Het sterke hart, dat Uw costuum jong houdt! Hevdt's J. FORTGENS Toestand der huisvesting is ernstig LOCOMOTIEF NICO VAN SCHAGEN Zonen HAAKLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gemeenteraad van Bloemendaal Vaststelling van uitbreidingsplan uitgesteld F* STUURMAN, COHEN Troepentransportschip Nelly Zondag in Amsterdam RUDGE-WITHWORTH VESTING - SIMPLEX SPARTA-RIJWIELEN PtftftctU (h Confectie.! VLEESPALEIS ERE EERSTE PRIJS Haarlemmermeer Zandvoort Nylon overhemden 26.75 Bennebroek Lisse Mr. Stikker niet naar ministers-conferentie Nieuwe zegels voor het Cour Internationale de Justice Engeland en de Perzische olie Engeland en Italië accoord over besproken kwesties Protest Duitse tuinbouwers tegen Nederlandse import SCHEEPVAART VRIJDAG 16 MAART 1931 Het voorstel van B. en W. van Bloemendaal aan de gemeenteraad tot voorlopige vast stelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, is aangehouden. Wel hebben de raads leden Donderdagmiddag gelegenheid gehad hun meningen kenbaar te maken en heb ben zij geluisterd naar het antwoord van de ontwerper, ir. J. A. Kuiper, doch burge meester mr. C. J. A den Tex meende, dat het beter was nog enkele vragen nader te bezien, alvorens een beslissing te nemen. Aan de gedachtenwisseling hebben enige leden deelgenomen. Ir. De V a ssy (Ar beid) opende de rij van sprekers en herin nerde er aan, dat het van groot belang voor een gemeente als Bloemendaal is een uitbreidingsplan vast te stellen. Een moei lijkheid is, dat de gemeente bij de stad Haarlem ligt. In de laatste decennia hebben niet vooruitstrevende gemeentebesturen aldaar veel 'hopeloos verknoeid. Bij de aan leg der buitenwijken is weinig rekening gehouden met het autoverkeer. Nu is het moeilijk daarvoor een oplossing te vinden. Dan moet een naburige gemeente mede werking verlenen en helaas ook Bloemen daal. Toch is het noodzakelijk die mede werking te verlenen en de gemeente moet zich offers getroosten. De heer De Vassy somde bezwaren op tegen de weg Noord- Zuid en had een ander plan, dat een betere oplossing voor het verkeer betekende. Voorts vroeg hij achter de Vondelschool in Aerdenhout woningen te bouwen met een lage huur. Mevrouw Fahrenfor t-M e u f f e 1 s (V.V.D.) achtte het minder gelukkig étage woningen te bouwen bij een drukke ver keersweg, als de Dompvloedslaan kan wor den, de heer F e ij e n (K.V.P.) informeerde of het niet beter was een weg door de duinen te projecteren van Vogelenzang af en die met een bocht te leiden naar de Dompvloedslaan en vroeg eveneens wonin gen in Aerdenhout te maken, waarvoor een lage huur betaald moet worden. Mr. De Jong Schouwenburg (C. H.) herinnerde aan het rapport van de sociograaf, de heer Jacobson, waarin ver meld staat, dat er op het ogenblik een tekort is aan 560 woningen. Heeft de ont werper van het uitbreidingsplan er wel rekening mee gehouden, dat het aantal in woners over twintig jaar met 2300 tot 2700 gestegen kan zijn? Komt de gemeente wel in het bezit van de gronden, waarop wonin gen en cultuurcentra gesticht zullen wor den? De heer Lagendijk (A.R.) verheug de zich er over, dat er geen gronden welke thans gebruikt worden voor de bloembol lencultuur, opgeofferd behoeven te worden en vroeg voorts voor wie de in Vogelenzang te stichten 160 woningen bestemd worden. De voorzitter merkte op, dat de toestand ten aanzien van de huisvesting ernstig is. Er zal rigoureus moeten worden ingegrepen, omdat de bevolking snel groeit. Zij, die niet in de gemeente werken, kun nen zich niet huisvesten. De woningen in Vogelenzang zullen in de loop der jaren gebouwd worden en bestemd zijn voor het deel der bevolking dat in het agrarisch bedrijf werkt. Toelichting van de ontwerper Ir. K u i p e r merkte in zijn inleiding op, dat de gemeente iedere tien jaar een uit breidingsplan in hoofdzaak moet vaststel len. Dan worden de hoofdlijnen bepaald. Latei' volgen de partiële plannen en dan kan nagegaan worden of onteigening nodig is en of het' noodzakelijk is woningen te bouwen en van welk type. Dit deelde spre ker enige leden mee, die vragen hadden gesteld over huizen met een lage huur en over de bouw van étagewoningen aan de Dompvloedslaan. Wat de weg Noord-Zuid betreft, zeide ir. Kuiper dat hij nodig is voor het verkeer en het verbinden van de woonkernen van Bloemendaal. Over de weg zijn reeds plannen gemaakt door de pro vincie en het rijk. Er is nog niets definitiefs. Daarom achtte spreker het noodzakelijk een positieve visie kenbaar te maken, zoals Bloemendaal nu zal doen door het uitbrei dingsplan vast te stellen. Ir. Kuiper merkte op, dat er vroeger een plan is geweest een weg door de duinen aan te leggen. Hiervan heeft men reeds afgezien en hij raadde het af weer een weg te ontwerpen. Spreker gaf de heer De Jong Schouwenburg toe, dat de toestand van de huisvesting niet gunstig is. Nadat de raadsleden nieuwe opmerkin gen hadden gemaakt, waarbij de heer Smidt van Gelder (V.V.D.) zeide, dat de ontwerper te weinig rekening heeft gehouden met het rapport van de heer Jacobson, vervolgde de heer Kuiper, dat hij eventueel bereid is met de sociograaf een toelichting te geven inzake de woning bouw in de toekomst. Dit onderzoek heeft niets met het uitbreidingsplan te maken, doch dient ter instructie van de raadsleden. Er kan gebouwd worden iit Vogelenzang, bij het Naaldenveld, aan de Dompvloeds laan en in de bebouwde kom. Het aantal is niet voldoende om aan de vraag van de eerste twintig jaar te voldoen. Daarom moet de gemeente een huisvestingspolitiek voeren en bepaalde groepen afwijzen. Als het plan goedgekeurd is, moet het gemeen tebestuur zijn politiek ten aanzien van de huisvesting hierop richten. Tenslotte deelde de voorzitter mee, dat in de volgende zitting het plan opnieuw aan de orde zal worden gesteld en dankte ir. Kuiper voor de toelichting. Naar aanleiding van hét voorstel tot vaststelling van de rekening van het Open luchttheater merkte mr. Vliegen (Ar beid) op, dat het saldo van 1949 van 32.000 in 1950 gestegen is tot 57.000. De gemeente profiteert reeds van het theater door de vermakelijkheidsbelasting, doch is het wel gerechtvaardigd het saldo te laten aangroeien? Als een bepaald bedrag voor reserve gevormd is, kan dan de winst in de gemeentekas gestort worden? Verder zeide mr. Vliegen, dat het een wrevel voor vele Bloemendalers is, dat een hoog entrée be taald moet worden.Kan op bijzondere dagen (zoals Koninginnedag, Bevrijdingsdag en zovoort) een lagere prijs worden geheven? Wethouder Van Geluk (V.V.D.), die tevens voorzitter van de stichting „Het Openluchttheater" is, deelde mee de vra gen aan het bestuur te zullen overbrengen. Goedgekeurd zijn de volgende punten: Voorstel tot voorlopige vaststelling rooi lijnen cQnform het saneringsplan tussen Zomerzorgerlaan en Boslaan. Voorstel tot voorlopige huurvaststelling van de twaalf duplexwoningen van wo ningbouwvereniging „Bloemendaal-Noord" aan de Donkerelaan. Voorstel tot vaststelling verordening op de heffing en invordering van vergun- nings- en verlofrecht. Voorstel tot vaststelling regelen met be trekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van rekenplich- tige ambtenaren. Voorstel tot het treffen van de nodige maatregelen inzake de nieuwe verkeers- wetgeving. Voorstel tot van overeenkomstige toe passing verklaring van het Koninklijk Be sluit van 27 December 1950 op het gemeen- tepersoneel, alsmede tot het opnieuw vast stellen van de kindertoelageverordening. Voorstel tot het vaststellen van een nieu we verordening tot aanwijzing en verhu ring van dienstwoningen. ADVERTENTIE jóan wij mor kopen bij JUWELIERS HORLOGERi HOUTPLEIN 15 TEL. 17286 HAA0LEW Voorstel tot vaststellen regeling van de bezoldiging der vakonderwijzers aan de openbare lagere scholen. Voorstel tot het verstrekken van een voorschot voor 1950 en 1951 op de vergoe ding ex artikel 100 der L.O. wet 1920 aan de Christelijke school voor u.l.o. te Bloe mendaal. Voorstel B. en W. te machtigen tot het verlenen van ontheffing gemeentelijke localiteitseisen voor drankwetvergunnin gen ten behoeve van J. P. Schouw voor hötel „Zomerzorg" en L. Kikkert voor pa viljoen „Zonnehoek" aan de kop van de Zeeweg. Ontheffing van het bepaalde in artikel 2 der bebouwingsvoorschriften werd ver leend aan Kamminga's Bouwbedrijf te Haarlem voor het bouwen van zes garages en vijf schuurtjes bij elf te bouwen woon huizen aan de Vrijburglaan te Overveen en aan H. Stam te Haarlem, Wagenweg 218, voor het bouwen van een garage bij het woonhuis Westerlaan 7 te Aerden hout. Rondvraag In de rondvraag werd de heer Van Holten (WD) meegedeeld, dat het B. en W. niet bekend is, dat het bestuur van de woningbouwvereniging „Bos en Duin" zich niet gehouden heeft aan de statuten bij het verzoek medewerking te verlenen aan het vernieuwen van schuren; de heer Tirion (VVD), dat de gemeenteraad op 20 Januari 1949 plannen van B. en W. om de verkeersituatie op de Zandvoorterweg bij de viersprong te verbeteren, heeft ver worpen en dat er niet meer verkeersonge lukken gebeuren dan op andere plaatsen en mevrouw Fahrenfor t-M e u f f e 1 s, dat enige vragen over parkeren op de Julianalaan en het invoeren van éénrich tingsverkeer op enige wegen, onderzocht zullen worden. In de grote mxiziekzaal van de Royal Festival Hall in de Britse hoofdstad heeft het London Symphony Orchestra gisteravond een proefconcert gegeven om de acoustische kwaliteiten van deze zaal te kunnen bepalen. Een foto van de 'Festival Hall met zijn typische zwevende loges" tijdens'het concert. Het troepentransportschip Nelly, dat 20 Februari uit Tandjong-Priok naar Ne derland vertrok en aanvankelijk op 20 Maart in Amsterdam werd verwacht, zal, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, Zondag 18 Maart 's morgens om zes uur in de hoofdstad aankomen. De ont scheping begint om tien uur. ADVERTENTIE Grootste keus in Haarlem bij: Gierstraat 40—42 - Tel. 17768 ADVERTENTIE v WETTIG y GEDEPONEERD v y Een Vormvast costuum heeft vanzelfspre kend alle eigenschappen van een goed cosluum: het zit prettig, het past perfect, het is gemaakuvanbet allerbeste materiaal. Maar een Vormvast costuum heeft méér een Vormvast costuum heeft een hart, een stérk hart. De soepele veerkracht van het onovertroffen Vormvast binnenwerk houdt Uw costuum blijvend jong! C A Vormvast is inderdaad: ADVERTENTIE GEBRs. KROONENBURG Krocht 13 t.o. de Hema behaalde op de Paasvee- en Landbouwten toonstelling in Schagen met de BESTE en FIJNSTE GEMESTE KOE de Burgerlijke stand van Haarlem ONDERTROUWD: 15 Maart: A. Officier en C. H. J. Kooij. GEHUWD: 15 Maart: J. Venema en S. Buss. A. de Gooijer en C. H. Buss. D. Bak en M. Verschoor. H. Aarts en A. Coblens. H. de Boer en S. Seegers. BEVALLEN van een zoon: 13 Maart: C. M. MaessenBrouwers. 14 Maart: M. van den DoolVan der Burg. J. J. van DoornSchou ten C. M. Terstal—Portegijs. J. M. Scheele— Lorjé, 2 z. 15 Maart: T. A. Metten—Vreene- goor. A. de WijsWever. BEVALLEN van een dochter: 13 Maart: W. van Voorts—Verkruissen. A. M. W. Jonck- bloedt—Hooi). 14 Maart: E. Schildwacht— Iskes. G. van LammerenDe Man. G. Kop penWolf. 15 Maart: M. de Vries—v. Schilt. OVERLEDEN: 14 Maart: A. de Rooij, 73 j., Gasthuisvest. M. van Andel—Santcroos, 57 j., Badelochstraat. 20-jarig bestaan N.C.L.B. De afdeling Hoofddorp van de Neder lands Christelijke Landarbeidersbond vier de gisteravond in de Zendingskapel te Hoofddorp haar 20-jarig bestaan. De waar nemend voorzitter, de heer J. van Neuren, gaf een overzicht van het ontstaan der afdeling en van de groei in de loop der jaren. Willen wij de verbeteringen welke tot op heden zijn. tot stand gebracht be houden, dan zullen wij er voor moeten vechten, aldus de heer Neuren. Namens de besturenbond werd het woord gevoerd door de heer J. Tanis. Verder brachten vele afgevaardigden van zuster organisaties de gelukwensen hunner ver enigingen over. De avond werd gevuld met voordrachten en samenzang. Bakkerspatroonsvereniging De Bakkerspatroonsvereniging Haarlem mermeer hield gisteravond een feestelijke vergadering in De Landbouw te Hoofd dorp, waarop ook het personeel van de ver schillende bakkerijen in de Haarlemmer meer waren uitgenodigd. Door de Zeelan- dia fabrieken werden een aantal culturele films vertoond, waarna het overige gedeelte van de avond gevuld werd met voordrach ten door eigen krachten. Tijdens de pauze werd gecollecteerd voor de kankerbestrij ding. De opbrengst was 78.84. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Adrian® Maria, d. van F. F. Wiitteman en J. Schrama; Alfred, z. van A. v. d. Spil en M. E. v. d. Bosch; Wilhel- mina Maria, d, van F. v. d. Tol en J. M. v. Gelderen; Anthonius Gerardus Maria, z. van A. A. M. de Wit en A. T. M. Bosch; Cornel is Adolf Johan, z. van C. M. Gehrels en M. Groenenberg; Gustavia Christina Adriana, d. van M. C. Maste en W. Schubert; Maartje Labientje, d. van A. Werkhoven en C. M. v. Pelt; Johannes Willebrordus, z. van P. J. Janssen en A. G. Huiberts; Ignatius Johan nes Jacobus, z. van T. J. de Jong en A. M. v. d. Steen; Gerardus Maria Joseph, z. van G. B. Schrama en P. W. Strijk; Jacobus Adrianus, z. van M. H. v. Bentheim en P. Persoon; Angenietje, d. van A. C. Roubos en G. A. Gerling; Divera Martha Maria, d. van J. G. Koomen en A. G. Hoff; Anna, d. van J. v. Noorloos en F. Combee; Geertruida, d. van G. Blijleven en W. v. Oene. ONDERTROUWD: Adolf Johan Tannemaat en Charlotte Jane Jongejans; Jacobus Baart en Josephine Elisabeth Thies; Herman Aart van Bladeren en Louise Huizinga. GETROUWD: Roelof Thomas Bakker en Hendrica Huis; Gerrit Schuurman en Klasina Cornelia Kaslander; Ruurd van der Wal en Janna Hendrika Hesselius; Maarten Koetsier en Dirkje Klein; Teunis van Vliet en Grietje Bos; Willem Pieter den Engelsman en Griet je Wilderom; Gijsbert de Smit en Antonia Adriana Daggelders. OVERLEDEN: Jan Kool, 88 j., wedn. van M. Rijlaarsdam; Ytje Vorst, 84 j., ongeh.; Hendricus van Emmerik, 70 j., e. van H. G. W. Zabel. V.A.R.A. Op de gisteren gehouden vergadering van de Vara, afdeling Hoofddorp, werd het dagelijks bestuur der afdeling als volgt vastgesteld. S. H. J. Jongelie, voorzitter, A. Resoort, secretaris, J. van Tol, penning meester. De jaarverslagen werden goed gekeurd. De aandacht werd gevestigd op de feestavond op 29 Maart in De Beurs te Hoofddorp, waaraan onder meer mede werken Accordeola met Max van Praag. Steun wettig gezag Verschenen is een verslag van de com missie „Steun wettig gezag" over de ver richtingen sinds de oprichting in Maart 1949. De commissie zegt dat zij allerminst te vreden is over de resultaten. Zij is van oordeel, dat Zandvoort beter uit de bus kan komen, waarbij vooral wordt gedacht aan de oefenklasse van de Nationale re serve, waarvoor slechts 7 mannen konden worden ingedeeld, terwijl de vorming van een peleton (33 man) voor Zandvoort mo gelijk wordt geacht. Men wil door huisbe zoek trachten meer personen voor de Na tionale reserve te interesseren. Over de vorming van de afdeling reser ve gemeentepolitie toont de commissie zich tevreden. Momenteel telt dit korps ruim 30 manschappen, die regelmatig oefenen. Het korps wordt op race-dagen en bij vuurwerken ingeschakeld om te wennen aan optreden in het openbaar. Het batig saldo der kas bedraagt f 70.47, de gemeente Zandvoort verleende ƒ30 subsidie over 1950 en zegde over dit jaar eenzelfde bedrag toe. Tenslotte meent de commissie dat de bevolking van Zandvoort veel meer door drongen moet worden van de betekenis van „Steun wettig gezag". Daarom is be sloten contact op te nemen met de ver tegenwoordigers van de verschillende po litieke groeperingen, uitgezonderd de C.P.N. ADVERTENTIE COSTUUMS t HERENMODE REGENJASSEN Lezing over Michelangelo In een der zalen van hotel Keur belegde de Zandvoortse vereniging van amateur fotografen in samenwerking met de cultu rele kring ,,'t Helm" Donderdagavond een bijeenkomst, waarin een lezing met licht beelden werd gehouden over Michelangelo. Hiervoor bestond zeer veel belangstelling. De heer J. J. Hens, tekenleraar aan een H.B.S. te Amsterdam, ere-voorzitter van de Nederlandse bond van verenigingen van amateurfotografen, schetste op eenvoudige en boeiende wijze het leven en de werken van een der grootste genieën die de wereld ooit heeft gekend. Met een unieke serie eigen lantaarnplaatjes lichtte hij zijn voor dracht toe. Prachtige beelden van de Six tijnse kapel en de St. Pieter in Rome waren er te bewonderen, benevens fraaie détails van de vele ingenieuze werken door deze geweldenaar, die zowel beeldhouwer, schilder als bouwkunstenaar was, waarbij spreker de nadruk liet vallen op het feit, dat zowel een diepe Godsvrucht als de schoonheid van het menselijk lichaam Michelangelo inspireerde tot zijn indruk wekkende creaties, waarvan „Het laatste oordeel", door hem op ruim 60-jarige leef tijd vervaardigd, het hoogtepunt was. De voorzitter van de culturele kring ,,'t Helm", mr. A. Merens, bracht spreker na afloop in enthousisate bewoordingen dank voor deze uitstekende inleiding. Hij sprak de hoop uit, dat uit deze samenwer king tussen ,,'t Helm" en de vereniging van amateurfotografen een blijvende relatie zou mogen groeien om gezamenlijk te komen tot het organiseren van meer soortgelijke kunstavonden, waaraan Zand voort zozeer behoefte heeft. BERGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Adriana, d. v. J. Reijer- kerk en D. A. Vermeulen. GEHUWD: J. B. v. d. Berg en H. J. Boon. OVERLEDEN: K. Bakker, m., 82 jaar. C. van Delft, m., 83 jaar. Nut van 't Algemeen Donderdagavond hield het departement Lisse van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zijn laatste bijeenkomst in dit seizoen. De heer H. Meijs journalist te Amster dam, sprak over het onderwerp: „Tibet en zijn godsdienstige gebruiken". Spreker gaf een overzicht van de geografische ligging van dit ontoegankelijke land. Er wonen enkele millioenen mensen. De heer Meijs schetste de bevolking als vriendelijk en zachtaardig. De bewoners volgen hun leiders blindelings. De medische verzorging is zeer slecht in Tibet. De gestelijken staan zeer vijandig tegenover de Westerse beschaving. Auto's en machines zijn in Tibet niet aanwezig. Naar wij van het ministerie van Buiten landse Zaken vernemen, zal minister Stik ker niet deelnemen aan de algemene ver gadering van het ministers-comité van de Raad van Eux'opa, welke vergadering he den en morgen te Parijs wordt gehouden, zulks in verband met het optreden van de nieuwe reger-ing, waarbij zijn aanwezig heid niet kan worden gemist. Als zijn plaatsvervanger zal optreden de ambassadeur te Parijs, mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, die bijgestaan zal worden door de chef der di rectie Europa van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, mr. S. G. M. baron van Voorst tot Voorst, en de heer C. T. R. van Baarda van het bureau Westelijke sa menwerking van dit departement. Zeer binnenkort zullen aan de philatelis- tenloketten der postkantoren nieuwe post zegels beschikbaar zijn, die werden aan gemaakt ten behoeve van het Cour Internationale de Justice te 's Gravenhage. De zegels werden vervaardigd in twee typen: één voor de lagere waarden, name lijk 2 cent (roodbruin) en 4 cent (groen). Deze zegels werden uitgevoerd in koper diepdruk en stellen het Vredespaleis te 's Gravenhage voor. De aesthetische ver zorging is van S. L. Hartz, de tekst van J. van Krimpen, beiden te Haarlem. Het tweede type draagt de beeltenis van Koningin Juliana en profil en voorts weeg schaal, zwaard, blinddoek, kroon en post hoorn. De zegels verschijnen in de waar den van 6 cent (violet), 10 cent (groen), 12 cent (rood), 20 cent (blauw), 25 cent (blauw) en 1,(blauwachtig grijs) en zijn uitgevoerd in plaatdruk. Het besluit van het Perzische parlement om de olie-ondernemingen te nationalise ren, heeft een grote terugslag gehad op de koersen van de Anglo-Perzische olie-maat schappijen. De aandelen zakten belangrijk en er zijn tekenen dat deze daling zich nog zal voortzetten. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat indien Perzië het plan om de olie te nationaliseren doorzet, Engeland de zaak waarschijnlijk bij het internatio nale hof van justitie aanhangig zal maken, doch behandeling door het hof kan jaren vergen en er bestaat enige vrees in Lon den over wat gebeuren kan voor dat een uitspraak gedaan is. Tot dusverre gaat niets van de Perzische olie naar Rusland of zijn satellieten. Perzië heeft verdragen zowel met Rusland als met Engeland over olieconcessies. ADVERTENTIE DE GOEDE KAMGAREN BROEK HET SPORTIEVE COLBERT HEYDT HET ADRES 34» 4NEOANO De speclaa Izaak LONDEN (Reuter). In een gemeen schappelijk communiqué, uitgegeven dooi de Italiaanse premier, De Gasperi, zijn mi nister van buitenlandse zaken, graaf Sfor- za, en hun Britse ambtgenoten wordt ver klaard, dat de informele besprekingen van 13 en 14 Maart te Londen eindigden in een sfeer van „volkomen overeenstemming be treffende zaken van gemeenschappelijk be lang". De besprekingen droegen „een zeer vriendschappelijk karakter" en besloegen een groot aantal onderwerpen van interna tionaal belang voor beide landen. De Italiaanse ministers hadden ver klaard, dat het hun wens was, dat men met Joegoslavië tot een vriendschappelijke overeenkomst over Triëst zou komen. Op een mede door de Italiaanse minis ter-president De Gasperi bijgewoonde pers conferentie te Londen verklaarde de Ita liaanse minister van buitenlandse zaken, graaf Sforza: „Ik heb aan vele internatio nale conferenties deelgenomen, doch nim mer bestonden er tijdens dergelijke bespre kingen meer getrouwheid en wederzijds vertrouwen dan bij deze Brits-Italiaanse beraadslagingen. Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten", vervolgde Sforza, „heb ben alle drie opnieuw verklaard dat zij een teruggave van Triëst aan Italië voorstaan. Ik ben evenwel voor rechtstreekse onder handelingen met de regering van maar schalk Tito". Minister Sforza deelde verder nog mede dat de Britse minister van buitenlandse zaken Morrison hem had medegedeeld dat Groot-Brittannië „zich mogelijk eens zal aansluiten bij de beweging om tot een gro tere Europese eenheid te komen, ook al doet het nu uit psychologische overwegingen langzaam aan". BONN (ANP) De centrale bond van de Duitse tuinbouw heeft in een publicatie opnieuw geprotesteerd tegen te hoog ge, achte invoeren van de groenten uit Neder land. Naar de mening van het verbond be draagt de behoefte aan Nederlandse groente niet de helft van het in het Januari gesloten handelsverdrag vastgelegde kwan tum van twaalf millioen dollar. De be hoefte aan Nederlands fruit wordt door de bond geschat op 2,5 millioen dollar, terwij] in het handelsverdrag een import van acht millioen is overeengekomen. De bond noemt de groentenimport uit Nederland „een klassiek voorbeeld van deviezen- verspilling". ADVERTENTIE Gr. Houtstraat 128 t.o. Cornelissteeg Speciaal adres voor GOUDEN VERLOVINGSRINGEN en Keltum Pleet TAFELGEREI Reparatiën Inkoop Tel. 19980 Adinda (t), 14 v. Pladjoe n. Saigon. Agatha (t). 15 te Singapore. Alcyone, 15 te Bombay verw. Algenib, 14 210 m. Z. Azoren. Alphard, 14 600 m. NNO St. Pauls Rock. Amsteldijk, 14 240 m. NNW Finlsterre. Antonia (t), 13 v. Penang. Aruhdo, 14 200 m. ZW Ouessant. Aalsdijk, 14 775 m. O. Ermuda. Alderamin, 14 75 m. ZZW Kp. Verde. Amstelstad, 14 100 m. ONO Khorya Morya. Alhena Z.. 15 te Santos. Ampenan, 14 te Belawan. Alamak, 14 pass. Finisterre. Alblasserdijk, 14 pass. Vlissingen. Alkaid, 14 v. Las Palmas (ca. 22 te Antw. verw.) Andijk, 14 te Antwerpen. Arkeldijk, 14 te ,New-Orleans. Altair, 15 v. Rotterdam n. Recife. Atlantis (repair.) 13 v. Port Said. Aagtekerk. 15 v. Hongkong n. Manilla. Akkrumdijk, 15 v. Marseille n. Antwerpen. Aldabi, 15 pass. Finisterre n. Antwerpen. Alwaki. 16 v. Paranaqua te Santos. Amsteldiep, 14 pass. Bahamas. Albireo, 15 te R'dam v. Buenos Aires. Amstelveen, 17 verw. te Baltimore v. A'dam. Annekerk, 15 360 m. W. Minikoy. Arendsdijk, 16 te New York v. R'dam. Aardijk, 15 te Galveston. Bengkalis, 14 650 m. ZW Azoren. Bloemfontein. 14 120 m. ZW Kp. St. Vincent. Bonaire. 14 500 m. NNO Madeira. Breda, 14 120 m. O Azoren. Britsum, 14 300 m. Z Guardafui. Bali, 14 v. Sungeigerong. Batoela, 14 Kei Eilanden. Boissevain, 15 te Kobe verwacht. Bintang. 15 te Djibouti verwacht. Bennekom, 13 te Bremen. Barendrecht (t), ca. 18 te Vlaardingen verwacht Baarn, 15 pass. Brothers Rode Zee. Blijdendijk, 14 te Philadelphia. Camphuys. 14 v. Menado n. Macassar. Congostroom, 14 300 m. ZZW Kp. St. Vincent. Caltex Nederland (t). 14 v. Rotterdam. Cerem, 15 te Rotterdam. Celebes. 14 bij Finisterre. Chama (t), 15 v. Stanlow n. Roterdtam. Cumulus (Weerschip), 15 v. station n. R'dam via Plymouth. Congostroom, 15 nm. bij Burlings. Delfshaven, 15 te Rotterdam v. Rosarlo. Delft. 15 v. Pisco n. Molendo. Dalerdijk, 15 te Tacoma v. San Francisco. Eemdijk. 14 v. Bremen n. Hamburg. Erinna (t), 14 v. Singapore n. Madras. Esso Amsterdam (t), 16 te Aruba verw. Esso Rotterdam (t). 14 450 m. ZW Flores. Etrema (t), 14 bij Ras Fartak. Gaasterkerk, 14 900 m. W Sciliy's. Gaasterland, 14 200 m. ZZW Kp St. Vincent. Gadila (t), 14 1275 m. ZW Lands End. Garoet., 15 te Soerabaja. Grootekerk, 15 te Durban. Gordias, 14 v. Adam n. Algiers. Groote Beer (emigr.), 15 775 m. W. Cocoseil. Gooiland. 15 te Santos. Hersilia, 14 v. Adam n. Hamburg. Haarlem, 14 v. Aruba. Helena, 14 v. Barbados n. Trinidad. Hestia. 15 v. Aruba n. Barranquilla. Jupiter, 14 v. Napels n. Genua. Japara (KPM), 14 150 m. N. Singapore. Java, 14 geankerd Penang. Jagersfontein, 16 te Eastlonden v. Durban. Kieldrecht, 14 pass. Perim. Kota Inten (repatr.), ca. 22 Hoek v. Holl. verw. Kertosono, 14 v. Port Sudan. Klipfontein. 15 te Baltimore v. New York. Kota Gede, 19 (4 u.l aan de Hoek v. Holl. verw. Lawak, 14 250 m. Z Rangoon. Leersum, 14 150 m. ZO Bermuda. Lucia (t), 14 v. Hull te Londen. Larenberg, 14 pass. Dungeness. Leuvekerk, 15 pass. Mirbat (Golf v. Oman). Loenerkerk. 14 Kaap Palos n. Genua. Laertes, 14 bij Kaap Tenez. Larenberg, 15 m. te Adam verwacht. Laurenskerk, 14 v. Rotterdam n. Bremen. Leersum. 15 bij de Bermudas. Lindekerk, 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Limburg. 16 te Kaapstad. Loosdrecht, 15 v. Madras. Luna, 14 v. Lissabon. Lutterkerk, 15 v. Suez. Metula (t). 14 950 m. ZZW Azoren. Murena (t), 14 bij Azoren. Marken, 14 250 m. Z Kp. Lopez. Meliskerk, 15 te Aden verwacht. Merwede, 14 pass. Dover. Mataram, 14 pass. Kaap Roca. Midas. 14 v. Palermo n. Gibraltar. Mijdrecht (t), 14 bij Kaap Frio. Meerkerk. 16 verw. Melbourne. Modjokerto. 16 te Djakarta v. Macassar. Madoera, 15 bij Engano eiland. Muiderkerk, 15 pas. Elba Cape. Nieuw Amsterdam. 14 te New York v. Havana. Nelly (repatr.), 15 pass. Finisterre. Nigerstroom. 15 v. Bordeaux n. Dakar. Noordam, 20 (23 uur) aan de H. v. Holl. verw. Overijsel, 14 te Frementle. Oberon, 14 v. Carupano/Philadelphia. Orestes. 14 v. Iruique naar Valparaiso. Odysses, 14 v. Venetië n. Triëst. Oranjefontein, 16 te Southampton. Omala, 15 pass. Engano eil. Ootmarsum, 15 pass. Ton Roads. Oranje, 15 pass. Minicoy. Prins Philips Willem, 15 te Ryeka verw. Prins Willem II, 14 300 m. NNW Flores. Prins Willem v. Oranje, 14 in Golf v. Biscaye Prins Willem IV, 15 pass. Finisterre. Rotula (t), 14 v. Aruba te Spezia. Roepat. 14 425 m. O Guardafui. Ridderkerk, 14 pass. Las Palmas. Roma (repatr.). 14 nm. v. Colombo. Saroena (t), 14 v. Miri n. Pladjoe. Singkep, 14 120 m. ZW Ouessant. Sliedrecht (t), 14 n.m. in Suezkanaal. Stanvac Talang Akar (t), 14 n. Djakarta. Sornmelsdijk, 14 650 m. O Bermuda. Stad Arnhem. 14 in Golf Biscaye. Stad Maassluis, 14 150 m. Z. Kp. St. Vincent Saparoea. 14 v. Londen te Rotterdam. Sloterdijk, 15 te Soerabaja. Salawati, 14 dwars Singapore. Sallarid, 14 in Golf Biscaye. Sarpedon, 14 v. Guanta n. Cumana. Schiedijk, 14 v. Havana n. Rotterdam. Samarinda, 16 te Semarang. Sarangan, 15 nm. v. Djakarta te Pladjoe. Slamat, 15 nm. v. Djibouti. Sibajak (emigr.), 15 650 m. ZZO. Torrestr. Stad Maastricht, 15 te Vlaarlingen, verrn. 17 v Vlaardingen n. Savona. Tankhaven II (t), te Palembang. Tasman, 15 te Port Swettenham. Tiberius, 14 te Pt. of Spain. Tankhaven I, 14 400 m. Z. Saigon. Taria, 15 verw. bij Gibraltar. Tiba. 14 150 m. N Finisterre. Tegelberg, 14 v. Durban te Mauritius. Tabinta. 14 pass. Guardafui. Tero, 14 bij Recife. Tjibesar, 13 te Kobe. Trajanus, 15 te Aruba. Venus. 15 te Tunis verw. Volendam (emigr.) 15 v. Rott. n. Halifax. Waiwerang, 15 te Tandjongpriok. Westerdam, 14 900 m. O Cape Race. Willem Ruys. 15 v Rott. n. Djakarta. Waibalong, 15 v. Djakarta n. Palembang. Willemstad, 15 v. Kingston n. Aruba. Waterland, 15 bij Vitoria. Winsum. 18 verw. A'dam v. San Juan. Westland, 15 te Santos. Willem Barendsz. 15 nog ca. 675 m. v. Kaap stad, aldaar ca. 18 verw. IJssel, 14 900 m. ZW Lands End, 19 Antw. verw. Zijpenberg, 15 te Casablanca verw. Zonnewijk, 13 v. Norfolk n, Hamburg. Zeeland, 16 verw. Suez.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 8