Heyd t 's WCCCQ Grieperig Seen AKKERTJE Heemstede stort f100.000. in het Garantiefonds van de „Flora" naar Meydt „Met leuze „Zandvoort voor de Zandvoorters" moet eindelijk eens worden gebroken" ASSIMIL Een korte agenda en een lange rondvraag in Heemstede's raad Daar slaagt U altijd Het woningtekort in Heemstede Begunstigers van „Touring" uitten grieven en wensen Bloemendaal Gemeentebegroting vastgesteld Lisse Dr. ir. F. W. G. Pijls sprak voor „Theorie en Praktijk" Haarlemmermeer ASSÏMIL-METHODE Halfweg Ook in 1951 bloembollen naar West-Duitsland Zuinigheid met gas en elecj triciteit blijft geboden Juibleum firma Schous VRIJDAG 26 JANUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De raad van Heemstede vergaderde Don derdagmiddag. Het was wel de eerste raadsvergadering jn 1951, maar de burge meester mr. A. G. A. Ridder van Rappard zat; af van het houden van een Nieuwjaars rede, omdat hij in de laatste vergadering van 1950 reeds een uitvoerige beschouwing gegeven heetf over het verleden en de toe- kQinst van Heemstede. Mevrouw Van Nispen—Van Wely was wegens ziekte verhinderd aanwezig te zijn. De voorzitter deelde mede dat het de bedoeling is de begroting voor 1951 (die binnenkort verschijnt) te behandelen in een raadszitting die op 1 Maart gehouden wordt Het belangrijkste punt van de agenda yias het voorstel van B. en W. om voor de „Flora" in 1953 aan de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur de beschikking te geven over de gronden aan de Vrijheids- dreef en een deel van het wandelbos Groenendaal" en bovendien voor 100.000 deel te nemen in het garantiefonds voor deze tentoonstelling. Bijna zonder discussie werd dit voorstel met algemene stemmen aangenomen. Dit is trouwens te verklaren, omdat B. en W. de raadsleden reeds lang van te voren gepolst hadden over deze plannen. Mr. dr. Van Bruggen (Prot. Christ.) had geen bezwaar het risico van 100.000 te nemen, omdat met het houden van deze tentoonstelling een groot belang gemoeid is. De heer Van der Linden (K.V.P.) vroeg rekening te houden met de belangen van enkele huurders van terreinen die gemeente-eigendom zijn en die ook nodig zijn voor de tentoonstelling. De voorzitter beloofde dit. Mr. V a n W ij k (Prot. Christ.) vroeg enkele waarborgen om zekerheid te hebben dat er naar gestreefd wordt een mogelijk tekort zo laag mogelijk te houden. De voorzitter deelde mede dat de wethouder van Financiën de gemeente zal vertegenwoordigen in het tentoonstellings comité. Het zou kunnen zijn, dat de ten toonstelling op het laatst nog zou moeten worden afgewimpeld in verband met on gunstige internationale verhoudingen. Dan zou er ongetwijfeld een grote verliespost zijn. Maar ..Bloembollencultuur" poogt zich tegen dat risico te dekken door een ver zekering. Bovendien neemt „Bloembollen cultuur" ook voor 100.000 deel in het waarborgfonds. Haarlem doet het voor 50.000 en er wordt nog gewacht op be slissingen van de provincies Noord- en Zuidholland. Onfler de overige voorstellen waren er enige die betrekking hebben op het be palen van de vergoedingen, die toegekend worden aan het bijzonder onderwijs. Ver der werd besloten: Voor het Zuidelijk deel der gemeente en wel Oostelijk van de Herenweg en Zuide lijk van Groenendaal en de Van Merlen- vaart een herziening van het uitbreidings plan te laten ontwerpen. Met de Bank voor Nederlandse Gemeen ten de credietovereenkomst te wijzigen, waardoor B. en W. gemachtigd worden credieten op te nemen tot maximaal f 500.000 (thans 250.000). B. en W. werden gemachtigd maatrege len te, nemen om de besluiten der regering over de uitkeringen over de 5 toeslag ook voor het gemeentepersoneel te kunnen toepassen. Het is de bedoeling van B. en W. de toeslagen bij het salaris te voegen, op dat de verhoging zal kunnen medetellen bij het vaststellen van de pensioengrond slagen. Het voorstel van B. en W. om de grens voor de huur van woningen om voor munt- gas in aanmerking te kunnen komen, in verband met de verhoging van de huren, te verhogen van 8.op ƒ9.20 per week. Rondvraag Op een vraag van de heer Zegwaard (K.V.P.) antwoordde de voorzitter dat het college nog geen beslissing genomen heeft welke weg bewandeld zal worden om aan het gemeentepersoneel een tege moetkoming te geven voor ziektekosten in de gezinnen. De regeling die komt zal in elk geval terugwerkende kracht hebben tot 1 Juli 1950. De heer v. d. Linden (K.V.P.) vroeg spoed te betrachten wat betreft het ver strekken van volkstuintjes. Wethouder mr. Bakhuizen v. d. ADVERTENTIE PROFITEERT NU VAN DE REUZE COLLECTIE EN DE LAGE PRIJZEN Ütt ANEGANG 34 crepeergev^llen Bij het Huisvestingsbureau van Heem stede staan thans 401 gezinnen inge schreven die woonruimte zoeken. Daaronder zijn gezinnen van 2 perso nen: 153, waaronder 2 zeer urgente ge vallen. Gezinnen van 3 personen: 109, waarvan 17 zeer urgent. Gezinnen van 4 personen: 92, waarvan 10 zeer urgent. Gezinnen van 5 personen: 42, waarvan 3 zeer urgent. Gezinnen van 6 en meer personen: 5, waarvan 2 zeer urgent. Ev zijn dus in totaal 34 zeer urgente, of crepeergcvallen. In de oorlog werden, in Heemstede 40 woningen afgebroken. Na de bevrijding zijn er 103 huizen gebouwd (waaronder 14 duplex). Onder die woningen zijn de 8 begrepen die thans bijna klaar zijn, maar die nog niet bewoond worden. De bouw is voorbereid van 98 midden- Stands woningen. Brink (V.V.D.) antwoordde dat er een terrein aan de Glipperweg wordt uitge geven als volkstuintjes. Enkele volkstuin ders zijn al aan het spitten en zaaien. Verder bracht de heer v. d. L i n d e hul de aan het gemeentepersoneel, dat de glad heid van de wegen in de laatste sneeuw en vorstperiode zo goed heeft bestreden. Wethouder Van Lent (K.V.P.): „Dag en nacht heeft het personeel klaar gestaan. Critiek die er over geuit is was ongegrond." De heer Reijnders (P.v.d.A.) be treurde het dat vele ingezetenen nagelaten hebben as en zand te strooien. De voorzitter: „Ik ben het eens met u, maar er is hier geen geldende verorde ning die de ingezetenen daartoe verplicht. De kwestie is evenwel bij B. en W. in overweging." De heer Verhoeven (K.V.P.) vond het jammer dat de wegverlichting van de Herenweg 's morgens tijdens de piekuren te vroeg werd uitgeschakeld. Wethouder Disselkoen (P.v.d.A.) beloofde dat daarop een volgend jaar gelet zal worden. De heer Brink (K.V.P.) wees er op dat de brandweer laat gekomen is bij een brand bij de spoorwegovergang aan de Zandvcortselaan. Gelukkig hebben de om wonenden het vuur tijdig geblust, anders zou het niet met een sisser zijn afgelopen. Zou het niet mogelijk zijn in de omgeving een baby-spuit te stationeren, vooral voor de Heemstedenaren die over de spoorweg wonen? De voorzitter zal dit in het college van B. en W. ter sprake brengen. De brand weer is wat laat gekomen omdat er een misverstand was bij het opgeven of ver staan van de naam van de laan waar de brand was. In het vervolg zal gevraagd worden de naam te spellen om vergissin gen te voorkomen. Mr. dr. v. Bruggen (Prot. Christ.) wees er op dat vele ouden van dagen ge troffen zijn door de huurverhoging. In het bijzonder geldt het hier de oudjes die een ouderdomsuitkering krijgen ingevolge de noodwet-Drees. De heer Van Lent (K.V.P.), wethou der, antwoordde dat de toeslagen van So ciale Zaken in verband met de huurver hoging verhoogd zijn. Op vragen van ir. Kooymans (Prot. Christ.) antwoordde de voorzitter dat begonnen is met het ontwerpen van een luchtbescherming. Er wordt in deze sa mengewerkt met Haarlemmermeer. De melksanering werd ter sprake gebracht door de heer Kamerbeek (Vrije R.-K. lijst). De voorzitter mex-kte op dat deze zaak „zo moede wordt". Er is nu een com promis-voorstel gedaan. Bovendien houdt spreker contact met de Zuivelcentrale. Misschien kan in een volgende raadsver gadering iets medegedeeld worden over een definitieve oplossing. Voorts vroeg de heer Kamerbeek de houten verkeersagenten op de Dreef te verlichten. Daarop antwoordde de voorzitter dat naar een oplossing gezocht zal worden. Er wordt ook gezocht naar een slagzin. ADVERTENTIE Wereldkampioen te wordenstaat niet vast. Maar 't staat zeker vast, dat U 't beste ziet met EEN BRIL van gr. houtstraat b.d. Houtbrug 166 Mr. Van Fenema: omdat de 40 km. nu geen rechtskracht meer heeft. De heer Reynders (P. v. d. A.) in formeerde naar de Prijzencommissie. De voorzitter antwoordde daarop dat de commissie volledig is en ook werkt. De heer Kamerbeek (Vrije R.-K. lijst) wees er op, dat het op dit ogenblik moeilijk is vast te stellen of er in eeri be paald geval sprake is van prijsopdrijving. De voorzitter en wethouder Van Lent wezen er op dat door de prijzencom missie in het bijzonder bemiddelend moet worden opgetreden. Dan kan gewerkt wor den in het belang van de kopers en ver kopers. Prijzencommissie De samenstelling van de Prijzencom missie te Heemstede is thans als volgt: voorzitter: J. Koenraad (Constantijn Huygenslaan 16); secretaris: N. S. v. d. Erf (Iepenlaan 8); F. van Dort, M. Hoo- gendijk en rnevr. VerlooyOskam. burgerlijke stand ONDERTROUWD: L. Salomons en C. Band; L. A. Punt en E. van Lenncp; S. P. Terpsma en M. van de Sande; W. J. J. Seetz en H. J. Teileman; N. J. B. van der Meer en C. M. van Bentem: H. e. Westenberg en e. J. B. M. van Huystee. GETROUWD: G. L. A. C. van Slooten en D. Noble; II. J. Zegwaard en J. Th. Meiman; J. W. de Bonte en M. Th. Maes. GEBOREN: Louise Gerarda, d. van H. Smits en J. A. Landsman; Martinus Thomas Gerardus, z. van M. B. A. Loomans en G. C. Lubken; Ina Marina, d. van J. Zijta en G. van Wieringen; Joannes Jacobus, z. van j. J. van Rossum en R. M. Drost; Jacobus Jo hannes, z. van J. J. Jansen en K. E. Schreurs; Elisabeth Maria, dr. van P. G. H. Brouwer en A. W. Verbeek; Petrus Hendrikus, z. van P. Rusman en J. Jansen; Petrus Jacobus Johannes, z. van P. A. Wagemans en M. A. Opdam. OVERLEDEN: Wed. G. Kuipers—Kam- lade, 89 j.; mei. M. v. d. Hurk. 65 j„; E. H. Bos, 63 j.; C. A. Michielse, 73 j. ADVERTENTIE Bij de Donderdagmiddag voortgezette be handeling van de gemeentebegroting door de Bloemendaalse gemeenteraad infor meerde mr. Wildt Meyboom (V.V.D. in aansluiting op een vraag van het vorig jaar of de ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en de sport thans een volledige dagtaak heeft en of de mededeling in het telefoonboek, dat hij makelaar is, juist is. De v o or z i 11 e r, burgemeester jhr. mr. C. J. A. den T e x antwooi-dde, dat de werkzaamheden door de reorganisatie der sportvelden toegenomen zijn. Werkzaam heden als makelaar verricht hij niet. Subsidies B. en W. stellen voor gunstig te beschik ken op de nieuwe verzoeken om subsidie van de afdeling Haarlem van de Protes tantse Reclassei-ingsvereniging 100); Sint Marthavereniging 50); afdeling Haarlem Christelijke vereniging voor Ze- denopbouw 50); afdeling Vogelenzang Katholieke kinderuitzending 50); afde ling Aerdenhout van het Wit-Gele-Kruis 200); Huize „Mélanie" te Haarlem 250); Koningin Wilhelminafonds 100); Bureau van de Katholieke Paeda- gogische beroepskeuze 50). Mr. Wildt Meyboom stelde voor de subsidie voor de H.O.V. te vermindex-en van 2500 tot 1500 en afwijzend te beschik ken op de nieuw iixgekomen verzoeken oixx subsidie. Burgemeester jhr. mr. C. J. A. d e n T e x en wethouder mr. Hyszeler (A.R.) zet ten uiteen, dat vele Bloemendalex-s lid van de H.O.V. zijn. Enkele jaren geleden woon de een derde deel der leden in Bloemen daal. Enkele leden spraken over de nuttige werkzaamheden van de andere verenigin gen die om een subsidie gevx-aagd hebben. Mr. WildtMeyboom deelde mee zijn voox-stel in te trekken, nu hij gehoord heeft hoeveel inwoners lid van de H.O.V. zijn. Wat de toekomst betreft drong spreker aan op grote voorzichtigheid bij het beschik baar stellen van subsidies. Boventallige leerkrachten Bij de hoofdstukken „Onderwijs" zeide wethouder mr. Rohling (K.V.P.), dat alle leden accoord gaan met de strekking van een verzoek, waarin gevraagd wordt tot aanstelling van boventallige leerkrach ten. De kosten per jaar zijn te hoog en daarom kan geen voorstel ingediend wor den. De punten over instelling van een on derwijsraad en van beroepskeuze zullen in de commissie voor onderwijs aan de orde worden gesteld. Verhoging der subsidie voor het bijzonder kleuteronderwijs is niet mogelijk. Het punt zal ook in de onderwijs commissie behandeld worden. Wethouder Van Geluk (V.V.D.) deel de mee, dat er nog niet begonnen is met de aarxleg van hockeyvelden aan de Brede- rodeweg. Er is echter een accoord bereikt met de D.U.W. Het veld aan de Zeeweg wordt dezer dagen onder handen genomen. Steun beeldende kunstenaars Conform een door de directeur van het Frans Halsmuseum gedane suggestie stel den B. en W voor een bedrag van 1000 beschikbaar te stellen voor de aankoop van een schilderstuk van een levende kunste naar, aangezien het verlenen van steun aan de hedendaagse kunst ook de aandacht verdient van de overheid. Op verzoek van de heer T i r i o n (V.V.D.) besloot de raad af te wachten of er wel kunstenaars zijn, die steun nodig hebben. Wethouder mr. Hyszeler deed de mededeling, dat kort geleden van tweee ingezetenen lakens en ondergoed zijn bin nengekomen om uit te reiken aan gezinnen, welke daaraan behoefte hebben. Zonder hoofdelijke stemming werden de gemeentebegroting en de begx-otingen van de bedrijven goedgekeurd. burgerlijke STAND GEBOORTEN: A. J. KuypersWitteman, z.; P. Dudok v. HeelKeppel Hesselink. d.; A. VisseHofmann, d.; B. A. B. Babeliowski —Spaans, z.; W. E. RoosenBuschman, d.; J. W. van LooOskamp. ONDERTROUWD: W. B. Ramage en C. J. Hekhuijsen. GEHUWD: H. M. Rol en R. Schuitemaker; J. S. de Groot en H. A. G. W. Bos; H. L. Ingenhoest en A. Tinkelenberg. OVERLEDEN: Wed. C. van Damvan Dorsten. 79 j.; H. W. van Bakel, 70 j.; W. F. G. Sluijter, 94 j. De stichtixxg „Touring Zandvoort" beleg de in gebouw „Zomerlust" Donderdag avond een vergadering met haar begunsti gers, die kon worden beschouwd als een voortzetting van de vex-gadering der Han delsvereniging, waarop de heer J. Th. Hu- genholtz het woord tot de Zandvoortse ge organiseerde middenstand richtte en waar bij toen talloze wensen, verlangens, grie ven en klachten naar voren kwamen. Een kleine twintig personen waren thans opgekomen van de tweehonderd begunsti gers die de stichting telt, een feit, dat de voorzitter, burgemeester mr. H. M. van Fenema, de opmerking ontlokte, dat hij zeker een paar honderd opposanten had verwacht, terwijl er nu slechts een tiende deel aanwezig was. Ook nu nam men vaxx beide zijden geen blad voor de mond en wei-den opnieuw harde noten gekx-aakt. In het algemeen was de geest „anti-Touring" doch met welspre kendheid, tact en ovex-leg wist de voorzit ter de debatten zó te leiden, dat na afloop van de vergadering de stemming aanmer kelijk ten gunste van de Touring was ge keerd. De hoofdbezwaren waren ook nu weer: te weinig contact met de begunstigers, de verpachting van de buffetten op het circuit aan de heer Westra als niet-Zandvoorter, te hoge entréprijzen voor de races, geen baten voor de Zandvooi-tse neringdoenden van het circuit, te weinig aandacht voor het V.V.V.-werk en te véél aandacht voor het cix-cuit. Er kwamen suggesties naar voren om oud leden van de vroegei-e Zandvoortse V.V.V. weer in te schakelen, om de naam „Tou ring Zandvoox-t" te wijzigen en een inten- sievere propaganda voor badgast en dag jesmens te bepleiten. Stuk voor stuk beantwoox-dde de voorzit ter de sprekers, waarbij hij een grote soe pelheid toonde voor alle bezwax-en en wen sen. Spreker vex-klaarde namens het dage lijks bestuur, dat men bereid is het alge meen bestuur uit te breiden. Wat het pach ten van de leveranties door de heer Westra betreft: men heeft aan de Zandvoortse middenstand gevraagd met voorstellen te komen, men hield daar zelfs een vex-gade ring over met het dagelijks bestuux-, doch ADVERTENTIE Dondex-dagavond hield de Vereniging van oud-leerlingen der Rijks Tuinbouw school „Theorie en Practijk" een leden vergadering in „De Nachtegaal" onder lei ding van de heer G. A. Gehrels. De be stuursleden de heren Roosen van Daalen en Scholtens werden hei-kozen en in de vacature-C. J. Plug werd gekozen de heer H. L. H. Zwetsloot. Dr. ir. F. W. G. Pijls sprak over „Fabri cage en gebruik van zuiveringsslib in de Amerikaanse land- en tuinbouw" en ver telde zijn ervaringen over de excursie, welke hij als enige Nederlander heeft meegemaakt in verschillende staten van Amerika. Er zijn verscheiden systemen in gebx-uik voor het productief maken van rioolwaterzuivering en slib. Dat heeft een twee-ledig doel, nl. voor mens en land bouw. Slib wordt in de ene staat verbrand en in de andere staat wordt ze aangewend voor de landbouw. Op het doek werden verschillende bedrijven getoond. Bij toepassing in de landbouw gaf de bemesting met slib een belangrijke pro- ductieverhoging. Na de pauze deelde ir. Struis van de Rijks Tuinbouwschool mee, dat aangetoond is dat door het gebi-uik van ox-ganische bemesting, stalmest en rioolslib belang- i-ijke resultaten zijn verkregen. Spreker hoopte later enige cijfers te kunnen ver- QirPlrlron „WILLEN IS KUNNEN" Zatei-dag geeft de toneelvereniging „Willen is kunnen" haar jubileum-uitvoe ring in gebouw „Rehobóth" Opgevoerd zullen worden „Wie is de Bruid" en „Huisvredebreuk". CHRISTELIJKE LANDARBEIDERS BIJEEN Onder voorzitterschap van de heer Eve- leens hield de afdeling Lisserdijk van de Nederlandse Christelijke Landarbeiders- bond Donderdagavond haar jaarvergade ring. Deze vergadering werd door de voor zitter op de gebx-uikelijke wijze geopend. Nadat de jaarverslagen wai-en uitgebracht, hielden leden der afdeling voordrachten. Na de pauze sprak het lid van het hoofd bestuur de heer Meijer een propagandis tisch tvoord, waarin hij betoogde dat vele leden zeer laks waren met betrekking tot de organisatie. ADVERTENTIE In de duinen heeft de overvloedige regenval der afgelopen weken waterpoelen en zelfs kleine meertjes doen ontstaan. Bij Egmondwaar deze foto gemaakt werd, graaft men sleuven naar lager gelegen terrein om het water te doen afvloeien. nimmer kwam enige suggestie naar voren. Men zal trachten aan het verlangen van velen te voldoen door in Maart als proef een race op Zaterdagmiddag te houden. Races uitsluitend op Zaterdagmiddagen houden achtte spreker thans nog niet mo gelijk. Men zal proberen enkele entrée- prijzen voor het cix-cuit op race-dagen te verlagen. De proeven, die genomen werden om na afloop van de races het verkeer door het dorp te leiden, leverden weinig resul taat op. Het is gebleken, dat de circuit- bezoekex-s thans nog uitsluitend komen voor de races en niet voor het dorp Zandvoort. Dat zal pas anders kunnen woi-den, wan neer Zandvoox-t een maximum aan amuse ment kan bieden. De naam van de stichting zou desnoods vex-anderd kunnen worden, doch het is moeilijk een passende naam te vinden, die doel en streven van de stichting kort en duidelijk weergeeft. Wat de critiek op het circuit betreft, mag niet wox-den vergeten, dat Zandvoorts circuit het eerste in Europa was dat direct winst opleverde. Bovendien gaat er een enorme propaganda van uit. Stichting Touring belegde in 1950 totaal 42 evenementen, waarvan er 17 op het circuit plaats vonden cn 25 betrekking hadden op V.V.V.-gebied. Voor dit jaar staan i-eeds 22 evenementen op het programma, die niet op het circuit plaats zullen vinden. De verkeex-sregeling na afloop der races is een zuiver politionele aangelegenheid, waaraan de „Touring" weinig kan doen. De politie betoonde zich hierin uiterst soepel. Het dagelijks bestuur is bereid oud-leden van de vroegere V.V.V. weer in te schake len, indien dit door de vergadering wordt gewenst. Mr. Van Fenema geraakte in vuur, toen hij zei, dat men in Zandvoort nu ein delijk eens moet breken met de leuze: „Zandvoort voor de Zandvoortex-s". Dit is volgens spi-eker een absolute onjuistheid, die hij tot zijn laatste snik of dat nu in Zandvoort of elders zal zijn zal bestrij den. Zandvoort is voor geheel West-Europa en daarvan zullen de Zandvoorters méér kunnen pi-ofiteren. Krachtens mijn ambts eed. aldus de burgemeester, zit ik hier om de belangen van de Zandvoorters vóór te staan, maar dan moeten de deuren ook wijd opengegooid wox-den. Daarom betreur ik het persoonlijk, dat de verpachting van het restaurant in de watertoren werd gegeven aan onbekende figuren. Dit had anders ge kund, want we hadden twee combinaties, waarvan er een op ervaring cn financiële reserves kon bogen, maar men heeft dit niet gewild. Het bestuur van de „Touring" zocht naar grotere kantoorruimte, zo mogelijk in het centrum van het doi-p. heeft plannen tot uitbreiding van het algemeen bestuur met enkele prominente figui-en, óók al wonen die niet in Zandvoort. Met de heer Westra bestaat de overeen komst dat hij zoveel mogelijk betrekt van Zandvoox-tse ingezetenen. Ovei-wogen wordt achter drie flatgebouwen een zeer ruim parkeerterrein aan te leggen, omdat óók in en bij het dorps-centrum in het belang van de neringdoenden veel parkeer ruimte noodzakelijk is. Wat het nog niet populair zijn van stich ting Touring Zandvoort betreft, had mr. Van Fenema alle hoop, dat de tijd hier corx-igerend zal werken. Tenslotte deed spreker aan de vex-gade ring het voorstel, om op korte termijn, (binnen veertien dagen) een nieuwe ver gadering uit te schrijven met de begun stigers en in deze bijeenkomst twee dub beltallen te stellen om daaruit twee perso nen te kiezen voor uitbreiding van het da gelijks bestuur. Op algemeen verzoek zal dan als eex-ste van een der dubbeltallen de naam van de heer Joh. C. Jung Sr. worden gesteld, die in de vroegere V.V.V. een ac tieve plaats innam, opdat men zodoende wellicht kan komen tot scheiding van het eigenlijke circuit- en V.V.V.-werk, een taak, die tóch op de duur voor één persoon te veelomvattend is. Pachterscombinatie watertoren restaurant aangewezen Naar wij vex-nemen is de gemeenteraad in de besloten zitting tot overeenstemming gekomen over de gunning van het pachten van het restaurant in de watertoren. De debatten hierover hebben van tien uur tot half één geduurd, vóór men uit de twee combinaties, die hiervoor interesse hadden getoond, een keuze kon vaststellen. Tenslotte viel deze op de combinatie Boon-Hartman te Zandvoort, die op voor de gemeente zéér aantrekkelijke voox-waar- den tot exploitatie van dit restaurant be- x-eid bleek. De heer Boon is tot heden als café-restaurant-kellner werkzaam, de heer Hartman is één der opzichters van het N.V. Philips bouwbedrijf te Haarlem en mo menteel als zodanig in dienst bij de bouw van de watertoren. Burgerlijke stand GEBOREN: Theodoras Jacobus, z. van J. J. Groot en M. Braak; Eke, d. van J. a. Roos 1 en C. Hoogenboom; Daan, z. van J. Ohlen- busch en A. W. E. Jeger; Linda Petra. d. van A. H. Knaven en C. A. Douven; Maria Quirina, d. van J. W. v. Leeuwen en W. Hoogkamer; Maria Helena Johanna d. van J. W. v. Diemen en J. M. v. Velsen; Adriaan, z. van D. P. de Waal en K. v. Hooidonk; Willem Dirk, z. van J. C. Roodenburg en G. v. d. Vlugt; Leendert Christoffel Bruinis, z. van L. Speelman en E. F. C. Riechmann; Reinier. z. van R. Treur en P. Bruinenberg; Gerda Rogina. d. van P. v. d. Beitel en E. van 't Land; Jacobus, z. van J. Onos ep. j. v. d. Wolf: Qerardus, z. van J. Kortekaas en E. C. Loogman; Berendina Johanna, d. van H. Zeinstra en J. C. Rijgersberg; Josephina Hubex-tine Maria, d. van H. T. Munsterman en G. A. M. Kx-oon; Johannes Theodorus, z. van L. Sloof en ,T. T. Hessels; Grietje, d. van R. Bakker en M. Huisman. ONDERTROUWD: Willem Hendrik Rou- bos en Johanna de Vos; Willem Pieter den Engelsman en Grietje Wilderora; Huibert Gei-rit Teunis Verweij en Martha Hendrika Everarda Meijer; Wilhelmus Maria Bakker en Johanna Maria Scharn; Hendrik Pieter Swart en Elisabeth Geertrui van der Horst; Johannes Wilhelmus van Hensbergen en Cornelia van Pelt; Hendrik van den Berg en Elisabeth van Leeuwen; Jan Hendrik Pie ter van Nieuwkoop en Maartje Kooy. GETROUWD: Cornelis Petrus Dijkzeul en Johanna Catharina Maria Margaretha Schrijen; Antoon Otten en Geertruida van Zetten; Gerrit van de Bunt en Petronella van den Aarssen; Gerardus Kortekaas en Cornelia J. Huibers; Abraham Hebenk en Frederika Johanna Wilhelmina Olij; Dirk Meijer en Jacoba van Stam: Cornelis Bee- rendonk en Pieternella Kx-ocké. OVERLEDEN: Jantje, d. van J. Verhoeff en U. M. Haak. i Leer in korte tijd ENGELS of-een andere vreemde ta-.il U kun! dit b«r»lk«n door do «orbluHood «•nvoudlgo en «engename Stop aan boeW-lnWel binnan, alwaar da aan trekkelijke. geilluitreerdo ASSIMIL leerboeken voer Engels. Frani, Spaant an Duiti «oor i. 6 90 verkrijgbaar tljn. Een perfecte uitspraak kunt 0 zich verwerVen met - behulp van de op de boekjes aansluitende ASSIMIL GRAMOFOONPLATFH nationale postduiven- tentoonstelling Op Zaterdag 27 en Zondag 28 Januari houdt de postduivenvereniging „De Post duif" in de zaal van de heer Cornelissen te Halfweg een nationale tentoonstelling voor postduiven. Er zijn circa 600 duiven inge schreven, waaronder de beste exemplaren uit Amsterdam, Haarlem en Aalsmeer. opbrengst collecte voor voetbalclub De huis-aan-huis-collecte ten bate van de voetbalvereniging „Halfweg" bracht in het dorp Halfweg f 100,52 op. De opbrengst van. een lijstencollecte bij leden en donateurs was f377,50. Een actie bij de verenigingen, die bij de K.N.V.B. aangesloten zijn, leverde tot nu toe f37,50 op. De bloembollenexport naar West-Duits land, die op 1 November van het vorige jaar werd stopgezet, zal in de loop van 1951 weer hervat kunnen worden. In het de vorige week gesloten han delsverdrag tussen Nederland en West- Duitsland is een contingent ter waarde van twee-en-een half millioen dollar voor de invoer van bloembollen opgenomen- Er wordt op het ogenblik evenwel nog onderhandeld over de regeling van de in voervergunningen en andere formaliteiten, waaraan deze tak van handelsverkeer on derworpen zal zijn. Met de grootte van het contingent is mep in bloembollenkringen niet ontevreden, al haalt het natuurlijk niet bij de omvang die de export voor de oorlog had. Na 27 Januari étalageverlichting toegestaan tot 20.30 uur Na 27 Januari zullen de maatregelen tot bepex-king van de electriciteitsver- bruik tijdens de piekuren niet meer van kracht zijn. Het ministerie van Economi sche Zaken deelt mede, dat deze maat regelen in het algemeen tot het beoogde doel hebben geleid. Inmiddels vormt de kolen schaarste in toenemende mate een ernstig gevaar voor de electriciteitsvoor- ziening. Het zal noodzakelijk zijn het ver bruik van electriciteit, zowel voor licht- als voor kracht- en warmtedoeleinden tot het strikt noodzakelijke te beperken. Ten einde tof. een zo groot mogelijke bezuini ging op het kolenverbruik der electrische centx-ales te geraken, zullen met ingang van 28 Januari de volgende bepalingen van kracht worden: étalageverlichting zal vooi-lopig uitsluitend zijn toegestaan tus sen zonsondergang en 20.30 uur. Het ver bod van lichti-eclames en buitenverlich ting zal voorlopig gehandhaafd wox-den. De minister van Economische Zaken heeft opnieuw een ernstig beroep gedaan op de huishoudelijke verbimikers en het bedrijfsleven zich tot het uiterste in te spannen om het electrieiteitsverbruik te bepex'ken. Het is noodzakelijk op het huis houdelijk verbruik van electriciteit een besparing van ten minste 20 percent te bex-eiken. Slechts indien blijkt, dat de getroffen maatregelen en het beroep tot energiebeperking op het huishoudelijk en industrieel verbruik gunstige resultaten hebben afgeworpen, zal het mogelijk zijn van verder strekkende maatregelen af te zien. Daar als gevolg van de kolenschaarste ook de productie der gasfabrieken ver minderd is, zullen de gasverbruikers het verbruik eveneens met 20 percent moeten beperken. De viering van het 75-jarig bestaan van de firma J. H. Schous is gisterochtend be gonnen met een H. Mis in de Jozef-kerk aan de Jansstraat. Daarna wei'd door hefc personeel in de zaak aan de heer L. J. A» van Sambeek een electrische klok aange boden en de familie van de directeur bood hem een gedenkraam in het kantoor aan. 's Middags had in Brinkmann een recep tie plaats, die door talloze vrienden en bedrijfsgenoten van de fix-ma werd bezocht. Ook de zaak zelf, die ter bezichtiging was opengesteld, had tx-ouwens over gebi-ek aan belangstelling niet te klagen en toen het feest was afgelopen, was het gebouw door de enorme hoeveelheid bloemstukken her schapen in een ware wintertuin. Aanstaande Zaterdagavond is er een feestavond voor het personeel. Mr. G. J. Paré. rechter in de Arnhemse rechtbank, is op 59-jarige leeftijd te Velp na een langdurige ziekte overleden. Na vol tooiing van zijn studie te Leiden in 1935 was mr. Paré eerst waarnemend griffier en ver volgens substituut-griffier bij de Haarlemse rechtbank. In 1947 werd hij benoemd tot rechter te Arnhem. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 25 Januari 1951 BEVALLEN van een zoon: 20 Jan., R. L. Wilshaus—van der Zee; 23 Jan., M. E. Land manBijleveld. BEVALLEN van een dochter: 24 Jan., C. G. Huijbensvan der Kroft; C. Harskamp- Berk; 25 Jan., S. van den BosKooijman; C. Schouten—Does. OVERLEDEN: 23 Jan., K. B. van Es— Elzinga, 52 j., Gasthuisvest; M. H. Rijs—Kla ver, 73 jSchotersingel; 24 Jan., P. van der Laan. 73 j., Casteleijnstraat; J. Broeder, 64 j., Schouwtjeslaan; M. C. Geeven, 80 j„ Kam perlaan; P. J. Tempelman, 88 j., Marnixplein. ONDERTROUWD: 25 Jan., G. Ligtenberg en S. J. Voogd. GEHUWD: 25 Jan.. L. P. Hazelzet en A. P. Hazelzet; E. F. C. Krams en E. van Scher- penzeel; W. van Weert en M. D. de Haan; W. van Deursen en K. F. Weber; J. Wigche- rink en E. Roelofsen; A. H. Haak en L. Schmidt. 0

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7