kost nog niet de helft* Cijfers over het vleesverbruik in Haarlem en omgeving MEUBILAIR VEILING Driekwart liter Melk is nodig voor elk! Kort en Bondig Avond- Veiling U moet maar eens' komen kijken Notarishuis ZATERDAG 31 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Een actief Rode Kruis in Zandvoort Stichting van een nood hospitaal Filmavond in Zomerlust Concert van kerkmuziek Uitvoering „Utile Dulci" Propaganda-avond padvinders Feestavond Reddingsbrigade Lisse Veiling in de Hobaho voor de nieuwe R.K. kerk Heemstede Haarlemmermeer Hoofddorp Uitreiking diploma's der Chr. Landbouwwinterschool Jaarvergadering „Het Witte Kruis" Halfweg Bloemendaal Na tien jaar teruggevonden Hillegom De Nationale Reserve Zilveren jubilé Marinus Adam dirigeerde Sizo op het toneel De nieuwe burgemeesterswoning Bennebroek Overzicht Langendijker veilingen JJET GAAT NIET OM VÉÉL... maar om verstandig eten en drinken. Behalve andere voedingsstoffen en vitamines hebben wij méér eiwitten en kalk nodig dan men algemeen denkt.» Velen hebben dan ook nog gebrek aan allerlei onmisbare aanvullingen... zij lijden aan VERBORGEN TEKORTEN! Daarom zijn per 4 personen 3 liter MELK, KARNEMELK, PAP of YOGHURT tezamen zo belangrijk voor een krach tige bestrijding dezer voe dingstekorten. beschermend voedsel No. 1 mi In hotel Keur hield de afd. Zandvoort van het Ned. Rode Kruis Vrijdagavond een druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer Joh. G. Jung Sr., gaf een overzicht van de werkzaamheden der afdeling in het afgelopen jaar, en sprak er zijn voldoening over uit, dat de afdeling in groei en bloei was toegenomen, zodat deze zich zelf ontwikkeld had (volgens de mening van het hoofdbestuur), tot de meest actieve afdeling in Nederland. De jaarverslagen deden deze activiteit ook uitkomen. De cursus E.H.B.O. (door dr. Entzinger, met assistentie van de heer A. Loos, geleid), werd een succes, waar voor beide heren de dank van de voor zitter kregen. 22 candidaten werden door hen gereed gemaakt voor het examen. Een verloting ten bate van de afdeling zal in het komende seizoen worden georgani seerd, o.m. om te komen tot verdere uit breiding van het noodhospitaal, waarvoor het Patronaatsgebouw werd bestemd en waarvoor men thans 6 bedden met volle dige uitrusting bezit, welk aantal men wil opvoeren tot 12 bedden, en tevens een uit breiding van het instrumentarium en het aanwezige bloedplasma, nog aanzienlijk wiL vergroten. Op 28 April zal, in samenwerking met de Zandvoortse brandweer en de plaatselijke burgerlijke verdediging, een grote oefening worden gehouden, waarbij verondersteld zal worden, dat het bureau voor de ge meentebedrijven aan de Grote Krocht no. 10 door bom-inslog werd getroffen. Van 30 Juli tot 4 Augustus zal in samen werking met de Zandvoortse handelsver eniging ten bate der afdeling een winkel week worden georganiseerd, waaraan een étalage-wedstrijd zal worden verbonden. De tweede bloedtransfusie-avond zal tenslotte op een nog nader te bepalen da tum in October worden gehouden. De periodiek aftredende bestuursleden de heren A. H. de Jong en Joh. C. Jung Sr., werden eenstemmig herbenoemd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Arana Lies, d. van B. Janssen en W.\C. J. Bionda; Willy Johanna, d. van M. A. van Malsen en J. Bol: Cornelia Theo dora Catharina, d. van A. C. Koomen en C. A. Baars. GEHUWD: G. Sinnige en H. T. van Hon- schooten; J. G. Dalman en A. G. Geuse broek. OVERLEDEN: C. Paap, 57 j., echtgenoot van M. Keur; C. E. Schornagel, 72 j., weduwe van L. F. J. Luijken. In gebouw Zomerlust hield de stichting „Touring Zandvoort" Vrijdag een zéér ge slaagde filmavond, die door een talrijk pu bliek werd bijgewoond. De aanwezigen konden op het witte doek de bouw zien voltrekken van de Willem Ruys, van het leggen van de eerste kielplaat af. De heer Boersma van cle Koninklijke Rotterdamse Lloyd wijdde vooraf aan de geschiedenis van deze bouw een boeiende en interes sante causerie. Na de pauze volgde de vertoning van een kleurenfilm over Bali, die de schoon heid en de cultuur van dit eiland prachtig deed uitkomen. De avond werd besloten met opnamen van een reis van de Sibajak naar Australië. De burgemeester van Zandvoort, de ge meente-secretaris; alsmede enkele raads leden woonden het programma bij. De directeur van de stichting, de heer J. Th. Hugenholtz, deelde mede, dat het dagelijks bestuur van plan is, nog enkele filmavon den voor dit seizoen te organiseren, gelet op de grote belangstelling, die hiervoor be staat. Het Ned. Herv. Kerkkoor, onder leiding van de heer H. Dees jr., zal Zondagavond een concert geven van kerkmuziek in de Ned. Herv. kerk te Zandvoort. Solistische medewerking woi'dt verleend door mevr. To Dees-Kion, sopraan en de violiste Re- nate Zwaardemaker. De R.K. toneelvereniging „Utile Dulci" zal Zondag 8 April in het Patronaatsge bouw een uitvoering geven van het blij spel in drie bedrijven „Dolly" van Toon van Vuuren en Jan Grosfeld. Op Maandag 2 April organiseert de Zee- distelgroep te Zandvoort van het Ned. Padvindstersgilde, tezamen met de Zand voortse „Buffalo's", een propaganda-avond in gebouw Zomerlust. Het programma ver meldt zang, dans, spel en demonstraties. De Zandvoortse reddingsbrigade belegt een openbare kien- en feest-avond op Dinsdag 3 April in hotel Keur. Na afloop volgt een bal. De opbrengst van de gehouden veiling in de HoBaHo is een succes geworden, niet minder dan 10.136.was het resultaat. Dit bedrag wordt bestemd voor aanschaf fing inventaris voor de nieuwe R.K. Kerk aan de Oranjelaan. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Bernardus Wilhelmus Marti- nes en Wilhelmus Bernardus Johannes, z. van W. Lemmers en W. v. Zonneveld; Joannes Cornells Petrus Maria. z. van W. v. d. Salm en P. M. Heemskerk; Hermina Mar- grita Johanna, d. van A. J. Alders en W. Pols. ONDERTROUWD: W. H. de Roos en M. M. Warmerdam; J. H. On os en J. v. Gorsel. GETROUWD: W. F. Hoogkamer en H. C. Hoogervorst; C. J. H. v* d. Zwet en A. C. v. d. Voort. ZONDAGSDIENST DOKTOREN A.s. Zondag neemt dr. J. M. v. Dijk (tel. 3134), Achterweg 6, de doktersdienst waar. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 1 April waargenomen door dr. A. G. Dege- naar, P. de Hooghstraat 11, tel. 19920 en dr. J. Reurink, Aerdenhouts Duinweg 8, tele foon 26035. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 29818. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, tel. 28320. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten zijn voor Zondag 1 April als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nan- ninga; Nieuw Venn co: dr. v. d. Weg; Bad hoevedorp: dr. Sabel. In hótel „De Landbouw" te Hoofddorp werd gistermiddag onder grote belangstel ling de eindles gegeven van de leerlingen van de Christelijke Landbouw-winterschool te Hoofddorp. Nadat de leraren de heren Rijpma, de Jong en ir. Troost onderwerpen met de vertrekkende leerlingen hadden be handeld en de parate kennis was getoetst, reikte de directeur der school, ir. Troost, de diploma's uit. Als vertegenwoordiger van het gemeente bestuur voerde wethouder Oudheusden het woord en zeide, dat de gemeente Haarlem mermeer goede landbouwers nodig heeft met een grondige opleiding. Het verheugde het gemeentebestuur dan ook dat zo vele jonge landbouwers de cursussen hebben gevolgd. Hierna spraken nog wethouder Bos namens de commissie van toezicht, de heer Biesheuvel voorzitter van het school bestuur, ds. M. Ros en een der ouders van de leerlingen de heer E. Weststeijn. Namens de leerlingen dankte W. van Vuren de leraren. De navolgende leerlingen ontvingen het diploma: B. Biesheuvel, K. v. Stralen, P. v. Egmond, L. v. Nieuwenhuyzen, C. Vriend, B. Viersen, H. Koetsier, A. Groenenberg, J. Hatting, F. Tanis, E. Weststeijn, D. M. Knibbe, J. H. Dhane, P. Meijer, E. v. Elde- ren, J. Dorrepaal, M. Anker, B. Vroeg in de Wei, J. H. Knibbe, A. Hogendam, J. P. Oostwouder, G. Schalk, A. Zekveld, L. v. Poppering, A. Dogterom, T. Verhagen, J. Bos, P. Rodenburg, C. Nieuwenhuyzen, C. Hemeterman, N. v. Vliet, B. Koster, P. F. Knibbe, B. Biesheuvel, W. v. Vuren. Het hoogste aantal punten 163 werd behaald door W. v. Vuren. De afdeling Haarlemmermeer van „Het Witte Kruis" hield gisteravond in hötel „De Beurs" te Hoofddorp haar jaarverga dering onder voorzitterschap van dr. A. van Haeringen. Uit de verslagen bleek dat de materiaalpositie gunstig is. Het jaarverslag van de secretaris dr. H. Bult werd onver anderd goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester ir. Plantinga bleek dat ook de financiën in het afgelopen jaar een gunstiger beeld vertoonden. Het tekort be droeg 2950.(vorig jaar 13.000). Als besuurslid werd herkozen dr. H. Bult. Bij de rondvraag merkte zuster Witten op dat de toestand van het gebouw te Badhoeve dorp onhoudbaar wordt, de moeders moe ten met de kinderen buiten in de regen blijven staan wegens plaatsgebrek. Wan neer komt nu eindelijk eens het reeds lang toegezegde nieuwe gebouw. Dr. Den Ouden sloot zich hierbij aan. De heer Oudheusden deelde mede dat in den beginne organisato rische fouten zijn gemaakt, waardoor ver traging ontstond. Nu verkeren de plannen in een vergevorderd stadium. De voorzitter zegde toe dat met de meeste spoed zal ge tracht worden een bevredigende oplossing te verkrijgen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 1 April a.s. voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dr, Honingh, dr. Baumannplein te Halfweg, tel. K 2907 405. Enige arbeiders van de firma G. A. Veld- huyzen stuitten dezer dagen bij het oprui men van de funderingen van een vroegere boerderij aan de Donkerelaan te Bloemen daal op een oude stenen pot, die een aantal gouden voorwerpen bleek te bevatten. Een onderzoek bracht aan het licht, dat deze voorwerpen in het begin van de oor log door een vroegere bewoner van ge noemd perceel onder de grond waren be graven. Na het overlijden van de eigenaar heeft men tevergeefs naar de gouden voor werpen gezocht waarbij men de juiste plaats bleek te hebben overgeslagen. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de arts S. B. Drijber, Bloemendaalse- weg 84, Bloemendaal, telefoon 22185. Voor de apotheken voor Overveen, Bloe mendaal en Santpoort-station wordt de apothekersdienst van hedenavond 6.30 uur tot Zaterdag 7 April aanstaande verzorgd door de Bloemendaalse Apotheek (Mej. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, telefoon 22181. Voor de Nationale Reserve hebben zich uit Hillegom 26 adspirant-vrijwilligers op gegeven. De verwachting mag worden ge koesterd dat, gezien dit aantal, Hillegom een eigen opleidingscentrum zal krijgen. De heer A. Janse die 25 jaar geleden in functie trad als directeur der Amaryllis kwekerij Ludwig en Co. N.V. te Hillegom, werd gehuldigd door de heer C. J. van Til, die er aan herinnerde dat het aan het werk van de jubilaris te danken is dat de firma Ludwig wat de amaryllis-teelt betreft een wereldnaam gekregen heeft. Hij bood na mens de bij dit bedrijf geïnteresseerde firma van Til-Hartman de jubilaris als aandenken een Leica-camera aan. Vele belangstellenden spraken hartelijke gelukwensen en boden geschenken aan, waarna de feestdag besloten werd met een diner in De Nagtegaal. Donderdagavond concerteerde de Hille- gomse Harmoniekapel in de fraaie blauwe uniformen met zilveren uitmon stering voor het eerst onder leiding van Marinus Adam, overigens een oude be kende van het korps, waarvan hij ook in vroeger jaren dirigent was. Er werd met animo en technisch lofwaardig gemusi ceerd. Pas in het tweede gedeelte echter werd de homogene klankvorming bereikt, die voor die tijd nogal eens ontbrak on danks knappe prestaties der executanten individueel. In „Doornroosjes bruidstocht" van Rhode wist men de sprookjesachtige sfeer zuiver te treffen en ook de fragmen ten uit „Coppélia" van Delibes konden in dit opzicht voldoening schenken. „Mor- genblatter" van Strauss miste echter de gratie van de echte Weense wals. Vooral de houtblazers toonden hun rou tine. Maar Adam zal er naar moeten stre ven de verzameling muzikanten tot één machtig instrument te maken. Wat dat be treft hield deze uitvoering een belofte in dat de gloriedagen, toen de kapel in Frankrijk op een concours de buitenlandse mededingers achter zich liet, zullen her leven. De toneelafdeling van de V.V. Sizo zal Woensdag 4 April in Flora een opvoering geven van de klucht van J. W. v. d. Hei den en Henk Bakker „Nicodemus en zijn schaduw". Indertijd heeft de gemeente Hillegom een terrein aan de Sixlaan gekocht van de Staat der Nederlanden om daar mettertijd de nieuwe burgemeesterswoning te bouwen. Thans blijkt dat de oorspronkelijke eige naar van deze grond, die in het buitenland vertoeft, het Beheersinstituut het recht tot deze transactie wellicht in rechten zal be twisten. Het gemeentebestuur stelt zich op het standpunt dat de Staat gehouden is de ge meente te vrijwaren en dat het gemeente bestuur in deze aangelegenheid geheel bui ten geding blijft. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 1 April waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. De stemming op de koolveilingen was de afgelopen week weer flauw, de vraag voor export was gering, vooral voor witte kool was dit zeer funest. In de nieuwe week draaide bijna de gehele aanvoer van witte kool door. Enkele zendingen naar Oosten rijk konden de markt niet voldoende steun geven. Ook de gele kool ging slecht. Daar de aanvoeren wat toenamen was het een geluk, dat het binnenland heel wat op kon nemen. Toch draaide een aanzienlijk deel van de aanvoer door. De voor gele kool be taalde prijzen lagen meest tussen de 6.5 en 7.5 cent, zeer mooie partijen kwamen boven de 8 cent. Sporadisch werd boven de 9 cent betaald. Rode kool ging zeer ongelijk. Het kleine goed is vrij duur en handhaafde zich boven de 20 cent. Grote kool ging echter goedkoop, ook de kool van 5 pond bleef meestal onder het dubbeltje. De aanvoeren waren klein, wat met het oog op de nog vrij grote voorraad weinig geruststellend is. Bieten A bleven tussen de 6 en 7 cent staan.. Groene kool wordt niet elke dag meer aangevoerd en loopt op het eind, er worden nog steeds zeer behoorlijke prijzen betaald, die meestal tussen de 7 en 23 cent liggen. Witlof bracht van 26 tot 35 cent op. De uienaanvoeren namen wat toe, de prijs bleef echter laag. Goede middelsoort uien gingen van de hand voor 2.5 tot 4 cent, grove enkele dubbeltjes per 100 kg hoger. T.b.c. onder de koeien die hier geslacht worden is nog steeds stijgend Er wordt in de laatste tijd natuurlijk heel wat meer vlees gegeten dan in de voorafgaande distributie] aren. Wij herinneren er aan dat de vleesdistri butie begin November 1949 werd opge heven. Onze conclusie kunnen wij staven met de cijfers van het Openbaar Slachthuis te Haarlem. In die inrichting wordt niet alleen geslacht voor Haarlem, maar ook voor de omliggende gemeenten. Het aantal geslachte dieren was: 1948 1949 1950 Runderen5.039 5.968 7.185 Varkens 15.576 24.015 21.760 Andere dieren 4.913 13.124 17.923 Daaruit blijkt dat het aantal runderen (daaronder vallen ook pinken) in de loop der jaren gestegen is. Typerend zijn de gespecificeerde maand cijfers over 1949. Toen steeg het aantal geslachte koeien in eens van een gemid delde van 290 per maand over het tijdvak Januari-September, tot een gemiddelde van 1220 voor de laatste drie maanden van dat jaar. Er zijn in 1950 meer koeien opgegeten dan in 1949, maar daartegenover staat dat er minder varkens zijn geslacht. Er is ook een stijging in de groep „andere dieren", waaronder schapen en paarden gerekend worden. Toch is uit de gegevens duidelijk te merken dat de stijging van de vleesprijzen remmend heeft gewerkt op het vleesver bruik. Om dit te demonstreren zetten wij de cijfers van het aantal geslachte dieren van de laatste drie maanden van 1950 tegenover dezelfde periode van 1949. Dan krijgen wij: 4e kw. 4e kw. 1949 1950 Koeien 3360 1788 Varkens 7374 5426 Andere dieren3274 3594 Er wordt dus nu heel wat rundvlees minder gegeten, terwijl er ook veel minder varkens geslacht worden. T.b.c. bij runderen en varkens Uit de cijfers van het Openbaar Slacht huis blijkt opnieuw dat het percentage onder de geslachte koeien dat lijdend is aan tuberculose, geregeld stijgt. Om dit te illustreren hebben wij de per centages berekend van de geslachte dieren waarbij t.b.c. werd geconstateerd. Deze percentages zijn: 1948 1949 1950 Koeien20.16% 23.02 »/o 27.67 Paarden 4.95% 4.68% 4.76 In twee jaar tijd steeg het percentage van de koeien waarbij t.b.c. geconstateerd werd van 20.16 tot 27.67 proc. Dus bij meer dan een kwart der dieren werd t.b.c. gevonden. Dit feit demonstreert opnieuw dat het noodzakelijk is dat het t.b.c.-vrij maken van het vee krachtig wordt aangepakt. Er liggen daarvoor reeds lang uitgewerkte plannen op tafel, maar de uitvoering daar van wordt geregeld verschoven. Het percentage t.b.c. bij varkens is veel lager, het blijft beneden de vijf en toont bovendien eer neiging tot daling dan tot stijging. BINNENLAND Voor een beperkt aantal gevorderde medische studenten bestaat de mogelijkheid hun studie met geldelijke steun van rijks wege te voltooien, met de verplichting om na het behalen van het artsdiploma de zee macht gedurende tien achtereenvolgende jaren als officier-arts te dienen. Inlichtingen worden verstrekt door het hoofd van de onderafdeling opleidingen van het ministerie van Marine, Lange Voorhout 7 te 's Graven- hage. De tegenwoordige bewoners van het woonoord Teuge Nederlandse staatsbur gers, afkomstig uit Indonesië hebben aan zegging gekregen, dat zij begin volgende week zullen moeten vertrekken. De meeste van de 325 hier gehuisveste pesonen zullen in z.g. contractpensions van de Dienst Maat schappelijke Zorg worden ondergebracht. Het kamp wordt ontruimd om plaats te maken voor circa 400 Ambonezen. Luitenant-generaal M. R. H. Calmeyer zal zich binnenkort naar de Verenigde Sta ten begeven om daar een studie te maken van de wijze waarop de samenwerking wordt tot stand gebracht tussen de verschillende instanties, die betrokken zijn bij de totale defensie-voorbereiding. Het troepenschip Dorsetshire is op 28 Maart met repatriërende militairen uit Indonesië naar Nederland vertrokken. In de jaarvergadering van de Neder landse Bond van Hobbyclubs zijn tot lid van het bestuur gekozen J. Bassinne en B. van Tongeren, beiden uit Haarlem. Zaterdagmiddag vertrekt uit Amster dam het m.s. „Van der Steng" van de ver eniging „Onze Marine" voor deze gelegenheid omgedoopt in „Amsterdam", voor een tocht naar elf Duitse Rijnsteden. Aan boord be vindt zich dan een delegatie met burgemees ter d' Aily aan het hoofd, die besprekingen zal voeren met dc burgemeesters dier steden en met de autoriteiten, die bij de Rijnvaart zijn betrokken. Donderdag arriveerde het 3000ste schip van dit jaar in de Rotterdamse haven. Het was het 5497 b.r.t. metende Franse m.s. „St. Matthieu". Vorig jaar kwam het 3000ste schip op 7 April de Rotterdamse haven binnen. Onderhands is aanbesteed de bouw van een moederhuis met internaat voor de Zus ters van het Allerheiligst Hart van Jezus te Veldhoven. Hoogste inschrijf ster was de fa. Van der Velden, Eindhoven met f 1.594.630; laagste de N.V. W. Thunnissen, Heemstede met f 1.540.230. Onder voorbehoud van goed keuring door de Dienst van Wederopbouw is de bouw gegund aan de laagste in schrijf ster. De afdeling 'sGravenhage van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst heeft het gemeentebestuur van 'sGraven hage verzocht de parkeerbelasting af te schaffen of artsen ervan vrij te stellen op grond van het feit, dat medici verplicht zijn hun auto steeds bij de hand te hebben en garageruimte schaars is en vaak ver van het woonhuis van de arts is gelegen. De N.O.B.-wegtransport heeft zich tot de minister van Financiën gewend en de ver wachting uitgesproken dat voor bedrijfs- automobielen de motorrijtuigenbelasting niet zal worden verhoogd. De N.O.B.-weg transport verklaart dat het motorrijtuigen- verkeer reeds gebukt gaat onder een zware belastingdruk en dat één der vervoerstakken steeds zwaarder wordt belast, terwijl de andere vervoertakken geheel zijn vrijgesteld van bijzondere heffingen op hun bedrijfs middelen. Op 5 Januari is een beschikking gepu bliceerd waarbij het Besluit Algemeen Ves tigingsverbod Kleinbedrijf 1941 buiten wer king is gesteld voor bedrijfstakken waarop toepassing van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 mogelijk is, derhalve voor ambacht, detailhandel en kleine nijverheid. Deze be schikking zou op 1 April in werking treden. De buitenwerkingstelling van het Besluit Algemeen Vestigingsverbod Kleinbedrijf 1941 is echter opgeschort tot 1 Juli. In Februari stonden bij de arbeids- bureaux in totaal 98.182 mannelijke werk lozen en D.U.W.-arbeiders ingeschreven, waarvan plaatsbaar 75.822. Het aantal inge schreven vrouwelijke werklozen bedroeg 5121 waai-van plaatsbaar 3889. HAARLEM EN OMGEVING Ds. J. A. van Arkel uit Haarlem komt voor op het tweetal voor predikant bij de Gereformeerde Kerk van Rotterdam- Charlois. Dr. J. H. Stelma uit Bloemendaal is door de Synode der Ned. Hervormde Kerk aan gewezen tot voorzitter van de Raad voor de Zending. U SLAAT MET UW FIGUUR een goed figuur, indien u zo'n prima modern heren- costuum draagt van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem, f 3 per week en zonder vooruitbetaling! op VRIJDAG 6 APRIL 1951 te 19 uur van diver se meubilaire goederen, w.o. Huiskamer-ameuble menten, div. fauteuiltjes, stoelen, linnenkasten, le. dikanten, gasfornuis, Per zische tapijten, alsmede vloerkleden, schilderstuk ken, pr. kwal. Herenkle ding. Persianer bontman tel, naaimachine, etc. in de zaal van Café-Rest. „DE WEIJMAN" Hoofdstraat - Santpoort Kijkdagen: Donderd. 5 April 19-22 u. Vrijdag 6 April 10-15 u. De deurwaarder P. van den Steenhoven Gelegenheid tot inbren gen van goederen vanaf Woensdag 4 April 10 uur in de zaal van Café „De Weijman" Uw goederen kunnen ook gehaald worden dag. tel. opgeven aan Haarlem Tel. 25462 Santpoort Tel. 8312 als u wilt weten wat RHEE nu precies met uw wasgoed doet! Wij laten u graag ons hele bedrijf in werking zien en zullen u gaarne uitleggen hoe het komt, dat uw wasgoed bij ons véél minder te lijden heeft, dan wan neer u het zelf wast! WASSERIJ Bleke.rsvaartweg 55 Heemstede Tel. 28201 Vereeniging der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal Dir. W. N. Wolterink Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem. Tel. (K 2500) 11928 t.o.v. Notaris J. P. F. Mes. ser te Haarlem op DINS DAG 3 APRIL 1951 e.v.d. des voorm. 9.30 uur. KIJKDAG: Maandag 2 April 1951 van 10 tot 4 uur EIGEN AFHAALDIENST Voor de minste kosten verhoogt melk de voedingswaarde van broodmaaltijd, soep en stamppot. Bovendien wordt de smaak er veel fijner door. Wie 't probeert, is tenvolle overtuigd! - sLw Men leze ook de publicaties over melk als voedsel van bet Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 9