Bestelwagen .0*0 A. J. CHRISTIAANSE Predikbeurten Groot Italiaans Opera-Concert VRIJ EN BLIJ Uitbreidingsplan vraagt Minister Mansholt critiseert de houding van Friesche Landbouw Mij. v- g- g-v- GROENTJE Het Idool Buitengewoon Concert voor AUTO-FINANCIERING K stadsschouwb urg m stadsschouwb ur g De NUTSSPAARBANK HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Regering verleent subsidie van 150 millioen gulden per jaar voor veevoederaankoop ONDULATION PERMANENTE g ,.Eugène" Heemstede Vrijwillige brandweer Bloemendaal Voetbalprijsvragen Zandvoort Haarlemmermeer Bennebroek Lisse SCHEEPVAART Plaats E. L. NAUTA Dr Sluyterman J. Terpstra E. de Kadt-Stern Ds. De Jong 5 Februari N V. W. JAGER GERLINGS Christen spiritualistisch centrum „DE GROTERE WERELD" Viool-recital RENATO KWEEK EEN RESERVE Kantoren: Jansstraat 19 Plein 7, Rijksstraatweg 20 Nagtzaamstraat 9 en te Heemstede: Binnenweg 2 CARROSSERIEFABRIEK ZATERDAG 3 FEBRUARI 1951 9 Tijdens een vergadering van de gewes telijke agrarische commissie van de Partij va,j de Arbeid in Friesland heeft minister Mansholt medegedeeld, dat de regering de veevoederaankoop subsidieert, wat haar thans op basis van de prijzen van dit ogen blik 15° millioen gulden per jaar kost. Tevens legde de minister er de nadruk op dat met de veevoeder-import de uiterste zuinigheid betracht zal moeten worden. De minister merkte op dat metr het land bouwbeleid algemeen nationale vraagstuk ken gemoeid zijn en dat daarnaast interna tionale aspecten aan dit beleid zitten. Het beleid moet er allereerst op gericht zijn de boeren een redelijk bestaan te verzekeren. Dé minister wees er op dat het productie vermogen moet worden verhoogd met ver laging" van de productiekosten, opdat wij kü'nnen blijven concurreren op de buiten landse markten. Minister Mansholt gaf als zijn mening te kennen dat getracht moet worden het grote gat in onze betalingsbalans te stoppen, vooral ook omdat de Marshall-hulp in zijn tegenwoordige vorm afloopt. Om de export zo-hoog mogelijk op te voeren is verhoging van de productie noodzakelijk. Dit kan beleikt worden door verdere intensivering in het bijzonder van het kleinbedrijf. Als middelen tot intensivering noemde spreker ondermeer omzet, van minder geschikt grasland in bouwland, verbouw van pro ducten met hogere zetmeelwaarde, verbe tering van de bemaling, opvoering van de graslandproductie, goed kunstmest-ge- brüik, betere verkaveling, betere bewaring en Conservering van veevoeder en het ver beteren van de kwaliteit van de melk. Óp basis van 100 in 1938 bedroeg het zuiver inkomen in 1948: van de arbeiders in de industrie 107, van de arbeiders in de landbouw 164 en van de ambtenaren 82. Voor de ondernemers waren deze verhou dingen: industrie 105, landbouw 175, overige beroepen 48. De critiek van de Friesche Maatschappij van Landbouw ten aanzien van de voor lichting over de melkprijs gegeven door het orgaan van deze organisatie, zei spre ker onder meer het volgende: „Op zake lijke gronden heb ik in de Kamer aange toond-dat de prijs van 17 en een halve cent verantwoord was". Nadat de minister opnieuw de verlaging van de garantieprijs had gemotiveerd vervolgde hij: „Het ver baast mij in hoge mate dat deze zakelijke verdediging in Friesland bijna niet bekend is. lEr is in Friesland over dit punt sprake van een in hoge mate subjectieve voor lichting. In het Friesch Landbouwblad zijn van mijn betoog in de Kamer vier zinnen opgenomen, waarin bovendien een scheve voorstelling van zaken wordt gegeven van een onderdeel van het betoog. Tegenover ADVERTENTIE JOOGOOOOOOGO „Tiède Douce" - ,,New York" DE jvfÖÖÏSTE FRANSE EN AMERIK, LAUWE PERMANENT Absoluut geschikt voor alle haarsoorten Haarverven - Blonderen - Kleur- spoelingen - Amerikaans - France A. DE JONG Jacobünestraat 13 Tclef. 1 8731 Nationaal-Internationaal bekroond OÖ0OOOOOOOOOGOGOOOOOGOOOOOOO De leden van de Vrijwillige Brandweer hebben Vrijdagavond (in tegenwoordig heid van burgemeester mr. A. G. A. Ridder van Rappand, de heer E. J. v. Lent, wet houder Openbare Werken en de gemeente secretaris, de heer N. Vos) de heer A. Treffers gehuldigd omdat hij 12% jaar lid van het corps was en afscheid genomen van de heer A. A. Leuven, die na 27 dienst jaren, wegens het bereiken van de 55-jarige leeftijd, de brandweerhelm en de laarzen voor een jongere beschikbaar heeft ge steld. Ii'. R. M. Spijksma, die om gezondheidsrede nen het opperbrandmeesterschap heeft moeten neerleggen en als zodanig is opge volgd door de heer Jac. Roest, kon niet aanwezig zijn. Na een inleidend woord van de voorzit ter der feestcommissie, de heer W. Schui- jeriburg, huldigde de burgemeester de jubi laris en overhandigde hém het bronzen hruis als onderscheiding van het gemeente bestuur. Spreker hoopte, dat de goede geest in het corps gehandhaafd zal blijven, zodat Heemstede ook op dit punt een voor beeld zal zijn voor anderen. Mevrouw Treffers kreeg een fruitmand tefi 'geschenke. De burgemeester bracht de dank over van het gemeentebestuur voor de wijze waarop de scheidende brandweerman steeds zijn vrijwillig op zich genomen taak beeft vervuld. Daarna overhandigde de heer W. Schui- -enburg namens, het corps aan de heer Leuven een vulpenhouder en aan mevrouw Leuven een fruitmand. Op voorstel van de spreker werd eveneens een fruitmand ge zonden aan ir. R. M. Spijksma en nadat "°g een woord van welkom werd gespro- ben tot de nieuwe opperbrandmeester, de beer Jac. Roest, bracht men het verdere ge deelte van de avond zeer gezellig door. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op-A Februari waargenomen door dr. P. M. Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telef. ZH903 en dr. A. J. v. Ravenswaay, Zand- roortselaan 70. telef. 27913. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206—208, telef. 28320. Wijkverpleging: Zuster E. G. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 28573. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de arts J. J. Westenburg, Zuider Sta tionsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261. De avonddienst voor apotheken voor Sant- Poort-station, Bloemendaal en Overveen jj'ordt van hedenavond 6 uur tot Zaterdag 10 Februari aanstaande verzorgd door de !#out-apoiheek (drs. A. P. W. van der "OUD, Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek j®6. K Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. deze vier zinnen wordt uitsluitend de con tra-argumentatie gegeven. Men moet er op kunnen vertrouwen dat niet met halve onwaarheden hele leugens worden verkocht. Steeds ben ik, aldus minister Mansholt, „bereid gezonde critiek te aanvaarden, maar dat legt ook beperkingen op aan de organisaties in de middelen die men meent te kunnen gebruiken. Van harte hoop ik dat de Friesche Maatschappij spoedig weer als een eerlijk lid kan worden ingescha keld .in de rij van onze landbouworgani saties". Voorts betoogde de heer Mansholt dat er afzet gevonden moet worden voor onze producten in West-Europa. Het streven naar liberalisatie is nuttig, maar betekent niets als er geen streven is onze producten werkelijk af te nemen. Er is een Europees orgaan nodig dat onder meer met behulp van voorraadvor- ming stabiliserend op de Europese markt kan optreden. De West-Europese landen dienen dan ook een gemeenschappelijke tarievenpolitiek te voeren tegenover de rest van de wereld, om sociale dumping in West-Europa te voorkomen. De minister verheugde zich er over dat de West-Euro pese samenwerking zover is dat weldra een overeenkomst voor de kolen- en staal industrie tot stand zal komen. „Voor de landbouw", aldus spreker, „moeten we voor een deel dezelfde weg volgen". ZONDAG 4 FEBRUARI 1951 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7,30: Dr. A. J. Rasker. Avondgebed in de Consistoriekamer. Zondag. 10: Zie Ba- kenesserkerk. 4: Consistoriekamer. Liturgi- sche Dienst voor Doofstommen en Slechtho renden. 7: Zie Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk 10: Ds. Joh. Bronsgeest. H. Doop. 7: Jeugd dienst. Ds. G. Lans, Amsterdam. Noorder- kerk. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfka- mer. Zondag. 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. 7: Ds. J. Heidinga. 6.45: Zangdienst. Ooster- kerk. 10: Ds. W. J. van Elden. Kapel Sarepta. 9.30: Dr. A. J. Rasker. Kinderkerk. 10.45: Ds. J. van Dorp. Bakenesserkerk. 9.30: Dhr. J. P. van Eijsden, Kinderkerk. 10.30: Ds. B. van Gelder. Diaconessenhuis. 4.30: Ds. B. van Gelder. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Ds. E. Pot Jeugdkapel. Noord 10.30: Dhr. F. H. van Geursen. Oost 10: Mej. A. G Becker. Cen trum 10: Dhr. A. Zonnevijlle. West 10: Dhr. J. Jongkind. Ver. Vrijz. Hervormden, Jacob- straat 6. 10.30: Ds. J. de Graaf. Donderdag 21: Avondwijding. Eglise Wallonne, Begijn hof 30. Dimanche 4 Février a 19 h. 30: Reu nion dans la chapelle présidée par le pas teur M._ Jospin. „Etude du premier chapitre de Genéve". Ned. Herv. Evang. Parklaan 34 Woensdag 7.30: Ds. P. J. Dorsman, Schellui- nen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstr. 6 10 en 7.30: Is. Kuiper, Amersfoort. Woensdag 8: I. P. Wester, Haarlem. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, Den Haag. 5: Dezelfde. H Avondmaal, vrij voor alle gelovigen 8: Jeugdbij eenkomst. Opwek kingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Don derdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. O. R. G. Centrum, Westerhout- park 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Broeder gemeente, Parklaan 34:Zaterdsg 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 10,45: Dhr. M. L. Frankena, van Zeist. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 20. 10.30: Ds. W. Spliethoff Ver. Doopsgez. Gemeente. .10.30: Ds Ooster- baan. Jeugddiensten. Peuzelaarsteég 10.30: Mej. B. Luikinga, Minahassastraat 17.45: Ds. Daalder. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Gereif. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakerk. 10: Ds. J. F. Colenbrander, van Apeldoorn. 5: Ds. A M. Boeijinga. Zuid-Oesferkerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. vari Arkel. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. H. J. Schilder, van Utrecht. Geref. Gemeente on der het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink. van Rotterdam. Oud- Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk van den Haag Christ. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Donderdag 8: Ds M. Holtrop. Bap- tiste Gemeente, Parklaan'34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. H. Avondmaal. Gebouw Sa lem Bakenessergracht 65. 11: Zondagsschool.. 8: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bidstond. Leger des Heils, Schagchelstraat 26 10: Ge- denkdienst Majoor S. W. Kamp. 7: Open luchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 8: Heils- bijeenkomst. Leider Majoor D. J. Korts. Pinkstergemeente, Gebouw „Immanuël", Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Openbare samenkomsten. E. Schuurman Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maan dagmiddag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemeente Gods, Parklaan 21 4: J. Jeeninga. 7.30: A. Hage. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Pinksterevangelisatie, Ged, O Gracht 47. 10: Samenkomst. 7: Volle Evan gelieprediking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Ver lossingssamenkomst. Donderdag 8: Grote Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Chritus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74. 10. NecL Taal. 11.15: Engelse Taal Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 16. 10 en 5- Godsdienstoefening'. Soefi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Universele Eredienst Ned. 7v" ,??!?tisten -Harmonia", Jansstraat 83 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. F. A. Geyp Schiedam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed! Zondag 10: Ds. G. Koch, H. Doop. Immanuël- kerk. 10: Dr. M. van der Voet. 7: Dr H. v d. Loos. Bijz. dienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gi deon", Achterweg 2A. Zaterdag 2.30: Bijbel kring voor jong en oud. 3.30: Jeugdbond van Lot 14 jaar o. 1. v. E. Ketellapper. Zondag 2.30 geen Zondagsschool. Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. J. F. Colenbrander," van Apeldoorn Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10 en 5: Ds! J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4 10: Heili gingssamenkomst. 12: Zondagsschool 5: Kin dersamenkomst met lichtbeelden. 7.15: Open luchtsamenkomst Soendaplein. 8: Verlos singssamenkomst. Woensdag 8: „Geen gren zen meer". Film v. h. Ned. Bijbelgenoot schap. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Henkels. 19: Ds Oskamp. Kapel N. Vredenhof. 10.30: Ds. Bart- lema. 19 Dezelfde. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. v. Nieuwenhuijzen. Ned. Prot Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. P. v. d. Veer, Hv„ Am sterdam. Geref. Kerk. Aula Chr. Lyceum. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Dondorp. Koe- diefslaan 10: Cand D. Bakker, Baarn. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Ds. A. Don- dorp. 5: Cand. D. Bakker. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds F. E. van Leeuwen, Remonstr. Pred. te Delft. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12 j. e. o. Jeugdhuis, Donkerelaan. 11.45: Zondags school, 5 j. e. o. Jeugdhuis, Donkerelaan. Ned. Prot. Bond, Potgiet.erw.eg 4. 10.30: Ds. N. Padt, Hv., Oostzaan. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Woens dag 19.30: Vespers en Lof. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Dr. J. L. Koole. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel. 12 j. en o. Geref. Kerk 10 en 5: Ds P. de Ruig, van Haarlem. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. P. Kromsigt. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. P. Zwart. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda, H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. M. Ros. Doopsgez. Ge meente, 10.30: Ds. H. Bremer, van A'dam. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: Cand, J. Irik. 3: Ds. M. M. de Jong. Abbcnes. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 3: Ds. M. C. Don. Bethel Kapel 10: Ds. M. C. Don. Ger. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im manuël Kerk 10 en 5: Ds. C. J. Meilink, Ge loof en Liefdekerk 10 en 7: Ds. H. H. Tulp. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. P. Warmenhoven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. P. Riemersma SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. A. Tichelaar. H. Doop. 6.15: Bijzondere Kerk dienst. Dr. A. van Biemen, Bentveld. 6.15—7: Zangdienst, welke wordt uitgezonden van wege het I.K.O.R., over Hilversum II (298 M). Medewerking van het Ned. Herv. Kapel koor. inleidende teksten Ds. P. A. Tichelaar. „De Toorts" 10: Ds. A. Oskamp, Heemstede. „De Kapel" geen dienst. „Jeugdhuis". 10: Jonge Jeugdkerk. Dhr. D.'A. Scholten, theol. cand. Santpoort. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds G. H. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raaf straat. 9 èn 10.30: Ds. E. Reeser. 7: Ds.G. H. v. d. Woord ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru, H. Doop. 7; Ds. E. Saraber Jr. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds H. A. C. Snethlage, Ned. Herv. pred. te liillegprsberg. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, gebouw „Ons Huis", Dorpsplein. Dinsdag 8: J. W. van Zeijl. Parochie H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7, 8.30 en 10 de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H. Misserr om 7 en 7.45. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. J, Jon- geboer. 5: Ds. Beker, van Voorhout. Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. S. M. Daalder, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. Veld kamp, van Middelburg. Geref. Kerk (Art, 31) 10.30 en 4.30: Ds. J, J. Verleur. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. De minister van Justitie, mr. A. A. M. Struycken, heeft informatieve bespre kingen gevoerd met verscheidene instel lingen op cultureel en sociaal gebied, die zich met de voorbereiding van voetbal- prijsvragen bezighouden. Deze bespre kingen hebben 'nog niet 'tot een beslissing geleid. Vermoedelijk zal deze beslissing mede afhankelijk zijn van de houding van de K.N.V.B. Massa-ontslag bij Tsjechoslowaaks handelsministerie PRAAG, 3 Februari (Reuter) Naar vandaag werd vernomen, zijn 120 tot 130 functionarissen en employés van het Tsje- choslowaakse ministerie van Buitenlandse Handel ontslagen. Velen der ontslagenen hebben hun betrekking op 1 Februari ver laten. Anderen werden met twee of drie maanden opgezegd. Men gelooft dat deze ontslagen om poli tieke redenen zijn gegeven. Het buitenlandse bezoek aan Friesla.nd neemt de/Taatétèjaren; sterk to"ë"..;:Fnesland verwacht in1951 voó'rtil veel Engelseb", De British European Airways en 'de K.L.M- zulien.'tijdens het Festival of Britain de tarieven verlagen op het traject Amster damLonden v,y, voor bepaalde vluchten. De reductie zal ongeveer vijfendertig gulden bedragen op een retourbiljet, dat alleen geldig zal zijn voor de vluchten tussen negen uur des avonds en zes uur des ochtends. ,;EEN VOEDZAME MAALTIJD" De Zaridvoortse Vrouwencontactcommissie organiseert een lezing met filmvoorstelling op Vrijdag 9 Februari in het zaaltje van het gemeentegasbedrijf aan de Tolweg. Een lerares van het voorlichtingsbureau van de voedingsraad zal spreken over „Een voed zame maaltijd" en tevens de te vertonen films nader toelichten. BESTUURSWIJZIGING ,,'T HELM" In het bestuur van de culturele kring ,,'t Helm" zijn enige mutaties gekomen. Dè samenstelling is thans als volgt: voorzitter: mr. A. Merens; secretaris-penningmeester: J. F. Erdtsieck; commissarissen: A. J. van der Reijden en M. B. P. van den Berg. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Grada Elizabeth, d. van J. T. .Siegers en B. S. Saris; Hendrik Willem, z. van H. L. Hildering en M. J. van Zanten; Bob, z. van L. Zwemmer en J. J. Bartens. ONDERTROUWD: H. J. van Eldik en D. C. Visser GEHUWD: E. Koning en A. M. N. Keereweer. DOKTERSDIENST De doktersdienst is voor Zondag 4 Februari als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr. Sabel. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 4 Februari waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18. tel. K. 2502 430. ZONDAGSDIENST DOKTOREN A.s. Zondag neemt dr. Haase de medische dienst waar. Tel. 3685. Achterweg 42. Akkrumdijk, 2 verw. Beira. Algenib, pass. 1 Kp. Frio. Alioth, 1 v. R'dam n. Porto Alegre 1 Maart verw. Aagtedijk, 1 340 ni. W.NW. Flores. Almdijk, 1. 160 m. NW. Flores. Ampenan, 1 v. Portland n. Hamburg. Ary Scheffer, 1 te A'dam v. La Pallice. Alpherat, 1 G75 m. O.t.Z. Bermuda. Ampenan, 3 10 u. verw. Hamburg. Aagtekerk, 2 v. Singapore n. Hongkong. Aalsum, 2 v. Mombassa n. Aden. Alamak, 2 v. Port Said n. Antwerpen. Altair, 2 v. Rio de Janeiro n. Antwerpen. Amstelpark, 2 te Koweit. Arundo, pass. 2 Keywest. Aardijk, 2 v. R'dam n. Cuba. Abbedijk, 2 v. Montevideo. Aldabi, 3 te Buenos Aires. Algenib, pass. 2 Victoria. Alnati, 31 te Salvador. Alcyone, 3 v. R'dam n. Calcutta. Amsteldiep, 2 te Puerto Cabello. Ariadne, 2 v. Barcelona n. Tarragona. Boschfontein, 1 v. Tanga n. Dar es Salaam. Bali, 1 175 m. ZO. Socotra. Blitar, 1 rede Semarang. Breda, 1 140 m. N. Finisterre. Bloemfontein, 3 te Durban. Baarn, 31 te Guayaquill. Blommersdijk, 2 v. R'dam n. New York. Cistula, 1 v. Napels n. Haifa. Chama (t), pass. 1 Daedalus Rifs. Clavella (t), pass. 2 Rasalhadd. Castor, 1 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo. Cleodora (t), pass. 1 Kp. Vela. Celebes, pass. 2 Ouessant. Ceram, 2 v. Cochin n. Bombay. Congostroom, 2 v. Monrovia n. Takoradi. Corilla, pass. 2 Kp. Palmas. Coltica, 2 v. A'dam n. West Indië. Dalerdijk, 2 ca. 17 u. v. R'dam n. Vancouver. Delfland, 1 v. Itajai n. Paranagua. Duivendrecht, 29 te Santa Fé v. Vlaardingen. Deo Duce, 1 te Kopenhagen n. A'dam. Domburgh, 1 v. Casablanca n. Londen. Duivendrecht (t), verw. 3 n. Engeland. Danae, 2 v. Gibraltar n. Oran. Drente, 2 v. Djakarta. Delft, 2 v. A'dam n. Chili. Eendracht, pass. 2 Ouessant. Ena (t), 2 te Mamonal verw. Esso Den Haag (t), 1 500 m. Z.ZW. Fayal, Esso. Rotterdam (t), 1 950 m. O.NO. Sombrero. Etrema'(t), 1 160 m. NO. Martinique. Eemdijk, 1 125 m. N. Sombrero. Esso Den Haag (t), 7 verw, Aruba v. R'dam. Esso Rotterdam (t), 5 verw. Aruba v. R'dam. Edam, 2 te New York. Friesland, 3 te Baltimore. Garoet, 1 v. Singapore n. Pangkal Pinang. Gemma (t). 1 275 m. N.NO. Flores. Grootekerk, pass. 1 Capri. Gordlas, 2 v. Istanboel te Izmir. Hermes, pass. 1 Zuid v. San Miguel. Hersilia, 1 v. Paramaribo te Georgetown. Hector, 1 te Genua. Hoogkerk, 1 625 m. NO. St. Helena. Helder, 31 v. Balboa n. Guayaquil. Hestia, 1 v. A'dam n. Bremen. Heemskerk, pass. 2 Kreta. Indrapoera, 3 te Penang. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 verw. te Soerabaja. Japara (KRL), 1 200 m. ZO. San Miguel Kelbergen, pass. 2 Kp. Palos. Kieldrecht, 2 v. Madras. Kota Baroe, pass. 2 Gibraltar. Kertosono, 31 te Djakarta. Langkoeas, pass. 1 Kp. Bon. Lissekerk, pass. 2 Perim. Lucita, 2 te Londen v. Newcastle. Leersum, 1 400 m. O. Bermuda. Leopoldskerk, 1 500 m. O.ZO. Socotra. Leuvekerk, 2 v. Hamburg te Londen. Lucita (t), 1 pass. Sunk lichtschip. Larenberg, 1 v. Sas van Gent n. R'dam. Laertes, pass. 2 Gibraltar. Lombok, 2 v. San Francisco n. Portland. Limburg, 30 v. Los Angeles. Linge, 30 te Dakar. Luna, 2 v. R'dam n. Beiroeth. Leerdam, 2 v. New York n. R'dam. Lieve Vrouwekerk, 2 v. Port Said. Malyina, pass. 1 Sinai. 'Ma'noeran, pass. Boompjes eil. Molenkerk, pass. 1 Gibraltar. Marpessa, pass. 1 Recife. Madoera, 31 te Soerabaja. M'eliskerk, 30 v. Nagoya n. Yokohama. Myonia, 31 v. Curasao n. Lissabon. Maaskerk, 2 v. Antwerpen n. Bordeaux. Mariekerk, pass. 2 Sabang. Metula, pass. 2 Madeira. Modjokerto, 2 te Hollandia. Murena, 2 bij Kp. de Gata. Myonia, pass. 2 Sombrero eil. Muiderkerk, 1 te East London. Maashaven, 26 te Montevideo. Nigerstroom, 2 v. Freetown te Dakar verw. Noordam, 1 550 m. O. Kp. Race. Noordwij k, 1 bij Ouessant. Nieuw Amsterdam, 3 te New York verw. Ormonde, 4 6 u. verw. H. v. .Holland, 10 u. ym ontschepen;, pass. 1 Finistèrrë. Oberon, 1 v. New York n. Aruba. Odesseus, 1 te A'dam n. Gdynia. Orestes, 3 v. San Luis n. Papitre. Ondina (t), 1 450 m. N. Mona eil. Oranjestad, 2 verw. Trinidad. Oranje Fontein, 1 v. Kaapstad n. Teneriffe. Ovërijsel, 1 te Sydney. Prins Philips Willem, pass. 2 Ouessant. Polyphemus, 31 te Singapore. Prins Alexander, 31 te Halifax v. R'dam. Prins Willem v. Oranje, 2 bij Kp. St. Vincent. Prins Willem II, 1 350 m. NO. Bermuda. Prins Joh. W. Friso, 2 360 m. W.NW. Flores. Perna, 1 v. Kaapstad. Poelau Laut, 2 bij Malta. Prins Maurits, pass. 3 Kp. Villano. Prins Willem III, 2 v. Dakar n. Valencia. Parkhaven, pass. 2 Kp. St. Vincent. Rotula, 1 te Huil. Roebiah, 2 te Antwerpen. Rijnhaven, 29 v. Rouaan te Casablanca. Ridderkerk, 3 te Port Amelia. Riouw, 3 te Singapore. Ruys, 2 v. Singapore n. Mauritius. Rijn, pass. 2 Finisterre. Salawati, 2 verw. Karachi. Samarinda, 31 v. San Francisco n. Manilla. Sloterdijk, pass. 1 Gibraltar. Stad Vlaardingen, 1 v. Narvik n. R'dam. Stad Alkmaar, 1 v. Vlaardingen n. Narvik. Saroena (t), 1 v. Singapore n. Pladju. Schie, 1 dwars Demerara. Slnabangi 1 v. Penang n. Belawan. Singkep, 1 rede Semarang. Soestdijk. 1 210 m. O.ZO. Socotra. Straat Malakka, 2 verw. Sydney. Sunetta (t), 650 m. ZW. Diegogarcia. Strabo, 1 te Cadiz n. A'dam. Sarpedon, 1 v. Turkseil. n. New York. Sandenburgh, 1 v. Londen n. Bordeaux. Sliedrecht (t), 8 verw. Kaapstad v. La Plata. Saparoea, 3 te Genua. Sommelsdijk, pass. 2 Bahamas. Stentor, pass. 2 Bougaroni. Straat Soenda, 2 in Anderhalfgraadskanaal. Sibajak, pass. 2 Finisterre. Stad Maastricht, 3 te Vlaardingen v. Casablanca Schiedijk, pass. 2 Ouessant. Teirèsias, 1 v. Port Said. Tjipanas, 30 te Hongkong. Tabian, 31 te Brownsville. Titus, 1 v. Algiers n. Oran. Tankhaven III (t), 31 n. Saigon. Tarakan, 1 290 m. Z. Kp. Sabla. Terriate, pass. 1 Kp. de Gata. Tiberius, nass. 1 Orinoco monding. Tjitjalengka, 1 v. Soerabaja n. Semarang. Tam'o, pass. 2 St. Paulsrocks. Tero, pass. 2 Teneriffe. Tjiwangi, 3 te Hongkong v. A'dam. Tegelberg, 31 te Buenos Aires. Tosari, 31 te Singapore. Veendam, 1 verw. New York v. R'dam. Veendam, 2 te New York. Vulcanus, 1 v. Lissabon n. Gibraltar. Waterland, 1 v. Santos n. Montevideo. .Weltevreden, 1 v. Port Said. Willem Ruys. 1 te Djakarta v. R'dam. Westërdam, 1 750 m. O. Kp. Race. Willemstad, 1 475 m. W.t.Z. Madeira. Wickenburgh, 1 te Bordeaux. Winterswijk, 3 v. A'dam n. Huelva. Wieldrecht (t), 6 verw. Auckland v. Tj. Uban. Zaan, 1 v. Zaandam n. Zeebrugge. Zeeland, 3 te Makassar. De heer en mevrouw P. H. de Jong-Blackmore geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon HENDRIK WYBRAND Amsterdam, 2 Febr. 1951. Stadionkade 33. Tijdelijk: Dijsselhofkliniek. Getrouwd: HANNIE STEENSMA en OEGE VAN DER MEULEN Roxburgh, (Nieuw Zeeland), 3 Februari 1951. Voor de vele blijken van be langstelling en medeleven ondervonden tijdens de ziek te en bij het overlijden van onze lieve man en vader JACOB KEIJZER betuigen wij u hiermede onze welgemeende dank. Uit aller naam: M. E. Keijzer-Scheffer Haarlem, Februari 1951. Zijlweg 36. te huur, 1950 Ford 1-12, grote laadruimte. Adres: Tel. 15059 Prima Duitse piano 590.— eiken kast, door inruil. Van Wouw, Kruisstraat 41, Tel. no. 13354. Rusthuis Pension, omgeving Haarlem, met grote tuin, vlak bij tram en trein, heeft door omstandigheden TWEE KAMERS VRIJ voorzien van alle moderne comfort. Prima keuken en verzorging. Br. no. 316 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32. Zoekt U een vrien delijk en bekwaam meisje om U een behulpzame hand te bieden? U kent de zekere weg naar succes Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig ziekbed, mijn geliefde vrouw, zuster, behuwdzuster en tante AAGTJE SERNé geb. KEUR in de ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam: A. A. Serné. Zandvoort, 2 Febr, 1951. Haltestraat 53. De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Dins dag 6 Februari, des n.m. te 2.30 uur, op de Algem. Begraafplaats te Zand voort. Vertrek van het sterfhuis 2 uur. Heden ontvingen wij de droevige tijding dat op 31 Januari '51 te Jackson ville, Zuid-Amerika, door een ongeval is overleden mijn lieve zoon en onze broer 3VIARINUS VAN DALEN oud 33 jaren. Uit aller naam: Mevr. de wed. M. v. Dalen-Okkerse Schoterveenstraat 25. Haarlem-N., 1 Febr. 1951. Liever geen bezoek. Enige kennisgeving. Chirurg. HERVAT 5 FEBRUARI DE PRAKTIJK. Arts IS AFWEZIG. Waarneming als gewoonlijk Inlicht, tel. 11990. Arts MAANDAG AFWEZIG Cé SAR FRANCKLAAN 25 Heemstede. Tel. 29935. Paedagogische adviezen. Spreekuur Woensdagmorgen 11-12 u. en volgens afspraak. De aangekondigde cursus van begint niet 5 Maart maar WI^EN EN GEDISTILLEERD SPAARNE 86 Ifl I0J12 ZONDAG 4 en DINSDAG 6 FEBRUARI - 8 uur Toneelgroep „Comedia" "toneelspel van Ronald en Michael Pertwee. Regie: Cor Hermus. M.m.v. Vera Bondan, Jules Verstraete, Ellen de Thouars, Ko van Dijk e.v.a. Prijzen: fl,tot f3,50 (alles inbegrepen). Voorverkoop op speeldag en 2 dagen ervoor van 10—3 uur. Telefonisch na 12 uur. Coupons geldig. Comité Benelux, afd. Kennemerland WOENSDAG 7 Febr., 8 u., na het grote succes in Oostende één enkele opvoering te Haarlem van „ACHTER WALLEN EN POORTEN" Historisch spel van Jan van Dam, gespeeld door ge zamenlijke Haarlemse amateurs, onder regie van WIM PAAUW. Prijzen: f 1.tot f2,50 (alles inbegrepen). Voor- verk. v.a. Maand. 103 u. Tel. na 12 u.. Voor leden van „Haerlem", „H.K.G". Grote Bedrijven, „Teister- bant", „Volksuniv." en „Kunst z. o. Doel" tegen gereduc. pr. v.a. Zondag 103 uur. Concertdirectie Dr. G. DE KOOS CONCERTGEBOUW, Haarlem, Woensdag 8 Febr. 8 uur door de COMPAGNIA LIRICA ITALIAN A o. 1. v. Maestro LUIGI MARTELLI. Prijzen: 1.70 2.29 2.70 (alles inbegrepen) Vanaf: MAANDAGOCHTEND dag. 10—3 uur a.d. zaal. Telefonisch: 12—3 uur, No. 13466. Maandagavond 5 Februari a.s. om 8 uur precies in de grote zaal van Gebouw Cultura, Jansstraat 83, Haarlem TOESPRAAK te houden door één van de geestelijke leiders van „De Grotere Wereld", A. C. door het mediumschap van H. C. L. v. d. LAAN. met medewerking van met HENK DOREL onder leiding van WESSEL DEKKER door Chr. Fanfare Corps „ARTI ET RELIGIONI" Dir. H. N. VAN' OSSENBRUGGEN op Maandag 5 Februari a.s., n.m. 7.45 uur in de Gèm. Concertzaal, Lange Begijnestraat 13. Kaarten a .1.50 bel. inb. verkrijgbaar bij Concert bureau Alphenaar, Kruisweg 49 en 's avonds a. d. zaal. Programma gratis. „Omgeving Station Bloemendaal", gedeelte A. Het Hoofd van het; ge meentebestuur van -Haarlem brengt ter openbare kennis, dat van 5 Februari tot en met 5 Maart 1951 op werk dagen voor een ieder ter ge meentesecretarie (Afdeling Openbare Werken, Volks huisvesting en Bedrijven) ter inzage ligt het ontwerp- uitbreidingsplan „Omgeving Station Bloemendaal", ge deelte Alomvattende-het ge deelte van de gemeente, on geveer begrensd door de spoorbaan Haarlem-Velsen, het verlengde van de Orion- weg, de Delft tot dè Corne lls v. d. Lijnlaan, de oostzijde van het Rijklof van Goens- plein en de Van Riebeeck- laan tot ongeveer 130 m. ten zuiden van genoemd plein (grens van de bestaande be bouwing) met de daarbij be horende ontwerp-bebou- wingsvoorschriften en toe lichtende beschrijving. Eventuele benvaren moeten binnen de termijn van ter visie ligging bij de gemeen teraad worden ingediend. TE KOOP: FORDSON BESTEL 500 k.g. 1950, gelopen 23.000 K.M., als nieuw. Kleverpark weg 57. Te koop gevraagd nette kleding, schoenen, meubelen, vloerbedekking enz. Tos. v. Bodegraven RIDDERSTR. 3. Tel. 13237 Maatsch, t. b. d. Toonkunst Dinsdag 6 Febr. 8 uur: Gem. Concertzaal Programma: Bach, Bar- tok, Brahms, Mozart, Szy- manowski, Vivaldi. Kaarten: f 3.50 (eerste rang) f 2.50 (tweede rang) f 1.75 (derde rang) bij Muziekhandel W. Alphe naar, Kruisweg 49. voor de risico's in uw leven, heeft een reserve gekweekt van f 1.300.000 tot zekerheid der inleggers. Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 22 Januari 1951 geëindigd het faillissement van G. van Looy, aannemer van metsel werken, Sumatrastraat 27 te Haarlem. Mr. J. H. Ekering curator. Haarlem, 2 Februari 1951, Kenaupark 17. zijn bijzondere waarde en aantrekkelijkheid „OCTERNO'-SALON: HAARLEM, Raamsingel 52, hoek Houtplein, tel, 14384. Fa. F. H. JANSSEN Jansweg 42 Haarlem - Telefoon 19633 OOK TEN VOORDELE VAN U Lange Herenstr. 36-38-26 - Tel. 14371 - Haarlem Voor auto-plaatwerk, uitdeuken, richten, lassen en spuiten. GEHEEL STALEN CARROSSERIEëN HAZELNOOT- MELK- en NATURELREPEN WE M-ERS-CHOCOLA OEF ABRI EK - HAARLE*!

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3