MEUBELSTOF Boekenweek 1951 Hef Haarlems Boekhuis Kort en Bondig E. J. v. d. Werff Zn. PHILIPS, TELEFUNKEN en FRIDOR RADIO Haarlemmer beledigde Bloemendaalse politie HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vonnis: Iwee maanden gevangenisstraf Heemstede Voorstellen die in de Raad behandeld worden Brand in manufacturenzaak Hoofddorp Zandvoort Sultan van Marokko draait bij Diamantsmokkelarij in de V.S. SCHEEPVAART Haarlemmermeer Hillegom Lisse Frankrijk eist beslissing over het plan-Schuman „Irian in de ijskast" Kampioenschappen van Nederland Nederland—België wordt in Amstelveen gespeeld Gonsólez klopt wéér het Mercedes-team Koopt voor NU en Later MUZIEKSCHOOL Zijlstraat 89 Tel. 14252 MAANDAG 26 FEBRUARI 1951 ADVERTENTIE THEO VAN AMERONGEN RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALIST, RAADHUISSTR, 35, HEEMSTEDE, TEL. 29449 Voorlopig einde van pamflettenlawine De Haarlemmer, die vanmorgen in het verdachtenbankje voor de Politierechter stapte, had zich in de jaren die op de be vrijding volgden in brede kring een zekere faam verworven door de wijze waarop hij met allerlei autoriteiten en officiële instan ties overhoop lag. Er waren er die zijn onvermoeide activi teit met pamfletten en schotschriften, waarin steeds meer prominente figuren en instellingen werden aangevallen, als de uiting van een „dorpsgek" zoals hij zelf op de zitting onthulde zagen, maar an deren ergerden zich aan de krasse termen in deze geschriften en tenslotte maakte hij het zo bar, dat de procureur-generaal in Amsterdam opdracht gaf er een eind aan te maken. Onmiddellijke aanleiding daartoe vormde een gestencild geschrift, waarin de Bloe mendaalse politie vrijwel alle laakbare han delingen werden aangewreven die men maar zou kunnen bedenken. Er ontstond vanmorgen voor de politie rechter al dadelijk enig geharrewar over de omschrijving van 's mans bezigheden. „Zonder beroep", zei de Officier en daar kwam de verdachte tegenop. „Niet-gede- mobiliseerd militair in de tijdelijke rang van kapitein, met vier eervolle vermel dingen" vond hij beter staan. Men werd het na een korte discussie eens over „ge staakt kapitein", waarop de Officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bou- man, wilde weten of de sabel in die rang links of rechts moet worden gedragen. Vervolgens kwam dan het gewraakte vlugschrift „Blijft de na-oorlogse chaos be staan?" ter sprake, dat de verdachte, naar hij er niet zolder voldoening bijvoegde, „zelf betaald" hacl en naar de Koningin, Prins Bernhard, ministers, de procureur- generaal en nog enkele honderden andere personen en instellingen had gestuurd. Ook had hij er exemplaren van getracht ter lezing te leggen in enkele Bloemendaalse cafés en in de openbare leeszaal. De verdachte bleek op de zitting van oordeel dat het pamflet niet speciaal tegen de Bloemendaalse politie was gericht, want dat waren toch maar „kleine jongens". De politierechter vond het echter na dat hij een lang verhaal had moeten aan horen over de onbekwaamheid, de onbe trouwbaarheid en slordigheid van alle in stanties waarmee de heer Jeurgens te ma ken had gehad dat het niet aanging een geheel politiecorps van wandaden te be tichten, omdat er „toch ook wel een paar nette lui onder zouden zijn". „O ja", gaf de „gestaakte kapitein" toe, „zelfs bij de N.S.B. waren wel fatsoenlijke mensen". Verdachte bleek evenmin gesticht over het feit, dat zijn schrijfmachine in beslag was genomen. Hij zou die nodig hebben voor zijn broodwinning. Officier: „Maar die machine was U door het Beheersinstituut in bruikleen gegeven. Formeel zou ik U verduistering ten laste kunnen leggen", waarop de verdachte waardig antwoordde: „Als ik steel moet ik ook gestraft worden". Intussen bleek de verdachte in het geheel niet bereid de hem ten laste gelegde bele digingen in te slikken, integendeel, hij was nadat het gerechtelijk onderzoek tegen hem was geopend rustig doorgegaan en de Of ficier maakte dan ook melding van een rapport van de hoofdcommissaris van po- ADVERTENTIE Tot 15 Maart geven wij 10 KORTING op het overtrekken van lampekappen KELLER Spaarnwouderstraat 13 - Tclef. 15778 Donderdag a.s., 's morgens 10 uur, ver gadert de Raad. Onder andere wordt dan de gemeentebegroting behandeld. Verder worden nog de volgende voorstel len van B. en W. behandeld: 3300 beschikbaar te stellen voor ver betering van het voetpad langs de Heren weg tegenover de Kerklaan. Die verbete ring is mogelijk geworden omdat het magazijn van de Rijkswaterstaat en de woning die daarbij staat, wordt afgebroken. Enige eigenaars van aangrenzende percelen hebben voor deze verbetering ook grond afgestaan. De heer O. A. Brink heeft een strook grond (73 M2) aan de Zandvoortselaan aangeboden voor verbetering van de weg. De gemeente behoeft niet voor deze grond te betalen, maar wel moet zij een nieuw muurtje laten bouwen voor afzetting van het terrein. De kosten daarvan zijn op 700 begroot. Met enige eigenaren van andere Percelen aan deze laan wordt nog onder handeld, omdat voor de verbetering van de weg nog meer grond nodig is. Een crediet van 19.500 wordt door B. en W. gevraagd om de Glipperweg op te knappen nu de tramrails daaruit verwij derd zijn. Later wordt onder het midden gedeelte van deze weg het stamriool ge- 'egd. Daarom willen B. en W. het opknap pen van de weg tot het hoogstnodige be perken. De grond van het middengedeelte wordt omgespit, geëgaliseerd en beplant wet Engels raygras. Bovendien zal het wegdek tussen de Herfstlaan en de Van Merlenbrug moeten worden verbeterd. Ook de oude bitumen-voetpaden langs de aan te brengen groenstrook moeten hersteld worden. Het onderhoud van de groenstrook zal Per jaar 1250 eisen. B. en W. stellen de Raad voor mede werking te verlenen voor uitvoering van het plan om de R.K. school voor jongens aan de Herenweg uit te breiden met twee lokalen. Tenslotte stellen B. en W. voor ook voor het Heemsteedse gemeentepersoneel een tijdelijke regeling te maken voor het verlenen van een tegemoetkoming voor kosten van geneeskundige verzorging tot oen maximum van 50 per gezin per jaar. Voor de gemeente is daarmede 9000 per laar gemoeid. Utie in Haarlem, waarin wercl geconsta teerd, dat verdachte nog onlangs in het politieposthuis opnieuw enige autoriteiten van diefstal had beschuldigd. In zijn requisitoir zei mr. Van der Valk Bouman dan ook, dat welk onrecht even tueel ook aan verdachte misdreven is, dit toch geen reden kon zijn om zo van leer te trekken. Hij herinnerde er aan, dat uit het dossier was gebleken, dat verdachte ook voor de oorlog al eigenaardige methoden had toegepast: bij een twist had hij ge dreigd zijn neefjes de ogen uit te steken Het had de Officier enigszins verbaasd, dat bij het jongste psychiatrische onder zoek de verdachte volledig toerekenings vatbaar was verklaard en hij dacht er over eigenlijk nog zo'n onderzoek te laten instel len en de zaak in afwachting daarvan te schorsen. In ieder geval zou hij de verdachte dan doen aanhouden wegens het nieuwe feit, dat hem ter kennis was gebracht. Mocht de politierechter daarmee niet in stemmen dan eiste hij vier maanden ge vangenisstraf. De verdachte gebruikte zijn „laatste woord" nogmaals om te betogen, dat het recht zijn loop moest hebben, dat hij niet Legen vier maanden gevangenisstraf opzag, dat hij met zijn actie zou ophouden zodra zijn „verduisterde bescheiden" weer te voorschijn kwamen, dat hij overigens slechtsabusievelijk" hethéleBloemendaal- se politiecorps van allerlei verkeerds had beticht om tenslotte vast hoger beroep en cassatie aan te kondigen. Rechter mr. J. P. Petersen overwoog in zijn veroordelend vonnis, dat het pamflet van verdachte in hoge mate beledigend voor het Bloemendaalse politiecorps was en dat er geen reden was aan het uitge brachte psychiatrisch rapport te twijfelen. Hij legde twee maanden gevangenisstraf op. De discussie die de verdachte vervol gens over de in beslag genomen schrijf machine begon, werd afgebroken door het bevel van de Officier om de verdachte wegens een nieuwe beledigingszaak in voorlopige hechtenis te nemen. Zondagavond om ongeveer half elf brak brand uit in de werkplaats van een manu- facturenbedrijf aan de Binnenweg. De brandweer was spoedig ter plaatse en slaagde er in de brand binnen het half uur te blussen. Een gedeelte van de in de werkplaats opgeslagen materialen werd een prooi der vlammen. ETO verloor van Zebra's In de wedstrijd ETO—De Zebra's Is de overwinning terecht gekomen bij de ploeg die er hardst voor gewerkt heeft. Direct na de aftrap ging ETO tot de aanval over en dp rgasten werden "op éigen helft.terugge dreven. Een doelpunt, kwam aan. de andere zijde na een doorbraak (0—1). Hoewel de gastheren de toon aangaven hield de stug verdedigende achterhoede van Zebra's stand. Na de hervatting namen de bezoe kers het spel in handen. ETO kwam er niet meer aan te pas. Hoewel het tweede doelpunt ontstond door het falen van de Hoofddorpse doelman, toch heeft Zebra's de overwinning wat het spel betreft volkomen verdiend. Drie koren zongen voor een talrijk publiek Het concert dat Zatei-dagavond in hótel De Beurs gegeven werd door Hoofddorps Mannenkoor onder leiding van Gerard de Barbanson en het dameskoor Luctor et Emergo met medewerking van „De Bavo- zangers" uit Heemstede, genoot zeer veel belangstelling. Er was een gevarieerd pro gramma. Het dameskoor bracht onder lei ding van de heer B. Keereweer een drietal liederen ten gehore. Vooral „Schone nacht" werd goed gezongen. Het mannenkoor ver tolkte vervolgens het „Salve Regina" van A. Vranken en „Hodie Christus" van Preanestinus. Het knapenkoor „De Bavo- zangers" was voor Hoofddorp geen onbe kende en wist ook nu door de keurige sa menzang aller harten te veroveren. Na de pauze zong het dameskoor nog met veel succes twee walsen van Strauss. Ook het soldatenkoor uit „Faust" door het mannen koor maakte grote indruk. Vermelding ver dient nog „Stad van David" van J. A. v. Schaik door mannen en knapen tezamen gezongen. De drie verenigingen kunnen op een uitstekend geslaagd concert terug zien. Ook de begeleiding door de heer Z. den Boef liet niets te wensen over. De belangstelling was zo groot dat velen geen toegang meer konden krijgen. Puzzle-rit motorclub „Zandvoort" De motorclub „Zandvoort" hield Zondag een puzzle-rit voor auto's en motoren, welke op 11 Februari ongeldig moest worden verklaard, daar alle deelnemers wegens het oplopen van een te hoog aantal strafpunten waren gediskwalificeerd. Het parcours was ook nu weer uitgezet in de omgeving van Zandvoort over een afstand van 75 km. en voerde uitsluitend over ver harde wegen. De start geschiedde om één uur bij „Esplanade", waar ook de finish was be paald. Na afloop waren de ruim 35 deel nemers het er over eens, dat een buitenge woon interessante rit door leden van de M.C. Zandvoort was uitgezet. In de oude klasse (degenen die 14 dagen geleden hadden meegereden) werden win naars: 1. F. Hiddinga, M.C. Haarlem, met volkswagen, 2 strafpunten, 2. L. Keur, M.C. Zandvoort, op Sparta, 10 strafpunten. 3. Het koppel Jansen en Meiland, Haarlem met Citroën, 14 strafpunten. Van de overige deelnemers werd de uit- slug als volgt: 1. J. van 't Klooster, Haarlem, met B.M.W. sportwagen, 1 strafpunt. 2 L, Koks, Haarlem, met Volkswagen, 17 straf punten. 3. M. van Zeeland, M.C. Haarlem, op Spurt8, 2? strafpunten. De prijzen werden door de voorzitter van de motorclub „Zandvoort" de heer A. van Adelberg iu „Esplanade" uitgereikt. De letterlievende vereniging JJ. Cremer" geeft Dinsdagavond in de Haarlemse Schouwburg ter gelegenheid van de Boekenweek een uitvoering van het toneelspel „Matterhorn" door Johan van Doom en Henk Bakker. Op bovenstaande foto van een scène uit het tweede bedrijf ziet men van links naar rechts: Arie Mourik, Aad Stroman, Johan van Doorn en Ans Drenth. (Van onze correspondent te Parijs) De sultan van Marokko heeft Frankrijk zijn goede wil getoond. In politieke kringen te Parijs is men thans optimistisch gestemd over de ontwikkeling van de gebeurtenis sen in Marokko. De sultan heeft namelijk Zaterdag zijn kabinet ontbonden dat in meerderheid bestond uit leden van de fel anti-Franse Istiqlal-partij en de leiders van deze beweging met bescheiden baantjes het land ingezonden. Ofschoon de sultan met deze beslissing nog wel niet geheel volgens de letter van de wensen en het ultimatum van de Franse resident Juin heeft gehan deld, is de duidelijke veroordeling van de Istiqlal-partij toch, volgens Parijs, wel zo danig getuigend van goede wil dat de onderhandelingen kunnen worden hervat. Generaal Juin had einde vorige week, om op alle gebeurlijkheden voorbereid te wezen, een groot aantal cavaleristen naar Rabat, de residentie van de sultan, gediri geerd. Het was een publiek geheim dat de souverein dezer dagen zou worden uitgeno digd zijn kroon aan een ander af te staan. Men neemt aan dat de besprekingen tussen hem en generaal Juin thans een aanmer kelijk vlotter verloop zullen krijgen. De nationalistische beweging in Marokko, onder welker invloed de sultan zou staan, genaamd de „Istiqlal", wordt voornamelijk door intellectuelen en rijke kooplieden ge steund doch niet door een meerderheid van de overige bevolking. De Istiqlal wil op zegging van het protectoraatsverdrag met Frankrijk en oriëntering op de Verenigde Staten. De 31 jaar oude Oostenrijkse leraar in Hebreeuws, I.eiser Weitman, is te New- York wegens smokkelen van diamant ge arresteerd. Hij wordt er van beschuldigd voor een bedrag van ruim twee-en-een half millioen gulden aan industrie-diamant clandestien in de Verenigde Staten te heb ben 'gebracht. Langs geheimzinnige weg is een bedrag van- 50.000 dollars als borg voor zijn in vrijheidstelling aangeboden. Een neef van Weitman, Aaron Frankel, die een boeken stalletje exploiteert, vertelde voor de rechter-, 'dat hij drie keer uit België werd opgebeld om de borgstelling te storten. Een vreemdeling heeft het bedrag haastig in het boekenstalletje gedeponeerd en ver dween. Men vermoedt te New York dat het geld afkomstig is van een internatio nale smokkelbende in diamant en goud, die het hoofdkwartier in België heeft. Gemeenteraad De gemeenteraad zal op Donderdag 1 Maart bijeenkomen. Onder meer staat op de agenda: herstemming over het voorstel in zake bezoldiging van de wethouders en het voorstel tot ver-hoging van de gastarieven. Christelijke Burgerschool Onder leiding van voorzitter J. O. Vermeer hield de Vereniging „De Christelijke Burger school" haar jaarvergadering. De financiële toestand der school bleek ge zond, volgens het rapport van de penning meester de heer J. v. d. Jagt. De heer v. d. Jagt werd als penningmeester opgevolgd dooi de heer P. v. d. Boer, terwijl de heer D. van Egmond als bestuurslid herkozen werd. De heer P. de Vries, hoofd der school, bracht verslag uit over de dagelijkse gang van zaken en deelde o.a. mede dat verschil lende nieuwe methodes waren ingevoerd. Verkopingen Ten overstaan van notaris D, Lodder wer den de navolgende percelen te Hillegom ge veild: Woonhuizen aan de Meerstraat no. 29 (inzet 2000.—), 31 (inzet 1500.—), 33 (inzet 1500.en 35 (inzet 1500.—) werden in combinatie afgemijnd door de heer H. Bak ker. Totaalprijs 8100.—. Drie woonhuizen- aan de Meerdorpstraat 87, 89 en 91, ingezet op 1000.en vier woon huizen en erf aan de Meerdorpstraat 79, 81, 83 en 85, ingezet voor 1000.afgemijnd door de heer P. L. G. van Lierop qq. in combinatie. Totaalprijs 4950. De villa „Weerestein" aan de Weerestein- straat 183, ingezet op 11.500, afgemijnd door de heer P. G. L. van Lierop qq. Prijs 20.600. Perceel weiland aan de Vpsselaan groot 88 A. 30 cA. ingezet op maximumprijs ad 2200.toegewezen aan de heer W. Lieverse. Vereniging „De Narcis" De vereniging „De Narcis" zal haar jaar vergadering houden op Woensdag 28 Febru ari in „De Nagtegaal". CHR. GEREF. KERK Ds. H. W. Eerland te Lisse staat op het tweetal bij de Chr. Gereformeerde kerk van 's Gravendeel. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacoba Catharina, d. van G, v. Gerven en A. H. Hoogkamer; Simon Nico- laar Maria, z. van N. Witteman en M. W. v. d. Voort, GETROUWD: Th. Witteman en J. M. Trompert; P, Havenaar en A. G. van 't Wout, OVERLEDEN: Margaretha Jacoba Meskers, oud 16 j„- Geertruida Hendrika van Rooyen, oud 3 j.; Neeltje Kool wed. van A. v Blit- terswijk, oud 82 j. PARIJS, (Reuter). De Franse delega tie bij de onderhandelingen over het plan- Schuman zal Dinsdag of Woensdag aan de leiders van de delegaties der overige vijf deelnemende landen de herziene teksten voorleggen van de twee enige clausules van het ontwerp-verdrag, waarover men het nog niet eens is kunnen worden. Deze clausules voorzien in de ontbinding van kolen- en staalkartels in de deelnemende landen en controle op de bestaande kartels door het hoge gezagslichaam voor het plan en vormen volgens de Franse delega tie het minimum, dat vereist is om het functioneren van het plan-Schuman en het instellen van een vrije markt voor kolen en staal in de zes landen mogelijk te ma ken. Frankrijk zal de delegaties vragen hun houding ten aanzien van rleze clausu les te bepalen. Naar een woordvoerder van de conferentie verklaarde, kunnen deze clausules slechts worden verworpen of aanvaard en valt er niets meer te bespre ken. Naar het oordeel van de Franse de legatie bestaat er geen reden om de onder tekening van het Schuman-verdrag uit te stellen, tenzij West-Duitsland het prin cipe, dat het huldigde, toen het de uitnodi ging om aan de onderhandelingen over het plan deel te nemen aanvaardde, zou willen prijsgeven. DJAKARTA, (Aneta). Naar aanlei ding van berichten uit Den Haag. als zou het toekomstige Nederlandse kabinet de kwestie-Irian „in de ijskast stoppen", ver- kaarde een woordvoerder van het Indone sische ministerie van voorlichting, dat men niet moet vergeten dat er In de kwestie- Irian twee partijen zijn, namelijk Neder land èri Indonesië, „Een toekomstige Ne derlandse regering kan wel met de Neder landse politieke partijen afspreken om „Irian in'de ijskast op tc bergen'Vdoeh men nioet niet vergeten, dat de kweslie-lrian eèh der programmapuritèri Vormt -vah dij huidige Indonesische regering. Deze be houdt zich het recht voor, om onder aan wending van alle legale nationale en inter nationale middelen, Irian binnen haar ter ritoir terug te brengen". Tafeltennis In Utrecht zijn tafeltenniswedstrijden ge houden om het internationaal kampioenschap van Nederland. De uitslagen der eindstrijden lulden. Herenenkelspel: Roothooft (Frankrijk) sl. Haguenauer Frankrijk 21—12, 18—21, 21—16, 21—18. Damcsenkelspcl: mejuffr. Girard (Frank rijk) slaat mevrouw Wouters (België) 19—21, 21—10, 21—18, 21—19. Gemengd dubbelspel: mevrouw Delay en Haguenauer (Frankrijk) sl. mejuffrouw Gi rard en Lanskoy (Frankrijk) 2117, 1621, 21—6, 21—14. Herendubbelspel: Roothooft en Lanskoy (Frankrijk) sl. Roland en Dekemper (België) 21—18, 21—12, 15—21, 21—19. Korfbal Door de stagnatie in de competitie heeft het hoofdbestuur van de K.N.K.B. Zaterdag besloten de selectiewedstrijden van de Nederlandse twaalftalcommissie, welke op Zondag 18 Maart te Den Haag zouden worden gehouden, van het programma af te voeren. Om dezelfde redenen zullen er dit jaar geen verdere selectiewedstrijden en ook geen bonds-seriewedstrijden wor den gehouden. Met de vertegenwoordigers van de eerste klasse kampioenen en moge lijke kampioenen zullen op 18 Maart te Utrecht de bijzondere maatregelen worden besproken, die nodig zijn om het volledig spelen van de kampioenscompetitie te garanderen. Op Hemelvaartsdag wordt de wedstrijd Noord-Zuid gespeeld. Verder staan op het programma: 6 Mei: België bNederland b te Gent: 20 Mei: België—Nederland te Ant werpen; 3 Juni Nederland—België te Am stelveen; 24 Juni: NederlandBelgië te Groningen; 5 Augustus: Nederland b— Engeland. Automobilisme Froilan Gonsólez heeft met zijn twee liter- Ferrari het Mercedesteam Lang, Kling en Fangio voor de tweede maal mores geleerd, thans in de Grote Prijs van Eva Duarte de Perón, die gisteren in Buenos Aires werd gehouden. Na de start ontwikkelde zich een fel duel tussen Karl Kling en Gonsólez, maar na drie ronden nam de Argentijn de leiding om die gedurende de rest van de course niet meer af te staan. Fangio, die nog even de kop had gehad, gaf in de zeventiende ronde op wegens motor-storing. Het energie departement begon namelijk zulke kwalijke gassen te verspreiden, dat de coureur bijna stikte. Met ruim twee minuten voorsprong ging Gonsólez tenslotte door de finish. Kling werd dit keer tweede en Lang derde. Alpherat, 23 v. East London n. Durban. Amstelland, pas. 23 Lissabon. Arnedijk, 23 v. R'dam n. Mexico. Atlas. 23 v. R'dam n. Lissabon. Aalsdijk, 24 v. Tamplco te Tampa. Abbedijk, 23 te Boston. Alhena, 21 te Buenos Aires v. R'dam. Almkcrk, 24 v. Suez, Albireo, 23 170 m. O. Bahia. Alkaid, 24 vew. Salvador. Alwnkl, 23 rede Montevideo. Amstelkerk, 23 v. Hamburg n. A'dam. Amst.elpa'rk, 22 te Khorramshar. Armilla (t), 24 te Pladju V. Haiphong. Aludra, 23 650 m. N.NO. Sombrero. Arundo. 23 950 m. W.ZW. Flores. Aalsum, 25 v. Genua n. Antwerpen. Akrumdijk, pass. 25 Perim. Albireo, pass. 25 Fernando Noronha. Alblasserdijk, 25 te Antwerpen, Alcyone, 25 te Port Said. Alfjorab, 25 te Hamburg. Aldabi, 25 te Santos. Algcnib, 25 v. Antwerpen. Ampenan, .24 v.- Southampton n. Genua. Amsteldijk. pass. 25 Bishoprocks. Arkeldijk, 26 vervv. Vera Cruz v. R'dam. Amstelvaart, 24 v. Karachi n. Genua, Altair, 25 te R'dam v, Porto Alegre. Aagtedijk, 24 te New York. Aagtekerk, 24 te Kobe. Atlantis, pass. 24 Enggano ell. Alloth. 24 te Rio de Janeiro. Bennekom, pass. 24 Azoren. Bloemfontein, 23 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Bonaire, 23 v. Plymouth. Bantam, 25 verw. Suez. Blijdendijk, 22 235 m. W. Ouessant. Britsum, 23 170 m, Z.ZW. Ouessant. Earendrecht (t), 23 200 m. N.NO. Rio Grande. Bcngkalis, 26 21 u. verw. H. v. Holland. Bonaire, 25 te A'dam v. Demerara. Boskoop, 25 te A'dam v. Maracaibo. Caltex Pernis (tl, pass. 23 Kreta. Clavella. 23 v. Bahrein n. Lands End. Caltex Nederland (t), 22 v. Alexandria. Caltex Delft (t), 25 v. R'dam n. Sidon. Caltex Utrecht. 23 v. Sidon n. R'dam. Cistula, 24 v. Abadan n. Madras. Corllla, 25 v. Curacao n. Lissabon. Chama, 24 te Suez v. Bandarmnshur. Danac, 23 v, Bart n. Messlnn, Delfland, pass, 23 St. Paulsrocks. Dicmerdtik, 23 300 m. O.NO, Flores, Delft, 24 verw, Cristobal, Dulvondreoht (t), pass. 25 Flnlsterre, Delfshaven, 26 te St. Vincent. Eendracht, pass. 23 Flnisterre. Ena (t), 23 v. Cristobal te Las Piedras. Elremaj 25 v, Suez n. Min. Far'msum, pass. 23 Madeira. Friesland. 22 v. Houston n. New Orleans. Gordias, 24 te R'dam v. Piraeus. Ganymedes, 24 te Rio de Janeiro v, Rio Grande Garoet, 26 te Cheribon. Grooto Beer, pas. 24 Ouessant. Gooiland, pass. 24 Kanarische eil. Gaasterkerk, pass. 26 Azoren. Hectqr. 23 v. A'dam n. Algiers. Hydra, 23 370 m. NO. Flores. Hestia, 23 360 m. W. Finisterre. Haarlem, 25 te St, Eustatius. Heclsum, 25 te Mobile, Helena, 25 v. A'dam n. West Indië. Indrapoera, 25 v. Djakarta. Ittersum, pas, 25 Beachyhead. Jagersfontein, 24 te Kaapstad. Japara (KRL). 23 te Bahrein. Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 v. Port Said. Kedoe, pass. 23 Point de Galle. Kotn Agoeng, 23 v. Genua n. Port Said. Katwijk, pass. 23 Finisterre. Klipfontein, Das. 23 Guernsey. Kota Gede, 23 325 m. W.t.N. Flores. Kieldrecht, 24 v. Cochin n. Karachi. Kertosono, 23 te Singapore. Kota Inten 25 725 m. ZO. Dondrahead- Leuvekerk, 23 te Genua. Lissekerk, 23 v. Marsollle n. Antwerpen. Limburg, 21 té.'New Orleans. Leerdam, 24 te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 23 te Colombo. Lemsterkerk, 23 te Bahrein. Langlee Scott. 23 v. Hamburg n. Antwerpen Laagkerk, 25 v. Marseille n. Genu». Luterkerk, 25 te Bushire, Laurcnskerk, 26 te Genua. Larenburg, 24 v. Napels n. Huelva. Leopoldskcrk, pass. Gibraltar. Maaskerk, 23 te Takoradi v. Monrovia, Macuba, pass, 23 Xuria Muria eil. Mentor, 24 te R'dam v, Valencia. Metula, pass. 23 Kp, de Gata. Molenkerk, 24 te Dubai verw. Mapia. 21 te Djakarta. Mai-isa (t). 23 550 m. NO. Martinique. Muiderkerk, 23 bij Mafia ell. Mariekerk, 25 v. Genua n, Marseille. Mfliskevk, 24 v. Singapore n. Port Swettenham. UServy.ecfè, 25 tfc' Duinkerken. •Mitra, 26 té Melbourne v. Hobart. Moétjok'erto, 25 v. Tahuikó n. Makassar. Molenkerk,- 25 te Bahrein. Niepw Amsterdam, 24 v. Havanna te New York. Nieuw Holland, pas. 23 Flores. Noordam, 24 v. R'dam n. New York. Odysseus, 23 v. R'dam. Omala t). 23 v. Singapore te Miri. Ondina (t), 22 665 m. W. Kp. Clear. Ophir, 25 verw. Singapore. Ovula (t), 18 v. Miri n. Pladju. Oranje, pass. 25 Sabang. Overijsel, 24 to Brisbane v. Rdam. Prins Willem IX, pass. 23 Flores, Prins Joh. W. Friso, pas. 24 Ouessant, Poseidon, 23 v. Turkseil. n. New York. Prins Alexander, 25 te Bremen v. St. John. Polydorus, 25 v. Houston n. New Orleans. Prins Fred, Hendrik, 25 te Liverpool v. Valencia Radja, 23 v. Aden. Raki, 24 te Singapore. Ridderkerk, 23 te KaaDstad v. Port Elisabeth. Rijnkerk, 23 te Kaapstad. Romn, eind Februari v. Soerabaja n. Rdarn. Rondo, 23 575 m. ZO. Fernando Noronha. Rufinn, 19 v. Curagao n. Port au Frlpee. Riouw, 25 v. Port Snid n. Genua. Rótulo, 25 v. Aruba n. La Spezla. Rossum,. pass. 24 Ouessant. Ruys. 25 te Kaapstad. Rijn, 24 V. Bathurst n. Engeland. Sliedreeht (t), pass. 22 Rif sal Hadd. Soestdijk, 23 v. Halifax n, Boston. Stentor 24 te Valencia. Sumatra, 20 v. Abadan n. Khorramshar. Salland, 23 te Hamburg. Saragan, 23 v. Pennng te Port Swettenbam, Sibaroet, 24 verw. Soerabaja V. Makassar. Sibigo, 23 v. Makassar n, Soerabaja. Singkep, 23 400 m. O.ZO. Socotra. Stanvac Benakat (t), pass. 23 Banka. Sandenburgh, 20 v. Casablanca n, R'dam. Stad Vlaardigen, 23 v. R'dam n. Narvik. Stad Maassluis, 24 te Velzen v, Melüla. Stad-Arnhem, 25 te Huelva v. R'dam. Stad Alkmaar, 25 te R'dam v, Narvik, Stad Maastricht, 24 v. Savona te Algiers. Salawati, 25 v. Calcutta n. Akyab, Samarinda, 25 v. Tarakan n. Soerabaja. Scherpendrecht (t), 24 v. San Fernando. Sloterdijk, 23 te Penang. Sibajak, 24 675 m. NW. Gocos eil. Soinmclsdijk, 23 v. Tampico te New Orleans. Straat Soendn, 25 to Hongkong. BINNENLAND BU de heden gehouden trekking der Staatsloterij is de f 25.000 gevallen op 39026'. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris te Amsterdam de heer W. G. Gram- ser, notaris te Roordahuizum. De Turkse regering heeft aan de K.L.M. prijsopgave gevraagd voor het transport van •ïonderd gewonde Turkse militairen van Tokio naar Istanbul. Doze militairen zijn ge wond geraakt in Korea, Het contract tussen de Turkse regering en do K.L.M, is nog niet getekend. Ook de vergunning voor de K.L.M. om in Tokio te landen is nog niet binnen. Aan de weg van Tilburg naar Hilvaren- beek is de proefbljenstpnd „Ambrosius- hoeve" officieel geopend. De vertegenwoor diger van de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, ir. A. W. van der Flassche, zegde alle steun van regerings wege toe, Bij onderzoek op de plaats te Merselo, waar enige dagen geleden twee personen om het leven kwamen tengevolge van een mu nitie-explosie, is gebleken dat er zich nog een grote partij niet ontplofte explosieven bevond. Deze is inmiddels door de hulp verleningsdienst opgeruimd, Met ingang van 1 Maart wordt het Duitse visakantoor van de geallieerde hoge commissaris te 's Gravenhage gesloten. De werkzaamheden van dit kantoor worden overgenofnen door het Duitse consulaat- generaal in Nederland, dat voorlopig voor het uitreiken van reisvisa het kantoor van het oude „Permit Officie" blijft gebruiken (Nieuwe Parklaan 17 en Pompstationsweg 7). Het 737 ton grote Duitse motorschip „Express III", dat geladen mot ijzerschroot en auto's op weg was van Duitsland naar Antwerpen, is in het Volkerak omhoog gevaren, Het is door do „Adja" uit Wcmel- dinge vlot gesleept. De „Express III" is ge broken en maakte water. Het schip werd door aanhoudend pompen van de „Adja" drijvende gehouden. Voor het vervoer in 1951 van jongeren naar en van door bonafide jeugdorganisaties Seorganiseerde zomerkampen kan tussen 1 uni en 15 September in gevallen, waarin het gebruik van de openbare vervoermidde len en autobussen overwegende bezwaren oplevert, bij wijze van uitzondering op be perkte schaal het gebruik van vrachtauto s worden toegestaan. Vergunningen voor dit ver-voer zullen door tussenkomst van da rijksinspecteurs van het verkeer moeten worden aangevraagd vóór 1 Mei 1951, Op 31 Maart zal het bekende cafe- restaurant hotel Neuf, aan de Kalverstraat 41, A'dam, worden gesloten, De laatste 27 van de 60 jaren dat Neuf daar was gevestigd, hebben de heer en mevrouw Meyer het bedrijf geleid De heer Meyer was daarvoor directeur van Palais Royal, Het gebouw is verhuurd aan dc firma Gebroeders Blokker, die daarin, na een grondige verbouwing, een zaak in huishoudelijke artikelen zal openen. Op de vliegbasis Leeuwarden heett Zaterdagmiddag de dienstplichtige soldaat E. Drewes, van het technische squadron een hersenschudding opgelopen. Tijdens werk zaamheden aan een straaljager, waarvan de motoren in werking waren, begaf hij zich ta dicht voor de luchtinlaat van een der mo- torgondels. Door de sterke zuigende lucht stroom werd hij tegen deze gondel getrok ken, als gevolg waarvan hij een hersen schudding' opliep. Hij is ter observatie in liet Bonifaciushospitaal te Leeuwarden opge- nomen. De voorzitter van dc Huuradvicscom- missle te Breda, mr, A. J, C. M. Nelissen, heeft aan Gedeputeerde Staten ontheffing gevraagd uit zijn functie. Hij heeft zijn ontslagaanvrage gemotiveerd met de meae- deling"dat de commissie door gebrek aan een wgmmmmrn bied v« "materieel, niet kan werken. goede outillage, zowel op gebied van perso neel als van materieel, niet naar behoren 311 WClIVtU, Het bericht dat aannemen van Duits huispersoneel op zeer beperkte schaal weer mogelijk is, heeft tot gevolg gehad dat de arbeidsbureaux reeds een stroom aanvragen ontvingen. Bij de arbeidsbureaux wordt ech ter uitsluitend voor Nederlandse arbeids krachten bemiddeld. Ongeveer 24.000 Katholieke mannen heb ben in de nacht van Zaterdag op Zondag deelgenomen aan de Stille Omgang. Met vele tientallen extra treinen en autobussen waren zij naar de hoofdstad gekomen, Na afloop van de bedetocht werden in 30 kerken missen voor dc bedevaartgangers opgedragen. Dit jaar voor het eerst werd gedurende de omgang de binnenstad voor het grote ver keer afgesloten, Mevrouw P. PauwelsTieleman te Kloosterzande, de oudste inwoonster van ons land, vierde Zondag haar 103de verjaar dag. De Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. zond telegrafisch zijn gelukwensen. De vereniging „Ereschuld en Dankbaar heid", die sinds Mei 1940 bijzondere steun verleent aan Nederlandse militaire oorlogs- gewonden en aan de weduwen der gevalle nen. zal op de nationale feestdag (5 Mer) te Nijmegen haar tienjarig 1 estaan vieren. Hiervoor is een nationaal erecomité gevormd onder beschermheerschap van Prins Bom hard. Voor deze herdenking zal onder leiding van Carel Briels een nationale actie met een geldinzameling worden gehouden. In een buitengewone zitting van de ge meenteraad van Zuidlaren (Gr.) is dc oud burgemeester van Zuidlaren, de tegenwoor dige burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, geïnstalleerd tot ereburger van de gemeente Zuidlaren. HAARLEM EN OMGEVING Mr. J. C. C. W. Hyszeler, wethouder van Sociale Zaken der gemeente Bloemendaal, zal morgen Dinsdag, geen spreekuur houden. Door grote sortering nog lage prijzen van de Mij. tot bevordering der Toonkunst Afd. Haarlem Directeur J, P. Vincent, Inschrijving van nieuwe leerlingen voor do cursus die 1 Maart begint op de spreekuren van dc directeur (Woensdag 11-12 en Vrijdag 2-3 u.) In het schoolgebouw Nieuwe Gracht 41. Onderwijs in alle vakken der Toonkunst. Opl. voor het Staatsdipl. A cn B. Orkest- spel, Orkestdirectie en sa menspel. Kinderzamgklasse o.l.v. mej. Alio Michlelsen, Blokfluit, Luit en Gitaar-les. Prospectus kosteloos ver krijgbaar aan de school HET BESTUUR Kelim 15— Gobelin 7.50 8.75 0.75 11.25 13.75 15— Fantasiestof 7.95 8.75 12.- 24— Weefstof 2.75 3.50 4.50 5.95 6.50 Moquette-wol 24.— 26— 28— 30— 35— Epinglé 15— 19— 26— 32.50 Vochtechte Velours 28— SO— 32— Valours katoen 12.50 15 17.30 Geschoren Moquette 35. 40.- Crlmmer 35. 32.30 Alle stoffen zijn voorradig. GUflbrooht vau Acmstelstraat 116 Telefoon 24325 tot 18 uur. Haarlem-Noord Alle stoffen worden per meter verkocht. WIJ LEVEREN OOK AAN COLLEGA'S Bij aankoop van ƒ3.50 ontvangt U het geschenk „De Porseleintafel" met prijsvraag waarbij kans op ƒ125.—

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3