f RINSO WERKELIJK V WIT! J Tandarts-assistente HELPT DE VOGELS DE WINTER DOOR Betekent hoger loon voor de „profs" beter voetbal? Amsterdamse Beurs Groentjes NETTE MEISJES bouwkundig tekenaars Nederland industrialiseert! „LEERT COTTON MACHINES BEDIENEN"! Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 5 jr WAT WAST WORDT Nachtzuster gevr. i rusthuis. Brieven no. 6719. Gevraagd: in een praktijk in H'lem-C. die goed met kinderen om kan gaan, goed kan telefone ren en een uitstekend ge heugen heeft. Hoog salaris. Brieven no. 6715. Fl. kinderverzorgster gevr. Bij gebleken geschiktheid hoog loon. Brieven no. 6718 Flink werkmeisje gevr. van 8.30 tot 5.30 uur. Brieven no. 6717. De Diaconie der Ned. Her vormde Gemeente Haarlem vraagt voor haar Centraal Kantoor jongste bediende Sollicitaties met omschrij ving van opleiding worden ingewacht aan het Kantoor. Ridderstraat 32. Gevr. voor spoedig indienst treding een JONGSTE BEDIENDE v. lichte kant.werkz.h. goed handschr. en void, bekendh. met de Ned. taal vereisten. Soli, in de ochtendu. N.V. Verkoop Mij. „Bovema", Co lumbia-house. Bronsteeweg 49, Heemstede. Prima VETBOLLEN a 25 ct. verkrijgbaar. DIERENBESCHERMING, Ridderstraat 11, Haarlem. Er komen vele meisjes en waarom? Omdat het overal bekend is, hoe plezierig zij in ons zich steeds meer uitbreidende textielbedrijf diverse werkzaamheden kunnen verrichten. Zittend werk in geriefelijke en aangenaam verwarmde ateliers, waar ook ouderen zich echt thuis voelen. Nog méér meisjés kunnen wij plaatsen, van 14 jaar af. De verdiensten zijn goed, komt dus met spoed I Aanmelden dagelijks tussen half 4 en half 8 bij Mevr. Lindeman, Santpoorterstraat 18, nabij Verspronckweg. Haarlem. FLINKE EN AANKOMENDE MEISJES GEVRAAGD voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloe- mendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. VAN HATTÜM EN BLANKEVOORT N.V. te Beverwijk vraagt DIRECTIE-SECRETARESSE Minimum vereisten: Middelbare schoolopleiding Beheersing der moderne talen (spreken, zelfstandig stellen en stenograferen). Alleen schriftelijke sollicitaties onder opgave van gods dienst, genoten praktijk en verlangd salaris. Een bekend manager van een Engelse voetbalclub in de eerste divisie moet on langs gezegd hebben, dat, indien de bonus voor internationale wedstrijden verhoogd werd, dit tevens zou leiden tot verhoging van het spelpeil. Daardoor zou het Enge land gemakkelijker vallen zijn vroegere positie terug te winnen, toen zijn spelers als „gi'ootmeesters" werden erkend. De vraag is nu of het probleem zo goed gesteld is en of een verhoging van de bonus, die thans 20 pdst voor een internationale wedstrijd bedraagt, tot bijvoorbeeld 50 pdst zoals door sommigen in overweging wordt gegeven, inderdaad tot spelverbetering zou leiden. Een Engelse journalist, die zich met deze kwestie bezig houdt, meent van wel. Hij betoogt dat wanneer een speler eenmaal een „cap" gekregen heeft, hij ook meer zijn best zal doen om in zijn korte loopbaan zoveel mogelijk met zijn spel te verdienen. Een flinke bonus voor internationale wed strijden zou een aansporing zijn om ervoor in aanmerking te komen. Wie eenmaal een De hevige regenval der laatste weken heeft een deel van d'e Middeleeuwse gangen onder het Franse stadje Limoges onder- mijnd en doen instorten. Een groot winkel pand op de Place des Bancs dat hoven de ingestorte gangen gebouwd was, werd een ruine. De nieuwe verkeerswet Aanwijzingen over borden Het nieuwe verkeersrecht, dat op 1 Januari 1951 in werking zal treden, brengt zo wordt in het orgaan van de Vereni ging van Nederlandse gemeenten meege deeld mee dat de plaatsnaamborden van karakter veranderen. De huidige blauwe borden met wit opschrift zijn een zeer gewaardeerde service van de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan de weggebruikers. Rechtsgevolgen hebben deze borden niet, voorschriften zijn er ook niet voor gegeven. De nieuwe blauw-witte borden (modellen 3 en 4 van de bijlage van het Wegenver keersreglement) zullen officiële aanduiding zijn van de grenzen van de bebouwde kommen. Deze grenzen moeten door Ge deputeerde Staten worden - vastgesteld, waar dit niet is geschied zullen de borden dus niet mogen voorkomen, waar dit wel is geschied moeten zij worden geplaatst, be halve op wegen met een verhardings breedte van 4.50 m of minder, waarop zij mogen worden geplaatst. De vraag of men binnen of buiten de kom is, wat dus op de bredere wegen moet blijken uit deze bor den, is van betekenis voor de gelding van verschillende bepalingen van Wegenver keerswet en -reglement. De gemeentebesturen zullen de borden moeten plaatsen op grond van art. 8 der wet, maar zij zullen liet besluit van Ge deputeerde Staten tot vaststelling van de komgrenzen moeten afwachten. Dezen zul len hiertoe niet kunnen overgaan eer de wet in werking is, dus niet voor 1 Januari 1951. Wel kunnen en zullen in veel pro vincies tevoren reeds concepten worden gereedgemaakt en kan men dus bij infor matie ter provinciale griffie te weten komen waar de komgrenzen zullen komen te liggen, waardoor-men de opschriften der borden weet en dus tot bestelling of ver vaardiging kan overgaan. Opgemerkt wordt nog dat waar Gedepu teerde Staten komgrenzen hebben vastge steld op grond van art. 8 der Motor- en Rijwielwet het uiteraard niet zeker is dat zij deze zelfde grenzen zullen aanhouden bij hun besluit ingevolge de nieuwe wet. Wat de opschriften op de borden (voor zijde) betreft, wordt van verschillende zij den de vraag gesteld of de naam van de gemeente ook moet worden vermeld inge val deze gelijk is aan die van de bebouwde kom welke door het bord wordt aangeduid. Stel bijv. dat in de gemeente Odoorn de drie dorpen Odoorn, Exloo en Valthe als kom zullen worden aangemerkt, dan zal het opschrift moeten zijn Exloo, gem. Odoorn, Valthe, gem. Odoorn; maar ook Odoorn, gem. Odoorn, of alleen: Odoorn? (Men kan ook hetzelfde zeggen van de ge meente Bloemendaal, met de delen Bloe- mendaal, Overveen, Aerdenhout en Voge lenzang red. H.D.). Volgens de letter van de bijlage van het reglement zou dubbele vermelding te ver dedigen zijn. Onder bord model 3 staat n.L: „Vermeldt het bord als plaatsnaam een onderdeel van een gemeente, dan wordt de naam van de gemeente onder de plaats naam vermeld." Het onderdeel blijft immers onderdeel, ook al draagt het dezelfde naam als de gehele gemeente. De bedoeling van de wetgever wordt echter zo vervolgt de redactie van het orgaan het best verwezenlijkt als de dubbele vermelding van dezelfde naam achterwege blijft. Hoe kleiner het opschrift is, hoe beter dit spreekt. Nut kan de ver melding van „gem. Odoorn" onder „Odoorn" (dus ook Bloemendaal onder Bloemendaal red. H.D.) voor de wegge bruiker nauwelijks hebben. Bij aanvaar ding van het standpunt dat meer de letter en minder de strekking van het reglement in ere houdt, zouden borden met één naam zeer sporadisch voorkomen. Onze conclusie is dus dat het reglement het best wordt uitgevoerd indien op de plaatsnaamborden (voorzijde) óf één naam twee ongelijke namen worden vermeld. .,cap" kreeg zou zich meer inspannen om die „cap", en de bonus die eraan verbon den is, te behouden. Andere kenners van het spel zouden zich niet verzetten tegen de toekenning van een speciale bonus voor verworven „caps" aan het einde van de internationale car rière van de betrokken spelers. Misschien zou hiervan een stimulerende werking kun nen uitgaan. Zij willen niets weten van een verhoging van de bonus voor elke wedstrijd afzonderlijk; zij verwachten hier geen ver betering van, maar wel verslechtering van het spel. Voorts vrezen zij dat een grotere beloning per wedstrijd schadelijk zou zijn voor het sportieve gedrag en de prachtige geest waarvan de vertegenwoordigende Engelse elftallen tot nu toe altijd tijdens wedstrijden blijk hebben gegeven. De re putatie van Engeland in dit opzicht is nog steeds ongerept, in weerwil van enkele te leurstellende prestaties in de afgelopen twee jaar. Deze experts opperen zelfs de veronder stelling dat de geweldige beloningen, welke aan de spelers van het Braziliaanse elftal beloofd waren voor het geval zij de Jules Rimet-beker zouden winnen, voor hen een te zware druk betekenden en dat deze grotere verantwoordelijkheid een van de oorzaken is geweest van de totaal on verwachte nederlaag der Brazilianen in de eindstrijd tegen Uruguay. Voor de Uruguezen stonden er niet zulke grote sommen op het spel. Zij konden on bevangen hun kansen verdedigen, zonder de handicap van financiële beslommerin gen. Daarom hebben ze misschien wel ge wonnen, menen die Engelsen die tegen een verhoging der bonussen zijn. Schade aan landbouwgewas door postduiven - Ophokplicht zal in enkele delen des lands nodig zijn Het overleg tussen vertegenwoordigers van de ministeries van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzienipg en van Oorlog, de Stchting voor de Landbouw en van de verschillende verenigingen van postduiven- houders over de maatregelen, welke dienen te worden getroffen om de schade tegen te gaan, welke door tamme duiven aan land bouwgewassen wordt aangericht, heeft thans geleid tot voorlopige overeenstem ming. Er wordt een regeling getroffen, welke berust op de vrijwillige medewerking van de postduivenhouders. Overeengeko men is, dat de Stichting voor de Landbouw en de postduivenhouders, zo nodig met medewerking van de Plantenziektenkun- dige Dienst, voor ieder gebied in Nederland zullen vaststellen, in welke periode van het jaar de duiven moeten worden vastgehou den. Vastgesteld is, dat deze periode in het algemeen niet langer dan twee maanden behoeft te duren en dat het zogenaamde ophokken in grote delen van het land in het geheel niet noodzakelijk zal zijn. Wed vluchten zullen in die periode normaal doorgaan. De duivenhouders-organisaties hebben de medewerking van hun leden aan deze vrijwillige ophokplicht toegezegd. In het komende jaar zal worden nagegaan of deze vorm van samenwerking bevredi gende resultaten heeft opgeleverd. Blijkt deze vrijwillige overeenkomst niet aan de gestelde verwachtingen te voldoen, dan zullen de desbetreffende instanties zich opnieuw beraden over de te treffen maat regelen. Australisch leger voor het Gemenebest De Australische minister-president Ro bert Menzies heeft Woensdag op een pers conferentie medegedeeld dat Australië on verwijld een dertig duizend man sterke weermacht voor het Britse Gemenebest moet opbouwen, bestemd voor militaire dienst in Australië of in het buitenland. Hij voegde hieraan toe dat dit de enige Australische expeditionaire strijdmacht zou vormen, indien er een grote oorlog zou uitbreken. Stille Armen te Heemstede Het Comité voor Stille Armen te Heem stede heeft sedert de vorige verantwoording de volgende bijdragen ontvangen: J. A. S. ƒ5,Mej. G. D. 2,50; Mevr. G C. A. v. d. H.—S. ƒ2,50; W. M. v. H. ƒ10,—; W. M. ƒ5—; Zr. E. G. S. ƒ2,50; M. H. v. S. L. ƒ5,—; J. C. V. ƒ2,—; J. H, V. ƒ10,—; T. J. G. Z. 2,50; P. M. v. D. 5,—; N. N. 10,—; N. N. ƒ5,—; Hetty ƒ1,—; Mevr. Wed. G. v. d. M.—H. 2,50; Mevr. Wed. Dr. H. L. O.—R. ƒ2,50; Mevr. W. K. ƒ2,50; Mevr. E. B. K.— K. ƒ2,50; C. 10,—; P. v. O. ƒ3,—; Mevr. T. K.—B. ƒ2,50; A. V. ƒ2,50; Mevr. T. N.—N. 2,50; R. H. B. 10,—; Mr. A. A. D. K. Aer- denh. ƒ2,50; G. E. ƒ10,—; J. J. F. ƒ5,—; Mevr. J. J. H. v. Z.—d. 1. F. S. ƒ2,50; K. J. ƒ5,—; Mevr. B. J. P.—D. ƒ5.— en N. N. ƒ5,—. Tezamen ƒ143,50. In totaal ontvangen 998,50. De penningmeester van het Comité, de heer A. van Wingerde, zal nog gaarne bij dragen in ontvangst nemen, zowel thuis Antonis Duycklaan 12. als ten Raadhuize. Zijn postgironummer is 153308. Toen de 25-jarige B. gistermorgen in een pakhuis aan de Lange Herenstraat bezig was ihet het openmaken van kisten koelhuis- boter, werd hij aan de linkerpols getroffen door een losspringende ijzeren band, waar door zijn slagader werd doorgesneden. Na door de O. D. voorlopig te zijn behandeld, is hij naar het ziekenhuis Joannes de Deo overgebracht. Ter vervanging van de thans in gebruik zijnde vliegtuigen van het type B-25 (Mit chells) zal de Marineluchtvaartdienst 18 Amerikaanse „Harpoons" krijgen. De „Har poon" is een tweemotorig vliegtuig, bewa pend met 9 mitrailleurs van 12 mm. en mei een bommencapaciteit van 1300 kg. 3-3X Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 97 gl 171 2izy3 230 293 gl 125 3A 173)4 151 gl 114)4 10434 16654 176)4 174 b 37 45)4 42 50)4 34% 119 Openings koersen 97 17134 218 230 297 125 173 152 115)4 104)4 166 176 174 38 */is 46)4 43)4 53 35 122 Vijf ex-SS'ers beschuldigd van moord op Nederlanders Maandag en Dinsdag stonden voor het „Schwurgericht" in Aken vijf Duitsers, vroegere leden van de S.S., terecht, die ervan werden beschuldigd in November 1944 drie Nederlanders, Pierre Gruyters en Leo Schols uit Roermond en rector Van de Boorn uit Posterholt, zonder vorm van pro ces neergeschoten te hebben bij het Duitse grensplaatsje Effeld. Hetzelfde lot onder ging daar een Duitse spoorbeambte. De S.S.'ers stonden onder commando van Untersturmführer Wilhelm Lammertz uit Eschweiler bij Aken, die beweerd had dat de drie Nederlanders zich aan spionnage schuldig hadden gemaakt. Nadat de rechtbank zich Maandag had bezig gehouden met het verhoor van de vijf verdachten, had men gisteren een gehele dag nodig voor het horen der ongeveer twintig, getuigen. De eerste getuige, Kriminalrat Bach, be riep zich er op, dat hij had gehandeld in opdracht van generaal Gutenberger. Hij verklaarde deze generaal duidelijk te heb ben laten blijken, dat hij zich met diens houding niet kon verenigen. Tenslotte had hij met tegenzin het bevel voor de executie doorgegeven aan zijn ondergeschikten. Ge neraal Gutenberger beweerde nu dat hij zich van deze zaak niets kon herinneren. Untersturmführer Lammertz beweerde dat de beide geëxecuteerde Roermondena ren door de Duits-Amerikaanse linies wa ren gedrongen om in Posterholt te gaan spionneren. De Nederlandse getuigen weer legden dit door op te merken dat Roermond en Posterholt in November 1944 nog door de Duitsers bezet waren. De behandeling van de zaak zal waar schijnlijk nog de gehele week in beslag nemen. Donderdag worden de verdachten naar de plaats van de executies gebracht. SCHEEPVAART Amstelveen. 4 v. Suez. Amstelkerk, 4 te Dakar. Agtedijk. pass. 4 Startpoint. Alnati. 4 dwars Oporto. Arendskerk, 4 v. Melbourne. Aalsdljk. 4 te Havanna v. R'dam. Alderamin, 5 v. Douala n. Abidjan. Aludra. 5 verw. Rosario. Arundo. 4 v. Montevideo. Alblasserdijk. 4 800 m. ZO Flores. Aldegonda (t), 4 te Bangkok. Alkaid. 4 250 m. NO. Madeira. Agamemnon. 4 125 m. Z. Mona passage. Andijk. 4 380 m. W.ZW. Flores. Arkeldijk, 4 680 m. W. Scillies. Alcyone, pass. 4 Kp. Tiburon. Amstelvaart, pass. 5 Str. Messina. Akkrumdijk, 4 v. Antwerpen n, A'dam. Alamak, 4 te Koweit. Alphacca. 5 verw. Montevideo. Alchiba. 5 n. Narvik. Alhena, 6 verw. Montevideo. Aldabi, pass. 5 Madeira Algorab, 5 v. Damman n. Bahrein. Alioth. 5 v. Porto Alegre n. Rio Grande. Almkerk, 5 te Suez. Altair, pass. 5 Victoria. Amstelland, pass. 5 St. Paulsrocks. Arnedijk. 5 v Antwerpen. Amstelstad, pass. 5 The Brothers. Almkerk. 6 v. Suez n. Port Said. Axeldijk, G te Baltimore. Bantam. 1 te Singapore. Bennekom. 4 v A'dam n. Chili. Baarn, 4 180 m. N. Tereeira. Boschfontein, 5 te Hamburg. Bali, 2 te Curasao v. A'dam. Benglcalis, 5 v. Djakarta n. Aden. Blitar, pass. 5 Beachyhead. Eloemfontein, 5 bij Bljouga eil. Britsum, 5 v. Savona n. Casablanca. Blommcrsdijk, 6 te Antwerpen. Breda, G te Callao. Congostroom, 5 te Takoradi v. Accra. Caltex Leiden, 5 v. Suez. Ceronia, 4 v. Auckland n. Miri. Corilla (t). 4 250 m. Z. Fayal. Castor, 5 v, Petit Goave n. Port au Prince. Caltex Delft. pass. 5 Kp. Roca. Caltex Nederland, 6 te R'dam v. Rastanura. Caltex Utrecht, pass. 5 Kp. de Gata. Caltex Pernis, 5 v. R'dam n. Rastanura. Caltex The Hague. 5 te Port Said. Cameronia, 4 v. Colombo. Cistula, 6 v. Kotka n. A'dam. Dorsetshire, 4 v. Port Said. Delfland, 4 v. Las Palmas. Delft, 6 verw. Cristobal. Drente, 2 v. San Francisco n. Portland. Delfshaven. 5 v. St. Vincent. Daleröijk, 5 v. San Francisco n. Los Angeles. Esso Rotterdam (t). 4 850 m. NO. Barbados. Etrema, 4 160 m. N. Bonaire. Esso Amsterdam, 5 v. Aruba n. Pemis. Esso Den Haag, 5 v. Aruba n. Vado. Elmïna, 6 v. Takoradi n. Lagos. Friesland, (SSM) 4 te Dunston v. Londen. Grootekerk, 4 v. Durban n. East London. Gadila (t). 3 te Eastham v. Thameshaven. Garoet. 7 8 u. verw. H v. Holland. Gaasterkerk, 5 te Durban. Heelsum, 4 1000 m. W. FayaL Hestia, 4 975 m. ZW. Fayal. Hermes, 5 v. Puerto Cabello te Barranquilla. Hersilia, 4 730 m. ZW. Fayal. Hennes, 5 te Puerto Cabello v. Barranquilla. Hector, 5 v. Piraeus n. Volos. Haarlem, 5 v. Port au Prince. Hecuba. 5 v. Aruba n. Punta Caraon. Indrapoera, pass. 5 Kp. Tenez. Jobshaven, pass. 4 Las Palmas. Jupiter, 5 v. Gibraltar n. R'aam. Kertosono, 4 v. Genua. Kota Agoeng, 5 te Belawan. Keilehaven, 5 v. Las Palmas. Kelbergen, pass. 5 Finisterre. iviipfontein. 5 v. East London n. Durban. Laagkerk, 3 v. Madras. Loenerkerk, 4 nog te Basrah. Lindekerk, 4 v. Bandarshapur te Basrah. Lissekerk, 4 v. Bombay n. Colombo. Leerdam. 4 te New York. Langkoeas, 5 verw. Suez. Loenerkerk, 4 neg te Hasrah. Lucita (t). 4 v. Stanlow n. Heysham. Limburg, 5 verw. Barbados. Larenberg, 5 v. Bona n. A'dam. Langkoeas, 6 v. Port Said. Langlee Scott, 5 v. Hongkong. Lekkerkerk, 5 v. Calcutta n. R'dam. Lieve Vrouwekerk. 5 te Genua. Lutterkerk, 6 te Marseille. Marisa pass 4 Kp. GuardafuL Melampus. 4 te Londen. Meliskerk, pass. 4 Gibraltar n. Genua. Mijdrecht, pass. 4 Malta. Maeuba. 4 400 m. NO. Martinique. Mïtra (tl, 5 verw. Abadan v. Suez. Modjokerto, 4 rede Belawan. Murena (t). 4 190 m. O. Malta. Manoeran, 4 400 m. N. rort Aleze. Muïderkerk, 5 verw. Hamburg v. Bremen. Maaskerk, 5 v. Porto Amboin n. Lobito. Maasland, pass. 4 St. Paulsrocks. Mentor, 5 v. R'dam. Mariekerk, 4 te Singapore. Malvina, pass 5 Elbe Cape. Noordam, 4 275 m. W.t.Z. Scillies. Nestor, pass. 5 Lissabon. Ovula. 4 v. Pulosambu te Fremantle. Ondina, 4 v. Port Said. Omala (t), 5 te Singapore v. Balikpapan. Ophir. 4 v. Singapore te Belawan. Oranje Fontein, 4 v. Hamburg te Antwerpen. Oberon, 10 verw. New York. Oranjestad, 6 te Laguaira. Overijsel, pass. 6 Gibraltar. Polyphemus. 3 v. New York n. Alexandrië. Pema, 1 te Singapore v. Piraeus. Prins Willem IV, pass. 4 Gibraltar. Prins Willem v. Oranje, pass. 4 Kp. Race. Papendrecht (t), 4 150 m. O. Malta. Polvdorus, 5 verw. Djakarta v. Soerabaja. Prins Alexander, pass. 4 East London. Prins Willem II, 4 400 m. Z. Kp. Race. Poseidon. 5 v. Ciudad Trujillo n. Puerto Plata. Prins Frederik Hendrik. 4 v. Quebec. Prins Philiph Willem, 6 n. Latakia. Raki, 4 te Liverpool. Ridderkerk, pass. 4 Casquets. Ruys, 4 v. Mauritius n. Singapore. Rijnkerk, 4 v. Penang n. Colombo. Roepat, 5 te Port Said. Radja, 4 250 m. O. Fernando Noronha. Riouw, 5 v. Alexandrië n. Port Said. Stad Arnhem, pass. 5 Finisterre. Stad Dordrecht, 5 v. Porto Empedocle te Punto de Segunto. Straat Malakka, pass. 4 Mauritius. Sanana. pass. 4 Socotra. Sliedrecht, pass. 4 Beachyhead. Sommelsdljk. pass. 4 Sir. Florida. Stad Arnhem, pass. 4 Opovto. Stad Vlaardingen. pass. 4 Stavanger. Schie, 3 .v. New Orleans n, Laguaira. Sarangan, 5 te Suez. Stad Maastricht, pass. 5 Kp. St. Vincènt. Sliedrecht, pass. 5 Ouessant. Stad Schiedam, pass. 5 Dungeness. Sumatra, 5 v. Norfolk n. Galveston. Schiedijlc, 5 te Galveston. tessera GITAAR, MANDOLINE, Banjo, Ukelele, Haw.-Git, Blokfluit, vakk. onderricht, George Blok, Prinsen Bol werk 4, telef. 13691. Gerepatr. Mulo-onderw. en Leraar Stenografie heeft nog enige uren beschikb. v. lesgeven o.a, i. d. FRANSE EN ENGELSE TAAL. Ook bijw v. leerl, lagere en Ulo school. 's Av. tuss, 7 en 8 tel. bereikb. onder 15792 Brieven G 3433. Huish. Pers. gevraagd FL. HULP IN DE HUIS HOUDING gevr., voor d. en n., in gez. met 3 schoolg. kin deren te Bloemendaal. Iepen laan 15, tel. 25347. Gevr. zo spoedig mogelijk flinke DAG-DIENSTBODE, ln gezin met 2 kind. Bis- pincklaan 30, Bl.daal. NET MEISJE gevraagd, v. winkel en huishouding. Sla gerij Lucas, Stuyvesantstr. 63 Tel. 22658. Voor direct NET MEISJE gevr. v. d. e. n. zelfst. kunn. koken en werken. Aanm. na 7 uur Heemst. Dreef 259, Hst. NETTE HULP gevraagd v. 9.30 tot 1 uur, bij dame-all. Kantoor Staatsloterij, Kruis weg 3. In kl. gezin NET MEISJE v. halve dagen. Julianalaan 81, Overveen. NET MEISJE 15-17 jaar. voor halve dagen in Centrum Brieven G 3434. Bedrijfspers. gevr. LEERLING-KAPSTER. P. A. Kruijer, Kruistochtstr. no. 3 B. Propharma Haarlem vraagt nog enkele MEISJES voor pak- en laboratorium werk. Leeftijd 15-16 j. Aanmelden Fonteinlaan 3. Huish. Pers. aangeb. ECHTPAAR, m. b. 1. b. z. a. 1 Jan. of later v. een kalme huish., m. alles bek., stipt eerlijk, vrouw pr. kookster, enz., man gen. eenv. tuin werk te verr (geen chauff.) geen hoog loon, goede ge- tuigschr, vorige betrekk. Br. no. 291. Boekh. Firma R. Los, Bussum, B. z. a. nette HUISH. HULP v. d. dag omg. H'stede Br. G 3462. MEISJE b. z. ,a. 3 midd. p. w. Brieven G 3456 Bedrijfspers. aangeb. Net pers., veel vrije tijd ZOEKT HUISWERK of werk v. 5 a 6 u. p. d. onverschillig wat. Brieven G 3463 Nette CHAUFFEUR b. z. a. Br. no. 8034 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstr. 32. Huizen aangeboden Aangeb. HUUROVER- NAME v. mod. bovenwoning verplichte overname inboe. de!, direct te aanv. Zonne bloemstraat 61 rd. Spoed. Weg. omst. aang. v. geldbel. VERHUURD HUIS, keurig bewoond en onderh. Ben. kap. ev. f 2200. Rente ca. V/3 pet. Br. G 3457 Kamers gevraagd Heer, gep., P.G., zoekt degelijk PENSION bij dame, of kl. gezin met huiselijk ver keer. Brieven G 3426. Heer, gep., P.G. zoekt DEGELIJK PENSION bij wed. of kl, gezin, met huis. verkeer. Brieven G 3427. Gevr. door eenv. d., 60 j in rust. mil. ONGEM. KAM. liefst m. kl. k., kookgel. of gebr. k., rust. bew., enige berg. v. koffers. Brieven m. prijs G 3425. Dame b. b. h. h. z. gest. ZIT-SLAAPKAMER met of zonder w. maaltijd voor dir. Bij part. Brieven G 3449 Voor direct gevr. GEM. ETAGE (zit-sl.k, en keuken) voor 3 volw. pers. Br G 3443 Gevr. 2 GESTOFF. KA MERS m. keuken of gebr. Tel. K 2530—3478. Kameis aangeboden Grote gem. ZIT-SLAAPK. zonzijde met pension. Brie ven G 3470. Gestoff. ZIT-SLAAPKA- MER met vrije keuken voor dame-all. m. 1. bij alleen w. dame, Haarlem-N. Brieven G 3428. Woningruil Agb. VRIJ HUIS te Zaan dam, vlak bij halte trein, bev. 5 kam., badk., keuk., gr. kel der, zolder, v. en a. tuin, centr. verw., boiler, aan gr. verkeersweg, f 50 p. m. Gevr. kl. huis H'lem of omg. op goede st. Brieven G 3458 Diversen BEDDEN VERTIJKEN 12.50—15.00. Van Oosten de Bruijnstraat 1. tel. 20709. STORMLOOPWEEK (Prijs vermindering). Kamg. cost, met vest 82.50, voor dikke heren 92.50. Nog enige cos- tuums f 74.50. Klumpers Kle ding, v. fabriek aan publiek, Rijksstraatweg 39, Hrl.-N. SCHILDER-, BEHANG- en WITWERK gevr. goed en billijk. Brieven G 3465 HUWELIJK. Eenv. ongeh. dame 37 j. zou gaarne in con tact komen mei heer of we duwnaar. kind. geen bezw., n. gesch., bij voork. Christ. Brieven G 34o9 HUWELIJK. Nette heer. leeft. 35 j. zoekt kennism. m. beslist net meisje of wed. z. k. eigen woning aanw. en vaste pos. Br. met foto welke op erewoord worden gere- toum. Brieven G 3471. Net meisje zoekt sportie ve VRIENDIN, 16 j. P.G. Br. G 3468. OVERTREKKEN LAMPE- KAPPEN, Lasschuit, Kleine Houtstraat 46. Te koop gevraagd JONGENSJAS, leeft. V. 12 tot 14 j. Brieven G 3451. HANDNAAIMACHINE, merk, jaar en prijs G 3452 In goede staat zijnde le deren HERENBROEK. Brie ven m. prijsopgave G 3435. POPPENWAGEN, gr. mo del. Brieven G 3436. Te koop aangeboden JONGE en A.S. MOEDERS opgelet! Om uw luiers aan zienlijk te beperken gebruik de Bambinette-Bambinose. Alle inlichtingen bij Baby- Luxe, Lange Veerstraat 14, telef. 16102. CADEAU VOOR UW LE VEN!!! Stofzuiger slee z. g. a. n. Ie kl. merk, geh. compl. zware ruigkr. met garantie, slechts v.a. f 37.50. Overtuigt uü! Dr Leydsstraat 22, H.-N. 2 pers. ÖPKLAPBED met omb. en prima haard. Zand- voortselaan 85 bov.. H'stede. 2 p. ÖPKLAPBED met omb Berckheidestr. 22rd. ZEISS CAMERA Tessar 1:3,5, 5 cm. Compursl. P, B, 1 tot 300 sec. heeldformaat 3x4 met tas. geelf. en porti-, lens f 120 Irislaan 10, Hst. DAMESRIJWTEL f 30. Previnairestraat 1. OUD SCHILDERSTUK, Madonna met kind, bill. pr. Middenweg 11. FORD V 8, '37, zeer snelle wagen, m. Phil. Radio schijn werpers en defroil. Alles in pr. st. Evt. ruilen voor lich. tere, moet ook prima zijn. jan Luyckenstraat 94, H.N. VOSBONT, rood f 60, 2. g. a. n. Tussen 6 en 7 u. Kerk plein 8. Bloemendaal. KERSTVERSIERING met electr. verlichting. Dorre- boomstraat 3. Goed onderh. GASFOR NUIS. Julianalaan 80. 2 x b. Een goed brandende HAARDKACHEL. Brieven G 3440 of Tel. 15612. CHOW CHOW reu, zwart, 12 weken oud, pracht dier. Offic. stamboom, kamp. afst. Prijs billijk. Rijksweg 100, Limmen N.H. Tel. 296. LED. DAMESJAS, kl. m. f 35. Bloemhofstr. 23A. Verplaatsbare KOUDE KAS 5 x 5 M. f 350. Tel. 25235 N.V. Fijnwasserij HAAK, Mr. Cornelisstraat 33 Haarls vraagt voor alle afdelingen. Groot concern vraagt op zijn bouwbureau te Bloemendaal enige zeer ervaren (M.T.S.-ers). Br. no. 3694 WENSING's Adv. Bureau. Tempeliersstraat 32. be KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN Haarlem vraagt voor onmiddellijke indiensttreding een ACCURATE, PIENTERE JONGSTE BEDIENDE plus minus 15 jaar. Brieven te richten aan het Kantoor, Nassauaplein 4-6, Haarl. Salatiga. 6 v. Basrah n. Bombay. Soestdijlc, 5 v. Singapore n. Belawan. Tabinta, pass. 5 Algiers. Tarakan, 2 te Belawan. Tjibadak, 1 v. Zanzibar. Tjibodas, 5 v. Cheribon te Djakarta. Tjlpanas. 4 450 m. O. Rio Grande. Tosari, 5 v. Newport News n. Philadelphia, Trompenberg, 6 verw. New Orleans. Tjipondok, 4 te Singapore. Tero. 5 v. Santos n. Montevideo. Tjibadak, 5 v. Beira n. Lorenzo Marquez. Vrijburgh, 4 te Bordeaux. Venus. 4 v. Istanboel te Izmir. Vulcanus. 4 v. Oran. n. Parlermo. Van Heutsz, 4 v. Djakarta n. Muntok. Veendam, 7 verw. R'dam v. New York. Wieldrecht. 4 v. Bahrein n. Lorenzo Marquez. Waibalong. 4 v. Singapore n. Sibolga. Winsum, 4 125 m. ZW. Ouessant. Wieldrecht (t). 5 in Golf v. Oman. Weltevreden. 6 te Colombo. Zeeland (KRL) 6 te Bahrein. Zuiderkruis, 5 v. Soerabaja n. Djakarta. OFFICIËLE PUBLICATIE RIJBEWIJZEN Van de zijde van het ministerie van Ver keer en Waterstaat wordt er op gewezen, dat als gevolg van het in werking treden van het nieuwe wegenverkeersreglement op 1 Ja nuari 1951, het voor de tijdige afgifte van een verklaring van lichamelijke en geestelijke geschiktheid voorshands noodzakelijk zal zijn, een aanvraag daartoe bij het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheids bewijzen, zeer tijdig in te dienen. In verband hiermede is het voor houders van rijbewij zen, waarvan de geldigheidsduur in de maand Januari 1951 verstrijkt, van belang zich reeds gedurende December bij de Pro vinciale Griffie te doen voorzien van een nieuw rijbewijs. t Vetste sop is Rinso-sop! Want Rinso is 'n zuiver zeeppoeder, 't Is ook volkomen veilig I Want Rinso bevat geen scha delijke middelen. Reeds jarenlang worden in onze Textielindustrie ongeschoolde krachten (tot 27 jaar) opgeleid tot vakmensen. De man op de foto was een jaar geleden nog totaal onbekend met het vak, dat hij thans beoefent en waarmede hij reeds een hoog loon verdient I Vraagt inlichtingen op de Personeelsafdeling van de Kousenfabrieken HIN N.V., Zijlweg 136, Haarlem In zijn tweede Nota, aangeboden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zegt de Minister van Economische Zaken: „De belangrijkste voorwaarde om de uitbreiding van de Nederlandse Industrie te doen slagen is de opleidin g van vakarbeiders. Er is reeds een teveel aan administratieve krachten, hetgeen de slechtste verzekering is tegen werkloosheid!"

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3