SANOSTO L VAL DA IS UW BROEK VERSLETEN De Stille Wens ■Clowntje Riek met Lincol Polish M. Douwma en Zoon Kort en Bondig Pyjama 's VRIJDAG 16 FEBRUARI 1951 4 Zandvoort Moeder van zes kinderen van verduistering verdacht Bel stond niet stil bij korpschef Vreman Mevrouw Elzinga—De Vries zeer hartelijk gehuldigd FEUILLETON Haarlemmermeer POLIJST DE METALEN Hoofddorp Heemstede Bennebroek Lisse Oprichting van vereniging voor Vreemdelingenverkeer Ambonese militairen niet naar Nederland „Bloemlust" in Lisse Voetbal Middlesbrough komt Woensdag in Amsterdam Voor de kinderen *Voor kinderen natuurlijk 1) Maar óók voor herstellenden SCHEEPVAART Neem een doos echbe DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels De Zandvoortse politie heeft een moeder van zes kinderen aangehouden, die ervan - verdacht wordt ter waarde van duizend gulden aan levensmiddelen en textiel te hebben verduisterd ten nadele van een andere familie, met welk gezin zij kort geleden een huis in de badplaats heeft be trokken. De vrouw was vooruit gegaan en had toen voor haar medebewoners wat levens middelen en kleding meegenomen. Toen het tweede gezin ook in de bad plaats arriveerde, bleek dat de vrouw zijn eigendommen had verkocht. De politie heeft met het oog op de be langen van het grote gezin, de vrouw nog niet in verzekerde bewaring gesteld. Donderdag 15 Februari moet voor de korpschef van de Zandvoortse politie wel een onvergetelijke dag zijn geworden, toen hij temidden van zijn gezin zijn dertig jarige loopbaan bij de Zandvoortse politie herdacht. Want uitermate talrijk waren de fraaie bloemstukken, die zijn huis in een bloe mentuin herschiepen, zeer groot het aantal telegrammen en gelukwensen dat de jubi laris ontvang en de rij dergenen die per soonlijk kwamen feliciteren nam schier geen einde. Korpschef G. J. W. Vreman is een uiterst bescheiden man en had persoonlijk deze dag liefst onopgemerkt laten voorbijgaan, doch het zal hem ongetwijfeld goed hebben gedaan te ervaren, hoe zijn persoon en zijn werk in brede kringen geliefd is en gewaardeerd wordt. Er waren, behalve bloemen, tal van ge schenken van personeel, vrienden en be kenden. Van de velen die kwamen geluk wensen noemen wij Zandvoorts burge meester met echtgenote, de gemeente secretaris, de hoofden van takken van dienst, oud-burgemeester Van Alphen met echtgenote, het gehele Zandvoortse politie corps, vele bekende personen bij justitie en politie in de omtrek en tenslotte een groot aantal particulieren en besturen van verenigingen, zowel in als buiten Zand- voort. Ter gelegenheid van het jubileum van mevrouw W. Elzinga—de Vries, die dertig jaar geleden met het toneelspelen uit lief hebberij begon, heeft de Zandvoortse ver eniging „Wim Hildering" gisteravond in de stampvolle zaal van theater Monopole een voortreffelijke opvoering, tintelend van leven en rijk aan humor van het spel „Zee mansvrouwen" door Herman Bouber ge geven. De jubilaresse kwam met zo'n goede vertolking van de rol van Manke Mie voor het voetlicht, dat men zou kunnen menen dat die speciaal voor haar geschreven was. Regisseur Arie Mourik slaagde er in de typische Jordaansfeer tot stand te brengen. De lach en de traan kregen precies het ge wenste gewicht. Een knap brok realisme, alles bijeen genomen, op een voor amateurs bijzonder hoog peil. Na afloop van de vertoning verscheen de burgemeester ten tonele om als eerste woorden van hulde tot de jubilaresse te richten, i,Ik ben er trots op," aldus mr. H. M. van Fenema, „dat het.Zandvoortse ama teurtoneel op zo'n hoog plan staat dat be roepsgezelschappen hier eigenlijk niet nodig zijn". Spreker formuleerde in harte lijke woorden zijn bewondering voor de loopbaan van mevrouw Elzinga en betreur de het dat deze thans besloten zou worden. „Dat zal nie.t gaan, want wij willen u abso luut niet missen", zei de burgemeester, die mevrouw Elzinga door een handdruk liet bevestigen dat dit niet haar laatste optre den zou zijn geweest. Niet minder enthousiast waren de vol gende sprekers. Voorzitter Ko Reurts bood namens de vereniging de jubilaresse een fraaie ring met granaten aan, alsmede een handtas en een prachtige krans. Ook de ere-voorzitster, mevrouw Hildering, schonk haar een sieraad, waarna de heer J. G. A. Swildens namens het huldigingscomité een sierlijk vaasje orchideeën, een halssnoer en een ingelijste oorkonde overhandigde. De heer I. Cohen sprak namens de kaartclub en deed zijn goede wensen vergezeld gaan van een kunstzinnig uitgevoerde taart in de vorm van een locomotief. Een der be stuursleden van „Jan van Beers" te Am sterdam, de eerste vereniging waarbij de jubilaresse optrad, huldigde haar met fraaie bloemen. Echtgenoot en dochter waren de laatsten, die de jubilaresse ge schenken aanboden. Mevrouw Elzinga dankte ontroerd de vele sprekers en beloofde te zullen probe ren nog zolang mogelijk te blijven spelen, omdat deze overweldigende huldiging haar daartoe haast wel verplichtte en haar deed gevoelen, dat de tijd om het toneel vaarwel te zeggen voor haar nog niet was aange broken. Regisseur Arie Mourik ontlokte ADVERTENTIE ADVERTENTIE W" FOR QUALITY hierop door zijn opmerking „Nog minstens tien jaar erbij!" een geestdriftig applaus aan de zaal. De actrice Caroline van Dommelen woonde zowel de voorstelling als de hul diging bij. CHRIST. BOEREN- EN TUINDERSBOND Gisterenavond werd in hötel De Land bouw te Hoofddorp de jaarvergadering ge houden van de Christ. Boeren- en Tuin- dersbond afd. Noordholland. De voorzitter, de heer A. Biesheuvel, wees er op dat de landbouw een moeilijk jaar achter de rug had, daar de weersgesteldheden op de oogst van slechte invloed waren geweest. Nadat de huishoudelijke zaken waren behandeld hield de heer P. Kistemaker een rede over zijn reis naar Amerika, met de toezegging dat hij eventueel bereid is emi granten van voorlichting te dienen. Nadat nog enkele films waren vertoond, werd de druk bezochte vergadering, waar aan ditmaal ook de dames der leden deel namen, gesloten. BEURSBERICHTEN Tarwe 22,2524,50; gerst 26,00—29,00; mais 40,0045,00; haver 25,5029.00; bruine bonen 49.00—55,00; groene erwten 37.2538,75; kar- wijzaad 145.00160.00, blauwmaanzaad 200,00—221,00. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Rens Nico, z. van W. v. Don selaar en A. Boomhouwer; Johanna Ever- dina, d. van G. v. Driel en S. E. v. d. Hengst; Marry Amalia, d. van W. v. d. Maarl en C. Kempenaar; Arie Jan, z. van K. W. de Reus en T. Westbroek; Franklin Martin, z. van G. Verhoog en A. Witte; Wilhelmus Johannes, z. van J. J. v. Delden en M. W. v. Slogteren; Gerardus Cornelis, z. van F. C. N. Grosveld en N. Veenendaal; Willem Hendrik, z. van H. Dröge en M. Onkoop; Marjolijn, d. van H. Ruijs en C. Hellinga; Amerik Zegert Johan nes, z. van A. v. Duijn en D. "v. Delft. ONDERTROUWD: Johannes Kamerman en Atsje Zwiers; Willebrordus van Egmond en Krijntje van Grootveld; Frederik Joh an Troost en Geertje Adriana van Grootveld; Pieter Schipper en Cecilia Geertruida Kee- man; Jan Kooi en Anna Maria van de Graaf. GETROUWD: Jan Hendrik Pieter van Nieuwkoop en Maartje Kooij; Anne Kuipers en Johanna Hendrika van Loevesijn: Pieter Aarsen en Clazina Klaassen; Teunis Biemond en Elizabeth Cornelia Knoop. OVERLEDEN: Sten Gustav Reinius, 41 j., gehuwd; Abraham van Iperen, 78 j., e. van D. Snaterse; Johannes Huurman, 74 j., wedn. van G. de Klerk; Aaltje Breure, 51 j., e. van G. Zekveld; Cornelia van Strien, 57 j.. e. van G. Barten; Cornelis Baars, 85 j.' e. van J. de Rijk. ADVERTENTIE JOHAN KAART IN BLIJSPEL Voor de vereniging Concordia in Hoofd dorp gaf het toneelgezelschap van Johan Kaart gisteravond in hotel De Beurs een opvoering van het blijspel „Mijnheer de gouvernante" door Gwen Davenport, be kend geworden door de gelijknamige film. Burgemeester en mevrouw Jansonius woonden deze voorstelling bij. Behalve Johan Kaart werkten er aan mede: Fientje Berghegge, Teddy Schaank, Leo de Har- togh, Willem Faassen, Ben Aerden en anderen. Het succes was groot. Een ge zellig samenzijn besloot de avond. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: 8 Febr., N. Philippo—Bon- Kenburg, z.; 10 Febr., D. de GraafRensen- brink, z.; 11 Febr,, J. H. BolomeijBouma, d.; 12 Febr.. J. H. v. d. Bos—ter Veld, z.; 13 Febr., W. Sie—Jungslager, a.; B. Rothert— Rovers, z. ONDERTROUWD: 10 Febr., W. Schoone en W. H. van Haastert; 13 Fe'or., P. C. Draijer en Th. G. Broekhof; 14 Febr., J. B. van den Dries en A. Th. M. Booms; 15 Febr., E. A. Bakker en F. L. de Haan; F. J. M. Douwes en H. M. M. Schakel. GEHUWD: 9 Febr., L. M. Wesseling en M. T. van der Woude; 10 Febr., W. Post en H. J. Laatsch; J. van der Harts en Sj. J. van Stein Callenfels; 14 Febr., P. J. Adelaar en G. Moes; J. L. du Floo en J. van Loij; C. W. de Groot en A. M. Kors. OVERLEDEN: 11 Febr. C. G. Evers, vr., 87 j., wed. van W. Rus; 12 Febr., R. Blom, m., 80 j.; J. E. J. M. v. d. Broeke, vr., 75 j.. wed. van H. Bruin; 15 Febr., J. W. M. Liebregs, m., 79 j. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Klaart je Beatrijs Tertia Corina, d. van H. Beekhof en G. IJ. Buis. GEHUWD: J. J. F. Groskamp en C. M. Hogervorst. OVERLEDEN: E. Peters, v., 73 j.; M. Schreuder, v., 70 jA. Westerterp, v., 60 j.; A. T. Bouma, v., 61 j.; R. de Hoog, 73 j.; H. Winter, 75 j. In een Donderdagavond in hötel „De Witte Zwaan" gehouden vergadering is be sloten tot oprichting van een Vereniging voor Vreemdelingenvei'keer. Burgemeester mr. De Graaf besprak in zijn openings woord het nut van het bestaan van een dergelijke vereniging. Er is reeds verdien stelijk werk verricht door het comité „Lisse Vooruit" en dat heeft er voor gezorgd, dat vele buitenlanders Lisse bezocht hebben. De heer Woltjer, lid van het hoofd bestuur van de Bond van Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer gaf een over zicht van het ontstaan van plaatselijke verenigingen en van de werkzaamheden. Een vereniging heeft tot taak plannen te maken, die uit te voeren en ze bekend te maken in binnen- en eventueel buitenland. In Lisse is veel te doen. De gemeente ligt in de bloembollenstreek, zij heeft de Keu kenhof en in de winter worden bloemen tentoonstellingen gehouden. In het dorp zijn verder enkele historische plekken, die voor een bezoek in aanmerking komen. Besloten werd tot oprichting van een plaatselijke V.V.V. Een voorlopig bestuur is samengesteld, dat een propaganda- bijeenkomst zal voorbereiden. DJAKARTA (Aneta). De Kota Inten en het passagiersschip Atlantis, die Ambo nese militairen uit Soerabaja naar Neder land zouden vervoeren, zijn niet vertrok ken, aldus luidt een mededeling van de Nederlandse legerleiding in Indonesië aan Aneta. Deze Ambonese militairen van de land macht, in totaal met hun gezinnen ten getale van 2000 personen, hadden zich be reid verklaard, naar Nederland te vertrek ken, doch hun leiders voelden zich, volgens een mededeling hunnerzijds aan de com mandant der Nedei-landse troepen te Soerabaja, niet geheel gerust en hebben aan de Ambonese delegatie in Nederland, die onder leiding staat van de sergeant majoor Aponno, telegrafisch om instructies verzocht. Eerder hadden de contingenten Ambonese militairen te Djakarta, Tjimahi en Semarang reeds geweigerd, naar Neder land te vertrekken. Zij wensten jegens het Nederlandse aanbod om naar Nederland te vertrekken een afwachtende houding aan te nemen. De heer Aponno antwoordde: Afvoer van welke aard ook zonder beslissing van de delegatie in Nederland geschiedt buiten verantwoordelijkheid dier delegatie en derhalve op eigen risico. Op het ogenblik worden informatieve besprekingen gehou den omtrent de afvoer. Zonder waarborgen van de Nederlandse regering omtrent de toekomst der Ambonese militairen na hun aankomst in Nederland wenst de delegatie de afvoer naar Nederland niet goed te keuren. De Nederlandse legerleiding betreurt de beslissing van de Ambonese militairen, daar deze militairen zich blijkbaar laten leiden door Aponno en een klein aantal leiders in Indonesië, die het er op aan leggen, de kwestie van de afvoer der Ambonese militairen op de lange baan te schuiven. ADVERTENTIE Groene electr. Koffernaaimachine compleet, met garantie, uit voorraad 357,50 JAN GEIJLVOET Jr., Haarlem, Doclstr. 35 Tel. 13538 Reparatie-inrichting Opger. 1900 Nu een heuvellandschap met waterpartijen en natuurlijk veel bloemen Elk winterseizoen organiseert de Stich ting „Bloemlust" te Lisse drie tentoonstel lingen. Er zit een zekere climax in. Hoe meer de tentoonstelling het voorjaar nadert hoe meer verscheidenheid men te zien krijgt, hoe beter de kwaliteit is. Ook de bezoekers, niet-vakgenoten, weten dit, want de Derde Bloemlust trekt elk jaar het grootste aantal bezoekers. Trok de tweede tentoonselling dit jaar bijna 7000 bezoe kers, van 20 tot en met 24 Februari ver wacht men er, evenals dit in 1950 het ge val was, minstens 10.000. Het aantal inzendingen, waarvoor plaats ruimte werd gevraagd, is zó groot, dat de regelingscommissie een zekere selectie moest toepassen. Wel kan men de zaal waarin geëxposeerd wordt, naar believen groter maken. Met ruim 1300 vierk. meter is men nu echter aan de grens gekomen. Selectie betekent uitzoeken en dus zal men op deze Derde Bloemlust slechts de mooi ste bloemen en de beste kwaliteiten te zien krijgen. Wij waren in de gelegenheid bij een aan tal inzenders te zien, wat er in gereedheid wordt gebracht en hoe men dag en nacht temperaturen controleert om alle bloemen op haar voordeligst op de tentoonstelling te brengen. Aan honderden en nog eens hon derden „pannen" tulpen en narcissen met de meest verfijnde tinten wordt alle zorg besteed om een eervolle plaats bij de wed strijden om de wisselbekers in te nemen. Ook in de tentoonstellingszaal namen wij een kijkje. De grote lijnen voor het arrangement waren reeds uitgezet. Het geheel zal het karakter dragen van een heuvellandschap met kleine waterpartijen. Langs de beekjes en in de valleien zullen tussen lage bloeiende voorjaarsheesters de gracieuze triandrus, narcissen en de bota nische tulpen met hun exclusieve kleuren en bijzondere bekoring worden gerang schikt. Vooral van de laatstgenoemde zijn er boeiende nieuwe verscheidenheden, waarvoor soms honderden guldens per stuk worden gevraagd. Men zal er echter ook de goedkopere soorten ongeschonden en on besmet met hun fijne pasteltinten kunnen bewonderen. Deze Derde Bloemlusttentoonstelling zal het evenement 1951 zijn van de Bloembol lenstreek. De tentoonstelling wordt op 20 Februari om 2 uur geopend door burgemeester Oud van Rotterdam, de stad, waarmede de bloembollenexport zoveel te maken heeft. Het voorlopig Nederlands elftal zal op Woensdag 21 Februari om half vier in het Olympisch Stadion te Amsterdam een wed strijd tegen Middlesbrough, nummer twee op de ranglijst van de eerste divisie van de Engelse league, spelen. Middlesbrough komt met de complete competitieploeg, o.a. met de international Mannion. Het voorlopig Nederlands elftal is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: De Jong (ADO) en Schijvenaar (EDO). Midden: Van Schijndel (SW), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: Van der Tuyn (HDVS), Kuneman (HBS), Van Melis (Eindhoven), Lenstra (Heerenveen) en Groeneveld (Haarlem). Karei van der Méér leidt de wedstrijd. WALLY THOM SLAAT GIEL DE ROODE. In de vijfde ronde van een op tien ronden afgesloten wedstrijd heeft de jonge bokser Wally Thom uit Birkenhead te Liverpool door k.o. van onze landgenoot Giel de Roode gewonnen. Thom is welterkampioen van Midden-Engeland en officieel als uitdager erkend voor de Britse titel. Op een morgen, toen Bunkie uit bed kwam, hoorde hij de regen kletteren tegen de ramenHij keek naar buiten en zag, dat de hele lucht grijs was. „Nou, dat wordt niets voor buiten, vandaag!", zei hij. „Nee, dat geloof ik ook", gaf Rick toe. Maar zo erg vonden ze 't nou ook weer niet. Ze Zouden zich thuis ook best vermaken, meenden ze. Ze wasten zich en kleedden zich aan. Bunkie plaste en proestte in de waskom, dat 't schuim in 't rond spatte. „Helanog meer nattigheid!", lachte Rick. Toen ze beiden aangekleed waren, stonden ze nog 'n ogenblik voor het raam en keken naar buiten. De rode daken der huizen aan de overkant glommen; als 'n gordijn viel de dichte regen neer. De goten hoorde je klokken van al het water, dat er doorheen stroomde. „Regen, regen, spetterdespat!", zongen ze. Toen gingen ze naar beneden. ADVERTENTIE A&Tmet vitamines A,B,C en D Flacon f 1.65 Familieverpakking f 3.25 ADVERTENTIE In onze sortering vindt U een broek passend bij Uw costuum GEN. CRONJéSTRAAT 42-44 Tel. 15438 Aalsum, 15 te Suez. Alamak, pass. 14 Ouessant. Alchiba, 15 te Lagos. Averdijk, pass. 14 Lizard head. Amsteldiep, 15 verw. Barranquilla. Arundo, pass. 14 Str. Florida. Aagtekerk, 15 v. Hongkong. Alcyone, 14 te Genua. Ariadne, 15 te A'dam v. Lissabon. Aardijk, 14 800 m. W.ZW. Flores. Alpherat. 14 560 m. ZO. St. Helena. Aludra, 14 360 m. N.NO. San Miguel. Ampenan, 15 te R'dam. Arendskerk, 15 verw. Suez. Armilla (t), 14 v. Saigon n. Haiphong. Abbedijk, 14 500 m. O.NO. Sombrero eil. Agamemnon, 15 verw. Laguaira v. Turkseil. Alamak, 16 te R'dam v. Basrah. Alblasserdijk, pass. 15 Graciosa. Alhena, 15 v. Santos n. Montevideo. Alioth, pass. 15 Fernando Noronha. Altair, 15 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelveen, pass. 14 Kp. de Gata. Atlas, 16 te R'dam v. Haifa. Amsteldijk, pass. 15 Bermuda. Axeldijk. 16 te Montevideo v. Buenos Aires. Appingedam, 15 v. Valencia n. Alicante. Arendskerk, 15 te Suez. Boschfontein, 14 v. Beira n. Lorenzo Marques. Bantam, pass. 14 Sabang. Bloemfontein, 15 verw. Durban. Bonaire, 14 825 m. Z.ZW. Fayal. Boskoop, 14 775 m. O.NO. Bermuda. Bali, 15 te Singapore. Baarn, 16 v. Mollendo n. Arica. Bennekom, 16 v. Curasao n. Antwerpen. Beverwijk, 15 v. Gibraltar. Cistula, pass. 14 Aden. Caltex Nederland (t), pass. 14 Bizerta. Castor, 14 bij Trinidad. Ceram, 14 bij Rasfaftak. Cottica 14 675 m. W. Palma. Caltex The Hague (t), pass. 15 Kreta. Chama, pass. 15 Str. Ormuz. Clavella. 15 v. Bombay n. Bahrein. Danae. 14 verw. Triest v. Venetië. Delfland, 15 te Bahia. Delfshaven, pass. 14 Kp. Frio. Delft. 14 840 m. NO. Martinique. Domburgh, pass. 14 Finisterrc n. Casablanca. Dalerdijk. pass. 15 Sombrero eil. Diemerdijk, 15 bij Mona Passage. Elmina, 14 v. A'dam n. Lobito. Etrema, pass. 14 Gibraltar. Enggano, 14 v. Koweit. Edam, 14 800 m. W. Scillies. Eemland, 15 verw. Buenos Aires v. A'dam. Esso Rotterdam, pass. 15 Flores. Eemdijk, 15 v. Antwerpen. Farmsum, 14 te Savona v. R'dam. Gouwe, pass. 14 Las Palmas. Gadila, pass. 15 San Miguel. I Gordias, 15 v. Algiers te Malaga. Hestia, 14 v. A'dam n. West Indië. Helena, 14 700 m. NW. Azoren. Haarlem, 15 San Miguel. Hector, pass. 15 Ouessant. Heemskerk, 16 te Colombo. Heelsum, 13 v. New Orleans te Houston. Hermes, 16 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince Hera, 16 v. Maracaibo n. Cartagena. Hoogkerk, 15te Antwerpen. Ittersum, 14 te R'dam v. New Orleans. Japara (KRL), pass. 14 Perim. Java, pass. 15 Gibraltar. Johan v. Oldenbarnevelt, pass. 15 Point de Galle Jupiter, pass. 14 Kp. St. Vincent. Keilehaven, 15 verw. Port Harcourt. Karsik, 14 v. Djakarta te Singapore. Kota Inten 14 te Soerabaja. Kedoe, 15 v. Aden n. Penang. Kelbergen, pass. 15 Ouessant. Kota Agoeng, pass. 15 Kp. de Gata n. Marseille. Kota Geae, pass. 15 Dover. Kieldrecht, 15 te Madras. Laurenskerk, 14 v. Aden n. Suez. Lawak, 15 te Madras. Leopoldskerk, pass. 14 Messina. Loosdrecht. 14 v. Colombo n. Madras. Leerdam, 15 te Antwerpen. Loppersum, pass. 14 Kp. St. Vincent. Lutterkerk, 15 te Basrah. Laagkerk, 15 v. R'dam n. Calcutta. Langlee Scott, 15 te R'dam v. Japan. Lemsterkerk, pass. 15 Rasfatak. Leuvekerk, pass. 15 Ouessant n. Marseille. Lieve Vrouwekerk, 15 v. Karachi n. Bombay. Limburg, 13 te Houston. Lekkerkerk. 16 te R'dam v. Calcutta. Maaskerk, 14 v. Madeira n. Dakar. Macuba, 14 te Abadan. Metula, 15 te Tripoli. Molenkerk, 14 v. Suez n. Aden. Marpessa (t), pass. 14 Martinique. Midas, 14 v. Gibraltar n. Eleusis. Malvina (t), pass. 14 Runsal Jebel. Meliskerk, 14 425 m. O. Kp. Padaran. Merwede, 14 330 m. Z. Kp. Race. Maas, 15 v. Port au Prince te Mobile, Maasland, 17 verw. Rio de Janeiro. Meerkerk, 15 v. Fremantle n. Adelaide. Melampus, n, Djakarta. Noordam, 14 480 m. O.t.Z. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 15 v. Curagao n. Cristobal. Nelly (tr.), 17 v. Djakarta, ca. 15 Mrt. te A'dam. Nigerstroom, 16 te A'dam v. West Indië. Oranjestad, 15 v. Cristobal n. Aruba. Orion, 15 te R'dam. Oberon, 14 v. Turkseil. n. New York. Omala (t), 15 v. Miri te Pladju. O vul a (t), 14 v. Pladju n. Miri. Orestes. 15 verw. Puerto Cabello. Oranje, 15 v. Port Said n. Suez. Oranje Fontein, 16 te Southampton. Prins Fred. Hendrik, 15 te Barcelona v. Alicante Perna (t). 14 850 m. O. Mauritius. Prins Willem III, pass. 14 Kp. St. Vincent. Prins Willem V, 14 180 m. W. Kp. St. Vincent Poelau Laut, 15 te A'dam v. Soerabaja. Polyphemus, 15 v. Belawan n. Colombo. Prins Willem II, 15 v. R'dam n. Norfolk. Prins Maurits. 16 v. Valencia n. Gibraltar. Rondo, pass. 14 Kp. Vela. Rempang, 15 te A'dam v. Makassar. Reyniersz, 14 v. Soerabaja n. Semarang. Ruys, pass. 14 Zuidpunt Madagascar. HAARLEM EN OMGEVING De heer J. Tichelaar, Tugelastraat 19 te Haarlem, lampenist electrische tractie bij de Nederlandse Spoorwegen, viert op 17 Fe bruari zijn zilveren jubileum. In een vergadering van de afdeling Haarlem van de Bond van Personeel werk- zaam in de Rechtspraktijk en Candidaat-Deur. waarders werd aan de scheidende voorzitter de heer J. M. Boh, thans deurwaarder té Hilversum, een compleet bureau-garnituur aangeboden. De heer K. C. van der Mije Pzn„ candiaat-deurwaarder te Zandvoort, werd thans als voorzitter van genoemde afdeling gekozen. In het Marinehospitaal te Overveen is beëdigd luitenant ter zee J. J. M. Habets, tandarts. De beëediging geschiedde door de kapitein ter zee arts A. W. Mellema, com mandant Marinehospitaal, onder het gebrui- kelijke ceremonieel. De ban werd geopend en gesloten door tamboers en pijpers van het korps Mariniers. Op 22 Februari zal opnieuw een detache ment leerlingen-vlieger van de luchtmacht naar de Verenigde Staten vertrekken. Het detachement bestaat uit drie officieren vier onderofficieren en vijf soldaten. Tot het detachement behoren de tweede luitenant mr. H. J. Schotvanger en soldaat R. J. Bud ding, beiden uit Haarlem. De Zandvoortse politie heeft een 27- jarige inwoner van de badplaats aangehou den, omdat zij hem ervan verdenkt een partij koper ten nadele van zijn patroon te hebben verduisterd. De Haarlemse opkoper, die het metaal zou hebben geheeld, is even eens aangehouden. Mr. J. C. C. W. HUszeler, wethouder van Sociale Zaken der gemeente Bloemendaal, zal Dinsdag 20 Februari geen spreekuur houden. ADVERTENTIE VAN DE FIJNSTE FLANEL 1 C QC VANAF 1 COSTUUMS HERENMODE REGENJASSEN Radja, 15 bij Sabang. Riouw, pass. 16 Minicoy. Rijnland, 15 v. Las Palmas. Ridderkerk, 14 le Durban v. Lorenzo Marques. Saparoea, pass. 14 Finisterre. Soestdijk, pass. 14 Kp. St. Vincent. Salawati, 14 v. Madras n. Calcutta. Saroena (t), 14 v. Miri te Pladju. Singkep, 14 235 m. W. Enggano eil. Sliedrecht (t), 14 250 m. O. Lorenzo Marques. Sloterdijk, pass. 14 Guardafui. Sclrerpendrecht (t). 14 150 m. O. Kp. Sable. Sunetta (t), 14 te Miri v. Buenos Aires. Sandenburgh, 15 te Casablanca v. Bordeaux. Stad Vlaardingen, 14 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Dordrecht, 16 12 u. verw. H. v. Holland. Stad Haarlem, 16 te Vlaardingen v. Sfax. Stad Maassluis, 15 v. Melilla n. IJmuiden. Stad Maastricht, pass. 16 Gibraltar. Stad Schiedam, 13 v. Philadelphia n. R'dam. Schiedijk, 13 te Coatza Coalcos. Scherpendrecht, (t), 15 te Portland v. Saida. Sibajak, pass. 15 Guardafui. Slamat, 16 te Singapore. Ternate, pass. 14 St. Johns eil. Trompenberg, pass. 14 Azoren. Tegelberg, 15 v. Buenos Aires n. Santos. Tomini, pass. 14 Finisterre. Tosari, 14 te Djakarta. Tankhaven I (t), 14 te Tj. Uban. Tankhaven 111 (t), 14 200 m. Z. Hainan. Tasman, 14 v. Penang n. Belawan. Teucer, 14 250 m. Z. Kp. Padaran. Tibia, 14 dwars Oporto. Tjibesar, 14 v. Soerabaja n. Bintang. Tjibodas, 14 te Soerabaja v. Makassar. Tjitjalengka, 14 v. Hongkong n. Saigon. Trompenburgh, 14 v. Hamburg n. Bremen. Tjikampek, 16 te Buenos Aires. Tabian, 15 v. Mobile n. New York. Talisse, 16 v. Suez n. Aden. Tjibadak, 13 te Hongkong. Themisto, 15 v. Santiago de Cuba n. R'dam. Utrecht, 14 180 m. W.t.Z. AnderhalfgraadskaH Volendam, pass. 14 Wight. Venus, 14 v. Gibraltar n. Tunis. Veendam, 15 v. New York n. Havanna. Vulcanus, 14 te Istanboel. Woensdrecht (t), pass. 14 Crooked eil. Waikelo, 14 v. Palembang te Djakarta. Westerdam, 14 875 m. O. Kp. Race. Wickenburgh, pass. 14 Ouessant. Wieldrecht, pass. 15 Kp. Farewell. Willem Ruys, pass. 15 Minicoy. Willemstad, 15 v. A'dam n. West Indië. IJsel, 15 verw. Maracaibo. ADVERTENTIE PA StlLLES KE ELPIJ N 14) Je haar heeft de mooiste kleur, die ik ooit gezien heb, riep hij enthousiast uit. „Ik zal een speciale robe voor je ontwer pen voor de volgende collectie." „Marigold is dan misschien hier niet meer", moest Nadine Sloe toen opmerken met een vervelende stem alsof zij hoopte, dat ik zou vallen en mijn nek zou breken. „Niet meer hier?" vroeg Michael Sorrell verschrikt. „Zij heeft geen ervaring," ging Nadine zeurderig voort, „en Madame Marie weet nog niet, of wij haar wel kunnen houden". „Natuurlijk kunnen wij haar hier houden", zei Michael Sorrell. „Je wilt toch blijven?", vroeg hij toen. Ik lachte naar hem. „Ik verlang er naar hier te blijven," antwoord de ik. „Ik vind het hier héérlijk." Michael Sorrell was kennelijk zeer mét mij inge nomen, maar Nadine keek naar mij op een manier.indien blikken konden doden zou ik dood neergevallen zijn. Zij kon wer kelijk niéts meer zeggen, maar ik denk, dat ik op een goede dag nog arsenicum in mijn thee zal vinden." Sally gaf een gilletje. „Zij zal jou werkelijk toch geen kwaad doen?" „O, zeker niet, maar zij haat mij. Zij moet erg verliefd zijn op Peter, ik wou, dat hij wat over haar vertelde." „Spreekt zij nooit over hem met jou?" „Neen, zij zegt liever geen woord tegen mij. Zij passeert mij steeds alsof ik lucht ben." Beiden lachten en juist op dat ogenblik kwam de bus. Zij kregen een plaats hele maal vooraan, en gingen verder met het gesprek. „Ik weet het niet," zei Marigold, „maar ik geloof, dat Peter wel erg geheimzinnig doet. Ik heb enkele meisjes gevraagd waar Nadine vandaan komt en wat zij over haar weten, maar zij wisten niets. Zij kan zeker niet ouder zijn dan dertig, en toch heeft zij een geweldig verantwoordelijke functie. Michael Sorrell ontwerpt alleen maar, hij heeft er geen idee van hoe de zaak geleid moet worden en weet ook niets af van de geldelijke zaken." „Misschien verbeeld jij je het slechts, dat Nadine je niet kan uitstaan," merkte Sally op. „Ik verbeeld mij niéts. Zij verlangt er wérkelijk naar mij eruit te gooien en zal dat zeker zo gauw mogelijk trachten te doen. In ieder geval heb ik nu een goede bondgenoot gekregen, de grote Michael Sorrell zélf. Als er soms moeilijkheden mochten komen, ga ik direct naar hem toe!" Sally lachte om de strijdvaardige toon van Mai'igold, maar voelde zich toch niet al te prettig. Altijd was Marigold een sto rende factor geweest. Er waren altijd dra ma's, opwindingen en onaangenaamheden, wanneer Marigold er was. Natuurlijk was er veel, dat veroorzaakt werd uit jaloezie. Marigold was mooi en had er een handje van de aandacht van de mannen te trek ken, dat leed geen twijfel. Maar vrouwen konden gevaarlijke vijanden zijn en Sally maakte zich zorgen om Nadine. Om de loop van het gesprek te veranderen vroeg zij: „Wanneer zou David toch weer komen?" „Vanavond", antwoordde Marigold, „ik heb feitelijk beloofd met hem te gaan eten, maar Peter heeft mij gevraagd naar een nieuw restaurant te gaan, zodat ik David maar zal afbellen. Natuurlijk kunnen jij en Anne met hem gaan eten." „Dat zou hij helemaal niet leuk vinden," zei Sally vlug. „Marigold, zou je niet een beetje vriendelijker voor David kunnen zijn?" „Waar stuur je op af? Ik vind het ver velend en ik ben niet naar Londen gekomen om uit te gaan met iemand uit ons dorpje. Ik wil échte mensen ontmoeten, rijke men sen, die op Mayfair wonen, geen arme dok ters en artisten." „Ik geloof, dat de meeste mensen precies hetzelfde zijn, waar zij ook mogen wonen", zei Sally. „Hoe weet je dat? Je hebt nog nooit een belangrijk iemand ontmoet." Plotseling hield zij haar mond. „Of heb je wel? Heb je de grote mijnheer Duncan ontmoet?" „Vanmorgen", antwoordde Sally en zij vertelde haat van de ontmoeting. „O, Sally, dat klinkt geweldig. Zou ik eens een keer kunnen komen om hem te ontmoeten? Misschien wordt hij wel ver liefd op mij en kan hij al onze moeilijk heden oplossen." „Hij ziet er niet naar uit, dat hij op jou verliefd zou worden! Hij heeft slechts be langstelling voor bankzaken. Indien je een goudmijn was of een regeringsrapport, zou het misschien anders zijn." „Hoe kun je dat nu weten. Mannen zijn allemaal hetzelfde als het vrouwen betreft. Ik wil slechts gelegenheid krijgen rijke mensen te ontmoeten. Wil je me hel pen?" „Doe niet zo dwaas. Ik heb hem pas één keer gezien en onze ontmoeting was nu niet direct hartelijk." „Nou, ik zal hem eens opzoeken, je zult het zien!" „Je zult erg teleurgesteld worden", waar schuwde Sally haar, maar Marigold luis terde niet. „Ah, dat geld", zuchtte ze. „Als je de jurken kon zien, die bij Michael Sorrell hangen, en al dat bont. Een kleine zending voor de winter kwam vandaag aan. De vossen en de sabels waren prachtig. Ik wou, dat je ze kon zien, zij deden mij wa tertanden. Ik moet rijk zijn, ik moet mooie dingen hebben, en voordat ik veel ouder word!" Sally antwoordde niet. Zij dacht er slechts aan, dat zij naar Cornwall terug zou gaan indien zij wat geld had. Het was warm en stoffig in de bus en in de straten liepen de mensen van hun werk naar huis. Zij zagen er vermoeid en uitgeput uit. Sally voelde zich bedrukt. Zij verlangde naar de zuivere wind, de geur van de warme aarde, die blakerde in de zonneschijn, en de zilte lucht van de zee. Zij wilde zich helemaal vrij voelen. Ze herinnerde zich nog, dat zij jaren geleden met haar vader op de rotsen stond en keek naar de golven, die te pletter liepen op de stenen. Er was de vorige nacht een storm geweest cn de gol ven waren nog woest. De wind was hard en waaide haar haar naar achteren. Zij stak haar arm door die van haar vader, en vroeg: „Zoudt u dit alles willen ruilen voor de rijkdommen der aarde?" Sally kon zijn afwijzende stem nog horen. Ja, dat was een mment, waarop zij zich rijk had gevoeld. Marigold praatte nog steeds. „Ik wou, dat je de trouwjapon kon zien. Zij is gemaakt van witte tule en overdekt met kleine bosjes oranje bloemetjes. Het is een schattig ding, Sally. Ik hoop, dat ik die jurk mag dragen, maar Madame Marie schijnt wat bang te zijn voor Nadine Slóe." De bus stopte bij de Chelsea Town Hall en de zusters stapten uit en sloegen een rustige straat in. „Ik vraag mij af, of Anne al thuis zal zijn", zei Sally. „Zij heeft geluk," antwoordde Marigold, „zij heeft een goede kans om behoorlijke mensen bij de hertogin te ontmoeten." „De vrienden van de hertogin zijn zeker véél te oud voor Anne," pareerde Sally, maar Marigold antwoordde: „Je weet het toch maar nooit!" Er was een uitdrukking van afgunst op Marigolds gezicht. Het maakte Sally enigszins bang. „Marigold," zei ze vrij ernstig, „je moet niet van ons vervreemden. Verlang niet naar te veel dingen en te veel mensen!" Marigold keek haar verbaasd aan. „Wat bedoel je feitelijk, Sally?" Sally wandelde alweer door. „Ik zei maar wat, maar soms lijkt liet, alsof je ons voorbij wilt streven." HOOFDSTUK VI. Anne ontmoette de hertog van Cheyn en was bepaald teleurgesteld. Diep in haar hart was Anne buitengewoon romantisch. Zij was rustiger dan haar twee zusters en zo gereserveerd over de dingen, die haar diepste innerlijk betroffen, dat men bij een eerst ontmoeting maar al te licht de indruk kreeg, dat zij behoorde tot de mooie maar hersenloze vrouwen. (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6