Amerika eist China's veroordeling, anderen willen tijd voor overweging Situatie aan het Koreaanse front wori geheimzinnig OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dr. Schouten verwijt de regering haar woord te hebben gebroken Truman en Acheson achten het Chinese tegenvoorstel onaanvaardbaar Nog geen formele resolutie, die China als aggressor moet brandmerken, ter tafel Offensief der Vietmin door de Fransen tegengehouden Drie doden in Italië bij Eisenhowers bezoek Duizenden politie-agenten in actie te Rome Het woord is aan Molotof in feite reeds „de nieuwe Stalin"? Chinese troepen plotseling naar het Noorden? Jongere Amerikaanse generaals naar Korea „Om gevechtservaring op te doen" Prof. Reuter herkozen als Berlijns burgemeester Industrie moet kolenverbruik met 20% verminderen Minister doet een beroep op de mijnwerkers Aantal stoomtreinen wordt drastisch beperkt Met ingang van 22 Januari A.R.-woordvoerder: „Zet mij beschaamd, anders zal ik een uitspraak van de Kamer vragen" Ambonese militairen in Semarang willen naar Nieuw-Guinea of Nederland Militaire uitwisseling in het Brussels pact HET WEER AFGEBEELD Weerbericht 65e JAARGANG No 163 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 19 JANUARI 1951 Haarlems Dagblad 295e JAARGANG No 16 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week40 cent, per kwartaal 5:20, franco per post 5.70. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Koers der Westelijken nog niet eensgezind in politieke commissie LAKE SUCCESS (United Press en Reuter) Ofschoon Acheson en Truman het antwoord van China op de voorstellen der UNO volgens hun verklaring beschouwen als een afsluiting van de pogingen om een vredelievende regeling te bereiken en de Chinese voorstellen onaanvaardbaar hebben genoemd, aarzelen de met Amerika ver- honden mogendheden om over te gaan tot de door Washington geëiste veroordeling van Peking-China tot aggressor. Frankrijk, Engeland, Australië, Canada en India hebben zieli niet achter deze eis gesteld en de drie eerstgenoemde landen hebben hun afgevaar digden in de politieke UNO-commissie, die een eventuele veroordeling zou moeten formuleren, opdracht gegeven aan te dringen op uitstel teneinde het Chinese antwoord zorgvuldig te kunnen bestuderen. De Amerikaanse afgevaardigde heeft dan ook nog geen resolutie ingediend waarin China als aggressor gebrandmerkt wordt. Er is op liet ogenblik diepgaand overleg bezig tussen Tryg.ve Lie, Pandit Nehroe die beiden Ie Parijs zijn en Franse regeringspersonen, welke besprekingen de Indiase premier waarschijnlijk uit naam van het Gemenebest voert. „China en Korea moeten vertegenwoordigd zijn LAKE SUCCESS, 18 Januari (Reuter). Warren Austin, de Amerikaanse afge vaardigde in de politieke commissie der UNO, heeft Donderdagavond China als aggressor gebrandmerkt en de UNO ver zocht collectieve maatregelen tegen de aggressie te nemen. Austin verklaarde in de politieke com missie, dat het uit de jongste gebeurtenis sen duidelijk gebleken is, dat China tot aggressie is overgegaan. „De Algemene Vergadering dient dit thans vast te stel len," zo zeide hij. „Zij moet thans de Chi nezen sommeren de vijandelijkheden tegen de strijdkrachten van de UNO te staken en de Chinese troepen uit Korea terug te trekken." „Wij zijn van mening, dat de Algemene Vergadering de vastbeslotenheid .van de UNO cm haar tegenstand tegen de aggres sie in Korea voort te zetten moet beves tigen." Turkije, Peru en nationalistisch China schaarden zich achter Austin, doch Enge land, Frankrijk en Australië drongen aan op enig uitstel om de ledenstaten tijd te geven het Chinese antwoord- zorgvuldig te bestuderen. De Russische afgevaardigde Tsarapkin, die Malik verving, verklaarde, dat de Sovjet-Unie volkomen achter de Chinese tegenvoorstellen staat. „Zij zijn er op be rekend om de snelste regeling van de Ko reaanse kwestie en de andere kwesties met betrekking tot de Chinese volksrepubliek en het Verre Oosten te weeg te brengen", zo zeide hij. Tsarapkin achtte het onmogelijk de on derhavige kwestie in de commissie te be spreken zonder deelneming van het Ko reaanse en Chinese volk. Dc commissie verdaagde het debat hierop tot Vrijdag (2 uur Nederlandse tijd). Canadese mening De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, heeft Donderdag op een persconferentie verklaard, niet van gevoelen te zijn, dat het antwoord van communistisch China op de voorstellen tot staken van het vuren in Korea de deur geheel gesloten had. Pearson zeide, dat' de Engelse versie een vertaling van de Chinese was. Hieraan was wellicht een aanzienlijke mate van dubbelzinnigheid in het antwoord te wijten. Er zouden maatregelen genomen dienen te worden om te weten te komen wat de Chinezen precies bedoelden. Het scheen hem vrij duidelijk toe. dat de Chinese regering van plan was de voor stellen als basis van discussie te aanvaar den, maar zekere voorwaarden aan die discussie verbond. Pearson noemde het antwoord van China een „ingewikkeld" document waarin som mige punten vaag waren. Andere punten zijn vrij duidelijk, aldus de minister, zoals de klaarblijkelijke eis van communistisch China, dat er eerst over politieke waag stukken gesproken zou moeten worden voordat de vijandelijkheden gestaakt wer den, en de klaarblijkelijke eis van China, dat het als lid van de UNO erkend zou worden voordat een politieke discussie zou worden geopend. „Zo op het oog zijn deze twee punten on aanvaardbaar, doch over enkele van de andere punten in het Chinese antwoord zou te praten zijn," aldus Pearson, die een van: de drie leden van de commissie der UNO voor een staken van het vuren is. In een communiqué der Franse leger leiding is Donderdagavond bekend ge maakt dat het grote offensief der Vietminh- troepen in Indochina, dat vier dagen gele den ten Noord-Westen van de Tonkinese hoofdstad Hanoi is begonnen, tot stilstand is gekomen. De Franse patrouilles wisten Donderdag' op het terrein van de strijd op vele wapens de hand te leggen, doch zij kregen geen contact met de opstandelingen. Elders in Noord-Indochina werden dor pen door de Vietminh aangevallen. In Zuid-Lid ochina hebben Franse troepen de commandopost van een Vietminh-regiment vernietigd, evenals de kampen van twee bataljons. Grote werkplaatsen der rebellen voor het vervaardigen van wapens werden in Zuid-Indochina vernietigd, terwijl zeer grote hoeveelheden ammunitie en spring stoffen in beslag werden genomen. Generaal De Lattre de Tassigny, de Franse opperbevelhebber in Indochina, heeft een beroep gedaan op burger- luchtvervoersmaatschappijen, om algehele medewerking voor het overbrengen van versterkingen uit Cochinchina naar het front in Tonkin. Donderdag laat hadden drie personen het leven verloren bij de demonstraties, die zich in Italië tegen Eisenhowers komst hebben voorgedaan. Het laatste slachtof fer is een boer te Palermo op Sicilië. Hij werd doodgeschoten in een botsing tussen carabinieri en een menigte van meer dan duizend personen, die handgranaten naar de politie zou hebben geworpen. Vijf cara binieri werden gewond. In een gevecht met de politie te Comac- chio, in Noord-Oost-Italië, werd een de monstrant dodelijk getroffen. Te Comac- chio zijn ook nog twee demonstranten ge wond. De wanordelijkheden begonnen hier toen een menigte van twee duizend demon stranten het stadhuis bestormde. In Rome waren de straten, waar Eisen hower door reed, door duizenden politie mannen afgezet. Ook op daken van huizen en balkons bevonden zich politie-agenten. Op strategische punten werden sterke politie-eenheden in reserve gehouden. In Payot: Het regent altijd veel harder en het is altijd slechter weer voor wie door het venster kijkt dan voor wie niet bang is uit te gaan. een der Romeinse wijken, niet ver van het centrum der stad, wisten bijna dertig dui zend stakers alle verkeer gedurende twee uur te verlammen. In verschillende delen van Italië zijn duizenden demonstranten gearresteerd. Te Rome wordt vernomen dat dè grote fabrieken in Noord-Italië die Mussolini geheel heeft laten inrichten voor het ver vaardigen van wapens en die thans meren deels buiten werking zijn, snel weer in bedrijf kunnen worden gesteld voor het vervaardigen van wapens voor Italië en de andere Europese landen van het Atlan tische verdrag. Donderdagavond was het in geheel Italië weer rustig. Eisenhower vertrok Donder dag uit Rome naar Luxemburg, waar hij een dag zal blijven. Vervolgens zal hij doorreizen naar Frankfort, om daar de mogelijkheden van de verdediging van West-Duitsland te onderzoeken. President Truman verklaarde op zijn persconferentie van Donderdag dat de Verenigde Staten er krachtig bij de UNO op aan zullen dringen dat het communis tische China als aanvaller in Korea zal worden gebrandmerkt. Truman verklaarde verder nog dat hij met Acheson overleg had gepleegd, voor dat laatstgenoemde gisteren verklaarde dat de tegenvoorstellen van Peking voor de Verenigde Staten onaanvaardbaar zijn. „Ik heb deze verklaring volledig goed gekeurd", aldus de president. Truman deelde verder nog mede dat de Amerikaanse regering zo snel mogelijk een beheersing van lonen en prijzen zal in voeren. Hij kon echter geen datum geven Volgens te Washington ontvangen in lichtingen zou de gêzóndheidstoestand van Stalin, die 71 jaar oud is en reeds verschei dene jaren aan een hartkwaal zou lijden, in ernstige mate slechter geworden zijn. Stalin zou reeds toebereidselen maken voor zijn opvolging door Molotof aan wie hij in feite reeds zijn bevoegdheden zou hebben overgedragen. Stalin zelf zou zich thans alleen nog maar laten raadplegen over kwesties van zeer bijzonder belang. Deze inlichtingen zijn afkomstig van personen, die in contact staan met diplomatieke kringen in Oost-Europese landen. TOKIO, 19 Januari. Eenheden van het derde Chinese veldleger, dat in het be gin van het nieuwe jaar een belangrijke rol speelde bij de herovering van Seoel, zouden opdracht gekregen hebben Korea te verlaten, aldus niet bevestigde, te Tokio ontvangen berichten. Volgens de laatste dagen gevangen ge nomen Chinese soldaten zijn hun eenheden ..plotseling begonnen in Noordelijke rich ting te trekken". In verschillende frontsectoren kwamen patrouilles der UNO de laatste dagen niet meer in contact met de tegenstander, die men tevoren in dit gebied aanwezig achtte. Generaal MacArthur meldt in zijn com muniqué van Vrijdag, dat aan het front rust is ingetreden. Vliegtuigen, die diep in door de communisten bezet gebied door drongen, konden moeilijker doelen vinden. Verkenningsvliegtuigen rapporteerden, dat tanks en pantserwagens, vermoedelijk Chi nese, het toneel van de strijd in het gebied van Pjongjang in Noordelijke richting ver lieten. In berichten van het Koreaanse front wordt melding gemaakt van Chinese troe penconcentraties tegenover het Westelijke en centrale deel van de verdedigingslinie der verbonden troepen. Ten Zuiden van Wondjoe gevangen ge nomen Noord-Koreanen hebben meege- deeid, dat de Noord-Koreaanse 31ste divi sie tot taak heeft door de linies der UNO heen te glippen om te trachten Taegoe te bereiken. In het communiqué van het achtste leger wordt gezegd, dat vijandelijke troepen achter de linies van de verbonden strijd krachten zijn doorgedrongen aan het cen- traal-Oostelijk front. Aan de Oostkust zijn eenheden van de UNO opgerukt naar stel- lihgen ten Zuiden van Kangnoeng, 40 km ieti Zuiden van de 38ste breedtegraad, zonder dat zij tegenstanders ontmoetten. Deze stellingen zijn de Noordelijkste, die op het ogenblik door de UNO-troepen worden bezet. Twee Amerikaanse divisiecommandan ten in Korea zullen naar de Verenigde Sta ten terugkeren op grond van eer. plan „om jongere generaals een kans te geven ge vechtservaring op te doen", zo heeft de Amerikaanse stafchef generaal Lawton Collins te Washington meegedeeld. Het zijn de commandant van de 24ste divisie, gene- raal-majoor Church, en die van de zevende divisie, generaal-majoor Barr, de opvolgers zijn nog niet genoemd. Generaal MacArthur heeft verklaard, dat zijn hoofdkwartier met tegenzin heeft toegestemd in de vervanging van deze „uiterst bekwame commandan ten". Van hun ervaring zou bij de opleiding van personeel in de Verenigde Staten ge bruik worden gemaakt. De commandant van de Amerikaanse tweede divisie is dezer dagen reeds ver vangen. Het aantal Amerikaanse verliezen in Korea, gebaseerd op de officiële medede lingen aan naaste familieleden, bedroeg 12 dezer 45.137 man, hetgeen 2242 meer is dan een week geleden. Hiervan zijn 6509 gesneuvelden, 29.951 gewonden en 8677 vermisten. Het aantal doden is gestegen tot 7303, door het overlijden van gewonden en het vast komen te staan van de dood van een klein aantal vermisten. De 61-jarige professor Ernst Reuter (so ciaal-democraat) is Donderdag herkozen tot burgemeester van West-Berlijn. Hij verwierf 77 stemmen tegen elf, bij 36 ont houdingen. De christendemocratische partij, die dr. Schx'eiber candidaat had gesteld, had deze candidatuur ingetrokken. Bij de vorige stemming staakten de stemmen. Dr. Otto Suhr, de voorzitter van de Ber- lijnse gemeenteraad, verklaarde dat de grootste drie politieke partijen een algemene overeenstemming hebben bereikt over de voornaamste Berlijnse vraagstukken, zoals het streven naar opneming van West-Ber- lijn in de federale West-Duitse republiek en alle maatregelen die ten doel hebben Duitsland in vrijheid en rechtvaardigheid te verenigen. - - - - - waarop de regering zou overgaan tot een „bevriezen" der lonen en prijzen, of tot enige andere maatregel van dien aard. De president verklaarde verder in te stemmen met het voornemen der demo cratische Senaatsfractie om het zenden van Amerikaanse troepen naar Europa door de Senaat te doen goedkeuren. Op de vraag of de Verenigde Staten overwegen steun te verlenen aan een even tuele actie der Chinese nationalistische troepen op Formosa tegen de communis ten op het Chinese vasteland, zeide Tru man geen commentaar te geven en de vraag niet te kunnen beantwoorden. Volgens de „Chicago Tribune" zou van gezaghebbende zijde vernomen zijn, dat men in de Verenigde Staten het gebruik van nationalistisch-Chinese troepen voor een invasie in Zuid-China overweegt. Prinses Margriet, die vandaag acht jaar geworden is, heeft van. het naar haar genoemde fondeen verjaardagstaart gekregen. Natuurlijk moesten dadelijk de kaarsjes even branden voor de jarige en haar jongste zusje Marijke. De Koningin kijkt met welgevallen naar het aardige tafereeltje. De -egering ziet zich genoodzaakt de toe wijzing van kolen voor de industrie met ingang van 1 Februari tijdelijk tot 80 terug te brengen. Aangezien het vooralsnog niet mogelijk is deze kortingen ook toe te passen op de electrische centrales, doet de regering een beroep op de industrie en op de huishoude lijke verbruikers om in het algemeen be lang het electriciteitsverbruik tot het uiter ste te beperken. Ook na de periode van de „piekuren" 27 Januari zullen de reclame- en etalageverlichting aan beperkende bepa lingen onderworpen blijven. De gasfabrie ken zullen zich, door het treffen van be perkende maatregelen, aan de noodzake lijke kolenbesparing tot 80 moeten aan passen. Voor een tekort aan huisbrandkolen be hoeft geen vrees te bestaan. De minister van Economische Zaken heeft een beroep gedaan op werkgevers en werknemers in de Nederlandse mijnen, de kolenproductie te verhogen door verlenging van de werktijd. Daar door zou ongeveer de helft van het ge raamde tekort in het eerste kwartaal gedekt kunnen worden. Met ingang van Maandag 22 Januari zal het aantal stoomtreinen voor reizigersver- voer drastisch worden beperkt wegens kolenschaarste. Op de volgende baanvakken wordt de treindienst gestaakt en vervangen door autobusdiensten: GroningenDelfzijl; Gro ningenRodeschool; ZuidbroekStadska naal: Leeuwarden—Stavoren met inbegrip van de bootdienst EnkhuizenStavoren v.v. (vervangen door autobusdienst over de afsluitdijk); Zutphen—Winterswijk; Nij megenRoermond; HeerlenSimpelveld Schin op Geul (wordt niet vervangen door autobusdienst); GoudaAlphen aan de Rijn: Alkmaar—Hoorn en AlkmaarBer gen aan Zee. De stoptreinen tussen Zwolle en Amers foort en Groningen en Assen worden ook vervangen door autobusdiensten. Zoveel mogelijk zullen de stoomsneltrei- nen tussen het Noorden en Oosten des lands enerzijds en het Westen anderzijds door Diesel-electrische treinen worden vervangen, als gevolg waarvan de reizigers naar en van het Noorden te Amersfoort en naar en van het Oosten te Apeldoorn zul len moeten overstappen. Een tweetal door stoomlocomotieven ge trokken reizigerstreinen tussen Utrecht Den HaagRotterdam zal vervallen. Voor de goederentreindienst zullen geen beperkende maatregelen worden genomen. De inkrimping van de stoomtractie levert een besparing van 300 ton industrie kolen per dag cp. Nieuw Guinea-debat in Tweede Kamer Donderdagavond is in de Tweede Kamer een begin gemaakt met het Nieuw Guinea- debat naar aanleiding van de regermgs- nota inzake de onderhandelingen, welke van 4 tot en met 27 December tussen een Nederlandse en een Indonesische delegatie in Den Haag zijn gevoerd oven de status van Nieuw Guinea. Er was zeer veel be langstelling voor dit Kamerdebat; de tri bunes waren geheel bezet. Onder andere was de voormalige Indonesische minister van Voorlichting Mononoetoe aanwezig. Aan de regeringstafel zaten de minister president. di'. Drees, en de ministers Van Schaik, Van Maarseveen, GÖtzen, Stikker, Teulings, Struycken, Joekes, Van den Brink en staatssecretaris Blom. De heer J. Schouten (A.R.) was de eerste spreker. Hij zeide te kunnen be grijpen, dat de heer Van der Goes van Naters het voorzitterschap van zijn fractie heeft neergelegd, maar met de motivering was hij het niet eens. Niet de omstandig heid, dat er rond de fractievoorzitter enig rumoer was ontstaan was reden tot aftre den, de reden was volgens de heer Schou ten de omstandigheid, dat dit rumoer zijn oorzaak vond in handelingen, welke in- en extern afkeuring verdienen. Over het in terview van de heer Schermerh orn heeft de fractie van de P. v. d. A. nog niets laten horen en het partijbestuur verklaart slechts, dat het dit betreurt. Dit leek spre ker voor goede constitutionele verhoudin gen niet voldoende. Ten aanzien van de brief van de fractie der P. v. d. A. aan de regering zeide de heer Schouten, dat die fractie het standpunt inneemt, dat het voor Nederland nationale politiek is om afstand te doen van plichten en rechten ten aanzien van Nieuw Guinea. Het be stuur van de P. v. d. A. heeft zijn instem ming er mee betuigd, mits de voorstellen beschouwd worden als uitgangspunt voor verdere besprekingen. Dit kan geen an dere betekenis hebben dan dat de regering gesuggereerd wordt verder te gaan dan zij in haar eigen voorstellen is gegaan. De regering heeft enige malen verklaard, op 26 Mei en 20 Juni 1950, dat zij onveran derd op het standpunt staat, dat Nieuw Guinea onder Nederlands gezag moet blij ven. De P. v. d. A. suggereert de regering haar standpunt los te laten. De heer Schouten zou het op hoge prijs stellen als alsnog de notulen der beraadslagingen, in comité-generaal gehouden, zouden worden gepubliceerd. „De regering heeft het ver trouwen in haar woord geschaad. Na de verklaringen der regering zijn er in deze zaak geen nieuwe elementen gekomen, want anders zouden die wel ter kennis van de Kamer zijn gebracht. Het kabinet moet overwegen de portefeuille ter be schikking te stellen", aldus de heer Schou ten. „Dit zal wel overwogen zijn en beslo ten zal zijn, dat dit niet moest geschieden. Maar dan had de regering zich tot het parlement moeten richten om haar woord terug te vragen en nader beraad met het parlement moeten houden". Dat de regering consult met de Kamers niet nodig acht vond de heer Schouten een ernstig bezwaar. Overdrachtvan de sou- vereiniteit over Nieuw Guinea aan. de Unie kan geen oplossing geven. De Unie heeft geen souvereiniteit en is niet in staat om souvereiniteit uit te oefenen.- Ook van in ternationale bemiddeling is niets te ver wachten. Spreker protesteerde er tegen, dat het belang der bevolking van Nieuw Guinea weinig of geen gewicht in de schaal schijnt te leggen. Hoop, dat de re gering op het goede spoor zal komen, had de heer Schouten niet meer. Hij zou tot haar willen zeggen; „Zet mij beschaamd" Doet de regering dat niet, dan zou hij een uitspraak der Kamer vragen. Prof. Romme (KV.P.) vroeg hierna het verzoek van de heer Schouten, be paalde gedeelten van de notulen van het comité-generaal van 28 en 29 September te publiceren, te behandelen. Daartoe ging de Kamer tegen tien uur in comité-genex-aal. Tegen middernacht werd de openbare vex-gadex-iixg heropend. De voorzitter deelde toen mede, dat het comité-generaal heden Vrijdag om één uur zal wor den voortgezet. De vergadering is daarop gesloten. DJAKARTA, 18 Januari (Aneta) De Ambonezen in Semax-ang, met tijdelijke KL-status, hebben te kénnen gëge.ven, dat zij geen van de mogelijkheden, die minister s'Jacob heeft voox-gesteld, ambiëi-en. Zij willen naar Nieuw Guinea, of indien zulks niet mogelijk is, naar Nederland. Voorlopig wordt de beslissing van de Nederlandse rechter in hoger beroep afgewacht. LONDEN, 18 Januari (Reuter). De organisatie van het Brusselse verdrag heeft Donderdagavond bekendgemaakt dat de West-Europese militaire scholen voor „on bepaalde tijd" instructeux-s zullen uitwis selen. Gehele eenheden zullen voor de monstraties, manoeuvres en oefeningen worden uitgewisseld. De uitwisselingen vinden plaats in het kader van het militaire oefenprogramma van de staten-leden der Westelijke Allian tie. Zij zijn een onderdeel van een alge meen programma, dat voorziet in het in voeren van gelijke opleidingsmethoden voor de strijdkrachten der unie. Officieren van regimenten en der staven zullen in ge lijke aantallen en voor perioden van nor maal drie weken worden uitgewisseld. Leraren aan Europese militaire scholen worden voor perioden van twee jaar uit gewisseld. Zij zullen les geven in de onder werpen, waarin zij gespecialiseerd zijn en in hun moedex-taal. Voor de Noorse kust ligt een zich opvullende depressie, waaromheen betrekkelijk koude lucht over de Noordzee naar het Zuiden stroomt. Ook ons land bevindt zich nu binnen het bereik van deze koude hiehtmassaas waardoor de temperatuur ondanks de vrij krachtige wind in de afgelopen nacht op sommige plaatsen tot 2 graden boven ■5*™nul daalde. Langs de Noordflank van d'?9.5:.);:: het hoge drukgebied ten Westen van Portugal stroomt warme subtropische lucht naar de Golf van Biscaje. Aan de scheidingslijn tussen de koudere en de warme lucht bewegen zich storingen in de richting van Frankrijk. Verwacht mag worden, dat de eerstko mende 24 uur weinig verandering in de heersende luchtdrukverdeling zal komen Daar de windkrachten verder af zullen nemen, worden de nachtvorstkansen groter. OONBEWOIKT LICHT 3£W. ©HAL-FIEW. ZWAAR BEW S MIST SNEEUW RECrEN f MOTREGEN A HAGEL V BUIEN K ONWEER l^TEMPERATUUR IO05 ISOBAAR BELANGRIJK Y/7/ NEER5LAG- GEÖIED CENTRA: H HOGE DRUK L LAGE DRUK - SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEI VERSCHIL STAND VAN DIT TEKEN GEEFT C AAN- IEDERE HELE DWARSSTRE SNELHEID VAN VIJF METE O CtB N LUCHT VAN LENDE HERKOMST )E WINDRICHTING •EO IS EEN WIND- SECONDE TIJDELIJK ENIGE REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van l Vrijdagavond tot Zaterdagavond, opgemaakt te 10 uur: Half tot zwaar' bewolkt met op vele plaatsen tijdelijk enige regen, later weer opklaringen. Meest matige i wind tussen Zuid-West én Noord- West. Weinig verandering in tem- peratuur. 20 Januari Zon op 8.38 uur onder 17 05 uur Maan op 13 49 uur onder 7 25 uur. Hoog eD laag water in l.lmuiden S Vrijdag 19 Januari Hoog water: 1.03 en 13.29 uur. Laag water: 8.47 en 21 14 uur. Zaterdag 20 Januari Hoog water: 2.02 en 14.17 uur. Laag water: 9.48 en 22.10 uur.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1