STAND 7 VOORLICHTING! KENNEMER KLUIT 3tinde.tuMq.ws Voorlichting! ALLEEN.... v.J J. H. Korstjens Ongekende waskracht in 3 a 4 druppels HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zandvoort Opmerkelijke opvoering door „Op hoop van zegen" Zandvoortse politie weer op de planken Bloemendaal Dr. A. J. F. Portielje sprak voor „Muzen Forum" Heemstede Lisse Haarlemmermeer Halfweg Vogelenzang Ook inleveringsplicht voor haver ingesteld IJmuiden Bennebroek Santpoort Zonnige film voor „Santpoorts Bloei" Protest van Santpoortse voet ballers bleek volkomen gegrond SCHEEPVAART N.V. W. JAGER GERLINGS Dr. P. H. van der HOOG. en de schoonheidsinstituten: KENNËMEi? KLUIT ZATERDAG 24 FEBRUARI 1951 De opvoering van het toneelspel „Van ander ras" van Arnaud d'Usseau en James qow, die wij Vrijdagavond van de Zand- voortse toneelvereniging „Op hoop van Zegen" in theater Monopole bijwoonden, nadat het stuk Donderdagavond voor het eerst voor het voetlicht was gebracht, is één der opmerkelijkste prestaties geworden die deze actieve vereniging ooit leverde. Op juiste wijze heeft men het probleem en de tragiek van de strijd tussen blank en zwart aangevoeld. Regisseur Jan Lubbers heeft zijn spelers tot het uiterste weten op te voeren en met dit hoge eisen stellend werk een groot en verdiend succes behaald. Bij zonder geboeid hebben ons de aangrijpende vertolking van de negervrouw Bella door Riek Spierieus en de doorleefde rol van Alice Langdon door Riek Bos, waarbij het weldoordachte spel van Piet Herfst als de fanatieke senator de emotionele spanning hielp handhaven. Sympathiek van begin tot eind bleef Jan Bos als Howard Thomas en al hebben wij haar wel eens sterkere dingen zien doen, deed Jo Bisenberger als Genevra Langdon ook nu weer haar jaren lange toneelroutine duidelijk uitkomen. Ap Bos stond voor de zware taak de door velen miskende neger Brett Charles uit te beel den. Hij heeft ongetwijfeld verdienstelijk werk geleverd, doch slaagde er niet in de figuur in alle opzichten aannemelijk te maken. Ans van Turenhout typeerde uit stekend het negermeisje Honey en Arie Paap legde het er als neef Roy Maxwell ook nu wel eens wat al te dik op, doch maakte in het derde bedrijf véél goed door een rustiger optreden. Piet Steggerda, Leen paap en Arie Herfst vulden als ide Sheriff en zijn helpers het prachtig ingespeelde en semble op waardige wijze aan. Het publiek leefde intens met de opvoe ring mee. Deze wordt op 1 Maart herhaald. Bewoners protesteren tegen bebouwing in Kostverlorenpark In het Kostverlorenpark worden thans middenstandswoningen en kleine villa's gebouwd, zoals dit ook in het uitbreidings plan werd vastgelegd. Ter voltooiing van het plan zullen nog enkele blokken huizen moeten worden gebouwd, waartegen de be woners van het Kostverlorenpark evenwel ernstig bezwaar hebben. Zij hebben zich daarom met het volgende adres tot de raad der gemeente Zandvoort gewend: „Ondergetekenden, allen eigenaars of be woners van woningen aan de Wilhelmina- weg en omgeving, hebben vernomen, dat het voornemen bestaat, het terrein, gelegen lussen de Wilhelminaweg en de trambaan ie bebouwen met vijf aan dwarsstraatjes gelegen blokken van twee woningen. Weliswaar is in het uitbreidingsplan voorzien in de aanleg van die dwars straatjes, doch adressanten meenden des tijds daartegen geen bezwaar te moeten maken, omdat volgens de bebouwingsvoor schriften ten hoogste drie woningen aaneen gebouwd zouden mogen worden. Zij meenden bovendien een waarborg tegen aantasting van de welstand ter plaatse te mogen zien in het toezicht, dat de schoonheidscommissie op de bouwplannen uitoefent. Zij zijn echter gezien hetgeen met name aan de Van Stolbergweg e.d. aan be bouwing is toegelaten ernstig in hun vertrouwen geschokt en zij vrezen daarom, dat de bebouwing van de Wilhelminaweg in deze -trant,zal doorgaan,, tot grote schade van het aanzien van deze weg, waardoor de waarde en de aantrekkelijkheid van hun woningen aanmerkelijk zal verminderen. Zij verzoeken daarom de raad het uit breidingsplan ter plaatse te wijzigen, zodat de dwarsstraatjes zullen verdwijnen- en voor het bouwterrein aan de Wilhelmina weg scherpere bebouwingsvoorschriften zullen worden gegeven, dan wel maat regelen te nemen, waardoor de nog te stichten gebouwen niet groter zijn dan drie aaneengebouwde woningen van een architectuur, welke de omgeving niet aan tast". Dit verzoekschrift en protest werd op 23 Februari aan de gemeenteraad van Zandvoort gezonden. TONEELVERENIGING „DE PIIOENIX" De Zandvoortse toneelvereniging „De Phoenix" zal op Zaterdag 3 Maart een op voering verzorgen van het toneelspel in drie bedrijven „Terugkeer" door W. C. Strode. De uitvoering vindt' plaats in ge bouw „Zomerlust" en zal worden gevolgd door een bal. De toneelgroep van de Zandvoortse po- litiesportvereniging zal op Zaterdag 31 Maart een uitvoering geven van het blijspel „Vrijdag de dertiende", van Henk Bakker. Men zal uitsluitend voor genodigden op treden in gebouw „Zomerlust". Het voor nemen bestaat een reprise te geven op een nog nader te bepalen datum. De baten zul len bestemd worden voor een liefdadig doel in de gemeente Zandvoort. Lezing over Bali en Nieuw Guinea Bali en Nieuw Guinea vormden de onder werpen, waarop het consulaat Zandvoort van de Nederlandse Reisvereniging Vrij dagavond de toehoorders vergastte in de zo goed als geheel bezette zaal van hotel Keur. De consul van de afdeling Zandvoort, de heer N. Slootjes, heette Zandvoorts bur gemeester van harte welkom, waarna de heer C. H. Groen, chef van de consulaten der N. R. V.; zijn causerie over de aange kondigde onderwerpen aanving. De heer Groen, die meer dan twintig jaar in deze gebieden vertoefde, bleek niet alleen een geboren verteller doch bovendien uiterst ter zake kundig. Hij bracht de schoonheid en de cultuur van deze eilanden nader tot zijn gehoor en gaf een duidelijk overzicht van emigratiemogelijkheden naar Nieuw Guinea, waarbij slechts de bijzonder wils- krachtigen zullen slagen. De prachtige lichtbeelden, in kleur op genomen door de Haagse kunstfotograaf Wim Berssenbrugge vulden het gesproken woord voortreffelijk aan. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrikus Anthonius. z. van H- A. Koper en A. Koper; Marie Louise, d. van H. J, Menks en A. Molenaar; Martha Eva, d. van J. Kraaijenoord en A. Keur; Jacoba Marijke, d. van J. Kraaijenoord en A- Keur; Pieter Josephus Maria, z. van P. F- -Reijnen en E. G. E. Trommelen- Arie, z. van A. Paap en B. Höizken; Reindert Sierk, van R. Korver en E. Brouwer; Eduward Renricus, z. van H. L. J. van Lent en E. M. van den Bos GETROUWD: H. J. van Eldik en D. C. visser; C. A. van Fraassen en A. Bleesing; a' ^erkman en J. de Vries; H. A. Bakker en A, Koper, OVERLEDEN: A. E. Rluijs, man. oud 49 j., e, van M. Blom; L. E. P. Hebbelinck, man, °ud 63 j., e. van E. F. Kiburg. °r' ,A' ,J-F- portielje sprak Vrijdagavond voor de leden van de vereniging Muzen *orum m gebouw Domi te Overveen. Hij belichtte de omgang met de dieren m psychisch verband met kinderen. Hierbij haalde hij citaten aan van John Ruskin en Goethe, die constateerden van hoe groot belang het werkelijk zien en het waarnemen is. De dieren vergeleek dr. Por tielje met onschuldige kinderen. Hef in stinct bij de dieren noemde hij niet dierlijk maar neutraal. Een dier kan men hoog stens gevaarlijk, maar zeker niet gemeen noemen, zo vervolgde dr. Portielje. Men moet evenwel nooit bang voor hen zijn en zich in het leven van het dier indenken. De lezing werd door lantaarnplaatjes verduidelijkt. Hierbij werden vooral van de tijgers de uitdrukking en gedragingen vertoond. Ook van het leven der andere grotere diersoorten in Artis werden opna men vertoond. Dr. Portielje opperde de mogelijkheid voor de leden van Muzen Forum een ex cursie naar Artis te houden. De spreker zou de belangstellenden dan op een ochtend rondleiden. Voorts besprak hij foutieve gedachten die het grote publiek zich eigent over het leven van dieren. Men wil verschillende feiten, menselijk gaan uitleggen; dat men daarbij geneigd is foute conclusies te trek ken ontdekt men eerst als men een en an der zelf eens een tijd goed waarneemt. Als voorbeeld haalde spreker de vogels aan, die iedere morgen op dezefde tijd op het erf van de mensen komen. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandag morgen 8 uur wordt de artsendienst van de doktoren in Bloemendaal-dorp waargenomen door de arts J. J. Westenburg, Zuider Sta tionsweg 12, Bloemendaal, telef. 22261. De apothekersdienst voor Santpoort-sta tion, Bloemendaal en Overveen wordt zoals reeds gemeld tot Zaterdag 3 Maart verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoorlse apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalse- straatweg 145*. Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Dr. A. J. Duymaer v. Twist, Herenweg 295, tel. 3453, neemt a.s. Zondag de dienst waar. Filmvoorstelling De afd. Haarlemmermeer van de Haarlemse Hengelaarsbond zal Maandagavond een filmvoorstelling geven in hotel De Landbouw te Hoofddorp. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten zijn voor Zondag a.s. als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen. Badhoevedorp: dr. Bolt. Wandeling WASHINGTON (United Press). Wat vroeger een simpel wandelingetje van de president was, in combinatie met een gezellig babbeltje met twee of drie man van de geheime dienstlijkt thans meer op een operatie van een amphibische afdeling. Deze opgevoerde bescherming is het gevolg van de aanslag die op 1 Novem ber door twee Portoricanen op het leven van Truman is gepleegd. Vóór deze poging tot moord wandelde de president dagelijks in de straten van de binnenstad in de buurt van het Wille I-Iuis. Daarmee is het uit. Wanneer hij wandelt en hij doet dat ivanneer het weer geschikt is verlaat hij Blair House door een deur die buiten het gezicht van het publiek ligt en geëscor teerd door auto's van de geheime dienst, wordt hij naar een betrekkelijk afgele gen plek gereden, waar hij uitstapt en 20 a 30 minuten in beschermde een zaamheid wandelt. De plaats van wan deling verandert van tijd lot tijd, opdat eventuele aanvallers zijn bewegingen niet vooraf kunnen uitstippelen. Gedu rende de wandeling zelf lopen agenten van de geheime dienst naast hem. Auto's met andere gewapende wachten zijn vlak in de buurt. Indien de president in een van de par ken langs de oevers van de. Potomac wandelt, puft een politieboot langs de oever om eventuele aanvallers, die over het water zouden komen, af te weren. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 25 Februari waargenomen door dr. W. v. d. Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 16850 en dr. J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleging: zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 17662. Geopende apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98. tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772, GESLAAGD De heer J. W. A. Böing te Halfweg slaagde voor het examen Meester Opti cien. DAMCLUB „HALFWEG" Twee leden van de damclub „Halfweg", de heren P. P. Kempe en D. van Duyn nemen deel aan de voorwedstriiden om het kampioenschap van Haarlem. P. P. Kempe komt in de hoofdklasse, .uit' en slaagde, er-in-reeds .$rie--punten.-tp'.-Rofke»^ door een gelijk spel tegen Rump en een overwinning op J. Ötten. Van Duyn speelt in de eerste klasse, verloor tegen Eising en won van Van Gastel. Het tweede tiental van „Halfweg" speelt op Woensdag 28 Februari -in het clublokaal de eerste promotiewedstrijd tegen Hin I. De tweede wedstrijd te Haar lem wordt gespeeld op Zaterdag 3 Maart. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 25 Februari a.s. te Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dr. Honingh, Dr. Baumannplein 6 te Halfweg. Tel. K 2907 405. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Ruthgeris Johannes Petrus Maria, z. van J. L, Kroon en M. C. Nelis; Jitsky Janny, d. van A. Jager en T. Hoog- hiemstra; Anthonius Maria, z. van P. J. Nieuwendijk en E. Borman. ONDERTROUW: D. C. Lodder en W. Jager; B. van Dueren den Hollander en S. J. M. Biesheuvel; A. F. v. d. Dussen en M. H. A. van Heijningen. OVERLEDEN: H. Overdorp, 88 j.; E. de Lang, 83 j., weduwe van W. IJzermans. Huisbroeitentoonstelling Voor het eerst na twaalf jaar is in Vo gelenzang een huisbroeiwedstrijd voor de schooljeugd en voor volwassenen gehou den onder leiding van de R.K. Land- en Tuinbouwbond en de Kath. Landarbeiders- bond. Een groot aantal bloembollen was voor dit doel beschikbaar gesteld. Het R.K. Verenigingsgebouw maakte Vrijdagavond een keurige indruk, dank zij de fraaie wijze waarop de heer Frans Roo- zen de inzendingen had gearrangeerd. De tentoonstelling is ook heden en morgen (Zondag) geopend. Vrijdagavond is de tentoonstelling offi cieel geopend. De voorzitter de heer C. v. Saase sprak een inleidend woord, waarna de heer S. Heemskerk, voorzitter van dè L.T.B. het woord voerde. Hij zeide, dat uit de tentoonstelling niet alleen blijkt hoeveel liefde voor de natuur de Vogelen- zangse jeugd heeft, maar ook dat zij gun stige perspectieven biedt, niet alleen voor de beoefening van het kwekersvak maar ook voor reclame. Dank werd gebracht aan de jury be staande uit de heren P. de Wildt, C. Kapi tein en J. Roozen, die heel wat werk heeft verricht en aan de heer Frans Roozen voor zijn keurig arrangement. De prijswinnaars zijn: Inzendingen van de schooljeugd: Hyacin ten: 1. Dina Schrijvers, 2. Ada Heems kerk, 3. Thea Heemskerk. Afdeling narcissen: 1. Annie Dobbe, 2. Jaap Langeveld, 3. Aty v. Oosten. Afdeling tulpen: 1. mej. Lindeboom, 2. André v. Duin, 3. Ria v. Duin. Volwassenen: 1. S. v. d. Vossen die de wisselbeker won, 2. L. v. d. Vlugt, 3. L. v. Berkel Sr. Vrije inzendingen: 1. C. v. d. Aar, 2. L. v. Berkel Jr., 3. L. v. d. Vlugt. De mooiste inzending was van C. v. d. Aar. Behalve voor gerst zal ook een beperkte inleveringsplicht voor haver worden inge steld. Een officiële publicatie hierover wordt een dezer dagen verwacht. Het ligt in de bedoeling om ongewenst sterke uit breiding van verbouw van voedergranen ten koste van de tarwebouw enigszins af te remmen. Daarom wordt ook de haver bij de inleveringsplicht betrokken. Van deze verplichte levering van gerst en haver wordt evenwel vrijstelling ver leend op basis van de verbouwde opper vlakte winter- en zomertarwe. Per hectare tarwe wordt een hectare haver of gerst van inleveringsplicht vrijgesteld. Bovendien wordt voor alle bedrijven, kleiner dan 40 hectare, ongeacht wat verbouwd wordt, een oppervlakte van 2 hectare haver extra vrij gegeven,- welke, vrijstelling voor een. be drijf jnët. üjeer dap 40- ha cultuurgrond 3 ha haver-zal bedragen. Voor bedrijven groter-dan '60 ha. wordt de vrijstelling 4 ha en voor bedrijven groter dan 80 ha 5 ha haver. Voor Drente, Overijsel, Gelderland, Utrecht en Limburg zullen de maatregelen niet gelden. Voor de overige provincies zullen de zand- en veenkoloniale gebieden buiten beschouwing blijven. Voor de hoe veelheid gerst, welke wordt ingeleverd en als brouwgerst wordt bestemd, zal een brouwgerstpremie worden' vastgesteld. Uitgegaan wordt van een leveringsplicht van 2500 kilogram gerst en 2500 kilogram haver per hectare. Eerst zal de haver en daarna de gerst worden ingenomen. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 25 Februari waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. HOOGOVEN ARBEIDER STAPTE IN HEET WATER Vrijdagmiddag stapte de wagenman van de gietmachine van de Hoogovens, L. K., uit IJmuiden, door een ongelukkige sa menloop van omstandigheden in een af- voergoot met heet water. Hij kreeg hier door brandwonden aan het linkeronder been en is in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk opgenomen. De veelzijdigheid, die een der beste eigenschappen van het winterse filmpro gramma der vereniging „Santpoorts Bloei" is, heeft het bestuur verleid voor Vrijdag en Zaterdag wellicht de „vlotste" rolprent op het repertoire te nemen, waarmee de Santpoortse filmliefhebbers geconfronteerd zijn: „Look for the silver lining" of wel „En toch schijnt de zon" is een van die fleurige plaatjesboeken zonder pretentie, waar de moderne mens glimlachend in bladert om naar huis te gaan met het ge voel, dat de wereld nog zo kwaad niet is. Dat is een grote verdienste van een film. Het is alles revue wat deze zonnewijzer slaat: een dunne draad die de historie van het New Yorkse vermaakscentrum „Broad way" ongeveer volgt, leverde prachtige kansen voor 'n schier eindeloze reeks kleu rige scènes, kransen, die regisseur David Butler tot de grond benutte. Het optimisme, dat de hoofdrolspeelster June Haver in het bekoorlijke persoontje van Marilyn Miller weet te leggen, maakt de titel van deze charmante showfilm volledig aannemelijk. JAARVERGADERING OUD-KATHOLIEKE BESTURENBOND De Oud-Katholieke Besturenbond, waar bij aangesloten zijn alle Velsense Oud- Katholieke verenigingen zal Maandag avond in zijn verenigingsgebouw aan de Wilhelminakade de jaarvërgadering hou den. Behalve de gebruikelijke jaarstukken vermeldt de agenda een bestuursverkie zing. Aftredend zijn mevr. E. SmitGouda, penningmeesteresse en de heer J. Zwart, commissaris. Beiden stellen zich herkies baar. Wegens tussentijds aftreden van de heer T. Vis, secretaris, zal in diens vacature moeten worden voorzien. Verder worden besprekingen gehouden over verschillende onderwerpen. Geldboete en puntenverlies voor ZSGO De wedstrijd ZSGOTerrasvogels was eerder op 14 Januari vastgesteld. Op het aanvangsuur was de scheidsrechter even wel nog niet aanwezig en, niettegenstaande wel een andere KNVB-scheidsrechter be reid was de leiding op zich te nemen, wenste ZSGO niet te spelen. Terrasvogels deed over een en ander zijn beklag bij de KNVB en is volkomen in het gelijk gesteld. ZSGO kreeg een geldboete, werd verplicht alle door Terrasvogels ge maakte onkosten te vergoeden en zag z'n punten-aantal met twee verminderd. Bo vendien werd bepaald, dat, mocht het ver loop van de competitie zulks noodzakelijk maken, de wedstrijd vastgesteld zal worden op het terrein van Terrasvogels. In het tegenovergestelde geval wordt de wedstrijd niet meer gespeeld. Algorab, pass. 22 Ouessant n. Hamburg. Alkaid, 22 v. Victoria n. Salvador. Alphacca, 23 te Rio de Janeiro. Aagtedijk. 21 te Norfolk v. Baltimore. Aldabi, 23 v. Montevideo n. Santos. Amsteldiep, 23 te Houston. Axeldijk, 23 v. Montevideo te Paranagua. A-verdijk, 22 te New York v. R'dam. Alamak, 23 verw. Hamburg v. R'dam. Albireo, 23 63 m. N.NO. Abrolhos. Aldegonda (t), pass. 22 Linga. Almdijk, 22 v. Hamburg n. R'dam. Aludra, 22 875 m. NO. Sombrero. Amstelland, 22 170 m. ZW. Kp. St. Vincent. Armilla (t), pass. 22 Tourane. Amsteldijk, 22 370 m. NW. Flores. Arundo, 22 670 m. NO. Bermuda. Akkrumdijk, pass. 23 Kp. Guardafui n. Aden. Alcyone, pas. 23 Greta. Alioth, pas. 23 Victoria. Alpherat, 23 v. East London n. Durban. Amstelland, pas. 23 Lissabon. Arnedijk, 23 v. R'dam n. Mexico. Atlas, 23 v.' R'dam n. Lissabon. Aalsdijk, 24 v. Tampico te Tampa. Ampenan, 23 te Southampton. Atlantis, 22 v. Soerabaja n. R'dam. Abbedijk, 23 te Boston. Alhcna, 21 te Buenos Aires v. R'dam. Almkerk, 24 v. Suez. Bantam, pass, 22 Perim. Blitar, pass. 22 Buru n. Soerabaja. Blijdendijk, pass. 22 Bishoprock. Boschfontein, 22 v. Mozambique n. Dar es Salaam Baarn, 22 v. Valparaiso n. San Antonio. Barendrecht, 22 pass. Kp. Santa Maria. Bengkalis, 22 675 m. W. Scillies. Bennekom, pass. 24 Azoren. Bloemfontein, 23 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Boskoop, 23 te Antwerpen. Bonaire, 23 v. Plymouth. Caltex Nederland, 22 v. Sidon n. R'dam. Caltex The Hague (t), 22 bij Kp. de Kata. Ceram, 2 v. Port Said. Cottica, 22 v. Trinidad n. Paramaribo. Camphuys, 22 v. La Buan n. Makassar. Castor, 22 v. Ciudad Bolivar n. Trinidad. Caltex Pernis (t), pass. 23 Kreta. Clavella, 23 v. Bahrein n. Lands End. Diemerdijk, pass. 22 Flores. Delf shaven, 22 190 m. N. St. Paulsrocks. Danae, 23 v. Bari n. Messina. Delfland, pass. 23 St. Paulsrocks. Esso Rotterdam, 22 v. R'dam n. Aruba. Etrema (t), pass. 22 Kreta. Eendracht, pass. 23 Finisterre. Friesland, 20 te Houston. Felipes (t), pass. 22 Banka. Farmsum, pass. 23 Madeira. Gaasterkerk, pass. 22 Dover. Gadila, 22 400 m. NO. Martinique. Gordias, 24 te R'dam v. Piraeus. Hersilia, pass. 22 Barbados. Haarlem, 21 900 m. NO. Sombrero. Hestia, 22 200 m. W.NW. Finisterre. Hermes, 23 verw. Kingston. Hector, 23 v. A'dam n. Algiers. Java, 22 te Port Said. Jagersfontein, 24 te Kaapstad. Japara (KRL), 23 te Bahrein. Jph. v. Oldenbarnevelt. 24 in Suez Kanaal. Kieidi-echt, 23 te Cochin. Kolbergen, 23 v. R'dam n. Civita Veeehia, Klipfontein, 23 v. Southoumpton n. Kaapstad. Ivota Gede,. 22 150 m. N.t.W. Flores. Këdoe. pass. 23 Point de Galle. Kota Agoeng, 23 v. Genua n. Port Said. Kota Tnten, 23 200 m. W. Enggano eil. Katwijk, pass. 23 Finisterre. Laagkerk, pass. 22 Gibraltar. Loosdrecht, 21 te Calcutta v. R'dam. Laurenskerk, 22 ISO m. W. Kreta. Lucita (t), 22 te Ipswich. Laertes, 23 v. Hamburg te Bremen. Leuvekerk, 23 te Genua. Lissekerk, 23 v. Marseille n. Antwerpen. Limburg, 21 te New Orleans. Lutterkerk, 24 te Kabda. Leerdam, 24 te Antwerpen. Lieve Vx-ouwekerk, 23 te Colombo. Muiderkerk, pass. 22 Mozambique. Melampus, 20 v. Djakarta n. Cheribon. Merwehaven, pass. 22 Gibraltar. Marisa (t), 22 760 m. NO. Barbados. Marpessa (t), 22 575 m. Z. Fayal. Meerkerk, 22 anker Adelaide. Modjokerto, 22 te Tamako. Maetsuycker, 21 te Fremantle v. Singapore. Malea (t), 22 360 m. ZW. Azoren. Maaskerk, 23 te Takoradi v. Monrovia. Macuba, pass. 23 Kuria Muria eil. Mentor, 24 te R'dam v. Valencia. Metula, pass. 23 Kp. de Gata. Molenkerk, 24 te Dubai verw. Mapia, 21 te Djakarta. Nelly, 22 125 m. ZW. Siberut. Nieuw Holland, pass. 22 Bali. Nieuw Amsterdam, 24 v. Havanna te New York. Oranjestad, 22 v. Barbados n. Azoren. Omala (t), pass. 22 Natuna eil. Orestes, 23 v. Barranquilla te Cristobal. Odysseus, 23 v. R'dam. Oranje. 23 v. Colombo n. Belawan. Overijsel, 23 v. Sydney. Prins Willem V, 22 v. Hull n. R'dam. Prins Maurits, 23 te R'dam v. Valencia. Paula (t), 22 v. Pladju n. Bangkok. Pei-na (t), pass. 22 Str. Sunda. Prins Fred. Hendrik, 22 dwars Farihoes. Papendrecht (t), 22 1000 m. W.ZW. Lands End. Plato, 20 v. Vera Cruz n. Progreso. Poseidon, 22 v. Santiago de Cuba n. Turkseil. Prins Alexander, pass. 23 Start Point. Prins Willem II. pass. 23 Flores. Prins Joh. W. Friso, pas. 24 Ouessant. Roebiah, pass. 22 Algiers. Ruys, 22 v. East London n. Port Elisabeth. Rotti, 23 v. Suez n. Djeddah. Reyniersz, 22 v. Singapore n. Belawan. Rondo, 22 200 m. ZO. Fernando Noronha. Radja, 23 v. Aden. Raki, 24 te Singapore. Ridderkei-k, 23 te Kaapstad v. Port Elisabeth. Riouw, 24 te Suez. Rijnkerk, 23 te Kaapstad. Roma, eind Februari v. Soerabaja n. R'dam. Scherpendrecht (t), 23 te Trinidad. Sibajak, 22 Point de Galle. Sloterdijk, pass. 22 Sabang. Stad Dordrecht, pass. 22 Kp. La Hague, Stad Maastricht, 22 v. Savona n. Algiers. Saroena (t), 23 v. Miri te Pladju. Sinabaug, 22 te Meulaboh. Singkep, 22 675 m. ZO. Socotra. Stad Arnh,em, 22 160 m. N. Finisterre. Stanvac Djirak, 22 v. Penang n. Sungeigerong. Sambas, 21 rede Singapore. Sarpedon, 22 150 m. N. San Salvador. j Stad Vlaai-digen, 23 v. R'dam n. Narvik. Samarinda, 23 v. Cebu n. Tarakan. Sliedi-echt (t), pass. JJHSgsal Hadd. Soestdijk, 23 v. Halifax n. Boston. Stentor 24 te Valencia. Sumatra, 20 v. Abadan n. Khorramshar. Stad Maassluis, 24 te Velzen v, Melilla. Teucer, 21 te Manilla v. Liverpool. Theseus, 22 v. Lissabon n. Gibraltar. Tamo, 23 v. Montevideo n. Buenos Aires. Tero, 23 te Antwerpen. Talisse, pass. 22 Socotra. Tankhaven III (t), 23 te Sungeigerong. Tjibesar, 22 250 m. Z. Kp. Padaran. Tjisadane, 22 180 m. O. Kp. Padaran. Taria (t), 22 625 m. O.NO. Sombrero. Telamon, 22 te Puerto Cabello v. New York. Themisto, 22 690 m. O.NO. Sombrero. Tiberius, pass. 22 Tiburon. Triton, pass. 22 Chesapeake baai. Trompenberg, 22 350 m. ZO. Bermuda. Tomori, 24 te Soerabaja. Tosari, 23 v. Soerabaja n. Panarukan. Tegelberg, 24 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tjimenteng, 21 te Mombassa. Vulcanus, 22 te Pyli. Venus, 23 verw. Piraeus v. Malta. Volendam, 23 v. Halifax n. New York. Willem Ruys, 22 v. Port Said n. Southampton. Waikelo, 23 v. Palembang te Soerabaja. Wieldrecht (t), 22 175 m. O. King Georgessound Willemstad, 22 475 m. W.t.Z. Madeira. Woensdrecht. (t), 22 450 m. NO. Sombrero. IJsel, 23 te Port au Prince v. Kingston. Zaan, pass. 23 Finisterre, Zonnewijk, 22 400 m. W.NW. St. Vincent. Zeeland, 21 te Djakarta. Getrouwd: KEES VAN NES en CARLA LANZING Haarlem, 24 Febr. 1951. Toek. adres: Willemstad. Curasao. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het plotse ling overlijden van onze trouwe medewerker en collega JOHANNES BALK Haarlem, 24 Februari 1951 Directie en personeel N.V. H. en J. Lamp Barteljoi'isstr. 18, Hrl. Voor de bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van mevrouw JE ANNETTE BEUKERS- OOSTVEEN betuig ik u. ook namens de familie, mijn welgemeende dank. Uit aller naam: J R. Beukei-s. Verspronckweg 55. Hiermede betuigen de heer en mevr. GIESSELBACH-v. AKKOOI kinderen en kleinkinderen hun hartelijke dank voor de grote belangstelling bij hun 50 jarig huwelijksfeest on dervonden. L. Herenvest 26. Afwezig tot 5 Maart J. van Asperen Arts. Praktijk wordt aan huis waargenomen. ■■PK' WI4JEN EN GEDISTILLEERD SPUME BB TEL 10112 Vrolijke Biljartvoorstelling te geven door Prof. HASSELMAN en „BA- RANDINE" (Buikspreker) op Zondag 25 Febr. a.s. des avonds 8 uur in café „De Tweestrijd", Jansweg 45. Gedurende de Voorjaarsbeurs zullen onze assistenten de gehele dag aanwezig zijn om U voorlichting te geven over MODERNE HUID VERZORGING volgens voorschrift van Deze preparaten zijn verkrijgbaar bij: MAISON DERKINDEREN, Zandvoortselaan 3, Heemstede PARFUMERIE FLORA, Kruisweg 27, Haarlem MAISON C. J. HAMBURG, Spaarnwouderstraat 29, Haarlem PARFUMERIE VAN NIEL, Grote Houtstraat 90, Haarlem PARFUMERIE VAN OPLOO, Gr. Houtstraat 1-b, Haarlem MAISON T. THOOLEN, Marnixstraat 119, Haarlem Mevr. M S. DUMONT—DE ZWART, Overboschlaan 3, Heemstede Mevr. HAVERKAMP BEGEMANN, Middenlaan 9, Haarlem JOH. C. KNOCK, Stolbergstraat 16, Haarlem Zr. A. LOOTS, le Emmastraat 18, Haarlem Mej. M. J. ROOZEN, Hyacinthenlaan 31, Haarlem Mevr. TULLEKEN—POELTUYN, Beethovenlaan 32, H.stede Mevr. VAN WELDEREN RENGERS, Joh. Vermeerstraat 16, Heemstede kwaliteitsproducten ondervinden doorlopend de moeilijkheid van namaak en nabootsing. Let daarom vooral op: dat U voor Uw goede geid het echte product ontvangt en geen namaak De 25-jarige reputatie van welke thans meer dana 100 maal wordt nage bootst zegt voldoende dat dit een kwaliteits product is. (Gewone of minderwaardige producten maakt men niet na). is geen gewone margarine maar een MENG PRODUCT en bevat het van rijkswege voor geschreven volledige gehalte vitamine A en D Zie toe: dat U onze speciale verpakking in staafvorm ontvangt, dan heeft U pas de echte Menginrichting De Ruyter en Groot Beverwijk Nieuwste modellen!! Grootste sortering WANDELWAGENS Gen. Cronjéstraat 82 Telefoon 15055 Let ep de handige /T^* druppelsluiting! Niet bij lepels maar druppelsgewijs moet U SNEL gebruiken. Zó zuinig werkt dit nieuwe, buitengewone was middel. Probeer het eens bij de ko mende schoonmaak. Ramen blinken als spiegels; houtwerk, tegels en sa nitair... alles glanst en glimt door die paar druppels SNEL. En ondanks de schoonmaak blijven Uw handen zacht en gaaf, want SNEL bevat Sapobiel - het ongeëvenaarde huid beschermingsmiddel. Was gordijnen, vitrages en dekens in SNEL. Het haalt de kleuren op en is absoluut veilig voor wol en alle tere weefsels. EMKA -.GlOBINEFABRIEKEN S APELDOORN

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3