5 °fo KORTING OPRUIMEN GE BLAUWE WINKEL Koop bij die man KLEIN MAAR DAPPER STENO TYPEN TALEN MOORE'S SCHOOL zeer lage prijzen Onberedeneerde overtuiging dat eeuwenlange diensten thans gehonoreerd zouden worden fa, rtoHen W^ MUNDHEIM Amsterdamse Beurs is goed in Heren- en Jongeherenkleding VRIJDAG 5 JANUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAABLEMSCHE COURANT De erfgenamen van Thiery worden steeds talrijker Duits scheepje vergaan bij Ameland West-Duitse spoorwegen hebben nog voor 9 dagen kolen Drie gevangenen ontsnapt te Leeuwarden De aardappelvoorziening der grote steden Nederlands schip redt de bemanning van Britse vrachtvaarder Opdracht structuurplan stadsontwikkeling Heemstede Ziekenfonds te Rotterdam in moeilijkheden Broodbakker die stereline in voorraad had beboet Vogelenzang Haarlemmermeer Dennenlaan in Zwanenburg wordt verbeterd SCHEEPVAART BOEKHOUDEN v. d. MEER RUIMT OP Schagchelstr 2 5 Ambon vertrouwde tevergeefs op Nederlandse hulp (Speciale correspondentie) Wie het eiland Ambon betreedt, en zich realiseert hoe klein het eigenlijk is, hoe onvruchtbaar en hoe arm aan economische mogelijkheden, verbaast zich er over dat dit volk van zeventig duizend zielen levend aan de rand van een archipel met zeventig millioen inwoners, zes maanden lang de overweldigende militaire kracht van Dja karta wist te trotseren. Een aangeboren psysielte moed van de Ambonees, plus een traditionele militaire levenshouding heb ben hem ontwikkeld tot hetgeen hij Aog is: een soldaat bij uitstek. Ook na de ophef fing van het K.N.I.I* bleef de Ambonees militant soldaat. Iiij vocht echter niet meer voor de belangen van het Nederlands- Indische gouvernement. Ditmaal offerde hij zijn bloed voor eigen land. De Republiek der Zuid-Molukken (R.M. S.) was geen weloverwogen politieke on derneming. Het was, althans in het begin, een soort naamgeving van het Ambonese nationale zelfbewustzijn, dat zich minder bekommerde om staatkundige begrippen, dan. om de allesoverheersende liefde voor eigen bodem. Zelfs cle Ambonese „weer macht'' begreep dat men militair tegenover de overmacht niets zou kunnen uitrichten. Maar men rekende zonder meer op de steun van Nederland en ook van Australië in de onberedeneerde overtuiging, dat „Ne derland de diensten van het Ambonese volk gedurende het koloniale verleden in deze tijd van nood zou honoreren." Het is dan ook voor de Nederlander, die in deze dagen Ambon bezoekt, een bittere ervaring te moeten constateren, dat de his torische liefde voor Nederland onherroepe lijk heeft plaats gemaakt voor uitgespro ken onverschilligheid en hier en daar nauw verholen antipathie. Het vertrouwen op hulp van Nederland was niet alleen op ideële overwegingen gebaseerd. Vele Am bonezen en zelfs vertegenwoordigers van de achtergebleven Nederlandse gemeen schap beweren met grote stelligheid, dat door de R.M.S. telegrafische toezeggingen uit Nieuw Guinea zijn ontvangen. Zo sterk waren de verwachtingen in deze vermeen de toezeggingen, dat men op het belegerde eiland iedere ochtend de lucht afspeurde naar de hulpbrengende vliegtuigen. De tijd verstreek, de honger nam toe en hulp bleef uit, zelfs van het internationale Rode Kruis, dat van de Indonesische regering geen toestemming kreeg het opstandige ge bied te bezoeken. Hoewel de binnenlandse toestand bijna onhoudbaar werd, gaf men het verzet niet op. Het einde. Het einde, kwam in de eerste week van November. Het Indonesische opperbevel was van plan om de R.M.S. door een twee ledig offensief ten val te brengen. In de stad Ambon zelf zouden van zee uit lan dingen worden gedaan, terwijl de troepen op de landengte de Passo-stelling zouden forceren. Dit plan slaagde gedeeltelijk. De landing in Ambon, gesteund door korvet ten, slaagde en de paar honderd verdedi gers namen na verbitterde straatgevechten de wijk in de naburige bergen, tezamen met een groot gedeelte van de bevolking. De doorbraak bij Passo échter werd in eer ste instantie een mislukking. De volgende dag zagen de veroveraars van de stad het verslagen gewaande R.M.S.-leger van de bergen afdalen en een nieuwe strijd om de reeds zwaar gehavende stad ontbrandde in volle hevigheid, waarbij de Ambonezen het fort „Nieuw Victoria", vlak bij de stads- haven, weer in bezit kregen. Dit fort was in de 17e eeuw door de Nederlanders ge bouwd en de metersdikke muren, die reeds zovele beschietingen hadden doorstaan, hebben het ook tegen de moderne krijgs- middelen glansrijk uitgehouden. Op dezelfde dag echter braken gepant serde stoottroepen van het Indonesische leger door de zwaar omstreden stelling op de landengte en werd de algemene ver warring in de stad door hun aankomst nog vergroot. In de gevechten, die toen te der den male ontbrandden, werd de verbit- terdste strijd uit de gehele actie geleverd. Bij de worsteling om het fort vochten de baretten als razende fanatici. Zij brachten eigen gemaakte vlammenwerpers in het vuur door benzine te pompen door de slangen van de stadsbrandweer. Bij deze gevechten sneuvelde aan de zijde van Een industrieel uit de provincie Namen in België is van plan aanspraak te gaan maken op de befaamde erfenis van Jean Thiery. Volgens geruchten zouden ook een burgemeester en een adjudant van de Bel gische rijkswacht in de Belgische provin cie Namen zich rekenen tot de gerechtig den op de erfenis van naar schatting 160 millioen gulden. In Nederland is de kwestie van de mil- lioenen-erfenis onlangs weer in de publie ke belangstelling gekomen naar aanleiding van de oprichting van een nieuwe vereni ging van Nederlandse Thiery-erfgenamen ter vervanging van de oude vereniging, waarvan de statuten verouderd waren. Over de in 1600 te Reims geboren erf later, Jean Thiery, die het vak van schoen lapper, beoefende, is bekend, dat hij latei- naar Brussel trok en na enige tijd vandaar naar Italië. In dat land ondervond hij veel geluk. Hij wist namelijk zijn meester een gewezen reder, van de verdrinkingsdood te redden. De geredde liet hem later uit dankbaarheid een kapitaal van 67 millioen goudfrank na. Zonder complicaties kwam deze schat in het bezit van de zoon en de kleinzoon van de schoenlapper. Bij de dood van de laatste echter deden zich de eerste moeilijkheden voor, doordat de erfenis door Napoleon ten bate van de Franse staat in beslag werd genomen. Ofschoon reeds in 1890 was bepaald, dat de Franse staat 31 millioen papieren Fran se franken schuldig was aan de familie Thiery. werd pas in 1932 door de toen malige Franse minister van Justitie voor gesteld twintig millioen aan de familie uit te keren. De erfgenamen weigerden echter cieze naar hun mening te kleine som te aanvaarden. Het nagaan van de stamboom der Thiery's vormde een grote belemmering voor de regeling van de kwestie. Het stadhuis van Parijs is indertijd her steld met een gedeelte van het kapitaal, dat de Franse staat zich van de familie Thiery had toegeëigend. De erfgenamen beschouwen zich daarom mede-eigenaars van het Pafijse stadhuis. de TNI de overste Slamet Rijadi, een zeer geliefd en kundig legeraanvoerder. Hqt lot van de stad en van de labiele republiek der Zuid-Molukken leek beze geld. De uiteengeslagen resten van het verdedigingsleger vluchtten de bergen in en wisten het eiland Ceram of Saparoea te bereiken Dit gold ook voor de kopstuk ken der RMS-regering: dr. Soumokil, Manahoetoe, Manoesama en nog enkele anderen. Ook de commandant van de ge vreesde baretten, een zekere sergeant Moesi, zou zich nog steeds op Ceram be vinden. Vier ministers van de RMS wer den gevangen genomen, alsmede enkele honderden verdedigers. Thans doolt de Ambonees, in gelatenheid en apathie, door de straten van zijn ver woeste stad. Zijn strijdlust lijkt geblust en geduldig wacht hij in de lange queue op het weinige dat Djakarta hem voorlopig te bieden heeft: het dagelijkse rijstrant- soen. Langs hem razen de jeeps en trucks van de Tentara Nasional Indonesia en op de weinige muren, die overeind staan, valt als teken van zijn nieuwe toekomst te lezen: Pakailah Bahasa Indonesia, gebruikt de Indonesische taal. Drie lichamen aangespoeld Hedenmorgen heeft men op het strand van de Oostelijke punt van Ameland het Duitse scheepje „Hunsia" aangetroffen. Uit de aan boord gevonden papieren bleek, dat er zes opvarenden geweest moe ten zijn. Enige tijd later zijn drie lichamen, een koffer met levensmiddelen en enig wrakhout aangespoeld. Uit de inhoud van een portefeuille, die op een der lichamen werd gevonden, kan worden geconcludeerd dat alle opvarenden Duitsers waren. De motorreddingboot „Insulinde" van de K.N.Z.H.R.M. is uitgevaren om op zee een onderzoek in te stellen. De huidige kolenvoorraden voor de West-Duitse spoorwegen zijn nog slechts voor negen dagen toereikend, zo is van de zijde der spoorwegen meegedeeld. Een voorraad voor acht dagen wordt het mi nimum voor normaal verkeer geacht. De West-Duitse regering heeft gisteren meegedeeld, dat wegpns kolenschaarste geen speciale treinen meer zullen rijden. ADVERTENTIE Donderdagavond hebben drie gedetineer den kans gezien uit de gevangenis te Leeuwarden te ontvluchten. Zij forceerden een deur, waardoor zij in een magazijn kwamen. Met een töuw, dat zij daar von den, wisten zij over de gevangenismuur te komen. Op fietsen, die voor een huis ston den, namen zij de vlucht. Twee hunner, die nog een langdurige straf tegoed hadden, werden 's nachts om één uur op de weg van Leeuwarden naar Lekkum aangehouden. De derde, die over enkele maanden uit de gevangenis ontslagen zou worden, is nog voortvluchtig. Dooiweer heeft moeilijkheden ten dele opgelost Naar het zich op het ogenblik laat aan zien, zo meldt het A.N.P. uit Den Haag, zal het verschil van mening tussen de groothandelaren in aardappelen en de mi nister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening over de maximumprijsregeling, dat mede oorzaak zou zijn van de moeilijk heden in de aardappelvoorziening voor de grote steden, de minister vooralsnog geen aanleiding geven tot het nemen van ingrij pende maatregelen. Er bestaat een erken ningsreglement voor de aardappelhandel. De minister zou dit reglement tijdelijk bui ten werking kunnen stellen, zodat détaillist en consument hun aardappelen rechtstreeks van de teler zouden kunnen betrekken en ook anderen dan erkende groothandelaren aardappelen zouden kunnen verhandelen. Hoewel de minister het nemen van deze maatregel overwogen heeft, ziet het er thans naar uit, dat de ingevallen dooi de moeilijkheden ten dele hééft opgelost. De extra-kosten, die op het aardappeltransport komen bij sneeuw en ijs, komen nu te ver vallen. BRISBANE, 4 Januari (Reuter) Ge meld is, dat de 11.063 ton metende Britse vrachtvaarder „Palana" in de nacht van Woensdag op Donderdag ter hoogte van Noord-Oost-Australië op een rif is ge lopen. Thans wordt medegedeeld dat de gehele bemanning het schip Donderdag heeft ver laten. De.opvarenden, bestaande uit de ge zagvoerder, de scheepsofficieren, een 69 man sterke bemanning en een vrouw, de echtgenote van de eerste stuurman, zijn door het 6657 ton metende Nederlandse vrachtschip „Singkep" overgenomen. Op het ogenblik dat de Palana, dertien uur na het aan de grond lopen, werd ver laten, maakte het schip water en hevige slagzij. Nauwe samenwerking geboden De Haarlemse raad nam bij de behande ling van de begroting voor 1950 een motie van de heer J. van Velsen aan, waarin B. en W. verzocht wordt op korte termijn te komen met een voorstel om dan een stede- bouwkundige opdracht te geven tot het maken van een structuurplan voor de toe komstige stedebouwkundige ontwikkeling van Haarlem. E. en W. herinneren in hun thans ver schenen prae-advies aan de instelling van de'Commissie voor stadsontwikkeling, die Het gevolg was van een in 1947 door de raad aanvaardde motie van het toenmalige raadslid dr.' ir. F. Bakker Schut. In déze commissie is als gehonoreerd stedebouwkundige benoemd ir. J. A. Kui per te Rotterdam. De samenwerking van de dienst van openbare werken en deze deskundige is gebleken uitstekend te zijn. In dit verband wijzen B. en W. op het par tieel structuurplan voor het zuid-oostelijk deel der gemeente, in welk plan men zeer goede kwaliteiten mag zien. Als groot voordeel van het teamwork kan worden genoemd, dat de gehele ont wikkeling door het bureau openbare wer ken in etappes is verricht, zodat voor de ambtenaren, die daarbij een taak hadden, een en ander ontwikkelend is geweest. Eigen krachten zijn zodoende meer ge schoold geraakt. Dit is dan ook de reden, waarom B. en W. bezwaar maken tegen het verstrekken van bedoelde opdracht aan „een stedebouwkundige". Wel komt het het college voor, in het belang van de ge meente te zijn, dat de opdracht wordt ge geven aan de dienst van openbare werken en ir. J. A. Kuiper in nauwe onderlinge samenwerking. Het algemeen ziekenfonds N.V. Rotter dams Algemeen Ziekenfonds (R.A.Z.), niet te verwarren met het Rotterdamsch Zie kenfonds, verkeert sinds enige tijd in moeilijkheden. Bij het R.A.Z. zijn, naar het Algemeen Dagblad mededeelt, 210.000 van de 524.000 Rotterdamse verzekerden aangesloten. De inspectie en de accoun tantsdienst van de Ziekenfondsraad heb ben over de toestand bij het R.A.Z. rap porten opgesteld, welke een onderwerp van beraadslaging in de Ziekenfondsraad hebben uitgemaakt. Naar aanleiding daar van heeft de raad een commissie ingesteld, welke voorstellen bij de raad zal indienen. Voorzitter van deze commissie is de heer Ph. J. van der Burg, plaatsvervangend voorzitter van de Ziekenfondsraad en ad ministrateur bij de afdeling Volksgezond heid van het ministerie van Sociale Za ken. Van de zijde van de Ziekenfondsraad zal al het mogelijke worden gedaan om te voorkomen, dat artsen en andere mede werkers alsmede verzekerden van hét R.A.Z. zouden worden gedupeerd. Voor het Amersfoortse kantongerecht stond Donderdagmorgen terecht de bakker J. B. uit Amersfoort, die in zijn broodbak kerij stereline voorradig had gehad, waarvan het gebruik bij broodbakken niet is toegestaan. Bovendien was de fles stere line niet voorzien van een opschrift. B. was voor deze overtreding door de Keu ringsdienst voor Waren geverbaliseerd, maar de Vakgroep voor Brood- en Banket bakkerijen had zich hiermede niet kunnen verenigen. Omdat het hier een principe kwestie gold kreeg B. een raadsman toe gevoegd. De ambtenaar van het O. M. achtte geen gronden aanwezig om vrijspraak te vra gen. Voor de twee tenlaste gelegde feiten eiste de ambtenaar ieder een geldboete van 10 subsidiair twee dagen. De raadsman van verdachte accentueer de het verschil, dat bestaat tussen brood- en banketbakkerij. In het onderhavige ge val, zo zei hij, heeft men te doen met een brood- en banketbakker en er bestaat geen verschil in bedrijfsruimte tussen de brood- en banketbakkerij. Wanneer het kantongerecht desondanks verdachte zou veroordelen, zou dat betekenen dat alle andere brood- en banketbakkers, die hun bedrijven niet hebben gescheiden, in hun bestaan worden aangetast. De raadsman critiseerde het optreden van de Keu ringsdienst voor Waren. Stereline, dat ge bruikt wordt voor de bereiding van crème, is een deugdelijke grondstof en blijkt door het veelvuldig" gebruik niet schadelijk voor de volksgezondheid te zijn. De ambtenaar O. M. achtte de overtre ding duidelijk aangetoond. Wanneer een veroordeling volgt, zo zei hij, kan de vak groep dit slechts als middel aangrijpen om een actie te ontketenen tegen een wetsverbetering. Thans heeft men te ma ken met de bestaande wet volgens welke B. een strafbaar feit heeft gepleegd. Ook de kantonrechter was die mening toege daan. Hij veroordeelde B. tot twee maal 6 subsidiair één dag. Veilingen De uitslag van de verkopingen Donderdag middag in het Notarishuis te Haarlem ge houden is: Van 't Hoffstraat 146, Haarlem f7400, A. Th. Joosten qq. Leliestraat 3 zw. en rd, Haarlem f 3250, mr. B. E. van Tijn qq. Burgwal 27 zw. en rd, Haarlem f7300, A. G. Cobelens qq. Kerkhofstraat 22, Haarlem f 3900. A. G. Cobelens qq. Burgwal 5 en Leliestraat 4 zw. en rd, Haarlem f6475, H. M. Franken qq. Wald. Pyrmontstraat 57. Haarlem f 4450, A. Sepers. Floi'esstraat 21, Haarlem f 6000, F. H. van Emmerik qq. Allanstraat 56. Haarlem f 5000. Th. W. Vogel qq. Paul Krugerstraat 55, Haarlem, verkoop uitgesteld. Nwe Groenmarkt 9 zw. en rd, Haarlem verkoop uitgesteld. Pres. Steynstraat 28, Haarlem f 2900, W. Wakker qq. Brouwersstraat 80, Haarlem f 2875, J. G. Buys qq. Schoterweg 70 zw. en rd, Haarlem f7505, A. de Wit qq. Schoterweg 72 zw. en rd, Haarlem f7000, W. Wakker qq. Schoterweg 74 zw. en rd, Haarlem f 6800, J. W. Heuperman qq. Paul Krugerstraat 8 zw. en rd, Haarlem f6380, C. Schmidt. L. Begijnestraat 1, Haarlem f 2100, J. v. d. Ham. Begijnhof 20, Haarlem f 550, J. J. Petrie. Begijnhof 24, H'lem f 450, W. Looyenga qq. Regulierstraat 1 zw. en rd, Haarlem f 6700, J. C. Demoitié cs. Amsterdamsevaart 90 zw. en rd, Haarlem niet geveild. Leliestraat 21, Haarlem 620, N. N, Eindenhoutstraat 63, Haarlem f 10.200, F. J. Roozen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: E. P. Bakker en M. J. Erkelens; A J. van Rijn en Th. P. Smit; J. L. du Floo en J. van Loij. GEHUWD: D. Slot en P.-I. de Jong. GEBOREN: Jeanne Maria, d. van H. H. C. Zumpolle en M. W. S. Moorman; Karei Ro bert Maria, z. van H. Blanken en A. I. Wüst; Antonius Adrianus Maria, z. van C. A. Hulsbosch en G. Kroon; Hendrikus Gerar- dus Theodorus, z. van H. J. Koehorst en M. W. Kromhout. OVERLEDEN: Mevr. W. C. Dekker—Olde- mans, 68 j.; Wed. C. H. Teensma—Cleyn- dert, 85 j.; Wed. B. Th. van Schie—Hendriks. 91 jaar. POSTDUIVENTENTOONSTELLING. De plaatselijke postduivenverenigingen „Gevleugelde Vrienden" en „Vredesduif" houden een postduivententoonstelling, welke op Zaterdagavond in 't Volkskoffie huis aan de Heemsteedse Dreef geopend zal worden. Dank zij de medewerking van leden, vrienden en zakenmensen is een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Katholieke Arbeidersbeweging Donderdagavond hield de afdeling Voge lenzang van de Katholieke Arbeidersbewe ging een vergadering waarop de heer C. v. d. Ploeg, lid der Tweede Kamer, een uiteenzetting gaf over de structuur van de P. B. O. Hij vestigde er de aandacht op, dat juist in moeilijke tijden als deze de P.B.O. noodzakelijk moet worden geacht, omdat de moeilijkheden dan gezamenlijk gedragen kunnen worden. Na deze rede werden vele vragen ge steld, waaruit bleek dat de belangstelling voor de P.B.O. groeiend is. Onder voorzittex-schap van burgemeester mr. F. J. Jansonius kwam de raad van de Haarlemmermeer gistermiddag bijeen. In zijn nieuwjaarsrede bracht de burgemeester tot uitdrukking dat er geen reden is tot blijmoedigheid. De tijden'zijn zeer ernstig. Men moet echter niet vervallen in pessi misme, hieraan mogen wij zeker niet tqn onder gaan, aldus besloot de burgemeester zijn rede. De te behandelen agenda had niet veel om het lijf en de voorstellen voor ver beteringen aan de verschillende scholen werden zonder stemming aanvaardt Het verzoek van de raad der gemeente Finster- wolde om bijval te betuigen aan een door hem opgestelde motie, kön niet in stem ming worden gebracht daar behalve van de zijde van de C.P.N. geen steun werd ver leend. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van 175.000 voor het verbeteren van de Dennenlaan te Zwanenburg vond algemeen bijval. De heer Bogaard (K.V.P.) com plimenteerde B. en W. met de resultaten van de onderhandelingen met de bewoners. „Wij zijn er nu al 25 jaar mee bezig en zijn verheugd 'nu eindelijk eens resultaten te vernemen." De heren Roe m e r s (Arbeid), Mol (C.H.U.) en v. d. Heuvel (A.R.) sloten zich hierbij aan en de heer Van Del den (C.P.N.) slaakte de uitroep: „En nu op naar de Iepenlaan, want die is even slecht." De burgemeester deelde mede, dat te zijner zijd ook hier verbeteringen zullen worden aangebracht. Over de ophaaldienst van het huisvuil was de heer Lanser (C.P.N.) niet te spreken. Wethouder Beem (C.H.U.) deel de mede dat een vuilniswagen tijdelijk was uitgevallen om zand te strooien, hetgeen enige stagnatie had veroorzaakt. In het vervolg zal echter niet meer voorkomen dat de wagens niet op tijd of in het geheel niet komen ophalen. Lezing over verkeersregels In hotel „De Beurs" te Hoofddorp zal de wachtmeester der rijkspolitie M. W. Coljee Dinsdagavond voor de leden van de motor club Haarlemmermeer een lezing houden over de nieuwe verkeersregels. Houders van motoren en rijwielen met hulpmotoren alsmede automobilisten kunnen deze cau serie bijwonen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Stephanus Marinus Alphonsus, z. van S. M. A. Garthoff en M. Schwarz; Wilhelmina. d. van G. Hobo en H. v. Leeu wen: Theresia Ursula Maria, d. van F. L. M. Bergamin en A. v. Teffelen; Antonia Huberta, d. van J. H. Keijzer en E. H. C. Rodermond; Gretha Johanna, d. van J. Koet sier en G. Verhoog: Alida Margaretha, d. van P. Bouman en C. de Vos; Cornelis Johannes Maria. z. van A. F. Blessing en C. N. I. M. Smit; Rudolf Ignatius Josephus, z. van H. A. I. Meijer en P. C. Zwart; Gijsbert René, z. van A. W. v. Ooijen en R. Oudshoorn; Carel, z. van C. Tuinenburg en M. J. Kohier: Wil helmus, z. van T. de Vries en M. M. v. Balen; Robert, z. van T. de Vries en-M. M. v. Balen; Karei, z. van J. Klitz en S. H M, Bijster; Brigitta Alice, d. van M. H. Filius en T. Stark; Franciscus Petrus, z. van F. J. de Vries en J. C. Rijgersberg; Cornelis Peter, z. van S. v. Noorioos en M. Muis; Dirk, z. van J. H. Klaassen en M. V. Slooten; Her man, z. van F. Finke en A. Streutker; Ger- rit Sievert, z. van F. Hensens en T. v. d. Laan; Hendrik, z. van W. Kloosterziel en T. Hoekstra; Anna Maria Agatha, d. van J. P. G. Konst en C. G. v. d. Plas. ONDERTROUWD: Cornelis Henricus Schreurs en Helena Maria Stroomer; Pieter Jacobus Velthuis en Anny Hendrina Ver- weij: Albertus Anthonius van der Veldt en Johanna Francisca Pouw. GETROUWD: Marinus Cornelis van Goudswaard en Cornelia Hoegée; Jan Hofma en Jansje Hardeman. OVERLEDEN: Johannes Vogels, 85 j., echtg. van J. Doorn; Cornelis Klomp. 83 j., echtg. van S. Huizinga; Cornelis ten Haken. 71 j.. echtg. v J. Kosto: Willem Pruissen, 56 j echtg. v. J. Kieboom. BEURSBERICHTEN. Tarwe 23—24.25, gerst 26—30, haver 24.2528.50, bruine bonen 48.25—55. dui- vebonen 32.25—34, paardebonen 28.75— 31.50, groene erwten 36.2538.50, karwij- zaad 144151. 3-3J5 Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 97% gl 97 168-4 170)4 225 gl 228 231:54 233% 309 310)4 119)4 b 121 187 gl 187 154)4 154% 113)4 115 103J4 104)4 166 166% 178 178% 112% 172 42% 43 52)4 54 46,5/is 4654 58 gl 59)4 39)4 38% 45% 47 Alderamin, pass. 3 Burlings. Alhena, 4 te R'dam v. Buenos Aires. Alioth, 3 te Las Palnias. Annenkerk, 3 te Genua. Arendskerk, 4 te R'dam v. New York. Ariadne, pass 3 Kp. Villano. Albireo, 4 v Santos n. Montevideo. Alnati, 31 te Buenos Aires v. R'dam. Axeldijk, 4 te Recife v. Trinidad. Alphard, 5 verw. Antwerpen. Appingedam, 3 v. Caliz n Bordeaux. Atlas, 4 te R'dain. Aagtedijk. 3 325 m. Z.t.O. Kp. Race Aalsdijk, 3 325 m. O.NO. Flores. Agamemnon, 3 v, Laguaiia n. Puerto Cabella. Alctta (t), 3 v. Telokanson n. Pladju. AlCyone, 3 350 m. O. Bermuda. Alphard, 3 150 m. ZW Ouessant. Amslelpark. 4 verw Port Said. Agatha (t). 27 v. Pladju te Saigon. Amstcldi.jk, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Abbekerk, pass. 4 King George Sound. Alchiba, 4 te Antwerpen. Alphacca, 4 v. Vitoria n. Bahia. Aludra, pass. 4 Rio Grande. Abbedijk, 1 v. Rio de Janeiro te Santos. Almdijk, 4 v. Havanna n. Houston. Amstelkerk, 30 v. Port Amboin te Lobito. Amstelveen, 1 v. Djakarta. Aardijk. 4 te Londen v. Galveston. Arkeldijk. 4 te Galveston v. Houston. Bintang, 3 v. Suez n. Penang. ali 4 v. New York. 5 verw Halifax, lijdendijk, 3 480 m. O. Kp. Race. Boissevain, 4 v. Mauritius n. Singapore. Breda, 4 v. Tocopilla n. Callao. Britsum, pass. 4 Gibraltar. Bantam, 3 v. Soerabaja n. Makassar. Bennekom, 4 v. Guayaquil n. Callao. Boskoop, pass. 5 Puerto Rico n. Kingston. Baarn, 4 v. A'dam n. Chili. Chitral, 3 v. Djakarta n. A'dam, Cottica, 4 verw. Paramaribo v Demerara. Caltex The Hague, pass. 3 Kp. St, Vincent. Caltex Nederland, pass. 3 Masira eil. Castor, 2 v. Paramaribo n. Bolivar. Caltex Leiden, pass. 4 Ouessant. Ceram. 5 te Calcutta v. A'dam. Celebes, 30 te Belawan. Corilla, pass. 5 Mona Passage. Delfland, 4 verw. Santos. Dalerdijk, 4 te Antwerpen. Delfshaven, 3 te Montevideo. Drente. 30 v. San Francisco. Diemerdijk, 4 te Los Angeles. Elmina, 4 te Lagos v. Kribi. Fnggano, pass. 3 Ibiza n. Genua. Esso Amsterdam (1), 3 240 m. Z.l.W. Bermuda. Esso Rotterdam (t). 3 925 m. NO. Sombrero. Eemdijk. 4 te Tacoma. Friesland. 4 verw. Djeddah. Garoet, pass. 3 Kp. Bon. Gooiland. 3 v. Bahia. n. Las Palmas. Ganvmedes, 3 v. Callao n. Antofagasta. Grootc Beer, 4 160 m. Z. Kreta. Gadilla, 2 v. Houston n. Lake Charles. Gaasterkerk, 4 v. Luderitzbaai te Walvisbaai. Haarlem, 4 v. Cristobal n. Curacao. Hydra, 4 v. Aruba n. Cartagena. Hermes, pass. 3 Flores. Hermes, 3 200 m. NW. Flores. Hersilia, 3 190 m. N. Finisterre. Helder, 3 v. San Luis. Hecuba, 5 te Ponta del Gada. Hercules, pass. 4 Pantellaria n. Patras. Hestia, 4 v. Barranquilla n. Christobal. Hector, 5 te A'dam v. Lissabon. Ilos, 31 te New York v. Caracol. Indrapoera. 4 v. R'dam n. Makassar. Jupiter. 5 te R'dam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 4 265 m. O. Diegocargia. Cieldrecht, '4 tè Port Said. Kota Agoeng, 3 240 m. ZW. Kreta. Kota Inten, 3 600 m. O.ZO. Sacotra. Kertosono, 5 te Singapore. Limburg, 5 te Seattle. Lindekerk, 4 v. Dubai n. Muscat. Lekkerkerk, 3 v. Cochin. Loosdrecht, pass. 3 Finisterre. Lucita (t), pass. 3 Northforeland. Laagkerk, 4 te Spezia. Loenerkerk, 4 te Suez. Loppersum, 4 te A'dam v. Bona. Lawak, 30 te Vancouver. Lutterkerk, 4 v. Bahrein n. Rastanura. Luna, 4 v. Haifa n. Tel Aviv. Maeuba, 4 v. Turku te Helsinki. Maashaven. 4 v. R'dam n. Buenos Aires. Maaskerk. 3 240 m. O.NO. Madeira. Merwede, 3 575 m. O.t.N. Bermuda. Macoma (t), 30 v. Singapore n. Miri. Marpessa (t), 3 225 m. N. Paramaribo. Madoera, 4 v. Penang n. Singapore. Mariekerk, pass. 4 Shikokoe n. Hongkong. Metula. pass. 4 Terceira. Mirza, 4 v. Port Said n. Heysham. Melampus, 5 v. A'dam n. Indonesië. Noordam. 3 825 m. W. Scillies. Noordwijk, 3 250 m. ZO. Now York. Nero. 3 v. Bilbao n. Leixoes. Overijsel. 3 v. Colombo n. Melbourne. Oranje Fontein, 4 verw. Port Elisabeth. Oranjestad, 3 230 m. W. Kp. St. Vincent. Ovula ft)31 te Balikpapan. Oranjestad, pass. 4 Finisterre. Oranje. 30 te Djakarta v. A'dam. Prins Joh. Willem Friso, 3 v. Hamburg. Prins Philips Willem, 4 te R'dam v. Gibraltar. Prins Willem V, pass. 3 Teneriffc. Prins Alexander, 3 275 m. W.NW. Flores. Papendrecht (t), 3 180 m. Z.ZO. Djeddah. Prins Maurits, 4 v. R'dam n. Valencia. Prins Willem III. 5 te Burriana. Prins Willem IV, pass. 4 Finisterre. Prins Frederik Hendrik, 5 V. R'dam n. Valencia. Ridderkerk, 3 te Mombassa. Rijnkerk. 4 v. Manilla. Rijn, 3 te Vastera. Rotula (tl, 4 te Bergen v. R'dam. Rotti, 4 v. Marseille. Roepat, 1 te Djakarta. Rondo, 31 v. Los Angeles te San Francisco. Roebiah, 4 v. Port Soedan n. Suez. Rossum, 5 te R'dam v. Setubal Sibajak, 3 bij Malta. Slamat, 3 v Port Swettenham n. Singapore. Stad Alkmaar, 3 v. R'dam n. Narvik. Salatiga. 31 te Singapore. Stad Schiedam, 4 v. Vlaardingen n. Safi. Sinabang, 3 v. Singapore n. Atjeh. Sliedrecht (t), 3 275 m. W.NW. Madagascar. Stad Vlaardingen. 3 100 m. N. Doggersbank n. Rotterdam. Stentor, pass 3 Kp. Bon. Straat Soenda, 3 550 m. Z. St. Helena. Swartehondt, 3 v. Makassar n. Soerabaja. Salawati, pass. 4 Rasfartak. Sambas, 3 te Port Said. Stad Haarlem, pass. 4 Dover. Stad Vlaardingen 4 te R'dam v. Narvik. Sibajak, 10 6u. verw. H. v. Holland. Sunetta. 3 v. Buenos Aires n. Singapore. Sloterdijk, 4 te Galveston. Tawali, 4 verw. Suez. Tiba, pass. 3 Kp. Frio. Tosari. pass. 3 Malta. Tero, 3 v. Santa Fe n Rosario. Titus, 3 te Alexandrië Tankhaven I (t), 4 v. Tj. Uban te Palembang. Tasman, pass. 3 Kp. Varella. Tjipanas, 3 375 m. O.NO. Tristan da Cunha. Telamon, 3 v. Turks eil. n. Laguaira. Tarakan. pass. 4 Algiers. Tomori, pass. 4 Guardafui. Tjibadak. 3 v. Durban te Mauritius. Tjimenteng, 2 v. Nagoya n. Yokohama. Tomini. 31 te Djakarta. Trompenberg, 4 v Jacksonville te Savanna Van Riebeeck. 3 v Muntok n. Djakarta. Volendam, 5 te Suez. Vulcanus. 4 v. Tunis n. Oran. Waal, 4 te A'dam v. West lndlë. Wajwerang, 3 v. Soerabaja n. Semarang. Woensdrecht (t), 3 275 m. Z. Nantucket. Westerdam, 8 12 u. verw. H. v. Holland v. New York n. Rotterdam. OPRUIMING TAPIJTEN Een greep uit onze oprui mingsverkoop: Wiltons v. f 150 voor f 97.50, grote maat 270 x 370 van f 260 voor f 189; enige M. Smyr na's f 195; deurkleedjes Perz. dessins f 6.50; ka- mermatten 200x300 f 27.50. Y'prkoop Zaterdag 6 en Maandag 8 Jan. van 95 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85 by de Gr. Markt, Haarlem FR' HALSSTR. 1, TEL. 14624 Slaapkamerschalen vanaf 9.85 Kapjes cn Wand- lampen 49 ct. Houten Wandlamp jes m. kapjes v.a. 4.95 Ganglampen 2.95 Perka kap m. glas plaat 11.95 3-lichts kroon. compleet 9.50 Kappen en kronen gratis geplaatst Let op het juiste adres ALLEEN Ondanks prijsstijging der grondstoffen, geven wij op onze laag gecalculeerde prijzen gedurende de uitverkoop JITSLUITEND FUN MAATWERK GR. HOUTSTRAAT 156 - Haarlem - Telef. 16176 zoals De Blauwe Winkel het doet Zaterdagmorgen begint de grote uitverkoop U zult verbaasd staan van de die door ons zijn vastgesteld. Eén blik in onze etalages zal U ervan over tuigen, dat wij het goedkoopst zijn in Haarlem en Omstreken GEEN FILIALEN Gen. Cronjéstraat 116 - Haarlem-N. - Tel. 18881 Ook in 1951 blijft KLEIN MAAR DAPPER weer No. 1. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de GROTE OPRUIMING Let op de prijzen, die zijn de LAAGSTc JP«P IN GEHEEL EUROPA1 M' Bewonder onze drie etalages, dan zult U zeggen er is maar één voorheen ANEGANG 10, thans GENER. BOTHASTRAAT no. 130 bij de Gen. Cronjéstraat Haarlem-Noord Telefoon 12447 waar ik het beste en goedkoopste slagen kan loopt dus niet verkeerd. KLEIN MAAR DAPPER MAAKT U HET LEVEN GOED EN GOEDKOPER WIJ HEBBEN GEEN FILIALEN Aan kooplieden wordt beslist niets en ook niets verkocht Ondanks onze zeer lage prijzen saruWTTiH^ ni 1/ ft D T I &l f1 geven wü op vertoon van deze U/0 (J l\ II ll U advertentie aan iedere koper MAANDAG DE GEHELE DAG GEOPEND

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7