DANS- Studio Brassinne Kasregister S. BOUMA In één dag retour ZO BEGINT HET LEVEN flinke eerste werkster Th. v. d. Moolen Japonnen strijkster gevraagd Hoole en Van Gooi HAARLEMSE KUNST GEMEENSCHAP Beschaafde dames Winkeljuffrouw gevr. SCHOOL NIEUWE GRACHT 66 ETALAGE te huur Let op! Fa. W. F. Claus colporteur-besteller DINSDAG 16 JANUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Hoogo uentournooi Van Seters heeft de leiding Dammen Jeugdkampioenschappen Oud-minister Mononoetoe ontmoette letterkundigen Nederland zegt 1 millioen toe voor herstel van Korea Ziekenfondsverzekering voor rentetrekkers Voor werknemers zal de premie-korting op de uit kering vervallen Ballpointpennen in het (kort) geding Eddie Christiani in het ongelijk gesteld Duitsers zullen Permit Office in Den Haag overnemen Mevrouw P. M. van Slijpe Kersbergen overleden Lisse Jubileum van de IJsclub Heemstede Huldiging E. G. Wildeboer SCHEEPVAART Dr. J. C. de Bruïne-Altes CLUBLESSEN Dans school Gebr van AKE •zoon, of wat oaC.TBi.cxe. r- NAM6 I/R4A5 7, NÊ.EFI U SNpL- suxes le etage woning WONINGRUIL gem. woning VERHUIZINGEN P. DE BOER N.V. Modemagazijnen C. H. Vogelzang nette leerling-naaisters Max Croiset winkeljuffrouw RESERVE CHEFS Speciaal zaken- stoffeerder Bankwerker-plaatwerker 10 Privélessen 20.- DE GELAARSDE KAT II ONTWIKKELING VAN DE GEHEIME KRACHTEN IN DE MENS LEEFT EEN MENS MAAR 1 KEER? Spreker; DE INGEWIJDE JOHANNES ANDREAS Boeken, couranten enz12 ct. per kg Bont afvalpapier 10 ct. per kg Carton papier 7 ct. per kg STENO-TYPISTE W. V. AMERONGEN GAzn. N.V. JONGENS van ca. 17 jaar ter opl. VERKOOPSTERS van ca. 20 jaar m. of z. vakk. De derde dag van liet Hoogovenschaak- tournooi liceft de Nederlander Donner verder achterop gebracht en hem, nadat hij al twee partijen verloren had, nu prac- tisch geheel uitgeschakeld. Een verrassend felle strijd tussen O'Kelly en Pilnik ein digde in remise en ook de tweede Neder lander, Kramer, die veelbelovend in de kopgroep meespeelt, moest tegen Kieningcr genoegen nemen met remise. De stand is thans: 1 Van Seters 2Vj pnt.; 2. tot en met 5. Kra- mct, Kieninger, Pilnik en O'Kelly de Gal- Way' ieder 2 pnt.; 6. Poulsen 114 pnt. en een afgebroken partij; 7. Rossolimo 1 punt en een afgebroken partij; 8. en 9. dr Stumpers en Palomaa ieder 0 pnt. en een afgebroken partij; 10 Donner 0 pnt. De derde partij om het kampioenschap van Nederland voor dames tussen mevrouw Roodzant en mevrouw Fenny Heemskerk werd afgebroken. Mevrouw Heemskerk heeft de leiding van twee punten en een afgebroken partij. De uitslagen van Maandag luiden: Ere Afdeling: Dr StumpersRossolimo afgebiv, Palomaa—Poulsen afgebr.; O'Kel ly—Pilnik Vz—Vz't Kramer—Kieninger 1/2—1/2; Van SetersDonner 10. Reserve A 1: BijkerkKroone afgebr.; KatajistoOosterwijk Bruyn-afgebr.; Han sen—Mr Sandifort 01; Dr LimbosMr Spanjaard 01; OrbaanMulder v. Leens D. afgebr. Reserve A 2: DonkWaling Dijkstra 1—0; Apking—Grappenhaus 1—0; Fr0m— Van Vliet 1—0; v. d. Zanden—Menzel 0—1; Bos—Kayser 0—1. Reserve B: GigengackMeier 10; Ha- meka—Mrs. Bruce 10; v. d. OordStee- man y21/2; De WolfDe Ree 10; Blans- jaar—Brahma 10. Reserve C: BiesheuvelJonkman 01; v. 't Hoff—Hart 0—1; Beentjes—Brugman lL-0; DjieSlootman 10; KruitKoo- men'l—0; BiesheuvelKruit afgebr. Reserve D: TrompertPranger 1—0; Holthaus—Holtes 01; LarsenDuinker 1—0; Hagendoorn—Woutersen V2—V2Sa- lomons—Visser 1—0. Reserve Achtkamp A: Dr van DorpE. de Waal 01; HovingWissink 10; Van der Steeg—Hoeffelman V2—V2; Krijgs manGroos 01. Reserve Achtkamp B: SlingsMeier i/2_i/2;NijkampMevr. Van Aalst V21/2', Van der Laan—Zoom V2—V2', Oort—Broker 0-1. In de te Amsterdam gehouden vergadering van het district Noordholland zijn medede lingen gedaan over de plannen om ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de Nederlandse Dambond wedstrijden voor scholieren te houden. Getracht zal worden in iedere gemeente voor scholieren van veertien tot twintig jaar wedstrijden uit te schrijven en latei' provinciale kampioenschappen voor te bereiden. De provinciale kampioenen komen in Putten bijeen en zullen strijden om het jeugdkampioenschap van Nederland 1Ö51 Tot lid van het districtsbestuur werd ge kozen de heer Dijkslag (Het Noorden. Haarlem) en tot secretaris de heer H. van Brussel (Wormerveer). In de sociëteit „De Koepel" in de Mar- nixstraat te Amsterdam was Maandag middag een gezelschap van ongeveer twin tig letterkundigen bijeen om kennis te maken met de heer Mononoetoe, die minis ter van Voorlichting was in het kabinet- Hatta en weldra een belangrijke diploma tieke functie zal aanvaarden. Hij bracht een kort bezoek aan Nederland op terug reis van New York, waarheen hij zich te zamen met minister Mohammed Roem had begeven om het Indonesische lidmaat schap van de UNO te aanvaarden. De samenkomst was belegd door de stichting Culturele Samenwerking, vertegenwoordigd door de letterkundige Ed. Hoornik. Zonder zich als specialist te willen op werpen, gaf de heer Mononoetoe een boeiende uiteenzetting van de positie der hedendaagse Indonesische schrijvers en schilders, waarbij hij in het bijzonder de betekenis deed uitkomen van de door hem met onze „Beweging van Tachtig" verge leken „generatie van '45". De hiertoe be horende dichters, aldus spreker, hebben over het algemeen „de geestelijke kluiste ring" tijdens het Nederlandse bestuur niet gekend, doch daarentegen volop deel gehad aan de renaissance van het Aziatische be wustzijn. Belangwekkend waren vooral zijn mededelingen over de grote invloed van het existentialisme in Indonesië, vooral door middel van de veelgelezen geschriften van Sartre, die voor vele letterkundigen een openbaring brachten. De heer Mononoetoe zeide tenslotte ervan overtuigd te zijn dat de Indonesische letter kunde over tien of vijftien jaar een voor aanstaande positie zou innemen. Hij herin nerde daarbij aan de in vrijheid voortge brachte kunstuitingen van het verleden, met name aan het machtige bouwwerk de Baraboedoer op Java en de Balise cultuur. Tot de aanwezigen behoorden onder an deren Gerard (vroeger Simon) van het Reve, Gerrit Kouwenaar, Jan Spierdijk, Bert Voeten, Dolf Verspoor, Gerrit Kamp huis, Bert Schierbeek, de Indonesische letterkundige Sitor en enige Indonesische schilders, die deze. maand hun weide onder auspiciën van de Stichting Culturele Samenwerking in de Moderne Boekhandel te Amsterdam ten toon stellen. De Economische en Sociale Raad en de algemene vergadering van de UNO hebben plannen ontworpen voor herstel van Korea. De kosten voor deze hulpactie worden geschat op 250 millioen dollar waarvan de Verenigde Staten bereid zijn 65 pet. te dragen. Nederland kan zich onmogelijk ont trekken aan het mededragen van verant woordelijkheid ook op het gebied van in ternationale hulpverlening, aldus verklaart minister Stikker in een nota van wijziging op de begroting voor 1951. De regering heeft de permanente ver tegenwoordiger bij de UNO gemachtigd een Nederlandss bijdrage toe te zeggen van 1 millioen gulden in nader te bepalen goe deren en diensten, waarbij inbegrepen een aanbod om 10 Nederlandse deskundigen gedurende een jaar ter beschikking te stel len voor het materieel herstel van Korea, ïn hoeverre aan deze hulpactie van de UNO uitvoering zal kunnen worden gegeven, zal afhangen van de gebeurtenissen in Korea. Sinds 1 Januari vallen ook de rentetrek kers volgens de sociale verzekeringswetten onder de vex-plichte ziekenfondsverzeke- Daartoe wordt maandelijks als premie T 1.50 op hun rente-uitkering gekort. Heb ben zij bovendien nog een werkgever, dan moet deze voor de verplichte ziekenfonds verzekering 1,8 percent van het loon in houden. Er wordttfiu bij het ministerie van sociale Zaken een regeling voorbereid, volgens welke in het laatstbedoelde geval geen premie-korting op de rente-uitkering geschiedt. Die regeling zal terugwerkende kracht hebben tot 1 Januari 1951 zodat reeds ingehouden premie-kortingen op sociale rente-uitkeringen zullen worden terugbetaald aan die rente-trekkers, die over hun loon 1,8 percent premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering betaald hebben. De president van de Amsterdamse rechtbank heeft nog een uitspraak gedaan m het kort geding, dat de Compania Uruguaya de Fomento Industrial uit Mon tevideo aanhangig heeft gemaakt tegen een Nederlandse firma. De Zuid-Ameri kaanse firma is octrooihoudster (samen met een andere firma) in ons land voor de ballpointpennen. Zij meende, dat de Ne derlandse firma met de verkoop van ballpoint-pennen inbreuk maakte op het octrooi en stelde als eis een dwangsom van 100 voor iedere pen waarmede de Nederlandse firma opnieuw inbreuk op het octrooi zou maken. De president heeft nu bepaald dat een nader advies aan de octröoiraad zal wor den gevraagd. Dit houdt in, dat de zaak te zijner tijd opnieuw in behandeling zal worden genomen. De president van de Amsterdamse recht bank heeft uitspraak gedaan in het kort geding, dat aanhangig was gemaakt door het gramofoonplatenconcern Decca tegen de zanger Eddie Christiani. De zanger had met Decca in Augustus 1950 een contract gesloten waarin hij zich voor twee jaar verbond alleen voor Decca opnamen te ma ken. Desalniettemin heeft hij voor een Bel gisch gramofoonplatencorncern gezongen. Hij stelde zich op het standpunt, dat hij dit kon doen, indien hij een bedrag van 3000.in het contract genoemd als scha devergoeding bij contractbreuk, aan Decca zou betalen. De president zeide in zijn vonnis, dat de betaling van dit bedrag geen rechtvaardi ging voor contractbreuk was. Hij' bepaalde, dat de zanger een dwangsom van 5000.-— wordt opgelegd voor iedere opname, die hij in de toekomst mocht laten maken door een andere maatschappij dan Decca voor de duur van het thans lopende contract. De werkzaamheden van het geallieerde Permit Office in de Nieuwe Parklaan in Den Haag zullen vóór 1 Maart worden overgenomen door de Duitse consulaire dienst in Nederland. Hét 'West-Duitse con sulaat-géneraal in Amsterdam is sinds. 1 Januari gemachtigd óm passen én visa voor West-Duitsland af te geven, doch de feitelijke uitvoering daarvan moest we gens technische moeilijkheden enige weken worden opgeschort. Het ligt in de bedoeling dat de kantoor ruimte in Den Haag en een groot gedeelte van het personeel van hét Permit Office door het Duitse consulaat-generaal zal worden overgenomen. Het consulaat-generaal blijft echter in Amsterdam gevestigd. Te Heemstede is in de ouderdom van 82 jaar overleden mevrouw P. M. van Slijpe— Kersbergen. Met haar echtgenoot was zij van Maart 1908 tot 1 December 1924 verbon den aan het Stads Armen- en ziekenhuis (thans Tehuis voor Ouden van Dagen) aan de Schotersingel. De heer en mevrouw Van Slijpe waren vader en moeder van het huis. Op 4 November 1935 is de heer Van Slijpe overleden. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van mevrouw Van Slijpe is be paald op Woensdagmiddag om drie uur op de Algemene Begraafplaats aan de Klever laan. Ter gelegenheid van het zestigjarig be staan van de IJsclub te Lisse is Zaterdag in restaurant „De Nachtegaal" een recep tie gehouden. Namens het gemeentebestuur bood de heer J. W". A. Lefeber de geluk wensen aan. Hij sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat zich in de loop der jaren steeds velen met grote ijver en voort varendheid gegeven hebben de mooie schaatssport te bevorderen. De heer Van Zwieten vertegenwoordigde het hoofdbe stuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsrijdersbond en dankte het bestuur voor het feit, Hat mogelijk heeft gemaakt, dat E. van 't Oever naar Noorwegen is uitgezonden. Spreker verwachtte in de toe komst nog veel van deze rijder. Voorts voerden het woord de heren Stroombeek, namens het gewest Zuidhol land, Vlasveld, namens het district, die een voorzittershamer aanbood, Biemond na mens de IJsclub Kagermeer, die een me daille voor de eerstkomende wedstrijd voor leden aanbood en afgevaardigden van War mond en Voorhout. In de hulde werden in het bijzonder betrokken de voorzitter de heer N. P. Mielo en de secretaris de heer A. Wesselo. Vijftienhonderd dames en heren waren Maandagavond in het gebouw van het Hol lands Bloembollengenootschap bijeen voor een feestelijke samenkomst. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mee, dat een trainingsfonds opgericht zal wor den. De heer Van Zwieten heeft in de pauze de gelukwensen van de Koninklijke Nederlandse Schaatsrijdersbond aangebo den en mevrouw Mielo overhandigde na mens de echtgenoten van de bestuursleden een vlag. Een collecte voor het trainings fonds bracht 279 op. Aan het slagen van de feestavond werkte mee het gezelschap „Luna", dat de revue „Vrolijkheid in wintertijd" ten tonele bracht. De medewerkenden oogstten veel succes en bezorgden de bezoekers aange- namen ogenblikken. „Het vrolijke trio" bracht de muziek tijdens de revue ten gehore. Vandaag is de heer E. G. Wildeboer in een versierde zaal van het Pompstation aan de Leidsevaart gehuldigd ter gelegen heid van het feit, dat hij veertig jaar ver bonden is aan de Amsterdamse Waterlei ding. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd verlaat hij de dienst. De directeur van het bedrijf ir. J. Bie mond heeft de jubilaris toegesproken. Hij herinnerde aan de energie en liefde welke de jubilaris in de loop der jaren aan de dag heeft gelegd. Namens het gemeentebe stuur van Amsterdam bood hij een ge schenk in enveloppe aan, benevens een oorkonde. De heer P. Huges, die de heer Wilde boer als chef van het Pompstation zal op volgen, voerde namens het personeel het woord en overhandigde een huiskamer lamp en boeken. De heer C. Vis sprak namens het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noordholland en de heer R. van Ree namens de examencommissie voor landmachinisten. Verder hebben nog vrienden en fami lieleden gelukwensen aangeboden, waarna de jubilaris dankte voor de hem gebrachte hulde. In de ouderdom van 86 jaar is te Haar lem overleden prof. dr G. Scheltema, oud hoogleraar in kindergeneeskunde aan de rijksuniversiteit te Groningen. Dr Scheltema werd in 1909 aangewezen als buitengewoon hoogleraar in de paediatrie te Groningen, waarmede de eerste leerstoel van deze aard ii. ons land werd bezet. Hij was mede oprichter van de Vereniging voor Sociale Kindergeneeskunde. Akkrumdijk, 14 te East London. Aldabi, pas. 13 Kp. Verdische eil. Annenkerk, pass. 14 Gibraltar. Alcyone, pass. 14 Ouessant. Axeldij'k, 11 v. Rio de Janeiro te Santos. Andijk, 13 te Boca Grande. Arundo, 13 v. Hamburg n. A'dam. Almdijk, 12 te Galveston. Atlas, 12 v. Gibraltar n. Haifa. Averdijk. 13 te Newport News. Aalsöijk, 14 te Nordienhamn. Abbekerk, 15 v. Adelaide te Melbourne verw. A-dinda, 14 te Pladju v. Haiphong. Agatha (t>, rede Soerabaja v. Djakarta. Aletta (t), 14 v. te Lokanson n. Pladju. Algorab, 13 te Khorramshar. Alhena, 14 v. R'dam te Bremen. Amstelkerk. 14 v. NovoredOndo te Lago. Amstelland, 13 v. Buenos Aires n. Rosario Antonia (t), 16 verw. Port Dickson. Aimilla (t), 13 te Singapore. Alkaid, 15 verw. Rio Grande. Aludra, 14 240 rn. O. St. Paulrocks, Ariadne, pass. 14 Ouessant. Alcyone, 16 verw. Antwerpen. Altair, 15 te San Francisco do Sul. Amstelpark,, pass. 15 Masira. Abbedijk, 12 te Montevideo. Alpherat, 16 v.m. te Houston. Averdijk, 16 v. Norfolk n. New York. Bali, pass. 14 Gibraltar. Bloemfontein, 12 v. Tcnerlffe n. Kaapstad. Blommersdijk, 13 v. New York n. Antwerpen. Britsura, 13 te Casablanca v. Savona, Boschfontein, 14 v. Suez n. Port Soedan. Bonaire, pass. 13 Kp. Vollano. Baud, 13 v. Singapore n. Djakarta. Baarn, 14 700 m. O.NO. Martinique. Beverwijk, 15 anker Les Falaises v. Alexandrië Blijden-dijk, 15 v. New York n. Philadelphia. Borneo, pass. 15 Tenez. Bennekpm, 16 v. Mollen do te Arica verw. Cham.a, pass. 13 Madeira. Cleodora, 14 v. Le Havre n. Curagao. Caltex Delft (t). 13 v. Port Said. Caltex Leiden (t), pass. 14 Finisterre. Caltex Nederland (t), pass. 14 Aden. Camphuys, 15 te Waikelo v. Reno. Castor. 14 te Grenada. Congostfoom, 13 v. Hamburg n. A'dam. Celebes, pass. 15 Minicoy. Clavellac pass. 15 Aden. Caltex Permis, 15 v. Rottedam n. Sidon. Caltex Utrecht, 15 v. Rotterd. n. Rastanura. Diemerdijk, 14 te Seattle. Drente, pass. 14 Salpan. Dulvendrecht, 14 v. Dakar n. Buenos Aires. Duivendreoht (t), 14 75 m. NW. Kp. Verde. Domburgh, pass. 14 Finisterre. Delfland, 15 v. Rio Grande. Esso Den Haag (t), pass. 12 Sombrero eil. Eendracht, 14 v. Izmir te Kavalla. Elmina", 15 te Monrovia. E'trema, pass. 14 Dovér. Edam. 14 300 m, N. Fiores. Erinna (t), 13 v.' Singapore n. Miri. Erna (t), 15 te Marlet. Friesland, pass. 13 Gibraltar. Felipes (t), pass 13 Singapore. Gaasterland, 14 te Las Palmas. Gooiland, 13 V. Las Palmas. Grootekerk, 13 v. A'dam. Ganymedes, 15 verw. te Corral. Gadila: (t), 14 400 m. Z. Kp. Race. Garoet, 15 bij Minicoy. Hercules, 14 v. Istanboel n, Constanza. Hera, 14 v. A'dam n. West Indië. Heelsum. 13 te Antwerpen Helder, 13 v. Martinique n. Guarnta. Haarlem, 14 660 m. W.ZW. Fiores. Helder, 15 v. Martinique te Guanta verw. Helena. 14 v. Curasao n. Punta Cardon. Hestia, 14 350 m. NO. Sombrero eil. Heemskerk, 14 v. Hamburg te Antwerpen. Xndrapoera, 15 v. Genua. Japara (KRL), 15 te New York. Java, 16 verw. Galveston v. Norfolk. Jobshaven, pass. 13 Guernsey. Job. v. Oklentoarnevelt, 15 350 m. W.ZW, Kan garoo eil. Jupiter, pass. 15 te Oram. Kertosono, 13 v. Singapore n. Djakarta. Kieldrecht, 13 te Karachi. Klipfontein, 14 te Suez. Karsi'k, 14 te Ternate. Keilehaven, pass. 13 Ouessant. Kedoe, 16 verw. H. v. Holland v. Hamburg. Kota Agoeng, pass. 15 Finisterre. Kota Baroe, pass. 15 Minicoy. Kota Inten, 16 te Djakarta v. Soerabaja. Langkoeas. 14 te Londen v. Antwerpen. Larenberg, 13 v. Sfax n. Sas van Gent. Leerdam, 14 te New York v. R'dam. Llssekerk, 14 v. Madras n. Bombay. Loenerkerk, 14 v. Genua n. Marseille. Lutterkerk, 14 v. Koweit te Bnndarshapoer. Laagkerk, pass. 14 Kp. St. Vincent. Loosdrecht, pass. Messina n. Port Said, Luna, 12 te Valencia n. Burriana. Lieve Vrouwekerk, pass. 13 Cherbourg. Lindekerk, pass. 13 Port Soedan. Langlee Scott, 13 v. Penang. Madoera, 14 v. Singapore n. Djakarta. Mariekerk, 13 v. Manilla n. Singapore. Mirza (t), 13 te Gibraltar. Modjokerto, 14 te Ballkpapan. Murena, 13 v. Menaalahmacli n. Liverpool. Maaskerk, 13 te A'dam v. West Afrika. Midas, 14 v. Barcelona n. San Feliu. Maasland, 13 te Hamburg. Markelo 13 v. Moebaze n. Angoche. Metula (t), 15 verw. Curagao v. Stanlow. Mitra (t), pass. 14 Ceylon, Molenkerk, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Maas, pass. 14 Andros eil. Malea (t), 16 verw. Menaalahmadi v. Gibraltar Macoma, pass. 15 Cairns. Mapia, 15 v. Suez n. Djeddah. Marpessa, pass. 15 Kp. Frio. Meerkerk. 15 v. Aden n. Cochin. Merwede, 12 te Houston. Noordwijk. 12 750 m. W. Landsend. Nestor, 14 te Alexandrië. Noordam. 13 v. New York n. R'dam. Nieuw Amsterdam, pass. 14 Inagua. Nigerstroom, 14 te Douala. Noordwijk, 13 300 m. W. Landsend. Orion, 13 v. Patras n. Catania. Odysseus. 13 v. Napels te Palermo. Oberon, 14 te Puerto Cabello v. Laguaira. Overijsel, 15 verw. Melbourne. Ovula (t), 13 v. Iloilo n. Davao. Oranje, pass. 15 Socotra. Oranjefontein, 16 verw. Lorenzo Marques. Polyphemus, 14 te Djakarta v. New York. Prins Alexander, 14 te Antwerpen. Prins Frederik Hendrik, 14 n. Grandia. Plancius, 14 v. Singapore n. Belawan. Paula (t), 7 v. Pladju n. Bangkok. Poseidon, 14 bij Mona Passage. Prins Joh an W. Friso, 14 300 m. ZW. Kp. Race. Poiydorus, pass. 15 Gibraltar. Prins Maunits, 16 te Gandia. Roeblah, 14 v. Marseille. Raki, 14 v. Bremen n. A'dam. Riouw, 14 v. Pladju n. Soerabaja. Rotula (t). 13 te Newcastle. Rijnkerk, 14 op de Elbe. Ranchi, pass. 15 Finisterre. Rondo, 12 te Vancouver. Salawati, 12 te Kowett. Sambas, 14 v. Aden n. Port Swettenham. Saparoea, 13 te Aden. Salatiga, 15 te Manilla. Scherpendrecht (t), pass. 14 Fiores. Schiedijk, 13 te Bremen. Singkep, 16 verw. Makassar. Slamat, 14 v. Blinju n. Pangkalpinang. Stanvac Benakat (t), 15 te Tj. U'oan. Stanvac Talang Akar (t), 14 n. Sungeigerong. Sarpedon, 14 300 m. ZW. Kp. Hatteras. Schie pass. 14 Noordkust Cuba. Stanvac Djirak (t), 11 te Singapore. Sunetta, 17 verw. Kaapstad. Stad Arnhem, 16 verw. A'dam v. Huelva. Sarangan. pass. 15 Ouessant. Slamat, 15 te Pangkalpinang. Soestdijk, 15 v. Belawon n- Kantang, Stad Maastricht, 15 te Spezia v. R'dam. Stad Schiedam, pass. 15 Finisterre. Stad Vlaardingen, 15 v. Narvik n. R'dam. Sloterdijk, 12 v. Mobile n- Hampton Roads. Straat Soenda, 13 v. Port Elizabeth n. East- Londen. Taria, 14 v. Umm Said n. R'dam. Theseus, 14 te Rijeka v. Triëst. Tamo, 14 te Antwerpen v. R'dam. Tankhaveti IX (t), 14 te Tj. Uban v. Palembang Tankhaven III (t), 14 te Pladju. Telamon, 14 v. Carupano n. New York. Themisto, 13 70 m. NW. Finisterre. Tjikarhpek, 14 te Mombassa. Tjisadane. 15 te Djakarta. Tjitjolengka, 14 v. Hongkong n. Singapore. Tomorl, 16 verw. Belawan n. Balikpapan. Tosari, pass, 12 Port Soedan. Trajanus, 13 v. Trinidad n. Grandrayman. Tasman, 11 v. Penang n. Belawan. Triton, 14 v. Curagao n. Ciudad Trujillo. Tiba, 14 dwars Kp. Blanco. Tiberius, 14 v. Port of Spain n. Paramaribo. Trompenberg, 14 350 m. W.ZW. Fiores. Teiresias, pass. 15 Saibang. Tarakan, 16 te Halifax. Tegelberg, 12 te Port Elizabeth. Utrecht, 13 te Kaapstad. Veendam, 15 verw. Southampton. Van Riemsdijk, 14 v. Cherlbon n. Djakarta. Venus, pass. 14 Finisterre. Volendam, 14 100 m. N. Finisterre. Vulcanus, 17 verw. R'dam v. Gibraltar. Willemstad, 14 v. Cristobal n. Barranquilla. Waiwerang, 13 v. Palembang n. Soerabaja. Westland, 15 verw. Rio de Janeiro. Winterswijk, pass. 14 Kp. Blanco. Woensdrecht (t), pass. 14 Mona Passage. Wickenburgh, pass. 13 Finisterre. Westerdam, pass. 14 Portland. Willem Ruys, pass. 15 Gibraltar. IJsel, 14 te Maracaibo v. Curagao. Zijpenberg, pass. 14 Finisterre. Met dank en vreugde geven wij kennis van de geboorte van een dochter en zusje INEKE. P. Nix J. Nix-Barrette Majo, Petertje. „Casa-Blanca" Willemstad Curagao. 13 Januari 1951. Getrouwd: A. F. WENT en V. BUNGE-STERNEBERG Bloemendaal, 16 Jan. 1951. Adres na 6 Febr. Lonbar Petrilaan 7. Heden overleed onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader GABBE SCHELTEMA, Oud-Hoogleeraar te Groningen in den leeftijd van 86 jaar Amsterdam: Mr. H. M. Scheltema-Blase Haarlem:. G. C. Krerhér-Scheltema Kéapstad: C. H. Scheltema D. M. Scheltema-Sims Groningen: Prof. Mr H. J. Scheltema en kleinkinderen. 14 Januari 1951. Condolatie-adres: Amsterdam: Vondelstraat 11 C. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 18 Januari a.s. te Nes op Ameland om 2 uur. Op 14 Januari overleed te Winschoten in de ouder dom van 72 jaren onze beste broeder en zwager, de heer F. E. H. EBELS Oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, Ridder in de Orde van de Nederl. Leeuw. F. J. Hellema-Ebels J. H. C. Hellema Bloemendaal, Borskilaan 7 Heden ontsliep in volle vrede onze lieve moeder en grootmoeder, mevr. de Wed. H. E. TIMMERMAN geb. VAN LENNEP in de ouderdom van 63 jaar. Soerabaja: B. J. Timmerman C. Timmerman- Hoogland en kind Australia: J Timmerman M. Timmerman- Hein en en kinderen. De begrafenis heeft plaats op Woensdag 17 Januari 1951 op de begraafplaats „De Biezen" Santpoort, om 14 uur. Vertrek vanuit het Rusthuis „Maranatha" Duinweg 30 te Santpoort om 13.30 uur. Onze lieve, kleine HANNEKE is op 14 Januari van ons heengegaan. Zij werd 9 maanden oud. Dr. A. Meesters E. Meesters-Reudler Suusje Willemientje Vandaag werd zij te Wes- terveld begraven. Haarlem, 16 Januari 1951. Julianalaan 300. WIE IS DE DAME waar ik j.l. Zaterdagmiddag mee in gesprek geweest ben in de Grote Houtstraat voor een Bedden- en Meubelzaak? Ik zou gaarne enige inlich tingen hebben van haar. Br. no. 6912. Keel-, Neus- en Oorarts Julianalaan 314, Haarlem PRAKTIJK HERVAT Ondergetekende brengt hier bij ter kennis van schuld eisers, dat de enige uitde- lingslijst in het faillissement van H. Comet, te Haarlem, firmant der firma Comee, op heden ter Griffie der Arron. dissements-Rechtbank te Haarlem is gedeponeerd, .en daar ge'durende J 10 dagen voor hen kosteloos ter inzage ligt. De curator, Mr. K. A. F. J. Pliester. Haarlem, 16 Januari 1951. Kruisweg 61 rood. VERKOOP BIJ EXECUTIE, welke zal worden gehouden op Woensdag, de 17 Januari 1951, des voormiddags om 10 uur, ten laste van J. A. van Deventer, wonende te Haar lem, van Marumstraat no. 28 van enige roerende goederen bestaande uit: Meubilaire Goederen, Keukengereedschappen, Glas- en Aardewerk en wat verder te voorschijn zal worden gebracht, waar onder een donkerbruin paard, wagen en een paar dentuig. Zegt het voort! De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie H. Knot. DEKENS - LAKENS Opruiming wollen dekens (iets vuil) van f 29.50 voor f 22.50, extra grote maten van f 39.50 voor f 27.50; damast bedstellen 3-dlg. f 48; Anti Rheuma lakens, gr. maten f 9.90, TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, bij Grote Markt, Haarlem. UW KAMER is zonder dressoir niet com pleet. Wij hebben ruime keus O. F. en eiken dressoirs. Slechts f 3 per week, zonder vooruitbetaling. VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem Aanvang der Beginners: Woensdag 31 Jan. 7.30 Gevorderden: Woensdag 31 Jan. 9 üur. Spec. Tango: Vrijdag 26 Jan. 8 uur. Inschrijving dagelijks. KI. Houtw. 11 Haarlem Tel. 14652 vooe slccésvcx Vissen t*eej= r v rvopub êen aeNsei, MS £N EEN AANMe^fLUICÉ. POKTie. GtDULD. «WANNEER U KKTER KN TWEEDEHANDS Al/Tb aCQcT OFetN FIETS vCDR UW N.WE GRACHT 76. Dagel. inschrijving voor de nieuwe cursussen. Begin, en gevorderden. Frivélessen op ieder gewenst uur. kopen hele ol gedeeltelijke Inboedels. Taxatie vrijblij vend. U belt no. 22787 of zendt briefkaart Rijksstraat, weg 250, Haarlem-N. te koop gevraagd: SPAARNE 78, HAARLEM Tel. 14653 U BEHOEFT GEEN KOU MEER TE LIJDEN. Voor f 75 een prima winter jas in alle maten voorradig. Geen vooruitbetaling en slechts f 2.50 per week. VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem Aangeb. te Zandvoort bev. 4 gr. en 2 kl. k. f 37.50 p. mnd. Gevr. te Haarlem bev. 5 k. hogere huur geen bezwaar. Brieven no 6913. Aangeb. door 2 dames (wed.) in Bussum, bij stat. goed on. derh ben.huis, met v. en a. tuin, 2 kamers e. s., zij-k., keuken, gang, W.C., kelder, boven slaapk. In A'dam-Z., kl. 3e etage, gr. woonk., 2 kl. slaapk., keuken, gang, W.C., zolderruimte. Gevr. in Haar lem of omg. vrij huisje, of etage, of ged. van woning. Brieven no. 6906. Gevraagd van Febr.—Juni: met vrije keuken (5 bedden) Liefst met linnen en zilver. Adres Ipenrodestraat 16, Hrl Tel. 11732. Berging van Inboedels. Billijke prijzen PIJLSLAAN 119. Tel. 27073 Grote Houtstraat 2630, te Haarlem, vragen voor spoe dige indiensttreding voor haar verander-atelier. Tel. 17829 Tel. 20601 Vrydag 19 Januari, aanv, 8 uur precies in de Re- naissancezaal van het Fr. Halsmuseum (ingang Gr. Heiligland) draagt voor „Spel in de ochtend- schemer" van Arthur- Schnitz'ler Leden f 1.50, Niet-leden f 2.25 (bel. inb.) Kaarten verkrijgbaar bij Concert- bur. Alphenaar. Tel. 11532 met uitstekende referenties bieden zich aan als vervan ging huisvrouw, oppassen bij zieken en kinderen. Brieven no. 69.07 of tel.. 19082. Gev'r. per 5 Febr. een flinke zelfstandige in Brood- en Banketbakkerij, v. g. g. v. Liefst boven 26 j. Brieven no 6909. Aanmelden Coöperatie Haar lem, Herensingel. 5. Gevraagd voor Haarlem en Amsterdam flinke, jonge in 't bezit v. beide diploma's en bij voorkeur als le be diende gewerkt hebbende in drukke levensmiddelenwin kels. Gunstige condities en voor geschikte krachten goe de toekomstmogelijkheden. Schrift, soli. J. ZIJLSTRA Hz., Grootlevensmiddelenbe- drijf. Amsterdam, Heren- gracht 72. zoekt er nog enige zaken bij. Ook bekend met Woningin richting en Bedden maken. Brieven no. 6908. gevraagd. Möhringer, de Wit- straat 4, Haarlem. DANS Wilt u snel en toch goed dan sen leren? Neemt dan privé-Ies! Aanvang van alle clublessen deze week. Insehr. dagelijks. (op lange termijn). Prachtig punt in BLOEMENDAAL. Telefoon aanwezig. Eventueel persoonlijk bereid arti kel of dienst over te nemen. Brieven onder no. 6905 aan het bureau van dit blad. MATRASSEN- EN BEDDENREPARATIE v. DOORN's WONING INRICHTING Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem-Noord - Telefoon 19141 AERDENHOUTS KINDERTONEEL STADSSCHOUWBURG Sprookjesspel II ZONDAG 21 JANUARI 14.00 UUR Pr. der plaatsen ƒ0.40, ƒ0.80, ƒ1.25, ƒ1.75. Kaartver koop en plaatsbespreking vanaf Vrijdag 10 tot 3 uur. Telefoon 10189. CINEMA PALACE De film die niemand mag verzuimen, nog slechts tot en met Donderdag a.s. onderwerp DE KRACHT VAN HET WOORD AVONDLEZING OP Donderdag 18 Januari - 8 uur onderwerp: RE-INCARNATIE MIDDAGVOORDRACHT OP Donderdag 18 Januari - 2.30 uur GEBOUW NASSAUPLEIN 18 TOEGANG VRIJ DE TEMPEIBOUWERS koopt elke hoeveelheid en alle soorten OUD EN ALVALPAPIER Archieven worden vernietigd I Wordt ook afgehaald BAKENESSERGRACHT 45—51 - TEL. 11436 b.g.g. 23661 VERMAAT'S BAKKERIJEN, Paul Krugerkade 31, vraagt voor hele dagen een (ongehuwd). Aanmelden Woensdag tussen 4 en 6 uur. Fijnwasserij HAAK N.V., Mr. Cornelisstraat 33—35, Haarlem Confectiefabriek GERCOFA vraagt BEKWAME STRIJKSTERS EN PERSSTERS Aanmelden aan ons kantoor Nic. v. d. Laanstraat 2a zwart, dagelijks van 9—5 uur. Exportfirma te Amsterdam vraagt voor spoedig in de moderne talen. Goed salaris, goede vooruitzichten. Vergoeding reiskosten. Brieven onder no. 6914 bur. v.d. bl. biedt U de mogelijkheid in 1951 de basis te leggen voor een goede toekomst. Wij hebben in onze moderne levensm.zaken te Haarlem en Amsterdam nog enige plaatsen vrij voor; Tevens raden wij jongelui met diploma's, vakkennis en een grote dosis ijver aan eens met ons te komen praten over de toekomst. Pers. aanm. op Woensdag 17 Jan. Gr. Houtstraat 189, Haarlem. Schriftelijke sollicitaties Postbus 84, Zaandam Ververij en chemische wasserij vraagt Aanmelden Fa. J. LOTTGERING, Grote Houtstraat 5a,

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3