FRANK het originele kerstbrood daarvoor moet je bij zijn Tweede helft van het Volksuniversiteitswerk Provinciale Staten van Noordholland M. Booiman Woensdag 20 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlem^che Courant ADVERTENTIE DE MUIZEN KWAMEN TERUG „Negen tienhonderd vijf tig wordt het Cin- derella-jaar', heeft Walt Disney gezegd. Hij had ook kunnen zeggen: „Nu keer ik terug naar de dieren die mij in de dertiger ia ren zo beroemd hebben gemaakt als de Amerikaanse kauwgummi, naar de mui zen." Want in Disney's Assepoesterverfilming wordt heel wat sympathie opgeroepen voor ©hele legerscharen nazaten van Mickey en Minnie, de in vijf continenten geliefde knaagdieren. Vergeten zijn de dinosaurissen uit ..Fan tasia", vervaagd ook de herinnering aan het experiment van levende en getekende ac teurs en actrices in „Saludos amigos". Met „Assepoester" haakt Walt Disney weer aan de succestrein van „Sneeuwwitje", de eer ste sprookjesfilm, die in 1938 de door de lieer Henlein en zijn Sudetenduitsers ver wekte sombere gedachte op de vlucht joeg. De macht van het sprookje bleek in drie die hij al tekenende caricaturaal kon over drijven heel wat sterker is dan in ..nor male" karakters. Men vergelijke in dat op zicht eens de finesse waarmee de sliefzusjes cn -moeder werden behandeld en de veel vlakkere uitbeelding van „Assepoesters". Bij de toverfee, die een pompoen in een koets en muizen in paarden verandert, nam de kunstenaar zijn toevlucht tot een ko misch nummertje. Prachtig geslaagd daar entegen zijn de oude koning en zijn hof maarschalk. „Cinderella" heeft in Amerika zijn geld al opgebracht. Heel wat fii-ma's hebben haar gestalte in haar handelsmerk of pro ducten verbonden en evenals als thans in Nederland het geval is zijn er heel wat „Assepoezen-van-de-dag" uitgeroepen. Maar dat zijn maar bijkomstigheden, die slechts mogelijk waren omdat Disney de middelen vond een hele wereld te vertede ren met de vondsten van zijn geestige tekenslift. J. H. B. Assepoester en de toverfee. eeuwen onaangetast: de koningin werd nog steeds veracht, de dwergen en kabouters werden nog steeds alom bemind. Volgens eer. artikel in „Newsweek" had Marc Davis en zijn staf vier maanden nodig om tot een aanvaardbare personifi catie van Assepoester te komen. Sneeuw witje was een brunette geweest, Cinderella zou een blondine zijn: „de grootste gemene deler van alle sprookjesprinsessen". Het stramien van Charles Perraults ver halen werd in het algemeen gevolgd, na tuurlijk niet zonder enkele afwijkingen. Bij de Franse schrijver werd niet zo'n op hef van die muizen gemaakt en de schijn heilige, satanische kat Lucifer, de handlan ger van de slechte stiefmoeder en haar nare dochters is al even zeer een uitvinding van Disney als de muizeheld Gus en zijn part ner Jack. Dit tweetal zorgt voor een prach tige climax door het een ontelbare reeks trappen optorsen van een gigantische sleu tel, die Assepoester in staat zal stellen het torenkamertje waarin zij opgesloten zit te verlaten en nog" net op tijd aan te treden voor het passen van het glazen muiltje. „Cinderella" is een heerlijke mengeling geworden van humor, fantasie en liedjes, zoals „Bibbidi", „A dream is wish your heart makes" en „So this is love". Jammer genoeg zijn de gezongen Nederlandse tek sten vrijwel onverstaanbaar, in tegendeel tot de dialogen, die juist uitmunten door een vaak voortreffelijke dictie en intonatie en vooral ook door een levendige en be schaafde vertaling. Het camerawerk is vernuftig en het tech nicolor geeft aan de sprookjespaleizen juist die onwezenlijke tint die bij dergelijke feeënverhalen hoort. Het is overigens ook nu weer opvallend, dat Disney in figuren Amerikaanse beveiliging op overweg te Heiio Vrijdag zal op de spoorwegovergang aan de Zevenhuizerlaan te Heilo een nieuw type overwegbomen in dienst wor- den gesteld. Het betreft hier zogenaamde Amerikaanse halve sluitbomen, voorzien van lichten, die bij nadering van een trein rode seinen zullen geven. In gesloten toe stand beslaan de bomen alleen de rechter weghelften, zodat weggebruikers niet tus sen de bomen opgesloten kunnen worden. ADVERTENTIE Agenda voor Haarlem WOENSDAG 20 DECEMBER Gebouw Cultura: Vereniging van Spiritis ten „Harmonia", 8 uur. Lange. Herenstraat 6, Stadsevangelisatie. 8 uur. Rembrandt: Hori zon in vlammen, 14, 16.15, 19 cn 21-15 uur. Palace: Malakka. 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor: Leve öc koning, 18 j., 14, 16.15, 19 cn 21.15 uur. City: Laatste signaal. 14 j., 14.15, 16.30, 19 cn 21.15 uur. Spaarnc: De zoon der apachen, 14 j., 14.30, 19 en 21.15 u. Frans Hals: Weekend in Havanna. 18 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Zandvoort: „Esplanade". Badhuisplein, ten toonstelling .,'t Helm" 104 uur. 810 uur (tot en met 26 December). DONDERDAG 21 DECEMBER Concertgebouw: Concert Jeugdkoor „Inter Nos", 8 uur. Zuiclerkapel: Kerstwijding. 8 u. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Zandvoort: ..Esplanade", Badhuisplein, ten toonstelling ..'t Helm" 10—4 uur, 8—10 uur (tot en met 26 December). De incasso's voor gas en elecfriciteit Voortaan in Haarlem duidelijke kwitanties De Incassodienst der gemeente Haaxdem heeft nieuwe machines geki'egen. Dit eiste een kapitaal-investering van 94.000. Maar toch brengen die een besparing, want tot nu toe had de dienst machines in huur. In 5 jaar is de huur reeds ingelopen, zodat dan het voordeel begint. Maar de nieuwe machines brengen niet alleen dc gemeente financieel voordeel, ook de inwoners varen er wel bij. Het is nu namelijk mogelijk niet alleen volledige kwitanties, maar ook zelfs volledige nota's te geven. Daarop kan men precies het gebruik van gas en electricileit aflezen, alsook wat men moet betalen aan vast recht, meterhuur, enzovoort. Als iemand geen contant geld heeft om bij de eerste aanbieding der kwitantie te betalen, krijgt hij de volledige nota. Gaat hip daarmee accoord, dan kan hij het ver schuldigde gireren cn spaart dan nog een plakzegel uit. Giro-houders die automatisch gireerden moesten vroeger extra betalen voor een gespecificeerde rekening. Dat is ook ver vallen, want die wordt nu op elke afschrij ving aangegeven. Het tweede deel van het winterwerk der Haarlemse Volksunivei'siteit wordt op Woensdag 10 Januari in de Renaissance- zaal van het Frans Halsmuseum geopend met een voordrachtsavond door Jan Musch, die fragmenten zal voordragen uit „Na than de wijze" van Lessing en „Julius Caesar" van Shakespeare. Het programma vermeldt voorts „Het hart dat zichzelf verried" van Poe en twee sprookjes van Andersen. De „luistercursussen" omvatten telkens drie voordrachten over een afgerond on derwerp. Zo spreekt prof. dr. G. L. Smit Sibinga over ijstijden, de heer G. Comello over John Galsworthy, de bekende publi cist Kees Hana over „Zeedieren in onze kustwateren" (in samenwerking met de Natuurhistorische vereniging), mevrouw dra. M. M. Boldingh over „Dr. Faustus" van Homan Mann, dr. G.. Stuiveling over Marsman, Ter Braak en Du Perron en prof. dr. H. Oldewelt over „Een mogelijke opheffing der onverdraagzaamheid", dr. W. H. C. Tenhaeff over „De problematiek van het spii'itisme in het licht der parapsy chologie". De heer H. P. Baard zal op drie Woens dagmiddagen een beperkt gezelschap langs de kunstschatten van het Frans Halsmu seum voeren. In het voorjaar staan excursies naar het bos bij het Huis te Vogelenzang en de Stadskwekerijen op het programma. Twee zeer aparte avonden beloven te worden: Woensdag 31 Januari en Woens dag 14 Februari. Op de eerste treden Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck in de Renaissancezaal van het Frans Hals museum op; op' de tweede spreekt me vrouw Dineke de Nobel-Knegtmans over „Het kind als bron van inspiratie in de muziek". Zij zal haar betoog aan de vleu- ADVERTENTIE PHILIPS ERRES WALDORP RADIO Betaling in overleg. J. G. KAASENBROOD Technisch groot GR. HOUTSTRAAT 131 - SMEDESTRAAT 7 gel illustreren met werken van Debussy, Bizet, Mompou, Grovlez, Turina, Sae- verud en Schumann. In Heemstede zal prof. dr. M. A. Beek drie voordrachten met lichtbeelden hou den in „Het Wapen van Heemstede" over de verzonken en onlangs herrezen steden Babylon, Mari en Agarit; in twee lezingen met lichtbeelden cn film zal de beeldhou wer Theo van Reijn iets over zijn kunst vertellen. De heer H. G. Verkruyson zal in een reeks van drie causerieën een over zicht geven van wal er in de oorlog aan kunstschatten werd vernield en wat er behouden bleef. Reserve der provincie gestegen tot zes a zeven millioen gulden In de Dinsdagmiddag voortgezette ver gadering van de Provinciale Staten van Noordholland, waarin de begroting voor hel jaar 1951 werd behandeld, heeft de heer Caron (V.V.D.) de algemene beschou wingen voortgezet. Hij herinnerde er aan, dat zijn fractie na de verkiezingen voor de Provinciale Staten met drie leden is ver meerderd. De fractie neemt een behoorlijke plaats in wat het aantal leden betreft, en meende recht të hebben op een zetel in het college van Gedeputeerde Staten. De voor bereidende besprekingen over de samen stelling waren teleurstellend voor de V.V.D. Beter ware het geweest, als de ver deling als volgt was geweest: Partij van de Arbeid 2, K.V.P. 2, Protestantse groep 1 en V.V.D. 1. Gehoopt was dat de Protes tantse groep het standpunt van de V.V.D. zou delen; dit is echter niet uitgekomen. Spreker kon zich verenigen met het finan ciële beleid van Gedeputeerde Staten, wat betreft handhaving van hetgeen bereikt is. Nieuwe terreinen mogen alleen betreden worden als het nodig is. Aantasting van de reserve dient voorkomen te worden en er moet naar gestreefd worden sluitende be grotingen te maken. De heer B o u m a (Arbeid) keurde het financieel beleid, met betrekking tot het putten uit de ï'eserve, goed. De reserve mag niet gebruikt worden om extra-uit- gaven te doen. Mr. dr. Van Bruggen (C.H.) zeide, dat de toekomst onzeker is en men kan nog niet zeggen hoe groot de uitkeringen van het rijk zullen worden. Zijn de posten op de begroting wel scherp genoeg gesteld? Hoe staat het met de efficiëncy in het financieel beheer cn kan een balans opge maakt worden? De heer Schi ppers (K.V.P.) was van mening, dat het kweken van ï-cserve goed is. De inkomsten worden door de toestand in hel buitenland labiel. Het gevolg kan zijn mindere opbrengsten van de belastin- Terwijl de B.B.C.-televisiestaf in Hatfield Engeland, bezig was met een opname- repetitie voor de uilzending van dc Kerst-pantomime Assepoestersloegen de Shetland-ponies die Assepoesters toverkoetstrokken, op hol. Een der palfreniers, een 73-jarige figuranttrachtte de paarden lot staan te brengen, gleed, daarbij uit en werd door de koets overreden. Hij ligt nu in het ziekenhuis na te denken over de gevaren van sprookjesrollen. Assepoester zelf, de Britse filmactrice Sally Ann Howes, kwam met de schrik vrij. De foto is gemaakt op hel ogenblik dat de ponies op hol sloegen. gen dan verwacht is. Als de inkomsten van de provincie verminderen, dan kan de reserve aangesproken worden. Spreker merkte op, dat er vele subsidies uitgekeerd worden. Een bedrag van anderhalf millioen van de tien millioen der begroting is te hoog. De uitkering van subsidies dient her zien te worden. De heer Sajet (Arbeid) betoogde dat de subsidies op het gebied van de volks gezondheid niet verlaagd kunnen worden. Het lid van Gedeputeerde Staten de heer Van der Donk (K.V.P.) verdedigde het financiële beleid van het college. De toe stand van de financiën is niet zo slecht, als sommige leden menen. Toch moet zuinig met het geld worden omgesprongen. De rekeningen van de afgelopen jaren zijn echter gunstig. 1948 bracht een saldo van een ton; 1949 zal vermoedelijk een saldo van twee-en-een-halve ton opleveren en verwacht wordt, dat 1950 een saldo van drie-en-een-halve Ion oplevert. Dat kwam door niet-verwachte bijdragen van het rijk. Het is echter nodig voor de dienst 1951 met een tekort rekening te houden en daarom is voorgesteld een bedrag uit de reserve te putten. Bij de ramingen hebben Gedepu teerde Staten rekening gehouden met of ficiële opgaven van het rijk. Enkele belas tingen zullen minder opbrengen dan in de afgelopen jaren. Over de reserves is veel gesproken. De provincie heeft een reserve van 6 a 7 millioen gulden gekweekt door hoge opbrengsten van belastingen. Spreker wil aan de reserve geen bestemming geven en het geld bewaren tot moeilijke tijden. Ook kan de reserve bestemd worden voor leningen, waardoor een rente van twee ton per jaar verkregen wordt. Indien men de belastingen niet verhoogd wenst te zien. dan is het het beste gelden uit de reserve te putten om de begroting sluitend te maken. Spreker deed mededelingen over een bijeenkomst van de regering met provin ciale besturen. Minister Licftmck heeft mededelingen gedaan over dc financiële toestand van het land. De betalingsbalans levert een groot nadelig saldo op. De mi nister heeft gesproken over de investering welke op een hoog peil staat. De investe ringspolitiek dient geconcentreerd te zijn op het opvoeren van het aantal producten, bestemd voor de export. Nuttig is het daar bij aandacht te besteden aan werkverrui ming, speciaal in streken, waar werkloos heid heerst. Op het ogenblik volgen de lagere organen de politiek van de regering inzake de lonen. Hetzelfde wordt verwacht ten aanzien van de investeringspolitiek. Het gevolg zal zijn dat alle plannen niet uit gevoerd kunnen worden. Zitting van Woensdagmorgen Woensdagmorgen heeft het lid van Gede puteerde Staten de heer De Vries (Arbeid) meegedeeld, dat de vraagstukken van het bestrijden van onkruid en het tegengaan van vervuiling van water bij fabrieken de aandacht van het college hebben. Voor het t.b.c.-vrij krijgen van het vee is het van belang, dat de sloten niet verontreinigd worden. De regering overweegt maatrege len te treffen in beide onderwerpen. Mocht er niet spoedig een oplossing komen, dan zullen Gedeputeerde Staten óverwegen ver anderingen te ontwerpen, De gedeputeerde de heer Bou m a n (K.V.P.) meende dat het niet nodig is het beleid van het college ten aanzien van het. provinciaal personeel nog eens te verdedi gen. De meerderheid der Provinciale Sta len steunt het beleid. Voorts verklaarde spreker zich tegen het voorstel van de heer Gortzak aan het provinciaal personeel een Kerstgratificatie uit te keren. Ten aanzien van het verplegend personeel blijft het col lege diligent. ADVERTENTIE GRGANON-OSS Doorgeroeste trampaal knapte af Zonder jajem Maandagmiddag waren wij in „De bloeiende Ramenas" in de Haarlemmer straat getuige van de voorbereidingen van de tentoonstelling „Voorheen cn Thans", die 's avonds door burgemeester d'Ailly geopend zou worden. Voor hen die hierdoor niet veel wijzer zijn ge worden, delen wij mede, dat de ten toonstelling uiteraard over de hengel sport gaat en de Ramenas een café is, De expositie wordt daar tot en met de 22ste December gehouden en zij is ge- organïseerd door een vis-college, dat niet alleen „De Vriendenkring" heet. maar voorts het oudste van Nederland is, omdat het al 57 jaar bestaat. Van een jubileum-tentoonstelling kan dus geen sprake zijn. Veeleer is de reden van deze manifestatie te zoeken in het feit, dat het college van mening was, dat de hengelsport in overdrachtelijke zin niet voldoende naar buiten treedt. „Schaken, schaatsen, wielrennen en voetbal", zo betoogde de heer Thomas- se, leider van de tentoonstelling, „ver heugen zich in een grote publiciteit. Waar men kijkt, ziet men schaatsen, schaken of voetballen". Aleer wij de kans kregen hem op het wat ongebrei deld karakter van zijn woorden te wij zen, vervolgde hij met stemverheffing: „Teveel meneer, ziet men de hengel sport als een bezigheid van lieden, die te diep in het glaasje kijken. Van prut sers met een stok en een touwtje. Dat gaat zo niet langer. Daarom hebben wij hier naast de oude apparatuur het mo dernste van het modernste opgesteld. De tijd staat niet stil. Ook niet in de hengelsportwereld". Diep onder de indruk lieten wij ons langs het moderne materiaal geleiden. Eerst toonde hij ons de werphengel. Hieronder moet niet worden verstaan een hengel, die met ki-acht naar de vis wordt geworpen teneinde hem te door- spiezen, maar een lichte stok van split- cane, die de hengelaar in staat stelt om met een zogenaamde werpmolen aas of kunstaas over grote afstanden te ver plaatsen, zodoende de vis in het duister latend omtrent zijn belagers aanwezig heid. Een aanmerkelijk Spartaanser methode werd vertegenwoordigd door een blauw-groen glanzend stuk junior- artillerie met toebehoren. Dat laatste bestond uit een paar grote rubberzwem- vliezen van een Britse kikkerman, die men zich aan de enkels kan gespen. Voorts was er een bril, die men op de neus kan zetten en tenslotte een lucht- pijpje, dat men in de mond kan ste ken. Aldus uitgerust kan men met het kanon in het water springen, wanneer men daar mal genoeg voor is. Vlak on der de oppervlakte zwemmend, tuurt men dan in de diepte naar brasem of snoekbaars en wanneer men zo'n dier in het snotje heeft, schiet men er een pijl op af, die onveranderlijk zijn doel niet treft. Mocht men er zo ver naast gemikt hebben, dat men de vis tóch raakt, dan zit er net als bij een har poen een touwtje aan de pijl, waarmee men Abramis Brama kan inpalmen. I^et werktuig biedt echter ook andere mo gelijkheden, want naar ons werd mee gedeeld, ontwikkelt het zulk een kracht, dat men de pijl ook door een deur heen kan schieten, hetgeen natuurlijk een aardig vermaak voor het feestje bij de buren oplevert. Om al deze attributen heen lag aller lei kleingoed verspreid zoals haakjes, spinnertjes, dobbertjes, lijntjes, loodjes, bootjes, warteltjes, plugjes, spoeltjes en ander gerei. Het was allemaal keu rig geëtaleerd op netten, schepnetten waarmee de aangeslagen vis geland wordt wel te verstaan, want andere netten zijn niet geoorloofd. Het is zelfs zo, dat Petrus, die de schutspatroon dei- vissers is, nooit in een hengelcollege als lid geaccepteerd zou worden, aangezien vast staat dat hij met een net gevist heeft. In de majem Het begon inmiddels aardig vol te stromen in ..De Bloeiende Ramenas", waar twee heren van de radio, te her kennen aan de ongemeen gele kleur van hun ulsters, bezig waren een re portage op de draad te vangen. Een van hen las een hartelijk en spontaan ge ïmproviseerd redevoerïnkje voor van een papiertje en verleende toen het woord aan de heer Thomasse, na hem bij wijze van waarschuwing door een krachtige slomp in de maag de adem te hebben ontnomen. Nadat deze spreker zijn kostbare drie-en-een halve minuut gewijd had aan een hartstochtelijk plei dooi voor de Noord-Zuidhollandse Red ding Maatschappij, werd het oudste lid van het college, de heer Schram, voor de microfoon gehaald. Deze kleine tanige baas deed daarop een aantal be langwekkende onthullingen uit zijn vissersloopbaan, die door zijn vader, dc oude heer Schram, was ingeleid. Bepaald verbazingwekkend was zijn verhaal over een karperdag, die hij met de oude had meegemaakt. Deze kreeg op een gegeven ogenblik „be wijs", zoals „tuk" in vakkringen heet en sloeg met een geduchte tik vast. Aan de andere kant van het sim bleek zich toen een „korreper" te bevinden, die de oude heer Schram in kracht verre de baas was. En zonder schroom verklaar de zijn zoon nu in de microfoon: „Nou, toen ging Pa same met de korreper de majem in". Op de vraag van de ver slaggever of de 58-jarige Schram jr. ook op karper viste, zei deze dan ook gcdecideci'd: „Nee, dank u". Zijn liefde ging wel uit naar de baars, die hij gedurende zijn 42-jarig lidmaatschap van „De Vriendenkring'" met vuur heeft belaagd. Zijn ijver werd dan ook beloond door een vis van niet minder dan 29 centimeter, de grootste baars, rdie ooit een lid van het hoog- achtbaar college in de pan werd gehakt. Nadat de ernstige werkzaamheden waren verricht, bleef het college in vol tallige zitting bijeen teneinde de ge dachten te laten gaan over de vreugde die het vissen schenkt. Zij waren met z'n achttienen, want dat is het regle mentaire aantal dat nooit overschreden mag woi'den. Het is een selecte vereni ging waarvan men slechts op dc be grafenis van een ander lid deel kan gaan uitmaken, waarvoor men aanzien lijke vaardigheid met de hengel moet bezitten en waarvoor men het bewijs moet hebben geleverd geen vervelende kerel te wezen. Het laatste is het be langrijkste. Maar is men eenmaal lid, dan kan men met trots het insigne dragen van dit college, waar niet zozeer maatschappelijk welstand als wel het rechtgeaard hengelaar zijn der leden aanzien bepaalt. Het gesprek ging over vissen. BOEDA. Hedenavond vertoont de Haagse Comcdie in de Stadsschouwburg het blijspel „Gelukkige Jaren" van Sa muel Taylor onder regie van Cecs Laseur en morgenavond speelt de Nederlandse Comcdie het blijspel „Leer om leer" van Shakespeare in dc vertaling van Gerard den Braban der onder regie v .n Johan de Mees ter voor dc Amsterdamse Kunstkring. In Hypokriterion spelen Amsterdam se studenten nog steeds Tobacco Road" naar het gelijknamige boek van Erskine Caldwell onder leiding van Ad Hooykaas. In Carré komt circus Strassburger met een nieuw programma. Donderdagavond is er première. In de hoofdstad uit De mannenzangoereniging Apollo" onder leiding van Fred Rocske voert hedenavond in het Conccrtgebóutv werken uit van Schubert, Van Hemel en Sem Dresden met medewerking van de sopraan Elisabeth Lcguyl— van de Sande. Vrijdagavond houdt de Koninklijke Christelijke Oratorium-vereniging in het Concertgebouw een generale repetitie met publiek) van het Weihnachts-oralorium van Bach met medewerking van hel U.S.O. en de solisten Erna Spoorenberg. Annie Woud, Han le Fèvre, Peter de Vos, Janny van Wering en Meinden Boe lcel. Dirigent is Simon C. Jansen. De eigenlijke uitvoering heeft Zaterdag avond plaats. Gerard Hengeveld wijdt Vrijdag in de kleine zaal van het Concertge bouw het derde Bach-recital aan „Das woliltemperierte Klavier". Van 21 December af herval het Vrije Toneel in het Centraal Theater de vertoningen van „Zo gaat het soms" door Frederick Lonsdale met Cor Ruys cn vele anderen, waaronder Nell Koppen en Gijsbert Tersteeg. Schilderijen, grafieken en beeld houwwerken van leden der groep „Vrij Beelden" zijn tot 15 Januari tentoongesteld in de galerij „Le Ca nard" in de Spuistraat. In het ICC in het Vondelpark is een expositie „Genoeglijk leven" ingericht van schilderijen uit de zeventiende, acht tiende en negentiende eeuw. Ernstige storing op traject Haarlem-Amsterdam Vanmorgen omstreeks zes uur is een der masten van de bovenleiding van de tram baan van Haarlem naar Amsterdam bij de Amsterdamse poort met een hevige slag afgeknapt, waarbij de rij- en versterkings draden ter plaatse tot ongeveer een meter boven het wegdek werden meegetrok ken. Volgens de politie was de mast bij het voetstuk doorgeroest. Het incident had plaats op het ogenblik, dat de eerste dienst naar Amsterdam nog moest passeren, zodat bij het aanbreken van de dag het foren sen ver voer tussen Zandvoort, Haarlem en de hoofdstad vol slagen in de war was. Men meende aanvankelijk binnen an derhalf uur de schade provisorisch te kun nen herstellen, doch het werk viel tegen en het werd tien uur voordat een normaal tramverkeer mogelijk werd. Intussen werd tussen de Amsterdamse poort, Halfweg en Amsterdam de dienst met bussen uitgevoerd. Tussen Zandvoort en de Tempeliersstraat werd de normale tramdienst gereden, waarbij de reizigers voor Amsterdam aan het Schouwtje op de bussen van lijn 3 moesten overstappen om verder per trein naar Amsterdam te reizen. Over deze regeling hoorden wij nogal wat klachten. In de eerste plaats van Zandvoorlers, die indien zij geweten hadden van de storing direct per trein naar Amsterdam waren gereisd vervol gens van bewoners van Aerdenhout, die dan in Heemstede op de trein zouden zijn gestapt en tenslotte van de vaste klanten van lijn 3, die aan de halten Kweekschool en Stadsschouwburg alle bussen vol zagen doorrijden zonder dat hun verteld werd wat er aan de hand was cn zonder dat zij wisten hoe lang het; zou duren voor de normale dienstregeling hersteld zou zijn. Van dc zijde van de N.Z.H. werd óm meegedeeld, dat alle beschikbare bussen voor het traject Amsterdamse poort- Spuistraat werden gebruikt: van de daarop aangewezen reizigers hebben wij dan ook geen klachten vernomen. Voorts zag men geen kans nog personeel vrij te maken om bij de haltes de reizigers tekst en uitleg le geven van de storing: dat was in zijn geheel nodig om dc vervangende busdienst tussen Haarlem en Amsterdam le bezetten. ADVERTENTIE Prima verzorgd, op elk gewenst uur thuisbezorgd. Keuze uit diverse menu's. 2e Emmastraat 36 - Tel. 14627 Stille Armen te Heemstede Het Comité voor Stille Armen te Heem stede heeft sedert de verantwoording op 12 December j 1. nog ontvangen van: P W 5.—; W H. 2.50: H. A. A. 10.—: H. E B v. d. S. 10.—; J. H. H. v. B. 1,A. H. v. H. d. V. ƒ10,—; J. R. d. J. 10.—; P. H. K. S. 50,—: J. H. P. ƒ10,—; A. T. L. ƒ10,—: Mej. L L. ƒ1.—: Mevr. A. v. C. ƒ5.—; A. B. f5 Mevr. J. d. K F. ƒ2.50; G. F. 10.—Brid- gepot 25,— Mej. H. L. J B. ƒ2.50: Mr C. M. J. d. J H'lem 7,50: Mr. M. J: H MO— L. J. v. t. K. 2.50; Mej H. J S. ƒ5.—Mevr' V~~P fl~- J- c p /25.—: Wed. J. D. B.—Z f5,—, B. B. ƒ2.50: Bridgepot KI.—Z. {5\7: Jo'-n' T f5'~; J J- v L- ƒ5.-: H. J. V. ƒ2.00: A. S. ƒ2.50; H C. f 10.—C O ƒ2.00: J. B. ƒ10,—: Mevr. M. M.—D. r"7,50: kaartpotje ƒ10.—: J. d. B. D. f50.—: G. G. V. L. B. ƒ5.—; A. J. B ƒ5.—N. N ƒ5—- Ir. H. v. H. 10.—; J R. ƒ5,—: J. J. R. ƒ5;—! Zr. D. v. H. H'lem ƒ2:50; v. D. f25P J ƒ10,—; N. N. ƒ5.— fam. H. d. B. 2"—; Mevr. A. A.—v. S. C. ƒ5.—; N N M0-- Mevr. Wed. L. C.—A. 5.—: Ir. W. J A D 10.—; Dr. F. A. d. G. 10.—: J. H. M ƒ10.-; Zr. S. M. ƒ5.-; J. J. L. P ƒ4—- s- f 2-50: P. E. ƒ1.- pakje; M.' S. ƒ2,00. Tezamen ƒ482.50. In totaal is thans ontvangen ƒ2468.— Giften worden nog gaarne in ontvangst enomen door de penningmeester A. van Wingerde. te zijnen huize Antonis Duyck- laan 12 of ten Raadhuxze. Zijn gironummer 153308.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 5