PHILISHAVE e\<Uge No. 1 Maandag 11 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 7 Uit de omsingeling ontsnapt. Een Amerikaanse tank met manschappen van de tweede divisie rolt door een Koreaans dorp na door de omsingeling van de Chinese troepen te zijn gebroken. Zaak-Bertha Hertogh tot morgen verdaagd Hedenmorgen verzamelden zich bij het oppergerechtshof te Singapore meer dan duizend Mohammedaanse demonstranten. Speciale politieversterkingen drongen de schreeuwende menigte met knuppels terug. Daarvoor marcheerden 60 personen over het grasveld voor het gebouw. Zij droegen de vlag met de groene ster en de halve maan van de Islam met zich mede. Er ver schenen ook spandoeken waarop de „vrij lating" van Bertha Hertogh uit het klooster geëist werd. Tegen de tijd, dat de rechtszitting een aanvang zou nemen was de opgewonden menigte tot 2.000 aangegroeid. Het hof zou uitspraak doen over de kwestie, of Bertha met haar moeder naar Nederland mag vertrekken of dat zij onder jurisdictie zal moeten blijven van het Britse gerecht totdat het beroep is behan deld. De zaak werd echter tot morgen ver daagd. De Nederlandse autoriteiten, aldus Reu ter, zijn van oordeel, dat het hof de uit voering van het vonnis zal bekrachtigen. Er zijn daarom reeds plaatsen in een toe stel van de K.L.M. geboekt. De Mohammedaanse meisjes vereniging, die Zondag een protestdemonstratie met 1500 deelneemsters zou houden bij het klooster, waar Bertha Hertogh is onder gebracht, heeft deze demonstratie afgelast. Nbchtans moest extra politie aanrukken toen een grote groep Mohammedanen bij de ingang van het klooster bijeen kwam. De menigte wachtte de hele dag buiten het klooster. De Mohammedaanse leiders te Singapore hebben gedurende het week-end bespro- keh, welke stappen er moeten worden on dernomen, indien het hof. beslist, dat de uitvoering van het vonnis niet uitgesteld zal worden. Nina Davidnova gaat terug naar de Sovjet-Unie Naar te Brussel met betrekking tot het 13-jarig Oekrainse meisje Nino David nova nog wordt vernomen, zou het kind pas op 29 November van dit jaar met een copvooi van 24 andere jongens en meisjes uit Duitsland naar België zijn gekomen. Men acht het te Brussel niet uitgesloten dat de Sovjet-Russische ambassade te Br.lissel de Belgische regering zal verzoe ken deze kinderen, voorzover zij van Russische nationaliteit zijn, door bemidde ling van de Sovjet-Russische ambassade te repatriëren. De kinderen, die de wens te kennen geven in België te willen blijven, zouden onder een gezamenlijk voogdij schap van Caritas Catholica en de Sovjet- Russische ambassade komen te staan. Nina* Davidnova is in de gelegenheid gesteld gedurende twee uur met haar pleegmoeder alleen te zijn. Zij gaf echter duidelijk te kennen niet met deze te wil len vertrekken. De Belgische regering blijkt intussen in dit geval heel moeilijk tussen beide te kunnen komen. Volgens de letter van de wet blijkt de organisatie Caritas Catholica zelfs door de Sovjet-Russische ambassade vervolgd te kunnen worden, omdat deze organisatie verzuimd heeft bij het Sovjet- Russisch consulaat aangifte te doen van het verblijf van een minderjarig Russisch kind in België. Monument onthuld voor gevallenen van 4-10 R.l. Op het voorplein van de Frederik Hen drikkazerne te Vught is Zaterdag een mo nument onthuld ter nagedachtenis aan de op Java gesneuvelde militairen van het 4de Bataljon, 10de Regiment Infanterie, het bataljon, dat op 5 Februari 1947 naar Java vertrok en in Februari 1950 repatrieerde met een verlies van 19 gesneuvelden. Een godsdienstoefening ging aan de ont hulling vooraf, waarbij het woord werd gevoerd door de legerpredikant ds. Van der Werff en aalmoezenier Jenneskens. Het monument is vervaardigd door de beeldhouwer A. de Brouwer te Zandvoort. Het is een grote bronzen plaquette, waar van de bovenste helft wordt ingenomen door de voorstelling van een soldaat, die met het gewëer in de arm tot de aanval overgaat. Daaronder staan de woorden: „Ter nagedachtenis aan de kameraden, die ons in de jaren 19471950 op Java zijn ontvallen". Dan volgen in twee rijen de namen der 19 gesneuvelden. Ook het met selwerk werd uitgevoerd door een Zand- voorter, de heer S. de Jong. De „Jan van Galen" zal zo nodig de „Evertsen" aflossen Het ligt in de bedoeling Hr. Ms. torpedo- bootjager „Evertsen", die thans in de Ko reaanse wateren opereert, in het komende voorjaar te doen aflossen door Hr. Ms. tor- pedobootjager „Jan van Galen". Dit schip ligt op het ogenblik in Den Helder. Deze aflossing is evenwel afhankelijk van de militaire situatie op Korea. De „Evertsen" zal in het voorjaar worden af gelost indien de „Jan van Galen" dan nog een taak wacht in de Koreaanse wateren. Hedenmorgen is in de Amsterdamse haven het troepentransportschïp ..Tabinta" aangekomen. Aan boord bevonden zich 356 militairen van de Koninklijke Landmacht en 369 leden van het voormalige K.N.I.L., als mede enkele burgers. Comedia in Arnhem Beklemmende voorstelling van stuk van Sartre Comedia heeft gisteravond in Arnhem met een aan duidelijkheid niets te wensen latend succes de première gegeven van het uit 1946 daterende toneelspel „De eerbie dige lichtekooi" van Jean-Paul Sartre in de vertaling van Anna Koopman en regis seur J an Teulings, die op het eerste gehoor uitstekend klonk. Dit is een kort maar bij zonder sterk speelstuk, waarvan de met ressentiment geladen handeling plaats heeft in een stad in het Zuiden van de Verenig de Staten, met een tot de uiterste conse quenties doorgedreven conflict. Ook hier stelt de schrijver de hoofdper soon, een publieke vrouw, voor een in zekere zin fatale keuze. Zij is getuige ge weest van een moord door een in hoog maatschappelijk aanzien staande blanke op een willekeurige neger en wordt nu door de stedelijke autoriteiten op een even geraffineerde als immorele wijze overge haald een verklaring ten gunste van de eigenlijke dader af te leggen, die aan een tweede, als een beest achtervolgde ver tegenwoordiger van het in deze streken gehate ras het leven zal kosten. Men moet dit beklemmende drama eigenlijk noemen een tragedie zonder held, tenzij men de auteur als zodanig zou willen beschouwen, want deze, die zijn figuren met meester lijke en doelbewuste hand in beweging zet, is de enige die de zedelijke draagwijdte van het probleem doorziet en die zich uit spreekt voor de hier te schande gemaakte of door het bederf aangetaste menselijke waardigheid. Maar hoe dan ook, het is verreweg het- beste van de hier te lande van Sartre opgevoerde werken, misschien ook omdat het minder aanrakingspunten met de existentialistische denkwijze ver toont, doch geheel onafhahkélijk daarvan kan worden beschouwd, daar het recht streeks aansluit bij de elementaire begrip pen van menselijkheid, van humaniteit. De titelrol had men toevertrouwd aan Myra Ward, die in alle toonaarden van emotie haar grote begaafdheid bewees, al was zij zeker niet het ideale type voor deze innerlijk oprechte maar primitief reagerende vrouw, die geheel tegen haar wil betrokken wordt in een situatie waar tegen zij zich niet opgewassen voelt. Doch er waren brillante momenten in haar spel, dat doorlopend een zeer hoog niveau be reikte. Werkelijk subliem vond ik Jules Verstraete als de sluw van -zijn mensen kennis en innemend uiterlijk misbruik makende senator. Men kon het "trouwens voelen in de zaal: zodra hij aan het woord kwam, besefte men op slag waar het hier om ging, welk een'intens gemeen spel deze blanken spelen, veel sterker dan door het brute optreden van de (overigens voor treffelijke) rechercheurs in de daaraan voorafgaande scènes. Vooral in het tweede bedrijf greep Ko van Dijk zijn kansen om gestalte te geven aan de door angst voor de duivel" gekwelde sadist Fred, die pas in de laatste zin zijn naam bekend maakt. De tirade, waarin hij trots met een beroep op zijn voorgeslacht zijn leven verdedigt is bepaald onvergetelijk door de schroeien de kracht. Otto Sterman voldeed volkomen als de in doodsangst verkerende kleurling. Regisseur Jan Teulings heeft voor een hermetische sfeer gezorgd. Een Qpvoerin; van een indrukwekkend stuk, die men niet mag missen. Vooraf wordt vertoont de komische één- acter „De brief van Don Juan" door de Nederlandse auteur (van „De ring en de kelim") Luisa Treves, waarin zes vrouwen elkaar de liefde van deze roemruchte har tenveroveraar fel betwisten. De vaak leuke en pikante dialogen werden over 't alge meen vlot en raak gelanceerd, al viel Vera Bondam als de gravin met allure eigenlijk wat tegen. Professor Scharof, die de schrijf ster in Tel Aviv leei-de kennen en deze schets daar ten tonele bracht, voerde ook hier de regie, al kon men dat nauwelijks merken. De in één woord kostelijke aan kleding van het toneel was door Wim Ves- seur verzorgd. Een aardige inleiding, zon der pretentie. DAVID KONING. In memoriam Dick Ket. Op 15 Septem ber 1940 is de schilder Dick Ket op 38-jarige leeftijd te Bennekom overleden. Enkele van zijn werken, afgestaan door enkele musea en uit particulier bezit, zullen thans een ereplaats krijgen op een Kersttentoonstel ling van te Ede woonachtige schilders. Bespreking over gevolgen der huurverhoging De Stichting van de Arbeid heeft zich tot de regering gewend met het verzoek tot een bespreking te komen met de inter departementale loon- en prijscommissie over de gevolgen van de te verwachten huurverhoging van 15 procent voor die loonarbeiders en andere groepen, die bui ten de loon- en inkomstenbelasting vallen en die dientengevolge geen compensatie zullen ontvangen. Bespreking met minister Mansholt over de melkprijs Een delegatie van de Stichting van de Landbouw heeft dezer dagen met minister Mansholt en zijn naaste medewerkers ver gaderd en er haar diepe teleurstelling over uitgesproken dat de regering haar stand punt inzake de inleveringsprijs voor melk had gehandhaafd. De delegatie heeft de wenselijkheid ge uit. dat alsnog deskundigen van overheids- zijde en van de stichting tezamen met het Landbouw Economisch Instituut verschil lende technische punten, waarover met de overheid verschil van mening is blijven bestaan, op hun juistheidte toetsen. De stichting acht het vooral met het oog op de toekomst noodzakelijk, dat omtrent deze verschilpunten, die de grondslagen van de berekeningen van het instituut ra ken, alsnog een objectieve en duidelijke uitspraak komt. De minister had hiertegen geen bezwaar. UTRECHTS BURGEMEESTER GAF CONCERT TE AARHUS Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht, werkte Zondag in de Deense stad Aarhus als solist mede aan een lief dadigheidsconcert. Met het stedelijk orkest van Aarhus speelde hij Raehmaninoffs Pianoconcert in c kleine terts. Amsterdamse Beurs 3-3Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 97 gl 171)4 220Ja 229 X 297 JJ 124 174X 152)4 114 103 165 176)4 173 gb 38'A gb 47)4 43 gb 5314 35)4 43% Openings koersen 97 171K 221 230 298)4 123 174)4 152)4 115 104)4 165)4 176)4 173 38 47 43 K Heemstede .Weihnachts-Oratorium De Heemsteedse Christelijke Oratorium vereniging zal voor de tweede keer het Weihnachts-Oratorium van Joh. Seb. Bach ten gehore brengen, bij gebreke aan een concertzaal in de Gereformeerde Kerk aan de Koedief slaan. Wegens de beperkte plaatsruimte worden er twee uitvoeringen gegeven en wel op Dinsdag 19 en Woens dag 20 December. Medewerking verlenen de sopraan Jeanette van Dijk. de alt Riek van Veen, de tenor Peter Penders, de bas Carel Willink, de claveciniste mevrouw N. Barnard-De Graaf en de H.O.V. Het geheel staat onder leiding van George Robert. St. Nicolaasfeesten Zaterdagmiddag kwam St. Nicolaas bij de kinderen van het P.T.T.-personeel die in het Cafetaria-restaurant verenigd wa ren en tot de komst van de Sint op prettige wijze werden bezig gehouden. Elk kind kreeg een geschenk. Zondagmiddag bezocht St. Nicolaas de kinderen van de buurtvereniging „Res Nova" in het Sportparlff-estaurant. Voor de buurtvereniging was het een zeer geslaagd feest. Bond van Ouden van Dagen Zaterdag hield de afdeling Heemstede van de Alg. Bond van Ouden van Dagen een propagandafeestmiddag in „Het Wapen van Heemstede". Dank zij de medewerking van de toneelvereniging „Nut en Genoe- gen'* is-deze uitstekend geslaagd. Opgevoerd weijt£ „De verkochte bruid". De bezoekers* hebbenveel genoten. SCHEEPVAART Almdijk, 8 te Antwerpen.— Amstelland, pass. 8 Baliia. Arnedijk, pass. 8 W. v. Finisterre. Altair. 6 te Rio de Janeiro. Algra,8 te Damman. Alioth, 9 v. Porto Alegre te Rio Grande. Aalsum, 8 500 m. Z. Kp. Palmas. Alnati, 8 220 in. W.ZW. Kp. Blanco. Amsteldiep, 9 verw. Hamburg v. Karlshamn. Arkelijk, 8 170 m. Z.ZW. Halifax. Agatha (t)r 3 v. Pladju li'. Manggar. Abbedijk, 10 v. Savanna n. Trinidad. Akkrumdijk, pass. 10 Ouessant. Alblasserdijk, pass. 10 Lizard. Alchaba, 11 v. R'dam te Narvik. Alcyone, 9 v. Kingston n. Santiago de Cuba. Algenib, 10 te Paranagua. Alhena, 9 v. Montevideo n. Santos. Alpherat, 10 v. East Londen n. Port Elisabeth. Amstelkerk. 10 v. Monrovia n. Takoradi. Amsteldijk, 9 v. New Orleans n. Le Havre. Annenkerk. 9 v. Melbourne n. R'dam. Arundo, pass. 9 Kp Frio. Abbekerk, 9 te Colombo Alamak, 11 v. Koweit n. Bushire. Aldabi, 11 te Antwerpen. Arendsdijk. 10 v. Boston te Philadelphia. Britsum, 8 te Gibraltar. Baud. 9 te Soerabaja. Bengkalis, 8 330 m. W.NW. Enggano eiL Bali, 9 v. Curasao n. Houston. Bennekom, pass. 9 Azoren. Blitar, pass. 10 Malta. Bintang, 10 te R'dam. Blommersdijk. verw. 12 v. R'dam n. New York. Caltex Leiden, pass. 8 Perim. Caitex Utrecht, pass. 8 Kp. Finisterre. Ceram, pass. 8 Perim. Cameronia, pass. 8 Guardafui. Caltex Pernis (t), pass. 9 Gibraltar. Caltex Delft (tl. 9 verw. R'dam. Camphuys, 9 verw. Djakarta. Cistula (t), 8 v. Kielerkanaal. Clavella (tj. pas 10 Perim. Congostroom. 9 anker River Cess. Cottica, 9 v. Dover n. Madeira. Cyrenia, 16 verw. Marseille v. Soerabaja. Dorsetshire, pass. 8 Kp. Bon Delft. 5 te Cristobal. Drente. 6 te Seattle v. Calcutta. Dalerdijk, 8 v. Los Angeles. Duivendrecht (t), 8 280 m. O.NO. Fernando Noronha. Esso Den Haag (t). 8 360 m. O.NO. Sombrero. Friesland, 8 v. Dunston te Londen. Eendrecht, pass. 10 Finisterre. Esso Rotterdam. 9 v. Aruba n. R'dam. Friesland. 10 rede Penang. Grootekerk. 9 te Kaapstad. Gordias. pass 10 Finisterre. Groote Beer. 10 te Hollandia. Hector. 8 te Istanboel. Hera. pass. 8 Sombrero. Haarlem. 9 v. Santiago de Caba te Kingston. Heelsum, 250 m. N. Flores. Helena. 8 700 m. ZW. Lissabon. Hersilia, 9 verw. Punta del Gada. Hestia, 8 270 m. NO. Martinique. Hecuba, 10 verw. Punta Card'on. Hersilia. 10 v. Ponta del Gada n. Plymouth. Hydra. 9 v. A'dam n. West-Indië Indrapoera. 10 te R'dam. Ino, 9 te A'dam v. Curasao. Jupiter. 8 dwars oporto. Jagersfontein. 10 te Suez. Jobshaven. pass. 11 Finisterre. Katwijk 8 40 m. NO. Bornholm. Kelbergen. 8 bij Kp. de Gata. Kota Agoeng. 8 rede Belawan. Kota Gede, 9 v. Aden n. Suez. Kertosono, 10 v. Suez. Lemsterkerk, 8 te A'dam v. Basrah. Limburg. 6 v. Barbados n. Laguaira. Lissekerk. 8 te Colombo. Langkoeas, 8 90 m. O. Malta. Leuvekerk, 8 te Basrah. Laagkerk. 10 te Bombay. Larenberg. pass. 10 Kp. Roca. Lieve Vrouwekerk. pass. 10 Gibraltar Leopoldskerk, 10 v. Genua n. Port Said. Lombok. 9 v. Calcutta n. Rangoon. Loppersum. pass 9 Ouessant. Lutterkerk. 10 v. Genua. Marissa (t). 11 verw. Suez. Mentor, pass. 8 Banana. Maaskerk, 6 te Lobito. Macoma, pass. 8 Guardafui. Maasland, pass 9 kp. Verd. eil. Malvina (t). 9 v. Port Said. Meliskerk. 8 te Genua. Mijdrecht (tl. 8 v. Suez. Maas. 8 v. Nickerie. Manoeran. 8 650 m. O.ZO Kp. San Rogue. Murcna ft). 8 125 m. O. Gibraltar. Musi. 8 250 m. W. Enggano eil. Maashaven, pass. 9 Ouessant. Macuba, pass. 11 Sombrero. BINNENLAND In het Jan Pesijnhofje te Leiden is Zondagmorgen namens de „Franklin Delano Roosevelt Warmsprings Memorial Commis sion" een plaat overhandigd, waarin ter eerszijden van een opdracht van deze commissie de beeltenis van president Roose velt en een afbeelding van zijn sterfhuis, thans het Warmsprings Memorial, zijn aan gebracht. Het Jan Pesijnhofje is in de 17de eeuw gesticht door Maria de Lannoy. wier naam in latere geslachten is blijven voort bestaan en als tweede voornaam door Roosevelt (Delano) is gedragen. Deze fami lieverwantschap werd aanleiding voor deze aanbieding. In de staatsmijn Emma heeft zich een ongeluk met dodelijke afloop voorgedaan. Toen de ongehuwde 20-jarige R. G. Marcus uit Treebeek met een boormachine aan het boren was, wond zijn loshangende halsdoek zich om de draaiende boorstang. tengevolge waarvan M. door verstikking om het leven kwam. De Ancient Order of Foresters in Nederland en België, die 70 jaar geleden werd opgericht, vierde Zaterdag feest in de hoofdstad. Zaterdagmiddag recipieerde het hoofdbestuur van de Subsidiary High Court NederlandBelgië in het Indisch Instituut. Zaterdagavond gaf in de stadsschouwburg het Amsterdams Toneelgezelschap voor de leden een besloten voorstelling van „De getemde Feeks"? Een cabaretvoorstelling in Krasnapolsky besloot het feest. Volgens een mededeling van een der directeuren van de „Svenska Kullagerfabrie- ken" te Gothenburg is aan de Zweedse overheid vergunning gevraagd om honderd gespecialiseerde vakarbeiders uit Nederland te laten overkomen om hen in de bedrijven te Gothenburg te werk te stellen. Dr. H. M. Hirschfeld, die onlangs in Parijs plotseling ziek werd. is inmiddels in zoverre hersteld, dat hij zeer binnenkort naar Nederland zal terugkeren. Dr. Hirschfeld zal voorlopig enige tijd rust houden voordat hij zijn werkzaamheden hervat. - Een kouwelijke hond sleepte in een wo- g in de Roelofsstraat te 's Gravenhage zijn mand zo dicht bij de kachel, dat de mand vlam vatte. Een vloerkleed en de mand verbrandden, de hond wist tijdig weg te komen. In Steender=n is de bekisting van een dijk langs de uiterwaarden bezweken, waardoor ongeveer honderd hectaren land zijn overstroomd. Hedenavond om 8.06 uur zal mr. dr. A. A. van Rhijn, voorzitter van de werkgroep Kerk en Samenleving der Nederlands Her vormde Kerk, over Hilversum II een uiteen zetting geven van de betekenis van de nieuwe Kerkorde der Nederlands Hervormde Kerk. In de heden gehouden trekking der Staatsloterij is op lot nummer 10046 een prijs gevallen van f 15.000. Het aantal aangegeven radio- en ont vangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 December 1.471.260 tegen 1.457.427 op 1 November. Op 1 November waren er 485.085 aangeslotenen op het rijksradiodistributie- net tegen 484.619 op 1 October. HAARLEM EN OMGEVING Voor de benoeming van twee curatoren van het Gymnasium zijn de volgende aan bevelingen aan de raad gezonden: le aan beveling: 1. mevr. C. G. HoffVermeer te Haarlem, 2. mevr. B. F. van Walsem— Kaplan te Heemstede. 2e aanbeveling: 1- mr. C. Briët te Haarlem, 2. dr. M. J. Heering te Haarlem. In het schoolgebouw in de Bakkerstraat, waar de zeer moeilijk opvoedbare kinderen onderwezen worden, moeten enkele verbete ringen gemaakt worden. B. en W. vragen daarvoor aan de Raad een crediet van f'1515. Voor de aanschaffing van twee stoom- oververhitters bij de stoomketels van het-ge^ 'meentelijk energiebedrijf vragen B. en W. aan de "raad een crediet van f 30.000. Nu heeft ook de Prins Hendrikschool in Haarlem haar eigen jeugdbrigade. Deze zal de overstekende leerlingen bij de Prins Hendrikbrug over de Leidsevaart met behulp van rode schijf, witte bandelier én vooral veel oplettendheid beveiligen tegen het drukke verkeer. De Haarlemse politie heeft eén 36-jarige koopman uit Haarlem en een 26-jarige café houder uit Hoofddorp aangehouden, die ervan verdacht worden twee zijden spek gestolen te hebben uit een slagerij aan de Ramplaan. Zaterdagmiddag betrapten leden van net personeel der N.V. Nederlandse Spoor wegen op het goederenstation aan de Wester gracht te Haarlem een 49-jarige chauffeur op het stelen van een pakket met tien kilo gram margarine. De man is aangehouden. Tot onderwijzer aan de Chr. Uloschool te Haarlem is benoemd de heer J. Kroon te Apeldoorn. Hoewel de gemeente daartoe niet ver plicht is. stellen B. en W. voor de Vereniging tot bevordering van R.K. bijzonder onder wijs aan zwakzinnigen te Haarlem een bedrag van bijna tweeduizend gulden ter beschikking te stellen voor het inrichten van een werkklas voor oudere debielen en voor de verbetering van de verlichting in de school aan de Nicolaas van der Laanstraat. Nederl. Vereniging vcor Sexuele Hervorming AFD. HAARLEM Secr. Raadhuisplein 5 OPENBARE LEZING Spreker de heer Gé NABRINK over het onderwerp „Sexuele voorlichting en opvoeding" verkrijgbaar bij de bekende Metula. 10 v. Port Said. Murena. pass. 9 Gibraltar. Maloya, 10 570 m. O.ZO. Guardafui. Madoera. 11 te Aden. Marpessa. 10 v. A'dam n. Curasao. Melampus, 9 te A'dam v. Makassar. Noordam, 11 te New York v. R'dam. Nieuw Amsterdam, 11 16 u. v. R'dam n. N. York Omala, 8 v. Singapore n. Madras. Ondina (t), pass 8 Malta. Oranjestad, 9 v. Curasao te Aruba. Overijsel, 9 te Genua. Oranje, pass. 11 Gibraltar. Prins Alexander. S v. Southampton n. St. John. Plancius, 8 v. Buleleng n. Soerabaja. Paula (tl, 7 v. Singapore n. Bangkok. Prins Frederik Hendrik. 8 180 m. O. Kp. Race. Parkhaven. 9 v. Bahia Blanca n. R'dam. Perna. 9 in Str. Sunda. Phrontis. pass. 10 Ceylon. Poelau Laut, 11 te Belawan. Polvdorus. 11 te Singapore v. Djakarta. Prins Maurits, 10 dwars Oporto. Prins Willem IV. pas. 10 Gibraltar. Prins Willem II. 9 te Camden. Radja, pass. 8 St. Helena. Rempang, 8 te Soerabaje. Riouw. 8 v. Suez n. Aden. Rufina, 6 te Barbados. Ruys, pass 8 Diego Garcia. Rijnkerk. 3 te Colombo. Raki. 9 v. Liverpool. Roepat. 10 v. Aden n. Colombo. Rijnland. 9 v. Paranagua n. Santos. Riddeykerk, 11 te Genua. Singkep. 8 v. Melbourne. Sliedrecht. pas. 8 Kp. de Gata. Scherpendrec'nt (tl. 9 v. Port Said. Soestdijk. 8 rede Belawan. Sommelsdijk. 8 435 m. O. Bermuda. Stad Vlaardingen, 8 v. Emden n. Narvik. Sunetta, 9 verw. Kaapstad. Stan vac Talang Akar (tl. 7 te Singapore. Salatiga 10 v. Basrah te Bombay. Sanana. 11 te Colombo. Stad Arnhem. 9 anker Sluiskil v. Huelya. Stad Schiedam. 10 v. Gibraltar. Sumatra, 9 v. Norfolk te Galveston. Sarangan. pass. 9 Malta. Salland. 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Schiedijk, 10 te Galveston v. Houston. Stentor, pass. 11 Ouessant. Teiresias. 7 v. Djakarta. Tjipondok. 6 v .Singapore. Tankhavén II (t), pass 8 Karimun. Titus. 8 v. Bremen n, A'dam. Tomori. 9 te Londen v. Antwerpen. Tamo. 9 v. Montevideo n R'dam. Tjibadak. .9 v. Lorenzo Marques n. Durban. Tibia, pass. 10 Dondrahead. Tabinta. 11 te A'dam v. Djakarta. Utrecht, 8 150 m. Z.ZW. punt Cuba. Utrecht, 10 te Panama City. Van Riebeeck. 8 v. Singapore n. Belawan. Veendam. 10 v. Southampton. Venus. 11 v. Limassol n." Famagusta. Westland, 8 te Hamburg. Wiekenburgh. 8 v. R'dam n Casablanca. Weltevreden. 11 te Penang. Willem Ruys. 10 v. Singapore. -Westerdam, 11 6.45 u. te R'dam. Zonnewijk. 8 te New Orleans. Zuiderkruis, 10 1000 m. ZO. Dondrahead. Maandag 11 en Donderdag 14 December vangen nieuwe cursussen aan voor hec Praeiijkdiplonta Boekhouden opleidende voor de examens JUNI 1951 en DECEMBER 1951. De toelating tot de snelle cursus hangt af ener zijds van de wens van de betrokken cursist en anderzijds van ons oordeel na één maand studie (gelet wordt vooral op intelligentie en door zettingsvermogen). Laatste examen: 314 geslaagden Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9 13, Di. en Vrijd. van 1921 en Zaterd. van 1517 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 EX AM E N O P LE I D I N 3 HUGAS. ELGERSMA.POTGIESER DEN HAAG --HAARLEM AMSTERDAM ROTTERDAM UTRECHT GRONINGEN Alle types in voorraad. 1 jaar garantie en snelle 3 uur ser vice. Alleen bij i. VAN DEN BERG ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110. S. O. s. Weet u dat wy nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud- en industrie naaimachines. merk of defect geen bezwaar Fa. M C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250, H.-N. U belt 22787 of zendt brief, kaart en wy komen TAPIJTEN - LOPERS Deze week restanten-ver koop: Wilton en Smyrna tapijten van f 135 voor f 98; EXTRA GROTE MA TEN van f 260 voor f 195; Cocos- en moquette lo percoupons v.a. f 3.50 per mtr. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstra3t 85, By Gr. Markt, Haarlem MEUBELFABRIEK Levert op maandelijkse af lossing Huiskamers in Eng. blank, mah., goth., Slaapk., Salons, Bedden. Karpetten, enz. Zonder borgen. Brieven onder no. 6743. üe RONDDRAAIENDE beweging doet het! Zes snel ronddraaiende scheerbeiteltjes en een rond scheerhoofd daarop berust de feilloze werking van de Philips „PhiliShave". Stugge stoppels of vlasbaarden, lange haren of'korte: de Philips „PhiliShave" maakt er korte metten mee. Bedaard en zacht masseren is alles wat U te doen hebt om de wereld een schoon en glad gezicht te tonen. De Philips „PhiliShave" smeert zichzélf, slijpt auto matisch zijn scheerbeiteltjes en kan op alle gangbare netspanningen worden aangesloten. Vraag demonstra tie aan de dichtstbijzijnde handelaar. PH I LI PS elcctrisch droogscbeer apparaat i.'N^iPHlUPS1 VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND -^4EINDHOVEN irons' Erdal wint 't met glans! Als ge Uw schoenen dagelijks met Erdal poetst dan krijgt U een geweldige voor sprong. Wat een glans en hoe prach tig soepel blijft het leer! Door de in Erdal verwerkte edele wassoorten wordt het leer „gevoed", blijft het barstvrij en als nieuw! Edele wassoorten ~k Verkrijgbaar in de kleuren: zwart, bruin, wit en oxblood.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3