Verhuizingen Verpakkingen - IVI eubelopsiag - Pianotransport Amsterdamse Beurs Ponderdag 14 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Amateurtoneel De Forellenvisser" Een uitstekende hoofdrol in een fijnzinnig stuk De letterlievende vereniging „J. J. Cre- ier" heeft gisteren in de Haarlemse Schouwburg haar tweede voorstelling in uit seizoen gegeven. Opgevoerd werd dit ,,De Forellenvisser" van Jean Sar gent, een der eerste van de bijna dertig, langzamerhand naar de vaudeville afzak- [tnde stukken, waarmee deze in 1897 ge- oren Franse auteur het répertoire zo al iet steeds verrijkte, dan toch een belang wekkende uitbreiding verschafte. Overi- £ens heeft hij dit jeugdwerk in latere jaren "■echts zelden overtroffen, misschien alleen ;iet „De mooiste ogen van de wereld" en «ikele één-acters. In weinig woorden kan de inhoud wor- :e,i naverteld. De hoofdpersoon Jean heeft Sjor een ernstige teleurstelling in zijn lief— voor de bekoorlijke Nelly de normale serking van zijn geestvermogens, althans jjn geheugen verloren. Als dank zij de hulp geroepen medewerking van dit r.eisje, dat gaandeweg begint zijn gevoe- =ns oprecht te beantwoorden, zijn genezing ioorbreekt en zij op het punt staan te trou- ren, weet zijn door jalouzie beheerste hoer hem er met onherstelbare gevolgen an te overtuigen dat hij te doen heeft met en remplagante, die sprekend op de oor- jronkelijke Nelly gelijkt. Dit verhaal en de subtiele uitwerking óarvan verraden zeer sterk de invloed van ie wegbereider van het naar binnen ge- echte drama Luigi Pirandello, met name ioor de verwisseling van schijn en reali- it en het contrast van ideaal en gegeven ;erhoudingen. Sarments tamelijk gecom- iiceerde personages spelen als het ware in ubbele zin comedie, doordat zij slechts en in een soort zinsbegoocheling, in de werkelijkheid van hun droom. Het zou te -er voeren hier nader op in te gaan, maar ■ezegd moet worden dat deze Jean veel Overeenstemming vertoont met de roman- jche voorstelling van Hamlet en dat zijn ;venseinde merkwaardig genoeg gelijkt op iat van Ophelia. Deze indruk werd nog vergroot door het unvankelijk wat te weke en vooral te een- onige, doch in latere bedrijven tot veel ariatie in staat blijkende spel van Wim Rijke, dat doorlopend van een voor ama- •urs ongewone intensiteit getuigde. Deze deur in wie men de belofte van een oede Hamlet kon zien bezit een bijzon- :r fijnvertalct reactievermogen, een ge- oelig nuancerende toon en een soepele ilastiek. Was zijn opvatting van de rol, die :i] geheel vrij van theatrale effecten wist houden, absoluut aanvaardbaar, met zijn oorwoord in het programma (grotendeels mtleend aan een beschouwing van Jacques oyac) moet ik in zoverre van mening ver- ehillen, daf men naar hedendaagse maat- :aven „De Forellenvisser" geen meester werk mag noemen. Dit stuk is te zeer gebonden aan de tijd raarin het ontstond, .toen een dergelijke walificatie begrijpelijk was omdat de psy- tiologische behandeling van de omgang ussen de geslachten de charme van het aeuwe had. Uit protest tegen de vulgariteit au het leven schiep Sarment zich een igen klimaat, een poëtische verbeeldings wereld. Maar deze vlucht in de egocentri- iche fantasie is thans ontoereikend, de ele- ant geformuleerde gevoeligheden doen enigszins sentimenteel aan. Men kan deze lerolidering het beste constateren door een lergelijking met een eveneens verganke lijk, maar moderner werk als „Glazen ipeelgoed". Dit is niet zozeer een critiek als wel een lierwaardering, want het blijft voorlopig prachtig, zelfs ontroerend speelstuk. Ce keuze verdient dan ook een warm com pliment, al bood de realisering' vele en niet illijd overkomen moeilijkheden. Na Wim Rijke verdient Johan van Doorn genoemd le worden voor zijn strakke vertolking van broer, in het begin iets te weinig iro- nsch, maar sterk in zijn schampere ver- liltering en hopeloos verlangen. Anneke de Mde had schitterende momenten van innigheid als Nelly, maar het is jam- aer dat haar plastiek soms zo ver bij haar üctie ten achter blijft. Overigens was het lot van het tweede bedrijf, met het ge turfde stille spel, het hoogtepunt van de «stelling. Minder gelukkig waren Jo Sremer en Fons Cornet als de moeder en bisschop, hoewel niet onvermeld mag tlijven dat zowel de tekst als de regie (ge- ■oerd door Wim Rijke en Henk Bakker) hen j. de steek lieten, maar het zou overdreven iijn te zeggen dat zij het totaalbeeld ver- oorden. Het was meer een kwestie van joe, dan van spelkwaliteit. DAVID KONING. 4ntoon Molkenboer benoemd tot ridder In het Legioen van Eer De te Haarlem woonachtige beeldende Jinstenaar Antoon Molkenboer is door de ;ranse regering benoemd tot ridder in het Legioen van Eer, als erkenning voor zijn •erken in en voor Frankrijk, vooral op iriistiek gebied. Voorbeelden hiervan zijn 'et onlangs te Kapelle in Zeeland onthulde iranse oorlogsmonument en de koormo- aieken ,,Le tombeau de St. Frangois e Sales" te Annecy. De nieuwe leiders van het Leger des Heils Zondag. 17 December, ontvangt het Le- des Heils te Haarlem het welkoms- ezoek van commandant en mevrouw E. hykjaer-Larsson, de sedert kort aange belde leiders van het Leger des Heils in 'ederland. De commandant is van ge- "orte een Deen; hij was behalve in zijn ;en land werkzaam in Engeland, Zwe- n, Tsjecho Slowakije en Finland. In e laatste twee landen als territoriaal lei- ir. Zijn vrouw is een Zweedse van ge horte. Beiden bedienen zich van de En- slse taal in de te leiden bijeenkomsten, uar het gesprokene wordt vertaald. ÏEDEROM H.O.V.-CONCERT VOOR DE RAAD VAN OVERLEG Op Maandag 15 Januari 1951 zal we- laom een concert worden gegeven voor Raad van Overleg, waarbij aangesloten Haarlemse Bestuurdersbond, de afde- ag Haarlem van de Katholieke Arbei- irsbeweging en de Haarlemse Christe- l<ce Besturenbond. Op deze avond concerteert de H.O.V. "der leiding van Toon Verhey met so- •ïtische medewerking van Jan Keessen, w.certmeester van het Concergebouw- frkest te Amsterdam, die met het orkest •n uitvoering zal geven van Beethovens 'ioolconcert. Vooris worden ten gehore >oracht de Vierde of Italiaanse Sympho- van Felix Mendelssohn-Bartholdy. wis gewoonlijk zal de musicoloog Wou- Paap de te spelen werken mondeling "leiden. Vakbeweging in Indonesië De Bestuurdersbond Haarlem (N.V.V.) hield Woensdagavond in het Wijkgebouw der Nederlands Hervormde Gemeente aan de Gedempte Oude Gracht een bijeen komst, waarop de heer J. G. Suurhoff, tweede voorzitter van het N.V.V. gespro ken heeft over „Mijn reis naar Indonesië". De heer Suurhoff zette uiteen, waarom Indonesië voor Nederland en voor Europa in het algemeen nog geen afgedane zaak is. Hij herinnerde er aan, dat Europa tot voor korte tijd de leverancier en credietgever voor de wereld was. De situatie in Europa was gunstig, er heerste welvaart en de ar beidersbevolking had er voordeel van. Ne derland had Indonesië met een groot deel van het volksvermogen tot ontwikkeling gebracht. Op het ogenblik leven wij op een keerpunt. Door twee oorlogen is Europa zijn positie kwijtgeraakt en in Azië heeft zich een vrijheidsdrang ontwikkeld welke niet tegen te houden is. Het is, vervolgde spreker, van groot belang om mee te wer ken aan het treffen van regelingen, om de zelfstandigheid der gemeenschappen te be vorderen, waardoor het Nederlandse volks vermogen niet verloren behoeft te gaan. De heer Suurhoff merkte op, dat er heel wat gedaan moet worden. Gebeurt dat niet, dan zal het communisme veld winnen en dan is het met de Westerse beschaving ge daan. De heer Suurhoff moest tot de conclusie komen, dal de situatie zeer verward is. In het begin van 1947 was er nog meer een heid dan op het ogenblik. De interne poli tiek speelt daarbij een grote rol. Spreker zei, dat de vakbeweging in Indo nesië mogelijkheden biedt. Het N.V.V. moet meewerken, om daar een goed geleide be weging te krijgen. Het is daarmee bezig en spreker wekte de bezoekers op om het stre ven te steunen. In October door brand ƒ1.9 millioen schade De schade, welke in October door bran den is aangericht, wordt geraamd op 1.888.205 (in September 2.112.145) Acht boerderijen werden geheel of gedeel telijk vernield. Daarbij kwamen één koe, 59 varkens en 104 stuks klein vee in de vlammen om. Handel en industrie leden door 11 bran den een schade van 831.000 (in Septem ber 7 branden met een schade van 1.205.000). Voorts verloren tengevolge van brand twee personen het leven en werden 31 per sonen bij branden gewond, waarvan zes leden van het brandweerpersoneel. Oosterpolder waarschijnlijk in 1956 droog Verwacht wordt, dat de bedijking van de Oosterpolder in 1955 gereed zal komen, waarna met het leegmalen van de polder nog een jaar gemoeid zal zijn. Voor de ont ginning en het in cultuur brengen van de polder zullen daarna nog ten minste zeven jaren nodig zijn. De voortgaande inpoldering Zal het IJsel- meer belangrijk verkleinen. Volgens de plannen zal er van dit meer tenslotte een oppervlakte van 110.000 ha overblijven. De Bijzondere Strafkamer van de rechtbank heeft de accountant K. E. van C. uit Utrecht, die door het Bijzonder Gerechts hof in Den Haag ter dood was veroordeeld, wegens hulpverlening aan de vijand, waar door verscheidene personen zijn omgekomen, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld CZ^nacJi ADVERTENTIE STATIONSPLEIN 6 Telefoon 21750 Voor de a.s. feestdagen leveren wij weer onze welbekende Hors d'ocuvres Russische eieren Huzaren salades Polonaises gevuld met ijs Polonaises gevuld met slagroom Uw bestellingen worden keurig thuisbezorgd. Particuliere woningbouw in Haarlem-Noord B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een ruiling van grond aan te gaan met de N.V. Bouw- en Exploitatiemaat schappij „Vondelkwartier" en tevens aan deze onderneming 520 vierkanle meter grond te verkopen, waardoor de bouw van vier woningen aan de Muiderslotweg mogelijk wordt. Voorts wordt voorgesteld aan de N.V. „Wijnschout" 1265 vierkante meter grond te verkopen tussen de Kievit- en de Havik- straat in Haarlem-Noord, waarop vijf woonhuizen met vier gedeelten van woon huizen zullen worden gebouwd, Jeanne M. Roos keuvelde en las voor in „Teisïerbant" Voor de journaliste Jeanne M. Roos, die gisteravond in de Haarlemse sociëteit Teisïerbant aanwezig was, stond een karaf met water en een glas en dat was wel het duidelijkste teken dat zij van plan was een causerie te houden. Of liever: zij was het helemaal niet van plan, maar zij werd er door een telefonisch misverstand toe ge dwongen. Gelukkig had zij een woorden boek bij de hand, dat haar de vrijheid gaf een causerie als „gekeuvel" op te vatten, maar gelukkig voor haar auditorium liet het niet bij een paar van veel esprit getuigende opmerkingen over de journalis tiek en het cabaret, doch nam zij een paar eksten van haar collega Annie G. M. Schmidt te baat om te laten horen wat er in het moderne cabaret zoal voor voor treffelijks wordt gepresteerd. Zij bekroon de dit „recital van intieme kleinkunst" met enkele fragmenten uit haar eigen, onder het pseudoniem Marian Smeets ge publiceerde, kinderverhaal „Gijsberl: Ko nijn", die door de subtiele humor der toe spelingen op de wereld der grote mensen niet nalieten een spontaan applaus uit te lokken. „Ontmoeting van Oost en West" Voor de gemeenschap Haarlem van het Humanistisch Verbond sprak gisteravond de heer Kwee Swan Liat in Brinkmann over „De ontmoeting tussen Oost en West". Na een korte inleiding over de historie van deze ontmoeting, waarbij hij Columbus tot uitgangspunt nam, kwam de spreker tot de huidige situatie en hij zonderde daarbij speciaal de geestelijke problemen voor zijn onderzoek af Het was hem opgevallen, dat het Westen een sterke behoefte heeft aan een levensfilosofie, nu zowel de binding van het Christendom als die van het mate rialisme gefaald hebben om het bestaan van de massa-mens zin, doel en richting te geven. Naar zijn mening ligt in dit ont breken de kans voor een ontmoeting en een samengaan tussen Oost en West. Het Westen is in het algemeen over zijn expansie-zucht in het Oosten en de daaropvolgende interesse in het „rare" heen. Het beseft bij intuïtie dat het Oosten op het gebied van deze levensfilosofie veel te geven heeft. Hij waarschuwde echter met Idem tegen de pogingen om die te vinden in de met mysterieuze sluiers om klede „oude Oosterse wijzen", die door sommigen blijkbaar onder het motto „hoe ouder, hoe mooier" worden nageplozen. Men zal er beter aan doen, zo meende hij, zich bijvoorbeeld te verdiepen in de wijs begeerte die op het ogenblik door filosofen in India wordt ontwikkeld. Hij eindigde zijn betoog met het uitspreken van de overtuiging dat het Westen en het Oosten elkaar zullen vinden. De ziel van de wereldeenheid zal dan worden geboren. Zuinig met water Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland heeft de aangeslotenen tot de uiterste zuinigheid met het gebruik van leidingwater en tot vermijding van ver spilling aangespoord. Het bij vriezend weer steeds zeer hoge waterverbruik leidt tot ongerief voor vele aangeslotenen. Abnormaal hoge verbruiken en de daaruit voortvloeiende moeilijkheden behoeven niet te ontstaan, als alle aange slotenen de jaarlijks aanbevolen maat regelen ter vno>-l"Tnmg van bevriezen der waterleiding nemen. Het P.W.N zal er in het algemeen belang op toezien, dat ook bij vorst geen water wordt verspild. Bij het constateren van waterverspilling zal onmiddellijk tot het afsluiten van het betrokken perceel wor den overgegaan. Adventsbijeenkomst van „Kerk en Vrede" In de gemeentezaal van de Doopsgezinde kerk aan de Peuzelaarsteeg heeft de afde ling Haarlem van „Kerk en Vrede" gister avond een openbare Adventsbijeenkomst gehouden, die onder leiding stond van ds. G. K. van der Horst, voorganger van de Ned. Protestantenbond Haarlem-Noord. In een toespraak betoogde deze dat al leen geweldloosheid en geestelijke weer baarheid zoals Gandhi deze bepleitte en zoals ook Kerk en Vrede propageert, een uitweg uit de huidige wereldverwarring bieden. Onaanvaardbaar als het commu nisme in zijn huidige verschijningsvormen, om zijn atheïstisch materialisme, zijn dicta tuur en rechtsverkrachting is, tenslotte is het niets anders dan de onbetaalde reke ning voor het sociale onrecht dat de wereld decennia lang getolereerd heeft ten koste van de „werkende klasse". De maatregelen die men thans treft om het communistische gevaar te bedwingen, hebben veelal juist een averechtse uitwerking en datzelfde geldt in nog sterker mate voor de gewel dige bewapeningswedloop van het Westen, die naar sprekers mening de derde wereld brand eerder verhaasten dan voorkomen zal. Spreker herinnerde in dit verband aan de woorden van de Nobelprijswinnaar Ralph Bunche: „Oorlog biedt alleen een op lossing zoals zelfmoord een oplossing is." Als mens en als Christen zijn wij ver plicht andere wegen te zoeken om onze cultuur te redden uit de gevaren die haar met de ondergang bedreigen en zulke we gen waren naar sprekers overtuiging alleen te vinden in de verwezenlijking der idealen die Kerk en Vrede en gelijkgezinde reli gieuze en humanitaire stromingen elders voorstaan. De samenkomst werd opgeluisterd met koorzang van het dubbelkwartet J. S. Bach dat enkele wijdingsvolle geestelijke en we reldse liederen van Haydn, Brahms en Nederlandse toondichters zong en met de clamatie door mejuffrouw C. van Boekho ven van o.m. het gedicht „Kyrie Eleison" van Tony de Ridder. Vragen van Kamerlid over vlootbezoek aan Spaanse haven Het Tweede Kamerlid jhr. mr. Van der Goes van Naters (Arbeid) heeft aan de mi nisters van Buitenlandse Zaken en van Marine gevraagd of het waar is. dat een Nederlands flotille, waaronder Hr.Ms. „Ka- rel Doorman", op of omstreeks 8 December de haven van Valencia (Spanje) is binnen gelopen en de bemanning daar officieel en met enige plechtigheid is ontvangen. „Zijn de ministers niet van mening", zo vraagt de heer Van der Goes van Naters, „dat bijzondere manifestaties van sympa thie met het Spanje van generaal Franco geenszins voortvloeien uit de onlangs door de vergadering der Verenigde Naties aan genomen resoluties in zake Spanje en zelfs bepaaldelijk in strijd zijn met de bij die gelegenheid door de Nederlandse gedele geerde afgelegde verklaring en zijn de mi nisters bereid, in het vervolg de houding van regeringsorganen in overeenstemming te doen zijn met de door de regering vast gestelde politiek?" ADVERTENTIE In al deze takken van ons bedrijf krijgt U bij ons een prima bediening door betrouwbaar, vakkundig personeel F. DAIWIAANS ZN ZIJLVEST 41, HAARLEM TEL. 12456-14155-11141 Bloemendaal Ouderavond Hartenlustschool Op de tweede in dit trimester gehouden ouderavond van de Hartenlustschool, de Openbare MULO-school te Bloemendaal waar ook de heer W. Schoenmakers, In specteur van het Lager Onderwijs aanwe zig was heette de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. P. W. an der Ham, de ouders welkom in een met planten feestelijk versierd gymnastieklokaal. De voorzitter bedankte allen die hun krachten gegeven hadden om te komen tot het behoud van de Hartenlustschool en noemde daarbij in het bijzonder de steun van de ouderraad, het overkoepelend or gaan van oudercommissies der Bloemen- daalse scholen, de Nederlandse Onderwij zersvereniging en de afdeling Bloemendaal van Volksonderwijs. Nu de eerste stap. het behoud van de school, geslaagd is. moeten wij als tweede stap zien een stijgende lijn te bevorderen, zei de voorzitter. Uit een brief van de wet houder van Onderwijs Mr. F. P. Th. Roh- ling, eens een tegenstander voor het be houd van de Hartenlustschool, blijkt nu, dat hij de school toch een goed hart toe draagt. De heer Van der Ham besloot met de ouders er op te wijzen de kinderen liefde bij te brengen voor de school in het alge meen en de Hartenlustschool in het bijzon der. Moeilijkheden moeten uitgesproken worden, waartoe hoofd en leerkrachten al tijd klaar staan. Over het tijdelijk hoofd, de heer J. Buis werd tevredenheid uitgesproken. (In de raadsvergadering van volgende Donderdag zal de benoeming van een defi nitief hoofd aan de orde worden gesteld.) De heer J. B. Klein Poelhuis, hoofd van de Bornwaterschool en voorzitter van de afdeling Bloemendaal van Volksonderwijs sprak vervolgens over het uit 1866 dateren de en te Heerenveen door een zevental per sonen opgerichté volksonderwijs, een or ganisatie die thans 125.000 leden telt. Spreker ging uitvoerig in op het verschil tussen openbaar en bizonder onderwijs, waarbij het eerste volgens spreker wordt achtergesteld. Spreker noemde een voor beeld uit Limburg en het geval van. de stichting van een openbare school te Spaandam. De heer K. Tinholt hield tenslotte een voordracht over zijn verzameling, die op 29 Maart van dit jaar, dank zij de mede werking van het gemeentebestuur aan dit bestuur werd overgedragen en in de Har tenlustschool werd ondergebracht. Na de pauze maakten velen van de ge legenheid gebruik de in vier lokalen onder gebrachte verzameling van de heer Tinholt te bewonderen. J. Buys voorgedragen als hoofd van de Hartenlustschool De Bloemendaalse gemeenteraad behan delt op Donderdag 21 December een agen da van twaalf punten. Aan de orde komt onder meer de be noeming van een hoofd aan de Hartenlust school, waarvoor de heer J. Buys, thans tijdelijk hoofd, als nummer een op de voordracht staat. De tweede plaats wordt ingenomen door de heer J. A. Huneman en de derde door de heer P. A. Jordans, beide onderwijzers aan de Hartenlust school. Voorgesteld wordt voorts negen licht masten te plaatsen aan de Tetterodeweg, waarvan de kosten 1250 zullen bedragen. Aan de Christelijke school in Bloemen daal zal medewerking verleend worden voor het aanschaffen van banken. Ten slotte stelt het college voor in een aantal gevallen ontheffing van de Bouwverorde ning te verlenen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: J. C. Schoute—v. Erpers Royaards, z.: G. M. A. ZoomersAlkemade, z.; W. H. MenseWarmerdam, z,; A. F. F, v. Tienhovende Booij, d.; A J. M. Kraak Heyer, z.: W. A. RenssenBeker, z.; J. SuijkerbuijkKlinge, d. ONDERTROUWD: L. J. van Emmerik en A. M. Ruijgrok: L. Post en A. Bijtenhoorn; A. M. S. Bremer en A. M. Schaap. GEHUWD: P. H. de Beurs en F. W. Lam- merts van Buuren: J. Verweij en M. de Lange: A. M. L, Winnubst en W. M. Giebels. OVERLEDEN: P. Bakker. 58 j.; Th. H. Boelkens, 81 j.; N. Koomen, 51 j.: Wed. R. SuurendonkHildering 85 Wed. A. SchaapBloemen, 85 j.; G. AartsenBreg- man, 86 .i. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3X Ned. 1947 96l5/jg gb 9615/i# A. K. U 170X 167 Lever Brothers 220 y. 218X Philips Gloeil. 22514 225 Kon. Petroleum 293 X 296 X A'dam Rubber 120 gb 118X Holl. Amer. Lijn 175 175 Ned. Scheepv.Unie 148 gl 147)4 H. V. A 112X gl 109X Deli Mij 101X 100 X Amsterd. Bank 166 166 Rotterd. Bank 176^ 176 Twentse Bank 174 174 Anaconda Copper 39V. gl 39 X Bethlehem Steel 47 47 X Republic Steel 43 43 Shell Union 56 Yk 55 Tidewater 36 36X 45 45 De nood-aak van goedkopere woningbouiv in ons land is reeds door veie instanties aangetoond en ook door de minister van Wederopbomv met klem onderstreept. Verschillende gemeenten hebben dan ook plannen ontworpen en uitgevoerd waarbij is gebleken, dat hogere arbeidsproductiviteitnormalisatie en rationalisatie tot bouw- kos'envcrlaging kunnen medewerketi. Een voorbeeld van goede woningbouween complex middenstandswoningen te Veendam. Eduard von Steiger wordt president van Zwitserland Eduard von Steiger is in een gecombi neerde parlementszitting voor 1951 tot bondspresident van Zwitserland gekozen. De 69-jarige Von Steiger, die de enige candidaat was, is minister van justitie en politie. Opnieuw een kort geding tegen de K.P.M. Republiek Zuid-Molukken eist betaling van ƒ500.000 als dwangsom Namens de republiek der Zuid-Moluk ken heeft mr. J. A. J. Bottenheim de ten uitvoerlegging van het vonnis, in kort ge ding gewezen door de president van de Amsterdamse rechtbank tegen de Konink lijke Paketvaartmaatschappij, verzocht- In dit vonnis werd de K.P.M. veroordeeld tot het betalen van een dwangsom van 250.000.per dag per schip indien het vervoer van troepen van de republiek In donesië naar Ambon zou worden voort gezet. De republiek der Zuid-Molukken stelt, dat de K.P.M. na het wijzen van dit vonnis nog twee schepen met troepen naar Ambon heeft doen varen en eist thans de uitbeta ling van een bedrag van 500.000 door middel van het leggen van beslag op eigen dommen van de maatschappij. De K.P.M. heeft bij monde van haar procureur, mr. T. P. J. Masthoff, opheffing van dit beslag gevraagd. Hierover zal wederom in kort geding door de president van de rechtbank op 22 December worden beslist. Inmiddels heeft het gerechtshof de be handeling van het oorspronkelijke kort ge ding in appèl voortgezet. Op 29 December zullen de pleidooien worden gehouden. Komst van Raphaël Kubelik naar Nederland uitgesteld Het bestuur van het Concertgebouw te Amsterdam heeft bericht ontvangen dat Raphaël Kubelik ten gevolge van de ver scherpte bepalingen ten aanzien van reis vergunningen naar en uit Amerika, zijn komst naar Europa heeft moeten uitstellen, zodat hij de in het begin van Januari val lende concerten niet zal kunnen dirigeren. Otto Klemperer heeft zich bereid verklaard voorlopig de leiding van het orkest te blijven voeren. SCHEEPVAART Alnatl. pass 13 Fernando Noronha. Aalsdllk. 12 te Houston. Alamak. 14 anker Bunder Shabur. Aldabi, 13 te R'dam v. Buenos Aires. Alhena. 13 v. Rio de Janeiro. Almdijk, 13 v. Antwerpen. Arendsdijk, 12 te Baltimore. Arkeldiik, pass. 13 Kp. Hatteras. Axeldijk, 13 te Norfolk. Aatsum, 12 575 m. O. St. Helena. Adinda, 12 rede Haiphong, Akkrumdijk, 12 dwars Oporto. Albireo, 12 250 m. N.NO. Madeira. Alkald. pass. 13. St. Paulsrocks. Amstelkerk, 13 v. Takoradi n. Accra. Amstelland, 12 180 m, ZW. Kp. Frlo. Andtjk, 13 verw. Vera Cruz v, R'dam. Arundo, pass. 13 Recife. Anncnkerk, pass, 13 Kp. Leeuwin. Alioth, 13 verw. Rio dc Janeiro v. Paranagua. AlblasserdJJk, 13 v, Londen n. Antwerpen. Algerab. 13 t.e Kowelt, Amstelvaart, 13 v. Port Said n. Suez, AagtedÖk, 13 te New York. Aardljk, 13 te Mobile, Alwaki, 13 v. Buenos Aires n. New York. Appingedam, 13 v. Amsterdam n. Lissabon. Almkerk, pass. 14 Gibraltar. Abbedijk, pass. 13 Mona Passage. Ariadne, 13 v. Spezia n. Savona. Atlas, 13 v. Savona n. A'dam. Baarn, 13 te R'dam.. Blijendijk. pass. 13 Dover. Britsum, pass 12 Kp. St. Vincent. Bantam, 9 v. Singapore n. T.1. Pandan. Bonaire, 12 v Demerara n. A'dam. Bali, 12 te New Orleans v. Houston. Bloemfontein, 14 le Antwerpen. Barendrecht, 12 725 m. NO. Barbados. Bonnekom, 12 750 m. ZW. Fayal. Blilar, 14 v. Suez n. Aden. Barendrecht, 13 600 m. NO. Barbados. Bintang, 13 v. Rotterdam n. Marseille. Blommersdijk, 13 te Antwerpen. Celebes. 12 v. soronig n. A'dam. Congostroom, 12 v. Freetown n. Le Havre, Coitlca, pass. 12 Finisterre. Cameronia, 13 le Suez. Corilla, 13 te Curacao v. Rouaan. Cleodora (t), 12 v. Sunderland n. R'dam. Caltex The Hague. 16 verw. Rastanura v. R dam Caltex Lelden, 14 te Rastanura Caltex Pernis. 14 te Portsaid. Delfland, pass. 13 Fernando Noronha. Diemerdijk. pass 13 Meachyhead. Dorsetshire, pass. 12 Lissabon. Duivendrecht. 13 V. Dakar. Vlaaidingen. Duivendijk, 12 750 m. NO. Sombrero. Delf shaven, pass. 13 Maceio. F.emland. 12 v. Dakar. Edam. 12 te Norfolk. Eemdijk. 12 te Los Angeles. Elmlna. 13 v. Lagos te Point Noire. Esso Rotterdam (tb 12 450 rr. NO Sombrero. Etrema. 12 130 m. ZW. Fayal. Esso Amsterdam il). 12 500 m W.t.Z. Flores. Esso Den Haag 11. 12 625 m ZW. Fayal. Elsenburgh. pass. 12 Finisierre. Ena. pass. 14 Kp. Vela. Friesland. 13 v. Dunston n Londen Groote Beer. 12 v Hollandia n. Soerabaja. Gordlas. 14 te Rotterdam. Grootekerk. 12 170 m. ZW. ElisabethbaaL Ganymedes. 14 v. Curagao n. Cristobal. Hector. 12 v. Bandirma n. Mutzuna. Heemskerk. 13 v Genua n Le Havre. Hestia. 14 v. Curacao n Cristobal. Hersilia. 12 400 m. W Finisterre Heelsum. 13 te Le Havre van Savanna. Hecuba. 13 v. Punt Cardon n. Curacao. Java. 13 te Gibraltar. Jupiter. 12 ie R'dam v. Gibraltar. Japara (KRL>. 12 v. New York n. Baltimore. Japara (KPM). 12 rede Labuan. Klipfontein. 13 te Lorenzo Marquez. Kota Gede. 13 te Suez. Kieldrecht, 14 v. Rotterdam n. Marseille. Lawak. 12 v. Vancouver n. Los Angeles. Lombok. 11 v. Calcutta te Rangoon. Laagkerk. 13 v. Bombay n. Karachi. Langkoeas. 17 verw. H. v. Holland pass. 13 Finisterre n Rotterdam. Larenberg, 12 70 m N Finisterre. Leerdam, 12 550 m. O. Kp. Race. Leersum, 12 475 m. Z.ZW. Kp. Race. Leuvekerk, 12 nog te Basrah. Langlee Scott, 11 v. Kobe n. Nagoya. Lissekerk, 13 v. Colombo. Lievevrouwekerk. 14 in Golf van Biscaye. Loppersum. 14 bij Gibraltar. Marlssa. lï v. Port Said. Midas, 13 v. Tarragona n. Cartagena. Mijdrecht, 12 dwars Maassawa. Maasland. 12 v. Las Palmas. Mariekerk. 12 te Manilla. Mataram. 12 v Belawan. Maloya, 12 te Aden. Meliskerk. 13 v. Genua n. Aden. Mentor, pass. 12 Kp Bon. Macuba. 12 375 m. O NO Sombrero. Manoeran. 12 375 m. St Helena. Merwede. 13 v Bremen te Hamburg. Ma coma f tl. 12 200 m. W.NW. Minicov. Metula (li. 12 100 m. Z. Kreta. Maas. 12 v Ciudad Trujillo n Houston. Malvina, pass. 13 Malta. Mitra, pass. 12 Socotra. Modjokerto, 13 v. Belawan n. Tj. Pandan. Molenkerk, 13 te Monrovia v. Matadi. Murena, pass. 13 Ouessant. Madoera, pass. 13 Socotra. Nieuw Amsterdam, pass. 13 Bishop Rock. Nigerstroom. 12 v Antwerpen te Bordeaux. Oranje, pass. 12 Malta. Orestes. 12 150 mr N. Str. Magellaen. Omala, 14 vm. te Madras. Ondina. pass. 13 Gibraltar. Oraniefonteln. pass. 13 Ouessant. Oranjestad, 14 v. Puerto Limon. Prins Maurits. 13 te Valencia v. R'dam. Prins Willem IV. pass. 12 Kp Vilane. Phrontis, pass. 12 Mini coy. Papendrecht, pass. 12 Perim. Parkhaven, 12 225 m. O.ZO. Rio Grande. Prins Joh. W. Friso. 12 660 m. W. SciUies. Prins Frederik Hendrik, 12 620 m. W. Scillies. Rempang, 13 te Pladju v. Soerabaja. Riouw, 12 v. Aden n. Penang. Roebiah, n v Makassar n. Semarang. Rijnkerk, 11 v. Colombo. Radja, 13 te Kaapstad v. Vancouver. Rijn. pass 12 Oland. Rossum. 13 te Rotterdam V. Setubal. Ruys, 13 te Singapore. Sarangan, 12 bij Gibraltar. Scherpend recht. pass. 12 Malta. Stad Maastricht, 13 v Savona n. Saffi. Salawati, 12 480 m. Z. Fayal. Sllindoeng, 11 te Moelmein. Stanvac Benakat (t), 9 n. Palembang. Stanvac Pendopo (t). 9 n. Pladju, Sarpedon, 13 v. Cumana n. Carupano. Scherpendrecht, pass. 13 Kp. Bon. Slad Arnhem, 13 v. Terneuzen n. R'dam. Sliedrecht. 13 v. Port Said n. Brandarmashur. Sommclsdljk. pass, 13 Fayal. Stad Dordrecht, 13 v. Segunto n, Gibraltar. Stad Schiedam, 14 te Savona. Stad Dordrecht. 13 v. Segunto n. Gibraltar. Stentor, pass. 13 Kp. Roea. Straat Soenda. 10 te Montevideo. Schiedijk, pass. 13 Key West. Somersetshire, pass, 14 Aden. Ternate. pass. 12 Kp. St. Vincent. Theseus. 11 v. Lissabon n. A'dam. Tjlbadak, 9 te Durban. Tjikampek, 12 v, Hongkong n. Manilla. Tomini. 9 v. Makassar te Balikpapan. Themisto. 12 v, Galveston n. Antwerpen. Trompenberg. 12 v. New Orleans n. Houston. Telamon, 12 te Curacao v. Aruba, Triton. 12 v. Turkseil n. Laguaira. Tankhaven 1 (t), 9 n. Palembang. Tibia, 12 300 m. W. Sabang. Tawali, 13 v. Djakarta. Tjikampek. 14 te Manilla. Titus, 13 v. Amsterdam n. Algiers. Tabian. 13 v, Port Said. Talisse. 14 te Port Sudan. Tamo. pass. 13 Kp. Frio. Utrecht, 10 v. Panama City. Venus, 13 v. Famagusta te Haifa, Veendam. 12 300 m. W. Scillies. Willem Ruys. pass. 12 Sabang. Weltevreden. 13 te Singapore. Woensdrecht. pass. Mona eil. Wickenbuigh. 11 te Bordeaux. Zeeland, 13 anker rede Mufatta. Zuiderkruis. 12 600 m Z. Ceylon.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7