SIMON DE WIT Niet kohierbelastingen brachten in November bijna f 294 millioen op Competitie van Haarlemse Korfbalbond breidde zich dit seizoen uit Groentjes Amsterdamse Beurs PIANO of VLEUGEL gevr. WOENSDAG 3 JANUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wat de Fiscus ontvangt Tekort aan aardappelen gevolg van prijsregeling? Heemstede P. Westra nam afscheid als gemeente-ambtenaar Lisse Eerste vergadering van de Kamer van Koophandel Fietsbanden duurder Vult hier in hoeveel keer U een artikel wilt kopen en geeft de advertentie af in onze winkel. In één dag retour VAN DOORN Uit een publicatie van het ministerie van Financien over de opbrengst der rijksmid delen over November blijkt, dat voor de gezamenlijke kohierbelastingen ƒ227,5 mil lioen aan aanslagen werd opgelegd. Het kohierbedrag van de Inkomstenbelas ting, boekingstijdvak 1949/50, vorderde in November met het opvallend hoge bedrag van 70,9 millioen en bereikte daarmede een totaal van ƒ834,7 millioen. Deze toe neming betreft nagenoeg uitsluitend defini tieve aanslagen 1946 en 1947. Ten gunste van het boekingstijdvak 1950/51 van de Inkom stenbelasting werd ƒ70,1 millioen aanslagen opgelegd, tegenover in October 77,2 mil lioen. Dit boekingstijdvak, waarop in 1950 nog uitsluitend voorlopige aanslagen inzake het belastingjaar 1950 worden geboekt, heeft per ultimo November een stand bereikt van 196,1 millioen. Het kohierbedrag van de Vermogensbelas ting, boekingstijdvak 1949/1950, nam in No vember toe met ƒ3,5 millioen en kwam op ƒ84,4 millioen. Het boekingstijdvak 1950/51 van deze belasting vorderde in November met een geringer bedrag dan in de voor gaande maand, namelijk met 6,8 millioen. Daarmede is thans een totaal van 18,6 mil lioen bereikt, zijnde voorlopige aanslagen voor het belastingjaar 1950. De opbrengst van de Vennootschapsbelas ting beliep in November ƒ47,7 millioen tegenover ƒ69,6 millioen en ƒ71,4 millioen in de beide voorgaande maanden. Deze ontwik keling is een gevolg van het feit, dat het opleggen van voorlopige aanslagen over het boekjaar 1949 zijn voltooiing begint te naderen. Het totaal van het boekingstijdvak 1950/51 bedraagt per ultimo November ƒ428,8 millioen. De aanslagregeling voor de Grondbelas ting 1950 loopt ten einde. Inclusief opcenten steeg het kohierbedrag in November met slechts 0,5 millioen tot 89,8 millioen. Voor de Personele belasting 1950/51 werd inclusief opcenten 5,3 millioen op kohier gebracht, waarmede de totale opbrengst steeg tot 17,7 millioen. Per ultimo Novem ber 1949 was voor de Personele Belasting 1949/50 reeds een bedrag van 33,8 millioen opgelegd. De relatieve achterstand, die blij kens deze vergelijking bestaat, is hoofdzake lijk een gevolg van vertraging bij het op kohier brengen der aanslagen. Het boekingstijdvak 1949/50 van de Onder nemingsbelasting bereikte een totaal van 289,4.millioen, doordat het kohierbedrag in November vorderde met ƒ4,3 millioen. Met het opleggen van voorlopige aanslagen On dernemingsbelasting 1950 werd verder voort gang gemaakt. Het boekingstijdvak 1950/51 steeg rrtet ƒ18,6 millioen tot ƒ78 millioen. De totale ontvangtsen uit hoofde van deze belastingeh waren in November hoog, name lijk ƒ200,2 millioen. tegenover in September en October respectievelijk 183,2 en 159,4 millioen. Doordat in November voor een be drag van 227,5 millioen aan aanslagen werd opgelegd, steeg het nog in te vorderen be drag niettemin met ƒ27,3 millioen tot 1.252,4 millioen. Niet-kohlerbelastingen De niet-kohierbelastingen leverden in No vember een aanzienlijk bedrag op: ƒ293,8 millioen tegenover ƒ285 millioen in de twee de maand van het voorgaande kwartaal. In totaal is daarmede in 1950 uit hoofde van deze middelen ƒ2.847,2 millioen geïnd. Wat de afzonderlijke belastingen betreft overtroffen zes in November de herziene raming voor 1950, te weten de Commissaris- senbelasting, de rechten op de invoer, de accijns op bier, de accijns op tabak, de be lasting op gouden en zilveren werken en de zegelrechten. De opbrengst van de Omzetbelasting lag slechts weinig beneden die van October. In November beliepen de ontvangsten 103,9 millioen tegenover 108,3 millioen in Octo ber. Deze hoge opbrengsten zijn mede een gevolg van de voorraadvorming tegen ver hoogde prijzen, die in het derde kwartaal 1950 heeft plaats gehad. Ook aan Loonbelas ting en Vereveningsheffing werden in No vember aanzienlijke bedragen ontvangen, respectievelijk 69,8 en 26,6 millioen. De jongste loonsverhoging heeft uiteraard de opbrengsten van beide middelen gunstig be- invloed. Het aan Invoerrechten ontvangen bedrag beliep in November ƒ39,5 millioen, welk be drag slechts weinig afwijkt van de opbreng sten in de voorgaande drie maanden. De op brengst van het Statistiekrecht onderging een nieuwe vermindering tengevolge van terugbetalingen op reeds uitgegeven zegels. De totale ontvangsten daalden in November met bijna ƒ0,3 millioen tot 8 millioen. De ontvangsten uit hoofde van de accijns op gedistilleerd lagen met ƒ8,4 millioen op nieuw beneden die in de overeenkomstige maand van het vorige jaar (ƒ10,4 millioen). Daarbij zij evenwel opgemerkt, dat de laat ste maanden van 1949 tijdelijk enige extra voorraadvorming wegens de verwachte accijnsverhoging heeft plaats gehad. De op brengst van de accijns op bier handhaafde zich met 1,3 millioen nagenoeg op het peil van October. Daarentegen daalde het aan accijns op suiker ontvangen bedrag vrij scherp tot 6,8 millioen. October had ƒ9,4 millioen opgeleverd. Ook de opbrengst van de accijns op tabak daalde aanzienlijk in vergelijking met de ontvangsten van de laatste drie maanden. In November leverden zij slechts 19 millioen op. Buitengewone heffingen Het bruto-kohierbedrag der beide buiten gewone heffingen vorderde in November met een aanzienlijk lager bedrag dan in October, toen het opvallend hoge totaal van ƒ21,5 millioen werd opgelegd. De stijging in No vember bedroeg ƒ4,2 millioen, waarmede in totaal voor deze middelen bruto ƒ3.493,5 millioen op kohier is gebracht. Daarvan be treft 2.414,7 millioen de Vermogensaanwas- belasting en 1.078,8 millioen de Vermogens heffing ineens. Doordat de teruggaven met 5,4 millioen stegen tot ƒ404 millioen kwam het netto-kohierbedrag per ultimo Novem ber op ƒ3.089 millioen. De ontvangsten uit hoofde van de beide bijzondere heffingen konden zich evenmin handhaven op het hoge peil van October. In November werd slechts 3,7 millioen geïnd, waarmede het totaal kwam op ƒ2.803,4 mil lioen. Hiervan betreft 1.807,4 millioen de Vermogensaanwasbelasting en ƒ996 millioen de Vermogensheffing ineens. Van het totale bedrag is ƒ525,4 millioen ontvangen in vrij geld, daarnaast is bij benadering ƒ630 mil lioen voldaan door afboeking op zekerheid stellingen, 1.124 millioen met geblokkeerd tegoed en inschrijvingen Grootboek 1946 en ƒ524 millioen met overige geconsolideerde Staatsschuld. De inschrijvingen Grootboek 1946 daalden in November met ƒ0,7 millioen. Geen reden tot ongerustheid, zegt ministerie De voorzitter van de Vereniging ter be hartiging van de belangen van de Neder landse Aardappelhandel heeft medegedeeld dat volgens een door deze vereniging op 28 December ingesteld onderzoek de voorraad aardappelen in Amsterdam toereikend was voor slechts 8 dagen, in Haarlem voor on geveer 4 dagen, in Leiden voor 5 dagen, in Den Haag voor 3 dagen, in Rotterdam voor 2 dagen en in Utrecht voor ongeveer 10 dagen. De groothandel wijt de schuld voor deze situatie hoofdzakelijk aan het feit, dat bij de prijsbesehikking van 30 December alleen een maximumprijs werd vastgesteld voor de consument (14 cent voor de klei-aard- appelen) en de detaillist (12 cent), maar niet voor de groothandel en de teler. Als gevolg hiervan zouden de boeren, die onder de huidige weersomstandigheden toch al niet gaarne hun kuilen openen, dusdanig hoge prijzen vragen, dat de groothandel, die thans toch al hoge vervoerskosten heeft, niet meer kan inkopen, tenzij men de maxi mumprijsregeling zou gaan ontduiken. Van de zijde van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelde men ten aanzien van deze voorstel ling van zaken mede, van oordeel te zijn, dat de aardappelhandel thans onrust wil zaaien omdat die handel meent alleen daar door te kunnen bereiken wat hij zich ten doel heeft gesteld. De voor de grote steden vermelde voorraadpositie achtte men schro melijk in ongunstige zin overdreven. Er is, aldus het ministerie, geen reden tot onge rustheid. Men heeft alleen te kampen met een betrekkelijke schaarste. De muziekleraar en componist Charles Koechlin overleden Zondagavond is de componist Charles Koechlin op 82-jarige leeftijd in zijn woning aan de Rivièra gestorven. Koechlin werd in Mulhouse geboren, waar zijn grootvader een textielfabriek had opgericht. Hij wilde oor spronkelijk ingenieur worden, maar moest om gezondheidsredenen zijn studie opgeven en wijdde zich daarna aan de muziek. Koechlin was werkzaam als muziekleraar, componist en criticus. Hij schreef een aantal leerboeken over harmonie, contrapunt en orkestmuziek, vele symphonische werken en een strijkkwartet. De competitie 1950/51 van de Haarlemse Korfbalbond is groter dan enkele jaren ge leden: er is een stijging van het aantal senioren- en aspirant twaalftallen. In de vereniging D.S.V. heeft de bond een grote vereniging gekregen: niet minder dan vier senioren en vijf aspirant twaalftallen nemen aan de competitie deel. De prestaties zijn echter niet dienovereenkomstig, doch wan neer die vereniging over enige tijd over een eigen terrein beschikt, zal door training het spelpeil kunnen worden opgevoerd. Ook „Haarlem", dat enige jaren geleden bijna ter ziele was, gaat steeds crescendo. Dit jaar neemt de club zelfs met vier senio ren twaalftallen deel, ondanks het bedanken van enkele zeer gewaardeerde krachten. De belangrijkste winst, die de reïncarnatie van die vereniging heeft opgeleverd, is het feit, dat zeer veel jongeren in bestuur en com missies zijn betrokken, zodat het voort bestaan van die zes en dertig-jarige korfbal vereniging op vaste basis is gekomen met als praeses de heer J. F. H. Pruschen. De vereniging THB heeft nog steeds met grote moeilijkheden te kampen, doch de laatste tijd komt er weer wat meer zicht op het voortbestaan van die vereniging. Ook de vereniging Nieuw Flora heeft wel eens betere tijden gekend: een vereniging, die met de grootste moeite drie twaalftallen op de been kan brengen; ook in de toeloop van aspiranten is wat stagnatie gekomen: één twaalftal bezit zij op het ogenblik slechts, terwijl zij voorheen een jeugd van 40 aspiranten rijk was. De grote verenigingen Aurora, Ooster kwartier en Watervliet blijven ongeveer van gelijke grootte als in vorige competities. Toch is de vereniging Oosterkwartier niet zo hecht meer als vroeger, wellicht is dat te wijten aan de slechte resultaten van het eerste twaalftal en voorts is de overgang van het eigen terrein aan de Zomervaart naar het gemeentelijk sportterrein aan de Schalk- wijkerweg mede een oorzaak. Oosterkwartier heeft in haar omgeving geen enkele con currentie van andere korfbalverenigingen, zodat verwacht mag worden, dat bij inten sieve propaganda Oosterkwartier intern weer even sterk zal worden als in haar glorie jaren. Sport Vereent moge dan wat in kracht zijn ingeboet, de vereniging zelve is nog kern gezond. Animo Ready en Oosthoek zullen moeten trachten jongere spelers(sters) aan te trek ken, willen de elftallen op den duur met meer succes aan de competitie deelnemen. Tenslotte blijft nog over de Christelijke korfbalvereniging Onder Ons, die dit jaar voor het eerst met twee twaalftallen in de HKB deelneemt. De prestaties der senioren twaalftallen in de eerste klasse van de HKB zijn normaal te noemen. De strijd om het kampioenschap gaat hier tussen Nieuw Flora I, Haarlem I en Watervliet 3. De onderste plaats is hier weggelegd voor Sport Vereent 2. De stand luidt: In de tweede klasse gaat Onder Ons I aan het hoofd, gevolgd door Haarlem 2, dat slechts een punt achterstand heeft. Ook Oosthoek 2 kan hier nog een rol gaan spelen, zoals uit de ranglijst blijkt. Watervliet 5 zal de kampioenstitel in 3 A behalen: het speelde vijf wedstrijden en won ze. De andere twaalftallen ontlopen elkaar niet veel in sterkte, behalve DSV 2, dat nog geen enkel winstpunt behaalde. In de derde klasse B is Sport Vereent 4 na vijf wedstrijden ongeslagen. Toch zal het nog heel hard moeten vechten om de titel te behalen, want o.a. Watervliet 6 heeft ook nog serieuze kansen. Eerste klasse: Derde klasse A. Nw Flora 1 5 4 9 Watervl. 5 5 5 10 Haarlem 1 6 4 9 Oosthoek 3 5 2 5 Watervl. 3 6 3 8 Haarlem 3 4 2 4 Oosthoek 1 5 2 5 O'kwartier 5 4 2 4 O'kwartier 4 6 2 4 Aurora 4 5 1 4 A. Ready 2 6 1 3 N. Flora 3 2 1 3 Sp. Vereent 3 4 - 0 DSV 2 5 - 0 Tweede klasse Derde klasse B. O. Ons 1 5 4 9 Sp. Vereent 4 5 5 10 Haarlem 2 5 4 8 Watervl. 6 6 4 8 Oosthoek 2 7 4 8 Haarlem 4 3 2 4 Watervl. 4 4 2 5 Oosthoek 4 4 2 5 N. Flora 2 5 2 5 Aurora 5 4 1 3 Aurora 3 5 1 3 O. Ons 2 2 0 0 DSV 1 5 1 2 DSV 3 5 0 0 THB 1 4 0 0 DSV 4 1 0 0 Op hartelijke wijze is Dinsdagmiddag tijdens een bijeenkomst in het restaurant in „Groenendaal" afscheid genomen van de heer P. Westra, controleur van de afdeling gemeentefinanciën en loco-gemeentesecre taris, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de gemeentedienst verlaten heeft. Leden van het college van B. en W. en de ambtenaren, werkzaam op het Raadhuis en Meerlhorst, waren bijeen gekomen. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard richtte zich het eerst tot de scheidende ambtenaar en zeide, dat deze door zijn persoonlijkheid, door zijn ernst en door zijn liefde veel in zijn werk heeft bereikt. De heer Westra begon op zestien jarige leeftijd zijn loopbaan in overheids dienst op de secretarie in Leeuwarderadeel, vertrok later naar Hilversum en toen in 1920 besloten was een controleur voor de gemeentefinanciën in Heemstede aan te stellen werd hij benoemd. Meer dan dertig jaar heeft de heer Westra verantwoordelijk werk verricht. De superieuren waren blij, dat hij in dienst is geweest, omdat hij op zo'n bijzondere wijze zijn werk heeft ver richt. De burgemeester dankte de heer Westra voor zijn toewijding en de wijze waarop hij zijn taak heeft vervuld. Als aandenken bood spreker een zilveren presse-papier aan. De heer N. Vos, gemeentesecretaris, zeide in zijn toespraak, dat er in de loop der jaren een goede geest heeft geheerst, waardoor de werkzaamheden op de secretarie een vlot verloop hebben gehad. Namens de ambtenaren bood de heer Vos een eetser vies aan. De heer T. M. Schelling haalde herinne ringen op uit de afgelopen dertig jaren. De onderlinge verhouding was uitstekend, waarin de heer Westra een belangrijk aan deel had. Altijd was hij actief en zijn plichtsvervulling kan als voorbeeld voor de jongeren genoemd worden. Ds. A. Dondorp, predikant bij de Gere formeerde Kerk, bracht de scheidende ambtenaar dank voor hetgeen hij voor de Christelijke Kleuterschool heeft gedaan. Steeds was hij behulpzaam en gaf adviezen. Hierna kreeg de heer Westra gelegenheid om dank te brengen aan de burgemeester, de wethouders, de gemeentesecretaris en de ambtenaren voor de prettige samenwer king. B. en W. hebben benoemd tot contro leur der gemeentefinanciën de heer A. Lohmann, verificateur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, wonende te Haarlem en tot loco-gemeentesecretaris de heer T. M. Schelling. Harddraverijvereniging voor Lisse en omstreken De harddraverij vereniging „Lisse en Om streken" hield haar twee en vijftigste alge mene vergadering in restaurant „De Nach tegaal" onder leiding van de heer Jac. de Vroomen. De harddraverij in het afgelopen jaar was financieel geen succes. Het financieel verslag van de penningmeester de heer G. v. d. Zaal sloot met een nadelig saldo van f 660. Het financieel bezit der vereniging is gedaald tot f 12.814. De secretaris de heer A. Visser memoreerde in zijn jaarverslag het verloop der draverij op 28 September. Met algemene stemmen werden de aftredende bestuursleden de heren Jac. de Vroomen, C. Langeveld en Th. v. d. Vlugt herkozen. In de vacature van de heer J. Teegelaar werd voorzien door dé benoeming van de heer A. Visser De vergadering ging accoord met het schenken van een gift van f 100 voor het bouwen van een monument voor de geval lenen uit Lisse. Jubileum H. Meijer In een bijeenkomst in het kantoor van het gasbedrijf werd de heer H. Meijer op harte lijke wijze gehuldigd wegens zijn zilveren jubileum aan het gasbedrijf. Behalve het personeel der gasfabriek waren de heren A. Tibboel en M. Th. van Dijk als vertegen woordigers van het gemeentebestuur en de leden der gascommissie bij de huldiging aanwezig. De directeur van het bedrijf de heer J. Zonneveld en wethouder A. Tibboel stelden de goede kwaliteiten van de jubilaris in het hcht. Namens het personeel voertje de heer P. Meuse het woord. De heer Meijer ont ving enige geschenken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Kier, z. van G. Kracht en A, Vlas; Gerardus Hubertus Anthonius, z. van Th. H. Wassenaar en W. C. A. Schoone; Adrianus Hendrikus. z. van A. A. van Kaams en J. M. v. d. Poel: Martina Petronella Maria, d. van A. P. den Elzen en M. P. Op dam; Elisabeth Petronella Wilhelmina Maria, d. van J. P. C. v. d. Drift en B. M J. van Kampenhout. ONDERTROUWD: J. van Duin en L. V/ Versteeg. GEHUWD: Th. van Haaster en A. M. Witsenburg. OVERLEDEN: Anna Maria Theodora Bens, wed. van A. H. Schrama. 72 j.; Klaas Krom, wedn. v. G. Berkhout, 86 j.; Jacobus Hendrikus de Bruin, echtgen. van A van Leent, 74 j. Zij tenslotte nog gememoreerd dat dit jaar aan de aspiranten competitie zeven en twin tig twaalftallen deelnemen, waarvan er vijf in de eerste klasse, zeven in de tweede klasse en vijftien in twee derde klassen spelen. Ook in de HKB zal de competitieleider nog heel veel zorgen hebben om de competities 1950/51 tot een goed einde te brengen. SCHEEPVAART Alcyone, pass. 1 Bermude. Almdijk. 1 te Havanna v. New York. Amsteldiep, passa 1 Ouessant. Andijk, 1 v. New Orleans te Houston Akkrumdijk, 28 te Kaapstad. Algorab, 2 te Khorramshar v. Basrah. Altair, 1 te Porto Alegre v. R'dam. Arundo, 31 te A'dam v. Buenos Aires. Averdijk, 1 v. New York te Boston. Ariadne, 1 v. Lissabon n. A'dam. Alphacca, 2 v. Santos n. Victoria. Aludra, 2 v. Montevideo n. Dakar. Amstelpark, pass. 2 Kreta. Amstelvaart, 1 v. Karachi n. Bombay. Bali, 28 te New York. Blommersdijk, 30 te Philadelphia v. R'dam. Bonaire, 1 te A'dam v. Demerara. Boschfontein, 1 te Genua. Borneo, 2 te A'dam v. Londen. Bintang, 2 te Port Said. Britsum, pass. 2 Kp. Finisterre. Bennekom, 31 v. Balbao n. Guayaquill. Caltex Nederland, pass. 1 Rasfartak n. Rastanura Caltex Leiden (t), pass. 2 Kp. St. Vincent. Ceram, 2 v. Madras. Ceronia. pass. 2 Point de Galle. Clavella pass. 2 Rasfartak. Corilla, pass. 2 Bermuda. Chama, pass. 2 Martinique. Delfshaven, 29 te Montevideo. Draco, 1 te A'dam v. Kopenhagen. Enggano, pass. 1 Kp. St. Vincent. Erinna (t), 29 v. Balikpapan n. Soerabaja. Elmina, 2 v. Kribi n. Lagos. Eemdijk, 1 te Seattle. Friesland, 2 v. Djibouti n. Djeddah. Garoet, pass 1 Gibraltar. Gooiland, 2 te Bahia. Gordias. 3 v. R'dam n. Gibraltar. Gaasterkerk, 3 v. Luderitzbaai n. V i. Groote Beer, 3 v. Port Said. Hersilia, pass. 1 Wight. Hoogkerk. 1 te Beira. Hera, 1 v. A'dam n. Bremen. Helena, 2 te Demerara v. Paramaribo. Hector, 2 te R'dam v. Lissabon. Hersilia, pass. 2 Ouessant. Haarlem, 3 v. Pimentel te Balboa. Hercules, 2 v. Algiers n. Patras. Hydra, 30 v. Puerto Cabello n. Curasao. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 420 m. W. Anderhalf- graadskanaal. Japara (KRL), 29 te Houston. Java, 29 te New York v. Colombo. Kota Inten, pass. 1 Guardafui. Kertosono, 31 te Penang. Klipfontein, 1 te Tanga. Kota Agoeng, 2 v. Port Said n. Genua. Kelbergen, 3 te A'dam v. Casablanca. Leerdam, 1 v. Antwerpen. Loosdrecht, pass. 1 Ouessant. Lutterkerk, 1 te Bahrein. Limburg, 27 te San Francisco. Lekkerkerk, 31 te Cochin. Lindekerk, 2 v. Bushire n. Dubai. Loppersum, pass. 2 Ouessant. Loenerkerk, 1 dwars Port Soedan. Leerdam, pass. 2 Vlissingen v. Antwerpen. Laertes, 29 te Belawan. Langlee Scott, 30 te Singapore. Lawak, 26 te Portland. Leopoldskerk, 1 v. Bombay. Luna, 2 v. Limasol n. Haifa. Lombok, 3 v. Manilla n. Los Angeles. Maaskerk, pass. 1 Canarische eil, Marpessa, pass. 1 Trinidad. Mataram, pass. 1 Lissabon. Macoma, 28 te Singapore v. Haifa. Mitra (t), 2 aner Abadan. Mariekerk, 29 te Nagoya. Madoera, 27 te Belawan. Meliskerk, 2 te Singapore. Nigerstroom, 1 te Lagos. Nestor, 1 v. R'dam n. Algiers. Noordam, pass. 1 Scillies. Notos. 28 v Cape Haitien n. Port au Prince Noordwijk, 2 v. Norfolk n. Nordenhamn. Nieuw Amsterdam, 2 te New York. Oranje Fontein, 2 v. Kaapstad n. port Elisabeth. Oranjestad. 2 v. Madeira n. Plymouth. Overijsel, 31 te Colombo. Orion, 2 te Istanboel v. Thessaloniki. Parkhaven, pass. 1 Kp. Blanco. Polyphemus, pass. 31 Dondrahead. Prins Philips Willem, pass. 31 Finisterre Phrontis, pass. 2 Kreta. Perna (tl. 29 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Prins Willem IV, pass. 2 Scillies. Roebiah, pass. 1 Guardafui Radja, 28 te Durban v. East London. Rijnkerk, 1 v Genua n. Algiers. Roelf, 1 Holgenau gepass. n. Aarhus. Rosa Smith. 1 te R'dam v. Gibraltar. Rufina (t), 28 v. Port au Prince n. Trinidad. Riouw, 2 v. Singapore. Rempang, 30 v. Balikpapan te Makassar. Rijnland, pass. 2 Kp. Verde eil. Sibajak. 1 v. Port Said. Somersetshire, 2 te A'dam v. Djakarta. Stad Schiedam. 30 te Vlaardingen v. Casablanca Strabo, 1 Holtenau gepass. n. Kopenhagen. Saidja (t), 29 te Singapore. Sabang, 1 v. Colombo n. Singapore. Stad Breda, 29 v. Vancouver. Sumatra, 29 te New York. Sloterdijk, 31 v. Savanna te New Orleans. Saparoea, 2 v. Beira te Dar es Salaam. Talisse, 1 v. Londen. Tiba. 1 bij Kp. Santa Maria Grande. Tegelberg, 28 v. Lorenzo Marques n. Durban. Tosari, pass. 1 Algiers. Talisse, 2 te A'dam v. Djakarta. Tarakan, 30 v. Port Said. Tomori, pass. 2 Perim. Taria, pass 1 Daedalus Rif. Talisse, 2 te A'dam v. Londen. Telamon, 28 te New York. Tjipondok, 29 v. Kobe n. Osaka. Tjiwangi, 2 v. A'dam n. Hongkong. Volendam, 1 v. Aden. Vulcanus, 1 v. Lipari n. Palermo. Venus, 2 v. Catania n. Algiers. Veendam, 2 te New York v. Nassau. Vulcanus, v. Palermo n. Tunis. Wieldrecht (t), 1 te Abadan v. Lorenzo Marques. Willemstad, 1 v. Trinidad n. Paramaribo. Waterland. 2 te Rio de Janeiro. Winterswijk, 31 te Alexandrië. Winsum, 1 v. R'dam n. Antweroen. Weltevreden, 30 te Soerabaja. Waal, 3 te Antwerpen v. San Juan. Zeeland, 1 v. Bahrein te Bombay. Zonnewijk, 30 v. Curagao n. Santos. De eerste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken wordt gehouden op Dinsdag 9 Januari in het gebouw der Kamer. De nestor, de heer H. J. L. Klein Schip horst, zal de bijeenkomst, waarop de voor zitter en de ondervoorzitters worden ge kozen, openen. De nieuw gekozen voorzitter zal de openingsrede uitspreken.' In deze vergadering zullen tevens het reglement van orde worden vastgesteld, evenals de vergoedingen voor de door de Kamer of haar instellingen te bewijzen diensten en de vaste commissies worden benoemd. De maximumprijs voor normale rijwiel buitenbanden maat 28 x 1% is verhoogd van 4.85 tot 5.20 per stuk. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Ned. 1947 97% gl 971/1. A. K. U 169 168 Lever Brothers 220 220 Philips Gloeil. 227 227 Kon. Petroleum 30114 304 A'dam Rubber 116 gb 11514 Holl. Amer. Lijn 185 185 Ned. Scheepv.Unie 151 gl 15114 H. V. A 109 109 K. 98 98 J^a Amsterd. Bank 166 166 Rotterd. Bank 17714 17714 Twentse Bank 17214 gb 173 Anaconda Copper 41-/,« gl 42 Bethlehem Steel 49% 52 Republic Steel 46 46 J4 Shell Union 57 57 Tidewater 39% 40 yK U S. Steel 44 gb 45J4 125 gram Haagse leverworst 1 paar knakworstjes 200 gram zandsprits 200 gram Zaanse biscuits 4 Moscovische cakes 200 gram hagelkorrels 1 ontbijtkoek 1 kandij ontbijtkoekje 1 pak beschuit 1 pak paneermeel 200 gram zwarte balletjes. 150 gram bruidsuikers 150 gram gevulde Choco's 100 gram bonbons 2 grote rollen pepermunt. 150 gram pruimen 5 Ceylon tea-balls 1 pak koffiesurrogaat4 kg 400 gram vermicelli 1 pak macaroni l/4 kg 1 pak spaghetti l/4 kg 1 pak tarwegries '/2 kg 1 pak patent bloem ll2kg. 1 pak havermout 2 kg. 500 gram groene erwten 500 gram gruis-spliterwten 3 pakjes pudding m. suiker 1 flesje puddingsaus 1 flesje bessensap 1 blikje soepgroenten 1 grote bus schuurpoeder 1 dubb. st. huishoudzeep 1 stuk Lavendel toiletzeep 1 pak zeeppoeder le soort l1/2 kilo soda (grof of fijn) 1 doosje wrijfwas Voor de verdere aantrekkelijke artikelen zie onze winkels Deze aanbieding is geldig t/m Zaterdag 13 Januari Lessen HANDELSCORRESPON DENTIE in 4 talen. Pitman- school, tel. 18441. Wilhelmi- nastraat 47 SPAANS. Opl. alle exam. Conv. Alleen overd. E. L. Paleari, leraar M. O. (B), Spaanse taal en letterk. Sant- poorterpl. 17. Tel. 16016. ENGELS v. EMIGRANTEN Privaatles 10. Cursusies 6 p. mnd. W. C. Drees, Ver- spronckweg 32. Huish. Pers. gevraagd In kl. gez., waar huisvr. eig. werkkring heeft, gevr. besch. JUFFROUW v. verz. d. huish. zelfst. positie, week end vrij. Extern Aanm. na 8 u. Mevr. Oudshoorn, Sant- poorterstr. 1 B, Hrl. Gevr. net WERKMEISJE. Hotel Roozendaal, Overveen. In ingenieursgezin, ko mende te wonen Pr. Maurits- laan, O.veen, gevr. p. 29 Jan. FLINK DAGMEISJE, boven 18 j., v.g.g.v. Aanm. 6 Jan. tuss. 7—9 n.m. Hyacinthen- laan 38 rood. In H.-N. in kl. gez. zelfst. HULP v. huish. en winkel m. volle kost. Zond. en ^een middag p. w. vrij. Br. G 5228 FL. WERKSTER gevr. 4 ocht p. w. Mevr de Vries. Kl. Houtweg 67. Flink DAGMEISJE gevr. niet ben. 18 j. Mevr. Schut- ter, Kleverparkweg 70 zw. FL. DAGMEISJE gevr. in klein gez. liefst R.-K. Mevr. Konpes Gen. Cronjéstr. 52. Mevrouw Sluyterman, Lo- rentzplein 34 (bij Houtplein) vraagt een HULP ,1N DE HUISHOUDING boven 20 J van 9 tot 7 uur. WERKSTER gevr. voor Maandag en Woensdagmid dag. Brieven G 5136. Net DAGMEISJE voor hele of halve dagen. Lem- beck, Duindoornl. 23. Bent veld Voorbij de Grenslaan. FLINK MEISJE, van 9—2. Chrysanthemumlaan 27 bij Asterkade, Heemstede. Gevr FLINK MEISJE, d. en n., voor direct. Pension „Överbosch", Dreef 38. Gevr. BESCH. MEISJE v kinderverz. en h. i. d. huish in gezin m. 2 d., 3 en 2 j. dienstb. en werkster aanw Br of aanm. Mevr. Steur Westerlaan 25. Aerdenhout. Flink zelfst. MEISJE gevr in gezin van 3 pers. César Francklaan 17, Heemstede. In gezin met 2 kleine kind. voor direct MEISJE GEVR. Aanm. Overboslaan 14, Heem stede, tel. 19063, na 6 uur 's avonds. Gevr. JONGE WERKSTER op Vrijdagmorgen. Klopper- singel 45 boven. MEISJE voor de morgen uren, in kl. gezin. Aanm. 's avonds Mauricialaan 52, Overveen. FLINK ZELFST. MEISJE voor direct gevr. Rijksstraat weg 433, Café Kennemerland. Bedrijfspers. gevr. Ie en 2e KAPSTER gevr. Dameskapper C. Hamburg, Spaarnwouderstraat 29. Tel. no. 14367. Gevr. gerout. VERKOOP STER, liefst met vak bekend. Leeft. bov. 18 j. Gunstige cond. en prett werkkr. Mon. delinge of schrift, sollic. in de Zijlstra-levensmiddelenwm- kel Haarlem, v. Nesstraat 99. Gevraagd: nette SLA- GERSBEDIENDE. kunnende slachten en worstmaken bij Schuurman, Friese Slagerij Eikenlaan 41, Heemstede, tel. no. 28715. AANK. KAPSTER. Blie ven G 5141 NET JONGMENS gevr. 16 a 18 jaar, winkel- en loop werk. Bloemisterij Hesselink, Jan Steenstraat 97, Haarlem. Gevr. voor dir. JONGEN plm. 15 j., voor bakkerijwerk Banketfabriek „Neerlandia", Vroomstraat 14, Haarlem. Huish. Pers. aangeb. - B. z. a. NET MEISJE v. d. e. n. v. g. g v. liefst in Hrl. in gez. z kind. Br. G 5230 Besch. HUISHOUDSTER z z g g. bij heer alleen tot 60 j. of kl moederl. gezin, net milieu. Brieven G 5229 Gedipl. KINDERVER ZORGSTER, 21 j. b. z. a. in H.lem of omg. bereid huis houdelijk werk te verr. Brie ven G 5223. Gedipl. COSTUUMNAAI- STER kan weer werk aan nemen. Brieven G 5198. NETTE HULP van 9 12 u 3.v.g.g.v. Br. G 5197. Alleensl. vrouw, 31 j., P.G. goede versch., handig in alle werkzaamh., z, z. g. g. als HUISHOUDSTER bij Heev all. of kl. moederl. gezin. Brieven G 5196. JUFFROUW voor de huis houding b. z. a. voor de dag, gewend zelfst. op te treden Pr. kookster. Uitst. getuigen Brieven G 5195. Bedrijfspers. aangeb. Jongeman b. z. a. als CHAUFFEUR, bekend met expeditie, transporten, event, partic Brieven G 5231. BESCH. JONGED., 21 j., v.g.g.v., zoekt haar passende werkkring. Brieven G 5161. Kamers gevraagd Ambt. gezin m. kind IV2 j. vraagt GEM. ETAGE tot 75. Brieven G 5200. Gevr. KAMER voor 2 pers. met vrije kookgelegenheid. Brieven G 5199. Heer van m.l. zoekt bij fam. in Hrl.-Z. of H.stede ZIT- EN SLAAPKAM. of zit- slaapk. mei pension. Brie ven met uitv. inl. G 5162. Burgerheer, P.G., in bez. van enige meubelen, zoekt ZIT-SLAAPK. met voll. pen sion en huisel. verk. bij echt paar. Brieven G 5163. Echtp., z. k., b.b.h.h., vr. GEM. KAMER m. gebr. v. k. Brieven G 5164. WOONRUIMTE gevr. voor twee .dames, ongem., b.b.h.h. Brieven G 5151. Echtpaar, v. g. h., beiden b.b.h.h., z. k., zoekt geschikte WOONGELEGENH. te H.lem op goede stand, tegen Febr. liefst gestoff., ev. rn. pension. Brieven G 5142. Kamers aangeboden Aangeb. op prima stand Aerdenhout gemeub. ZITKA MER en 3 slaapkamers met keuken, uitst. geschikt voor verlofgangers. Br G 5129. Gem. gr. zonn. ZIT- en SLAAPK. m. gebr. badk. en zoid., op pr. st.. met warme maalt. Tel. 27763. KAMER TE HUUR, geh. vrij, na 6 uur. Spaarnwouder straat 56 rood, Aangeb. gem. ZIT- EN SLAAPK. met pi', pension in besch. omg., gesch. voor 2 pers., badk. en tel. aanw.. pr. refer. Brieven G 5204. Half April t. h. in fr. part. herenh., uitz. Den Hout, voor goed ges. echtp., kinderen geen bezw. le ETAGE mei 3 gr. gem. k., vrije keuk., gebr. badk., c.v., w. en k. str. w Brieven G 5203 Aangeb. 2 LEGE KAM. en kookgel. voor 1 of 2 d., b. b. h. h. of rustig echtp., m. 1., Haarl, houtp. Brieven G 5202. Weg. teleurstelt, aangeb. KAMERS met ged. pension. Dreef 42, Haarlem. Aangeb. voor dir. gemeub. of gestoff. ZIT-SLAAPKAM. of idem siaapk. en gr. zitkam. op le st. in Bldaal., omg. stat. met voll. pens. of w. maalt., c.v., gebr. tel. en badk., zeer gesch. voor echtp. z. k. Brie ven G 5165. Gestoff. of ged. gemeub. ZITK. EN SLAAPK. met str. water en kookgel.. voor dame b.b.h.h. Brieven G 5152. NET KOSTHUIS met huis. verk. Pieter Kiesstraat 25. Gemeubil. rustig ZIT- SLAAPKAMERTJE, str. w., voor net pers., b.b.h.h. Ju- lianalaan 97 bov.. Overveen. NET KOSTHUIS aangeb. 5 min. v. station, eigen bed. Brieven G 5143. Woningruil AMSTERDAM—ROTTER DAM. Aangeb. te R.dam mo derne woning, 3 kam. douche cel en kelder. Huurpr. 8.95 p. w.; gevr. idem te Amster dam of naaste omg. Brieven G 5249. Wie heeft werk in Velsen en wil WONEN IN SANT POORT? Huur 55 p. mnd. Dir. contact Malten, Santp. Telef. 8110. Wie wil goedkoop wonen? Aangeb. VRIJ HUISJE, 5 ka mers m. tuin, huur f 6.35 p.w. Borskistraat, H.-N.; gevraagd woning tot 40, verhuizing wordt vergogd. Br. G 5232. VRIJ HUIS, bev. 2 kam., keuk., 2 sl. kam., gr. zolder, gr. tuin, Haarlem-O., ruilen voor dito huis met 1 woonk. Brieven G 5205. VRIJ BEN. HUIS, bev. 3 kam., k„ gr. tuin, 24 p. m.; gevr. woning 4 kam. Brie ven G 5166. Diversen RUILT UW OUDE BONT JAS in voor een nieuwe. Br. no. 152.132, Bolrek, Kon.pl. 1, Amsterdam. Vermist: WITTE ANGO RA POES. Inl. en terugbe zorging tegen goede beloning Mevr. Scheffer, Spaarnrijk- straat 30, tel. 25487 WIL DAME reiz. Amsterd. —Haarl. 1/1 23 u., uitgestapt Nagtz.pl., z. n. bek. maken. Brieven G 5225. WELKE FABRIEK kan fiets-motor-onderdelen ver vaardigen? Brieven G 5233. GRATIS WEGHALEN een partij gips-puin. Schoter- weg 9. Moeder en dochter zoeken THUISWERK, onversch. wat Brieven G 5207. HUWELIJK. Nette, gesch. j. man, 29 j., P.G., z. net meisje of nette jonge vrouw, 20—30 j., sl. fig., 1 kind geen bezwaar. Brieven G 5208. Meisje, 25 j., P.G. uit zaken-milieu, zoekt LEUKF. VRIENDIN. Brieven G 5209. Welke belanghebbende geeft emigrant WONING mee tegen nader overeen te kom voorw. Brieven G 5180. THUISWERK gevr. onver schillig wat, ook houtbewerk. en reparatie sportartikelen. Brieven G 5167. POLIJSTEN. Koper - Zilver Lasschuit, Kl. Houtstraat 46 DUIF VERMIST rood bont, gestempeld De Jong, ringno. 303/49. Teg. bel. terugbez. Kleine Houtweg 101. Net meisje, P.G., zoekt LEUKE VRIENDIN, leeftijd plm. 16 j. Brieven G 5170. HUWELIJK. Twee motor sportvrienden, R.K. zoeken ser. kennism. m. liefst twee vriendinnen. Br. met foto, welke op erew. worden ger. G 5153. DAMES! HEEFT U STOF? Maakl. mant. 25, japon 15, mant. keren 20.—. Schermerstraat 36 huis. Wasserij Vest en Dijk WAST VOOR U de natwas a 27 ct. per kg. Maandag ha len, Woensdag thuis. Scheep- makersdijk 55, tel. 19250. Te koop gevraagd WRINGER m. BOK in pr. staat. Tel. 27228 of br. no. 9 Wensing's adv. bur., Tempe liersstraat 32. Wie kan mij helpen aan enige AUSTRALISCHE kran ten? (hoofdz. adv. ged.) Jan v. Galenstraat 36. BOEKEN, zolderopruimin gen, flessen, enz. Tel. 15639. Verpleegster vr. v. part. goede HAND of TRAPNAAI- MACHINE. Brieven G 5211. Te koop aangeboden Alle slee- of emmermodel STOFZUIGERS., ook defect. Br. met prijs en merk G 5234. Van partic. ter overn. aangeb. FORD 1935-'36, in behoorlijke staat, prijs 950 Tel. Haarlem 22220. Aangeb. z.g.a.n. dames SKI-PANTALON m. 14, ƒ15 Br. no. G5073. 1 p. orig. NOREN (gr. m.), rijbroek m. led. zitting (gr. m.), spiraalmatras, el. fornuis m. voll. uitr.Spaarn- zichtlaan 13, Heemstede. Groen lederen DAMESJAS m. 40 en eigenbouw radio. Na 7 u. Stuyvesantpl. 17 zw. Z.g.a.n. chique mod. zeer warme zwarte W. MANTEL, m. 42. Vondelweg 362. Singer HANDNAAIMACH. moet weg. Javastraat 13, H.N. Souplex KINDERWAGEN 65, Ti. box 11.50. J. Luy- ckenstraat 22. GR. WIEG in g. st. met bedje 20. Gen. Cronjéstr. 103. 2 J. HONDJES zoeken te huis. Af te halen Marsstr. 45. Prima SLAGGITAAR met hoes en muziekboeken, prijs billijk. Spaarnhovenstraat 34. ELECTR. TREIN No. 1, Compleet. Brieven G 5227. KINDEKWAGEN in g. st. Van 't Hoffstraat 127. MEISJESMANTEL 15 j., 20.Rijnstraat 83, H.-N. Weg. sterfgeval EIKEN SCHRIJFBUREAU, 3 h. cost, m. 50—52, haardje E.T.N.A. Zijlweg 19, trekbel. MAH. DRESSOIR, tafel en 6 stoelen, 1 tafelkleed, z.g.a.n. 800.2 mod. armstoelen a 75; rustbank m. Pulman kussens 120; schrijfbureau 75.Klopnersingel 165. —Br. w. D. MANTEL m. 40 40, bl. d. zomermantel m. 40 60, zw. mantelpak m. 40 25, gestr. h. pantalon kl. m. 10, jongensjasje 5 j. 5, 1 p. regenpijpen 5, winter jurk m. 44 10. Klopper singel 165. KINDERBED, matras, 3 w. dekens 60, Dru keuken- uitzet 40—, 6-persoons eet servies 15, d. en h. fiets a 25, sportwagentje 5. Kloppersingel 165. Z.g.a.n. HAARDKACHEL 80.—. Anslijnstraat 2 zw. EEN DIVANBED (z. matr.) Kloppersingel 159. DRESSOIR, 125 cm. lang 50.—. Theemspl. 13, telef. 18764. Prima LEREN MOTORJAS G. van Heesstraat 17. NWE. MANTELS 10 en 15, zwarte mantel 65, m. 58. Schermerstraat 36 huis. ENGELSE PIANO, speelt prima f 195. Na 7 uur: Van 't Hoffstraat 159, tel. 18492. PR. BANKSTEL 250, 4 haardfaut. 125, 4 clubs 325, dress, 35, theemeub. 35, radio (Telef.) 65, 1- en 2-pers. kap. bedst. 50 en 7, overgord. 20 p. p., 6 stoelen, schrijfbureau 75. Gr. Houtstraat 11. H.D. LIBERATOR '43, in pr. st. Tetterodestraat 68. Te koop z.g.a.n. Mutsaerts KINDERWAGEN, kinderbox met bodem en banjo. Amster damsevaart 28, alleen na 7 u. 2-PERS. OPKLAPBED m. eiken omb. Na 11 uur 'smorg. Lotterstraat 15 Haarlem. ELECTR. MOTOR 2V2 pk. 220—380 V., 1 idem pk. en 1 idem M pk. 220 V. Bevr.: Faradaystraat 3. 1 H. WINTERJAS m. 48 35, 1 7/8 bontjasje (lapin) grijs 125. Schouwtjeslaan 16 rood. DIVAN m. matras, kleed. Schaaper, L. v. Rozenburg 16 I, Heemstede. Pr. KANTOOR SCHRIJF- MACH. „Remmington" 150. Brieven G 5147. Goed onderh. TANDEM. Leidsestraat 24 rood. Aanb, Riouwstr. 138, tel. 55.73.10, den Haag. Uw bedden en kapokmatrassen gerepareerd door VA N DOOR N's Woninginrichting gaan weer jaren mee. U slaagt beter en voordeliger bij: Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem - Tel. 191M

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3