DUIZEND vl GULDEN .rn® Nederlandse Constructie- ftmerikaanseKwaliteit! „Comité Radioluisteraars" komt op voor de niet-aangeslotenen AAN GELDPRUZ1N „WAAROM JUIST KROM?" B^?Br?TDT^iiilMirrtJ Amsterdamsche Rijtuig IVSij. K.V. Zaterdag 11 ISovember 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 8 Verplichte luister-bijdrage geeft recht op medezeggenschap „Ieder, die zijn bijdrage aan de radio heeft betaald, heeft zijn plicht gedaan, maar heeft ook rechten". Dit is het devies van het „Comité Radioluisteraars", cla't zich ten doel stelt de Nederlandse radio luisteraars, die van overheidswege ver plicht zijn een luisterbijdrage te betalen, te organiseren en hun medezeggenschap in het radiobestel te verschaffen. De luisteraar heeft het recht te weten, wat er met zijn gelden gebeurt, zegt het voorlopig bestuur. Voor de oorlog lagen de verhoudingen anders. Toen was de bij drage vrijwillig, thans is zij verplicht. On danks alle mogelijke lokmiddelen is men er voor de bezetting nimmer in geslaagd meer dan een derde van radioluisterend Nederland aan te trekken tot de omroep verenigingen. Volgens haar eigen opgaven bedroegen de inkomsten toen gemiddeld 2 millioen gulden per jaar. Thans zijn er 2 millioen radio-bezitters (geregistreerd), die allen een verplichte bijdrage moeten betalen. Dit betekent een gezamenlijke bijdrage van omstreeks 20 millioen per jaar. waarvan circa 14 millioen ter be schikking van de omroepverenigingen wordt gesteld. En daarboven aldus de zegslieden van genoemde vereniging moet de luisteraar nog geld betalen voor het programmablad om te weten wat hem geboden wordt voor zijn eigen geld. „Waar blijven de fondsen, die ge zien de cijfers in de kassen der radio omroepverenigingen binnenstro men?". vraagt het voorlopig bestuur zich af. Het is waai- zo zegt men dat de kosten aanzienlijk gestegen zijn. Doch daartegenover staat, dat de inkomsten thans 7 maal zo groot zijn als voor de oor log. Deze inkomsten, de luisterbij dragen, vormen de som, die de staat het Neder landse volk afdwingt tot instandhouding van particuliere verenigingen, die uiter mate gevoelig zijn wat betreft haar auto nomie. Want zo zegt men van coör dinatie komt zeer weinig terecht. Dit blijkt wel uit de povere resultaten, die de „ge meenschappelijke programma's" opleve ren. Dat de samenwerking in „aetherland" ver te zoeken is, acht men onder meer ge staafd. door te constateren, dat men op één dag Beethovens „Eroiea" drie maal over de Nederlandse zenders beluisteren kon en dat de luisteraar vergast wordt op eindeloze herhalingen van sportuitzen din gen, die als enig verschil hebben, dat ze verzorgd worden door een andere com mentator of verslaggever. Geen samenwerking Het voorlopig bestuur van de vereni ging is van mening, dat de oude methode om eikander vliegen af te vangen weer geheel „in ere is hersteld" en wat erger is, de luisteraar geld kost. Voorts vraagt men zich af of de gelden van de luisteraar wel efficiënt besteed worden, wanneer men moei constateren, dat vaak voor 5 minuten sportreportage 5 auto's in actie moeten komen. Het stre ven van het voorlopig bestuur is niet ge richt tegen enig confessioneel gedeelte in de omroep en evenmin tegen politiek in de omroep. Wel heeft men bezwaren tegen overmatige politieke propaganda. Thans zegt men is de situatie zo, dat partij politiek in de radio wordt gevoerd met de gelden der luisteraars. Men erkent de his torische rechten der omroepverenigingen, doch wil zich verzetten tegen de tendens deze rechten thans verder uit te breiden, Ook maakt men bezwaar tegen de op vatting, dat een instelling als de wereld omroep niet uit de luisterbijdragen dient te worden gefinancierd, terwijl het juist deze instelling was, die de toenmalige minister van binnenlandse zaken, de heer H. van Boeijen, deed besluiten tot het indienen van zijn wetsontwerp voor verplichte luis- Voordracht - avond Claudine Witsen Eüas in de Renaissancezaal Achter de schijnbaar koele, men is zelfs geneigd te zeggen hautaine manier waarop Claudine Witsen Elias verzen voordraagt, gaat een ernstige liefde voor de poëzie schuil. Zij kan inderdaad gelden als een herscheppende kunstenares, die in ons land op dat gebied haar gelijke niet heeft. Zij laat de gedichten zelf aan het woord, zon der de subjectieve toevoegingen die bij zoveel anderen meestal de bedoelingen van de maker aantasten of de betekenis verleg gen. Men zou misschien kunnen, spreken van een verering van de vorm, die zij in een zodanige perfectie weergeeft dat de uit straling van de emotionele inhoud met de grootst mogelijke zuiverheid geschiedt. „Hetzelfde lied" van P. C. Boutens, waar mee zij gisteren in de Renaissancezaal van bet Frans Halsmuseum haar optreden voor de Haarlemse Kunst Gemeenschap be gon, leverde een schitterend staaltje van. haar kunnen: van haar klink klare dictie en van haar gehoorzaamheid aan het oorspronkelijke rhythme, met voor beeldige behandeling van de moeilijke emjambementen. Maar soms voelt men ver zet opkomen tegen de vooropgestelde ver hevenheid. die moeilijk te rijmen is met de gewone taal van M. Nijhoff (Het kind en ik) of met de even warmbloedige als eenvoudige levensverheerlijking van Weru- meus Buning. Bijzondere waardering verdient de com positie van dit naamloze programma, met een fragment uit „In den beginne" van Aafjes als uitstekend voorbereide climax. Qua voordracht werd het hoogtepunt echter het ontroerende „Stilzwijgen" van de Ame rikaanse dichter Edgar Lee Masters in de sublieme vertaling van Marnix Gijsen. Na de pauze liet Claudine Witsen Elias haar gehoor kennis maken met de 42ste zang van het Finse helden-epos „Kalevala", Haar metropoom-achtige zingzeggcrij werkte eentonig op den duur, maar wekte niettemin de gewenste sfeer voor deze merkwaardige sage uit het hoge Noorden. DAVID KONING. AANBESTEDING In Hotel „Vreeburg" te Bloemendaal is aanbesteed de bouw van 14 eengezins woningen aan de Donkerelaan te Bloemen daal onder de architect J. A. v. Asdonk te Bloemendaal en in opdracht van de wo ningbouwvereniging „Bloemendaal Noord". Van de 24 inschrijvers was P. Zwart, aannemer te IJmuiden met 138.900.de laagste. De hoogste was J. A. Baggerman in pwnv^ndaal met i 185.460. OÖ*-' terbijdragen, omdat de verzorging van de nieuwe taken, waaronder ook de uitzendin gen voor Indonesië en de televisie niet meer door vrijwillige bijdragen konden worden gedekt. Men is tevens gekant tegen het feit, dat de omroepverenigingen voor de microfoon bij voortduring propaganda maken voor de door haar georganiseerde voorstellingen in de grote steden en de provincie, waar mede anderen unfaire concurrentie wordt aangedaan. En in de nabije toekomst ziet men de dreiging van een kostbare verdeeldheid in de televisie. Ook bij de televisie zo be toogt men is reeds in dit stadium van voorbereiding de verdeeldheid sterk naar voren getreden. Commissies van de meeste omroepverenigingen togen los van elkan der naar het buitenland en brachten op haar beurt rapporten uit. „Het kan anders" zegt het voorlopig be stuur van het „Comité radioluisteraars". Wat hei streven van het comité zal zijn om het ook inderdaad anders te doen? De be slissing hierover ligt bij de luisteraars, van wie men verwacht, dat zij zich hiertoe zul len organiseren. Kerkconcert in grofe stijl te Halfweg Door de samenwerking van drie ge mengde koren, een kinderkoor en een fanfarecorps kwam Donderdag in de Ge reformeerde kerk te Halfweg een concert in grote stijl tot stand. De christelijke ge mengde zangvereniging „Kunst na Arbeid" was de gastvrouwe van „Excelsior" uit Lisse, „Immanuël" uit Badhoevedorp en van het muziekcorps „Crescendo" te Sas- senheim, De zangverenigingen stonden af zonderlijk of gezamenlijk onder leiding van de dirigent J. Theo Westerdaal, die ook het kinderkoor „Kunst der Jeugd" uit Halfweg aanvoerde. Nadat het concert, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, met een toespraak door ds. A. J. Kromhout en met de door alle aanwezigen gezongen Psalm 98 was ingeleid, opende het fanfarecorps onder directie van de heer W. J. Smolders het programma met het spelen van drie ge dragen werken, arrangementen van geestelijke vocale muziek van Ruli, Schu bert en Bach. Aanvankelijk was er een zoeken naar een goede onderlinge stem ming, die behoorlijk gevonden werd en toen kon men respect krijgen voor de toonstabiliteit, die de corpsleden bereikten. Een tweede afzonderlijk optreden betrof de uitvoering van de composities ..Judex" van Gounod en „Finlandia" van Sibelius. „Judex" werd knap gespeeld met veel zin voor nuancering. Het symphonisch ge dicht „Finlandia" was een moeilijke op dracht. die het corps zeer verdienstelijk vervulde, op een door misverstand veroor zaakte verwarring aan het slot na. Wel was er een ie kort aan bassen-ondergrond door het ontbreken van zes corpsleden, hetgeen vooral bij dit werk merkbaar werd. De dirigent W. J. Smolders, die het corps reeds 46 jaar leidt, kent de geheimen van de fanfare-klank door en door, wat door het corps, dat de bugel nog iri hoge ere houdt, overtuigend werd bewezen. „Crescendo" had ook een belangrijk aan deel in de begeleidingen. Ten eerste bij de uitvoering van werken van Handel en Bortnianski door de drie gemengde koren, welke vertolkingen zich onderscheidden door goede klank, vooral van de vrouwen stemmen. De koren uit Halfweg en Lisse lieten daarna een paar werkjes horen van De Vaal en Bonset, weinig soepel en te veel gescandeerd- Na Handel betekende deze voordracht geen stijging van het artistiek niveau. Het koor uit Badhoevedorp liet nog het ..Hallelujah" uit „De Messias" van Handel horen, eigenlijk in een te kleine bezetting voor deze massaal bedoelde muziek. Theo Westerdaal wilde een grote koorklank toch afdwingen, maar dit ging ten koste van de schoonheid, inzonderheid ten aanzien van de tenoren. Deze keuze was niet zo ge- slaagd. „Kunst na Arbeid" kwam met twee i cappella-uitvoeringen van koorwerkjes van Smeets en Altink in concours-stijl, die een natuurlijke ontplooiing van de zangstem men in de weg stond. Wij geloven, dat Westerdaal meer met zijn koren bereiken kan, als hij zijn keuze niet meer richt op dergelijke onartistieke producten, maar het zoekt bij werken van werkelijk goed ge halte, zoals die van Sweelinck. die „Kunst na Arbeid" op het verleden jaar gegeven concert zo uitstekend zong. Toen kwam ook tot uitvoering Psalm 150 van F. Pijlman, een goed voor koorstemmen geschreven werk, dat nu wederom op het programma stond. Dit werd ook thans, in de groot scheepse uilvoering door 230 medewerken den (met inbegrip van het fanfarecorps) het best geslaagde staal van; koorzang van de avond. Het kinderkoor, dat te voren een paar liedjes alleen gezongen had, had ook een aandeel met het zingen van de koraal melodie als cahtus firmus. Theo Westerdaal had veel eer van zijn werk en in het bij zonder heeft hij de componist, die aanwe zig was. aan zich kunnen verplichten. P. ZWAANSWIJK. Hillegom BAZAR De Gereformeerde Kleuterschool houdt een bazar die op Woensdag 22 November zal worden geopend. De grootste attractie zal zijn dat Sint Nico- laas de centrale figuur op deze bazar is. De bazar zal worden gehouden in het gebouw Patrimonium. UITBREIDING BADHUIS Dc uitbreiding van het Gemeentelijk Bad huis is na aanbesteding gegund aan de laag ste inschrijfster de firma Veenman en Vink alhier, voor een bedrag van f19.214. Halfweg ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 12 November voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dr. Hoekstra, Kerkhoflaan 87 te Zwanenburg. Telefoon K 2907 454. Bennebroek ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 12 November waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. Politie en brandweer: tel. K 2502 203. Zandvoort ,Op hoop van zegen" voerde Jordaanstuk op Het grote struikelblok bij opvoeringen an volksstukken door amateur-toneel- •erenigingen bleek ook op de weg te liggen van de Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" tijdens de opvoeringen van „Het kind van de buurvrouw" naai de roman „Arie" van- Johan Elsensohn, oor toneel bewerkt door Herman Bouber. Opvoeringen, die Donderdag- 'en Vrijdag avond in „Monopole" werden gegeven en véél lofwaardigs te zien en te horen gaven, doch waarbij men ook nu weer die typische Jordaansfeer miste. Dit is geen verwijt, het is slechts een constateren van deze bijna onoverkoombare moeilijkheid voor amateurs. We misten die sfeer in het ge sproken woord, in gebaar en mimiek en in costumering. Daarbij kwam nog, dat ruim 11/2 uur verloren ging met het vijf maal wisselen van décor, waardoor wel heel veel van het geduld der toeschouwers werd gevraagd. Dit neemt niet weg, dat de ver schillende décors stuk voor stuk juweeltjes waren, waarvoor requisiteur Dirk van Duijn en decorateur Johan Borstel een woord van bijzondere lof verdienen. Wat het spel zelf betreft, willen we. af gezien van het bovenstaande, gaarne vast stellen, dat „Op hoop van zegen" uiterst gaaf en zeer te loven spel te zien gaf. Ali Paap was als het pleegkind Mientje vaak ontroerend, Jans van Duijn dwong als tante Daatje aller bewondering af en ook Piet Herfst als Ome Arie toonde zich weer een uitstekende kracht. Ook Jo Bisenberger als de moeder van Mientje, Riek van den Bos deed weinig voor haar onder en ook de overige rollen werden verdienstelijk vertolkt, zodat regisseur Jan Lubbers over de verrichtingen van zijn ploeg best tevreden kan zijn. al heeft hij dan het echt-Jordaanse niet kunnen be naderen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrika Catharina, cl, van A\ van der Veer en A. J. van Geijt; Johannes Andreas, z. van J. Volkers en H. A. Palstra: Amelia Jansje, d. van E. Bol en V. M. Pijclce. ONDERTROUWD: A. J. Koper en G. Kroese: T. J. Hefting en C. Dees. OVERLEDEN: J. M. van Feggelen. oud 74 j., weduwe van A. W. van Gijtenbeek. Hedenavond van 69 uur zullen op het circuit van Zandvoort door leden van de RAC West proeven worden afgelegd in de door deze organisatie ie houden betrouw- baarheidsritten voor automobielen. Bloemendaal Oud.verzetsstrijders herdachten Namens de V.O.I.W.. de Vereniging van Oud-Illegale Werkers te Bloemendaal wer den vanmorgen door het bestuur op een aan tal plaatsen bloemen gelegd. Om 9 uur begaf de delegatie zich allereerst naar het monument achter het Nederlands Hervormd kerkgebouw op het Kerkplein; vandaar ging men naar de R.K. begraafplaats aan de Dennenweg, waar zich een Canadees graf bevindt. Vervolgens werden bloemen legd op de twee geallieerde graven op ~de Algemene begraafplaats aan de Bergweg en hierna begaf het bestuur van de V.O.I.W. zich naar de Erebegraafplaats aan de Zee weg te Overveen. De voorzitter van de ver eniging, de heer W. C. Bier voerde hierbij het woord. JUBILEUM De wegens ziekte uitgestelde viering van het jubileum van de heer F. J, Jansen, die op 6 October 25 jaar werkzaam was bij de C.A.V. „Volharding" te Haarlem, had thans plaats. Des morgens werd de jubilaris ont vangen op het kantoor, dat door de vele bloemen een feestelijk aanzien had gekregen. In hartelijke bewoordingen werd dc heer Jansen; die thans bedrijfsleider is. gehuldigd om zijn voorbeeldige ijver en plichtsbetrach ting, terwijl de cadeaux van bestuur, directie en personeel deden blijken, hoezeer hij de waardering en vriendschap van allen geniet. Na afloop van deze huldiging werd het feest in huiselijke kring voortgezet, DE KINDERZEGELS Maandag 13 November, begint de verkoop in de postkantoren van de zegels en brief kaarten ten bate van het zwakke en mis deelde kind. Evenals vorige jaren zullen er dan weer tentjes zijn, waar een keur van gelukvenskaarten te verkrijgen is. Haarlemmermeer DOKTERSDIENSTEN De doktersdienst is voor Zondag als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr. Bolt. Lisse Uitreiking onderscheidingen Vrijdagavond werd ten gemeentehui ze aan vier-en-dertig personen, namens de minister van Oorlog een onderscheiding uitgereikt, door de loco-burgemeester J. W. A. Lefcber. Spreker richtte zich allereerst tot de mili tairen die in Mei 1940 hun plicht vervulden en zeide dat het leger uit die dagen wel ge slagen, doch niet verslagen was. Vervolgens sprak hij tot hen, die hun taak in Indonesië hebben waargenomen, om daar orde en rust te brengen. Spr. zegde allen dank voor het geen zij gedaan hebben. Aan veertien militairen van 1940 werd het Oorlogskruis met de gesp uitgereikt en aan achttien militairen die in Indonesië zijn ge weest de medaille voor Orde en Vrede. Hierna spraken nog de heren Tibboel. wethouder: C. Strik als voorzitter van het Demobilisatie-comité en de heer J. P. Segers namens de burgers van Lisse. Zij allen spra ken woorden van waardering voor hetgeen verricht is. BENOEMD BIJ DE SECRETARIE B. en W. hebben benoemd tot hoofdcom mies der afdeling financiën met ingang van 1 Jan. 1951 de heer W. Bot fe Huizen (N.H.). BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Cornelia, d. van A. Zoet en K. J. Koomen: Henaricus Cornells Maria, z. van J. T. van Dongen en E. M. v. d. Hulst: Maria Antonia Adriana, d. van L. J. Breugel en G. C. A. Endhoven: Robertas Johannes Maria. z. van Th. W. Doffcrhof en M, J. v. d. Aart; Gijsberthus Ignatius Maria. z. van J. G Schoone en F. A v Breemen; Marti- nus Antonius. z. van Th. P. Slobbe en J M. v. d. Berg: Alida Engelina. d. van J. P Grimbergen en M. C. v. d. Zwet. ONDERTROUW: G. B. Roodenburs en M. J. Bogaert: P. F. .T. Sanders en C. Witteman. GETROUWD: C. Driehuizen en A. E. Veld- huijzen van Zanten; P. S. van Waveren en M. van Peursen. OVERLEDEN: Alida Cornelia van Oosten, echtgen. van H. J. v. Leeuwen, oud 63 j. WIJKZUSTER „GROENE KRUIS" Met ingang van 1 Januari is benoemd tot wijkzuster van „Het Groene Kruis" A. Post uit Axel. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Dr. -J. M. v. Dijk neemt a.s. Zondag de medische dienst waar. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 12 November waargenomen door: dr. A. L. C. v. Lier. P. Aertslaan 6, tel. 29875 en dr. J. Reurink. Aerdenhoustduinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9. tel. 17662, Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek. Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Politie en Brandweer tel. 28850. SCHEEPVAART Aardijk, 9 v R'dam n. Norfolk. Alhena, pass. 9 Fernando Noronha. Almdijk, 9 bij Miami. Alphacca, 9 v Chester n, Trinidad. Arcndsdïjk, 7 te Santos v. Paranagua. Alcyone, 9 te San Juan v R'dam. Algorab. 9 v. Gibraltar. Alpliard, 9 v Recife n. Santos. Alwaki. 9 v Recife. Aagtedijk. 9 250 m. W. Scillies. Alchiba, 9 te Narvik v. R'dam. Alcyone, 9 120 m. N. Sombrero. Allair, 10 v Antwerpen te R'dam. Arkeldïjk, 9 480 m. ZO. Kp. Race. Arnedijk, 9 330 m. W.NW. Flores. Aletta (t). 6 te Hongkong v. Haiphong. Aagtedijk. pass. 10 Lizard. Akkrumdijk. pass. 10 Lissabon. Alnati, 11 le R'dam v. Buenos Aires. Alpliard, 10 dwars Maceio Amsteldiep, 11 v. Port Said. Amstelpark. pass. 10 Kp. St Vincent, Annenkerk, 11 v. Brisbane n. Sydney- Ariadne, 10 v. Messina n. Palermo. Aardijk, pass. 10 Scillies. Alblasserdijk. 10 v. Tampïco te New Orleans. Amsteldijk. 10 te Havanna n. R'dam. Alamak. 10 v. Port Said. Appingedam. 10 v. A'dam n Genua. Eennekom, 9 te Antwerpen. Beverwijk. 1-1 verw. te Sfax. Bloemfontein. 11 le Beira v. A'dam. Bantam, pass. 9 Socotra. Barendrecht ft), 9 370 m. W.NW. Finïsterre. Barumun, 10 te Makassar Baud. 9 v. Buleleng n. Singapore. Bontekoe. 10 v. Soerabaja te Semarang. Borneo. 10 verw. Suez. Boissevain, 9 330 m. W.t.N. Kaapstad. Blijdendijk, 9 250 m. Z.ZO. Kp. Race. Bacchus. 9 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Breda, 10 te Curasao. Britsum, 11 te R'dam v Casablanca. Blommersdijk, 9 le Baltimore. Bonaire. 10. v. A'dam n. Demerara. Caltex Utrecht, 8 v. Rastanura n. R'dam. Clavella, 10 v. Abadan n. Colombo, Cot.tica. 9 te Demerara v. A'dam. Caltex Utrecht (tl. 9 200 m. O. Rastanura. Celebes, 9 rede Tj. Pandan. Congostroom, 10 verw. Pointe Noire v, Lagos. Cistula (t), 9 140 m. NO. Barbados. Caltex Pernis ft), 10 te Rastanura verw, Caltex Nederland (O, 10 v. Rastanura n. R'dam. Caltex The Hague (t), pass 10 Port Soedan. Delft, 9 v. Barbados n. Trinidad. Duivendrecht (t), 9 450 m. O.NO, St. Paulsrocks Dorsetshire, 3 v. Fremantle n. Djakarta. Diemerdijk, pass. 10 Azorën. Duivendijk, 10 te Vancouver v. R'dam. Eendracht. 9 v. Stratoni n. R'dam. Elsenburgh. 9 v. R'dam n. Casablanca. Esso Den Haag ft). 9 240 m. N, Flores. Eendracht, 10 Zuid v_ Athene. Empire Brent. 10 450 m. O.ZO. Guardafui. Enggar.o, 10 v. Genua. Farmsum, pass. 10 Ouessant. Friesland. 9 v. Londen n. Blyth. Gordias. 9 te Piraeus v. A'dam. Gouwe. 10 te Domsjo v. R'dam Gaasterkerk. 9 120 m. N. Kp. "Blanco. Gadile ft). 9 950 m. N.NO. Sombrero. Grootekerk. 10 v. Dar es Salaam n Lindi. Groote Beer, 10 v. A'dam n. Nieuw Guinea. Hera. 7 v. Ivlaracaibo te Kingston. Hecuba, 9 375 m. Z. San Miguel. Hermes, 9 v. Rio de Janeiro n. Bahia. -Hector. 10 v. Bremen n A'dam. Hera, 9 n. Santiago de Cuba 10 verw. Hercules, pass 10 Galita. Heemskerk. 10 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Hersilia. 10 v. Georgetown n. Curagao. Hcstia. 10 v. Antwerpen. Hoogkerk. 10 te Port Said. Java, 10 te Belawan. Joh. v. Oldenbarnevelt. pass 10 Guardafui. Jupiter. 10 v. Volos n. Saloniki. Kota Inten, 9 v. Port Said. Karsik, 9 v. Padang n. Oosthaven. Kota Agoeng, 9 v. Djakarta n. Cheribon. Katwijk. 9 v. Gothenburg te Bollstra. Keilehaven. 10 v. Ba tanga n. Port Gentil, Khpfontein. 11 v. A'dam n. Beira. Laagkerk. 9 v. Madras Leuvekerk, 9 rede Damman. Lieve Vrouwekerk. 9 te Khonamshar. Lombok, 9 v. Kohsichang 'n. Singapore. Lcersum, pass. 8 Këywest. Leerdam. 9 465 m. W. Scillies. Lucita ft), pass. 9 St. Davidshead. Lissekerk, 12 verw. Port Said, Loenerlterk, 10 te Damman. Langltoeas. 10 v. Penang n. Belawan. Laurenskerk, 10 v. R'dam n. Basrah. Loosdrecht. 10 v. Genua n, Antwerpen. Luja, 9 v. Catania n. Malaga, Macuba, pass. 9 Kp. Bon. Malea, 9 te Suez. Mal vin a, pass. 9 Socotra. Marken, pass. 9 Port Soedan. Muiderkerk, 8 v. Aden. Madoera, 10 v. A'dam n Indonesië. Molenkerk, 9 150 m. N.NW. Palma Rinhas. Mapia, pass. 9 Burling. Mentor, pass. 9 Finïsterre. Melampus, 9 180 m O.ZO. Minicov. Macoma. 10 dwars Oporto. Malea. 10 v. Port Said. Manekerk. 10 te Genua. Marpessa, 10 te Brunsbutlel. Meerkerk, 10 in Suezkanaal. Modjokerto. pass. 10 Kp. Carbon. Mijdrecht (t). 11 v. Corytin te Raam. Nestor, pass. 9 Tobroek. Nigerstroom, pass. 9 Fmistèrre. Nelly. 11 te R'dam v Djakarta Nieuw Amsterdam. 10 v. New York n. R'dam. Oranje. 9 v Colombo. Odysseus. 9 v Gibraltar. Omala ft), 9 150 m. KW. Penang. Orion, 10 v Mutzuna n. Izmir. Prins Willem IV. 9 pass. Belle Isie. Park pass 9 Gibraltar. Plancius. 9 v. Makassar n. Buleleng. Pöelau Laut, 9 dwars Napels. Prins Willem V. 9 80 in W. Valencia. Pygmalion. 9 850 m. NO. Mona Passage. Poseidon. 10 puerto Cabello n. Guanta. Polydorus. 11 te Djakarta Prins Joh. Willem Friso, pass. 10 Dover. Rotula. pass. 10 Algiers Stad Arnhem, pass. 9 Burlings. Stad Breda. pass. 9 Ouessant. Stad Leiden, 9 v. Curagao n. Panama kan. Salatiga, pass. 9 Sabang. Sibajak, pass. 9 Kp. Guardafui. Singkep. pass. 9 Kp. Leeuwin. Slamat. 9 te Khorramshar. Straat Malakka. 9 v. East London n. Pt. Elisabeth Salland, 10 v. A'dam n. Buenos Aires. Scherpendrecht, pass. 10 Gibraltar. Soestdijk, 9 v. Alexandria te Port Said. Schiedijk, 10 te Vera Cruz verw. v. New York. Siberoet, 9 v. Makassar n. Sangir. Sibigo. 9 v. Tjilat.iap n. Palembang. Stad Schiedam, 9 v. Kp. Palos. Stanvac Pendopo ft). 9 n. Sungeigcrong, Stanvac Talang Akar ft), 9 te Sungeigerong. Sanana, pass. 10 Gibraltar. Stad Haarlem, pass. 10 Dungeness. Slotcrdïjk, 9 v. Port Swettenham. Straat Soenda, 9 te Durban. Tjipanas, 10 le Lorenzo Marques. Tosari. 9 v. New York n. Baltimore. Tawalï, 16 verw Djakarta. Tomini, pass. 9 Singkep. Tamo, 9 rede Buenos Aires v. R'dam. Theseus, 9 v. Tanger n. Cartagena. Tabian, 10 te Djakarta v. Soerabaja. Themïsto. 9 450 m. W. Finisterre. Tjitjalengka, 9 v. Makassar n. Soerabaja. Trompenburgh, 3 v. Hamburg n. R'dam. Telamon. 8 te New York n. Bonaire. Teiresias. pass. 10 Minicov. Tero. pass. 10 Fernando Noronha. Titus. 9 v. Pyli te Kymassi. Volendam, 10 v. Colombo n. Fremantle. Vrij burgh, 10 te R'dam v. Casablanca. Van Heutsz. 3 te Hongkong v. Swatow. Veondam. 10 v. R'dam n. New York. Van 't Hoff. 10 v. Suez. Westland, pass. Fernando Noronha. Willemstad, 9 v. Kingston n. Aruba Waal, 10 verw Jeremie v. Auxcayes. Waibalong 9 rede Tulehu. Willem Barendsz. o 760 m. ZO. Fernando Noronha Winsum. pass. 9 Kp. Carveiro. Westland, 10 90 m. Z St Paulsrocks. Waterman, pass. 10 Guardafui. Willem Ruys, 11 13.30 u. verw. v. R'dam naar Djakarta. IJsel, 7 v. Houston n. New Orleans. Zuiderkruis. 9 320 m. O.ZO. Guardafui. Zeeland (krl), 9 425 m. ZO. Kp. Sable. Schepen met rcpatrïërendeu uit Indonesië Amarapoora, ca. 19 te R'dam. Cameronia, ca. 12 v. Djakarta, 20 Dec. te R'dam. Cyrenia. ca. 12 v. Soerabaja, 15 Dec. te Marseille Dorsetshire, ca. 13 v. Djakarta, 15 Dec. te R'dam Empire Brent. ca. 25 te R'dam. Joh. v. Oldenbarnevelt. ca. 26 te A'dam. Kota Inten, ca. 20 te R'dam. Nclly. 11 te R'dam. Ormonde, ca. fi Jan. v. Djakarta, 31 Jan. te R'da: Sibajak, ca. 13 Dec. v. Djakarta. 8 Jan. te R'dam Tabinta, ca. 12 v, Djakarta. 10 Dcc. te A'dam. Volendam, ca. 16 Dec. v. Djakarta, 14 Jan te Rotterdam. Waterman, ca. 25 te R'dam. Zuiderkruis, ca. 23 te Pusan, ST. NICOLAAS ZEGT: ..Alleen bij VAN VEEN een zware. geheel draaibare rooktafel met verlichting en prachtig chroomgarnituur voor de reclameprijs van f 35.50. Zijlweg 2628, Haarlem MUZIEKSCHOOL Nieuwe cursussen op alle instr. Studiegel. a. d. school. Instr. in bruikl of op ge malde cond. Accordeons f 2.50 p. w. guitaren f 1 p w. Prospectus gratis. Inschrij ving dagelijks. KRUISSTRAAT 17 rood. ingang Ridderstr Tel. 21679. DRESSOIRS kunt u overal kopen. Maar kornt u eens kijken bij VAN VEEN. Zijlweg 26—28 te Haarlem Keuze uit old finish en eiken betaling slechts f 3 per week, zonder vooruitbe taling!!! Wij verhuren Costuums voor ST. NICOLAAS en PIETERMAN KERSTMAN KERSTSPEL THOMASVAER en PIETERNEL W.M.Dames Kraagjeshuis GED. O. GRACHT 119. Haarlem. Tel. 20257 Vervaardigd van zilverwit Gero-metaal, hecht verbonden met een zware laag zuiver zilver SILVER STOEPKE GR. HOUTSTR. 49 Tel. 20049 VELLEMAN KOOPT! alle soorten goede meubelen gehele inboedels, zolderop ruimingen, Perz. tapijten, kristal, kantoormeubelen etc' voor hoge prijzen. Tel. 14637. ZIJLSTR. 62 Overal te ontbieden!' VERZEND AUTODIENSTEN Haarlem-Amsterdam v.v. Met doorverbinding door het gehele land. Nu Uw kleding naar Kram! De Krom-behandeling, chemisch reinigen of verven, thans attractiever dan ooit! Wie nu kleding of woningtextiel bij Krom laat behandelen, kan zonder kosten meedoen aan de f lOOO.-prijsvraag: Voor ieder stuk dal U ter behandeling geeft, ontvangt U een deelname-formulier met alle inlichtingen. U kunt dus meerdere oplossingen inzenden met een kans op een der geldprijzen ad. f 500.-, f 250-, f 100-, f 50- en 10 x f 10- Bovendien wordt elke inzending beloond met een attractieve verrassing, welke gelijk met de uilslag aan elke deelnemer(ster) wordt toegezonden. Wendt U voor nadere inlichtingen tot eeh Krom-filiaal of rechtstreeks tot het hoofdkantoor te Alkmaar. HAARLEM: filiaal Grote Houtstraat 3, telefoon 16387 Spurt m Kitting De Nederlandse DAF-trucks zijn gebouwd volgens Amerikaanse opvattingen. Zij hebben zware, soepele motoren met een overvloed van reservekracht. Het electrisch gelaste chassisraam is onverwoestbaar. Ieder onderdeel is zeer ruim voor zijn taak berekend. DAF-trucks zijn gebouwd voor het zwaarste werk en zij gaan jaren langer mee. Thans leverbaar in 3 series voor 4, 5 en 6 ton nuttige last en in 14 verschillende typen. Met benzine of dieselmotor. Agent voor Uw rayon:

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 10