DE ITALIAANSE VROUW OVERDAAD SCHAADT De Stille Wens Coldwave Voorjaarshoedjes Havermoutpudding 90 pCt in het huishouden Let op de kleintjes Eigengebakken taart De waarde van het maximale FEUILLETON DOOR BARBARA CARTLAND ZATERDAG 10 FEBRUARI 1951 7 De Nederlandse vereniging van dames hoedenfabrikanten heeft in het Victoria- hótel te Amsterdam een expositie van dameshoedjes, vervaardigd door Neder landse fabrikanten, georganiseerd. In het geheel namen aan de expositie elf fabrikanten deel, die elk afzonderlijk hun collectie tentoonstelden. De voorzitter van de vereniging ver telde naar aanleiding van de show, dat het product der Nederlandse dameshoeden fabrikanten na de oorlog aanmerkelijk beter is geworden dan voordien het geval was. Hiertoe heeft, naar hij mededeelde, de vlottere materiaalvoorziening in niet geringe mate bijgedragen. Er is enige ex port van dameshoeden, doch de grootste afnemer, West-Duitsland, schijnt wat animo te verliezen als gevolg van onlangs ingevoerde handelsbepalingen, die het de West-Duitse afnemers minder aantrekke lijk maken hoedjes te importeren. Wat de aanstaande voorjaarsmode be treft valt het op, dat de vraag naar stro hoedjes weer is toegenomen. Het barètje dat geruime tijd in zwang was, heeft aan populariteit ingeboet en de dames schijnen thans terug te keren tot „het echte hoedje", al blijven de modellen aan de kleine kant. De modellen zijn ook veelal vervaardigd uit een combinatie van zacht vilt en stro. Wat de garnering betreft, is er weinig nieuws. Zij blijft vrij eenvoudig zonder excentrieke fantasie. Mauve en zacht groen en ook vaak bruin zijn de kleuren, die het ook dit voorjaar weer zullen doen. 1 liter melk, 50 gr, havermout, 50 gr, maizena, 60 gr. suiker, wat zout, kaneel. De melk op een klein deel na met de havermout en wat zout aan de kook brengen en onder roeren gaar koken. De maizena met de rest van de melk tot een glad papje roeren, dit bij de havermoutpap gieten en deze onder roeren enige tijd doorkoken. De suiker met kaneel ver mengen en dit mengsel door de warme pudding rqeren. De puddingmassa overdoen in een met koud water omgespoelde puddingvorm. De pudding koud laten worden en storten. „Extravagance, in welke vorm dan ook, is uit de tijd", heeft Digby Morton, één van de bekendste Engelse ontwerpers, kort geleden gezegd. En dat is maar goed ook. Want per slot van rekening moet de kle ding in harmonie zijn met de tijdsomstan digheden, en nu er alom soberheid wordt gepredikt zou het een dwaasheid zijn zich aan uitbundige kleren te buiten te gaan. En dus: korte rokken en vooral ook nauw. Voorts rustige kleuren, veel grijs en beige, gebrande sienna en verder zacht rose en mauve. De Engelse voorjaarsmodellen maken veelal de indruk voorbestemd te zijn voor een langdurig leven. Het zijn echt wat je noemt „blijvertjes". Talloos zijn de eenvoudige pretentieloze jurkjes, die, in combinatie met een bijpassende jasje, op het eerste gezicht de indruk van een man telpakje maken. Dat een dergelijke aan- J I i Na vijf jaar van emancipatie gevoelt de Italiaanse vrouw nog steeds weinig be hoefte het enge kringetje van haar huise lijke haard te verlaten om wat meer naar buiten te treden. Dictators van Julius Caesar tot Benito Mussolini hebben haar gemaakt tot wat zij nu is en het zal moei te kosten haar te veranderen! Een enquête, die het vorig jaar onder een millioen Italiaanse vrouwen van alle rang en stand werd gehouden wees uit, dat 99 pertinent de voorkeur gaf aan een teruggetrokken, huiselijk bestaantje, waarin enkel de plichten van vrouw en moeder meetellen. Al deze vrouwen be schouwden werk buitenshuis uitsluitend als een dure noodzaak indien het loon van de echtgenoot niet toereikend was. En zij waren het er ook over eens, dat zowel de kinderen als uiteindelijk de maatschappij, in dit geval te kort komen. Trouwens, er bestaan in Italië zo goed als geen crèches, waar werkende vrouwen haar kinderen overdag onder kunnen brengen en dus zal het voor jonge moeders in het algemeen niet mogelijk zijn buitenshuis te werken. Natuurlijk zijn er wel millioenen onge trouwde vrouwen die jobs hebben in win kels en kantoren. Maar het aantal vrou welijke advocaten, artsen, journalisten en dergelijke is opvallend klein. De Ita liaanse vrouw ambieei-t geen mannelijke werkzaamheden. Zo zal men bijvoorbeeld ook zelden een Italiaanse achter het stuur van een auto zien. En hoewel zij na het einde van de oorlog enthousiast naar de stembus is getrokken, verwacht geen enkele man van haar dat zij uit en te na op de hoogte is van de politiek en van wat er in-de wereld gebeurt. Het Italiaanse meisje is typisch jaren achter bij haar meer bevoorrechte zusters in andere landen. Toch klaagt zij niet, im mers, zij weet niet beter. Zij vindt het heel gewoon, dat zij niet alleen mag reizen en dat zij alleen maar zwaar gechaperon neerd naar feestjes en partijtjes mag gaan. Weliswaar wordt er in de grote steden flink aan alle verouderde conventies en tradities geknabbeld, maar dat die een lang en hardnekkig leven plegen te heb ben is hu eenmaal bekend. Buitenlandse vrouwen, die in Italië rei zen, verbazen zich vaak over haar over weldigend en onvermoed succes bij de mannen. Zij kunnen ook niet weten hoe verfrissend het voor die mannen moet zijn eindelijk eens wezens te ontmoeten die een eigen mening hebben en die daar voor uit durven komen ook. Toch wijzen de sta tistieken uit dat slechts weinig Italiaanse mannen tot een huwelijk met een buiten landse komen. Uiteindelijk geeft de La tijnse man de voorkeur aan een echt vriendin die tegen hem opkijkt en hem aanbidt, inplaats van hem op voet van gelijkheid te behandelen! Arlette winst heel wat mogelijkheden biedt, be hoeft geen betoog. De tailleurs zijn over het algemeen klassiek van lijn en ook bij de mantel is er naar eenvoud zonder opsmuk gestreefd. Het persoonlijk cachet wordt een zaak waar iedere vrouw zich op haar ma nier duchtig voor in zal moeten spannen. Wie smaak heeft, kan bij deze vrij unifor me kleding met accessoires alles bereiken. Met een goedgekozen shawltje, met een vestje, met een corsage, een aardige cein tuur, kortom, met al die kleine dingsig- heidjes, die niet zo bespottelijk veel hoeven te kosten. Dat is in ieder geval bemoedi gend! Natuurlijk hebben de ontwerpers zich bij de geklede namiddagtoiletjes wat meer laten gaan. Er werden meters en meters tule, kant, organza en chiffon verwerkt. Maar die stoffen zijn dan ook niet zo enorm in prijs gestegen als de wollen weefsels! Sommige modelletjes tonen onmiskenbaar overeenkomst met die uit de twintiger jaren. Vooral Peter Russel heeft met zijn recht-toe, recht-aan creaties, zich door die periode laten inspireren. En ook hier zijn het de sieraden en dergelijke, die de ja ponnetjes wat op moeten halen. Grote oor ringen, massa's bloemen, vier snoeren dikke paarlencolliers, gouden broderieën en zo meer. Wat er ook tengevolge van de tijdsom-». standigheden aan luister en schittering verloren mag gaan, de avondtoiletten blij ven hun grandeur behouden. Dit is een domein bij uitstek voor de grote couturier. Hier kan hij zijn fantasie ongebreideld uitleven, zonder overleg en zonder restric tie. En al zijn de creaties van de Engelse groten dan misschien ook niet zo adembe nemend, zo groots van conceptie als die van een Dior, een Jacques Fath, sprookjesachtig mooi blijven ze toch. En de export zal er wel bij varen! NANCY Kleine uitgaven die geregeld terug komen slokken een groot deel van ons huishoudgeld op. Door juist op die kleine bedragen te bezuinigen, al is het maar enkele centen per keer, kan men zich in een gezin jaarlijks een belangrijke uitgave besparen. Misschien hebt U aan een of enkele van de volgende mogelijkheden tot bezuiniging nog niet gedacht. Het zijn huishoud-techni- sche besparingen, die het levens- en ge- zondheidspeil van uw gezin niet zullen, aantasten. Flessenmelk kost meer dan los verkochte melk. Wanneer we de melk toch moeten koken, voor pap, koffie, groentesausjes, enz., is het dus voordeliger om „losse" melk te nemen. Verpakte grutterswaren (gort, rijst, havermout, bloem, e.d.) zijn duurder en lang niet altijd beter dan die, welke los in de handel worden gebracht. Mooi be drukt papier, karton en cellophaan kosten ook geld en wat hebt u eraan, als u de waren thuis toch in potten of bussen over doet? Vlugkokende havermout is duurder dan gewone, maar bij dat vlugge koken ontstaat niet de dikke, gebonden pap, waarop velen juist zo gesteld zijn. Zoudt u niet liever ge wone havermout nemen, die even aan de kook brengen en op de kachel verder gaal laten sudderen? Puddingpoeder is over het algemeen een duur product. Men kan goedkopere en ook smakelijke puddingen maken van gewone maizena of griesmeel met een „smaakje", bijvoorbeeld gebrande suiker of geraspte citroen- of sinaasappelschil. Zoete broodbelegging, zoals hagelslag, muisjes, chocoladestrooisel, zijn duur en missen elke beschermende waarde. Beter en goedkoper bent u uit met stroop en appelstroop, plakjes appel, geraspte wortel (met wat suiker), sterkers (met azijn of Succes gegarandeerd Er zullen zeker huisvrouwen zijn, die even hun wenkbrauwen optrekken bij het lezen van het opschrift. Oei, taarten zelf maken? Ze hebben al zoveel werk met het eten koken en zijn blij als dat allemaal op tijd en goed op tafel komt. En dan nog zelf taarten bakken? Wij kunnen deze vragen begrijpen: er zijn genoeg huisvrouwen, die een groot gezin hebben en weinig of geen hulp, die zich daarbij nog moeten behelpen met woonruimte, ook wat de keuken betreft, niet beschikken over een oven en wat al meer. Daarnaast zijn er huisvrouwen, die er wèl tijd voor hebben, die graag tijd er af nemen om in de keuken wat te „ko kerellen" en die manlief en kinderen zo van tijd tot tijd met een „nieuw product" van hun arbeid verrassen. Of het altijd in de smaak valtZeker is dat u veel voordeliger uit bent. Uw kleine kinderen vinden deze eigengemaakte heerlijkheden meestal ook geweldig, vooral als zij mogen kijken hoe moeder het doet. Jaren latei- zullen uw zoons nog met trots vertellen, dat hun moeder zo fijn kon koken en bak ken en ze zullen het als een leuke herin nering meedragen, later, als zij op eigen benen staan en heus niet altijd met allerlei lekkere dingen achterna gelopen worden! citroensap en wat suiker of zout), radijs, ramenas, e.d. Eieren zijn een goed voedingsmiddel. Even goed als eieren van de kip, maar goedkoper zijn eendeneieren; deze moéten echter ten minste 10 minuten gekookt of aan twee kanten gaargebakken worden om de kans op besmetting met paratyphus te vermijden. Zo zijn er meer mogelijkheden te vinden om op de telkens terugkerende uitgaven kleine bedragen te bezuinigen. ADVERTENTIE Nog niet lang geleden vertelden wij u over de waarde van het minimale in de voeding. Nu gaan wij precies de andere kant uit en wij zouden het dus nü kunnen noemen de waarde van het maximale. Maar zoals het blijven beneden het mini mum fout is, zo kan stijgen boven het maximale ook fatale gevolgen hebben. Vandaar ons' opschrift: Overdaad schaadt. U weet het reeds: onze voeding moet een aantal voedingsstoffen bevatten en vooral in de goede verhouding. Men neemt thans aan, dat nodig zijn per dag 70 gr. eiwit, 60 gr. vet, 400 gr. koolhydraten, 1 Vt gr. kalk, 2% gr. phosphor, 12 mg. ijzer, 1.1 mg. vitamine A, 1.2 mg. vitamine BI, 1.5 mg. vitamine B 2, 75 mg. vitamine C en last not least water. (De hoeveelheid hiervan is van vele factoren afhankelijk.) Of dit werkelijk de optimale hoeveelheden zijn, of een an dere verhouding van voedingsstoffen mis schien beter is, wie zal het zeggen? Wie weet, wat men over 100 jaar van de voe ding weet? Maar goed, laten wij ons tot zolang aan de tegenwoordige normen hou den. Wij mogen daar niet boven komen. U zult zich afvragen, gebeurt dit dan wel eens? Nu, wat vitaminen en zouten betreft: niet gauw en vooral wat de vitaminen aan gaat moet men erge grote hoeveelheden te veel opnemen om erg schadelijke gevol gen er van te ondervinden. Het zou kunnen voorkomen bij gebruik van vitaminetablet ten of -extracten (vitaminedruppels, lever traan). Er zijn echter wèl personen, die veel keukenzout gebruiken. Het eten kan hun haast niet hartig genoeg zijn. Wen u liever niet aan dat overdadige zout. Het is mogelijk, dat u het kunt verwerken; het kan echter ook zijn, dat uw nieren het op den duur te zwaar krijgen. Dit geldt ook voor allerlei sterke specerijen en kruide rijen. U moet nu eenmaal uw nieren, de organen, die uit het lichaam de schadelijke stoffen moeten verwijderen, in ere houden. Anders is het met de vetten en kool hydraten. Zij hebben bij velen wel erg veel aftrek. Talrijk zijn de mensen, die deze voedingsstoffen in te ruime mate opnemen. Zij vinden een slagroomgebakje heerlijk en niet te versmaden. Houden van zuurkool met een flink stuk spek, willen geen „wa terjus" en wèl een stevige soep. Wij willen u deze levensmiddelen niet ontzeggen, maar wèl willen wij u uit de onwetendheid hel pen, als u zich na al deze voedingsmidde len regelmatig te gebruiken in vrij grote hoeveelheid, afvraagt, waar u toch zo „dik" van wordt. Dat is inderdaad door het sur plus aan vetten, dat u opneemt. En zelfs niet alleen vetten, maar ook meelspijzen: pap, aardappelen, pudding, gebak, peul vruchten en snoeperijen zijn hi«mn dafcet: meelstoffen worden in het lichaam n.l. eerst omzet in suiker en deze daarna in vetten. De vetten worden opgeslagen onder de huid, om de organen, b.v. hart en nieren, in de beenderen. Een zekere reserve aan vet kan geen kwaad, is zelfs goed, omdat men dan in tijd van ziekte of voedselgebrek kan teren op zijn voorraad. Overdadige opslag van vet kan echter belemmerend werken op de functies van de organen, op de bloedsomloop etcetera. Weet u dat er nog een ander nadelig gevolg voor uw voeding aan vast zit? Als u veel snoept en liefst tussen.de maaltijden in, dan vermin dert daardoor tevens uw eetlust. Eenmaal aan tafel laat u dan mogelijk ook gerech ten staan, die vitaminen en zouten bevat ten (iets, wat bij snoeperijtjes gewoonlijk niet het geval is) en zo wordt de goede verhouding in de voeding verbroken. Wees dus matig met het gebruik van bovenstaan de gerechten als u niet bepaald „brood mager" bent en niet alleen, omdat u zo bang bent voor uw „lijn", maar vooral om bovenstaande euvelen, die kunnen optreden en die vooral nadelig kunnen zijn als u de lente en de zomer van uw jaren gepasseerd bent! Het zal niet gauw voorkomen, dat iemand te veel eiwitten opneemt en dan nog is het niet zo vlug bepaald schadelijk. Eiwit wordt in de eerste plaats gebruikt voor de opbouw van de cellen en de rest wordt in het lichaam verbrand. Water wordt dagelijks door iedereen nog extra opgenomen in de vorm van diverse dronken. Neemt men te veel op, een hoe veelheid, die het lichaam dus niet direct nodig heeft, dan wordt dit vocht eenvoudig uitgescheiden, tenminste in de meeste en in de normale gevallen. Toch kan het soms zeer af te raden zijn water te gebruiken. Erg veel drinken tijdens de maaltijden is niet onverdeeld goed, omdat de spijsver teringsorganen dan te veel verdund kunnen worden en de vertering dus niet zo goed kan geschieden. Te veel en koud drinken in de zomer kan zeer slecht .zijn door. de sterke afkoeling en b.v-, ook het gebruik van Veel bier is niet goed. Zelfs niet alleen door de alcohol, maar bier bevat, men zou het niet verwachten, koolhydraten in de vorm van dextrinen, stoffen, die dus in het lichaam worden omgezet in vetten .Vandaar dat beruchte „bierdrinkers" meestal paffe rig dik er uitzien. Houdt dus, zoals overal, ook in de voe ding de gulden middenweg! A. v. D. Het telefoontoestel staat op een laag tafeltje, binnen het bereik van de kin deren. Dat is wel eens lastig, vooral als er iemand aan de andere kant van de lijn praat. Want dan willen zij ook allerlei zinnetjes in de hoorn toeteren. Het kind Lilibeth is onderhand zover dat zij op bevredigende wijze een gesprek kan voe ren, maar het kleine zusje brengt er nog niet meer van terecht dan enkele onsa menhangende opmerkingen. Zo in de trant van. „Dag Pappie. Ik heb sokkies an. Ik heb ook schoenis an." Tegen dat ze zover is met haar conversatie, wordt ze meestal door grote zus onbarmhartig van het toe stel weggesleurd. Och kind, jij kan er nog niets van!" En terwijl er achter mijn rug hels kabaal losbarst doe ik vergeefse pogingen de belangrijke mededelingen van de stem aan de andere kant te verstaan. Het kleine zusje begrijpt nog niet zo heel veel van de wonderen der techniek en hoe je daarmee om moet springen. Soms neemt ze in een onbewaakt ogenblik de hoorn van de haak en zegt met haar lief ste stemmetje„DA Opa, da Opa." Waarna ze me mistroostig en niet begrijpend aan kijkt. „Opa is niet". Laatst hoorde ik uit de keuken het irri terende gerinkel van de bel. Maar ik stoof niet zo vlug de kamer binnen of het kleine zusje stond al een allerliefst babbeltje te maken. „Da Pappie. Ik ben wief Pappie. Ikke plassie op potje daan". Echt een in tiem gesprekje tussen vader en dochter, waar je vertederd en op je elf-en-dertigst van gaat staan genieten. Maar toen ik ten slotte de hoorn zelf in handen nam be luisterde ik een vlakke stern, die koel en uiterst stijfjes vroeg: „Spreek ik met nummer zus en zo? U wordt opgebeld uit Monnikendam". Het klonk als een terecht wijzing en ik heb het ook als zodanig op gevat. ADVERTENTIE Ja, maar van MO LEND IJK's KAPSALONS Santpoorterplein 1 - Tel. 197(16 - Haarlem Vertaald uit het Engels 9) „Verleden week al wilde ik mijn ontslag indienen", ging juffrouw Harris door, „maar U wilde mij niet laten gaan, omdat de vader van het kind in Parijs is. U haal de mij over te blijven. Maar het kan mij niets schelen, al was de vader in Timboek- toe. Ik ga nu weg, ogenblikkelijk. De ver pleegster geeft in alles toe en bederft het kind en van mij wordt verwacht, dat ik de hele dag met dat kind omga. Het werkt op mijn zenuwen. Ik ben nog nooit in zo'n huis geweest en ik begin in geen geval opnieuw. Ik ben gebleven terwille van U mevrouw, maar nu ga ik weg terwille van mijzelf, vandaag nog, direct". Mevrouw Bellows zuchtte. „Het is goed, juffrouw Harris, indien u zich zo voelt, moet u maar gaan. U begrijpt Pgtuurlijk wel, dat u nu geen aanspraak kan maken op uw salaris over de afgelo- •week." „Ik laat liever dat van een jaar lopen dan weer terug te gaan!" „Ik weet niet, of mijnheer Duncan u nog een getuigschrift wil geven", zei me vrouw Bellows, „maar indien hij het doet, zal ik u het getuigschrift opsturen. Ik heb uw adres." „Dat is best, mevrouw Bellows." Juffrouw Harris schreeuwde niet meer, zij scheen uitgeput nadat haar woede was verdwenen. „Ik zou het prettig vinden, mevrouw Bellows, indien u over een week of zo uit zou kunnen kijken naar een andere be trekking. Ik kan het mij niet veroorloven lang zonder werk te zijn." „Ik zal zien, wat ik kan doen", ant woordde mevrouw Bellows. „Ik koesterde de hoop, dat u het daar goed zou kunnen vinden, maar als u het onmogelijk vindt. „Onmogelijk! Natuurlijk is dat onmoge lijk!", riep de weer opgewonden kinder juffrouw uit. „Mijn zenuwen houden het werkelijk niet uit!" „Best dan, ik zal u wel schrijven, indien ik wat voor u heb." Juffrouw Harris draaide zich om en liep naar de deur. Sally voelde plotseling een groot medelijden met haar. Mevrouw Bellows drukte op een bel. De deur aan de andere kant van de kamer ging open en een vrouw verscheen. „Wilt u mij de Duncan-map even bren gen, juffrouw Lane?", vroeg zij. En zich tot Sally richtende, ging zij voort: „Ik ben bang, dat u even moet wachten, juffrouw Granville." „Natuurlijk." Juffrouw Lane bracht de map en me vrouw Bellows bladerde door de papieren. „Juffrouw Harris is weggegaan," merkte ze op. Juffrouw Lane liet een verbaasde uitroep over haar lippen komen. „Weg? Nu al? Dat is dus de zesde in drie maanden!" „Ja, ik weet het," zei mevrouw Bellows geïrriteerd, „en ik weet werkelijk niet, wie wij nu zullen sturen. Mijnheer Duncan verlaat zich geheel en al op mij, zoals je zult weten." Zij bladerde in de map. „Wat denkt u van juffx-ouw Webster?", stelde juffrouw Lane voor. Mevrouw Bellows schudde haar hoofd. „Neen, zij is bezet. Ik kreeg juist van morgen een brief van haar." „Nou, er is niemand anders op het ogen blik," merkte juffrouw Lane op. „Juffrouw Tomlinson is ziek. De dokter heeft gisteravond opgebeld en gezegd, dat zij zeker zes weken niet mag werken." „Wat moeilijk toeh," zuchtte mevrouw Bellows. „Ik weet absoluut niet, wat ik moet doen." Sally kreeg plotseling een ingeving. „Zou ik soms juffrouw Hax-ris kunnen vervangen?" Mevrouw Bellows keek haar uiterst ver baasd aan en de mond van juffrouw Lane viel open. „Ik ben bang, dat u te jong bent," ant woordde mevrouw Bellows. „Ik heb gemerkt, dat het kind vrij las tig is," ging Sally voort. „Misschien zou daarom een jong iemand meer succes heb ben." „Ik weet het nog niet." Mevrouw Bel- lsws keek naar juffrouw Lane. „Het is een idee." Mevrouw Bellows keek weer in de pa pieren. „Mijnheer Duncan komt einde dezer week weer terug, maar tot danzij aarzelde,Nee, ik denk niet, dat het zal gaan. juffrouw Granville. U moet weten dat dit een uiterst moeilijke betrekking is; het is feitelijk de moeilijkste, waarmede dit bureau ooit te doen heeft gehad." Juffx-ouw Lane knikte plechtig. „Zo is het, mevrouw Bellows, absoluut de moeilijkste." „Maar dan heeft u toch alles te winnen en niets te verliezen?", zei Sally opgewekt. Mevx-ouw Bellows keek haar weer on derzoekend aan en er zweefde een flauwe glimlach over haar streng gelaat. „Het ziet er naar uit, dat u de enige oplossing bent. Juffx-ouw Harris is zo maar weggegaan en mijnheer Duncan zit in Pax-ijs.... Ik heb hem toegezegd, dat er iemand zou zijn bij zijn dochtex-tje." „Hoe oud is het kind?" vx-oeg Sally. „Ik geloof van bijna tien", antwoordde mevrouw Bellows. „Een klein ondier," vxxlde juffx-ouw Lane aan. Mevx-ouw Bellows keek haar bestraffend aan. „Enigszins moeilijk", corrigeerde zij. „Haar kinderjuffrouw zegt dat tenminste. Het is het enige kind van mijnheer Duncan en hij houdt dolveel van haar. Niets is goed genoeg voor haar en het is heel be- langx-ijk, dat mijnheer Duncan tevreden blijft." „Wie is hij?", vx-oeg Sally belangstellend. Mevrouw Bellows keek Sally verbaasd aan. „Hebt u nog nooit van hem gehoord? De grote bankman Robert Duncan. Zijn naam staat geregeld in de kranten!" „Nee, ik heb nog nooit van hem ge hoord", zei Sally. Mevrouw Bellows zuchtte. „Zelfs voor veel geld is geen goede kin derjuffrouw voor Elaine te krijgen." „Is dat haar naam?", vroeg Sally. „Ja: Elaine." „Laat mij probex-en Elaine te verzor gen", vex-zocht Sally. „Indien het een mis lukking wordt kan ik slechts terugkomen om mijn verontschuldigingen aan te bieden en u te verzoeken naar iets gemakkelijkers voor mij uit te kijken." 'De telefoon belde in de andere kamer. Juffrouw Lane rende naar het toestel en kwam ijlings terug. Het is de oude Nanny. Ze is vreselijk opgewonden." „Zet het gesprek op mijn toestel", zei mevrouw Bellows. Nanny scheen veel te zeggen te hebben en het duurde dus enige tijd, voordat me vrouw Bellows een woord kon antwoor den. „Ja.... jajaik begrijp het volkomen. Ja, ik stuur direct iemand naar u toe.... Ja, ik verzeker u dat u haar geschikt zult vinden. Ja, het spijt mij erg van juffrouw Harris, maar zij voelt zich niet erg goed. Ja, juffrouw Granville, dat is haar naam, komt direct", zij keek vra gend Sally aan. „Ja, ogenblikkelijk. Het spijt mij wex-kelijk buitengewoon.... Ik zal mijnheer Duncan dix-ect opbellen als hij weer terug is". Mevrouw Bellows legde de haak op het toestel. „De verpleegster is erg ontdaan, dat juffrouw Harx-is is weggelopen. Kunt u werkelijk direct gaan?" „Ja, natuurlijk", antwoordde Sally, „maar er is één ding, dat ik graag wilde weten. Ik wil liever niet komen inwonen." Mevx-ouw Bellows keek enige brieven uit de map door. „Ik geloof niet, dat dat er veel toe zal doen. Juffrouw Harris was intern, maar juffrouw Jackson weer niet. Het is niet vei-plicht. De vex-pleegster zorgt er voor, dat Elaine 's mox-gens opstaat en brengt het kind ook weer naar bed. Indien u er bent als er les gegeven moet worden, zal dat zeker goed zijn. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 9