Predikbeurten SLEUTEL WEG? TAXI bel 13000 Verlang bij kolen geen crediet: Gewijzigd plan voor flat in Zuiderhoutpark Veel zieken bij de N.Z.H. Gemeente-reiniging bindt strijd tegen ratten aan „Communisme in Azië" Eerste vergadering der Kamer van Koophandel voor Rijnland Duitse eenmans-duikboot uit de Wielingen opgehaald „De werkplaats" van Kees Boeke jubileert Zandvoort Ned. Chr. Bouwarbeidersbond Lezing en film over Suriname Concert voor gerepatrieerden Bennebroek Halfweg Haarlemmermeer Lisse Notaris benoemd Bloemendaal DE „SLEUmSPECIALIST" Joegoslavisch-Griekse betrekkingen MAISON TRIENY Heemstede SCHEEPVAART ZATERDAG 6 JANUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Reeds twee jaar heeft een Bloemendaals aannemersfirma een plan in petto om aan de Mauritslaan in het Zuiderhoutpark in Haarlem een fors flatgebouw te zetten. De Haarlemse architect prof. G. H. Holt ontwierp een gebouw, dat niet minder dan 116 flats bevatte en acht verdiepingen telde. Dit project werd na een jaar door de Schoonheidscommissie goedgekeurd, doch ontmoette wegens de grote kosten bedenkingen in het college van B. en W. Naar wij vernemen is prof. Holt thans bezig het ontwerp zodanig te wijzigen, dat er wat minder flats zullen komen, waar door het aantal verdiepingen met een ver minderd kan worden. Dit ontwerp moet de Schoonheidscommissie nog passeren. De griepepidemie moge zich, zoals wij gisteren schreven, nog niet tot Haarlem hebben uitgestrekt, voor het personeel van de N.Z.H. ligt de situatie enigszins anders. In het bijzonder de chauffeurs en de con ducteurs staan tijdens de uitoefening van hun beroep bloot aan alle factoren die de griep in de hand werken. Dat heeft in dit jaargetijde dan ook niet nagelaten zijn invloed op het aantal zieken bij het bedrijf te laten gelden: het ligt na melijk vijftig procent hoger dan normaal. Het gevolg is duidelijk: er kunnen min der extra diensten worden gereden, omdat het al moeilijk wordt de gewone dienst regeling uit te voeren. Indien het publiek deze dagen dus eens wat langer op een bus moet wachten, dan dient het te bedenken dat juist een vervoerbedrijf voor ziekte op grote schaal bijzonder kwetsbaar is. De Haarlemse Gemeentereiniging gaat tussen 10 en 17 Januari de strijd tegen rat ten aanbinden. Personeel van deze dienst dat ervaring heeft op dit gebied zal in de percelen waarin ratten huizen rattengif strooien, dat voor mensen en huisdieren echter onschadelijk is. De actie kan slechts slagen wanneer bewoners van percelen waarin ratten voorkomen zich melden bij de Gemeentereiniging. ADVERTENTIE DAG EN NACHT In een zeer helder en objectief betoog heeft de heer J. B. de Wilde voor „Oost en West" in de Leeuwerik gisteravond een overzicht gegeven van de ontwikkeling van het communisme in Azië. Hij liet dit voor een beter begrip voorafgaan door een dui delijke recapitulatie van de geschiedenis van het Russische communisme, waarbij hij zich vooral richtte op de Stalinistische politiek, die de communistische wereld revolutie langs de „langzame" weg van con solidatie en aanpassing wil bereiken. Het doel blijft hetzelfde: het bereiken van een positie waarin de communistische gebieden sterk genoeg zullen zijn om nimmer meer door het kapitalisme bedreigd te kunnen worden. De middelen mogen echter nimmer op star-dogmatische wijze aangewend wor den. De spreker belichtte ter illustratie de zig-zagkoers, die door de Sovjet-Unie in de afgelopen tientallen jaren is gevaren. Mao tse Toeng heeft zich een bekwaam leerling getoond van zijn Russische mees ters. De methode van het minimum- en het maximum-program is door hem gebruikt met 'n succes, dat, gezien de hindernissen die door hem overwonnen moesten worden, fenomenaal genoemd kan worden. Hij door brak de omsingeling van de Kwomintang en begaf zich met zijn steeds verzwakkend leger op „de grote mars" naar het Noorden, waar hij de strijd organiseerde, die, na een acht-jarige onderbreking gedurende de oor log met Japan, tenslotte het communisme in Peking aan de macht bracht. Eén ding had Mao voor: de rijpe voedingsbodem voor zijn systeem, gevormd door het op de rand van de hongersdood levende hoerendom, dat geëxploiteerd werd door het corrupte regiem van Tsjiang Kai Sjek en de resten van een uitbuitend feodalisme. De spreker zag geen aanwijzingen, die zouden kunnen leiden tot de veronderstel ling, dat Mao in de nabije toekomst zich als tweede Tito zou ontpoppen. Ook hij voelt zich bedreigd door een kapitalistische om singeling, een bedreiging, die hij geuit zag in de opmars in Noord-Korea en de weige ring van de Westelijke wereld om hem medezeggenschap in de internationale poli tiek te verschaffen. De heer De Wilde voor zag wel degelijk een Chinese communisti sche expansie in Azië, omdat vele factoren in het voordeel van Mao liggen. De zwakte en de verdeeldheid in Indo-China, Birma, Indonesië, Siam en Malakka, de twist tus sen India en Pakistan, de aanwezigheid van sterke Chinese bevolkingsgroepen in de Aziatische landen, vormen evenzovele mogelijkheden voor het nieuwe China. ADVERTENTIE Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 5 Januari 1951 BEVALLEN van een zoon: 4 Jan., J. Voer manWeber; A. de VriesPolak; 5 Jan., G. SilvisPortengen. BEVALLEN van een dochter: 4 Jan., G. J. van Hengel—Kok; C. H. A. Weber—Wan ders; A. van DijkSmit; J. Loevevan der Heiden; C. W. van der SteltKlaver; J. M. BonPeters; 5 Jan., A. KuipersJohn; W. SchranderKalinina; J. A. M. Oerlemans Keij, 2 d.; T. M. van SehieLips. OVERLEDEN: 3 Jan., S. Tjepkema Lovius, 69 j., Wagenweg; M. Loosjes, 80 j., Wagenweg; P. F. VolbrachtSpanheim, 79 j,. Casteleijnstraat; W. F. van Heusden, 82 j.i Emmakade; H. M. Teeuwen. 51 j.. Kamper laan; L, E. M. Vet, 1 m., Coltermanstraat. ADVERTENTIE Ook Uw verkoper krygt het niet. N.B. Indien geleverd wordt in papieren zak ken worden vanaf heden de prijzen verhoogd van ƒ1.tot 1.40 per hl. Federatie van Brandstoffen- handelaren in Haarlem en omstreken De bloembollen- en haringexport In de eerste vergadering van de weer zelfstandig geworden Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland te Leiden werd het bestuur der Kamer als volgt samengesteld: voorzitter de heer J. G. J. Verhey van Wijk te Leiden; onder-voorzit ters de heren C. F. Meerpoel te Leiden, N. Parlevliet Jr. te Katwijk aan Zee, en T. M. H. van Waveren te Hillegom. Tot secretaris en adjunct-secretaris werden benoemd respectievelijk dr. P. G. Knibbe en mi". A- G. de Blecourt. De voorzitter gaf in zijn rede een over zicht over de gang van zaken in een aantal bedrijfstakken in het gebied der Kamer ge durende 1950. Aan Katwijk wenste hij de spoedige tot standkoming van een zeehaven toe. De verwachting, dat er in 1950 een moge lijkheid zou ziin om het bloembollenseizoen met weinig surplus aan leverbare bollen te besluiten, is bewaarheid geworden. De oogst in het afgelopen seizoen was over het algemeen zeer goed, met uitzondering van de tulpen in het gebied van De Streek in Noordholland. De uitvoer bedroeg ongeveer 5.000.000 kg meer dan in 1949. Deze ver groting is toe te schrijven aan het feit, dat de uitvoer van bloembollen naar Duitsland, in tegenstelling tot de beperkingen in 1949 geheel vrij was. Wat de haringexport betreft hebben vooral Oost- en West-Duitsland, waarheen vorig jaar reeds grote kwanta werden verkocht, tot nu zeer teleurgesteld. Behalve de moei lijkheden voor de Nederlandse handel met West-Duitsland in het algemeen, heeft het bedrijf te lijden van protectionistische ten- denzen in West-Duitsland. Echter is thans bekend geworden dat voor de waarde van 300.000 dollar naar West-Duitsland kan worden geëxporteerd. Of er dit seizoen nog meer zal volgen, is nog niet bekend. De heer Verhey deelde voorts mede, dat gedurende de laatste weken een transactie met Rusland tot stand kwam van 40.000 vaten, met een optie van 10.000 vaten (haring tegen kali). Met Polen werd een compensatietransactie afgesloten van 25.000 vaten haring tegen varkensvlees. De ver wachting bestaat, dat nog wel enkele grotere buitengewone verkopen tot stand zullen komen en dat op die wijze de voor raad tot een normaal peil zal worden terug gebracht. De trawlvisserij is in 1950 niet lonend geweest. Dat deze visserij toch uitgeoefend werd, vond haar oorzaak in het verlangen de zeelieden zoveel mogelijk aan het werk te houden, om in het haringseizoen over een vaste kern te beschikken. Er zullen nieuwe wegen gevonden moe ten worden om meer zekerheid te verkrij gen, dat de vis kan worden afgezet, bij voorbeeld door het verwerven van nieuwe markten. Daarvoor zal samenwerking nodig zijn, zo besloot spreker zijn rede. Een bergingsvaartuig heeft uit de Wielingen een Duitse eenmans-duikboot opgehaald, welke waarschijnlijk ruim zes jaar in het water heeft gelegen. Onder de duikboot was een torpedo bevestigd, welke door de Mijnopruimingsdienst zal worden verwij derd. Nieuw gebouw in gebruik genomen De feestviering ter gelegenheid van het zilveren jubileum der kindergemeenschap „De Werkplaats" van Kees Boeke te Bilt- hoven begon vandaag met de officiële ope ning van een nieuw gebouw. Het gebouw heeft een aula, werkplaatsen voor cartonnagebewevking, een boetseer- inrichting, een pottenbakkerij, tekenzalen en een lokaal waar meisjes worden opge leid voor kinderverzorgster. ADVERTENTIE Assepoester (.Rembrandt). Oud en jong zullen deze en wellicht de volgende v/eek genieten van Walt Disney's bekoor lijke en geestige sprookjesfantasie „Cinde rella". Evenals destijds in „Sneeuwwitje" zijn er een paar aardige liedjes die het geheel nog fleuriger en aantrekkelijker maken dan het door de tekenstift van Disney alleen al is. Op 20 December formuleerden wij onze lof reeds uitvoerig in dit blad. J. H. B. „Zo begint het leven" (Cinema Palace). Deze Deense film zou men een documentaire kunnen noemen, vervaar digd met het kennelijke doel de belang hebbenden wat meer begrip bij te brengen voor een onderwerp, dat tot nu toe vaak in volkomen mistekende beelden en geheim zinnige verhullingen door de cinematografie is behandeld. Het ontstaan van het leven in de moederschoot en de geboorte van het kind, dat tevoren al zijn invloed deed ken nen op de mensen die zijn komst verwacht ten en voorbereidden. Deze film kan met recht een verrassend experiment genoemd worden. Het is een moedige ontkenning van de vermeende waarde der conventionele zwijgzaamheid over dit onderwerp, en tevens een eerlijk getuigenis van de morele zuiverheid der realiteit. De realiteit die deze film ten aanzien van huwelijk en geboorte tekent, mist in haar puurheid te enen male elke vorm van erotiek. De erotiek en de vulgariteit komen pas met de zwoele geheimzinnigheid, die de ZONDAG 7 JANUARI 1951 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Zaterdag 7,30: Ds. W. Spliethoff. Avondgebed in de Consistoriekamer. Zondag 10: Geen dienst 4: Liturgische dienst voor Doofstom men en Slechthorenden in de Consistorieka mer. 7: Zie Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk. 10: Ds. E. Pot. H, Doop. 7: Ds. B. van Gelder, Jeugddienst. Noorderkerk. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr, A. J. Rasker. 6.45: Zangdienst, 7: Dr. J. de Graaf Oosterkerk. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Kapel' Sarepta. 9.30: Kinderkerk. Ds. B. van Gelder. 10.45: Ds. P. W. M. van der Meer de Walcheren, van den Haag. Bakcnesscrkerk. 9.30: Kinderkerk. Diaeonessenhuis. 4.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dienst Jeugdkapel. Noord 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost. 10: Dhr. J. Vernier. Centrum 10: Dhr J. Jongkind. West. 10: Dhr. J. de Nie. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstr. 6 10.30: Ds. J. Heidnga. Ned. Herv. Evangelisa tie, Parklaan 34. Woensdag" 7.30: Ds. W. L. Mulder, van Maartensdijk. Zuidérkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. L. J. Pasman, Evan gelist te Haarlem. 5: Dezelfde. Evangelisatie samenkomst. 8: Jeugdbijeenkomst o.l.v. H. v. d. Brink. Zaterdag 13 Jan. 4 en 8: Bijbel. studie-Week-end voor jonge mensen o. 1. v. J. Kits. Doorn; P. D Bardelmeyer, Noord- wijk a. Zee en H. v. d. Brink. Bloemendaal. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur. Vrij Evang. pred. te Kampen Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: J. F. Snoeks. Avondmaal. 7.30: P. Wester. Woensdag 8: J. F. Snoeks. Vrijdag 8: Bijbellezing. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A, 10.30: Ds. A. R. de Jong Vrije Evang. Gemeente, Bakenessergracht 65 9.30 en 5: Evang. J. L. Neerings. uit Enk huizen. Evang. Lutli. Gemeente, Witte He renstraat 20. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Dins dag 8: Bijbelclub, Lutherhuis. Ver. Doopsge zinde Gemeente. 10.30: Ds. Oosterbaan Rem. Gereform. Gemeente.. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. A. B. C. Hofland, van Emmen. Wilhelminakerk. 10: Ds. A. Pos. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oostsrkerk. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Geref. Ge meente onder het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rot terdam. Oud-Geref. Gemeente. Ged. Oude Gracht 47 Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30: Ds. J. W. Weenink 5: De zelfde. H. Avondmaal. Gebouw ..Salem", Ba kenessergracht 65. 11: Zondagsschool. 8: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Ds. J W. Weenink. Pinkstergemeente, Immanuël-kapel Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: H. Avond maal. Donderdag 7.45: Bidstond. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maan dag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Ge lovigen, Parklaan 21 10: Samenkomst (Brood- breken). Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gem. Gods, Jansstraat 85. Zaal 5. 10: Samenkomst. Pinksterevangelisatie, Ged. Oude Gracht 47 10: Samenkomst 7: Volle Evangeliepredi king. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdings- dienst. 8: Verlossingssamenkomst. Donder dag 8: Grote Verlossingssamenkomst. 12 uur. Zondagschool. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstraat 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendingge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging. Nassauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Ilarmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. J. F. Croes-v. Delden, Haarlem. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag. 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz Gemeente van Christus, Ged. O. Gracht 17' (achterzaal) 10.15: Avondmaal en preüicalie. (Kinderbijbeiklas tegelijkertijd). 19: Preek. Donderdag 20: Bijbellezing. HAARLEM-NOORD Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. G Koch. 7: Ds. E. Reeser, van Spaarndam. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Doop. Ned. Prot, Bond, Berken straat 10. 7: Dr. N. Padt, van Oostzaan. Alg. Chr. Jeugd Gem. „Gideon", Achterweg 2 A. Zaterdag 3.30: Bijzondere Jeugddienst. Zon dag 2.30: Zondagsschool van 6 tot 16 jaar. Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. B. C. Hofland, van Emmen. 5: Ds. A. Pos. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 4: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhclminaplein. 10: Ds. Bartlema. H. Avondmaal. 19: Ds. v. Nieuwenhuijzen. Ka pel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Be vestiging kerkeraadsleden 19: Ds. Henkels, H. Avondmaal. Aula Lycéum. 10.45: Ds. v. Nieuwenhuijzen. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Koe- diefslaan, 10: Ds A. Nijhuis, Gouda. 5: Ds. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Nijhuis. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds, M. Vrieze Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J de Nie. Hv. Amsterdam. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik. uit Amsterdam. Religeuze .Kring, Eikenlaan 5. Ds. C. P. Hoekema. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Be vestiging van de nieuwe predikant Ds. J. H. S. Kalf door Ds. R. de Jong. 3: Intrede Ds. J. H S. Kalf. Geref. Kerk. 10: Ds. P. D. Kui per, Sassenheim. 5: Ds. H. v. d. Berg, te Sas- senheim. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Ds. A. T. W. de Kluis 9: Jeugdkapel, 12 j. e. o. Jeugdhuis, Donkerelaan. 11.45: Zon dagsschool. 5 j; c. o. Jeugdhuis Donkerelaan. 19: Jeugddienst. Ds J. Coenraad. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. J. H. Hubeek, Rem., Vlaardingen. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Dr. J L. Koole. Vrije Katho lieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19,30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds R. Bijlsma, uit Amsterdam. 10: Jeugdkapel,'12. 16 jaar „Irene", Elswoutslaan 1. Geref. Kerk. goegemeente met valse schaamte pleegt te weven rond een onderwerp, dat de schoon heid der schepping in al haar simpele zui verheid omvat en dat helaas geworden is tot lijdend voorwerp van rotte „humor", niet het minste in de film. Wie deze eerlijke film veroordeelt uit morele overwegingen, veroordeelt zichzelf. Hij veroordeelt zichzelf door een blijk van onbegrip voor de werkelijke waarden van het leven, voor de zuivere betekenis van het huwelijk en de menselijke samenleving en voor de juiste oorzaken van de immorali teit. Want immoraliteit bedient zich in de eerste plaats van de omhullingen der zuiver heid, die daardoor misvormd wordt. Deze film misvormt niets, zij vertelt met de een voud van de begrijpende, bewonderende en deemoedige mens over het grootste wonder der schepping. En haar toon verraadt slechts respect. J. L. Er is geen paradijs op aarde (Lux or). Wie mocht denken, dat er uit Italië alleen maar filmfestival-paradepaardjes komen, behoeft deze week maar naar het Luxor- theater te gaan om van het tegendeel over tuigd te raken, De makers van „Er is geen paradijs op aarde" hebben kennelijk ge streefd naar een gemakkelijk succes bij het publiek en blijkbaar gemeend dat een tame lijk onlogisch verhaaltje daartoe de beste waarborgen bieldt. Er is een meisje waarvan men moet aannemen dat het op geen andere wijze de kost voor zich en haar ouders kan verdienen dan door haar intrek in een rendez-voushuis te nemen en er is een jonge rechter die pas op het laatste ogenblik tot de ontdekking komt waarom deze jonge vrouw haar personalia zo zorgvuldig voor hem zwijgt. Dan is er een spannende ach tervolging in de bovenomschreven woning, waarbij alle bewoonsters toekijken hoe Wanda zich ten einde raad van de bovenste In de gisteren gehouden vergadering van de afdeling Zandvoort van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond werd, wegens perio dieke aftreding van een gedeelte van het zittende bestuur, het volgende nieuwe be stuur samengesteld: Voorzitter: P. Keizer, Schoolplein 4: secretaris: W. H. Wardenier, Kostverlorenstraat 58; penningmeester: A. van der Mije, Koningstraat 73. Na de huishoudelijke aangelegenheden hield de heer P. H. de Kleuver, districts bestuurder van de N.C.B. een causerie over het onderwerp: „Loonactie en prijs politiek". Dinsdag 9 Januari zal in gebouw „Ons Huis" een lezing met filmvertoning worden gehouden over het zendingswerk van de Evangelische broedergemeente in Suri name. De Surinaamse predikant A. A. Breeveld van Paramaribo zal een en ander over dit zegenrijke werk vertellen en de te vertonen films toelichten. Behalve zendingsfilms zullen ook enkele natuurfilms over dit prachtige land worden gedraaid. Uitbreiding R.K. kleuterschool Het aantal kleuters bij de Mariaschool is in de laatste maanden aanzienlijk toege nomen, zodat in de bestaande afdeling geen ruimte meer beschikbaar was om tot de zo noodzakelijke uitbreiding van de kleuter afdeling te kunnen geraken. Met ingang van Maandag echter krijgt men de be schikking over een nieuw leslokaal in het Patronaatsgebouw, zodat van die datum af drie kleuterklassen aan de Mariaschool zullen zijn toegevoegd, waardoor vele nieuwe leerlingen, die reeds op de wacht lijst stonden, kunnen worden toegelaten. Hedenavond zal Zandvoorts Mannenkoor in hötel „de Schelp" concerteren voor de in Zandvoort vertoevende gerepatrieerden. Een aantrekkelijk programma werd samen gesteld. Medewerking zal worden verleend door de altzangeres Truus Verbeek, die Hollandse liederen zal voordragen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Marijke Adriana, dochter van C. Schuiten en M. Drommel; Gijsbertus, z. van L. Molenaar en J. van der Meij; Sonja, d. van J. van Densen en W. van Duijn; Johan Frederik, z. van J. Verzijlbergen en J. Dees; Theadora Joke Jacoba, 'd. van L, G. Lever en J. Hoogendijk. ONDERTROUWD: H. Mink en G. F. Gischler. GETROUWD: T. J. Kuiken en M. A. Groenendijk. OVERLEDEN: P. Schipper, oud 62 j., echtgenoot van J. van Eijk; A. Schaap, oud 65 j., echtgenoot van G. Zwemmer. ONDERSCHEIDINGEN Van de afdeling Zandvoort van het Ne derlandse Rode Kruis werd de ploeg- commandant, de heer A. van Moppes, en de helper H. Keur door het hoofdbestuur de medaille en oorkonde wegens tienjarige trouwe dienst toegekend. 10 cn 5: Ds. W. Fijn van Draat (Afscheid). HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. Kromhout. Bevestigng ambtsdragers. 11.45: Kinderkerk. 7: Ds. N H. Kuipéri, Sloten. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. Zwart. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J C. Salverda. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. M. Ros. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. R. C. de Lange, van Aalsmeer. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Cand. M. C, Don Jr. Abbenes. 9.30: Cand M. C. Don Jr. 3: Ds. M. C. Don. Bethel Kapel, 10: Cand. J. Irik. Ger. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee BADHOEVEDORP Ned. Herv. Kerk. Im manuëlkerk. 10 en 5: Ds. J. C. Meilink Ge loof- cn Liefdekerk. 10: Ds. H. H. Tulp. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. P. Warmenhoven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. P. Riemersma SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. Klein Wassink, Alkmaar. 6.45: Bijzondere Kerkdienst. Ds. Johs. Bronsgeest, Haarlem. Medewerking Ned. Herv. Kapelkoor „De Toorts". 10: Ds. P. A. Tichelaar. De Kapel. 5: Geen dienst. Jeugdhuis. 10: Jonge jeugd- kerk. Dhr. W. Doevendans, Santpoort. SPAARNDAM. Ned Herv. Kerk. Oost, Oude Kerk. 10: Ds. Reeser. West. Kon. Em- maschool, Raafstr. 9: Dr. Emmen. 10.30: De zelfde, Jeugddienst. 7: Ds. G Koch. Hrl.-N. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk. 10: Dhr. Dan. Gutter. Zendeling Hebr. Evang Ver eniging en Br. Carl Fless, bekeerd Israëliet. Donderdag 7.30: Dhr. Lucardie, uit Zeist, Lezing met Profetische kaarten. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber -Jr. Bevestiging Kerkeraadsleden. Voorber. H. Avondmaal. 7: Dr. H. van der Loos, pred. te Haarlem-N Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Rui ter. Voorber. H Avondmaal. 5: Dezelfde. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, gebouw Ons Huis, Dorpsplein. Dinsd. 8: Suriname-avond met films. Spr. Ds. A. A. Breeveld, van Pa ramaribo. Parochie H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7. 8.30 en 10 de Hoogmis. 7: Lof. In de week H.H, Missen om 7 en 7.45 LISSE. Ned. Hem'. Kerk. 10 en 5: Ds c'. Jongeboer. Geref. Kerk. 10 en 4: Dr Th Ruijs Jr. Geref. Kerk (Art. 31) 10.30 en' 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. verdieping te pletter gooit. In de ziekenauto hebben het meisje en de rechter nog net de gelegenheid een mooi gevoel voor elkaar te koesteren. Is het gegeven aan de banale kant, de regie heeft toch nog kans gezien tot een aan vaardbare uitwerking, die gelukkig de pathetiek vermijdt waartoe vele cineasten zo gauw vervallen. J. H. B. Oké Mr. Deeds (Frans Hals). Het is een voortreffelijke gedachte geweest om deze Gary Cooper-film nog eens van stal te halen, want deze charmante rolprent over de man, die een millioenen-erfenis krijgt, is één van de top-px-oducten van het genre, waai de Amerikaanse industrie het sterkst in is. Het verhaal hoeven wij niet meer na te vertellen, want het is bekend genoeg, maai er zullen er zeker zijn, die deze film nog eens willen gaan zien. W. L. B. Meedogenloos (Spaarne). Robert Young is in deze spannende Western een zwervende cowboy, die in een stadje aan komt nadat daar pas twee goudzoekers zijn vermoord. Hij wordt ten onrechte van deze dubbele moord verdacht en moet ijlings de wijk nemen, om niet in handen van de sheriff te vallen. Gelukkig is er een lieftal lige jongedame, die hem alle mogelijke hulp verleent. Na een reeks opwindende avon turen komt hij tenslotte te weten wie de werkelijke moordenaar is. In een revolver duel legt de moordenaar het loodje, echter niet nadat hij ten overstaan van de sheriff een bekentenis heeft afgelegd. En dan staat verder niets het geluk van Robert Young en Marguerite Chapman in de weg. Voor de liefhebbers weer een verhaal om van te smullen. S. K. Vrouwengevangenis (City). Voor de tweede maal geprolongeerd. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door dr. G. Manschot, Rijksstraat weg 18, tel. K 2502 430. Damclub „Halfweg" Voor de Halfwegse tientallen behoort, de competitie 19501951 van het district Ken- nemerland weer tot hot verleden. Halfweg eindigde in de eerste klasse op de tweede plaats en Halfweg II werd kampioen van de derde klasse. Het tweede tiental moet nog een promotiewedstrijd tegen Hin I spelen. De Halfwegse dammers richten hun belang stelling nu naar de onderlinge wedstrijden, waarbij een persoonlijk kampioenschap en een nieuwe plaats aan de borden in het tiental op het spel staan. De uitslagen van deze partijen waren voor het eerste tiental: P. P. KampeE.. Stam- mis 1—1; J. VerkuylD. v. Duyn 0—2; H. ZoetemanW. Dubbelaar 20; N. J. Zoete- manK. Bakker 0—2. Tweede tiental: G. Agterhof—N. v. Hoegee 2—0; A. Breedijk— B. v. Strien 20; J. v. AndelH. Kassing 2—0; A. KempeH. Kempe 02. In het eerste tiental heeft P. P. Kempe de leiding, in het tweede is er een kopgroep van vier spelers, bestaande uit H. Kempe, A. Kempe, G. Agterhof en A. Breedijk. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 7 Januari a.s. voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dr. D. H. Honingh, Dr. Baumannplein 13 te Halfweg. Tel. K 2907 405. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De Holl. Mij. van Landbouw houdt op Woensdag 10 Januari een vergadering in Hötel De Landbouw te Hoofddorp. Als spreker zal optreden de heer A. Olivier. Ge tracht zal worden een jongerengroep bijeen te brengen. UITVOERING. De Christ. Gem. Zangvereniging uit Hoofddorp zal op 24 Januari een concert geven in Hötel De Beurs te Hoofddorp. Medewerking verleent het ensemble „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten zijn voor Zondag aldus geregeld. Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr. Sabel. Bij Koninklijk Besluit is tot notaris bin nen het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats gemeente Lisse, in de vacature- mr. G. J- Roes, benoemd de heer F. J. M. Pinxter, aan wie op zijn verzoek eervol ont slag is verleend uit zijn ambt van notaris te Schoorldam. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst voor a.s. Zondag wordt waargenomen door dr. J. M. v. Dijk. GESLAAGD. Voor het Staatspraktijk-diploma Handel en Administratie slaagde onze plaatsgenoot de heer A. v- d. Burg. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Henricus Stephanus Maria. z. van M. J. Manshande en L. A. M. Dirks; Ludovicus, z. van L. v. d. Reep en M. van Prochazka; Johannes Cornells Maria, z. van J. Duivenvoorde en C. Th. Koster; Boude- wijn Karei Eduard, z. van J. Nieuwenhuis en A. M. Althuis; Maria Andriëtte, d. van A. J. Duymaer van Twist en W. Weggemans. ONDERTROUWD: J. F. van Turenout en E. H. H. van Rooyen; J. H. v. d. Heuvel en C. G. v. d. Vlugt; G. van Wijk en N. Braam. GEHUWD: J. Pieterse en S. J. Langelaan; J. Warmerdam en Th. v. Zonneveld; J. M. M. van Hage en A. J. Clemens. Solisten-wedstrijd In de zaal van de R.K. Volksbond werd dezer dagen een solistenwedstrijd gehou den door leden van de harmonievereniging Canita Tuba, welke alleszins geslaagd mocht heten, al was het jammer dat er van de zijde van het publiek zo weinig belang stelling bestond. Het gebodene stond in het algemeen op hoog peil. De alt-hoornist C. van der Meer kreeg in de eerste afdeling met 65 punten een eerste prijs met lof van de jury. Eerste prijzen met onderscheiding verwierven in de afdeling uitmuntendheid de heren C. de Bruin (tuba), C. van Oeffe- len, J. van Dijk en L. Beugelsdijk (klari net). Een eerste prijs met lof en onder scheiding werd toegekend aan de heer Jac. de Jeu (piston) en in de ere-afdeling aan de heer M. Beugelsdijk (tenor-saxofoon), met 70 punten. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449. De avonddienst voor apotheken voor Sant- poort-station, Bloemendaal en Overvëen wordt van hedenavond 6 uur tot Zaterdag 13 Januari aanstaande verzorgd door de Els- wout-apolheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Ovcrveen, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Sant poort-station, telefoon K 2560 8249. ADVERTENTIE TEL. 11493 LANGE VEERSTRAAT 19 Jovanowitsj, de nieuwe Joegoslavische gezant te Athene, heeft op een persconfe rentie verklaard, dat de spoor- en postver bindingen tussen Griekenland en Joego slavië de volgende week hersteld zullen zijn. Thans, zo zeide hij, is de oorlog niet van actueel belang. Wij dienen ons te wij den aan de handhaving van de vrede. In het geval Joegoslavië aangevallen zou worden vertrouwt het op de interventie van de U.N.O.. Het land wenst niet, met wie dan ook, een militair verdrag aan te gaan. De Griekse kinderen, die door hun ouders opgeëist worden, zouden spoedig gerepatrieerd worden. Hun papieren zijn reeds in orde gemaakt. Een zeventienjarige Haarlemse jongen sneed zich, toen hij bezig was met houtsnij werk, in de linkerpols waarbij hij een slagader trof. In de Maria-stichting werd de wond gehecht. ADVERTENTIE H maakt momenteel de allernieuwste H3 permanent zonder toestel eu zonder B kroes voor 8.compl. Met crême- Q behandeling 10.Gem. in 2 uur ra gereed. Mislukking uitgesloten, geen gj warmte of electriciteit op het hoofd, g] Specialiteit in haarverven en blondereD m GROTE HOUTSTRAAT 26 rood H Ingang portiek boven Vogelzang t.o, Si Ancgang - Telef. 17856. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 7 Januari waargenomen door dr. J. L. Tombrock. Burg. v. Lennepweg 1, tel, 28032 en dr. A. L. C. v. Lier, P. Aertslaan 6, tel. 29875. tt Wijkverpleging zuster I. Dudok v. Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 17662. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 2C6208, tel. 28320. Abbekerk, pass. 4 King George Sound Alchiba, 4 te Antwerpen. Alphacca, 4 v. Vitória n. Bahia. Aludra, pass. 4 Rio Grande. Abbedijk, 1 v. Rio de Janeiro te Santos. Almdijk, 4 v. Havanna n. Houston. Amstelveen, 1 v. Djakarta. Aardijk, 4 te Londen v. Galveston. Arkeldijk, 4 te Galveston v. Houston. Aagtekerk, 4 460 m. O.t.Z. Kp. Race. Aalsdijk, 4 400 m. NO. Terceira. Agatha, 5 te Port Swettenbam v. Pladju. Alcyone 4 490 m.O O. Bermuda. Aldegonde (l), 5 verw. Pladju v. Bangkok. Alwaki, 4 180 m. Z. Bermuda. Ariadne, 4 125 m. ZW. Ouessant. Armilla (t), 4 v. Penang n. Port Swettenbam. Aldabi, 5 v. R'dam n. Buenos Aires. Alphard, 5 te Antwerpen. Am stel kerk, 5 v. Lobito n. Porto Amboin. Amstervaart, 5 v. Bombay n. Colombo. Atlas, 5 v. R'dam. Alpherat, 2 te Boston v. Kaapstad. Arnedrijk, 4 te Coatzacoalcos. Amstelpark, 5 v. Suez n. A'dam Boissevain, 4 v.. Mauritius n. Singapore. Britsum, pass. 4 Gibraltar. Bantam, 3 v. Soerabaja n. Makassar. Bennekom, 4 v. Guayaquil n. Callao. Baarn, 4 v. A'dam n. Chili. Eali, 5 v. New York te Halifax. Bintang, pass. 5 Djeddah. Boskoop, 5 inMona Passage. Breda. 6 te Huaeho. Caltex Leiden, pass. 4 Ouessant. Ceram, 5 te Calcutta v. A'dam. Celebes. 30 te Belawan. Caltex The Hague (t), pass. 4 Oporto. Castor, 5 verw. Ciudaid Bolivar v. Paramaribo. Caltex Nederland, 5 in Perzische Golf. Gorilla, 6 te Curacao v. Cornerbrook. Drente, 30 v. San Francisco. Diemerdijk, 4 te Los Angeles. Delft, 4 820 m. W. Ouessant. Delfland. 4 te Santos. Ena (t), 5 verw. Kingston v. Curagao. Edam 5 v. R'dam n. New York. Eemdijk, 5 v. Tacoma n. Vancouver. Esso Amsterdam. 7 verw. Mississippi. Eoggano, 5 te Genua. Farmsurn, 5 v. Tam p a n. R'dam. Friesland. 5 v. Djeddah n. Suez. Gadilla, 2 v. Houston n. Lake Charles. Gaasterkerk, 4 v. Luderitzbaai te Walvisbaai. Gordiias, pass. 4 Kp. Lahague. Ganymedes, 4 dwars Pisco. Groote Beer, pass. 5 Pantellaria. Gooiland, pass. 5 Evenaar. Hercules, pass. 4 Pantellaria n. Patras. Hestia, 4 v. Barranquilla n. ChristobaL Hector. 5 te A'dam v. Lissabon. Helder, 4 150 m. NO. Kp. Donorte. Hera, 5 te Hamburg v. Bremen. Hennes 4 325 m. N.1.O. Fibres. I-fersilia, 4 200 m. W. Finisterre. Helicon, 5 verw. Maracaibo. Hestia, 5 verw. Christobal v. Barranquilla. Heouba, 5 v. Poruta del Gada. Hydra, 6 v. Cartagena n. Puerto Barrios. Indrapoera. 4 v. R'dam n. Makassar. Ittersiun, 5 te Mobile v. Antwerpen. Jupiter, 5 te R'dam. Johan v. Oldenbarnevelt, 5 600 m. O.ZO. Diego Cargia. Japara, (KRL), 5 v. Houston n. New Orleans. Kertosono, 5 te Singapore. Kota Baroe, 6 te Belawan. Kota Agoeng, pass. 5 Str. Messina n. Genua. Kota Inten, 5 bij Anderhalfgraadskanaal, Kieldrecht, 5 v. Suez Laagkerk, 4 te Spezia. Loenerkerk, 4 te Suez. Loppersum, 4 te A'dam v. Bona. Lawak, 30 te Vancouver. Lutterkerk, 4 v. Bahrein n. Rastanura. Luna, 4 v. Haifa n. Tel Aviv. Leopoldskerk, 4 in Golf v. Manar. Lombok, pass. 4 Sam ar eil. Leuvekerk, pass. 5 Algiers. Laertes, 3 te Belawan. Lekkerkerk, 5 1e Bombay. Loosdrecht, pass. 5 Gibraltar. Luna, 4 v. Tel Aviv n. Patras Madoera. 4 v. Penang n. Singapore. Mariekerk, pass. 4 Shikokoe n. Hongkong. Metula, pass. 4 Terceira. Mirza, 4 v. Port Said n. Heysham. Melampus, 5 v. A'dam n. Indonesië. Merwede, 4 340 m. O. Bermuda. Marpessa (t), 5 400 m. O.t.N. Paramaribo. Meerkerk, 5 v. Genua n. Port Said. Muiderkerk, 6 te Teneriffe. Modjokerto, 4 v. Djakarta te Soerabaja. .Maashaven, pass. Ouessant. Nero, 3 v. Bilbao n. Leixoes. Noordam, 4 835 m. O. Kp. Race. Noordwijk. 4 315 m. Z. Halifax. Nieuw Amsterdam, 5 v. New York n. Norvolk. Oranjestad, pass. 4 Finisterre. Oranje, 30 te Djakarta v. A'dam. Ondina (t), 4 480 m. NO. Sombrero. Ophir, 5 verw. Singapore v. Belawan. Overijsel. 4 350 m. Z.ZO. Dondrahead. Oberon, 3 te New York v. Maracaibo. Oranje Fontein. 6 te East London. Prins Maurits, 4 v. R'dam n. Valencia. Prins Willem V, 4 160 m. N. Kp. Blanco. Poseidon, 5 verw. Miami v. Pampatar. Papendrecht, pass. 5 Brothers. Poelau Laut, 5 v. Soerabaja n. Djakarta, Polydorus, 5 v. Aden n. Suez. Prins Willem IV, pass 5 Gibraltar. Prins Frederik Hendrik, pass. 5 Dover. Prins Willem III, 5 v. Burriana n. Londen. Prins Joh. W. Friso. pass. 5 Dover Rotti, 4 v. Marseille. Roepat, 1 te Djakarta. Rondo, 31 v. Los Angeles te San Francisco. Roebiah, 4 v. Port Soedan n. Suez. Rossurn, 5 te R'dam v. Setubal Rijnkerk, pass 5 Gibraltar Ranch i, 3 te Aden. Ruys. 31 v. Hongkong te Yokohama. Salawati, pass. 4 Rasfartak. Sambas, 3 te Port Said. Stad Haarlem, pass. 4 Dover. Stad Vlaardingen 4 te R'dam v. Narvik. Sibajak, 10 6u verw. H. v. Holland. Sunetta, 3 v. Buenos Aires n. Singapore. Sinabang, 4 te Lubulia v. Singapore. Swartehondt, 5 te Soerabaja v. Makassar. Sarpedon, 5 te Amuay v. Maracaibo. Schie, 5 te Houston v. Mobile. Samarinida, 5 te Tacoma Sibajak, pass. 5 Kp. Tenez. Stad Maastricht, 5 v. R'dam n. Spezia. Sloterdijk, 5 te Houston v. Galveston. Stad Arnhem, 5 te Huelva, verw 8 te R'dam. Stentor. 5 v. Algiers. Tarakan, pass. 4 Algiers. Tomori, pass. 4 Guardafui. Tjibadak, 3 v. Durban te Mauritius. Tjimenteng, 2 v. Nagoya n. Yokohama. Tomini, 31 te Djakarta. Tankhaven III (t), 4 v. Djakarta n. Balikpapan. Taria (t), 4 bij Perim Tjikampek, 5 verw. Mombassa. Tjipanas, 4 850 m. W. Kaapstad. Tjiwangi, 4 175 m. N.NO. Kd. Finisterre. Tjibodas, 1 te Manilla. Tjitjalengka. 2 v. Djakarta n. Semarang. Trajanus. 4 v. Carupano n. Trinidad. Trompenberg, 5 v. Savanna n. Le Havre, Unie, 30 v. Nuevitas n. New Orleans, Vulcanus, 4 v. Tunis n. Oran. Venus, pass. 4 Kp. Bon. Veendam, 5 v. New York n. R'dam. Volendam, 5 v Suez Westerdam, 8 12 u. verw. H. v. Holland v. New York n. Rotterdam. Westerdam, 4 800 m. O. Kp Race Westland. 4 140 m. N.NO. Teneriffe, Willemstad, 4 dwars Demerara. Winterswijk, 4 360 m. N.NO. St. Helena. IJsel, 2 v Mobile n Houston Zeeland, 5 bij Calicut. Repatriërenden uit Indonesië n. Nederland Chitral, ca. 30 te A'dam, Groote Beer, ca. 12 te A'dam. Joh. v. Oldenbarnevelt, ca. 21 te Sydney 2 Febr< v. Soerabaja, le helft v. Maart te A'dam verw. Ormonde, ca. 10 v. Djakarta ca. 4 Febr. te R'dam Ranchi, ca. 18 te A'dam. Sibajak, ca 10 te R'dam Volendam, ca 17 te R'dam

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 10