JeihuK ^andpr^tlrt KERST-AANBIEDING Amsterdamse Beurs 't Kan! Want Winterzon diepvries is niet duur! WINTERZON Vrijdag 22 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Amateurtoneel „Nieuw Leven" speelde „Rebecca" In de introductie, die de regisseur van Nieuw Leven" het door deze geheelont houders-toneelvereniging opgevoerde stuk „Rebecca" meegeeft in het programma foldertje, trekt hij een vergelijking tussen de weelde van bijkomstige accenten die de makers van de film „Rebecca" ten dien ste stonden, en de soberheid waarmede deze wereldbekende geschiedenis noodza- zakelijkerwijs op het toneel omgeven is. Ofschoon een dergelijke vergelijking na tuurlijk past bij alle dramatische verbeel dingen die zowel voor de filmcamera als op het toneel gestalte krijgen, is het geval „Rebecca" inderdaad gediend met deze waarschuwing, vooral wanneer, zo als bij amateurs niet te vermijden is, de accentuering van de diepe bewogen heden die het gegeven rijk is, gedeeltelijk buiten de krachten van de spelenden valt. Want wat de film met haar enorme schatkamer aan effectverwekkende vond sten gemakkelijk kan camoufleren, komt op het toneel meedogenloos duidelijk naar voren: Het gebrek aan de coördinerende, allesbeheersende lyrische kracht van woorden en gebaren, die tot een geheel moesten zijn samengesmolten onder de dwang van een regie, welke in de klein ste nuances de bewogenheid en emotio nele diepte van het gegeven tastbaar maakt als een mozaïk van elkander dra gende delen. Mogen we verlangen dat „Nieuw Le ven" dit mozaïk als een gaaf kunstwerk kan presenteren? Zeker niet, we kunnen slechts verwachten dat het in nuances een benadering van de kleuren geeft. Het is jammer dat „Rebecca" op die wijze niet de echte „Rebecca" werd, doch deze op voering heeft het bemoedigende van één bepaalde zekerheid gegeven: Het gezel schap telt krachten die, geïnspireerd tot de zuivere opvattingen waarmede een be paald stuk staat of valt, in staat zijn dat gene te presteren waarmede de auteur van een zo sterk-emotioneel stuk tevre den zou kunnen zijn. Die inspiratie was helaas bij deze op voering vaak verre. De hoogtepunten le den onder een sterk gebrek aan gevoel voor de belangrijkheid van het moment. Een technische fout was zeker het ver onachtzamen van het gewichtige décor onderdeel de trap, die wij zelfs niet kon den zien Het gebrek aan inspiratie was wel het minst te merken in de vertolking van Beatrice Lacy door Inge Troost, die met een steeds toenemende routine haar ta lent verrijkt. Zij voerde de spanning met zich mee, en moest zich alleen hoeden voor een gechargeerde vlotheid. Ali Ooste waal als de nieuwe mevrouw De Winter had opmerkelijk sterke momenten, die zij echter, ook al door gebrek aan steun van Kick van Aken (Maxim) en Riek Stompé (mevrouw Danvers) niet tot een keten- wist te'smeden. Bij haar vooral was de richtsnoer der regie afwezig, doch zij ver bergt zeker, door een zich steeds verrij kende ontvankelijkheid voor de situaties, grote mogelijkheden, waarmede een sterk regisseur veel zou kunnen bereiken. Jack Favell (Jaap Traksel) werd enigs zins karakaturaal ofschoon hij soms dicht bij zijn sinistere taak kwam. Daarin slaagde Riek Stompé helaas geenszins, waardoor een groot deel van de sfeer ont brak. En ook Kick van Aken kon die sfeer niet treffen, zodat de sombere nood lotsdreiging als enerverende drang naar de climax goeddeels afwezig bleef. Kerstconcert K.N.T.V. met Overveens Dameskoor Kerstmis is in de loop der eeuwen voor talloze kunstenaars een bron van inspiratie geweest. Naast de schilders waren er de vele dichters en componisten, die het Kerst gebeuren in woord en toon bezongen. Maar niet alles van de overvloed, die aan Kerst liederen en cantgtes ontstond, blijkt op een zelfde hoog niveau te staan. Voor een in artistieke zin verantwoorde Kerstuitvoe ring is doorgaans een zorgvuldige selectie noodzakelijk en in dit opzicht was de pro grammakeuze voor het concert, dat gister avond door leden van de afdeling Haarlem en omstreken der Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaarsvereniging in samenwer king met het Overveens Dameskoor in het kerkgebouw der Evangelische Broederge meente gegeven werd, een uitnemend voorbeeld. In de opeenvolging der gekozen werken ken. Eerst kwamen van de organist Joh. kon men een chronologische orde ontdek- Pachelbel (1653-1706) en van zijn leer ling J. H. Buttstedt twee koraalvoorspe len „Vom Himmel lioch, da komm ich her" en „Vom Himmel kam der Engelschar" tot uitvoering. De organiste Bets Neder- koorn demonstreerde hiermede een varia tiekunst, die met de Koraalvoorspelen van Bach tot grootste ontwikkeling zou ko men. Daarna werd de medewerking van Bets Nederkoorn gevraagd voor de uit kering van de Weihnachtscantate van Vincent Lübeck, een tijdgenoot en collega van de reeds genoemden. Onder leiding van Cor Igesz zong Overveens Dameskoor de innige, eenvoudig-schone muziek, met de lichte rhythmiek en de klare klank, die uitdrukking moet geven aan de kinder lijke blijheid en verrukking over het Kerst-wonder. In deze geest hield de sopraan Kitty Nederkoorn haar van diep religieus besef getuigende solozang voor Lübeck's cantate, zodat er een eenheid ontstond, die ook door het fluitspel van Corry Veiling Meinesz en door het viool spel van Renate Zwaardemaker niet ver stoord werd. Toen kwam een instrumentaal inter mezzo, gevormd door het Concert in d kleine terts voor vier instrumenten van G. F. Handel, de Sonate in F grote terts voor violoncel van G. B. Grazioli en door vier Koraalvoorspelen van Adriaan Engels. Het was ongetwijfeld een prettige opdracht voor de reeds genoemde fluitiste, violiste en organiste en voor de violon- celliste Hendrika Hoekstra om het in we zen ongecompliceerde concert van Handel te spelen. De samenklank van dit kwar tet kon door de uitstekende timbre-ver smelting bijzonder gunstig genoemd wor den. Voor de violoncel was in dit werk een betrekkelijk ondergeschikte taak be stemd. Maar in de Sonate van Grazioli, „modern" voor de tweede helft van de 18de eeuw, kon Hendrika Hoekstra zich meer laten gelden, vooral met het breed gezongen Adagio. Met de koraalvoorspelen van Adriaan Engels kwam de muziek uit onze tijd aan de beurt. Door een zeer geslaagde vertol king toonde Bets Nederkoorn andermaal haar capaciteiten als organiste en verder gaf zij ons de overtuiging dat Engels met syn composities, die onlangs geschreven werden, belangrijk werk geleverd heeft. De eerste en vierde Inventie en een Dia loog van Albert de Klerk kregen van Bets Nederkoorn de verklanking, pas send bij de ongewone beknoptheid van deze gematigd moderne muziek. De Spaanse componist Joaquin Nin be werkte de twee volksliederen „Catalano" en „Castellano" voor vrouwenkoor met begeleiding. In de bewerkingen is de oer kracht van het volkslied bewaard geble ven, maar of deze met haar typerend Spaans karakter in de zang van Over veens Dameskoor tot uitdrukking kwam, is moeilijk te beoordelen. Wij mogen wel zeggen, dat de geest zo goed mogelijk be- nadex-d werd, maar van een Hollandse zangster maak je nu eenmaal geen Spaan se, in geen honderd repetities. Het was ondertussen een zeldzame kennismaking met belangwekkende muziek. De bekroning van het optreden van het koor werd de uitvoering van de Kerst cantate „Naar Bethlehem" van Flor Pee- ters- De koorzang voldeed hierbij aan de hoogste eisen van zuiverheid, samen klank, nuancering, dictie en het scheppen van de verlangde sfeer. Kitty Nederkoorn was weer de expressieve soliste en Bets Nederkoorn gaf de belangrijke orgelpartij in de verscheidenheid van klankkleuren, die dit werk nodig heeft. Wij hebben Cor Igesz om deze uitvoering bewonderd. P. ZWAANSWIJK Haarlemse politie-inspecteur voor Hoge Raad Naar wij vernemen zal de Hoge Raad op 16 Januari 1951 het beroep in cassatie behandelen, dat de Haarlemse inspecteur G. van S. instelde tegen het vonnis van het Gerechtshof te Amsterdam, waarbij hij wegens schending van geheimen tot een maand gevangenisstraf werd veroor deeld. Men zal zich herinneren, dat de heer Van S. door de Haarlemse rechtbank in eerste instantie werd vrijgesproken. Haarlem vanmorgen door gladheid overvallen In de loop van de morgen heeft een miezerig regentje straten en wegen in Haarlem en omgeving spiegelglad ge maakt. Het duurde dan ook niet lang of de telefoon van de Reiniging stond niet stil door de vele noodkreten van politie posten en particulieren die de aandacht op allerlei gevaarlijke plekken vestigden. Bij onderzoek bleek dat ook wel eens loos alarm te zijn, zodat het enige resultaat was dat kostbare tijd en energie verloren gingen. Men besloot de ploegen die nog bezig waren met het opruimen van sneeuwres- ten in de binnenstad te reorganiseren in strooi-afdelingen die er met vijf zand- en zoutstrooimachines op uittrokken om vóór alles de hoofdwegen berijdbaar te houden. Baten en lasten van het Energiebedrijf De gecombineerde begroting van de af delingen electriciteit en gas van het Haar lemse Energiebedrijf geeft de volgende staat van baten en lasten te zien. De stoomproductie voor de afdeling Gas en particulieren levert f 262.875,op, de electriciteitsproductie f 5.816.840,de electriciteitsdistributie en verkoop f 158.800, de toonzaal, voorlichting en verbruiksont- wikkeling f 84.000,de openbare ver lichting en dergelijke f 90.288,De las ten van deze posten zijn: stoomproduc tie f251.912,electriciteitsproductie f 2.677.890,distributie en verkoop f 1.380.597,toonzaal etc. f 114.588, openbare verlichting f 164.423,en diver sen f 15.893, Voor de afdeling gas gelden de volgende ramingen: Baten: Gasproductie en bijproducten f5.875.356,gasdistributie en verkoop f 113.000,toonzaal f 122.200,openbare gasverlichting f 84.285,waarbij dan nog f 16.600,aan diversen komt. De lasten omvatten: gasproductie f 4.642.952,gas distributie en verkoop f 1.139.268,toon zaal f 136.490,onderhoud gasverlichting f94.181,—. Het batig saldo van „electriciteit" beloopt f 1.841.600,en voor „gas" f 198.550, Compromis tussen Surinaamse delegaties Na breedvoerig en diepgaand overleg tussen de delegaties van de regeringspar tijen en de oppositiepartijen in de Staten van Suriname met de Nederlandse rege ring is op enkele punten overeenstemming bereikt. De delegaties zullen bevorderen, dat de ontwerpen betreffende de vaststelling van de begroting 1950, de verlenging van het octrooi van de circulatiebank, de aan hangige twee urgente belastingvoorzienin gen en de aanhangige wijziging van het reglement van orde voor de Staten met de meest mogelijke spoed afgehandeld zullen worden. Aan het oordeel van de gouverneur wordt overgelaten of hij na de afhande- ling van deze ontwerpen tot ontbinding van de Staten zal overgaan. De oppositie-delegatie heeft verklaard, dat haar medewerking in deze geschiedt uit overwegingen, ontleend aan 's lands belang, doch dat zij haar mening hand haaft, dat een vruchtbare samenwerking met de leden van de coalitie in de Staten overigens niet mogelijk is. Zij vertrouwt, dat ontbinding van de Staten op korte termijn zal plaats hebben. De A. N. W. B. deelt mede, dat de We genwachten Eerste Kerstdag en Nieuwjaars dag in de gelegenheid zullen worden gesteld deze feestdagen in huiselijke kring door te brengen. Tweede Kerstdag rijden de wegen wachten van 10 tot 5 uur, op Oudejaarsdag van 8.30 tot 5 uur. 3-3# Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel gisteren Openings Slotkoers koersen 96# g b 96ls/i« 169 gb 169# 220 gb 220 226 gb 227 292 K 291 111 113# 184 184 151 150# 116# 109 99% 91% 165 gb 165% 174# 175 170 170# 40% gb 39# 49 49# 45,5/ig 45 56ls/is 56# 37% 37# 45 45# In Haarlem zuinig met gas Cricket Anders dreigen gasloze uren Het gemeentebestuur vestigt er de aan dacht op, dat het met het oog op de kolen- positie dringend nodig is de uiterste zui nigheid te betrachten bij het verbruik van gas, in het bijzonder voor verwarmings doeleinden. Indien aan dit verzoek geen of een on voldoende gevolg zou worden gegeven, zou de invoering van gasloze uren ernstig moeten worden overwogen. Geen bijzondere maatregelen inzake boycott van Nederland Dr. Sumitro is er tegen Volgens AFP heeft de Indonesische rege ring Donderdagmorgen in Djakarta offi cieel verklaard geen maatregelen van bui tengewone aard te zullen treffen in ver band met een eventueel initiatief van het Indonesische volk, dat een gevolg zou kun nen zijn van een boycott van de Neder landse belangen naar aanleiding van de kwestie Nieuw Guinea, zolang een dergelijk initiatief niet in strijd komt met de wet en de openbare orde. De regering zet in haar mededeling nader uiteen, dat een weigering door Nederland om voor hete inde van het jaar de souverei- niteit over Nieuw-Guinea aan Indonesië over te dragen, een inbreuk zou vormen op de verplichting, die Nederland op zich heeft genomen, om het grondgebied van Nederlands-Indië volledig en onvoorwaar delijk aan Indonesië over te dragen. Zulk een inbreuk zou leiden tot ernstige ver slechtering in de betrekkingen tussen Ne derland en Indonesië en de grondslagen voor een toekomstige samenwerking in de waagschaal stellen, aldus de verklaring. Niettemin zal de regering haar verant woordelijkheid voor de bescherming van het leven en de wettige rechten van inge zetenen op haar grondgebied aanvaarden en zij vertrouwt er op, dat in weerwil van zijn gewettigde verontwaardiging, het volk van Indonesië zich loyaal zal tonen en zich zal onthouden van handelingen die in strijd zijn met de wet en de orde. Dr. Soemitro tegen boycott „Persoonlijk ben ik tegen uitvoering van elke boycott tegen Nederlandse belangen in Indonesië in verband met de kwestie Irian, zowel om morele als om practische redenen", aldus verklaarde de Indonesische minister van Handel dr. Soemitro in een onderhoud met Aneta. „Ons volk en de lei ders, die tot een boycott van Nederlandse belangen aanzetten, dienen wel te beseffen, dat dit wapen zal werken als een boeme rang". Bloemendaal Kerstwijding Vrouwenbond In de stemmig versierde kerkzaal van de Gereformeerde kerk aan de Vijverweg hield de afdeling Bloemendaal van de Nederlandse Christen Vrouwenbond Woensdagavond haar Kerstwijding. De presidente, mevrouw A. van der Vlugt- Kruyt opende met gebed en las Lucas 2, waarna zij tezamen met de vice-presidente. mevrouw H. W. Voerman-Timmers, de door het hoofdbestuur van de Vrouwenbond sa mengestelde liturgie las. Een uit de leden gevormd dameskoor zong enige godsdienstige liederen. Na de pauze vertelde mevrouw A, P. van Oordt een Kerstverhaal en sprak vervolgens het dankgebed. Met het zingen van het ge zang „Ik wil U, o God mijn dank betalen" werd deze Kerstwijding besloten. Heemstede SCHIETWEDSTRIJDEN RESERVE-POLITIE De reserve-politie heeft eveneens deel genomen aan onderlinge schietwedstrijden, waarvoor grote belangstelling was. Het resul taat luidt: 1. J. E. Baalbergen, 93 pnt.; 2. P. A. J. Baalbergen, 93 pnt.; 3. H. Dijkstra, 93 pnt.; 4. J. Willemse, 89 pnt.; 5. H. Bakker, 88 punten. Na afloop reikte de burgemeester mr. A. G. A, Ridder van Rappard de prijzen in restaurant „Groenendaal" uit. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: D. Slot en P. I. de Jong; A. L. Rijpkema en M. C. Krigee; A. van Dijk en H. W. van Lubek. GETROUWD: S. Siezenga en C. J. Groe nendijk: G. P. L. Dobbe en A. C. M. Peeper- korn; J. G. C. Mantz en S. Visser; C. S. Kranendonk en M. C. Woud; F. P. Mulder en C. Jansen. GEBOREN: Mente, z. van J. Heemstra en A. v. d. Tang; Anna Susan, d. van M. D. Frank en A. van Westrienen; Wilhelmina Henrica Gerarda, d. van Th. M. van den Berg en W. C. A. van der Plas; Andreas, z. van H. J. van Poecke en G. C. van Konings hoven; Willem Herman Theodoor Maria, z. van J. Ch. M. Thunnissen en C. M. D. Tim mer mann; Marinus Maria, z. van J. L. J. M. v, d. Weiden en C. M. E. Groeneveld; Johan nes Cornelis Maria, z. van L. Hiel en C. J. Daniëls; Engelina Maria, d. van J. H. Reijns en G. M. Weijers; Geertruida Regina, d. van J. Teuwisse en G. M. C. Castien; Wilhelmus Maria, z. van H. A. van Bakel en J. C. Da niëls; Alex Maria Thaddeus, z. van H. P. A. J. Vermeer en A. Ch. C. Kuhlmann; Riemkje, d. van M. Rip en C. van Nieuwkoop. OVERLEDEN: J. Floor. 61 j.; A. Lokman, 54 j.; S. G. Slenders, 81 j.; D. Ch. Voorder- haakv. d. Veldt,.69 j.; J. Boonstra, 81 j. Voetbal Elftallen van de Zwaluwen Voor de wedstrijden RotterdamZwalu wen en AmsterdamZwaluwen, welke op Dinsdag 26 Decemebr (Tweede Kerstdag) in het stadion Feijenoord en op het terrein van Ajax worden gespeeld, zijn voor de beide Zwaluwen-ploegen de volgende spelers uit genodigd: Voor Amsterdam: Doel: Koers (Hengelo). Achter: Van der Klink (HDVS) en Bus- schers (Enschede). Midden: Biesbrouck (RCH), Möhring (En schede) en Dijkgraaf (AGOVV). Voor: Roozen (Haarlem), Nelissen (Mau- rits). Van 't Hoofd (Maurits), Kuneman (HBS) en Groeneveld (Haarlem). Reserves: Keyzer (Volendam), Wilms (Maurits), Lasschuit (RCH), Hiensch (UVS) en G. Zwart (Scheveningen). Voor Rotterdam: Doel: Saris (BW). Achter: Mertens (Willem II) en De Jong (ADO). Midden: Klaassen (VVV), De Vos (RCH) en Schaap (DFC). Voor: Van Elaeren (PSV), Snoek (Eind hoven), Van Melis (Eindhoven), Mommers (Willem II) cn De Weerd (WageningenV Reserves zijn: Lieffaard (DFC), Bakels (PSV), Weenink (Brabantia) en Mangel- mans (ADO). Afgelaste wedstrijden Het bestuur van de KNVB heeft de voor Zaterdag 23 December vastgestelde wedstrij den uitgesteld. Ook gaat de oefenwedstrijd te Noordwijk tussen twee elftallen uit ae Zaterdagmiddagcompetitie niet door. De wedstrijden van de afdeling Noordhol land van het Nederlands Handbalverbond ,<gaat Zondag 24 December niet door. Australië scoorde een laag totaal Op de eerste dag van de tweede testmatch tussen Australië en Engeland te Melbourne batte Australië het eerst. Het elftal bracht het tot 194 runs. Dit is het laagste totaal, dat Australië in de serie testmatches na de oorlog heeft gescoord. In 1948 brachten de Austra liërs het te Manchester in hun eerste innings tot 221. Het bowlen van de Engelsen was voortref felijk en het beste dat zij tot nu toe in deze tournée te zien hebben gegeven. Speciaal waren Bedser en Bailey op dreef. Ook de Engelse fielders bereikten een hoog peil. Bedser nam vier wickets voor 37 en Bailey 4 voor 40. Bedser verrichtte bijna de hat trick in de laatste minuten van het spel. Hij nam de wickets van lan Johnson en Bill Johnston met twee opeenvolgende ballen. Het wicket van Jack Iverson kon hij niet nemen. De score was: Archer en Bedser b Barley 26 Morris c Hutton b Bedser - 2 Harvey c Evans b Bedser42 Mille lbw Brown 18 Hassett b Bailey 52 Loxon c Evans b Close 32 Lindwall lbw Bailey 8 Tallon not out 7 I. Johnson c Parkhouse b Bedser0 W. Johnston c Hutton b Bedser0 Iverson b Bailey 1 extra's 6 194 De bowlingcijfers waren: Bailey 440; Bed ser 437; Wright 063; Brown 128; Close 1—20. Sport in 't kort SCHERMENDE POLITIEMANNEN. Bij de Donderdag aangevangen sabel scherm- competitie van het district Noordholland van de K. N. A. S. B., won de tweede équipe van de Haarlemse Politie Sportvereniging, be staande uit de heren C. v. Rijswijk, K. Wiel- draaijer en A. Wassenaar, de wedstrijd tegen A.P.G.S. II en III, met respectievelijk 5—4 en 6—3. SCHEEPVAART Alchiba, 20 te R'dam v. Narvik. Alderamin, 20 v. Monrovia n. Conakry. AJhena, pass. 20 St. Paulsrocks. Alphard, pass. 20 Recife. Algenib, 18 te Montevideo. Alkaid, 17 te Salvador. Arkeldijk, 15 te Havanna, Aalsdijk. 10 te Galveston. Aardijk, 19 te Galveston. Alnati, 20 v. Rio de Janeiro. Andijk, 21 te Tampico v. Coatza Coalco. Aainda, 21 te Pladju verw. Akkrumdijk, 20 240 m. ZW. Kp. Palmas. Alpheiat. 20 160 m. NO. Ascension eil. Amstelpark. 20 dwars Kp. Roca. Averdijk, 20 300 m. O. Scillies. Agamemnon, 17 te Baltimore. Aletta (tl. 15 v. Bangkok n. Miri. Armilla (t), 14 v. Pladju te Saigon. Alioth, 21 v. Rio de Janeiro te Victoria. Ariadne, 21 v. Livorno n. Napels. Aagtedijk, 21 v. Boston te Philadelphia. Alwaki, 20 v. Paranagua. Arendsdijk, 20 v. New York n. R'dam. Alphacca, 22 te Montevideo. Aalsum. 21 v. Kaapstad. Bengkalis, 20 v. Aden. Boskoop, pass. 20 nm, Ouessant. Baarn, 21 verw. Hamburg. Beverwijk, pass. 20 Lissabon. Blommërsdijk, 20 300 m. N.NO. Flores. Bonaire, 20 850 m. ZW. Fayal. Blitar, 20 400 m. O.ZO. Guardafuï. Beverwijk, 21 te Gibraltar. Bantam, 21 v. Djakarta n, Balikpapan. Breda, 21 v. Antofagasta n. Valparaiso. Blijdendijk, 22 plm. 17 u. v. R'dam n. New York Cailex Leiden (t), pass. 21 Perim. Cameronia, 24 1 u. verw. H. v. Holland. Coryda (t). 22 v. Suez n. Singapore. Delfland, 19 te Rio de Janeiro. Duivendijk, pass. 21 Beachyhead. Delft, 20 vm. n. Kingston. Diemerdijk, 20 1000 m. W.ZW. Fayal. Domburg'h, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Casablanca Drente, 19 v. Portland n. Los Angeles. Eemland, pass. 20 Finisterre. Ke'mdijk, 19 v. San Francisco n. Portland. Elmina, 20 v. Port Gentil n. Krïbi. Edam, 19 330 m, Z. Kp. Race. Enggano, 20 v. Londen n. R'dam. Ena, 21 v. Curacao n. Marie de Cuba. Esso Amsterdam (t), 22 14 u. v. R'dam naar Baton Rouge. Friesland, 18 te Belawan. Farmsum. 21 v. Puerto Cabello n. Cartagena. Groote Beer, 20 v. Djakarta n. A'dam. Gaasterkerk, 19 te Durban. Gooiland, 20 100 m. Z. Rio Grande. Grootekerlc, pass. 21 Kp. Blanco. Ganymedes. te Barranquilla. Haarlem. 18 v. Cristobal n. Pimentel. Hector, 20 te Catacolo. Helena, 20 te Barbados. Hercules. 20 v. R'dam n. Lissabon. Hestia, 21 v, San Lorenzo n. Lakeports. Heelsum, 20 v. Duinkerken n. Londen. 4 Hoogkerk, 21 te Port Amelia. Ittersum, pass. 21 Azoren. Java, 20 800 m. W.ZW. Flores. Kolbergen, pass. 20 Kp. Bon. Kota Gede, pass, 21 Gibraltar. Kota Agoeng, 20 500 m. O. Dondrahead. Kota Inten, pass. 21 Kp. Carbon. Kieldrecht. 22 te Genua. Lekkerkerk, 19 te Madras. Lutterkerk, 20 dwars Port Soedan. Luna, 21 v. Tunis n. Piraeus. Leersum, 22 verw. Le Havre v. Jacksonville. Linge. 20 v. Raumo n. Zaandam en A'dam. Lombok. 19 v. Pcnang te Port Swettenham. Leerdam. 21 te R'dam v. New York. Lawak. 19 v. Los Ageles n. San Francisco. Maasland, 20 te A'dam v. Buenos Aires. Maloya (rep.), 27 verw. 10 u. te IJmuiden. Marpessa (t). 20 800 m. ZW. Fayal. Meerkerk, 20 v. Antwerpen n. R'dam. Manoeran. 22 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Mariekerk. 21 v. Hongkong n. Kobe. Mataram. 21 v. Aden n. Port Said. Mentor, 21 v. Alexandrië n. Beyrouth. Metula. pass. 21 Finisterre. Molenkerk. pass, 21 Kanarische eil. Madoera. 20 v. Colombo n. Singapore. Mapia, 21 v. A'dam n. Indonesië. Mitra (t). 22 v. Dar es Salaam n. Abadan. Nigerstroom, pass. 21 Las Palmas. Noordam, 23 10 u. verw. R'dam v. New York. Noordwijk. 14 v. Caibarien n. Boston. Overijsel. pass. 20 Daedalus Rif. Omala (t). 19 te Chittagong. Oranjestad. 22 te Trinidad. Phrontis. 20 v. Aden n. Port Soedan. Prins Willem v. Oranje 20 te Le Havre. Prins Willem Hl, 20 v. R'dam n. Valencia. Prins Willem IV. 20 v. Liverpool te Glasgow. Prins Willem V. 20 v. A'dam n. Petit Couronne. Prins Philips Willem. 22 verw. Mostsganem. Prins Joh. Willem Friso, 21 te A'dam. Polydorus, 18 te Penang. Radja, 21 te East London v. Port Elisabeth Rossum, pass. 20 Finisterre. Rondo. 17 v. Honoloeloe n. Los Angeles. Riouw, 22 verw. Penang. Rufina. 18 v. Fort de France te Kingston. Rempang, 21 v. Makassar n. Balikpapan. Ridderkerk, 21 te Port Said. Rotti, pass. 21 Minicoy. Rijnkerk. 22 v. Port Said. Rijnland. 21 te Ilheos. Schiedijk, pass. 21 Azoren. Sumatra. 20 v. Mobile n. Charleston. Somersetshire, 20 120 m. Z Oostpunt Kreta. Stad Breda. 17 v. San Francisco n. Seattle. Straat Soenda. 18 te Santos. Salawati. pass. 21 Kreta. Socstdijk. 20 v. Semarang. Schiedijk, 25 verw. Anwerpen v. Galveston. Silindoeng. 17 v. Bassein n. Djakarta. Sliedrecht (t). pass. 20 Ras Madraka. Stad Dordrecht. 21 20 u. verw. H. v. Holland. Stad Haarlem, pass. 21 Kp. Roca. Stad Arnhem. 20 100 m. N. Finisterre. Stad Vlaardingen. 20 te R'dam v. Narvik. Staa Maastricht, pass. 21 Kp. St. Vincent. Sambas. 21 v. R'dam n. Djakarta. Sibajak. 21 v. Colombo n. Aden. Stad Dordrecht, 21 te R'dam v. Gibraltar. Salatiga. verw. 21 v. Colombo Salland, 19 te Montevideo. Slamat. 20 te Belawan v. Rangoon. Trompenberg. 17 v. Houston n. Galveston. Tamo. 20 300 rr. N. St Paulsrocks. Telamon, 20 bij Mona Passage. Tomori, 20 bij de Gata. Tibia, 20 v. Miri n. Pladju. Tabian, 21 v. Marseille. Talisse, pass. 22 Pantellaria. Utrecht, 18 te New Orleans. Venus, 20 v. Kiululc n. Pyli. Veendam, 2t te New York v. R'dam. Vulcanus, 21 v. Rijeka n. Porto Empedocle. Winsum, 20 dwars Oporto. Westerdam. 20 460 m. N.NO. Flores. Willem Ruys. 21 te Suez. Willemstad. 21 v. Madeira n. Barbados. Weltevreden, 21 v. Djakarta. Waterland. 21 v. Las Palmas. Zeeland, 16 v. Abadan n. Khorramshar. Zeeland (SSM), pass. 20 Brunsbuttel n. Emden. Zuiderkruis, 22 v. Port Said. OUDERS! SLECHT RAPPORT?? Voorkomt tijdig teleurstelling. Laat Uw kinderen hun huiswerk onder desk. toezicht maken. Nog enkele plaatsen vrij, ook voor bijwerken onvoldoende vakken, voor leer lingen H. B. S., LYCEUM cn U. L. O. INSTITUUT VOOR STUDIEHULP KLIPP'S TALENSCHOOL, Kleverparkwcg 142 - Tel. 13269. Massief eiken clubstellen 275,—, 235.—, 205.— 185. Twee fauteuils en vier stoelen prima bekleding 157,50, 335.— 117.50 Onze bekende uitschuiftafels 38. Eiken theemeubels vanaf 52.50 Eiken Dressoirs vanaf 80.— Het nieuwste opklapbed verplaatsbaar (losstaand). c Een-persoons 42.50 Twee-persoons bH.50 By aankoop een stel rubber opklapbedrlemen cadeau ALLES ONDER GARANTIE EN FRANCO HUIS WIJ HEBBEN GEEN FILIALEN QGn.Cronjésl:r.95-97.Tel: 18760 TE KOOP: Radio-gramofoon comb. weg. vertr. buitenl. zeer bill. Phil. comb. 4 golfl. bereik en bandspr. 49 M. Pracht geluid. Pick-up m. aut. platenwiss. Het geh. in keurig salonmeu bel f 500. Tuss. 12.30 en 14 of na 18 uur. Anna v. Buren- laan 16. De ster van de avond Zó fonkelend van geest. Zij wéét wat een aardige vrouw aantrekkelijk maakt: Valdelis parfum! HET VAN ADRES HAARLEM 10% KORTING OP WINTERJASSEN, JONGENS ULSTERS EN JEKKERS geven wy 10 pCt. KORTING Thans bieden wij een uitgebreide collectie: KAMGAREN COSTUUMS reeds voor 69.30 TROPICAL COSTUUMS reeds voor 87.50 SPORTCOSTUUMS vanaf 59.90 SPORTCOLBERTS vanaf 37.50 DAMES REGENMANTELS (dubbel) v.a. 37.50 CADEAUBü aankoop van 50.een mooie DAS CADEAU, alleen bij afgifte van deze advertentie. DE MATADOR ANEGANG 21 - HAARLEM - TELEF. 13438 Met Kerst -e geurige zomergroenten Haal de zomer binnen. Breng iets zonnigs op tafel met KerstmisIets van lente en zon en de zomerse geuren. Ga aaar de groenteman en vraag voor Kerst Winterzon-groenten en vruchten t Is gemakkelijk voor U! Gezond voor de kinders (vitaminen). En net zo lekker als verse zomerse groenten en vruchten. Eet geregeld diepvries. APPELMOES f 59 cent FRUITSALADE 75 cent AARDBEIEN84 cent RABARBERMOES 48 cent TUINBOUWDOPERWTEN 93 cent diepvries

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7