Nog eens: bouwvolume voor 1951 -'53 KAMGAREN COSTUUMS Beverwijks droesem wordt volgend jaar de kostelijkste mest REGENJASSEN en MANTELS KAMGAREN STOFFEN Gaat U verhuizen of gaat U over zee ypRHUlZSNi eiiVERPAKKfNGEN F. Damiaans en Zn DONDERDAG 8 FEBRUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Een uiteenzetting over de wijze van verdeling die in Noordholland gevolgd is 159.— Stak veehandelaar met een hooivork? Koninklijke onderscheiding voor gouden jubilaris Heemsteedse kunstenaars op de zwarte schijf Visverkoop ten bate van het Kanker-instituut „Luchtbescherming" verhuist naar Santpoort Het werd te krap in het Velsense raadhuis Kamer-opera „Camerata" krijgt steun van Utrecht GROOTS WERK IN DE POLDERKLEI Eert van de modernste rioolwater zuiveringsinstallaties van West-Europa Heemstede Katholieke Volkspartij Bloemendaal Zandvoort Gewicht op palen Bewakingsdienst in de Britse zone SCHEEPVAART Lezing nieuwe verkeerswet In ons vorig nummer hebben wij mede gedeeld hoe het bouwvolume voor de jaren 19511953 door Gedeputeerde Sta ten van Noordholland over de gemeenten verdeeld is. Uit de toelichting die Gedeputeerde Staten aan de gemeentebesturen gezonden hebben blijkt op welke gronden de ver deling is geschied. Wij herinneren er aan dat het richt- contingent voor de provincie voor de jaren 19511953 door het ministerie van Weder opbouw en Volkshuisvesting is vastgesteld op 8.032 per jaar. Voor 75 °/o van dit aantal woningen kan financiering van rijkswege in uitzicht worden gesteld, de overige 25 °/o zijn bestemd voor de woningbouw in de vrije sector en herbouw. Ged. Staten schrijven nu: Wilde men in de voor ons liggende drie jaren de woningnood volledig opheffen, dan zouden in Noordholland alleen al afgezien van de migratie uit andere pro vinciën of het buitenland 58.857 wonin gen, en deze migratie meegerekend 71.600 woningen gebouwd moeten worden. Het voor deze provincie vastgestelde wo ningcontingent, groot 24.096 woningen, is uiteraard niet groot genoeg om deze be hoefte te dekken. Een scherper beeld wordt nog verkregen, wanneer men de woningbehoefte op 1 Januari 1951 raamt en vervolgens bere kent, in welke mate de woningbehoefte in de komende drie jaren zal toenemen. Uit de cijfers blijkt, dat het gehele pro vinciale richtcontingent over 19511953, ter grootte van 24.096 woningen, bij een vestigingsoverschot van enige betekenis in deze provincie, niet eens voldoende is om de te verwachten toeneming van de woning nood in die jaren op te vangen. Ged. Staten vervolgen: Een van de moei lijkheden bij de verdeling van het aan de provincie toegekende contingent vormde de omstandigheid, dat dit contingent moest dienen zowel voor de bouw van woningen, die van Rijkswege gefinancierd zullen wor den, als voor de thans vrijgelaten herbouw en voor de zgn. „vrije bouw". Van Rijkswege kan slechts voor 75 der aan onze provincie toegekende wo ningen financiering in uitzicht worden ge steld. Ten aanzien van de overige 25 wordt gehoopt, dat deze krachtens herbouw of vrije bouw tot stand zullen komen, doch daaromtrent valt niets met zekerheid te zeggen. Voorts merken Ged. Staten op, dat de woningbehoefte wegens op 31 Mei 1947 reeds bestaande achterstand, overal in de provincie met uitzondering van Amster- ADVERTENTIE 100 °/o wol. TROPICALS in beige en grijs dubbel Egyptisch linnen f qq -re met capuchon v.a. J In onze maatafdeling een zeer uitge breide sortering voor Herencostuums en Damestailleurs KLEDINGMAGAZIJN Spaarnwouderstraat 47-80 - Tel. 21392 Op 21 December werd een smid uit Krommenie verzocht voor een groenten- handelaar uit Assendelft een paard op scherp te zetten. Het dier stond op een er: van de paarden- en veehandelaar H. K. in Assendelft. Beiden begaven zich naar het erf van K., doch spoedig bleek, dat deze geen prijs stelde op bezoek van de smid. Daarom joeg hij de smid van het erf en gebruikte daarbij een hooivork. Toen de smid thuis kwam voelde hij zich minder prettig. Op zijn rug bevond zich een prik- wond en hij veronderstelde, dat de paar denhandelaar hem met een hooivork had gestoken. Hij stelde de politic van het ge val in kennis en aanhouding van H. K. volgde. Verdacht van het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel had de man zich voor de Haarlemse rechtbank te ver antwoorden. Verdachte deelde mee wel een, hooivork in zijn hand te hebben gehad, doch dat hij er niet mee heeft gestoken. De smid, als getuige gehoord, merkte op, dat toen hij nauwelijks op het erf was, hem het verzoek bereikte te vertrekken. Hij ruimde zijn gereedschap op en terwijl hij zich naar de weg begaf, duwde H. K. hem met een hooivork in de rug voort. De smid voelde niet dat hij gestoken werd. Met de groentenhandelaar is de smid meegegaan, om het paard elders te beslaan. Daarna is hij naar huis gegaan en voelde pijn in de rug. Gedurende enige dagen heeft de smid niet kunnen werken. De officier van Justitie eiste een gevan genisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest en toewijzing van een civiele vordering van 82. De verdediger mr. H. J. M.'Tonino zeide, dat het wettig bewijs niet geleverd is. Ook kan er geen sprake zijn van het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Daarom vroeg spreker vrijspraak en on middellijke invrijheidstelling. De rechtbank weigerde dit verzoek en bepaalde de uitspraak op 22 Februari. Vandaag viert de heer M. A, Evers, smid bij het automobielbedrijf gebroeders H. en F. Kimman N.V. zijn gouden jubileum bij het bedrijf. Tijdens een huldiging heeft burge meester mr. P. O. F. M. Cremers meegedeeld, dat de jubilaris is toegekend de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Namers de directie voerde de heer C. J. van Doorn het woord die een geschenk onder enveloppe aanbood en namens het personeel de chef van de werkplaats, de heer F. van Kampen, die een horloge met ketting aan bood. dam, Zuid-Kennemerland en het Gooi vrijwel is bevredigd. Voorts blijkt dat juist in de gebieden met nog een belangrijke achterstand ook de toeneming van de wo ningbehoefte wegens de natuurlijke aan was der bevolking zeer groot is, terwijl die gebieden tevens volgens de raming van de toekomstige inwonertallen (en blijkens de practijk) vestigingsoverschotten moeten op nemen. Met die omstandigheid hebben Ged. btaten bij het bepalen van de gemeentelijke nchtcontingenten rekening gehouden. Breedvoerig wordt voorts door Ged. Staten uiteengezet waarom zij nu aan ver schillende gemeenten reeds voor 1951 een aantal woningen hebben toegekend als voorschot op het in 1951—1953 te ver wachten vestigingsoverschot. (Haarlem kreeg behalve het richt contingent van 634 woningen voor de jaren 19511953 een voorschot voor 1951 van 220 woningen, Velsen naast het richtcontin gent van 207 woningen voor 1951—1953 een voorschot van 410 woningen voor 1951, Beverwijk behalve het richtcontingent voor 19511953 van 200 woningen, een voorschot van 270 woningen. Ged. Staten schrijven aan het slot van hun brief: „Wij ontveinzen ons miet, dat de kennisgeving van de inhoud van dit schrij ven wellicht hier en daar teleurstelling zal wekken. Het is echter duidelijk, dat de toe wijzing aan deze provincie tevens de be grenzing vormde voor het door ons College te verdelen contingent. Uit de hierbij over gelegde berekeningen moge u ten over vloede blijken, hoe ernstig wij de verant woordelijkheid, welke ons bij deze ver deling is opgelegd, hebben gevoeld en hoe zeer wij er daarbij naar gestreefd hebben van deze materie, waarbij alle gemeenten in zo hoge mate belang hebben, opening van zaken te doen. Dit vooropgesteld, menen wij dan ook op begrip uwerzijds te mogen rekenen bij uw beoordeling zowel van de moeilijkheden, waarvoor wij ons gesteld hebben gezien, als van de uitkomsten, waartoe wij zijn ge komen". Aan de uitvoerige staat ontlenen wij voor de gemeenten in deze omgeving nog de volgende cijfers: A Haarlem 1885 Heemstede 624 Bloemendaal 832 Zandvoort 101 Bennebroek 123 Haarlemmerliede c.a. 254 Haarlemmermeer 989 Beverwijk 842 Velsen 1099 Heemskerk 302 Castricum 169 -28 141 34 80 A: toeneming der woningbehoefte wegens natuurlijke aanwas 1947—1953. B: 1/5 van de achterstand op 31 Mei 1947, voor ..zover niet ingehaald op 1 Januari 1951. C: totaal van A en B. D: richtcontingent 1951—1953. E: Voorschot wegens vestigingsoverschot voor 1951. De negatieve cijfers in kolom B zijn in het algemeen te verklaren uit de ver snelde bouw in die gemeenten. Naar wij vernemen zal de volgende week Vrydag de eerste gramofoonplaat van de pianiste mevrouw M. van Luin-Riemersma en de fluitist Frans Vester in roulatie komen. Het betreft een opname op een 25-cen- timeterplaat van vijf delen uit Haydns suite „Die Flötenuhr", die vervaardigd is in de tijdelijke studio in den Haag van de N.V. Bovema en thans in de fabriek van deze Heemsteedse onderneming wordt ge perst. De plaat wordt onder het merk Colum bia uitgebracht en is daarmee de eerste van een reeks, die aan Nederlandse uit voerende kunstenaars is gewijd. Reeds wordt de volgende opname voor bereid: een plaat van de Aerdenhoutse pianist Sas Bunge, die een eigen werk, een rhapsodie op Valerius-thema's, zal ver tolken. Hedenmorgen heeft in alle vishallen van Nederland een speciale verkoop plaats ge had waarvan de baten aan het Kanker instituut ten goede komen. De gezamenlijke rederijen in IJmuiden hebben twee kabeljauwen en kist wij ting, de los-arbeiders kist bot beschik baar gesteld. Deze vis werd op Amerikaanse wijze geveild en omstreeks 10 uur had men reeds een bedrag van 2500.bij elkaar. De verkoop gaat nog steeds door en men ver wacht pas in de middag de juiste opbrengst te kunnen vaststellen. Van Maandag af zal naar wij vernemen de „Dienst Bescherming Burgerbevolking", ressorterende onder de gemeenten Velsen en Beverwijk, gehuisvest zijn in de Willem de Zwijgerlaan 18 in Santpoort (tel. 8065). Tot nu toe was deze dienst ondergebracht in het Raadhuis, waar hij echter door steeds nijpender wordend ruimtegebrek moest wijken. Organisatorisch heeft deze verplaatsing geen betekenis en de opzet blijft zuiver administratief. Er zal wellicht verandering in komen nadat er uit Den Haag nieuwe landelijke richtlijnen voor deze diensten worden bekend gemaakt. ADVERTENTIE B 779 172 176 -9 7 10 8 -228 7 -28 C 2664 796 1008 92 130 264 977 842 871 309 141 D 634 189 240 22 31 38 145 200 207 44 34 E 220 10 5 20 10 270 410 Wanneer U dit embleem ziet, dan kunt U overtuigd zijn van goed vakwerk. ZIJLVEST 41 - HAARLEM Telefoon 12456 - 14155 - 11141 In de raadsvergadering van de gemeente Bergen (N.H.) deelde burgemeester Huygens mede, dat hij van de staatssecretaris van Ooi-log en Marine de mededeling had ont vangen, dat het vliegveld Bergen niet voor komt op de lijst van aan te leggen of te herstellen militaire vliegvelden. Aan de nu twee jaar bestaande en in Amsterdam gevestigde kamer-opera „Ca- merata" zal door tussenkomst van de bur gemeester van Utrecht, wiens medewer king daartoe was verzocht, de vorm van een stichting worden gegeven. Hierdoor krijgt het gezelschap een zakelijke basis De in het leven te roepen stichting zal statuair te Utrecht zijn gevestigd. Voor zitter van het bestuur wordt ir. P. Kluy- ver. Van de raad van toezicht, waarvan burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz voorzitter is, zal ook de Commissaris dei- Koningin in de provincie Gelderland, jhr dr. C. G. C. Quarles van Ufford, deel uit maken. Zoals de naam reeds aangeeft, tracht „Camerata" door het vertonen van opera's in kleine bezetting het Nederlandse pu bliek nader te brengen tot de muziek-dra- matische kunst. Het répertoire bestond tot dusver uit „De Muziekpaedagoog" van Pergolesi en „Landhuis te koop" van Da- layrac. Maandagavond wordt in de Utrechtse Schouwburg de première gege ven van „De dienstmaagd als meesteres" van Pergolesi en van „De gebeterde dronkaard" van Stuck. De gemeente Utrecht heeft voor deze eerste opvoeringen een financiële garantie verleend. „Came rata" zal voortgaan met het geven van voorstellingen door het gehele land. Dank zij de geringe apparatuur zijn vele zalen hiervoor geschikt. Er worden plannen uit gewerkt om gevolg te kunnen geven aan een uitnodiging voor een tourneée door België. „Camerata" staat onder artistieke lei ding van de dirigent Max van Doorn en de zanger-regisseur Otto Couperus. Alle vertoningen geschieden in de Nederlandse taal. In Eindhoven is voor de eerste maal in ons land een directe televisieuitzending uit een theater gegeven. Uitgezonden werd het vastenavond-variété van Faveur in de Philips-schouwburg. Drie televisie-camera's waren opgesteld: twee op het balcon voorzien van telelenzen en één tussen de coulissen. Foto boven: een beeld tijdens de uilzending; in het midden, op de achtergrond, de televisie-camera. Foto onder: Een kijkje in de huiskamer van de gelukkige bezitter van een televisietoestel: op heb scherm de Annabella's, een der nummers van het uitgezonden variété. De laarzen van de werklui die de Beverwijkse rioolwater-zuiveringsinstallatie in de polderklei helpen leggen, zuigen zich vast in de vette modder, De betonmolen ratelt in een onverstoorbaar rythme, alsof het grauwe ding weet, dat de Beverwijker tegen de volgende winter niet alleen van zijn stinkende haven verlost kan zijn, maar zich tevens beroepen kan op een der modernste zuiverings„fabrieken" voor rioolwater, die er in West-Europa te vinden zijn. Als de klei niet zo zoog aan de laarzen van v. Hattum en Blankevoorts arbeiders, zouden de arbeidsprestaties zeker nog verder opgeschroefd kunnen worden met een derde bijna, verzekerde een opzichter ons maar desondanks mag de aardbeienstad heel blij zijn met dit moderne apparaat, waar zij nog juist op tijd aan is begonnen. Want ais er nu nog door de raad geld voor ge voteerd moest worden, kon Beverwijk er vast op rekenen, dat het met z'n onwelrieken- haven bleef zitten net als met z'n 471 palen, die in 1940 in de Wijkermeer werden geheid, op een moment dat men de eerste keer aan dit grootse werk wilde beginnen. De heer J. U. de Bie, directeur van het bedrijf van Openbare Werken, kan bij deze rioolwater-zuivering enthousiast wor den: dit project gaat zijn lange carrière in Beverwijk bekronen en hij hoopt het nog voor de dag der pensionnering te kunnen helpen inwijden. Deze zuiverings-installatie wordt daarom een unicum in Europa, vertelt hij, omdat de tanks, waarin het slib uit het afvalwater van burgerij en industrieën zich verzamelt, gebouwd worden volgens een procédé, dat alleen de Fransen nog maar onder de knie hebben: uit „voorgetrokken beton" worden de twee elf meter hoge kuipen opgetrokken en door een speciale spiraal-vormige spanning-opnemende wapeningsconstructie, waarvoor straks ingenieurs en arbeiders uit Frankrijk over moeten komen, kan men volstaan/ met een zeer dunne betonnen wand van slechts 12 centimeter. Ruim drie hectare wordt deze zuivering groot en uit de chaos van stalen vlecht werk en half-afgebouwde, bunker-achtige kolossen, die schijnbaar zonder zin over het terrein bezijden de V/ijker meerweg verstrooid werden, is op het eerste gezicht nog niet veel op te maken. Woensdagavond hield de afdeling Heem stede van de Kath. Volkspartij haar jaar vergadering in het R.K. Verenigingsge bouw, onder voorzitterschap van de heer Th. Verhoeven. Uit de jaarverslagen bleek dat (het ledental thans 650 is. De verkiezing voor een nieuwe voorzit ter had tot resultaat dat Ir. J. A. Yssel- muiden met 29 stemmen en 1 blanco werd gekozen. Daarna hield de heer J. A. Poncin een toespraak over de verhoudingen tussen de Kath. Volkspartij en de andere partijen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: C. Molenaar—Ten Haaf, z. ONDERTROUWD: J. Vethaak en M. v. d. Vlis; H. Borger en A. Oldenburg. GEHUWD: F. C. Paulussen en A. Vlietstra. OVERLEDEN: A. M. Eijkelhoff, 85 j.; A. Serné—Keur, 59 j.; C. J. Weijers, 5 j. Pijnlijk-nauwkeurige ordening Tot de technisch-hoofdambtenaar van Openbare Werken, de heer C. de Bruin, er een schematische kaart bij neemt en de toekomstige loop van het Beverwijkse af valwater gaat beschrijven. Daar, bij de Wijkermeerweg, kan des noods 3200 kubieke meter per uur binnen komen, door een wijde hoofdriool. Dan moet het wel heel hard regenen op Kenne- merland en dan moeten de fabrieken en de bevolking samenspannen om zoveel mogelijk afvalwater door gootsteen of af voerbuis te lozen. Maar het kan voorkomen, temeer wan neer Beverwijk zo'n 50.000 inwoners heeft en de industrieën water afvoeren, gelijk aan hetgeen 30.000 mensen kwijt willen. Om nog maar tc zwijgen van wat er bij de zuivering arriveert, als de stad in een nog verdere toekomst eens 100.000 zielen zal tellen. De „weg" van dit water door de betonnen doolhof der zuiverings-installatie zal voor zeker niet gemakkelijk zijn. Al eerder hebben gemeenteraad en pers kennis kunnen nemen van het hoe en waar om; nu de tekeningen echter langzaam tot betonnen praktijk uitgroeien, is dit ver nuftige systeem waarmee de droesem der samenleving wordt veranderd in onscha delijk water, gemakkelijker te begrijpen, wanneer er een geduldig en bereidwillig man als de heer De Bruin in de buurt is. Van droesem tot mest Vier oxydatiebedden, waar het water over een V,'< nieter lavalaag stroomt, heb ben het voorbezinkingsbassin in hun mid den en in deze kuip begint de zuivering eerst met straffe hand, of liever met „straffe roerder", want een roerwerk schuift het bezinkende slib naar het midden, waar een slibvanger de geduldige verza melplaats vormt van wat later, na de bac teriologische bewerking in de „Franse" tanks een kostelijke meststof gaat worden. Want het aardige van deze en van alle rioolwater-zuiveringsinstallaties is, dat zij uit de viezigheid die ze te verwerken krijgen, een waardevolle stof halen, die bij voorbeeld de Beverwijkse kwekers best zullen kunnen gebruiken. „Daar moeten de tuinders dan maar zelf eens een coöperatief afnemingsapparaat voor bedenken", zegt de heer De Bie, „want als de gemeente zich daar ook nog eens het hoofd over moet breken, wordt de zaak, die maar een stuk of vier mensen aan het werk zal zien, wat topzwaar". Een tweede interessant aspect van deze inrichting is het feit, dat het methaangas, dat tijdens de gisting van het slinb in de twee tanks ontstaat, prachtig gebruikt kan worden in de generatoren, welke de pompen De bouw van Beverwijks installatie voor rioolwater-zuivering vordert goed. Onder meer worden er twee slijkgistingstanks gebouwd onder leiding van Franse inge nieurs. De Joto geeft een overzicht van dit werk. De rioolwaterzuiveringsinstallatie van Beverwijk zal op 716 palen komen te rusten, die elk 20 meter lang zijn en stuk voor stuk 50 ton kunnen torsen. Het hele complex krijgt dus niet minder dan bijna 36.000 ton draagvermogen. Het is de twee-en-een-half milHoen, die er aan ten laste worden gelegd, echter wel waard, want de gemeente zal er mee „voort kunnen" tot in een verre toe komst en er tuaarschijnlijk heel lang hypermodern mee blijven. En de „haven", die beruchte reukver wekker, zal er een vriendelijke vissers- kom door worden, want de zuivering zal n staat zijn, elk etmaal weer de volle dige haveninhoud te verversen. oooooooooooooor van energie voorzien. Zodat het P.E.N. zijn stroom niet aan deze „industrie" kwijt zal kunnen. Fransen maken reclame Het blijft aardig, daar in Beverwijk, want de kosteri van de bouw worden gunstig be- invloed, juist door dat Franse foefje op de bouw van de gistingstanks: de STUP, ofwel „Société Technique pour l'Utilisation de la Précontrainte" ziet in deze eersteling in Nederland een mooi reclame-object voor haar ideeën en zij haalde dus de gemeente het vel zeker niet over de neus bij de kostenbegroting. Er komt lijn in dit werk. Als straks het front gereed komt met zijn pompen- ruimte en slibtanks, zal Beverwijk een enigszins futuristisch aandoend bouwsel rijker zijn, waarmee de gemeente op dit speciale gebied plotseling vooraan komt in de rij der zuiveraars. Al zal wellicht de „Chemica" een voorzuivering op haar af valwater moeten toepassen, want de niet- ongevaarlijke afvallen van deze industrie zouden theoretisch de bacteriën van de gemeentelijke installatie („onze beestjes', zoals de heer De Bie ze al liefkozend noemt) kunnen doden. LONDEN, 7 Februari (Reuter). Het Britse ministerie van Oorlog deelt mede, dat Duitse instructeurs worden opgeleid voor een nieuwe „bewakingsdienst", die in de Britse zóne wordt gevormd. Zij volgen een cursus van zes weken te Osnabruek en zullen dan Duitse burgerrecruten voor de dienst opleiden. De recruten zullen Britse militaire in stallaties bewaken en wapens krijgen, wan neer zij op wacht staan. Zij zullen hun eigen uniformen hebben. Alnati, pas. 6 St. Paulsrocks. Amstelpark, 7 te Basrah. Arnedijk, 7 anker Southend. Abbedijk, pass. 6 San Thomee. Amsteldiep, 7 v. Aruba n. San Nicolas. Ariadne, 6 v. Gibraltar n. Lissabon. Aagtedijk. 6 te New York v. R'dam. Aardijk, 7 v. Antwerpen. Almdijk, 6 te Le Havre v. Havanna. Abnkerk, 6 v. R'dam n. Japan. Aalsdijk, 6 300 m. O.ZO. Bermuda. Alhena, 6 100 m. N. St. Paulsrocks. Alpherat, 6 550 m. W.t.Z. Porto Praya. Armilla (t), 7 te Singapore v. Pladju. Agatha (t). 3 te Hongkong v. Haiphong, Voor een groot aantal toehoorders hield de heer L. W. Coljee, wachtmeester bij de Rijksverkeerspolitie, Woensdagavond in de bovenzaal van café-restaurant „Esplanade" een lezing over de nieuwe Verkeerswet. Op boeiende en dikwijls humoristische wijze behandelde spreker in een uitvoerig betoog de nieuwe Verkeerswet en haar toe passing, waarbij hij de veranderingen, ver geleken bij de oude wet, op duidelijke wijze deed uitkomen. Na de pauze organiseerde spreker een wedstrijd hersengymnastiek op verkeers gebied, waarvoor uit de aanwezigen enkele teams werden gevormd, welke krachttoer door het publiek buitengewoon werd ge apprecieerd. De voorzitter van de motorclub „Zand voort", de heer A. van Adelberg, leidde de spreker in en dankte hem in zijn slotwoord 'AÏphacca! 180 "m. NÖ. Kp. Hattera. voor de prettige wijze, waarop hij deze Akkrumdijk,. 8 te Dar es Salaam, bijeenkomst had doen slagen. BRANDWEER RUKTE UIT. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur werd de Zandvoortse brandweer gealarmeerd voor een brand, welke bleek te zijn ont staan in het schoenenmagazijn Bata in de Haltestraat. De manschappen behoefden echter niet op te treden, daar het vuur in middels door het personeel was gedoofd. Schade werd niet aangericht. Zandvoortse Handelsvereniging houdt feestavond De Zandvoortse Handelsvereniging orga niseert een feestavond voor de leden op Zaterdag 17 Februari in gebouw „Zomer- lust". Men heeft kosten noch moeite ge spaard om met een zeer aantrekkelijk caba ret- en variétéprogramma, de leden een genoegelijke avond te bereiden. Alblasserdijk, pass. 7 Str. Florida. Alhena, pass. 7 Fernando Noronha. Alioht, pass. 7 Madeira. Altair, pass. 7 Fernando Noronha. Amstelveen, 7 v. Port Said. Almdijk, 8 v. Le Havre n. R'dam. Algenib, pass. 7 Fernando Noronha. Appingedam, 7 v. Oporto n. Barcelona. Beverwijk. 6 te Les Falaises. Blommersdijk, 6 v. Antwerpen. Boskoop. 6 v. Port au Prince n. Ctudad Trujillo. Bali, 6 325 m. O. Dondrahead. Blijdendijk, 6 550 m. Z.ZW. Scillies. Boschfontein, fi rede Dar es Salaam. Breda, 6 210 m. N.NO. San Miguel. Bacchus. 6 v. Ciudad Bolivar n. Trinidad. Bloemfontein, 8 verw. Lorenzo Marques. Bonaire, 7 v. Paramaribo n. Ponta del Gada. Ceronia (t), pass. 6 Lands End. Corilla (t). 6 400 m. Z.ZW. Porto Praya. Castor, 7 verw. Trinidad. Caltex Leiden (t), pass. 6 Aden. Caltex Pernis (t). pass. 7 Ouessant. Caltex The Hague (t), pass. 6 Beachyhead. Caltex Nederland pass. 7 Ouessant. Ceram. 7 v. Bombay n. Karachi. Chama, pass. 7 Kuria Muria. Celebes, 6 v. Liverpool. Congostroom, 3 te Takoradi. Cottica, pass. 7 Finisterre. Duivendrecht (t), 6 180 m. Z. St. Catharma eil. Dalerdijk, 6 250 m. NW. Finisterre. Delft, 6 bij Finisterre. Danae, 6 v. Djidjelli n. Tunis. Douro, 30 v. Curagao n. Grenada. Drente, 7 v. Semarang n. Singapore. Edam, 6 v. New York n. R'dam. Enggano, 6 te Damman. Eemland, 6 140 m. NO. Recife. Eemdijk, 6 475 m. ZW. Flores. Ena (t), 7 verw. Las Piedras. Etrema (t), 6 1100 m. O.NO. Martinique. Esso Den Haag (t), 7 te Aruba v. R'dam. Esso Rotterdam (t), 7 v. Aruba n. Rdam. Farmsum, pass. 6 Ouessant. Friesland, 6 240 m. N.t.O. San Salvador. Garoet, 6 anker Pangkalpinang. Grootekerk, pass. 6 Brothers. Gemma (t>, 6 780 m. W.ZW. Flores. Gouwe, pass. 7 Ouessant. Hector, 6 v. Livorno n. Valencia. Heelsum, pass. 6 Keywest. Heemskerk, pass. 6 Djeddah. Hoogkerk, pass. 6 Bathurst. Hera, 7 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Hydra, 5 v. Man of Warcays. Ittersum, 6 325 m. N.NO. Flores. Ilos, 8 verw. Cape Haiticn v. New York. Japara (KRL), pass. 6 Malta. Japara (KPM), 6 v. Menado n. Bintang. Java, 7 v. Halifax n. Alexandria. J. v. Oldenbarnevelt, 7 v. Soerabaja n. Djakarta Jupiter, 7 v. Tunis n. Algiers. Kedoe, verw. 7 pass. Kreta. Kota Baroe, 6 200 m. O. San Miguel. Kieldrecht, 6 te Calcutta v. R'dam. Katwijk, pas. 7 Finisterre. Linge, 6 v. Saloom rivier n. Monrovia. Lawak, pass. 6 Poelau Laut. Laertes, 7 te R'dam. Langkoeas, pass. 7 Elbe Cape. Larenberg, pass. 7 Dover. Leersum, pass. 7 Keywest., Lekkerkerk, pass. 7 Gibraltar. Lieve Vrouwekerk, pass. 7 Perim. Lissekerk, 7 v. Suez n. Port Said. Lombok, 7 te Vancouver V.Manilla. Luna, pass. 7 Finisterre. Limburg, 7 v. Cristobal n. Port Arthur. Madoera, 7 te Makassar. Malvina. pass. 6 Aden. Mariekerk, 6 v. Colombo na Aden. Marken, 6 te Lagos. Metula (t),pass. 6 Kp. Bougaroni. Modjokerto, pass. 6 Mapia. Melampus, 5 te Penang. Meerkerk, 6 te Fremantle. Marpessa (t), 9 verw. Curacao. Myonia <t), 6 700 m. NO. Sombrero eil. Mapia, 7 v. Penang n. Belawan. Mitra, 7 v. Singapore n. Hobart. Merwede, pass. 7 Keywest. Maashaven, 5 te Buenos Aires. Mentor, 8 v. Famagusta te Lattakia. Nieuw Amsterdam. 6 200 m. Z. Sandyhook. Oranjestad, 7 v. Curacao n. Aruba. Oberon, 7 te Aruba v. New York. Omala (t), 7 verw. te Manilla. Ondina (t), 6 325 m. Z.t.O. Kp. Race. Oranje Fontein. 6 480 m. N.t.O. St. Helena. Prins Willem III, 7 bij Las Palmas, 12 verw. Valencia. Prins Philips Willem, 7 te Cartagena v. R'dam. Papendrecht (t). 6 775 m. ZW. Flores. Paula (t), 6 v. Pladju n. Bangkok. Prins Willem II, 6 240 m. N. Flores. Poseidon, 7 te Turks eil v. New York. Prins Alexander, 5 v. Halifax te St. John. Prins Joh. W. Friso, pass. 7 Ouessant. Raki, pass. 6 St. Johns eil. Rotula (t), pass. 6 Dover. Ruys, 6 525 m. Z.t.O. Dondrahead n. Mauritius. Radja, 8 verw. Djakarta. Ridderkerk, 7 v. Mozambique n. Beira. Rotti, 7 te Southampton. Riouw, 7 te Belawan. Rijn, pass. 7 Kanarische eil. Rijnland, pass. 7 Ouessant. Salawati, 6 v. Bombay n. Colombo. Sallknd, 7 te Las Palmas. Sibajak, pass. 6 Kp. Bon. Straat Soenda, pass. 6 Sabang. Sumatra, 6 v. Karachi n. Bahrein. Stentor, 6 te Alexandrië. Sarangan, 6 275 m. O.t.Z. Socotra. Sehiedijk, 6 350 m. NO. Terceira. Sliedrecht (t), 6 nog 600 mijl. Soestdijk, pass. 6 Daedalus. Stanvac Benakat (t). pass. 6 Roepat. Stanvac Djirak (t), 6 v. Pladju n. Penang. Sunétia (t), 6 850 m. ZO. Sabang. Stad Schiedam, 6 120 m. N.t.O. Bermuda. Stad Alkmaar, 6 v. Narvik n. Vlaardingen. Stad Arnhem, 6 dwars Oporto. Stad Haarlem, 7 v. Oran n. Vlaardingen. Stad Breda, 5 te Kamaishi. Stad Vlaardigen, 8 v. Narvik te Vlaardingen. Saparoea, 7 v. Genua n. Marseille. Sehiedijk, pass. 7 Fayal. Sloterdijk, 7 te Port Said. Sommelsdijk, 5 te Vera Cruz. Trompenberg, 6 v. Bremen n. Houston. Teiresias, pass. 7 Gibraltar. Tjimenteng, 4 v. Singapore. Ternate, pass. 7 Malta. Tarakan, 6 150 m. N. Flores. Teiresias, pass. 6 Kp. de Gata. Tjisadane, 6 120 m. Z. Poelau Laut. Tjitjalengka, 6 v. Djakarta n. Hongkong. Trajanus, 7 v. New Orleans te Laguaira verw. Triton, 7 verw. Guanta. Tiberius, pass. 6 Inagua. Tompenburgh, 6 v. Hamburg n. Bremen. Tjibadak, pas. 7 Belawan. Tabian, 5 te Houston. Tamo, pass. 8 Kp. Frio. Theseus, 8 te R'dam. Van Heutsz, 3 v. Hongkong n. Swatow. Waal, pass. 6 Scillies. Winterswijk, pass. 5 Dover. Weltevreden, pass. 6 Gibraltar. Wieldrecbt t). 6 nog ca. 550 mijl. Woensdrecht <t). 6 350 m. W.t.Z. Bermuda. Wickenburgh, 6 te Casablanca v. Bordeaux. Willemstad, pass. 7 Ouessant. IJsel, pass. 6 Keywest.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7