Egyptische duisternis in Heemstede Predikbeurten TAXI Kort en Bondig Zaterdag 9 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Overbelasting tijdens piekuren oorzaak van stroomstoring De overbelasting van het kabelnet tij dens de piekuren is oorzaak geweest van een langdurige storing in de stroomvoor ziening van Heemstede. Het Zuid-Ooste lijk deel van de gemeente heeft van Vrij dagavond vijf minuten voor zes tot bij tien uur in het donker gezeten, terwijl de straatverlichting op de natriumverlich- ting van Zandvoortse laan en Herenweg na in vrijwel geheel Heemstede ge stoord was. Het defect, dat de onderbreking van de stroornlevering veroorzaakte, werd ont dekt in een der drie voedingskabels. En kele uren later slaagde men erin een noodverbinüing tot stand te brengen, waar na de bewoners hun kaarsen en petro- leumpitjes konden opbergen. Oudercommissie schonk de Van der Leyschool een piano Mejuffrouw Heyboer nam afscheid f Tijdens een ouderavond welke Vrijdag avond in de Van der Leyschool aan de Rijksstraatweg werd gehouden, heeft de oudercommissie een piano aangeboden, die namens het gemeentebestuur in ontvangst werd genomen door wethouder D. J A. Ge luk. De heer Geluk zei het zeer op prijs te stellen dat de belangstelling die de ouders voor het wel en wee der school koesteren, zo groot was. Leerlingen van de school zongen vervolgens het speciaal voor deze gelegenheid door de heer Nieman gecom poneerde Van der Leyschool-lied. Mejuffrouw Heyboer, die jarenlang haar beste krachten aan de school heeft gegeven, werd hierna in de bloemetjes gezet. Met enige hartelijke woorden wezen enige ouders ojj het vele goede werk dat juffrouw Heyboer, die het onderwijs gaat verlaten, in het belang van de Van der Leyschool heeft verricht. Na de pauze gaf de heer Thiery een uit eenzetting over „Volksonderwijs en wij". De heer Van Uden, hoofd van de Buiten- rustschool, vertoonde tenslotte een filmpje over het onderwijs op bijzondere lagere scholen. ADVERTENTIE EESSESBSEieSSBIISgSBHBHBJ KA5SOM TRiENY maakt momenteel de allernieuwste *9 ff permanent zonder toestel en zonder 3 broes voor 8.compï. Met crème- g K behandeling 10.Gem. in 2 uur gj 3 gereed. ?,lislukking uitgesloten, geen ej S warmte oi eleetrieiteit op het hoofd gj Specialiteit in haarverven en blonderen S Voor dc 3.s. feesidagen adviseren wij jh U tijdig te bespreken, g GROTE HOUTSTRAAT 26 rood E Ingang portiek boven Vogelzang t.o. 0 Anegaag - Telcf. 17856. E3 ssssaaEtïïgsssEiaigEasisjss' Voor meer dan aehï mille aasi schoonheidsmiddelen verduisterd De Haarlemse politie heeft een 25-jarige Amsterdamse magazijnbediende gearres teerd die ervan verdacht wordt ten nadele van zijn werkgeefster, een Amsterdamse importfirma van cosmetische producten, 2400 lippenstiften en 600 flesjes nagellak t.e hebben verduisterd uit een pakhuis in Haarlem. De totale inkoopwaarde van deze partij bedraagt 3.500 gulden. Bovendien is er nog een 42-jarige Amster damse masseur aangehouden, die van op zettelijke heling van de verduisterde schoonheidsmiddelen wordt verdacht. Tegen drie andere Amsterdammers werd wegens heling proces-verbaal opgemaakt. Zwemfeest in Stoop's Bad In Stoop's bad worden regelmatig ex amens afgenomen van hen. die hun vaar digheid op zwemgebied willen tonen. Het feit, dat Vrijdagmiddag evèneens examen voor diverse diploma's werd afgenomen, zou op zichzelf dus niet vermeldenswaard zijn, ware het niet. dat hei 8000ste diplo ma sinds Stoop ruim dertig jaar gele den werd geopend werd uitgereikt. Di plomanummer SO00 werd aangeboden aan Ab Doorn. Hij werd hiermede gecompli menteerd door de official van de K.N.Z.B., mevrouw A. E. Knuyt-Van Laar. Sint-Nicolaas en zijn zwarte knecht vonden deze gebeurtenis zo belangrijk, dat zij de terugreis naar Spanje nog hadden uitgesteld. Voordat de eerste duizend diploma's in Stoop waren uitgereikt, waren er twaalf jaar verlopen. Daarna ging het iets snel ler. Het 7000ste diploma werd uitgereikt op 2 December 1948. Onderwijs te Haarlem B. cn W. van Haarlem stellen, aan de Raad voor te benoemen tot tijdelijk leraar aan de Gem. avondschool voor nijverheidsonderwijs: G. van "t Riet, G. J. Beekhuis, H. J. Brügge- mann, F. J. Dalhuisen, H. Fortgens, L. Glaser, J. P. Griffioen. J. W. Hoffmann, T. Klok, J. T. de Koningh, J. Kroes. J. A. L. Kusters, J. H. C. Maten, E. A. J. Reuter, W. A. Schou ten, N. F. Schultheiss, J. G. Smit, J. Veringa, H. J. Welsïnk en J. W. Stout. Verder als vaste leraren aan die school J. P. Blocmsma en T. J. de Maar. Mrs. Parkin over de Amerikaanse vrouw Tijdens een bijeenkomst van de afdeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelangen, Vrou wenarbeid en Gelijk Staatsburgerschap, heeft de vice-consul van de Verenigde Staten in Nederland en hoofd van het Ame rikaanse inlichtingenbureau in Amsterdam, Mrs. M. R. Parkin, Vrijdagavond in ge bouw „Arbeid Adelt" in de Grote Hout straat een interessant exposé gegeven ovel de positie van de Amerikaanse vrouw in het maatschappelijk bestel van haar vader land. Mrs. Parkin begon met er op te wijzen dat, de vrouwen in Amerika, meer dan in andere landen de hand hebben in beslis singen die er genomen worden op politiek en economisch gebied. Maar dat niet alleen: de Amerikaanse vrouw neemt zelf deel aan de politiek en economische ontwikke ling van haar land. Zij heeft dat vooral te danken aan het werk van de vroegere pre sident Roosevelt en diens echtgenote. Pre sident Roosevelt maakte namelijk tijdens zijn ziekbed kennis met twee vrouwelijke leden van vakorganisaties, die met hem menigmaal op vertrouwelijke v/ijze spraken over de invloed die vrouwen kunnen heb ben op de algemene mening. Toen Roose velt president werd, verzocht hij zelfs een vrouw minister van arbeid te worden. De Amerikaanse vrouw kan bogen op een zeker organisatietalent en een onver moeide geest en lust tot werken, die haar wellicht van haar sexegenoten in andere landen onderscheidt. Bovendien kan de Amerikaanse vrouw aan meer dingen dan alleen haar huishouding denken, omdat de vele technische snufjes in keuken en huis haar een overvloed van vrije tijd bezorgen. In die vrije tijd werkt ze, niet alleen om dat ze in haar levensonderhoud moet voor zien, maar ook omdat ze belangstelling heeft voor werken. Er zijn geen beroepen in Amerika die zij niet mag vervullen en men treft, haar dan ook in allerlei functies aan. In 37 van de 48 staten van Amerika kunnen zij zelfs zitting nemen in jury's. Aan het tot stancl komen van tal van sociale voorzieningen hebben .de Ameri kaanse vrouwen krachtdadig meegewerkt. Mrs. Parkin mocht dan enthousiast zijn over alle goeds dat de vrouwen in Amerika wisten te bereiken, één ding be treurde zij zeer en wel dat vele vrouwen niet stemmen. Spreekster gaf als haar me ning te kennen dat een vrouw verplicht was te stemmen, omdat van één stem veel kan afhangen. Na de thee werden een film over een provincie in de staat New York vertoond en een rolprent over de Nationale Galerij. EEN PARKEERVERBOD B. en W. van Haarlem hebben (overwe gende, dat het in verband met het zeer drukke verkeer op het gedeelte van de Nieuwe Gracht tussen de Jansweg en de Hooimarkt, hetwelk een onderdeel vormt van de route AmsterdamHaarlem- NoordVeisen enz., gewenst is voor dit ge deelte een parkeerverbod vast te stellen) een parkeerverbod uitgevaardigd. Leerlingen van de Toneelschool spelen weer voor de jeugd In de toneelzaal van de Academie voor Dramatische Kunst te Amsterdam zullen de leerlingen van de Toneelschool, te be ginnen op 24 December, ook dit jaar vijf voorstellingen voor scholieren geven. Ge speeld worden een aantal gebonden frag menten uit Shakespeare's „Romeo en Julia" en „Een klein engeltje van niets", een modern sprookje van C. A. Puget. Provinciale Ziekenhuizen Gebrek aan gediplomeerde vrouwelijke verplegenden Gedeputeerde Staten van Noordholland delen de Provinciale Staten in antwoord op vragen, gesteld in de afdelingen, mee dat de personeelsbezetting in het Provinciaal ziekenhuis nabij Santpoort, wat het aantal verplegenden betreft, aan het cijfer, dat als normaal beschouwd wordt voor de verhou ding tussen personeel en patiënten, voldoet. In Bakkum is de verhouding iets ongun stiger en in Medemblik bestaat geen tekort. In Santpoort en Bakkum bestaat wel een ernstig gebrek aan vrouwelijk gediplo meerde verplegenden, hetgeen een nadelige weerslag moét hebben op het peil der ver pleging. Bovendien worden de bezwaren nog vergroot door het belangrijke aantal mutaties onder de leerling-verplegenden, van wie na het behalen van het diploma circa 80 ontslag neemt. De thans beschikbare plaatsen in Sant poort zijn.nagenoeg alle bezet. Binnenkort zal de laatste afdeling gereed komen, waar door de gelegenheid tot opname van nog negentig mannelijke patiënten zal worden verkregen. Verkeersongeval bij Ede eiste twee doden en twee gewonden Een ernstig verkeersongeval op de rijks weg EdeArnhem kostie Vrijdagavond twee personen het leven. Twee anderen werden zwaar gewond. Tengevolge van de mist geraakte dr. A. G. V uit Ede met zijn auto in de rechter wegberm. De bestuurder van een er achter rijdende vrachtwagen uit Montfoort stopte om hulp te verlenen, doch even later reed een personenauto met een daverende slag tegen de achterzijde van zijn wagen aan. Van de vier inzitten den van deze auto kwamen er twee om het leven. Twee anderen werden gewond. Prijzen Kunstenaarsverzet voor prof. Donkersloot en Titus Leeser De stichting Kunstenaarsverzet 1942- 1945 heeft ook voor 1950 twee prijzen van duizend gulden beschikbaar gesteld. Die voor letterkunde werd toegekend aan pro fessor dr. N. A. Donkersloot (Anthpnie Donker) en die voor beeldende kunst aan de beeldhouwer Titus Leeser. De uitreiking ,van deze prijzen zal geschieden op Zater dag 16 December in het Stedelijk Museum te Amsterdam, bij welke gelegenheid prof. mr. R. P. Cleveringa een rede zal houden. De genoemde prijzen worden niet slechts gegeven als blijk van erkenning voor de aestheüsche kwaliteiten van bepaalde kunstwerken. Om hiervoor in aanmerking te komen moeien de kunstenaars door hun levenshouding blijk geven van besef voor de verantwoordelijkheid van de kunstenaar in de maatschappij. ADVERTENTIE OOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOO '■e ONDULATiON PERMANENTE „Eugène" g „Tiède Douce" - „New York" q O DE MOOISTE FRANSE EN AMERIK. O LAUWE PERMANENT O Absoluut geschikt voor alle haarsoorten q Haarverven - Blonderen - Kleur- 0 spoelingen - Amerikaans - France g A. DE lOKG Jacobjjuestraat 13 Telef. 1 8 7 3 1 0 Nationaal-Internationaal bekroond q OOQOOQQOO0OOOOOQO0OOOOOOOOOO Louter toeval (Frans Hals). Een Duitse film met Theo Lingen als de geleerde, die van de stelling uitgaat, dat het toeval niet bestaat (ten hoogste voor zwakkelingen, meent hijj maar dat het leven zeer nauw keurig bepaald kan worden door het ver stand en de wilskracht. Deze theorie moet hij lelijk bezuren, want het noodlot treft hem met een serie ongelukkige toevallen waarvan het aantreffen van een jongedame in zijn huis op zijn trouwdag door zijn bruid nog maar een van de minste is. Wanneer de Duitse humor van iets zwaai- gaat. dan is het doorgaans niet van subtiliteit en we hebben Lingen bovendien wel eens beter op dreef gezien. Nochtans zullen sommigen zich met zijn capriolen wel kunnen vermaken W. L. B. Jeanne d'Are (Cinema Palace). Cinema Palace biedt deze week hervertonin gen van wijlen Victor Flemings visie op de tragedie van Frankrijks nationale heilige. Hij heeft er een kleurig prentenboek van gemaakt waarin Ingrid Bergman bij voort during schittert, zónder dat regisseur en spelers erin geslaagd zijn de betekenis van het leven en lijden van de maagd van Orleans te benaderen. J. H. B. Wü gaan naar Parijs (L u x o r)Een portier, een componist en een zanger, wier prestaties door de leiding van de Franse nationale omroep niet naar waarde worden geschat besluiten wraak te nemen door tijdens de middaguren, wanneer de chaine parisienne zwijgt, via een clandestiene zen der een programma te improviseren. Verboden vruchten smaken het zoetst en heel Frankrijk geniet van hun prachtige parodieën op de reclame-uitzendingen van Radio-Luxemburg en Radio-Monte Carlo. Ray Ventura et ses collégiens besluiten de grappenmakers te assisteren en ook de ge wichtige Peter sisters voegen zich per ADVERTENTIE Zag U ooit groter sortering v. Delft's Kinderwagens Zojuist ontvingen wij heel aparte modellen. Wist U, dat U bij aankoop van een kinderwagen 2 foto's van uw kleine cadeau krjjgt Leuk voor de a.s. feestdagen fdpi OUDE GROENMARKT 16-14 HAARLEM TELEFOON 11266 Burgerlijke stand van Haarlem ONDERTROUWD: 8 Dec., P. E. Tillema en M. Hamaker. BEVALLEN van een zoon: 7 Dec., G. J. Balm—Alders; M. H. Eekhofvan der Vloot; J. W. H. Bijvoetsvan Wijngaai'den; T. T. van Oenevan der Laan; o Dec.. N. van Soggelen—Jongepier; M. H. E. Balmvan Schie: A. van der EemsKaïnstra. BEVALLEN van een dochter: 7 Dec., A. Bénékervan Nieuwenhuizen; E. Burrij van Heerden; G. J. Balm—Alders; M. E. WillemseNunnink; 8 Dec., B. A. Veen Verboog. OVERLEDEN: 7 Dec., C. Teeuwen, 64 j„ Byzantiumstraat. NACHTDIENST APOTHEKEN Haarlem, Apotheek Van Rijn, Kleine Hout weg 15, telefoon 10539. Firma C. G. Loomeijer en Zn, Zijlweg 34, telefoon 12495. Nolf's Apotheek, Kruisstraat 26. tel. 11174. telefoon 25711. Schoterbos-Apotheek, Rijksstraatweg 19, telefoon 25711. Heemstede. Heemsteedse Apotheek. Bin nenweg 98, telefoon 28197. Aerdenhout Apotheek, Zandvobrtselaan, 164. telefoon 26772. Bloemendaai. Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145. Santpoort-station, Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen. parachute bij het stel vrolijke Fransen. Dan is de show pas goed op gang en de toe schouwer die tot dat tijdstip reeds op de vereiste ontspanningstemperatuur is geko men krijgt geen gelegenheid meer om in de plooi te geraken tot de finale bereikt is. De P.T.T. heeft de geheime zender opgespoord, de nationale omroep heeft zijn vergissing ingezien en de zanger kan dc begeerde dochter van een corsetienfabrikant naar het altaar voeren. De belangrijkste namen van de „cast" zijn de componist Paul Misraki en de tekstschrijver André Hornez, die verant1 woordelijk zijn voor heel -wat leuke liedjes en een pracht van een samba, die men nog dagelijks twintig keer via de antenne van Radio-Luxemburg kan horen. J. H. B. „Hallo New York" (R em.br an dt). Deze buitengewoon luidruchtige show-film brengt de onzinnige belevenissen in beeld (fraai gekleurd bovendien) van drie matro zen, die gedurende een etmaal in New York mogen passagieren en van die gelegenheid gebruik maken om de hele stad op stelten te zetten. Liefhebbers van de stem van Frank Sinatra komen slecht aan hun trekken, want hij zingt maar één liedje en zelfs dal nog niet eens helemaal alleen, doch in duet met een doortastende taxi-chauffeuse die hem direct inpalmt en mee op stap neemt. Maar het is wel een aardig liedje. De eigenlijke held van het „verhaal" is Gene Kelly, die onmiddellijk na aankomst op de vaste wal de grond onder zijn voeten verliest doordat hij in liefde ontbrandt voor een plaatje van een juffrouw die een schoonheidswedstrijd heeft gewon nen. Al met al wordt or bijzonder veel leven om niets gemaajtt. Het merkwaardige van dit alles is dat de muziek werd geschreven door de dirigent-componist Leonard Bernstein en de décors zijn ontworpen door de al even vermaarde Oliver Smith die beiden in dezelfde functies meewerkten aan de tot stand koming van het grootste succes van het moderne Amerikaanse ballet „Fancy- free", waarin eveneens drie vermaak zoe kende matrozen optreden. Maar wat daar geestig, gevoelig en gezond is, wordt hier alleen maar druk, sentimenteel en banaal. D. K. Westwal 1944 (City) vertelt de ge schiedenis van een groepje Engelse militai ren die zijn ingedeeld bij de Welsh Guards en met dit regiment deel nemen aan de strijd in West-Europa, die aan de bevrijding vooraf ging. Regisseur Terence Young is er in geslaagd een oorlogsfilm te vervaardigen die niet alleen boeit door de authentieke opna men uit journaals, maar ook door de ruime plaats die is bewaard voor de Engelse sol datenhumor, die hier en daar verfrissend werkt. L. V. B. Spionnage op de Martinique (Spaarne) is een even onwaarschijnlijk als spannend filmverhaal over de machinaties van een Amerikaanse reder-scheepsbouwer di.e met een ongenoemde vijandelijke mogendheid heult. De schepen, in opdracht van de Ame rikaanse regering op zijn werf gebouwd, bereiken nooit hun bestemming, sommige verdwijnen spoorloos tijdens hun proeftocht, andere verongelukken in het zicht van de thuishaven, zonder dat de volledig gemo biliseerde Intelligence Service van de U. S. Navy het verhinderen kan. Tenslotte krijgt een. ex-marineman die om een klein disci plinair vergrijp uit de dienst ontslagen is, opdracht het complot te ontmaskeren, waar in hij na vele griezelige en amouireuze ver wikkelingen boven verwachting slaagt. De intrige van deze nogal bejaarde thriller (waarin wij zelfs een heel oude bekende, Ronald Varno terugzien!) is tamelijk door zichtig en de waarschijnlijkheid - ver te zoeken, maar aan sensatie krijgt men daaren tegen de volle maat en nog iets meer. H. C ADVERTENTIE BESTELDIENST AJ.C is de enige stadsvervoerder die Uw goederen goed en ook nog goedkoop vervoert. A.B.C, - Barrevoeiestr. 2 Haarlem - Tel. 18428, na 6 uur 14810-14155 Dierenbescherming zorgt voor de vogels Voor de bosvogels heeft de Vereniging tot Bescherming van Dieren in de lente en de zomer in het bos en een paar parken in Bloemendaai nestkastjes opgehangen. De controleur zag hierin 230 jonge vogels voor ze uitvlogen. In de wintermaanden worden deze kastjes als droge woning gaarne ge bruikt. Daar vooral met sneeuw en ijzel het voedselvraagstuk voor deze bosvogels moeilijk wordt, heeft Dierenbescherming een voorraad vetbollen verzameld en is bezig, die deels te doen ophangen in den Hout, Groenendaal en in het Bloemendaal- se Bos. Aan particulieren, die 's winters vogels bij huis willen zien en de bos- en tuinvogels door de moeilijke tijd heen wil len helpen, wordt aangeraden, een vetbol in de tuin te hangen. Vrolijk intermezzo op West-Indische conferentie De eerste plenaire zitting van de West- Indische conferentie, die in Willemstad op Curagao wordt gehouden, is onderbroken voor het bezoek van een „zeer hoge gast, die echter volgens de reglementen niet als waarnemer kon worden beschouwd", zoals de voorzitter zeide. „doch die op grond van zijn eerbiedwaardigheid werd toegelaten om de gedelegeerden toe te spreken. Sint Nicolaas verscheen vervolgens om de ge delegeerden in het Engels toe te spreken en te besluiten met de indiening van een ont- werp-aanbeveling, waarin enige opmerkin gen werden gemaakt over de hötelaccomo- datic op Curagao en het gebrek aan ge schikt paardenvoer. Vervolgens verscheen een tweede Sint Nicolaas die. zoals gebrui kelijk is op deze conferentie, de woorden van zijn collega in het Frans vertaalde. De tweede Sint Nicolaas was de bekende tolk van de Raad van Europa te Straatsburg, André ICaminker, die een van de drie tol ken op deze conferentie is. Accoord ie Parijs over viermogendhedenconferentie Een woordvoerder van het Franse mi- I nïsterie van Buitenlandse Zaken heeft Vrij- I dag verklaard, dat vandaag op de bijeen komst van de Amerikaanse, Britse en Franse vertegenwoordigers te Parij: het I antwoord zal worden opgesteld op het j Sovjet-Russische voorstel voor v.iermo- j gendbedenbesprekingen over Duitsland, j De vertegenwoordigers van de drie lan- I den hebben besloten tot het houden van j een voorlopig viermogendhedenconferentie j om de agenda vast te setllen voor een bïj- eenkomst van de vier grote mogendheden over de kv/estie Duitsland, zoals voorge- j steld door de Sovjet-Unie, Naar in kringen, die in nauw contact staan met de confe rentie. verluidt, wordt als voorwaarde ge steld, dat de Sovjet-Unie enig bewijs levert van goede wil. De Engelse afgevaardigden hebben voorgesteld, dat men de Sovjet unie verzoekt een eind te maken aan de bezetting van Oostenrijk. FRANKRIJK WIL OOK EEN SCHUMAN-PLAN VOOR DE LANDBOUW De Franse minister van Landbouw heeft Vrijdag medegedeeld, dat Frankrijk, na het totstandkomen van de Europese „pool" voor kolen en staal volgens het plan- Schuman, zal voorstellen om een Europese organisatie in het leven te roepen voor het aan de markt brengen van agrarische pro ducten. ADVERTENTIE Rail® M©@i*s Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips - reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM ZONDAG 10 DECEMBER 1950 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Zaterdag 7.30: Ds. B. van Gelder. Avondge bed in de Consistoriekamer. Zondag 10: Ds. B. van Gelder. 7: Ds. C. W. C. Vunderink, Bijzondere dienst. Nieuwe Kerk. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk. 10.30: Dr. A. J. Raster. H, Avondmaal. 7: Ds. B. van Gel der. 6.45: Zangdiensl. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. van Rhijn, H. Doop. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkerk. 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. 10.30: Ds. R. Bijlsma, Amsterdam. Jeugdkerk. Diaconessenhuis. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn Rusthuis Jansstraat. 10.30: Ds.'M. G Blauw Jeugdkapel. Noord. 10.30: Dhr. F. R. Asschof. Oost. 10: Dhr. N. Groen. Cen trum. 10: Dhr. A. van der Hoeff. West 10: Dhr. F. van Woerden. Ver. van Vrijz. Her vormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Hei- dinga. Donderdag 21: Dr. J. de Graaf. Wij- dingsdienst. Ned. Herv. Evangelisatie, Park laan 34. Woensdag 7.30: Dhr. de Redelijk heid. Stads Evangelisatie, Lange Herenstr. 6. 10 en 7.30: Hessel v. d. Flier, Evangelist, Enschedé. Woensdag 8: Gemeenschapsavond voor bezoekers. Vrijdag 3: Bijbellezen. Zui derkapel. Zuiderstraat 15: 10: Ds! J. Visser, Amsterdam. 5: Dezelfde. Evangelisatiesa menkomst. 8: Jeugdbij eenkomst. Opwek kingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Don derdag 8: Ds. S. Zijlstra. Eindhoven. Mara- natha-prediking, O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.45: Ds. H. Schutz. Vrije Evangelische Gemeente. Bake- nessergracht 65. 9.30 en 5: Ds. H. R. Timmer man, uit Yerseke. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 20. 10.30: Ds. J. A. Ros kam, van Leiden. Ver. Doopsgezinde Ge meente. 10.30: Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. In trede. Jeugddienst. Peuzelaarsteeg geen jeugddienst. 17.45 in de Minahassastraat. Mej. B. Luikinga, Remonstr. Gereform. Ge meente. 10.30: Ds, J. A. van Nieuwenhuyzen, van Rotterdam. Geref. Kerk. H. Avondmaal in alle diensten. Kloppersingelkerk. 10 en 5: Ds. H. Volten van Enschedé. Wilhelminakerk 10 en 5: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid-Oosterkerk 10 en 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Gemeente onder het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dins dag 7.30: Ds. A. J. Smink, van Rotterdam. Oad-Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, vau den Haag Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. M. Hol- trop. Donderdag 8: Dezelfde, Bijbellezing. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. Louw, van 's Gravenhage. Gebouw ..Salem", Bakenessergracht 65. 11: Zondags school, 8: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bij bellezing en Bidstond. Woensdag 8: Ds. j. W. Weenink. Mannen bijéénkomst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. O.l.v. Maj. Korts 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtmeeting Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingsbijeenkomst Woensdag 18.3019.45: Instuif voor de jeugd tot 14 jaar. 2022: Instuif voor ouderen. Don derdag: Heiligingsdienst. Pinkstergemeente, geb. „Immanuel", Nieuwe Krusstraat 14. 10 en 7,30: Openbare Samenkomst. Sprekers J. H. Schat Jr. en A. Mik, Amsterdam. Ned. Chr. Gemecnschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Jansstraat .85. 10: Samen komst (broodbreken)Gemeente Des Heeren Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komst. Pinksterevangelisatic, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst. 7: Volle Evan gelieprediking. De Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal). 10.15: Ere dienst met Avondmaal en Evangelie predi king. (Kinderbijbelklas tezelfdertijd). 7: Evangelisatie samenkomst. Donderdag 8: Bij bellezing. Vrijdag 4.30: Kinderbijbelklas. Ge meente Gods, Jansstraat 85. Zaal 5. 10: Sa menkomst, De Christengemeenschap, Jans straat 83. 10: Zondagsdienst voor kinderen. 10.30: Mensenwijdïngsdienst. Het Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Heiligingsdenst. 12: Zondags- schooi. 8: Verlossingssamenkomst. Geleid d. Kapt. Mouton en le luitenants Veenendaal. Donderdag 8: Bediening H. Avondmaal. O. I. v. Kommandant J. de Koning en Brig. Schuil. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen. Comelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science. Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wühelmïnastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendingge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spi ritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen, Mevr. Elsa Kaiser, den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koeh. 7: Ds. C. de Ru. van Zandvoort, Jeugddienst. Immanuëïkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. Ned. Prot. Bond, Berken straat 10. 10,30: Ds. W. Splïethoff. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. In alle diensten H. Avondmaal. 8.30, 10.30 en 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Cer.amstraat 4. 10: Heili gingsdienst, 12 en 5: Kindermeetings. 7.15: Opénluchtsamenkomst Soendaplein. 8: Ver- lossïngssamenkomst. De diensten staan on der leiding van St. kapitein D. M. Bosshardt van H. K. Donderdag 8: Samenkomst o.l.v. Korpskadetten van Haarlem-Noord. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Bartlema. 19: Ds. v. Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. Bartlema. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Mej. J. C. Schreu- der. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. '10.30: Dr. H. Jansen, Voorg. v. d, Afdeling. Geref. Kerk In alle diensten H. Avondmaal. Aula Lyceum 9 en 5: Ds. J. A. v. Arkel. Koeüiefslaan. 10 en 5: Ds. A. Dondorp. Camplaan 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk. Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. J. Louet Feïsser, uit Amsterdam. Re ligieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Prof. G. J. Srks, Hoogleraar, Leiden. BENNEBROEK. Nefl. Herv. Kerk. 10: Ds. W. J. v. Elden. te Haarlem. Voorbereiding H. Avondmaal. 7: Ds. Keja. te Stompetoren. .Geref. Kerk. 10. en 5: Ds. T. Spïlker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Dr. J. I-I. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12 j. e. o. Maranatha. Donkerelaaii. 11.45: Zon dagsschool, 5 j. e. o. Jeugdhuis, Donkerelaan Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Dr J. W. Herfst. Voorgangster der Afö. Hrl. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 3.30: Dr. J- L. Koole. Vryc Halli. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beds. 10: Jeugdkapel. 12-16 jaar, „Irene", Elswoutsiaan 1. 19.30: Jeugddienst. Ds. W. van Wijngen uit Wassenaar, in de Kerk a. d. Ramplaan. Geref. Kerk: 10 en 5: Ds. W. .Fijn - v,Draat. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda, van Hoofddorp. 7: Ds. A. J. Krom hout. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. P. Zwart. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. Kromhout van Halfweg. 7: Ds. J, C. Salverda. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. M. Ros NIEUW VENNEP. 9.30: Cand. J. Irik. 3: Ds. M. M. de Jong. Abbenes. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 3: Ds. M. C. Don. Bethel Kapel 10: Ds. G. van Leeuwen, van De Kaag. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im manuëïkerk. 10: Ds. J. Meilink. 5: Ds. J. Tulp. van Lijnden. Geloof- en Liefdekerk 10: H. H. Tulp. 7: Ds. J. Meilink. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. P. Warmenhoven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. P. Riemersma. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. A. Tichelaar, H. Doop. „De Toorts". 10: Ds. H. S. J. Kalf. Amsterdam-West. „De Kapel", o: Dr. W. Volger. Amsterdam-Noord. SPAARNDAM. Ned, Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon. Ensmascnool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. E. Reeser. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Evange lisatie „Bethel". Oost Kolk. 10: Dhr. A. de Waal Malefijt, uit Amsterdam. ZAND VOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. 7: Ds. J. Bronsgeest, pred te Haarlem. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. A. C. Snethlage. Ned. Herv. pred. te Billegers- berg. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Clir. Gerneenschapsbond gebouw „Ons Huis", Dorpsplein. Dinsdag 8: J, W. van Zeijl. Parochie H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7, 8.30 en 10 de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H. Mis sen om 7 en 7.45 uur. LISSE. Ned. Herv, Kerk. 10: Ds. Monster. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. A. E, K. Pols. Geref. Kerk. 10 en 4-: Ds. G. Brinkman van Amsterdam. Geref. Kerk (Art. 31). 10.30 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Gcref. Gemeente, 9.30 en 3: Leesdienst Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. ADVERTENTIE SCHEEPVAART Aalsdijk, 7 v. Havanna te Brownsville. Algorab. 7 v. Bahrein. Amstelkerk, 7 v. Freetown n. Monrovia. Amstelstad. 7 v. Fort Said. Alphacca, 5 te Montevideo. Aardijk, 3 v. Tampico n. New Orleans. Abbedijk, 7 v. Norfolk n. Savannah. Abbekerk, 8 v. Cochin n. Colombo. Alblreo, 8 v. R'dam n. Rosario. Alderamin, 8 te Lagune v. Douala. Alwaki. 7 ie Buenos Aires v. New York. Arendsdjjk. 7 te Boston v. New York. Appingedam, 8 v. Valencia te R'dam. Ariadne. 7 v. Leixoes n. Gibraltar. Atlas. 7 v. Livorno te Genua. Aegtedijk, 7 210 m. N. Flores. Alamak, 7 le Koweit. Alblasserdijk, 7 200 m. NO. Flores. Alchiba, 7 100 m. ZW. Lister. Alkaid, 7 220 Z.ZW, Las Palmas. Amstelpark, 7 v, Londen n. R'dam. Arnedijlc, 7 260 m. NW. Finisterre. Aldabi, 10 verw. Vlissingeri. Almdijk, 8 te Antwerpen. Amstelland, pass. 8 Bahïa. Amedenk, pass. 8 W. v. Finisterre. Altair. 6 te Rio de Janeiro. Baarn, pass. 7 Startpoint. Blommersdijk, 7 te R'dam. Blitar, pass. 8 Gibraltar. Bloemfontein, 8 te Teneriffe. Barendrecht (t). 7 250 m. Z.ZW. Fayal. Britsum, 8 te Gibraltar. Caltex Delft (t), pass. 7 Ouessant, Clavella, pass. 7 Kuriamuria eil. Coryda, 7 v. Lissabon n. Napels. Celebes, 6 v. Balikpapan n. Sorong. Cyrenia (rep.), 7 Rode Zee dwars Fort Soedan. BINNENLAND In de te Hilversum gehouden vierde jaarlijkse ledenvergadering van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond heeft de aftre dende voorzitter, ir. M. H. Damme, president- directeur van Werkspoor, het voorzitterschap overgedragen aan. mr. F. H. A. de Graaff, directeur van Van Gelder Zonen Koninklijke Papierfabrieken. De stichting „Door de Eeuwen trouw" heeft medegedeeld dat haar zending voedsel en medicamenten, o.a. bestaande uit 145 kisten melkpoeder, een belangrijke hoeveel heid vaccins, sera. verbandmiddelen, vita minen, sulphapreparaten en andere genees middelen, op Ambon zijn aangekomen en over het gehele gebiedvan de republiek Zuid-Molukken zullen worden gedistribueerd. Dezer dagen heeft de Canadese mi nister voor emigratie een mededeling gedaan over een tegemoetkoming van de Canadese regering in de kosten van de overtocht per vliegtuig van Engeland naar Canada. Het ministerie van Sociale Zaken deelt mede dat het hier uitsluitend gaat ora een tegemoet koming aan Engelse onderdanen. Het gemeentebestuur van Zaandam heeft aanbesteed het bouwen van een sclia- Icelstation en een transformatorgebouw. Hoogste inschrijfster was de firma G. Klous uit Krommenie, met f507.000. De firma J. de Zaan uit Zaandam was de laagste met f401.273. Daar dc vergaderzaal van de Eerste Kamer en de Ridderzaal niet beschikbaar zijn, zal de vergadering der Provinciale Sta ten van Zuidholland op Dinsdag 12 December worden gehouden in een der zalen van het Kurhaus te 'Scheveningen. Van de meubelfabriek van de firma J. Rothuizen en Zoon te Heelsum zijn het gedeelte voor de machinale houtbewerking, de lijmkamer en twee loodsen met voorraden uitgebrand. De schade wordt geschat op ruim een ton. HAARLEM EN OMGEVING Voor het aanschaffen van meubelen en gordijnen willen B. en W. van Haarlem de volgende bijdragen aan bijzondere scholen geven: Prins Bernhardsehool f75, Nassau- school f 480, Willem de Zwijgerschool f 175, Marnixschool f 135, Juliana van Stolberg- school f 295 en Koningin Emmaschool f 3800. Een perceel weiland met opstallen aan de Rijksstraatweg en DeiftSaan, ter grootte van 1.35.45 h.a., begrepen in een plan tot onteigening, kan de gemeente Haarlem thans kopen voor f 13.000. B. en W. adviseren de Raad daartoe over te gaan. ADVERTENTIE SLEUTEL WE@! TEL. 11493 - LANGE VEEKSTRAAT I» DE „SLSMraS^cCEAUST" Caltex Delft (t), 7 150 m. ZW. Ouessant. Castor. 7 v. Ihagua n. New York. Caltex Leiden, pass. 8 Perim. Caltex Pernis, pass. 3 Kp. St. Vincent. Caltex Utrecht, pass. 8 Kp. Finisterre. Ceraxn, pass. 8 Perim.. Congostroom. 8 anker Grandcess. Cottica, 8 v. A'dam n. Denierara. Cameronia. pass. 8 Gpardafui. Cyrenia. verw. 10 12 u'. v. Port Said. Delfland, 7 120 m. O. Bonavista. Dolfshaven, 7 400 in. Z.t.W. Kp. St. Vincent. Duivendrecht (t), 7 265 m. ZO. Fernado Noronha Dorsetshire, pass. 8 Kp. Bon. Delft, 5 te Cristobal. Drente. 6 te Seattle v. Calcutta. Eemland, pass. 7 St. Pauls Rocks. Erinna, 6 v. Balikpapan n. Manilla. Edam, 7 te Baltimore. Esso Rotterdam, 8 te Aruba v. R'dam. Ena (t). 7 600 m. O.tN- Sombrero eil. Esso Amsterdam (t), 7 275 m. N. Sombrero. Etrema (t), 7 450 m. NO. Montserrat. Farmsum, 8 te Laguaira." Friesland, 7 v. Dunston n; Londen. Groote Beer, 8 v. Sorong n. Biak. Grootekerk, 9 te Kaapstad. Heemskerk, 7 te Genua. Hecuba, 8 te Maracaibo v. A'dam. Haarlem, 7 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Heelsum, 7 .400 m. NW. Fayal. Helder, 7 v. Rio Grande n. Santos. Helena, 7 500 m. W. Lissabon. Hestia, 7 500 m. O. Sombrero eil. Hector, 8 te Istanboel. Hera, pass. 8 Sombrero. Indrapoera, 10 12 u. verw. R'dam. Jobshaven, 6 150 m. O. Madeira. Jagersfontein, 7 v. Aden n. Port Said. Java, 7 v. Port Said. Japara (KRL), 3 v. Boston. Jupiter. 8 dwars oporto. ICelbergen, pass. 7 Kp. St. Vincent. Kota Gede, 7 (22 u.) Gu.ardafui. Katwijk, pass. 7 Gedser lichtschip. Keilehaven, 6 150 m. O. Madeira. Laurenskerk, 7 v. Aden n. Bahrein. Lutterkerk, 7 te Genua. Lucita ft), 7 v. Heysham te Greennock. Laagkerk, 3 v. Cochin n. Bombay. harenberg, pass. 8 Kp.' de Gata. Lemsterkerk, 8 te A'dam v. Basrah. Loppersum, 8 v. Djeddah. Limburg, 6 v. Barbados n. Laguaira. Malvina, 7 te Suez. Mariekerk, 7 v. Singapore n. Manilla. Mïtra, 7 v. Abadan n. Mombassa.. Murena., pass. 7 Algiers. Maloya (rep.). 7 v. Colombo n. Aden. Midas, 7 v. Gibraltar n. Barcelona. Marken. 7 op de Elbe. Modjokerto, 7 rede Belawan. Marissa ft), 11 verw. Suez. Mentor, pass. 8 Banana. Maaskcrk, 6 te Lobito. Macoma, pass. 3 Guardafuï. Metula, pass. 8 St. Johns eil. Nestor, pass. 8 Ouessant. Noordam, 7 400 m. O.t.Z. Kp. Race. Overijsel, 8 v.m. Marseille. Odysseus, 8 v. Gibraltar te A'dam. Oranje. 7 v. A'dam n. Djakarta. Oranjestad, 8 te Curacao. Oberon, 7 140 m. O. San Salvador. Oranje Fontein, 7 v. Antwerpen n. A'dam. Ömala, 8 v. Singapore n. Madras. Ondlna (t), pass. 3 Malta. Prins Willem IV. 7 v. Valencia n. Cartagena. Prins Philips Willem, 7 v. Alexandria te Latakia, Prins Johan Willem Friso, pass. 8 Kp. Race. Prins Willem v. Oranje, S 800 m. O.NO. Kp. Race Prins Maurits, pass. 8 Ouessant. Prins Willem II, 9 verw. Philadelphia v. R'dam. Reyniersz. 7 v. Djakarta n. Makassar. Rijn. 7 te Pitea. Radja, pass. 8 St. Helena. Rempang, 8 le Soerabaje. Riouw, 8 v. Suez n. Aden. Rufina, 6 te Barbados. Ruys, pass. 8 Diego Garcia. Stad Schiedam, pass. 8 Finisterre. Stad Arnhem, pass. 7 Ouessant. Soestdiik. 7 rede Belawan. Sommelsdijk, pass. 7 Bermuda. Sumatra, pass. 7 Miami. Stentor, 8 te R'dam. Scherpendrecht (t). 8 verw. Suez. Scbie, 8 verw. Laguaira n. New Orleans. Siaoe. 7 v. Soerabaja n. Beieleng. Slamat. 8 verw. te Rangoon v. Calcutta. Sommelsdijk. 7 150 m. O.ZO. Bermuda. Stad Alkmaar, 9 verw. Narvik v. Emden. Singkep. 3 v. Melbourne. Sliedrecht, pas. 8 Kp. de Gata. Tarakan, 4 v. Belawan n. Kantang. Tomini, 4 van Semarang te Soerabaja. Tabian, 8 v. Aden. Tabinta, pass. 8 Finisterre. Tamo. 8 rede Montevideo. Tosari, 7 v. Philadelphia n. New York. Telamon, 7 175 m. NO. Kp. Hatteras. Tjisadane, 7 v. Djakarta n. Semarang. Teiresias. 7 v. Djakarta. Tjipor.dok. G v. Singapore. Veendam, 7 te R'dam v. New York. Vulcanüs, 7 v. Oran te Palermo. Venus, pass. 8 Rhodos. Weltevreden, 7 v. Colombo n. Penang. Westerdam, 11 7 u. verw. a. d. H. v. Holland, Winsum, 7 te Huelva v. R'dam. Zuiderkruis, 8 v. Djakarta n. R'dam. Schepen met repatriërend en uit Indonesië Cameronia, ca. 24 te R'dam. Cyrenia, 16 te Marseille. Dorsetshire, 15 te R'dam. Groote Beer, half Dec. v. Soerabaja n. A'dam. Johan v. Oldenbarnevelt, 3 Febr.v. Soerabaja n. Amsterdam. Malloya, 28 te A'dam verw. Ormonde, ea. 6 Jan. v. Djakarta, 31 Jan. te Rotterdam. Ranchi, ca. 20 v. Djakarta, 13 Jan. te A'dam. Sibajalc, ca. 16 v. Djakarta, 11 Jan. te A'dam. Somersetshire, ca. 1 Jan. te A'dam. Tabinta. ca. 11 te A'dam. Volendam, ca. 15 v. Djakarta. 13 Jan. te R'dam. Zuiderkruis, 8 v. Djakarta, 30 te R'dam.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 10