcommis saris .T. Fontijne, de heren W. J. Gorter, commissaris, A. F. Suurendonk, hoofdin specteur- en A. L. de Boer, hoofdinspecteur. Ook de commandant van de Vrijwillige Politie te Amsterdam, luitenant-kolonel H. van Laan was aanwezig. Majoor W. de Gart uit Den Haag representeerde de Rijkspolitie. Voorts waren talrijke func tionarissen van Steun Wettig Gezag in de luisterrijke hal van het stadhuis aanwezig. Officiële ontvangst op het stadhuis Loco-burgemeester D. J. A. Geluk sprak hen namens het Haarlemse gemeentebe stuur toe. De heer Geluk zei onder meer: „Het verheugt ons zeer en wij stellen het op hoge prijs dat u Haarlem heeft willen kiezen als het centrum van uw landdag. Wij allen hebben de hoop en de stellige verwachting gehad dat wij na de tweede wereldoorlog betere tijden tegemoet gin gen. Dat is helaas anders gelopen. Wij moeten ons ernstige zorgen maken over de vrijheid en de democratie die ons zo na aan het haft liggen. Het zal nodig zijn offers te brengen als die van ons gevraagd worden". En de heer Geluk vervolgde: „Ik dank u oprecht voor het vele werk dat Steun Wettig Gezag reeds in de korte tijd van haar bestaan heeft verricht. Het doet ons genoegen, dat u zo velen bereid heeft gevonden in de rijen der reserve diensten op te komen voor onze rechten en onze vrijheid. Ik wens u toe dat ook in de toekomst uw werk door velen zal worden gesteund". De heer L. J. P. N. A. Bouwman, lid van Gedeputeerde Staten en voorzitter der Provinciale Commissie, dankte de heer Geluk voor zijn vriendelijke woorden. „Dank zij de medewerking van alle ge meentebesturen in de provincie kan het Gewest Noordholland thans beschikken over ruim 4000 vrijwilligers", aldus de heer Bouwman. Spreker besloot met de wens: „Moge dit défilé de Haarlemmers opwekken in grote getale tot de reserve diensten toe te treden". Omstreeks half vijf verzamelden de autoriteiten zich op het bordes van het stadhuis en kort daarna weerklonken de tonen van vrolijke marsmuziek. Met de Koninklijke Militaire Kapél voorop mar cheerden de vrijwilligers keurig in de maat voorbij. Honderd Barneveldse eieren In het Krelagehuis werd 's avonds een massa-bijeenkomst gehouden. De Haarlem se muziekkapel verleende daarbij haar medewerking. De heer Bouwman legde er in een korte en kernachtige openingsrede de nadruk op dat boven de organisatori sche maatregelen de geest moet staan: „Wij moeten ons scharen rond Steun Wet tig Gezag en het Oranjehuis". Staande werd vervolgens het Wilhelmus gezongen. Een drie werf „Leve de Ko ningin" besloot het eerste gedeelte van de bijeenkomst. Nadat de Haarlemse politie kapel nog wat vrolijke muziek ten gehore had gebracht nam de heer D. G. Sanders, secretaris van het Gewest Veluwe van Steun Wettig Gezag het woord. Spreker maakte gewag van de angst voor realiteit, die men op het ogenblik overal kan waar nemen. „Er wordt veel gespróken, maar weinïg gezegd", aldus de heer Sanders. In de pogingen die de communisten in Oostenrijk hebben gedaan, om rust en orde te verstoren zag spreker aanleiding om een scherpe waarschuwing te laten horen: „Wij moeten vastberaden optreden en allen klaar staan om iedere aanslag op onze vrijheid en democratie af te slaan. Wat de stakingen betreft, die in ons land meermalen door de E.V.C. worden geproclameerd, merkte spreker op dat ADVERTENTIE Binnenkort EERSTE met Philips T.V.-apparaat bij Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 4 November 1950 ONDERTROUWD: 4 Nov., J. Weismuller en W A. Verkaik; A. A. Pit en E. S. Hal- bertsma. BEVALLEN var? een zoon. 3 Nov., M. B. Beliën—van Steijn; E. C. Tol—Harren; M. R. DuivenvoordenDekker; 4 Noov., I. E. V. van Haalem -Schulpen; C. Wesseling Louwen P. M RuigrokRoest; A. A. Hols- appel—-TeljeUr; N VerheulBeneker; G. M. Visser- Verbeek. BEVALLEN van een dochter: 3 Nov. H. F. de Winterde Boef; A. M. L. Jonkervan der Huure. OVERLEDEN: 2 Nov., C. J, J. Kuijpers, 52 j„ van Baerlestraat; H. ter Smitten, 85 j., Korte Poellaan; 3 Nov., J. Weststeijn, 68 j„ Bos en Hovenstraal; C. Bruneel, 12 m„ Ba- kenessergracht; M, H. G. Lembeck, 49 j. Kamperlaan. geen Nederlander het recht heeft om van een objectief arbeidsconflict propaganda te maken. De heer Sanders bleek het niet eens met de krachtsverdeling op Korea. „De Amerikanen moeten voor ons de kastanjes uit het vuur halen", zo zei hij. Als secretaris van het Gewest Veluwe bracht hij de reservisten de groeten van de collega's op de Veluwe over en ver lootte hierna honderd Barneveldse eieren die de Veluwers als blijk van medeleven naar Haai-lem hadden gestuurd. Tot besluit van deze geslaagde landdag werden enige nationale films vertoond. ADVERTENTIE voordeliger! Ruimte voor flatgebouw in Zuiderhoutpark In uitbreidingsplan vastgelegd Op de plaats van de villa in het Zuider houtpark die vroeger door de familie Kaars Sypesteyn werd bewoond heeft de afdeling Openbare Werken van de gemeente Haar lem thans ruimte gereserveerd voor een flatgebouw. Dit blijkt uit het ontwerp-uitbreidings- plan „Zuiderhout gedeelte A". dat vandaag voor het eerst voor het publiek ter in zage lag. Dit uitbreidingsplan heeft betrekking op het complex dat begrensd wordt door Zui- derhoutlaan, Beelslaan en Spanjaardslaan, alsmede door een stukje van de Midden laan. De op het ogenblik leeg en te koop staande villa met omringend park waar het flatgebouw is gedacht, is gelegen ten Zuiden van de Spanjaardslaan. In de tekening is de hoofdvleugel van het gebouw parallel aan de Spanjaardslaan aangegeven, de zijvleugels evenwijdig aan Zuiderhout- en Beelslaan. De laatste vleu gel mag drie, de overige twee woonlagen omvatten. De gemiddelde hoogte der ver diepingen bedraagt drie meter. In de be bouwingsvoorschriften is het flatkarakter van het gebouw duidelijk omschreven: een centrale verwarming, garage en fiet senstalling en een gemeenschappelijke tuin. De huidige waterpartij bij de villa is op de tekening gehandhaafd als natuurlijke afscheiding van de flat van de openbare weg. De gemeente heeft dus in dit plan haar wensen omtrent de bestemming van dit deel geopenbaard, er zijn echter, voor zover bekend, nog geen gegadigden om daaraan te voldoen. Het overige deel van het door de ge noemde wegen en lanen begrensde terrein is bestemd voor villabouw. Er staan reeds vijf villa's, doch er zijn op de open gronden nog vijf eengezinswoningen voor welge- stelden geprojecteerd. Vlot en fris debuut van HH V-cabaretgroep Het nieuwe cabaretgroepje van de Haar lemse Handelsschool Vereniging, tien ama- teur-artisten sterk en pas zeer onlangs op gericht, heel't Zaterdagavond in de grote zaal van „De Leeuwerik" gedebuteerd met een gezellige cabaretrevue getiteld „In hotel Het Lieve Leven", die in menig op zicht de vergelijking met de professionele kleinkunst van deze soort glansrijk had kunnen doorstaan. De teksten, liedjes en muzikale arrange menten (vrijwel alle aan eigen boezem ontsproten en vooral aan de brede boe zems van de heren Leo van Kuyk en Bob de Buisonjé, die samen de zorgeloze ziel van het groepje vormden), kenmerkten zich door frisheid, humor en originaliteit en werden ten tonele gebracht met een vlotheid die amateurs in deze branche maar zeer zelden kunnen opbrengen: zelfs de changementen verliepen zonder stoor nis of onderbreking. Er was veel varia tie in het gebodene, dat zonder uitzonde ringen op een behoorlijk en beschaafd peil stond en van plankenkoorts of gebrek aan routine was, behalve in de aanvang bij een der beide dames-cabarettières, weinig te merken. Hoogtepunten van hei welvoor ziene programma waren de sketches en liedjes van Leo van Kuyk en Bob de Buisonjé, die vooral met hun „muziekles", een virtuoze parafrase op een Sinterklaas liedje stormen van vrolijkheid ontketen den. Ben Vallenduuk en Wil van der Hey- den waren op hun best in de éénacter- thriller „Inspiratie" van Henk Bakker. Lida Dirksen was een vermakelijk „problemen- kind" en Willy Snoek gaf blijken van veel komisch talent in een aardig sketch je van Simon Carmiggelt Wat de vocale prestaties betrèft was er een verdienstelijke Pal j a's-proloog van Henk Snoek, op de voet gevolgd door een minder lyrische, maar behoorlijke kruidige vaatwassers-aria van Herman van dei- Schaar, die alleen in de schaduw gesteld werd door de kostelijke kolder-liedjes van eigen makelij, waarmee Bob de Buisonjé het programma vol maakte. Alles bij elkaar was het een veelbelo vend debuut, dat iedereen naar meer smaakte. H. C. Bijeenkomst van padvinders De padvïndersgroep „Die Tweede Haar lem" van het district Haarlem van de ver eniging „De Nederlandse Padvinders" hield Zaterdagavond een bijeenkomst in de gym nastiekzaal van de Haarlemse Montessori school aan de Louise de Colignylaan. Na het openingswoord van groepsleider C. Groot, volgden muziek van de slechts enkele weken bestaande groepsband en recreaties van welpen. Vertoond werden films uit het Haarlemse padvindersleven. De belichting bij de opname van de films was over het algemeen aan de donkere kant, waardoor veel ervan voor het gezicht verloren ging. De films werden opgenomen door hopman K. Nanning, die zich hiermee zeer ver dienstelijk voor de padvindersgroep heeft gemaald:. Op dit feit vestigde ook de heer W. A. Haak, voorzitter van de oudercommis sie, in zijn slotwoord de aandacht, PANTOFFELHELDIN GEARRESTEERD De Haarlemse recherche heeft Zaterdag middag de vijftig-jarige werkster M. v. d. W. aangehouden, die ervan verdacht wordt uit een schoenenwinkel in de Grote Hout straat, waar zij werkzaam was, zeven paar pantoffels en overschoenen te hebben ont vreemd. Kiaprozendag op 11 November Toneel Op Zaterdag 11 November zullen weer duizenden collectanten in Nederland op weg gaan voor de klaproosverkoop. Zij en de tienduizenden die op deze .dag een klaproos dragen, zullen daarmee een ere schuld inlossen aan de meer dan 30.000 geallieerde soldaten, die op de militaire en verscheidene burgerbegraafplaatsen in Ne derland een laatste rustplaats vonden. Dank zij de opbrengst van de klaproos dag kan jaarlijks aan duizenden nabe staanden van deze gevallenen bij het be zoek aan het graf gastvrijheid en vergoe ding van reiskosten in Nederland worden verleend. Dit geschiedt in samenwerking met buitenlandse organisaties als de British Legion, the Canadian Legion, the Gold Star Mothers (Amerika), the Re turned Soldiers Association (N. Zeeland), Le Souvenir Frangais en de Salvation Army, etc. Deze organisaties regelen met het Nederlands Oorlogsgraven Comité het bezoek aan de graven in Nederland. Zodra de nabestaanden ons grondgebied betre den, zijn zij de gast van ons volle, Hun verblijf- en reiskosten worden volledig vergoed tot aan het moment, waarop zij na een driedaags bezoek ons land weer verlaten. Buiten dit bezoek om. wordt met de na bestaanden voortdurend contact gehouden door de adoptanten. Zij omringen de gra ven met persoonlijke liefde en houden de verwanten van de gevallenen regelmatig op de hoogte van de situatie ter plaatse. Bij de jaarlijks terugkerende herden kingsplechtigheden worden door bemidde ling van het Nederlands Oorlogsgraven Comité bloemen op de graven gelegd. Regelmatig komen bij het Oorlogsgraven Comité brieven binnen, waarin buitenlan ders inlichtingen vragen over de in ons land begraven geallieerde strijders. Dank zij een met zorg samengesteld kaart systeem kunnen de gevraagde gegevens worden verstrekt. In dit kaartsysteem vindt men de bijzonderheden over de ge vallene, de nabestaanden, de plaats van het graf en de adoptant. Meer dan 30.000 geallieerde soldatengraven staan op deze wijze in dit archief beschreven. De gedachte aan de herwonnen vrijheid leeft in Nederland nog niet zo sterk als in andere geallieerde landen. In Engeland waar duizenden collectanten zich ieder jaar weer ongevraagd aanmelden geldt het dragen van een klaproos op Poppy- Day als een nationale plicht. Met de voorbereiding van de klaprozen- dag in Haarlem heeft de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers zich belast. Zij ver zoekt hun, die Zaterdag 11 November enige tijd ter beschikking hebben, zich als collectant(e) op te geven aan het bureau der U.V.V., Stadhuis Haarlem. Feestavond van „Accordia" Zelfs als men niet van accordeonmuziek houdt, dan ïs het toch een genoegen om een avond van het Eerste Haarlemse Ac cordeonorkest „Accordia" bij te wonen, omdat men dan zijn hart kan ophalen aan het feestelijke gezicht van een paar hon derd goed geluimde stadgenoten die hun instemming met de prestaties van het ensemble uiten in een opgewekt meeneu- riën van de bekende liedjes en melodietjes of een geanimeerd voetgetrappel dat het rhythme accentueert. Zo was het Zaterdagavond ook weer in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond, waar Herman Teunissen, ondanks de reeds zilveren glans van zijn haardos, met jeug dig élan zijn discipelen aanvoerde ïn wer-- ken als „Le tango du rêve", „Zigeunerlief de", „Weens bloed", „Koning Voetbal" en andere nummers van het standaardréper toire. Gerard de Vos paarde zijn sympa thiek stemgeluid aan de romantiek van de band in liedekens over de Hollandse mo lens en die door de herinnering aan die apparaten opgeroepen gevoelens, over de klassieke vraag „Wie zal dat betalen?" en over de vreugden van „Accordia" zelf. Na het concert onderscheidde de heer De Vos zich tevens als een opperbest balleider, maar voor het zover was hadden „The Rio's" in drie keer drie nummertjes de schoonheid van de prairies van het Wilde Westen bezongen en Herman Teunissen laten horen wat hij op het „schipperskla- vier" waard is. En dat is heel wat. Rijstepap vier cent per liter duurder Het Bedrijfschap voor Zuivel heeft be paald, dat voor rijstepap, bereid met ge standaardiseerde melk, vier cent per liter meer mag worden berekend dan voor andere pappen, bereid met gestandaardi seerde melk. Dit geldt zowel voor rijste pap in literflessen als voor het los ver kochte product. Gestegen rijstprijzen ma ken de prijsverhoging van de rijstepap noodzakelijk. Feestavond „Harmionie-Crescendo" Het Haarlemse spoorcorps „Harmonie- Crescendo" geeft op Zaterdag 11 November ter gelegenheid van zijn 55-jarig bestaan een feestavond in het Gemeentelijk Con certgebouw. Voor de pauze speelt het ju bilerende orkest, na de pauze treedt het muziek- en cabaretgezelschap „Musicorda" onder leiding van Ab Touwen op met ge zellige muziek, liedjes en sketches. Na afloop wordt er gedanst op de klanken van „De dansende vingers". „Zo gaat het soms" Zondagavond speelde „Het vrije toneel" onder leiding van de gebroeders Ruys wederom in de Haarlemse schouwburg, dit keer ter vertoning van de onbeduidend geschreven, doch onderhoudend gemaakte comedie „Zo gaat het soms" door Frederick Lonsdale, die men met chauvinistische overschatting aan gene zijde van de Noord zee „de Engelse Molière" pleegt te noemen. Maar al mist de geciteerde aanduiding iedere grond, het kan niet worden ontkend dat Lonsdale over een scherp vermogen tot extravagance milieuschilderingen be schikt en dat hij de handige knepen van het vak tot in de perfectie beheerst. Hij levert daarmede niet meer dan wat opper vlakkig amusement en biedt echte blijspel acteurs een dankbare gelegenheid met hun veren te pronken. Het stuk geeft ons een humoristisch beeld van de zorgwekkende toestand waar in vele oude adellijke geslachten in Enge land verkeren tengevolge van de enorm hoge belastingen, zodat zij gedwongen zijn hun kastelen ter bezichtiging door het pu bliek tegen betaling open te stellen. De ten tonele gevoerde hertog van Bristol en diens familie zijn er echter nog veel benarder aan toe, want zij hebben reeds al hun kunstschatten en bezienswaardigheden moeten vei-kopen. Alles keert zich evenwel onverwacht ten goede als een schatx-ijke Amerikaanse fabrikant van wasmachines en zijn lieftallige dochter (die moderne op vattingen over de wijze van het beslag leggen op een echtgenoot huldigt en in de praetijk brengt) door autopech gedwongen zijn een beroep op de gastvrijheid te doen. Uit één en ander vloeien voldoende ver wikkelingen voort om de lachlust van dé toeschouwers een paar uur te bevredigen en vier taferelen met de voor niemand een vexrassing vormende oplossing te vullen. Cor Ruys maakte van de bx-oer van de hertog van Bristol (als hoedanig Eric van Ingen met potsierlijke stijfheid optrad) weer één van zijn kostelijke caricaturexx die zijn gezelschap overal uitverkochte zalen be zorgen. Zijn komische overdrijving van links en rechts met scherpe blik waargeno men. mexxselijke, al te menselijke eigenaar digheden eix zijn zonderling-geaffecteerde uitspraak, bezorgden ook nu weer deze on- verbeterlijke improvisator het daverende applaus, waarin de dank voor het genoten plezier ondubbelzinnig tot uiting kwam. Doch hij was slechts eexx uitblinker ixx een zo goed als perfect ensemble, waai'in voorts Ton van Duinhoven als de jeugdige drin- lcebroer bijzonder de aandacht trok, even als Gijsbert Tersteeg als de met zijn pi-inci- pes worstelende minnaar, die zich in dit luchtige genre steeds gemakkelijker begint te bewegen en al aardig de losse toon te pak ken krijgt. Als tegenspeelster van laatstge noemde zag men Kitty Knappert, wier stralende charme voor een groot gedeelte van de avond deed vergeten dat eexx be gaafdere actrice veel en veel meer uit deze dankbare rol had kunnen halen. Niet on vermeld mag blijven dat men ook Anton Ruys weer eexxs op de planken aanschouw de, waar hij altijd een welkome vex-schxj- ning is, zij het dan in de uitermate vage rol van een vrlendelijk-bemoedigende bis schop. DAVID KONING- Eis tegen directie van Wilton-Fijenoord De procureui'-fiscaal bij de Bijzondex-e Raad van Cassatie, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, heeft Zalei'dag zijn conclusie gehouden in de zaak tegen de drie directeuren van de N.V. Machine fabriek Wilton en de N.V. Dok en Werf- maatschappij Wilton Fijenoord, aan wie ten laste was gelegd dat zij in de bezetting voor de Dxiitsérs hadden gewex-kt. De procureur-fiscaal achtte het tenlaste- gelegde bewezen. Hij requireerde tegen directeur M. 1 jaar en 4 maaixden gevan genisstraf, tegen directeur T. 1 jaar en 4 maanden en tegen directeur W. een boete van 50.000. De afdeling Haarlemmermeer van het Nederlands Oorlogsgravencomité houdt op 11 November een dodenherdenking op de nieuwe algemene begraafplaats in de Haar lemmermeer voor de in de tweede wereld oorlog gesneuvelde militairen en verzets strijders. Drs. L. de Jong van het Rijks instituut voor Oorlogsdocumentatie en de heer J. A. Oudheusden, wethouder der ge meente Haai-lemmermeer, zullen toespraken houden. Slotkoers Openings Vrijdag koei'sezi Koninklijke Olie 290 'A 289 221X 220^ 232X TTT— A. K. U 177 'A 178 K 131 1 iHf Nederlandse Ford 306 Nederlandse Kabel 262 pij v. Berkei's Patent 117 Scheepvaart-Unie 164 162K Holl.Amerika Lijn 175 Deli Maatschappij 112 H. V. A 117 A'dam Rubber 125K 124 a Ned. Handel Mij. 150 - Nat. Handelsbank 86 S=rV* Billiton Mij. II 224 Wim Slijkhuis die pas terug is uit Ierland d.eed te Delft mede aan de jubileumveldloop van A.V. '40 en won deze op fraaie wijze. Aan de kop van de A- en B-klassers gaat Slijkhuis op die finish af. Haarlemmers namen in België deel aan „winter-zeilen" De Haai-lemse Jachtclub heeft Zaterdag en Zor.dag gezeild op het winter-zeilwater van de Royal Yacht Club de Belgique om daar haar krachten te meten in de 12 voetsjollen- klasse met de Belgische jollenzeilers. De voorvechter van deze soort van zeilsport is de ook in ons land bekende nestor, de heer Léon Huybrechts. Het zeilen op deze manier heeft thans tot de eerste internationale ont moeting geleid, waarvoor de Haarlemse Jachtclub de uitnodiging ontving". De R.Y.C.B. heeft hiertoe de beschikking over een klein ingesloten zeilwater, te Hofstade. gelegen lussen Brussel en Meehelen. Als wintei'training is het zeilen in 12 voets jollen zeer belangrijk o.a. voor zeilers welke in de zomer met hun jachten het grotere water bevaren. Het hoofdnummer was teamwedstrijden in de senioren-afdeling, met twee ploegen, elk van drie zeilers van beide landen, waarbij het Nederlandse team met de eerste prijs naar huis ging na een felle strijd die in de derde wedstrijd de beslissing bracht. In de afdeling junioren viel de eerste prijs na twee races de gastheren ten deel. De ploeg" van de Haarlemse Jachtclub in de senioren, bestond uit D. M. Schoen, G. H. L. Verwey en E. J. Holtrop. De ploeg in de junioren werd gevoi-md door mej. T. Wansink, C. H. Schoen en J. A. Potjer. In de open wedsti'ijden waren de uitslagen als volgt: Zaterdag Senoren (A-klasse): 1. F. Nelis (R.Y.C.B.); 2. M. Hart (B.R.Y.C.): 3. G. H. L. Verwey (H.J.C.); 4. G. de Coster (BJR.Y.C.); 5. W- Huybrechts (R.Y.C.B.). Junioi-^n (B-klasse): 1. P. Nielsen (Hof- stade U.C.); 2. J. Gillard (R.Y.C.B.); 3. De Coster Jr. (B.R.Y.C.): 4. C. H. Schoen (H.J.C.); 5. mej. L. Rens (R.Y.C.B.) Zondag Senioren (A-klasse): 1. F. Nelis (R.Y.C.B.); 2. F. Michielsen (S.R.N.A.); 3 G. H. L, Ver wey (H.J.C.): 4. D. M. Schoen (H.J.C.); 5. G. de Coster (B.R.Y.C.). Junioren" (B-klasse): 1. J. Gillard (R.Y.C.B.); 2. P. Nielsen (Hofstede Y.C.); 3. v. Rompaye (R.Y.C.B.); 4. B. Neefs (R.Y.C.B.); 5. De Coster Jr. (R.Y.C.B.). Basketballcompetitie De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden luiden: Heren, eerste klasse: SCH II—PSVH 11—23; HHC I—HOC I 24—15: HOC II—HHC II 32—17; Sportbond I—SCH I 25—18. Heren tweede klasse: HHC IHKCH 9—19; HOV IV—Sportbond III 12—25; PSVH II—SCH III 29—29; Sportbond" II— HOC III 19—23. Dames, eerste klasse: HHC ISportbond I 13—16; HOC II—PSVH 18—15; SCH I— HOC I 16—25. Dames, tweede klasse: KHCHOC III 5—17. Voormalige Nederlandse Oostfront- vrijwilligers uit Rusland terug Honderd Nederlandse onderdanen, die tijdens de oorlog in het Duitse leger heb ben gediend en door de Russen krijgsge vangen werden gemaakt, zijn Zaterdag avond uit Sovjet-Russische kampen te Berlijn gearriveerd. Na hun aankomst per tx-eiix in Oost-Bex'lijxx werden zij naax; twee West-Bexdijnse Rode-Kruiskampen over gebracht. Zij zullen binnen enkele dagen naar huis worden getransporteerd, aldus deelde een woox"dvoerder van de Neder- laxxdsc militaire missie mede. De honderd Nederlanders behoren tot degenen die in dienst van Duitse formaties in gevaxxgenschap zijn geraakt. Zij hebben de laatste maanden vertoefd in een kamp le Kiev. Volgens de vei'klai'ingen van de terugkerenden zouden nog enkele hon- derden Nederlanders, die in gelijke om standigheden gevangen zijn genomen, in kampen in de Sovjet-Unie verblijven. Heemstede „Het geheim van dr. Spencer" De R.K. toneelgroep „Berkenrode" gaf Zondagavond in het Verenigingsgebouw een goede opvoering van „Het geheim van Dr. Spencer", een boeiende triller van mr. PI. A. Planten. Het publiek heeft heerlijk gegriezeld om de gehcimzinnighe"lon die „Holdernesse Manor" ongenietbaar maken voor de nieuwe bewoor.stei-, mevrouw Aga tha Hammond, die overigens aan kordaatheid niets te wensen liet. Deze rol werd voortref felijk gespeeld door Tilly Dupree. De over leden dokter Spencer ontdekte een nieuw geneesmiddel om kanker te bestrijden. De samenzweerders Josia Braddoek, een" schurk achtige notaris (vertolkt door Jos Striek- wold) en de butler Hopkins (Lou Hopsta ken) proberen zich hiervan maeester te ma ken, evenals een vroegere medewerker van Dr. Spencei-", die zich als de chauffeur James het huis heeft binnengedrongen (Theo Mooi'- man), met behulp van mevrouw Olivia De- venish (Riet van Rooden). Dr. Harold Hilton, een eerzuchtige doch betrouwbare genees heer, werd prima gespeeld door Frans Vasen De voornaamste rollen waren toebedeeld aap Gé Kx'omhout als de lichtelijk idiote maar daarom niet minder scherpzinnige Lord William Malvern (in de wandeling Billy ge noemd) en aan Toos van der Linden. Ben Tuvmans had de allesbehalve prettige rol van Mc. Gregor, de speurder van Scotland Yard, die er herhaaldelijk naast was. Regisseur A. Holtslag heeft alle eer van zijn werk, want het was een uitstekende ver toning in een zeer vlot tempo. SCHEEPVAART Arkeldijlc, pass. 3 Keywest. Aldabi. 1 te Buenos Aires v. R'dam. Almdfi'k, 3 te Houston. Aludra, 3 130 m. O. Santa Caüiarina eil. Abbekerk, 4 verw. Montreal v, Boston. Aard ijk, 4 v. Antwerpen te R'dam. Agamemnon, 3 v. New York n. Laguaira. Alcyone. 3 440 m. ZW. Flores. Algenib. 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Amsteldijk, 3 180 m. W. Azoren. Aagtekerk, pass. 4 Gibraltar. Alhena, pass. 5 St. Vincent. Amsteldiep, 4 v. Aden n. Port Said. Andijk, 5 te R'dam v. New Orleans. Arendskerk, 4 v. Fremantle n. Adelaide. Arundo, 4 v. Santos n, Montevideo. Asturias, pass. 5 Gibraltar. Atlantis, pass, 5 Gibraltar. Averdijk, 4 te New York v. R'dam. Amstelvaart (ex Berlae), 6 te Duinkerken. Albireo, G te Antwerpen. Alamak. pass. G Sir. Messina n. Port Said. Ariadne, 4 v. Rijeka n. Bari. Atlas. 5 v. Gibraltar n. R'dam. Borneo. 3 360 m. Z.O. Soeotra. Blitar, 3 te R'dam v. Socrabaja. Boschfontein, 1 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Blommcrsdijk, 3 te New York v. R'dam Bacchus. 3 v. Trinidad n. Paramaribo. Barendreeht-(t). 3 550 m. W.ZYv. Flores. Blijöendijk. 3 440 m. V/. Scillies. Breda. 3 2G0 m. Z. Faval. Baarn. 5 le Callao. Bali." pass. 5 Landscnd. Bengkalis, 5 v. Singapore n. Djakarta. 'Bennekom, 4 v. Ponta del. Gada n. Antw. Boissevain. 5 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Britsum, 5 v. Casablanca n. R'dam. Bantam. 4 te Suez. Celebes, 3 v. Belawan n Singapore. Cis tuin, 3 te Curacao v. Havana. Cameronia, 1 v. Fremantle n. Melbourne. Castor, 3 dwars Delawaremonding, Ceram. 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Clavella (t). pass, 3 Kuriamuria eil. Caltex Nederland (t), pass. 3 Aden. Caltèx Pernis (t), pass. 4 Port Soedan. Caltex The Hague (t), 3 v. Rastanura n. R'dam. Caltex Utrecht (t). 3 180 m. O. Bahrein. Caltex Delft. pass. 5 Malta. Castel Bianco, 4 te Adam v. Djakarta. Congostroom, 4 te Lagos v. A'dam. Diemerdijk, pass. 3 Monapassag. Delft. 3 750 m. ZW. Fayal. Drente, 3 rede Siatn. Danae, 4 te Livorno v. Genua. Duivendrecht. 6 te Dakar. Etrema t)4 v. Kingston te Curasao verw. Edam, 3 000 m, O. Kp. Race. Eemdijk, 3 op de Elbe. Erinna (l), 4 v. Balikpapan te Poro. BINNENLAND Ds. N. Fatlt heeft Zondag in de N'm Hervormde Kerk in Oostzaan een Amen. kaanse baby gedoopt. Het is het dochtertr van een echtpaar uit Oregon, dat thans a Parijs woont en waarmee ds. Padt kort m de bevrijding in contact was gekomen, Bij het monument op de nieuwe'dilk van Westkapelle is de landing der geallie». den in 1944 herdacht. Hierbij waren Engehê en Belgische militairen aanwezig. De rijkspolitie tc Uitgeest heeft een inwoner van Castricum gearresteerd, die ervan wordt verdacht ten nadele van' zim patroon in Akersloot gedurende enkele jaren tienduizenden guldens le hebben verduisterd Een 20-jarige dienstplichtige bij de Ko. ninklijke Marine is in de nacht van Zaterdaè op Zondag door verstikking om het leven gekomen. Het vermoeden beslaat dat de jongeman die met verlof bij zijn ouders in Maastricht was, in bed bij het roken vaneen sigaret in slaap is gevallen en dat het eindje sigaret het beddegoed tot smeulen heeft gebracht. Tc 's Gravenhage is in de leeftijd van 53 jaar overleden dr. J. J. E. Hondius, rector van het Vrijzinnig Christelijk Lyceum aldaar. In de lieden gehouden trekking der Staatsloterij is een prijs van f 25.000 gevallen op nummer 8931. De N.V. Rederij „Amsterdam" heeft de firma A. Vuyk en Zonen te Capelle aan d- IJssel opdracht gegeven tot het bouwen van een motorvi'achtschip van 10.500 ton draa*. vermogen. Prins Bernhard is herstellende van griepaanval. De Prins heeft zijn op Dinsdag vastgestelde bezoek aan Tilburg moeten uitstellen tot 13 November. HAARLEM EN OMGEVING Mej. E. G. Boerman te Haarlem is aar de universiteit te Utrecht geslaagd voor hei arts-examen. Ds. E. Zijlstra tc Aerdenhout, gerepatri eerd res.-legerpredikant en voordien predi kant bij de Gercf. kerk van Halle, vertrekt op uitdrukkelijk verzoek van de hoofd-leger- predikant als geestelijk verzorger op 10 Nov, a.s. met dc „Grote Beer", die troepen ver voert, naar Nieuw-Guinea. Hoewel ds. Zijl- stra zich aan het voorbereiden was weer terug te keren als predikant in actieve dienst bij de Geref. kerken, heeft hij aan dit ver zoek voldaan. Hij hoopt medio Jan, 1951 weer in Nederland terug te zijn met dezelfde boot, die dan zieken en gewonde militairen naar Nederland brengt. Voor het candidaatsexamen Nederlands- Indisch recht slaagde aan de rijksuniversiteit in Leiden J. C. Haring te Bloemendaal. Voor het tweede gedeelte van het doctoraal examen geneeskunde slaagde J. A. F. Backer te Haarlem. ADVERTENTIE HARDHOREND? Hoorapparalen vanaf f 175.— THEO v. AF.7ERONGEN De Radio Specialist RAADHUISSTRAAT 35 - an Heemstede TELEFOON 29449 Esso Den Haag ft). 3 350 m. N.NO. Monapassage Empire Brent 5 v. Colombo n. Aden. Eendracht, 5 v. Dardanelles Enggano, 4 v. Port Said. Eemdijk. 3 te Hamburg. Felipes (t). pass. 3 Tj. Uban. Friesland, (krib 5 v. Soerabaja te Singapore. Gooiland, pass. 3 Recife. Gadila (t), 3 v. Curasao n. Lanasend. Grootekcrk. 1 te Dar es Salaam. Gordias. 4 v. Gibraltar. Hestia. pass. 3 Noord v. Azoren. Hersilia, 3 v. Paramaribo n. Deinerara. Helder. 3 130 m. NO. Oostkant Str. Magcllaan. Haarlem. 3 v. Bremen n. Hamburg. Hecuba, pass. 3 Start Point. Helena. 3 1080 m. N.NO. Paramaribo. Hercules. 5 v. Mulzuna n, Tunis. Hera, 5 v. Maracaibo n. Kingston. Heelsum, 5 v. New Orleans n. Houston. Ilos, 3 v. Caphaitien n. Philadelphia. ïttei'sum; 3 760 O.t.N. Bermuda. Jagersfontein, 3 te Durban. Jobshaven, 4 v. Libreville n. Landana. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 v. Colombo n, Suez. Jupiter, 5 v. Palermo n. Piraeus. Kola Inten, pass. 4 Perim. Kelbergen, verw. pass. 3 Kp. Tenez. Leerdam. 4 v. R'dam n. New York. Loosdrecht, 3 v. Port Said. Leersum, 3 280 m. O. Bermuda. Lutterkerk. 3 te Hamburg. Langlcoeas, 6 te Singapore v. Djakarta. Leerdam, 5 v, Antwerpen. Lemsterkerk, 4 v. Abadan n. Aden. Leopoldskerk, 5 te Antwerpen. Loenerkerk. 5 v. Bahrein n. Rastanura. Luna. 5 v. Tel Aviv n. Catania. Leuvekerk. G v. Bahrein n. Rastanura. Laertes, 3 v. Soerabaja. Meliskerk, 3 te R'dam v. Japan. Mirza (tl 3 te Tarakan v. Sydney. Molenkerk. 3 te Lagos v. A'dam. Mijdrecht (t) 3 150 m. W. Lissabon. Melampus, 2 te Penang. Maaskerk, pass. 4 Kanarische eil. Myonia. pass. 3 Perim. Merweae. 3 te Jacksonville v. New Orleans. Maas. 4 v. Trinidad te Kingston. Mapia. 3 250 m. O. Malta. Markelo, pass. 3 Chinde. Mïtra (l). 3 950 m. ZW. Flores. Musi. 3 100 m. O. Malta. Macuba. 4 v. Port Said. Malea. 5 100 m. v. Perim in Rode Zee. Mariekerk, pass. 5 Casquets n. Genua. Mentor. 3 v. Palermo n. Cadiz. Metula. 4 v. Napels n. Tel Aviv. Murena. 5 v. Suez. Modjokerto, pass. 5 Dover. Notos. 1 v. Caphaitien n. Port au Prince. Nestor. 3 v. Tanger n. Malta. Nieuw Amsterdam, 3 575 m. W. Scillies. Nigerstroom, pass. 5 Las Palmas. Nelly, pass. 5 Kp. Bougaroni 11 verw. R'dam, Oranje. 3 v. Djakarta n. A'dam, 4 te Singapore, Orestes, 4 v. Kingston te Cristobal. Ondina (t), 3 v. Suez n. Port Said. Overijsel, 3 op de Wezer n. Bremen. Omala, 5 v. Calcutta n. Miri. Oranje Fontein, 4 verw. Antwerpen. Oranjestad, 4 te A'dam v. Cristobal. Orion, 5 v, Istanboel n. Yerakini. Phrontis, 2 v. Soerabaja n. S erna rang. Poelau Laut, G te Genua. Polydorus, 5 v. Port: Swettenham n, Singapore, Polyphemus; 3 v, New York n. Galveston. Prins Alexander. 2 v. Quebec n. Antwerpen, Prins Fred. Hendrik, pass. 3 Belle Isle. Pygmalion, 5 y. Puerto Plata n. Antwerpen. Prins Willem n, 6 bij Casquets. Prins Willem V, 4 v. R'dam n. Montreal. Rotula (t), 3 v. Stanlow n. Tripoli. Rempang, 6 te Belawan. Riouw. 5 v. Houston n. New Orleans. Roebiah, 4 v. Cheribon n. Semarang. Rotti. 4 v. Makassar n. Balikpapan. Rotula (t). pass. 4 Scillies. Ruys. 4 v. Montevideo n. Santos. Rijnkerk, 5 v. Yokohama n. Nagoya. Singkep, 3 750 m. W. Cocos eil. Stentor, 3 te Iskc-nderun v. Beyroeth. Schie, 3 Oost van Trinidad. Siaoe, 3 v. Djakarta n. Soerabaja. Stanvac Talang Akar (t). 3 na Djakarta. Stad Vlaardingen. 2 v. Narvik n. R'dam. Stad Arnhem, pass. 5 Wight. Stad Schiedam, pass. 5 Finisterre. Stad Maastricht, pass. 6 Vlissingen Samarinda. 5 te Djakarta. Schiedijk. 5 v. New York n. Vera Cruz. Sibajak. 4 v Suez n. Aden. Slamat. 4 v. Koweit n. Abadan. Streefkerk. 5 v. Damman n. Koweit. Sumatra. 4 v. Marseille n. Halifax. Snnana, pass. 6 Ouessant. Talisse. 3 v. Semarang, 4 te Soerabaja. Tjibadak, 1 v. Penang n. Mauritius. Themisto, 4 v. Bremen n. Tampa. Tankhaven I (t). 1 te Singapore. Telamon, 3 v. Bonaire n. New York. Triton, 3 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Trompenberg, 3 te Bremen v. Hamburg. Tawali, 4 v. Aden n. Djakarta. Teiresias, G te Aden. Ternate, 5 te Balikpapan. Vrijburgh, 2 v Casablanca n. Londen. Van 't Hoff. 5 v. A'den n. Port Soedan. Volendam, 5 850 m. W.NW. Minicoy. Veendam, G 18.30 verw. Southampton, 8 Uur ontschepen Rotterdam. Wieldrecht (t), pass. 3 Muscat. Westland, 4 te Ilhcos. Waal, 4 v. Aruba te Maracaibo verw. Waterland. 3 180 m. NO. SI. Paulsroeks. Willem Barcndsz, 3 450 m. N, Fort Aleze. Waterman, 5 v Colombo n. Port Said. Woensdrecht (t), 6 v. Curacao n. Savanna, Zuiderkruis, pass. 5 Elba'cape.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8