Groentjes Autobussen en het onderhoud der wegen MAANDAG 15 JANUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HMRLEMSCHE COURANT Voorlopig draaien alleen de gemeenten voor de extra-kosten op Minister Mansholt over de basisprijs voor melk Gecompliceerde aanrijding op de Zandvoorterweg Oud Tweede Kamerlid F. E. H. Ebels overleden Tweemaal overreden Mr. ir. B. W. Haveman benoemd tot commissaris voor emigratie Haarlemse militairen voeren een revue op Negentienjarige jongen en veertienjarig meisje vermist Heemstede Zandvoort „Touring Zandvoort" belegt vergadering met begunstigers Halfweg Nieuw Vennep Hoofddorp Haarlemmermeer Vogelenzang Hillegom SCHEEPVAART /fantin Indertijd hebben wij er reeds op gewe ien dat de uitbreiding van het autobusnet de diensten van Openbare Werken van de gemeenten voor grote moeilijkheden plaatst. Voor deze omgeving geldt dat in het bij zonder voor Haarlem en Heemstede. De autobussen rijden thans op wegen die niet voor zulk zwaar verkeer berekend zijn. Het gevolg is, dat de bestratingen herhaaldelijk vernield worden, zodat een koor van stratenmakers geregeld heen en weer trekt om hier en daar wat op te lap- Kn. Afdoende is alleen het leggen van een i- of klinkerbestrating op een puin- onderbed. Maar om in Haarlem alle wegen en straten die door autobussen bereden worden en die thans niet bestand zijn tegen zwaar verkeer, op die manier te Verbete ren, zou een bedrag van enkele millioenen guldens eisen. "Er kan niet aan gedacht worden dit grote ^»rk in eens uit te voeren, want dit laat de stand van de Haarlemse financiën niet toe. Daarom wordt elk jaar een gedeelte van het benodigde kapitaal beschikbaar gesteld. Ook voor 1950 werd geld voor dit doel op de begroting uitgetrokken. Dit is even wel nog niet verwerkt omdat het de be doeling is dit in de Wilhelminastraat te verwerken. De rioleringswerken die daar uitgevoerd worden hebben wat vertraging ondervonden, zodat het nu 1951 wordt eer de nieuwe bestrating op een puinbed wordt gelegd. Voor 1951 is weer f 225.000 op de be groting uitgetrokken. Openbare Werken is nog aan het bestuderen welke wegen of straten daarvoor behandeld kunnen worden. Indertijd betaalde de N.Z.H. voor het onderhoud der bestrating naast de tram rails. Nu de tram door de autobus vervan gen is, krijgt de gemeente geen uitkering meer van de N.Z.H. omdat voor de auto bussen ongeveer f 100.000 per jaar aan Wegenbelasting betaald wordt. Uit de millioenen der Wegenbelasting betaalt het rijk (althans voor een deel) de kosten der rijkswegen en stelt bovendien subsidies beschikbaar voor bepaalde we gen die in onderhoud zijn bij de provincies, gemeenten en waterschappen. Haarlem krijgt evenwel geen uitkering voor de we gen en straten die door de autobussen be reden worden. Heemstede trouwens even min. Het zou redelijk zijn als Haarlem en Heemstede de f 100.000 zouden krijgen die de N.Z.H. voor haar autobussen betaalt. Dan zouden die straten en wegen behoor lijk "onderhouden kunnen worden. In de afdelingen van de Tweede Kamer, In een circulaire, welke de Friese Maat schappij voor Landbouw aan haar leden heeft toegezonden, wordt gezegd dat het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité overweegt, de melklevering aan de grote steden tijdelijk stop te zetten of te vermin deren. Op deze wijze wil men protesteren tegen het feit dat de regering de inleve- ringsprijs van melk van 18 op 17 Vs cent per liter heeft verlaagd. Minister Mansholt heeft Zaterdag in een rede op het te Zwolle gehouden agrarisch congres van de Partij van de Arbeid ge zegd, dat „bepaalde instanties de aanvan kelijk gegronde critiek op de verlaging van de melkprijs hebben doen ontaarden in een rel. Als de zaak niet zo ernstig was, zou ik moeten lachen over de uitermate eenzijdige manier waarop de Friese Maatschappij van Landbouw haar leden heeft voorgelicht. Zelfs is men in deze kringen tot de zeer ondemocratische en onverantwoordelijke stap gekomen om tegenmaatregelen- aan te kondigen." De minister hoopte dat het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité, dat even eens „uitgegleden" is, weer met beide benen op de grond zal komen te staan. Met nadruk wees minister Mansholt er op, dat de berekeningen van de regering reëel en concreet zijn, wat naar zijn mening van de cijfers van het Landbouw-Economisch In stituut niet gezegd kan worden. De be staanszekerheid van de boer wordt voor de periode November 1950 tot November 1951 gewaarborgd door de garantiemarktpriis van_ zeventien-en-een-halve-cent, zei de minister. „Het zou onverantwoordelijk zijn, wanneer de overheid er achttien cent van zou maken, zoals de boeren vragen, want dit zou ten koste gaan van andere bevol kingsgroepen." Drie zwaar beschadigde auto 's Twee personenauto's, waarvan de inzit tenden een bezoek aan Zandvoortse cafés hadden gebracht, reden in de nacht van Zaterdag op Zondag in de richting Haar lem, toen even na vier uur de bestuurder van de voorste wagen, een Ford, slingeren de bewegingen over de rijweg begon te maken en even voorbij de Bentveldweg op de Zandvoorterweg tegen een rechts van de weg staande boom botste, die midden door knapte, waarna de auto omsloeg. De inzittende, de autohandelaar J. v. d. P. uit Haarlem, kwam daarbij, hoewel de wagen zwaar beschadigd werd, met de schrik vrij. Zijn achter hem rijdende vriend, de Haarlemmer K. J., zag plotseling de nog brandende lichten van de omgeslagen wa gen vlak vóór zich en stuurde in volle vaart zijn Skoda naar links. Maar op het zelfde moment kwam uit de richting Haar lem de Zandvoortse taxi-ondernemer J. G. B. met zijn Kaiser en beide wagens vlogen in volle vaart tegen elkaar. De zware Kaiser ramde de lichte Skoda zodanig, dat de laat ste van voren totaal in elkaar werd ge drukt. Ook de schade aan de Kaiser was zéér aanzienlijk. Een naast de bestuurder in de Skoda zittende dame sloeg door de botsing met het hoofd tegen de voorruit, waardoor zij enige ogenblikken het be wustzijn verloor. Toen de inmiddels gear riveerde politie haar vroeg, nadat zij enigs zins op haar verhaal was gekomen, naar de bestuurder, bleek dat deze er vandoor was gegaan. Tot op heden is het noch de Bloemen - daalse, noch de Zandvoortse politie gelukt, hem te achterhalen. De bestuurder van de Kaiser" bleek geen noemenswaardig letsel te hebben op gelopen, zodat deze gecompliceerde aanrij ding geen andere gevolgen had dan drie zwaar beschadigde wagens, die in de loop van Zondagmorgen werden weggesleept. die het wetsontwerp tot verlenging van de Financiële verhouding 1948—1950 over de jaren 19511952 behandelden, is van ver schillende zijden er de aandacht op geves tigd dat het dringend nodig is bij de ver deling der gelden van het Verkeersfonds niet alleen rekening te houden met de pri maire, secundaire en tertiaire wegen, doch ook met die wegen welke tot dusverre in geen van deze klassen zijn ingedeeld. Ook deze laatste wegen worden door het toe genomen verkeer in belangrijke mate ge bruikt, met het gevolg dat ze niet alleen grote bedragen aan onderhoud eisen, doch dat ze ook op vele plaatsen ten koste van niet geringe sommen moeten worden ver beterd, hetgeen op gemeenten en water schappen zware lasten legt. De regering gaf hierop te kennen dat het in de bedoeling ligt bij het opstellen van de definitieve regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten ook de belangen van de wegen welke op dit ogenblik niet op een wegenplan voorkomen in ogenschouw te nemen. Voor zover deze wegen in beheer en onderhoud zijn bij pro vincies en gemeenten maken zij mede een onderwerp van studie uit voor de commis sie-Oud. In hoeverre de resultaten van deze studie van belang zullen zijn voor de an dere niet op een plan voorkomende wegen moet nog nader worden bezien. De minister deelde verder mede dat het in elk geval nog wel 1 a 2 jaar zal duren voor het advies der commissie-Oud klaar zal zijn. In het ziekenhuis te Winschoten is over leden het oud-Tweede Kamerlid F. E. H. Ebels uit Nieuw Beerta. Van 1912 tot 1916 was hij lid van de gemeenteraad van Beerta en van 1916 tot 1935 lid van de Provinciale Staten van Groningen, waarvan drie jaren als Gede puteerde. In 1922 vaardigde de Vrijzinnig- Democratische Bond hem af naar de Tweede Kamer, waarin hij onafgebroken tot aan het uitbreken van de oorlog zitting had. Na de bevrijding nam hij zijn zetel weer in tot 1946, toen hij voor het lidmaat schap bedankte. Als Kamerlid heeft de heer Ebels het initiatief genomen tot de indiening van een ontwerp-Crisispachtwet, dat in 1932 tot wet werd verheven. In de nacht van Zaterdag op Zondag is op de Vughterweg bij 's Hertogenbosch de 20-jarige J. Roozen uit Udenhout door een auto ovex-reden, tengevolge waarvan hij in bewusteloze toestand op de weg is blijven liggen. Een automobiliste, die kort na het ongeval passeerde, zag het slachtoffer op de weg liggen. Zij stapte uit haar auto en trachtte bestuurders van naderende auto's te waarschuwen. Zij kon niet verhinderen, dat een auto over het lichaam van R. reed. De jongeman is later naar een ziekenhuis te 's Hertogenbosch vervoerd, waar hij Zondagmorgen is overleden. Tot commissaris voor de emigratie, bij het ministerie van Sociale Zaken is bij Koninklijk Besluit benoemd mr. ir. B. W. Haveman, raadadviseur in algemene dienst bij het ministerie vaxx Verkeer en Water staat. De heer Haveman trad in 1935 in rijks dienst als adjudant-secretaris van de Hcge Raad van Arbeid, welke functie hij in 1941 neerlegde. Tijdens de bezetting had hij een werkzaam aandeel in het werkgevers- verzet. Hij maakte deel uit van de groep „Je Maintiendrai". Na de bevrijding keerde de heer Have man in overheidsdienst terug als secretaris van de Raad voor Economische Aange legenheden uit de ministerraad. In 1946 ging de heer Haveman over naar hei- ministerie van Verkeer. In dat jaar was hij Nederlands gedelegeerde in de UNO- commissie tot voorbereiding van de inter nationale vluchtelingenorganisatie. De RAO (Recreatie Algemene Ontspan ning) heeft Wim van Hees, een oud-mili tair, in de gelegenheid gesteld met een aantal militairen voox-bereidingen te tref- fen een revue op te voeren. Hij wendde zich tot de leiding van de Rip- perda-kazerne en de waarnemend garni zoenscommandant en waarnemend com mandant van deze kazerne luitenant-kolo nel H. J. Scheffer verleende zijn mede werking, dat militairen aan de revue konden medewerken. Sedert November is er hard op dé repetities gestudeerd door de leden van het gezelschap, dat „De Caroussel" heet. Donderdagavond 18 Januari zal in het Rembrandt-theater de eerste voorstelling worden gegeven. Dan wordt opgevoerd de revue „Musical Parade 1951". Aan de revue werken mee Wim van Hees, Ko Bakker (muzikale illustratie en arrange menten), Wiesje ter Hal, Rick Hellevoort, Leny Baay, Jan Sturm, Piet Vonk en Hugo Stam. De teksten zijn geschreven door Chiel de Boer, Wim van Hees, Ko Bakker en P. Vink. De voorstelling is ook toegan kelijk voor burgers. De bedoeling is de revue voor militairen in andere plaatsen van ons land op te voeren. Mogelijk worden militairen in andere kazernes geïnspireerd ook met een revue voor de dag te komen. Daxi is een uitwisseling van opvoeringen mogelijk. De groepscommandant van de rijkspoli tie te Papendrecht heeft de opsporing ver zocht van de negentienjarige Frederik Wil lem Bosson, wonende Dijkstraat 13 te Pa pendrecht. Hij heeft Vrijdagavond om streeks kwart over zeven na een woorden wisseling met zijn vader de oudex-lijke wo ning verlaten en is niet teruggekeerd. Hij heeft gezegd zich door verdrinking van het leven te willen beroven. De commissaris van de Kinderpolitie te Rotterdam verzoekt opsporing van de veer tienjarige Marianne Baerends. Zij is op 9 Januari na een berisping van huis ge gaan en niet teruggekeerd. Zij heeft een zwartgelakte damesfiets met dubbele remmen en nikkelen velgen meegenomen. „Melodia" en „Viva Maria" gaven samen een uitvoering Zondagavond gaf het dubbelmannen- kwartet „Melodia" met medewerking van het dameskoor „Viva Maria" een concert in het R.K. Verenigingsgebouw, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Na een kort openingswoord van voorzitter P. Jan sen bracht „Melodia" onder leiding van de heer G. Barbanson drie Latijnse gezangen ten gehore. Het dameskoor zong vervolgens eveneens een drietal Latijnse gezangen en daarna voerden beide verenigingen diverse Nederlandse en Duitse werkjes uit. De klank van het dubbelmannenkwartet mocht over het algemeen geroemd worden en ook de samenzang liet weinig te wensen, al waren er hier en daar nog wel enige kleine onregelmatigheden te bespeuren. Het dameskoor kan zonder bezwaar een flinke uitbreiding ondergaan; enige diepe stem men zouden zeker bijdragen tot een betere klankverhouding. De dames zongen overi gens met veel toewijding en schonken alle aandacht aan de aanwijzingen van de diri gent. Het concert werd besloten met twee werken voor gemengd koor: „Bijenliedje" van Fred. Roeske en „Lente" van Jacob Hamel, nummers die dertig jaar geleden op het programma stonden van vele zangver enigingen, maar die het nu toch niet meer zo goed doen. In de onlangs gehouden vergadering van de Zandvoortse Handelsvereniging kwam, naar aanleiding van een door de directeur der stichting „Touring Zandvoort", de heer J. Th. Hugenholtz, gehouden praatje nog al wat critiek op deze stichting, waarbij hoofdzakelijk het te weinig contact hebben met de begunstigers een steen des aanstoots bleek te zijn. „Touring Zandvoort" heeft thans besloten, een bijeenkomst te houden met de begunstigers op Donderdag 25 Ja nuari in gebouw „Zomex-lust". Men wil door dit rechtstreeks in contact treden met de begunstigers doel en streven van de stichting belichten, de in voorberei- ding zijnde plannen bekend maken en ge zamenlijk bespreken, maar bovenal kennis nemen van de bij de begunstigers bestaan de wensen, verlangens of grieven ten op zichte van het werk van „Touring Zand voort". Het bestuur verwacht, dat uit een dergelijke gedachtenwisseling thans waar devolle initiatieven zullen naar voren komen. Commandowisseling bij de Brandweer Op enigszins feestelijke wijze wordt op Donderdag 18 Januari in café Kroon af scheid genomen van Halfwegs brandweer commandant, de heer M. Pollé. Als opvol ger is benoemd de heer W. v. d. Horn te Halfweg. „MARIA GORETTI" De toneelvereniging Vondel uit De Kaag gaf Zondagavond in hötel De Rustende Jager te Nieuw Vennep een opvoering van „Maria Goretti" ten bate van een liefdadig doel. Er was hiervoor veel belangstelling. Ex- volgde na afloop nog een gezellig samen zijn met bal. „DE VENNEPER RUITERS"' Op 29 en 31 Januari en 2 Februari zal In Hötel „De Gouden Leeuw" te Nieuw Ven nep de landelijke rijvereniging „Venneper Ruiters" een drietal avonden organiseren Met eigen krachten zal worden opgevoerd de kluhet „De familie van mijn vrouw"; ver schillende attracties zullen de feestvreugde verhogen. JAARFEEST BUURTVERENIGING De buurtvereniging Fortweg houdt ook dit jaar weer een feestavond en wel op 23 Januari in theater Royal te Hoofddorp. Het programma zal geheel door eigen krachten worden verzorgd. CABARET IN „DE BEURS" In de geheel uitverkochte zaal van hotel De Beurs te Hoofddorp gaf het cabaret gezelschap van Herman Rinket een voor stelling, waaraan onder anderen meewerkten de jodelzangeres Olga Lowina, de conféren cier Willy Vervoort en Max van Praag. „DE VERKOCHTE BRUID" De Katholieke Arbeidersbeweging hield Zondag in hötel De Landbouw haar jaar lijkse feestavond. Na een kort openingswoord door de afdelingsvoorzitter, de heer H. Tulen, werd door de toneelvereniging DVV uit Amsterdam een vex-dienstelijke opvoering gegeven van het blijspel „De verkochte bruid". Het spel maakte een plezierige in druk en het succes was dan ook groot. -JUBILEUMRIT MOTORCLUB HAARLEMMERMEER De uitslagen van de Zaterdag gehouden jubileumrit van de Motorclub „Haarlemmer meer" luiden als volgt: Moteren 125 cc.: 1. G. Bruin 1 pnt.; 2. C. Pijlman 12 pnt.; 3. J. v. d. Woerkom 13 pnt.; 4, J. Engel 46 pnt.; 5. C. Schreuder 63 pnt. Motoren 500 cc.: 1. A. Bos 1 pnt.; 2. P. v. d. Hooft 6 pnt.; 3. A. van Tuinderen 10 pnt.; 4. T. Molenaar 14 pnt.; 5. M. W. Vogelaar 20 punteri. Automobielen: 1. C. v. d. Heuvel 2 pnt.; 2. K. de Ron 4 pnt.; 3. B. Bruinsma 6 pnt. DIOS 1ETO 2 0—0 De strijd om de bovenste plaats in de derde klasse "van de Haarlemse Voetbalbond tussen DIOS en ETO 2 eindigde puntloos. Aan span ning heeft het niet ontbroken. De verdedi gingen hadden hét zwaar te verantwoorden. Aan het'slechte schieten en het niet afwerken van de aanvallen is het toe te schrijven dat de voorwaartsen geen doelpunten maakten. Viex- minuten voor het einde kreeg DIOS een strafschop toegewezen, maar deze werd door onzuiver schieten gemist. De wedstrijd hed een sportief verloop mede dank zij de uit stekende- leiding van scheidsrechter Hermes uit Haarlem. HEDW—ETO 3—2 In een spannende, maar niet op hoog peil staande wedstrijd heeft ETO de punten in Amsterdam moeten laten. Het begin was voor de bezoekèrs die hun overwicht in een doel punt uitdrukten (0—1). Enkele minuten later volgde de gelijkmaker. Met 1—1 brak de rust aan. Na de hervatting nam HEDW de leiding (2—1); direct hierop kwam wederom de ge lijkmaker (2—2). Even voor het einde doel puntten de gastheren nogmaals. Hoe de Hoofddorpers ook zwoegden om alsnog de gelijkmaker te verkrijgen, het lukte niet. HET LAGER LANDBOUWONDERWIJS De heer G. Ligtenberg, hoofd van de Christelijke Lagere Landbouwschool te Nieuw-Venoep, hield in de Oud-Gerefor- meerde kerk te Hoofddorp voor de Neder landse Christelijke Landarbeidersbond een lezing over het lagere landbouwonderwijs. Het bestaan van de lagere landbouwscho len, aldus de heer Ligtenberg, is xxog niet voldoende tot de bevolking doorgedrongen. Na het 7de leerjaar kunnen leerlingen van de lagere scholen worden ingeschreven. Het lesrooster op de lagere landbouwscho- lan is zo ingesteld dat aan de praktijk de meest mogelijke aandacht kan worden be steed. Er zijn ruim 100 vacantiedagen. Ge durende deze tijd is de leex-ling verplicht zich in de praktijk te oefenen. De vacantie is zo, dat gedurende de seizoen tijd de leer lingen vrij zijn. Het voordeel tussen een dag- en avondcursus is deze, dat de leer lingen bij de aanvang niet vermoeid en daardoor beter in staat zijn de lessen te volgen. De leraar komt in de vrije dagen de leerlingen bezoeken. Het diploma lagere landbouwschool heeft vooral voor emigranten gx-ote waarde. Het aantal leerlingen te Nieuw-Vennep bedraagt thans 24, hetgeen een maximum is. Mochten binnen afzienbare tijd ook voor de landbouw vestigingsbesluiten ko men, dan is een diploma van de lagere landbouwschool voldoende om zich te kunnen vestigen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. Met een kort woord en een opwekking om de kinderen vooral naar de lagere landbouw school te zenden, sloot voorzitter H. v. d. Pol de vergadering. HENGELSPORT Zondagmorgen is in de Ringvaart de tweede wedstrijd om de Kranendijk-beker gehouden onder leiding van de Hengelsport vereniging „Nooit Gedacht". De hengel sportvereniging V.Z.O.D. uit Haarlem moest wegens een groot aantal uitvallers verstek laten gaan. „Morgenrood" sloeg 37 stuks aan de haak en kwam voor een jaar in het bezit van de beker. Tweede en derde werden „Nooit Gedacht" en „Het Baarsje" elk met 26 stuks; D.L.V. uit Haarlem sloot met 22 stuks de rij. Na afloop zijn in café Kranendijk te Ben- nebroek de prijzen uitgereikt. Anmenkerk, 12 v. Marseille n. Duinkerken. Alwaki, 12 v. New York te Boston. Arnedijk, 10 te New Orleans. Aagtekerk 12 v. Suez. Aiamak, 12 te Basrah. Aludra, 12 190 m. ZO. Fernando Noronha. Ark el dijk, 12 100 m. O. Bermuda. Agatha (t), 12 v. Djakarta n. Soerabaja. Alpherat, 12 in Str. Florida. Aalsum, 13 v. Durban n. Lorenzo Marques. Akkrumdijk, 14 te East London. Al'dabi, pas. 13 Kp. Verdische eil. Annenkerk. pass. 14 Gibraltar. Alcyone, pass. 14 Ouessant. Altair 14 v. Rio Grande n. San Francisco. Axeldijk, 11 v. Rio de Janeiro te Santos. Andijk, 13 te Boca Grande. Arundo, 13 v. Hamburg n. A'dam. Almdijk, 12 te Galveston. Atlas, 12 v. Gibraltar in. Haifa. Averdijk. 13 te Newport News. Bennekom. 12 te Molendo. Bantam, 11 te Makassar. Boskoop, 13 te Curagao. Baarn, 12 800 an. ZW. Fayal. Ball, pass. 14 Gibraltar. Bloemfontein, 12 v. Teneriffe n. Kaapstad. Blonvmersdijk, 13 v. New York n. Antwerpen. Borneo, pass. 13 Finisberre. Brltsum, 13 te Casablanca v. Savona. Boschfontein, 14 v. Suez n. Port Soedan. Bonaire, pass. 13 Kp. Vollano. Chitral (rep.). 12 475 m. O.ZO. Socotra. Ceronia (t), 12 Djeddah. Celebes, 12 230 m. W. Saba mg. Clavella (t), pass. 12 650 m. O. Trinidad. Castor, 12 te Grighton. Chama, pass. 13 Madeira. Cleodora, 14 v. Le Havre n. Curasao. Caltex Pemis (t), 14 te R'dam v. Rastanura. Diemerdijk, 14 te Seattle. Drente, pass. 14 Saipan. Delfland. 13 te Rio Grande. Duivendrecht, 14 v. Dakar n. Buenos Aires, Esso Amsterdam (t), 13 te Texas City. Esso Den Haag (t), pass. 12 Sombrero eil. Eendracht, 14 v. Izmir te Kavalla. Elmina, 15 te Monrovia. Etrema, pass. 14 Dover. Friesland, pass. 13 Gibraltar, Garoet, pass. 12 Guardafui. Gordias. pass. 12 Malta. Gaaslerland, 14 te Las Palmas. Gooiland, 13 v. Las Palmas. Grooteberk, 13 v. A'dam. Hersilia, 12 775 m. ZW. Fayal. Hestia, 12 175 m. ZW. Sombrero eil. Hercules, 14 v. Istanboel n, Constanza. Hera, 14 v. A'dam n. West Indië. Ilos, 12 v. Haitien n. Port au Prince, lttersum, 9 v. Mobile te New Orleans, Indrapoera, 15 v. Genua. Java, pass. 12 Kp. Fear. Jupiter, 12 te Lissabon. Japara (KRL), 15 te New York. Kota Ba roe, 12 350 m. W. Sabang. Kertosono, 13 v. Singapore n. Djakarta. Kieldrecht, 13 te Karachi. Klipfontein, 14 te Suez. Kota In ten, 14 v. Soerabaja n, Djakarta. Kota Agoeng, 18 6 u. verw. H. v. Holland pa6S. 14 Kp. St. Vincent n. R'dam. Kota Baroe, pass. 14 Point de Galle, Leersum, 13 ie R'dam v. Houston- Lekkerkerk, 12 150 m. O. Masira ell. Lindekerk, 12 100 m. NW. Perim. Langlee Scott, 10 te Penang. Langkoeas. 14 te Londen v. Antwerpen. Larènberg, 13 v. Sfax n. Sas van Gent. Leerdam, 14 te New York v. R'dam. Llssekerk, 14 v. Madras n. Bombay. Loenerkerk, 14 v. Genua n. Marseille. Lutterkerk, 14 v. Koweit te Bandarshapoer. Laagkerk, pass. 14 Kp. St. Vincent. Loosdredht. pass. Messina n. Port Said. Luna. 12 te Valencia n. Burriana. Manoeran, 12 v. Durban n. Lorenzo Marques. Mi tra (t), pass. 12 Mangailore. Marken, 12 v. Monrovia n. Takoradi. Mariekerk, 12 te Manilla. Melampus, pass. 10 Gibraltar. Maashaven. 12 180 m. N. Kp. Blanco. Metula (t), 12 275 m. N.t.O. Barbados. Muiderkerk. 12 485 m. Z.t.O. Kp. Palmas. Mijdrecht (t). 12 1400 m. ZW. Kp. Leeuwin. Maas, pass. 12 Noordkant Jamaica. Maetsuycker, 9 te Djakarta. Malea (t), 12 100 m. Z. Rasalhadd. Marpessa (t), 12 300 m. O. Bahia. Madoera, 14 v. Singapore n. Djakarta. Mariekerk, 13 v. Manilla n. Singapore. Meerkerk, 14 te Aden. Mirza (t), 13 te Gibraltar. Modjokerto, 14 te Balikpapan. Muren-a, 13 v. Menaalahmadi n. Liverpool. Maaskerk. 13 te A'dam v. West Afrika. Midas, 14 v. Barcelona n. San Feliu. Noordwijk. 12 750 m. W. Landsend. Nestor, 14 te Alexandrië. Noordam. 13 v. New York n. R'dam. Nieuw Amsterdam, pass. 14 Inagua. Nigerstroom, 14 te Douala. Omala (t), 13 verw. Pladju v. Miri. Orestes, 13 verw. Santos v. Montevideo. Oranje, 14 575 m. O.ZO. Socotra. Orion, 13 v. Patras n. Catania. Odysseus 13 v. Napels te Palermo. Parkhaven. 12 te R'dam v. Bahia Blanca. Phromtis, 12 v. Oporto n. Liverpool. Poelau Laut, 12 v. Djakarta n. Belawan. Polydorus, 12 bij Malta. Papendrecht, pass. 12 Bougarond. Prins Joh. Willem Friso, 13 400 m. W.NW. Flores Polyphemus, 14 te Djakarta v. New York. Prins Alexander, 14 te Antwerpen. Prins Frederik Hendrik. 14 n. Grandia. Roepat, 13 te Soerabaja. Rijnberk, 12 te R'dam v. Japan. Rijnland, 12 te A'dam v. Buenos Aires. Hondo, 10 te Seattle. Radja, 12 500 m. O. Lorenzo Marques. Rijn, pass 12 Oland n. Velzen. Ranchi (rep), pass. 13 Gibraltar. Roebiah, 14 v. Marseille. Sommelsdijk, 13 e Anwerpen. Stad Schiedam, 12 v. Safi n. A'dam. Söestdïjk, 11 v. Penang n. Belawan. Straat Soenda, 11 te Port Elisabeth. Stratidore, 13 v. Port Said. Stad Dordrecht, 12 v. Porto Empedocle naar Sagunto. Stad Schiedam, 12 v. Safi n. Kralingsveer. Saroena (t), 12 bij Kp. Sirik. Scherpendrecht (t). 12 600 m. W.t.N. Flores. Schie, 12 v. New Orleans n. Laguaira. Sinaban, 12 v. Olehleh n. Meulaboh. Slamat, 13 te Muntok. Sliedrecht (t), 12 700 m. W. Kp. Agulhas. Stanvac Pendopo (t). 12 n. Port Swetténham. Salland, 13 verw. Montevideo. Sumatra. 12 900 m. W. Flores. Salawati, 12 te Koweit. Sambas, 14 v. Aden n. Port Swettenham. Saparoea, 13 te Aden. Stad Arnhem, 16 verw. A'dam v. Huelva. Salatiga, 15 te Manilla. Scherpendrecht (t), pass. 14 Flores. Titus, 12 v. Famagusta te Lattakia. Themisto, 12 140 m. W.ZW. Ouessant. Tlba, 12 150 m. Z. Porto Praya. Tlbia, 13 v. Pladju te Miri. Tjimenteng, 16 verw. Soerabaja v. Tarakan. Tomori, 12 250 m. O. Dondrahead. Tiberius 13 v. Ciudad Trujillo te Port of Spain Tomtni, 12 v. Cheribon n. Belawan. Taria, 14 v. Umm Said n. R'dam. Theseus, 14 te Rijeka v. Triëst. Utrecht, 13 verw. Kaapstad. Veendam, 15 verw. Southampton. Volendam, 16 14 u. verw. Hoek v. Holland. Venus, 12 v. Lissabon n. A'dam. Van Riemsdijk, 12 v. Soerabaja n. Cheribon. Veendam, 12 640 m. W. Sciüies. Winterswijk, 13 v. Dakar. Weltevreden, pass. 12 Biliton. WesUand, 12 120 m. O. Recife. Willem Ruys, pass. 14 Finisterre. Westerdam, 13 v. R'dam n. New York. Willemstad, 14 v. Cristobal n- Barranquilla. Zijpenberg, pass. 12 Kp. St. Vincent. Willem Murk overleden Onverwacht is te Hillegom overleden de heer Willem Murk, lid van de bloembollen firma Gebrs. Murk. De heer Murk was een karakteristieke figuur in de kringen van het bloembollen vak, met name door zijn actie tegen de saneringsmaatregelen. Hij was een der steunpilaren van de or ganisatie der anti-saneerders en door zijn rhetorische gaven wist hij ieder sanerings debat te kruidep. UITBREIDING BADHUIS De bouw van 11 cellen bij het gemeente lijk badhuis is thans zover gevorderd, dat het nieuwe gedeelte onder de kap staat, ten teken waarvan de vlag gehesen kon worden. R.K. BLINDENBOND ST. ODILIA De R.K. Blindenbond St. Odilia zal Zondag 28 Januari een propaganda-avond organi seren. FEESTAVOND „VARA" De afdeling Hillegom van de VARA vierde haar 20-jarig bestaan in samenwerking met de afdeling Lisse, met een feestavond in „Flora". De afd. voorzitter de heer De Jong sprak een welkomstwoord en nadat de heer Popti uit 'sGravenhage een propagandarede had gehouden waarin hij o.a. de beslissing ge nomen ten aanzien van de televisie toelichtte, werd een variété-programma afgewerkt dat door de talrijke aanwezigen zeer werd ge waardeerd. De jodel-zangeres Olga Lowina was wel de ster van het programma, maar zeer veel succes oogstte ook Charles Aerts, „de Neder landse Tino Rossi", zowel als Elly Rexon, die zich een danspartner uit de zaal koos. Het accordeon-duo de Hodlers en de illusionist Pietro Nakaro droegen mede tot het succes bij. De avond werd met een bal besloten. R.K. VROUWENBEWEGING De R.K. Vrouwenbeweging „Gilde" heeft het Amsterdams Toneelgezelschap uitgeno digd om Woensdag 17 Janauri een voorstel ling te geven van het Brabantse spel „Suuske Peraaems" in de grote zaal van Flora. VOORDRACHTAVOND VAN T NUT De declamator Jac. Elsacker uit Rotter dam zal Woensdagavond a.s. voor het Departement Hillegom van 't Nut van t Algemeen voordragen „De Notaris uit Havre" van Georges Duhamel, in de ver taling van Bas van Deil. ZANGRECITAL De zangeres Annie BotheJonkheer geeft Zaterdagavond in hotel Sistermans een recital. Het programma vermeldt voor de pauze liederen van Bach. Handel. Schumann en Brahms en daarna bekende opera-frag menten. Haar begeleider, de pianist Herman Uhlhorn, zal zich ook solistisch laten horen. Lessen Studerend militair b. z. a, voor het geven van BIJLES SEN in wiskunde, scheikun de en Natuurkunde. Brieven G 7243 Duitse PRIVé- en CON VERSATIELESSEN, handels correspondentie en vertalin gen in en uit het Duits door Duitse, J. Krijnen, Spoor, zichtlaan 24, Heemstede (bij tramviaduct Leidsevaart). Tel. 27213. Vrijdag- of Zaterdagmid dag GUITAARLESSEN gevr. voor beginneling Hrl.-Z.W. Brieven met cond. G 7218. Huish. Kers. gevraagd NETTE WERKSTER gevr. v. g. g. v. liefst 4 halve da gen. Spruitenbosstraat 21. Gevraagd net zelfst. DAG MEISJE. Anjelierenlaan 1, Aerdenhout. Voor direct gevraagd: net zelfstandig DAGMEISJE Aanmelden tussen 7-8 van Weert, Anegang 46. Fl. zelfst. MEISJE gevr. v. 8-5 uur met midd. kost. Café Kennemerland, Rijksstraat weg 433. Flinke jonge WERKSTER gevr. voor Dinsdag- en Vrij dagmorgen. Veenbergplein 26 Bedrijfspers. gevr. NETTE JONGEN gevr., leeft. 14 a 15 j. Levensmidde. lenbedrijf. N. A. Marbus, Korte Kleverlaan 46. Bl'daal Voor vertalen en handels correspondentie in Engels en Duits zoeken wij adres van erv. CORRESPONDENT (E) (Spoed.) Brieven met tel. no. G 7222 Huish. Pers. aangeb. WERKSTER v. Di„ Wo., Do.. Vrij v. g. g. v. Brieven G 7263, KRAAMVERZORGSTER, 47 j. kan verplegingen aanne men, ook voor verzorging van zieke. Brieven Spiering weg 581, Vijfhuizen. COUPEUSE heeft nog e. dagen ter beschikking. N.we Gracht 20 BONTWERKSTER moder niseert en repareert al uw bontwerk. Brieven G 7246. B. z. a. NET MEISJE v. d. en n. voor direct, v. g. g. v. kl. gezin. Brieven G 7223 Bedrijfspers. aangeb. Wie kan ENERGIEKE JONGEMAN gebruiken voor een dag of meer per week? Brieven G 7249. TANDARTSASSISTENTE, v. g g. v., tevens in bez. v. dipl. MULO en Typen. zkt. betrekking. Brieven G 7224. Huizen gevraagd Te koop gevraagd: HUIS liefst onder en boven voor geldbelegging. Br. G 7264. Huizen aangeboden HERENHUIS, 9 kam. over name inb. 8 mille. Br G 7262 Kamers gevraagd Moeder met dochtertje v. 13 j. zoekt een KAMER met stookgel. Centr. stad. Brie ven G 7250. Gevr. gest. ZIT-SLAAP- KAMER met pension door jongedame (b. b. h. h.) Liefst bij dame alleen bij particu lier. Brieven G 7225. Jonge vrouw 41 j. m. d. 16 j. zoekt ongem. of gestoff. ZIT-SLAAPKAMER m. slp.- kamertje, stook- en kookge legenheid Beiden b. b. h. h. Brieven G 7226. Nette heer op leeft, zoekt SLAAPKAMERTJE. Brie ven G 7227. Dame, lerares, zoekt per 1 Maart één of twee ongem. KAMER(S) met stook- en kookgel. Brieven G 7270 Kamers aangeboden PENSION met huiselijk verkeer op goede stand, 3 min. van station. Brieven G 7265. KLEINE KAMER m. pen sion. Julianalaan 106, Ov. Voor zeer rustige dame on. gem. PARTERRE ZITKA MER, gr keuken, 2e etage, gr. zonnige slaapkamer, str. kater, stookgel. Centr. prima stand. Brieven G 7228. Aangeb. KOSTHUIS v. sl.k. h. v. net persoon f 20 p. w. Brieven G 7229 Woningruil BEN.HUIS met tuin, om trek Schouwtje, voor derge lijk huis, drukkere buurt. Br. G 7230. Aangeb. groot VRIJ HUIS omg Wilhelminastraat. Gevr. mooie woning omg. Ver- wuift. Brieven G 7232. Aangeb. VRIJ HUIS te Bennebroek, 6 kam., huur ong. f 35 p. m. Gevr. huis te H'lem, omtr. Kleverpark. Brieven G 7252. Aangeb. BOVENWONING met zolder en 2 slaapkamers Duvenvoordestr. 1141. Gevr. le etage of kleine bovenwo ning, liefst centrum. Diversen NIEUWE RUILCOURANT verschenen. Cramer en Co. LIEVE JAN. Morgen acht uur op het Houtplein. Scheer je je weer met Akru-snel? Je Loesje. Voor f 10.60 p. mnd. zo'n prima Excelsior STOFZUI GER, sleemodel, bij „Edi son". Kampervest 41, Telef. 13024. Te koop gevraagd HAND- en TRAPNAAI- MACHINES koopt Hazevoet defect geen bezw. Hazevoet Koningstraat 48. Tel. 17308. STERKE PIANO voor pianist: op kast wordt niet gelet Brieven G 7256 BIOSOL HOOGTEZON- APPARAAT, Spaarnwouder- straat 75. GED. INBOEDEL, 2 p. eik. ledikant. Brieven G 7234 Dames SCHRIJFBUREAU ladenkast. Brieven G 7235. HANDNAAIMACHINE. Brieven G 7236. BOEKEN. Zolderoprui mingen, flessen, naaimachi nes. Tel. 15639. In goede staat z. HAARD of KACHEL, (gr. capaciteit) Opbergkast. lichtkroon. Br. G 7238.. Te koop aangeboden J. HONDJE, 8 w. teef. Marsstr. 45 tegen adv. k. 2 prima wollen WINTER JASJES z. g. ,a. n. 7 en 3 a 4 jaar Samen f 20. Br. G 7268 Weg. overcompleet door verhuizing: VAST TAPIJT 24 M2 (donkerbruin), tapijt- rand (mauve), gasgeyser, mengkraan met handdouche, 2 bureaux. Gr. Houtstr. 78. TRAP-HANDNAAIMA- CHINE f 125, 1 pers. geschil, derd ledikant f 15, grote uit- neemb. dekenkist f 18. Ju. lianalaan 78, Overveen. Groenewegen biedt aan* 1 liter RODE VRUCHTEN- WIJN van f 2.55 voor f 1.55. Tel. 14376 Zaanenstraat 28. Blank eiken HUISKAMER handwerk, guitaar met Kla- var muziek, eiken luidspre ker, stofzuiger. Zaanenstraat no. 28. PRACHT PIANO als nw. kleun bruin. Hooimarkt 24. FORD PREFECT 1950 we gens vertrek naar Ind. van part. aan part. 11000 km. exp onderzoek toegestaan. Z. B. Spaarne 104 R. Tel. 14755. ZW. COLBERT, VEST en STREEPBROEK f 19.50, 1 pers. spiraal matras f 6.50 Jansstraat 39. Tel. 15639. Pracht zwarte mantel 46 f 15. Seringenstraat 16. Eiken HUISKAMER AM. best. uit: 2 clubs. 4 stoelen, tafel,: dressoir, theemeubel, in st. v. nw. Spaansevaartstr. 103 Na 7 uur. 3-rits KE LIMB ANK met 2 zijkastjes. Te zien: Raad* huisplein 23, Heemstede. KLEEDT U GOED! Uit pracht collectie vlotte winterjassen en -mantels, costuums; f 3 per week zon der vooruitbetaling!!! VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem Ml VS

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3